http://kariera.mk

Rënie demografike në vendet e pasura

para 4 muajve - Alsat-M

Lindshmëria në shkallë botërore është përgjysmuar që prej vitit 1950, por kjo fsheh pabarazi të mëdha sipas nivelit të jetës pasi, nëse niveli i lindjeve në vendet e pasura bie, ai rritet ndjeshëm në vendet...

Raporti i fundit për lindjet nëpër botë befason studiuesit

para 4 muajve - Klan Kosova

Studiuesit kanë njoftuar për një rënie të madhe të numrit të lindjeve në botë. Sipas gjetjeve të raportit të ri, të publikuar në revistën shkencore “Lancet”, pothuajse gjysma e shteteve të përfshira në...

Numri i lindjeve shënon rënie të madhe në botë

para 4 muajve - Portalb

Studiuesit kanë njoftuar për një rënie të madhe të numrit të lindjeve në botë, shruan REL . Sipas të gjeturave të raportit të ri, të publikuar në revistën shkencore, Lancet, pothuajse gjysma e shteteve...

Numri i lindjeve shënon rënie të madhe në botë

para 4 muajve - Alsat-M

Studiuesit kanë njoftuar për një rënie të madhe të numrit të lindjeve në botë. Sipas të gjeturave të raportit të ri, të publikuar në revistën shkencore, Lancet, pothuajse gjysma e shteteve të përfshira...

Alarmi, ulet në mënyrë drastike numri i lindjeve në botë

para 4 muajve - Gazeta Tema

Është shënuar një rënie e konsiderueshme globale e lindjeve thonë studiuesit. Raporti thotë se niveli i lindjeve ka rënë, dhe se gati gjysma e shteteve po përballen me rrezikun “ baby bust “, që do të...

​Nataliteti po bie ndjeshëm në nivel botëror

para 4 muajve - Gazeta Express

Studiuesit e popullsisë kanë raportuar se është shënuar rënie e konsiderueshme e lindjeve në mbarë botën. Raporti i tyre thotë se gati gjysma e shteteve po përballen me rrezikun e zvogëlimit të popullsisë...

Bota në alarm, numri i lindjeve në nivelin më të ulët

para 4 muajve - Gazeta Shqip

Bota duket se është në alarm për shkak të rënies së madhe të numrit të lindjeve. Sipas të dhënave të raportit të ri, të publikuar në revistën shkencore “Lancet”, pothuajse gjysma e shteteve të përfshira...

Rënie e madhe e lindjeve në botë

para 4 muajve - Alsat-M

Është shënuar një rënie jashtëzakonisht e madhe e lindjeve në të gjithë botën. Studimi i publikuar në Lancet së fundi, ka gjetur se gati gjysma e vendeve të botës janë duke u përballur me mungesën e foshnjave-...

Numri i lindjeve shënon rënie të madhe në botë

para 4 muajve - Telegrafi

Sipas të gjeturave të raportit të ri, të publikuar në revistën shkencore, Lancet, pothuajse gjysma e shteteve të përfshira në studim janë duke u përballur me problemin e numrit të vogël të fëmijëve për...

Numri i lindjeve shënon rënie të madhe në botë

para 4 muajve - Portalb

Studiuesit kanë njoftuar për një rënie të madhe të numrit të lindjeve në botë. Sipas të gjeturave të raportit të ri, të publikuar në revistën shkencore, Lancet, pothuajse gjysma e shteteve të përfshira...

Numri i lindjeve shënon rënie të madhe në botë

para 4 muajve - Shenja

Studiuesit kanë njoftuar për një rënie të madhe të numrit të lindjeve në botë, shruan REL. Sipas të gjeturave të raportit të ri, të publikuar në revistën shkencore, Lancet, pothuajse gjysma e shteteve...

Numri i lindjeve shënon rënie të madhe në botë

para 4 muajve - Evropa e Lirë

Studiuesit kanë njoftuar për një rënie të madhe të numrit të lindjeve në botë. Sipas të gjeturave të raportit të ri, të publikuar në revistën shkencore, Lancet, pothuajse gjysma e shteteve të përfshira...

Bie numri i lindjeve në botë

para 4 muajve - Gazeta Express

Studiuesit kanë njoftuar për një rënie të madhe të numrit të lindjeve në botë. Sipas të gjeturave të raportit të ri, të publikuar në revistën shkencore, Lancet, pothuajse gjysma e shteteve të përfshira...

Numri i lindjeve në botë shënon rënie të madhe

para 4 muajve - Zeri

Studiuesit kanë njoftuar për një rënie të madhe të numrit të lindjeve në botë. Sipas të gjeturave të raportit të ri, të publikuar në revistën shkencore, Lancet, pothuajse gjysma e shteteve të përfshira...

Bie numri i lindjeve në botë

para 4 muajve - Lajmi.net

Studiuesit kanë njoftuar për një rënie të madhe të numrit të lindjeve në botë. Sipas të gjeturave të raportit të ri, të publikuar në revistën shkencore, Lancet, pothuajse gjysma e shteteve të përfshira...

Rënie e madhe e lindjeve në botë

para 4 muajve - Medial

Është shënuar një rënie jashtëzakonisht e madhe e lindjeve në të gjithë botën. Studimi i publikuar në Lancet së fundi, ka gjetur se gati gjysma e vendeve të botës janë duke u përballur me mungesën e foshnjave-...

Bie ndjeshëm nataliteti në botë

para 4 muajve - Koha.net

Studiuesit kanë njoftuar për një rënie të madhe të numrit të lindjeve në botë. Sipas të gjeturave të raportit të ri, të publikuar në revistën shkencore, Lancet, pothuajse gjysma e shteteve të përfshira...

Rënie e dukshme e lindjeve në botë

para 4 muajve - RTV 21

Më shumë gjyshër se sa mbesat e nipër Është shënuar një rënie jashtëzakonisht e madhe e lindjeve në të gjithë botën. Studimi i publikuar në Lancet së fundi, ka gjetur se gati gjysma e vendeve të botës...

Perëndimi në alarm, numri i lindjeve në nivelin më të ulët

para 4 muajve - Gazeta e re

Bota duket se është në alarm për shkak të rënies së madhe të numrit të lindjeve. Sipas të dhënave të raportit të ri, të publikuar në revistën shkencore “Lancet”, pothuajse gjysma e shteteve evropiane të...

Rënie demografike në vendet e pasura

para 4 muajve - KosovaPress

Sipas një studimi të publikuar në revistën “The Lancet”, numri botëror i fëmijëve për grua në botë ka kaluar nga 4,7 në 1950 në 2,4 sot. Në detaje, 98 kombe, që ndodhen kryesisht në Europë dhe në kontinentin...

Rënia më e madhe e lindjeve në botë

para 4 muajve - Albinfo

Studiuesit kanë njoftuar për një rënie të madhe të numrit të lindjeve në botë. Sipas të gjeturave të raportit të ri, të publikuar në revistën shkencore, Lancet, pothuajse gjysma e shteteve të përfshira...

Raporti i fundit për lindjet nëpër botë befason studiuesit

para 4 muajve - KosovaPress

Sipas gjetjeve të raportit të ri, të publikuar në revistën shkencore “Lancet”, pothuajse gjysma e shteteve të përfshira në studim janë duke u përballur me problemin e numrit të vogël të fëmijëve, për të...

Rënie e madhe e lindjeve në botë

para 4 muajve - Gazeta e re

Është shënuar një rënie jashtëzakonisht e madhe e lindjeve në të gjithë botën. Studimi i publikuar në Lancet së fundi, ka gjetur se gati gjysma e vendeve të botës janë duke u përballur me mungesën e foshnjave-...

Rënie e madhe e lindjeve në botë

para 4 muajve - Periskopi

Është shënuar një rënie jashtëzakonisht e madhe e lindjeve në të gjithë botën. Studimi i publikuar në Lancet së fundi, ka gjetur se gati gjysma e vendeve të botës janë duke u përballur me mungesën e foshnjave-...

Bie numri i lindjeve në botë

para 4 muajve - Sovrani

Studiuesit kanë njoftuar për një rënie të madhe të numrit të lindjeve në botë. Sipas të gjeturave të raportit të ri, të publikuar në revistën shkencore, Lancet, pothuajse gjysma e shteteve të përfshira...

Bie numri i lindjeve në botë

para 4 muajve - Bota Press

Studiuesit kanë njoftuar për një rënie të madhe të numrit të lindjeve në botë. Sipas të gjeturave të raportit të ri, të publikuar në revistën shkencore, Lancet, pothuajse gjysma e shteteve të përfshira...

Rënie e madhe e lindjeve në botë

para 4 muajve - KosovaPress

Studimi i publikuar në Lancet së fundi, ka gjetur se gati gjysma e vendeve të botës janë duke u përballur me mungesën e foshnjave- që nënkupton se nuk ka fëmijë të mjaftueshëm për ta mbajtur këtë madhësi...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK