http://kariera.mk

Australi: Sulm me thikë në Melburn

para 5 muajve - Zëri i Amerikës

Të premten në qytetin australian të Melburnit n jë person goditi me thikë disa persona të tjerë duke vrarë një rin prej tyre . Policia beson se sulmi në Melb urn , qyteti i dytë më i madh i Australis ë...

Sulmi me thikë në Australi, ISIS merr përgjegjësinë

para 5 muajve - Gazeta Shqip

Grupi militant Shteti Islamik tha se një prej pjesëtarëve të tij ka kryer një sulm me thikë të premten në Melburn të Australisë, ku një person u vra dhe dy u plagosën. Shteti Islamik e pranoi përgjegjësinë...

Shteti Islamik merr përgjegjësinë për sulmin terrorist në Melbourne

para 5 muajve - Klan Kosova

Shteti Islamik ka bërë të ditur se qëndron prapa sulmit me thikë në Melbourne të Australisë, ku humbi jetën një person dhe disa të tjerë u lënduan. Autoritetet australiane kanë dalë në vendin e ngjarjes...

Shteti Islamik merr përgjegjësinë për sulmin në Melburn të Australisë

para 5 muajve - Zhurnal

Grupi militant Shteti Islamik tha se një prej pjesëtarëve të tij ka kryer një sulm me thikë, të premten në Melburn të Australisë, ku një person u vra dhe dy u plagosën. Shteti Islamik e pranoi përgjegjësinë...

Shteti Islamik merr përgjegjësinë për sulmin në Melburn të Australisë

para 5 muajve - Telegrafi

Grupi militant Shteti Islamik tha se një prej pjesëtarëve të tij ka kryer një sulm me thikë, të premten në Melburn të Australisë, ku një person u vra dhe dy u plagosën. Shteti Islamik e pranoi përgjegjësinë...

I doli në ndihmë policisë, momenti kur kalimtari i guximshëm tentoi “të neutralizonte terroristin” në Melburn të Australisë

para 5 muajve - Telegrafi

Janë publikuar pamjet në të cilat shihet se si as kalimtarët nuk qëndruan duarkryq, kur një burrë me thikë kishte filluar një sulm në Melburn të Australisë. Siç edhe kanë raportuar mediat, përcjell Telegrafi,...

Sulmi me thikë në Australi, ISIS merr përgjegjësinë

para 5 muajve - Gazeta Shqip

Grupi militant Shteti Islamik tha se një prej pjesëtarëve të tij ka kryer një sulm me thikë të premten në Melburn të Australisë, ku një person u vra dhe dy u plagosën. Shteti Islamik e pranoi përgjegjësinë...

Shteti Islamik merr përgjegjësinë për sulmin në Melburn

para 5 muajve - Alsat-M

Grupi militant Shteti Islamik tha se një prej pjesëtarëve të tij ka kryer një sulm me thikë, të premten në Melburn të Australisë, ku një person u vra dhe dy u plagosën. Shteti Islamik e pranoi përgjegjësinë...

ISIS sulmon në zemër të Australise, u tentua masakra me bombola gazi/VIDEO

para 5 muajve - Vizion Plus

Grupi terrorist ISIS mori përsiper sulmin e kryer nga nje person në Melbourn ku vdiqen dy persona ( mes të cilave edhe autori) si dhe tre të tjerë janë plagosur rëndë. Fillimisht autori I ngjarjes së rëndë,...

Shteti Islamik merr përgjegjësinë për sulmin në Melburn

para 5 muajve - Gazeta Express

Grupi militant Shteti Islamik tha se një prej pjesëtarëve të tij ka kryer një sulm me thikë, të premten në Melburn të Australisë, ku një person u vra dhe dy u plagosën. Shteti Islamik e pranoi përgjegjësinë...

Shteti Islamik merr përgjegjësinë për sulmin në Melburn

para 5 muajve - Medial

Grupi militant Shteti Islamik tha se një prej pjesëtarëve të tij ka kryer një sulm me thikë, të premten në Melburn të Australisë, ku një person u vra dhe dy u plagosën. Shteti Islamik e pranoi përgjegjësinë...

Shteti Islamik merr përgjegjësinë për sulmin në Melburn

para 5 muajve - Evropa e Lirë

Grupi militant Shteti Islamik tha se një prej pjesëtarëve të tij ka kryer një sulm me thikë, të premten në Melburn të Australisë, ku një person u vra dhe dy u plagosën. Shteti Islamik e pranoi përgjegjësinë...

Vritet sulmuesi i cili theri tre persona në Melbourne të Australisë

para 5 muajve - Gazeta Express

​Një burrë i cili paraprakisht kishte djegur një veturë dhe kishte sulmuar tre persona, njëri prej të cilëve ndërroi jetë, ka vdekur në spital pasi u qëllua nga forcat e policisë australiane. Ai u qëllua...

ISIS-i merr përgjegjësinë për sulmin terrorist në Melbourne

para 5 muajve - Koha.net

Shteti Islamik ka bërë të ditur të premten se njëri prej luftëtarëve të saj ka ndërmarrë sulmin me thikë në Melbourn të Australisë, në të cilin një person është vrarë dhe dy të tjerë janë lënduar, ka njoftuar...

Vritet sulmuesi i cili theri tre persona në Melburn të Australisë

para 5 muajve - Tetova Sot

Një burrë i cili paraprakisht kishte djegur një veturë dhe kishte sulmuar tre persona, njëri prej të cilëve ndërroi jetë, ka vdekur në spital pasi u qëllua nga forcat e policisë australiane. Ai u qëllua...

Sulm në Australi, një i vrarë dhe tre të plagosur

para 5 muajve - Portalb

Policia ka hapur zjarr ndaj një sulmuesi me thikë pasi një person u therr për vdekje dhe tre të tjerë u plagosën sot në qendër të qytetit të dytë më të madh të Australisë, Melbourne, transmeton Anadolu...

FOTOT/ Sulm me thikë në rrugët e Melburnit, policia: Dyshime për terrorizëm

para 5 muajve - Gazeta Tema

Disa persona janë qëlluar me thikë në rrugët e Melburnit, në një ngjarje që policia po e heton në cilësinë e një sulmi terrorist. Autori i sulmit ka qëlluar me thikë tre persona, duke i shkaktuar vdekjen...

Sulm me thikë në Australi, një i vdekur dhe dy të plagosur

para 5 muajve - Alsat-M

Një person në Australi ka vrarë një njeri dhe ka plagosur dy të tjerë pas një sulmi me thikë në Melburn. Sipas BBC, agresori, pasi dogji makinën e tij, goditi me thikë 3 vetë, duke vrarë njërin prej tyre....

Një i vdekur e tre të plagosur në sulmin me thikë në Melbourne

para 5 muajve - Koha.net

Një burrë i armatosur me thikë ka lënë të vdekur një person dhe ka lënduar edhe tre të tjerë të premten në një sulm në qytetin australian Melbourne, para se të qëllohet dhe të plagoset nga ana e policisë,...

Ky është momenti kur policia qëllon për vdekje sulmuesin në Melburn

para 5 muajve - Zeri

Në një sulm me thikë që ka ndodhur sot në Melburn të Australisë, ka mbetur i vdekur një person ndërsa disa të tjerë janë plagosur, ndërsa në fund policia është detyruar të qëlloj me armë sulmuesin, pasi...

Ky është momenti kur policia qëllon për vdekje sulmuesin në Melburn

para 5 muajve - Zeri

Në një sulm me thikë që ka ndodhur sot në Melburn të Australisë, ka mbetur i vdekur një person ndërsa disa të tjerë janë plagosur, ndërsa në fund policia është detyruar të qëlloj me armë sulmuesin, pasi...

U qëllua për vdekje pas zjarrit dhe goditjes fatale

para 5 muajve - RTV 21

Vrau një person dhe plagosi dy të tjerë Një person i cili vuri një makinë në zjarr dhe goditi me thikë tre persona duke lënë të vdekur njërin prej tyre në qendër të Melburnit në Australi ka vdekur në spital...

Shteti Islamik merr përgjegjësinë për sulmin terrorist në Melbourne

para 5 muajve - Ekonomia Online

Shteti Islamik ka bërë të ditur se qëndron prapa sulmit me thikë në Melbourne të Australisë, ku humbi jetën një person dhe disa të tjerë u lënduan. Autoritetet australiane kanë dalë në vendin e ngjarjes...

I vë zjarrin makinës, pastaj sulmon policët – një i vdekur dhe tre të lënduar nga një sulm në Melburn të Australisë (Foto/Video)

para 5 muajve - Telegrafi

Një burrë me thikë ka përplasur një makinë në Bourke Street Mall në Melbourne, pastaj i ka vënë flakën – ai thuhet se ka therur tre blerës, duke vrarë njërin prej tyre, para se të qëllohej nga policia....

Shteti Islamik merr përgjegjësinë për sulmin në Melburn të Australisë

para 5 muajve - Pa censure

Grupi militant Shteti Islamik tha se një prej pjesëtarëve të tij ka kryer një sulm me thikë, të premten në Melburn të Australisë, ku një person u vra dhe dy u plagosën. Shteti Islamik e pranoi përgjegjësinë...

Arrestohet i dyshuari i sulmit me thikë në Australi

para 5 muajve - Gazeta Express

Një burrë është arrestuar pasi i ka vënë zjarrin një veture dhe ka therur tre persona, duke lënë të vdekur njërin prej tyre në qendër të Melburnit në Australi. Sulmuesi është qëlluar nga policia pasi është...

Sulm me thikë në Australi, një i vdekur dhe dy të plagosur

para 5 muajve - Gazeta Shqip

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në Australi. Një person ka djeagur makinën e tij dhe më pas ka qëlluar me thikë tre persona, duke lënë të vdekur njërin prej tyre. Agresori është qëlluar nga policia,...

Sulm me thikë në Australi, një i vdekur dhe dy të plagosur

para 5 muajve - KosovaPress

Incidenti vjen ndërkohë që një person është në gjykim për një sulm të një viti më parë, në të njëjtën rrugë, ku mbetën 6 persona të vdekur. Ai akuzohet se përplasi qëllimisht makinën e tij me këmbësorët,...

Arrestohet i dyshuari i sulmit me thikë në Australi

para 5 muajve - Kallxo

Një burrë është arrestuar pasi i ka vënë zjarrin një veture dhe ka therur tre persona, duke lënë të vdekur njërin prej tyre në qendër të Melburnit në Australi. Sulmuesi është qëlluar nga policia pasi është...

Arrestohet i dyshuari i sulmit me thikë në Australi

para 5 muajve - Zeri

Një burrë është arrestuar pasi i ka vënë zjarrin një veture dhe ka therur tre persona, duke lënë të vdekur njërin prej tyre në qendër të Melburnit në Australi. Sulmuesi është qëlluar nga policia pasi është...

E rëndë/ I vë flakën makinës dhe godet me thikë 3 persona, policia i kundërpërgjigjet me armë

para 5 muajve - Sot News

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Melburn të Australisë ku ka humbur jetën një person dhe u plagosën dy të tjerë. Sipas mediave vendase, agresori i vuri flakën makinës së tij pranë një qendre tregtare...

Arrestohet i dyshuari i sulmit me thikë në Australi

para 5 muajve - Medial

Një burrë është arrestuar pasi i ka vënë zjarrin një veture dhe ka therur tre persona, duke lënë të vdekur njërin prej tyre në qendër të Melburnit në Australi. Sulmuesi është qëlluar nga policia pasi është...

Një i vrarë dhe dy të lënduar si pasojë e një sulmi me thikë në Australi

para 5 muajve - Zeri

Në Melbourne të Australisë, dy persona janë lënduar dhe një tjetër është vrarë si pasojë e një sulmi me thikë, transmeton Zëri.info. Sulmi ka ndodhur brenda autobusit ku i dyshuari ka qenë duke udhëtuar....

Arrestohet i dyshuari i sulmit me thikë në Australi

para 5 muajve - Evropa e Lirë

Një burrë është arrestuar pasi i ka vënë zjarrin një veture dhe ka therur tre persona, duke lënë të vdekur njërin prej tyre në qendër të Melburnit në Australi. Sulmuesi është qëlluar nga policia pasi është...

Arrestohet i dyshuari i sulmit me thikë në Australi

para 5 muajve - Gazeta Express

Një burrë është arrestuar pasi i ka vënë zjarrin një veture dhe ka therur tre persona, duke lënë të vdekur njërin prej tyre në qendër të Melburnit në Australi. Sulmuesi është qëlluar nga policia pasi është...

Sulm me thikë në Australi, një i vdekur dhe dy të plagosur

para 5 muajve - KosovaPress

Sipas BBC, agresori, pasi dogji makinën e tij, goditi me thikë 3 vetë, duke vrarë njërin prej tyre. Ai u përpoq të godiste edhe një polic, por u qëllua me armë zjarri, duke u plagosur rëndë. Nga hetimet...

Arrestohet i dyshuari i sulmit me thikë në Australi

para 5 muajve - Periskopi

Një burrë është arrestuar pasi i ka vënë zjarrin një veture dhe ka therur tre persona, duke lënë të vdekur njërin prej tyre në qendër të Melburnit në Australi. Sulmuesi është qëlluar nga policia pasi është...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK