http://kariera.mk

Ndotja e ajrit, 3 mijë persona vdesin çdo vit

para 4 muajve - Tetova Sot

Maqedonia është vendi me ndotjen më të lartë në Ballkan, e ndjekur nga Kosova, më pas nga Shqipëria. Agjencia Evropiane e Mjedisit në raportin “Cilësia e ajrit në Evropë – 2018” ka publikuar të dhënat...

Ndotje e madhe e ajrit në Kosovë, ja sa persona humbin jetën si pasojë e tij

para 4 muajve - OraInfo

Ndotja e ajrit në Kosovë vazhdon të jetë në nivel mjaftë të lartë. Agjencia Evropiane e Mjedisit ka njoftuar se Kosova kishte 3,700 humbje jete në vit nga ajri i ndotur, duke u renditur e para në Evropë....

3 mijë e 700 persona vdesin nga ajri i ndotur, Kosova e para në Europë

para 4 muajve - Klan Kosova

Agjencia Evropiane e Mjedisit ka njoftuar se Kosova kishte 3 mijë e 700 vdekje në vit nga ajri i ndotur, duke u renditur e para në Europë. Ajri i ndotur ka shkaktuar humbjen e jetës së 0.2% të popullsisë....

Qyteti i Shkupit: Mos paraqitni zjarre në vende të hapura në “Fejsbuk”, denonconi ato në 193

para 4 muajve - Portalb

Nga Qyteti i Shkupit apelojnë te qytetarët të gjitha zjarret e ndezura nën qiell të hapur t’i paraqesin vetëm në numrin telefonik 193, në vend se në “Fejsbuk” ose rrjetet tjera sociale, shkruan Meta.mk...

Ndotja e ajrit në Kosovë, 3. 700 persona vdesin në vit

para 4 muajve - Medial

Agjencia Evropiane e Mjedisit ka njoftuar se Kosova kishte 3,700 vdekje në vit nga ajri i ndotur, duke u renditur e para në Evropë. Me fjalë të tjera, ajri i ndotur ka shkaktuar humbjen e jetës së 0.2%...

Ndotja e ajrit, 3 mijë persona vdesin në vit

para 4 muajve - Zhurnal

Shkup, 9 nëntor - Maqedonia është vendi me ndotjen më të lartë në Ballkan, e ndjekur nga Kosova, më pas nga Shqipëria. Agjencia Evropiane e Mjedisit në raportin “Cilësia e ajrit në Evropë – 2018” ka publikuar...

Ndotja e ajrit, 3 mijë persona vdesin në vit

para 4 muajve - Alsat-M

Maqedonia është vendi me ndotjen më të lartë në Ballkan, e ndjekur nga Kosova, më pas nga Shqipëria. Agjencia Evropiane e Mjedisit në raportin “Cilësia e ajrit në Evropë – 2018” ka publikuar të dhënat...

Nga ajri i ndotur në Kosovë vdesin 3.700 persona në vit

para 4 muajve - Koha.net

Agjencia Evropiane e Mjedisit ka njoftuar se Kosova kishte 3,700 vdekje në vit nga ajri i ndotur, duke u renditur e para në Evropë. Me fjalë të tjera, ajri i ndotur ka shkaktuar humbjen e jetës së 0.2%...

NDOTJA E AJRIT: Tre mijë persona vdesin në vit

para 4 muajve - Medial

Maqedonia është vendi me ndotjen më të lartë në Ballkan, e ndjekur nga Kosova, më pas nga Shqipëria. Agjencia Evropiane e Mjedisit në raportin “Cilësia e ajrit në Evropë – 2018” ka publikuar të dhënat...

Ndotja e ajrit, 3 mijë persona vdesin çdo vit

para 4 muajve - Pa censure

Maqedonia është vendi me ndotjen më të lartë në Ballkan, e ndjekur nga Kosova, më pas nga Shqipëria. Agjencia Evropiane e Mjedisit në raportin “Cilësia e ajrit në Evropë – 2018” ka publikuar të dhënat...

Ndotja e ajrit, gjoba për zjarre në ambient të hapur

para 4 muajve - Shenja

50 euro do të jetë dënimi për personat që ndezin zjarre në vende të hapura. Siç bënë të ditur zëdhënësi i Qytetit të Shkupit Valon Salihu, djegia e plastikës, gomës, kabllove, drunjve jokualitativ, ndezja...

Tronditëse! Ndotja e ajrit në Kosovë, 3.700 persona vdesin në vit

para 4 muajve - Gazeta e re

Agjencia Evropiane e Mjedisit ka njoftuar se Kosova kishte 3,700 vdekje në vit nga ajri i ndotur, duke u renditur e para në Evropë. Me fjalë të tjera, ajri i ndotur ka shkaktuar humbjen e jetës së 0.2%...

Nga ajri i ndotur në Kosovë vdesin rreth 3 mijë e 700 persona në vit

para 4 muajve - Periskopi

Agjencia Evropiane e Mjedisit ka njoftuar se Kosova kishte 3,700 vdekje në vit nga ajri i ndotur, duke u renditur e para në Evropë. Me fjalë të tjera, ajri i ndotur ka shkaktuar humbjen e jetës së 0.2%...

Ndotja e ajrit në Kosovë, 3. 700 persona vdesin në vit

para 4 muajve - KosovaPress

Agjencia Evropiane e Mjedisit në raportin “Cilësia e ajrit në Evropë – 2018” ka publikuar të dhënat për vdekjet në vlerë absolute. Raporti paraqet të dhënat më të fundit zyrtare të cilësisë së ajrit të...

Sa po i vret ajri i ndotur kosovarët?

para 5 muajve - Zeri

Sipas Agjencisë Evropiane të Mjedisit, 3700 persona kanë vdekur nga ajri i ndotur Gjatë së enjtes, cilësia e ajrit është e dëmshme për qytetarët e Kosovës. Sipas matjeve të Ambasadës Amerikane në Kosovë,...

Ajri i ndotur po vret kosovarët

para 5 muajve - Gazeta Express

Sipas Agjencisë Evropiane të Mjedisit, 3700 persona kanë vdekur nga ajri i ndotur Gjatë së enjtes, cilësia e ajrit është e dëmshme për qytetarët e Kosovës. Sipas matjeve të Ambasadës Amerikane në Kosovë,...

Shqipëria, me ndotje më të lartë në Evropë

para 5 muajve - Zhurnal

Tre shtete të Ballkanit, Kosova, Serbia dhe Maqedonia kryesojnë në Evropë për nivelin e lartë të vdekjeve nga ndotja e ajrit, në raport me popullsinë Të dhënat, për vdekjet në vlerë absolute, janë publikuar...

Ajri i ndotur po vret kosovarët

para 5 muajve - Tetova Sot

Sipas Agjencisë Evropiane të Mjedisit, 3700 persona kanë vdekur nga ajri i ndotur Gjatë së enjtes, cilësia e ajrit është e dëmshme për qytetarët e Kosovës. Sipas matjeve të Ambasadës Amerikane në Kosovë,...

“E Majta” akuzon OBRM-PDUKM-në dhe LSDM-në për ndotjen e ajrit në Shkup

para 5 muajve - Telegrafi

Sot nga partia “E Majta” nëpërmes një deklarate kanë reaguar ndaj ndotjes së ajrit në Maqedoni, kua ata akuzojnë dy partitë më të mëdha maqedonase OBRM-PDUKM-në dhe LSDM-në, përcjell Telegrafi Maqedoni....

Vdekjet nga ndotja e ajrit-Kosova e para në listë, ja renditja e Shqipërisë

para 5 muajve - Blitz

Agjensia Europiane e Mjedisit ka publikuar disa të dhëna për vdekjet në vlerë absolute me anë të raportit “Cilësia e ajrit në Europë”. Një rezultat i trishtë është fakti që në krye të kësaj liste qëndron...

“E Majta” akuzon OBRM-PDUKM-në dhe LSDM-në për ndotjen e ajrit në Shkup

para 5 muajve - Pa censure

Sot nga partia “E Majta” nëpërmes një deklarate kanë reaguar ndaj ndotjes së ajrit në Maqedoni, kua ata akuzojnë dy partitë më të mëdha maqedonase OBRM-PDUKM-në dhe LSDM-në, përcjell Telegrafi Maqedoni....

Kosova rënditet e para në Evropë me humbjet e jetëve nga ndotja e ajrit

para 5 muajve - OraInfo

Kosova kryeson në Evropë për pasojat më të mëdha nga ndotja e ajrit. Rreth 3,700 persona kanë humbur jetën nga ajri i ndotur, që duke pasur parasysh popullsinë e saj prej vetëm 1.8 milionë banorësh e rendit...

Kosova e para në Evropë për vdekjet nga ndotja e ajrit

para 5 muajve - Telegrafi

Tre shtete të Ballkanit, Kosova, Serbia dhe Maqedonia kryesojnë në Evropë për nivelin e lartë të vdekjeve nga ndotja e ajrit, në raport me popullsinë. Të dhënat, për vdekjet në vlerë absolute, janë publikuar...

Kosova kryeson në Europë për pasojat më të mëdha nga ndotja e ajrit

para 5 muajve - Zeri

Kosova kishte 3,700 vdekje nga ajri i ndotur, që duke pasur parasysh popullsinë e saj prej vetëm 1.8 milionë banorësh e rendit atë të parën në Europë, ku ajri i ndotur ka bërë që të humbin jetën 0.2% e...

Kosova kryeson në Europë për pasojat më të mëdha nga ndotja e ajrit

para 5 muajve - Gazeta Express

Kosova kishte 3,700 vdekje nga ajri i ndotur, që duke pasur parasysh popullsinë e saj prej vetëm 1.8 milionë banorësh e rendit atë të parën në Europë, ku ajri i ndotur ka bërë që të humbin jetën 0.2% e...

Tmerruese, Kosova e para në Evropë për vdekjet nga ndotja e ajrit

para 5 muajve - Albeu

Tre shtete të Ballkanit, Kosova, Serbia dhe Maqedonia kryesojnë në Europë për nivelin e lartë të vdekjeve nga ndotja e ajrit , në raport me popullsinë. Të dhënat, për vdekjet në vlerë absolute, janë publikuar...

Kosova kryeson në Evropë për vdekjet nga ndotja e ajrit

para 5 muajve - Lajmi.net

Kosova kishte 3,700 vdekje nga ajri i ndotur, që duke pasur parasysh popullsinë e saj prej vetëm 1.8 milionë banorësh e rendit atë të parën në Europë, ku ajri i ndotur ka bërë që të humbin jetën 0.2% e...

Kosova, Serbia dhe Maqedonia kryesojnë në Europë për vdekjet nga ndotja e ajrit

para 5 muajve - Koha.net

Tre shtete të Ballkanit, Kosova, Serbia dhe Maqedonia kryesojnë në Europë për nivelin e lartë të vdekjeve nga ndotja e ajrit, në raport me popullsinë. Të dhënat, për vdekjet në vlerë absolute, janë publikuar...

1400 shqiptarë vdesin çdo vit nga ndotja e ajrit

para 5 muajve - Medial

Tre shtete të Ballkanit, Kosova, Serbia dhe Maqedonia kryesojnë në Europë për nivelin e lartë të vdekjeve nga ndotja e ajrit, në raport me popullsinë. Të dhënat, për vdekjet në vlerë absolute, janë publikuar...

Vdekjet nga ndotja e ajrit, ku renditet Shqipëria (FOTO LAJM)

para 5 muajve - Ina

Tre shtete të Ballkanit, Kosova, Serbia dhe Maqedonia kryesojnë në Europë për nivelin e lartë të vdekjeve nga ndotja e ajrit, në raport me popullsinë. Të dhënat, për vdekjet në vlerë absolute, janë publikuar...

Kosova, e para në Europë për vdekjet nga ndotja e ajrit, Shqipëria nga fundi

para 5 muajve - Gazeta Tema

Tre shtete të Ballkanit, Kosova, Serbia dhe Maqedonia kryesojnë në Europë për nivelin e lartë të vdekjeve nga ndotja e ajrit, në raport me popullsinë. Të dhënat, për vdekjet në vlerë absolute, janë publikuar...

Vdekjet nga ndotja e ajrit, ku renditet Shqipëria (FOTO LAJM)

para 5 muajve - Albeu

Tre shtete të Ballkanit, Kosova, Serbia dhe Maqedonia kryesojnë në Europë për nivelin e lartë të vdekjeve nga ndotja e ajrit , në raport me popullsinë. Të dhënat, për vdekjet në vlerë absolute, janë publikuar...

1400 shqiptarë vdesin çdo vit nga ndotja e ajrit

para 5 muajve - Gazeta Express

Tre shtete të Ballkanit, Kosova, Serbia dhe Maqedonia kryesojnë në Europë për nivelin e lartë të vdekjeve nga ndotja e ajrit, në raport me popullsinë. Të dhënat, për vdekjet në vlerë absolute, janë publikuar...

Kosova kryeson në Evropë për pasojat më të mëdha nga ndotja e ajrit

para 5 muajve - Sovrani

Kosova kishte 3,700 vdekje nga ajri i ndotur, që duke pasur parasysh popullsinë e saj prej vetëm 1.8 milionë banorësh e rendit atë të parën në Evropë, ku ajri i ndotur ka bërë që të humbin jetën 0.2% e...

Kosova kryeson në Evropë për jetët e humbura nga ndotja e ajrit

para 5 muajve - Bota Press

Kosova kishte 3,700 vdekje nga ajri i ndotur, që duke pasur parasysh popullsinë e saj prej vetëm 1.8 milionë banorësh e rendit atë të parën në Europë, ku ajri i ndotur ka bërë që të humbin jetën 0.2% e...

Kosova, Serbia dhe Maqedonia kryesojnë në Europë për vdekjet nga ndotja e ajrit

para 5 muajve - Ekonomia Online

Tre shtete të Ballkanit, Kosova, Serbia dhe Maqedonia kryesojnë në Europë për nivelin e lartë të vdekjeve nga ndotja e ajrit, në raport me popullsinë. Të dhënat, për vdekjet në vlerë absolute, janë publikuar...

Kosova në mesin e tri vendeve që kryesojnë në Evropë për vdekjet nga ndotja e ajrit

para 5 muajve - Periskopi

Tre shtete të Ballkanit, Kosova, Serbia dhe Maqedonia kryesojnë në Europë për nivelin e lartë të vdekjeve nga ndotja e ajrit, në raport me popullsinë. Të dhënat, për vdekjet në vlerë absolute, janë publikuar...

Vdekjet nga ndotja e ajrit, Shqipëria me numrin të ulët në Europë, Kosova e para

para 5 muajve - Java News

Tre shtete të Ballkanit, Kosova, Serbia dhe Maqedonia kryesojnë në Europë për nivelin e lartë të vdekjeve nga ndotja e ajrit, në raport me popullsinë. Të dhënat, për vdekjet në vlerë absolute, janë publikuar...

Kosova, e para në Europë për vdekjet nga ndotja e ajrit, Shqipëria nga fundi

para 5 muajve - Medial

Tre shtete të Ballkanit, Kosova, Serbia dhe Maqedonia kryesojnë në Europë për nivelin e lartë të vdekjeve nga ndotja e ajrit, në raport me popullsinë. Të dhënat, për vdekjet në vlerë absolute, janë publikuar...

Kosova, e para në Europë për vdekjet nga ndotja e ajrit, Shqipëria nga fundi

para 5 muajve - Medial

Tre shtete të Ballkanit, Kosova, Serbia dhe Maqedonia kryesojnë në Europë pë nivelin e lartë të vdekjeve nga ndotja e ajrit, në raport me popullsinë. Të dhënat, për vdekjet në vlerë absolute janë publikuar...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK