http://kariera.mk

Kryeministri kërkon seancë të jashtëzakonshme

para 5 muajve - Iliria News

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj kërkon seancë të jashtëzakonshme në Kuvendin e Kosovës për ligjet që lidhen me Agjendën e Reformave Evropiane – ERA. Haradinaj, për KosovaPress ka shpjeguar se...

Haradinaj kërkon seancë të jashtëzakonshme në Kuvendin e Kosovës

para 5 muajve - Telegrafi

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj kërkon seancë të jashtëzakonshme në Kuvendin e Kosovës. Kjo për ligjet që lidhen me Agjendën e Reformave Evropiane – ERA. Haradinaj, për KosovaPress ka shpjeguar...

Haradinaj kërkon seancë të jashtëzakonshme

para 5 muajve - RTV 21

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj kërkon seancë të jashtëzakonshme në Kuvendin e Kosovës Kjo për ligjet që lidhen me Agjendën e Reformave Evropiane – ERA. Haradinaj ka shpjeguar se çfarë po bëhet...

Haradinaj kërkon seancë të jashtëzakonshme në Kuvendin e Kosovës

para 5 muajve - RTV 21

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj kërkon seancë të jashtëzakonshme në Kuvendin e Kosovës Kjo për ligjet që lidhen me Agjendën e Reformave Evropiane – ERA. Haradinaj ka shpjeguar se çfarë po bëhet...

Kryeministri kërkon seancë të jashtëzakonshme

para 5 muajve - Gazeta Express

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj kërkon seancë të jashtëzakonshme në Kuvendin e Kosovës për ligjet që lidhen me Agjendën e Reformave Evropiane – ERA. Haradinaj, për KosovaPress ka shpjeguar se...

Haradinaj kërkon seancë të jashtëzakonshme

para 5 muajve - Koha.net

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj kërkon seancë të jashtëzakonshme në Kuvendin e Kosovës për ligjet që lidhen me Agjendën e Reformave Evropiane – ERA. Haradinaj, për KosovaPress ka shpjeguar se...

Sallova: Haradinaj mund ta ndalë Thaçin, s’po e bën sepse të nesërmen do të shkonte në opozitë

para 5 muajve - Koha.net

Donik Sallova, Doktor i Shkencave Politike, ka folur për takimet e Brukselit ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Sallova në Express Intervistën në KTV tha se presidenti serb Aleksandar Vuçiq u pa shumë i hidhëruar,...

BE u kërkon Kosovës dhe Serbisë krijim të kushteve për bisedime

para 5 muajve - Zëri i Amerikës

Bashkimi Evropian tha të premten se Prishtina dhe Beogradi duhet të krijojnë një mjedis të përshtatshëm për vazhdimin e bisedimeve për normalizimin e marrëdhënieve dhe ritheksoi kërkesën, që Kosova të...

Kosovë: Opozita kritikon ashpër Thaçin për takimin me Vuçiq në Bruksel

para 5 muajve - DW

Partitë politike opozitare në Kosovë thonë, se presidenti nuk mundet pa mandat të kuvendit të vazhdojë të takohet me presidentin e Serbisë dhe të dialogojë për Kosovën. Partitë opozitare në Kosovë nuk...

Thaçi e Vuçiç, kritikohen në Kosovë e Serbi për dialogun

para 5 muajve - Gazeta Tema

Dialogu ndërmjet presidentëve të Kosovës dhe Serbisë, Hashim Thaçi e Aleksandar Vuçiç, në Prishtinë dhe Beograd po shihet në mënyra të ndryshme. Rivalët politikë të dy presidentëve, në Prishtinë dhe Beograd,...

Thaçi e Vuçiq, kritikohen në Prishtinë e Beograd për dialogun

para 5 muajve - Evropa e Lirë

Dialogu ndërmjet presidentëve të Kosovës dhe Serbisë, Hashim Thaçi e Aleksandar Vuçiq, në Prishtinë dhe Beograd po shihet në mënyra të ndryshme. Rivalët politikë të dy presidentëve, në Prishtinë dhe Beograd,...

Çfarë ndodhi mbrëmë në ballafaqimin trepalësh mes Thaçit, Vuçiqit dhe Mogherinit

para 5 muajve - InfoShqip

Përfaqësuesja e Lartë për Politikë të Jashtme dhe Siguri, njëherish edhe Zëvendës Presidente e Komisionit Evropian, Frederica Mogherini, mbrëmë, ka mbajtur takime të ndara me presidentin e Serbisë, Aleksandar...

Takimi Thaçi-Vuçiq në Bruksel, Serbia edhe njëherë e dëshmoi se nuk është e gatshme për normalizim të marrëdhënieve

para 5 muajve - Zhurnal

Prishtinë, 9 nëntor - Mbrëmë në Bruksel u zhvillua takimi i radhës mes Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe homologut të tij serb, Aleksandar Vuçiq me ndërmjetësimin Përfaqësuese së Lartë për Politikë...

Takimi Thaçi-Vuçiq në Bruksel, Serbia edhe njëherë e dëshmoi se nuk është e gatshme për normalizim të marrëdhënieve

para 5 muajve - Telegrafi

Mbrëmë në Bruksel u zhvillua takimi i radhës mes Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe homologut të tij serb, Aleksandar Vuçiq me ndërmjetësimin Përfaqësuese së Lartë për Politikë të Jashtme dhe Siguri,...

Kryeministri kërkon seancë të jashtëzakonshme

para 5 muajve - Bota Press

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj kërkon seancë të jashtëzakonshme në Kuvendin e Kosovës për ligjet që lidhen me Agjendën e Reformave Evropiane – ERA. Haradinaj, për KosovaPress ka shpjeguar se...

Haradinaj kërkon seancë të jashtëzakonshme në Kuvendin e Kosovës

para 5 muajve - KosovaPress

Haradinaj, për KosovaPress ka shpjeguar se çfarë po bëhet këto ditë lidhur me ERA-n ndërkohë thotë se ka argumente të mjaftueshme që të hyj në rend ditë në dhjetor në Këshillin e ministrave të BE-së. Është...

Thaçi e Vuçiq, kritikohen në Prishtinë e Beograd për dialogun

para 5 muajve - Gazeta e re

Dialogu ndërmjet presidentëve të Kosovës dhe Serbisë, Hashim Thaçi e Aleksandar Vuçiq, në Prishtinë dhe Beograd po shihet në mënyra të ndryshme. Rivalët politikë të dy presidentëve, në Prishtinë dhe Beograd,...

​VV: Të lëshohet flet-arrest për Thaçin

para 5 muajve - Tetova Sot

Derisa në Bruksel sonte pritet takimi i radhës i presidentit të Kosovës dhe atij të Serbisë, me ndërmjetësim të Bashkimit Evropian, Lëvizja Vetëvendosje ka komentuar sot shkuarjen e presidentit Hashim...

KFOR dhe FSK shkatërruan disa mbetje shpërthyese

para 5 muajve - KosovaPress

Temat: KFOR ...lajmi i plotë është në sistemin me parapagim. Kjo web faqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave...

Çfarë ndodhi mbrëmë në ballafaqimin trepalësh, Thaçi-Vuçiq-Mogherini

para 5 muajve - Ina

Përfaqësuesja e Lartë për Politikë të Jashtme dhe Siguri, njëherish edhe Zëvendës Presidente e Komisionit Evropian, Frederica Mogherini, mbrëmë, ka mbajtur takime të ndara me presidentin e Serbisë, Aleksandar...

Kosova paralajmëron ndërprerjen e dialogut nëse nuk hiqen vizat

para 5 muajve - Ina

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, dhe zëvendësi i tij, Enver Hoxhaj, kanë përmendur mundësinë e ndërprerjes së dialogut me Serbinë nëse Këshilli i Ministrave të BE-së në muajin dhjetor nuk e vendos...

Paralajmëron Kosova: Do ndërpresim dialogun nëse nuk hiqen vizat

para 5 muajve - InfoShqip

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, dhe zëvendësi i tij, Enver Hoxhaj, kanë përmendur mundësinë e ndërprerjes së dialogut me Serbinë nëse Këshilli i Ministrave të BE-së në muajin dhjetor nuk e vendos...

Përfundon pa marrëveshje takimi Thaçi-Vuçiç në Bruksel, ja cilat ishin pengesat

para 5 muajve - Gazeta Tema

Ka përfunduar pa ndonjë marrëveshje takimi në Bruksel ndërmjet presidentëve të Kosovës dhe Serbisë, Hashim Thaçi e Aleksandar Vuçiç. Edhe ky takim është lehtësuar nga Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit...

Përfundon pa marrëveshje takimi Thaçi- Vuçiç në Bruksel, ja cilat ishin pengesat në dialog

para 5 muajve - Gazeta Tema

Ka përfunduar pa ndonjë marrëveshje takimi në Bruksel ndërmjet presidentëve të Kosovës dhe Serbisë, Hashim Thaçi e Aleksandar Vuçiç. Edhe ky takim është lehtësuar nga Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit...

Deri kur vetëm ne do t’i promovojmë dhe pranojmë zgjidhjet e dhimbshme?!

para 5 muajve - Ekonomia Online

Hienat e mashtrimit : Përfundoi edhe takimi i radhës në Bruksel midis dy sundimtarëve absolut , Hashim Thaçi i Parë , sundimtar i Kosovës dhe Aleksandar Vuçiqi i Parë , Mbret i Serbisë , të dy të veshur...

Çfarë ndodhi mbrëmë në ballafaqimin trepalësh, Thaçi-Vuçiq-Mogherini

para 5 muajve - Zhurnal

Prishtinë, 9 nëntor - Mbrëmë është mbajtur takimi trepalësh mes Thaçit, Vuçiqit dhe Mogherinit. Përfaqësuesja e Lartë për Politikë të Jashtme dhe Siguri, njëherish edhe Zëvendës Presidente e Komisionit...

Nëse nuk liberalizohen vizat Kosova ndërpret dialogun

para 5 muajve - Albeu

Kryeministri i Kosovës , Ramush Haradinaj, dhe zëvendësi i tij, Enver Hoxhaj, kanë përmendur mundësinë e ndërprerjes së dialogut me Serbinë nëse Këshilli i Ministrave të BE-së në muajin dhjetor nuk e vendos...

Liberalizimi i vizave, Kosova kërcënon me ndërprerje te dialogut

para 5 muajve - Fakti Ditor

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, dhe zëvendësi i tij, Enver Hoxhaj, paralajmëruan mundësinë e ndërprerjes së dialogut me Serbinë nëse Këshilli i Ministrave të BE-së në muajin dhjetor nuk e vendos...

Kosova paralajmëron ndërprerjen e dialogut nëse nuk hiqen vizat

para 5 muajve - Lajmi.net

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, dhe zëvendësi i tij, Enver Hoxhaj, kanë përmendur mundësinë e ndërprerjes së dialogut me Serbinë. Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, dhe zëvendësi i tij,...

Nëse nuk hiqen vizat, ky do të jetë vendimi i Qeverisë

para 5 muajve - OraInfo

Udhëheqësit kosovarë kanë paralajmëruar ndërprerjen e dialogut me Serbinë nëse Bashkimi Evropian nuk merr vendim për heqjen e vizave. Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, dhe zëvendësi i tij, Enver...

Kosova paralajmëron ndërprerjen e dialogut nëse nuk hiqen vizat

para 5 muajve - Gazeta Express

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, dhe zëvendësi i tij, Enver Hoxhaj, kanë përmendur mundësinë e ndërprerjes së dialogut me Serbinë nëse Këshilli i Ministrave të BE-së në muajin dhjetor nuk e vendos...

Kosova paralajmëron ndërprerjen e dialogut nëse nuk hiqen vizat

para 5 muajve - Koha.net

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, dhe zëvendësi i tij, Enver Hoxhaj, kanë përmendur mundësinë e ndërprerjes së dialogut me Serbinë nëse Këshilli i Ministrave të BE-së në muajin dhjetor nuk e vendos...

Çfarë ndodhi mbrëmë në ballafaqimin trepalësh, Thaçi-Vuçiq-Mogherini

para 5 muajve - Politiko

Mbrëmë është mbajtur takimi trepalësh mes Thaçit, Vuçiqit dhe Mogherinit. Përfaqësuesja e Lartë për Politikë të Jashtme dhe Siguri, njëherish edhe Zëvendës Presidente e Komisionit Evropian, Frederica Mogherini,...

Çfarë ndodhi mbrëmë në ballafaqimin trepalësh, Thaçi-Vuçiq-Mogherini

para 5 muajve - Lajmi.net

Mbrëmë është mbajtur takimi trepalësh mes Thaçit, Vuçiqit dhe Mogherinit. Përfaqësuesja e Lartë për Politikë të Jashtme dhe Siguri, njëherish edhe Zëvendës Presidente e Komisionit Evropian, Frederica Mogherini,...

Serbia kushtëzon vazhdimin e dialogut me tërheqjen e taksës për mallrat serbe në Kosovë

para 5 muajve - Politiko

Takimi mes presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, dhe atij të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ndodhi në Bruksel të enjten mbrëma, edhe pse kishte spekulime se mund të mos vinte deri tek ai takim për shkak të...

Haradinaj e Hoxha, optimistë për liberalizimin e vizave

para 5 muajve - Zeri

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj dhe ministrja e Integrimit Evropian Dhurata Hoxha janë shprehur optimistë se këtë vit mund të merret vendimi për liberalizimin e vizave për zonën Schengen. Ndërsa...

Taksa prish takimin Thaçi-Vuçiç, Presidenti serb: S’ka dialog me Kosovën deri sa të heqë vendimin

para 5 muajve - 24 ore

Ka përfunduar mbrëmë takimi në Bruksel ndërmjet presidentëve të Kosovës dhe Serbisë, Hashim Thaçi e Aleksandar Vuçiç. Edhe ky takim është ndërmjetësuar nga Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Evropian, Federica...

Takim pa rezultate

para 5 muajve - Zeri

Takimi i katërt në kuadër të fazës finale të dialogut të Brukselit ndërmjet presidentit të Kosovës Hashim Thaçit dhe atij të Serbisë Aleksandar Vuçiq ka përfunduar pa ndonjë marrëveshje. Madje diskursi...

Serbia kushtëzon vazhdimin e dialogut me tërheqjen e taksës për mallrat serbe në Kosovë

para 5 muajve - Koha.net

Takimi mes presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, dhe atij të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ndodhi në Bruksel të enjten mbrëma, edhe pse kishte spekulime se mund të mos vinte deri tek ai takim për shkak të...

Kosova paralajmëron ndërprerjen e dialogut nëse nuk hiqen vizat

para 5 muajve - Shenja

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, dhe zëvendësi i tij, Enver Hoxhaj, kanë përmendur mundësinë e ndërprerjes së dialogut me Serbinë nëse Këshilli i Ministrave të BE-së në muajin dhjetor nuk e vendos...

Haradinaj i vë kusht Brukselit: pa liberalizim vizash nuk ka dialog me Beogradin

para 5 muajve - Te Sheshi

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj dhe zëvendësi i tij Enver Hoxhaj, deklaruan mundësinë e thyerjes së dialogut me Serbinë nëse çështja e liberalizimit të vizave për Kosovën nuk është në axhendë në...

Kosova paralajmëron ndërprerjen e dialogut nëse nuk hiqen vizat

para 5 muajve - Gazeta Monitor

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, dhe zëvendësi i tij, Enver Hoxhaj, kanë përmendur mundësinë e ndërprerjes së dialogut me Serbinë nëse Këshilli i Ministrave të BE-së në muajin dhjetor nuk e vendos...

Kosova paralajmëron ndërprerjen e dialogut nëse nuk hiqen vizat

para 5 muajve - Sovrani

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, dhe zëvendësi i tij, Enver Hoxhaj, kanë përmendur mundësinë e ndërprerjes së dialogut me Serbinë nëse Këshilli i Ministrave të BE-së në muajin dhjetor nuk e vendos...

Kosova paralajmëron ndërprerjen e dialogut nëse nuk hiqen vizat

para 5 muajve - Bota Press

Botapress 9Nentor- Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, dhe zëvendësi i tij, Enver Hoxhaj, kanë përmendur mundësinë e ndërprerjes së dialogut me Serbinë nëse Këshilli i Ministrave të BE-së në muajin...

Kosova paralajmëron ndërprerjen e dialogut nëse nuk hiqen vizat

para 5 muajve - Periskopi

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, dhe zëvendësi i tij, Enver Hoxhaj, kanë përmendur mundësinë e ndërprerjes së dialogut me Serbinë nëse Këshilli i Ministrave të BE-së në muajin dhjetor nuk e vendos...

Serbia kushtëzon vazhdimin e dialogut me tërheqjen e taksës për mallrat

para 5 muajve - Periskopi

Takimi mes presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, dhe atij të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ndodhi në Bruksel të enjten mbrëma, edhe pse kishte spekulime se mund të mos vinte deri tek ai takim për shkak të...

​BE: Serbia dhe Kosova të përmbushin më shpejt detyrimet e tyre për dialog

para 5 muajve - RTV 21

Çfarë thuhet në deklaratëne shefes së diplomacisë evropiane Përfaqësuesja e Lartë e BE-së për Politikën e Jashtme dhe të Sigurisë, Federica Mogherini, është prononcuar pas takimeve me presidentin e Kosovës,...

Dialogu në Bruksel, si rrodhi takimi Thaçi – Vuçiq

para 5 muajve - Klan Kosova

U përballën edhe njëherë. Por, as kësaj radhe nuk pati marrëveshje. Madje, presidentët u dukën të acaruar me njëri – tjetrin. Hashim Thaçi, tha se homologu i tij serb, Aleksandër Vucic, ishte agresiv në...

Thaçi pas takimit me Vuçiq: Diskursi ishte agresiv dhe arrogant nga Serbia

para 5 muajve - TV21

Përfundoi takimi Thaçi -Vuçiq Ka përfunduar takimi ndërmjet Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe homologut të tij serb, Aleksandar Vuçiq por pa ndonjë marrëveshje. Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi...

Dialogu në Bruksel, si rrjedhi takimi Thaçi – Vuçiq

para 5 muajve - Klan Kosova

U përballën edhe njëherë. Por, as kësaj radhe nuk pati marrëveshje. Madje, presidentët u dukën të acaruar me njëri – tjetrin. Hashim Thaçi, tha se homologu i tij serb, Aleksandër Vucic, ishte agresiv në...

Dështon marrëveshja, Thaçi: Serbët agresivë dhe arrogantë

para 5 muajve - Vizion Plus

Ka përfunduar pa një marrëveshje konkrete takimi i radhës i nivelit të lartë mes presidentit të Kosovës Hashim Thaçi dhe atij të Serbisë Aleksandër Vuçiç në Bruksel, me ndermjetësimin e zyrtares së lartë...

Taksa për importet serbe bllokon dialogun në Bruksel

para 5 muajve - Lajmi.net

Takimi ndërmjet presidentëve të Kosovës dhe Serbisë, Hashim Thaçit dhe Aleksandër Vuçiq, ka përfunduar sërish pa ndonjë marrëveshje. Takimi Thaçi- Vuçiq, që u ndërmjetësua nga Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit...

Mogherin pas takimit me Thaçin e Vuçiqin: Përmbahuni nga fjalët dhe veprimet që po bëni

para 5 muajve - Telegrafi

Federica Mogherini, Përfaqësuese e Lartë për Politikë të Jashtme dhe Siguri, pas takimi që pati me Presidentin Hashim Thaçi  dhe Presidentin Aleksandar Vuçiq, ka thënë se BE pret nga Kosova dhe Serbia...

Sërish pa rezultate konkrete takimi Thaçi-Vuçiq në Bruksel

para 5 muajve - DW

Sërish pa rezultate konkrete takimi Thaçi-Vuçiq në Bruksel. Ndërmjetësuesja e BE-së Federica Mogherini ka kërkuar që palët të sigurojnë një ambijent të mirë për dialog dhe të përmbahen nga fjalori. Dialogu...

Ahmeti reagon ndaj deklaratës së Vuçiqit i cili kërkoi të hiqet taksa për produktet serbe

para 5 muajve - Telegrafi

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti ka reaguar pas deklarimeve të presidentit serb, Aleksandar Vuçiq, i cili kërkoi nga Qeveria e Kosovës që të hiqet taksa prej 10 për qind ndaj produkteve...

Avni Mazreku: Roli i Mogherinit është zero

para 5 muajve - RTV 21

Në “Click po diskutohet për takimin e sontëm Thaçi- Vuçiq” Sot ka përfunduar takimi i radhës nëm mes të Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit dhe atij të Serbisë Aleksandar Vuçiq por ma ndonjë përafrim...

Thaçi tregon çka u bisedua në Bruksel, thotë se delegacioni në krye me Limajn duhet të jetësohet

para 5 muajve - Klan Kosova

Presidenti i vendit Hashim Thaçi ka dhënë detaje ekskluzive në Zona e Debatit të Klan Kosovës rreth pikave të cilat ka diskutuar sonte në Bruksel gjatë takimit që pati me homologun e tij serb Aleksandar...

BE: Serbia dhe Kosova të shpejtojnë angazhimin e tyre ndaj dialogut

para 5 muajve - Zhurnal

Frederica Mogherini ka pritur në një takim të dialogut të nivelit të lartë me presidentin e Kosovës Hashim Thaçi dhe presidentin e Serbisë, Aleksander Vuçiq. Përfaqësuesja e Lartë për Politikë të Jashtme...

Shpend Ahmeti i reagon Aleksandar Vuçiqit

para 5 muajve - Zeri

I pari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti ka reaguar pas deklarimeve të presidentit serb, Aleksandar Vuçiq, i cili kërkoi nga Qeveria e Kosovës që të hiqet taksa prej 10 për qind ndaj produkteve serbe....

Marrëveshja mes Thaçit e Vuçiqit ende shumë larg

para 5 muajve - OraInfo

Takimi që përfundoi pak më parë në mes Thaçit dhe Vuçiqit nuk doli të jetë me diçka konkrete. Pa asnjë rezultat konkret ka përfunduar takimi rreth një orësh mes presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, atij...

Shpend Ahmeti i reagon Vuçiqit

para 5 muajve - Kallxo

Pas përfundimit të takimit mes Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe atij të Serbisë Aleksandar Vuçiq, ka reaguar kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti. Ai komentoi deklaratat e Vuçiqit, i cili pas takimit...

Shpend Ahmeti i reagon Alesandar Vuçiqit

para 5 muajve - Zeri

I pari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti ka reaguar pas deklarimeve të presidentit serb, Aleksandar Vuçiq, i cili kërkoi nga Qeveria e Kosovës që të hiqet taksa prej 10 për qind ndaj produkteve serbe....

Ahmeti i reagon Vuçiqit: Dialogu vazhdon vetëm pasi Serbia të ndalë lobimin për tërheqjen e njohjeve

para 5 muajve - Lajmi.net

Sot është mbajtur takimi i planifikuar ndërmjet Kosovës dhe Serbisë në Bruksel. Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti ka reaguar pas deklarimeve të presidentit serb, Aleksandar Vuçiq, i cili...

Vuçiq: Dialogu vazhdon pasi Prishtina të tërheqë vendimin për taksat

para 5 muajve - Klan Kosova

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, ka deklaruar se dialogu në mes të Prishtinës dhe Beogradit do të vazhdojë pasi Prishtina t’i tërheqë “masat joligjore”, duke iu referuar taksave prej 10% për importet...

Thaçi iu bën thirrje politikanëve kosovarë: Të ballafaqohemi bashkë me Serbinë, betejën e kemi në Bruksel

para 5 muajve - Klan Kosova

Presidenti i vendit Hashim Thaçi iu ka bërë thirrje subjekteve politike në Kosovë për të qenë pjesëmarrës në negociatat përballë homologut të tij serb, Aleksandar Vuçiq në kuadër të dialogut në Bruksel....

Takimi mes Thaçit e Vuçiqit pa asnjë rezultat konkret

para 5 muajve - Gazeta Express

Pa asnjë rezultat konkret ka përfunduar takimi rreth një orësh mes presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, atij të Serbisë, Aleksandër Vuçiqit dhe Përfaqësueses së Lartë të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini....

Takimi trepalësh në Bruksel, Thaçi: Vuçiq kishte një diskurs arrogant

para 5 muajve - Zhurnal

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka deklaruar se në takimin e sotëm në Bruksel, pala serbe dhe Aleksandar Vuçiq kishin një diskurs agresiv dhe arrogant, kurse diskursi i palës kosovare ishte i argumenteve...

Vuçiq: Dialogu vazhdon pasi Prishtina të tërheq vendimin për taksat

para 5 muajve - Telegrafi

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka deklaruar sot në Bruksel pas takimit me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi dhe Federica Mogherini, se dialogu do të vazhdojë kur Prishtina të tërheq vendimet...

Përfundon pa ndonjë marrëveshje takimi Thaçi – Vuçiq

para 5 muajve - Portalb

Ka përfunduar pa ndonjë marrëveshje takimi në Bruksel ndërmjet presidentëve të Kosovës dhe Serbisë, Hashim Thaçi e Aleksandar Vuçiq. Edhe ky takim është lehtësuar nga Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit...

Thaçi: Serbia dhe Vuçiq kishin një diskurs agresiv ndaj Kosovës

para 5 muajve - Alsat-M

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka deklaruar se në takimin e sotëm në Bruksel, pala serbe dhe Aleksandar Vuçiq kishin një diskurs agresiv dhe arrogant, kurse diskursi i palës kosovare ishte i argumenteve...

Ministrja Hoxha kërkon më shumë përkushtim për zbatimin e Agjendës Evropiane të Reformave

para 5 muajve - Zhurnal

Në Takimin ministror për Integrime Evropiane, ku ishte i pranishëm edhe Kryeministri Haradinaj, Ministrja e Integrimit Evropian, ka diskutuar për raportin përmbledhës të Agjendës Evropiane të Reformave...

Thaçi: Diskursi i Vuçiqit ishte agresiv dhe arrogant

para 5 muajve - Telegrafi

Ka përfunduar para pak minutash takimi trepalësh në Bruskel në mes të presidentit të Kosovës Hashim Thaçi, atij serb Aleksandar Vuçqi dhe përfaqësues së lartë të BE-së, Federica Mogerini. Thaçi para mediave...

Mogherini kërkon angazhim të shpejtë të Kosovës dhe Serbisë: Palët të krijojnë ambient të favorshëm për dialogim

para 5 muajve - Klan Kosova

Përfaqësuesja e lartë e Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, priti në takim në kuadër të dialogut Kosove-Serbi, Presidentin e Kosovës Hashim Thaçi dhe atë të Serbisë Aleksandër Vuçiq. Në një deklaratë...

Shpend Ahmeti i reagon Vuçiqit

para 5 muajve - RTV 21

” dialogu të vazhdojë vetëm pasiqë Serbia ta ndal lobimin për tërheqjen e njohjeve” Pas përfundimit të takimit mes Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe atij të Serbisë Alkesandar Vuçiq,  ka reaguar...

Thaçi: Pati arrogancë dhe agresivitet nga delegacioni serb, negociatat nuk bëhen me ultimatume

para 5 muajve - Klan Kosova

Presidenti i vendit Hashim Thaçi është deklaruar nga Brukseli pas takimit që pati sonte me homologun e tij serb, Aleksandar Vuçiq. Thaçi tha se ky proces i dialogut që u zhvillua sot pati agresivitet nga...

Shpend Ahmeti reagon ndaj deklaratave të Vuçiqit

para 5 muajve - RTV 21

Ahmeti komenton takimin Thaçi – Vuçiq Pas përfundimit të takimit mes Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe atij të Serbisë Alkesandar Vuçiq ka reaguar kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti. Ai komentoi...

Vuçiq: Nuk më ofron rehati dhe nuk më pëlqen të bisedoj me Thaçin

para 5 muajve - Kallxo

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq para takimit me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi është shprehur se ky takim nuk i ofron rehati, por e cilësoi si të rëndësishme paqen. “Nuk më ofron rehati dhe...

Vuçiq: Dialogu vazhdon pasi Prishtina të tërheq vendimin për taksat

para 5 muajve - Klan Kosova

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, ka deklaruar se dialogu në mes të Prishtinës dhe Beogradit do të vazhdojë pasi Prishtina t’i tërheqë “masat joligjore”, duke iu referuar taksave prej 10% për importet...

Aleksandar Vuçiq flet pas takimit më Thaçin: Shqiptarët duhet t’i respektojnë marrëveshjet e nënshkruara para 10 vitesh

para 5 muajve - Medial

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, me nervozizëm u është përgjigjur pyetjeve të gazetarëve, pas përfudnimit të takimit me homologun e tij nga Kosova, Hashim Thaçi në Bruksel, në takimin që është mbajtur...

Përfundon takimi në Bruksel

para 5 muajve - Zhurnal

Ka përfunduar takimi trepalësh mes presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, atij të Serbisë Aleksandar Vuçiq dhe përfaqësueses së lartë të BE-së, Federica Mogherini. Pas takimit, mediave po iu drejtohet Vuçiqi....

Bruksel, përfundon pa marrëveshje takimi Thaçi-Vuçiç

para 5 muajve - Gazeta Shqip

Ka përfunduar pa ndonjë marrëveshje takimi në Bruksel ndërmjet presidentëve të Kosovës dhe Serbisë, Hashim Thaçi e Aleksandar Vuçiq. Edhe ky takim është lehtësuar nga Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit...

Diskursi në takimin Thaci-Vuciq, reagon Mogherini

para 5 muajve - Zeri

Përfaqsuesja e Lartë për Politikë të Jashtme dhe Siguri në Bashkimin Evropian sot në takim ka pritur presidentin e kosovës Hashim Thaci si dhe atë të Serbisë Aleksandër Vuciq, në prag të fazës finale të...

Përfundon takimi Thaçi – Mogherini – Vuçiq (live)

para 5 muajve - Alsat-M

Sapo ka përfunduar takimi trepalësh në Bruksel mes Presidentit të Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, përfaqësueses së lartë të Bashkimit Evropian për Punë të Jashtme dhe Siguri, Federica Mogherini dhe...

Kërkesa e BE-së në takimin Thaçi-Vuçiq në Bruksel

para 5 muajve - Zeri

Pas takimit me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi dhe atë të Serbisë Aleksandar Vuçiq, Bashkimi Europian pret që Kosova dhe Serbia të shpejtojnë angazhimin e tyre ndaj dialogut duke pasur parasysh lidhjen...

Pas përfundimit të takimit Thaçi-Vuçiq, BE-ja ka një kërkesë

para 5 muajve - OraInfo

Takimi mes Thaçit dhe Vuçiqit ka përfunduar me ndërmjetësimin e Frederica Mogherinit Pas takimit me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi dhe atë të Serbisë Aleksandar Vucic, Bashkimi Europian pret që Kosova...

Thaçi komenton kushtin e Serbisë që të hiqet taksa 10% e Kosovës ndaj shtetit serb

para 5 muajve - Gazeta Express

Pas kushtit të palës serbe për tërheqjen e taksës së Kosovës prej 10% për ta vazhduar dialogun me Kosovën, presidenti i vendit Hashim Thaçi ka vazhduar të insistojë në dialogun mes Kosovës dhe Serbisë....

Kërkesa e BE’së pas takimit Thaçi-Vuçiq në Bruksel

para 5 muajve - Gazeta Express

Pas takimit me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi dhe atë të Serbisë Aleksandar Vucic, Bashkimi Europian pret që Kosova dhe Serbia të shpejtojnë angazhimin e tyre ndaj dialogut duke pasur parasysh lidhjen...

Vuçiç flet pas takimit më Thaçin, ka një thirrje për shqiptarët

para 5 muajve - Sot News

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, me nervozizëm u është përgjigjur pyetjeve të gazetarëve, pas përfudnimit të takimit me homologun e tij nga Kosova, Hashim Thaçi në Bruksel, në takimin që është mbajtur...

BE: Palët të përmbahen me fjalët dhe veprimet që kundërshtojnë frymën e dialogut

para 5 muajve - Lajmi.net

Frederica Mogherini ka pritur në një takim të dialogut të nivelit të lartë me presidentin e Kosovës Hashim Thaçi dhe presidentin e Serbisë, Aleksander Vuçiq. Përfaqësuesja e Lartë për Politikë të Jashtme...

Thaçi: Vuçiqi ishte arrogant

para 5 muajve - Kallxo

Presidenti Hashim Thaçi, ka thënë se diskursi i Serbisë gjatë takimit ka qenë arrogant ndërsa ai i Kosovës ka qenë ballafaqimi me argumente. Këto deklarata Thaçi i bëri pas takimit të cilin e pati në Bruksel...

Thaçi pas takimit me Vuçiqin: Serbia përdori diskurs agresiv dhe arrogant

para 5 muajve - Lajmi.net

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është deklaruar pas takimit me homologun e tij serb në Bruksel, Aleksandar Vuçiq. Presidenti i vendit Hashim Thaçi, pas takimit në Bruksel me homologun e tij serb, Aleksandar...

​BE: Serbia dhe Kosova të përmbushin më shpejt detyrimet e tyre për dialog

para 5 muajve - Gazeta e re

Përfaqësuesja e Lartë e BE-së për Politikën e Jashtme dhe të Sigurisë, Federica Mogherini, është prononcuar pas takimeve me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçin dhe atë serb Aleksandar Vuçiq. Në një deklaratë...

Thaçi thotë se Serbia pati diskurs agresiv në takimin e Brukselit

para 5 muajve - Gazeta Express

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi e ka vlerësuar shumë të vështirë takimin që zhvilloi në Bruksel me homologun serb Aleksandar Vuciq. Ai e ka quajtur arrogant diskursin e Vuçiqit. “Diskursi ishte agresiv...

Thaçi pas takimit me Vuçiq: Diskursi ishte agresiv dhe arrogant nga Serbia

para 5 muajve - RTV 21

Përfundoi takimi Thaçi -Vuçiq Ka përfunduar takimi ndërmjet Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe homologut të tij serb, Aleksandar Vuçiq por pa ndonjë marrëveshje. Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi...

Nis takimi trepalësh në Bruksel

para 5 muajve - Telegrafi

Ka nisur në Bruksel takimi trepalësh mes presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit dhe atij të Serbisë, Aleksndar Vuçiq, me lehtësimin nga Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Evropian, Federica Mogherini. Takimi...

Thaçi: Serbia pati diskurs agresiv në takim

para 5 muajve - Zeri

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi takimin e sotëm me presidentin serb Aleksandar Vuçiq e ka quajtur të vështirë. Thaçi e ka quajtur arrogant diskursin e Vuçiqit. Ka thënë se “mbetet sfidë jo e lehtë e...

Përfundoi takimi Thaçi Vuçiq, nuk u arrit marrëveshje

para 5 muajve - RTV 21

Thaçi flet pas takimit me Vuçiqin Ka përfunduar takimi ndërmjet Presidentit të Kosovës Hashim Thaçi dhe homologut të tij serb, Aleksandar Vuçiq por pa ndonjë marrëveshje. Presidenti i Kosovës, Hashim thaçi...

Vuçiq: Shqiptarët duhet t’i respektojnë marrëveshjet e nënshkruara para 10 vitesh

para 5 muajve - Zeri

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, ashpër u është përgjigjur pyetjeve të gazetarëve, pas përfundimit të takimit me presidneitn e Kosovës, Hashim Thaçi. Vuçiqi ka thënë se “Serbia është e hapur për dialog,...

Thaçi pas takimit me Vuçiqin: Është mundësi e vogël për marrëveshje, por…

para 5 muajve - OraInfo

Pas përfundimit të takimit në Bruksel ka folur presidenti i Kosovës Hashim Thaçi. Ai e ka quajtur takim jo të lehtë, takimin me presidentin serb Aleksandar Vuçiq, të enjten në Bruksel. Sipas Thaçit, ky...

“Çfarë janë në gjendje të respektojnë shqiptarët nëse s’respektojnë marrëveshjet e nënshkruara para 10 vjetësh”

para 5 muajve - OraInfo

Pas përfundimit të takimit në Brukel, para gazetarëve ka dal presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq. Me nervozizëm u është përgjigjur pyetjeve të gazetarëve, pas përfudnimit të takimit me homologun e tij...

Vuçiq: Unë i dua shumë shqiptarët

para 5 muajve - Gazeta e re

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka thënë se Prishtina dhe Beogradi janë shumë larg arritjes së çfarëdo marrëveshjeje përfundimtare në dialogun në Bruksel, pasi sipas tij pala serbe duhet të di...

Thaçi: Dialogu nuk ka alternativë. Vuçiq: Jemi larg marrëveshjes

para 5 muajve - Gazeta e re

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka ftuar skenën politike kosovare që të bashkohen për dialogun, ndërsa ka deklaruar se në takimin e sotëm në Bruksel, pala serbe dhe Aleksandar Vuçiq kishin një diskurs...

Vuçiq flet pas takimit më Thaçin: Shqiptarët duhet t’i respektojnë marrëveshjet e nënshkruara para 10 vitesh

para 5 muajve - Gazeta Express

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, me nervozizëm u është përgjigjur pyetjeve të gazetarëve, pas përfudnimit të takimit me homologun e tij nga Kosova, Hashim Thaçi në Bruksel, në takimin që është mbajtur...

Përfundon takimi në Bruksel

para 5 muajve - Zeri

Ka përfunduar takimi trepalësh mes presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, atij të Serbisë Aleksandar Vuçiq dhe përfaqësueses së lartë të BE-së, Federica Mogherini. Në njoftimin për media të përfaqësueses...

Thaçi: Serbia dhe Vuçiq kishin një diskurs agresiv ndaj Kosovës

para 5 muajve - Gazeta e re

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka deklaruar se në takimin e sotëm në Bruksel, pala serbe dhe Aleksandar Vuçiq kishin një diskurs agresiv dhe arrogant, kurse diskursi i palës kosovare ishte i argumenteve...

Përfundon takimi Thaçi-Vuçiq

para 5 muajve - Lajmi.net

Sapo ka përfunduar takimi trepalësh në Bruksel në kuadër të dialogut Kosovë-Serbi. Ka përfunduar takimi trepalësh mes presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, atij të Serbisë Aleksandar Vuçiq dhe përfaqësueses...

Thaçi në Bruksel: Arritja e marrëveshjes nuk do të jetë e lehtë

para 5 muajve - Portalb

Dialogu për arritjen e një marrëveshje juridikisht të obligueshme mes Kosovës dhe Serbisë nuk do të jetë i lehtë, por kjo është mundësia më e mirë që të shkohet përpara drejt perspektivave evropiane, deklaroi...

Takimi Thaçiç-Vuçiç në Bruksel, palët mbesin larg arritjes së një marrëveshje

para 5 muajve - Java News

Takimi trapalësh i cili ishte planifikuar të mbahej mes presidenti mes presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, atij të Serbisë Aleksandar Vuçiq dhe përfaqësueses së lartë të BE-së, Federica Mogherini në...

Përfundon takimi në Bruksel

para 5 muajve - Gazeta Express

Ka përfunduar takimi trepalësh mes presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, atij të Serbisë Aleksandar Vuçiq dhe përfaqësueses së lartë të BE-së, Federica Mogherini. Pas takimit, mediave po iu drejtohet Vuçiqi.

Përfundon takimi Thaçi-Vuçiq në Bruksel

para 5 muajve - OraInfo

Ka përfunduar takimi trepalësh mes presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, atij të Serbisë Aleksandar Vuçiq dhe përfaqësueses së lartë të BE-së, Federica Mogherini. Takimi mes Thaçit dhe Vuçiq ka zgjatur...

VV: Të lëshohet flet-arrest për Thaçin

para 5 muajve - Alsat-M

Derisa në Bruksel sonte pritet takimi i radhës i presidentit të Kosovës dhe atij të Serbisë, me ndërmjetësim të Bashkimit Evropian, Lëvizja Vetëvendosje ka komentuar sot shkuarjen e presidentit Hashim...

Mogherini takon Thaçin e Vuçiqin

para 5 muajve - Klan Kosova

Shefja për Politikë të Jashtme e Bashkimit Europian Federica Mogherini, ka takuar tani presidentin e vendit Hashim Thaçin si dhe atë serb, Aleksandar Vuçiq në Bruksel. Takimi mes tyre në kuadër të dialogut...

Thaçi deklarohet pas takimit me Mogherinin: U pajtuam për dinamizim të dialogut

para 5 muajve - Klan Kosova

Presidenti i vendit Hashim Thaçi ka thënë se në takimin që pati me Përfaqësuesen për Politikë të Jashtme të BE-së, Federica Mogherini, kanë biseduar për përshpejtimin e çështjes së arritjes së marrëveshjes...

Thaçi takon Mogherinin në Bruksel

para 5 muajve - Klan Kosova

Presidenti i vendit Hashim Thaçi ka takuar Shefen për Politikë të Jashtme të Bashkimit Europian, Federica Mogherini, njofton Klan Kosova. Takimi është duke u zhvilluar në Bruksel ku më pas pritet të ketë...

Thaçi takohet me Mogherinin

para 5 muajve - Telegrafi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është takuar me Përfaqësuesen e Lartë të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini. Takimi i nisur tash, është i pari për ditën e sotme në kuadër të dialogut Kosovë – Serbi....

Thaçi flet pas takimit: Pranova një marrëveshje me Serbinë

para 5 muajve - Albeu

Presidenti Hashim Thaçi pas takimit me Përfaqësuesen e Lartë të BE-së, Federica Mogherini, ka thënë se u pajtuan për dinamizimin e dialogut. “Sapo e përfundova takimin bilateral me Përfaqësuesen e Lartë...

Vuçiq: Nuk më ofron rehati dhe nuk më pëlqen të bisedoj me Thaçin

para 5 muajve - RTV 21

Po zhvillohet takimi Thaçi- Mogherini- Vuçiq Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq para takimit me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi është shprehur se ky takim nuk i ofron rehati, por e cilësoi si të...

Disponimi zero, nis takimi Thaçi-Vuçiq në Bruksel

para 5 muajve - OraInfo

Me ndërmjetësimin e Përfaqësueses së Lartë të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, ka nisur në Bruksel takimi mes presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit dhe atij të Serbisë, Aleksndar Vuçiq. Takimi trepalësh...

Fillon takimi Thaçi-Vuçiq

para 5 muajve - Zeri

Pas përfundimit të takimeve të ndara në Bruksel, sapo ka filluar takimi në mes të presidentit të Kosovës Hashim Thaçi dhe homologut të tij serb, Aleksandar Vuçiq. Para pak çastesh ka filluar takimi në...

Nis takimi Thaçi-Vuçiq në Bruksel

para 5 muajve - Gazeta Express

Pas përfundimit të takimeve të ndara në Bruksel, sapo ka filluar takimi në mes të presidentit të Kosovës Hashim Thaçi dhe homologut të tij serb, Aleksandar Vuçiq. Ky takim i cili ndërmjetësohet nga Përfaqësuesja...

Filloi takimi Thaçi- Mogherini- Vuçiq

para 5 muajve - RTV 21

Thaçi paraprakisht u takua me Mogrehinin Sapo ka filluar takimi trepalësh në Bruksel mes Presidentit të Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, përfaqësueses së lartë të Bashkimit Evropian për Punë të Jashtme...

Thaçi pas takimit me Mogherinin: U pajtuam për dinamizim të dialogut dhe marrëveshje

para 5 muajve - Zeri

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi pas takimit me Përfaqësuesen e Lartë të BE-së, Federica Mogherini, ka thënë se u pajtuan për dinamizimin e dialogut. Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, pas takimit me...

Fillon takimi Thaçi-Vuçiq në Bruksel

para 5 muajve - Lajmi.net

Pas përfundimit të takimeve të ndara në Bruksel, sapo ka filluar takimi në mes të presidentit të Kosovës Hashim Thaçi dhe homologut të tij serb, Aleksandar Vuçiq. Para pak çastesh ka filluar takimi në...

Para se të nisej për Bruksel, Vuçiqi kishte komentuar Thaçin – VV-ja do arrestimin e presidentit si të kthehet në Kosovë

para 5 muajve - Koha.net

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, gjatë luftërave në ish-Jugosllavi, i kishte qëndruar përkrah Sllobodan Millosheviqit, dhe kishte shtypur zërat kritik të qeverisë së atëhershme sa ishte Ministër...

Thaçi flet pas takimit me Mogherinin

para 5 muajve - RTV 21

“U pajtuam për arritjen e një marrëveshjeje ligjërisht të obligueshme” Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi pas takimit me Përfaqësuesen e Lartë për Politikë të Jashtme të BE-së, Federica Mogerinin tha se...

Haradinaj: Në fund të vitit do të kemi lajm të mirë

para 5 muajve - RTV 21

Hoxha: Kemi ende punë për të bërë.-Kryeziu: Hezitimi i vendeve anëtare dyshim se arrihet vendimmarrja në 2018 Kryeministri Ramush Haradinaj, beson se brenda këtij viti liberalizimi i vizave për qytetarët...

Thaçi komenton kushtin e Serbisë që të hiqet taksa 10% e Kosovës ndaj shtetit serb

para 5 muajve - Tetova Sot

Pas kushtit të palës serbe për tërheqjen e taksës së Kosovës prej 10% për ta vazhduar dialogun me Kosovën, presidenti i vendit Hashim Thaçi ka vazhduar të insistojë në dialogun mes Kosovës dhe Serbisë....

Pas takimit me Mogherinin flet Thaçi: U pajtuam për dinamizimin e dialogut

para 5 muajve - OraInfo

Pas takimit qe kishte me Përfaqësuesen e Lartë të BE-së, Federica Mogherini, presidenti Hashim Thaçi ka treguar se për çka kanë biseduar në takimin qe zgjati vetëm disa minuta. Ai ka thënë se u pajtuan...

Haradinaj: Nëse s’ka liberalizim, Thaçi ta analizojë dialogun

para 5 muajve - RTV 21

Hoxha: Kemi ende punë për të bërë.-Konjufca: Prokuroria të lëshojë urdhërarrest për Thaçin Kryeministri Ramush Haradinaj, beson se brenda këtij viti liberalizimi i vizave për qytetarët e Kosovës do të...

Thaçi flet pas takimit me Mogherinin: U pajtuam për dinamizim të dialogut

para 5 muajve - Lajmi.net

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi pas takimit me Përfaqësuesen e Lartë të BE-së, Federica Mogherini, ka thënë se u pajtuan për dinamizimin e dialogut. Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, pas takimit me...

Ja pse dështoi takimi i sotëm Thaçi – Vuçiq

para 5 muajve - Sovrani

Takimi ndërmjet presidentëve të Kosovës dhe Serbisë, Hashim Thaçit dhe Aleksandër Vuçiq, ka përfunduar sërish pa ndonjë marrëveshje. Takimi Thaçi- Vuçiq, që u ndërmjetësua nga Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit...

Thaçi flet pas takimit me Mogherinin

para 5 muajve - Gazeta Express

Presidenti Hashim Thaçi pas takimit me Përfaqësuesen e Lartë të BE-së, Federica Mogherini, ka thënë se u pajtuan për dinamizimin e dialogut. “Sapo e përfundova takimin bilateral me Përfaqësuesen e Lartë...

Nisin takimet në Bruksel, Mogherini ndaras me Thaçin e Vuçiqin

para 5 muajve - Gazeta Express

Pak minuta ka zgjatur takimi mes Hashim Thaçit dhe Federica Mogherinit. Pas këtij takimi, Përfaqësuesja e Lartë e BE-së, ka takuar presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq. Lajmin për këtë takim e ka dhënë...

Përfundon pa ndonjë marrëveshje takimi Thaçi – Vuçiq

para 5 muajve - Shenja

Ka përfunduar pa ndonjë marrëveshje takimi në Bruksel ndërmjet presidentëve të Kosovës dhe Serbisë, Hashim Thaçi e Aleksandar Vuçiq. Edhe ky takim është lehtësuar nga Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit...

Mogherini takohet edhe me Vuçiqin

para 5 muajve - OraInfo

Pas takimit me presidentin e Kosovës Hashim Thaçin, përfaqësuesja e lartë e BE-së, Frederica Mogherini ka takuar edhe presidentin serb Aleksandar Vuçiq. Lajmin për këtë takim e ka dhënë zëdhënësja e Mogherinit,...

Takimi i sotëm Thaçi-Vuçiqi pa asnjë rezultat konkret

para 5 muajve - AlbPortali

Loading... Pa asnjë rezultat konkret ka përfunduar takimi rreth një orësh mes presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, atij të Serbisë, Aleksandër Vuçiqit dhe Përfaqësueses së Lartë të Bashkimit Evropian,...

Pa marrëveshje – taksa për importet serbe, pengesë në dialog

para 5 muajve - KDPolitik

Ka përfunduar pa ndonjë marrëveshje takimi në Bruksel ndërmjet presidentëve të Kosovës dhe Serbisë, Hashim Thaçi e Aleksandar Vuçiq. Edhe ky takim është lehtësuar nga Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit...

Thaçi në Bruksel: Arritja e marrëveshjes është e vështirë, por do të diskutojmë

para 5 muajve - Zhurnal

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi tha se arritja e një marrëveshjeje me Serbinë do të jetë shumë e vështirë. Por, sipas tij, do të bëhen përpjekje që në fund procesi të përmbyllet me një marrëveshje që...

Thaçi: Nuk është e lehtë rruga deri te arritja e marrëveshjes

para 5 muajve - Telegrafi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka theksuar se sonte është në Bruksel për ta zhvilluar takimin e radhës me homologun e tij serb, Aleksandar Vuçiq. Ai këto komente i ka bërë në kryeqytetin evropian,...

Nis takimi Vuçiq-Mogherini

para 5 muajve - Lajmi.net

Sapo ka filluar takimi në mes të Përfaqësueses së Lartë të Bashkimit Evropian Fedeica Mogherini me presidentin serb, Aleksandar Vuçiq. Pas përfundimit të takimit në mes të presidentit të Kosovës Hashim...

Para takimit me Vuçiqin, Thaçi takohet me Mogherinin

para 5 muajve - OraInfo

Dialogu mes Kosovës dhe Serbisë do të vazhdojë sonte në Bruskel. Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është takuar me Përfaqësuesen e Lartë të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini. Takimi i nisur tash,...

Sërish pa rezultate konkrete takimi Thaçi-Vuçiq në Bruksel

para 5 muajve - KDPolitik

Sërish pa rezultate konkrete takimi Thaçi-Vuçiq në Bruksel. Ndërmjetësuesja e BE-së Federica Mogherini ka kërkuar që palët të sigurojnë një ambijent të mirë për dialog dhe të përmbahen nga fjalori, raporton...

Thaçi në Bruksel: Deri tek marrëveshja me Serbinë do ketë vështirësi e ballafaqime, por është zgjidhja e duhur

para 5 muajve - Klan Kosova

Presidenti i vendit Hashim Thaçi ka bërë një adresim për media disa minuta para nisjses së procesit të radhës të bisedimeve me homologun e tij serb, Aleksandar Vuçiq, në kuadër të dialogut mes Kosovës...

Haradinaj i zhgënjyer me BE-në: Thaçi të analizojë pjesëmarrjen në dialog

para 5 muajve - Illyria

Prishtinë, 8 nëntor 2018 – Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se ka hezitime që çështja e liberalizimit të vizave të vendoset në agjendën e takimit të Këshillit të Ministrave të Bashkimit...

Thaçi takohet me Mogherinin

para 5 muajve - Zeri

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është takuar me Përfaqësuesen e Lartë të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini. Takimi i nisur tash, është i pari për ditën e sotme në kuadër të dialogut Kosovë – Serbi....

Nis takimi Thaçi-Mogherini në Bruksel

para 5 muajve - Lajmi.net

Ka filluar takimi mes presidentit Hashim Thaçi dhe Përfaqësueses së Lartë të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini. Para pak çastesh ka filluar takimi në mes të presidentit të Kosovës Hashim Thaçi dhe...

Vuçiç, nervoz pas takimit me Thaçi: jo dialog pa u tërhequr nga Ushtria dhe nga tarifat doganore

para 5 muajve - Te Sheshi

Në Bruksel, me ndërmjetësimin e znj. Mogherini, u takuan e biseduan presidentët Thaçi e Vuçiç, por që në fund pati si rezutat një reagim nervoz të kreut të shtetit serb, i ngacmuar dhe nga vendimi i qeverisë...

Vuçiq flet pas takimit më Thaçin: Shqiptarët duhet t’i respektojnë marrëveshjet e nënshkruara para 10 vitesh

para 5 muajve - Tetova Sot

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, me nervozizëm u është përgjigjur pyetjeve të gazetarëve, pas përfudnimit të takimit me homologun e tij nga Kosova, Hashim Thaçi në Bruksel, në takimin që është mbajtur...

Thaçi flet para takimit në Bruksel

para 5 muajve - Kallxo

Presidenti Hashim Thaçi para takimit në Bruksel me presidentin serb Aleksandar Vuçiq ka deklaruar se marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë është e obligueshme për njëra- tjetrën. “Sonte jemi këtu për të...

Thaҫi shkon te ndërtesa e BE'së ku do të takojë Vuçiqin

para 5 muajve - Gazeta Express

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi para takimit me homolgun e tij serb Aleksandër Vuçiq tha se do të bëjnë përpjekjet maksimale për që të përafrohen qëndrimet në interesin e arritjes së marrëveshjes. “Synimi...

Thaçi thotë se Serbia pati diskurs agresiv në takimin e Brukselit

para 5 muajve - Tetova Sot

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi e ka vlerësuar shumë të vështirë takimin që zhvilloi në Bruksel me homologun serb Aleksandar Vuciq. Ai e ka quajtur arrogant diskursin e Vuçiqit. “Diskursi ishte agresiv...

Shpend Ahmeti i reagon Aleksandër Vuçiqit

para 5 muajve - Sovrani

I pari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti ka reaguar pas deklarimeve të presidentit serb, Aleksandar Vuçiq, i cili kërkoi nga Qeveria e Kosovës që të hiqet taksa prej 10 për qind ndaj produkteve serbe....

Takimi i sotëm Thaçi-Vuçiqi pa asnjë rezultat konkret

para 5 muajve - Fakti Ditor

Pa asnjë rezultat konkret ka përfunduar takimi rreth një orësh mes presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, atij të Serbisë, Aleksandër Vuçiqit dhe Përfaqësueses së Lartë të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini....

Presidenti Thaçi flet para gazetarëve pak minuta para takimit me Vuçiqin dhe Mogherinin

para 5 muajve - OraInfo

Sonte në Bruskel do të vazhdojnë bisedimet mes presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit dhe atij serb, Aleksandar Vuçiq. Pak para nisjes së takimit, presidenti Thaç ka thënë se arritja e marrëveshjes është...

Thaçi në Bruksel: Do të bëjmë përpjekje maksimale që të përafrojmë qëndrimet e marrëveshjes

para 5 muajve - Lajmi.net

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, para takimit në Bruksel, ka thënë se ky takim është një mundësi e radhës për të përafruar qëndrimet për arritjen e marrëveshjes. Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, pak...

Thaçi në Bruksel: Arritja e marrëveshjes është e vështirë, por do të diskutojmë

para 5 muajve - Evropa e Lirë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi tha se arritja e një marrëveshjeje me Serbinë do të jetë shumë e vështirë. Por, sipas tij, do të bëhen përpjekje që në fund procesi të përmbyllet me një marrëveshje që...

Thaçi nga Bruksel: Do të bëjmë përpjekje maksimale për marrëveshje

para 5 muajve - RTV 21

Thaçi flet para mediave pak para takimit Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi para takimit me homolgun e tij serb Aleksandër Vuçiq tha se do të bëjnë përpjekjet maksimale për që të përafrohen qëndrimet në...

Thaçi takohet me Mogherinin: Ramë dakord për një marrëveshje ligjërisht të detyrueshme!

para 5 muajve - Java News

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi është takuar mbrëmjen e kësaj të enjteje me përfaqësuesen e lartë të Bashkimit Europian, Federica Mogherini, në Bruksel, aty ku pas tij, shefja e BE-së për politikën e...

Thaçi në Bruksel: Do të bëjmë përpjekje maksimale që të përafrojmë qëndrimet për arritjen e marrëveshjes

para 5 muajve - Zeri

Hashim Thaçi, president i Kosovës, ka thënë se në takimin e së enjtes me presidentin serb Aleksandar Vuçiq do të bëjë përpjekje maksimale që të përafrojë qëndrimet me Serbinë për arritjen e një marrëveshjeje...

Përfundon takimi në Bruksel

para 5 muajve - Tetova Sot

Ka përfunduar takimi trepalësh mes presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, atij të Serbisë Aleksandar Vuçiq dhe përfaqësueses së lartë të BE-së, Federica Mogherini. Pas takimit, mediave po iu drejtohet Vuçiqi. Loading...

Thaçi në Bruksel: Do të bëjmë përpjekje maksimale që të përafrojmë qëndrimet për arritjen e marrëveshjes

para 5 muajve - Koha.net

Hashim Thaçi, president i Kosovës, ka thënë se në takimin e së enjtes me presidentin serb Aleksandar Vuçiq do të bëjë përpjekje maksimale që të përafrojë qëndrimet me Serbinë për arritjen e një marrëveshjeje...

​BE: Serbia dhe Kosova të përmbushin më shpejt detyrimet e tyre për dialog

para 5 muajve - KosovaPress

Në një deklaratë për media thuhet se Bashkimi Evropian pret që Serbia dhe Kosova të përmbushin detyrimet e tyre për dialog më shpejt, duke pasur parasysh lidhjen e drejtpërdrejtë midis normalizimit të...

Takimi i sotëm Thaçi-Vuçiqi pa asnjë rezultat konkret

para 5 muajve - Periskopi

Pa asnjë rezultat konkret ka përfunduar takimi rreth një orësh mes presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, atij të Serbisë, Aleksandër Vuçiqit dhe Përfaqësueses së Lartë të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini....

Thaçi: Serbia në takim u shfaq me diskurs arrogant

para 5 muajve - Albinfo

Presidenti Hashim Thaçi, ka treguar se çfarë u diskutua brenda takimit mes tij dhe Aleksandër Vuçiq në praninë e Frederica Mogherinit. “Diskursi ishte agresiv dhe arrogant nga Serbia dhe Vuçiq ndërsa diskursi...

Thaçi sapo arriti një marrëveshje në Bruskel, ja për çfarë bëhet fjalë

para 5 muajve - Tetova Sot

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka njoftuar në rrjetin e tij social në Facebook se ka arritur një marrëveshje me Federica Mogherinin për dinamizimin e dialogut dhe shtimin e përpjekjeve për arritjen...

Ahmeti: Serbia të ndalë sulmet dhe lobimin për tërheqjen e njohjeve ndaj Kosovës

para 5 muajve - Periskopi

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti ka komentuar deklaratën e presidentit serb Aleksandër Vuçiç se dialogu do të vazhdojë vetëm pasi që Kosova të tërheqë vendimin për taksa ndaj mallrave serbe....

Vetëm Ramush Haradinaj mund ta ndalë Hashim Thaçin!

para 5 muajve - Albeu

Nga Enver Bytyçi Sot ambasadori i Britanisë së Madhe në Prishtinë me dhimbje pohoi se disa shtete e kanë tërhequr njohjen e pavarësisë, pra shtetësisë së Ksosovës! Kjo demanton kundërshtitë e vazhdueshme...

Takimi Thaçi – Vuçiq përfundon pa ndonjë marrëveshje

para 5 muajve - Illyria

Bruksel, 8 nëntor 2018 – Shefja e politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, u bëri thirrje Kosovës dhe Serbisë që të përmbahen nga, siç ka thënë, fjalët, veprimet dhe masat që janë...

Ahmeti reagon pas takimit mes presidentëve në Bruksel – ka një mesazh për Vuçiqin

para 5 muajve - Gazeta Monitor

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti ka reaguar pas deklarimeve të presidentit serb, Aleksandar Vuçiq, i cili kërkoi nga Qeveria e Kosovës që të hiqet taksa prej 10 për qind ndaj produkteve...

Nisin takimet në Bruksel, Mogherini ndaras me Thaçin e Vuçiqin

para 5 muajve - Tetova Sot

Pak minuta ka zgjatur takimi mes Hashim Thaçit dhe Federica Mogherinit. Pas këtij takimi, Përfaqësuesja e Lartë e BE-së, ka takuar presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq. Lajmin për këtë takim e ka dhënë...

Nis takimi Thaçi-Vuçiq në Bruksel

para 5 muajve - Tetova Sot

Pas përfundimit të takimeve të ndara në Bruksel, sapo ka filluar takimi në mes të presidentit të Kosovës Hashim Thaçi dhe homologut të tij serb, Aleksandar Vuçiq. Ky takim i cili ndërmjetësohet nga Përfaqësuesja...

Thaçi flet pas takimit me Mogherinin

para 5 muajve - Tetova Sot

Presidenti Hashim Thaçi pas takimit me Përfaqësuesen e Lartë të BE-së, Federica Mogherini, ka thënë se u pajtuan për dinamizimin e dialogut. “Sapo e përfundova takimin bilateral me Përfaqësuesen e Lartë...

Vuçiq: Jemi larg marrëveshjes, Serbia duhet ta di se çfarë do të fitojë

para 5 muajve - KosovaPress

Në adresimin e tij para mediave shqiptare, kreu i shtetit serb pas raundit më të ri të dialogut me presidentin e Kosovës Hashim Thaçi në Bruksel, u shpreh me tone kritike dhe arrogante ndaj Prishtinës...

Thaçi: Dialogu nuk ka alternativë, alternativat e tjera janë izolimi dhe konfrontimi

para 5 muajve - KosovaPress

Këtë deklaratë presidenti Thaçi e dha pas takimit trepalësh që ka pasur në Bruksel me përfaqësuesen e lartë të Bashkimit Evropian për Punë të Jashtme dhe Siguri, Federica Mogherini dhe presidentin e Serbisë,...

Thaçi iu bën thirrje politikanëve kosovarë: Të ballafaqohemi bashkë me Serbinë

para 5 muajve - Periskopi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka ftuar skenën politike kosovare që të bashkohen për dialogun, ndërsa ka deklaruar se në takimin e sotëm në Bruksel, pala serbe dhe Aleksandar Vuçiq kishin një diskurs...

Vuçiq: Dialogu vazhdon pasi Prishtina tërheq vendimin për taksat

para 5 muajve - Ekonomia Online

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, ka deklaruar se dialogu ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit do të vazhdojë pasi Prishtina t’i tërheqë “masat joligjore”, duke iu referuar taksave prej 10% për importet...

Thaçi thotë se Serbia pati diskurs agresiv në takimin e Brukselit

para 5 muajve - Gazeta Monitor

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi e ka vlerësuar shumë të vështirë takimin që zhvilloi në Bruksel me homologun serb Aleksandar Vuciq. Ai e ka quajtur arrogant diskursin e Vuçiqit. “Diskursi ishte agresiv...

BE pret që Kosova e Serbia të shpejtojnë angazhimin e tyre ndaj dialogut

para 5 muajve - Gazeta Monitor

Në një komunikatë për media të Federica Mogherinit, thuhet se Bashkimi Evropian pret që Kosova dhe Serbia të shpejtojnë angazhimin e tyre ndaj dialogut duke pasur parasysh lidhjen e drejtpërdrejtë që ka...

Mogherini flet pas takimit trepalësh në Bruksel

para 5 muajve - Bota Press

Përfaqësuesja e lartë e Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, priti në takim në kuadër të dialogut Kosove-Serbi, Presidentin e Kosovës Hashim Thaçi dhe atë të Serbisë Aleksandër Vuçiq. Në një deklaratë...

VV: Të lëshohet flet-arrest për Thaçin

para 5 muajve - RTV 21

Derisa në Bruksel sonte pritet takimi i radhës i presidentit të Kosovës dhe atij të Serbisë, me ndërmjetësim të Bashkimit Evropia Lëvizja Vetëvendosje ka komentuar sot shkuarjen e presidentit Hashim Thaçi...

BE-ja pret që Kosova e Serbia të shpejtojnë angazhimin e tyre ndaj dialogut

para 5 muajve - Sovrani

Në një komunikatë për media të Federica Mogherinit, thuhet se Bashkimi Evropian pret që Kosova dhe Serbia të shpejtojnë angazhimin e tyre ndaj dialogut duke pasur parasysh lidhjen e drejtpërdrejtë që ka...

Thaçi: Serbia dhe Vuçiq kishin një diskurs agresiv ndaj Kosovës

para 5 muajve - KosovaPress

Këtë deklaratë presidenti Thaçi dha pas takimit trepalësh që ka pasur në Bruksel me përfaqësuesen e lartë të Bashkimit Evropian për Punë të Jashtme dhe Siguri, Federica Mogherini dhe presidentin e Serbisë,...

Thaçi pas takimit me Vuçiqin: Diskursi ishte agresiv dhe arrogant nga Serbia

para 5 muajve - Ekonomia Online

Ka përfunduar takimi ndërmjet Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe homologut të tij serb, Aleksandar Vuçiq por pa ndonjë marrëveshje. Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi edhe këtë takim e cilësoi si...

Haradinaj: Thaçi të shqyrtojë shkuarjen në Bruksel nëse nuk ka liberalizim vizash

para 5 muajve - Portalb

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj nuk ka njohuri se për çfarë do të bisedojnë sonte në Bruksel presidentët e Kosovës dhe Serbisë, Hashim Thaçi dhe Aleksandar Vuçiç, por ai konsideron se Thaçi duhet...

Thaçi pas takimit me Vuçiq: Betejën e fitojmë ne

para 5 muajve - Sovrani

Para pak minutash është përmbyllur takimi i radhës mes presidentit të Kosovës Hashim Thaçi dhe atij të Serbisë, Aleksandër Vuçiç. Nga ana e tij, Thaçi tha se interesi i dy vendeve si dhe i popujve është...

Thaçi: Pati arrogancë dhe agresivitet nga delegacioni serb, negociatat nuk bëhen me ultimatume

para 5 muajve - Bota Press

Presidenti i vendit Hashim Thaçi është deklaruar nga Brukseli pas takimit që pati sonte me homologun e tij serb, Aleksandar Vuçiq. Thaçi tha se ky proces i dialogut që u zhvillua sot pati agresivitet nga...

Thaçi pas takimit me Vuçiqin: Diskursi ishte agresiv dhe arrogant nga Serbia

para 5 muajve - Ekonomia Online

Ka përfunduar takimi ndërmjet Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe homologut të tij serb, Aleksandar Vuçiq por pa ndonjë marrëveshje. Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi edhe këtë takim e cilësoi si...

BE pret që Kosova e Serbia të shpejtojnë angazhimin e tyre ndaj dialogut

para 5 muajve - Periskopi

Në një komunikatë për media të Federica Mogherinit, thuhet se Bashkimi Evropian pret që Kosova dhe Serbia të shpejtojnë angazhimin e tyre ndaj dialogut duke pasur parasysh lidhjen e drejtpërdrejtë që ka...

Mbyllet takimi Thaçi – Vuçiq

para 5 muajve - Sovrani

Sapo ka përfunduar takimi trepalësh në Bruksel në kuadër të dialogut Kosovë-Serbi. Ka përfunduar takimi trepalësh mes presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, atij të Serbisë Aleksandar Vuçiq dhe përfaqësueses...

Thaçi nga Brukseli: Do të jetë shumë e vështirë

para 5 muajve - Fakti Ditor

Presidenti i vendit Hashim Thaçi ka folur para takimit që do ta mbajë me presidentin serb Aleksandar Vucic, duke thënë se do të bëjë përpjekje maksimale që të përafrojë qëndrimet e shtetit të Kosovës me...

Thaçi: Vuçiq pati diskurs agresiv dhe arrogant në takim

para 5 muajve - Periskopi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi e ka quajtur takim jo të lehtë, takimin me presidentin serb Aleksandar Vuçiq, të enjten në Bruksel. Sipas Thaçit, ky ishte takim i fazës finale të dialogut. Ka thënë...

Vuçiq i nervozuar flet për taksën pas takimit me Thaçin

para 5 muajve - Periskopi

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, me nervozizëm u është përgjigjur pyetjeve të gazetarëve, pas përfundimit të takimit me homologun e tij nga Kosova, Hashim Thaçi në Bruksel, në takimin që është mbajtur...

Hahn në fillim të dhjetorit viziton Kosovën

para 5 muajve - Zhurnal

Prishtinë, 8 nëntor - Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka treguar se Komisionari Evropian për Zgjerim dhe Fqinjësi Johannes Hahn, do ta vizitojë Kosovën në fillim të dhjetorit. Kjo vizitë sipas...

VV-ja kërkon arrestimin e presidentit Thaçi

para 5 muajve - Albinfo

“Presidenti Thaçi është në gjendje të paguajë me territor të Kosovës njohjen nga Serbia”, ka thënë deputeti i VV-së, Glauk Konjufca. Në një konferencë për media, shefi i Grupit Parlamentar të LVV-së ka...

Pamje nga përfundimi i takimit në Bruksel Thaçi-Vuçiq- Mogherini

para 5 muajve - Bota Press

Ka përfunduar takimi trepalësh mes presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, atij të Serbisë Aleksandar Vuçiq dhe përfaqësueses së lartë të BE-së, Federica Mogherini. Pas takimit, mediave po iu drejtohet Vuçiqi.

Përfundon takimi Thaçi – Mogherini – Vuçiq

para 5 muajve - Gazeta e re

Sapo ka përfunduar takimi trepalësh në Bruksel mes Presidentit të Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, përfaqësueses së lartë të Bashkimit Evropian për Punë të Jashtme dhe Siguri, Federica Mogherini dhe...

Konjufca: Thaçi po përpiqet të blejë njohjen nga Serbia me territor të Kosovës

para 5 muajve - Shenja

Nënkryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca ka thënë të enjten se pavarësisht pse presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi nuk ka manadat nga Kuvendi i Kosovës, ai po insiston në arritjen e një marrëveshjeje...

​​Përfundon takimi trepalësh në Bruksel

para 5 muajve - Periskopi

Sapo ka përfunduar takimi trepalësh në Bruksel mes Presidentit të Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, përfaqësueses së lartë të Bashkimit Evropian për Punë të Jashtme dhe Siguri, Federica Mogherini dhe...

​Përfundon takimi Thaçi – Mogherini - Vuçiq

para 5 muajve - KosovaPress

I pari nga takimi ka dal presidenti serb, i cili  nuk është ndalur të flas për media që ishin duke pritur për prononcime, por ka zgjedhur të flas vetëm për një medium serb, raporton KosovaPerss./KosovaPress/...

Bruksel, vazhdojnë bisedimet Kosovë-Serbi

para 5 muajve - Alsat-M

Në kuadër të bisedimeve për normalizimin e marrëdhënieve midis Kosovës dhe Serbisë, në Bruksel takohen sot dy presidentët Aleksandër Vuçiç dhe Hashim Thaçi. Në prag të takimit, presidenti serb Vuçiq tha...

Në fillim të dhjetorit, Johannes Hahn viziton Kosovën

para 5 muajve - Ina

Komisionari evropian për zgjerim dhe fqinjësi Johannes Hahn do të vizitojë Kosovën në fillim të dhjetorit. Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj dhe Ministrja e Integrimeve Evropiane, Dhurata Hoxha...

VV: Të lëshohet flet-arrest për Thaçin

para 5 muajve - Pa censure

Derisa në Bruksel sonte pritet takimi i radhës i presidentit të Kosovës dhe atij të Serbisë, me ndërmjetësim të Bashkimit Evropian, Lëvizja Vetëvendosje ka komentuar sot shkuarjen e presidentit Hashim...

Në fillim të dhjetorit, Johannes Hahn viziton Kosovën

para 5 muajve - OraInfo

Komisionari evropian për zgjerim dhe fqinjësi Johannes Hahn do të vizitojë Kosovën në fillim të dhjetorit. Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj dhe Ministrja e Integrimeve Evropiane, Dhurata Hoxha...

Thaçi takon Mogherinin, flet për një marrëveshje “ligjërisht të detyrueshme” me Serbinë

para 5 muajve - Ekonomia Online

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është takuar mbrëmjen e kësaj të enjteje me përfaqësuesen e lartë të Bashkimit Europian, Federica Mogherini, në Bruksel, aty ku pas tij, shefja e BE-së për politikën...

VV: Thaçi nuk lajmëroi për takimin me Vuçiqin për të evituar protestat qytetare

para 5 muajve - Gazeta Express

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca komentoi takimin e paralajmëruar Thaçi- Vuçiq. Ai në një konferencë për media tha se është e papranueshme që takimi po bëhet me vetëm 24 orë paralajmërim....

Johannes Hahn në fillim të dhjetorit viziton Kosovën

para 5 muajve - Zeri

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka treguar se Komisionari Evropian për Zgjerim dhe Fqinjësi Johannes Hahn, do ta vizitojë Kosovën në fillim të dhjetorit. Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj,...

Konjufca: Në një shtet normal Thaçi do të duhej të intervistohej posa të kthehej nga Brukseli

para 5 muajve - Telegrafi

Shefi i Grupit parlamentar i Vetëvendosjes, Glauk Konjufca në një konferencë për media ka folur për takimin e sotëm Thaçi-Vuçiq. Ai tha se ky takim është lajmëruar vetëm 24 orë para se të ndodh dhe kjo...

Hahn vjen në Kosovë

para 5 muajve - Albeu

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj dhe Ministrja e Integrimeve Evropiane, Dhurata Hoxha në konferencë për media të mbajtur pas takimit treguan se Komisionari evropian për zgjerim dhe fqinjësi Johannes...

Thaçi: Marrëveshja Kosovë-Serbi e obligueshme për njëra-tjetrën

para 5 muajve - Albinfo

Presidenti Hashim Thaçi gjatë ditës së sotme ka udhëtuar për në Bruksel pasi që aty parashihet të mbahet edhe takimi i radhës mes Thaçit, presidentit serb Aleksandar Vuçiq e Mogherinit. Ai para se të mbahet...

Nis edhe takimi Thaçi-Vuçiq në Bruksel

para 5 muajve - Bota Press

Pas përfundimit të takimeve të ndara në Bruksel, sapo ka filluar takimi në mes të presidentit të Kosovës Hashim Thaçi dhe homologut të tij serb, Aleksandar Vuçiq. Ky takim i cili ndërmjetësohet nga Përfaqësuesja...

Hahn në fillim të dhjetorit viziton Kosovën

para 5 muajve - Klan Kosova

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka treguar se Komisionari Evropian për Zgjerim dhe Fqinjësi Johannes Hahn, do ta vizitojë Kosovën në fillim të dhjetorit. Kjo vizitë sipas Haradinajt përçon mesazhin...

Konjufca: Thaçi i gatshëm ta paguajë njohjen e Serbisë me territor të Kosovës

para 5 muajve - Klan Kosova

Deputeti i Vetëvendosjes, Glauk Konjufca, ka komentuar takimin që do të mbahet pasditen e sotme në Bruksel mes presidentit të vendit, Hashim Thaçit dhe homologut të tij serb, Aleksandar Vuçiq. Ky takim...

VV: Thaçi po përpiqet të blejë njohjen nga Serbia me territor të Kosovës

para 5 muajve - Gazeta Tema

Nënkryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca ka thënë të enjten se pavarësisht pse presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi nuk ka manadat nga Kuvendi i Kosovës, ai po insiston në arritjen e një marrëveshjeje...

Thaçi e Vuçiq nisin ballafaqimin mes tyre

para 5 muajve - Sovrani

Pas përfundimit të takimeve të ndara në Bruksel, sapo ka filluar takimi në mes të presidentit të Kosovës Hashim Thaçi dhe homologut të tij serb, Aleksandar Vuçiq. Para pak çastesh ka filluar takimi në...

Haradinaj ia bën bajatë Thaçit dialogun me Serbinë

para 5 muajve - Albeu

Sipas kryeministrit Ramush Haradinaj , do të ishte mirë që presidenti Thaçi të mendoj nëse duhet të vazhdojë bisedimet me Serbinë, derisa, siç thotë Haradinaj , agjenda e shtetit të vetë varet nga disponimi...

​Fillon takimi Thaçi – Mogherini – Vuçiq

para 5 muajve - Gazeta e re

Sapo ka filluar takimi trepalësh në Bruksel mes Presidentit të Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, përfaqësueses së lartë të Bashkimit Evropian për Punë të Jashtme dhe Siguri, Federica Mogherini dhe presidentit...

Para takimit me Vuçiqin, Thaçi pritet nga Mogherini

para 5 muajve - Gazeta Monitor

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është takuar me Përfaqësuesen e Lartë të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini. Takimi i nisur tash, është i pari për ditën e sotme në kuadër të dialogut Kosovë – Serbi....

Thaçi: U pajtuam për arritjen e një marrëveshjeje ligjërisht të obligueshme

para 5 muajve - Gazeta e re

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi ka deklaruar se gjatë takimit që ka pasur me Përfaqësuesen e Lartë për Politikë të Jashtme të BE-së, Federica Mogherinin, janë për dinamizimin e dialogut....

Nis takimi Thaçi – Mogherini – Vuçiq

para 5 muajve - Periskopi

Sapo ka filluar takimi trepalësh në Bruksel mes Presidentit të Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, përfaqësueses së lartë të Bashkimit Evropian për Punë të Jashtme dhe Siguri, Federica Mogherini dhe presidentit...

Haradinaj: Thaçi të analizojë pjesëmarrjen në dialog përderisa nuk ka liberalizim të vizave

para 5 muajve - Alsat-M

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se ka hezitime që çështja e liberalizimit të vizave të vendoset në agjendën e takimit të Këshillit të Ministrave të Bashkimit Evropian. Pas mbledhjes së...

​Fillon takimi Thaçi – Mogherini - Vuçiq

para 5 muajve - KosovaPress

Mogherini së pari ka takuar ndaras, Thaçin dhe Vuçiq./KosovaPress/ Temat: Thaçi Mogherini Vuçiq Kjo web faqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e...

Konjufca reagon për takimin Thaçi- Vuçiq: Presidenti po negocion pa mandat parlamentar

para 5 muajve - OraInfo

Presidenti Hashim Thaçi dhe ai i Serbisë Aleksandër Vuçiq do të takohen sot duke filluar nga ora 18 në Bruksel. E, për këtë ka reaguar shefi i Grupit parlamentar i Vetëvendosjes, Glauk Konjufca në një...

Deklarata e Thaçit pas takimit me Mogherinin

para 5 muajve - Sovrani

Presidenti i Republikës, Hashim Thaçi është deklaruar rreth takmit që zhvilloi sonte me përfaqësuesen e Lartë të BE-së, Federica Mogherinin, në Bruksel. “Sapo e përfundova takimin me Përfaqësuesen e Lartë...

VV: Thaçi nuk lajmëroi për takimin me Vuçiqin për të evituar protestat qytetare

para 5 muajve - Lajmi.net

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca komentoi takimin e paralajmëruar Thaçi- Vuçiq. Ai në një konferencë për media tha se është e papranueshme që takimi po bëhet me vetëm 24 orë paralajmërim....

Thaçi flet pas takimit me Mogherinin

para 5 muajve - Bota Press

Presidenti Hashim Thaçi pas takimit me Përfaqësuesen e Lartë të BE-së, Federica Mogherini, ka thënë se u pajtuan për dinamizimin e dialogut. “Sapo e përfundova takimin bilateral me Përfaqësuesen e Lartë...

Nisin takimet në Bruksel, Mogherini ndaras me Thaçin e Vuçiqin

para 5 muajve - Bota Press

Pak minuta ka zgjatur takimi mes Hashim Thaçit dhe Federica Mogherinit. Pas këtij takimi, Përfaqësuesja e Lartë e BE-së, ka takuar presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq. Lajmin për këtë takim e ka dhënë...

VV: Thaçi duhet të përgjigjet para gjykatës për shkeljet në dialog

para 5 muajve - RTV 21

Sipas Konjufcës, presidenti po shkon pa mandat parlamentar në takime me Vuçiqin Lëvizja Vetëvendosje ka përsëritur se presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi nuk ka mandat parlamentar për takime me homologun...

Fillon takimi Thaçi-Mogherini në Bruksel

para 5 muajve - Sovrani

Ka filluar takimi mes presidentit Hashim Thaçi dhe Përfaqësueses së Lartë të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini. Para pak çastesh ka filluar takimi në mes të presidentit të Kosovës Hashim Thaçi dhe...

Thaçi: U pajtuam për arritjen e një marrëveshjeje ligjërisht të obligueshme

para 5 muajve - KosovaPress

“Sapo e përfundova takimin bilateral me Përfaqësuesen e Lartë për Politikë të Jashtme të BE-së, Federica Mogherinin. U pajtuam për dinamizimin e dialogut dhe arritjen e një marrëveshjeje ligjërisht të...

VV: Thaçi nuk lajmëroi për takimin me Vuçiqin për të evituar protestat qytetare

para 5 muajve - Kallxo

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca komentoi takimin e paralajmëruar Thaçi- Vuçiq. Ai në një konferencë për media tha se është e papranueshme që takimi po bëhet me vetëm 24 orë paralajmërim....

Përfundon takimin me Mogherinin, Presidenti tregon çfarë bisedoi me të

para 5 muajve - Periskopi

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka përfunduar takimin me Përfaqësuesen e BE-së për Politika të Jashtme, Frederica Mogherini. Nërpërmjet Facebook-ut, Presidenti ka treguar se çfarë ka biseduar me të....

Hoxha kërkon më shumë përkushtim për zbatimin e Agjendës Evropiane të Reformave

para 5 muajve - Telegrafi

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha në takimin ministror për integrime evropiane ka diskutuar për raportin përmbledhës të Agjendës Evropiane të Reformave ose ERA 1 si dhe prioritetet e propozuara...

Hahn në fillim të dhjetorit viziton Kosovën

para 5 muajve - Lajmi.net

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka treguar se Komisionari Evropian për Zgjerim dhe Fqinjësi Johannes Hahn, do ta vizitojë Kosovën në fillim të dhjetorit. Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj,...

Konjufca: Thaçi po përpiqet të blejë njohjen nga Serbia me territor të Kosovës

para 5 muajve - Evropa e Lirë

Nënkryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca ka thënë të enjten se pavarësisht pse presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi nuk ka manadat nga Kuvendi i Kosovës, ai po insiston në arritjen e një marrëveshjeje...

Vuçiq i reagon Thaçit, “ata që tregojnë muskujt, të mendojnë për çmimin”

para 5 muajve - Koha.net

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka reaguar ndaj deklarimeve të homologut të tij kosovar Hashim Thaçi, duke thënë se ata që mendojnë të tregojnë muskujt duhet të mendojnë për çmimin që duhet të...

Thaçi nga Brukseli: Do të bëjmë përpjekje maksimale që të përafrojmë qëndrimet për arritjen e marrëveshjes

para 5 muajve - Bota Press

President i Kosovës Hashim Thaçi, ka thënë se në takimin e së enjtes me presidentin serb Aleksandar Vuçiq do të bëjë përpjekje maksimale që të përafrojë qëndrimet me Serbinë për arritjen e një marrëveshjeje...

Konjufca: Thaçi po përpiqet të blejë njohjen nga Serbia me territor të Kosovës

para 5 muajve - Gazeta e re

Nënkryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca ka thënë të enjten se pavarësisht pse presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi nuk ka manadat nga Kuvendi i Kosovës, ai po insiston në arritjen e një marrëveshjeje...

Konjufca: Thaçi ka legalizuar pushtetin e Serbisë në Kosovë

para 5 muajve - Zeri

Shefi i grupit Parlamentar të lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca në një konferencë për media ka folur rreth takimit Thaçi-Vuciq i fili pritët të mbahet sot në Bruksel. Me këtë rast Konjufca e ka quajtur ...

Konjufca kërkon fletarrest për Hashim Thacin

para 5 muajve - Zeri

Glauk Konjufca shef i grupit parlamentar të VV-së ka deklaruar që në momentin kur presidenti i vendit, Hashim Thaçi hynë ne territorin e Kosovës të arrestohet, raporton “Zëri.info” “në momentin që Thaci...

Fillon takimi Thaçi - Mogherini

para 5 muajve - KosovaPress

Mogherini pritet të takohet edhe me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq./KosovaPress/ Temat: Thaçi Mogherini takim Kjo web faqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress...

Nata e nxehtë, Thaçi nis takimin me Mogherinin

para 5 muajve - Periskopi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është takuar me Përfaqësuesen e Lartë të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini. Takimi i nisur tash, është i pari për ditën e sotme në kuadër të dialogut Kosovë – Serbi....

Kryeministri Haradinaj: Prioritet yni, avancimi drejt Bashkimit Evropian

para 5 muajve - Politiko

“Nëse Kosova ngec në reformat drejt BE-së, atëherë ka ngecur zhvillimi ynë shoqëror në tërësi”, kështu tha kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj në takimin e rregullt të Këshillit Ministror...

VV-ja bashkimin e Luginës e quan mashtrim të Thaçit

para 5 muajve - Koha.net

“Presidenti Thaçi është në gjendje të paguajë me territor të Kosovës njohjen nga Serbia” ka thënë Glauk Konjufca. Në një konferencë për media, shefi i grupit parlamentar të LVV-së, ka thënë se ky do të...

Hoxha kërkon më shumë përkushtim për zbatimin e Agjendës Evropiane të Reformave

para 5 muajve - Klan Kosova

Në Takimin ministror për Integrime Evropiane, ku ishte i pranishëm edhe Kryeministri Haradinaj, Ministrja e Integrimit Evropian, ka diskutuar për raportin përmbledhës të Agjendës Evropiane të Reformave...

Haradinaj: Keq njërës palë t’i thuhet hajde në dialog por qytetarët nuk marrin liberalizimin e vizave, Thaçi është mirë të analizojë

para 5 muajve - Telegrafi

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka folur për dialogun Kosovë-Serbi, sot kur pritet edhe takimi i radhës ndërmjet presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe atij të Serbisë, Aleksandar Vuçiq. Haradinaj...

Haradinaj nuk e di çka do të bisedohet mes Thaçit dhe Vuçiqit në Bruksel

para 5 muajve - Koha.net

14:02 Vendimi për taksën ndaj produkteve serbe dhe atyre të Bsonjës dhe Hercegovinës u kritikua edhe nga BE-ja, mirëpo Haradinaj thotë se qasja e Serbisë nuk mund të tolerohet deri në pakufi. “Nuk e kemi...

Haradinaj i thotë Thaçit se agjenda në Bruksel po i caktohet nga Serbia

para 5 muajve - Gazeta Express

Sipas kryeministrit Ramush Haradinaj, do të ishte mirë që presidenti Thaçi të mendoj nëse duhet të vazhdojë bisedimet me Serbinë, derisa, siç thotë Haradinaj, agjenda e shtetit të vetë varet nga disponimi...

Taksa ndaj produkteve serbe mund të rritet

para 5 muajve - RTV 21

Haradinaj nuk e di çka bisedohet sonte në Bruksel Sonte pritet takimi ndërmjet Presidentit Hashim Thaçi dhe homologut të tij serb, Aleksandar Vuçiq në Bruksel, me ndërmjetësimin e BE-së. Sipas kryeministrit...

Hoxha kërkon më shumë përkushtim për zbatimin e Agjendës Evropiane të Reformave

para 5 muajve - Lajmi.net

Në Takimin ministror për Integrime Evropiane, ku ishte i pranishëm edhe Kryeministri Haradinaj, Ministrja e Integrimit Evropian, ka diskutuar për raportin përmbledhës të Agjendës Evropiane të Reformave...

Haradinaj: Prioritet yni, avancimi drejt Bashkimit Evropian

para 5 muajve - Klan Kosova

“Nëse Kosova ngec në reformat drejt BE-së, atëherë ka ngecur zhvillimi ynë shoqëror në tërësi”, kështu tha kryeministri i  Kosovës, Ramush Haradinaj në takimin e rregullt të Këshillit Ministror për Integrim...

Thaçi në Bruksel: Përpjekje maksimale t’i përafrojmë qëndrimet për arritjen e marrëveshjes

para 5 muajve - Ekonomia Online

Hashim Thaçi, president i Kosovës, ka thënë se në takimin e së enjtes me presidentin serb, Aleksandar Vuçiq, do të bëjë përpjekje maksimale që të përafrojë qëndrimet me Serbinë për arritjen e një marrëveshjeje...

Haradinaj: Nëse s’hiqen vizat, Thaçi të analizojë se a duhet të shkojë në takimet në Bruksel

para 5 muajve - Zhurnal

Prishtinë, 8 nëntor - Kryeministri Ramush Haradinaj, ka thënë se Presidenti Hashim Thaçi duhet të shqyrtojë nëse duhet të shkojë në takimet e thirrura në Bruksel për bisedime me Serbinë, në rast se nuk...

THAÇI PARA TAKIMIT ME VUÇIQIN THOTË SE MARRËVESHJA FINALE ME SERBINË ËSHTË E OBLIGUESHME

para 5 muajve - Gazeta Monitor

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi nga Brukseli para takimit me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq e ka quajtur marrëveshjen finale të obligueshme mes Kosovës dhe Serbisë. Thaçi ka insistuar se kjo...

Haradinaj: Thaçi të analizojë pjesëmarrjen në dialog përderisa nuk ka liberalizim të vizave

para 5 muajve - RTV 21

Sipas Haradinajt, s po të hyjë në agjendë të Këshillit të Ministrave liberalizimi do të votohet Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se ka hezitime që çështja e liberalizimit të vizave të...

Thaçi: Do të bëjmë përpjekje maksimale për përafrim të qëndrimeve

para 5 muajve - KosovaPress

E ka ripërsëritur nga Brukseli teksa ka hyrë në ndërtesën ku pritet të ndodh takimi me homologun e tij serb, Aleksander Vuçiq, se arritjen e një marrëveshje që sjell njohjen reciproke e mbështet përveç...

Deklarata e presidentit Thaçi para takimit në Bruksel

para 5 muajve - Gazeta e re

Thaçi në Bruksel: Do të bëjmë përpjekje maksimale që të përafrojmë qëndrimet për arritjen e marrëveshjes. Hashim Thaçi, president i Kosovës, ka thënë se në takimin e së enjtes me presidentin serb Aleksandar...

Kosova dhe Serbia bisedojnë sonte në Bruksel

para 5 muajve - Zëri i Amerikës

Pas më shumë se tre muajsh, presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, do të takohen të enjten mbrëma në Bruksel në një raund të ri bisedimesh për normalizimin e marrëdhënieve...

Thaçi në Bruksel: Do të bëjmë përpjekje maksimale t’i përafrojmë qëndrimet për arritjen e marrëveshjes

para 5 muajve - Ekonomia Online

Hashim Thaçi, president i Kosovës, ka thënë se në takimin e së enjtes me presidentin serb Aleksandar Vuçiq do të bëjë përpjekje maksimale që të përafrojë qëndrimet me Serbinë për arritjen e një marrëveshjeje...

Haradinaj: S’ka gatishmëri që çështja e vizave të hyjë në agjendë të Këshillit të Ministrave

para 5 muajve - Telegrafi

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj pas takimit të Këshillit ministror për integrim evropian në një konferencë për media ka folur rreth çështjes së liberalizimit të vizave, ku tha se tani po mungon...

Thaçi nga Brukseli: Do të bëjmë përpjekje maksimale për të arritur marrëveshjen

para 5 muajve - Periskopi

Hashim Thaçi, president i Kosovës, ka thënë se në takimin e së enjtes me presidentin serb Aleksandar Vuçiq do të bëjë përpjekje maksimale që të përafrojë qëndrimet me Serbinë për arritjen e një marrëveshjeje...

Haradinaj: Nëse hyjmë në agjendë edhe pse s’ka disponim, këtë vit e marrim një “PO” për vizat

para 5 muajve - Klan Kosova

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, pas mbledhjes së Këshillit Ministror për Integrim Evropian ka deklaruar se beson se brenda këtij viti liberalizimi i vizave për qytetarët e Kosovës do futet në...

Haradinaj: Nëse s’hiqen vizat, Thaçi të analizojë se a duhet të shkojë në takimet në Bruksel

para 5 muajve - Klan Kosova

Kryeministri Ramush Haradinaj, ka thënë se Presidenti Hashim Thaçi duhet të shqyrtojë nëse duhet të shkojë në takimet e thirrura në Bruksel për bisedime me Serbinë, në rast se nuk liberalizohen vizat për...

Vuçiq para takimit në Bruksel: Për Thaçin jam dreq, për kroatët terrorist

para 5 muajve - Klan Kosova

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq theksoi sot në Helsinki, para se të fillojnë bisedimet e reja në Bruksel, se në marrëdhëniet me Prishtinën, “ata që po mendojnë për të treguar muskujt, duhet të marrin...

Haradinaj: Thaçi të analizojë pjesmarrjen në dialog përderisa nuk ka liberalizim të vizave

para 5 muajve - Evropa e Lirë

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se ka hezitime që çështja e liberalizimit të vizave të vendoset në agjendën e takimit të Këshillit të Ministrave të Bashkimit Evropian. Pas mbledhjes së...

Haradinaj: Në fundvit qytetarët mund të udhëtojnë pa viza

para 5 muajve - Klan Kosova

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj duke folur për liberalizimin e vizave, ka ritheksuar se Kosova i ka përmbushur të gjitha kriteret që BE-ja ia ka vënë. “Kosova i ka përmbushur plotësisht kushtet...

As Haradinaj nuk e di se çfarë do të bisedojë Thaçi me Vuçiqin në Bruksel

para 5 muajve - Klan Kosova

Kryeministri Ramush Haradinaj, ka thënë se nuk ka informacion se për çfarë do të bisedohet sot në kuadër të dialogut në mes të Kosovës dhe Serbisë. “Takimi i Presidentit Thaçi me Vuçiqin është një agjendë...

Haradinaj: Prioritet yni, avancimi drejt Bashkimit Evropian

para 5 muajve - RTV 21

Haradinaj tha se pritet që pas përmbylljes së këtij viti, në Kosovë të qëndrojë komisioneri Hahn “Nëse Kosova ngec në reformat drejt BE-së, atëherë ka ngecur zhvillimi ynë shoqëror në tërësi”, kështu tha...

Haradinaj: Prioritet yni, avancimi drejt Bashkimit Evropian

para 5 muajve - Lajmi.net

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj ka mbajtur takimin e rregullt të Këshillit Ministror për Integrim Evropian. “Nëse Kosova ngec në reformat drejt BE-së, atëherë ka ngecur zhvillimi...

Haradinaj nuk jep siguri që vizat i marrin në dhjetor

para 5 muajve - Albeu

Kryeministri Ramush Haradinaj , pas mbledhjes së Këshillit Ministror për Integrim Evropian ka deklaruar se beson se brenda këtij viti liberalizimi i vizave për qytetarët e Kosovës do futet në agjendë n...

Kryeministri Haradinaj sapo dha lajmin e keq për vizat

para 5 muajve - OraInfo

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka lënë të nënkuptohet se sivjet nuk do të hiqen vizat për kosovarët. Haradinaj pas takimit të Këshillit ministror për integrim evropian në një konferencë për media...

Haradinaj thotë se prioriteti i Kosovës është avancimi drejt BE-së

para 5 muajve - Koha.net

Kryeminstri i Kosovës, Ramush Haradinaj në takimin e rregullt të Këshillit Ministror për Integrim Evropian ka theksuar se prioriteti i Kosovës është avancimi drejt Bashkimit Evropian. Haradinaj tha se...

Haradinaj kërcënon BE-në me tërheqje nga dialogu

para 5 muajve - Albinfo

Kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë se nëse Bashkimi Evropian nuk i liberalizon vizat për kosovarët, atëherë duhet të vihet në pikëpyetje edhe dialogu me Serbinë. Kryeministri tha se nuk është i informuar...

Haradinaj i thotë Thaçit se agjenda në Bruksel po i caktohet nga Serbia

para 5 muajve - Fakti Ditor

Sipas kryeministrit Ramush Haradinaj, do të ishte mirë që presidenti Thaçi të mendoj nëse duhet të vazhdojë bisedimet me Serbinë, derisa, siç thotë Haradinaj, agjenda e shtetit të vetë varet nga disponimi...

Vuçiq komenton deklaratën e Thaçit se “më me dëshirë to të dialogonte me dreqin, se me të”

para 5 muajve - Medial

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq sot në Helsinki, para se të nisej për bisedime të reja në Bruksel për të diskutuar marrëdhëniet me Prishtinën, ka komentuar edhe deklaratën e presidentit të Kosovës,...

Vuçiç para takimit me Thaçin: Serbia në pozicion të vështirë, na duhet paqja

para 5 muajve - Vizion Plus

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç  në fjalën e tij para takimit me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, në Bruksel është shprehur se pozicioni i Serbisë është i vështirë. “Nuk më ofron rehati dhe...

Vuçiq para takimit në Bruksel: Për Thaçin jam dreq, për kroatët terroristë

para 5 muajve - Klan Kosova

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq theksoi sot në Helsinki, para se të fillojnë bisedimet e reja në Bruksel, se në marrëdhëniet me Prishtinën, “ata që po mendojnë për të treguar muskujt, duhet të marrin...

Haradinaj e thumbon Mogherinin nga Prishtina

para 5 muajve - Gazeta Express

I pari i Qeverisë së Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka deklaruar sot se nuk e di se për çfarë saktësisht do të bisedohet në takimin mes presidentit Hashim Thaçi dhe atij serb Aleksandër Vuçiq...

Mësohet ora e saktë e takimit Thaçi- Vuçiq

para 5 muajve - OraInfo

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi dhe ai serb Alesnader Vuçiq sot nisin takimet në orën 18:00 në Bruksel. Dy presidentët, Thaçi e Vuçiq, fillojnë takimet e tyre prej orës 18:00. Takimi i sotëm u konfirmua...

Në këtë orë nisin takimet e Thaçit dhe Vuçiçit

para 5 muajve - Albeu

Takimet mes Presidentit Hashim Thaçi dhe homologut të tij serb, Aleksander Vuçiç, me ndërmjetësim të përfaqësueses së Lartë të BE-së, Federica Mogherini, fillojnë në orën në 18:00. Takimi i sotëm u konfirmua...

Kryeministri Haradinaj del me një shpjegim tjetër për vizat

para 5 muajve - Gazeta Express

Kryeministri Ramush Haradinaj, pas mbledhjes së Këshillit Ministror për Integrim Evropian ka deklaruar se beson se brenda këtij viti liberalizimi i vizave për qytetarët e Kosovës do futet në agjendën dhe...

Haradinaj thotë se Qeveritë e shteteve të BE-së po hezitojnë për liberalizimin e vizave

para 5 muajve - Lajmi.net

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, ka mbajtur një konferencë për media pas takimit të sotëm të Këshillit Ministror për Integrim Evropian. Haradinaj aty u pyet edhe për procesin e liberalizimit të...

Haradinaj nuk e di se për çfarë do bisedojë Thaçi me Vuçiqin sot në Bruksel

para 5 muajve - Kallxo

I pari i Qeverisë së Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka deklaruar sot se nuk e di se për çfarë saktësisht do të bisedohet në takimin mes presidentit Hashim Thaçi dhe atij serb Aleksandër Vuçiq...

Haradinaj deklarohet për takimin e sotëm Thaçi- Vuçiq

para 5 muajve - Zeri

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, tha sot se Presidenti i vendit Hashim Thaçi do të duhej ta shqyrtonte mirë dialogun pastaj të shkonte në Bruksel raporton "Zeri.info". Në një konferencë pas këshillit...

Haradinaj për vizat: Ka mbetur vetëm zbatimi i asaj që ka kaluar në Parlamentin Evropian

para 5 muajve - Kallxo

Kryeministri Ramush Haradinaj, pas mbledhjes së Këshillit Ministror për Integrim Evropian ka deklaruar se beson se brenda këtij viti liberalizimi i vizave për qytetarët e Kosovës do futet në agjendën dhe...

Vuçiq: Për Thaçin jam djall, për kroatët terroristë

para 5 muajve - Zeri

“Nuk ndjehem mirë apo këndshëm të flas me Thaçin, por më duhet... është puna ime. Më mirë 100 ditë për të negociuar në vend se të luftohet një ditë ... Shumë preferojnë të paraqiten si heronj dhe harrojnë...

Haradinaj për vizat: Ka mbet vetëm zbatimi i asaj që ka kaluar në Parlamentin Evropian

para 5 muajve - Kallxo

Kryeministri Ramush Haradinaj, pas mbledhjes së Këshillit Ministror për Integrim Evropian ka deklaruar se beson se brenda këtij viti liberalizimi i vizave për qytetarët e Kosovës do futet në agjendën dhe...

Thaçi e Vuçiq nisin takimet në orën 18:00 në Bruksel

para 5 muajve - Gazeta Express

Takimet mes Presidentit Hashim Thaçi dhe homologut të tij serb, Aleksander Vuçiq, me ndërmjetësim të përfaqësueses së Lartë të BE'së, Federica Mogherini, fillojnë në orën në 18:00. Dy presidentët, Thaçi e...

Haradinaj e pranon: Qeveritë e shteteve të BE-së hezitojnë për vizat e Kosovës

para 5 muajve - Zeri

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj pas takimit të sotëm të Këshillit ministror për Integrim Evropian u pyet edhe për procesin e vizave për Kosovën raporton "Zeri.info". Haradinaj me këtë rast ka...

Takimi Mogherini-Thaçi-Vuçiq mbahet sonte në orën 20:00

para 5 muajve - Klan Kosova

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka udhëtuar për në Bruksel për të zhvilluar takimin e radhës në kuadër të dialogut Kosovë-Serbi. Ai sonte në orën 20:00 do të ketë takimin e përbashkët me Presidentin...

Vuçiq përmend “pozicionin e vështirë të Serbisë” në prag të takimit me Thaçin

para 5 muajve - Koha.net

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, në prag të takimit të sotëm me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, tha se pozicioni i Serbisë është i vështirë. "Nuk më ofron rehati dhe nuk më pëlqen të bisedoj...

Vuçiq komenton deklaratën e Thaçit se “më me dëshirë to të dialogonte me dreqin, se me të”

para 5 muajve - Telegrafi

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq sot në Helsinki, para se të nisej për bisedime të reja në Bruksel për të diskutuar marrëdhëniet me Prishtinën, ka komentuar edhe deklaratën e presidentit të Kosovës,...

Nuk është caktuar ende ora për takimin Thaçi – Vuçiq

para 5 muajve - Zeri

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe ai i Serbisë, Aleksandar Vuçiq pritet të takohen sot në Bruksel. Thaçi do të takojë homologun serb Vuçiq, edhe pse zyrtarët serbë ditë më parë paralajmëruan mundësinë...

Vuçiq i përgjigjet Thaçit se më me dëshirë do të dialogonte me ‘dreqin’

para 5 muajve - OraInfo

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka deklaruar se më me dëshirë to të dialogonte me dreqin, se me presidentin serb Aleksandër Vuçiq. E. ky i fundi sot në Helsinki, para se të nisej për bisedime të reja...

Ende nuk dihet agjenda e takimit Thaçi-Vuçiq

para 5 muajve - Klan Kosova

Takimi në mes të Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe homologut të tij serb, Aleksandar Vuçiq do të mbahet gjatë ditës së sotme në Bruksel, njofton Klan Kosova. Ende nuk dihet për agjendën e takimit,...

Nuk është caktuar ora për takimin Thaçi – Vuçiq në Bruksel

para 5 muajve - Lajmi.net

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe kreu i Serbisë, Aleksandar Vuçiq pritet të takohen sot në Bruksel. Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe ai i Serbisë, Aleksandar Vuçiq pritet të takohen sot në...

Çifti nga Prishtina protestojnë kundër bisedimeve në Bruksel

para 5 muajve - Lajmi.net

Shefki Maqedonci, qytetar nga Prishtina dhe ish-teknik në Fabrikën e Amortizatorëve, bashkë me gruan e tij ka dalë të protestojë para Kuvendit të Kosovës, siç tha, kundër bisedimeve të presidentit Hashim...

Takimi Thaçi-Vuçiq mbahet në mbrëmje

para 5 muajve - Zhurnal

Bruksel, 8 nëntor - Në mbrëmje do të mbahet takimi i sotëm në Bruksel ndërmjet Presidentit të Kosovës Hashim Thaçi dhe homologut të tij serb, Aleksandar Vuçiq. Për dallim prej herëve të kaluara, që zakonisht...

Çifti nga Prishtina protestojnë kundër bisedimeve të Thaçit me Serbinë

para 5 muajve - Gazeta Express

Shefki Maqedonci, qytetar nga Prishtina dhe ish-teknik në Fabrikën e Amortizatorëve, bashkë me gruan e tij ka dalë të protestojë para Kuvendit të Kosovës, siç tha, kundër bisedimeve të presidentit Hashim...

Vuçiq para takimit me Thaçin: Pozicion i vështirë i Serbisë

para 5 muajve - Politiko

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, në prag të takimit të sotëm me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, tha se pozicioni i Serbisë është i vështirë. “Nuk më ofron rehati dhe nuk më pëlqen të bisedoj...

VV: Të lëshohet flet-arrest për Thaçin

para 5 muajve - Periskopi

Derisa në Bruksel sonte pritet takimi i radhës i presidentit të Kosovës dhe atij të Serbisë, me ndërmjetësim të Bashkimit Evropian, Lëvizja Vetëvendosje ka komentuar sot shkuarjen e presidentit Hashim...

VV: Të lëshohet flet-arrest për Thaçin

para 5 muajve - KosovaPress

Lëvizja Vetëvendosje thotë se takimi i presidentit të Kosovës dhe atij të Serbisë në Bruksel nuk u lajmërua më herët me qëllim të pamundësimit të ndonjë organizimi institucional në Kosovë, apo reagim të...

VV: Të lëshohet flet-arrest për Thaçin

para 5 muajve - Gazeta e re

Derisa në Bruksel sonte pritet takimi i radhës i presidentit të Kosovës dhe atij të Serbisë, me ndërmjetësim të Bashkimit Evropian, Lëvizja Vetëvendosje ka komentuar sot shkuarjen e presidentit Hashim...

Takimi Thaçi-Vuçiq mbahet në mbrëmje

para 5 muajve - Alsat-M

Në mbrëmje do të mbahet takimi i sotëm në Bruksel ndërmjet Presidentit të Kosovës Hashim Thaçi dhe homologut të tij serb, Aleksandar Vuçiq. Për dallim prej herëve të kaluara, që zakonisht takimet janë...

Vuçiç: Më mirë të bisedojmë njëqind vjet sesa të luftojmë një ditë. Paqja me Kosovën është e rëndësishme

para 5 muajve - Gazeta Tema

Në prag të takimit me homologun e Kosovës, Hashim Thaci, presidenti serb , Aleksandar Vuçiç u shpreh se pozicioni i Serbisë është i vështirë në këto bisedime. “Nuk më ofron rehati dhe nuk më pëlqen të...

Vuçiq komenton deklaratën e Thaçit se “më me dëshirë to të dialogonte me dreqin, se me të”

para 5 muajve - Shenja

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq sot në Helsinki, para se të nisej për bisedime të reja në Bruksel për të diskutuar marrëdhëniet me Prishtinën, ka komentuar edhe deklaratën e presidentit të Kosovës,...

Vuçiq para takimit me Thaçin: Pozicion i vështirë i Serbisë

para 5 muajve - Evropa e Lirë

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, në prag të takimit të sotëm me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, tha se pozicioni i Serbisë është i vështirë. "Nuk më ofron rehati dhe nuk më pëlqen të bisedoj...

Ja kur pritet të takohen sot Thaçi- Vuçiq

para 5 muajve - OraInfo

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi dhe ai i Serbisë Aleksandër Vuçiq do të takohen sot në Bruksel Të dy presidentët pritet të takohen sot në orët e mbrëmjes. Thaçi do të takojë homologun serb Aleksandar...

Thaçi dhe Vuçiq takohen sot në Bruksel

para 5 muajve - Alsat-M

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, dhe ai i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, takohen sot në Bruksel, në kuadër të bisedimeve për normalizimin e marrëdhënieve midis dy vendeve. Shefja e politikës së jashtme...

Takimi Thaçi-Vuçiq mbahet në orët e mbrëmjes

para 5 muajve - Telegrafi

Sot në Bruksel vazhdojnë bisedimet Kosovë-Serbi me ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian. Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe ai i Serbisë, Aleksandar Vuçiq pritet të takohen në orët e mbrëmjes. Thaçi...

Takimi Thaçi-Vuçiq në mbrëmje

para 5 muajve - RTV 21

Thaçi ka thënë se me më dëshirë do të dialogonte me një djall se me presidentin serb Në mbrëmje do të mbahet takimi i sotëm në Bruksel ndërmjet Presidentit Hashim Thaçi dhe homologut të tij serb, Aleksandar...

Flet Vuçiç para takimit me Thaçin: Nuk më pëlqen të bisedoj me Thaçin

para 5 muajve - InfoShqip

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, në prag të takimit të sotëm me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, tha se pozicioni i Serbisë është i vështirë. “Nuk më ofron rehati dhe nuk më pëlqen të bisedoj...

VV: Thaçi duhet të përgjigjet para gjykatës për shkeljet në dialog

para 5 muajve - Gazeta e re

Lëvizja Vetëvendosje ka përsëritur se presidenti i Kosovës Hashim Thaçi nuk ka mandat parlamentar për takime me homologun e tij serb Aleksandar Vuçiq në Bruksel. Në një konferencë për media, Glauk Konjufca...

Konjufca: Bashkimi i Luginës, mashtrimi i radhës nga Thaçi

para 5 muajve - Bota Press

Shefi i grupit  parlamentar të LVV-së, Glauk Konjufca ka thënë se thelbi i marrëveshjes përfundimtare me Serbinë, është se presidenti i vendit Hashim Thaçi është në gjendje të paguajë me territor të Kosovës,...

Reagon për herë të parë Vuçiçi pasi Thaçi përmendi dreqin

para 5 muajve - Albeu

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka reaguar lidhur me deklaratën e djeshme të presidentit kosovar Hashim Thaçi, i cili tha se më me dëshirë do të dialogonte me një dreq se sa me Vuçiç in. Vuçiç...

Vuçiq ‘kërcënon’ Thaçin: Ata që tregojnë muskujt, të mendojnë për çmimin që duhet paguar

para 5 muajve - Gazeta e re

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka reaguar ndaj deklarimeve të homologut të tij kosovar Hashim Thaçi, duke thënë se ata që mendojnë të tregojnë muskujt duhet të mendojnë për çmimin që duhet të...

Haradinaj i thotë Thaçit se agjenda në Bruksel po i caktohet nga Serbia

para 5 muajve - 24 ore

Sipas kryeministrit Ramush Haradinaj, do të ishte mirë që presidenti Thaçi të mendoj nëse duhet të vazhdojë bisedimet me Serbinë, derisa, siç thotë Haradinaj, agjenda e shtetit të vetë varet nga disponimi...

THAÇI E VUÇIQ VAZHDOJNË DIALOGUN NË BRUKSEL

para 5 muajve - TV21

Sot në Bruksel vazhdojnë bisedimet Kosovë-Serbi me ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi do të takojë homologun serb, Aleksandar Vuçiq, edhe pse zyrtarët serbë paralajmëruan...

Mediat serbe: Takimet në Paris mund të na afrojnë zgjidhjen për Kosovën

para 5 muajve - Zhurnal

Beograd, 8 nëntor - Takimi i presidentit serb Aleksandar Vuçiq me udhëheqësit më të fuqishëm në botë në margjinat e shënimit të 100 vjetorit të përfundimit të Luftës së Parë Botërore në Paris mund të jetë...

Vuçiq: Edhe mua nuk më pëlqen të flas me Thaçin, por kjo është puna ime

para 5 muajve - Gazeta Express

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka reaguar lidhur me deklaratën e djeshme të presidentit kosovar Hashim Thaçi, i cili tha se më me dëshirë do të dialogonte me një djall se sa me Vuçiqin. Vuçiq ka...

VV: Thaçi nuk lajmëroi për takimin me Vuçiqin për të evituar protestat qytetare

para 5 muajve - Bota Press

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca komentoi takimin e paralajmëruar Thaçi- Vuçiq. Ai në një konferencë për media tha se është e papranueshme që takimi po bëhet me vetëm 24 orë paralajmërim....

Vetëvendosje kërkon arrestimin e Thaçit

para 5 muajve - Pa censure

Deputeti i Vetëvendosjes, Glauk Konjufca ka thënë se takimi mes Thaçit dhe Vuçiqit, pa u paralajmëruar disa ditë me herët tregon se po synohet arritja e një marrëveshjes të dëmshme për Kosovën.Ai në një...

Hahn në fillim të dhjetorit viziton Kosovën

para 5 muajve - Ekonomia Online

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka treguar se Komisionari Evropian për Zgjerim dhe Fqinjësi Johannes Hahn, do ta vizitojë Kosovën në fillim të dhjetorit. Kjo vizitë sipas Haradinajt përçon mesazhin...

Konjufca: Prokuroria duhet të lëshoj urdhërarrest për Hashim Thaçin

para 5 muajve - Ekonomia Online

Deputeti i Vetëvendosjes, Glauk Konjufca ka thënë se takimi mes Thaçit dhe Vuçiqit,  pa u paralajmëruar disa ditë me herët tregon se po synohet arritja e një marrëveshjes të dëmshme për Kosovën. Ai në...

Vuçiq i reagon Thaçit, “ata që tregojnë muskujt, të mendojnë për çmimin”

para 5 muajve - Ekonomia Online

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka reaguar ndaj deklarimeve të homologut të tij kosovar Hashim Thaçi, duke thënë se ata që mendojnë të tregojnë muskujt duhet të mendojnë për çmimin që duhet të...

Dje Thaçi deklaronte se më mirë do të dialogonte me një dreq se me Vuçiq, por shikoni reagimin e tij

para 5 muajve - Zeri

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka reaguar lidhur me deklaratën e djeshme të presidentit kosovar Hashim Thaçi, i cili tha se më me dëshirë do të dialogonte me një djall se sa me Vuçiqin. Vuçiq ka...

VV: Thaçi duhet të përgjigjet para gjykatës për shkeljet në dialog

para 5 muajve - KosovaPress

Në një konferencë për media, Glauk Konjufca tha se takimi i Thaçit në Bruksel nuk është i rastësishëm, pasi kjo, sipas tij, është bërë shpejt e shpejt që të mos ketë reagime të opozitës apo qytetarëve....

Mediat serbe: Takimet në Paris mund të na afrojnë zgjidhjen për Kosovën

para 5 muajve - Indeks.mk

Takimi i presidentit serb Aleksandar Vuçiq me udhëheqësit më të fuqishëm në botë në margjinat e shënimit të 100 vjetorit të përfundimit të Luftës së Parë Botërore në Paris mund të jetë një hap përpara...

Johannes Hahn viziton Kosovën në fillim të dhjetorit

para 5 muajve - Bota Press

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj dhe Ministrja e Integrimeve Evropiane, Dhurata Hoxha në konferencë për media të mbajtur pas takimit treguan se Komisionari evropian për zgjerim dhe fqinjësi Johannes...

Haradinaj i thotë Thaçit se agjenda në Bruksel po i caktohet nga Serbia

para 5 muajve - Bota Press

Sipas kryeministrit Ramush Haradinaj, do të ishte mirë që presidenti Thaçi të mendoj nëse duhet të vazhdojë bisedimet me Serbinë, derisa, siç thotë Haradinaj, agjenda e shtetit të vetë varet nga disponimi...

Mediat serbe: Takimet në Paris mund të na afrojnë zgjidhjen për Kosovën

para 5 muajve - Klan Kosova

Takimi i presidentit serb Aleksandar Vuçiq me udhëheqësit më të fuqishëm në botë në margjinat e shënimit të 100 vjetorit të përfundimit të Luftës së Parë Botërore në Paris mund të jetë një hap përpara...

Mediat serbe: Takimet në Paris mund të na afrojnë zgjidhjen për Kosovën

para 5 muajve - Ina

Takimi i presidentit serb Aleksandar Vuçiq me udhëheqësit më të fuqishëm në botë në margjinat e shënimit të 100 vjetorit të përfundimit të Luftës së Parë Botërore në Paris mund të jetë një hap përpara...

Haradinaj nuk e di çka bisedohet sot në Bruksel

para 5 muajve - Gazeta e re

Sonte, 8 nëntor, pritet takimi ndërmjet Presidentit Hashim Thaçi dhe homologut të tij serb, Aleksandar Vuçiq në Bruksel, me ndërmjetësimin e BE-së. Sipas kryeministrit Ramush Haradinaj, nëse BE-ja nuk...

Vuçiq: Ata që tregojnë muskujt, të mendojnë për çmimin që duhet paguar

para 5 muajve - Periskopi

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka reaguar ndaj deklarimeve të homologut të tij kosovar Hashim Thaçi, duke thënë se ata që mendojnë të tregojnë muskujt duhet të mendojnë për çmimin që duhet të...

Johannes Hahn në fillim të dhjetorit viziton Kosovën

para 5 muajve - KosovaPress

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj dhe Ministrja e Integrimeve Evropiane, Dhurata Hoxha në konferencë për media të mbajtur pas takimit treguan se Komisionari evropian për zgjerim dhe fqinjësi Johannes...

Vuçiq: Ata që tregojnë muskujt, të mendojnë për çmimin që duhet paguar

para 5 muajve - KosovaPress

Dje presidenti Thaçi në një intervistë për KosovaPress tha se më me dëshirë do të dialogonte me një dreq, sesa me Aleksandar Vuçiqin. Pak para takimit të radhës të dialogut në Bruksel, kreu i shtetit serb...

Thaçi-Vuçiç, takohen në Bruksel

para 5 muajve - Vizion Plus

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, dhe ai i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, në kuadër të bisedimeve për normalizimin e marrëdhënieve midis dy vendeve takohen këtë të enjtje në Bruksel. Shefja e politikës së...

Mediat serbe shkruajnë për takimin e Thaçit dhe Vuçiqit në Paris

para 5 muajve - Zeri

Takimi i presidentit serb Aleksandar Vuçiq me udhëheqësit më të fuqishëm në botë në margjinat e shënimit të 100 vjetorit të përfundimit të Luftës së Parë Botërore në Paris mund të jetë një hap përpara...

Haradinaj nuk e di çka bisedohet sot në Bruksel, paralajmëron rritje të taksës për produktet serbe

para 5 muajve - KosovaPress

Sipas kryeministrit Ramush Haradinaj, nëse BE-ja nuk liberalizon vizat për kosovarët, atëherë Thaçi duhet ta analizojë nëse duhet vazhduar me bisedimet. I pari i AAK-sëm pati porosi edhe për Serbinë, ndaj...

Thaçi dhe Vuçiq sot do të takohen në Bruksel

para 5 muajve - Portalb

Shefja e politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, do të presë sot në Bruksel presidentët e Kosovës dhe të Serbisë, Hashim Thaçi dhe Aleksandar Vuçiq. “Në takim, dy liderët pritet...

Kryeministri Haradinaj del me një shpjegim tjetër për vizat

para 5 muajve - Sovrani

Kryeministri Ramush Haradinaj, pas mbledhjes së Këshillit Ministror për Integrim Evropian ka deklaruar se beson se brenda këtij viti liberalizimi i vizave për qytetarët e Kosovës do të futet në agjendën...

Takimi Thaçit dhe Vuçiqit në Paris, ja ҫfarë shkruajnë mediat serbe

para 5 muajve - OraInfo

Është shënuar 10 vjetori i përfundimit të Luftës së Parë Botërore në Paris, ku pjesë e këtij takimi isht edhe presidenti serb Aleksandar Vuҫiq. E mediat serbe, konkretisht gazeta “Blic”, këtë pjesëmarrje...

Haradinaj: Thaçi të analizojë pjesëmarrjen në dialog përderisa nuk ka liberalizim të vizave

para 5 muajve - Periskopi

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se ka hezitime që çështja e liberalizimit të vizave të vendoset në agjendën e takimit të Këshillit të Ministrave të Bashkimit Evropian. Pas mbledhjes së...

Thaçi dhe Vuçiq takohen në Bruksel

para 5 muajve - Klan Kosova

Në Bruksel sot do të zhvillohet takimi i radhës në mes të Kosovës dhe Serbisë. Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe ai i Serbisë, Aleksandër Vuçiq do të takohen në dialogun e ndërmjetësuar nga kryediploatja...

Presidenti Thaçi paralajmëron bisedime të vështira

para 5 muajve - Koha.net

U përfol shumë takimi i tyre i paralajmëruar në Paris, më 11 nëntor, por, paraprakisht, presidentët Hashim Thaçi e Aleksandar Vuçiq do të takohen në Bruksel.

Thaçi e Vuçiq nisin takimet në orën 18:00 në Bruksel

para 5 muajve - Sovrani

Takimet mes presidentit Hashim Thaçi dhe homologut të tij serb, Aleksander Vuçiq, me ndërmjetësim të përfaqësueses së Lartë të BE-së, Federica Mogherini, fillojnë në orën në 18:00. Dy presidentët, Thaçi...

Vuçiç, Thaçit: Më mirë të negociojmë për 100 vjet, sesa të luftojmë një ditë

para 5 muajve - Java News

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç ka reaguar lidhur me deklaratën e djeshme të presidentit kosovar Hashim Thaçi, i cili tha se më me dëshirë do të dialogonte me një dreq se sa me Vuçiç. Kreu i shtetit...

Mediat serbe: Takimet në Paris mund të na afrojnë zgjidhjen për Kosovën

para 5 muajve - Politiko

Takimi i presidentit serb Aleksandar Vuçiq me udhëheqësit më të fuqishëm në botë në margjinat e shënimit të 100 vjetorit të përfundimit të Luftës së Parë Botërore në Paris mund të jetë një hap përpara...

Mediat serbe shkruajnë për takimin e Thaçit dhe Vuçiqit në Paris

para 5 muajve - Gazeta Express

Takimi i presidentit serb Aleksandar Vuçiq me udhëheqësit më të fuqishëm në botë në margjinat e shënimit të 100 vjetorit të përfundimit të Luftës së Parë Botërore në Paris mund të jetë një hap përpara...

Thaçi e Vuçiqi takohen sot në Bruksel

para 5 muajve - Politiko

Shefja e Politikës së Jashtme të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, presë sot në Bruksel presidentët e Kosovës dhe të Serbisë, Hashim Thaçi dhe Aleksandar Vuçiq. Zyra e Përfaqësueses së Lartë të BE-së,...

Thaçi e Vuçiq sot vazhdojnë dialogun në Bruksel

para 5 muajve - Medial

Sot në Bruksel vazhdojnë bisedimet Kosovë-Serbi me ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian. Presidenti Hashim Thaçi do të takojë homologun serb Aleksandar Vuçiq, edhe pse zyrtarët serbë paralajmëruan mundësinë...

Thaçi e Vuçiqi takohen sot në Bruksel

para 5 muajve - Koha.net

Shefja e Politikës së Jashtme të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, presë sot në Bruksel presidentët e Kosovës dhe të Serbisë, Hashim Thaçi dhe Aleksandar Vuçiq. Zyra e Përfaqësueses së Lartë të BE-së,...

Vuçiq para takimit me Thaçin: Pozicion i vështirë i Serbisë

para 5 muajve - Tetova Sot

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, në prag të takimit të sotëm me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, tha se pozicioni i Serbisë është i vështirë. “Nuk më ofron rehati dhe nuk më pëlqen të bisedoj...

Thaçi e Vuçiq sot vazhdojnë dialogun në Bruksel

para 5 muajve - Telegrafi

Sot në Bruksel vazhdojnë bisedimet Kosovë-Serbi me ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian. Presidenti Hashim Thaçi do të takojë homologun serb Aleksandar Vuçiq, edhe pse zyrtarët serbë paralajmëruan mundësinë...

Haradinaj: Taksa ndaj Serbisë mund të rritet, Presidenti mos t’i përgjigjet dialogut pa u liberalizu vizat

para 5 muajve - Gazeta Monitor

Kryeministri, Ramush Haradinaj, vlerëson se presidenti, Hashim Thaçi, nuk do të duhej t’i përgjigjej një takimi në nivel të dialogut pa një vendim për liberalizim të vizave, raporton arbresh.info. “Nuk...

Haradinaj e thumbon Mogherinin nga Prishtina

para 5 muajve - Bota Press

I pari i Qeverisë së Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka deklaruar sot se nuk e di se për çfarë saktësisht do të bisedohet në takimin mes presidentit Hashim Thaçi dhe atij serb Aleksandër Vuçiq...

Thaçi takohet sot me Vuçiçin

para 5 muajve - Albeu

Federica Mogherini , shefe e politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, do të presë sot në Bruksel presidentët e Kosovës dhe të Serbisë, Hashim Thaçi dhe Aleksandar Vuçiç. Zyra e Përfaqësueses së Lartë...

Thaçi dhe Vuçiç takohen sot në Bruksel

para 5 muajve - Gazeta Shqip

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe ai i Serbisë, Aleksandër Vuçiç takohen sot në Bruksel në kuadër të bisedimeve për normalizimin e marrëdhënieve midis dy vendeve. Shefja e politikës së Jashtme të...

Thaçi dhe Vuçiq takohen sot në Bruksel

para 5 muajve - Evropa e Lirë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, dhe ai i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, takohen sot në Bruksel, në kuadër të bisedimeve për normalizimin e marrëdhënieve midis dy vendeve. Shefja e politikës së jashtme...

Haradinaj për vizat: Ka mbetur vetëm zbatimi i asaj që ka kaluar në Parlamentin Evropian

para 5 muajve - Bota Press

Botapress  8Nentor- Kryeministri Ramush Haradinaj, pas mbledhjes së Këshillit Ministror për Integrim Evropian ka deklaruar se beson se brenda këtij viti liberalizimi i vizave për qytetarët e Kosovës do...

Vuçiq para takimit në Bruksel: Për Thaçin jam dreq, për kroatët terrorist

para 5 muajve - Ekonomia Online

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq theksoi sot në Helsinki, para se të fillojnë bisedimet e reja në Bruksel, se në marrëdhëniet me Prishtinën, “ata që po mendojnë për të treguar muskujt, duhet të marrin...

BE-ja beson se tani vërtet nis faza vendimtare e dialogut

para 5 muajve - Politiko

Presidentët e Kosovës dhe Serbisë, Hashim Thaçi dhe Aleksandar Vuçiq, janë ftuar të vijnë të enjten në Bruksel nga përfaqësuesja e lartë e BE-së për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Federika Mogherini,...

Thaçi e Vuçiq vazhdojnë dialogun në Bruksel

para 5 muajve - RTV 21

Sot në Bruksel vazhdojnë bisedimet Kosovë-Serbi me ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi do të takojë homologun serb, Aleksandar Vuçiq, edhe pse zyrtarët serbë paralajmëruan...

Haradinaj: Nuk e di për çka do të flasin Thaçi e Vuçiq

para 5 muajve - Periskopi

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj në një konferencë për media ka folur edhe për takimin mes presidentit Hashim Thaçi dhe Aleksandër Vuçiqit në Bruksel, me ndërmjetësimin e BE’së, raporton Periskopi....

Vuçiq: Për Thaçin dreq, për kroatët terrorist, për Ugljaninin homoseksual

para 5 muajve - Periskopi

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq theksoi sot në Helsinki, para se të fillojnë bisedimet e reja në Bruksel, se në marrëdhëniet me Prishtinën, “ata që po mendojnë për të treguar muskujt, duhet të marrin...

BE-ja beson se tani vërtet nis faza vendimtare e dialogut

para 5 muajve - Koha.net

Presidentët e Kosovës dhe Serbisë, Hashim Thaçi dhe Aleksandar Vuçiq, janë ftuar të vijnë të enjten në Bruksel nga përfaqësuesja e lartë e BE-së për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Federika Mogherini,...

Vuçiq: Për Thaçin dreq, për kroatët terrorist, për Uglajaninin terrorist

para 5 muajve - Periskopi

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq theksoi sot në Helsinki, para se të fillojnë bisedimet e reja në Bruksel, se në marrëdhëniet me Prishtinën, “ata që po mendojnë për të treguar muskujt, duhet të marrin...

Vuçiq para takimit në Bruksel: Për Thaçin jam dreq, për kroatët terroristë

para 5 muajve - Ekonomia Online

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq theksoi sot në Helsinki, para se të fillojnë bisedimet e reja në Bruksel, se në marrëdhëniet me Prishtinën, “ata që po mendojnë për të treguar muskujt, duhet të marrin...

Thaçi e Vuçiq sot takohen në Bruksel

para 5 muajve - Gazeta Express

Federica Mogherini, shefe e politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, do të presë sot në Bruksel presidentët e Kosovës dhe të Serbisë, Hashim Thaçi dhe Aleksandar Vuçiq. Zyra e Përfaqësueses së Lartë...

Mediat serbe: Takimet në Paris mund të na afrojnë zgjidhjen për Kosovën

para 5 muajve - Tetova Sot

Takimi i presidentit serb Aleksandar Vuçiq me udhëheqësit më të fuqishëm në botë në margjinat e shënimit të 100 vjetorit të përfundimit të Luftës së Parë Botërore në Paris mund të jetë një hap përpara...

Takimi Thaçi-Vuçiq mbahet në mbrëmje

para 5 muajve - Gazeta e re

Në mbrëmje do të mbahet takimi i sotëm në Bruksel ndërmjet Presidentit Hashim Thaçi dhe homologut të tij serb, Aleksandar Vuçiq. Për dallim prej herëve të kaluara, që zakonisht takimet janë mbajtur në...

Thaçi dhe Vuçiq takohen sot në Bruksel

para 5 muajve - Lajmi.net

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi tashmë gjendet në Bruksel ku pritet të takohet me homologun e tij serb Aleksandar Vuçiq. Takimi do mbahet në vazhdën e bisedimeve për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet...

Thaçi takohet sot me Vuçiqin në Bruksel

para 5 muajve - Lajmi.net

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi tashmë gjendet në Bruksel ku pritet të takohet me homologun e tij serb Aleksandar Vuçiq. Takimi do mbahet në vazhdën e bisedimeve për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet...

Çifti nga Prishtina protestojnë kundër bisedimeve të Thaçit me Serbinë

para 5 muajve - Bota Press

Shefki Maqedonci, qytetar nga Prishtina dhe ish-teknik në Fabrikën e Amortizatorëve, bashkë me gruan e tij ka dalë të protestojë para Kuvendit të Kosovës, siç tha, kundër bisedimeve të presidentit Hashim...

Haradinaj kryeson takimin e Këshillit Ministror për Integrim Evropian

para 5 muajve - Ekonomia Online

Ka filluar të mbahet takimi i Këshillit Ministror për Integrim Evropian. I pranishëm në takim është edhe kryeministri i vendit Ramush Haradinaj, raporton Ekonomia Online. Mediet janë lejuar të marrin pamje...

Çifti nga Prishtina protestojnë kundër bisedimeve të Thaçit me Serbinë

para 5 muajve - Ekonomia Online

Shefki Maqedonci, qytetar nga Prishtina dhe ish-teknik në Fabrikën e Amortizatorëve, bashkë me gruan e tij ka dalë të protestojë para Kuvendit të Kosovës, siç tha, kundër bisedimeve të presidentit Hashim...

Mediat serbe: Takimet në Paris mund të na afrojnë zgjidhjen për Kosovën

para 5 muajve - Shenja

Takimi i presidentit serb Aleksandar Vuçiq me udhëheqësit më të fuqishëm në botë në margjinat e shënimit të 100 vjetorit të përfundimit të Luftës së Parë Botërore në Paris mund të jetë një hap përpara...

Vuçiq para takimit me Thaçin: Pozicion i vështirë i Serbisë

para 5 muajve - Ekonomia Online

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, në prag të takimit të sotëm me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, tha se pozicioni i Serbisë është i vështirë. “Nuk më ofron rehati dhe nuk më pëlqen të bisedoj...

Bruksel: Mogherini fton dy presidentët, Thaçi e Vuçiç në takim për dialogun

para 5 muajve - 24 ore

Sot në Bruksel përfaqësuesja e lartë për politikën e jashtme dhe sigurinë ne Bashkimin europian, Federika Mogherini, ka ftuar ne takimin e rradhës dy presidentët, Hashim Thaçi dhe Aleksandar Vuçiç për...

Vuçiq i reagon Thaçit pasi deklaroi se më mirë do të dialogonte me një dreq se me të!

para 5 muajve - AlbPortali

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka reaguar lidhur me deklaratën e djeshme të presidentit kosovar Hashim Thaçi, i cili tha se më me dëshirë do të dialogonte me një djall se sa me Vuçiqin. Loading......

Vuçiq i reagon Thaçit pasi deklaroi se më mirë do të dialogonte me një dreq se me të!

para 5 muajve - Fakti Ditor

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka reaguar lidhur me deklaratën e djeshme të presidentit kosovar Hashim Thaçi, i cili tha se më me dëshirë do të dialogonte me një djall se sa me Vuçiqin. Vuçiq ka...

Thaçi e Vuçiq sot pritet të takohen në Bruksel

para 5 muajve - Kallxo

Federica Mogherini, shefe e politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, do të presë sot në Bruksel presidentët e Kosovës dhe të Serbisë, Hashim Thaçi dhe Aleksandar Vuçiq. Zyra e Përfaqësueses së Lartë...

Mësohet kur do të mbahet takimi mes Thaçit e Vuçiqit në Bruksel

para 5 muajve - Periskopi

Në mbrëmje do të mbahet takimi i sotëm në Bruksel ndërmjet Presidentit Hashim Thaçi dhe homologut të tij serb, Aleksandar Vuçiq. Për dallim prej herëve të kaluara, që zakonisht takimet janë mbajtur në...

Thaçi-Vuçiç, ‘arkitektët’ e ndryshimit të kufijve takohen sot në Bruksel

para 5 muajve - Java News

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, dhe ai i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, takohen sot në Bruksel, në kuadër të bisedimeve për normalizimin e marrëdhënieve midis dy vendeve. Shefja e politikës së jashtme...

Takimi Thaçi-Vuçiq mbahet në orët e mbrëmjes

para 5 muajve - Ekonomia Online

Sot në Bruksel vazhdojnë bisedimet Kosovë-Serbi me ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian. Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe ai i Serbisë, Aleksandar Vuçiq pritet të takohen në orët e mbrëmjes. Thaçi...

Arsenal armësh gjenden në një shtëpi të një serbi në Kaçanik

para 5 muajve - KosovaPress

Nuk raportohet për të arrestuar, rasti nën hetime./KosovaPress/ Temat: Arme Serbi Kjo web faqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me...

Takimi Thaçi-Vuçiq mbahet në mbrëmje

para 5 muajve - KosovaPress

Për dallim prej herëve të kaluara, që zakonisht takimet janë mbajtur në mëngjes, kësaj radhe pritet të fillojë në mbrëmje takimi i ndërmjetësuar nga Bashkimi Evropian, bëjnë të ditur burimet e KosovaPress....

Vuçiq i reagon Thaçit: As mua s’më pëlqen të flas me ty

para 5 muajve - Periskopi

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka reaguar lidhur me deklaratën e djeshme të presidentit kosovar Hashim Thaçi, i cili tha se më me dëshirë do të dialogonte me një djall se sa me Vuçiqin. Vuçiq ka...

Mediat serbe: Takimet në Paris mund të na afrojnë zgjidhjen për Kosovën

para 5 muajve - Gazeta Monitor

Takimi i presidentit serb Aleksandar Vuçiq me udhëheqësit më të fuqishëm në botë në margjinat e shënimit të 100 vjetorit të përfundimit të Luftës së Parë Botërore në Paris mund të jetë një hap përpara...

Vuçiq i reagon Thaçit pasi deklaroi se më mirë do të dialogonte me një dreq se me të!

para 5 muajve - Bota Press

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka reaguar lidhur me deklaratën e djeshme të presidentit kosovar Hashim Thaçi, i cili tha se më me dëshirë do të dialogonte me një djall se sa me Vuçiqin. Vuçiq ka...

Mediat serbe shkruajnë për takimin e Thaçit dhe Vuçiqit në Paris

para 5 muajve - Bota Press

Takimi i presidentit serb Aleksandar Vuçiq me udhëheqësit më të fuqishëm në botë në margjinat e shënimit të 100 vjetorit të përfundimit të Luftës së Parë Botërore në Paris mund të jetë një hap përpara...

Mediat serbe: Takimet në Paris mund të na afrojnë zgjidhjen për Kosovën

para 5 muajve - Ekonomia Online

Takimi i presidentit serb Aleksandar Vuçiq me udhëheqësit më të fuqishëm në botë në margjinat e shënimit të 100 vjetorit të përfundimit të Luftës së Parë Botërore në Paris mund të jetë një hap përpara...

​Thaçi e Vuçiq sot vazhdojnë dialogun në Bruksel

para 5 muajve - Periskopi

Sot në Bruksel vazhdojnë bisedimet Kosovë-Serbi me ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian. Presidenti Hashim Thaçi do të takojë homologun serb Aleksandar Vuçiq, edhe pse zyrtarët serbë paralajmëruan mundësinë...

Thaçi e Vuçiq sot takohen në Bruksel

para 5 muajve - Sovrani

Federica Mogherini, shefe e Politikës së Jashtme të Bashkimit Evropian, do të presë sot në Bruksel presidentët e Kosovës dhe të Serbisë, Hashim Thaçi dhe Aleksandar Vuçiq. Zyra e Përfaqësueses së Lartë...

Thaçi e Vuçiqi takohen sot në Bruksel

para 5 muajve - Ekonomia Online

Shefja e Politikës së Jashtme të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, presë sot në Bruksel presidentët e Kosovës dhe të Serbisë, Hashim Thaçi dhe Aleksandar Vuçiq. Zyra e Përfaqësueses së Lartë të BE-së,...

BE-ja beson se tani vërtet nis faza vendimtare e dialogut Kosovë – Serbi

para 5 muajve - Illyria

Bruksel, 8 nëntor 2018 – Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, dhe Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, janë ftuar sot në Bruksel nga përfaqësuesja e lartë e BE-së për Politikë të Jashtme dhe Siguri,...

Thaçi dhe Vuçiq takohen sot në Bruksel

para 5 muajve - Bota Press

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi tashmë gjendet në Bruksel ku pritet të takohet me homologun e tij serb Aleksandar Vuçiq. Takimi do mbahet në vazhdën e bisedimeve për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet...

BE: Tani vërtet nis faza vendimtare e dialogut

para 5 muajve - Periskopi

Presidentët e Kosovës dhe Serbisë, Hashim Thaçi dhe Aleksandar Vuçiq, janë ftuar të vijnë të enjten në Bruksel nga përfaqësuesja e lartë e BE-së për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Federika Mogherini,...

BE-ja beson se tani vërtet nis faza vendimtare e dialogut

para 5 muajve - Ekonomia Online

Presidentët e Kosovës dhe Serbisë, Hashim Thaçi dhe Aleksandar Vuçiq, janë ftuar të vijnë të enjten në Bruksel nga përfaqësuesja e lartë e BE-së për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Federika Mogherini,...

Thaçi e Vuçiq sot vazhdojnë dialogun në Bruksel

para 5 muajve - KosovaPress

Presidenti Hashim Thaçi do të takojë homologun serb Aleksandar Vuçiq, edhe pse zyrtarët serbë paralajmëruan mundësinë e dështimit të këtij takimi në shenjë proteste për taksën për 10% që Qeveria e Kosovës...

Vuçiq nuk pret progres në negociatat në Bruksel në kuadër të dialogut me Kosovën

para 6 muajve - Zhurnal

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq nuk pret progres të madh në negociatat me presidentin e Kosovës Hashim Thaçi nesër në Bruksel, me ndërmjetësim të përfaqësues së lartë të BE-së për Politikë të Jashtme...

Haradinaj optimist se vizat hiqen në fund të vitit, porosit Thaçin të jetë i kujdesshëm me Serbinë

para 6 muajve - Telegrafi

Kryeministri i vendit Ramush Haradinaj, është shprehur optimist për liberalizimin e vizave, njofton Klan Kosova. Këtë deklaratë, Haradinaj e bëri gjatë një interviste për emisionin Info Magazine në Klan...

Thaçi preferon dreqin para Vuçiqit

para 6 muajve - Klan Kosova

Presidenti Hashim Thaçi ka folur për takimin e nesërm me Vuçiqin. Ai tha se përballja me Serbinë nuk do të jetë e lehtë. Bile, Presidenti kosovar tha se më me qejf do ta takohej me dreqin se me homologun...

Të enjten zhvillohet raundi i ri i bisedimeve Kosovë – Serbi

para 6 muajve - Illyria

Bruksel, 7 nëntor 2018 – Shefja e politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, ka ftuar presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi dhe presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiç, në një takim...

Thaçi: Marrëveshja nënkupton njohje reciproke

para 6 muajve - RTV 21

Thaçi: Më me dëshirë do të dialogoja më një dreq, sesa me Aleksander Vuçiqin Me ftesë të përfaqësueses së lartë të Bashkimit Evropian, nesër do të takohen në Bruksel presidenti i vendit Hashim Thaçi dhe...

Presidenti Thaçi paralajmëron bisedime të vështira

para 6 muajve - Koha.net

U përfol shumë takimi i tyre i paralajmëruar në Paris, më 11 nëntor, por, paraprakisht, presidentët Hashim Thaçi e Aleksandar Vuçiq do të takohen në Bruksel. Zyra e përfaqësueses së lartë të BE-së, Federica...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK