http://kariera.mk

Meta takim me eurodeputetit Fleckestein. Ja detaje nga takimi…

para 4 muajve - Standard

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta ka zhvilluar ditën e sotme një takim me eurodeputetit Knut Fleckestein. Me anë të një postimi në faqen e tij në Facebook, Presidenti Meta shkruan se vetëm reformat  e...

Meta takon Fleckenstein: Negociatat hapen vetëm me reforma të vërteta në drejtësi

para 4 muajve - Klan Kosova

Eurodeputeti Knut Fleckenstein ka zhvilluar sot një takim edhe me Presidentin e Shqipërisë, Ilir Meta. “Pata kënaqësinë të takohesha me eurodeputetin, Knut Fleckenstein. Vetëm reformat e vërteta në fushën...

Meta takon Fleckenstein: Vetëm reforma e vërteta do çojnë drejt hapjes së negociatave

para 4 muajve - Gazeta Express

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka takuar këtë të premte eurodeputetin e njëkohësisht raportuesin për Shqipërinë, Knut Fleckenstein ku është diskutuar mbi reformat dhe negociatat drejt BE-së. Meta e...

Meta-Fleckenstein: Vetëm reformat e vërteta në drejtësi hapin negociatat

para 4 muajve - Vizion Plus

Presidenti i Republikës, Ilir Meta është takuar këtë të enjte me Raportuesin e Parlamentit Europian Knut Fleckeinstein. Përmes një statusi në rrjetin social facebook, kreu i shtetit shkruan se në këtë...

Pas takimit me Fleckeinstien, Meta: Reformat në fushën e sundimit të ligjit do çelin negociatat

para 4 muajve - Gazeta Tema

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka publikuar një status në rrjetin social “Facebook” pas takimit me eurodeputetin Knut Fleckeinstein. Kreu i shtetit shqiptar shkruan se reformat e vërteta në fushën...

Mosdekretimi i Lleshit, Fleckenstein i shkon në zyrë Metës

para 4 muajve - Gazeta Shqip

Raportuesi i Shqipërisë në PE, Knut Fleckenstein do të zhvillojë një takim me Presidentin Ilir Meta. Takimi do të zhvillohet në orën 14:30 në Presidencë dhe vjen pas deklaratës që zyrtari i BE bëri duke...

Meta takon Fleckenstein: Negociatat hapen vetëm me reforma të vërteta në drejtësi

para 4 muajve - Tetova Sot

Eurodeputeti Knut Fleckenstein ka zhvilluar sot një takim edhe me Presidentin e Shqipërisë, Ilir Meta. “Pata kënaqësinë të takohesha me eurodeputetin, Knut Fleckenstein. Vetëm reformat e vërteta në fushën...

Dekreti për Lleshin, Fleckenstein shkon në zyrën e Ilir Metës

para 4 muajve - Medial

Raportuesi për Shqipërinë në PE, Knut Fleckenstein do të takohet sot me Ilir Metën, pas ngërçit të krijuar me ministrin e Brendshëm, pasi presidenti ka refuzuar të dekretojë Sandër Lleshin në krye të këtij...

A do arrestohet Vangjush Dako, reagon edhe Knut Fleckenstein

para 4 muajve - Zhurnal

Tiranë, 9 nëntor - Në lidhje me akuzat e opozitës për arrestimin e kryebashkiakut të Durrësit reagoi sot edhe raportuesi për Shqipërinë në PE Kunut Fleckenstein. Ai tha se nuk mund të mbajë asnjë qëndrim,...

Meta zbardh takimin: Me Fleckenstein nuk folëm për Sandër Lleshin

para 4 muajve - Java News

Presidenti Ilir Meta shprehet se në takimin me Knut Fleckenstein u fol për integrimin e Shqipërisë në BE. Përmes Facebook, kreu i shtetit shkruan se: “Pata kënaqësinë të takohesha me eurodeputetin, Knut...

Mosdekretimi i Sandër Lleshit, Fleckenstein i shkon në zyrë Metës

para 4 muajve - Gazeta Tema

Raportuesi për Shqipërinë në PE, Knut Fleckenstein do të takohet ditën e sotme me Presidentin Ilir Meta. Mësohet se takimi do të zhbvillohet në Presidencë në orën 14:30 dhe se në fokus do të bisedeimeve...

“Nuk i di arsyet e mosdekretimit të Lleshit ”, Fleckenstein takon sot Metën

para 4 muajve - Sot News

Pas deklaratës së tij se nuk ishte në dijeni të arsyeve të mosdekretimit të Sandër Lleshit si ministër i Brendshëm nga presidenti, raportuesi për Shqipërinë në PE, Knut Fleckenstein do të takohet sot me...

A do arrestohet Vangjush Dako, reagon edhe Knut Fleckenstein

para 4 muajve - Gazeta Express

Në lidhje me akuzat e opozitës për arrestimin e kryebashkiakut të Durrësit reagoi sot edhe raportuesi për Shqipërinë në PE Kunut Fleckenstein. Ai tha se nuk mund të mbajë asnjë qëndrim, dhe se nuk mund...

Fleckenstein komenton “Lleshin”: Duam ministri funksionale

para 4 muajve - Klan Kosova

Knut Fleckenstein, raportuesi për Shqipërinë në Parlamentin Evropian, ka komentuar konfliktin mes kryeministrit Edi Rama dhe presidentit Ilir Meta në lidhje me dekretimin e Sandër Lleshit si Ministër i...

‘Lleshi’, reagon Fleckenstein: Shpresoj të ketë zgjidhje

para 4 muajve - Zhurnal

Tiranë, 9 nëntor - Raportuesi për Shqipërinë në PE Kunut Fleckenstein ka reaguar për herë të parë pas konfliktit të krijuar mes Presidencës dhe Kryeministrisë së i takon çështjes së dekretimit të Sandër...

Fleckenstein komenton dekretin e Lleshit: Duam ministri funksionale

para 4 muajve - Gazeta Express

Raportuesi për Shqipërinë, Knut Fleckenstein, ka komentuar konfliktin mes kryeministrit Edi Rama dhe Presidentit Ilir Meta në lidhje me dekretimin e Sandër Lleshit si ministër i Brendshëm. Ai tha se Bashkimi...

Fleckenstein kundër bojkotit të opozitës: Beteja bëhet në Kuvend, vazhdoni reformën zgjedhore

para 4 muajve - Gazeta Tema

Raportuesi për Shqipërinë në PE, Knut Flecknestein ka deklaruar se është kundër bojkotit të opozitës në Parlamet. Në konferencë me gazetarët eurodeputeti gjerman tha se beteja politike bëhet në Kuvend,...

Akuzat e PD ndaj Dakos, reagon Fleckenstein: Unë s’jam gjyqtar, Prokuroria të bëjë punën e saj

para 4 muajve - Gazeta Tema

Raportuesi për Shqipërinë në PE Kunut Fleckenstein i është përgjigjur interest të gazetarëve ne lidhje me akuzat e PD për kreun e Bashkisë Durrës Vangjush Dako i cili sipas selsië blu duhet që të arrestohet....

“Fusha e betejës është në Parlament”, reporteri i PE ‘shuplakë’ opozitës

para 4 muajve - Sot News

Gjatë një konference për shtyp me gazetarët në Tiranë, raportuesi për Shqipërinë në PE Kunut Fleckenstein ka reaguar në lidhje me bojkotin parlamentar nga ana e deputetëve të opozitës. Sipas tij fusha...

'Dako bashkëpunoi me bandat për vjedhjen e votave', reagon Fleckenstein

para 4 muajve - Sot News

Raportuesi i Shqipërisë në PE, Knut Fleckenstein ka komentuar akuzat se kryebashkiaku Vangjush Dako ka bashkëpunuar me bandat e Durrësit. Ai tha se këtë gjë e ka në dorë Prokuroria. “Ju i dini gjërat më...

Fleckenstein: Duam një ministër në krye të MPB, ja informacionet që kam për Sandër Lleshin

para 4 muajve - Sot News

Raportuesi për Shqipërinë në PE Kunut Fleckenstein ka reaguar për herë të parë pas konfliktit të krijuar mes Presidencës dhe Kryeministrisë së i takon çështjes së dekretimit të Sandër Lleshit në postin...

Efekte opozitare dhe dialogu

para 4 muajve - Gazeta e re

Bllokadës së gjatë të parlamentit, nuk po duket që po i vije fundi. Qeveria s’e ka ndërmend të heqë dorë nga roli i saj e të dorëzohet përkundër skandaleve dhe zgjedhjet e parakohshme nuk mund të ndodhin...

Dekreti për Lleshin, Fleckenstein shkon në zyrën e Ilir Metës

para 4 muajve - Java News

Raportuesi për Shqipërinë në PE, Knut Fleckenstein do të takohet sot me Ilir Metën, pas ngërçit të krijuar me ministrin e Brendshëm, pasi presidenti ka refuzuar të dekretojë Sandër Lleshin në krye të këtij...

“Ministria e Brendshme duhet të jetë funksionale”, Fleckenstein si SHBA thirrje Metës për dekretimin e Sandër Lleshit?

para 4 muajve - Gazeta Tema

Raportuesi për Shqipërinë në PE Kunut Fleckenstein ka reaguar për herë të parë pas mos dekretimit të Sandër Lleshajt në krye të ministrisë së Brendshme, nga ana e Presidentit Ilir Meta. Në një konferencë...

Mosdekretimi i Sandër Lleshit / Reagon eurodeputeti Knut Fleckenstein: Nuk do të guxoja që...

para 4 muajve - Sot News

Eurodeputeti Knut Fleckenstein ka komentuar edhe vendimin e Presidentit Ilir Meta për të mosdekretuar gjeneralin Sandër Lleshi si ministër i Brendshëm. Ai tha se ende nuk i di arsyet se pse Meta nuk e...

Fleckenstein kundër bojkotit: Opozita të kthehet në parlament!

para 4 muajve - Java News

Raportuesi për Shqipërinë në Parlamentin Europian Knut Fleckenstein është shprehur kundër bojkotit të opozitës dhe ka inkurajuar vazhdimin e reformës zgjedhore. “Gjithmonë kur politikanët dhe deputetët...

Fleckenstein kundër bojkotit: Vazhdoni reformën zgjedhore

para 4 muajve - 24 ore

Raportuesi për Shqipërinë në Parlamentin Europian Knut Fleckenstein është shprehur kundër bojkotit të opozitës dhe ka inkurajuar vazhdimin e reformës zgjedhore. “Gjithmonë kur politikanët dhe deputetët...

Akuzat për Dakon, Fleckenstein: Nuk jam gjyqtar, kam dëgjuar se…

para 4 muajve - Java News

Raportuesi për Shqipërinë në PE Kunut Fleckenstein, i pyetur lidhur me akuzat e bëra nga opozita për kryebashkiakun e Durrësit, Vangjush Dakon, u shpreh se nuk mund të mbajë asnjë qëndrim dhe nuk mund...

Fleckenstein: Kundër bojkotit të parlamentit

para 4 muajve - 24 ore

Raportuesi për Shqipërinë në Parlamentin Europian, Knut Fleckenstein, u shpreh sot kundër bojkotit të parlamentit që ka ndërmarrë opozita shqiptare. I pyetur sot në një konferencë për mediat Fleckenstein...

Fleckenstein: Lleshi figurë e pastër, duam një ministër në krye të MPB

para 4 muajve - Java News

“Informacioni që unë kam rreth zotit Lleshaj është pozitiv” Raportuesi për Shqipërinë në PE Kunut Fleckenstein ka reaguar për herë të parë pas konfliktit të krijuar mes Presidencës dhe Kryeministrisë së...

A do arrestohet Vangjush Dako, reagon edhe Knut Fleckenstein

para 4 muajve - 24 ore

Në lidhje me akuzat e opozitës për arrestimin e kryebashkiakut të Durrësit reagoi sot edhe raportuesi për Shqipërinë në PE Kunut Fleckenstein. Ai tha se nuk mund të mbajë asnjë qëndrim, dhe se nuk mund...

Ilir Meta hyn në konflikt me SHBA-BE për Sandër Lleshin, amerikanët ultimatum të tërhiqet nga bllokimi, Fleckenstein vizitë urgjente në Tiranë

para 4 muajve - Sot News

Presidenti Ilir Meta ka hyrë në luftë me ndërkombëtarët për çështjen e Sandër Lleshit. Dje ka reaguar për të parën herë ambasada e SHBA, ndërsa mbërriti me urgjencë në Tiranë reporteri për Shqipërinë,...

Fleckenstein: Lleshi na rezulton i pastër, e paqartë mosbindja e Metës

para 4 muajve - Te Sheshi

Raportuesi i Parlamentit Europian, Knut Fleckenstein i ka bërë thirrje opozitës që të kthehet në Kuvend për ta bërë aty debatin politik. Diplomati gjerman, i angazhur vitet e fundit me krizat në politikën...

Ja pse SHBA reagoi pas refuzimit të dekretit nga Meta për Sandër Lleshin

para 5 muajve - Sot News

Në Shqipëri ambasada amerikane u shpreh sot se “një Ministri e Brendshme plotësisht funksionale është një element kyç për të siguruar vazhdimësinë e përpjekjeve dhe rezultateve të deritanishme”, në luftën...

Sandër Lleshi/ Ja pse SHBA reagoi pas refuzimit të dekretit nga Meta

para 5 muajve - Sot News

Në Shqipëri ambasada amerikane u shpreh sot se “një Ministri e Brendshme plotësisht funksionale është një element kyç për të siguruar vazhdimësinë e përpjekjeve dhe rezultateve të deritanishme”, në luftën...

“Zëri i Amerikës”: Reagimi i SHBA-së vjen pasi Ilir Meta refuzoi Sandër Lleshin

para 5 muajve - Gazeta Tema

Në Shqipëri Ambasada amerikane u shpreh sot se “një Ministri e Brendshme plotësisht funksionale është një element kyç për të siguruar vazhdimësinë e përpjekjeve dhe rezultateve të deritanishme”, në luftën...

SHBA-ja thërret Shqipërinë të funksionalizojë plotësisht Ministrinë e Brendshme

para 5 muajve - Zhurnal

Në Shqipëri, Ambasada Amerikane u shpreh sot se “një Ministri e Brendshme plotësisht funksionale është një element kyç për të siguruar vazhdimësinë e përpjekjeve dhe rezultateve të deritanishme”, në luftën...

Ambasada amerikane: Nevojitet një Ministri e Brendshme plotësisht funksionale

para 5 muajve - Illyria

Tiranë, 8 nëntor 2018 – Ambasada amerikane në Tiranë, përmes një deklarate për shtyp, ka shprehur gatishmërinë të vijojë punën bashkë me partnerët shqiptarë në luftën kundër krimit të organizuar dhe korrupsionit...

SHBA-ja thërret Shqipërinë të funksionalizojë plotësisht Ministrinë e Brendshme

para 5 muajve - Koha.net

Në Shqipëri, Ambasada Amerikane u shpreh sot se “një Ministri e Brendshme plotësisht funksionale është një element kyç për të siguruar vazhdimësinë e përpjekjeve dhe rezultateve të deritanishme”, në luftën...

Përplasja për Lleshin, eurodeputeti: Me Ramën fola, ende s’kam diskutuar me palën tjetër

para 5 muajve - Gazeta Express

I gjendur në Shqipëri për forumin e konektivitetit të Ballkanit Perëndimor, raportuesi për Shqipërinë në Parlamentin Europian, Knut Fleckenstein, i pyetur nga mediat tha se kishte folur me kryeministrin...

Ambasada e SHBA kërkon ministër të Brendshëm

para 5 muajve - Vizion Plus

Ambasada e SHBA ka reaguar për herë të parë në lidhje me dorëheqjen e Xhafajt dhe msodekretimin e Sandër Lleshit në krye të Ministrisë së Brendshme. Në një postim në “Facebook”, ambasada e SHBA theksoi...

Ambasada Amerikane: Duhet Ministri e Brendshme funksionale

para 5 muajve - Zhurnal

Tiranë, 8 nëntor - Ambasada Amerikane në Tiranë është shprehur se duhet një Ministri e Brendshme funksionale në mënyrë që të ketë përparime në luftën kundër krimit të organizuar dhe korrupsionit. “Përgjatë...

Ambasada SHBA: Ministria e Brendshme duhet plotësisht funksionale”

para 5 muajve - Zëri i Amerikës

Në Shqipëri ambasada amerikane u shpreh sot se “një Ministri e Brendshme plotësisht funksionale është një element kyç për të siguruar vazhdimësinë e përpjekjeve dhe rezultateve të deritanishme”, në luftën...

Lufta me krimin, Ambasada e SHBA: Ministria e Brendshme duhet funksionale

para 5 muajve - Gazeta Shqip

Ambasada amerikane përmes një deklarate për shtyp shpreh gatishmërinë të vijojë punën me partnerët shqiptarë në luftën kundër krimit të organizuar dhe korrupsionit në Shqipëri. Kjo deklaratë vjen pikërisht...

Ambasada Amerikane: Duhet Ministri e Brendshme funksionale

para 5 muajve - Klan Kosova

Ambasada Amerikane në Tiranë është shprehur se duhet një Ministri e Brendshme funksionale në mënyrë që të ketë përparime në luftën kundër krimit të organizuar dhe korrupsionit. “Përgjatë muajve të fundit,...

SHBA-ja e inkurajuar nga përparimi në luftën kundër krimit në Shqipëri

para 5 muajve - Koha.net

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Shqipëri, nëpërmjet një deklarate ka përshëndetur përparimin që është parë në luftën kundër krimit të organizuar dhe korrupsionit në Shqipëri. Sipas ambasadës,...

Lufta ndaj krimit, Ambasada e SHBA-së: Të shtohen përpjekjet

para 5 muajve - Gazeta Shqip

Ambasada amerikane përmes një deklarate për shtyp shpreh gatishmërinë të vijojë punën me partnerët shqiptarë në luftën kundër krimit të organizuar dhe korrupsionit në Shqipëri. Kjo deklaratë vjen pikërisht...

“Duhet një Ministri e Brendshme funksionale”: SHBA, thirrje Metës për dekretimin e Sandër Lleshit?

para 5 muajve - Gazeta Tema

Ambasada amerikanë në Tiranë ka reaguar pas ndryshimeve të fundit në Ministrinë e Brendshme. Në një njoftim në faqen e saj zyrtare, Ambasada bën me dije se duhet një Ministri e Brendshme funksionale, duke...

Ambasada e SHBA: Vijoni luftën kundër krimit

para 5 muajve - Vizion Plus

Ambasada e SHBA ka reaguar për herë të parë në lidhje me dorëheqjen e Xhafajt dhe msodekretimin e Sandër Lleshit në krye të Ministrisë së Brendshme. Në një postim në “Facebook”, ambasada e SHBA theksoi...

Ndryshimet në Ministrinë e Brendshme, reagon Ambasada e SHBA për situatën: Ja çfarë presim

para 5 muajve - Sot News

Ambasada Amerikane në Tiranë ka dhënë një mesazh të qartë për politikën shqiptare, duke nisur nga reforma në drejtësi dhe deri tek ‘fati’ i Ministrisë së Brendshme. Përmes një postimi në ‘Facebook’ ambasada...

“Shuplakë” e SHBA-ve: Duhet një ministri e Brendshme tërësisht funksionale

para 5 muajve - Gazeta Express

Ambasada amerikane në Tiranë reagon në lidhje me ndryshimet e bëra së fundmi nga qeveria shqiptare në dikasterin e ministrisë së Brendshme. Ndër të tjera theksohet se janë bërë përparime në luftën kundër...

Lëvizjet në ministrinë e Brendshme, reagon SHBA: Të gatshëm për të punuar me partnerët tanë shqiptarë

para 5 muajve - Gazeta Tema

Ambasada Amerikane në Tiranë ka reaguar pas lëvizjeve në ministrinë e Brendhme dhe emërimit në krye të saj të Gjenaralit Sadnër Leshaj. Në një njoftim në faqen zyrtare ambasada bën  me dije se “jemi inkurajuar...

“Ngërçi” me ministrin e ri, SHBA: MPB duhet plotësisht funksionale

para 5 muajve - Java News

Ambasada Amerikane në Tiranë ka reaguar pas lëvizjeve në ministrinë e Brendshme dhe emërimit në krye të saj të Gjenaralit Sandër Lleshaj. Në një njoftim në faqen zyrtare ambasada bën  me dije se “jemi...

Ndryshimet në MB, SHBA: Presim shtimin e luftës kundër krimit e korrupsionit!

para 5 muajve - Java News

Ambasada Amerikane në Tiranë ka reaguar pas lëvizjeve në ministrinë e Brendshme dhe emërimit në krye të saj të Gjenaralit Sandër Lleshaj. Në një njoftim në faqen zyrtare ambasada bën  me dije se “jemi...

Rasti “Lleshi”, Ambasada Amerikane thyhen heshtjen: pse Rendit i duhet ministër

para 5 muajve - Te Sheshi

Pas një periudhë heshtjeje, që prej largimit të ambasadorit Lu, Ambasada Amerikane në Tiranë ka reaguar në lidhje me zhvillimin më të fundit të nxehtë në politikën shqiptare, mosdekretimin e Sandër Lleshit...

SHBA: Të inkurajuar nga përparimi në luftën ndaj krimit në Shqipëri

para 5 muajve - KosovaPress

Sipas ambasadës, Qeveria e SHBA qëndron e gatshme për të punuar me partnerët tanë shqiptarë. “Përgjatë muajve të fundit, jemi inkurajuar nga përparimi që kemi parë në luftën kundër krimit të organizuar...

Ambasada e SHBA: Ministria e Brendshme nuk është funksionale

para 5 muajve - Respublica

Ambasada e SHBA në Tiranë ka shpërndarë një deklaratë përmes së cilës konsideron se Shqipëria nuk ka një Ministri të Brendshme funksionale, pavarësisht se kryeministri Edi Rama vlerësoi se puna vazhdon...

“Shuplakë” e SHBA-ve: Duhet një ministri e Brendshme tërësisht funksionale

para 5 muajve - 24 ore

Ambasada amerikane në Tiranë reagon në lidhje me ndryshimet e bëra së fundmi nga qeveria shqiptare në dikasterin e ministrisë së Brendshme. Ndër të tjera theksohet se janë bërë përparime në luftën kundër...

Pse nuk figuron vendimi për Sandër Lleshin në faqen e presidentit?

para 5 muajve - Gazeta Tema

Nga Alfred Peza Nëse je një qytetar që përtej kakofonisë së debatit publik e mediatik, kërkon të kuptosh se përse z. Meta nuk e dekretoi Sandër Lleshin si ministër të Brendshëm, gjëja e parë që të shkon...

Pse nuk figuron vendimi për Sandër Lleshin në faqen e presidentit?

para 5 muajve - Java News

Nga Alfred Peza Nëse je një qytetar që përtej kakofonisë së debatit publik e mediatik, kërkon të kuptosh se përse z. Meta nuk e dekretoi Sandër Lleshin si ministër të Brendshëm, gjëja e parë që të shkon...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK