http://kariera.mk

Përplasja për Lleshin, deputet i PS paralajmëron: Kuvendi ende nuk e ka thënë fjalën e fundit

para 5 muajve - Gazeta Express

Çështja Lleshaj ka dominuar zhvillimet politike të ditëve të fundit. Qeveria dhe Presidenca nuk kanë dhënë ende shenja të qarta të lëvizjes nga qëndrimet e tyre. A do ta dekretojë kreu i shtetit Sandër...

“Lleshaj”, Manja: Pas presidentit Meta edhe kuvendi do të thotë fjalën e tij

para 5 muajve - Vizion Plus

Çështja Lleshaj ka dominuar zhvillimet politike të ditëve të fundit. Qeveria dhe Presidenca nuk kanë dhënë ende shenja të qarta të lëvizjes nga qëndrimet e tyre. A do ta dekretojë kreu i shtetit Sandër...

Publikohet dokumenti i Ramës që i dërgoi Metës:Ja arsyet pse duhet dekretuar Sandër Lleshi si ministër

para 5 muajve - Sot News

Është ka zbardhur relacioni që kryeministri Edi Rama i ka dorëzuar presidentit Ilir Meta, mbi emërimin e Sandër Lleshit në postin e ministrit të Brendshem. Burime nga Qeveria thonë se në shkresen me dy...

Meta dekreton ligjin e qeverisë për mbylljen e lojërave të fatit

para 5 muajve - Gazeta Express

Në një situatë të tensionuar mes qeverisë dhe Presidencës në lidhje me mosdekretimin e Sandër Lleshit si Ministër i Brendshëm, Ilir Meta ka vendosur që të dekretojë këtë të premte ligjin për lojërat e...

Publikohet dokumenti i Ramës për Metën: Ja pse duhet dekretuar Sandër Lleshi

para 5 muajve - Gazeta Tema

Vizion Plus ka zbardhur relacionin qe kryeministri Edi Rama i ka dorezuar presidentit Ilir Meta, mbi emerimin e Sander Lleshit ne postin e ministrit te Brendshem. Burime nga Qeveria thone per Vizion Plus...

Vizion + publikon dokumentin e Ramës për Metën: Ja pse duhet dekretuar Lleshi

para 5 muajve - Vizion Plus

Vizion Plus ka zbardhur relacionin qe Kryeministri Edi Rama i ka dorezuar Presidentit Ilir Meta, mbi emerimin e Sander Lleshit ne postin e ministrit te Brendshem. Burime nga Qeveria thone per Vizion Plus...

Rama ripropozon Lleshin, Meta nuk tërhiqet

para 5 muajve - Zëri i Amerikës

Në Shqipëri, kryeministri Edi Rama firmosi sot kërkesën e re dërguar presidentit Ilir Meta përmes së cilës ai ripropozon gjeneralin Sandër Lleshi, në postin e ministrit të Brendshëm. Kërkesa, siç shpjegon...

Zbardhet relacioni i Ramës për Metën: Ja pse duhet dekretuar Lleshi

para 5 muajve - Java News

Vizion Plus ka zbardhur relacionin qe Kryeministri Edi Rama i ka dorezuar Presidentit Ilir Meta, mbi emerimin e Sander Lleshit ne postin e ministrit te Brendshem. Burime nga Qeveria thone per Vizion Plus...

Diletantët e Kushtetutës përballë Çimit, Lesit dhe Fahros

para 5 muajve - Gazeta Tema

Presidenti Ilir Meta ka reaguar sot mbi mosdekretimin e Sandër Lleshit si ministër i Brendshëm. Edhe pse nuk ka dhënë deri më sot asnjë arsye pse nuk e dekretoi Lleshin (pavarsisht se Kushtetuta e thotë...

Rama i ridërgon Metës kërkesën për dekretimin e Sandër Lleshit

para 5 muajve - Zhurnal

Tiranë, 9 nëntor - Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka njoftuar se i ka ridërguar Metës kërkesën për dekretimin e Sandër Lleshit. Në një postim në “Twitter”, Rama deklaroi se sapo ka rifirmosur për ridërgim...

Rama i ridërgon Metës kërkesën për dekretimin e Sandër Lleshit

para 5 muajve - Alsat-M

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka njoftuar se i ka ridërguar Metës kërkesën për dekretimin e Sandër Lleshit. Në një postim në “Twitter”, Rama deklaroi se sapo ka rifirmosur për ridërgim në Presidencë...

Edi Rama nuk tërhiqet rifirmosë kërkesën për dekretimin e Lleshit

para 5 muajve - Telegrafi

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama njoftoi në Twitter se sapo ka rifirmosur “për ridërgim kërkesën për dekretimin e Sandër Lleshit Ministër i Brendshëm, drejtuar Presidentit të Republikës”. “Sapo kam...

Rama rifirmos kërkesën për dekretimin e Lleshit

para 5 muajve - Klan Kosova

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka njoftuar në Twitter se sapo ka rifirmosur “për ridërgim kërkesën për dekretimin e Sandër Lleshit Ministër i Brendshëm, drejtuar Presidentit të Republikës”. “Sapo...

“Lleshi”, Meta: Ftoj amatorët që të lexojnë Kushtetutën

para 5 muajve - Klan Kosova

Presidenti Ilir Meta foli para mediave për çështjen e mosdekretimit të Sandër Lleshit si ministër i Brendshëm. “Ftoj amatorët që të lexojnë Kushtetutën. Dekretimi nuk është vetëm akt formal. Po bëj detyrën...

Mosdekretimi i Sandër Lleshit ministër, Meta: Amatorët ta lexojnë Kushtetutën!

para 5 muajve - Telegrafi

Në një kohë kur po flitet për dekretimin e ministrit të Brendshëm Sandër Lleshi, Presidenti i Republikës së Shqipërisë , Ilir Meta shprehet se të gjithë ata që e atakojnë për mosdekretimin e ministrit...

Rama i ridërgon Metës kërkesën për dekretimin e Sandër Lleshit

para 5 muajve - Lajmi.net

Edi Rama ka njoftuar se i ka ridërguar Metës kërkesën për dekretimin e Sandër Lleshit. Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka njoftuar se i ka ridërguar Metës kërkesën për dekretimin e Sandër Lleshit. Në...

Dekretimi i Lleshit, Meta replikon me Ramën: Amatorët të lexojnë Kushtetutën!

para 5 muajve - Medial

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka reaguar sot ndaj sulmit të kryeministrit Edi Rama në Kuvend, sipas të cilit, Presidenti nuk kishte asnjë të drejtë dhe nuk kishte dhënë asnjë argument ligjor bindës...

Edi Rama nuk tërhiqet, ridërgon Sandër Lleshin për dekretim te Ilir Meta

para 5 muajve - Kallxo

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama njoftoi në Twitter se sapo ka rifirmosur “për ridërgim kërkesën për dekretimin e Sandër Lleshit Ministër i Brendshëm, drejtuar Presidentit të Republikës”. “Sapo kam...

10 minuta pas Metës, ndërhyn Rama

para 5 muajve - Ina

Pak minuta pasi Presidenti i Republikës Ilir Meta replikoi në distancë me kryeministrin, duke i kujtuar se arsyet e mosdekretimit prej tij të Sandër Lleshit janë të mbështetura në Kushtetutë, ka reaguar...

Rama ridërgon kërkesën për dekretimin e Lleshit

para 5 muajve - RTV 21

Rama tha se do t’i dërgohet Presidentit edhe një relacion i detajuar shpjegues Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama njoftoi në Twitter se sapo ka rifirmosur “për ridërgim kërkesën për dekretimin e Sandër...

‘Duhet ta rikthente Lleshin në detyrë‘, Nishani-Ramës: Dikush ti thotë kryeqeveritarit që Dhjetori është pas Korrikut

para 5 muajve - Sot News

Ish-presidenti i vendit Bujar Nishani me anë të një postimi në Facebook ka reaguar mbi deklaratën e Ramës, i cili u shpreh se ish-presidenti duhet ta kishte kthyer në detyrë Gjeneral Lleshin pas vendimit...

Rama i dërgon sërish Metës emrin e Sandër Lleshit për ministër

para 5 muajve - Gazeta Express

Ashtu siç e paralajmëroi një ditë më parë kryeministri Edi Rama ka rifirmosur për ridërgim kërkesën për dekretimin e Sandër Lleshit Ministër i Brendshëm, drejtuar Presidentit të Republikës, Ilir Meta....

Zyrtare, Rama i ridërgon Metës kërkesën për dekretimin e Sandër Lleshit

para 5 muajve - Vizion Plus

Kryeministri Edi Rama ashtu siç deklaroi mbrëmë në emisionin Real Story në Vizion Plus, ka njoftuar se I ka ridërguar Metës kërkesën për dekretimin e Sandër Lleshit. Në një postim në “Twitter”, Rama deklaroi...

“Ftoj amatorët të lexojnë Kushtetutën”, Rama i kundërpërgjigjet “dhëmbë për dhëmbë” Metës

para 5 muajve - Sot News

Menjëherë pas deklaratës së Presidentit Ilir Meta lidhur me dekretimin e Sandër Lleshit, Edi Rama ka lajmëruar se sapo ka rifirmosur për ridërgim kërkesën për dekretimin e Lleshit. Postimi i plotë: “Sapo...

Rama nuk heq dorë, dërgon sërish Metës emrin e Lleshit për ministër

para 5 muajve - Albeu

Kryeministri Rama mbrëmjen e djeshme ka deklaruar në emisionin Real Story se do të dërgojë përsëri emrin e Sandër Lleshit , në Presidencë për ta dekretuar si Minsitër të Brendshëm. Së fundmi kryeminsitri...

Rama nuk heq dorë, nis urgjent propozimin e dytë: Emri i Lleshit sërish për dekretim te Meta

para 5 muajve - Gazeta Tema

Ashtu siç e kishte paralajmëruar kryeministri Edi Rama i ka dërguar sërish Presidentit të Republikës Ilir Meta propozimin për emërimin e Sandër Lleshi ministër i Brendshëm. “Sapo kam rifirmosur për ridërgim...

Mosdekretimi i Lleshit, Meta: Amatorët të lexojnë Kushtetutën

para 5 muajve - Gazeta Shqip

Presidenti Ilir Meta ka sqaruar motivin e refuzimit të dekretimit të ministrit të Brendshëm Sandër Lleshi. Në një deklaratë për mediat, Meta tha se detyra e presidentit nuk është vetëm që të firmosë një...

"Lleshi", Meta: Amatorët dhe diletantët të lexojnë Kushtetutën

para 5 muajve - Gazeta Express

Presidenti Ilir Meta reagoi sot lidhur me mosdekretimin e Sandër Lleshit. "Pa dashur të jap leksione për Kushtetutën. Të gjithë amatorëve dhe dilentantëve të njëanshëm i ftoj të të lexojnë Kushtetutën...

A do ta votojë mazhoranca Vitore Tushën në krye të KLSH? Si përgjigjet Edi Rama

para 5 muajve - Gazeta Express

Kryeministri Edi Rama, ka komentuar dekretin e presidentit Ilir Meta, i cili ka zgjedhur Vitore Tushën për të drejtuar Kontrollin e lartë të shtetit, duke zëvendësuar në këtë post, Bujar Leskajn. Ai tha...

Ilir Meta nuk jep asnjë argument pse nuk e dekretoi Sandër Lleshin: O amatore, lexoni Kushtetutën

para 5 muajve - Gazeta Tema

Presidenti Ilir Meta ka reaguar sërish në lidhje me mos dekratimin e Gjaneral SadNër Lleshi si ministër të Brendshëm. Në një deklarate për mediat ai sugjeroi të gjithë ata që kanë të tjera mendime për...

Meta replika të forta me Ramën: Amatorët të lexojnë Kushtetutën!

para 5 muajve - Lajmi.net

Ilir Meta foli para mediave për çështjen e mosdekretimit të Sandër Lleshit si ministër i Brendshëm. Presidenti Ilir Meta foli para mediave për çështjen e mosdekretimit të Sandër Lleshit si ministër i Brendshëm....

Meta replika të forta me Ramën: Amatorët të lexojnë Kushtetutën!

para 5 muajve - Albeu

Presidenti Ilir Meta foli para mediave për çështjen e mosdekretimit të Sandër Lleshit si ministër i Brendshëm. "Besoj se interkonektiviteti duhet të rrezatojë kudo. Sa i takon anës ligjore padashur të...

“Lleshi”, reagon Meta: Më lini të bëj detyrën, amatorët të lexojnë Kushtetutën

para 5 muajve - Vizion Plus

Presidenti Ilir Meta ka reagaur në lidhje me deklaratën e kryeminsitrit Rama për mosdekretimin e Lleshit të bërë ditën e enjte në Vizion Plus, në emisionin Real Story që drejtohet nga gazetari Sokol Balla....

Mosdekretimi i Sandër Lleshit, reagon për herë të parë Ilir Meta

para 5 muajve - Sot News

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka folur për herë të parë lidhur me mosdekretimin e ministrit të ri të Brendshëm, Sandër Lleshi.. Në një deklaratë për mediat Meta tha se i fton të gjithë të lëxojnë...

Rama e ridërgon emrin e Lleshit në Presidencë për dekretim

para 5 muajve - Koha.net

Refuzimi i presidentit Ilir Meta për dekretimin e Sandër Lleshit në postin e ministrit të Brendshëm, ka krijuar përsëri një “mollë sherri”, jo vetëm mes opozitës dhe qeverisë, por dhe mes presidentit e...

Sabit Brokaj: Bllokimi i Sandër Lleshit nga Meta i pajustifikuar, presidenti ka inate me figurat e pastra

para 5 muajve - Gazeta Tema

Ish-ministri i Mbrojtjes, Sabit Brokaj ka komentuar ditën e djeshme zhvillimet më të fundit politike në vend. Gjatë një interviste për gazetën “SOT”, Brokaj u ndal fillimisht tek mosdekretimi i gjeneral...

Rama do t’ia dërgojë sërish sot Metës, emrin e Lleshit për ministër

para 5 muajve - Medial

Në Shqipëri kryeministri Edi Rama njoftoi të enjten në mbrëmje se sot do t’i dërgojë sërish presidentit Ilir Meta propozimin për emërimin e gjeneralit Sandër Lleshi si ministër i Brendshëm, shkruan sot...

Pas kërkesës të Ramës për Sandër LLeshin, reagon Meta: “Dilitantët të lexojnë Kushtetutën!”

para 5 muajve - Blitz

Në një kohë kur mosdrektimi i Sandër Lleshit në postin e ministrit të Brendshëm solli ‘përplasje’ mes Presidencës dhe Kryeministrisë, vjen një reagim nga Ilir Meta. Në një deklarate për mediat, sipas Ballaknëeb...

Emri i Sandër Lleshit sot sërish te Presidenti Meta për dekretim

para 5 muajve - Telegrafi

Kryeministri Edi Rama ka paralajmëruar se sot do të çojë në Presidencë sërish për dekretim emrin e Sandër Lleshit, në postin e ministrit të Brendshëm. Letra që do t’i dërgohet Metës për dekretim do të...

Shahu politik: Meta s’ndryshon qëndrim, kryeministri çon sërish emrin e Lleshit

para 5 muajve - Ekonomia Online

Presidenti Ilir Meta foli për herë të parë me zërin e tij për propozimim për herë të dytë të Sandër Lleshit si ministër i Brendshëm. Ai la të kuptohet se nuk ka ndryshuar qëndrim. “Sa i takon anës ligjore,...

Mosdekretimi i Lleshit, Meta: Amatorët të lexojnë Kushtetutën

para 5 muajve - Shenja

Presidenti Ilir Meta ka sqaruar motivin e refuzimit të dekretimit të ministrit të Brendshëm Sandër Lleshi. Në një deklaratë për mediat, Meta tha se detyra e presidentit nuk është vetëm që të firmosë një...

Rama i ridërgon Metës kërkesën për dekretim të Sandër Lleshit

para 5 muajve - Java News

Ashtu siç e kishte paralajmëruar kryeministri Edi Rama i ka dërguar sërish Presidentit të Republikës Ilir Meta propozimin për emërimin e Sandër Lleshi ministër i Brendshëm. Rama me anë të një statusi në...

Dekretimi i Sandër Lleshit, Meta: Do bëj detyrën time me përgjegjshmëri të plotë

para 5 muajve - 24 ore

“Më lini të bëj detyrën time me përgjegjshmëri të plotë, si gjithmonë”, deklaroi sot Presidenti Ilir Meta, duke iu përgjigjur interesimit të medias lidhur me kërkesën për dekretimin e Sandër Lleshit, Ministër...

Rama i ridërgon Presidentit kërkesën për dekretimin e Sandër Lleshit Ministër të Brendshëm

para 5 muajve - 24 ore

Kryeministri Edi Rama firmosi sot ridërgimin e kërkesës drejtuar Presidentit të Republikës, për dekretimin e Sandër Lleshit, Ministër të Brendshëm. Kreu i qeverisë informon se bashkëngjitur do t’i dërgohet...

Rama paralajmëron rrëzimin e Vitore Tushës: Rrezikohet reforma në drejtësi!

para 5 muajve - Java News

Kryeministri Edi Rama ka paralajmëruar rrëzimin e kandidaturës së Vitore Tushës për kreun e KLSH Gjyqtarja e Gjykatës Kushtetuese, njëherazi kryetare e Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Vitore Tusha është...

Kryeministri Rama do ti dërgojë sërish letër Presidentit Meta për emërimin e Sandër Lleshit ministër të Brendshëm

para 5 muajve - Blitz

Mbrëmjen e djeshme kryeministri Edi Rama ka thënë se sot do t’i dërgojë sërish presidentit Ilir Meta propozimin për emërimin e gjeneralit Sandër Lleshi si ministër i Brendshëm “Do i dërgoj kërkesën me...

Edi Rama: Meta 7 ditë afat për Lleshin, dekretin do ja dërgoj sërish dhe do e padisim në Kushtetuese, Tusha në KLSH rrezikon reformën në drejtësi

para 5 muajve - Sot News

Kryeministri Edi Rama i ka dhënë edhe 7 ditë afat presidentit Ilir Meta për të dekretuar Sandër Lleshin për ministër të Brendshëm. Duke folur në një intervistë për Sokol Ballën në “Vizion Plus”, ai tha...

Meta replika të forta me Ramën: Amatorët të lexojnë Kushtetutën!

para 5 muajve - Tetova Sot

Presidenti Ilir Meta foli para mediave për çështjen e mosdekretimit të Sandër Lleshit si ministër i Brendshëm. “Besoj se interkonektiviteti duhet të rrezatojë kudo. Sa i takon anës ligjore padashur të...

Sabit Brokaj: Bllokimi i Sandër Lleshit nga Meta i pajustifikuar, presidenti ka inate me figurat e pastra, ja pse gjenerali është njeriu i duhur për ministër

para 5 muajve - Sot News

Ish-ministri i Mbrojtjes, Sabit Brokaj ka komentuar ditën e djeshme zhvillimet më të fundit politike në vend. Gjatë një interviste për gazetën “SOT”, Brokaj u ndal fillimisht tek mosdekretimi i gjeneral...

Mosdekretimi i Lleshit, Meta: Ftoj amatorët të lexojnë kushtetutën!

para 5 muajve - Java News

Presidenti Ilir Meta ka folur sot për herë të parë në lidhje me mosdekretimin e  Sandër Lleshit si ministër të Brendshëm Meta pati një ftesë për ata që i quajti ‘amatorë e dilentantë ‘ që të lexojnë kushtetutën,...

Ish-ministri Brokaj: Presidenti ka inate me figurat e pastra!

para 5 muajve - Java News

Ish-ministri i Mbrojtjes, Sabit Brokaj ka komentuar ditën e djeshme zhvillimet më të fundit politike në vend. Gjatë një interviste për gazetën “SOT”, Brokaj u ndal fillimisht tek mosdekretimi i gjeneral...

Mosdekretimi i Lleshit, Meta: I ftoj amatorët të lexojnë kushtetutën!

para 5 muajve - Java News

Presidenti Ilir Meta ka folur në lidhje me mosdekretimin e  Sandër Lleshit si ministër të Brendshëm ‘I ftoj amatorët të lexojnë kushtetutën. A mundet parlamenti të rrezojë dekretin e presidentit për një...

Kryeministri i dërgon sërish Metës emrin e Sandër Lleshit për ministër

para 5 muajve - Fakti Ditor

Ashtu siç e paralajmëroi një ditë më parë kryeministri Edi Rama ka rifirmosur për ridërgim kërkesën për dekretimin e Sandër Lleshit Ministër i Brendshëm, drejtuar Presidentit të Republikës, Ilir Meta....

Këkesa e dytë për dekretimin e Lleshit, a do ta “dredhë” Presidenti i Republikës?

para 5 muajve - Respublica

Kryeministri Edi Rama ka përcjellë sot kërkesën e dytë për dekretim të Sandër Lleshit në detyrën e ministrit të Brendshëm. Përmes një njoftimi në tuiter, Rama thotë se kërkesën e ka shoqëruar me një relacion...

Mosdekretimi i Lleshit, Meta nuk tërhiqet: naivët të lexojnë Kushtetutën!

para 5 muajve - Te Sheshi

Presidenti Meta ka treguar se nuk do të tërhiqet nga vendimi i tij për të mos dekretuar Sandër Lleshin si ministër Rendi, përkthyer kjo si një vendim i tij për ta vijuar një betejë të saponisur me kryeministrin...

Rama rifirmosë kërkesën për dekretimin e Lleshit

para 5 muajve - KosovaPress

“Sapo kam rifirmosur për ridërgim kërkesën për dekretimin e Sandër Lleshit Ministër i Brendshëm, drejtuar Presidentit të Republikës. Bashkëngjitur do t’i dërgohet Presidentit edhe një relacion i detajuar...

Rama e ridërgon emrin e Lleshit në Presidencë për dekretim

para 5 muajve - Ekonomia Online

Refuzimi i presidentit shqiptar Ilir Meta për dekretimin e Sandër Lleshit në postin e ministrit të Brendshëm, ka krijuar përsëri një “mollë sherri”, jo vetëm mes opozitës dhe qeverisë, por dhe mes presidentit...

Mosdekretimi i Lleshit, Meta nuk tërhiqet: naivët të lexojnë Kushtetën!

para 5 muajve - Te Sheshi

Presidenti Meta ka treguar se nuk do të tërhiqet nga vendimi i tij për të mos dekretuar Sandër Lleshin si ministër Rendi, përkthyer kjo si një vendim i tij për ta vijuar një betejë të saponisur me kryeministrin...

Meta s’jep asnjë argument pse nuk dekretoi Lleshin, veç thotë: O amatorë, lexoni Kushtetutën

para 5 muajve - Periskopi

Presidenti Ilir Meta ka reaguar sërish në lidhje me mos dekratimin e Gjaneral SadNër Lleshi si ministër të Brendshëm Në një deklarate për mediat ai sugjeroi të gjithë ata që kanë të tjera mendime për këtë...

Rama e ridërgon emrin e Lleshit në Presidencë për dekretim

para 5 muajve - Periskopi

Refuzimi i presidentit Ilir Meta për dekretimin e Sandër Lleshit në postin e ministrit të Brendshëm, ka krijuar përsëri një “mollë sherri”, jo vetëm mes opozitës dhe qeverisë, por dhe mes presidentit e...

Rama: Sot tjetër propozim Metës për Lleshin ministër

para 5 muajve - Zëri i Amerikës

Në Shqipëri kryeministri Edi Rama njoftoi të enjten në mbrëmje se sot do t’i dërgojë sërish presidentit Ilir Meta propozimin për emërimin e gjeneralit Sandër Lleshi si ministër i Brendshëm. Këtë deklaratë...

Rama komenton propozimin e Vitore Rushës për në krye të KLSH

para 5 muajve - Sot News

Kryeministri Edi Rama ka shprehur pëlqimin ndaj Vitore Tushës, kandidates së propozuar nga presidenti Ilir Meta për kryetare të Kontrollit të Lartë të Shtetit. Por i pyetur nëse mazhoranca do t’i japë...

Rama: Lleshi u rikthey në detyrë, dëmshpërblimin e dha për bamirësi

para 5 muajve - Gazeta Express

Kryeministri Edi Rama ka folur në mbrëmje edhe për mosdekretimin e Sandër Lleshit nga Presidenti, Ilir Meta dhe faktin se ky i fundit kishte ende granden e “Gjeneralit”. I ftuar në emisionin “Real Story”,...

“Vitore Tusha ka pëlqimin tim por Lleshi e Reforma në Drejtësi nuk sakrifikohen”

para 5 muajve - Vizion Plus

“Vitore Tusha ka 100% mbeshtetjen time, por nuk sakrifikohet Reforma ne Drejtesi.” Kështu është shprehur kryeministri Rama gjatë emisionit “Real Story” lidhur me kandidaturën e propozuar nga presidenti...

“Lleshaj duhej të rikthehej në detyrë pas vendimit të gjykatës”, justifikohet Nishani: Dikush t’i mësoj pak jurisprudencë Ramës

para 5 muajve - Gazeta Tema

Ish-Presidenti Bujar Nishani po përpiqet prej disa distësh që të justifikohet për vendimin që ka dhënë për  pushimin nga detyra të Gjeneral Sandër Lleshajt vendim të cilin e rrëzoi Gjykata. Nishani reagoi...

“Duhet ta rikthente Lleshin në detyrë”/ Ish-presidenti i përgjigjet ashpër Ramës

para 5 muajve - Sot News

Ish-Presidenti Bujar Nishani, ka reaguar pas deklaratave të Kryeministrit Edi Rama, i cili u shpreh se Gjeneral Sandër Lleshi duhej të rikthehej në detyrë pas vendimit të gjykatës. Nishani në një postim...

Mos-dekretimi i Sandër Lleshit, Rama paralajmëron Metën

para 5 muajve - Sot News

Në një intervistë në studion e emisionit “Real Story” në Vizion Plus,  Rama deklaroi se do të çojë sërish kandidaturën e Sandër Lleshit për dekretim. Ai tha se nëse Meta nuk e dekreton do ta çojnë çështjen...

Mos-dekretimi i Sandër Lleshit, Rama paralajmëron Metën: Ja ç’ndodh nëse nuk e dekreton sërish

para 5 muajve - Sot News

Në një intervistë në studion e emisionit “Real Story” në Vizion Plus,  Rama deklaroi se do të çojë sërish kandidaturën e Sandër Lleshit për dekretim. Ai tha se nëse Meta nuk e dekreton do ta çojnë çështjen...

Rama: Të hënën çojmë në kushtetuese Metën për mosdekretimin e LLeshit

para 5 muajve - Vizion Plus

Kryeministri Rama lajmeroi në emisionin Real Story në Vizion Plus se do të dërgojë në Gjykate Kushtetuese vendimin e presidentit Meta për të mos dekretuar emrin Sandër Lleshit për Minister të Brendshëm....

“Sandër Leshaj ka fituar në gjykatë ndaj Nishanit”, Rama: Paratë e marra nga gjyqi i ka çuar për bamirësi

para 5 muajve - Gazeta Tema

Kryeministri Edi Rama deklaroi se nuk ka marrë asnjë shpjegim nga Presidenti Meta për mos dekretimin e Lleshit dhe nëse ka ndikuar përplasja që ka patur me ish-presidentin Bujar Nishani. I ftuar në emisionin...

“Sandër Leshaj ka fituar në gjykatë ndaj Nishanit”, Rama: Paratë e fituara nga gjyqi i ka çuar për bamirësi

para 5 muajve - Gazeta Tema

Kryeministri Edi Rama deklaroi se nuk ka marrë asnjë shpjegim nga Presidenti Meta për mos dekretimin e Lleshit dhe nëse ka ndikuar përplasja që ka patur me ish-presidentin Bujar Nishani. I ftuar në emisionin...

Rama sulmon Nishanin e ridërgon tek Meta emrin e Sandër Lleshit për dekretim

para 5 muajve - Vizion Plus

Kryeministri Edi Rama foli në Real Story edhe për përplasjen me Metën në lidhje me mosdekretimin e Sandër Lleshit. Rama tha se Meta nuk ka asnjë faj pasi ka qenë gabimi i Bujar Nishanit që ndodhi kjo gjë....

Rama tregon çfarë foli me Metën për 90 minuta në Presidencë

para 5 muajve - Sot News

Edi Rama ka treguar mbrëmjen e sotme nëë emisionin “Real Story” se çfarë ka diskutuar “kokë më kokë” me Presidentin Ilir Meta pëër 90 minuta kur ai refuzoi dekretimin e Sandër Lleshit në krye të Punëve...

Rama nuk heq dorë: Nuk e prisja nga Meta, nesër do t?i dërgoj sërish emrin e Lleshit

para 5 muajve - Albeu

Kryeministri Edi Rama ka folur sërish në lidhje me cështjen e Sandër Lleshit në Real Story. Ai është shprehur sese nuk e priste që Presidenti Ilir Meta të mos e dekretonte Sandër Lleshin në postin e Ministrit...

Rama: Do çoj sërish Sandër Lleshin për dekretim, mundësi për Metën të futet në binarët kushtetues

para 5 muajve - Gazeta Tema

Kryeministri Edi Rama deklaroi pak minuta më parë në emisionin Real Story se do të dërgojë sërish në Presidencë kandidaturën e Sandër Lleshit për dekretim në postin e Ministrit të Brendshëm. Kjo sipas...

Mos-dekretimi i Lleshit nga Meta/ Rama flet për dëmshpërblimin e gjeneralit: Ja çfarë bëri me paratë

para 5 muajve - Sot News

Në studion e Real Story, kryeministri Rama është pyetur edhe në lidhje me mosdekretimin e general Lleshit nga presidenti Meta. I ftuar në emisionin “Real Story”, Kryeministria ka deklaruar se nuk ka marrë...

Rama zbulon çfarë do ti dërgojë Metës nesër për të dekretuar Sandër Lleshin

para 5 muajve - Sot News

Kryeministri Edi Rama ka folur në mbrëmje edhe për mosdekretimin e Sandër Lleshit nga Presidenti, Ilir Meta dhe faktin se ky i fundit kishte ende grandën e “Gjeneralit”. I ftuar në emisionin “Real Story”,...

E prisnit mosdekretimin e Sandër Lleshit nga presidenti Meta?/ Ja si përgjigjet Rama

para 5 muajve - Sot News

Në studion e Real Story, kryeministri Rama është pyetur edhe në lidhje me mosdekretimin e general Lleshit nga presidenti Meta. Rama u shpreh se nuk e priste këtë vendim të presidentit. -A e prisnit mosdekretimin...

Rama: Do çoj sërish Lleshin për dekretim, mundësi për Metën të futet në binarët kushtetues

para 5 muajve - Java News

Kreyeministri Edi Rama deklaroi pak minuta më parë në emisionin Real Story se do të dërgojë sërish në Presidencë kandidaturëne Sandër Lleshit për dekretim në postin e Ministrit të Brendshëm. Kjo sipas...

Kandidatura e Vitore Tushës për KLSH, kthen pas reformën në drejtësi

para 5 muajve - Gazeta Tema

Nga Altin Skënderi Përkujdesja e skajshme që kanë ndërkombëtarët për të strukturuar sistemin e drejtësisë duket se ka marrë një rrjedhë tjetër pas kandidimit të Vitore Tushës për postin e kryetarit të...

Rama do ta dërgojë sërish për dekretim emrin e Sandër Lleshit

para 5 muajve - Illyria

Tiranë, 8 nëntor 2018 – Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka deklaruar se nesër do t’i dërgojë sërish Presidentit Ilir Meta dekretin për emrin e Sandër Lleshit në postin e Ministrit të Brendshëm. Ai...

Shqipëria me zëvendësministër të brendshëm me kompetenca ministri

para 6 muajve - DW

Pas refuzimit të dekretimit të Sandër Lleshit si Ministër i Brendshëm, Rama e emëroi atë si zëvendësministër. Të mërkurën ai nisi detyrën. Sandër Lleshi, ka nisur të mërkurën (7.11.2018) detyrën e  zv./...

Meta ka vetëm një “fakt” kundër Lleshit…e propozoi Edi Rama!

para 6 muajve - Gazeta Tema

Nga Skënder Minxhozi Dikur thuhej jo pa qesëndi se presidenti Bamir Topi “flet me heshtje”. Merrej për bazë fakti që kreu i shtetit asokohe e përmendte shpesh këtë frazë për veten e tij, në mesin e sherreve...

Histori me/pa dekret: 10 përfundime nga kriza e re e aktorëve të vjetër

para 6 muajve - Gazeta Tema

Nga Afrim Krasniqi 1. Presidenti ka injoruar parimin dhe germën kushtetuese lidhur me emërimin e Ministrit. Vendimi nuk lidhet me emrin, por me parimin. Nëse pranohet logjika se Presidenti ka të drejtë...

10 përfundime nga kriza e re e aktorëve të vjetër

para 6 muajve - Java News

Nga Afrim Krasniqi 1. Presidenti ka injoruar parimin dhe germën kushtetuese lidhur me emërimin e Ministrit. Vendimi nuk lidhet me emrin, por me parimin. Nëse pranohet logjika se Presidenti ka të drejtë...

Kuvendi i Shqipërisë duhet të ushtroj detyrën e tij Kushtetuese!

para 6 muajve - Gazeta Tema

Av. Plarent Ndreca Sot nga Kryeministri i Shqipërisë Ju bë e ditur zyrtarisht Kuvendit të Shqipërisë se Presidenti i Republikës ka ushtruar kompetencën e tij Kushtetuese. Ai nuk ka miratuar propozimin...

Një lëvizje presidenciale për të bllokuar reformën në drejtësi

para 6 muajve - Gazeta Tema

Mero Baze Propozimi I Presidentit Ilir Meta për të emëruar gjyqtaren kushtetuese Vitore Tusha, në krye të Kontrollit të Shtetit, më shumë se sa një kujdes për të emëruar në kohë, kreun e këtij institucioni...

Një lëvizje presidenciale për të bllokuar reformën në drejtësi

para 6 muajve - Java News

Nga Mero Baze Propozimi i presidentit Ilir Meta për të emëruar gjyqtaren kushtetuese Vitore Tusha, në krye të Kontrollit të Lartë të Shtetit, më shumë se sa një kujdes për të emëruar në kohë, kreun e këtij...

Secili me “bindjet” e veta!

para 6 muajve - Java News

Nga Mero Baze/ Emërimi i Sandër Lleshit, zëvendësministër i Brendshëm me kompetencat e njeriut që do të drejtojë “de facto” institucionin, i vë frê krizës kushtetuese që prodhoi vendimi i presidentit Ilir...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK