http://kariera.mk

Shpallja ‘non grata’ e ekstremistëve, Greqia paralajmëron Shqipërinë

para 5 muajve - Gazeta Shqip

Ministria e Punëve të Jashtme greke ka reaguar për shpalljen non grata të 52 shtetasve grekë. Përmes një deklarate, MPJ e Greqisë thotë se mbeten të përkushtuar në ndërtimin e marrëdhënieve të besimit,...

Sandër Lleshi shpalli 52 persona “non grata”, reagon Ministria e Jashtme greke (Dokumenti)

para 5 muajve - Sot News

Pas shpalljes së 52 shtetasve grekë si persona "non grata" në territorin shqiptar, ka reaguar edhe Ministria e Jashtme greke.Athina zyrtare ka kërkuar nga pala shqiptare që të mos rëndojë klimën mes dy...

52 grekë ‘non grata’, Athina zyrtare: Shqipëria të sqarojë bazën e vendimit

para 5 muajve - Lajmi.net

Pas shpalljes persona të padëshiruar në Shqipëri të 52 shtetasve grekë, ka reaguar Ministria e Jashtme e Greqisë. Përmes një deklarate, Athina zyrtare thotë se pret që pala shqiptare të sqarojë mbi ç’baza...

52 ekstremistë u shpallën ?non grata?, Greqia i kërkon llogari Shqipërisë

para 5 muajve - Albeu

Zv/ministri i Brendshëm, Sandër Lleshi, doli përpara mediave për të njoftuar se 52 shtetas grekë janë shpallur “non grata ” pas incidenteve në varrimin e Kostandinos Kacifas në Bularat. Pas kësaj deklaratë...

Ekstremistët “non grada”, reagon Athina: Shqipëria të sqarojë veprimet

para 5 muajve - Vizion Plus

Ministria e Jashtme grek ka reaguar ndaj vendimit të ministrisë së Brëndshme të Shqipërisë e cila shpalli 52 shtetasve grekë si persona “non grata” në territorin shqiptar Në reagimin e saj ministria greke...

Greqia reagon pas shpalljes “non grata” të 52 grekëve: Shqipëria të mos rëndojë marrëdhëniet

para 5 muajve - Gazeta Tema

Ministria e Punëve të Jashtme greke ka reaguar për shpalljen non grata të 52 shtetasve grekë. Përmes një deklarate, MPJ e Greqisë thotë se mbeten të përkushtuar në ndërtimin e marrëdhënieve të besimit,...

“Digjini shqiptarët!” Tsipras mbron ata që u shpallën ‘non grata’ për thirrjet raciste

para 5 muajve - Gazeta Express

Athina zyrtare ka vendosur të mbrojë hapur të 52 emrat e qytetarëve grekë që u shpallën këtë të premte non grata në Shqipëri, për shkak të thirrjeve të tyre anti- shqiptare. Vetëm disa orë pas shpalljes...

Policia shqiptare shpall “Non Grata” 52 shtetas grekë

para 5 muajve - Medial

52 shtetas grekë që morën pjesë në varrimin e Kostandinos Kaçifas në Bularat, janë shpallur “Non Grata” nga Ministria e Brendshme. Vendimin e marrë pak orë pasi këta shtetas hodhën parrulla anti-shqiptare...

Historiani shqiptar nxjerr detaje shokuese, kush ishte gruaja në kishë që mallkonte shqiptarët

para 5 muajve - Albeu

Historiani Arben Llalla ka folur për vendimin e marrë së fundmi nga shteti shqiptar , për shpalljen 'non grata' të 52 ekstremistëve grek ë që kanë qenë të pranishëm në ceremoninë mortore të ekstremistit...

Vendimi për shpalljen e 52 qytetarëve ‘Non Grata’/ Mediat greke me tone të forta: Shqipëria po përshkallëzon tensionet!

para 5 muajve - Sot News

Ditën e sotme 52 grekë u shpallën ‘Non Grata’, duke ndaluar kështu futjen e tyre në territorin shqiptar, pasi akuzohen për thirrjet rraciste anti-shqiptare dje në Bularat. Zv. ministri i Brendshëm Sandër...

“Nuk luftojmë me arkmorte”/ Zv.ministri i Jashtëm grek i përgjigjet ashpër Ramës

para 5 muajve - Sot News

Zëvendësministri i Jashtëm grek, Jorgos Katrougalos ka reaguar sërish për vrasjen e minoritarit grek Konstandinos Kacifa, duke vënë në theks këtë herë deklaratat që kryeministri Edi Rama bëri ditën e djeshme....

Parlamenti grek mban një minutë heshtje për Kacifas, nënkryetari flet për Vorio- Epirin

para 5 muajve - Gazeta Express

Edhe këtë të premte, një ditë pas varrimit dhe thirrjeve anti- shqiptare në Bularat, Parlamenti grek ka vendosur që të mbajë një minutë heshtje në nderim të Kostandinos Kacifas. Propozimi ka ardhur nga...

Policia shqiptare shpall “Non Grata” 52 shtetas grekë

para 5 muajve - Lajmi.net

52 shtetas grekë që morën pjesë në varrimin e Kostandinos Kaçifas në Bularat, janë shpallur “Non Grata” nga Ministria e Brendshme. Vendimin e marrë pak orë pasi këta shtetas hodhën parrulla anti-shqiptare...

Shqipëria i shpall non grata 52 grekë, rreagon Athina

para 5 muajve - InfoShqip

Vetëm pak orë pas shpalljes së 52 shtetasve grekë si persona “non grata” në territorin shqiptar, ka reaguar edhe Ministria e Jashtme greke. Ministria e Jashtme greke ka kërkuar shpjegime lidhur me shpalljen...

Deputetja greke kërkon falje për Kacifas…

para 5 muajve - Standard

Parlamenti i Greqisë ka mbajtur një minutë heshtje për ekstremistin e vrarë në shkëmbimin e zjarrit me policinë shqiptare më 28 tetor në Bularat të Gjirokastrës. Mediat greke e raportojnë këtë zhvillim...

52 ekstremistët grekë ‘non grata’, reagon MPJ greke: Momente delikate, presim sqarime!

para 5 muajve - Java News

Sot në mesditë në një konferencë të jashtëzakonshme zv.ministri i Brendshëm Sandër lLeshi, deklaroi se janë bërë verifikime dhe 52 shtetas grekë janë shpallur non grata pas thirrje ve raciste që bënë ditën...

Historiani shqiptar nxjerr detajet, kush ishte gruaja që mallkonte shqiptarët në kishë

para 5 muajve - InfoShqip

Historiani Arben Llalla ka folur për vendimin e marrë së fundmi nga shteti shqiptar, për shpalljen ‘non grata’ të 52 ekstremistëve grekë që kanë qenë të pranishëm në ceremoninë mortore të ekstremistit...

Greqi, Parlamenti mban 1 minutë heshtje për Kacifasin

para 5 muajve - Gazeta Shqip

Një ditë pas ceremonisë mortore të Konstandinos Kacifas, Parlamenti i Greqisë ka mbajtur një minutë heshtje për ekstremistin e vrarë në shkëmbimin e zjarrit me policinë shqiptare më 28 tetor në Bularat...

Vrasja e Kacifas/ Ja çfarë ndodhi sot në nisje të seancës në parlamentin grek

para 5 muajve - Sot News

Një minutë heshtje në kujtim të Konstantine Katsifos është mbajtur sot në parlamentin grek me propozimin e kryetarit të saj Nikitas Kaklamanis. “Ne shprehim simpatinë tonë të palëkundur ndaj familjes së...

Thirrjet antishqiptare në Bularat, Shqipëria shpall non grata 52 grekë

para 5 muajve - Alsat-M

Shqiperia shpalli non grata 52 shtetas grekë të cilët ishin pjesëmarrës dje në ceremoninë e varrimit të Kostandin Kacifas në Bularat të Gjirokastrës ku u bënë thirrje ekstremiste antishqiptare, u ofenduan...

“Bularati”, 52 shtetas grekë shpallen “non grata”, bënë deklarata sfiduese ndaj rendit kushtetues e sigurisë kombëtare

para 5 muajve - Gazeta Tema

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshi, i ka cilësuar si të papranueshme dhe nëdëm të sovranitetit të shtetit Shqiptar sjelljet e disa shtetasve greke dje gjatë ceremonisë së varrimit në Bularat. Në një dalje...

“Bularati”, Leshi: 52 shtetas grek shpallen “non grata”, bën deklarata sfiduese ndaj rendit kushtetues e sigurisë kombëtare

para 5 muajve - Gazeta Tema

Zv-ministri i Brendshëm Sandër Lleshi I ka cilësuar si të papranueshme dhe nëdëm të sovranitetit të shtetit Shqiptar sjelljet e disa shtetasve greke dje gjatë ceremonisë së varrimit në Bularat. Në një...

Shqipëria shpall ‘non-grata’ 52 grekë

para 5 muajve - Kallxo

Ministria e Brendshme njoftoi masën e ndalimit të hyrjes në Shqipëri të një pjese të protestuesve grekë që kthyen varrimin e Konstandinos Kacifa, i cili u vra në shkëmbim zjarri me policinë shqiptare dhjetë...

MPB e Shqipërisë për ngjarjet në Bularat shpall “non grata” 52 grekë

para 5 muajve - Zhurnal

Tiranë, 9 nëntor - Minsitria e Brendshme e Shqipërisë ka shpallur non grata 52 shtetas greke për ngjarjen e djeshme në Bularat, të Gjirokastrës ku ekstremistë grekë bënin thirrje antishqiptare gjatë ceremonisë...

“52 ekstremistët grekë duhej të mbaheshin në birucë”

para 5 muajve - Java News

Historiani Arben Llalla është prenoncuar për vendimin e marrë së fundmi nga shteti shqiptar, për shpalljen ‘non grata’ të 52 ekstremistëve grekë që kanë qenë të pranishëm në ceremoninë mortore të ekstremistit...

Kur fashistët grekë provokonin Shqipërinë, dy futbollistë bënë shqiponjën në majë Akropolit (FOTO LAJM)

para 5 muajve - Albeu

Një sjelle e shëmtuar është shënuar ditën e djeshme gjatë varrosjes së Kostandinos Kacifas në fshatin Bularat . Qindra ekstremistë grek të mbledhur sëbashku kanë thirrur kor raciste ndaj shqiptarëve, dhe...

Masat e para, dhjetëra grekëve iu mohohet futja në Shqipëri

para 5 muajve - Vizion Plus

Pas deklaratave të zv.ministrit të brendshëm Sandër Lleshi mbi shpalljen non grata të 52 grekëve, prokuroria ka bërë të ditur se gjatë kësaj të premte në kufi i është ndaluar hyrja drejt vendit tonë, 44...

Shqipëri, 52 shtetas grekë shpallen “persona non grata”

para 5 muajve - Zëri i Amerikës

Në Shqipëri ministria e Brendshme njoftoi sot se ka vendosur të shpallë “persona non grata” dhe t’u ndalojë për pasoje hyrjen në të ardhmen në territorin shqiptar 52 shtetasve grekë, të cilët morën pjesë...

Ekstremistët non grata, 44 personave ju ndalohet hyrja në Shqipëri

para 5 muajve - Vizion Plus

Pas deklaratave të zv.ministrit të brendshëm Sandër Lleshi mbi shpalljen non grata të 52 grekëve, prokuroria ka bërë të ditur se gjatë kësaj të premte në kufi i është ndaluar hyrja drejt vendit tonë, 44...

Lleshi: 52 shtetas grekë shpallen “non grata”

para 5 muajve - RTV 21

Ai komunikoi shpalljen persona “non grata” Zëvendës ministri i Brendshëm, Sandër Lleshi, të parën deklaratë për media që nga marrja e detyrës me kompetenca ministri, e bëri ditën e sotme lidhur me zhvillimet...

MPB e Shqipërisë për ngjarjet në Bularat shpall “non grata” 52 grekë

para 5 muajve - Koha.net

Minsitria e Brendshme e Shqipërisë ka shpallur non grata 52 shtetas greke për ngjarjen e djeshme në Bularat, të Gjirokastrës ku ekstremistë grekë bënin thirrje antishqiptare gjatë ceremonisë së varrimit...

52 grekë të shpallur 'non grata', Prokuroria nxjerr hollësira për individët e padëshiruar

para 5 muajve - Gazeta Express

Pas deklaratës së zëvendës ministrit të Brendshëm Sandër Lleshi, i cili njoftoi sot se shteti shqiptar ka shpallur 'non grata' 52 persona që hodhën parrulla nacionaliste dje në Bularat, Prokuroria ka treguar...

“Bularati”, Lleshi: Provokim vulgar dhe i rrezikshëm, 52 grekë shpallen “non grata”

para 5 muajve - Klan Kosova

Zëvendësministri i Brendshëm, Sandër Lleshi, doli përpara mediave për të njoftuar se 52 shtetas grekë janë shpallur “non grata” pas incidenteve në varrimin e Kostandinos Kacifas në Bularat. “Ministria...

Për çfarë akuzohen 52 shtetas grekë që u shpallën non grata nga Sandër lleshi?

para 5 muajve - Sot News

Pas deklaratës për mediat të zv/ministrit të Brendshëm, Sandër Lleshaj, i cili njoftoi shpalljen non grata për 52 shtetas grekë në Shqipëri pas ngjarjeve të një dite më parë në Bularat, burime nga Prokuroria...

Shqipëria shpall 52 shtetas grekë të padëshiruar në vend

para 5 muajve - Shenja

Ministria e Brendshme e Republikës së Shqipërisë ka shpallur 52 persona me shtetësi greke të padëshiruar në Shqipëri për veprimtari të organizuar në dëm të sovranitetit të vendit dhe shfaqje e deklarata...

Deputetët grekë 1 minutë zi për ekstremistin e armatosur që donte të vriste policët shqiptarë

para 5 muajve - Java News

Një minutë heshtje në kujtim të Konstantine Katsifos është mbajtur sot në parlamentin grek me propozimin e kryetarit të saj Nikitas Kaklamanis. “Ne shprehim simpatinë tonë të palëkundur ndaj familjes së...

“Bularati”, Leshaj: 52 shtetas grek shpallen “non grata”, bën deklarata sfiduese ndaj rendit kushtetues e sigurisë kombëtare

para 5 muajve - Gazeta Tema

Zv-ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj I ka cilësuar si të papranueshme dhe nëdëm të sovranitetit të shtetit Shqiptar sjelljet e disa shtetasve greke dje gjatë ceremonisë së varrimit në Bularat. Në një...

E FUNDIT/ 52 ekstremistë grekë shpallen ?non grata? në Shqipëri (FOTO LAJM)

para 5 muajve - Albeu

Zv/ministri i Brendshëm, Sandër Lleshi, doli përpara mediave për të njoftuar se 52 shtetas grekë janë shpallur “non grata” pas incidenteve në varrimin e Kostandinos Kacifas në Bularat. “Ministria e Brendshme...

Ngjarjet në Bularat, Leshaj: 52 shtetas grek shpallen “non grata”, nuk do lejohen të hyjnë në Shqipëri

para 5 muajve - Gazeta Tema

Zv-ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj I ka cilësuar si të papranueshme dhe nëdëm të sovranitetit të shtetit Shqiptar sjelljet e shtetasve greke dje gjatë ceremonisë së varrimit në Bularat. Në një dalje...

‘Bularat’, Sandër Lleshi: 52 shtetas grekë shpallen të padëshiruar në Shqipëri

para 5 muajve - Gazeta Shqip

Zëvendësministri i Brendshëm Sandër Lleshi i ka cilësuar si të papranueshëm provokimin e grekëve dje në Bularat.  Si pasojë e kësaj autoritetet shqiptare kanë vendosur  shpalljen si persona të padëshiruar...

Ngjarjet në Bularat, Leshaj: 52 shtetas grek shpallen “non grata”, nuk do lejohen të hyjnë kurrë në Shqipëri

para 5 muajve - Gazeta Tema

Zv-ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj I ka cilësuar si të papranueshme dhe të në dëm të sovranitetit të shtetit Shqiptar sjelljet e shtetasve greke dje gjatë ceremonisë së Varrimit në Bularat. Në një...

Lleshi: Varrimi në Bularat provokim ndaj shtetit tonë, 52 grekë non grata

para 5 muajve - Vizion Plus

Zv/ministri Brendshëm Sandër Lleshi deklaroi se 52 shtetas grekë janë shpallur non grata në Shqipëri për tensionet e krijuara në Bularat. Në një deklaratë për mediat, Lleshi, u shpreh se Greqia nuk duhet...

“Elementët grekë bënë reagime vulgare”, Sandër Lleshi me urdhër të prerë: Urtësinë mos e merrni për dobësi, do përballeni me...

para 5 muajve - Sot News

Zv/ministri i Brendshëm, Sandër Lleshi në një konferencë për mediat ka njoftuar se 52 shtetas të Greqisë janë shpallur ‘non grata’ në Shqipëri pas ngjarjeve të ndodhura dje në Bularat të Gjirokastrës....

Konferencë e jashtëzakonshme/ Sandër Lleshi del para medias dhe jep lajmin e rëndësishëm

para 5 muajve - Sot News

52 shtetas grekë janë shpallur non-grata nga Republika e Shqipërisë pas shfaqjeve ekstremiste që u regjistruan dje gjatë ceremonisë mortore te Kostandions Kacifas. Lajmi u be i ditur nga Zv. Ministri Lleshi....

MPB e Shqipërisë për ngjarjet në Bularat shpall “non grata” 52 grekë

para 5 muajve - Tetova Sot

Minsitria e Brendshme e Shqipërisë ka shpallur non grata 52 shtetas greke për ngjarjen e djeshme në Bularat, të Gjirokastrës ku ekstremistë grekë bënin thirrje antishqiptare gjatë ceremonisë së varrimit...

U shpallën ‘non-grata’ në Shqipëri, ja për çfarë akuzohen shtetasit grekë

para 5 muajve - Java News

Pas deklaratës për mediat të zv/ministrit të Brendshëm, Sandër Lleshaj, i cili njoftoi shpalljen non grata për 52 shtetas grekë në Shqipëri pas ngjarjeve të një dite më parë në Bularat, burime nga Prokuroria...

Hetimi për ekstremistët që morën pjesë në varrimin e Kacifas

para 5 muajve - Lajmi.net

Të 12 të shoqëruarit, pasi u pyetën nga Policia e Gjirokastrës dhe agjentë të antiterrorit të ardhur nga Tirana, janë liruar pa zbardhur e premtja, pa u përmbushur orari zyrtar. Secili prej tyre është...

A do i shpallë Shqipëria ‘non grata’ ekstremistët grekë që bënë “rrëmujë” në Bularat?!

para 5 muajve - Gazeta Express

Të 12 të shoqëruarit, pasi u pyetën nga Policia e Gjirokastrës dhe agjentë të antiterrorit të ardhur nga Tirana, janë liruar pa zbardhur e premtja, pa u përmbushur orari zyrtar. Secili prej tyre është...

Nga shpalljet non grata te zia e parlamentit grek

para 5 muajve - Respublica

Ministria e Brendshme shqiptare shpalli non grata 52 shtetas grekë që hodhën parrulla anti-shqiptare në varrimin e Kostandinos Kacifas dhe bllokuan rrugën kombëtare Gjirokaster – Kakavi. Zv/ministri Sander...

Çështja “Bularatit”, Lleshi: Provokim vulgar dhe i rrezikshëm, 52 grekë shpallen “non grata”

para 5 muajve - Blitz

52 shtetas grekë janë shpallur non-grata nga Republika e Shqipërisë pas shfaqjeve ekstremiste që u regjistruan dje gjatë ceremonisë mortore te Kostandinos Kacifas, minoritari që u vra gjatë një shkëmbimi...

12 esktremistët grek shpallen "non grata"? Çfarë pritet nga autoritetet shqiptare

para 5 muajve - Albeu

Të 12 të shoqëruarit, pasi u pyetën nga Policia e Gjirokastrës dhe agjentë të antiterrorit të ardhur nga Tirana, janë liruar pa zbardhur e premtja, pa u përmbushur orari zyrtar. Secili prej tyre është...

Lleshi: Bularati, provokim vulgar; 52 grekë shpallen “non grata

para 5 muajve - Java News

52 shtetas grekë janë shpallur non-grata nga Republika e Shqipërisë pas shfaqjeve ekstremiste që u regjistruan dje gjatë ceremonisë mortore te Kostandions Kacifas. Lajmi u be i ditur nga Zëvendësministri...

Sandër Lleshi: 52 grekë, non grata në Shqipëri

para 5 muajve - Java News

52 shtetas grekë janë shpallur non-grata nga Republika e Shqipërisë pas shfaqjeve ekstremiste që u regjistruan dje gjatë ceremonisë mortore te Kostandions Kacifas. Lajmi u be i ditur nga Zëvendësministri...

Lleshi: 52 shtetas grek shpallen “non grata”

para 5 muajve - Gazeta e re

Zëvendës ministri i Brendshëm, Sandër Lleshi, të parën deklaratë për media që nga marrja e detyrës me kompetenca ministri, e bëri ditën e sotme lidhur me zhvillimet në Bularat, ku gjatë funeralit të minoritarit...

Shqipëria shpall 52 shtetas grekë të padëshiruar në vend

para 5 muajve - Gazeta e re

“Askush nuk duhet ta marrë urtësinë tonë për dobësi dhe asnjë i huaj nuk mund të shkelë pa u përballur me pasojat, ligjin dhe traditat e mikpritjes së këtij vendi”, deklaroi Lleshaj. Ministria e Brendshme...

Lleshi: 52 shtetas grek shpallen “non grata”

para 5 muajve - KosovaPress

Ai komunikoi shpalljen persona “non grata”, ose të padëshiruar në vendin tonë, të 52 personave të shtetësisë greke, për veprimtari të organizuar në dëm të sovranitetit të Republikës së Shqipërisë dhe shfaqje...

Bularati, Lleshi: vulgarë e të rrezikshëm, 52 shtetas grekë shpallen “non grata”

para 5 muajve - Te Sheshi

Zv/ministri i Brendshëm de jure e mnistri de fakto Sandër Lleshi, ka startuar me ritin e daljes së detyrueshme para medias si kreu i Rendit, duke ofruar të dhëna dhe komente mbi zhvillimet në Bularat,...

“Bularati”, Lleshi: Provokim vulgar dhe i rrezikshëm; 52 grekë shpallen “non grata”

para 5 muajve - 24 ore

Zv/ministri i Brendshëm, Sandër Lleshi, doli përpara mediave për të njoftuar se 52 shtetas grekë janë shpallur “non grata” pas incidenteve në varrimin e Kostandinos Kacifas në Bularat. “Ministria e Brendshme...

Pas ngjarjes në Bularat, 52 persona shpallen non grata

para 5 muajve - Gazeta Monitor

Pas ngjarjeve të djeshme në Bularat 5 persona janë shpallur non grata. 52 shtetas grekë janë shpallur non-grata nga Republika e Shqipërisë pas shfaqjeve ekstremiste që u regjistruan dje gjatë ceremonisë...

52 grekë shpallen “non grata” në Shqipëri, pas ngjarjeve në Bularat

para 5 muajve - Illyria

Tiranë, 9 nëntor 2018 – Shqiperia i ka shpallur “persona non grata” 52 shtetas grekë, “për veprimtari të organizuar në dëm të sovranitetit”. Zv/ ministri i Brendshëm, Saimir Lleshaj doli në një deklaratë...

Histeri nacionaliste greke në Bularat

para 5 muajve - Pa censure

Ceremonia e varrimit të Kostandin Kaçifas në Bularat të Gjirokastrës degjeneron në thirrje nacionaliste greke me shprehjet: “Shqiptarë, largohuni! Kjo është Greqi”, “Gjaku na thërret të djegim shqiptarë”,...

Kaçifa u përcoll si “hero” grek, ekstremistë të “Agimi i Artë”, thirrje antishqiptare

para 5 muajve - Vizion Plus

Nën tingujt e himnit grek e i mbuluar me flamurin e vendit fqinj, Kostandinos Kacifa u  përcjell këtë të enjte në banesën e fundit. Familja kishte zgjedhur ta nderonte të ndjerin edhe me veshjen ushtarake....

Nacionalistët grekë vërshojnë fshatin shqiptar për funeralin e Konstandin Kaçifas

para 5 muajve - Kallxo

Ultranacionalistët grekë u bashkuan në një fshat në jug të Shqipërisë të enjten për funeralin e Kostandinos Kaçifas, i cili vdiq në një shkëmbim zjarri me Policinë shqiptare. Gjatë ceremonisë, policët...

Parulla antishqiptare në varrimin e ekstremistit grek

para 5 muajve - Zhurnal

Varrimi i Kostandin Kacifas, minoritarit të vrarë pak ditë më parë nga policia është kthyer sot në Bularat në një manifestim të nacionalistëve ekstremistë grekë, që do të ndaloheshin nga policia në çdo...

Thirrje antishqiptare gjatë varrimit të Kaçifas, në Bularat

para 5 muajve - Illyria

Tiranë, 8 nëntor 2018 – Varrimi i 35-vjeçarit, Kostandinos Kaçifas, që u vra me 28 tetor  pasi sulmoi me armë forcat speciale RENEA në Bularat u shndërrua në një manifestim ekstremistësh grek dhe thirrjesh...

Varroset Kacifas me parulla nacionaliste: “Maqedonia është Greqi” dhe “Vorio Epiri, grek”

para 5 muajve - Tetova Sot

Me zë të lartë duke kënduar në kor himnin grek, qytetarët grekë që marrin pjesë sot në ceremoninë mortore të Kostancinos Kacifas kanë provokuar dhe me parulla nacionaliste. “Kacifa jeton, ti na drejton”,...

Varroset Kacifas me parulla nacionaliste: “Maqedonia është Greqi” dhe “Vorio Epiri, grek”

para 5 muajve - Zhurnal

Shkup, 8 nëntor - Me zë të lartë duke kënduar në kor himnin grek, qytetarët grekë që marrin pjesë sot në ceremoninë mortore të Kostancinos Kacifas kanë provokuar dhe me parulla nacionaliste. “Kacifa jeton,...

Degradon ceremonia mortore e ekstremistit grek, thirrje raciste kundër shqiptarëve: “Gjaku na therret të djegim shqiptarin”, “zjarr kundër qenve”

para 5 muajve - InfoShqip

Ceremonia mortore e Kaçifas është kthyer thuajse në një veprimtari ekstremiste antishqiptare. Ashtu siç parashikohej varrimi i 35 vjeçarit ka mbledhur veç miqve dhe familjarëve edhe ekstremistë të Agimit...

Nacionalistët grekë vërshojnë fshatin shqiptar për funeralin e Konstandin Kaçifas

para 5 muajve - Periskopi

Ultranacionalistët grekë u bashkuan në një fshat në jug të Shqipërisë të enjten për funeralin e Kostandinos Kaçifas, i cili vdiq në një shkëmbim zjarri me Policinë shqiptare. Gjatë ceremonisë, policët...

Varrim me thirrje antishqiptare

para 5 muajve - Zhurnal

Herët në pikën e kalimit kufitar të Kakavijës erdhën autobusët dhe automjetet që sillnin personat që do të merrnin pjesë në ceremoninë e varrimit të Kostandin Kacifas. Policia shqiptare ka kontrolluar...

Fashistët e Agimit të Artë që morën komandën në Bularat në mungesë të shtetit shqiptar (FOTO LAJM)

para 5 muajve - Albeu

Ishtë një ngjarje me shije shumë të shpifur ajo që ndodhi në Bularat gjatë varrimit të terroristit grek Katsifa, i neutralizuar nga RENEA pasi qëlloi gjysmë dite me kallashnikov ndaj policisë. Fashistë...

Varrimi i Kaçifasit, thirrje ekstremiste: Gjaku na thërret të djegim shqiptarin

para 5 muajve - Alsat-M

Ka nisur ceremonia e varrimit të ekstremistit grek, Kostandinos Kaçifas. Që në fillim të saj, kanë grekët e pranishëm kanë nisur me thirrje ekstremiste greke, thirrje për Vorio-Epir. Para trupit të Kaçifasit...

Manifestim nacionalist në varrimin e Kacifas

para 5 muajve - Klan Kosova

Në qendër të Bularatit është shpalosur një flamur i madh grek dhe bëhen thirrje nacionaliste, ndërkohë që trupi i Kostandinos Kacifas po shkon drejt kishës për ceremoninë mortore. Kortezhi mortor po mbajnë...

Varrim me thirrje antishqiptare

para 5 muajve - Lajmi.net

Herët në pikën e kalimit kufitar të Kakavijës erdhën autobusët dhe automjetet që sillnin personat që do të merrnin pjesë në ceremoninë e varrimit të Kostandin Kacifas. Policia shqiptare ka kontrolluar...

“Zjarr kundër qenve shqiptarë” Në Bularat kanë hyrë neonazistët!

para 5 muajve - Gazeta Express

Me ceremoninë e Kostandinos Kacifas s’mund të mos mungonin dhe thirrjet e rënda për të vrarë shqiptarët, për t’i djegur si “qentë” apo për të treguar se toka ku ata po shkelin e varrosin 35 vjeçarin, është...

Historiani shqiptar nxjerr emrat/ Këta janë kolonelët e gjeneralët nazistë që drejtuan turmën e grekëve në Bularat

para 5 muajve - Sot News

Historiani shqiptar Arben Llalla së funmdi ka publikuar disa fotoku sipas tij, personat që shihen janë kolonelë gjeneralë dhe nazistëve grekë të "Agimit të Artë". Llalla ndër të tjera ka treguar edhe emrat...

Publikohen fotot dhe emrat/ Këta janë kolonelët e gjeneralët nazistë që drejtuan turmën e grekëve në Bularat

para 5 muajve - Sot News

Historiani shqiptar Arben Llalla së funmdi ka publikuar disa fotoku sipas tij, personat që shihen janë kolonelë gjeneralë dhe nazistëve grekë të "Agimit të Artë". Llalla ndër të tjera ka treguar edhe emrat...

Këta janë kolonelët e gjeneralët nazistë që drejtuan turmën e grekëve në Bularat (FOTO LAJM)

para 5 muajve - Albeu

Historiani shqiptar Arben Llalla së funmdi ka publikuar disa foto ku sipas tij, personat që shihen janë kolonelë gjeneralë dhe nazistëve grekë të " Agimit të Artë". Llalla ndër të tjera ka treguar edhe...

CNN grek reportazh në Bularat, çfarë thonë qytetarët: Ai është hero për ne

para 5 muajve - Gazeta Express

Mediat greke kanë pasqyruar gjerësisht ceremoninë e varrimit të Kostandin Kaçifas në Bularat. Me dhjetëra shtetas grekë kanë mbërritur mëngjesin e të enjtes në jug të Shqipërisë për të marrë pjesë në varrim....

Ekstremistë në Bularat, familja Kacifas “i mbyll derën” gazetarëve shqiptarë

para 5 muajve - Fakti Ditor

Shtetasit grekë që kanë mbërritur në Bularat kanë bërë thirrje në kor “Maqedonia është Greqi” dhe “Kostandin, ti je gjallë”. Ka pasur edhe këngë greke nacionaliste si dhe është kënduar himni grek. Në 14:00...

Varrimi i Kacifasit: pak njerëzor, shumë nacionalist!

para 5 muajve - Te Sheshi

Varrimi i Kostandinos Kacifasit këtë të enjte në Bularat, ka qenë njëherësh dhe një manifestim i nacionalizmit ekstremist grek. Ishin me qindra njerëz nga fqinji jugor që u futën në territorin shqiptar...

VIDEO/ “Gjaku na therret të djegim shqiptarin, zjarr kundër qenve “, degradon ceremonia e varrimit të ekstremistit grek në Bularad

para 5 muajve - Gazeta Tema

Ka degraduar ceremonia e varrimit të ekstremistit grek, Kostandinos Kaçifas i cili mbeti i vrarë pasi hapi zjarr ndaj Policisë së Shtetit. Shtetasit grekë që ishtin të pranishëm, kanë nisur me thirrje...

Kacifas përcillet për në banesën e fundit, ekstremistët grekë dhunojnë të ndjerin

para 5 muajve - Sot News

Ditën e sotme i është dhënë lamtumira e fundit ekstremistit grek, Kostandinos Kacifas, 35-vjeçarit që u vra pasi qëlloi me armë kundër RENEA-s. Në varrimin e tij kanë marrë pjesë me dhjetëra ekstremistë...

Del nga banesa me flamur grek trupi i Kacifas. Bëhen thirrje nacionaliste: Zjarr kundër qenëve shqiptarë

para 5 muajve - Sot News

Ka dalë rreth orës 13:17 kortezhi i trupit të Kacifas nga banesa e tij. Të pranishmit e kanë shoqëruar arkivolin duke brohoritur në gjuhën greke “Kacifas i pavdekshëm” dhe mbanin në duar flamuj grekë.

‘Kaçifas’, trupi me uniformë ushtarake, kortezhi shpalos flamurin grek

para 5 muajve - Gazeta Shqip

Ashtu siç ishte parashikuar ka nisur rreth orës 13:15  në Bularat të Gjirokastrës ceremonia mortore për Konstadinos Kaçifas, minoritarin grek që u vra në shkëmbimin e zjarrit me forcat RENEA. Qindra grekë...

Ekstremistë në Bularat, familja Kacifas “i mbyll derën” gazetarëve shqiptarë

para 5 muajve - Gazeta Shqip

Shtetasit grekë që kanë mbërritur në Bularat kanë bërë thirrje në kor “Maqedonia është Greqi” dhe “Kostandin, ti je gjallë”. Ka pasur edhe këngë greke nacionaliste si dhe është kënduar himni grek. Në 14:00...

I hapin arkivolin dhe lëshojnë thirrje anti-shqiptare, pamjet e ceremonisë mortore të Kacifas

para 5 muajve - Gazeta Express

Në Bularat qindra nacionalistë grekë kanë marshuar në thirrje për Greqinë, Vorio- Epirin dhe heroin e tyre Kostandinos Kacifas, të cilit i kanë hapur dhe arkivolin për ta kaluar “nën flamur”. Ka nisur...

“Gjaku na thërret që të djegim shqiptarin”/ Video+Foto

para 5 muajve - Vizion Plus

Ceremonia mortore e Kaçifas është kthyer thuajse në një veprimtari ekstremiste antishqiptare. Ashtu siç parashikohej varrimi i 35 vjeçarit ka mbledhur veç miqve dhe familjarëve edhe ekstremistë të Agimit...

Varrimi i Kacifas, thirrja e ekstremistëve grekë: Gjaku na thërret të djegim shqiptarin

para 5 muajve - Sot News

Ceremonia e varrimit të ekstremistit grek, Kostandinos Kaçifas ka marrë ngjyra ekstremiste. Qindra grekët  e mbërritur në Bularat, janë ekstremistë të Agimit të Artë dhe të partive të tjera. Duke përcjellë...

Del nga banesa me flamur grek dhe thirrje nacionaliste trupi i Kacifas

para 5 muajve - Sot News

Ka dalë rreth orës 13:17 kortezhi i trupit të Kacifas nga banesa e tij. Të pranishmit e kanë shoqëruar arkivolin duke brohoritur në gjuhën greke “Kacifas i pavdekshëm” dhe mbanin në duar flamuj grekë.

Parulla antishqiptare në varrimin e ekstremistit grek

para 5 muajve - Ekonomia Online

Varrimi i Kostandin Kacifas, minoritarit të vrarë pak ditë më parë nga policia është kthyer sot në Bularat në një manifestim të nacionalistëve ekstremistë grekë, që do të ndaloheshin nga policia në çdo...

Në Bularat ka ekstremistë, familja Kacifas “i mbyll derën” gazetarëve shqiptarë,

para 5 muajve - Gazeta Shqip

Shtetasit grekë që kanë mbërritur në Bularat kanë bërë thirrje në kor “Maqedonia është Greqi” dhe “Kostandin, ti je gjallë”. Ka pasur edhe këngë greke nacionaliste si dhe është kënduar himni grek. Në 14:00...

Grekët “çmenden” në Bularat: Vorio-Epiri dhe Maqedonia janë Greqi!

para 5 muajve - Gazeta Shqip

Më shumë se 500 qytetarë grekë të ardhur me autobusë nga Athina, Selaniku, Janina e qytete të tjera janë mbledhur në qendrën e fshatit Bularat, në pritje të ceremonisë së varrimit të Konstandinos Kaçifas,...

Bularati, ekstremisti, Dule dhe politika

para 5 muajve - Gazeta Tema

Nga Bedri Islami Në Bularat, një fshat shqiptar i banuar me minoritarë, ku pak ditë më parë, nga forcat speciale, u vra ekstremisti grek Kafica, pasi , i kamufluar me uniformen e forcave speciale greke,...

Nisin thirrjet nacionaliste në Bularat: Vorio Epiri është grek!

para 5 muajve - Medial

Shtetasit grekë që kanë mbërritur në Bularat për ceremoninë e varrimit të Kostandinos Kacifas po bëjnë thirrje për 35-vjeçarin që e konsiderojnë hero dhe për Vorio Epirin. Fluksi i grekëve që po hyjnë...

Kore raciste në Shqipëri, grekët vijnë dhe këndojnë himnin e Epirit të Veriut!

para 5 muajve - Gazeta Express

Teksa pritej varrimi i ekstremistit greke Konstandin Kacifas të vrarë gjatë shkëmbimit të armëve me RENEA-n, në Bularat të Gjirokastrës kanë mbërritur qindra grekë. Nacionalistët grekë janë mbledhur në...

Nisin thirrjet nacionaliste në Bularat: Vorio Epiri është grek!

para 5 muajve - Medial

Shtetasit grekë që kanë mbërritur në Bularat për ceremoninë e varrimit të Kostandinos Kacifas po bëjnë thirrje për 35-vjeçarin që e konsiderojnë hero dhe për Vorio Epirin. Fluksi i grekëve që po hyjnë...

Grekët me parulla nacionaliste: Vorio Epiri është grek!

para 5 muajve - Medial

Shtetasit grekë që kanë mbërritur në Bularat për ceremoninë e varrimit të Kostandinos Kacifas po bëjnë thirrje për 35-vjeçarin që e konsiderojnë hero dhe për Vorio Epirin. Fluksi i grekëve që po hyjnë...

Krijohen radhë 3 km në Kakavijë, acarohen grekët

para 5 muajve - Albeu

Konstantinos Kacifas , 35-vjeçari i minoritetit grek që mbeti i vrarë pas sulmit mbi policinë shqiptare më 28 tetor do përcillet sot në banesën e fundit. Ditën e djeshme trupi i të ndjerit që ndodhej në...

Grekët shpalosin parulla nacionaliste në fshatin Bularat (FOTO LAJM)

para 5 muajve - Albeu

Fshati Bularat është mbushur nga grek ët"> grek ët që kanë ardhur për të marrë pjesë në varrimin e Kostandinos Kacifas. Ndërkohë që nuk kanë munguar edhe incidentet dhe thirrjet ekstremiste. Pak më parë...

“Vorio Epiri është grek”, nacionalistët fqinj në Bularat provokojnë shqiptarët: Këtu ne jemi në tokën tonë

para 5 muajve - Gazeta Tema

Mjaft shtetas grekë kanë mbërritur në Bularat për ceremoninë e varrimit të Kostandinos Kacifas. Ata po bëjnë thirrje për 35-vjeçarin që e konsiderojnë hero dhe për Vorio Epirin. Fluksi i grekëve që po...

Këta janë kolonelët e gjeneralët nazistë që drejtuan turmën e grekëve në Bularat (FOTO LAJM)

para 5 muajve - Pa censure

Historiani shqiptar Arben Llalla së funmdi ka publikuar disa foto ku sipas tij, personat që shihen janë kolonelë gjeneralë dhe nazistëve grekë të “Agimit të Artë”. Llalla ndër të tjera ka treguar edhe...

Tensionohet situata/ Radhë kilometrike në Kakavijë, acarohen grekët

para 5 muajve - Sot News

Konstantinos Kacifas, 35-vjeçari i minoritetit grek që mbeti i vrarë pas sulmit mbi policinë shqiptare më 28 tetor do përcillet sot në banesën e fundit. Ditën e djeshme trupi i të ndjerit që ndodhej në...

“Vorio Epiri, grek”, ekstremistët nisin provokimet në Bularat, ja çfarë po ndodh

para 5 muajve - Sot News

Me zë të lartë duke kënduar në kor himnin grek, qytetarët grekë që marrin pjesë sot në ceremoninë mortore të Kostancinos Kacifas kanë provokuar dhe me parulla nacionaliste. “Kacifa jeton, ti na drejton”,...

Varrimi i Kaçifasit, thirrje ekstremiste: Gjaku na thërret të djegim shqiptarin

para 5 muajve - Fol

Ka nisur ceremonia e varrimit të ekstremistit grek, Kostandinos Kaçifas. Që në fillim të saj, kanë grekët e pranishëm kanë nisur me thirrje ekstremiste greke, thirrje për Vorio-Epir. Para trupit të Kaçifasit...

Thirrje nacionaliste në ceremoninë mortore të Kacifas: “Vorio Epiri është Greqi, Kacifas jeton”

para 5 muajve - Blitz

Një flamur gjigand grek, himni grek dhe thirrjet nacionaliste: “Vorio Epiri është Greqi, Kacifas jeton, Kacifas drejton”, kanë qenë pjesë e ceremonisë mortore të Kostandis Kacifas, e cila po mbahet në...

Eurodeputetja greke shkon në shtëpinë e Kacifas

para 5 muajve - Gazeta Express

Eurodeputetja qipriote Eleni Theocarus ka mbërritur paraditen e së enjtes në shtëpinë e Kostandinos Kacifas, në fshatin Bularat të Gjirokastrës. Theocarus ka deklaruar disa ditë më parë se çështjen e Kacifas...

“Gjaku na thërret që të djegim shqiptarin”/ Video+Foto

para 5 muajve - Shenja

Ceremonia mortore e Kaçifas është kthyer thuajse në një veprimtari ekstremiste antishqiptare. Ashtu siç parashikohej varrimi i 35 vjeçarit ka mbledhur veç miqve dhe familjarëve edhe ekstremistë të Agimit...

Deputetja greke mbërrin në shtëpinë e Kacifës

para 5 muajve - Medial

Deputetja greke Eleni Theocarus ka mbërritur paraditen e së enjtes në shtëpinë e Kostandinos Kacifas, në fshatin Bularat të Gjirokastrës. Në orën 13:00 do të mbahet mesha në kishën e fshatit, ndërsa në...

Bularati/ Athina thirrje qytetarëve grekë: Tregoni respekt dhe vetëpërmbajtje

para 5 muajve - Gazeta Tema

Athina zyrtare u ka bërë thirrje shtetasve grekë që do të marrin pjesë në varrimin e 35-vjeçarit Konstandinos Kacifas që të tregojnë vetëpërmbajtje dhe respekt. Sipas CNN-it grek ka qenë Ministria e Punëve...

Frikë për përplasje në Bularat, Greqia ka një thirrje për qytetarët

para 5 muajve - Medial

Frika se mund të ketë një përplasje në Bularat, gjatë varrimit të ekstremistit grek Kostandinos Kaçifas, ka bërë që Ministria e Jashtme dhe ajo e Mbrojtjes së Qytetarit në Greqi ti bëjnë thirrje qytetarëve...

Grekët “çmenden” në Bularat: Vorio-Epiri dhe Maqedonia janë Greqi!

para 5 muajve - Republika

Më shumë se 500 qytetarë grekë të ardhur me autobusë nga Athina, Selaniku, Janina e qytete të tjera janë mbledhur në qendrën e fshatit Bularat, në pritje të ceremonisë së varrimit të Konstandinos Kaçifas,...

Fillojnë provokimet, qerosi me uniformën e ushtrisë greke kërcënon gazetarët

para 5 muajve - Albeu

Përkrahës të familjes Kacifa dhe qindra qytetarë grekë kanë mbërritur në Bularat për të marrë pjesë në ceremoninë mortore të Konstandinos Kacifas, i vrarë pas sulmit mbi policinë më 28 tetor. Ndërkohë...

Grekët “çmenden” në Bularat: Vorio-Epiri dhe Maqedonia janë Greqi!

para 5 muajve - Tetova Sot

Më shumë se 500 qytetarë grekë të ardhur me autobusë nga Athina, Selaniku, Janina e qytete të tjera janë mbledhur në qendrën e fshatit Bularat, në pritje të ceremonisë së varrimit të Konstandinos Kaçifas,...

Greku i vrarë nga Policia po varroset me manifestime nacionaliste

para 5 muajve - Periskopi

Në qendër të Bularatit është shpalosur një flamur i madh grek dhe bëhen thirrje nacionaliste, ndërkohë që trupi i Kostandinos Kacifas po shkon drejt kishës për ceremoninë mortore. Kortezhi mortor mban...

FOTOT/ Bularati “pushtohet” kudo nga flamujt grekë dhe thirrjet nacionaliste, ja ç’po ndodh para varrimit të ekstremistit dhe mungesa flamurit shqiptar

para 5 muajve - Gazeta Tema

Qindra qytetarë grekë kanë mbërritur në Bularat për të marrë pjesë në ceremoninë mortore të ekstremistit grek Konstandinos Kacifas, i vrarë pasi qëlloi me kallashnikov drejt policisë. Disa qytetarë grekë...

“Kaçifas”, shoqërohen 4 grekë, i ndalohet hyrja 8 anëtarëve të Agimit të Artë

para 5 muajve - Gazeta Shqip

Fshati Bularat i Gjirokastrës i ngjan sot një vendi pelegrinazhi, teksa qindra qytetarë nga bashkitë minoritare Dropull e Finiq janë bashkuar me qytetarë grekë të ardhur nga Athina, Selaniku, Patra e Janina...

Ekstremistë në Bularat, familja Kacifas “i mbyll derën” gazetarëve shqiptarë

para 5 muajve - Tetova Sot

Shtetasit grekë që kanë mbërritur në Bularat kanë bërë thirrje në kor “Maqedonia është Greqi” dhe “Kostandin, ti je gjallë”. Ka pasur edhe këngë greke nacionaliste si dhe është kënduar himni grek. Në 14:00...

Varrimi i Kacifas, 8 ekstremistë grekë nuk lejohen të hyjnë në Shqipëri

para 5 muajve - Lajmi.net

Sot, në Bularat të Gjirokastrës do të zhvillohet ceremonia e varrimit të 35-vjeçarit Kostandinos Kacifas, i cili mbeti i vrarë 10 ditë më parë nga RENEA, pasi qëlloi mbi forcat e policisë dhe nuk iu bind...

Maska, bluza e flamuj, qytetarët grekë pushtojnë Bularatin: Konstandin je heroi ynë, ti jeton

para 5 muajve - Sot News

Përkrahës të familjes Kacifa dhe qindra qytetarë grekë kanë mbërritur në Bularat për të marrë pjesë në ceremoninë mortore të Konstandinos Kacifas, i vrarë pas sulmit mbi policinë më 28 tetor. Të  veshur...

Frikë për përplasje në Bularat, Athina zyrtare u bën apel shtetasve grekë

para 5 muajve - Albeu

Ministria e Punëve të Jashtme greke u ka bërë thirrje shtetasve të saj, që kanë shkruar në fshatin Bularat për të marrë pjesë në varrimin e ekstremistit grek Konstantinos Kaçifas që të tregojnë vetëpërmbajtje...

“Zjarr kundër qenve shqiptarë” Në Bularat kanë hyrë neonazistët!

para 5 muajve - Gazeta Monitor

Me ceremoninë e Kostandinos Kacifas s’mund të mos mungonin dhe thirrjet e rënda për të vrarë shqiptarët, për t’i djegur si “qentë” apo për të treguar se toka ku ata po shkelin e varrosin 35 vjeçarin, është...

‘Shkrime antishqiptare’, si u ndaluan 6 ekstremistë grekë të hyjnë në Shqipëri

para 5 muajve - Ina

Në Bularat të Gjirokastrës do të zhvillohet ceremonia e varrimit të 35-vjeçarit Kostandinos Kacifas, i cili mbeti i vrarë 10 ditë më parë nga RENEA, pasi qëlloi mbi forcat e policisë dhe nuk iu bind thirrjes...

I jepet lamtumira e fundit Kacifas, Athina zyrtare me thirrje të forta

para 5 muajve - Sot News

Ndërkohë që në orën 13:00 pritet që t’i jepet lamtumira e fundit ekstremistit grek Kostandinos Kacifas, Athina zyrtare ka bërë thirrje për shmangien e incidenteve. Ministria e Punëve të Jashtme dhe Mbrojtjes...

Mbërrijnë grekët, ç?po ndodh në fshatin Bularat (FOTO VIDEO)

para 5 muajve - Albeu

Ditën e sotme në fshatin Bularat të Gjirokastrës do të zhvillohet ceremonia e varrimit të 35-vjeçarit Kostandinos Kacifas , i cili mbeti i vrarë 10 ditë më parë nga RENEA, pasi qëlloi mbi forcat e policisë...

Varrimi i Kacifas/Ekstremistët grek drejt Bularatit, Athina zyrtare bën thirrje publike

para 5 muajve - Sot News

Ndërkohë që në orën 13:00 pritet që t’i jepet lamtumira e fundit ekstremistit grek Kostandinos Kacifas, Athina zyrtare ka bërë thirrje për shmangien e incidenteve. Ministria e Punëve të Jashtme dhe Mbrojtjes...

Bularati reflekton problemin më të gjerë të nacionalizmit në rritje

para 5 muajve - Telegrafi

Ebi Spahiu Më 28 tetor, një shtetas grek 35-vjeçar me emrin Kostantinos Kacifas hapi zjarr në fshatin Bularat, në jug të Shqipërisë, shtëpi e një pakice të konsiderueshme etnike greke në zonë. Disa orë...

Varrimi i Kacifas, ndalohen në kufi 8 ekstremistë grekë

para 5 muajve - Gazeta Express

Sot, në Bularat të Gjirokastrës do të zhvillohet ceremonia e varrimit të 35-vjeçarit Kostandinos Kacifas, i cili mbeti i vrarë 10 ditë më parë nga RENEA, pasi qëlloi mbi forcat e policisë dhe nuk iu bind...

Varrimi i Kacifas, grekët e parë mbërrijnë në Kakavijë

para 5 muajve - Zhurnal

Tiranë, 8 nëntor - Kanë mbërritur në Kakavijë shtetasit e parë grekë që do të marrin pjesë në varrimin Kostandinos Kacifas. Autobusi i parë nga Athina mbërriti rreth orës 5:30. Autobusët janë nisur nga...

Kaçifa do varroset me rroba ushtarake dhe flamur grek

para 5 muajve - Vizion Plus

Në orën 13:00 do t’i jepet lamtumira për në banesën e fundit 35 vjeçarit minoritar Kostandinos Kaçifa. Në ceremoninë e varrimit që do të paraprihet nga mesha në kishën e Shën Athanasit, pritet që krahas...

Greku i vrarë nga Policia po varroset me manifestime nacionaliste

para 5 muajve - Gazeta Monitor

Në qendër të Bularatit është shpalosur një flamur i madh grek dhe bëhen thirrje nacionaliste, ndërkohë që trupi i Kostandinos Kacifas po shkon drejt kishës për ceremoninë mortore. Kortezhi mortor mban...

Athina ka frikë nga “pelegrinët” e Bularatit: Përmbahuni!

para 5 muajve - 24 ore

Ministria greke e Punëve të Jashtme dhe Mbrojtjes së Qytetarëve ka ftuar të gjithë qytetarët grekë që kanë zgjedhur të vizitojnë Bularatin, për të marrë pjesë në ceremoninë e varrimit të Kostandin Kacifas,...

Sot varrimi i Kacifas, 8 ekstremistë grekë nuk lejohen të hyjnë në Shqipëri

para 5 muajve - Koha.net

Sot, në Bularat të Gjirokastrës do të zhvillohet ceremonia e varrimit të 35-vjeçarit Kostandinos Kacifas, i cili mbeti i vrarë 10 ditë më parë nga RENEA, pasi qëlloi mbi forcat e policisë dhe nuk iu bind...

Grekët në Bularat me thirrje anti-shqiptare

para 5 muajve - Gazeta e re

Siç ishte ishte paralajmëruar, ceremonia e varrimit të ekstremistit grek, Kostandinos Kaçifas ka marrë ngjyra ekstremiste. Qindra grekët  e mbërritur në Bularat, janë ekstremistë të Agimit të Artë dhe...

Ekstremistët grekë thirrje nacionaliste në Bularat: Vorio Epiri është Greqi!

para 5 muajve - Java News

Shtetasit grekë që kanë mbërritur në Bularat për ceremoninë e varrimit të Kostandinos Kacifas po bëjnë thirrje për 35-vjeçarin që e konsiderojnë hero dhe për Vorio Epirin. Nacionalistët grekë janë mbledhur...

Grekët në Bularat: Zjarr kundër qenve shqiptarë

para 5 muajve - Gazeta e re

Siç edhe kishm paralajmëruar, ceremonia e varrimit të ekstremistit grek, Kostandinos Kaçifas ka marrë ngjyra ekstremiste. Qindra grekët  e mbërritur në Bularat, janë ekstremistë të Agimit të Artë dhe të...

‘Kacifas’, mbërrijnë grekët e parë: Jemi shumë! Vijmë të nderojmë heroin tonë

para 5 muajve - Gazeta Shqip

Ashtu siç ishte paralajmëruar ceremonia e varrimit të Konstandinos Kaçifas në Bularat do të ndiqe nga qindra qytetarë grekë dhe minoritarë që u nisën mbrëmjen e djeshme drejt Shqipërisë. Rreth orës 05:30...

Thirrje nacionaliste dhe ëndrra me Vorio Epir në Bularat

para 5 muajve - Java News

Shtetasit grekë që kanë mbërritur në Bularat për ceremoninë e varrimit të Kostandinos Kacifas po bëjnë thirrje për 35-vjeçarin që e konsiderojnë hero dhe për Vorio Epirin. Nacionalistët grekë janë mbledhur...

‘Kacifas’, mbërrijnë grekët e parë: Po vijmë të nderojmë heroin tonë!

para 5 muajve - Gazeta Shqip

Ashtu siç ishte paralajmëruar ceremonia e varrimit të Konstandinos Kaçifas në Bularat do të ndiqe nga qindra qytetarë grekë dhe minoritarë që u nisën mbrëmjen e djeshme drejt Shqipërisë. Rreth orës 05:30...

Varrimi i Kaçifas, autobusë me grekë nga Athina, Selaniku, e Janina. Masa të forta në kufi

para 5 muajve - Gazeta Tema

Zhvillohet sot ceremonia mortore Kostandinos Kacifas, vrare 11 dite me pare ne perplasjen me Renean ne Bularat. Gazetarja e “Panorama” ben e dije se ne oret e para te mengjesit te sotem kane mberritur...

6 ekstremistë grekë nuk lejohen të hyjnë në Shqipëri për varrimin e Kacifas

para 5 muajve - Gazeta Tema

Në Bularat të Gjirokastrës do të zhvillohet ceremonia e varrimit të 35-vjeçarit Kostandinos Kacifas, i cili mbeti i vrarë 10 ditë më parë nga RENEA, pasi qëlloi mbi forcat e policisë dhe nuk iu bind thirrjes...

‘Kacifas’, mbërrijnë grekët e parë, kontrolle për ekstremistët e Agimit të Artë

para 5 muajve - Gazeta Shqip

Ashtu siç ishte paralajmëruar ceremonia e varrimit të Konstandinos Kaçifas në Bularat do të ndiqe nga qindra qytetarë grekë dhe minoritarë që u nisën mbrëmjen e djeshme drejt Shqipërisë. Rreth orës 05:30...

Grekët, politikë në Bularat: Konstandin je hero! Maqedonia është Greqi!

para 5 muajve - Java News

Qytetarë të shumtë grekë janë mbledhur në Bularat për t’i dhënë lamtumirën 35-vjeçarit Kostandinos Kacifas, i cili u vra nga forcat RENEA. Me flamuj grek në duar grekët e pranishëm mbajnë parullat “Kostandin...

Varrimi i Kacifas, grekët e parë mbërrijnë në Kakavijë

para 5 muajve - Klan Kosova

Kanë mbërritur në Kakavijë shtetasit e parë grekë që do të marrin pjesë në varrimin Kostandinos Kacifas. Autobusi i parë nga Athina mbërriti rreth orës 5:30. Autobusët janë nisur nga qyteti Selaniku, Athina,...

Varrimi i Kacifas, grekët e parë mbërrijnë në Kakavijë

para 5 muajve - Ina

Kanë mbërritur në Kakavijë shtetasit e parë grekë që do të marrin pjesë në varrimin Kostandinos Kacifas. Autobusi i parë nga Athina mbërriti rreth orës 5:30. Autobusët janë nisur nga qyteti Selaniku, Athina,...

Bularati “pushtohet” kudo nga flamujt grekë dhe thirrjet nacionaliste

para 5 muajve - Tetova Sot

Qindra qytetarë grekë kanë mbërritur në Bularat për të marrë pjesë në ceremoninë mortore të ekstremistit grek Konstandinos Kacifas, i vrarë pasi qëlloi me kallashnikov drejt policisë. Disa qytetarë grekë...

Varrimi i Kacifas, grekët e parë mbërrijnë në Kakavijë

para 5 muajve - Telegrafi

Kanë mbërritur në Kakavijë shtetasit e parë grekë që do të marrin pjesë në varrimin Kostandinos Kacifas. Autobusi i parë nga Athina mbërriti rreth orës 5:30. Autobusët janë nisur nga qyteti Selaniku, Athina,...

Lamtumira e fundit e Kacifas/ Bularati në shtetrrethim, policia greke dhe shqiptare e pranishme, por “e padukshme”

para 5 muajve - Sot News

Mesditën e sotme, pritet që trupi i Kostandinos Kacifas të përcillet për në banesën e fundit në fshatin Bularat në Gjirokastër. Ceremonia e varrimit kryhet sot, 11 ditë pasi u qëllua për vdekje nga forcat...

Ceremonia mortore e Kacifas, Greqia thirrje qytetarëve: ”Tregoni vetëpërmbajtje”

para 5 muajve - Blitz

Pak orë para funeralit të 35-vjeçarit Konstandinos Kacifas Greqia iu ka bërë një apel qytetarëve të saj. Sipas CNN-it grek Ministria e Punëve të Jashtme dhe Mbrojtjes së Qytetarëve u ka bërë thirrje shtetasve...

Ministria greke mesazh shtetasve të saj: Tregoni respekt në Shqipëri

para 5 muajve - Java News

Ministria e Punëve të Jashtme dhe Mbrojtjes së Qytetarëve të Greqisë u ka bërë thirrje grekëve që kanë ardhur në fshatin Bularat për të marrë pjesë në varrimin e ekstremistit grek Konstantinos Kaçifas...

Bularati “pushtohet” kudo nga flamujt grekë dhe thirrjet nacionaliste

para 5 muajve - AlbPortali

Qindra qytetarë grekë kanë mbërritur në Bularat për të marrë pjesë në ceremoninë mortore të ekstremistit grek Konstandinos Kacifas, i vrarë pasi qëlloi me kallashnikov drejt policisë. Loading... Disa qytetarë...

Policia blindon Kakavijën, ndalohen në kufi ekstremistët e Agimit të Artë

para 5 muajve - Albeu

Ditën e sotme rreth orës 13:00 pritet që të mbahet varrimi i Konstandinos Katsifas, trupi i të cilit u mbajt për disa ditë në institutin e mjekësisë ligjore në Tiranë dhe dje iu kthye familjarëve të tij...

Shteti në këmbë, mbërrijnë autobusët e parë me grek për varrimin e Kacifas

para 5 muajve - Albeu

Ashtu siç ishte paralajmëruar, në Kakavijë kanë mbërritur edhe shtetasit e parë grek të cilët duan të marrin pjesë në varrimin e Kostandinos Kacifas . Kujtojmë se Kacifas u neutralizua pas një shkëmbimi...

Sot varrimi për ekstremistin e vrarë në Bularat, grekët e parë futen në Shqipëri

para 5 muajve - Gazeta Express

Kanë mbërritur në Kakavijë shtetasit e parë grekë që do të marrin pjesë në varrimin Kostandinos Kacifas. Autobusi i parë nga Athina mbërriti rreth orës 5:30. Autobusët janë nisur nga qyteti Selaniku, Athina,...

“Kaçifa”, ndalohen në kufi grekët me bluza “Vorio Epir”

para 5 muajve - Vizion Plus

Shtetas të shumtë grekë kanë mbëritur qysh orët e para të mëngjesit të kësaj të enjte në Kakavijë për varrimin 35 vjeçarit Kostandinos Kaçifa. Mësohet se autobusi I parë nga Athina mbërriti rreth orës...

‘Bularati’, ministria greke mesazh shtetasve të saj: Tregoni përmbajtje dhe respekt

para 5 muajve - Java News

Ministria e Punëve të Jashtme dhe Mbrojtjes së Qytetarëve të Greqisë u ka bërë thirrje grekëve që kanë ardhur në fshatin Bularat për të marrë pjesë në varrimin e ekstremistit grek Konstantinos Kaçifas...

Në Kakavijë ndalohen personat me simbole iredentiste, por në Bularat ka ekstremistë të Agimit të Artë

para 5 muajve - 24 ore

Shtetasit grekë që kanë mbërritur në Bularat kanë bërë thirrje në kor “Maqedonia është Greqi” dhe “Kostandin, ti je gjallë”. Ka pasur edhe këngë greke nacionaliste si dhe është kënduar himni grek. Në 14:00...

Bularati “pushtohet” kudo nga flamujt grekë dhe thirrjet nacionaliste

para 5 muajve - Fakti Ditor

Qindra qytetarë grekë kanë mbërritur në Bularat për të marrë pjesë në ceremoninë mortore të ekstremistit grek Konstandinos Kacifas, i vrarë pasi qëlloi me kallashnikov drejt policisë. Disa qytetarë grekë...

Varrimi i Kacifas/ Ndalohet në kufi një furgon me grekë, zbulohet arsyeja

para 5 muajve - Sot News

Sot në orën 14:00 është paralajmëruar të mbahet ceremonia mortore për të ndjerin Kostandino Kacifas, trupin e të cilit e mori familja një ditë më parë. Në doganën e Kakavijës ka forca të shtuara policore...

Thirrje nacionaliste në Bularat: Vorio Epiri është grek

para 5 muajve - Periskopi

Shtetasit grekë që kanë mbërritur në Bularat për ceremoninë e varrimit të Kostandinos Kacifas po bëjnë thirrje për 35-vjeçarin që e konsiderojnë hero dhe për Vorio Epirin. Fluksi i grekëve që po hyjnë...

Varrimi i Kacifasit: ethe nacionaliste greke në shpërthim

para 5 muajve - Te Sheshi

Një pjesë e shoqërisë greke po i qaset nacionalisht procesit të varrimit të Kostandinos Kacifasit në Bularat. Një masë e madhe shtetasish nga fqinji jugor hynë në tokën shqiptare me flamuj e parrulla ku...

Varrimi Kacifas, vijnë në Kakavijë shtetasit e parë grekë

para 5 muajve - Sot News

Sot në orën 14:00 është paralajmëruar të mbahet ceremonia mortore për të ndjerin Kostandino Kaçifas, trupin e të cilit e mori familja një ditë më parë. Varrimi i Kaçifas do të kryhet në fshatin Bularat...

Eurodeputetja greke shkon në shtëpinë e Kacifas

para 5 muajve - Pa censure

Eurodeputetja qipriote Eleni Theocarus ka mbërritur paraditen e së enjtes në shtëpinë e Kostandinos Kacifas, në fshatin Bularat të Gjirokastrës. Theocarus ka deklaruar disa ditë më parë se çështjen e Kacifas...

Eurodeputetja qipriote mbërrin në shtëpinë e Kacifas

para 5 muajve - Fakti Ditor

Eurodeputetja qipriote Eleni Theocarus ka mbërritur paraditen e së enjtes në shtëpinë e Kostandinos Kacifas, në fshatin Bularat të Gjirokastrës. Theocarus ka deklaruar disa ditë më parë se çështjen e Kacifas...

‘Shkrime antishqiptare’, si u ndaluan 6 ekstremistë grekë të hyjnë në Shqipëri

para 5 muajve - Java News

Në Bularat të Gjirokastrës do të zhvillohet ceremonia e varrimit të 35-vjeçarit Kostandinos Kacifas, i cili mbeti i vrarë 10 ditë më parë nga RENEA, pasi qëlloi mbi forcat e policisë dhe nuk iu bind thirrjes...

Varrimi i Kacifas, 8 ekstremistë grekë nuk lejohen të hyjnë në Shqipëri

para 5 muajve - 24 ore

Sot, në Bularat të Gjirokastrës do të zhvillohet ceremonia e varrimit të 35-vjeçarit Kostandinos Kacifas, i cili mbeti i vrarë 10 ditë më parë nga RENEA, pasi qëlloi mbi forcat e policisë dhe nuk iu bind...

‘Kacifas’/ Grekët vijnë me autobusë, ndalohet në kufi grupi me bluza “Vorio Epir”

para 5 muajve - Java News

Konstantinos Kacifa, 35-vjeçari i minoritetit grek që mbeti i vrarë pas sulmit mbi policinë shqiptare më 28 tetor do përcillet sot në banesën e fundit. Kanë mbërritur në Kakavijë shtetasit e parë grekë...

8 ekstremistë grekë nuk lejohen të hyjnë në Shqipëri për varrim të Kacifas

para 5 muajve - Periskopi

Sot, në Bularat të Gjirokastrës do të zhvillohet ceremonia e varrimit të 35-vjeçarit Kostandinos Kacifas, i cili mbeti i vrarë 10 ditë më parë nga RENEA, pasi qëlloi mbi forcat e policisë dhe nuk iu bind...

Sot varrimi i Kacifas, 8 ekstremistë grekë nuk lejohen të hyjnë në Shqipëri

para 5 muajve - Pa censure

Në Bularat të Gjirokastrës do të zhvillohet ceremonia e varrimit të 35-vjeçarit Kostandinos Kacifas, i cili mbeti i vrarë 10 ditë më parë nga RENEA, pasi qëlloi mbi forcat e policisë dhe nuk iu bind thirrjes...

Sot varrimi i Kacifas, 8 ekstremistë grekë nuk lejohen të hyjnë në Shqipëri

para 5 muajve - Ekonomia Online

Në Bularat të Gjirokastrës do të zhvillohet ceremonia e varrimit të 35-vjeçarit Kostandinos Kacifas, i cili mbeti i vrarë 10 ditë më parë nga RENEA, pasi qëlloi mbi forcat e policisë dhe nuk iu bind thirrjes...

Varrimi i Kacifas/ Ndalohet në kufi një furgon me grekë, zbulohet arsyeja

para 5 muajve - Java News

Sot në orën 14:00 është paralajmëruar të mbahet ceremonia mortore për të ndjerin Kostandino Kacifas, trupin e të cilit e mori familja një ditë më parë. Në doganën e Kakavijës ka forca të shtuara policore...

Sot varroset Kacifas, nga Athina mbërrijnë dy autobusë me qytetarë grekë

para 5 muajve - Illyria

Tiranë, 8 nëntor 2018 – Sot i jepet lamturmira e fundit 35-vjeçarit Kostandinos Kacifas, i cili u vra në Bularat të Gjirokastrës nga forcat RENEA, 12 ditë më parë. Siç ishte paralajmëruar, nga Greqia kanë...

Varrimi i Kacifasit, qindra grekë nisen drejt fshatit Bularat

para 6 muajve - Gazeta Shqip

Rreth 300 shtetas grekë dhe minoritarë janë nisur gjatë orëve të mbrëmjes nga Athina, për të marrë pjesë në varrimin e Kostandinos Kacifas në Bularat. Organizatorët kishin vënë në dispozicion disa autobusë...

Mediat greke: Nisen 9 autobusë nga Athina për funeralin e Kacifas në Bularat

para 6 muajve - Klan Kosova

Të paktën 9 autobusë do të nisen sonte nga Athina për në fshatin Bularat të Dropullit, ku nesër do të zhvillohet ceremonia mortore e 35-vjeçarit Kostandinos Kacifas. Televizioni grek Ant1 raporton se veç...

VIDEO/ Ekstremistët grekë nisen me autobusa për varrimin e Kacifas

para 6 muajve - Java News

Ditën e nesërme në orën 13:00 në fshatin Bularat të Gjirokastrës pritet të zhvillohet ceremonia mortore për varrosjen e ekstremistit grek Konstantinos Kaçifa. Trupi i Kaçifas ka mbërritur në shtëpinë e...

Të shtënat greke në Shqipëri reflektojnë problemin e nacionalizmit në rritje

para 6 muajve - Gazeta Tema

Ngjarja tragjike ka ngjallur debate rreth operacionit që çoi në vdekjen e Kacifas, duke nënvizuar tensionet etnike mes komuniteteve në Shqipëri dhe rolit që etno-nacionalizmi po luan në përforcimin e zërit...

Mediat greke: Nisen 9 autobusë nga Athina për funeralin e Kacifas në Bularat

para 6 muajve - Pa censure

Të paktën 9 autobusë do të nisen sonte nga Athina për në fshatin Bularat të Dropullit, ku nesër do të zhvillohet ceremonia mortore e 35-vjeçarit Kostandinos Kacifas. Televizioni grek Ant1 raporton se veç...

Nëntë autobusë me ekstremistë grekë drejt Shqipërisë, për funeralin e Kacifas

para 6 muajve - Periskopi

Ndërsa nesër do të zhvillohet ceremonia mortore e Konstantinos Kacifas, mediat greke raportojnë se 9 autobusët e parë nga Greqia nisen sonte, me synimin për në Bularat. Terroristi 35-vjeçar u vra nga forcat...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK