http://kariera.mk

Shkruar dhe me regji nga Enver Petrovci “Kreolët e Ballkanit” premierë në Tiranë më 8 e 9 dhjetor

para 5 muajve - Koha.net

Drama “Kreolët e Ballkanit” vjen premierë në skenën e Teatrit Kombëtar Eksperimental “Kujtim Spahivogli” në Tiranë për publikun. Shkruar dhe me regji nga Enver Petrovci “Kreolët e Ballkanit” sjell histori...

Enver Petrovci: unë, pro një Teatri të ri Kombëtar. I vjetri, pa asnjë vlerë

para 5 muajve - Ina

Aktori i njohur kosovar Enver Petrovci, është shprehur pro prishjes së godinës ekzistuese të Teatrit Kombëtar, duke qenë njëherësh pro ndërtimit të një të riu. Ka qenë ky i pari rast kur një figurë e njohur...

Enver Petrovci sjell premierën “Kreolët e Ballkanit” në Teatrin Eksperimental

para 6 muajve - Java News

Drama “Kreolët e Ballkanit” vjen premierë në skenën e Teatrit Kombëtar Eksperimental “Kujtim Spahivogli” për publikun. Shkruar dhe me regji nga Enver Petrovci “Kreolët e Ballkanit” sjell histori dashurie,...

Enver Petrovci: unë, pro një Teatri të ri Kombëtar. I vjetri, pa asnjë vlerë

para 5 muajve - Te Sheshi

Aktori i njohur kosovar Enver Petrovci, është shprehur pro prishjes së godinës ekzistuese të Teatrit Kombëtar, duke qenë njëherësh pro ndërtimit të një të riu. Ka qenë ky i pari rast kur një figurë e njohur...

Enver Petrovci flet për marrëdhënien me fëmijët e tij

para 6 muajve - Gazeta Express

Regjisori dhe aktori Enver Petrovci ishte i ftuar në emisionin “Rudina” në Tv Klan për të folur për shfaqjen “Kreolët e Ballkanit” dhe jo vëtëm. Ai foli edhe për familjen dhe tregoi marrëdhënien e tij...

Drama “Tri gra dhe Misugi” nga Tirana udhëton në Kosovë

para 6 muajve - Koha.net

Drama “Tri gra dhe Misugi” vijon të shfaqet në skenat teatrore në qytetet e Kosovës. Mbrëmja e datës 10 dhjetor, shfaqja me regji nga Suela Bako është në Teatrin e Qytetit në Gjilan, më 11 dhjetor – teatri...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK