http://kariera.mk

Deputetët: Ekonomia reduktohet në asfalt

para 5 muajve - RTV 21

Pas prezantimit të projektbuxhetit, vazhdoi debati i përfaqësuesve të subjekteve politike në Kuvendin e Kosovës Opozita tha se është buxhet që reduktohet në infrastrukturë, ndërsa pozita tha se krahasuar...

Vihet në pikëpyetje miratimi në parim i projektbuxhetit të vitit 2019

para 5 muajve - Zhurnal

Prishtinë, 6 dhjetor - Me debate dhe mospajtime ndërmjet deputetëve të partive në pushtet dhe atyre në opozitë, Kuvendi i Kosovës ka diskutuar projektligjin për buxhetin e vitit 2019 të prezantuar nga...

Kosovë/LDK: Buxheti po tregon humbjen e 16 mijë vendeve të punës

para 5 muajve - Java News

Kundërshti të mëdha në Kosovë për buxhetin. Deklaratat e ministrit të Financave Bedri Hamza, i cili ka thënë se të mosvotohen projektligjet që nuk kanë mbështetje financiare dhe nuk janë të buxhetuara,...

Vazhdon seanca e Kuvendit për Projektbuxhetin 2019

para 5 muajve - Koha.net

Edhe pas pauzës ka vazhduar seanca plenare e Kuvendit të Kosovës, në të cilën po diskutohet për Projektbuxhetin e vitit 2019. Deputeti Naser Osmani, nga Grupi parlamentar i LDK-së ka thënë se numri prej...

Buxheti i vitit 2019 është buxhet i shpenzimit qeveritar dhe jo i zhvillimit socio-ekonomik

para 5 muajve - Gazeta Fjala

Kryetari i lëvizjes Vetëvendosje njëherit edhe deputet i parlamentit të Republikës së Kosovës Albin Kurti, në një postim të tij para pak çastesh në rrjetin social facebook ka shkruar se ky buxheti i vitit...

Deputetët për buxhetin: Ekonomia reduktohet në asfalt

para 5 muajve - Koha.net

Pas prezantimit të projektbuxhetit, ka vazhduar debati i përfaqësuesve të subjekteve politike në Kuvendin e Kosovës. Opozita tha se është buxhet që reduktohet në infrastrukturë, ndërsa pozita tha se krahasuar...

Deputetët: Ekonomia reduktohet në asfaltë

para 5 muajve - RTV 21

Pas prezantimit të projektbuxhetit, vazhdoi debati i përfaqësuesve të subjekteve politike në Kuvendin e Kosovës Opozita tha se është buxhet që reduktohet në infrastrukturë, ndërsa, pozita tha se krahasuar...

Ministri Hamza thotë se ka rënie të qytetarëve që kërkojnë punë

para 5 muajve - Telegrafi

Ministri i Financave, Bedri Hamza u është përgjigjur kritikave të opozitës për projektligjin për ndarjen buxhetore për vitin 2019, duke thënë se krahas rënies së numrit të të punësuarve, ka edhe rënie...

Vihet në pikëpyetje miratimi në parim i projektbuxhetit të vitit 2019

para 5 muajve - Evropa e Lirë

Me debate dhe mospajtime ndërmjet deputetëve të partive në pushtet dhe atyre në opozitë, Kuvendi i Kosovës ka diskutuar projektligjin për buxhetin e vitit 2019 të prezantuar nga Qeveria. Projektbuxheti...

Hamza tha se ka rënie të qytetarëve që kërkojnë punë

para 5 muajve - RTV 21

Hamza ka komentuar edhe “buxhetin social” për të cilin u akuzua nga LDK-ja Ministri i Financave, Bedri Hamza u është përgjigjur kritikave të opozitës për projektligjin për ndarjen buxhetore për vitin 2019,...

Kurti: Buxheti 2019 është buxhet i shpenzimit qeveritar, jo i zhvillimit

para 5 muajve - RTV 21

“Me çka merret ky kryeministër?” Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti duke folur për buxhetin e vitit 2019, ka thënë se edhe sivjet nuk ka investimet kapitale në Trepçë dhe kjo sigurisht që i...

Kuvendi në pauzë deri në orën 15:30

para 5 muajve - Kallxo

Nënkryetari i kuvendit, Xhavit Haliti ka thënë se Kuvendi do të shkoj në pauzë për tu kthyer në ora 13:50 për të vazhduar diskutimin për buxhetin e vitit 2019-të. Partitë opozitare kanë deklaruar se nuk...

Dardan Sejdiu: Projektligji për buxhetin si i para 18 vjetëve

para 5 muajve - Klan Kosova

Projektbuxhetin e shtetit, shefi i Grupit Parlamentar të Partisë Socialdemokrate, Dardan Sejdiu, e ka cilësuar si atë të para 18 vjetëve. “Duhet të dalim me një koncept tjetër ekonomik e që është zhvillimor....

Kurti: Buxheti i vitit 2019 është buxhet i shpenzimit qeveritar dhe jo i zhvillimit socio-ekonomik

para 5 muajve - RTV 21

“Me çka merret ky kryeministër?” Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti duke folur për buxhetin e vitit 2019, ka thënë se edhe sivjet nuk ka investimet kapitale në Trepçë dhe kjo sigurisht që i...

Hamza flet për shifrat e papunësisë

para 5 muajve - Gazeta Express

Ministri i Financave, Bedri Hamza tha sot në Kuvend se nuk mund të ketë zvogëlim të vendeve të punës, kur ka rritje ekonomike prej 4.1 për qind. “Nuk ka zvogëlim të vendeve e të punës kur ka rritje ekonomike...

Ministri Bedri Hamza flet për shifrat e papunësisë

para 5 muajve - Kallxo

Ministri i Financave, Bedri Hamza tha sot në Kuvend se nuk mund të ketë zvogëlim të vendeve të punës, kur ka rritje ekonomike prej 4.1 për qind. “Nuk ka zvogëlim të vendeve e të punës kur ka rritje ekonomike...

Opozita nuk e përkrah buxhetin e vitit 2019

para 5 muajve - Politiko

Në Kuvendin e Kosovës po zhvillohet debat mes pozitës dhe opozitës për buxhetin e vitit 2019. LDK dhe Vetëvendosje dhe PSD deri më tani kanë dalur kundër këtij projekt-buxheti, duke përmendur mangësitë...

Pozita buxhetin e vitit 2019 e konsideron buxhet të ‘shpresës’

para 5 muajve - Kallxo

Kuvendi i Kosovës është duke vazhduar debatin për shqyrtimin e parë të Projektligjit mbi Ndarjen Buxhetore për Buxhetin e Republikës së Kosovës për vitin 2019. Me këtë rast Blerim Kuqi, deputet nga Aleanca...

Sejdiu: Buxheti e redukton ekonominë në infrastrukturë e asfalt

para 5 muajve - Telegrafi

Shefi i Grupit Parlamentar të PSD-së, Dardan Sejdiu ka thënë se Buxheti për vitin 2019, është i përgatitur mirë me letra, por nuk dallon me buxhetet e viteve të më hershme. Sipas tij, buxheti i vitit...

Kurti: Me buxhetin e vitit 2019 nuk kemi zhvillim social e ekonomik

para 5 muajve - Telegrafi

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, tha se buxheti i vitit 2019 është buxhet i shpenzimit qeveritar, e jo i zhvillimit social dhe ekonomik. Kuti tha se LVV nuk do ta mbështet këtë buxhet. “Buxheti...

LDK kundër buxhetit për vitin 2019

para 5 muajve - RTV 21

Abdixhiku ka kritikuar programin e Qeverisë Deputeti i LDK-së, Lumir Abdixhiku në seancën e sotme ku po diskutohet Projektligji për Buxhetin e Kosovës për vitin 2019, tha se buxheti është mjet zhvillimi,...

Deputetët për buxhetin: Ekonomia reduktohet në asfalt

para 5 muajve - Pa censure

Pas prezantimit të projektbuxhetit, ka vazhduar debati i përfaqësuesve të subjekteve politike në Kuvendin e Kosovës. Opozita tha se është buxhet që reduktohet në infrastrukturë, ndërsa pozita tha se krahasuar...

Vetëvendosje nuk e përkrah buxhetin e vitit 2019-të

para 5 muajve - Gazeta Express

Albin Kurti, kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje në seancën e sotme të Kuvendit ku është duke u diskutuar Shqyrtimi i parë i Projektligjit mbi ndarjen buxhetore për Buxhetin e Republikës së Kosovës për vitin...

Sejdiu: Buxheti për 2019 ka telashe të jashtëzakonshme

para 5 muajve - RTV 21

Sejdiu ka komentuar edhe deklaratën Stoltenberg rreth ushtrisë së Kosovës Shefi i Grupit Parlamentar të Partisë Socialdemokrate (PSD), Dardan Sejdiu, është shprehur se kjo parti ende nuk ka vendosur nëse...

PSD: Buxhetit i janë ndërruar numrat, por jo mendësia

para 5 muajve - Kallxo

Shefi i Grupit Parlamentar të PSD-së, Dardan Sejdiu, tha se draft-buxhetit të vitit 2019 i janë ndërruar vetëm numrat dhe jo mendësia. “Dokumenti si dokument është i përgatitur mirë, në aspektin teknik...

LDK nuk përkrah buxhetin e Haradinajt

para 5 muajve - Albeu

Lidhja Demokratike e Kosovës ka dalë kundër projekt buxhetit për vitin 2019-të. Deputeti i LDK-së, Lumir Abdixhiku , ka thënë se investimet nëpër sektorë nuk janë të arsyeshëm dhe se nuk përbëjnë zgjidhje...

Vetëvendosje nuk e përkrah buxhetin e vitit 2019-të

para 5 muajve - Kallxo

Albin Kurti, kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje në seancën e sotme të Kuvendit ku është duke u diskutuar Shqyrtimi i parë i Projektligjit mbi ndarjen buxhetore për Buxhetin e Republikës së Kosovës për vitin...

“Planifikojmë të kemi ushtri, por për të nuk ndahet buxhet”

para 5 muajve - Klan Kosova

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, ka thënë se partia e tij nuk do ta mbështesë buxhetin e vitit 2019. “Si ka mundësi që planifikojmë të krijojmë Ushtri, ndërsa nuk kemi ndarë...

Buxheti për 2019 do të jetë 2.3 miliardë euro, LDK-ja thotë se nuk e mbështet

para 5 muajve - Koha.net

Ministri i Financave, Bedri Hamza ka prezantuar para deputetëve Projektligjin për Buxhetin e vitit 2019, duke thënë se ky buxhet do të jetë 2 miliardë e 355 milionë euro. Sipas tij, ky buxhet mundëson...

Opozita nuk e përkrah buxhetin e vitit 2019

para 5 muajve - Lajmi.net

Në Kuvendin e Kosovës po zhvillohet debat mes pozitës dhe opozitës për buxhetin e vitit 2019. LDK dhe Vetëvendosje deri më tani kanë dalur kundër këtij projekt-buxheti, duke përmendur mangësitë që sipas...

Abdixhiku: Buxheti i vitit 2019 ka blerë paqen sociale

para 5 muajve - Telegrafi

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, tha se buxheti i vitit 2019 ka blerë paqen sociale në vend. Abdixhiku tha se LDK nuk do ta mbështet këtë buxhet. “Ky buxhet e ka blerë paqen...

LDK nuk e përkrah buxhetin për vitin 2019

para 5 muajve - Gazeta Express

Lidhja Demokratike e Kosovës ka dalë kundër projekt buxhetit për vitin 2019'të. Deputeti i LDK'së, Lumir Abdixhiku, ka thënë se investimet nëpër sektorë nuk janë të arsyeshëm dhe se nuk përbëjnë zgjidhje...

LDK kundër buxhetit për vitin 2019

para 5 muajve - Kallxo

Deputeti i LDK-së, Lumir Abdixhiku në seancën e sotme ku po diskutohet Projektligji për Buxhetin e Kosovës për vitin 2019, tha se buxheti është mjet zhvillimi, por sipas tij buxheti i propozuar është vetëm...

Bedri Hamza: Draft-buxheti i 2019-ës ofron më të mirën për qytetarët

para 5 muajve - Klan Kosova

Ministri i Financave, Bedri Hamza ka folur sot para deputetëve për draft-buxhetin e vitit 2019. Ai ka thënë se ky buxhet  adreson dhe reflekton përmirësimin e të gjithë shërbimeve për qytetarët, nisur...

Hamza: Me buxhetin e vitit 2019 rritja ekonomike e vendit do të jetë 4.7%

para 5 muajve - Telegrafi

Ministri i Financave, Bedri Hamza, në seancën e Kuvendit të Kosovës, tha se buxheti për vitin 2019 do të jetë 2 miliard e 80 milionë euro. Hamza gjatë prezantimit të buxhetit, shtoi se rritja ekonomike...

Hamza: Draft-buxheti i 2019-ës ofron më të mirën për qytetarët

para 5 muajve - Gazeta Express

Ministri i Financave, Bedri Hamza ka folur sot para deputetëve për draft-buxhetin e vitit 2019. Ai ka thënë se ky buxhet  adreson dhe reflekton përmirësimin e të gjithë shërbimeve për qytetarët, nisur...

LDK nuk e përkrah buxhetin për vitin 2019

para 5 muajve - Lajmi.net

Kuvendi i Kosovës po mban seancën e rregullt plenare. Në rend të ditës është edhe votimi për vitin 2019, shkruan lajmi.net. E kundër këtij projekt buxheti ka dalë Lidhja Demokratike e Kosovës. Deputeti...

LDK-së kundër buxhetit për vitin 2019

para 5 muajve - Kallxo

Deputeti i LDK-së, Lumir Abdixhiku në seancën e sotme ku po diskutohet Projektligji për Buxhetin e Kosovës për vitin 2019, tha se buxheti është mjet zhvillimi, por sipas tij buxheti i propozuar është vetëm...

Ministri Hamza thotë se ka rënie të qytetarëve që kërkojnë punë

para 5 muajve - Gazeta Monitor

Ministri i Financave, Bedri Hamza u është përgjigjur kritikave të opozitës për projektligjin për ndarjen buxhetore për vitin 2019, duke thënë se krahas rënies së numrit të të punësuarve, ka edhe rënie...

Ministri Hamza dhe Komisioni i Financave rekomandojnë votimin e buxhetit për vitin 2019

para 5 muajve - Kallxo

Në seancën e sotme të Kuvendit të Kosovës është bërë Shqyrtimi i parë i Projektligjit mbi ndarjen buxhetore për Buxhetin e Republikës së Kosovës për vitin 2019/ Bedri Hamza, ministër i financave ka arsyetuar...

Buxheti i vitit 2019, 300 milionë euro të ndara për sektorin e arsimit

para 5 muajve - Lajmi.net

Kuvendi i Kosovës po mban seancën e rregullt plenare. Aty sot pritet të votohet edhe për buxhetin e vitit 2019, shkruan lajmi.net Në arsyetimin e tij, ministri i Financave, Bedri Hamza ka thënë se dikasteri...

Deputetët: Ekonomia reduktohet në asfaltë

para 5 muajve - Gazeta e re

Pas prezantimit të projektbuxhetit, ka vazhduar debati i përfaqësuesve të subjekteve politike në Kuvendin e Kosovës. Opozita tha se është buxhet që reduktohet në infrastrukturë, ndërsa, pozita tha se krahasuar...

Deputetët: Ekonomia reduktohet në asfaltë

para 5 muajve - KosovaPress

Shefi i grupit parlamentar të PSD-së, Dardan Sejdiu tha se për 18 vite është parë konstrukti i njëjtë buxhetor. Blerim Kuçi nga AAK tha se buxheti është për i lartë se viti 2018 për 12 përqind. Enver Hoti...

Hamza thotë se ka rënie të qytetarëve që kërkojnë punë

para 5 muajve - Gazeta e re

Ministri i Financave, Bedri Hamza u është përgjigjur kritikave të opozitës për projektligjin për ndarjen buxhetore për vitin 2019, duke thënë se krahas rënies së numrit të të punësuarve, ka edhe rënie...

Kuvendi shkon në pauzë deri në orën 15:30

para 5 muajve - Gazeta Monitor

Nënkryetari i kuvendit, Xhavit Haliti ka thënë se Kuvendi do të shkoj në pauzë për tu kthyer në ora 15:30 për të vazhduar diskutimin për buxhetin e vitit 2019-të. Partitë opozitare kanë deklaruar se nuk...

Hamza: Për çdo fazë të transformimit të FSK-së do të ketë buxhet shtesë

para 5 muajve - Ekonomia Online

Ministri i Financave, Bedri Hamza në seancën e sotme plenare ku po diskutohej për buxhetin ka folur edhe për buxhetin për FSK-në. Ai tha se do qëndrojnë mbrapa zotimit të tyre që për çdo fazë të transformimit...

Hamza: Me buxhetin e vitit 2019 rritja ekonomike e vendit do të jetë 4.7%

para 5 muajve - Tetova Sot

Ministri i Financave, Bedri Hamza, në seancën e Kuvendit të Kosovës, tha se buxheti për vitin 2019 do të jetë 2 miliard e 80 milionë euro. Hamza gjatë prezantimit të buxhetit, shtoi se rritja ekonomike...

Hamza thotë se ka rënie të qytetarëve që kërkojnë punë

para 5 muajve - KosovaPress

Sipas tij nuk ka mundësi të shpjegohet zvogëlimi i vendeve të punës kur ka rritje ekonomike prej 4.2-4.3 përqind, krahas regjistrimit të bizneseve. “Ka zvogëlim të numrit të të punësuarve, por ka edhe...

Opozita kundër buxhetit, kërkon largimin e Qeverisë

para 5 muajve - Ekonomia Online

Deputetët e Kuvendit të Kosovës janë duke diskutuar rreth buxhetit për vitin 2019-të. Për dallim nga pozita e cila po e mbështet këtë buxhet, deputetët opozitar janë shprehur kundër . Deputeti Albin Kurti,...

Kurti: Ju tregoj me çka po merret Haradinaj aktualisht

para 5 muajve - Periskopi

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka deklaruar se duke folur për buxhetin e vitit 2019, ka thënë se edhe sivjet nuk ka investimet kapitale në Trepçë dhe kjo sigurisht që i rritë apetitet e...

Kurti tregon me çka merret kryeministri Haradinaj

para 5 muajve - KosovaPress

Ai tha se në Kosovë janë ndërruar qeveritë, janë shtuar qeveritarët, janë rritur shpenzimet por nuk ka ndryshuar orientimi qeveritar. Sipas tij, zyra e kryeministrit ka më shumë buxhet se sa shërbimi korrektues...

Deputetët e pozitës lavdërojnë punën e tyre

para 5 muajve - Ekonomia Online

Deputetët e pozitës në seancën e sotme plenare gjatë diskutimit për buxhetin kanë lavdëruar punën e ministrit të Financave, Bedri Hamza dhe atij të Shëndetësisë, Uran Ismaili, raporton Ekonomia Online....

Kurti: Buxheti 2019, është buxhet i shpenzimit qeveritar

para 5 muajve - Gazeta e re

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka deklaruar se duke folur për buxhetin e vitit 2019, ka thënë se edhe sivjet nuk ka investimet kapitale në Trepçë dhe kjo sigurisht që i rritë apetitet e...

LDK nuk mbështet buxhetin – për çdo ditë të Qeverisë Haradinaj humbin 44 vende pune

para 5 muajve - Gazeta e re

Lidhja Demokratike e Kosovës nuk e mbështet Projektligjin mbi ndarjen buxhetore për Buxhetin e Republikës së Kosovës për vitin 2019, i cili po diskutohet në seancën e sotme të Kuvendit. Arsyet për këtë...

Buxheti 2019, shpenzimet më shumë se sa të hyrat

para 5 muajve - Gazeta e re

Ministri i Financave, Bedri Hamza ka paraqitur para deputetëve propozim buxhetin për vitin 2019, ka thënë se buxheti ofron më të mirën për qytetarët dhe ekonominë tonë. Hamza ka thënë se buxheti adreson...

LDK nuk mbështet buxhetin - për çdo ditë të Qeverisë Haradinaj humbin 44 vende pune

para 5 muajve - KosovaPress

Arsyet për këtë i ka dhënë deputeti i këtij subjekti politik, Lumir Abdixhiku, me ç’rast projektligjin në fjalë e ka quajtur buxhet social dhe jo zhvillimor. Në bazë të këtij projektligji, Abdixhiku thotë...

Vetëvendosje nuk e përkrah buxhetin e vitit 2019-të

para 5 muajve - Bota Press

Albin Kurti, kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje në seancën e sotme të Kuvendit ku është duke u diskutuar Shqyrtimi i parë i Projektligjit mbi ndarjen buxhetore për Buxhetin e Republikës së Kosovës për vitin...

PSD: Buxhetit i janë ndërruar numrat, por jo mendësia

para 5 muajve - Bota Press

Shefi i Grupit Parlamentar të PSD-së, Dardan Sejdiu, tha se draft-buxhetit të vitit 2019 i janë ndërruar vetëm numrat dhe jo mendësia. “Dokumenti si dokument është i përgatitur mirë, në aspektin teknik...

Fillon seanca e Kuvendit

para 5 muajve - Medial

Kuvendi i Kosovës ka nisur seancën e rregullt të paraparë për në orën 10:00. Në mesin e pikave që do të shqyrtohen sot është edhe projektligji për buxhetin e Kosovës. Më poshtë i keni pikat e rendit të...

​Buxheti 2019, shpenzimet më të mëdha se sa të hyrat

para 5 muajve - Periskopi

Ministri i Financave, Bedri Hamza ka paraqitur para deputetëve propozim buxhetin për vitin 2019, ka thënë se buxheti ofron më të mirën për qytetarët dhe ekonominë tonë. Hamza ka thënë se buxheti adreson...

LDK nuk e përkrah buxhetin e vitit 2019: Ka përplot gabime

para 5 muajve - Periskopi

Lidhja Demokratike e Kosovës ka dalë kundër projekt buxhetit për vitin 2019. Deputeti i LDK’së, Lumir Abdixhiku, ka thënë se investimet nëpër sektorë nuk janë të arsyeshëm dhe se nuk përbëjnë zgjidhje...

Sejdiu: Buxheti për 2019 ka telashe të jashtëzakonshme

para 5 muajve - Periskopi

Shefi i Grupit Parlamentar të Partisë Socialdemokrate (PSD), Dardan Sejdiu, është shprehur se kjo parti ende nuk ka vendosur nëse do të votojë buxhetin për vitin 2019, pasi sipas tij buxheti si i tillë...

Sejdiu: Projekt buxheti si i para 18 vjetëve

para 5 muajve - Ekonomia Online

Projekt buxhetin e shtetit, shefi i Grupit Parlamentar të Partisë Socialdemokrate, Dardan Sejdiu, e ka cilësuar si atë të para 18 vjetëve, raporton Ekonomia Online. “Duhet të dalim me një koncept tjetër...

Sejdiu: Buxheti për 2019 ka telashe të jashtëzakonshme

para 5 muajve - KosovaPress

Ai këto komente i bëri gjatë seancës së sotme të Kuvendit të Kosovës, ku ndër pikat e ditës është edhe ajo për buxhetin për vitin e ardhshëm. "Paramendojeni nëse në buxhetin e  vitit 2019 do të kishim...

Hamza: Me buxhetin e vitit 2019 rritja ekonomike e vendit do të jetë 4.7%

para 5 muajve - Periskopi

Ministri i Financave, Bedri Hamza, në seancën e Kuvendit të Kosovës, tha se buxheti për vitin 2019 do të jetë 2 miliardë e 80 milionë euro. Hamza gjatë prezantimit të buxhetit, shtoi se rritja ekonomike...

Nis seanca e buxhetit

para 5 muajve - Klan Kosova

Ka nisur seanca plenare ku pritet të shqyrtohen se paku nëntë pika të rendit të ditës. Pika ma e rëndësishme në këtë seancë do të jetë ajo e Projektligjit mbi ndarjen buxhetore për Buxhetin e Kosovës për...

Buxheti 2019, shpenzimet më shumë se sa të hyrat

para 5 muajve - KosovaPress

Hamza ka thënë se buxheti adreson prioritetet qeverisëse duke mundësuar përmirësimin e jetës së qytetarëve, edhe pse nuk mjafton. Ai përsëriti se rritjet ekonomike e vendit për vitin 2019 pritet të jetë...

Kuvendi i Kosovës nisi seancën

para 5 muajve - RTV 21

Do të shqyrtohet buxheti për vitin 2019 Kuvendi i Kosovës ka nisur seancën, në të cilën përveç shqyrtimit për herë të parë të projektligjit mbi ndarjen buxhetore për Buxhetin e Republikës së Kosovës për...

Nis seanca e Kuvendit

para 5 muajve - Lajmi.net

Kuvendi i Kosovës ka nisur seancën e rregullt të paraparë për në orën 10:00. Në mesin e pikave që do të shqyrtohen sot është edhe projektligji për buxhetin e Kosovës, përcjell lajmi.net. Më poshtë i keni...

Hamza: Rritja ekonomike për 2019 deri në 4.7 %

para 5 muajve - Ekonomia Online

Gjatë shqyrtimit të parë të Projektligjit mbi ndarjen buxhetore për Buxhetin e Republikës së Kosovës për vitin 2019, ministri i Financave, Bedri Hamza tha se rritja ekonomike e vendit për vitin 2019 pritet...

Lumir Abdixhiku: Buxheti e ka humbur epitetin zhvillimor, pasi është bërë buxhet social

para 5 muajve - Bota Press

Botapress 6Dhjetor-Deputeti i LDK-së, Lumir Abdixhiku në seancën e sotme ku po diskutohet Projektligji për Buxhetin e Kosovës për vitin 2019, tha se buxheti është mjet zhvillimi, por sipas tij buxheti...

Ministri Hamza dhe Komisioni i Financave rekomandojnë votimin e buxhetit për vitin 2019

para 5 muajve - Bota Press

Në seancën e sotme të Kuvendit të Kosovës është bërë Shqyrtimi i parë i Projektligjit mbi ndarjen buxhetore për Buxhetin e Republikës së Kosovës për vitin 2019. Bedri Hamza, ministër i financave ka arsyetuar...

Kuvendi sot shqyrton projektligjin për buxhetin e Kosovës

para 5 muajve - Zhurnal

Prishtinë, 6 dhjetor - Kuvendi i Kosovës sot do të mbajë seancë të rregullt. Në mesin e pikave që do të shqyrtohen janë edhe projektligji për buxhetin e Kosovës, si dhe gjendja e mjedisit për vitin 2017....

Opozita s’ka harmonizim për rezolutën për ta rrëzuar Qeverinë

para 5 muajve - Ekonomia Online

Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti tha se nuk kanë gjetur harmonizim, për rezolutën rreth dështimeve të koalicionit qeverisës për liberalizimin e vizave, e cila...

Kuvendi sot shqyrton projektligjin për buxhetin e Kosovës

para 6 muajve - Koha.net

Kuvendi i Kosovës sot do të mbajë seancë të rregullt. Në mesin e pikave që do të shqyrtohen janë edhe projektligji për buxhetin e Kosovës, si dhe gjendja e mjedisit për vitin 2017. Këto janë 11 pikat që...

Nis seanca, shqyrtohet buxheti për vitin 2019

para 5 muajve - KosovaPress

Gjithashtu do të shqyrtohet për herë të dytë edhe projektligji për ndryshimin dhe plotësimin e ligjit për Familjen i Kosovës. Agjenda: 1. Koha për deklarime jashtë rendit të ditës, 2. Koha për pyetje parlamentare,...

Kuvendi shqyrton Projektligjin për buxhetin e Kosovës

para 6 muajve - Telegrafi

Kuvendi i Kosovës sot do të mbajë seancë të rregullt, ku në mesin e pikave që do të shqyrtohen janë edhe projektligji për buxhetin e Kosovës, si dhe gjendja e mjedisit për vitin 2017. Seanca mbahet në...

​Kuvendi shqyrton projektligjin për buxhetin e Kosovës

para 6 muajve - Gazeta Express

Kuvendi i Kosovës sot do të mbajë seancë të rregullt, ku në mesin e pikave që do të shqyrtohen janë edhe projektligji për buxhetin e Kosovës, si dhe gjendja e mjedisit për vitin 2017. Këto janë 11 pikat...

Kuvendi sot mban seancë të rregullt

para 6 muajve - Lajmi.net

Kuvendi i Kosovës sot do të mbajë seancë të rregullt, ku në mesin e pikave që do të shqyrtohen janë edhe projektligji për buxhetin e Kosovës, si dhe gjendja e mjedisit për vitin 2017. Këto janë 11 pikat...

Sot në Kuvend pritet të shqyrtohet Projektligji për ndarjen buxhetore për vitin 2019

para 6 muajve - Klan Kosova

Sot në Kuvendin e Kosovës do të zhvillohet seanca plenare ku pritet të shqyrtohen se paku nëntë pika të rendit të ditës. Pika ma e rëndësishme në këtë seancë do të jetë ajo e Projektligjit mbi ndarjen...

Kuvendi shqyrton projektligjin për buxhetin e Kosovës

para 6 muajve - RTV 21

Sot mbahet seanca e rregullt e Kuvendit të Kosovës Kuvendi i Kosovës sot do të mbajë seancë të rregullt nga ora 10:00, ku në mesin e pikave që do të shqyrtohen janë edhe projektligji për buxhetin e Kosovës,...

Buxheti 2019-ës sot në Kuvend

para 6 muajve - Kallxo

Kuvendi i Republikës së Kosovës do të mblidhet sot në një seancë të re. Në këtë seancë, pas deklarimeve jashtë rendit të ditës dhe pyetjeve parlamentare, deputetët do të shqyrtojnë për herë të parë Projektligjin...

Kuvendi sot shqyrton projektligjin për buxhetin e Kosovës

para 5 muajve - Ekonomia Online

Kuvendi i Kosovës sot do të mbajë seancë të rregullt. Në mesin e pikave që do të shqyrtohen janë edhe projektligji për buxhetin e Kosovës, si dhe gjendja e mjedisit për vitin 2017. Këto janë 11 pikat që...

​Kuvendi shqyrton projektligjin për buxhetin e Kosovës

para 6 muajve - Periskopi

Kuvendi i Kosovës sot do të mbajë seancë të rregullt, ku në mesin e pikave që do të shqyrtohen janë edhe projektligji për buxhetin e Kosovës, si dhe gjendja e mjedisit për vitin 2017. Këto janë 11 pikat...

Kuvendi shqyrton projektligjin për buxhetin e Kosovës

para 6 muajve - KosovaPress

Këto janë 11 pikat që do të diskutohen: 1. Koha për deklarime jashtë rendit të ditës, 2. Koha për pyetje parlamentare, 3. Shqyrtimi i parë i Projektligjit mbi ndarjen buxhetore për Buxhetin e Republikës...

ATK-ja pohon se ka rritje të të hyrave të përgjithshme vjetore

para 6 muajve - Koha.net

Administrata Tatimore e Kosovës deri më 30 nëntor ka grumbulluar 94.6 për qind të të hyrave të përgjithshme vjetore, apo shprehur në shifra 421.8 milionë euro. “Krahasimi mes periudhave, reflekton rezultatet...

Të enjten mbahet seanca parlamentare për buxhetin e vitit 2019

para 6 muajve - Telegrafi

Kuvendi i Kosovës nesër do të mbajë seancë të rregullt ku në mesin e pikave që do të shqyrtohet projektligji për buxhetin e Kosovës. Seanca do të fillojë në orën 10:00. Në këtë seancë do të diskutohen...

ATK ka grumbulluar 94.6 % të të hyrave të përgjithshme vjetore

para 6 muajve - Medial

Administrata Tatimore e Kosovës një muaj para së të mbyllet viti kalendarik ka arritur që të tejkaloj parashikimet e përcaktuara.  Sigurisht, që tek ky rezultat kanë ndikuar përkushtimi dhe qasja profesionale...

Nesër në Kuvend shqyrtohet Projektligji për ndarjen buxhetore

para 6 muajve - Lajmi.net

Nesër do të mbahet seanca plenare e Kuvendit të Kosovës. Kuvendi i Kosovës nesër do të mbajë seancë plenare me fillim prej orës 10:00, ku janë paraparë të shqyrtohen 11 pika të rendit të ditës, përcjell...

Nesër në Kuvend shqyrtohet Projektligji për ndarjen buxhetore

para 6 muajve - Klan Kosova

Nesër do të mbahet seanca plenare e Kuvendit të Kosovës. Këto janë pikat e rendit të ditës: 3.Shqyrtimi i parë i Projektligjit mbi ndarjen buxhetore për Buxhetin e Republikës së Kosovës për vitin 2019,...

ATK-ja thotë se ka rritje të të hyrave të përgjithshme vjetore

para 6 muajve - Koha.net

Administrata Tatimore e Kosovës deri më 30 nëntor ka grumbulluar 94.6 për qind të të hyrave të përgjithshme vjetore, apo shprehur në shifra 421.8 milionë euro. “Krahasimi mes periudhave, reflekton rezultatet...

Nesër në Kuvend 11 pika të rendit të ditës

para 6 muajve - Koha.net

Nesër, e enjte, Kuvendi i Kosovës me fillim prej orës 10:00 do të mbajë seancë plenare ku janë paraparë të shqyrtohen 11 pika të rendit të ditës. Ky është rendi i ditës, sipas njoftimit nga Kuvendi: 1....

ATK grumbullon rreth 422 milionë euro nga të hyrat e përgjithshme vjetore

para 6 muajve - Telegrafi

Administrata Tatimore e Kosovës (ATK) një muaj para së të mbyllet viti kalendarik ka arritur që të tejkaloj parashikimet e përcaktuara. Deri me 30 nëntor 2018, ATK ka grumbulluar 94.6 për qind të të hyrave...

ATK ka grumbulluar mbi 94 përqind të të hyrave të përgjithshme vjetore

para 6 muajve - RTV 21

ATK ka rritje të të hyrave në krahasim me periudhën e njëjtë të viti të kaluar Administrata Tatimore e Kosovës deri më 30 nëntor ka grumbulluar 94.6 përqind të të hyrave të përgjithshme vjetore, apo shprehur...

ATK ka grumbulluar 94.6 % të të hyrave të përgjithshme vjetore

para 6 muajve - Klan Kosova

Administrata Tatimore e Kosovës një muaj para së të mbyllet viti kalendarik ka arritur që të tejkaloj parashikimet e përcaktuara.  Sigurisht, që tek ky rezultat kanë ndikuar përkushtimi dhe qasja profesionale...

Opozita kushtëzon votën për buxhetin e vitit 2019

para 6 muajve - Gazeta e re

Miratimi i buxhetit për vitin 2019 pritet të jetë një nga sfidat e radhës për Qeverinë e Kosovës, ngase opozita nuk premton se do të votojë projektligjin e propozuar për buxhetin. Shqyrtimi i parë i këtij...

Nesër seanca për buxhetin

para 6 muajve - Periskopi

Kuvendi i Kosovës nesër do të mbajë seancë të rregullt ku në mesin e pikave që do të shqyrtohet projektligji për buxhetin e Kosovës. Seanca do të fillojë në orën 10:00. Këto janë 11 pikat që do të diskutohen...

Nesër në Kuvend 11 pika të rendit të ditës

para 6 muajve - Ekonomia Online

Nesër, e enjte, Kuvendi i Kosovës me fillim prej orës 10:00 do të mbajë seancë plenare ku janë paraparë të shqyrtohen 11 pika të rendit të ditës. Ky është rendi i ditës, sipas njoftimit nga Kuvendi: 1....

Nesër seanca për buxhetin

para 6 muajve - Gazeta e re

Kuvendi i Kosovës nesër do të mbajë seancë të rregullt ku në mesin e pikave që do të shqyrtohet projektligji për buxhetin e Kosovës. Seanca do të fillojë në orën 10:00. Këto janë 11 pikat që do të diskutohen...

Nesër seanca për buxhetin

para 6 muajve - KosovaPress

Seanca do të fillojë në orën 10:00. Këto janë 11 pikat që do të diskutohen nesër 1. Koha për deklarime jashtë rendit të ditës, 2. Koha për pyetje parlamentare, 3. Shqyrtimi i parë i Projektligjit mbi ndarjen...

Opozita vë kushte për votimin e buxhetit të Kosovës për vitin 2019

para 6 muajve - Illyria

Prishtinë, 5 dhjetor 2018 – Miratimi i buxhetit për vitin 2019 pritet të jetë një nga sfidat e radhës për Qeverinë e Kosovës, ngase opozita nuk premton se do të votojë projektligjin e propozuar për buxhetin....

ATK ka grumbulluar 94.6 përqind të të hyrave të përgjithshme vjetore

para 6 muajve - Gazeta e re

Administrata Tatimore e Kosovës deri më 30 nëntor ka grumbulluar 94.6 përqind të të hyrave të përgjithshme vjetore, apo shprehur në shifra 421.8 milionë euro. “Krahasimi mes periudhave, reflekton rezultatet...

Opozita kushtëzon votën për buxhetin e vitit 2019

para 6 muajve - Gazeta Express

Miratimi i buxhetit për vitin 2019 pritet të jetë një nga sfidat e radhës për Qeverinë e Kosovës, ngase opozita nuk premton se do të votojë projektligjin e propozuar për buxhetin. Shqyrtimi i parë i këtij...

ATK ka grumbulluar 94.6 përqind të të hyrave të përgjithshme vjetore

para 6 muajve - KosovaPress

“Krahasimi mes periudhave, reflekton rezultatet të cilat kanë tejkaluar objektivat tona. Nëse e krahasojmë periudhën janar-nëntor 2018 me periudhën e njëjtë të vitit të kaluar, kemi rritje për 39.9 milionë...

ATK ka grumbulluar 94.6 % të të hyrave të përgjithshme vjetore

para 6 muajve - Ekonomia Online

Administrata Tatimore e Kosovës një muaj para së të mbyllet viti kalendarik ka arritur që të tejkaloj parashikimet e përcaktuara.  Sigurisht, që tek ky rezultat kanë ndikuar përkushtimi dhe qasja profesionale...

Opozita kushtëzon votën për buxhetin e vitit 2019

para 6 muajve - Telegrafi

Miratimi i buxhetit për vitin 2019 pritet të jetë një nga sfidat e radhës për Qeverinë e Kosovës, ngase opozita nuk premton se do të votojë projektligjin e propozuar për buxhetin. Shqyrtimi i parë i këtij...

Opozita kushtëzon votën për buxhetin e vitit 2019

para 6 muajve - Koha.net

Miratimi i buxhetit për vitin 2019 pritet të jetë një nga sfidat e radhës për Qeverinë e Kosovës, ngase opozita nuk premton se do të votojë projektligjin e propozuar për buxhetin. Shqyrtimi i parë i këtij...

Opozita kushtëzon votën për buxhetin e vitit 2019

para 6 muajve - Lajmi.net

Miratimi i buxhetit për vitin 2019 pritet të jetë një nga sfidat e radhës për Qeverinë e Kosovës, ngase opozita nuk premton se do të votojë projektligjin e propozuar për buxhetin. Shqyrtimi i parë i këtij...

Opozita kushtëzon votën për buxhetin e vitit 2019

para 6 muajve - Evropa e Lirë

Miratimi i buxhetit për vitin 2019 pritet të jetë një nga sfidat e radhës për Qeverinë e Kosovës, ngase opozita nuk premton se do të votojë projektligjin e propozuar për buxhetin. Shqyrtimi i parë i këtij...

Opozita kushtëzon votën për buxhetin e vitit 2019

para 6 muajve - Kallxo

Miratimi i buxhetit për vitin 2019 pritet të jetë një nga sfidat e radhës për Qeverinë e Kosovës, ngase opozita nuk premton se do të votojë projektligjin e propozuar për buxhetin. Shqyrtimi i parë i këtij...

Opozita kushtëzon votën për buxhetin e vitit 2019

para 6 muajve - Gazeta e re

Miratimi i buxhetit për vitin 2019 pritet të jetë një nga sfidat e radhës për Qeverinë e Kosovës, ngase opozita nuk premton se do të votojë projektligjin e propozuar për buxhetin. Shqyrtimi i parë i këtij...

Opozita kushtëzon votën për buxhetin e vitit 2019

para 6 muajve - Periskopi

Miratimi i buxhetit për vitin 2019 pritet të jetë një nga sfidat e radhës për Qeverinë e Kosovës, ngase opozita nuk premton se do të votojë projektligjin e propozuar për buxhetin. Shqyrtimi i parë i këtij...

Opozita kushtëzon votën për buxhetin e vitit 2019

para 6 muajve - Bota Press

Miratimi i buxhetit për vitin 2019 pritet të jetë një nga sfidat e radhës për Qeverinë e Kosovës, ngase opozita nuk premton se do të votojë projektligjin e propozuar për buxhetin. Shqyrtimi i parë i këtij...

Dardan Sejdiu fajëson të gjitha qeveritë e deritashme për mos liberalizim

para 6 muajve - Telegrafi

Shefi i Grupit Parlamentar të PSD-së, Dardan Sejdiu ka theksuar se liberalizimi i vizave është premtim elektoral tash e 10 vjet, i të gjitha qeverive pa përjashtim. Ai po ashtu pohoi se asnjë qeveri nuk...

Sejdiu: Fajin për mosliberalizim e kanë të gjitha qeveritë e vendit

para 6 muajve - RTV 21

Sejdiu tha se asnjë qeveri nuk ka qenë as e drejtë dhe as korrekte në trajtimin e çështjes së liberalizimit të vizave Shefi i grupit parlamentar të PSD-së, Dardan Sejdiu ka theksuar se liberalizimi i vizave...

Sejdiu: Fajin për mosliberalizim e kanë të gjitha qeveritë e vendit

para 6 muajve - Tetova Sot

Shefi i grupit parlamentar të PSD-së, Dardan Sejdiu ka theksuar se liberalizimi i vizave është premtim elektoral tash e 10 vjet, i të gjitha qeverive pa përjashtim. Ai po ashtu pohoi se asnjë qeveri nuk...

Sejdiu: Fajin për dështimin e liberalizimit e kanë të gjitha qeveritë e deritashme

para 6 muajve - Periskopi

Shefi i grupit parlamentar të PSD-së, Dardan Sejdiu ka theksuar se liberalizimi i vizave është premtim elektoral tash e 10 vjet, i të gjitha qeverive pa përjashtim. Ai po ashtu pohoi se asnjë qeveri nuk...

Sejdiu: Fajin për mosliberalizim e kanë të gjitha qeveritë e vendit

para 6 muajve - KosovaPress

Ai po ashtu pohoi se asnjë qeveri nuk ka qenë as e drejtë dhe as korrekte në trajtimin e çështjes së liberalizimit të vizave, duke pohuar se Kosova nuk është një çështje e ndërlikuar dhe e pa përballuar...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK