http://kariera.mk

Protesta e studentëve, përgjigjet Rama: Ja prova e investimit në arsim

para 5 muajve - Gazeta Shqip

Një valë protestash ka “pushtuar” këtë fillim dhjetori vendin dhe tubimi më kulminant ishte ai i mijëra studentëve që “rrethuan” sot Ministrinë e Arsimit për të kërkuar shfuqizimin e tarifave që rëndojnë...

Rama-studentëve: Kemi nisur investimin e 18.8 mln euro në konvikte/ VIDEO

para 5 muajve - Vizion Plus

Kryeministri Edi Rama u është përgjigjur studentëve protestues, të cilët kërkojnë investime në infrastrukturën universitare dhe atë akomoduese, pasi fituan betejën për tarifën mbi lëndët e mbartura e cila...

VIDEO/ Rama mesazh studentëve: Prova që kjo qeveri si asnjë tjetër më parë ka nisur një investim masiv

para 5 muajve - Gazeta Tema

Teksa studentët kanë protestuar për të kërkuar më shumë vëmendje nga qeveria, kryeministri Edi Rama u është përgjigjur me një video ku shfaqen punimet që po kryhen për ambjentet e reja të Qytetit Studenti....

Protestat e studentëve/ Rama: Ja prova që kemi investuar në arsim…

para 5 muajve - Mapo

Në një kohë kur vendi është pushtuar nga një ‘valë’ protestash të studentëve të universiteteve publike në vend, kryeministri Edi Rama ka reaguar duke dhënë një ‘provë’ se si po punon qeveria e tij për...

Rama publikon videon, u përgjigjet thirrjeve të studentëve: Ja provat!

para 5 muajve - Sot News

Kryeministri Edi Rama, në një postim të bërë në rrjetet sociale pak më herët ka treguar projektin e një investimi që po ndërmerret me  qeverinë gjermane, për kushtet e konvikteve. Postimi i plotë: Meqë...

VIDEO/ Rama: Ja prova që kemi investuar në arsim, si asnjë qeveri më parë

para 5 muajve - Java News

Lidhur me protesten e studentëve, kryeministri Edi Rama ka reaguar duke dhënë një provë se si po punon qeveria e tij për arsimin. Përmes një postimi në ‘Facebook’ Rama ka publikuar një video ku shihet...

Protestat e studentëve, Rama: ja si transformohet Qyteti juaj

para 5 muajve - Te Sheshi

Një ndër pikat e kërkesave studentore në protestat e tyre ka ta bëjë dhe më kushtet e arsimit. Ndaj, shefi i qeverisë Rama u ka ofruar transformimin e pritshëm të Qytetit Studenti, duke shkruar: “Meqë...

Shihni protestën masive të studentëve kundër Edi Ramës

para 5 muajve - Periskopi

Studentët nga të gjitha fakultetet dhe Bujqësori në Kamëz vijojnë prej orës 10:00 të ditës së stome protestën duke kërkuar plotësimin e katër pikave, kryesoja anulimi i tarifës për kreditet për lëndët...

Protesta e studentëve, Rama përgjigjet në “Facebook”!

para 6 muajve - Gazeta Shqip

Teksa studentët vazhdojnë protestën përballë Ministrise së Arsimit, duke bërë thirrje kundër tarifës për kreditë në provimet e mbetura, Kryeministri Rama ka reaguar me një deklaratë për gjithë situatën....

Protesta e studentëve, Rama përgjigjet në “Facebook”!

para 6 muajve - Tetova Sot

Teksa studentët vazhdojnë protestën përballë Ministrise së Arsimit, duke bërë thirrje kundër tarifës për kreditë në provimet e mbetura, Kryeministri Rama ka reaguar me një deklaratë për gjithë situatën....

Mbyllen dyert e fakultetit dhe bojkotohet mësimi, studentët protestë masive

para 6 muajve - Sot News

Ashtu siç ishte njoftuar mbrëmë, sot studentët e Arkitekturës dhe Urbanistikës në Tiranë kanë bojkotuar masivisht mësimin në shenjë proteste duke bllokuar dyert e fakultetit kundër tarifimit me 667 lekë...

Mbyllen dyert e fakultetit dhe bojkotohet mësimi, studentët protestë masive

para 6 muajve - Sot News

Ashtu siç ishte njoftuar mbrëmë, sot studentët e Arkitekturës dhe Urbanistikës në Tiranë kanë bojkotuar masivisht mësimin në shenjë proteste duke bllokuar dyert e fakultetit kundër tarifimit me 667 lekë...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK