http://kariera.mk

Flori Mumajesi më në fund zbuloi se kujt i dedikohet ‘Plas’

para 5 muajve - Gazeta Express

Kënga e tij ka bërë bujë që nga prezantimi në Këngën Magjike Flori Mumajesi është rikthyer në qendër të vëmendjes së mediave rozë, pas një kohe disi të gjatë jashtë skenës muzkore shqiptare. Flori Mumajesi...

Flori tregon se e kujt është kënga “Plas”

para 5 muajve - RTV 21

“Kjo këngë nuk është më vetëm kënga ime…” Kantautori i njohur shqiptar, Flori Mumajesi pas një periudhe të gjatë “heshtjeje muzikore” është rikthyer me këngët “Ja ke bo vetes” dhe “Plas”. Këto dy këngë...

Flori: “Dashuria i jep kuptim jetës”

para 5 muajve - Klan Kosova

Kënga e Flori Mumajesit “Plas”, konkurrente në festivalin Kënga Magjike 2018 ka grumbulluar një numër të madh fansash dhe po dëgjohet kudo ku ka shqiptarë. Me këtë fakt është i vetëdijshëm edhe vetë kantautori,...

Flori Mumajesi ka disa fjalë për dashurinë…

para 5 muajve - Prive

“Plas” quhet kënga me të cilën Flori Mumajesi është prezantuar këtë vit në festivalin Kënga Magjike. Këngëtari performoi me shumë emocione në natën e prezantimit, ndërsa sonte pritet të dalë sërish para...

Flori për këngën e tij: Është e të gjithë atyre që kanë dashuruar dhe dashurojnë vërtetë

para 5 muajve - Lajmi.net

"Plas", është kënga me të cilën Flori Mumajesi prezantohet në "Kënga Magjike 2018". Ky projekt i Florit u prit tejet mirë nga publiku, një baladë e cila tregon më shumë se ç’duhet për dashurinë, shkruan...

“Kush na ka mallkuar”, Flori Mumajesi përfundon në spital

para 5 muajve - Alsat-M

Kur e ndajnë vetëm pak orë nga performanca në natën e dytë të festivalit “Kënga Magjike”, këngëtari i njohur, Flori Mumajesi, ka përfunduar në spital. Një gjë e tillë është bërë e ditur nga vetë këngëtari,...

U tha se ja dedikonte Elvanës! Flori Mumajesi më në fund zbuloi se kujt i dedikohet ‘Plas’: Kjo këngë është për… [FOTO]

para 5 muajve - Gazeta Monitor

Flori Mumajesi është rikthyer në qendër të vëmendjes së mediave rozë, pas një kohe disi të gjatë jashtë skenës muzkore shqiptare. Sot Flori do të performojë në skenën e Këngës Magjike me baladën “Plas”...

Flori Mumajesi në “Kënga Magjike” me një dedikim

para 5 muajve - Klan Kosova

Gjatë mbrëmjes së kaluar në “Kënga Magjike” këngëtari i njohur, Flori Mumajesi nuk mori pjesë si garues për shkak të gjendjes së keqe shëndetësore. Ai pavarësisht këtij fakti vendosi të ulej bashkë me...

Për shkak të arrestimit, Stresi nuk mund të ishte prezent për të kënduar në “Kënga Magjike” – reagon Rozana Radi

para 5 muajve - Ina

Reperi i njohur shqiptar, Arkimed Lushaj-Stresi, ka tash e sa kohë që gjendet në burgun e Fushë-Krujës. Arrestimi i tij që erdhi si pasojë e armëmbajtjes pa leje, e ka lënë reperin prapa grilave. Si rrjedhojë,...

Pas performancës në ‘Kënga Magjike’, Bruno ka një pyetje për fansat

para 5 muajve - Zhurnal

Në natën e parë të gjysmëfinales së 'Kënga Magjike', ka performuar Bruno. Bruno dhe këngëtarja, Artiola Toska performuan në natën e parë të gjysmëfinales së festivalit “Kënga Magjike 2018”. E pas kësaj...

Për shkak të arrestimit, Stresi nuk mund të ishte prezent për të kënduar në “Kënga Magjike” – reagon Rozana Radi

para 5 muajve - Zhurnal

Reperi i njohur shqiptar, Arkimed Lushaj-Stresi, ka tash e sa kohë që gjendet në burgun e Fushë-Krujës. Arrestimi i tij që erdhi si pasojë e armëmbajtjes pa leje, e ka lënë reperin prapa grilave. Si rrjedhojë,...

‘Të dua’, Flori Mumajesi bëri një dedikim prekës në natën e parë të ‘Këngës Magjike’

para 6 muajve - Lajmi.net

Sonte po mbahet nata e parë finale e festivalit "Kënga Magjike". Ndonëse Flori Mumajesi do të performojë nesër në natën e dytë të këtij festivali ai në rrjete sociale postoi një fotografi teksa po merrte...

Për shkak të arrestimit, Stresi nuk mund të ishte prezent për të kënduar në “Kënga Magjike” – reagon Rozana Radi

para 6 muajve - Telegrafi

Reperi i njohur shqiptar, Arkimed Lushaj-Stresi, ka tash e sa kohë që gjendet në burgun e Fushë-Krujës. Arrestimi i tij që erdhi si pasojë e armëmbajtjes pa leje, e ka lënë reperin tash e sa kohë prapa...

Pas performancës në ‘Kënga Magjike’, Bruno ka një pyetje për fansat

para 6 muajve - Lajmi.net

Në natën e parë të gjysmëfinales së 'Kënga Magjike', ka performuar Bruno. Bruno dhe këngëtarja, Artiola Toska performuan në natën e parë të gjysmëfinales së festivalit “Kënga Magjike 2018”, shkruan lajmi.net....

“Të dua mam”,- Flor Mumajesi mesazh nga skena. E kishte për Stresin apo për nënën e tij?

para 6 muajve - Blitz

Pak minuta më parë gjatë performancës së një prej artistëve të rinj ndodhi diçka e çuditshme në trasmetimin lajm që na tërhoqi vëmendjen. Gjatë momentit që këngëtarja e New Artist po performonte në skenë,...

“Të dua mam”,- Flor Mumajesi dedikim nga skena. Mesazh për Stresin apo për nënën e tij?

para 6 muajve - Blitz

Pak minuta më parë gjatë performancës së një prej artistëve të rinj ndodhi diçka e çuditshme në trasmetimin lajm që na tërhoqi vëmendjen. Gjatë momentit që këngëtarja e New Artist po performonte në skenë,...

Fillon festivali “Kënga Magjike 2018”, Rozana Radi e ndien mungesën e Stresit

para 6 muajve - Lajmi.net

Stresi tash e sa kohë gjendet prapa grilave të burgut të Fushë Krujës. Reperi shqiptar ishte arrestuar për arsyen e armëmbajtjes pa leje si dhe bashkëpunimit me një grup kriminal, shkruan lajmi.net. E...

Flori Mumajesi: Kam dashuruar vetëm një herë në jetë

para 6 muajve - Periskopi

Dy këngët e fundit të Florit i kushtohen një dashurie të humbur. E para është një bashkëpunim me mikun dhe kolegun e tij të ngushtë, Brunon “Ja ke bo vete” dhe “Plas”, me të cilën u prezantua në festivalin...

Pak para gjysmëfinales në Kënga Magjike, Flori përfundon në spital

para 6 muajve - Prive

Nesër mbahet gjysmë finalja e festivalit tradicional tashmë “Kënga Magjike” 2018. Mirëpo, pak para se të ndodhë kjo, Flori Mumajesi ka përfunduar në një dhomë ku po trajtohet. Këtë e ka bërë të ditur vet...

Fillon festivali “Kënga Magjike 2018”, Rozana Radi e ndien mungesën e Stresit

para 6 muajve - AlbPortali

Reperi shqiptar ishte arrestuar për arsyen e armëmbajtjes pa leje si dhe bashkëpunimit me një grup kriminal, shkruan lajmi.net. Loading... E sot që mbahet gjysmëfinalja e “Këngës Magjike”, pasi reperi...

Pak para gjysmëfinales në Kënga Magjike, Flori përfundon në spital

para 6 muajve - Bota Press

Nesër mbahet gjysmë finalja e festivalit tradicional tashmë “Kënga Magjike” 2018. Mirëpo, pak para se të ndodhë kjo, Flori Mumajesi ka përfunduar në një dhomë ku po trajtohet. Këtë e ka bërë të ditur vet...

Sëmuret Flori, pyet se kush e ka mallkuar

para 6 muajve - RTV 21

Flori thotë se do të ia dal deri nesër Në mesin e artistëve të shumtë që do të marrin pjesë në “Kënga Magjike” është edhe këngëtari i mirënjohur, Flori Mumajesi, i cili konkurron me këngën “Plas” e cila...

Një ditë para performancës në gjysmëfinale, Flori Mumajesit i ndodh e papritura

para 6 muajve - Sot News

Ditën e sotme dhe të nesërme, Pallati i Kongreseve pushtohet nga netët gjysmëfinale të “Këngës Magjike”.  Një ndër artistët pjesëmarrës është edhe Flor Mumajesi. Ai prezantoi këngën e tij “Plas” javën...

Sëmuret Flori, a do të marrë pjesë në Këngën Magjike?

para 6 muajve - Gazeta Express

Flori Mumajesi duket se ka probleme shëndetësore. Nesër është nata e parë e gjysmëfinales së festivalit Kënga Magjike. Në këto netë gjysmëfinale, artistët duhet të performojnë këngët e tyre 'live', shkruan...

Sëmuret Flori Mumajesi, a do të marrë pjesë në ‘Këngën Magjike’?

para 6 muajve - Tetova Sot

Kantautori i njohur shqiptar, Flori Mumajesi, duket se ka probleme shëndetësore. Ndërkohë që nesër është nata e parë e gjysmëfinales së festivalit “Kënga Magjike”. Në këto netë gjysmëfinale, artistët duhet...

Një natë përpara gjysmëfinales, Flor Mumajesi përfundon në spital

para 6 muajve - Blitz

Ditën e sotme dhe të nesërme, Pallati i Kongreseve pushtohet nga netët gjysmëfinale të “Këngës Magjike”.  Një ndër artistët pjesëmarrës është edhe Flor Mumajesi. Ai prezantoi këngën e tij “Plas” javën...

Flori: Kam dashuruar vetëm një herë në jetë

para 6 muajve - RTV 21

Këngët dedikuar dashurisë së humbur të Flori Mumajesi-t Dy këngët e fundit të Florit i kushtohen një dashurie të humbur. E para është një bashkëpunim me mikun dhe kolegun e tij të ngushtë, Brunon “Ja ke...

Elvana acaron marrëdhëniet me Florin, shkak dedikimi i këngës

para 6 muajve - Alsat-M

Elvana Gjata duket se ka bllokuar Florin. Dyshja Elvana Gjata dhe Flori Mumajesi janë bërë sërish qendër e vëmendjes në media dhe tek fansat. Kjo për shkak se fansat janë të bindur se balada me të cilën...

A ka dhënë urdhër Flori që këngën ta votojnë me 0 pikë? Përgjigjen çunat e ‘Threedots’

para 6 muajve - Medial

E hapa këtë artikull për të marr një përgjigje. Nga: anabel.al Më thuaj, ka dhënë apo jo ‘urdhër’: Atëherë, ekziston si mundësi që të përsëritet ajo që ndodhi në vitin 2015 kur Flori konkurronte me baladën...

Pas ‘dedikimit’ të këngës, acarohen marrëdhëniet mes Florit dhe Elvanës

para 6 muajve - Ina

Elvana Gjata duket se ka bllokuar Florin. Dyshja Elvana Gjata dhe Flori Mumajesi janë bërë sërish qendër e vëmendjes në media dhe tek fansat. Kjo për shkak se fansat janë të bindur se balada me të cilën...

Pasi Flori i 'dedikoi' këngën Elvana Gjatës, vjen vendimi drastik

para 6 muajve - Sot News

Elvana Gjata duket se ka bllokuar Florin. Dyshja Elvana Gjata dhe Flori Mumajesi janë bërë sërish qendër e vëmendjes në media dhe tek fansat. Kjo për shkak se fansat janë të bindur se balada me të cilën...

A ju dha “urdhër” Flori pjesëtarëve të Threedots që ta votojnë me 0 pikë në Kënga Magjike?

para 6 muajve - Ina

20 vjetori i “Kënga Magjike” ka mbledhur bashkë disa nga artistët më të mirë të muzikes tonë, të cilët janë paraqitur me projekte muzikore cilësore dhe të krijuara për një edicion të veçantë të festivalit....

A ju dha “urdhër” Flori pjesëtarëve të Threedots që ta votojnë me 0 pikë në Kënga Magjike?

para 6 muajve - Prive

20 vjetori i “Kënga Magjike” ka mbledhur bashkë disa nga artistët më të mirë të muzikes tonë, të cilët janë paraqitur me projekte muzikore cilësore dhe të krijuara për një edicion të veçantë të festivalit....

Flori nuk fsheh emocionet: Mu shkul zemra nga vendi

para 6 muajve - Gazeta Express

Kantautori Flori Mumajesi është rikthyer pas tre vitesh mungesë në festivalin “Kënga Magjike”. Duket se këtë rikthim ai po e përjeton me shumë emocion pjesëmarrjen në këtë kompeticion. Ai ka publikuar...

Pas 'dedikimit' të këngës, acarohen marrëdhëniet mes Florit dhe Elvanës

para 6 muajve - Gazeta Express

Elvana Gjata duket se ka bllokuar Florin. Dyshja Elvana Gjata dhe Flori Mumajesi janë bërë sërish qendër e vëmendjes në media dhe tek fansat. Kjo për shkak se fansat janë të bindur se balada me të cilën...

A i ka dhënë “urdhër” Flori pjesëtarëve të Threedots që ta votojnë me 0 pikë? Përgjigjen e japin vetë ata

para 6 muajve - Blitz

20 vjetori i “Kënga Magjike” ka mbledhur bashkë disa nga artistët më të mirë të muzikes tonë, të cilët janë paraqitur me projekte muzikore cilësore dhe të krijuara për një edicion të veçantë të festivalit....

Pasi u tha se Flori ia dedikoi këngën “Plas”, vijnë lëvizjet e radhës nga ai dhe Elvana![Foto]

para 6 muajve - AlbPortali

Flori Mumajesi dhe Elvana Gjata ka tashmë më shumë se dy vite që kanë ndërprerë bashkëpunimin, shkruan GazetaBlic. Loading... Edhe pse u komentua shumë raporti i tyre, ata të dy nuk pranuan asnjëherë se...

Pasi u tha se Flori ia dedikoi këngën “Plas”, vijnë lëvizjet e radhës nga ai dhe Elvana![Foto]

para 6 muajve - Fakti Ditor

Flori Mumajesi dhe Elvana Gjata ka tashmë më shumë se dy vite që kanë ndërprerë bashkëpunimin, shkruan GazetaBlic. Edhe pse u komentua shumë raporti i tyre, ata të dy nuk pranuan asnjëherë se kanë qenë...

Mesazhet sekrete që Flori dhe Elvana i dërgojnë njëri tjetrit mes këngëve

para 6 muajve - KDPolitik

Shfaqja e Flori Mumajesit në Djela shqiptare në kuadër të konkurimit të ‘Kënga Magjike’ ka rikthyer edhe njëherë debatet lidhur me komunikimin “sekret” përmes muzikës që ai mban me ish partneren e tij...

Flori e mohoi, por kjo pjesë e “Plas” tregon se kënga është për Elvana Gjatën

para 6 muajve - Gazeta Express

Kënga “Plas” e këngëtarit Flori Mumajesi bëri bujë të madhe në mediat rozë pasi që në performancën e parë, në rreshtat e parë, la të kuptohej se flitej për një dashuri që e pati të pamundur të triumfojë....

“Plas” emocionon edhe vet Flori Mumajesin

para 6 muajve - Klan Kosova

Flori Mumajesi edhe njëherë arriti t’i emocionojë të gjithë, pa përjashtim. Ai u rikthye në festivalin “Kënga Magjike” të cilin e kishte fituar në vitin 2015, me këngën “Me fjalë të vogla” me një tjetër...

Nga zemra e thyer në fytyrë të qeshur, Flori di si ta ngrejë shpirtin peshë në të gjitha mënyrat!

para 6 muajve - Blitz

Të dielën që lamë pas, e cila ishte dhe e fundit ndër ditët e prezantimit para netëve finale, producenti Flori Mumajesi prezantoi këngën e tij “Plas” tek “Kënga Magjike”. Një këngë, në të cilën gjejnë...

Flori e mohoi, por kjo pjesë e “Plas” tregon se kënga është për Elvana Gjatën

para 6 muajve - Bota Press

Kënga “Plas” e këngëtarit Flori Mumajesi bëri bujë të madhe në mediat rozë pasi që në performancën e parë, në rreshtat e parë, la të kuptohej se flitej për një dashuri që e pati të pamundur të triumfojë....

Flori Mumajesi i emocionuar për Këngën Magjike

para 6 muajve - RTV 21

Me projektin “Plas” Flori do të marrë pjesë në këtë festival Flori Mumajesi është njëri ndër kantautorët më të mirë shqiptarë. “Plas” është projekti i tij i fundit i cili erdhi në versionin audio, e me...

Pas “Këngës Magjike”, Flori shpërthen në deklaratën plot emocione

para 6 muajve - Prive

Balada e tij “PLAS”, ishte ndër këngët më të pëlqyera që edicioni i sivjetmë i Këngës Magjike solli. Flori Mumajesi u prezantua me një këngë të cilën e interpretoi me plot emocion të dielën e kaluar në...

Flori: “Kam dashuruar vetëm një herë“, fansat i kërkojnë të kthehet me Elvanën!

para 6 muajve - Klan Kosova

Flori Mumajesi e ngacmoi shumë publikun me baladën e tij “ Plas“. Kënga pjesëmarrëse tek “ Kënga Magjike“ u pëlqye mjaft, e ashtu si me krijime të tjera të kësaj natyre përpara, edhe kjo e fundit u interpretua...

Flori nën emocione pas provave të ‘Këngës Magjike’: Gati mu shkul zemra prej vendit

para 6 muajve - Lajmi.net

Flori Mumajesi është njëri prej konkurrentëve të ‘Këngës Magjike’. Kantautori Flori Mumajesi në mesin e shumë këngëtarëve me emër po konkurron në festivalin ‘Kënga Magjike’, shkruan lajmi.net. ‘’Plas’’...

Flori Mumajesi garoi me “Plas” në “Këngën Magjike” dhe Mozzik e komenton këngën e tij

para 6 muajve - Ina

Reperi Mozzik, ka thënë fjalë shumë të mira për kantautorin e famshëm shqiptar, Flori Mumajesin. Pasi Flori dje u prezantua në Këngën Magjike me një baladë të bukur dashurie të titulluar “Plas”, të shumta...

Flori Mumajesi garoi me “Plas” në “Këngën Magjike” dhe Mozzik e komenton këngën e tij

para 6 muajve - Prive

Reperi Mozzik, ka thënë fjalë shumë të mira për kantautorin e famshëm shqiptar, Flori Mumajesin. Pasi Flori dje u prezantua në Këngën Magjike me një baladë të bukur dashurie të titulluar “Plas”, të shumta...

Burgu i prish planet Stresit, çfarë pritet të ndodhë në “Këngën Magjike”?

para 6 muajve - Sot News

Në 20-vjetorin e “Kënga Magjike” janë rikthyer shumë emra të mëdhenj të muzikës shqiptare, çka e bën më të fortë garën për çmimin e parë. Një nga konkurrentët është dhe reperi Arkimed Lushaj, i njohur...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK