http://kariera.mk

STUDIMI/ Burrat i stresojnë gratë më shumë sesa fëmijët

para 5 muajve - Java News

Femrat e martuara kanë më shumë stres sesa beqaret. Ato kanë ngarkesa shumë të mëdha: punën, fëmijët, por edhe martesën. Gratë me stres janë më të prira të përjetojnë dhimbje koke, lodhje, dhe zemërim....

Burrat i stresojnë gratë më shumë sesa fëmijët

para 5 muajve - Gazeta Express

Femrat e martuara kanë më shumë stres sesa beqaret. Ato kanë ngarkesa shumë të mëdha: punën, fëmijët, por edhe martesën. Gratë me stres janë më të prira të përjetojnë dhimbje koke, lodhje, dhe zemërim....

Burrat i stresojnë gratë më shumë sesa fëmijët

para 5 muajve - Gazeta Express

Femrat e martuara kanë më shumë stres sesa beqaret. Ato kanë ngarkesa shumë të mëdha: punën, fëmijët, por edhe martesën. Gratë me stres janë më të prira të përjetojnë dhimbje koke, lodhje, dhe zemërim....

Burrat i stresojnë gratë më shumë sesa fëmijët – arsyet janë shqetësuese

para 5 muajve - Telegrafi

Femrat e martuara kanë më shumë stres sesa beqaret.  Ato kanë ngarkesa shumë të mëdha: punën, fëmijët, por edhe martesën. Gratë me stres janë më të prira të përjetojnë dhimbje koke, lodhje, dhe zemërim....

Femrat si drejtuese, të mirat dhe të këqijat

para 6 muajve - Medial

Gratë dhe burrat që punojnë në pozicione drejtuese në kompani të mëdha kanë këndvështrime të ndryshme për sa i përket rëndësisë së diversitetit, nevojës për vlerësim të barabartë pune. Kjo është dhe arsyeja...

Femrat si drejtuese, të mirat dhe të këqijat

para 6 muajve - Ekonomia Online

Gratë dhe burrat që punojnë në pozicione drejtuese në kompani të mëdha kanë këndvështrime të ndryshme për sa i përket rëndësisë së diversitetit, nevojës për vlerësim të barabartë pune. Kjo është dhe arsyeja...

Burrat stresojnë gratë më shumë se fëmijët

para 6 muajve - Klan Kosova

Sipas studimeve gratë e martuara janë më të stresuara se gratë beqare. Gratë e martuara kanë një peshë të madhe mbi vete: punët e shtëpisë, të qenit prind, si dhe matësen, njofton Klan Kosova. Sipas një...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK