http://kariera.mk

4 prekje për vetëm 10 sekonda, shikoni golin fantastik të Shaqirit

para 5 muajve - Albeu

Skuadra e Liverpoolit mori një fitore të merituar ditën e djeshme në transfertë përballë Burnley me rezultatin 3 me 1. Në këtë ndeshje shënoi gol edhe mesfushori shqiptar, Xherdan Shaqiri i cili ka shënuar...

Shaqiri tregon se çfarë i tha Klopp pas pjesës së parë: Duhet të jemi më të guximshëm në kësi lloj ndeshje

para 5 muajve - Telegrafi

Liverpooli ka marrë një fitore të radhës në elitën e futbollit anglez. Skuadra e udhëhequr nga Jurgen Klopp triumfoi me rikthim te Burnley me rezultat 1-3, ku në këtë takim shënoi edhe Xherdan Shaqiri....

Liverpooli theu një rekord me fitoren ndaj Burnley

para 5 muajve - Alsat-M

Liverpooli arriti një fitore të rëndësishme mbrëmë, teksa triumfoi në udhëtim ndaj Burnley me rezultat 3-1. Fitorja e arritur mbrëmë ndaj Burnleyt, ka kompletuar rekordin historik për Liverpool, që shënon...

Alonso: Chelsea është ende në garë për titullin e Premier Leagues

para 5 muajve - Albeu

Mbrojtësi spanjoll i Chelseat, Marcos Alonso , insiston se Chelsea është ende në garë për ta fituar titullin e Premier Leagues dhe se do ta dëshmojë këtë gjë në ndeshjen kundër Manchester Cityt në "Stamford...

4 lojtarë, 4 prekje në 10 sekonda; ja pse është i veçantë goli i Shaqirit

para 5 muajve - Telesport

Mesfushori shqiptar i Liverpool-it, Xherdan Shaqiri, ka shkëlqyer mbrëmë në fitoren 3-1 kundër Burnley, triumf ky që i mban në hap me Manchester Cityn për titull. Shaqiri u mor si alternativë në rolin...

​“Chelsea është ende në garë për titullin e Premierligës”

para 5 muajve - Gazeta Express

Mbrojtësi anësor i Chelseat, Marcos Alonso, insiston se Chelsea është ende në garë për ta fituar titullin e Premierligës dhe se do ta dëshmojë këtë gjë në ndeshjen kundër Manchester Cityt në Stamford Bridge...

​Shaqiri: Duhet të jemi të guximshëm

para 5 muajve - Tetova Sot

Mesfushori me origjinë shqiptare i Liverpoolit, Xherdan Shaqiri, e ka lavdëruar paraqitjen e skuadrës së tij mbrëmë kundër Burnleyt, duke theksuar se ata luajtën me guxim dhe këtë gjë duhet ta bëjnë edhe...

“Chelsea është ende në garë për titullin e Premierligës”

para 5 muajve - Tetova Sot

Mbrojtësi anësor i Chelseat, Marcos Alonso, insiston se Chelsea është ende në garë për ta fituar titullin e Premierligës dhe se do ta dëshmojë këtë gjë në ndeshjen kundër Manchester Cityt në Stamford Bridge...

Shaqiri ka një porosi për bashkëlojtarët pas fitores ndaj Burnley

para 5 muajve - Lajmi.net

Xherdan Shaqiri ka thënë se skuadra e Liverpoolit duhet të jetë e guximshme, derisa ka komentuar fitoren e tyre në udhëtim te Burnley në ndeshjen e vlefshme për xhiron e 15-të. Liverpool mori pikë të plota...

​Liverpooli theu një rekord me fitoren ndaj Burnley

para 5 muajve - RTV 21

Skuadra angleze po vazhdon të shkëlqejë në këtë stinor të Premier Ligës Liverpooli arriti një fitore të rëndësishme mbrëmë, teksa triumfoi në udhëtim ndaj Burnley me rezultat 3-1. Ndryshimet në formacion...

Shaqiri: Duhet të jemi të guximshëm

para 5 muajve - Koha.net

Xherdan Shaqiri ka çmuar guximin e Liverpoolit në fitoren ndaj Burnleyt, të cilën e mposhti me përmbysje të rezultatit. “Të Kuqtë” ishin duke humbur 1-0, dhe fituan në fund 1 me 3, me Shaqirin që shënoi...

Klopp i gëzohet golit të Xherdan Shaqirit

para 5 muajve - InfoShqip

Futbollisti shumë i dashur për shqiptarët, Xherdan Shaqiri, ka arritur të shënojë një gol të bukur ndaj skuadrës Burnley. Ndeshja midis skuadrës Liverpool dhe Burnley është zhvilluar në stadiumin ‘Turf...

Mourinho i akuzon lojtarët e Arsenalit: Ata simulonin dhe humbnin kohë

para 5 muajve - Zhurnal

Trajneri portugez i Manchester Unitedit, Jose Mourinho, i ka akuzuar futbollistët e Arsenalit se kishin simuluar dhe kishin tentuar të humbnin kohë deri në fund të ndeshjes së mbrëmshme pasi që ishin të...

​Shaqiri: Duhet të jemi të guximshëm

para 5 muajve - Gazeta Express

Mesfushori me origjinë shqiptare i Liverpoolit, Xherdan Shaqiri, e ka lavdëruar paraqitjen e skuadrës së tij mbrëmë kundër Burnleyt, duke theksuar se ata luajtën me guxim dhe këtë gjë duhet ta bëjnë edhe...

Shaqiri flet pas golit, zbulon bisedën me Klopp

para 5 muajve - Tetova Sot

Mesfushori shqiptar i Liverpoolit, Xherdan Shaqiri, ka vetëm fjalë të mira për shokët e skuadrës pas fitores 3-1 kundër Burnley, triumf ky që i mban në hap me Manchester Cityn për titull. Skuadra e Jurgen...

​Mourinho i akuzon lojtarët e Arsenalit: Ata simulonin dhe humbnin kohë

para 5 muajve - Ina

Trajneri portugez i Manchester Unitedit, Jose Mourinho, i ka akuzuar futbollistët e Arsenalit se kishin simuluar dhe kishin tentuar të humbnin kohë deri në fund të ndeshjes së mbrëmshme pasi që ishin të...

​Mourinho i akuzon lojtarët e Arsenalit: Ata simulonin dhe humbnin kohë

para 5 muajve - Gazeta Express

Trajneri portugez i Manchester Unitedit, Jose Mourinho, i ka akuzuar futbollistët e Arsenalit se kishin simuluar dhe kishin tentuar të humbnin kohë deri në fund të ndeshjes së mbrëmshme pasi që ishin të...

Ylli i Man Unitedit: Nuk kemi vetëbesim

para 5 muajve - Zhurnal

Mesfushori serb i Manchester Unitedit, Nemanja Matic, e ka pranuar se skuadra nuk ka shumë vetëbesim, por ka thënë se çdo lojtar i kësaj skuadre është i gatshëm të luajë kurdo që një gjë e tillë i kërkohet...

Jurgen Klopp i gëzohet golit të Xherdan Shaqirit

para 5 muajve - Klan Kosova

Futbollisti shumë i dashur për shqiptarët, Xherdan Shaqiri, ka arrit të shënoi një gol të bukur ndaj skuadrës Burnley. Ndeshja midis skuadrës Liverpool dhe Burnley është zhvilluar në stadiumin ‘Turf Moor’,...

Shaqiri: Duhet të jemi të guximshëm

para 5 muajve - Bota Press

Mesfushori me origjinë shqiptare i Liverpoolit, Xherdan Shaqiri, e ka lavdëruar paraqitjen e skuadrës së tij mbrëmë kundër Burnleyt, duke theksuar se ata luajtën me guxim dhe këtë gjë duhet ta bëjnë edhe...

Klopp shkakton sërish tensione në fushë

para 5 muajve - Albeu

Liverpool fitoi në transfertë 3-1 ndaj Burnley dhe skudra mban gjallë shpresat për titullin kampion duke luftuar dhëmb për dhëmb me Manchester Cityn, shkruan Albeu.com. Jurgen Klopp fundjava që kaloi pati...

Shaqiri flet pas golit, zbulon bisedën me Klopp

para 5 muajve - Periskopi

Mesfushori shqiptar i Liverpoolit, Xherdan Shaqiri, ka vetëm fjalë të mira për shokët e skuadrës pas fitores 3-1 kundër Burnley, triumf ky që i mban në hap me Manchester Cityn për titull. Skuadra e Jurgen...

​Ylli i Man Unitedit: Nuk kemi vetëbesim

para 5 muajve - Gazeta Express

Mesfushori serb i Manchester Unitedit, Nemanja Matic, e ka pranuar se skuadra nuk ka shumë vetëbesim, por ka thënë se çdo lojtar i kësaj skuadre është i gatshëm të luajë kurdo që një gjë e tillë i kërkohet...

Liverpooli theu një rekord me fitoren ndaj Burnley

para 5 muajve - KosovaPress

Liverpooli arriti një fitore të rëndësishme mbrëmë, teksa triumfoi në udhëtim ndaj Burnley me rezultat 3-1. Ndryshimet në formacion nga Jurgen Klopp vështirësuan lojën e The Reds, por inkuadrimi i Mohamed...

Mourinho e vë në dyshim aftësinë e lojtarëve të tij: Ata s’mund t’i bëjnë disa gjëra

para 5 muajve - Zhurnal

Trajneri i Manchester Unitedit, Jose Mourinho, e ka vënë në dyshim aftësinë e lojtarëve pas barazimit kundër Arsenalit mbrëmë, duke thënë se janë disa gjëra që ai nuk mund t’i marrë nga futbollistët e...

Dy gola për pesë minuta në ndeshjen Man Utd – Arsenal

para 5 muajve - InfoShqip

Janë shënuar dy gola të shpejta në ndeshjen në Old Trafford mbrëmjen e sotme (e mërkurë) mes Manchester United dhe Arsenalit. “Topçinjtë” zhbllokuan shifrat me rezultat 0 me 1 në ndeshjen në kuadër të...

Xherdan Shaqiri shënon në fitoren me përmbysje ndaj Burnleyt

para 5 muajve - InfoShqip

Xherdan Shaqiri ka realizuar golin e fundit në fitoren 3 me 1 të Liverpoolit ndaj Burnleyt. “Redsat” regjistruan fitore me përmbysje në ndeshjen si mysafirë në kuadër të xhiros së 15-të kundër Burnleyt...

Mourinho hedh përgjegjësitë te lojtarët: I lumtur vetëm për shpirtin e garës

para 5 muajve - SuperSport

Pak javë më parë Jose Mourinho pretendoi se Manchester United mund ta mbyllte vitin në vendin e katërt, në zonën Champions, por rezultatet e arritura nga “Djajtë e Kuq” në katër përballjet e fundin nuk...

Mustafi i lumtur me ecurinë pozitive të Arsenalit: Na thanë se kurrë nuk do shkoni 20 ndeshje si të pamposhtur

para 5 muajve - Telegrafi

Shkodran Mustafi e ka komentuar ecurinë fantastike të skuadrës së tij dhe barazimin ndaj Manchester Unitedit në ndeshjen e fundit. Arsenali barazoi me rezultat 2-2 në udhëtimin e tyre te Djajtë e Kuq në...

Mourinho vë në pikëpyetje aftësitë e lojtarëve, pas barazimit me Arsenalin

para 5 muajve - Telesport

Trajneri i Manchester United, Jose Mourinho, ka vënë në pikëpyetje aftësitë e lojtarëve të tij, pas barazimit 2-2 me Arsenalin në “Old Trafford”, të mërkurën. “Djajtë e Kuq” e panë veten dy herë në disavantazh,...

Mourinho zbulon fajtorin e barazimit me Arsenalin

para 5 muajve - Lajmi.net

Jose Mourinho është deklaruar për barazimin 2 me 2 ndaj Arsenalit. Manchester United barazoi mbrëmë në ‘Old Trafford’ me Arsenalin në kuadër të javës së 15-të në Premierligë. Jose Mourinho ka thënë se...

​Mourinho e vë në dyshim aftësinë e lojtarëve të tij: Ata s’mund t’i bëjnë disa gjëra

para 5 muajve - Gazeta Express

Trajneri i Manchester Unitedit, Jose Mourinho, e ka vënë në dyshim aftësinë e lojtarëve pas barazimit kundër Arsenalit mbrëmë, duke thënë se janë disa gjëra që ai nuk mund t’i marrë nga futbollistët e...

Mourinho: Arsenali gjatë gjithë kohës luajti për barazim, futbollistët e tyre zvarriteshin në fushë

para 6 muajve - Telegrafi

Bosi i Manchester United, Jose Mourinho, akuzoi lojtarët e Arsenalit për “lojë të papastër” në barazimin e mbrëmshëm 2-2. Portugezi pohoi për mediat se londinezët kishin ardhur që të merrnin një pikë dhe...

Mourinho zbulon fajtorin e barazimit me Arsenalin

para 5 muajve - AlbPortali

Manchester United barazoi mbrëmë në ‘Old Trafford’ me Arsenalin në kuadër të javës së 15-të në Premierligë. Loading... Jose Mourinho ka thënë se ata kanë luftuar që nga minuta e parë, mirëpo disa lojtarë...

Burnley Liverpool 1-3, Shaqiri shkëlqen dhe shënon gol

para 6 muajve - Ekonomia Online

Liverpooli e mposhti Burnleyn në udhëtim me rezultat 3-1 Liverpooli regjistroi një fitore të madhe në udhëtim te Burnley dhe mban hapin me Manchester Cityn për vendin e parë. ‘Të Kuqtë’ triumfuan me rezultat...

‘Shpërthen’ Sarri: Nuk e di çfarë ndodhi, në pjesën e dytë ne ishim tjetër ekip!

para 6 muajve - Medial

Chelsea është mposhtur nga Wolves me rezultatin 1-2 në një ndeshje që rezultoi të jetë shumë e vështirë për ‘Blutë’ e Sarrit. ‘Blues’ ishin në epërsi në pjesën e parë – pas golit të Loftus Cheek në minutën...

Notat e lojtarëve: Wolverhampton 2-1 Chelsea, Loftus-Cheek lojtar i ndeshjes

para 6 muajve - Telegrafi

Chelsea pësoi humbje në udhëtim te Wolverhampton Wanderers, megjithëse e pati epërsinë në pjesën e parë. Përkundër triumfit, vendasit bënë paraqitje pakëz më të mirë (6.77), në krahasim me mysafirët (6.53)....

Notat e lojtarëve: United 2-2 Arsenal, vlerësohet lart Mustafi

para 6 muajve - Telegrafi

Manchester United ka barazuar me Arsenalin në Old Trafford me rezultat 2-2. Sfida ishte mjaft intensive mes dy skuadrave të cilat kishin një përballje mjaft të fortë. Shkodran Mustafi ka qenë protagonist...

Barazim 2-2 në “Old Traford”, shënon edhe Mustafi

para 6 muajve - Alsat-M

Në derbin e javës së 15-të të Premier Ligës , Mançester Junajted dhe Arsenali u ndalën në barazim 2-2, ku mysafirët dy herë ishin në epërsi. Fillimisht Shkodran Mustafi kaloi në epërsi me golin e dytë...

Notat e lojtarëve: Burnley 1-3 Liverpool, Van Dijk më i miri në fushë – vlerësohet paraqitja e Shaqirit

para 6 muajve - Telegrafi

Liverpooli është kthyer nga disavantazhi për të fituar në shtëpi të Burnleyt dhe për t’i qëndruar pranë liderit të Ligës Premier, Manchester City. Paraqitja e vendasve ishte më e dobët (6.43), në raport...

Duhet ta shikoni patjetër këtë gol të murekullueshëm nga Xherdan Shaqiri

para 6 muajve - Lajmi.net

Liverpool e mposhti Burnley në kuadër të javës së 15-të në Premierligë. Liverpool fitoi në udhëtim ndaj Burnleyt me rezultat, 1:3. Xherdan Shaqiri ishte tejet i disponuar për lojë, duke arritur ta shënoj...

United dhe Arsenal ndahen baras

para 6 muajve - Klan Kosova

Derbi i xhiros së 15-të në Premier League ka përfundruar pa fitues. Manchester United dhe Arsenal janë ndarë baras 2:2 në Old Trafford, përcjell Klan Kosova. Anthony Martial dhe Jesse Lingard kanë realizuar...

Man Utd 2-2 Arsenal, notat e lojtarëve

para 6 muajve - Lajmi.net

Manchester United dhe Arsenal u ndan në paqe në xhiron e 15-të në Premierligë. Manchester United dhe Arsenal barazuan 2 me 2 në ‘Old Trafford’. Lojtari më i mirë i ndeshjes ishte, Ander Herrera, që mori...

Xherdan Shaqiri vulos fitoren e Liverpool përballë Burnley

para 6 muajve - Klan Kosova

Xherdan Shaqiri ka shënuar golin e tretë ndaj Burnley. Shaqiri shënoi në minutën e 90-të,pas asistimit të Mohamad Salah. Me këtë rast Xherdani e vulosi fitoren e Liverpool, njofton Klan Kosova klankosova.tv

Liverpooli fiton me përmbysje në Burnley, shënon Xherdan Shaqiri

para 6 muajve - Telegrafi

Liverpooli ka arritur fitore të madhe në udhëtim te Burnley edhe pse ishte në disvantazh. Sfida përfundoi me rezultat 3-1. Xherdan Shaqiri startoi në këtë takim dhe luajti për 90 minuta, e shqiptari sensacional...

Wolverhamptoni mposht Chelsean me rikthim

para 6 muajve - Telegrafi

Wolverhampton Wanderers është kthyer nga disavantazhi prej një goli për ta mposhtur Chelsean me rezultat 2-1 në Molineux Stadium. Rezultatin e zhbllokoi skuadra mysafire, kur pas një asistimi nga Eden...

Wolves 2:1 Chelsea, vlerësimi i lojtarëve

para 6 muajve - Medial

Chelsea ka humbur në javën e 15-të në Premierligë. Chelsea ka humbur në udhëtim te Wolves, me rezultat, 2:1. Lojtari më i mirë i ndeshjes ishte, Ruben Louftus-Cheek, që mori notën 8.6, raporton “lajmi.net”....

Nuk ka fitues, Unitedit dhe Arsenali ndajnë pikët

para 6 muajve - Albeu

Manchester United ka pasur fat në ndeshjen e sotme kundër Arsenal pasi që barazoi në dy raste, në njërin prej të cilëve në pozitë të pastër jashtëloje. Pjesa e parë ishte e barazpeshuar, por Arsenali ishte...

Wolves 2:1 Chelsea, vlerësimi i lojtarëve

para 6 muajve - Lajmi.net

Chelsea ka humbur në javën e 15-të në Premierligë. Chelsea ka humbur në udhëtim te Wolves, me rezultat, 2:1. Lojtari më i mirë i ndeshjes ishte, Ruben Louftus-Cheek, që mori notën 8.6, raporton “lajmi.net”....

Wolves fiton me përmbysje ndaj Chelseat

para 6 muajve - Albeu

Wolves ka fituar me rezultatin 2-1 ndaj Chelseat në stadiumin "Molineux", ndeshje e vlefshme për javën e 15 të Premier Leagues. Blutë e Londrës kaluan në avantazh që në minutën e 18' me golin e Loftus-Cheek....

Manchester me fat, Arsenali vazhdon 20 ndeshje pa humbje

para 6 muajve - Gazeta Express

Manchester United ka pasur fat në ndeshjen e sotme kundër Arsenal pasi që barazoi në dy raste, në njërin prej të cilëve në pozitë të pastër jashtëloje. Ka përfunduar derbi i xhiros së 15’të i Premier Ligës...

Dështon keq Chelsea, kalon në vendin e katër

para 6 muajve - Gazeta Express

Chelsea ka humbur sonte në një ndeshje dramatike në Wolverhampton duke humbur me rezultat 2-1. Me këtë humbje Chelsea barazohet me Arsenalin me pikë dhe mbetet në vendin e katër, ndërkaq në Stamford Bridge...

Nuk ka fitues në ‘Old Trafford’, Man Utd dhe Arsenal ndahen në paqe

para 6 muajve - Lajmi.net

Manchester United dhe Arsenal, janë ndarë në paqe në xhiron e 15-të në Premierligës. Manchester United dhe Arsenal, kanë barazuar 2 me 2 në “Old Trafford”. Skuadra londineze kaloi fillimisht në epërsi...

Shaqiri shënon gol për fitoren e madhe të Liverpoolit

para 6 muajve - Medial

Liverpooli me shumë mund importoi tri pikë nga Burnley. Një fitore domethënëse dhe i rrinë në bisht lideri Manchester City. Futbollisti Xherdan Shaqiri shënoi gol për fitoren e madhe. Ai u paraqit standard,...

Shaqiri me shokë i japin fitoren Liverpoolit

para 6 muajve - Albeu

Liverpooli ka marrë një fitore shumë të rëndësishme sonte ndaj Burnley me rezultatin 1-3 në "Turf Moor". Të parët në avantazh kaluan vendasit në minutën e 54' me golin e Cork. Golin e barazimit e shënoi...

Unitedi e Arsenali ndajnë pikët

para 6 muajve - Koha.net

Në derbin e javës së 15-të në Premier Ligë ndërmjet Manchester Unitedit dhe Arsenalit nuk ka pasur fitues. 2 me 2 ishte rezultati përfundimtar i takimit të sotëm, transmeton Koha.net. Mustafi kaloi Arsenalin...

Emocione & gola në United-Arsenal, Liverpool fiton me përmbysje, “fundoset” Chelsea

para 6 muajve - Telesport

Manchester United dhe Arsenal kanë barazuar 2-2 në supersfidën e javës së 15-të të Premier League. Ishte një ndeshje me ritëm të lartë në Old Trafford, me shumë kartonë, mundësi shënimi dhe emocione, por...

Martial barazoi vetëm katër minuta pas golit të Mustafit

para 6 muajve - Klan Kosova

Derbi i javës së 15-të në Premier League në mes të Manchester United dhe Arsenal ka shkruar me rezultat të barabartë në pushimin mes dy pjesëve. Është Anthony Martial i Djajve të Kuq që ka barazuar rezultatin...

Liverpool fitore me përmbysje në Turf Moor, shënon Shaqiri

para 6 muajve - Gazeta Express

Liverpool a arritur një fitore të madhe kundër Burnley si mysafirë, në një ndeshje ku Reds ju desh ta përmbysin rezultatin për të arritur fitore Liverpool me plot vështirësi, por ka arritur një fitore...

Wolvesi befason Chelsean

para 6 muajve - Koha.net

Chelsea ka pësuar në udhëtim te Wolvesi, 2 me 1. Loftus-Cheek kaloi Chelsean në epërsi në minutën e 18 pas asistimit nga Eden Hazardi, transmeton Koha.net. Në pjesën e dytë vendasit përmbysën rezultatin....

Dy gola të shpejt në ndeshjen Manchester-Arsenal

para 6 muajve - Gazeta Express

Janë shënuar dy gola të shpejtë Fillimisht ishte Arsenali që shënoi gol në minutën e 67’të me Lacazette, kurse një minutë më vonë barazon Lingard. /GazetaExpress/ Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti: Gazeta Express Sport

Shaqiri shënon në fitoren e Liverpoolit ndaj Burnleyt

para 6 muajve - Koha.net

Liverpooli ka shënuar fitore bindëse në udhëtim te Burnley, me Xherdan Shaqirin që shënoi një gol në këtë takim. 1 me 3 ishte rezultati përfundimtar i takimit të sotëm, transmeton Koha.net. Vendasit kaluan...

Dështon Chelsea, triumfon Liverpooli

para 6 muajve - Lajmi.net

Chelsea ka pësuar humbje në javën e 15-të në Premierligë. Chelsea është mposhtur nga Wolves në udhëtim me rezultat, 2:1. Skuadra londineze arriti të kaloj në epërsi me anë të Ruben Louftus-Cheek në minutën...

Man Utd – Arsenal, shënohen dy gola të shpejtë

para 6 muajve - Lajmi.net

Janë shënuar dy gola të shpejtë në ndeshje, Manchester United – Arsenal. Arsenal ka arritur ta rikthej epërsinë ndaj Manchester United në 1 me 2 në kuadër të Premierligës. Por, ‘Djajtë e Kuq’ e kanë barazuar...

Liverpool e përmbysë rezultatin

para 6 muajve - Medial

Liverpool e ka përmbysur rezultatin ndaj Burnleyt. Liverpool ka arritur të rikthehet në lojë ndaj Burnleyt në kuadër të Premierligës. Të kuqtë e kanë përmbysur rezultatin në minutën e 62’-të dhe 69′-të,...

Liverpooli përmbys Burnleyn

para 6 muajve - Albeu

Liverpool ka përmbysur Burnleyn në "Turf Moor". Ai që ka shëuar është sulmuesi brazilian , Firmino në minutën e 69'. Ndeshja po zhvillohet dhe është minuta e 75'. /albeu.com/

Edhe Liverpool përmbys Burnley

para 6 muajve - Gazeta Express

Është përmbysur rezultati në ndeshjen Burnley-Liverpool Ka shënuar Milner një supergol në minutën e 62’të, kurse në minutën e 68’të ka shënuar Firmino për ta përmbysur rezultatin. /GazetaExpress/ Bëje...

Liverpool e përmbysë rezultatin

para 6 muajve - Lajmi.net

Liverpool e ka përmbysur rezultatin ndaj Burnleyt. Liverpool ka arritur të rikthehet në lojë ndaj Burnleyt në kuadër të Premierligës. Të kuqtë e kanë përmbysur rezultatin në minutën e 62’-të dhe 69′-të,...

Shkodran Mustafi shënon ndaj Manchester United

para 6 muajve - Klan Kosova

Arsenali ka kaluar në epërsi ndaj Manchester United. Golin për topçinjtë e shënoi Shkodran Mustafi në minutën e 26, pas asistimit të Lucas Torreira. Arsenali është mysafir i “Djajve të Kuq” në Old Trafford,...

Burnley befason Liverpoolin

para 6 muajve - Albeu

Burnley ka kaluar në avantazh ndaj Liverpoolit në "Turf Moor". Ai që ka shënuar është futbollisti Cork në minutën e 56'. Ndeshja po zhvillohet dhe është minuta e 60'. /albeu.com/

Wolves përmbys Chelsean

para 6 muajve - Albeu

Wolves ka përmbysur Chelsean 4 minuta në stadiumin "Molineux". Golin e parë e shënoi Jimenez në minutën e 59' ndërsa të dytin e shënoi Jota në minutën e 63'. Ndeshja po zhvillohet dhe është minuta e 65'. /albeu.com/

Wolves ia ‘terron’ Chelseas

para 6 muajve - Lajmi.net

Chelsea është befasuar nga Wolves. Wolves ka arritur ta përmbysë rezultatin nga 0 me 1 në 2 me 1 ndaj Chelsea në kuadër të Premierligës. ‘Ujqit’ i shënuan golat nëpërmjet Raul Jimenez në minutën e 59’...

Wolves përmbys Chelsean

para 6 muajve - Gazeta Express

Wolves ka përmbysur rezultatin kundër Chelsea Në minutën e 59’të ka barazuar Raul Jimenez, kurse Ëolves kaloi në epërsi me golin e Diogo në minutën e 63’të. /GazetaExpress/ Bëje LIKE dhe merr lajmin e...

Burnley – Liverpool, shënohet gol befasues

para 6 muajve - Lajmi.net

Është shënuar goli i parë në ndeshjen, Burnley – Liverpool. Burnley ka kaluar në epërsi ndaj Liverpoolit në kuadër të Premierligës. Vendasit e realizuan golin në minutën e 54’, raporton “lajmi.net”. Më...

Katastrofë për Liverpoolin, Burnley kalon në epërsi

para 6 muajve - Gazeta Express

LIverpool e ka gjetur vetën në disavantazh në minutën e 54’të te ndeshjes Pas një ndërprerje ka shënuar Cork duke i dhënë një goditje të madhe Liverpoolit për ndjekjen e City për titull të Premier Ligës....

Mbyllet pjesa e parë, Man Utd – Arsenal, rezultati dhe statistikat

para 6 muajve - Lajmi.net

Ka përfunduar pjesa e parë në mes të Manchester United dhe Arsenalit. Manchester United dhe Arsenal po përballen në kuadër të xhiros së 15-të në Premierligë. 45’ minutat e parë kanë sjell dy gola, ndërsa...

Shënohen dy gola të shpejtë në sfidën, United - Arsenal

para 6 muajve - Albeu

Janë shënuar dy gola të shpejtë në ndehsjen, Manchester United - Arsenal . Të parët në avantazh kalonin Top-çinjtë me golin e Mustafit në minutën e 26'. Por vendasit barazojnë rezultatin mbas 4 minutash...

Mustafi realizon ndaj Unitedit, Martiali përgjigjet për katër minuta

para 6 muajve - Koha.net

Mbrojtësi shqiptar i Arsenalit, Shkodran Mustafi, ka realizuar gol për skuadrën e tij në përballjen me Manchester Unitedin në xhiron e 15-të në Premier Ligë. Ai shënoi me kokë pas harkimit nga Lucas Torreira...

Martial barazon rezultatin

para 6 muajve - Gazeta Express

Anthony Martial ka shënuar golin e barazimit kundër Arsenalit Manchester u kthye në lojë pas golit të Shkodran Mustafit në minutën e 30’të, me një gol të dyshimtë të Martial që u dyshua se ishte në pozitë...

Man Utd – Arsenal, shënohet goli i dytë

para 6 muajve - Lajmi.net

Manchester United e ka barazuar rezultatin ndaj Arsenalit në kuadër të Premierligës. Manchester United ka arritur ta barazoj rezultatin në 1 me 1 ndaj Arsenalit. ‘Djajtë e kuq’ i barazuan shifrat në minutën...

Mustafi i madh, i shënon Manchesterit në Old Trafford

para 6 muajve - Gazeta Express

Arsenali ka kaluar në epërsi kundër Manchester United Është Shkodran Mustafi që ka shënuar në minutën e 25’të te ndeshjes, një gol me kokë. /GazetaExpress/ Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti: Gazeta Express Sport

Shkodran Mustafi kalon në epërsi Arsenalin ndaj Man Utd

para 6 muajve - Lajmi.net

Është shënuar goli i parë në derbin, Manchester United – Arsenal. Manchester United dhe Arsenal po përballen në kuadër të xhiros së 15-të në Premierligë. Skuadra londineze ka kaluar në epërsi në minutën...

Kemi gol në ndeshjen Wolves-Chelsea

para 6 muajve - Gazeta Express

Është shënuar goli i parë në ndeshjen Wolves-Chelsea Ka shënuar Chelsea në minutën e 18’të, Ruben Loftus-Cheek. /GazetaExpress/ Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti: Gazeta Express Sport

Chelsea kalon në avantazh ndaj Wolves

para 6 muajve - Albeu

Chelsea ka kaluar në avantazh ndaj Wolves në stadiumin "Molineux". Është një autogol nga mbrojtësi Coady në minutën e 18'. Ndeshja po zhvillohet dhe është minuta e 22'. /albeu.com/

Wolves – Chelsea, shënohet auto-gol qesharak

para 6 muajve - Lajmi.net

Chelsea ka shënuar golin e parë në kuadër të javës së 15-të në Premierligë. Chelsea ka kaluar në epërsi ndaj Wolves në përballjen e tyre në Premierligë. Blutë kaluan në epërsi fal auto-golit në minutën...

Formacionet startuese: Chelsea mendon vetëm për fitore ndaj Wolverhamptonit

para 6 muajve - Telegrafi

Në Molineux Stadium zhvillohet ndeshja e xhiros së 15-të në Ligën Premier, ndërmjet Wolverhampton Wanderers dhe Chelseat. Blutë mbajnë vendin e tretë në tabelë me 21 pikë, pesë më pak se pozita e dytë...

Formacionet Burnley – Liverpool, lajm fantastik për Shaqirin

para 6 muajve - Medial

Xherdan Shaqiri është përsëri titullar për Liverpoolin. Liverpooli sot luan në udhëtim te Burnley në kuadër të xhiros së 15-të të Ligës Premier. Skuadrës së Jurgen Klopp i duhet fitorja për të ruajtur...

Formacionet zyrtare: Manchester United - Arsenal

para 6 muajve - Albeu

Manchester United dhe Arsenal do të luajnë sonte në "Old Trafford" për javën e 15 të Premier Leagues angleze. Unitedit kërkon me çdo kusht fitoren që të marri pikët e plota. Top-çinjtë vijnë në Manchester...

Wolverhampton befason keq Chelsea

para 6 muajve - Tetova Sot

Chelsea ka humbur sonte në një ndeshje dramatike në Wolverhampton duke humbur me rezultat 2-1. Me këtë humbje Chelsea barazohet me Arsenalin me pikë dhe mbetet në vendin e katër, ndërkaq në Stamford Bridge...

Liverpool fitore me përmbysje në Turf Moor, shënon Shaqiri

para 6 muajve - Tetova Sot

Liverpool a arritur një fitore të madhe kundër Burnley si mysafirë, në një ndeshje ku Reds ju desh ta përmbysin rezultatin për të arritur fitore Liverpool me plot vështirësi, por ka arritur një fitore...

Dy gola të shpejt në ndeshjen Manchester-Arsenal

para 6 muajve - Tetova Sot

Janë shënuar dy gola të shpejtë Fillimisht ishte Arsenali që shënoi gol në minutën e 67’të me Lacazette, kurse një minutë më vonë barazon Lingard. Loading...

Tottenham kërkon këndellje pas humbjes kundër Arsenalit kundër Southampton

para 6 muajve - Gazeta Express

Tottenhami u mposht nga Arsenali në vikend, kurse sonte ata do ta presin në Wembley skuadrën nga fundi i tabelës, Southampton Tottenham në këtë ndeshje ka startuar pothuajse me formacionin e njëjtë që...

Shaqiri e nis nga fillimi, formacionet zyrtare: Burnley - Liverpool

para 6 muajve - Albeu

Liverpooli i Xherdan Shaqirit do të luaj sonte në transfertë ndaj Burnley , ndeshje e vlefshme për javën e 15 të Premier Leagues angleze. Djemtë e Kloppit vijnë "Turf Moor" për të marrë pikët e plota dhe...

Mustafi i madh, i shënon Manchesterit në Old Trafford

para 6 muajve - Tetova Sot

Arsenali ka kaluar në epërsi kundër Manchester United Është Shkodran Mustafi që ka shënuar në minutën e 25’të te ndeshjes, një gol me kokë. Loading...

Formacionet zyrtare: Man Utd – Arsenal

para 6 muajve - Lajmi.net

Manchester United dhe Arsenal, do të jetë përballja kryesore e javës së 15-të në Premierligë. Manchester United do ta pret Arsenalin sonte në ‘Old Trafford’ nga ora 21:00. ‘Djajtë e Kuq’ do ta kërkojnë...

Shaqiri titullar ndaj Burnleyt, ndryshime të mëdha te Liverpooli

para 6 muajve - Koha.net

Liverpooli do të luajë në udhëtim te Burnley në kuadër të Premier Ligës nga ora 20:45. Nga minuta e parë për “Të Kuqtë” është edhe ylli shqiptar, Xherdan Shaqiri, transmeton Koha.net. Trajneri i Liverpoolit,...

Chelsea kërkon fitore në Wolverhampton, para derbit me Cityn

para 6 muajve - Gazeta Express

Chelsea ka udhëtuar sonte në Wolves për të kërkuar fitore para derbit të tyre në Stamford Bridge Chelsea u këndell kundër Fulhamit në ndeshjet e vikendit, kurse sonte ata do të dëshirojnë që të fitojnë...

Liverpool, gjithçka për fitore kundër Burnley – starton Shaqiri

para 6 muajve - Gazeta Express

Burnley pret sonte në shtëpi Liverpoolin Reds konsiderohen superfavorit në këtë ndeshje, pasi që Burnley është në zonën e rrezikshme. Vetëm një befasi e madhe do të bente që ata mos ta fitojnë këtë ndeshje,...

Formacionet zyrtare: Wolves – Chelsea

para 6 muajve - Lajmi.net

Janë publikuar formacionet zyrtare në mes të Wolves dhe Chelseas. Wolves dhe Chelsea do të përballen në kuadër të javës së 15-të në Premierligë. Ndeshja që starton në ora 20:45, do të zhvillohet në stadiumin...

Ja si i gëzohet Mustafi barazimit në derbin anglez

para 6 muajve - KosovaPress

Llogarinë e golave e hapi shqiptari Shkodran Mustafi (26’), i cili shënoi një gol të bukur me kokë. "... Dhe pastaj ata thanë: Arsenal nuk do të shkojë kurrë në 20 ndeshje i pamposhtur. Katër pikë për...

Burnley Liverpool 1-3, Shaqiri shkëlqen dhe shënon gol

para 6 muajve - Ekonomia Online

Liverpooli e mposhti Burnleyn në udhëtim me rezultat 3-1 Liverpooli regjistroi një fitore të madhe në udhëtim te Burnley dhe mban hapin me Manchester Cityn për vendin e parë. ‘Të Kuqtë’ triumfuan me rezultat...

United dhe Arsenal ndahen në paqe

para 6 muajve - Sovrani

Manchester United ka pasur fat në ndeshjen e sotme kundër Arsenal pasi që barazoi në dy raste, në njërin prej të cilëve në pozitë të pastër jashtëloje. Ka përfunduar derbi i xhiros së 15’të i Premier Ligës...

​Derbi anglez përfundon me barazim

para 6 muajve - KosovaPress

Llogarinë e golave e hapi shqiptari Shkodran Mustafi (26’), i cili shënoi një gol të bukur me kokë. Vendasit barazuan rezultatin pas 4 minutave përmes Martial. Arsenali sërish kaloi në epërsi me golin...

PREMIER LEAGUE/ 19 gola në 6 ndeshje, kampionati anglez tregon pse është më i bukuri në botë

para 6 muajve - Newsport

Kanë përfunduar ndeshjet e mbrëmjes së sotme të Premier Leagues. Bie në sy humbja e Chelseas nga Wolves, me rezultatin 2-1. Kryendeshja e kësaj jave mes Manchester United dhe Arsenal, ka qenë spektakolare...

Barazim dramatik në ‘Teatrin e Ëndrrave’, plotë gabime qesharake

para 6 muajve - Periskopi

Manchester United dhe Arsenal kanë ndarë pikët në ‘Teatrin e Ëndrrave’, pas barazimit 2 me 2. Kjo ndeshje nënkuptoi problemet me repartin defanziv që kanë këto dy skuadra. Arsenali e nisi më mirë, pasi...

Salah asiston, Shaqiri shënon

para 6 muajve - Albinfo

Futbollisti shqiptar, Xherdan Shaqiri po vazhdon me formë të shkëlqyeshme në Liverpool. Ylli shqiptar shënoi golin e tretë në fitoren prej 3:1 në udhëtim te Burnley në Premierligën angleze, shkruan albinfo.ch....

​Liverpool me fitore sensacionale, shënon Shaqiri

para 6 muajve - KosovaPress

Takimi i zhvilluar sonte në Premierligë, ka përfunduar me rezultat 1-3. Golin e parë e ka shënuar Jack Cork (54’), kurse ka ardhur shpejt përgjigja nga Liverpool, duke shënuar James Milner (62’). Liverpool...

Xherdani i jep fund ndeshjes me një gol të bukur

para 6 muajve - Bota Press

Skuadra e Liverpoolit ka shënuar edhe golin e tretë ndaj Burnley.Golin e tretë dhe të fitoren për Liverpoolin në këtë takim e ka shënuar sulmuesi shqiptar, Xherdan Shaqiri, shkruan GazetaBlic.Shaqiri ka...

Chelsea bën tjetër hap fals, Liverpooli fiton me protagonist Shaqirin

para 6 muajve - Periskopi

Chelsea ka bërë tjetër gabim, duke u mposhtur nga Wolves me rezultat 2 me 1 dhe njëkohësisht duke u përshëndetur në garën për titull. Faktikisht ndeshja nisi më mirë për ‘Blutë’ që shënuan me Loftus-Cheek,...

E pabesushme: Dy gola brenda një minute në derbin Manchester United – Arsenal

para 6 muajve - Sovrani

Janë realizuar edhe dy gola super të shpejtë në ndeshjen Manchester United – Arsenal. Lacazette dhe Lingard realizuan brenda një minute lojë. Facebook Twitter Google Plus

Liverpool e përmbysë rezultatin

para 6 muajve - AlbPortali

Liverpool ka arritur të rikthehet në lojë ndaj Burnleyt në kuadër të Premierligës. Loading... Të kuqtë e kanë përmbysur rezultatin në minutën e 62’-të dhe 69′-të, raporton “lajmi.net”. Golat i kanë realizuar...

Dy gola të shpejt në ndeshjen Burnley - Liverpool

para 6 muajve - KosovaPress

Golin e parë e ka shënuar Jack Cork (54’), kurse barazoi James Milner (62’). Nëse takimi përfundon me këtë rezultat, Liverrpol do të mbetet 4 pikë mbrapa Manchester City, duke shënuar diferencën më të...

Wolves rikthim të çmendur ndaj Chelseat

para 6 muajve - Periskopi

Chelsea e mbylli pjesën e parë me avantazh ndaj Wolves, me golin e Loftus-Cheek. Por pas 64 minutave, goli i Jimenez dhe Jota kanë rikthyer epërsinë për vendasit. Golat mund ti shikoni më poshtë. /Periskopi Shpërndaje në:

Mysafir special në ndeshjen, Man Utd – Arsenal

para 6 muajve - Lajmi.net

Manchester United dhe Arsenal, do të përballen në kuadër të javës së 15-të në Premierligë. Manchester United dhe Arsenal, do të përballen në ‘Old Trafford’ nga ora 21:00. Shumë futbolldashës do ta kenë...

Shkodran Mustafi shënon në derbin anglez

para 6 muajve - KosovaPress

Golin e parë e ka shënuar mbrojtësi shqiptar i Arsenalit Shkodran Mustafi. Liverpuli nuk ka arritur të shënojë në pjesën e parë ndaj Burnleyt. Kurse dy gola janë shënuar në takimet  Everton - Newcastle...

Mustafi shënon ndaj Manchester United

para 6 muajve - Albinfo

Mbrojtësi shqiptar i Arsenalit, Shkodran Mustafi ka shënuar gol në derbin ndaj Manchester United, takim që momentalisht është 1:1. Mustafi shënoi me kokë në minutën e 26-të, shkruan albinfo.ch. Ai u shmang...

Dy gola të shpejtë në derbin Manchester United – Arsenal

para 6 muajve - Sovrani

Një spektakël i madh po zhvillohet në Old Traford tek sa dy skuadrat kanë realiizuar nga një gol, transmeton Sovrani.info. Fillimisht Arsenali kaloiu në avantazh me golin e Shkodran Mustafit në minutën...

Shkodran Mustafi hesht ‘Teatrin e Ëndrrave’

para 6 muajve - Periskopi

Shkodran Mustafi ka arritur të shënojë gol në përballjen ndaj Manchester United, për t’i dhënë avantazhin Arsenalit. Lojtari me origjinë nga Kosova shënoi me kokë për një gol mjaft të rëndësishëm për ‘Topçinjtë’....

Formacionet zyrtare: Manchester United – Arsenal

para 6 muajve - Gazeta Fjala

Derbi i mbrëmjes në Premier League zhvillohet  në “Old Traford” ku takohen Manchester United dhe Arsenal, shkruan Gazeta inFokus. Ndeshja nisë nga ora 21:00, ndërsa janë publikuar edhe formacionet zyrtare....

Formacionet zyrtare: Man Utd – Arsenal

para 6 muajve - Sovrani

Manchester United dhe Arsenal, do të jetë përballja kryesore e javës së 15-të në Premierligë. Manchester United do ta pret Arsenalin sonte në ‘Old Trafford’ nga ora 21:00. ‘Djajtë e Kuq’ do ta kërkojnë...

Formacionet zyrtare: Manchester United – Arsenal

para 6 muajve - Periskopi

Manchester United dhe Arsenal luajnë kryendeshjen e natës së sontme në Premier Ligës, duke filluar nga ora 21:00. ‘Djajtë e Kuq’ përveç se në një formë jo të mirë, këtë ndeshje do përballen edhe me mungesa...

Burnley – Liverpool: Shaqiri ka fituar besimin e Klopp

para 6 muajve - Periskopi

Liverpool luan sonte si mysafir i Burnley, duke filluar nga ora 20:45. Kjo nuk do të jetë aspak ndeshje e lehtë për ‘Të Kuqtë’, të cilët vijnë edhe me një rotacion të madh në formacion, pasi muaji dhjetor...

Formacionet zyrtare: Wolves – Chelsea

para 6 muajve - Periskopi

Wolverhampton Wanderers dhe Chelsea luajnë sonte me fillim nga ora 20:45. Maurizio Sarri për natën e sontme ka vendosur disa ndryshime, duke e inkuadruar nga minuta e parë Christensen, Fabregas, Loftus-Cheek...

Man Utd – Arsenal, formacionet e mundshme

para 6 muajve - Lajmi.net

Manchester United – Arsenal është kryndeshja e javës së 15-të në Premierligë. ‘Djajtë e Kuq’ po përballen me shumë probleme këtë sezon, teksa kanë dështuar të shënojnë fitore në tre ndeshjet e fundit....

​Mourinho: Të gjithë janë përmirësuar përveç neve

para 6 muajve - Gazeta Express

Trajneri i Manchester Unitedit, Jose Mourinho, e ka pranuar se skuadra e tij ka mbetur shumë prapa rivalëve në Premierligë dhe këtë gjë e arsyeton me mungesën e investimeve gjatë afatit kalimtar të verës....

Arsenali pa kapitenin Xhaka në derbin ndaj Man Unitedit

para 6 muajve - Zhurnal

Arsenali do të përballet sonte me Manchester Unitedin për xhiron e 15-të të Premierligës, por për këtë derbi trajneri i klubit londinez, Unai Emery, nuk mund të mbështetet në ndihmën e njërit prej kapitenëve...

​Arsenali pa kapitenin Xhaka në derbin ndaj Man Unitedit

para 6 muajve - Gazeta Express

Arsenali do të përballet sonte me Manchester Unitedin për xhiron e 15-të të Premierligës, por për këtë derbi trajneri i klubit londinez, Unai Emery, nuk mund të mbështetet në ndihmën e njërit prej kapitenëve...

Manchester City vendos rekordin më të mirë në 125 vite

para 6 muajve - Medial

Manchester City vazhdon të “fluturojë”. Me fitoren e së martës, 2-1 ndaj Watford, e sheh veten me pesë pikë diferencë nga ndjekësit më të afërt, në krye të renditjes së Premier League. Leroy Sane dhe Riyad...

Manchester City vendos rekordin më të mirë në 125 vite

para 6 muajve - RTV 21

Manchester City vazhdon të “fluturojë” Me fitoren e së martës, 2-1 ndaj Watford, e sheh veten me pesë pikë diferencë nga ndjekësit më të afërt, në krye të renditjes së Premier League. Leroy Sane dhe Riyad...

Mourinho refuzon kanalin televiziv të Manchester United: Pse duhet t’ju përgjigjem?

para 6 muajve - Gazeta Tema

Jose Mourinho nuk pranoi t’iu përgjigjej pyetjeve të kanalit televiziv të Manchester United, duke pranuar se do ta ketë të vështirë të përzgjedhë ekipin, që do të përballet me Arsenalin, në Premier League....

​Mourinho: Të gjithë janë përmirësuar përveç Manchester Unitedit

para 6 muajve - Shenja

Trajneri i Manchester Unitedit, Jose Mourinho, e ka pranuar se skuadra e tij ka mbetur shumë prapa rivalëve në Premierligë dhe këtë gjë e arsyeton me mungesën e investimeve gjatë afatit kalimtar të verës....

Mourinho refuzon kanalin televiziv të Manchester United: Pse duhet t’ju përgjigjem?

para 6 muajve - Telesport

Jose Mourinho nuk pranoi t’iu përgjigjej pyetjeve të kanalit televiziv të Manchester United, duke pranuar se do ta ketë të vështirë të përzgjedhë ekipin, që do të përballet me Arsenalin, në Premier League....

Man. United-Arsenal, ora 21:00, histori dhe prestigj në “Old Trafford”

para 6 muajve - SuperSport

Pasi dominuan Premier League-n në dy dekadat e para, influenca e dy klubeve si Manchester United dhe Arsenal në kampionatin anglez ka rënë ndjeshëm, deri në atë pikë sa “Djajtë e Kuq” dhe “Topçinjtë” jo...

Manchester City vendos rekordin më të mirë në 125 vite

para 6 muajve - Telesport

Manchester City vazhdon të “fluturojë”. Me fitoren e së martës, 2-1 ndaj Watford, e sheh veten me pesë pikë diferencë nga ndjekësit më të afërt, në krye të renditjes së Premier League. Leroy Sane dhe Riyad...

Pochetino: Edhe fansat e Liverpoolit festuan humbjen tonë ndaj Arsenalit

para 6 muajve - Telegrafi

Bosi i Tottenham Hotspur, Mauricio Pochettino thotë se është e qartë se ekipi i tij e ka shqetësuar pjesën tjetër të vendit. Spurs pësuan humbje kundër Arsenalit, por argjentinasi këmbëngul se ka një pamje...

City vazhdon dominimin në Premierligë, mposht edhe Watfordin

para 6 muajve - Ina

Manchester City ka vazhduar me formë të mirë në Premierligë, duke u kthyer me pikë të plota nga udhëtimi në Watford. Kampionët e Premierligës, kanë arritur që të mposhtin 1:2 Watfordin, në ndeshjen e javës...

Formacionet e mundshme nga derbi: Man.United – Arsenal

para 6 muajve - Sovrani

Arsenali do të përballet sonte me Manchester Unitedin për xhiron e 15-të të Premierligës, por për këtë derbi trajneri i klubit londinez, Unai Emery, nuk mund të mbështetet në ndihmën e njërit prej kapitenëve...

Arsenali e dëbon Xhakën nga formacioni startues për derbin ndaj United

para 6 muajve - Periskopi

Arsenali do të përballet sonte me Manchester Unitedin për xhiron e 15-të të Premierligës, por për këtë derbi trajneri i klubit londinez, Unai Emery, nuk mund të mbështetet në ndihmën e njërit prej kapitenëve...

Manchester City vendos rekordin më të mirë në 125 vite

para 6 muajve - KosovaPress

Me fitoren e së martës, 2-1 ndaj Watford, e sheh veten me pesë pikë diferencë nga ndjekësit më të afërt, në krye të renditjes së Premier League. Leroy Sane dhe Riyad Mahrez ishin autorët e dy golave për...

City vazhdon dominimin në Premierligë, mposht edhe Watfordin

para 6 muajve - Medial

Manchester City ka vazhduar me formë të mirë në Premierligë, duke u kthyer me pikë të plota nga udhëtimi në Watford. Kampionët e Premierligës, kanë arritur që të mposhtin 1:2 Watfordin, në ndeshjen e javës...

Watford 1:2 Man City, notat e lojtarëve

para 6 muajve - Medial

Manchester City nuk ka të ndalur. Djemtë e Pep Guardiolës kanë arritur fitoren e 13 me radhë në Premier Ligën angleze, derisa nuk dinë ende për humbje këtë sezon. Golin e parë në ndeshje e shënoi Leory...

Mourinho refuzon të tregojë kush mungon kundër Arsenalit

para 6 muajve - Gazeta Express

Menaxheri i United nuk ka treguar informacione për skuadrën që do të luajë kundër Arsenalit nesër në mbrëmje Jose Mourinho nuk ka treguar për gjendjen e skuadrës së Manchester United as për televizionin...

Watford 1:2 Man City, notat e lojtarëve

para 6 muajve - Lajmi.net

Manchester City nuk ka të ndalur. Djemtë e Pep Guardiolës kanë arritur fitoren e 13 me radhë në Premier Ligën angleze, derisa nuk dinë ende për humbje këtë sezon. Golin e parë në ndeshje e shënoi Leory...

City nuk di të ndalet, fiton në transfertë ndaj Watford

para 6 muajve - Albeu

Manchester City ka fituar në transfertë me rezultatin minimal 1-2 ndaj Watford , ndeshje e vlefshme për javën e 15 të Premier Leagues. Ndeshja zhbllokohet në minutën e 40' falë golit të Leroy Sane. Në...

City po shkel çdo gjë drejt titullit

para 6 muajve - Koha.net

Manchester City ka mposhtur Watfordin me rezultat 2 me 1 për të vazhduar sigurt drejt mbrojtjes së titullit të Premier Ligës. “Qytetarët” filluan mirë takimin me golin e realizuar nga Leroy Sane në minutën...

City nuk diskuton suksesin në Watford, shkon sërish +5 nga Liverpool

para 6 muajve - SuperSport

Manchester City mori një tjetër fitore në transfertën ndaj Watfordit, sfidë e vlefshme për javën e 15, që po luhet këtë mesjavë. Skuadra e Guardiolës arriti të triumfojë me rezultatin 1-2, duke shënuar...

Nuk ka befasi, City vazhdon të jetë i pamposhtur në Premier Ligë

para 6 muajve - Gazeta Express

Edhe pse ishte menduar që Watford do ti bënte problem Cityt dhe ata sonte mund ta mposhtnin atë në Londër, kështu nuk ka ndodhur. Golat e Sanes dhe Mahrez bën që City të arrin në kuotën e 41 pikëve pas...

City vazhdon dominimin në Premierligë, mposht edhe Watfordin

para 6 muajve - Lajmi.net

Manchester City ka vazhduar me formë të mirë në Premierligë, duke u kthyer me pikë të plota nga udhëtimi në Watford. Kampionët e Premierligës, kanë arritur që të mposhtin 1:2 Watfordin, në ndeshjen e javës...

City vuan në fund, por merr 3 pikët ndaj Watford

para 6 muajve - Telesport

Manchester City ka marrë një tjetër fitore 2-1 këtë ndaj Watford gjatë mbrëmjes së martë. Pep Guardiola duhet të jetë shumë i kënaqur me skuadrën e tij pas një tjetër paraqitjeje të mirë. Ai ka përdorur...

City dyfishon epërsinë

para 6 muajve - Medial

Manchester City ka shënuar edhe golin e dytë ndaj Watfordit. Kampionët e Premierligës po avancojnë 0-2 ndaj Watfordit në ndeshjen e javës së 15-të të Premierligës. Është Riyad Mahrez që ka shënuar për...

Mahrez shënon edhe golin e dytë për Cityn

para 6 muajve - Gazeta Express

City ka kaluar në epërsi kundër Watford që në minutën e pestë të pjesës së dytë Kësaj here është ish sulmuesi i Leicester, Mahrez shënoi në minutën e 50’të te ndeshjes. /GazetaExpress/ Bëje LIKE dhe merr...

City dyfishon rezultatin ndaj Watford

para 6 muajve - Albeu

Manchester City ka dyfishuar rezultatin ndaj Watford në "Vicarage Road", shkruan Albeu.com. Ai që ka shënuar është sulmuesi algjerian , Riyad Mahrez në minutën e 51'. Ndeshja po zhvillohet dhe është minuta e 55'. /albeu.com/

City dyfishon epërsinë

para 6 muajve - Lajmi.net

Manchester City ka shënuar edhe golin e dytë ndaj Watfordit. Kampionët e Premierligës po avancojnë 0-2 ndaj Watfordit në ndeshjen e javës së 15-të të Premierligës. Është Riyad Mahrez që ka shënuar për...

Zhbllokohet ndeshja, City kalon në avantazh ndaj Watfordit

para 6 muajve - Albeu

Manchester City ka kaluar në avantazh ndaj Watfordit në "Vicarage Road". Ai që ka shënuar golin është anësori gjerman, Leroy Sane në minutën e 40'. Ndeshja po zhvillohet dhe është minuta e 45'. /albeu.com/

Sane e kalon në epërsi Cityn

para 6 muajve - Lajmi.net

Manchester City ka kaluar në epërsi ndaj Watfordit. Kampionët e Premierligës po avancojnë 0-1 ndaj Watfordit. Është Sane që ka shënuar për 0-1 pas një asistimi të pranuar nga Mahrez. Golin e Sane mund...

Sane kalon në epërsi Cityn

para 6 muajve - Gazeta Express

Leroy Sane ka shënuar golin e për Cityn Pas një presioni të jashtëzakonshëm, Sane ka shënuar në minutën e 40’të te ndeshjes, kundër Watford. /GazetaExpress/ Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti: Gazeta Express Sport

Man United-Arsenal dhe 10 gjuajtjet që frikësojnë “Djajtë”

para 6 muajve - Telesport

Arsenal-i do të kërkojë të vazhdojë formën e mirë të treguar në ndeshjet e fundit kur të përballet mbrëmjen e së mërkurës me Manchester United në “Old Trafford”, një ndeshje e vlefshme për javën e 15-të...

Formacionet zyrtare: Watford – Man City

para 6 muajve - Medial

Premierliga angleze këtë mesjavë zhvillon ndeshjet e javës së 15-të. Skuadra kampione e Premierligës, Manchester City, do të luajë në udhëtim te Watford. Ndeshja mes Watford dhe Manchester City fillon...

A do ta ndal Wolves ecurinë e Manchester City, formacionet zyrtare

para 6 muajve - Gazeta Express

Wolves do të zhvillojë sonte ndeshjen kundër Manchester City’it, i cili hynë në këtë ndeshje pa asnjë humbje këtë sezon Wolves në fillim të sezonit janë treguar një skuadër e fortë por kohëve të fundit...

Formacionet zyrtare: Watford – Man City

para 6 muajve - Lajmi.net

Premierliga angleze këtë mesjavë zhvillon ndeshjet e javës së 15-të. Skuadra kampione e Premierligës, Manchester City, do të luajë në udhëtim te Watford. Ndeshja mes Watford dhe Manchester City fillon...

Watford 1:2 Man City, notat e lojtarëve

para 6 muajve - AlbPortali

Djemtë e Pep Guardiolës kanë arritur fitoren e 13 me radhë në Premier Ligën angleze, derisa nuk dinë ende për humbje këtë sezon. Loading... Golin e parë në ndeshje e shënoi Leory Sane në minutën e 40-të...

City nuk ka të ndalur

para 6 muajve - Sovrani

Edhe pse ishte menduar që Watford do ti bënte problem Cityt dhe ata sonte mund ta mposhtnin atë në Londër, kështu nuk ka ndodhur. Golat e Sanes dhe Mahrez bën që City të arrin në kuotën e 41 pikëve pas...

Manchester City nuk di të “ndalet”, arratiset nga fusha e Watford-it

para 6 muajve - Newsport

Manchester City, ka marrë një fItore shumë të rëndësishme, përballë Watfordit, me rezultatin 1-2. Loja është dominuar gjatë gjithë 90-minutëshit, nga lojtarët e Guardiolës. Pjesa e parë ka qenë e gjitha...

City dyfishon epërsinë

para 6 muajve - AlbPortali

Kampionët e Premierligës po avancojnë 0-2 ndaj Watfordit në ndeshjen e javës së 15-të të Premierligës. Loading... Është Riyad Mahrez që ka shënuar për epërsinë e dytë të Cityt. /Lajmi.net/ AlbPortali:...

Formacionet zyrtare: Watford – Man City

para 6 muajve - AlbPortali

Skuadra kampione e Premierligës, Manchester City, do të luajë në udhëtim te Watford. Loading... Ndeshja mes Watford dhe Manchester City fillon nga ora 21:00. Formacionet zyrtare: Watford: Manchester City:...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK