http://kariera.mk

Qeveria franceze frikësohet nga “dhuna masive” në ditët e ardhshme

para 5 muajve - RTV 21

Qeveria franceze ka thënë se frikësohet nga ndonjë “dhunë masive” në Paris të shtunën Teksa protestat e Lëvizjes së “xhaketave të verdha” kanë treguar pak shenja të zvogëlimit. Qeveria në anën tjetër ka...

Francë, sindikata policore mbështet “jelekët e verdhë”

para 5 muajve - Shenja

Një sindikatë policore në Francë do të shkojë në grevë për një kohë të pacaktuar nga e shtuna për të mbështetur protestat e “jelekëve të verdhë”, njoftoi shtypi francez, transmeton AA. Vigi, një nga sindikatat...

Dridhet Franca! Mediat: Në fundjavë ka grusht shteti kundër qeverisë Macron

para 5 muajve - Gazeta Shqip

Tërheqja e qeverisë Macron nga taksa për rritjen e karburantit dhe disa projektligje të tjera që rëndonin buxhetin e qytetarëve duket se nuk ka shërbyer për të rikthyer “paqen” në Francë, me “Jelekët e...

Qeveria franceze frikësohet nga ‘dhuna masive’ në ditët e ardhshme

para 5 muajve - Kallxo

Qeveria franceze ka thënë se frikësohet nga ndonjë “dhunë masive” në Paris në ditën e shtunë, teksa protestat e Lëvizjes së “xhaketave të verdha” kanë treguar pak shenja të zvogëlimit. Qeveria në anën...

Qeveria franceze frikësohet nga "dhuna masive" në ditët e ardhshme

para 5 muajve - Evropa e Lirë

Qeveria franceze ka thënë se frikësohet nga ndonjë “dhunë masive” në Paris në ditën e shtunë, teksa protestat e Lëvizjes së “xhaketave të verdha” kanë treguar pak shenja të zvogëlimit. Qeveria në anën...

Mediat: Grusht shteti në fundjavë, “Jelekët e Verdhë” do rrëzojnë Macronin

para 5 muajve - Gazeta Shqip

Tërheqja e qeverisë Macron nga taksa për rritjen e karburantit dhe disa projektligje të tjera që rëndonin buxhetin e qytetarëve duket se nuk ka shërbyer për të rikthyer “paqen” në Francë, me “Jelekët e...

Qeveria franceze frikësohet nga “dhuna masive” në ditët e ardhshme

para 5 muajve - Lajmi.net

Qeveria franceze ka thënë se frikësohet nga ndonjë “dhunë masive” në Paris në ditën e shtunë, teksa protestat e Lëvizjes së “xhaketave të verdha” kanë treguar pak shenja të zvogëlimit. Qeveria në anën...

Qeveria franceze frikësohet nga “dhuna masive” në ditën e shtunë

para 5 muajve - Albinfo

Qeveria franceze ka thënë se frikësohet nga ndonjë “dhunë masive” në Paris, gjatë ditës së shtunë, teksa protestat e Lëvizjes së “xhaketave të verdha” kanë treguar pak shenja të zvogëlimit. Qeveria në...

Qeveria franceze frikësohet për prani të dhunës ditëve në vijim

para 5 muajve - Klan Kosova

Qeveria franceze ka thënë se është e shqetësuar për “prani të madhe të dhunës” në Paris të shtunën që vjen, pasi lëvizja në rritje e “xhaketave te verdha” nuk po jep shenja se do të ndalet. Nga qeveria...

‘Dridhet’ Franca! Mediat: Në fundjavë ka grusht shteti kundër qeverisë Macron

para 5 muajve - Gazeta e re

Tërheqja e qeverisë Macron nga taksa për rritjen e karburantit dhe disa projektligje të tjera që rëndonin buxhetin e qytetarëve duket se nuk ka shërbyer për të rikthyer “paqen” në Francë, me “Jelekët e...

Qeveria franceze frikësohet nga “dhuna masive” në ditët e ardhshme

para 5 muajve - Ekonomia Online

Qeveria franceze ka thënë se frikësohet nga ndonjë “dhunë masive” në Paris në ditën e shtunë, teksa protestat e Lëvizjes së “xhaketave të verdha” kanë treguar pak shenja të zvogëlimit. Qeveria në anën...

Kriza e Makron në Francë, një rrezik për mbarë Evropën

para 5 muajve - Periskopi

Për hir të Evropës, Emanuel Makron ka nevojë për ndihmën, dhe jo neverinë apo urrejtjen tonë. Një president i ri, reformist në Francë, që premtoi një “rilindje evropiane”, e sheh tanimë veten duke u përpëlitur...

ANALIZA: Kriza e Makron në Francë, një rrezik për mbarë Evropën

para 5 muajve - Gazeta Tema

Nga Natalie Nougayrède Për hir të Evropës, Emanuel Makron ka nevojë për ndihmën, dhe jo neverinë apo urrejtjen tonë. Një president i ri, reformist në Francë, që premtoi një “rilindje evropiane”, e sheh...

Kriza e Makron në Francë, një rrezik për mbarë Evropën

para 5 muajve - Gazeta Express

Nuk mund të ketë asnjë projekt evropian demokratik apo drejtësi sociale, pa një Evropë dhe Francë demokratike. Fytyra e Marianës, duhet të restaurohet Për hir të Evropës, Emanuel Makron ka nevojë për ndihmën,...

Kriza e Macron në Francë, një rrezik për mbarë Evropën

para 5 muajve - Gazeta e re

Nga Natalie Nougayrède Për hir të Evropës, Emanuel Makron ka nevojë për ndihmën, dhe jo neverinë apo urrejtjen tonë. Një president i ri, reformist në Francë, që premtoi një “rilindje evropiane”, e sheh...

Fitore absolute pas protestës, rritja e taksës hiqet nga buxheti i 2019-s

para 5 muajve - Indeks.mk

Rritja e parashikuar e taksave të karburanteve, që shkaktoi protesta javore të dhunshme në Francë, tashmë është hequr nga projektligji për buxhetin e vitit 2019. Zhvillimi i fundit është njoftuar nga vet...

Franca anulon eko-taksën për 2019 pas protestave të dhunshme

para 5 muajve - Gazeta e re

Rritja e taksave mbi karburantin anulohet për tërë vitin 2019, sipas asaj që u njoftua nga Élysée në gazetën “Le Figaro”. Të martën, kryeministri Edouard Philippe kishte njoftuar se “ecotax” nuk do të...

Kriza e Makron në Francë, një rrezik për mbarë Evropën

para 5 muajve - Bota.al

Nga Natalie Nougayrède Për hir të Evropës, Emanuel Makron ka nevojë për ndihmën, dhe jo neverinë apo urrejtjen tonë. Një president i ri, reformist në Francë, që premtoi një “rilindje evropiane”, e sheh...

Fitore absolute pas protestës, rritja e taksës hiqet nga buxheti i 2019-s

para 5 muajve - Sot News

Rritja e parashikuar e taksave të karburanteve që shkaktoi protesta javore të dhunshme në Francë, tashmë është hequr nga projektligji për buxhetin e vitit 2019.Zhvillimi i fundit është njoftuar nga vet...

“Jelekverdhët”, fitore absolute. Rritja e taksës hiqet nga buxheti i 2019-s

para 5 muajve - Lajmi.net

Rritja e parashikuar e taksave të karburanteve, që shkaktoi protesta javore të dhunshme në Francë, tashmë është hequr nga projektligji për buxhetin e vitit 2019. Zhvillimi i fundit është njoftuar nga vet...

Francë, rritja e taksës së karburanteve hiqet nga buxheti 2019

para 5 muajve - Ina

Rritja e parashikuar e taksave të karburanteve, që shkaktoi protesta javore të dhunshme në Francë, tashmë është hequr nga projektligji për buxhetin e vitit 2019. Zhvillimi i fundit është njoftuar nga vet...

Francë, rritja e taksës së karburanteve hiqet nga buxheti 2019

para 5 muajve - Zhurnal

Rritja e parashikuar e taksave të karburanteve, që shkaktoi protesta javore të dhunshme në Francë, tashmë është hequr nga projektligji për buxhetin e vitit 2019. Zhvillimi i fundit është njoftuar nga vet...

Francë, rritja e taksës së karburanteve hiqet nga buxheti 2019

para 5 muajve - Telegrafi

Rritja e parashikuar e taksave të karburanteve, që shkaktoi protesta javore të dhunshme në Francë, tashmë është hequr nga projektligji për buxhetin e vitit 2019. Zhvillimi i fundit është njoftuar nga vet...

Franca anulon eko-taksën për 2019 pas protestave të dhunshme

para 5 muajve - Gazeta Shqip

Rritja e taksave mbi karburantin anulohet për tërë vitin 2019, sipas asaj që u njoftua nga Élysée në gazetën “Le Figaro”. Të martën, kryeministri Edouard Philippe kishte njoftuar se “ecotax” nuk do të...

Franca heq nga buxheti 2019 rritjen a e taksës së karburanteve

para 5 muajve - Koha.net

Rritja e parashikuar e taksave të karburanteve, që shkaktoi protesta javore të dhunshme në Francë, tashmë është hequr nga projektligji për buxhetin e vitit 2019. Zhvillimi i fundit është njoftuar nga vet...

Francë, anulohet rritja e çmimit të karburanteve për vitin 2019

para 5 muajve - Shenja

Është anuluar rritja e çmimit të karburanteve për vitin 2019 në Francë kundër të cilës po protestojnë “jelekët e verdhë”, transmeton Anadolu Agency (AA). Sipas mediave franceze, të cilat bazohen në burimet...

​Francë, rritja e taksës së karburanteve hiqet nga buxheti 2019

para 5 muajve - Gazeta Express

Rritja e parashikuar e taksave të karburanteve, që shkaktoi protesta javore të dhunshme në Francë, tashmë është hequr nga projektligji për buxhetin e vitit 2019. Zhvillimi i fundit është njoftuar nga vet...

Franca, në ankth nga protestat e pritshme të së shtunës

para 5 muajve - Te Sheshi

“Ne kemi arsye të dyshojmë se mund të ndiqet dhuna në shkallë të gjerë,” njoftoi zyra e presidentit francez Emmanuel Macron. Franca ka frikë nga dhuna që mund të pasojë të shtunën dhe bën thirrje për qetësi...

Franca heq nga buxheti 2019 rritjen a e taksës së karburanteve

para 5 muajve - Ekonomia Online

Rritja e parashikuar e taksave të karburanteve, që shkaktoi protesta javore të dhunshme në Francë, tashmë është hequr nga projektligji për buxhetin e vitit 2019. Zhvillimi i fundit është njoftuar nga vet...

Francë, rritja e taksës së karburanteve hiqet nga buxheti 2019

para 6 muajve - KosovaPress

Zhvillimi i fundit është njoftuar nga vet kryeministri Edouard Philippe, i cili vetëm një ditë më parë kishte premtuar në fakt se do ta shtynte hyrjen në fuqi të ligjit me 6 muaj, nga 1 janari që ishte...

Francë, anulohet rritja e taksës ndaj karburanteve për vitin 2019

para 6 muajve - Lajmi.net

Rritja e taksës ndaj karburanteve në Francë, e planifikuar për të filluar nga 1 janari i vitit që po vjen, u shfuqizua për krejt vitin 2019. Lajmin e ka bërë të ditur ministri i Tranzicionit Ekologjik,...

Francë, anulohet rritja e taksës ndaj karburanteve për vitin 2019

para 6 muajve - Gazeta Express

Rritja e taksës ndaj karburanteve në Francë, e planifikuar për të filluar nga 1 janari i vitit që po vjen, u shfuqizua për krejt vitin 2019. Lajmin e ka bërë të ditur ministri i Tranzicionit Ekologjik,...

Francë, anulohet rritja e taksës ndaj karburanteve për vitin 2019

para 6 muajve - Tetova Sot

Rritja e taksës ndaj karburanteve në Francë, e planifikuar për të filluar nga 1 janari i vitit që po vjen, u shfuqizua për krejt vitin 2019. Lajmin e ka bërë të ditur ministri i Tranzicionit Ekologjik,...

Pushim i shkurtër për Macronin

para 6 muajve - KDPolitik

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron lëshon pe për taksën ekologjike. Ai shpreson që të afrohet me pozicionin e pjesës së moderuar të jelekverdhëve. Por edhe që kështu ta përçajë lëvizjen. Shkruan: Max...

Franca anulon rritjen e taksës për karburantet

para 6 muajve - Java News

Rritja e taksës të karburanteve e planifikuar për në 1 janar 2019 u shfuqizua për vitin 2019, konfirmoi ministri i Tranzicionit Ekologjik, François de Rugy sot në mbrëmje për ‘’BFM TV’’. “Në këtë mënyrë...

​Anulohet rritja e taksës për karburante në Francë

para 6 muajve - KosovaPress

Lajmin e ka bërë të ditur ministri i Tranzicionit Ekologjik, François de Rugy. “Në këtë mënyrë nuk ka asnjë mashtrim. Para pak minutash zhvillova një bisedë telefonike me presidentin Emmanuel Macron",...

Udhëheqësi i opozitës franceze kërkon shpalljen e gjendjes së jashtëzakonshme

para 6 muajve - Lajmi.net

Udhëheqësi opozitës franceze, bëri thirrje sot për shpallje të gjendjes së jashtëzakonshme në vend, pasi të shtunën pritet të ketë protesta të reja të “jelek verdhëve”. “Kjo do të siguronte mbajtjen e...

Udhëheqësi i opozitës franceze kërkon shpalljen e gjendjes së jashtëzakonshme

para 6 muajve - Medial

Udhëheqësi opozitës franceze, bëri thirrje sot për shpallje të gjendjes së jashtëzakonshme në vend, pasi të shtunën pritet të ketë protesta të reja të “jelek verdhëve”. “Kjo do të siguronte mbajtjen e...

Udhëheqësi i opozitës franceze kërkon shpalljen e gjendjes së jashtëzakonshme

para 6 muajve - Koha.net

Udhëheqësi opozitës franceze, bëri thirrje sot për shpallje të gjendjes së jashtëzakonshme pasi të shtunën pritet të ketë protesta të reja të “jelekë verdhëve”. "Kjo do të siguronte mbajtjen e rendit nga...

​Udhëheqësi i opozitës franceze kërkon shpalljen e gjendjes së jashtëzakonshme

para 6 muajve - Gazeta e re

Udhëheqësi opozitës franceze, bëri thirrje sot për shpallje të gjendjes së jashtëzakonshme në vend, pasi të shtunën pritet të ketë protesta të reja të “jelek verdhëve”. “Kjo do të siguronte mbajtjen e...

Protestat në Francë shkaktojnë probleme në pikat e karburanteve

para 6 muajve - Shenja

Në Francë, “jelekët e verdhë” që protestojnë kundër rritjes së çmimit të karburanteve dhe përkeqësimit të kushteve ekonomike kanë mbyllur hyrjet dhe daljet e depove të shumta të karburanteve në vend, transmeton...

Pushim i shkurtër për Macronin: Radikalët duan revolucion, zhgënjimi i francezëve është i thellë

para 6 muajve - Gazeta Tema

Harku i Triumfit në Paris u bë tani skenë e përleshjeve më të ashpra në Paris që prej vitit 1968. Më e vonta tani është e qartë: shumë francezëve aq u bën se cili është prestigji ndërkombëtar që ka Presidenti...

​Udhëheqësi i opozitës franceze kërkon shpalljen e gjendjes së jashtëzakonshme

para 6 muajve - KosovaPress

"Kjo do të siguronte mbajtjen e rendit nga forcat e sigurisë dhe do të na lejojë t’i mbrojmë ata që duan të protestojnë në mënyrë paqësore", tha udhëheqësi i Partisë Republikane Konservatore, Loran Vokis...

Franca po e shqyrton rritjen e taksave për të pasurit, në përpjekje për t’i qetësuar protestuesit

para 6 muajve - Zhurnal

Qeveria franceze do ta shqyrtojë mundësinë e zbatimit të një pakoje të rë të taksave për shtresën e pasur, në vazhdën e përpjekjeve për t’i zbutur pakënaqësitë e protestuesve, të cilët kanë kërcënuar se...

Franca po e shqyrton rritjen e taksave për të pasurit, në përpjekje për t’i qetësuar protestuesit

para 6 muajve - Gazeta Express

Qeveria franceze do ta shqyrtojë mundësinë e zbatimit të një pakoje të rë të taksave për shtresën e pasur, në vazhdën e përpjekjeve për t’i zbutur pakënaqësitë e protestuesve, të cilët kanë kërcënuar se...

Protestat në Francë shkaktojnë probleme në pikat e karburanteve

para 6 muajve - Gazeta e re

Në Francë, “jelekët e verdhë” që protestojnë kundër rritjes së çmimit të karburanteve dhe përkeqësimit të kushteve ekonomike kanë mbyllur hyrjet dhe daljet e depove të shumta të karburanteve në vend. Vazhdojnë...

Trump keqpërdor “Jelekverdhët” dhe sulmon Macron, tërbohen francezët

para 6 muajve - Gazeta e re

Presidenti amerikan Donald Trump duket se nuk ka ndërmend të zbusë raportin e tensionuar që ka krijuar me popullin francez, pasi ka përdorur përplasjet mbi rritjen e taksave të karburantit në Paris për...

Trump keqpërdor “Jelekverdhët” dhe sulmon Macron, tërbohen francezët

para 6 muajve - Gazeta Shqip

Presidenti amerikan Donald Trump duket se nuk ka ndërmend të zbusë raportin e tensionuar që ka krijuar me popullin francez, pasi ka përdorur përplasjet mbi rritjen e taksave të karburantit në Paris për...

Jelekët e verdhë: ‘Selam’ që Trump i dërgoi Macron’it për të qëndruar ‘urtë’

para 6 muajve - Gazeta Monitor

Franca u përfshi nga një valë protestash të dhunshme që bën shtetin francez të gjunjëzohet, pasi me protestuesit u solidarizuan edhe institucionet, si Policia e zjarrfikësit. Por, në protestat kundër çmimit...

Trump reagon për protestat në Paris

para 6 muajve - Zhurnal

Presidenti amerikan, Donald Trump, ka reaguar në lidhje me protestat në kryeqytetin e Francës, Paris, duke theksuar se protestuesit kanë rënë dakord me përfundimin që ai ka arritur dy vite më parë, transmeton...

Trump reagon për protestat në Paris

para 6 muajve - Shenja

Presidenti amerikan, Donald Trump, ka reaguar në lidhje me protestat në kryeqytetin e Francës, Paris, duke theksuar se protestuesit kanë rënë dakord me përfundimin që ai ka arritur dy vite më parë, transmeton...

Francë: Pushim i shkurtër për Macronin

para 6 muajve - DW

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron lëshon pe për taksën ekologjike. Ai shpreson që të afrohet me pozicionin e pjesës së moderuar të jelekverdhëve. Por edhe që kështu ta përçajë lëvizjen. Një analizë...

Parisi lëshon pe ndaj protestuesve

para 6 muajve - 24 ore

Pas incidenteve të rënda në fundjavën e kaluar, presidenti francez Macron shpalli masa të reja. Ndër masat e para duket se do të jetë ndalimi i rritjes së çmimit të karburanteve. Por shumë çështje mbeten...

Franca anulon shtrenjtimin e paralajmëruar të karburanteve

para 6 muajve - InfoShqip

Kryeministri francez, Edouard Philippe, njoftoi sot për pezullimin e paralajmëruar të taksës së karburanteve dhe rritjes së kostos së shërbimeve, në një përpjekje për të qetësuar protestat të cilat shkaktuan...

Qeveria franceze lëshon pe para protestave të dhunshme në vend

para 6 muajve - Koha.net

Kryeministri francez njoftoi se për 6 muaj do të suspendohet rritja e tatimit ndaj karburanteve, vendim që çoi në protesta masive e të dhunshme në vend. Edouard Philippe tha se zemërimi i popullit duhet...

Pezullohet taksa e karburanteve që nxiti protestat në Francë

para 6 muajve - Gazeta Express

Kryeministri francez Édouard Philippe thotë se taksa e planifikuar e karburantit është pezulluar, pas disa javë protestash të mëdha nga qytetarë të veshur me xhaketa të verdha të sigurisë. Në një fjalim...

Pezullohet taksa e karburanteve që nxiti protestat në Francë

para 6 muajve - Tetova Sot

Kryeministri francez Édouard Philippe thotë se taksa e planifikuar e karburantit është pezulluar, pas disa javë protestash të mëdha nga qytetarë të veshur me xhaketa të verdha të sigurisë. Në një fjalim...

Në kërkim të popullit !

para 6 muajve - Gazeta Tema

Mero Baze Në fillim ishte zia për Presidentin e ndjerë Xhorxh Bush. Shpresa se një minutë zi për të, në Unazën e re, do ti jepte protestës mbështetje amerikane, kishte kohë që vlonte, qyshkurse tre protestues...

Në kërkim të popullit!

para 6 muajve - Java News

Nga Mero Baze Në fillim ishte zija për presidentin e ndjerë Xhorxh Bush. Shpresa se një minutë zi për të në “Unazën e Re”, do t’i jepte protestës mbështetje amerikane, kishte kohë që vlonte, qyshkurse...

Ne pretestat e Parisit edhe shqiptare, mbi 300 sish, por me nje aresye tjeter. Ja per cfare…

para 6 muajve - Presheva Jone

Për javën e tretë radhazi, qindra njerëz dolën për të protestuar në një nga bulevardet më të famshëm të Parisit, Champ Elysees.  Eshet raportuar se ne keot prtesta qen perfhsire mbi 50 mije njerëz, duke...

Edhe shqiptarët marrin pjesë në protestat e Parisit por për një arsyeje tjetër, ja për çfarë…

para 6 muajve - Gazeta e re

Prej më shumë se tre javë të ashtuquajturit “jelekët e verdhë” protestojnë kundër rritjes së çmimit të naftës, por edhe rritjes së taksave. Protesta e zhvilluara Champs-Elysee janë shoqëruar me dhunë dhe...

Suspendohet taksa ndaj karburanteve në Francë

para 6 muajve - Albinfo

Kryeministri francez njoftoi se për 6 muaj do të suspendohet rritja e tatimit ndaj karburanteve, vendim që çoi në protesta masive e të dhunshme në vend. Edouard Philippe tha se zemërimi i popullit duhet...

Vive l’Anarchie!

para 6 muajve - KDPolitik

Shkruan: Barbara Wesel Në fakt betejat në rrugë në fundjavë ndiqnin një model të njohur: Ka një demonstratë dhe në periferi mobilizohen forca të dhunshme. Por kësaj here imazhet ishin konfuze: Cilët ishin...

Vive l’Anarchie!

para 6 muajve - Gazeta Express

ryengritja në Francë ka traditë. Por shpërthimi i dhunës në fundjavë në Paris i tejkaloi përmasat. Macron-i i duhet një strategji më e mirë e policisë Në fakt betejat në rrugë në fundjavë ndiqnin një model...

Vive l’Anarchie!

para 6 muajve - Java News

Nga Barbara Wesel/ Në fakt betejat në rrugë në fundjavë ndiqnin një model të njohur: Ka një demonstratë dhe në periferi mobilizohen forca të dhunshme. Por kësaj here imazhet ishin konfuze: Cilët ishin...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK