http://kariera.mk

Haradinaj insiston: Ushtria do të bëhet pavarësisht kundërshtimeve

para 5 muajve - Alsat-M

NATO është e vendosur të mbrojë paqen, sigurinë dhe stabilitetin në Kosovë dhe nuk e vë në pikëpyetje misionin e saj për paqe në Kosovë. Ndërsa Kosova e merr vendimin për transformimin e FSK-s në Forca...

Daut Haradinaj: Ushtria punë e kryer, kemi bekimin e Amerikës

para 5 muajve - Gazeta Express

Deputeti i Kuvendit të Republikës së Kosovës, dhe njëherit anëtari i Komisionit për Punë të Brendshme, Siguri dhe Mbikëqyrjen e Forcës së Sigurisë së Kosovës, Daut Haradinaj, thotë se çështja e krijimit...

Transformimi i FSK-së në Ushtri vazhdon, me gjithë vërejtjen e NATO-s

para 5 muajve - Gazeta Express

Projektligjet, të cilat i hapin rrugë transformimit të Forcës së Sigurisë së Kosovës në kapacitete ushtarake, do të votohen më 14 dhjetor në Kuvendin e Kosovës, ka konfirmuar të enjten kryeministri i Kosovës,...

Reagime: Ushtria e Kosovës -kur?

para 5 muajve - RTV 21

ë. Ky reagim vjen pas deklaratave të sekretarit të përgjithshëm të NATO-s Jens Stoltenberg Kryeministri Ramush Haradinaj, por edhe anëtarët e komisionit parlamentar për mbikëqyrjen e FSK-së kanë thënë...

Haradinaj kundër qëndrimit të NATO-s për formimin e ushtrisë

para 5 muajve - Telegrafi

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, ka treguar para ministrave të tij se çfarë ka biseduar me sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg, pas deklarimeve të këtij të fundit se nuk është...

Transformimi i FSK-së në Ushtri vazhdon, me gjithë vërejtjen e NATO-s

para 5 muajve - Koha.net

Projektligjet, të cilat i hapin rrugë transformimit të Forcës së Sigurisë së Kosovës në kapacitete ushtarake, do të votohen më 14 dhjetor në Kuvendin e Kosovës, ka konfirmuar të enjten kryeministri i Kosovës,...

Transformimi i FSK-së në Ushtri vazhdon, me gjithë vërejtjen e NATO-s

para 5 muajve - Lajmi.net

Projektligjet, të cilat i hapin rrugë transformimit të Forcës së Sigurisë së Kosovës në kapacitete ushtarake, do të votohen më 14 dhjetor në Kuvendin e Kosovës, ka konfirmuar të enjten kryeministri i Kosovës,...

Transformimi i FSK në Ushtri, Stoltenberg telefonin Haradinaj dhe Vuçiç

para 5 muajve - Vizion Plus

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka telefonuar këtë të enjte kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj dhe presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiç. Informacionet bëjnë me dije se në...

Transformimi i FSK-së në Ushtri vazhdon, me gjithë vërejtjen e NATO-s

para 5 muajve - Evropa e Lirë

Projektligjet, të cilat i hapin rrugë transformimit të Forcës së Sigurisë së Kosovës në kapacitete ushtarake, do të votohen më 14 dhjetor në Kuvendin e Kosovës, ka konfirmuar të enjten kryeministri i Kosovës,...

Kritikuan për krijimin e ushtrisë/ Haradinaj në lidhje telefonike me sekretarin e NATO-s, zbardhen detaje nga biseda

para 5 muajve - Sot News

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj bëri të ditur ditën e sotme se ka folur në telefon me sekretarin e përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg për transformim të Forcave Speciale të Kosovës. Haradinaj...

NATO rithekson qëndrimin rreth transformimit të FSK-së në ushtri

para 5 muajve - Zhurnal

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg ka njoftuar të enjten se ka biseduar me kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj dhe presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, për t’i njoftuar rreth...

Stoltenberg telefonon me Haradinajn dhe me Vuçiçin

para 5 muajve - DW

Sekretari i përgjithshëm i NATO-s Stoltenberg u ka telefonuar Kryeministrit të Kosovës Haradinaj dhe Presidentit të Serbisë Vuçiç. Kjo ka qenë një kërkesë e dalë nga takimi i djeshëm i Ministrave të Jashtëm...

Stoltenberg telefonoi edhe Vuçiqin, tregon çfarë bisedoi me të dhe Haradinajn

para 5 muajve - Lajmi.net

Sot, sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka telefonuar sot kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj dhe presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq. Sipas njoftimit zyrtar të NATO-s thuhet...

Haradinaj: S’kam mospajtime me Stoltenbergun, folëm për misionin e NATO-s pas themelimit të ushtrisë

para 5 muajve - Klan Kosova

Kryeministri Ramush Haradinaj, duke folur për krijimin e Ushtrisë ka thënë se është vendim sovran i Kosovës për dhënien e mandatit të Forcës së Sigurisë së Kosovës. Haradinaj ka treguar se në bisedën telefonike...

Haradinaj kundër qëndrimit të NATO-s për kohën e formimit të ushtrisë

para 5 muajve - Koha.net

Kryeministri Ramush Haradinaj ka mbajtur një konferencë për media për të dhënë detaje për bisedën telefonike që ka pasur me Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg i cili ka thënë se tani...

Haradinaj komenton sërish qëndrimin e NATO-s kundër Ushtrisë së Kosovës

para 5 muajve - Politiko

Haradinaj në konferencën për media ka thënë se qëndrimi zyrtar i NATO-s është të mbrojë paqen dhe sigurinë. “NATO  e ka në protokoll marrëdhënien me FSK-në, dhe nësë ndryshon mandati ndryshojnë edhe marrëdhëniet,...

Dy kushtet e Vuçiqit për formimin e Ushtrisë së Kosovës

para 5 muajve - Politiko

Kryetar i Serbisë Aleksandar Vuçiqi ka paralajmëruar bisedë me sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s lidhur me paralajmërimet rreth formimit të Ushtrisë së Kosovës, transmeton Koha.net. Ai, siç përcjell...

Haradinaj: NATO nuk ka thënë se është as pro as kundër ushtrisë

para 5 muajve - Kallxo

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj tha se qëndrimi i NATO-s lidhur me shndërrimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në ushtri nuk është pasqyruar si duhet nëpër lajme. Ai në mbledhjen e sotme të qeverisë...

Haradinaj komenton sërish qëndrimin e NATO-s kundër Ushtrisë së Kosovës

para 5 muajve - Lajmi.net

Haradinaj në konferencën për media ka thënë se qëndrimi zyrtar i NATO-s është të mbrojë paqen dhe sigurinë. “NATO  e ka në protokoll marrëdhënien me FSK-në, dhe nësë ndryshon mandati ndryshojnë edhe marrëdhëniet,...

Haradinaj njofton kabinetin qeveritar se çfarë bisedoi me Stolternbergun

para 5 muajve - Lajmi.net

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, e ka njoftuar kabinetin qeveritar për bisedën e tij telefonike me Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg. Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj...

Haradinaj: Qëndrimi zyrtar i NATO-s, mbrojtja e paqes dhe sigurisë

para 5 muajve - Lajmi.net

Haradinaj në konferencën për media ka thënë se qëndrimi zyrtar i NATO-s është se kjo e fundit është të mbrojë paqen dhe sigurinë. “NATO  e ka në protokoll marrëdhënien me FSK-në, dhe nësë ndryshon mandati...

Transformimi i FSK-së në Ushtri vazhdon, me gjithë vërejtjen e NATO-s

para 5 muajve - Gazeta Monitor

Projektligjet, të cilat i hapin rrugë transformimit të Forcës së Sigurisë së Kosovës në kapacitete ushtarake, do të votohen më 14 dhjetor në Kuvendin e Kosovës, ka konfirmuar të enjten kryeministri i Kosovës,...

Haradinaj: Stoltenbergu nuk është kundër formimit të Ushtrisë

para 5 muajve - Albinfo

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka njoftuar ministrat lidhur bisedën që ka pasur sot me  sekretarin i NATO-s, Jens  Stoltenberg dhe ka thënë se ai nuk është shprehur kundër formimit të Ushtrisë...

Lajmi i fundit: SHBA përkrahë formimin e ushtrisë, përkundër deklaratave të sekretarit të NATO-s

para 5 muajve - Sovrani

Përkundër që sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg ka paralajmëruar Prishtinën zyrtare se do të përballet me pasoja serioze nëse vazhdon me transformimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në...

Reagon Ministri i FSK-së: Do ta bëjmë Ushtrinë!

para 5 muajve - Periskopi

Ministri i FSK-së, Rrustem Berisha, ka reaguar ndaj deklaratave të Sekretarit të Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg, në lidhje me formimin e ushtrisë së Kosovës. Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s,...

Pavarësisht vërejtjes së NATO-s, vazhdon transformimi i FSK-së në ushtri

para 5 muajve - Bota Press

Botapress, 6 Dhjetor-Projektligjet, të cilat i hapin rrugë transformimit të Forcës së Sigurisë së Kosovës në kapacitete ushtarake, do të votohen më 14 dhjetor në Kuvendin e Kosovës, ka konfirmuar të enjten...

ShBA i del kundër NATO-s, mbështet Ushtrinë e Kosovës

para 5 muajve - Periskopi

Përkundër që sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg ka paralajmëruar Prishtinën zyrtare se do të përballet me pasoja serioze nëse vazhdon me transformimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në...

Stoltenberg telefonon me Haradinajn dhe me Vuçiçin

para 5 muajve - Gazeta e re

Sekretari i përgjithshëm i NATO-s Stoltenberg u ka telefonuar Kryeministrit të Kosovës Haradinaj dhe Presidentit të Serbisë Vuçiç. Kjo ka qenë një kërkesë e dalë nga takimi i djeshëm i Ministrave të Jashtëm...

Dy kushtet e papërballueshme të Vuçiçit për FSK

para 5 muajve - Java News

Kryetar i Serbisë Aleksandar Vuçiqi ka paralajmëruar bisedë me sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s lidhur me paralajmërimet rreth formimit të Ushtrisë së Kosovës, transmeton Koha.net. Ai, siç përcjell...

Transformimi i FSK-së në Ushtri vazhdon, me gjithë vërejtjen e NATO-s

para 5 muajve - Gazeta Fjala

Projektligjet, të cilat i hapin rrugë transformimit të Forcës së Sigurisë së Kosovës në kapacitete ushtarake, do të votohen më 14 dhjetor në Kuvendin e Kosovës, ka konfirmuar të enjten kryeministri i Kosovës,...

Haradinaj: S’kam mospajtime me Stoltenbergun, folëm për misionin e NATO-s pas themelimit të ushtrisë

para 5 muajve - Tetova Sot

Kryeministri Ramush Haradinaj, duke folur për krijimin e Ushtrisë ka thënë se është vendim sovran i Kosovës për dhënien e mandatit të Forcës së Sigurisë së Kosovës. Haradinaj ka treguar se në bisedën telefonike...

Transformimi i FSK-së në Ushtri vazhdon, me gjithë vërejtjen e NATO-s

para 5 muajve - Gazeta e re

Projektligjet, të cilat i hapin rrugë transformimit të Forcës së Sigurisë së Kosovës në kapacitete ushtarake, do të votohen më 14 dhjetor në Kuvendin e Kosovës, ka konfirmuar të enjten kryeministri i Kosovës,...

Berisha: S’mund të presim deri në pafundësi për ushtrinë

para 5 muajve - Klan Kosova

Ministri i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Rrustem Berisha, ka komentuar deklaratat e Sekretarit të Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenbergut lidhur me çështjen e ushtrisë. Berisha ka deklaruar se FSK-ja...

Haradinaj: Projektligjet për FSK-në do të votohen më 14 dhjetor

para 5 muajve - Illyria

Prishtinë, 6 dhjetor 2018 – Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka konfirmuar se tri projektligjet të cilat i hapin rrugë transformimit të Forcës së Sigurisë së Kosovës në kapacitete ushtarake, do...

NATO rithekson qëndrimin për transformimin e FSK-së në ushtri

para 5 muajve - Illyria

Bruksel, 6 dhjetor 2018 – Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg ka njoftuar të enjten se ka biseduar me kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj dhe me Presidentin e Serbisë, Aleksandar...

Haradinaj: Ushtria do të bëhet pavarësisht kundërshtimeve

para 5 muajve - Gazeta e re

NATO është e vendosur të mbrojë paqen, sigurinë dhe stabilitetin në Kosovë dhe nuk e vë në pikëpyetje misionin e saj për paqe në Kosovë. Ndërsa Kosova e merr vendimin për transformimin e FSK-s në Forca...

Beteja me telefona për Ushtrinë e Kosovës

para 5 muajve - Klan Kosova

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka telefonuar sot kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj dhe presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq. Në njoftimin zyrtar të NATO-s thuhet se Stoltenberg...

NATO rithekson qëndrimin rreth transformimit të FSK-së në ushtri

para 5 muajve - Alsat-M

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg ka njoftuar të enjten se ka biseduar me kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj dhe presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, për t’i njoftuar rreth...

Ushtria e Kosovës; Haradinaj: Më 14 dhjetor, projektligji në Kuvend

para 5 muajve - Java News

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka konfirmuar se tri projektligjet të cilat i hapin rrugë transformimit të Forcës së Sigurisë së Kosovës në kapacitete ushtarake, do të votohen me 14 dhjetor në...

Haxhi Shala: Për Ushtrinë vazhdojmë partneritetin me NATO-n

para 5 muajve - Politiko

Kryetari i Komisionit Parlamentar për mbikëqyrje të FSK-së Haxhi Shala, ka komentuar deklaratën e sekretarit të përgjithshëm të NATO-së, i cili ka thënë se Kosova do të përballet me pasoja serioze nëse...

Çfarë u tha Stoltenbergu Haradinajt dhe Vuçiqit në telefon për Ushtrinë?

para 5 muajve - Klan Kosova

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka telefonuar sot kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj dhe presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq. Në njoftimin zyrtar të NATO-s thuhet se Stoltenberg...

Shefi i NATO-s telefonon Haradinajn dhe i shpreh qendrimin për ushtrinë

para 5 muajve - Albeu

Shefi i NATO-s, Jens Stoltenberg , ka telefonuar kryeministrin e Ramush Haradinaj, dhe presidentin e Serbisë, Aleksander Vuçiç, për t'i njoftuar me rezultatin e takimit të djeshëm të ministrave të Jashtëm...

NATO me deklaratë pas bisedës telefonike të Stoltenbergut me Haradinajn dhe Vuçiqin

para 5 muajve - Telegrafi

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-së, Jens Stoltenberg, ka deklaruar sot se ka zhvilluar biseda telefonike me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq dhe me kryeministrin Ramush Haradinaj. “Sot, zhvillova...

BE përkrah NATO-s: Ushtria e Kosovës vetëm në përputhje me Kushtetutën

para 5 muajve - Gazeta Express

Ditë më parë Kryesia e Kuvendit të Kosovës mori vendim që në seancën e 14 dhjetorit të votohen projektligjet për FSK-në. Projektligjet për FSK-në priten të votohen më 14 dhjetor. Mirëpo,  transformimin...

Haradinaj: Ushtria do të bëhet pavarësisht kundërshtimeve

para 5 muajve - KosovaPress

Kështu ka deklaruar kryeministri Ramush Haradinaj, në një konferencë për media të mbajtur menjëherë pas mbledhjes së Qeverisë, ku ka dhënë detaje para ministrave të tij se çfarë ka biseduar me sekretarin...

Temat që Stoltenberg i bisedoi me Haradinajn dhe Vuçiqin

para 5 muajve - RTV 21

Deklarata e Sekretarit të Përgjithshëm të NATO-s Jens Stoltenberg pas bisedave Haradinajn dhe Vuçiqin Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg ka zhvilluar një bisedë telefonike me kryeministrin...

Haradinaj në bisedë telefonike me Stoltenberg: Kosova është e përkushtuar për një ushtri profesionale

para 5 muajve - Politiko

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka zhvilluar një bisedë telefonike me Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg. Siç ka bërë të ditur Haradinaj përmes një postimi në Facebook, temë...

Stoltenberg ia përsërit Haradinajt: Nuk është koha për themelimin e ushtrisë

para 5 muajve - Kallxo

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka ripërsëritur qëndrimin e tij karshi transformimit të FSK-së në Ushtri të Kosovës. Ai ka njoftuar se gjatë ditës së sotme ka zhvilluar një bisedë...

Stoltenberg bisedon përmes telefonit me Haradinajn dhe Vuçiqin

para 5 muajve - RTV 21

Deklarata e Sekretarit të Përgjithshëm të NATO-s Jens Stoltenberg pas bisedave Haradinajn dhe Vuçiqin Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg ka zhvilluar një bisedë telefonike me kryeministrin...

Transformimi i FSK-së në Ushtri vazhdon, me gjithë vërejtjen e NATO-s

para 5 muajve - Sovrani

Projektligjet, të cilat i hapin rrugë transformimit të Forcës së Sigurisë së Kosovës në kapacitete ushtarake, do të votohen më 14 dhjetor në Kuvendin e Kosovës, ka konfirmuar të enjten kryeministri i Kosovës,...

Haradinaj përmes telefonit informon Stoltenbergun për Ushtrinë

para 5 muajve - Klan Kosova

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, ka bërë të ditur se ka zhvilluar një bisedë telefonike me Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg. Haradinaj përmes një postimi në Facebook ka thënë...

Haradinaj: Ushtria e Kosovës - vendim sovran

para 5 muajve - Zëri i Amerikës

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, tha se projektligjet për ushtrinë do të hidhen për miratim në parlament më 14 dhjetor dhe ky është vendim sovran në përputhje me kushtetutën e Kosovës. Ai i bëri...

Haradinaj kundër Stoltenbergut: Ushtria votohet më 14 dhjetor

para 5 muajve - Koha.net

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ia ka përsëritur qëndrimin shefit të NATO-s, Jens Stoltenberg se Kosova do të votojë për ushtrinë më 14 dhjetor. Stoltenberg përmes një bisede telefonike me Haradinajn,...

Kryeministri konfirmon se ka biseduar me Stoltenbergun për ushtrinë, por nuk tregon qëndrimin e NATO’s

para 5 muajve - Gazeta Express

I pari i Qeverisë së Kosovës, Ramush Haradinaj ka bërë të ditur se ka biseduar me Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg, por, pa bërë detaje se si iu është përgjigjur Stoltenberg deklaratave...

Haradinaj në bisedë telefonike me Stoltenberg: Kosova është e përkushtuar për një ushtri profesionale

para 5 muajve - Lajmi.net

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka zhvilluar një bisedë telefonike me Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg. Siç ka bërë të ditur Haradinaj përmes një postimi në Facebook, temë...

Stoltenberg bisedon me Haradinajn dhe Vuçiqin

para 5 muajve - Politiko

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg ka zhvilluar një bisedë telefonike me kryeministrin e Kosovës Ramush Haradinaj dhe presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, të cilëve u ka bërë thirrje...

Haradinaj bisedon me telefon me shefin e NATO-s për FSK-në

para 5 muajve - Kallxo

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka zhvilluar një bisedë telefonike me Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg, pasi që ky I fundit gjatë ditës së djeshme deklaroi se Prishtina zyrtare...

Haradinaj telefon sekretarin e NATO-s: Transformimi i FSK-së më 14 dhjetor do të jetë vendim sovran i Kosovës

para 5 muajve - Telegrafi

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj i ka telefonuar sot sekretarit të Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg lidhur me transformimin e FSK-së në Ushtri. Haradinaj theksoi se gjatë bisedës me Stoltenberg...

NATO rithekson qëndrimin rreth transformimit të FSK-së në ushtri

para 5 muajve - Evropa e Lirë

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg ka njoftuar të enjten se ka biseduar me kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj dhe presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, për t’i njoftuar rreth...

Haradinaj telefonon Stoltenbergun: Kosova është e përkushtuar për një ushtri profesionale

para 5 muajve - Lajmi.net

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka zhvilluar një bisedë telefonike me Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg. Siç ka bërë të ditur Haradinaj përmes një postimi në Facebook, temë...

NATO/Stoltenberg bisedë veç e veç me Haradinajn dhe Vuçiqin

para 5 muajve - Java News

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg ka zhvilluar një bisedë telefonike me kryeministrin e Kosovës Ramush Haradinaj dhe presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, të cilëve u ka bërë thirrje...

Stoltenberg bisedon me Haradinajn dhe Vuçiqin

para 5 muajve - Koha.net

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg ka zhvilluar një bisedë telefonike me kryeministrin e Kosovës Ramush Haradinaj dhe presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, të cilëve u ka bërë thirrje...

Stoltenberg telefonon Haradinajn, ia përsërit qëndrimin kundër formimit të Ushtrisë

para 5 muajve - Gazeta Express

Sekretari Gjeneral i NATO-s, Jens Stoltenberg, sot ka telefonuar kryeministrin e Republikës së Kosovës, Ramush Haradinajn, dhe presidentin e Serbisë, Aleksander Vucic, për ti njoftuar me rezultatin e takimit...

Serbia po konsideron ndërhyrjen ushtarake në Kosovë pas formimit të ushtrisë

para 5 muajve - Periskopi

Tensionet mes Serbisë dhe Kosovës u ngritën ditën e mërkurë, pak kohë pasi Kosova pritet të votojë formimin e një ushtrie të armatosur. Kryeministrja serbe Ana Brnabiq iu tha reporterëve që Beogradi është...

BE përkrah NATO-s: Ushtria e Kosovës vetëm në përputhje me Kushtetutën

para 5 muajve - Lajmi.net

Ditë më parë Kryesia e Kuvendit të Kosovës mori vendim që në seancën e 14 dhjetorit të votohen projektligjet për FSK-në. Projektligjet për FSK-në priten të votohen më 14 dhjetor. Mirëpo,  transformimin...

Haradinaj i telefonon Stoltenbergut: Kosova është vend sovran dhe vendos vet për ushtrinë

para 5 muajve - Shenja

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka zhvilluar një bisedë telefonike me sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg lidhur me transformimin e FSK-së në Ushtri. Haradinaj theksoi se gjatë...

Keqkuptime nga deklaratat? Stoltenberg thotë gjë tjetër, Haradinaj gjë tjetër…

para 5 muajve - Gazeta e re

Kryeministri Ramush Haradinaj ka mbajtur një konferencë për media për të dhënë detaje për bisedën telefonike që ka pasur me Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg i cili ka thënë se tani...

Haradinaj: Projektligjet për ushtrinë do të votohen më 14 dhjetor

para 5 muajve - Alsat-M

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka konfirmuar se tri projektligjet të cilat i hapin rrugë transformimit të Forcës së Sigurisë së Kosovës në kapacitete ushtarake, do të votohen me 14 dhjetor në...

Haradinaj kundër Stoltenbergut, ia përsërit: Ushtria votohet më 14 dhjetor

para 5 muajve - Periskopi

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ia ka përsëritur qëndrimin shefit të NATO-s, Jens Stoltenberg se Kosova do të votojë për ushtrinë më 14 dhjetor. Sot gjatë ditës është publikuar lajmi se Stoltenberg...

Haradinaj: Mirëpres autorizimin nga Kuvendi për delegacionin

para 5 muajve - Ekonomia Online

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, e thotë se mirëpret që Kuvendi i Kosovës, të bëjnë autorizimin e delegacionit për të udhëhequr dialogun Kosovë – Serbi. Sipas një Haradinajt, nëse një marrëveshje...

Shala: Qëndrimet e NATO-s të vlefshme për ne

para 5 muajve - Klan Kosova

Kryetari i Komisionit parlamentar për mbikëqyrjen e Forcës së Sigurisë së Kosovës, Haxhi Shala ka thënë se mendimet e sekretarit të NATO-s, Jens Stoltenberg rreth themelimit të ushtrisë së Kosovë që i...

Haradinaj nuk ndalet pas ultimatumit të NATO-s dhe Rusisë: Projektligjet për FSK-në do të votohen më 14 dhjetor

para 5 muajve - Gazeta Tema

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka konfirmuar se tri projektligjet të cilat i hapin rrugë transformimit të Forcës së Sigurisë së Kosovës në kapacitete ushtarake, do të votohen me 14 dhjetor në...

Shala: Qëndrimet e NATO-s të vlefshme për ne

para 5 muajve - Gazeta Express

Kryetari i Komisionit parlamentar për mbikëqyrjen e Forcës së Sigurisë së Kosovës, Haxhi Shala ka thënë se mendimet e sekretarit të NATO-s, Jens Stoltenberg rreth themelimit të ushtrisë së Kosovë që i...

Berisha: S’mund të presim deri në pafundësi për ushtrinë

para 5 muajve - Gazeta Express

Teksa ka komentuar deklaratat e Stoltenbergut lidhur me çështjen e ushtrisë, ministri i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Rrustem Berisha, ka thënë që FSK-ja nuk mund të mbesë deri në pafundësi me misionin...

Taksa 100%, Haradinaj tregon se çfarë mund të inskenohet nga serbët

para 5 muajve - Gazeta Express

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, ka folur për taksën 100 % për produktet me origjinë nga Serbia dhe Bosnja e Hercegovina, që ka vendosur Qeveria e Kosovës. “Unë kam qenë dje në Plemetin ku kam...

Haradinaj: Stoltenbergu nuk është shprehur kundër formimit të Ushtrisë

para 5 muajve - Ekonomia Online

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka njoftuar ministrat lidhur bisedën që ka pasur sot me  sekretarin i NATO-s, Jens  Stoltenberg dhe se ai nuk është shprehur kundër formimit të Ushtrisë së Kosovës,...

Haradinaj jep detajet nga biseda me Stoltenberg për ushtrinë e Kosovës

para 5 muajve - KosovaPress

Në një konferencë për media, pas mbledhjes së Qeverisë së Kosovës, kryeministri Haradinaj  se Kosova nuk thyen asnjë marrëveshje me NATO-n duke themeluar ushtrinë e saj, pasi vendi ynë nuk është anëtar...

Haradinaj e quan destabilizuese fushatën e Serbisë për FSK-në

para 5 muajve - Albinfo

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka kërkuar përkrahje nga deputetët për fazën e fundit të bërjes së ushtrisë, që ka thënë se është në përputhje të plotë me Kushtetutën e Kosovës, shkruan albinfo.ch...

Berisha: S’mund të presim deri në pafundësi për ushtrinë

para 5 muajve - Politiko

Ministri i FSK-së, Rrustem Berisha, ka reaguar ndaj deklaratave të Sekretarit të Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg, në lidhje me formimin e ushtrisë së Kosovës. Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s,...

Dy kushtet e Vuçiqit për formimin e Ushtrisë së Kosovës

para 5 muajve - Koha.net

Kryetar i Serbisë Aleksandar Vuçiqi ka paralajmëruar bisedë me sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s lidhur me paralajmërimet rreth formimit të Ushtrisë së Kosovës, transmeton Koha.net. Ai, siç përcjell...

EUobserver: Serbia kërcënon të pushtojë Kosovën

para 5 muajve - Gazeta Express

Një nga mediat më të njohura në Evropë, “EUobserver”, i ka kushtuar një artikull zhvillimeve të fundit në Kosovë dhe kërcënimeve që vijnë nga Serbia në lidhje me Ushtrinë e Kosovës. Serbia, e mbështetur...

Haradinaj komenton sërish qëndrimin e NATO-s kundër Ushtrisë së Kosovës

para 5 muajve - Sovrani

Haradinaj në konferencën për media ka thënë se qëndrimi zyrtar i NATO-s është të mbrojë paqen dhe sigurinë. “NATO e ka në protokoll marrëdhënien me FSK-në, dhe nësë ndryshon mandati ndryshojnë edhe marrëdhëniet,...

Shala: Do të vazhdojmë partneritetin me NATO-n

para 5 muajve - Telegrafi

Kryetari i Komisionit Parlamentar për mbikëqyrje të Forcës së Sigurisë së Kosovës, Haxhi Shala, ka komentuar deklaratën e sekretarit të përgjithshëm të NATO-së, Jens Stoltenberg, i cili ka thënë se Kosova...

Haradinaj i përgjigjet NATO-s për transformimin e FSK-së

para 5 muajve - Zhurnal

Prishtinë, 6 dhjetor - Kryeministri Ramush Haradinaj, i është përgjigjur paralajmërimeve të NATO-s për pasoja, në rast se ndodhë transformimi i FSK-së. Haradinaj tha sot në Kuvend Ushtria do të kalojë ...

Haradinaj i përgjigjet sekretarit të NATO-s: Ushtria është punë e jona, do ta formojmë atë

para 5 muajve - Iliria News

Kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë se procesi i transformimit të FSK-së është proces i brendshëm dhe në përputhje të plotë me Kushtetutën. Kjo deklaratë kryeministrit në seancën parlamentare, vjen...

Haxhi Shala: Ushtria do të votohet më 14 dhjetor

para 5 muajve - Klan Kosova

Deputeti i Nismës Socialdemokrate, Haxhi Shala, njëherit edhe kryetar i komisionin Punë të Brendshme dhe Siguri, ka komentuar deklaratat e Sekretarit të Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg, i cili...

Taksa 100%, Haradinaj tregon se çfarë mund të inskenohet nga serbët

para 5 muajve - Tetova Sot

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, ka folur për taksën 100 % për produktet me origjinë nga Serbia dhe Bosnja e Hercegovina, që ka vendosur Qeveria e Kosovës. “Unë kam qenë dje në Plemetin ku kam...

Edhe BE, si NATO: Ushtria bëhet veç me Kushtetutë

para 5 muajve - Periskopi

Ditë më parë Kryesia e Kuvendit të Kosovës mori vendim që në seancën e 14 dhjetorit të votohen projektligjet për FSK-në. Projektligjet për FSK-në priten të votohen më 14 dhjetor. Mirëpo,  transformimin...

Haradinaj i reagon NATO-s: Ne e dimë si veprojmë për ushtrinë

para 5 muajve - Ina

Kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë se procesi i transformimit të FSK-së është proces i brendshëm dhe në përputhje të plotë me Kushtetutën. Kjo deklaratë kryeministrit në seancën parlamentare, vjen...

Haxhi Shala: Do të vazhdojmë partneritetin me NATO-n

para 5 muajve - RTV 21

Shala komentoi deklaratën e Jens Stoltenberg Kryetari i Komisionit Parlamentar për mbikëqyrje të FSK-së, Haxhi Shala ka komentuar deklaratën e sekretarit të përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg, i...

Berisha: S’mund të presim deri në pafundësi për ushtrinë

para 5 muajve - Lajmi.net

Ministri i FSK-së, Rrustem Berisha, ka reaguar ndaj deklaratave të Sekretarit të Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg, në lidhje me formimin e ushtrisë së Kosovës. Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s,...

Haxhi Shala: Për Ushtrinë vazhdojmë partneritetin me NATO-n

para 5 muajve - Koha.net

Kryetari i Komisionit Parlamentar për mbikëqyrje të FSK-së Haxhi Shala, ka komentuar deklaratën e sekretarit të përgjithshëm të NATO-së, i cili ka thënë se Kosova do të përballet me pasoja serioze nëse...

TARIFAT/ Haradinaj: si Beogradi mund të provokojë vdekje serbësh në Veri

para 5 muajve - Te Sheshi

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka thënë se askush nuk mund ta detyrojë që të heqë taksën doganore ndaj produkteve serbe, e nga ana tjetër nuk përjashton mundësinë që Beogradi të porovokojë deri...

BE përkrah NATO-s: Ushtria e Kosovës vetëm në përputhje me Kushtetutën

para 5 muajve - Sovrani

Ditë më parë Kryesia e Kuvendit të Kosovës mori vendim që në seancën e 14 dhjetorit të votohen projektligjet për FSK-në. Projektligjet për FSK-në priten të votohen më 14 dhjetor. Mirëpo, transformimin...

Kryeministri konfirmon se ka biseduar me Stoltenbergun për ushtrinë, por nuk tregon qëndrimin e NATO-s

para 5 muajve - Sovrani

I pari i Qeverisë së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka bërë të ditur se ka biseduar me sekretarin e përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg, por, pa bërë detaje se si iu është përgjigjur Stoltenberg deklaratave...

Stoltenberg telefonon Haradinajn, ia përsërit qëndrimin kundër formimit të ushtrisë

para 5 muajve - Sovrani

Sekretari gjeneral i NATO-s, Jens Stoltenberg, sot ka telefonuar kryeministrin e Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, dhe presidentin e Serbisë, Aleksander Vuçiq, për t’i njoftuar me rezultatin e takimit...

HARADINAJ I PËRGJIGJET NATO-s PËR TRANSFORMIMIN E FSK-së

para 5 muajve - TV21

Haradinaj tha se Kosova është e sigurt që asnjëherë nuk do të rrezikojë marrëdhëniet me NATO-n Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj i është përgjigjur paralajmërimeve të NATO-s për pasoja, në rast...

Haradinaj i reagon NATO-s: Ne e dimë si veprojmë për ushtrinë

para 5 muajve - Albeu

Kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë se procesi i transformimit të FSK-së është proces i brendshëm dhe në përputhje të plotë me Kushtetutën. Kjo deklaratë kryeministrit në seancën parlamentare, vjen...

Haradinaj i tregon Stoltenbergut për transformimin e FSK-së në ushtri

para 5 muajve - Gazeta e re

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka njoftuar se ka folur me telefon me sekretarin e përgjithshëm të NATO-s Jens Stoltenberg. Haradinaj ka bërë të ditur se e ka informuar Stoltenberg për procesin...

Edhe ministri i FSK’së i reagon NATO’s: Nuk heqim dorë nga Ushtria

para 5 muajve - Periskopi

Ministri i FSK-së, Rrustem Berisha, ka reaguar ndaj deklaratave të Sekretarit të Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg, në lidhje me formimin e ushtrisë së Kosovës. Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s,...

Haradinaj i përgjigjet NATO-s për transformimin e FSK-së

para 5 muajve - Alsat-M

Kryeministri Ramush Haradinaj, i është përgjigjur paralajmërimeve të NATO-s për pasoja, në rast se ndodhë transformimi i FSK-së. Haradinaj tha sot në Kuvend Ushtria do të kalojë  me 14 dhjetor në mënyrë...

Taksa 100 për qind, kjo është shuma që humb Serbia në muaj

para 5 muajve - Alsat-M

Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiq, deklaroi sot se vendi i saj humb rreth 42 milionë euro në muaj për shkak të tarifave shtesë që Prishtina ka prezantuar për produktet serbe. “Ne humbim rreth 42 milionë...

NATO rithekson qëndrimin rreth transformimit të FSK-së në ushtri

para 5 muajve - Ekonomia Online

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg ka njoftuar të enjten se ka biseduar me kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj dhe presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, për t’i njoftuar rreth...

Haradinaj: Beogradi zyrtar i interesuar për destabilizim

para 5 muajve - Alsat-M

Kryeministri i Kosovës, Ramush Hardinaj ka deklaruar se taksa prej 100 përqind nuk mund të detyrohet të hiqet, por nuk përjashtohet mundësia që do të skanohen raste për ta paraqitur Kosovën si një vend...

Haradinaj i përgjigjet NATO-s për transformimin e FSK-së

para 5 muajve - RTV 21

Haradinaj tha se Kosova është e sigurt që asnjëherë nuk do të rrezikojë marrëdhëniet me NATO-n Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj i është përgjigjur paralajmërimeve të NATO-s për pasoja, në rast...

Stoltenberg-Haradinajt: Vendimi për Ushtri mund të ketë pasoja, është kundër aleatëve të NATO’s

para 5 muajve - Periskopi

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg ka zhvilluar një bisedë telefonike me kryeministrin e Kosovës Ramush Haradinaj dhe presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, të cilëve u ka bërë thirrje...

Taksa 100%, Haradinaj: Mund të inskenohet edhe ndonjë rast me vdekje natyrore

para 5 muajve - Klan Kosova

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, ka folur për taksën 100 % për produktet me origjinë nga Serbia dhe Bosnja e Hercegovina, që ka vendosur Qeveria e Kosovës. “Unë kam qenë dje në Plemetin ku kam...

Haradinaj: Projektligjet për FSK-në do të votohen më 14 dhjetor

para 5 muajve - Evropa e Lirë

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka konfirmuar se tri projektligjet të cilat i hapin rrugë transformimit të Forcës së Sigurisë së Kosovës në kapacitete ushtarake, do të votohen me 14 dhjetor në...

Haradinaj: Ushtria e Kosovës – vendim sovran

para 5 muajve - KDPolitik

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, tha se projektligjet për ushtrinë do të hidhen për miratim në parlament më 14 dhjetor dhe ky është vendim sovran në përputhje me kushtetutën e Kosovës, raporton...

Haradinaj: Ushtria më 14 dhjetor, nuk rrezikohen marrëdhëniet me NATO-n

para 5 muajve - Telegrafi

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka thënë sot para deputetëve të Kuvendit të Kosovës se formimi i Ushtrisë së Kosovës është proces i brendshëm, vendim sovran dhe në përputhje me Kushtetutën e Kosovës,...

Pas kundërshtimit të NATO’s për Ushtrinë, Haradinaj thërret ne telefon Stoltenbergun

para 5 muajve - Periskopi

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, në një publikim në rrjetin social “Facebook” ka bërë të ditur se ka zhvilluar një bisedë telefonike me Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg, raporton...

Sekretari Gjeneral i NATO-s telefonon Haradinajn, i thotë se është kundër formimit të Ushtrisë

para 5 muajve - Bota Press

Botapress 6Dhjetor-Sekretari Gjeneral i NATO-s, Jens Stoltenberg, sot ka telefonuar kryeministrin e Republikës së Kosovës, Ramush Haradinajn, dhe presidentin e Serbisë, Aleksander Vucic, për ti njoftuar...

Haradinaj: Ushtria kalon më 14 dhjetor, Kosova nuk rrezikon marrëdhëniet me NATO-n

para 5 muajve - Klan Kosova

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, ka thënë se Serbia është mobilizuar që ta paraqesë Kosovën si një vend që dëshiron të zgjedhë problemet me arrogancë. “Serbia është mobilizuar me narrativ të veten...

Haradinaj i tregon Stoltenbergut për transformimin e FSK-së në ushtri

para 5 muajve - KosovaPress

Haradinaj ka bërë të ditur se e ka informuar Stoltenberg për procesin e transformimit të FSk-së në ushtrie dhe se për të do të votohet më 14 dhjetor në Kuvend. Postimi i Haradinajt: Sot zhvillova një bisedë...

Haradinaj: Taksa 100% nuk do të hiqet

para 5 muajve - Telegrafi

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, në seancë parlamentare ka tha se taksa prej 100 për qind e vendosur për mallrat që vijnë nga Serbia dhe Bosnja e Hercegovina në drejtim të Kosovës nuk do të hiqet....

Haradinaj i përgjigjet sekretarit të NATO’s: Ushtria është punë e jona, do të formojmë atë

para 5 muajve - Gazeta Express

Kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë se procesi i transformimit të FSK’së është proces i brendshëm dhe në përputhje të plotë me kushtetutën. Kjo deklaratë kryeministrit në seancën parlamentare, vjen...

Stoltenberg: Nuk është momenti që FSK të kthehet në ushtri

para 5 muajve - Mapo

Transformimi i Forcës së Sigurisë së Kosovës në ushtri është në kundërshtim me këshillat e shumë aleatëve të NATO-s, ka thënë ndër të tjera Sekretari i Përgjithshëm i saj, Jens Stoltenberg. Në një konferencë...

Haradinaj i telefonon Stoltenbergut, e informon se ushtria votohet më 14 dhjetor

para 5 muajve - Ekonomia Online

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka zhvilluar një bisedë telefonike me Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg. Në një postim në fgaqen e tij në Facebook, Haradinaj ka bërë të ditur...

Haradinaj i përgjigjet NATO-s për transformimin e FSK-së

para 5 muajve - Kallxo

Kryeministri Ramush Haradinaj, i është përgjigjur paralajmërimeve të NATO-s për pasoja, në rast se ndodhë transformimi i FSK-së. Haradinaj tha sot në Kuvend Ushtria do të kalojë  me 14 dhjetor në mënyrë...

Vuçiq: Dy kushtet për formimin e Ushtrisë së Kosovës, njëri s’do të ndodhë kurrë

para 5 muajve - Periskopi

Kryetar i Serbisë Aleksandar Vuçiqi ka paralajmëruar bisedë me sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s lidhur me paralajmërimet rreth formimit të Ushtrisë së Kosovës. Ai, siç përcjell “blic” i Beogradit, ka...

Haradinaj: Beogradi zyrtar i interesuar për destabilizim

para 5 muajve - RTV 21

Haradinaj tha se Serbia është mobilizuar për ta paraqitur Kosovën si një vend që po tenton të krijojë jostabilitet në rajon Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka deklaruar se taksa prej 100 përqind...

Haradinaj thotë se Ushtria do të votohet javën e ardhshme

para 5 muajve - Koha.net

Kryeministri Ramush Haradinaj, ka thënë krijimi i ushtrisë së Kosovës dhe mandatimi i saj, javën që vjen, është proces i brendshëm dhe se është në përputhje me Kushtetutën e Kosovës. “Për formimin e Ushtrisë...

Haradinaj kërkon ‘paqe dimërore’ nga Kuvendi i Kosovës

para 5 muajve - Kallxo

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka kërkuar “paqe dimërore” në Kuvendin e Kosovës si dhe ka kërkuar ndihmë nga deputetët në dy aspekte. “Serbia është mobilizuar në një narrativë të vetin dhe e...

Brnabiç kërcënoi Kosovën, analistët përjashtojnë përdorimin e ushtrisë

para 5 muajve - Zhurnal

Kryeministrja e Serbisë deklaroi të mërkurën se çdo hap për krijimin e një ushtrie në Kosovë, mund të provokojë një ndërhyrje ushtarake nga Beogradi, dy dekada pas kryengritjes së shqiptarëve të Kosovës...

Haradinaj: Krijimi i Ushtrisë së Kosovës, nuk i rrezikon marrëdhëniet me NATO-n

para 5 muajve - Lajmi.net

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj gjatë seancës së sotme të Kuvendit ka thënë se Serbia është mobilizuar dhe po e pengon Kosovën si vend që ka dal prej binarëve të vet. Haradinaj ka deklaruar se...

Berisha: S’mund të presim deri në pafundësi për ushtrinë

para 5 muajve - Bota Press

Botapress 6Dhjetor-Teksa ka komentuar deklaratat e Stoltenbergut lidhur me çështjen e ushtrisë, ministri i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Rrustem Berisha, ka thënë që FSK-ja nuk mund të mbesë deri në pafundësi...

Taksa 100%, Haradinaj tregon se çfarë mund të inskenohet nga serbët

para 5 muajve - Bota Press

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, ka folur për taksën 100 % për produktet me origjinë nga Serbia dhe Bosnja e Hercegovina, që ka vendosur Qeveria e Kosovës. “Unë kam qenë dje në Plemetin ku kam...

Paralajmërimi i EUobserver: Serbia mund ta pushtojë Kosovën

para 5 muajve - Periskopi

Një nga mediat më të njohura në Evropë, “EUobserver”, i ka kushtuar një artikull zhvillimeve të fundit në Kosovë dhe kërcënimeve që vijnë nga Serbia në lidhje me Ushtrinë e Kosovës. Serbia, e mbështetur...

Dy kushtet e Vuçiqit për formimin e Ushtrisë së Kosovës

para 5 muajve - Ekonomia Online

Kryetar i Serbisë, Aleksandar Vuçiqi ka paralajmëruar bisedë me sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s lidhur me paralajmërimet rreth formimit të Ushtrisë së Kosovës. Ai, siç përcjell “blic” i Beogradit,...

Shefi i NATO’s kërcënoi Kosovën, Haradinaj i del kundër

para 5 muajve - Gazeta Monitor

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka konfirmuar se tri projektligjet të cilat i hapin rrugë transformimit të Forcës së Sigurisë së Kosovës në kapacitete ushtarake, do të votohen me 14 dhjetor në...

Brnabiç kërcënoi Kosovën, analistët përjashtojnë përdorimin e ushtrisë

para 5 muajve - Mapo

Kryeministrja e Serbisë deklaroi të mërkurën se çdo hap për krijimin e një ushtrie në Kosovë, mund të provokojë një ndërhyrje ushtarake nga Beogradi, dy dekada pas kryengritjes së shqiptarëve të Kosovës...

Haradinaj: Ushtria nuk e vë në rrezik marrëdhënien me NATO-n

para 5 muajve - Albinfo

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj gjatë seancës së sotme të Kuvendit ka thënë se Serbia është mobilizuar dhe po e shpjegon Kosovën si vend që ka dal prej binarëve të vet. Haradinaj ka deklaruar...

Kryeministri Haradinaj: Serbia paguan njerëzit që luftojnë për Rusinë në Ukrainë e Siri

para 5 muajve - InfoShqip

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se shteti i Serbisë ka ende në listën e pagave njerëz që shkojnë e luftojnë për shtete të huaja. Gjatë fjalimit të tij para deputetëve të Kuvendit të Kosovës,...

Haradinaj i përgjigjet sekretarit të NATO-s: Ushtria është punë e jona, do ta formojmë atë

para 5 muajve - 24 ore

Kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë se procesi i transformimit të FSK-së është proces i brendshëm dhe në përputhje të plotë me Kushtetutën. Kjo deklaratë kryeministrit në seancën parlamentare, vjen...

Haradinaj: Serbia paguan mercenarët e vet në Ukrainë dhe Siri

para 5 muajve - Gazeta e re

Kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë sot para deputetëve të Kuvendit se krijimi i ushtrisë së Kosovës dhe mandatimi i saj javën që vjen, është proces i brendshëm dhe në përputhje me Kushtetutën, në atë...

Bërnabiq kërcënon Kosovën me përdorimin e ushtrisë, analistët e përjashtojnë si opsion

para 5 muajve - Politiko

Kryeministrja e Serbisë deklaroi të mërkurën se çdo hap për krijimin e një ushtrie në Kosovë, mund të provokojë një ndërhyrje ushtarake nga Beogradi, dy dekada pas kryengritjes së shqiptarëve të Kosovës...

Haradinaj: Ushtria kalon më 14 dhjetor, nuk rrezikon marrëdhëniet me NATO-n

para 5 muajve - KosovaPress

Ai ka deklaruar se është Beogradi zyrtar që është aktivizuar për destabilizimin e Kosovës. Kreu i ekzekutivit është shprehur i bindur se taksa prej 100 për qind nuk mund të hiqet, por nuk përjashtohet...

Brnabiq kërcënon drejtpërdrejt: Shpresojmë të mos kemi nevojë ta përdorim ushtrinë, por opsioni është në tavolinë

para 5 muajve - InfoShqip

Pas paralajmërimit nga Prishtina zyrtare për formimin e Ushtrisë së Kosovës, kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiq, ka deklaruar sot se shpreson që Serbia nuk do të ketë nevojë ta përdorë ushtrinë, por...

Ushtria e Kosovës, Haxhi Shala: Do të vazhdojmë partneritetin me NATO-n

para 5 muajve - KosovaPress

Ai deklaroi se deri këtu kanë ecur bashkë me partnerin kryesor siç e ka quajtur ai NATO-në dhe se kështu do të vazhdojnë edhe në të ardhmen. Shala ka bërë të ditur se si komision kanë përfunduar të gjitha...

Shala: Deri këtu kemi ecur bashkë me partnerin tonë kryesor – NATO

para 5 muajve - Gazeta e re

Kryetari i Komisionit Parlamentar për mbikëqyrje të FSK-së Haxhi Shala, ka komentuar deklaratën e sekretarit të përgjithshëm të NATO-së, i cili ka thënë se Kosova do të përballet me pasoja serioze nëse...

Deputeti i Nismës komenton deklaratat e NATO-s për ushtrinë

para 5 muajve - Ekonomia Online

Deputeti i Nismës Socialdemokrate, Haxhi Shala, njëherit edhe kryetar i komisionin Punë të Brendshme dhe Siguri, ka komentuar deklaratat e Sekretarit të Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, për ushtrinë...

Brnabiç kërcënon Kosovën me përdorimin e ushtrisë, analistët e përjashtojnë si opsion

para 5 muajve - Lajmi.net

Kryeministrja e Serbisë deklaroi të mërkurën se çdo hap për krijimin e një ushtrie në Kosovë, mund të provokojë një ndërhyrje ushtarake nga Beogradi, dy dekada pas kryengritjes së shqiptarëve të Kosovës...

Haradinaj: Serbia është në gjendje të skenojë ndonjë vdekje, vetëm për të akuzuar Kosovën për taksën

para 5 muajve - Gazeta Monitor

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka deklaruar se taksa prej 100 përqind nuk mund të detyrohet të hiqet, por nuk përjashtohet mundësia që do të skenohen raste për ta paraqitur Kosovën si një vend...

Le Figaro: Beogradi frikësohet se Prishtina do ta përdorte ushtrinë kundër serbëve

para 5 muajve - Zhurnal

Prishtinë, 6 dhjetor - Gazeta franceze “Le Figaro” i ka kushtuar një artikull zhvillimeve të fundit sa përket formimit të Ushtrisë së Kosovës. Kjo gazetë citon deklaratën e kryeministres serbe, Ana Bërnabiq ...

Haradinaj: Beogradi zyrtar i interesuar për destabilizim

para 5 muajve - Gazeta e re

Kryeministri i Kosovës, Ramush Hardinaj ka deklaruar se taksa prej 100 përqind nuk mund të detyrohet të hiqet, por nuk përjashtohet mundësia që do të skenohen raste për ta paraqitur Kosovën si një vend...

Kryeministrja serbe: Nga taksa e Kosovës Serbia humb 42 milionë euro në muaj

para 5 muajve - Tetova Sot

Kryetarja e Qeverisë serbe Ana Bërnabiq ka deklaruar se Serbia në muaj humb rreth 42 milionë për shkak të taksës që ndaj mallrave serbe e ka vënë Kosova, transmeton Koh.net. Por, sipas saj, “humbja më...

Haradinaj: Beogradi është i interesuar për destabilizim të rajonit

para 5 muajve - Pa censure

Kryeministri i Kosovës, Ramush Hardinaj ka deklaruar se taksa prej 100 përqind nuk mund të detyrohet të hiqet, por nuk përjashtohet mundësia që do të skanohen raste për ta paraqitur Kosovën si një vend...

Haradinaj tregon çka po planifikon Serbia kundër taksës 100 %

para 5 muajve - Periskopi

Edhe në seancën e sotme të Kuvendit, kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka folur për taksën e vendosur ndaj produkteve serbe dhe boshnjake. Haradinaj ka thënë se taksa nuk do të hiqet, por ka theksuar...

Themelimi i Ushtrisë, Kosova nuk e ka NATO-n në krah

para 5 muajve - Te Sheshi

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg kritikoi qëllimin e Kosovës që forcat e tyre të sigurisë të shndërrohen në ushtri, duke theksuar se ishte në kundërshtim me këshillat e shumë vendeve...

Haradinaj i përgjigjet NATO’s: Ushtria është punë e jona, do të formojmë atë

para 5 muajve - Bota Press

Kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë se procesi i transformimit të FSK’së është proces i brendshëm dhe në përputhje të plotë me kushtetutën. Kjo deklaratë kryeministrit në seancën parlamentare, vjen...

Haradinaj: Ushtria do të votohet javën e ardhshme

para 5 muajve - Periskopi

Kryeministri Ramush Haradinaj, ka thënë krijimi i ushtrisë së Kosovës dhe mandatimi i saj, javën që vjen, është proces i brendshëm dhe se është në përputhje me Kushtetutën e Kosovës. “Për formimin e Ushtrisë...

Gazeta franceze: Beogradi frikësohet se Prishtina do ta përdorte ushtrinë kundër serbëve

para 5 muajve - Gazeta Express

Gazeta franceze “Le Figaro” i ka kushtuar një artikull zhvillimeve të fundit sa përket formimit të Ushtrisë së Kosovës. Kjo gazetë citon deklaratën e kryeministres serbe, Ana Bërnabiq sipas së cilës formimi...

Haradinaj: Beogradi zyrtar i interesuar për destabilizim

para 5 muajve - KosovaPress

“Nuk përjashtohet mundësia që do të skenohet ndonjë vdekje diku në Kosovë për të akuzuar Kosovën se kjo ka ndodhur për shkak të mungesës së ushqimeve, pas taksës 100 përqind për produktet serbe por institucionet...

Haradinaj kërkon ‘paqe dimërore’ nga Kuvendi i Kosovës

para 5 muajve - Bota Press

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka kërkuar “paqe dimërore” në Kuvendin e Kosovës si dhe ka kërkuar ndihmë nga deputetët në dy aspekte. “Serbia është mobilizuar në një narrativë të vetin dhe e...

Le Figaro: Beogradi frikësohet se Prishtina do ta përdorte ushtrinë kundër serbëve

para 6 muajve - Klan Kosova

Gazeta franceze “Le Figaro” i ka kushtuar një artikull zhvillimeve të fundit sa përket formimit të Ushtrisë së Kosovës. Kjo gazetë citon deklaratën e kryeministres serbe, Ana Bërnabiq  sipas së cilës formimi...

Kërcënon Brnabiç: Përdorim ushtrinë nëse Kosova…

para 5 muajve - Java News

Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabic sugjeroi të mërkurën se çdo krijim i një ushtrie në Kosovë mund të provokojë një ndërhyrje ushtarake nga Beogradi, dy dekada pas kryengritjes së shqiptarëve të Kosovës...

Gazeta franceze: Beogradi frikësohet se Prishtina do ta përdorë ushtrinë kundër serbëve

para 5 muajve - Gazeta Monitor

Gazeta franceze “Le Figaro” i ka kushtuar një artikull zhvillimeve të fundit sa i përket formimit të ushtrisë së Kosovës. Kjo gazetë citon deklaratën e kryeministres serbe, Ana Bërnabiq, sipas së cilës...

Kërcënimi i NATO-s: Kosova, pasoja serioze nëse e krijon ushtrinë

para 6 muajve - Alsat-M

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, e paralajmëroi Prishtinënzyrtare se do të “përballet me pasoja serioze nëse vazhdon me transformimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në ushtri të Kosovës”....

Halli i Brnabiçit

para 6 muajve - Ina

Kryeministrja e Serbisë deklaroi të mërkurën se çdo hap për krijimin e një ushtrie në Kosovë, mund të provokojë një ndërhyrje ushtarake nga Beogradi, dy dekada pas kryengritjes së shqiptarëve të Kosovës...

Gazeta franceze: Serbia kërcënon me ndërhyrje ushtarake, nëse Kosova formon Ushtrinë

para 5 muajve - Periskopi

Gazeta franceze “Le Figaro” i ka kushtuar një artikull zhvillimeve të fundit sa përket formimit të Ushtrisë së Kosovës. Kjo gazetë citon deklaratën e kryeministres serbe, Ana Bërnabiq sipas së cilës formimi...

Gazeta franceze: Beogradi frikësohet se Prishtina do ta përdorte ushtrinë kundër serbëve

para 5 muajve - Ekonomia Online

Gazeta franceze “Le Figaro” i ka kushtuar një artikull zhvillimeve të fundit sa përket formimit të Ushtrisë së Kosovës. Kjo gazetë citon deklaratën e kryeministres serbe, Ana Brnabiq sipas së cilës formimi...

Gazeta franceze: Beogradi frikësohet se Prishtina do ta përdorte ushtrinë kundër serbëve

para 5 muajve - Bota Press

Gazeta franceze “Le Figaro” i ka kushtuar një artikull zhvillimeve të fundit sa përket formimit të Ushtrisë së Kosovës. Kjo gazetë citon deklaratën e kryeministres serbe, Ana Bërnabiq sipas së cilës formimi...

Le Figaro: Beogradi frikësohet se Prishtina do ta përdorte ushtrinë kundër serbëve

para 6 muajve - Ekonomia Online

Gazeta franceze “Le Figaro” i ka kushtuar një artikull zhvillimeve të fundit sa përket formimit të Ushtrisë së Kosovës. Kjo gazetë citon deklaratën e kryeministres serbe, Ana Bërnabiq  sipas së cilës formimi...

NATO-ja ‘sulmon’ ushtrinë

para 6 muajve - Ekonomia Online

Sekretari gjeneral i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka deklaruar dje se transformimi i FSK-së në ushtri po ndodh në kohë të papërshtatshme dhe kjo mund të ketë pasoja serioze për vendin. Por ministri Rrustem...

Ambasadori kinez në Serbi: Nuk do të ketë luftë në Kosovë

para 6 muajve - Telegrafi

Ambasadori kinez në Beograd, Li Manchang, tha gjatë një bisede me me studentët e Universitetit të Beogradit ka thënë në Kosovë nuk do të ketë luftë. Li në tribunën “Vendi dhe roli i Kinës në rendin global...

Ambasadori i Kinës në Serbi, flet për luftën në Kosovë

para 6 muajve - Zhurnal

Ambasadori i Kinës në Serbi, Li Manchang, sot është takuar me studentë të Universitetit të Beogradit dhe, siç përcjell b92, u ka thënë atyre se në Kosovë nuk do të ketë luftë. Li në tribunën “Vendi dhe...

Kina tregon nëse do të luftojë kundër Kosovës

para 6 muajve - Albeu

Ambasadori i Kinës në Serbi, Li Manchang, sot është takuar me studentë të Universitetit të Beogradit dhe, siç përcjell b92, u ka thënë atyre se në Kosovë nuk do të ketë luftë. Li në tribunën "Vendi dhe...

Ambasadori kinez në Beograd: Nuk do të ketë luftë në Kosovë

para 6 muajve - Lajmi.net

Ambasadori kinez në Beograd, Li Manchang, tha gjatë një bisede me me studentët e Universitetit të Beogradit ka thënë në Kosovë nuk do të ketë luftë. Li në tribunën “Vendi dhe roli i Kinës në rendin global...

Ambasadori i Kinës: Nuk do të ketë luftë në Kosovë

para 6 muajve - Gazeta Express

Ambasadori i Kinës në Serbi, Li Manchang, sot është takuar me studentë të Universitetit të Beogradit dhe, siç përcjell b92, u ka thënë atyre se në Kosovë nuk do të ketë luftë. Li në tribunën "Vendi dhe...

Rusia: Ushtria e Kosovës do të ishte “shkelje e Rezolutës 1244”

para 6 muajve - Gazeta Shqip

Zbatimi i planeve të Kosovës për të formuar forcat e armatosura do të ishte shkelje e hapur e Rezolutës së Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara për zgjidhjen e çështjes së Kosovës, tha të mërkurën...

Ambasadori kinez në Beograd: Nuk do të ketë luftë në Kosovë

para 6 muajve - Klan Kosova

Ambasadori kinez në Beograd, Li Manchang, tha gjatë një bisede me me studentët e Universitetit të Beogradit ka thënë në Kosovë nuk do të ketë luftë, raporton B92, përcjell Klan Kosova. Li në tribunën “Vendi...

Bërnabiç: Serbia humb 42 milionë euro në muaj nga taksa 100%

para 6 muajve - Vizion Plus

Kryeministrja e Serbisë Ana Bërnabiç, ka deklaruar se vendi i saj në një muaj ka humbur rreth 42 milionë për shkak të taksës, së vendosur nga qeveria e Ksovës. Sipas shefes së qeverisë serbe, humbja më...

Kina: Nuk do të ketë luftë në Kosovë

para 6 muajve - Koha.net

Ambasadori i Kinës në Serbi, Li Manchang, sot është takuar me studentë të Universitetit të Beogradit dhe, siç përcjell b92, u ka thënë atyre se në Kosovë nuk do të ketë luftë. Li në tribunën "Vendi dhe...

Haradinaj flet për kërcënimet serbe për përdorimin e ushtrisë

para 6 muajve - Fakti Ditor

Kryeministri, Ramush Haradinaj, u është kundërpërgjigjur kërcënimeve nga Serbia rreth formimit të ushtrisë të Kosovës. I pyetur në lidhje me kërcënimet që po vijnë nga ana e Serbisë, për luftë, ai u shpreh...

Ambasadori i Kinës: Nuk do të ketë luftë në Kosovë

para 6 muajve - Tetova Sot

Ambasadori i Kinës në Serbi, Li Manchang, sot është takuar me studentë të Universitetit të Beogradit dhe, siç përcjell b92, u ka thënë atyre se në Kosovë nuk do të ketë luftë. Li në tribunën “Vendi dhe...

Stoltenberg paralajmëron Kosovën për ushtrinë: “do të përballet me pasoja serioze”

para 6 muajve - 24 ore

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, tha të mërkurën në Bruksel se Kosova “do të përballet me pasoja serioze nëse vazhdon me transformimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në ushtri të saj”...

Stoltenberg paralajmëron Kosovën për ushtrinë

para 6 muajve - KDPolitik

Parlamenti i Kosovës pritet të miratojë më 14 dhjetor ndryshimet ligjore që i hapin rrugë ndryshimit të mandatit të Forcës së Sigurisë dhe shndërrimit të saj në ushtri të Kosovës. Sekretari Stoltenberg...

Media ruse: Ja çka i tha Vuçiq ambasadorit tonë për Ushtrinë e Kosovës

para 6 muajve - InfoShqip

Mediat ruse kanë raportuar lidhur me zhvillimet e fundit të Kosovë dhe paralajmërimet për formimin e Ushtrisë më 14 dhjetor të këtij viti, raporton Periskopi. RT raporton se pas paralajmërimeve për Ushtrinë...

Rusia: Ushtria e Kosovës do të ishte “shkelje e Rezolutës 1244”

para 6 muajve - Zhurnal

Zbatimi i planeve të Kosovës për të formuar forcat e armatosura do të ishte shkelje e hapur e Rezolutës së Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara për zgjidhjen e çështjes së Kosovës, tha të mërkurën...

BE dhe SHBA i vendosin kusht Kosovës: Taksën 100% ose Ushtrinë

para 6 muajve - Fakti Ditor

Bashkimi Evropian është duke e menduar një zgjidhje rreth bllokadave të krijuara nga Kosova për taksën në njërën anë, dhe Serbia për ushtrinë në anën tjetër. Metro ka mësuar nga burime diplomatike se Bashkimi...

Disa pyetje sekretarit të NATO-s Z. Stoltenbergut për Ushtrinë e Kosovës?

para 6 muajve - Medial

E hajde e mos reago kur me shekuj fjalët mallkuese e ofkëlluese shqiptarëve ua kanë nxjerrë me zort  europianët tani dhe ky Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, i cili i jep vërejtje  Prishtinës...

Kina: Nuk do të ketë luftë në Kosovë

para 6 muajve - Bota Press

Ambasadori i Kinës në Serbi, Li Manchang, sot është takuar me studentë të Universitetit të Beogradit dhe, siç përcjell b92, u ka thënë atyre se në Kosovë nuk do të ketë luftë. Li në tribunën “Vendi dhe...

Ambasadori i Kinës në Beograd flet për mundësinë e “luftës në Kosovë”

para 6 muajve - Gazeta Monitor

Ambasadori i Kinës në Serbi, Li Manchang, sot është takuar me studentë të Universitetit të Beogradit dhe, siç përcjell b92, u ka thënë atyre se në Kosovë nuk do të ketë luftë. Li në tribunën “Vendi dhe...

Haradinaj e qiti n’dy guje Serbinë. Brnabic e pranon: 42 milionë euro po humbim në muaj nga taksat e qeverise se Kosovës

para 6 muajve - Presheva Jone

Preshevë, 5 dhjetor -Serbia ka humbje 42 milionë euro në muaj për shkak të taksës së Kosovës, ka thene sot e shqtesuar kryeministrja serbe Ana Brnabiç, transmetoin agjencia e lajmeve “Presheva Jonë” Sipas...

Haradinaj e qiti n’dy guje Serbinë. Brnabic e pranon: 42 milionë uro po humbim në muaj nga taksat e qeverise se Kosovës

para 6 muajve - Presheva Jone

Preshevë, 5 dhjetor -Serbia ka humbje 42 milionë euro në muaj për shkak të taksës së Kosovës, ka thene sot e shqtesuar kryeministrja serbe Ana Brnabiç, transmetoin agjencia e lajmeve “Presheva Jonë” Sipas...

Sa milionë humbet Serbia në muaj nga taksa e Kosovës… e thotë kryeministrja Brnabiç

para 6 muajve - Mapo

Serbia në muaj humb 42 milionë euro për shkak të taksës 100 për qind ndaj mallrave që ka importuar Kosova, deklaroi kryeministrja serbe, Ana Brnabiç, raporton Anadolu Agency (AA). Në konferencën për media...

Serbët mundohen të tregojnë forcën e tyre: Kemi fuqizuar ushtrinë, shpresoj që mos ta përdorim

para 6 muajve - InfoShqip

Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiç ka deklaruar se shpreson që Serbia nuk do të duhet të përdorë ushtrinë e saj, pas formimit të ushtrisë së Kosovës. Këtë deklaratë ajo e bëri kur u pyet nga mediat serbe...

‘Ushtria e Kosovës’/ Pas Serbisë edhe NATO: Prishtina përballet me pasoja serioze nëse…

para 6 muajve - Mapo

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, e paralajmëroi Prishtinën zyrtare se do të “përballet me pasoja serioze nëse vazhdon me transformimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në ushtri të Kosovës”....

Rusia: Ushtria e Kosovës do të ishte “shkelje e Rezolutës 1244”

para 6 muajve - Shenja

Zbatimi i planeve të Kosovës për të formuar forcat e armatosura do të ishte shkelje e hapur e Rezolutës së Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara për zgjidhjen e çështjes së Kosovës, tha të mërkurën...

Deklarata e Stoltenberg për Ushtrinë, MFSK: Kosova ka të drejtë të marrë vendime të tilla

para 6 muajve - Lajmi.net

Formimi i Ushtrisë së Kosovës po shihet si proces me rrezik të madh nga Aleanca e Atlantikut të Veriut (NATO). Sekretari i përgjithshëm i kësaj Aleance, Jens Stoltenberg, më herët gjatë ditës së sotme...

Kërcënon kryeministrja serbe: Kemi forcuar ushtrinë. Shpresoj që mos ta përdorim!

para 6 muajve - Tetova Sot

Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiç ka deklaruar se shpreson që Serbia nuk do të duhet të përdorë ushtrinë e saj, pas formimit të ushtrisë së Kosovës. Këtë deklaratë ajo e bëri kur u pyet nga mediat serbe...

"Kemi forcuar ushtrinë. Shpresoj që mos ta përdorim!", kërcënon kryeministrja e Serbisë

para 6 muajve - Sot News

Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiç ka deklaruar se shpreson që Serbia nuk do të duhet të përdorë ushtrinë e saj, pas formimit të ushtrisë së Kosovës. Këtë deklaratë ajo e bëri kur u pyet nga mediat serbe...

Media ruse: Vuçiq i tha ambasadorit tonë se me Ushtrinë e Kosovës duan ta shtyjnë Serbinë drejt luftës

para 6 muajve - Periskopi

Mediat ruse kanë raportuar lidhur me zhvillimet e fundit të Kosovë dhe paralajmërimet për formimin e Ushtrisë më 14 dhjetor të këtij viti, raporton Periskopi. RT raporton se pas paralajmërimeve për Ushtrinë...

NATO paralajmëron Kosovën: Pasoja, nëse krijon ushtrinë!

para 6 muajve - Gazeta Shqip

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, e paralajmëroi Prishtinën zyrtare se do të “përballet me pasoja serioze nëse vazhdon me transformimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në ushtri të Kosovës”....

NATO dhe Serbia kundër Ushtrisë së Kosovës

para 6 muajve - Koha.net

Shefi i NATO-s, Jens Stoltenberg, e ka paralajmëruar Kosovën për pasoja nëse vazhdon me planet për formimin e Ushtrisë, raporton KTV . Ai ka thënë se votimi po ndodh pa koordinim me NATO-n. Ndërkohë, kryeministrja...

NATO: Prishtina do përballet me pasoja serioze nëse krijon ushtrinë

para 6 muajve - Gazeta Tema

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, paralajmëroi Prishtinën zyrtare se do të “përballet me pasoja serioze nëse vazhdon me transformimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në ushtri të Kosovës”....

Mediat serbe: CIA i dërgoi Prishtinës anijen plot me armë

para 6 muajve - Klan Kosova

Gazeta serbe “Novosti” ka shkruar sot se ata kanë “zbuluar” që CIA përmes Durrësit ka dërguar një anije plot me armatim për ushtrinë e ardhshme të Kosovës, me qëllim që sipas tyre këto të përdoren për...

Kryeministrja serbe: Nga taksa e Kosovës Serbia humb 42 milionë euro në muaj

para 6 muajve - Koha.net

Kryetarja e Qeverisë serbe Ana Bërnabiq ka deklaruar se Serbia në muaj humb rreth 42 milionë për shkak të taksës që ndaj mallrave serbe e ka vënë Kosova, transmeton Koh.net. Por, sipas saj, “humbja më...

Rusia thotë se formimi i Ushtrisë së Kosovës do të ishte “shkelje e Rezolutës 1244”

para 6 muajve - Telegrafi

Ministria e Jashtme e Rusisë ka reaguar ndaj paralajmërimit të autoriteteve kosovare se më 14 dhjetor Parlamenti do të votojë ligjet për transforimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në Forca të Armatosura,...

Krjimi i ushtrisë, reagon Rusia: Kosova po bën një hap destabilizues dhe provokues

para 6 muajve - Gazeta Tema

Zbatimi i planeve të Kosovës për të formuar forcat e armatosura do të ishte shkelje e hapur e Rezolutës së Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara për zgjidhjen e çështjes së Kosovës, tha të mërkurën...

NATO: Prishtina përballet me pasoja serioze nëse e krijon ushtrinë

para 6 muajve - Gazeta Shqip

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, e paralajmëroi Prishtinën zyrtare se do të “përballet me pasoja serioze nëse vazhdon me transformimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në ushtri të Kosovës”....

Ramadani: Nuk ka vend për konfuzion, transformimi i FSK-së në pajtim me NATO-n

para 6 muajve - Telegrafi

Zëvendësministri i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Burim Ramadani, ka reaguar pas deklarimeve që Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg i cili ka thënë se Kosova do të përballet me pasoja serioze...

Kërcënon kryeministrja serbe: “Kemi forcuar ushtrinë dhe shpresoj që mos ta përdorim”

para 6 muajve - Blitz

Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabić, tha se shpreson se Serbia nuk do të duhet të përdorë ushtrinë e saj, pas formimit të paralajmëruar të ushtrisë së Kosovës. “Shpresoj se nuk do të kemi nevojë kurrë...

Rusia: Krijimi i Ushtrisë së Kosovës është hap provokativ dhe destabilizues

para 6 muajve - Klan Kosova

Ministria e Jashtme e Rusisë ka reaguar pas lajmit se më 14 dhjetor Kosova do të themelojë ushtrinë. Sipas tyre një veprim i tillë është shkelje e Rezolutës 1244 të Këshillit të Sigurimit të OKB-së si...

Stoltenberg: Prishtina përballet me pasoja serioze nëse e krijon ushtrinë

para 6 muajve - RTV 21

Haradinaj: Formimi i ushtrisë nuk po bëhet për të ndërhyrë në veri.- Bërnabiq: Përdorimi i ushtrisë është opsion në tryezë Më 14 dhjetor Kuvendi i Kosovës pritet të miratoj pakon e ligjeve me të cilat...

Mediat në Serbi thonë se armët për Ushtrinë e Kosovës tashmë janë nisur nga SHBA

para 6 muajve - AlbPortali

Anija me kontejner përplot me armatim të ri për furnizim të Ushtrisë së Kosovës aktualisht është rrugës në Atlantik drejt Durrësit, prej nga do të arrijë te bazat e Forcës së Sigurisë së Kosovës. Loading......

Kërcënon Brnabic thotë se nëse formohet ushtria e Kosovës, mund të ketë ndërhyrje të armatosur

para 6 muajve - Klan Kosova

Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabic, ka kërcënuar të mërkurën se formimi i ushtrisë më 14 dhjetor mund të nxisë Serbinë, të bëjë ndërhyrje të armatosur në Kosovë. Sipas washingtonpost, e para e ekzekutivit...

Rusia: Ushtria e Kosovës do të ishte "shkelje e Rezolutës 1244"

para 6 muajve - Evropa e Lirë

Zbatimi i planeve të Kosovës për të formuar forcat e armatosura do të ishte shkelje e hapur e Rezolutës së Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara për zgjidhjen e çështjes së Kosovës, tha të mërkurën...

Serbia: Shpresojmë të mos e përdorim ushtrinë tonë

para 6 muajve - Gazeta Shqip

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiç, tha se shpreson se Serbia nuk do të duhet të përdorë ushtrinë e saj, pas formimit të paralajmëruar të ushtrisë së Kosovës. “Shpresoj se nuk do të kemi nevojë kurrë...

Mesazhi i shefit të NATO-s rreth transformimit të FSK-së në Ushtri

para 6 muajve - Telegrafi

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, përmes një konference për shtyp ka thënë se u bën thirrje të dyjave palëve, Prishtinës dhe Beogradit që të shmangin tensionet dhe deklaratat apo edhe...

Stoltenberg: Transformimi i FSK në ushtri hap në kohë të gabuar

para 6 muajve - DW

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, gjenerali Jens Stoltenberg deklaroi në Bruksel, se transformimi i FSK-së në ushtri është në kundërshtim me këshillat e shumë aleatëve nga NATO. Në një konferencë shtypi...

Rusia thotë se formimi i Ushtrisë së Kosovës destabilizon rajonin

para 6 muajve - Koha.net

Ministria e Punëve të Jashtme e Rusisë ka reaguar pas planit të Qeverisë së Kosovës për formimin e ushtrisë. Plani i Prishtinës për formimin e ushtrisë paraqet shkelje të Rezolutës së Këshillit të Sigurisë...

Burim Ramadani: S’ka vend për konfuzion sa i përket ushtrisë

para 6 muajve - Klan Kosova

Zëvendësministri i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Burim Ramadani ka deklaruar se nuk ka vend për konfuzion sa i përket transformimit të FSK-së në ushtri. Pas deklaratave të Sekretarit të Përgjithshëm të...

Zv.ministri i AAK-së i reagon Stoltenbergut: NATO na mbështet

para 6 muajve - Albeu

Zëvendësministri i Forcës së Sigurisë së Kosovës , Burim Ramadani , ka folur pas deklarimeve që sekretari gjeneral i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka bërë për nismën e Republikës së Kosovës për formimin e...

“SHBA po dërgon armë në Kosovë përmes Shqipërisë”, kërcënon Serbia: Kemi forcuar ushtrinë. Shpresoj që mos ta përdorim!

para 6 muajve - Gazeta Tema

Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiç ka deklaruar se shpreson që Serbia nuk do të duhet të përdorë ushtrinë e saj, pas formimit të ushtrisë së Kosovës. Këtë deklaratë ajo e bëri kur u pyet nga mediat serbe...

Brnabiq: Serbia në muaj humb 42 milionë euro për shkak të taksës 100 për qind

para 6 muajve - Shenja

Serbia në muaj humb 42 milionë euro për shkak të taksës 100 për qind ndaj mallrave që ka importuar Kosova, deklaroi kryeministrja serbe, Ana Brnabiç, raporton AA. Në konferencën për media në Qeverinë e...

Ramadani reagon pas paralajmërimeve të NATO-s për ushtrinë

para 6 muajve - Lajmi.net

Zëvendësministri i Forcës dhe Sigurisë së Kosovës, Burim Ramadani, ka reaguar pas deklaratave të sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg. Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg,...

Mediat serbe: CIA i dërgoi Prishtinës anijen plot me armë

para 6 muajve - Gazeta Fjala

Gazeta serbe “Novosti” ka shkruar sot se ata kanë “zbuluar” që CIA përmes Durrësit ka dërguar një anije plot me armatim për ushtrinë e ardhshme të Kosovës, me qëllim që sipas tyre këto të përdoren për...

NATO ia tërheq vërejtjen Kosovës për ushtrinë

para 6 muajve - Alsat-M

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, e paralajmëroi Prishtinën zyrtare se do të “përballet me pasoja serioze nëse vazhdon me transformimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në ushtri të Kosovës”....

Brnabic: Nëse formohet ushtria e Kosovës, mund të ketë ndërhyrje të armatosur

para 6 muajve - Albinfo

Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabic, ka thwnw se mërkurën se formimi i ushtrisë më 14 dhjetor mund të nxisë Serbinë, të bëjë ndërhyrje të armatosur në Kosovë. Sipas washingtonpost, e para e ekzekutivit...

A do të ketë luftë në mes Kosovës dhe Serbisë? Ja çfarë deklaron diplomati kinez

para 6 muajve - Bota Press

Ambasadori i Kinës në Serbi Li Mançang ka deklaruar sot në bisedë me studentët e Universitetit të Beogradit se nuk pret se do të ketë konfkikt të armatosur ndërmjet Kosovës e Serbisë, transmeton metro....

Ramadani reagon pas paralajmërimeve të NATO-s për FSK-në

para 6 muajve - Kallxo

Zëvendësministri i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Burim Ramadani, ka reaguar  pas deklarimeve që Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg i cili ka thënë se Kosova do të përballet me pasoja...

Moska reagon për Ushtrinë e Kosovës

para 6 muajve - Klan Kosova

Moska beson se formimi i  Ushtrisë së Kosovës mund të çojë në pasoja serioze për sigurinë e Ballkanit, Ministria e Jashtme e Rusisë vlerëson se “një hap i tillë do të ishte shkelje e drejtpërdrejtë dhe...

Kosova bëhet gati për Ushtri, reagon MPJ e Rusisë

para 6 muajve - Politiko

Ministria e Punëve të Jashtme e Rusisë ka reaguar pas planit të Qeverisë së Kosovës për formimin e ushtrisë. Plani i Prishtinës për formimin e ushtrisë paraqet shkelje të Rezolutës së Këshillit të Sigurisë...

Rexhep Selimi nuk komenton deklaratën e Stoltenbergut, thotë se FSK-së po i japin kompetenca shtesë

para 6 muajve - Telegrafi

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, në fund të takimit të ministrave të Jashtëm të vendeve anëtare të NATO-s, ku është diskutuar për gjendjen në Ballkanin Perëndimor paralajmëroi Prishtinën...

Rusia alarmon për ushtrinë e Kosovës

para 6 muajve - Albeu

Ministria e Punëve të Jashtme e Rusisë ka reaguar pas planit të Qeverisë së Kosovës për formimin e ushtrisë. Plani i Prishtinës për formimin e ushtrisë paraqet shkelje të Rezolutës së Këshillit të Sigurisë...

NATO ia tërheq vërejtjen Kosovës për ushtrinë

para 6 muajve - Zhurnal

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, e paralajmëroi Prishtinën zyrtare se do të "përballet me pasoja serioze nëse vazhdon me transformimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në ushtri të Kosovës"....

Mediat në Serbi thonë se armët për Ushtrinë e Kosovës tashmë janë nisur nga SHBA

para 6 muajve - Fakti Ditor

Anija me kontejner përplot me armatim të ri për furnizim të Ushtrisë së Kosovës aktualisht është rrugës në Atlantik drejt Durrësit, prej nga do të arrijë te bazat e Forcës së Sigurisë së Kosovës. Këto...

Kërcënon Serbia: Kemi forcuar ushtrinë, shpresojmë që mos ta përdorim kurrë

para 6 muajve - Java News

Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiç ka deklaruar se shpreson që Serbia nuk do të duhet të përdorë ushtrinë e saj, pas formimit të ushtrisë së Kosovës. Këtë deklaratë ajo e bëri kur u pyet nga mediat serbe...

Ramadani reagon pas deklarimeve të Sekretarit të NATO-s kundër formimit të Ushtrisë

para 6 muajve - Gazeta Express

Zëvendësministri i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Burim Ramadani, ka folur pas deklarimeve që Sekretari Gjerneral i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka bërë për nismën e Republikës së Kosovës për formimin e Ushtrisë...

Krijimi i ushtrisë së Kosovës, shefi i NATO-s paralajmëron Prishtinën: Mund të keni pasoja serioze

para 6 muajve - Gazeta Tema

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, tha të mërkurën se Kosova “do të përballet me pasoja serioze nëse vazhdon me transformimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në ushtri të saj” Ai i bëri...

Rusia alarmohet për Ushtrinë e Kosovës: S’mund të formohet, destabilizon rajonin

para 6 muajve - Alsat-M

Ministria e Jashtme ruse është informuar lidhur me mundësinë e formimit të Ushtrisë së Kosovës dhe konsideron se kjo është shkelje e Rezolutës 1244 si dhe mund të çojë në hapa ‘destabilizues për rajon”....

Ushtria e Kosovës, Moska: Krijon pasoja serioze në Ballkan…

para 6 muajve - Mapo

Moska shprehet se formimi i ushtrisë mund të ketë pasoja serioze për sigurinë në Ballkan. Ministria e Punëve të Jashtme e Rusisë vlerëson se “një hap i tillë mund të jetë shkelja më e rëndë direkte e Rezolutës...

Reagimi rus për ushtrinë e Kosovës

para 6 muajve - Alsat-M

Moska vlerëson se formimi i ushtrisë mund të ketë pasoja serioze për sigurinë në Ballkan. Ministria e Punëve të Jashtme e Rusisë vlerëson se “një hap i tillë mund të jetë shkelja më e rëndë direkte e Rezolutës...

Rusia alarmon OKB’në për ushtrinë e Kosovës: Po shkelen rezolutat e Këshillit të Sigurimit

para 6 muajve - Gazeta Express

​Ministria e Punëve të Jashtme e Rusisë ka reaguar pas planit të Qeverisë së Kosovës për formimin e ushtrisë. Plani i Prishtinës për formimin e ushtrisë paraqet shkelje të Rezolutës së Këshillit të Sigurisë...

Kryeministrja e Serbisë: Shpresojmë të mos e përdorim ushtrinë…

para 6 muajve - Kallxo

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq, tha se shpreson se Serbia nuk do të duhet të përdorë ushtrinë e saj, pas formimit të paralajmëruar të ushtrisë së Kosovës. “Shpresoj se nuk do të kemi nevojë kurrë...

Rusia: Ushtria e Kosovës do të ishte “shkelje e Rezolutës 1244”

para 6 muajve - Gazeta e re

Zbatimi i planeve të Kosovës për të formuar forcat e armatosura do të ishte shkelje e hapur e Rezolutës së Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara për zgjidhjen e çështjes së Kosovës, tha të mërkurën...

Stoltenberg: Prishtina përballet me pasoja serioze nëse e krijon ushtrinë

para 6 muajve - Gazeta e re

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, e paralajmëroi Prishtinën zyrtare se do të “përballet me pasoja serioze nëse vazhdon me transformimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në ushtri të Kosovës”....

Ambasadori kinez në Serbi flet për mundësinë e luftës me Kosovën

para 6 muajve - Periskopi

Ambasadori i Kinës në Serbi Li Mançang ka deklaruar sot në bisedë me studentët e Universitetit të Beogradit se nuk pret se do të ketë konfkikt të armatosur ndërmjet Kosovës e Serbisë, transmeton GazetaMatro.net....

Stoltenberg paralajmëron Kosovën për ushtrinë

para 6 muajve - Zëri i Amerikës

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, tha të mërkurën se Kosova “do të përballet me pasoja serioze nëse vazhdon me transformimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në ushtri të saj” Ai i bëri...

Reagimi rus për ushtrinë e Kosovës

para 6 muajve - RTV 21

Moska vlerëson se formimi i ushtrisë mund të ketë pasoja serioze për sigurinë në Ballkan Ministria e Punëve të Jashtme e Rusisë vlerëson se “një hap i tillë mund të jetë shkelja më e rëndë direkte e Rezolutës...

Stoltenberg kritikon Kosovën për ushtri, thotë se mund të ketë pasoja për të ardhmen euro-atlantike

para 6 muajve - Koha.net

Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stolteberg, duke folur para gazetarëve në Bruksel pas takimit të Ministrave të Jashtëm të NATO-s, e ka quajtur qëllimin e autoriteteve të Kosovës për të transformuar...

Kosova bëhet gati për Ushtri, reagon MPJ e Rusisë

para 6 muajve - Lajmi.net

Ministria e Punëve të Jashtme e Rusisë ka reaguar pas planit të Qeverisë së Kosovës për formimin e ushtrisë. Plani i Prishtinës për formimin e ushtrisë paraqet shkelje të Rezolutës së Këshillit të Sigurisë...

Stoltenberg: Koha e gabuar për transformimin e FSK-së, do të ketë pasoja

para 6 muajve - Klan Kosova

Sekretari Gjeneral i NATO-s, Jens Stoltenberg, theksoi se veprimet për transformimin e FSK-së vijnë në një kohë të gabuar. “Ky veprim bie në kundërshtim me këshillat e shumicës së aleatëve të NATO-s. Njëkohësisht...

Ushtria, Haradinaj: Nuk kemi plane për veriun

para 6 muajve - Alsat-M

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ia ka bërë të qartë Serbisë se formimi i ushtrisë është një e drejtë legjitime e Kosovës, derisa për shtyrjen e liberalizimit të vizave ai tha se qeveria nuk është...

NATO ia tërheq vërejtjen Kosovës për ushtrinë

para 6 muajve - Telegrafi

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, e paralajmëroi Prishtinën zyrtare se do të “përballet me pasoja serioze nëse vazhdon me transformimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në ushtri të Kosovës”....

Mesazhi i shefit të NATO-s rreth transformimit të FSK-së në Ushtri

para 6 muajve - Ekonomia Online

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, përmes një konference për shtyp ka thënë se u bën thirrje të dyjave palëve, Prishtinës dhe Beogradit që të shmangin tensionet dhe deklaratat apo edhe...

Ramadani: Nuk ka vend për konfuzion, transformimi i FSK-së në pajtim me NATO-n

para 6 muajve - Ekonomia Online

Zëvendësministri i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Burim Ramadani, ka reaguar pas deklarimeve që Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg i cili ka thënë se Kosova do të përballet me pasoja serioze...

Taksa 100 %, Brnabiç: Serbia po humb 42 milionë euro në muaj

para 6 muajve - Gazeta Tema

Serbia në muaj humb 42 milionë euro për shkak të taksës 100 për qind ndaj mallrave që ka importuar Kosova, deklaroi kryeministrja serbe, Ana Brnabiç, raporton AA. Në konferencën për media në Qeverinë e...

Brnabiq: Serbia mund të ndërhyjë ushtarakisht në Kosovë nëse bëhet Ushtria

para 6 muajve - Periskopi

Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabic, ka kërcënuar të mërkurën se formimi i ushtrisë më 14 dhjetor mund të nxisë Serbinë, të bëjë ndërhyrje të armatosur në Kosovë. Sipas washingtonpost, e para e ekzekutivit...

Stoltenberg: Prishtina përballet me pasoja serioze nëse e krijon ushtrinë

para 6 muajve - Evropa e Lirë

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, e paralajmëroi Prishtinën zyrtare se do të "përballet me pasoja serioze nëse vazhdon me transformimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në ushtri të Kosovës"....

Ramadani reagon pas paralajmërimit të NATO-s për transformimin e FSK-së

para 6 muajve - Illyria

Prishtinë, 5 dhjetor 2018 – Zëvendësministri i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Burim Ramadani, ka reaguar  pas para;ajmërimit të Sekretarit të Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg, se Kosova do të përballet...

NATO: Pasoja serioze për Kosovën nëse e krijon ushtrinë

para 6 muajve - Kallxo

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, e paralajmëroi Prishtinën zyrtare se do të “përballet me pasoja serioze nëse vazhdon me transformimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në ushtri të Kosovës”....

NATO ia tërheq vërejtjen Kosovës për ushtrinë

para 6 muajve - RTV 21

Jens Stoltenberg ka paralajmëruar Prishtinën se do të përballet me pasoja serioze, nëse transformon FSK-në Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg ka paralajmëruar Prishtinën zyrtare se do...

NATO reagoi për formimin e Ushtrisë së Kosovës, Qeveria i përgjigjet kështu

para 6 muajve - Bota Press

Zëvendësministri i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Burim Ramadani, ka sqaruar se nuk ka vend fare për konfuzion sa i përket tranzicionit të FSK-së, ai ka shtuar se ky tranzicion është në përputhje me  angazhimet...

Kosova merr goditjen e radhës nga BE e SHBA: I vendosin kusht taksën 100 % ose Ushtrinë

para 6 muajve - Periskopi

Bashkimi Evropian është duke e menduar një zgjidhje rreth bllokadave të krijuara nga Kosova për taksën në njërën anë, dhe Serbia për ushtrinë në anën tjetër. Metro ka mësuar nga burime diplomatike se Bashkimi...

Ushtria e Kosovës, Bërnabiq: Shpresojmë të mos e përdorim ushtrinë

para 6 muajve - Alsat-M

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq, tha se shpreson se Serbia nuk do të duhet të përdorë ushtrinë e saj, pas formimit të paralajmëruar të ushtrisë së Kosovës. “Shpresoj se nuk do të kemi nevojë kurrë...

NATO e paralajmëron Kosovën: Nëse e bëni ushtrinë, do përballeni me pasoja

para 6 muajve - Lajmi.net

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ia ka tërhequr vërejtjen Kosovës për themelimin e ushtrisë. Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg ka paralajmëruar Prishtinën zyrtare...

NATO ia tërheq vërejtjen Kosovës për ushtrinë

para 6 muajve - Evropa e Lirë

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, e paralajmëroi Prishtinën zyrtare se do të "përballet me pasoja serioze nëse vazhdon me transformimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në ushtri të Kosovës"....

NATO e paralajmëron Kosovën se do të përballet me pasoja nëse transformon FSK-në në ushtri

para 6 muajve - Lajmi.net

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ia ka tërhequr vërejtjen Kosovës për themelimin e ushtrisë. Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg ka paralajmëruar Prishtinën zyrtare...

Taksa 100%, ankohet Serbia: Po humbasim 42 milionë euro në muaj

para 6 muajve - Java News

Serbia në muaj humb 42 milionë euro për shkak të taksës 100 për qind ndaj mallrave që ka importuar Kosova, deklaroi kryeministrja serbe, Ana Brnabiç, raporton AA. Në konferencën për media në Qeverinë e...

NATO ia tërheq vërejtjen Kosovës për ushtrinë

para 6 muajve - Kallxo

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg ka paralajmëruar Prishtinën zyrtare se do të përballet me pasoja serioze nëse vazhdon me transformimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në Ushtri të Kosovës....

Kryeministrja e Serbisë: Shpresoj të mos e përdorim ushtrinë tonë kundër ushtrisë së Kosovës

para 6 muajve - Shenja

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq, tha se shpreson se Serbia nuk do të duhet të përdorë ushtrinë e saj, pas formimit të paralajmëruar të ushtrisë së Kosovës. “Shpresoj se nuk do të kemi nevojë kurrë...

Bërnabiq: Shpresojmë të mos e përdorim ushtrinë tonë

para 6 muajve - Evropa e Lirë

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq, tha se shpreson se Serbia nuk do të duhet të përdorë ushtrinë e saj, pas formimit të paralajmëruar të ushtrisë së Kosovës. "Shpresoj se nuk do të kemi nevojë kurrë...

Burim Ramadani: S’ka vend për konfuzion sa i përket ushtrisë

para 6 muajve - Ekonomia Online

Zëvendësministri i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Burim Ramadani ka deklaruar se nuk ka vend për konfuzion sa i përket transformimit të FSK-së në ushtri. Pas deklaratave të Sekretarit të Përgjithshëm të...

Bërnabiq: 42 milionë euro i humbi Serbia pas taksës

para 6 muajve - RTV 21

Kryeministrja serbe shtoi se serbët ndihen të diskriminuar Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq deklaroi sot se vendi i saj humb rreth 42 milionë euro në muaj për shkak të tarifave shtesë që Prishtina...

Kosova do të ketë zyrtarisht ushtrinë e saj, kryeministrja serbe kërcënon me deklaratë të fortë

para 6 muajve - Sot News

Më 14 dhjetor, shteti i Kosovës do të ketë zyrtarisht ushtrinë e saj. Por ky lajm i gëzueshëm për shqiptarët ka hidhëruar e acaruar se tepërmi serbët të cilët kanë nisur me kërcënime. Pas ministrit serb,...

Çekia e mbështet Kosovën dhe transformimin e FSK-së

para 6 muajve - Kallxo

Zëvendësministri i MFSK-së, Burim Ramadani dhe komandanti i FSK-së, gjenerallejtënant Rrahman Rama janë duke qëndruar për një vizitë zyrtare në Republikën Çeke. Ata, janë pritur nga zëvendësministri për...

HARADINAJ IU KUNDËRPËRGJIGJET KËRCËNIMEVE TË SERBISË PËR USHTRINË

para 6 muajve - TV21

“Ushtrinë nuk e kemi për veri, është rrenë e kulluar” Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj iu është kundërpërgjigjur kërcënimeve nga Serbia rreth formimit të ushtrisë të Kosovës. I pyetur në lidhje...

Sekretari i Përgjithshëm i NATO ia tërheqë vërejtjen Kosovës për Ushtrinë

para 6 muajve - Sovrani

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg ka paralajmëruar Prishtinën zyrtare se do të përballet me pasoja serioze nëse vazhdon me transformimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në Ushtri të Kosovës....

NATO ia tërheq vërejtjen Kosovës për ushtrinë

para 6 muajve - Shenja

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, e paralajmëroi Prishtinën zyrtare se do të “përballet me pasoja serioze nëse vazhdon me transformimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në ushtri të Kosovës”....

NATO paralajmëron Kosovën: Do keni pasoja serioze nëse formoni ushtrinë tani!

para 6 muajve - Java News

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, e paralajmëroi Prishtinën zyrtare se do të “përballet me pasoja serioze nëse vazhdon me transformimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në ushtri të Kosovës”...

NATO: Ushtria e Kosovës në kohë të gabuar

para 6 muajve - Gazeta e re

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s Jens Stoltenberg tha sot se qëllimi i Kosovës për t’i transformuar forcat e saj të sigurisë në ushtri vjen në kohë të gabuar, dhe sipas tij, kjo është në kundërshtim me...

Bërnabiq kërcënon me përdorim të Ushtrisë së Serbisë ndaj formimit të Ushtrisë së Kosovës

para 6 muajve - Koha.net

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq, deklaroi sot me rastin e shpalljes së formimit të Ushtrisë së Kosovës se shpreson që Serbia nuk do të përdorë ushtrinë e saj dhe shtoi se kjo është një nga opsionet...

Taksa 100 për qind, Serbia humb 42 milionë euro në muaj

para 6 muajve - Alsat-M

Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiq, deklaroi sot se vendi i saj humb rreth 42 milionë euro në muaj për shkak të tarifave shtesë që Prishtina ka prezantuar për produktet serbe. “Ne humbim rreth 42 milionë...

Kryeministrja serbe kërcënon Kosovën me luftë

para 6 muajve - Albeu

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiç ka kërcënuar hapur me luftë Kosovën pas vendimit për të ngritur ushtrinë. Në një deklaratë publike ajo tha se shpresonte që Serbia të mos detyrohej të përdorte ushtrinë...

Republika Çeke mbështet transformimin e FSK-së në Ushtri

para 6 muajve - Koha.net

Zëvendësministri i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Burim Ramadani, deklaroi sot se procesi i tranzicionit të FSK-së ndihmon në forcimin e angazhimit të marrëdhënieve në temat e sigurisë e të mbrojtjes midis...

Stoltenberg: paralajmëron Kosovën për krijimin e ushtrisë

para 6 muajve - Albinfo

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka paraljmëruar Kosovën se do të përballet me pasoja serioze nëse vazhdon me transformimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në ushtri të Kosovës”. Sipas...

Republika Çeke e mbështet Forcën e Sigurisë së Kosovës

para 6 muajve - Lajmi.net

Zëvendësministri i MFSK-së, Burim Ramadani dhe komandanti i FSK-së, gjenerallejtënant Rrahman Rama po qëndrojnë për një vizitë zyrtare në Republikën Çeke. Zëvendësministri i Ministrisë së Forcës dhe Sigurisë...

Stoltenberg paralajmëron Prishtinën: Do të përballeni me pasoja serioze nëse vazhdoni me transformimin e FSK-së në Ushtri

para 6 muajve - Gazeta e re

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, e paralajmëroi Prishtinën zyrtare se do të “përballet me pasoja serioze nëse vazhdon me transformimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në ushtri të Kosovës”....

Rusët alarmojnë OKB-në: Themelimi i Ushtrisë nga Kosova, shkelje e Rezolutës 1244

para 6 muajve - Periskopi

Ministria e Punëve të Jashtme e Rusisë ka reaguar pas planit të Qeverisë së Kosovës për formimin e Ushtrisë. Plani i Prishtinës për formimin e ushtrisë paraqet shkelje të Rezolutës së Këshillit të Sigurisë...

Republika Çeke mbështet Forcën e Sigurisë së Kosovës

para 6 muajve - Telegrafi

Zëvendësministri i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Burim Ramadani dhe komandanti i FSK-së, gjenerallejtënant Rrahman Rama po qëndrojnë për një vizitë zyrtare në Republikën Çeke. Ramadani dhe Rama janë pritur...

Çekia përkrah formimin e Ushtrisë së Kosovës

para 6 muajve - Gazeta Express

Zëvendësministri i MFSK-së, Burim Ramadani, deklaroi sot se procesi i transicionit të FSK-së ndihmon në forcimin e angazhimit të marrëdhënieve në temat e sigurisë e të mbrojtjes midis shteteve në rajon....

Bërnabiq kërcënon me përdorim të Ushtrisë të Serbisë ndaj formimit të Ushtrisë së Kosovës

para 6 muajve - Gazeta Express

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq, deklaroi sot me rastin e shpalljes së formimit të Ushtrisë së Kosovës se shpreson që Serbia nuk do të përdorë ushtrinë e saj dhe shtoi se kjo është një nga opsionet...

Brnabiq për taksën: Serbia humb 42 milionë euro në muaj

para 6 muajve - Medial

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq, ka thënë se homologu i saj shqiptar, Edi Rama, ka dhënë deklarata të pavërteta për Serbinë. Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiq sot ka thënë se kryeministri i Shqipërisë,...

Çekia përkrah Kosovën dhe FSK-në

para 6 muajve - Klan Kosova

Zëvendësministri i ministrisë së Forcës së Sigurisë, Burim Ramadani dhe komandanti i FSK-së, Rrahman Rama po qëndrojnë për një vizitë zyrtare në Republikën Çeke. Ramadani dhe gRama, janë pritur në Ministrinë...

Brnabiq: Shpresojmë të mos kemi nevojë ta përdorim ushtrinë, por opsioni është në tavolinë

para 6 muajve - Telegrafi

Pas paralajmërimit nga Prishtina zyrtare për formimin e Ushtrisë së Kosovës, kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiq, ka deklaruar sot se shpreson që Serbia nuk do të ketë nevojë ta përdorë ushtrinë, por...

NATO: Ushtria e Kosovës në kohë të gabuar

para 6 muajve - KosovaPress

Stoltenberg tha se ministrat e NATO-s në takim diskutuan për qëllimin e Kosovës për të transformuar Forcat e Sigurisë së Kosovës në ushtri. "Ky hap vjen në një kohë të gabuar, është në kundërshtim me rekomandimet...

Haradinaj: Ushtrinë nuk po e formojmë për veri

para 6 muajve - Kallxo

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, i është kundërpërgjigjur kërcënimeve nga Serbia rreth formimit të ushtrisë të Kosovës. I pyetur në lidhje me kërcënimet që po vijnë nga ana e Serbisë për luftë,...

Ramadani reagon pas deklarimeve të Sekretarit të NATO-s kundër formimit të Ushtrisë

para 6 muajve - Bota Press

Zëvendësministri i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Burim Ramadani, ka folur pas deklarimeve që Sekretari Gjerneral i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka bërë për nismën e Republikës së Kosovës për formimin e Ushtrisë...

Haradinaj, Serbisë: Kosova po krijon ushtri për ta ruajtur paqen, jo për ta okupuar territorin e saj në veri

para 6 muajve - Telegrafi

Kryeministri Ramush Haradinaj i është kundërpërgjigjur deklaratave të politikanëve serbë lidhur me rrezikun siç kanë thënë ata që vjen nga formimi i Ushtrisë së Kosovës. Haradinaj gjatë një vizite në Plemetin...

Haradinaj i përgjigjet Serbisë: Ushtrinë nuk e kemi për veri, por për Irak e Afganistan

para 6 muajve - Iliria News

Kryeministri Ramush Haradinaj u është kundërpërgjigjur kërcënimeve nga Serbia rreth formimit të ushtrisë të Kosovës.I pyetur në lidhje me kërcënimet që po vijnë nga ana e Serbisë, për luftë, ai u shpreh...

Haradinaj flet për kërcënimet serbe për përdorimin e ushtrisë

para 6 muajve - Koha.net

Kryeministri Ramush Haradinaj u është kundërpërgjigjur kërcënimeve nga Serbia rreth formimit të ushtrisë të Kosovës. I pyetur në lidhje me kërcënimet që po vijnë nga ana e Serbisë, për luftë, ai u shpreh...

Brnabiq kërcënon Kosovë

para 6 muajve - Ina

Brnabiq shtoi se kjo është një nga opsionet e saj. Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiq deklaroi sot me rastin e shpalljes së formimit të Ushtrisë së Kosovës se shpreson që Serbia nuk do të përdorë ushtrinë...

Vajton kryeministrja e Serbisë, tregon milionat që po i humbin shkaku i taksës 100 %

para 6 muajve - Gazeta Express

Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnaniq assesi të pajtohet me taksën 100% qe Qeveria e Kosovës i ka vënë mallrave që vijnë nga shteti serb. Brnabiq së fundmi ka treguar shifrën e parave që Serbia ka humbur...

Bërnabiq nuk e përjashton mundësinë e ndërhyrjes ushtarake në Kosovë

para 6 muajve - Illyria

Beograd, 5 dhjetor 2018 – Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq, nuk e përjashton mundësinë e ndërhyrjes së ushtrisë serbe në Kosovë. Ajo ka pranuar se përdlorimi i ushtrisë është një ndër opsionet e Serbisë....

Bërnabiq vë në dyshim pohimin e Ramës se Kosova i ishte ankuar CEFTA-s për shkelje nga Serbia

para 6 muajve - Politiko

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq, i ka bërë sot thirrje Prishtinës ta tregojë ankesën që ia ka drejtuar Komitetit të CEFTA-s, me të cilën ka bërë me dije se Serbia ka shkelur Marrëveshjen për Tregti,...

Kosova bëhet gati për Ushtri, reagon MPJ e Rusisë

para 6 muajve - Ekonomia Online

Ministria e Punëve të Jashtme e Rusisë ka reaguar pas planit të Qeverisë së Kosovës për formimin e ushtrisë. Plani i Prishtinës për formimin e ushtrisë paraqet shkelje të Rezolutës së Këshillit të Sigurisë...

Bërnabiq kërcënon me përdorim të Ushtrisë të Serbisë ndaj formimit të Ushtrisë së Kosovës

para 6 muajve - Koha.net

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq, deklaroi sot me rastin e shpalljes së formimit të Ushtrisë së Kosovës se shpreson që Serbia nuk do të përdorë ushtrinë e saj dhe shtoi se kjo është një nga opsionet...

Haradinaj iu kundërpërgjigjet kërcënimeve të Serbisë për ushtrinë

para 6 muajve - RTV 21

“Ushtrinë nuk e kemi për veri, është rrenë e kulluar” Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj iu është kundërpërgjigjur kërcënimeve nga Serbia rreth formimit të ushtrisë të Kosovës. I pyetur në lidhje...

Haradinaj, Serbisë: Kosova po krijon ushtri për ta ruajtur paqen, jo për ta okupuar territorin e saj në veri

para 6 muajve - Lajmi.net

Kryeministri Ramush Haradinaj ka qenë mjaft i ashpër ndaj Serbisë, sa i përket krijimit të Ushtrisë së Kosovës. Ai ka thënë se ata po bëjnë propagandë kinse Kosova po e formon ushtrinë kundër tyre. Sipas...

Moska: Formimi i ushtrisë mund të ketë pasoja serioze për sigurinë në Ballkan

para 6 muajve - Gazeta e re

Moska vlerëson se formimi i ushtrisë mund të ketë pasoja serioze për sigurinë në Ballkan. Ministria e Punëve të Jashtme e Rusisë vlerëson se “një hap i tillë mund të jetë shkelja më e rëndë direkte e Rezolutës...

Mediat serbe: Anije amerikane me armë janë nisur për Ushtrinë e Kosovës

para 6 muajve - Albeu

Anija me kontejner përplot me armatim të ri për furnizim të Ushtrisë së Kosovës aktualisht është rrugës në Atlantik drejt Durrësit, prej nga do të arrijë te bazat e Forcës së Sigurisë së Kosovës . Këto...

Haradinaj i përgjigjet Serbisë: Ushtrinë nuk e kemi për veri, por për Irak e Afganistan

para 6 muajve - Gazeta Express

Kryeministri Ramush Haradinaj u është kundërpërgjigjur kërcënimeve nga Serbia rreth formimit të ushtrisë të Kosovës.I pyetur në lidhje me kërcënimet që po vijnë nga ana e Serbisë, për luftë, ai u shpreh...

Stoltenberg: Prishtina përballet me pasoja serioze nëse e krijon ushtrinë

para 6 muajve - Illyria

Bruksel, 5 dhjetor 2018 – Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, e paralajmëroi Prishtinën zyrtare se do të “përballet me pasoja serioze nëse vazhdon me transformimin e Forcës së Sigurisë...

Haradinaj, Serbisë: Kosova po krijon ushtri për ta ruajtur paqen, jo për ta okupuar territorin e saj në veri

para 6 muajve - Klan Kosova

Kryeministri Ramush Haradinaj ka qenë mjaft i ashpër ndaj Serbisë, sa i përket krijimit të Ushtrisë së Kosovës. Ai ka thënë se ata po bëjnë propagandë kinse Kosova po e formon ushtrinë kundër tyre, njofton...

Bërnabiq: Serbia humb 42 milionë euro në muaj nga taksa 100%

para 6 muajve - Telegrafi

Kryeministrja serbe, Ana Bërnabiq, ka thënë se Serbia humb rreth 42 milionë euro në muaj për shkak të taksës 100 për qind të vendosur nga Qeveria e Kosovës. Për këtë, ajo tha se Beogradi ka njoftuar Sekretariatin...

Reagimi rus për ushtrinë e Kosovës

para 6 muajve - KosovaPress

Ministria e Punëve të Jashtme e Rusisë vlerëson se “një hap i tillë mund të jetë shkelja më e rëndë direkte e Rezolutës 1244 e OKB-së”. Kjo është edhe një hap provokues dhe destabilizues pas  vendosjes...

Bërnabiq vë në dyshim pohimin e Ramës se Kosova i ishte ankuar CEFTA-s për shkelje nga Serbia

para 6 muajve - Koha.net

Beograd, 5 nëntor - Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq, i ka bërë sot thirrje Prishtinës ta tregojë ankesën që ia ka drejtuar Komitetit të CEFTA-s, me të cilën ka bërë me dije se Serbia ka shkelur Marrëveshjen...

Brnabiq kërcënon me përdorim të ushtrisë të Serbisë

para 6 muajve - RTV 21

Brnabiq shtoi se kjo është një nga opsionet e saj Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiq deklaroi sot me rastin e shpalljes së formimit të Ushtrisë së Kosovës se shpreson që Serbia nuk do të përdorë ushtrinë...

Ushtria, Haradinajt i intereson më shumë paqja në Mesdhe se sa në Kosovë

para 6 muajve - Gazeta e re

Kryeministri Ramush Haradinaj ia ka bërë të qartë Serbisë se formimi i ushtrisë është një e drejtë legjitime e Kosovës, derisa për shtyrjen e liberalizimit të vizave ai tha se qeveria nuk është fajtore...

Rusia: KFOR të çarmatosë ushtrinë e Kosovës

para 6 muajve - Te Sheshi

Ka reaguar më në fund dhe Moska në lidhje me themelimin e pritshëm të Ushtrisë së Kosovës. Siç dhe pritej, është shprehur kategorikisht kundër. “Eshtë në kundërshtim me rezolutën e Këshillit të Sigurimit...

Haradinaj: Nuk kemi plane për veriun, ushtria e Kosovës do të jetë për Afganistan dhe Irak

para 6 muajve - Gazeta e re

Kryeministri, Ramush Haradinaj ia ka bërë të qartë Serbisë se formimi i ushtrisë është një e drejtë legjitime e Kosovës, derisa për shtyrjen e liberalizimit të vizave ai tha se qeveria nuk është fajtore...

Bërnabiq për 100 për qindëshin: Serbia humb 42 milionë euro në muaj

para 6 muajve - Lajmi.net

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq, ka thënë se homologu i saj shqiptar, Edi Rama, ka dhënë deklarata të pavërteta për Serbinë. Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq sot ka thënë se kryeministri i Shqipërisë,...

NATO ia tërheq vërejtjen Kosovës për ushtrinë

para 6 muajve - Bota Press

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg ka paralajmëruar Prishtinën zyrtare se do të përballet me pasoja serioze nëse vazhdon me transformimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në Ushtri të Kosovës....

NATO e paralajmëron Kosovën se do të përballet me pasoja nëse transformon FSK-në në ushtri

para 6 muajve - Ekonomia Online

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg ka paralajmëruar Prishtinën zyrtare se do të përballet me pasoja serioze nëse vazhdon me transformimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në Ushtri të Kosovës....

Ushtria, Haradinaj: Nuk kemi plane për veriun

para 6 muajve - KosovaPress

Ai këto komente i bëri me rastin e shtrimit të rrugës “Sitnica” në Plemetin të Obiliqit, duke iu përgjigjur interesimit të mediave lidhur me kërcënimin e Beogradit zyrtare se mund të përdorë ushtrinë serbe...

Bërnabiq për 100 për qindëshi: Serbia humb 42 milionë euro në muaj

para 6 muajve - Lajmi.net

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq, ka thënë se homologu i saj shqiptar, Edi Rama, ka dhënë deklarata të pavërteta për Serbinë. Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq sot ka thënë se kryeministri i Shqipërisë,...

Bërnabiq: Serbia humb 42 milionë euro në muaj nga taksa 100%

para 6 muajve - Tetova Sot

Kryeministrja serbe, Ana Bërnabiq, ka thënë se Serbia humb rreth 42 milionë euro në muaj për shkak të taksës 100 për qind të vendosur nga Qeveria e Kosovës. Për këtë, ajo tha se Beogradi ka njoftuar Sekretariatin...

Media serbe: Tashmë janë nisur nga SHBA-ja armët për Ushtrinë e Kosovës

para 6 muajve - InfoShqip

Anija me kontejner përplot me armatim të ri për furnizim të Ushtrisë së Kosovës aktualisht është rrugës në Atlantik drejt Durrësit, prej nga do të arrijë te bazat e Forcës së Sigurisë së Kosovës. Këto...

Taksa, Bërnabiq thotë se Rama bëri deklarata të pavërteta

para 6 muajve - Klan Kosova

Kryeministrja serbe Ana Bërnabiq tha sot se kryeministri shqiptar Edi Rama bëri deklarata të pavërteta kur tha se Serbia kishte shkelur marrëveshjen e CEFTA-s dhe se Prishtina ishte ankuar për këtë. Sipas...

Rusia alarmohet për Ushtrinë e Kosovës: S’mund të formohet, destabilizon rajonin

para 6 muajve - Periskopi

Ministria e Jashtme ruse është informuar lidhur me mundësinë e formimit të Ushtrisë së Kosovës dhe konsideron se kjo është shkelje e Rezolutës 1244 si dhe mund të çojë në hapa ‘destabilizues për rajon”....

Brnabiq sulmon Edi Ramën për deklaratat e bëra rreth taksës gjatë vizitës në Kosovë

para 6 muajve - Gazeta Express

Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiq, ka kritikuar deklarimet e kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, të bëra gjatë vizitës së fundit në Kosovë, duke i cilësuar si të pavërteta. Sipas saj, Rama kur ka...

Bërnabiq: Serbia humb 42 milionë euro në muaj, shkak 100 për qindëshi

para 6 muajve - Shenja

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq, ka thënë se homologu i saj shqiptar, Edi Rama, ka dhënë deklarata të pavërteta për Serbinë. Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq sot ka thënë se kryeministri i Shqipërisë,...

Bërnabiq kërcënon me përdorim të Ushtrisë të Serbisë ndaj formimit të Ushtrisë së Kosovës

para 6 muajve - Gazeta Monitor

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq, deklaroi sot me rastin e shpalljes së formimit të Ushtrisë së Kosovës se shpreson që Serbia nuk do të përdorë ushtrinë e saj dhe shtoi se kjo është një nga opsionet...

Çekia përkrah formimin e Ushtrisë së Kosovës

para 6 muajve - Bota Press

Zëvendësministri i MFSK-së, Burim Ramadani, deklaroi sot se procesi i transicionit të FSK-së ndihmon në forcimin e angazhimit të marrëdhënieve në temat e sigurisë e të mbrojtjes midis shteteve në rajon....

Taksa 100 për qind, kjo është shuma që humb Serbia në muaj

para 6 muajve - Gazeta e re

Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiq, deklaroi sot se vendi i saj humb rreth 42 milionë euro në muaj për shkak të tarifave shtesë që Prishtina ka prezantuar për produktet serbe. “Ne humbim rreth 42 milionë...

Bërnabiq thotë se do ta fusim në përdorim Ushtrinë Serbe ndaj formimit të Ushtrisë së Kosovës

para 6 muajve - Bota Press

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq, deklaroi sot me rastin e shpalljes së formimit të Ushtrisë së Kosovës se shpreson që Serbia nuk do të përdorë ushtrinë e saj dhe shtoi se kjo është një nga opsionet...

Vajton kryeministrja e Serbisë, tregon milionat që po i humbin shkaku i taksës 100 %

para 6 muajve - Gazeta Monitor

Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnaniq assesi të pajtohet me taksën 100% qe Qeveria e Kosovës i ka vënë mallrave që vijnë nga shteti serb. Brnabiq së fundmi ka treguar shifrën e parave që Serbia ka humbur...

Çekia përkrah Kosovën dhe FSK-në

para 6 muajve - Periskopi

Zëvendësministri i ministrisë së Forcës së Sigurisë, Burim Ramadani dhe komandanti i FSK-së, Rrahman Rama po qëndrojnë për një vizitë zyrtare në Republikën Çeke. Ramadani dhe gRama, janë pritur në Ministrinë...

Taksa 100 për qind, kjo është shuma që humb Serbia në muaj

para 6 muajve - KosovaPress

"Ne humbim rreth 42 milionë euro në muaj, por çmimi më i lartë në këtë paguhet nga serbët, të cilët janë të diskriminuar dhe më pak të sigurt se më parë," tha ajo. Për këtë, kryeministrja serbe tha se...

U çmend kryeministrja e Serbisë, tregon milionat që po i humbin shkaku i taksës 100 %

para 6 muajve - Bota Press

Botapress 5Dhjetor-Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnaniq assesi të pajtohet me taksën 100% qe Qeveria e Kosovës i ka vënë mallrave që vijnë nga shteti serb. Brnabiq së fundmi ka treguar shifrën e parave...

Çekia mbështet Kosovën dhe Forcën e Sigurisë së Kosovës

para 6 muajve - Ekonomia Online

Zëvendësministri i MFSK-së, Burim Ramadani dhe komandanti i FSK-së, gjenerallejtënant Rrahman Rama po qëndrojnë për një vizitë zyrtare në Republikën Çeke. Zëvendësministri Ramadani dhe gjenerallejtënant...

Haradinaj i përgjigjet Serbisë: Ushtrinë nuk e kemi për veri, por për Irak e Afganistan

para 6 muajve - Gazeta Monitor

Kryeministri Ramush Haradinaj u është kundërpërgjigjur kërcënimeve nga Serbia rreth formimit të ushtrisë të Kosovës.I pyetur në lidhje me kërcënimet që po vijnë nga ana e Serbisë, për luftë, ai u shpreh...

Republika Çeke mbështet Kosovën dhe FSK-në

para 6 muajve - KosovaPress

Ai gjatë një vizite në Çeki tha se Kosova synon që të kthehet në ofrues të sigurisë rajonale dhe globale, përmes angazhimit të saj aktive në misione paqeruajtëse nëpër zona të konfliktit kudo nëpër botë,...

Haradinaj i përgjigjet Serbisë: Ushtrinë nuk e kemi për veri, por për Irak e Afganistan

para 6 muajve - Bota Press

Botapress 5Dhjetor-Kryeministri Ramush Haradinaj u është kundërpërgjigjur kërcënimeve nga Serbia rreth formimit të ushtrisë të Kosovës.I pyetur në lidhje me kërcënimet që po vijnë nga ana e Serbisë, për...

Bërnabiq: Serbia humb 42 milionë euro në muaj nga taksa 100 %

para 6 muajve - Ekonomia Online

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq, ka thënë se homologu i saj shqiptar, Edi Rama, ka dhënë deklarata të pavërteta për Serbinë. Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq sot ka thënë se kryeministri i Shqipërisë,...

Haradinaj flet për kërcënimet serbe për përdorimin e ushtrisë

para 6 muajve - Gazeta e re

Kryeministri, Ramush Haradinaj u është kundërpërgjigjur kërcënimeve nga Serbia rreth formimit të ushtrisë të Kosovës. I pyetur në lidhje me kërcënimet që po vijnë nga ana e Serbisë, për luftë, ai u shpreh...

Haradinaj u kundërpërgjigjet kërcënimeve nga Serbia për përdorim të ushtrisë

para 6 muajve - Periskopi

Kryeministri Ramush Haradinaj u është kundërpërgjigjur kërcënimeve nga Serbia rreth formimit të ushtrisë të Kosovës. I pyetur në lidhje me kërcënimet që po vijnë nga ana e Serbisë, për luftë, ai u shpreh...

Mediat serbe: Ngarkesë me armë drejt Durrësit nga SHBA. Destinacioni: Kosova

para 6 muajve - Respublica

Gazeta serbe “Vecernje Novosti” shkruan sot se në portin e Durrësit në Shqipëri pritet të ankorohet një anije e mbushur me armët më të fundit që janë destinuar për ushtrinë e Kosovës. Lajmin në fjalë e...

Tensionet Kosovë-Serbi në sytë e mediave të huaja

para 6 muajve - Alsat-M

Serbia ka kërkuar mbështetje nga aleatët e saj, Rusia dhe Kina, për të kundërshtuar formimin e ushtrisë së Kosovës me ç’rast ka paralajmëruar se një gjë e tillë mund të çojë në përleshje të reja në Ballkan,...

Haradinaj flet për kërcënimet serbe për përdorimin e ushtrisë

para 6 muajve - KosovaPress

I pyetur në lidhje me kërcënimet që po vijnë nga ana e Serbisë, për luftë, ai u shpreh i bindur se një gjë e tillë nuk do të ndodhë. "Ushtrinë nuk e kemi për veri, është rrenë e kulluar. Ushtrinë e kemi...

Brnabiq kërcënon Kosovën me përdorim të forcës ushtarake

para 6 muajve - Pa censure

Brnabiq shtoi se kjo është një nga opsionet e saj. Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiq deklaroi sot me rastin e shpalljes së formimit të Ushtrisë së Kosovës se shpreson që Serbia nuk do të përdorë ushtrinë...

Bërnabiq vë në dyshim pohimin e Ramës se Kosova i ishte ankuar CEFTA-s për shkelje nga Serbia

para 6 muajve - Gazeta e re

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq, i ka bërë sot thirrje Prishtinës ta tregojë ankesën që ia ka drejtuar Komitetit të CEFTA-s, me të cilën ka bërë me dije se Serbia ka shkelur Marrëveshjen për Tregti,...

Brnabiq tregon se sa humb Serbia nga taksa 100%

para 6 muajve - Periskopi

Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnaniq assesi të pajtohet me taksën 100% qe Qeveria e Kosovës i ka vënë mallrave që vijnë nga shteti serb. Ajo cdo ditë ankohet për taksën, të cilën kërkon që Kosova ta heq...

Tarifat doganore të Kosovës, Brnabiç: Serbia po humb 42 milionë euro në muaj

para 6 muajve - Te Sheshi

Kryeministrja serbe Ana Brnabiç, tha se vendi i saj po humbet 42 milionë euro në muaj për shkak të tarifave doganore që Kosova ka vendosur ndaj produkteve nga Serbia. Pos kësaj, ajo pretendoi se nga tarifat...

Ushtria e Kosovës, Brnabiq kërcënon me përdorim të ushtrisë të Serbisë

para 6 muajve - Gazeta e re

Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiq, deklaroi sot me rastin e shpalljes së formimit të Ushtrisë së Kosovës se shpreson që Serbia nuk do të përdorë ushtrinë e saj dhe shtoi se kjo është një nga opsionet...

Bërnabiq për 100 për qindëshin: Serbia humb 42 milionë euro në muaj

para 6 muajve - Ekonomia Online

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq, ka thënë se homologu i saj shqiptar, Edi Rama, ka dhënë deklarata të pavërteta për Serbinë. Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq sot ka thënë se kryeministri i Shqipërisë,...

Ushtria e Kosovës, Brnabiq kërcënon me përdorim të ushtrisë të Serbisë

para 6 muajve - KosovaPress

"Unë shpresoj se kurrë nuk do të duhet të përdorim ushtrinë tonë, por për momentin është një nga opsionet në tryezë, sepse nuk mund të shikojmë spastrime të reja etnike dhe stuhi të reja, megjithëse Edi...

Tensionet Kosovë-Serbi në sytë e mediave të huaja

para 6 muajve - Gazeta Express

Serbia ka kërkuar mbështetje nga aleatët e saj, Rusia dhe Kina, për të kundërshtuar formimin e ushtrisë së Kosovës me ç’rast ka paralajmëruar se një gjë e tillë mund të çojë në përleshje të reja në Ballkan,...

Brnabiq sulmon Edi Ramën për taksën 100%

para 6 muajve - Periskopi

Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiq, ka kritikuar deklarimet e kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, të bëra gjatë vizitës së fundit në Kosovë, duke i cilësuar si të pavërteta. Sipas saj, Rama kur ka...

Tensionet Kosovë-Serbi në sytë e mediave të huaja

para 6 muajve - Klan Kosova

Serbia ka kërkuar mbështetje nga aleatët e saj, Rusia dhe Kina, për të kundërshtuar formimin e ushtrisë së Kosovës me ç’rast ka paralajmëruar se një gjë e tillë mund të çojë në përleshje të reja në Ballkan,...

Gjuriç agresiv: Ushtrinë e Kosovës duhet ta çarmatosë patjetër NATO-ja

para 6 muajve - Java News

Drejtori i të ashtuquajturës Zyrë për Kosovën, Marko Gjuriq, ka thënë se në rast të formimit ë Ushtrisë së Kosovës, KFOR-i dhe NATO do të duhej ta çarmatosnin po në atë moment. “Formimi i Ushtrisë është...

Tensionet Kosovë-Serbi në mediat e huaja

para 6 muajve - Periskopi

Serbia ka kërkuar mbështetje nga aleatët e saj, Rusia dhe Kina, për të kundërshtuar formimin e ushtrisë së Kosovës me ç’rast ka paralajmëruar se një gjë e tillë mund të çojë në përleshje të reja në Ballkan,...

Marko Gjuriq: NATO duhet ta çarmatosë ushtrinë e Kosovës

para 6 muajve - Medial

Drejtori i të ashtuquajturës Zyrë për Kosovën, Marko Gjuriq, ka thënë sonte se në rast të formimit ë Ushtrisë së Kosovës, KFOR-i dhe NATO do të duhej ta çarmatosnin po në atë moment. “Formimi i Ushtrisë...

Media serbe: Armët për Ushtrinë e Kosovës tashmë janë nisur nga SHBA'ja

para 6 muajve - Gazeta Express

​ Anija me kontejner përplot me armatim të ri për furnizim të Ushtrisë së Kosovës aktualisht është rrugës në Atlantik drejt Durrësit, prej nga do të arrijë te bazat e Forcës së Sigurisë së Kosovës....

Media serbe: Armët për Ushtrinë e Kosovës tashmë janë nisur nga SHBA-ja

para 6 muajve - Koha.net

Anija me kontejner përplot me armatim të ri për furnizim të Ushtrisë së Kosovës aktualisht është rrugës në Atlantik drejt Durrësit, prej nga do të arrijë te bazat e Forcës së Sigurisë së Kosovës. Këto...

Gjuriq: Ushtrinë e Kosovës duhet ta çarmatosë NATO'ja

para 6 muajve - Gazeta Express

Drejtori i të ashtuquajturës Zyrë për Kosovën, Marko Gjuriq, ka thënë sonte se në rast të formimit ë Ushtrisë së Kosovës, KFOR-i dhe NATO do të duhej ta çarmatosnin po në atë moment. “Formimi i Ushtrisë...

Gjuriq: Ushtrinë e Kosovës duhet ta çarmatosë NATO-ja

para 6 muajve - Koha.net

Drejtori i të ashtuquajturës Zyrë për Kosovën, Marko Gjuriq, ka thënë sonte se në rast të formimit ë Ushtrisë së Kosovës, KFOR-i dhe NATO do të duhej ta çarmatosnin po në atë moment. “Formimi i Ushtrisë...

Alarmohet Serbia: Armët për Ushtrinë e Kosovës tashmë janë nisur nga SHBA-ja

para 6 muajve - Bota Press

Botapres, 4 Dhjetor – Anija me kontejner përplot me armatim të ri për furnizim të Ushtrisë së Kosovës aktualisht është rrugës në Atlantik drejt Durrësit, prej nga do të arrijë te bazat e Forcës së Sigurisë...

Gjuriq: Nëse Prishtina formon ushtri, KFOR-i dhe NATO duhet ta çarmatosin atë

para 6 muajve - Klan Kosova

Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq ka thënë sonte se në rastin e formimit të Ushtrisë së Kosovës, KFOR-i dhe NATO duhet ta çarmatosin atë dhe jo të përkrahin. “Formimi i të...

Gjuriq: Ushtrinë e Kosovës duhet ta çarmatosë NATO-ja

para 6 muajve - Tetova Sot

Drejtori i të ashtuquajturës Zyrë për Kosovën, Marko Gjuriq, ka thënë sonte se në rast të formimit ë Ushtrisë së Kosovës, KFOR-i dhe NATO do të duhej ta çarmatosnin po në atë moment. “Formimi i Ushtrisë...

Mediat serbe: ShBA tashmë ka nisur

para 6 muajve - Pa censure

Mediat serbe kanë raportuar në orët e vona se një anije me kontejner përplot me armatim të ri për furnizim të Ushtrisë së Kosovës aktualisht është rrugës në Atlantik drejt Durrësit, prej nga do të arrijë...

Media në Serbi thonë se Armët për Ushtrinë e Kosovës tashmë janë nisur nga SHBA

para 6 muajve - Periskopi

Anija me kontejner përplot me armatim të ri për furnizim të Ushtrisë së Kosovës aktualisht është rrugës në Atlantik drejt Durrësit, prej nga do të arrijë te bazat e Forcës së Sigurisë së Kosovës. Këto...

Gjuriq: Nëse Prishtina formon ushtri, KFOR-i dhe NATO duhet ta çarmatosin atë

para 6 muajve - Fakti Ditor

Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq ka thënë sonte se në rastin e formimit të Ushtrisë së Kosovës, KFOR-i dhe NATO duhet ta çarmatosin atë dhe jo të përkrahin. “Formimi i të...

Gjuriq: Ushtrinë e Kosovës duhet ta çarmatosë NATO-ja

para 6 muajve - Periskopi

Drejtori i të ashtuquajturës Zyrë për Kosovën, Marko Gjuriq, ka thënë sonte se në rast të formimit ë Ushtrisë së Kosovës, KFOR-i dhe NATO do të duhej ta çarmatosnin po në atë moment. “Formimi i Ushtrisë...

Serbia kërkon ndihmën e Rusisë dhe Kinës kundër formimit të ushtrisë së Kosovës

para 6 muajve - Alsat-M

Serbia po kërkon mbështetjen e Rusisë dhe të Kinës për të kundërshtuar formimin e ushtrisë së Kosovës, duke paralajmëruar se kjo mund të çojë në përplasje të re në Ballkan. Më 14 dhjetor parlamenti i Kosovës...

Politika e Rusisë ndaj vendeve të Ballkanit Perëndimor

para 6 muajve - Shenja

Shihet qartë se në vitet e fundit Moska i humb pozitat e saj në Ballkan, sepse pothuajse të gjitha vendet e rajonit e kanë për qëllim anëtarësimin në NATO dhe në BE. Numri i aleatëve të Rusisë u zvogëlua...

Euforia e taksës

para 6 muajve - Ekonomia Online

Të gjithë i jemi gëzuar vendosjes së taksës pavarësisht kush dhe si e mori vendimin, ndjenja e mirë po vazhdon edhe pas dy javësh ndonëse me intensitet të ulët. Nga vendosja e taksës nëse jo për ndonjë...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK