http://kariera.mk

Fundi i një epoke, CDU zgjedh nesër pasardhësin e Angela Merkel

para 5 muajve - Telegrafi

CDU në pushtet do të zgjedhë nesër pasuesin e Angela Merkel në krye të partisë dhe me vetë këtë, edhe kandidatin për kancelarin e ri të vendit. Mediat botërore shkruajnë për largimin e kancelares gjermane...

CDU-ja dhe trashëgimia e Merkelit

para 5 muajve - Zhurnal

Për 18 vjet me radhë Angela Merkeli ishte në krye të CDU-së. Tani ajo largohet si kryetare partie. Si i ka ndryshuar ajo kristjandemokratët? A do të mbetet CDU-ja në kursin e Merkelit apo do ta kthejë...

CDU zgjedh nesër pasardhësin e Angela Merkel

para 5 muajve - Periskopi

CDU në pushtet do të zgjedhë nesër pasuesin e Angela Merkel në krye të partisë dhe me vetë këtë edhe kandidatin për kancelarin e ri të vendit. Mediat botërore shkruajnë për largimin e kancelares gjermane...

Fundi i një epoke, CDU zgjedh nesër pasardhësin e Angela Merkel

para 5 muajve - KosovaPress

Mediat botërore shkruajnë për largimin e kancelares gjermane dhe zgjedhjen e pasardhësit të saj. BBC shkruan se ka një ndjenjë se viti po afron fundin e saj, është më afër fundit të epokës së Angela Merkel...

Njihuni me biznesmen që kërkon t’i zërë vendin e Angela Merkel-it

para 5 muajve - Gazeta Tema

Tre kandidatë po konkurrojnë për të zëvendësuar kancelaren gjermane Angela Merkel si kreun e konservatorëve kristiandemokratë (CDU), por një anëtar tjetër i partisë, biznesmen, tha se ishte i gatshmë t’u...

Njihuni me biznesmen që kërkon t’i zërë vendin e Agela Merkel-it

para 5 muajve - Gazeta Tema

Tre kandidatë po konkurrojnë për të zëvendësuar kancelaren gjermane Angela Merkel si kreun e konservatorëve kristiandemokratë (CDU), por një anëtar tjetër i partisë, biznesmen, tha se ishte i gatshmë t’u...

Njihuni me biznesmen që kërkon t’i zërë vendin e Angela Merkel-it

para 5 muajve - Gazeta e re

Tre kandidatë po konkurrojnë për të zëvendësuar kancelaren gjermane Angela Merkel si kreun e konservatorëve kristiandemokratë (CDU), por një anëtar tjetër i partisë, biznesmen, tha se ishte i gatshmë t’u...

CDU-ja dhe trashëgimia e Merkelit

para 5 muajve - KDPolitik

Për 18 vjet me radhë Angela Merkeli ishte në krye të CDU-së. Tani ajo largohet si kryetare partie. Si i ka ndryshuar ajo kristjandemokratët? A do të mbetet CDU-ja në kursin e Merkelit apo do ta kthejë...

CDU-ja dhe trashëgimia e Merkelit

para 5 muajve - 24 ore

Për 18 vjet me radhë Angela Merkeli ishte në krye të CDU-së. Tani ajo largohet si kryetare partie. Si i ka ndryshuar ajo kristjandemokratët? A do të mbetet CDU-ja në kursin e Merkelit apo do ta kthejë...

CDU-ja dhe trashëgimia e Merkelit

para 5 muajve - Alsat-M

Për 18 vjet me radhë Angela Merkeli ishte në krye të CDU-së. Tani ajo largohet si kryetare partie. Si i ka ndryshuar ajo kristjandemokratët? A do të mbetet CDU-ja në kursin e Merkelit apo do ta kthejë...

CDU-ja dhe trashëgimia e Merkelit

para 5 muajve - Telegrafi

CDU-ja në fillim të vitit 2000: një parti popullore e dominuar nga meshkujt, pak e mërzitshme, por edhe përfaqësuese e shtetit dhe me parime të qarta. Politika liberale ekonomike ka rëndësi shumë të madhe,...

CDU dhe trashëgimia e Merkelit

para 5 muajve - Lajmi.net

CDU-ja në fillim të vitit 2000: një parti popullore e dominuar nga meshkujt, pak e mërzitshme, por edhe përfaqësuese e shtetit dhe me parime të qarta. Politika liberale ekonomike ka rëndësi shumë të madhe,...

CDU-ja dhe trashëgimia e Merkelit

para 6 muajve - DW

Për 18 vjet me radhë Angela Merkeli ishte në krye të CDU-së. Tani ajo largohet si kryetare partie. Si i ka ndryshuar ajo kristjandemokratët? A do të mbetet CDU-ja në kursin e Merkelit apo do ta kthejë...

CDU-ja dhe trashëgimia e Merkelit

para 6 muajve - Shenja

CDU-ja në fillim të vitit 2000: një parti popullore e dominuar nga meshkujt, pak e mërzitshme, por edhe përfaqësuese e shtetit dhe me parime të qarta. Politika liberale ekonomike ka rëndësi shumë të madhe,...

Votim historik për pasuesin e Merkelit

para 6 muajve - Zhurnal

Fundi i një epoke. Partia konservatore gjermane zgjedh të premten pasuesin e Angela Merkel pas 18 vitesh sundim, një votë përcaktuese si për të ardhmen e kancelarisë ashtu edhe të të gjithë vendit. “Zgjedhja...

Votim historik për pasuesin e Merkelit

para 6 muajve - Lajmi.net

Fundi i një epoke. Partia konservatore gjermane zgjedh të premten pasuesin e Angela Merkelit pas 18 vjetësh sundim, një votë përcaktuese si për të ardhmen e Kancelarisë, ashtu edhe të të gjithë vendit....

Votim historik për pasuesin e Merkelit

para 6 muajve - Albinfo

Fundi i një epoke. Partia konservatore gjermane zgjedh të premten pasuesin e Angela Merkel pas 18 vitesh sundim, një votë përcaktuese si për të ardhmen e kancelarisë ashtu edhe të të gjithë vendit. “Zgjedhja...

Lamtumira e gjatë e Angela Merkel

para 6 muajve - Mapo

Nga Joschka Fischer Me Angela Merkel që ka lajmëruar se do të largohet si lidere e Bashkimit Kristian-Demokrat (CDU) dhe nuk do të kërkojë rizgjedhjen si kancelare kur mandatit të saj t’i vijë fundi në...

Koment: Asnjë gjurmë indiference ndaj politikës

para 6 muajve - DW

CDU-ja manifestoi dinamikë në zgjedhjen e kandidatëve për pasardhës të Merkelit në krye të partisë, mendon Christoph Strack. A do të pranojnë anëtarët e partisë që t'ua marrin më këtë formë pjesëmarrjeje?...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK