http://kariera.mk

‘Bllokojnë sërish rrugën’, banorët e Shkozës nuk ndalen së protestuari…

para 5 muajve - Mapo

Paralelisht me banorët e Unazës së Re, në protestë janë ngritur edhe ata të Shkozës. Ata kanë bllokuar rrugën pasi  kundërshtojnë prishjen e shtëpive. Më herët ata po ashtu si banorët e Unazës së Re kanë...

Basha: Rama i do njerëzit injorantë, sepse i vjedh më kollaj

para 5 muajve - Vizion Plus

Banorët e Astirit vijojnë me bllokimin e rrugës prej më shumë se një muaj, në kundërshtim të projektit të Unazës së Re. Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha si prej shumë ditësh është në mes të protestuesve...

Protesta në Shkozë, banorët bllokojnë rrugët

para 5 muajve - Sot News

Pas banorëve të Astirit edhe banorët e Shkozës kanë dalë sërish në protestë ditën e sotme. Mësohet ata kanë bllokuar rrugën. Kujtojmë se njësoj si banorët e Unazës së re, atë të Bulevardit të ri dhe ata...

Basha me banorët e ‘Astirit’: Protesta e studentëve i prishi rehatin hajdutëve

para 5 muajve - Gazeta Shqip

Protesta e banorëve të “Astirit” që kundërshtojnë shembjen e banesave të tyre, që preken nga projekti për ndërtimin e “Unazës së Madhe” të Tiranës, ka hyrë sot në ditën e 33-të dhe krah tyre është gjendur...

Protesta e studentëve/ Basha tek Unaza e Re: Ja çfarë e bashkon me ‘Astirin’

para 5 muajve - Sot News

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha Lulzim Basha ka shkuar sërish tek Unaza e Re për të mbështetur banorët e Astirit në mbrojtje të banesave të tyre. Basha tha se tashmë protestat që po shpërthejnë...

VIDEO/ Basha protestë në Astir: Ja kemi prishur rehatin Edi Ramës, ai po thotë obobo më morën karrigen dhe tepsinë

para 5 muajve - Gazeta Tema

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka folur nga protesta e banorëve të Astirit. Ai thotë se me protestat e organizuara apo mbështetura nga PD, kryeministrit Edi Rama i është prishur qetësia....

“Do t’i nxjerrë banorët në mes të dimrit”/ Ja çfarë po ndodh te Astiri

para 5 muajve - Sot News

Në ditën e 30 të protestës së banorëve të Unazës së Re, kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka shkuar sërish pranë tyre. Në një deklaratë për mediat, Basha tha se qeveria do t’i nxjerrë banorët...

‘Qeveri grabitëse’, Basha mbështet për të 33-tën ditë banorët e ‘Astirit’…

para 5 muajve - Mapo

Në ditën e 33- të protestës së banorëve të Unazës së Re, kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka shkuar sërish pranë tyre. Në një deklaratë për mediat, Basha tha se qeveria do t’i nxjerrë banorët...

‘Astiri’/ Kreu i PD Basha: Rama do t’i nxjerrë banorët në mes të dimrit!

para 5 muajve - Java News

Në ditën e 30 të protestës së banorëve të Unazës së Re, kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka shkuar sërish pranë tyre. Në një deklaratë për mediat, Basha tha se qeveria do t’i nxjerrë banorët...

Basha i qartë: detyra e opozitës, mbështetje çdo proteste

para 5 muajve - Te Sheshi

Kreu demokrat Basha ishte sërish mes banorëve të “Astirit” në mbrëmje, asaj pjesë që vijon të rezistojë ndaj aksionit për prishjen e objekteve që do i hapin rrugë ndërtimit të Unazës së Re. Duke përfituar...

Gazetari: PD-në e dua më shumë se veten, por Basha s’prodhon frymë!

para 6 muajve - Gazeta Tema

Gazetari Bejdo Malo i ftuar në “Arena” nga Dritan Hila në Ora News se kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, nuk prodhon frymë opozitarizmi. Malo : PD në këto momente nuk po them se është në krizë,...

Malo: PD-në e dua më shumë se veten, por Basha s’prodhon frymë!

para 6 muajve - Medial

Gazetari Bejdo Malo i ftuar në “Arena”  se kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, nuk prodhon frymë opozitarizmi. Malo : PD në këto momente nuk po them se është në krizë, është në problem identiteti....

Basha me protestuesit: Beteja do të fitohet!

para 6 muajve - Telegrafi

Banorët e Astirit në Tiranë kanë bllokuar sërish rrugën në ditën e 32-të të protestës kundër prishjes së banesave të tyre. Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i është bashkuar protestës së banorëve...

Lulzim Basha shkon të protestojë në Astir, me protestues nga Kamza e Paskuqani

para 6 muajve - Gazeta Tema

Lulzim Basha është shfaqur prapë sot në protestën e banorëve të Astirit. Por me vete ka pasur si “përforcim” edhe të ardhur nga zonat përreth Tiranës, si nga Kamza apo Paskuqani, të cilët protestojnë për...

Basha: Mos u dorëzoni, së bashku do triumfojmë kundër vjedhjes tek Unaza

para 6 muajve - Vizion Plus

Vijon në ditën e 32 protesta e banorëve të astirit të cilët kundërshtojnë prishjen e banesave të tyre. Krah protestuesve prej ditësh është kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha, sëbashku me deputetë...

Basha,  banorëve të Astirit: Qëndroni bashkë se do fitoni

para 6 muajve - Gazeta Shqip

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ishte sot në protestën e banorëve të Astirit për t’i mbështetur në ditën e 32 të tyre. Nga protesta, ai tha se Edi Rama e ka shkelur prej kohësh vijën e kuqe dhe...

Unaza e Re/ Gazetarja vë me "shpatulla pas murit" Lulzim Bashën

para 6 muajve - Sot News

Kreu i PD, Lulzim Basha i është bashkuar protestës së banorëve të zonës së Astirit në ditën e 32 të tyre. Basha është pyetur nga gazetarët edhe për legalizimet që janë dhënë në 2013 në Unazën e Re nga...

Lulzim Basha këshilla shqiptarëve: Mos u dorëzoni por luftoni për të ardhmen e fëmijëve tuaj, nëse do kishte shtet Rama do ishte nën hetim

para 6 muajve - Gazeta Tema

Kryedemokrati Lulzim Basha ka marrë sërish pjesë në protestën e banorëve që preken nga ndërtimi i Unazës së Madhe. Ai u ka premtuar se këtë herë duhet të vazhdojë protestën pa u zhgënjyer duke i siguruar...

Unaza e re/ Banorët në ditën e 32 të protestës, bllokojnë rrugën

para 6 muajve - Mapo

Banorët e zonës së Astirit në kryeqytet kanë vijuar edhe pasditen e sotme protestën e tyre në ditën e 32 të saj. Qytetarët, banesat e të cilëve preken nga projekti i Unazës së Re kërkojnë dëmshpërblim...

Nis protesta, Basha: Agai i Surrelit kaloi vijën e kuqe

para 6 muajve - Albeu

Vijon edhe sonte në ditën e 32-të protesta e banorëve të "Unazës së Re" në kryeqytet. Protestës së banorëve sot i është ribashkuar edhe kryetari i PD, Lulzim Basha , krahas deputetëve të tjetër demokratë....

‘Unaza’/ ‘Mos u dorëzoni, beteja do fitohet’, Basha mbështet protestuesit…

para 6 muajve - Mapo

Kreu i PD, Lulzim Basha i është bashkuar protestës së banorëve të zonës së Astirit në ditën e 32 të tyre. Gjatë prononcimit të tij, Basha tha se Edi Rama ka shkelur prej kohësh vijën e kuqe dhe se u kërkoi...

“Mos u dorëzoni”/ Basha flet për protestat: Beteja do të fitohet!

para 6 muajve - Sot News

Kreu i PD, Lulzim Basha i është bashkuar protestës së banorëve të zonës së Astirit në ditën e 32 të tyre. Gjatë prononcimit të tij, Basha tha se Edi Rama ka shkelur prej kohësh vijën e kuqe dhe se u kërkoi...

Banorët e ‘Unazës së Re’ sërish në protestë, bllokojnë rrugën

para 6 muajve - Sot News

Banorët e zonës së Astirit në kryeqytet kanë vijuar edhe pasditen e sotme protestën e tyre në ditën e 32 të saj. Qytetarët, banesat e të cilëve preken nga projekti i Unazës së Re kërkojnë dëmshpërblim...

E pyesin për legalizimet e PD, Basha i bën “bisht” pyetjes tek Astiri

para 6 muajve - Java News

Kreu i PD, Lulzim Basha i është bashkuar protestës së banorëve të zonës së Astirit në ditën e 32 të tyre. Basha është pyetur nga gazetarët edhe për legalizimet që janë dhënë në 2013 në Unazën e Re nga...

Sikurse pritej, Basha ‘fut hundët’ edhe në protestën e studentëve

para 6 muajve - Java News

Lulzim Basha ka qenë sërish tek “Astiri” në takim me dhjetëra protestues. Ai u shpreh entuziast për qëndresën ndërsa përsëriti të njëjtat akuza për qeverinë. “Këtu nuk ka projekt zhvillimi, por projekt...

Basha me protestuesit: Beteja do të fitohet!

para 6 muajve - Sovrani

Banorët e Astirit kanë bllokuar sërish rrugën në ditën e 32-të të protestës kundër prishjes së banesave të tyre. Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i është bashkuar protestës së banorëve të zonës...

Basha, “nën” flamurin amerikan nxit protestuesit te Unaza: mos u dorëzoni!

para 6 muajve - Te Sheshi

Kreu demokrat Basha shkoi sërish të Unaza të dit-natën e 32 të protestës, duke i nxitur banorët, atë grupim që ende nuk pranon ofertën qeveritarë për të lënë shtëpitë në funksion të projektit të Unazës...

Zgjerohet protesta, pas “Astirit” dalin në rrugë Shkoza e Lapraka

para 6 muajve - Mapo

Shtohet fryma e revoltës kundër prishjes së banesave ku kalon Unaza e Re. Qytetarët bllokojnë rrugën dhe kërcënojnë se do i mbrojnë me gjak shtëpitë e tyre. Opozita në “ballë të revoltës” u kërkon qytetarëve...

“Unaza e Re”, Bumçi: Sjellja e qeverisë “kafshërore” ndaj qytetarëve të saj

para 6 muajve - Vizion Plus

Banorët e zonës së Astirit prej 1 muaji, vijojnë protestën  në kundërshtim të projektit të Unazës së Re. Tashmë kjo është një protestë e kthyer në një temë të nxehtë politike në Tiranë. Opozita është rreshtuar...

“O Erion o zagar do të tërheqim me litar”/ Shpërthen në Astir, banorët shembin murin rrethues të firmës dhe rrëzojnë blloqet e betonit

para 6 muajve - Sot News

Banorët e “Astirit” kanë bllokuar sërish sonte lëvizjen e makinave në shenjë proteste kundër shembjes së banesave dhe bizneseve të tyre që preken nga projekti i “Unazës së Madhe”, pa u dëmshpërblyer në...

Shpërthejnë banorët/ “Shqipëria është e shqiptarëve dhe jo e kusarëve”

para 6 muajve - Standard

Protesta në Unazën e Re Banorët vazhdojnë të qëndrojnë bashkë kundër projektit të qeverisë. Një qytetare e revoltuar flet në protestë duke akuzuar qeverinë. “Në jemi të ligjshëm nuk i kemi marrë asgjë...

Pse 15 dhjetori pritet me ankth vetëm nga deputetët e PD!

para 6 muajve - Gazeta Tema

Nga Alfred Peza Ka disa ditë që përfaqësues të ndryshëm të opozitës dhe mbështetës të saj, kanë nisur jo vetëm të kuptojnë, por edhe të artikulojnë dështimin e rrugës së ndjekur nga PD jashtë Parlamentit....

PSE “REPUBLIKA E RE” E SHUAN ZJARRIN E UNAZËS SË RE?

para 6 muajve - Gazeta Shqip

Nga Astrit PATOZI Unë jam shumë dakord me Andi Bushatin që kjo qeveri është e korruptuar dhe se atë e kanë të vështirë për ta mbrojtur në këtë pikë edhe avokatët e vet mediatikë. Madje edhe që ajo ka ndërmend...

Pse “Republika e Re” e shuan zjarrin e Unazës së Re!

para 6 muajve - Gazeta Tema

Nga Astrit Patozi Unë jam shumë dakord me Andi Bushatin që kjo qeveri është e korruptuar dhe se atë e kanë të vështirë për ta mbrojtur në këtë pikë edhe avokatët e vet mediatikë. Madje edhe që ajo ka ndërmend...

Pse “Republika e Re” e shuan zjarrin e Unazës së Re?

para 6 muajve - Java News

Unë jam shumë dakord me Andi Bushatin që kjo qeveri është e korruptuar dhe se atë e kanë të vështirë për ta mbrojtur në këtë pikë edhe avokatët e vet mediatikë. Madje edhe që ajo ka ndërmend të vjedhë...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK