http://kariera.mk

Buta flet rreth albumit të ri, ja pse vendosi ta quajë “Vjeshtë/Dimër”

para 5 muajve - Lajmi.net

Buta është aktiv me projekte të reja muzikore. Buta këto ditë ka lansuar albumin e tij të ri me titull “Vjeshtë/Dimër ’18”, shkruan lajmi.net. Ekipi i emisionit “Mirage” ishte i pranishëm në ambientet...

U largua nga studioja e Faton Shoshit, reagon reperi i njohur

para 5 muajve - Albeu

Pas bashkëpunimit për hitin më të suksesshëm të kësaj vere që lamë pas, "Merri merri", reperi i njohur Buta mori vendimin e rëndësishëm për karrierën e tij. Nëpërmjet një postimi në profilin e tij në Instagram,...

E pranon Buta: Jam i dashuruar

para 5 muajve - Gazeta Express

Buta ka folur për jetën private. Për Sevenbizz , reperi ka pranuar se ka qenë dhe është i dashuruar. Ja çfarë thotë Buta për dashurinë: SEVENBIZZ | BUTA ME MIXTAPE "VJESHTË - DIMËR '18" Bëje LIKE dhe merr...

Pas largimit nga ‘Nesër Music’, ky është raporti në mes Butës dhe Ledrit

para 5 muajve - Lajmi.net

Në më pak se një vit, reperi i ri kosovar Buta, ishte nën menaxhimin e Faton Shoshit dhe kompanisë së tij 'Nesër Music'. Megjithatë, ai së fundmi ishte larguar nga ky grup ku bënte pjesë edhe Ledri Vula...

‘Praverë/Verë ‘17’ apo ‘Vjeshtë/Dimër ‘18’, cilin ‘mixtape’ e do Buta më shumë

para 5 muajve - Gazeta Express

Buta ka publikuar një album të ri me këngë e shumë bashkëpunime të mira. Sevenbizz ishin të pranishëm në promovimin e këtij albumi, ku Buta është pyetur se a e do më shumë albumin që ka publikuar në vitin...

Pse e ka fshirë Buta komplet albumin me këngë vitin e kaluar

para 5 muajve - Gazeta Express

Buta ka treguar se i është dashur të fshijë gjithë albumin “Vjeshtë/Dimër ’17”. Reperi i zhanrit trap, Buta ka ardhur me ‘mixtape’ të ri, lansimin e të cilit e organizoi në qytetin ku është rritur. E ai...

Buta flet për largimin nga menaxhimi i Faton Shoshit: Jam më i lirë

para 5 muajve - Gazeta Express

Buta ka folur për realizimin e albumit të ri dhe kush e ka ndihmuar. Ekipi i emisionit Sevenbizz kanë qenë të pranishëm në eventin e lansimit të mixtape' më të ri nga Buta. Mes tjerash, ai ka folur edhe...

Momente nga promovimi i albumit të ri të Butës, flet reperi

para 5 muajve - Lajmi.net

Buta këto ditë lansoi albumin e tij të ri. Buta lansimin e albumit vendosi që kësaj radhe ta bëjë më ndryshe, pasi e promovoi atë në një lokal, shkruan lajmi.net. Ekipi i emisionit “Mirage” ishte i pranishëm...

Janë zënë? Pasi iku nga menaxhimi i Faton Shoshit, Buta bën deklaratën befasuese: Jam më…[FOTO]

para 5 muajve - Gazeta Monitor

Buta është një ndër artistët e ri më të mirë të momentit në vendin tonë dhe i ka dhuruar publikut shqiptar shumë këngë të bukura. Para pak javësh bëri bujë lajmi se ka shkëputur marëdhëniet me Faton Shoshin...

Sevenbizz të premten me storiet më interesante të javës

para 5 muajve - Gazeta Express

Këtë të premte në Sevenbizz mund të ndiqni: - Buta mban eventin e lansimit të albumit, pamje nga atmosfera - Si ndikojnë m ediat dhe rrjetet sociale në jetën dhe provatësinë e fytyrave publike - Adriana...

Sevenbizz të premten me storiet më interesante të javës

para 5 muajve - Gazeta Express

Këtë të premte në Sevenbizz mund të ndiqni: - Buta mban eventin e lansimit të albumit, pamje nga atmosfera - Si ndikojnë m ediat dhe rrjetet sociale në jetën dhe provatësinë e fytyrave publike - Adriana...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK