http://kariera.mk

Dhe Ronela Hajati mori çmimin që sikur u dedikua për të, paraqitja skenike e saj si më e mira në Këngën Magjike

para 5 muajve - Prive

Sikur të mendohej dikush, një emër që do i përshtatej çmimi i performancës më të mirë, është ai i Ronela Hajatit. Këngëtarja më në fund u shpërblye për artin skenik që sjellë në këngët e saja, dhe jo vetëm...

Kur Flori po fitonte – fytyra e Fifit është epike

para 5 muajve - Prive

Derisa pjesëmarrësit e sivjetmë të Këngës Magjike po jepnin votat t tyre për kolegët që garuan, prapa skenat e festivalit ishin shpesh prezente në ekranin e madh. Në dhomën e emocioneve, aty ku artistët...

Këta janë këngëtarët që fituan çmime në “Këngën Magjike”

para 5 muajve - RTV 21

20 këngët që morën trofe Sonte është mbajtur nata finale e edicionit të 20-të e festivalit të  “Këngës Magjike”. Në këtë natë me çmime u shpërblyen 20 këngët të cilat arritën të kalonin në natën finale,...

Magjia e Flori Mumajesit “PLAS” kënga fituese e “Këngës Magjike”

para 5 muajve - Prive

Me një diferencë të madhe pikësh nga kolegët e tij. Flori Mumajesi rrëmbeu për herë të dytë çmimin e parë në festivalin “Kënga Magjike”. Në mënyrën e veçantë të votimit që ka ky kompeticion, ai u vlerësua...

FLORI MUMAJESI fiton “Këngën Magjike”

para 5 muajve - Klan Kosova

Kënga fituese e edicionit të 20-të të Këngës Magjike, është “PLAS” nga Flori Mumajesi. Këngëtari u paraqit sërish me një baladë këtë vit e cila u pëlqye nga publiku por edhe nga kolegët e tij të cilët...

“Plas” fiton Këngën Magjike

para 5 muajve - TV21

Çmimin kryesor të këtij festivali e rrëmbeu kënga  “Plas” e kënduar nga Flori Mumajesi , e cila u votua në bazë të konkurrentëve që ishin në “Këngën Magjike”. Flori u shpërblye edhe me çmimin “Balada më...

Në pritje të çmimit kryesor, lista e fituesve të deritanishëm në Festivalin “Kënga Magjike”

para 5 muajve - Telegrafi

Sonte (e shtunë) është mbajtur nata finale e edicionit të 20-të të Festivalit “Kënga Magjike” që është shoqëruar me spektakël dhe emocion, ndërsa natyrisht se më e rëndësishmja ishin çmimet për realizimet...

Fituesit e tri çmimeve kryesore në “Këngën Magjike”

para 5 muajve - RTV 21

Këngët fituese të “Këngës Magjike 2018” Sonte është mbajtur nata finale e edicionit të 20-të e festivalit të  “Këngës Magjike”. Vendin e parë në këtë festival e rrëmbeu kantuatori shqiptar, Flori Mumajesi...

FLORI MUMAJESI fiton “Këngën Magjike”

para 5 muajve - Ina

Kënga fituese e edicionit të 20-të të Këngës Magjike, është “PLAS” nga Flori Mumajesi. Këngëtari u paraqit sërish me një baladë këtë vit e cila u pëlqye nga publiku por edhe nga kolegët e tij të cilët...

Tri vendet e para në Këngën Magjike janë këto

para 5 muajve - Gazeta Express

Flori Mumajesi është fituesi i Këngës Magjike 2018. Ka përfunduar edicioni i 20 i Këngës Magjike dhe këto janë tri vendet e para të këtij edicioni. Në vendin e parë është kënga 'Plas' nga Flori Mumajesi....

“Plas” nga Flori Mumajesi – balada më e mirë në Këngën Magjike

para 5 muajve - Klan Kosova

Këngëtari Flori Mumajesi zgjodhi sërish një baladë për t’u paraqitur në festivalin Kënga Magjike. Kjo këngë, u zgjodh balada më e mirë. Derisa Flori doli në skenë për ta marrë çmimin, ai iu dha fund njëherë...

Flor Mumajesi fiton Këngën Magjike

para 5 muajve - Albeu

Mbrëmjen e sotme u mbajt nata finale e spektaklit muzikor "Kënga Magjike". Edhe pse gara ka qenë shumë e fortë, kanë qenë vetë artistët ata që kanë -përzgjedhur këngën fituese. Eshtë pikërish kantautori...

Kjo është kënga fituese e 'Kënga Magjike 2018'

para 5 muajve - Gazeta Express

Ka përfunduar edicioni i 20 i festivalit 'Kënga Magjike'. Flori Mumajesi ka fituar edicionin e 20 të Këngës Magjike. Kjo ka qenë një nga këngët e preferuara edhe nga publiku, të cilët sigurisht se do të...

Flori Mumajesi fiton çmimin e parë në “Kënga Magjike”

para 5 muajve - Lajmi.net

Sonte (e shtunë) u mbajt finalja e madhe e festivalit të këngës "Kënga Magjike". Finalja e festivalit “Kënga Magjike” u mbajt në Pallatin e Kongreseve në Tiranë, shkruan lajmi.net. Gara mes aristëve në...

“Plas” fiton këngën magjike

para 5 muajve - RTV 21

Sonte është mbajtur nata finale e “Këngës Magjike 2018” Çmimin kryesor të këtij festivali e rrëmbeu kënga  “Plas” e kënduar nga Flori Mumajesi , e cila u votua në bazë të konkurrentëve që ishin në “Këngën...

Ronela Hajati shpërblehet me çmimin për ‘performancën më të mirë’

para 5 muajve - Klan Kosova

Ronela Hajati u prezantua me ‘VUJ’ këtë vit në festivalin Kënga Magjike. Këngëtarja u shpërblye me çmimin për performancën më të mirë. Kënga e saj e krijuar nga Threedots ka marrë miliona klikime në youtube...

Flori merr çmimin më se të merituar në 'Këngën Magjike'

para 5 muajve - Gazeta Express

'Plas' është zgjedhur si 'Balada më e mirë'. Kënga 'Plas' nga Flori Mumajesi është shpërblyer si 'Balada më e mirë' e këtij edicioni të Këngës Magjike. Balada e bukur e Florit është pretendente të shpallet...

Aurela Gaçe dhe Eli Fara fitojnë një çmim të rëndësishëm në “Kënga Magjike”

para 5 muajve - Lajmi.net

Sonte (e shtunë) po mbahet finalja e festivalit "Kënga Magjike". Aurela Gaçe dhe Eli Fara janë dy artistet që arriten të vlerësohen me çmim në këtë festival, shkruan lajmi.net. Dy këngëtaret morën trofeun...

Flori merr çmimin për “Baladën më të mirë”, ia dedikon personit që e do më së shumti

para 5 muajve - RTV 21

Publiku e pret Florin duke kënduar këngën Është duke u mbajtur mbrëmja finale e festivalit “Kënga Magjike”. Në kategorinë “Best Balad” u shpërblye me çmim kantauroti shqiptar, Flori Mumajesi, i cili këtë...

Pas çmimit që mori, Flori Mumajesi me dedikim për personin e zemrës: Të dua

para 5 muajve - Lajmi.net

Flori Mumajesi po merr pjesë në festivalin "Kënga Magjike". Flori Mumajesi në festivalin “Kënga Magjike” këtë vit vendosi të garojë me baladën “Plas”, shkruan lajmi.net. Po me këtë baladë, e cila përmbante...

Flori Mumajesi merr një çmim të rëndësishëm me baladën “Plas”

para 5 muajve - Lajmi.net

Sonte (e shtune) po mbahet finalja e festivalit "Kënga Magjike". Flori Mumajesi është artisti që këtë vit në këtë festival u paraqit me baladën “Plas”, shkruan lajmi.net. Këngëtari në këtë garë u vlerësua...

Ronela fiton çmimin e “Performancës më të mirë”

para 5 muajve - RTV 21

Po mbahet nata finale e “Këngës Magjike” Ronela Hajati fiton rrëmbeu çmimin e “Best Performance” me këngën “Vuj” në festivalin e muzikës shqiptare moderne, “Kënga Magjike”. Ky është njëkohësisht çmimi...

Moderatoret e Kënga Magjike ndezin skenën me veshjet e mahnitshme (FOTO LAJM)

para 5 muajve - Albeu

Në finalen e “Këngës Magjike ” moderatoret kanë mahnitur skenën me veshjet e tyre, të cilat po i paraqesim në galeri. Duhet thënë se vajzat kanë qenë të shumta në forcë sot. Armina, Olta, Valbona, Bora,...

Ronela vlerësohet me çmimin “Performanca më e mirë”: Ia dedikoj babait tim

para 5 muajve - Lajmi.net

Ronela Hajati është njëra prej artisteve që këtë vit po merr pjesë në festivalin "Kënga Magjike". Ronela Hajati në këtë festival nuk ka se si të largohet pa një trofe në duar, shkruan lajmi.net. Ajo u...

MC Kresha planifikon të lërë muzikën, ja çfarë do të bëjë pas saj

para 5 muajve - Gazeta Express

MC Kresha ka zbuluar planet për të ardhmen. MC Kresha ka treguar se jo çdo herë do të mbetet një artist repi. Në emisionin 'Oxygen' me Besim Dinën, Kresha ka treguar se ai jo çdo herë mund të jetë një...

Arditi përlot gjithë publikun me këngën për nënën e ndjerë

para 5 muajve - Albeu

Ardit Gjebrea mbrëmjen e sotme ka rezervuar një suprizë shumë të rëndësishme. Ai ka kënduar një këngë në ndër të nënës së tij që ka ndërruar jetë në gusht të këtij viti . Por supriza nuk ka mjaftuar me...

Ardit Gjebrea emocionon të gjithë në skenën e “Këngës Magjike”, ja befasia që përgatiti

para 5 muajve - Lajmi.net

Ardit Gjebrea edhe këtë vit po drejton festivalin "Kënga Magjike". Ardit Gjebrea si çdo vit, edhe kësaj radhe nuk i ka kursyer befasitë e përgatitura për publikun, shkruan lajmi.net. Këngëtari kësaj radhe...

Ky është artisti që fitoi çmimin “Vokali më i mirë mashkullor”

para 5 muajve - Lajmi.net

Sonte po mbahet finalja e festivalit "Kënga Magjike". Një çmim shumë i rëndësishëm që ndahet në këtë festival është edhe ai “Best male voice” apo “Vokali më i mirë mashkullor”, shkruan lajmi.net. Këtë...

Çmimet që rrëmbyen artistët deri më tani në “Këngën Magjike”

para 5 muajve - RTV 21

13 çmime u ndanë deri tani në “Këngën Magjike” Sonte është duke u mbajtur nata finale e festivalit “Kënga Magjike”, i cili këtë vit shënon edicionin e 20-të të tij. Deri më tani janë ndarë gjithësej 13...

Fifi dhe Mc Kresha marrin çmimin e internetit

para 5 muajve - Prive

“Psikopatja Jote” është kënga me të cilën Fifi dhe Mc Kresha u bënë bashkë për të konkurruar në festivalin Kënga Magjike. Dyshja sapo u shpërblye me çmimin e internetit. Kjo këngë ka mbledhur miliona shikime...

Fifi dhe Mc Kresha marrin çmimin e internetit

para 5 muajve - Klan Kosova

“Psikopatja Jote” është kënga me të cilën Fifi dhe Mc Kresha u bënë bashkë për të konkurruar në festivalin Kënga Magjike. Dyshja sapo u shpërblye me çmimin e internetit. Kjo këngë ka mbledhur miliona shikime...

Ky është çmimi që e fitoi Rozana Radi në “Kënga Magjike”

para 5 muajve - Lajmi.net

Sonte po mbahet finalja e festivalit "Kënga Magjike". Rozana Radi është njëra prej artisteve që këtë vit konkurron në festivalin “Kënga Magjike”, shkruan lajmi.net. Këngëtarja arriti që në këtë festival...

Sërish bëri diferencën, Threedots Production me plot 10 kupa në “Kënga Magjike”

para 5 muajve - Blitz

Sapo ka përfunduar edicioni i 20-të i “Kënga Magjike”. Një festival i mbushur me plot emocione dhe këngë të arrira, u finalizua me çmimin e madh për Flori Mumajesin. “Plas” arriti të fitonte kupën por...

Ky është çmimi që fituan Fifi dhe MC Kresha

para 5 muajve - Gazeta Express

Fifi dhe MC Kresha me 'Psikopatja Jote' është kënga më e pëlqyer nga publiku. Kënga 'Psikopatja jote' është kënga më e pëlqyer dhe më e votuar nga publiku. Ky është pikërisht çmimi që dyshja sapo fitoi...

Bëhet vullneti i publikut, Fifi dhe Mc Kresha marrin çmimin e rëndësishëm

para 5 muajve - Albeu

Sot është nata finale e “Kënga Magjike”, natë që ka nisur me shumë surpriza por edhe do të shpallet fituesi i këtij viti. Por vetëm pak minuta më parë, është shpallur fituesi i cmimit të këngës më të votuar...

Lotët e Arditit e bindën Florin për baladën në ‘Kënga Magjike’

para 5 muajve - Klan Kosova

Këtë vit, producenti Flori Mumajesi është rikthyer në “Kënga Magjike”. Madje kënga e tij “Plas” është një ndër më të përfolurat, si pretendente për të fituar.  Përsa i përket rikthimit të Florit në këtë...

Flori Mumajesi triumfon në edicionin e 20 të “Kënga Magjike”

para 5 muajve - Blitz

Flor Mumajesi është triumfuesi i edicionit të 20-të të Këngës Magjike. “Plas” është kënga që u votua më me shumë pikë nga artistët pjesmarrës, duke rrëmbyer çmimin e parë të këtij festivali, dhe jo vetëm....

Fifi dhe Mc Kresha rrëmbejnë çmimin “Artisti më i mirë në web” në “Kënga Magjike”

para 5 muajve - Lajmi.net

Festivali "Kënga Magjike" është ngjarja më e komentuar këto ditë. Sonte po mbahet nata finale e edicionit të 20-të të festivalit “Kënga Magjike” , shkruan lajmi.net. Një çmim shumë i rëndësishëm për një...

Flori Mumajesi fitues i “Këngës Magjike” me një baladë

para 5 muajve - Ekonomia Online

Finales së spektaklit më të madh të muzikës në Shqipëri, “Këngës Magjike” i ka ardhur fundi. Këngëtari Flori Mumajesi është shpallur fitues i edicionit të 20-të me këngën “Plas”. Ai u votua nga vetë artistët...

Çmimet që u ndanë deri më tani në “Këngën Magjike”

para 5 muajve - RTV 21

Artistët që rrëmbyen çmime në edicionin e 20 të festivalit Është duke u mbajtur nata finale e festivalit të muzikës moderne shqiptare, “Kënga Magjike” në Pallatin e Kongreseve. “Kënga Magjike” këtë vit...

Lotët e Arditit e bindën Florin për baladën në ‘Kënga Magjike’

para 5 muajve - Prive

Pak orë para nisjes së festivalit ‘Kënga Magjike’, Ardit Gjebrea ka dhënë një intervistë si rrallëherë. Për Aulonën dhe Fatmën, ai kë rrëfyer shumë të pathëna mbi festivalin teksa një prej detajeve që...

”Kënga Magjike” shpall fituesin në kategorinë ”Artisti më i mirë i ri”

para 5 muajve - Lajmi.net

Po mbahet finalja e festivalit "Kënga Magjike". Këtë vit gara mes artistëve në festivalin “Kënga Magjike” ishte shumë e ngushtë, shkruan lajmi.net. Përveç artistëve “big”, në garë ishin edhe emrat e rinj,...

Fillon nata finale e 'Këngës Magjike', kush do ta fitojë këtë edicion?

para 5 muajve - Gazeta Express

Ka filluar nata finale e edicionit të 20 të festivalit 'Kënga Magjike'. Ndër këngët favorite që këtë vit kanë shansat që ta marrin çmimin e parë, janë: 'Psikopatja jote' - Fifi dhe Mc Kresha Fifi ft. Mc...

Shikoni çfarë është duke ndodhur në prapaskenat e “Këngës Magjike”

para 5 muajve - Lajmi.net

Sonte po mbahet festivali "Kënga Magjike" Këtë vit mbahet edicioni i 20-të i këtij festivali, ndërsa gara është shumë e fortë, shkruan lajmi.net. Par pak minutash ka filluar nata finale, ndërsa artistët...

Ja çfarë po ndodhë në prapaskenat e “Këngës Magjike”

para 5 muajve - Lajmi.net

Sonte po mbahet festivali "Kënga Magjike" Këtë vit mbahet edicioni i 20-të i këtij festivali, ndërsa gara është shumë e fortë, shkruan lajmi.net. Par pak minutash ka filluar nata finale, ndërsa artistët...

Flori Mumajesi “PLAS” kënga fituese e “Këngës Magjike”

para 5 muajve - AlbPortali

Kënga e cila ditët që lamë pas u përfol tej mase shumë duke u cilësuar si dedikim për një person të zemrës, u zgjodh fituese e këtij festivali, që këtë vit shënoi edhe edicionin e 20-të me radhë. Loading......

Kjo artiste rrëmben çmimin “Vokali më i bukur femëror” në “Kënga Magjike”

para 5 muajve - Lajmi.net

Ka nisur finalja e edicionit të 20-të të festivalit "Kënga Magjike". Çmimi i parë që u nda në këtë garë është ai për “Vokalin më të bukur femëror”, shkruan lajmi.net. Këtë trofe e rrëmbeu këngëtarja Venera...

Fillon nata finale e “Këngës Magjike”

para 5 muajve - RTV 21

Surpriza të shumta në edicionin e 20-të të festivalit Ka filluar nata finale e festivalit të muzikës shqiptare moderne “Kënga Magjike 2018”, e cila po mbahet në Pallatin e Kongreseve. Pas këndimit live...

Kush e fiton kupën e 20-të të festivalit ‘Kënga Magjike’?

para 5 muajve - Prive

Sonte është finalja e festivalit tashmë tradicional “Kënga Magjike”. 20 emra të njohur të skenës shqiptare konkurrojnë edhe pak orë për çmimin e parë. Prive ka realizuar një kronikë të zgjeruar në lidhje...

Flori Mumajesi “PLAS” kënga fituese e “Këngës Magjike”

para 5 muajve - Fakti Ditor

Kënga e cila ditët që lamë pas u përfol tej mase shumë duke u cilësuar si dedikim për një person të zemrës, u zgjodh fituese e këtij festivali, që këtë vit shënoi edhe edicionin e 20-të me radhë. Show...

Flori Mumajesi fiton çmimin e parë në “Kënga Magjike”

para 5 muajve - AlbPortali

Finalja e festivalit “Kënga Magjike” u mbajt në Pallatin e Kongreseve në Tiranë, shkruan lajmi.net. Loading... Gara mes aristëve në këtë festival ishte shumë e ngushtë, por garën arriti ta fitojë Flori...

Flori Mumajesi fiton “Kënga Magjike” 2018

para 5 muajve - Bota Press

Ka përfunduar edicioni i 20 i festivalit ‘Kënga Magjike’. Flori Mumajesi ka fituar edicionin e 20 të Këngës Magjike. Kjo ka qenë një nga këngët e preferuara edhe nga publiku, të cilët sigurisht se do të...

Ronela Hajati gati për “Kënga Magjike”, kështu po duket sonte

para 5 muajve - Lajmi.net

Pak minuta na ndajnë nga finalja e festivalit "Kënga Magjike". Ronela Hajati është njëra prej artisteve që ka kaluar në natën finale të këtij festivali, shkruan lajmi.net. Përmes një videoje të postuar...

‘PLAS’ E FLORIT MUMAJESIT SHPALLET KËNGA FITUESE E KËNGËS MAGJIKE

para 5 muajve - Pa censure

Kënga ‘Plas’ e këngëtarit dhe kantautorit Flori Mumajesi është shpallur fituese e festivalit të Këngës Magjike 2018. Më këngën ‘Plas’ këngëtari jo vetëm që iu rikthye muzikës pas një pauze të gjatë, por...

Flori pushton ‘Këngën Magjike 2018’, fiton me ‘Plas’

para 5 muajve - Periskopi

Ka përfunduar edicioni i 20 i festivalit ‘Kënga Magjike’. Flori Mumajesi ka fituar edicionin e 20 të Këngës Magjike. Kjo ka qenë një nga këngët e preferuara edhe nga publiku, të cilët sigurisht se do të...

Ronela vlerësohet me çmimin “Performanca më e mirë”: Ia dedikoj babait tim

para 5 muajve - AlbPortali

Ronela Hajati në këtë festival nuk ka se si të largohet pa një trofe në duar, shkruan lajmi.net. Loading... Ajo u vlerësua me çmimin “Performanca më e mirë”, me këngën “Vuj”, e cila ka marrë komente pozitive...

Pas çmimit që mori, Flori Mumajesi me dedikim për personin e zemrës

para 5 muajve - Periskopi

Flori Mumajesi po merr pjesë në festivalin “Kënga Magjike”. Flori Mumajesi në festivalin “Kënga Magjike” këtë vit vendosi të garojë me baladën “Plas”. Po me këtë baladë, e cila përmbante vargje që burojnë...

Pak orë na ndajnë nga finalja e “Këngës Magjike”, ky është fituesi sipas qytetarëve

para 5 muajve - Lajmi.net

Sonte (e shtunë) në Tiranë mbahet finalja e festivalit të këngës "Kënga Magjike". Në rubrikën “VoxPop” të emisionit “Mirage”, qytetarët janë pyetur se kush është favoriti i tyre për çmimin kryesor, shkruan...

Ronela Hajati rrëmben çmimin ‘Performanca më e mirë’ dhe dridh skenën

para 5 muajve - Periskopi

Sonte po ndahen çmimet në festivalin ‘Kënga Magjike’. Këngëtarja e njohur, Ronela Hajati ka marrë pjesë me këngën ‘Vuj’. Balda e këngëtares është pëlqyer nga publiku, ndërsa ka rrëmbyer çmimin ‘Performanca...

SONDAZHI: Kush fiton sonte në ‘Kënga Magjike’?

para 5 muajve - Prive

Sonte është finalja e edicionit të 20 të festivalit ‘Kënga magjike’ Artistë të njohur garojnë për çmimin kryesor në formulën e cila s’ka ndryshuar nga vitet paraprake. Parase të kuptojmë se si kanë votuar...

Kënga Magjike, Ardit Gjebrea zbulon një surprizë të natës finale

para 5 muajve - Tetova Sot

Aulona dhe Fatma në puntatën e radhë s të emisionit të tyre, kanë zbuluar një surprizë nga edicioni i 20 i Këngës Magjike. Për mikrofonin e emisionit “Thumb”, realizuesi i këtij festivali Ardit Gjebrea,...

Fifi dhe Mc Kresha rrëmbejnë çmimin “Artisti më i mirë në web” në “Kënga Magjike”

para 5 muajve - AlbPortali

Festivali “Kënga Magjike” është ngjarja më e komentuar këto ditë. Sonte po mbahet nata finale e edicionit të 20-të të festivalit “Kënga Magjike” , shkruan lajmi.net. Loading... Një çmim shumë i rëndësishëm...

Ky është artisti që fitoi çmimin “Vokali më i mirë mashkullor”

para 5 muajve - AlbPortali

Një çmim shumë i rëndësishëm që ndahet në këtë festival është edhe ai “Best male voice” apo “Vokali më i mirë mashkullor”, shkruan lajmi.net. Loading... Këtë çmim e rrëmbeu këngëtari Mentor Haziri, i cili...

Fifi dhe Mc Kresha rrëmbejnë këtë çmim në ‘Kënga Magjike’

para 5 muajve - Periskopi

Festivali “Kënga Magjike” është ngjarja më e komentuar këto ditë. Sonte po mbahet nata finale e edicionit të 20-të të festivalit “Kënga Magjike”. Një çmim shumë i rëndësishëm për një artist është edhe...

Ja pse kishte qarë Ardit Gjebrea kur dëgjoi për herë të parë këngën “Plas” nga Flori

para 5 muajve - Lajmi.net

Flori Mumajesi këtë vit garon në festivalin "Kënga Magjike". Flori Mumajesi ka zgjedhur që në këtë festival të paraqitet me baladën “Plas”, vargjet e të cilës janë tejet prekëse, shkruan lajmi.net. Moderatori...

Fifi dhe Mc Kresha rrëmbejnë çmimin “Artisti më i mirë në web” në “Kënga Magjike”

para 5 muajve - Fakti Ditor

Festivali “Kënga Magjike” është ngjarja më e komentuar këto ditë. Sonte po mbahet nata finale e edicionit të 20-të të festivalit “Kënga Magjike” , shkruan lajmi.net. Një çmim shumë i rëndësishëm për një...

”Kënga Magjike” shpall fituesin në kategorinë ”Artisti më i mirë i ri”

para 5 muajve - AlbPortali

Këtë vit gara mes artistëve në festivalin “Kënga Magjike” ishte shumë e ngushtë, shkruan lajmi.net. Loading... Përveç artistëve “big”, në garë ishin edhe emrat e rinj, kurse çmimin për “Artistin më të...

Miriam Cani tregon se kush dëshiron ta fitojë festivalin “Kënga Magjike 2018”

para 5 muajve - Tetova Sot

Natën finale të festivalit “Kënga Magjike” me padurim po e presin edhe shumë nga artistët e tjerë shqiptarë. Sonte në ‘Pallatin e Kongreseve’ në Tiranë do të mbahet nata finale e kompeticionit muzikor...

Flori Mumajesi me një mesazh për ata që nuk u kualifikuan tek “Kënga Magjike”

para 5 muajve - Ina

Këngëtari i njohur, Flori Mumajesi i cili tashmë është edhe konkurrent në garën e madhe të muzikës “Kënga Magjike” erdhi sot me një mesazh për të gjithë ata që nuk u kualifikuan. Mumajesi në rrjetin tij...

Flori Mumajesi me një mesazh për ata që nuk u kualifikuan tek “Kënga Magjike”

para 5 muajve - Klan Kosova

Këngëtari i njohur, Flori Mumajesi i cili tashmë është edhe konkurrent në garën e madhe të muzikës “Kënga Magjike” erdhi sot me një mesazh për të gjithë ata që nuk u kualifikuan. Mumajesi në rrjetin  tij...

Fifi gati për finalen e “Kënga Magjike”: Me më të mirin në kraharor

para 5 muajve - Lajmi.net

Sonte në "Pallatin e Kongreseve"mbahet finalja e festivalit "Kënga Magjike". Fifi dhe Mc Kresha janë dy prej artistëve që këtë vit po konkurrojnë në “Kënga Magjike”, shkruan lajmi.net. Përmes një statusi...

Një rikthim në muzikë? Ardit Gjebrea jep përgjigjen që nuk e prisnim!

para 5 muajve - Blitz

Prej ditësh në media qarkullon lajmi se Ardit gjebrea do të këndoj pas shumë kohësh shkvputje një projekt të ri, në natën finale të “Kënga Magjike që do të mbahet sot në “Pallatin e Koncerteve” . në një...

Një rikthim në muzikë? Ardit Gjebrea jep përgjigjien që nuk e prisnim!

para 5 muajve - Blitz

Prej ditësh në media qarkullon lajmi se Ardit gjebrea do të këndoj pas shumë kohësh shkvputje një projekt të ri, në natën finale të “Kënga Magjike që do të mbahet sot në “Pallatin e Koncerteve” . në një...

(Ekskluzive) Ardit Gjebrea rrëfen për herë të parë, pse qau kur dëgjoi këngën “Plas” të Flori Mumajesit

para 5 muajve - Blitz

Këtë vit, producenti Flori Mumajesi është rikthyer në “Kënga Magjike”. Madje kënga e tij “Plas” është një ndër më të përfolurat, si pretendente për të fituar.  Përsa i përket rikthimit të Florit në këtë...

Ja çfarë thotë Flori për kolegët që nuk u kualifikuan në mbrëmjen finale tek Kënga Magjike

para 5 muajve - Tetova Sot

Flori Mumajesi ka rrëmbyer zemrat e të gjithëve me këngën ‘Plas’ një projekt që mban tërësisht vulën e tij që na muzika e deri tek teksti i ndjerë. Flori mbrëmjen e sotme do të performojë sërish tek ‘Kënga...

Miriam Cani tregon se kush dëshiron ta fitojë festivalin “Kënga Magjike 2018”

para 5 muajve - Lajmi.net

Natën finale të festivalit "Kënga Magjike" me padurim po e presin edhe shumë nga artistët e tjerë shqiptarë. Sonte në ‘Pallatin e Kongreseve’ në Tiranë do të mbahet nata finale e kompeticionit muzikor...

Emrat që kalojnë në natën finale të “Kënga Magjike 2018”

para 5 muajve - Telegrafi

Sonte (e shtunë) në pallatin e Kongreseve, në Tiran, do të mbahet nata finale e festivalit “Kënga Magjike 2018”. Kjo natë njëherësh shënon përmbylljen e edicionit të 20-të të këtij festivali. Emra të shumtë...

Flori Mumajesi, ja kujt ia kushton këngët e “vuajtura”…

para 5 muajve - Gazeta Shqip

“Ja ke bo vetes” titullohet prurja më e re dyshes së talentuar Bruno dhe Flori. Ky bashkëpunim ka marrë vëmendjen e publikut shqiptar dhe falë mbështetjes së fansave është futur menjëherë në klasifikimin...

Ja pse kishte qarë Ardit Gjebrea kur dëgjoi për herë të parë këngën “Plas” nga Flori

para 5 muajve - AlbPortali

Flori Mumajesi ka zgjedhur që në këtë festival të paraqitet me baladën “Plas”, vargjet e të cilës janë tejet prekëse, shkruan lajmi.net. Loading... Moderatori Ardit Gjebrea në një intervistë dhënë për...

Para finales së ‘Kënga Magjike’, Flori Mumajesi jep një mesazh plot emocion

para 5 muajve - Lajmi.net

Sonte mbahet nata finale e festivalit "Kënga Magjike 2018". Kantautori, Flori Mumajesi këtë vit u rikthye në “Kënga Magjike” pas tri vitesh me këngën “Plas”, shkruan lajmi.net. E sonte, para finales së...

Sonte mbahet finalja e ‘Kënga Magjike 2018’, qytetarët zgjedhin të preferuarin e tyre

para 5 muajve - Ina

Sonte pritet të mbahet finalja e “Kënga Magjike 2018”. Në kuadër të rubrikës ‘VoxPop’ këtë javë në sheshet e Prishtinës qytetarët janë pyetur se kush mendojnë që do ta fitojë këtë festival, shkruan lajmi.net....

Surprizë nga Kënga Magjike – edhe dy bukuroshet shqiptare pjesë e saj sonte

para 5 muajve - Prive

Sonte do të mbahet finalja e edicionit të 20-të i festivalit “Kënga Magjike”. Krahas surprizave që produksioni me siguri ka rezervuar për sonte, një prej tyre Ardit Gjebrea e zbuloi vetëm disa orë para...

Është ndër më të dëgjuarat në Këngë Magjike – por Ronela Hajati ka ca fjalë për festivalin

para 5 muajve - Prive

Ajo thotë se qëllimi i saj ishte që ta merrte në dorë zemrën e publikut dhe këtë ia arriti. Këngëtarja Ronela Hajati, që këtë vit merr pjesë në festivalin “Kënga Magjike” me këngën e punuar nga Threedots...

Sonte mbahet finalja e ‘Kënga Magjike 2018’, qytetarët zgjedhin të preferuarin e tyre

para 5 muajve - Lajmi.net

Sonte pritet të mbahet finalja e "Kënga Magjike 2018". Në kuadër të rubrikës ‘VoxPop’ këtë javë në sheshet e Prishtinës qytetarët janë pyetur se kush mendojnë që do ta fitojë këtë festival, shkruan lajmi.net....

Brenda shtëpisë luksoze të Florit

para 5 muajve - OraInfo

Është ndër këngëtarët me të pëlqyer në vendet ku flitet shqip. Këngëtari Flori Mumajesi si asnjëherë më parë ‘ i ka futur fansat’ brenda shtëpisë së tij. Ai ka realizuar një video ku tregon gjithë dashurinë...

Mes emocionesh Flori është gati për finalen por ka një mesazh për ata që nuk u kualifikuan: Ju votuan apo jo, këngët e bukura mbeten

para 5 muajve - Blitz

Mbrëmjen e sotme do të mbahet finalja e madhe e “Kënga Magjike 2018”. Emocionet për të gjithë finalistët janë të mëdha. Disa artistë janë lumturuar e të tjerë janë zhgënjyer nga moskualifikimi në finale...

Brenda shtëpisë së Flori Mumajesit

para 5 muajve - Gazeta Express

Këngëtari Flori Mumajesi si asnjëherë më parë ‘ i ka futur fansat’ brenda shtëpisë së tij. Ai ka realizuar një video ku tregon gjithë dashurinë që ka qenushja e tij dhe reagimin e saj emocionues kur mungon...

Kënga Magjike 2018: Këta janë këngëtarët që kaluan në finale

para 5 muajve - Ina

Sonte pritet të mbahet finalja e festivalit “Kënga Magjike 2018”. Sonte(8 dhjetor), pritet të mbahet finalja e madhe e edicionit të 20-të të festivalit “Kënga Magjike”, në “Pallatin e Kongreseve” në Tiranë,...

Kënga Magjike 2018: Këta janë këngëtarët që kaluan në finale

para 5 muajve - Lajmi.net

Sonte pritet të mbahet finalja e festivalit "Kënga Magjike 2018". Sonte(8 dhjetor), pritet të mbahet finalja e madhe e edicionit të 20-të të festivalit “Kënga Magjike”, në “Pallatin e Kongreseve” në Tiranë,...

Sonte do të mbahet finalja e Këngës Magjike

para 5 muajve - Periskopi

Festivali prestigjioz në këtë edicion të 20-të sonte do të përmbyllet me ndarjen e çmimeve dhe me parakalimin e këngëve më të mira e më të suksesshme. Pas dy netëve gjysmëfinale dhe qindra thashethemeve...

Kënga Magjike 2018: Këta janë këngëtarët që kaluan në finale

para 5 muajve - AlbPortali

Sonte(8 dhjetor), pritet të mbahet finalja e madhe e edicionit të 20-të të festivalit “Kënga Magjike”, në “Pallatin e Kongreseve” në Tiranë, shkruan lajmi.net. Loading... Tashmë është bërë e ditur se janë...

Kënga Magjike 2018: Këta janë këngëtarët që kaluan në finale

para 5 muajve - Fakti Ditor

Sonte(8 dhjetor), pritet të mbahet finalja e madhe e edicionit të 20-të të festivalit “Kënga Magjike”, në “Pallatin e Kongreseve” në Tiranë, shkruan lajmi.net. Tashmë është bërë e ditur se janë gjithsej...

Zbulohet se cilat këngë kaluan në natën finale të Këngës Magjike

para 5 muajve - RTV 21

Disa nga këngët që kaluan në natën finale Nesër më 8 dhjetor do të mbahet nata finale e festivalit “Kënga Magjike 2018”, në Pallatin e Kongreseve. Pasi që konkurrentët performuan live në netët gjysmëfinale...

Si reagoi Klaudia kur u përball me Albin dhe Albën në prapaskenë? Tregon balerina

para 5 muajve - Albeu

Ndarja e koreografit të njohur Albi Nako me balerinën Klaudia Pepa bëri bujë të madhe. Për emisionin “Thumb”, Klaudia ka treguar për herë të parë edhe përballjen me ish-bashkëshortin e saj, Albi , gjatë...

VoxPop: Ky është fituesi i “Këngës Magjike” sipas qytetarëve

para 5 muajve - Lajmi.net

Të shtunën (nesër) mbahet finalja e madhe e festivalit "Kënga Magjike". Në rubrikën “VoxPop”, këtë javë qytetarët në sheshet e Prishtinës janë pyetur se kush mendojnë që do ta fitojë këtë edicion të festivalit...

Ronela flet si asnjëherë: Kam dashur të heq dorë

para 5 muajve - Albeu

Duke u nisur nga gjithë emocionet e performancës në natën e parë gjysmëfinale te “Kënga Magjike” – ku Ronela Hajati i mahniti të gjithë me interpretimin – ajo zgjodhi Instagram-in për të shkruar disa fjalë...

Sondazh: Votoni të preferuarin tuaj për çmimin “Best New Artist” në Kënga Magjike

para 5 muajve - Blitz

Pak ditë më parë, publiku i Blitz.al votoi për të preferuarin e tij në “Kënga Magjike”. Por përveç artistëve pretendentë për çmimin e madh, një rëndësi të madhe kanë dhe ata pjesë e kategorisë “New Artist”....

Klaudia Pepa shpreh gjithë afeksionin për këtë mashkull: Të dua superman!

para 5 muajve - Gazeta Express

Balerina e njohur Klaudia Pepa është këtë vit prezantuese e festivalit të 20-të 'Kënga Magjike' së bashku me moderatoren Bora Zemani. Ajo duket se është ndjerë mjaft mirë në moderimin e këtij festivali...

Habit Ronela Hajati përpara finales së Kënga Magjike: Kam dashur të heq dorë

para 5 muajve - Gazeta Express

Pak përpara natës finale së edicionit të 20-të të “Kënga Magjike” këngëtarja Ronela Hajati ka falenderuar të gjithë personat që e kanë mbështetur në rrugëtimin e saj të gjatë në muzikë. "Jam rritur në...

Klaudia Pepa flet për takimin me Albi Nakon në “Kënga Magjike”

para 5 muajve - Lajmi.net

Klaudia Pepa këtë vit po prezanton festivalin "Kënga Magjike" bashkë me Ardit Gjebrean dhe Bora Zemani. Balerina Klaudia Pepa përveç prezantimit, në “Kënga Magjike” gjatë dy netëve gjysmëfinale kishte...

Flet për herë të parë Klaudia Pepa: Si ishte përballja me Albi Nakon dhe Alba Hoxhën

para 5 muajve - Ina

Balerina e njohur profesioniste Klaudia Pepa tashmë prej disa ditësh është rikthyer nga Italia në Shqipëri sepse u përzgjodh nga stafi së bashku me Bora Zemanin të prezantonin edicionin e 20-të të “Kënga...

Flet për herë të parë Klaudia Pepa: Si ishte përballja me Albi Nakon dhe Alba Hoxhën

para 5 muajve - Gazeta Express

Balerina e njohur profesioniste Klaudia Pepa tashmë prej disa ditësh është rikthyer nga Italia në Shqipëri sepse u përzgjodh nga stafi së bashku me Bora Zemanin të prezantonin edicionin e 20-të të...

Rrëfehet Flori, ja kujt i përulet ai

para 5 muajve - OraInfo

Flori Mumajesi është njëri ndër kantautorët më të mirë shqiptarë të momentit. Këngët dhe kompozimet e tij janë të ngulitura mirë në kujtesën e muzikës shqiptare dhe nuk janë harruar asnjëherë nga publiku,...

Ronela Hajati flet pak para finales së “Këngës Magjike”: Kam dashur të heq dorë…

para 5 muajve - Tetova Sot

“Vuj” është kënga me të cilën këngëtarja e dashur për publikun shqiptar, Ronela Hajati, konkurron në këtë edicion të 20 të “Këngës Magjike”. Kënga u prit mjaft mirë nga publiku, duke marrë shumë klikime...

Ronela Hajati bën 20 vite karrierë

para 5 muajve - Zhurnal

Ronela tash e 20 vite në skenë Këngëtarja e mirënjohur, Ronela Hajati është njëra prej artisteve më të pëlqyera të skenës sonë. Ronela është pëlqyer shumë nga publiku që nga fillimi i karrierës së saj,...

Pse u nervozua Mc Kresha pas performancës së tij tek ‘Kënga Magjike’?!

para 5 muajve - Tetova Sot

Kënga e tyre ‘Psikopatja jote’ u kthye brenda një kohe shumë të shkurtër ne hit. U bë një nga këngët më të dëgjuara dhe më e klikuara në Youtube. Mbrëmjne e djeshme që ishte gjysmëfinalja e dytë e ‘Këngës...

Ronela Hajati flet para pak finales së ‘Këngës Magjike’

para 5 muajve - Tetova Sot

Në edicionin 20 të ‘Këngës Magjike’ këngëtarja Ronela Hajati mori pjesë me këngën ‘Vuj’. Kënga e saj u prit shumë mirë nga publiku dhe është ndër më të klikuara në Youtube. Për këtë arsye Ronela vendosi...

Klaudia Pepa rrëfën se çfarë ndodhi në përballjen me Albi Nakon

para 5 muajve - Tetova Sot

Ndarja e Klaudia Pepës nga Albi Nako ishte një lajm që i habiti të gjithë. Siç e dimë pas një marrëdhënie disa vjeçare, ata u martuan ‘Live’ në televizon duke bërë shumë të ëndërronin për dashurinë e përjetshme,...

Nata e dytë gjysmëfinale e “Kënga Magjike”- 6 momentet më të rëndësishme nga spektakli i mbrëmshëm

para 5 muajve - Blitz

Mes emocioneve, surprizave dhe shumë duartrokitjeve, u mbyll mbrëmë nata e dytë gjysmëfinale e “Kënga Magjike 2018”. Për të gjithë ata që e humbën spektaklin, më poshtë do iu listojmë disa nga momentet...

Këngëtari shqiptar në mëngjes e përcjell babain në banesën e fundit, në mbrëmje performon në "Këngën Magjike"

para 5 muajve - Zhurnal

Hera e parë që del në një skenë dhe hera e parë në një festival si ai i Këngës Magjike. Kur Arditi e pa për herë të parë foton e Kreshnik Alikajt, u habit pak: “Neë artist?” - pyeti si me çudi, por më...

(Ekskluzive) Klaudia Pepa rrëfen për herë të parë përballjen me Albi Nakon dhe Alba Hoxhën

para 5 muajve - Blitz

Balerina e njohur profesioniste Klaudia Pepa tashmë prej disa ditësh është rikthyer nga Italia në Shqipëri sepse u përzgjodh nga stafi së bashku me Bora Zemanin   të  prezantonin  edicionin e 20-të të...

Flori Mumajesi mahnit publikun me perfomancën 'live' të hitit 'Plas'

para 5 muajve - Gazeta Express

Edhe Flori ka performuar në gjysmëfinalen e dytë të Këngës Magjike Kënga e tij është një nga këngët favorite për të fituar këtë edicion të festivalit. Flori ka bërë me të vërtetë bujën me baladën 'Plas',...

Ronela Hajati bën 20 vite karrierë

para 5 muajve - RTV 21

Ronela tash e 20 vite në skenë Këngëtarja e mirënjohur, Ronela Hajati është njëra prej artisteve më të pëlqyera të skenës sonë. Ronela u pëlqye shumë nga publiku që nga fillimi i karrierës së saj, ku solli projekte...

Pse u nervozua Mc Kresha pas performancës së tij tek ‘Kënga Magjike’?!

para 5 muajve - Politiko

Kënga e tyre ‘Psikopatja jote’ u kthye brenda një kohe shumë të shkurtër ne hit. U bë një nga këngët më të dëgjuara dhe më e klikuara në Youtube. Mbrëmjne e djeshme që ishte gjysmëfinalja e dytë e ‘Këngës...

Brenda shtëpisë së Valbona Selimllarit

para 5 muajve - Gazeta Express

Mbrëmjen e djeshme prezantuesi i Kengës Magjike, Ardit Gjebrea ka zbuluar një prej surprizave që do të ketë në natën finale të festivalit. Ai ka pohuar se krah tij nuk do të jetë vetëm moderatorja Bora...

Leonora tregon këngën e preferuar për të fituar 'Këngën Magjike'

para 5 muajve - Gazeta Express

Kjo është kënga e preferuar e Leonora Jakupit këtë edicion. Këngëtarja e njohur, Leonora Jakupi e ka përcjellur nga shtëpia festivalin “Kënga Magjike”.Ajo ka ndjekur natën e dytë të këtij festivali dhe...

Shokon Fifi, flet rreth së vërtetës në Këngën Magjike

para 5 muajve - Bota Press

Fifi konkuron në edicionin e 20 të ‘Këngës Magjike’ me këngën ‘Psikopatja jote’ një bashkëpunim me Mc Kreshën. Kënga është pritur shumë mirë nga publiku duke marrë miliona klikime në Youtube për një kohë...

Mc Kresha i 'xhindosur', çfarë ndodhi gjatë performancës në 'Këngën Magjike'

para 5 muajve - Gazeta Express

Menjëherë pas prezantimit me publikun kënga ‘psikopatja jote’ e kënduar nga Fifi dhe MC Kresha morri gjtighë dashurinë e publikut. Mbrëmjen e djeshme, të gjysme finales kur ata u njgitën në skenë, publiku...

Gjithë publiku këndon këngën e Fifit dhe MC Kreshës gjatë performancës 'live' në Këngën Magjike

para 5 muajve - Gazeta Express

Mbrëmë Fifi dhe MC Kresha kanë performuar 'live' hitin 'Psikopatja jote' në gjysmëfinalen e dytë të Këngës Magjike. Dyshja edhe një herë kanë dëshmuar se ata kanë këngën e preferuar të publikut në këtë...

Leonora Jakupi tregon se kush dëshiron ta fitojë festivalin,“Kënga Magjike”

para 5 muajve - Zhurnal

Këngëtarja e njohur, Leonora Jakupi e ka përcjellur nga shtëpia festivalin "Kënga Magjike". Ajo ka ndjekur natën e dytë të këtij festivali dhe tregon haptazi se kush dëshiron të fitojë Këngën Magjike Këngëtarja...

Flori Mumajesi mbrëmë mahniti publikun me performancën e tij

para 5 muajve - Zhurnal

Flori Mumajesi ka performuar mbrëmë në natën e dytë të festivalit "Kënga Magjike 2018". Kantautori i njohur, Flori Mumajesi këtë vit në “Kënga Magjike”, është rikthyer pas tri viteve “Plas”, titullohet...

Kjo i ndodhi Kreshës në performancë, reperi shfaqet i zemëruar në prapaskenën e ‘Kënga Magjike’

para 5 muajve - Zhurnal

Mbrëmë është mbajtur gjysmëfinalja e 'Këngës Magjike'. Në mesin e artistëve të mbetur që do të performonin në natën e mbrëmshme ishte edhe këngëtarja Fifi me reperin, Mc Kresha Kënga e tyre “Psikopatja...

Ronela Hajati flet për karrierën muzikore: Asnjëherë nuk kam fituar çuditërisht…

para 5 muajve - Lajmi.net

Ronela Hajati është njëra nga artistet më të pëlqyera shqiptare. Përgjatë këtyre viteve ajo ka sjell një sërë projektesh me të cilat ka fituar zemrën e publikut, shkruan lajmi.net. Në postimet e fundit...

Nata e dytë gjysmëfinale e “Kënga Magjike 2018”, gjërat që ndodhën mbrëmjen e djeshme në këtë festival

para 5 muajve - Lajmi.net

Mbrëmë në ‘Pallatin e Kongreseve’ në Tiranë është mbajtur gjysmëfinalja e edicionit të 20-të, të festivalit “Kënga Magjike 2018”. Edhe këtë vit “Kënga Magjike” po drejtohet nga producenti, Ardit Gjebrea...

Leonora Jakupi tregon se kush dëshiron ta fitojë festivalin,“Kënga Magjike”

para 5 muajve - Ina

Këngëtarja e njohur, Leonora Jakupi e ka përcjellur nga shtëpia festivalin “Kënga Magjike”. Ajo ka ndjekur natën e dytë të këtij festivali dhe tregon haptazi se kush dëshiron të fitojë Këngën Magjike,...

Flori Mumajesi mbrëmë mahniti publikun me performancën e tij

para 5 muajve - Ina

Flori Mumajesi ka performuar mbrëmë në natën e dytë të festivalit “Kënga Magjike 2018”. Kantautori i njohur, Flori Mumajesi këtë vit në “Kënga Magjike”, është rikthyer pas tri viteve, shkruan lajmi.net....

Jo vetëm Bora dhe Klaudia, natën finale të “Kënga Magjike” prezantojnë edhe 4 bukuroshe!

para 5 muajve - Ina

Mbrëmjen e sotme ka nisur nata e dytë e festivalit Kënga Magjike edicioni i 20-të. Këtë nata nisi nga shtëpia e missit të parë shqiptar Valbona Selimllari ku sëbashku me të ishin të mbledhura aktorja Elia...

Kresha tërbohet në prapaskenë pas performancës, çfarë shkoi keq

para 5 muajve - Albeu

Sot ishte nata e dytë e gjysmëfinaleve të “Kënga Magjike”. Artistët e rinj, por edhe ata Big kanë performuar këngët e tyre për të prekur më pas skenën e finales së madhe. Pak më parë u ngjitën në skenë...

Këngëtarit shqiptar në mëngjes i vdes babai, në mbrëmje performon në "Këngën Magjike"

para 5 muajve - Gazeta Express

Hera e parë që del në një skenë dhe hera e parë në një festival si ai i Këngës Magjike. Kur Arditi e pa për herë të parë foton e Kreshnik Alikajt, u habit pak: “Neë artist?” - pyeti si me çudi, por më...

Kjo i ndodhi Kreshës në performancë, reperi shfaqet i zemëruar në prapaskenën e ‘Kënga Magjike’

para 5 muajve - Lajmi.net

Mbrëmë është mbajtur gjysmëfinalja e 'Këngës Magjike'. Në mesin e artistëve të mbetur që do të performonin në natën e mbrëmshme ishte edhe këngëtarja Fifi me reperin, Mc Kresha, shkruan lajmi.net. Kënga...

Në mëngjes përcolli të atin në banesën e fundit, në mbrëmje këndoi në Këngën Magjike

para 5 muajve - Albeu

Hera e parë që del në një skenë dhe hera e parë në një festival si ai i Këngës Magjike . Kur Arditi e pa për herë të parë foton e Kreshnik Alikajt, u habit pak: “Neë artist?” - pyeti si me çudi, por më...

Nga Valbona te Armina, vajzat tregojnë të pathënat e Këngës Magjike

para 5 muajve - Albeu

Nata e dytë e festivalit “Kënga Magjike ” nisi në një mënyrë tepër të veçantë. Në shtëpinë e Valbona Selimllarit, së bashku me këtë të fundit, qenë të pranishme edhe tre bashkëprezantuese të tjera ndër...

Leonora Jakupi zbulon se kush dëshiron ta fitojë festivalin “Kënga Magjike”

para 5 muajve - RTV 21

Leonora në Instagram ka publikuar këngën e saj favorite të festivalit Këngëtarja e njohur, Leonora Jakupi përmes një postimi që e ka bërë në Instagram ka treguar haptazi këngëtarët favorit të saj në festivalin,...

Flori Mumajesi mbrëmë mahniti publikun me performancën e tij në ‘Kënga Magjike’

para 5 muajve - Lajmi.net

Flori Mumajesi ka performuar mbrëmë në natën e dytë të festivalit "Kënga Magjike 2018". Kantautori i njohur, Flori Mumajesi këtë vit në “Kënga Magjike”, është rikthyer pas tri viteve, shkruan lajmi.net....

Gjithë publiku këndon këngën e Fifit dhe MC Kreshës gjatë performancës ‘live’ në Këngën Magjike

para 5 muajve - Republika

Mbrëmë Fifi dhe MC Kresha kanë performuar ‘live’ hitin ‘Psikopatja jote’ në gjysmëfinalen e dytë të Këngës Magjike. Dyshja edhe një herë kanë dëshmuar se ata kanë këngën e preferuar të publikut në këtë...

Leonora tregon këngën e preferuar për të fituar ‘Këngën Magjike’

para 5 muajve - Bota Press

Kjo është kënga e preferuar e Leonora Jakupit këtë edicion. Këngëtarja e njohur, Leonora Jakupi e ka përcjellur nga shtëpia festivalin “Kënga Magjike”.Ajo ka ndjekur natën e dytë të këtij festivali dhe...

Leonora tregon këngën e preferuar për të fituar ‘Këngën Magjike’

para 5 muajve - Periskopi

Kjo është kënga e preferuar e Leonora Jakupit këtë edicion. Këngëtarja e njohur, Leonora Jakupi e ka përcjellur nga shtëpia festivalin “Kënga Magjike”.Ajo ka ndjekur natën e dytë të këtij festivali dhe...

Humbi në mëngjes të atin, këngëtari ngjitet në skenën e “Këngës Magjike”

para 5 muajve - AlbPortali

Një artist i vërtetë është ai që edhe përse ka përjetuar një fatkeqësi ngjitet në skenë dhe performon! Kështu e prezantoi Ardit Gjebrea këngëtarin e rradhës së kategorisë “New Artist”, Kreshnik Alikaj....

Humbi në mëngjes të atin, këngëtari ngjitet në skenën e “Këngës Magjike”

para 5 muajve - Fakti Ditor

Një artist i vërtetë është ai që edhe përse ka përjetuar një fatkeqësi ngjitet në skenë dhe performon! Kështu e prezantoi Ardit Gjebrea këngëtarin e rradhës së kategorisë “New Artist”, Kreshnik Alikaj....

Flori Mumajesi mbrëmë mahniti publikun me performancën e tij

para 5 muajve - AlbPortali

Flori Mumajesi ka performuar mbrëmë në natën e dytë të festivalit “Kënga Magjike 2018”. Kantautori i njohur, Flori Mumajesi këtë vit në “Kënga Magjike”, është rikthyer pas tri viteve, shkruan lajmi.net....

Nata e dytë gjysmëfinale e “Kënga Magjike 2018”, gjërat që ndodhën mbrëmjen e djeshme në këtë festival

para 5 muajve - AlbPortali

Edhe këtë vit “Kënga Magjike” po drejtohet nga producenti, Ardit Gjebrea përkrah dy bukurosheve shqiptare, Klaudia Pepës dhe Bora Zemanit, shkruan lajmi.net. Loading... Mbrëmja u hap me një lidhje direkte...

Flori Mumajesi mbrëmë mahniti publikun me performancën e tij

para 5 muajve - Fakti Ditor

Flori Mumajesi ka performuar mbrëmë në natën e dytë të festivalit “Kënga Magjike 2018”. Kantautori i njohur, Flori Mumajesi këtë vit në “Kënga Magjike”, është rikthyer pas tri viteve, shkruan lajmi.net....

Flori Mumajesi mbrëmë mahniti publikun me performancën e tij

para 5 muajve - AlbPortali

Kantautori i njohur, Flori Mumajesi këtë vit në “Kënga Magjike”, është rikthyer pas tri viteve, shkruan lajmi.net. Loading... “Plas”, titullohet projekti me të cilin u prezantua në këtë festival, performanca...

Përmbyllet suksesshëm nata e dytë e “Kënga Magjike”, të shtunën finalja e madhe me 20 artistë

para 5 muajve - Telegrafi

Ka përfunduar edhe nata e dytë gjysmëfinale e festivalit “Kënga Magjike 2018”. Në skenën e festivalit u ngjitën plot 20 artistë (të rinj dhe me përvojë), të cilët argëtuan me publikun e tyre. E gjithë...

Leonora Jakupi tregon se kush dëshiron ta fitojë festivalin,“Kënga Magjike”

para 5 muajve - Lajmi.net

Këngëtarja e njohur, Leonora Jakupi e ka përcjellur nga shtëpia festivalin "Kënga Magjike". Ajo ka ndjekur natën e dytë të këtij festivali dhe tregon haptazi se kush dëshiron të fitojë Këngën Magjike,...

Jo vetëm Bora dhe Klaudia, këto janë katër prezantueset e tjera të ‘Këngës Magjike’

para 5 muajve - Lajmi.net

Sonte është duke u mbajtur nata e dytë e edicionit të 20-të, të festivalit “Kënga Magjike 2018”. Këtë vit përkrah moderatorit, Ardit Gjebrea janë edhe dy bukuroshet e njohura shqiptare, Bora Zemani dhe...

Arditi bashkon babë e bijë në “Këngën Magjike” pas 7 vitesh

para 5 muajve - RTV 21

Momente emocionuese në natën e dytë gjysmëfinale të festivalit Prezantuesi i njohur shqiptar, Ardit Gjebrea nuk ndalon duke befasuar për çdo vit shikuesit e festivalit “Kënga Magjike”. Gjebrea këtë herë...

Pas Klaudia Pepës edhe Bora Zemani ka një surprizë në ‘Kënga Magjike’

para 5 muajve - Lajmi.net

Tashmë ka startuar nata e dytë e festivalit “Këngja Magjike 2018”. Edhe këtë mbrëmje nuk mungojnë surprizat për shikuesit e këtij festivali madhështor, shkruan lajmi.net. Mbrëmë balerina, Klaudia Pepa...

(Video ekskluzive)Diçka nuk shkoi gjatë performancës, Mc Kresha i nevrikosur në prapaskenën e “Kënga Magjike”

para 5 muajve - Blitz

Sot ishte nata e dytë e gjysmëfinaleve të “Kënga Magjike”. Artistët e rinj, por edhe ata Big kanë performuar këngët e tyre për të prekur më pas skenën e finales së madhe. Pak më parë u ngjitën në skenë...

U tha se ishte për Elvanën, Flori tregon kujt ia dedikoi këngën ?Plas?

para 5 muajve - Albeu

Edhe pse u përfol shumë si një dedikim për Elvana Gjatën, në fakt Flori ka vendosur ta tregojë vetë se kujt i përket kjo këngë. Flori këndon sot në natën e dytë të spektaklit dhe para mbrëmjes së madhe...

Bora Zemani dhe Klaudia Pepa shkëlqejnë në natën e dytë të ‘Këngës Magjike’

para 5 muajve - Lajmi.net

Është duke u zhvilluar nata e dytë e festivalit "Kënga Magjike 2018". Nuk ka dyshim se ato që kanë rrëmbyer vëmendjen e të gjithëve janë dy prezantueset e këtij festivali, Bora Zemani dhe Klaudia Pepa,...

Jo vetëm Bora dhe Klaudia, natën finale të “Kënga Magjike” prezantojnë edhe 4 bukuroshe!

para 5 muajve - Gazeta Express

Mbrëmjen e sotme ka nisur nata e dytë e festivalit Kënga Magjike edicioni i 20-të. Këtë nata nisi nga shtëpia e missit të parë shqiptar Valbona Selimllari ku sëbashku me të ishin të mbledhura aktorja Elia...

“Rikthehem pas një viti, mos më urreni por më votoni miq”

para 5 muajve - Lajmi.net

Këngëtari i njohur shqiptar, Erik Lloshi është rikthyer pas një viti në "Kënga Magjike". Ai këtë vit vjen më i fuqishëm se kurrë me projektin e tij “Mos më urre”, që u prit mjaft mirë nga publiku, shkruan...

Ja kush do e hapë natën e dytë të festivalit “Kënga Magjike”

para 5 muajve - Lajmi.net

Sonte mbahet nata e dytë e festivalit “Kënga Magjike 2018”. E në këtë natë do të performojnë emra të mëdhenj të cilët do ndezin skenën e Këngës Magjike, shkruan lajmi.net. Dje ky festival ishte hapur nga...

Mbrëmë nga suprizoi Klaudia, sot e ka radhën Bora Zemani

para 5 muajve - Albeu

Mbrëmja e djeshme në Këngën Magjike erdhi plot supriza. Padyshim tërhoqi vëmendjen performanca e balerinës Klaudia Pepa me djemtë e Amici. Moderatorja Bora Zemani do të kërcejë gjithashtu! Qe koreografi...

A do e fitojë Aurela Gace edhe këtë vit "Kënga Magjike"? Flet këngëtarja

para 5 muajve - Gazeta Express

Nëse është Aurela, të gjithë të tjerët “dridhen”, sepse sa herë është në garë ajo, nuk ka më sfidë – ajo është fituese. Por këtë vit, ajo që është kthyer në klishe ‘Aurela fiton Këngën Magjike’, me sa...

Flori: “Dashuria i jep kuptim jetës”

para 5 muajve - Ina

Kënga e Flori Mumajesit “Plas”, konkurrente në festivalin Kënga Magjike 2018 ka grumbulluar një numër të madh fansash dhe po dëgjohet kudo ku ka shqiptarë. Me këtë fakt është i vetëdijshëm edhe vetë kantautori,...

Jo vetëm Bora dhe Klaudia, natën finale të ‘Kënga Magjike’ prezantojnë edhe 4 bukuroshe!

para 5 muajve - Tetova Sot

Mbrëmjen e sotme ka nisur nata e dytë e festivalit Kënga Magjike edicioni i 20-të. Këtë nata nisi nga shtëpia e missit të parë shqiptar Valbona Selimllari ku sëbashku me të ishin të mbledhura ish-Missi...

Jo vetëm Bora dhe Klaudia, zbulohen katër prezantueset e tjera të “Kënga Magjike 2018”

para 5 muajve - Blitz

Startoi sonte nata e dytë gjysmëfinale e edicionit të 20-të “Këngës Magjike 2018” Qw nw fillim, u bulua edhe njw kurioitet qw pwrfulor ditw efundit, duke zbuluar edhe partneret e tjera që do të shoqërojnë...

(Ekskluzive) Këngëtari i “Kënga Magjike” dje humbi të atin por pas pak do të ngjitet të këndojë në skenën e Pallatit të Kongreseve

para 5 muajve - Blitz

Një nga këngëtarët që do të ngjitet sot në skenën e “Kënga Magjike” ka humbur një njeri të shtrenjtë. Bëhet fjalë për Kreshnik Alikajn konkurrent në kategorinë ” New Artist” me këngën “Instagrami”. Ditën...

Flori: “Dashuria i jep kuptim jetës”

para 5 muajve - Klan Kosova

Kënga e Flori Mumajesit “Plas”, konkurrente në festivalin Kënga Magjike 2018 ka grumbulluar një numër të madh fansash dhe po dëgjohet kudo ku ka shqiptarë. Me këtë fakt është i vetëdijshëm edhe vetë kantautori,...

Flori Mumajesi më në fund zbuloi se kujt i dedikohet ‘Plas’

para 5 muajve - Gazeta Express

Kënga e tij ka bërë bujë që nga prezantimi në Këngën Magjike Flori Mumajesi është rikthyer në qendër të vëmendjes së mediave rozë, pas një kohe disi të gjatë jashtë skenës muzkore shqiptare. Flori Mumajesi...

Bora Zemani ka një surprizë që askush nuk e pret

para 5 muajve - Gazeta Express

Natën e parë të e “Kënga Magjike 2018″, u mbyll mbrëmë me gjithë surprizat që rezervon ky spektakël muzikor. Një ndër momentet e rëndësishme që shijuam në mbrëmjën e kaluar ishte edhe një performancë kërcimi...

Flori tregon se e kujt është kënga “Plas”

para 5 muajve - RTV 21

“Kjo këngë nuk është më vetëm kënga ime…” Kantautori i njohur shqiptar, Flori Mumajesi pas një periudhe të gjatë “heshtjeje muzikore” është rikthyer me këngët “Ja ke bo vetes” dhe “Plas”. Këto dy këngë...

(Ekskluzive) Këngëtari i “Kënga Magjike” dje humbi të atin por pas pak do të ngjitet të këndojë përpara qindra shikuesve

para 5 muajve - Blitz

Një nga këngëtarët që do të ngjitet sot në skenën e “Kënga Magjike” ka humbur një njeri të shtrenjtë. Bëhet fjalë për Kreshnik Alikajn konkurrent në kategorinë ” New Artist” me këngën “Instagrami”. Ditën...

Bora Zemani ka një surprizë që askush nuk e pret

para 5 muajve - Tetova Sot

Natën e parë të e “Kënga Magjike 2018″, u mbyll mbrëmë me gjithë surprizat që rezervon ky spektakël muzikor. Një ndër momentet e rëndësishme që shijuam në mbrëmjën e kaluar ishte edhe një performancë kërcimi...

Flori Mumajesi ka disa fjalë për dashurinë…

para 5 muajve - Prive

“Plas” quhet kënga me të cilën Flori Mumajesi është prezantuar këtë vit në festivalin Kënga Magjike. Këngëtari performoi me shumë emocione në natën e prezantimit, ndërsa sonte pritet të dalë sërish para...

Këngëtari i njohur ka një motiv që të shkëlqejë sonte në Kënga Magjike!

para 5 muajve - Tetova Sot

Sonte mbrëma  do të mbahet gjysmëfinalja e dytë e spektaklit Kënga Magjike. Këngëtari Erik Lloshi konkurron këtë edicion me këngën “Mos urre”, e duket se ai paska një arsye të fortë që të shkëlqejë sonte....

Flori për këngën e tij: Është e të gjithë atyre që kanë dashuruar dhe dashurojnë vërtetë

para 5 muajve - Lajmi.net

"Plas", është kënga me të cilën Flori Mumajesi prezantohet në "Kënga Magjike 2018". Ky projekt i Florit u prit tejet mirë nga publiku, një baladë e cila tregon më shumë se ç’duhet për dashurinë, shkruan...

Nata finale e ‘Këngës Magjike’ formalitet, publiku tashmë ka shpallur fituesit

para 5 muajve - Lajmi.net

Festivali “Kenga Magjike” ka nisur atëherë kur muzika e vërtetë shqiptare duhej të rilindte dhe kur më shumë se kushdo, emrat e saj të vërtetë, ikonat e një brezi të tërë artistësh do të ringjallnin vlerat...

Sonte nata e dytë e “Kënga Magjike”, zbulohet surpriza e Bora Zemanit

para 5 muajve - Blitz

Natën e parë të e “Kënga Magjike 2018″, u mbyll mbrëmë me gjithë surprizat që rezervon ky spektakël muzikor. Një ndër momentet e rëndësishme që shijuam në mbrëmjën e kaluar ishte edhe një performancë kërcimi...

U fol se nuk do të përformojë për shkak problemeve me peshën, reagon Fifi

para 5 muajve - Ina

Dje në media qarkulloi një lajm ku shkruhej se këngëtarja e njohur Fifi nuk do të përformonte në natën e dytë gjysëmfinale të “Kënga Magjike” për shkak të problemeve me peshën e saj . Gjithashtu thuhej...

Flori Mumajesi në “Kënga Magjike” me një dedikim

para 5 muajve - Klan Kosova

Gjatë mbrëmjes së kaluar në “Kënga Magjike” këngëtari i njohur, Flori Mumajesi nuk mori pjesë si garues për shkak të gjendjes së keqe shëndetësore. Ai pavarësisht këtij fakti vendosi të ulej bashkë me...

U tha se ja dedikonte Elvanës! Flori Mumajesi më në fund zbuloi se kujt i dedikohet ‘Plas’: Kjo këngë është për… [FOTO]

para 5 muajve - Gazeta Monitor

Flori Mumajesi është rikthyer në qendër të vëmendjes së mediave rozë, pas një kohe disi të gjatë jashtë skenës muzkore shqiptare. Sot Flori do të performojë në skenën e Këngës Magjike me baladën “Plas”...

U fol se nuk do të përformojë për shkak problemeve me peshën, reagon Fifi

para 5 muajve - Blitz

Dje në media qarkulloi një lajm  ku shkruhej  se këngëtarja e njohur  Fifi nuk do të përformonte në natën e dytë gjysëmfinale të “Kënga Magjike” për shkak të problemeve me peshën e saj . Gjithashtu thuhej...

U tha se nuk del dot në skenë për shkak të peshës, reagon për herë të parë Fifi

para 5 muajve - Gazeta Express

Ka qenë një lajm i vetëm pak orëve më parë, ku u përfol gjatë në media se këngëtarja e njohur Fifi, mundet që të mos dalë të performojë në skenën e "Këngës Magjike", pikërisht për shkak të problemeve me...

Priten netë të tensionuara në Kënga Magjike, ja ish-partnerët që i bën bashkë spektakli

para 6 muajve - Albeu

Mbrëmja e djeshme ishte gjysmefinalja e parë e Këngës Magjike dhe duhet thënë se pati mjaft emocione. Arditi prezantoi krah Bora Zemanit dhe Klaudia Pepas, ndërkohë që pati një pjesë interpretimesh edhe...

Nata e parë gjysmëfinale e “Kënga Magjike 2018”, 6 gjërat që ndodhën mbrëmjen e djeshme gjatë këtij festivali

para 5 muajve - Blitz

Nën drejtimin e producentit, Ardit Gjebrea dhe dy prezantueseve simpatike përkrah tij, Bora Zemani dhe Klaudia Pepa, u përmbyll me sukses nata e parë gjysmëfinale e “Kënga Magjike” e cila solli në skenën...

Olti Curri tallet me Klaudia Pepën

para 6 muajve - Lajmi.net

Klaudia Pepa dhe Bora Zemani janë dy prezantueset e ‘’Këngës Magjike’’. Prezantueset e edicionit të sivjetmë të ‘’Këngës Magjike’’ përkrah Ardit Gjebresë janë Klaudia Pepa dhe Bora Zemani, shkruan lajmi.net....

U bë nami në skenën e Këngës Magjike, si u veshën mbrëmë VIP-at? (FOTO LAJM)

para 6 muajve - Albeu

Mbrëmja e djeshme shënoi gjysmëfinalen e parë të spektaklit "Kënga Magjike ". Ky spektakël mbante këtë vit edicionin e 20 dhe mbrëmë pati një luftë të fortë mes artistëve. Në krah të Ardit Gjebreas prezantuan...

Nuk del në skenë për shkak të peshës? Reagon këngëtarja shqiptare

para 6 muajve - Albeu

Fifi konkurron këtë vit në " Kënga Magjike " me këngën "Psikopatja jote" që vjen në bashkëpunim me Mc Kresha. Kënga është pëlqyer shumë dhe është pretendente për fituese. Mirëpo ditën e sotme u përhap...

U tha se nuk del dot në skenë për shkak të peshës, reagon për herë të parë Fifi

para 5 muajve - Bota Press

Ka qenë një lajm i vetëm pak orëve më parë, ku u përfol gjatë në media se këngëtarja e njohur Fifi, mundet që të mos dalë të performojë në skenën e “Këngës Magjike”, pikërisht për shkak të problemeve me...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK