http://kariera.mk

Bebe Rexha: Për të gjitha vajzat shqiptare – gjithçka është e mundur, ndiqni ëndrrat tuaja

para 5 muajve - Telegrafi

Dy këngëtaret shqiptare me famë botërore, Bebe Rexha dhe Dua Lipa, janë përfshirë në listën e nominimeve për ceremoninë e ‘Grammy Awards 2019’. Nuk ka dyshim se ato kanë qenë shumë të emocionuara me rastin...

Billboard: Bebe i bën urim të përzemërt Duas për nominimin për Grammy – “Në zemrën time, tashmë kemi fituar”

para 5 muajve - Telegrafi

Bebe Rexha dhe Dua Lipa janë gëzuar në masë të madhe për nominimin e tyre për ‘Grammy Awards 2019’, ndërsa për këngëtaren me origjinë nga Dibra nominimi i tyre shkon përtej arritjeve muzikore dhe shënon...

Bebe Rexha e emocionuar: Dua tashmë kemi fituar, vajza shqiptare mos ndaloni së ndjekuri ëndrrën

para 5 muajve - Koha.net

Bebe Rexha është gëzuar jashtëzakonisht shumë që ajo dhe Dua Lipa janë nominuar për Grammy, e edhe më shumë e gëzon fakti se të dyja janë shqiptare. Në një postim në Twitter ajo ka shkruar se tashmë ato...

Dafina iu gëzohet sukseseve të kolegeve të saja

para 5 muajve - RTV 21

Dafina flet për Beben, Duan dhe Ritën Këngëtarja e njohur kosovare, Dafina Zeqiri është mjaft aktive në skenën muzikore. Ajo këtë vit u rikthye në Kosovë për të sjellur hite të padiskutueshme në muzikën...

Billboard: Dy shqiptare nominohen për “Grammy”, Bebe Rexha me urim të përzemërt për Duan

para 5 muajve - Lajmi.net

Bebe Rexha ka shprehur urimin e përzemërt për Dua Lipën pas nominimit për "Grammy", duke i thënë "Në zemrën time, tashmë kemi fituar". Bebe Rexha dhe Dua Lipa ishin të entuziazmuara pasi u nominuan për...

Dafina Zeqiri ka disa fjalë për sukseset e Ritës, Duas dhe Bebes

para 5 muajve - Lajmi.net

Artistet shqiptare që po gëzojnë famë ndërkombëtare, çdo ditë numërojnë suksese të reja në karrierën e tyre. Rita Ora, Dua Lipa dhe Bebe Rexha, janë tre emra që na bëjnë krenarë gjithë shqiptarëve, shkruan...

Bebe Rexha akuzohet se nuk e meriton nominimin në “Grammy 2019”

para 5 muajve - Prive

Është hera e parë që këngëtarja më origjinë shqiptare, Bebe Rexha të nominohet në kategorinë si “Artisti i ri më i mirë” në “Grammy 2019”. Ky nominim këngëtaren Rexha e gëzoj jashtë mase, sa që publikoi...

Shqiptarja Dua Lipa shënoi suksesin e radhës: Dy nominime për…

para 5 muajve - Mapo

Ajo është një këngëtare që po shkëlqen në karrierën e saj muzikore. Dua Lipa, u pa në një video e mbuluar nga lotë gëzimi, pasi u nominua për dy çmime prestigjoze muzikore Grammy. “Dy nominime për Grammy!...

Bebe Rexha: Për të gjitha vajzat shqiptare – gjithçka është e mundur, ndiqni ëndrrat tuaja

para 5 muajve - Pa censure

Dy këngëtaret shqiptare me famë botërore, Bebe Rexha dhe Dua Lipa, janë përfshirë në listën e nominimeve për ceremoninë e ‘Grammy Awards 2019’. Nuk ka dyshim se ato kanë qenë shumë të emocionuara me rastin...

Billboard: Dy shqiptare nominohen për “Grammy”, Bebe Rexha me urim të përzemërt për Duan

para 5 muajve - Tetova Sot

Bebe Rexha ka shprehur urimin e përzemërt për Dua Lipën pas nominimit për “Grammy”, duke i thënë “Në zemrën time, tashmë kemi fituar”. Bebe Rexha dhe Dua Lipa ishin të entuziazmuara pasi u nominuan për...

Dafina Zeqiri ka disa fjalë për sukseset e Ritës, Duas dhe Bebes

para 5 muajve - Tetova Sot

Artistet shqiptare që po gëzojnë famë ndërkombëtare, çdo ditë numërojnë suksese të reja në karrierën e tyre. Rita Ora, Dua Lipa dhe Bebe Rexha, janë tre emra që na bëjnë krenarë gjithë shqiptarëve, Këngëtarja...

Suksesi i radhës i Dua Lipas: Dy nominime për Grammy

para 5 muajve - Java News

Ajo është një këngëtare që po shkëlqen në karrierën e saj muzikore. Dua Lipa, u pa në një video e mbuluar nga lotë gëzimi, pasi u nominua për dy çmime prestigjoze muzikore Grammy. “Dy nominime për Grammy!...

Rita Ora shkëlqeu mbrëmë në Berlin, kështu po dukej

para 5 muajve - Ina

Rita Ora ka publikuar albumin e ri “Phoenix” pas gjashtë vitesh. Artistja shqiptare me famë botërore, Rita Ora po vazhdon akoma të promovojë albumin e saj të ri të publikuar para disa jave, shkruan lajmi.net....

Bebe Rexha dhuron performancë të ‘zjarrtë’ në New York

para 5 muajve - Tetova Sot

Ajo është njëra prej këngëtareve më të kërkuara të momentit në botë e cila edhe morri nominimin e parë në ndarjen e çmimeve Grammy. Bëhet fjalë për Bebe Rexha e cila këtë herë ‘pushtoj’ skenën e iHeartRadio...

Dua Lipa me poza atraktive nga New Yorku

para 5 muajve - Telegrafi

Ajo bëri histori duke u nominuar për herë të parë në dy kategori për çmimet “Grammy 2019”. Dhe artistja shqiptare, Dua Lipa, bëri që edhe njëherë e gjithë vëmendje të kthehet nga ajo, duke iu referuar...

Rita Ora shkëlqeu mbrëmë në Berlin, kështu po dukej

para 5 muajve - Lajmi.net

Rita Ora ka publikuar albumin e ri “Phoenix” pas gjashtë vitesh. Artistja shqiptare me famë botërore, Rita Ora po vazhdon akoma të promovojë albumin e saj të ri të publikuar para disa jave, shkruan lajmi.net....

Rita Ora vishet kuqezi për të pritur festat

para 5 muajve - Gazeta Shqip

Yjet kanë nisur përgatitjet për festat e fundvitit, madje kanë publikuar edhe foto për fansat e tyre. Së fundmi është këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora e cila është veshur kuq e zi për të...

Rita Ora mahnit publikun e veshur kuq e zi në Berlin

para 5 muajve - Telegrafi

Këngëtarja shqiptare me famë ndërkombëtare, Rita Ora, po vazhdon të promovjë albumin e saj të ri “Phoenix”. Pas performancës fantastike në emisionin e “Jimmy Kimmel”, Rita ka udhëtuar drejt Gjermanisë,...

Bebe Rexha akuzohet se nuk e meriton nominimin në “Grammy 2019”

para 5 muajve - Ina

Është hera e parë që këngëtarja më origjinë shqiptare, Bebe Rexha të nominohet në kategorinë si “Artisti i ri më i mirë” në “Grammy 2019”. Ky nominim këngëtaren Rexha e gëzoj jashtë mase, sa që publikoi...

Dua Lipa me poza atraktive nga New Yorku[Foto]

para 5 muajve - AlbPortali

Ajo bëri histori duke u nominuar për herë të parë në dy kategori për çmimet “Grammy 2019”. Loading... Dhe artistja shqiptare, Dua Lipa, bëri që edhe njëherë e gjithë vëmendje të kthehet nga ajo, duke iu...

Dua Lipa me poza atraktive nga New Yorku[Foto]

para 5 muajve - Fakti Ditor

Ajo bëri histori duke u nominuar për herë të parë në dy kategori për çmimet “Grammy 2019”. Dhe artistja shqiptare, Dua Lipa, bëri që edhe njëherë e gjithë vëmendje të kthehet nga ajo, duke iu referuar...

Bebe Rexha akuzohet se nuk e meriton nominimin në “Grammy 2019”

para 5 muajve - Klan Kosova

Është hera e parë që këngëtarja më origjinë shqiptare, Bebe Rexha të nominohet në kategorinë si “Artisti i ri më i mirë” në “Grammy 2019”. Ky nominim këngëtaren Rexha e gëzoj jashtë mase, sa që publikoi...

Lipa: Do ta përfaqësoj Kosovën dhe Britaninë në Grammy

para 5 muajve - Alsat-M

Këngëtarja kosovaro-britanike, Dua Lipa ka treguar për Billboard sa krenare është me faktin që ka marrë dy nominime për Grammy Awards. “Është nominimi më i rëndësishëm që mund të marrësh. Kaq shumë artistë...

Rita ka prezantuar rekordet e vitit 2018

para 5 muajve - TV21

Këngëtarja e njohur shqiptare me famë botërore, Rita Ora ka publikuar sukseset që ka arritur gjatë vitit 2018. “Femra me top 10 këngë solo në historinë e Anglisë, përmbi 1.7 miliard kërkime, 250 milionë...

Në këtë formë ‪Rita Ora‬ uron Bebe Rexhën për nominimin

para 5 muajve - Albinfo

Pasi një ditë më parë u bënë të ditura nominimet për çmimet “Grammy”, ku Dua Lipa është nominuar për dy çmime dhe për një tjetër Bebe Rexha, ka reaguar këngëtarja Rita Ora, transmeton albinfo.ch. Ajo ka...

Spotify publikon statistikat e Butrint Imerit gjatë vitit 2018

para 5 muajve - Lajmi.net

Viti 2018 ishte tejet i suksesshëm edhe për këngëtarin, Butrint Imeri. Përgjatë këtij viti Imeri ka sjell një sërë projektesh të cilat në kanalin Youtube mblodhën miliona klikime, shkruan lajmi.net. Këtë...

Rita Ora mahnit publikun e veshur kuq e zi në Berlin

para 5 muajve - Ekonomia Online

Këngëtarja shqiptare me famë ndërkombëtare, Rita Ora, po vazhdon të promovjë albumin e saj të ri “Phoenix”. Pas performancës fantastike në emisionin e “Jimmy Kimmel”, Rita ka udhëtuar drejt Gjermanisë,...

Nga Dua Lipa te Dafina Zeqiri e Dhurata Dora – vajzat shqiptare fuqizojnë gratë me këngë

para 5 muajve - Prive

“New Rules” e Dua Lipës, ishte kënga që e vulosi suksesin e saj, pasi që i fliste botës për fuqinë e vajzave dhe i jepte ca rregulla se si s’duhet ta kthesh asnjëherë ish të dashurin në jetën tënde. Dua...

Publikohen statistikat, Butrint Imeri u dëgjua mbi 10 milionë herë brenda vitit në “Spotify”

para 5 muajve - Telegrafi

Butrint Imeri është dëgjuar mbi 10 milionë herë brenda vitit, sipas statistikave të “Spotify” Platforma më e madhe digjitale e muzikës në botë, “Spotify”, ka nxjerrë së fundmi statistikat e klikimeve të...

E uroi Bebe Rexhën për nominim ne Grammy, por çfarë i tha Rita Ora – Dua Lipës?

para 5 muajve - Prive

Dy shqiptaret kanë shkruar histori në muzikë. Këngëtaret me origjinë shqiptare, Bebe Rexha dhe Dua Lipa, janë nominuar që të dyja për çmime Grammy dhe kjo është fantastike. Dy emrat e njohur garojnë në...

Pas nominimit në “Grammy Awards”, Vlora Çitaku thotë disa fjalë për Dua Lipën

para 5 muajve - RTV 21

Suksesit të madh të Duas iu gëzua edhe Ambasadorja e Kosovës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës Dua Lipa dje është nominuar në çmimet GRAMMY, në dy kategori për ‘Artistja më e mirë” si dhe “Kënga më e...

Emocionet e Dua Lipës po vazhdojnë – këngëtarja qenka shokuar nga nominimi në Grammy

para 5 muajve - Prive

Dua Lipa shpërtheu në lot kur e mori vesh se është nominuar në dy kategori nga akademia muzikore e Gram,y. Duke e pritur shpalljen e të nominuarve me miqtë e saj, ajo ka shpërthyer në lot posa ka dëgjuar...

Dalin statistikat, ja sa herë është dëgjuar Butrint Imeri në Spotify këtë vit

para 5 muajve - Prive

Një emër shumë i suksesshëm në muzikën shqiptare, ai numëron me mijëra klikime në këngët e tij në Youtube. Dhe nëse suksesin e Butrint Imerit e masim me pjesën digjitale, ai po del i suksesshëm edhe në...

Rita ka prezantuar rekordet e vitit 2018

para 5 muajve - RTV 21

Vit i suksesshëm për Ritën Këngëtarja e njohur shqiptare me famë botërore, Rita Ora ka publikuar sukseset që ka arritur gjatë vitit 2018. “Femra me top 10 këngë solo në historinë e Anglisë, përmbi 1.7...

Dua mahnit në Jingle Ball

para 5 muajve - Koha.net

Pasi performoi në Philadelphia, Dua Lipa kaloi të premten mbrëma në Jingle Ball të New Yorkut. Këngëtarja nga Kosova mahniti të pranishmit gjatë parakalimit në qilimin e kuq në Madison Square Garden, derisa...

Spotify prezanton rekordet e Rita Orës për vitin 2018

para 5 muajve - Lajmi.net

Viti 2018 nuk ka dyshim se ka qenë mjaft i suksesshëm edhe për Rita Orën. Këngëtarja shqiptare me famë ndërkombëtare, Rita Ora ka publikuar sukseset që ka arritur gjatë vitit 2018, shkruan lajmi.net. “Femra...

Dua Lipa premton: Do të përfaqësoj Kosovën dhe Britaninë në Grammy

para 5 muajve - TV21

Këngëtarja kosovare, Dua Lipa ka treguar për Billboard sa krenare është me faktin që ka marrë dy nominime për Grammy Awards. “Është nominimi më i rëndësishëm që mund të marrësh. Kaq shumë artistë që unë...

Lipa: Do ta përfaqësoj Kosovën dhe Britaninë në Grammy

para 5 muajve - Ina

Këngëtarja kosovaro-britanike, Dua Lipa ka treguar për Billboard sa krenare është me faktin që ka marrë dy nominime për Grammy Awards. “Është nominimi më i rëndësishëm që mund të marrësh. Kaq shumë artistë...

U nominua në Grammy Awards, Vesa Luma thotë dy fjalë për Dua Lipën

para 5 muajve - Lajmi.net

Sukseset e artisteve shqiptare nuk kanë të ndalur. Dua Lipa dje u nominua në çmimet GRAMMY, në dy kategori atë si ‘Artistja më e mirë e re’ dhe ‘Kënga më e mirë e zhanrit Dance’, shkruan lajmi.net. Këtë...

Babai i Dua Lipës, Dukagjin Lipa krenar me të bijën: E dija se kishe lindur për ta bërë këtë

para 5 muajve - Telegrafi

Dita e së premtes ka qenë shumë me fat për dy artistet e njohura shqiptare me famë botërore, Dua Lipa dhe Bebe Rexha. Kjo pasi dy bukuroshet tona ia arritën të nominoheshin në dy nga kategoritë e ngjarjes...

Bebe Rexha akuzohet se nuk e meriton nominimin në “Grammy 2019”

para 5 muajve - Ekonomia Online

Është hera e parë që këngëtarja më origjinë shqiptare, Bebe Rexha të nominohet në kategorinë si “Artisti i ri më i mirë” në “Grammy 2019”. Ky nominim këngëtaren Rexha e gëzoj jashtë mase, sa që publikoi...

Dua Lipa mahnitë me veshjen e fundit

para 5 muajve - Sovrani

Pasi performoi në Philadelphia, Dua Lipa kaloi të premten mbrëma në Jingle Ball të New Yorkut. Këngëtarja nga Kosova mahniti të pranishmit gjatë parakalimit në qilimin e kuq në Madison Square Garden, derisa...

Lipa: Do ta përfaqësoj Kosovën dhe Britaninë në Grammy

para 5 muajve - Ina

Këngëtarja kosovaro-britanike, Dua Lipa ka treguar për Billboard sa krenare është me faktin që ka marrë dy nominime për Grammy Awards. “Është nominimi më i rëndësishëm që mund të marrësh. Kaq shumë artistë...

Me veshje si kjo se keni parë kurrë Dua Lipën

para 5 muajve - Lajmi.net

Dua Lipa është bërë këngëtarja e parë shqiptare që nominohet nga akademia muzikore amerikane, Grammy Awards. Dua dje u nominua në dy kategori, atë si “Artistja më e mirë e re” dhe “Kënga më e mirë e zhanrit...

Rita Ora vishet kuq e zi për festat e fundvitit

para 5 muajve - Lajmi.net

Festat e fundvitit janë afruar. Duket se tashmë yjet kanë filluar përgatitjet për festat e fundvitit të cilët edhe kanë publikuar pamje për fansat e tyre, shkruan lajmi.net. Së fundmi është këngëtarja...

Spotify publikon statistikat e Butrint Imerit gjatë vitit 2018

para 5 muajve - AlbPortali

Përgjatë këtij viti Imeri ka sjell një sërë projektesh të cilat në kanalin Youtube mblodhën miliona klikime, shkruan lajmi.net. Loading... Këtë e dëshmon edhe vetë artisti teksa publikon të arriturat e...

Butrint Imeri u dëgjua mbi 10 milionë herë brenda vitit në “Spotify”

para 5 muajve - Ekonomia Online

Butrint Imeri është dëgjuar mbi 10 milionë herë brenda vitit, sipas statistikave të “Spotify” Platforma më e madhe digjitale e muzikës në botë, “Spotify”, ka nxjerrë së fundmi statistikat e klikimeve të...

Spotify prezanton rekordet e Rita Orës për vitin 2018[Foto]

para 5 muajve - Fakti Ditor

Këngëtarja shqiptare me famë ndërkombëtare, Rita Ora ka publikuar sukseset që ka arritur gjatë vitit 2018, shkruan lajmi.net. “Femra me top 10 këngë solo në historinë e Anglisë, Përmbi 1.7 bilionë kërkime,...

Vlora Çitaku krenare me suksesin e Dua Lipës[Foto]

para 5 muajve - Fakti Ditor

Dua Lipa dhe Bebe Rexha janë dy shqiptaret që kanë arritur të nominohen në këtë ceremoni në mesin e shumë artistëve me famë botërore, shkruan lajmi.net. Dua Lipa është nominuar në dy kategori, “Artistja...

​Bebe Rexha në listën e këngëtarëve më të dëgjuar në 2018

para 5 muajve - Periskopi

Billboard ka publikuar listën e 10 këngëve më të dëgjuara gjatë vitit 2018. Aty kryeson reperi Drake me projektin “God’s Plan”, i ndjekur nga artistë të tjerë me famë botërore. Ndër ta është edhe këngëtarja...

Babai i Dua Lipës, krenar me të bijën: E dija se kishe lindur për ta bërë këtë

para 5 muajve - Ekonomia Online

Dita e së premtes ka qenë shumë me fat për dy artistet e njohura shqiptare me famë botërore, Dua Lipa dhe Bebe Rexha. Kjo pasi dy bukuroshet tona ia arritën të nominoheshin në dy nga kategoritë e ngjarjes...

Bebe Rexha në listën e këngëtarëve më të dëgjuar në 2018

para 5 muajve - AlbPortali

Billboard ka publikuar listën e 10 këngëve më të dëgjuara gjatë vitit 2018. AlbPortali: Nëse shtypni reklamat në lajmet që lexoni këtu, ju mundësoni të funksionojmë si portal i pavarur. Ju falemnderit...

Bebe Rexha në listën e këngëtarëve më të dëgjuar në 2018

para 5 muajve - KosovaPress

Aty kryeson reperi Drake me projektin “God’s Plan”, i ndjekur nga artistë të tjerë me famë botërore. Ndër ta është edhe këngëtarja shqiptare Bebe Rexha. “Meant to be” me Florida Georgia Line renditet në...

Me veshje si kjo se keni parë kurrë Dua Lipën

para 5 muajve - AlbPortali

Dua dje u nominua në dy kategori, atë si “Artistja më e mirë e re” dhe “Kënga më e mirë e zhanrit Dance”, shkruan lajmi.net. Loading... Lajmin e bëri të ditur në rrjete sociale, e cila solli një video...

Dua Lipa pas nominimit në Grammy Awards: Ndjej se përfaqësoj Kosovën, është një moment i madh krenarie për mua

para 5 muajve - Telegrafi

“Fillova me shampanjë që në mëngjes”, tregon këngëtarja shqiptare e cila gjatë ditës së premte kremtoi një ndër sukseset më të mëdha në karrierën e saj. Dua Lipa ishte në një takim të premten në mëngjes,...

Me një puthje në buzë, Rita Ora i uron Bebe Rexhës nominin e saj në “Grammy Awards”

para 5 muajve - Telegrafi

Bebe Rexha ka shënuar së fundmi një nga sukseset më të mëdha në karrierën e saj, duke arritur të nominohet në një nga kategoritë e ngjarjes më të madhe muzikore, “Grammy Awards”. Rexha gjendet e nominuar...

Vlora Çitaku krenare me suksesin e Dua Lipës

para 5 muajve - Lajmi.net

Sot është publikuar lista me të nominuarit për "Grammy Awards". Dua Lipa dhe Bebe Rexha janë dy shqiptaret që kanë arritur të nominohen në këtë ceremoni në mesin e shumë artistëve me famë botërore, shkruan...

Jo vetëm Dua: Me dy shqiptare të nominuara për Grammy, shkruhet historia

para 5 muajve - Prive

Pas Dua Lipas, edhe këngëtarja tjetër shqiptare me famë botërore Bebe Rexha është nominuar për Grammy. Ishte Bebe Rexha e cila ka treguar se është nominuar për çmimin Best New Artist. Rexha e rrethuar...

Lipa: Do ta përfaqësoj Kosovën dhe Britaninë në Grammy

para 5 muajve - Koha.net

Këngëtarja kosovaro-britanike, Dua Lipa ka treguar për Billboard sa krenare është me faktin që ka marrë dy nominime për Grammy Awards. “Është nominimi më i rëndësishëm që mund të marrës. Kaq shumë artistë...

Lipa: Do ta përfaqësojë Kosovën dhe Britaninë në Grammy

para 5 muajve - Koha.net

Këngëtarja kosovaro-britanike, Dua Lipa ka treguar për Billboard sa krenare është me faktin që ka marrë dy nominime për Grammy Awards. “Është nominimi më i rëndësishëm që mund të marrës. Kaq shumë artistë...

Mbi 1.7 miliardë herë e dëgjuar dhe e shpërblyer me çmime – Rita Ora falënderon fansat për këtë vit të pabesueshëm

para 5 muajve - Telegrafi

Platformat e mëdha të muzikës “Spotify” dhe “Apple Music”, kanë prezantuar së fundmi statistikat e tyre vjetore, për artistët më të dëgjuar brenda vitit. Pas statistikave të Dua Lipës dhe Era Istrefit,...

Rita Ora, mesazh Bebe Rexhës me një foto-hit!

para 5 muajve - Gazeta Shqip

Rikthehet miqësia mes Bebe Rexhës Rita Orës? Pasi Bebe dhe Dua Lipa u nominuan në çmimet “Grammy”, këngëtarja tjetër me origjinë shqiptare ka reaguar. Rita Ora hodhi poshtë spekulimet se është përçarë...

Babai i Dua Lipës krenar me të bijën

para 5 muajve - Alsat-M

Dua Lipa po vazhdon të numërojë suksese të reja në karrierë.Dua Lipa është në mesin e shumë yjeve të njohur që u nominua sot në “Grammy Awards”. “Grammy Awards” njihet si njëra ndër ceremonitë më të rëndësishme...

Reagimi i Canës pas nominimit të Dua Lipës dhe Bebe Rexhës në “Grammy”

para 5 muajve - Alsat-M

Lista e shumëpritur me të nominuarit në ceremoninë “Grammy Awards” është publikuar sot. Dua Lipa dhe Bebe Rexha janë dy shqiptaret që arritën të nominohen në mesin e shumë yjeve botëror. Si Dua ashtu edhe...

Dua Lipa dhe Bebe Rexha përloten kur kuptojnë për nominimet në Grammy

para 5 muajve - Alsat-M

Dua Lipa dhe Bebe Rexha kanë hyrë në histori si artistet më të suksesshme shqiptare ndonjëherë. Ato njëherit janë bërë artistet e para shqiptare që nominohen nga akademia muzikore amerikane, Grammy Awards....

Sukses i madh edhe për Bebe Rexhën, shqiptarja nuk i mban dot lotët kur merr vesh se është nominuar në “Grammy”

para 5 muajve - Telegrafi

Viti 2019 do të jetë një vit i suksesshëm për shqiptarët që mbrëmjen më të madhe të ndarjes së çmimeve, “Grammy Awards”. Kjo pasi këngëtaret e suksesshme shqiptare: Dua Lipa dhe Bebe Rexha, kanë arritur...

Dua Lipa me dy nominime për Grammy Awards, në njërën ka konkurrente Bebe

para 5 muajve - Koha.net

Dy këngëtare shqiptare, Dua Lipa dhe Bebe Rexha, janë nominuar për shpërblimet Grammy. Lipa është nominuar në dy kategori e në atë për artisten më të mirë të re do të garojë kundër Bebe Rexhës. Nominimet...

Rita Ora uron Bebe Rexhën me puthje në buzë

para 5 muajve - Tetova Sot

Bebe Rexha dhe Dua Lipa janë nominuar në çmimet “Grammy” dhe për këtë ka reaguar dhe shqiptarja Rita Ora. Ajo hodhi poshtë spekulimet se është përçarë miqësia me Beben duke shpërndarë një fotografi ku...

Babai i Dua Lipës krenar me të bijën: E dija se kishe lindur për ta bërë këtë

para 5 muajve - Lajmi.net

Dua Lipa po vazhdon të numërojë suksese të reja në karrierë. Dua Lipa është në mesin e shumë yjeve të njohur që u nominua sot në “Grammy Awards”, shkruan lajmi.net. “Grammy Awards” njihet si njëra ndër...

Rita uron Beben për nominimin, 'harron' Duan

para 5 muajve - Gazeta Express

Dy shqiptaret nominohen për çmim 'Grammy', reagon Rita Ora. Vjen reagimi i Ritës pas nominimit të kolegeve të saj shqiptare për Grammy Awards. Pak momente më parë kanë dalë nominimet për më të mirët e...

Dua Lipa me dy nominime nga Grammy Awards, përlotet nga ky sukses i pabesueshëm

para 5 muajve - Telegrafi

Dua Lipa ka hyrë në histori si artistja më e suksesshme shqiptare ndonjëherë. Bukuroshja nga Prishtina është bërë artistja e parë shqiptare që nominohet nga akademia muzikore amerikane, Grammy Awards....

Përlotet edhe Dua, ky është reagimi i saj kur e ka marrë vesh lajmin

para 5 muajve - Ina

Dua Lipa është nominuar për dy çmime Grammy. As Dua Lipa nuk i ka përmbajtur lotët kur ka përcjellë nomiminimet për çmimet Grammy. Artistja shumë e suksesshme përmbyll vitin fantastik me dy nominime, atë...

Rita krenare me Beben, harron Dua Lipën

para 5 muajve - RTV 21

Rita i uron fat Bebe Rexhës në “Grammy Awards” Këngëtaret shqiptare me famë botërore, Bebe Rexha dhe Dua Lipa janë nominuar sot në dy kategori në “Grammy Awards”. Këtyre nominimeve artistet shqiptare nuk...

Edhe një shqiptare tjetër e nominuar në Grammy

para 5 muajve - Albinfo

Pas Dua Lipas, edhe këngëtarja tjetër shqiptare me famë botërore Bebe Rexha është nominuar për Grammy. Ishte Bebe Rexha e cila ka treguar se është nominuar për çmimin Best New Artist. Rexha e rrethuar...

Reagimi i Lorik Canës pas nominimit të Dua Lipës dhe Bebe Rexhës në “Grammy”

para 5 muajve - Lajmi.net

Lista e shumëpritur me të nominuarit në ceremoninë "Grammy Awards" është publikuar sot. Dua Lipa dhe Bebe Rexha janë dy shqiptaret që arritën të nominohen në mesin e shumë yjeve botëror, shkruan lajmi.net....

Dua Lipa përlotet për dy nominimet Grammy

para 5 muajve - Koha.net

Dua Lipa nuk ka arritur t’i përmbajë lotët pas lajmit që mori se është nominuar për dy çmime Grammy. Ajo është nominuar për kategorinë e artistet më të mirë të re, dhe vallëzimin më të mirë, transmeton...

Përlotet edhe Dua, ky është reagimi i saj kur e ka marrë vesh lajmin

para 5 muajve - Gazeta Express

Dua Lipa është nominuar për dy çmime Grammy. As Dua Lipa nuk i ka përmbajtur lotët kur ka përcjellë nomiminimet për çmimet Grammy. Artistja shumë e suksesshme përmbyll vitin fantastik me dy nominime, atë...

Bebe Rexha nuk i mban lotët, ja çfarë i ndodhi këngëtares shqiptare

para 5 muajve - Tetova Sot

Bebe Rexha do të ju bëjë të qani me këtë reagim. Ajo ka punuar shumë por kurrë nuk e ka besuar se një ditë do të nominohet për një çmim Grammy. E sot kanë dalë nominimet për këto çmime prestigjioze nga...

Bebe dhe Dua përloten pasi kuptojnë që janë nominuar në “Grammy Awards”

para 5 muajve - RTV 21

Emocionohen këngëtaret shqiptare Nominimet për 61 vjetorin e “Grammy Awards” janë shpallur këtë të premte drejtpërsëdrejti në “CBS This Morning”. Në mesin e të nominuarve janë edhe dy artistet shqiptare...

Me puthje në buzë, Rita Ora uron Beben për nominimin në “Grammy Awards”

para 5 muajve - Lajmi.net

Sot janë publikuar emrat e të nominuarve për ceremoninë e ndarjes së çmimeve “Grammy”. Dua Lipa dhe Bebe Rexha janë dy artistet shqiptare që kanë arritur të nominohen në mesin e shumë emrave të njohur...

Bebe Rexha në lot kur merr vesh për nominimin në Grammy

para 5 muajve - Koha.net

Bebe Rexha ka shpërthyer në lot kur ka mësuar se është nominuar për çmimin prestigjioz në muzikë, Grammy. Këngëtarja shqiptare së bashku me Dua Lipën janë nominuar në kategorinë Artisti i ri i vitit për...

Bebe Rexha nuk i mban lotët, poston videon emocionuese

para 5 muajve - Gazeta Express

Bebe Rexha do të ju bëjë të qani me këtë reagim. Ajo ka punuar shumë por kurrë nuk e ka besuar se një ditë do të nominohet për një çmim Grammy. E sot kanë dalë nominimet për këto çmime prestigjioze nga...

Publikohen nominimet e “Grammy Awards”, Bebe dhe Dua garojnë për çmimin e njëjtë

para 5 muajve - RTV 21

Artistet shqiptare pjesë e nominimeve Nominimet për 61 vjetorin e “Grammy Awards” janë shpallur këtë të premte drejtpërsëdrejti në “CBS This Morning”. Këngëtarja SJanelle Monáe së bashku me Alessia Cara...

Ky lajm i gëzueshëm i bëri të qajnë Dua Lipën dhe Bebe Rexhën

para 5 muajve - Lajmi.net

Sot janë zbuluar kandidatët e çmimeve GRAMMY. Sot është dita kur Akademia e Regjistrimit ka zbuluar 61 kandidatët e çmimeve GRAMMY, duke përfshirë edhe artistin më të mirë, shkruan lajmi.net. Të nominuarit...

Marrin lajmin se janë nominuar në “Grammy Awards”, Dua Lipa dhe Bebe Rexha ia plasin të qarës

para 5 muajve - Blitz

Ditën e sotme janë bërë publikë emrat e të gjithë  këngëtarëve të nominuar për  çmimet “Grammy Awards”. Për kategorinë “Artistët e rinj më të mirë” janë edhe dy këngëtaret shqiptare: Dua Lipa dhe Bebe...

Ky lajm i gëzueshëm i bëri të qaj Dua Lipën dhe Bebe Rexhën

para 5 muajve - Lajmi.net

Sot janë zbuluar kandidatët e çmimeve GRAMMY. Sot është dita kur Akademia e Regjistrimit ka zbuluar 61 kandidatët e çmimeve GRAMMY, duke përfshirë edhe artistin më të mirë, shkruan lajmi.net. Të nominuarit...

Dua realizon ëndrrën, nominohet për dy çmime Grammy

para 5 muajve - Gazeta Express

Çmimet Grammy janë vlerësimi më i lartë që mund t'i bëhet një artisti të muzikës. Dua Lipa ka arritur suksesin më të madh në karrierën e saj. Këngëtarja po e përmbyll vitin super të suksesshëm me dy nominime...

Dua Lipa nominohet për dy kategori në Grammy

para 5 muajve - Albinfo

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa është nominiar në dy kategori në Grammy Awards. Ishte vetë Lipa e cila me anë të një videoje në Instagram ka treguar mes lotësh që është nominuar për dy...

Dua Lipa realizon ëndrrën, nominohet për dy çmime ‘Grammy’

para 5 muajve - Tetova Sot

Çmimet Grammy janë vlerësimi më i lartë, që mund t’i bëhet një artisti të muzikës. Dua Lipa ka arritur suksesin më të madh në karrierën e saj. Këngëtarja po e përmbyll vitin super të suksesshëm me dy nominime...

Reagimi i Lorik Canës pas nominimit të Dua Lipës dhe Bebe Rexhës në “Grammy”

para 5 muajve - AlbPortali

Lista e shumëpritur me të nominuarit në ceremoninë “Grammy Awards” është publikuar sot. Dua Lipa dhe Bebe Rexha janë dy shqiptaret që arritën të nominohen në mesin e shumë yjeve botëror, shkruan lajmi.net....

Reagimi i Lorik Canës pas nominimit të Dua Lipës dhe Bebe Rexhës në “Grammy”

para 5 muajve - Fakti Ditor

Lista e shumëpritur me të nominuarit në ceremoninë “Grammy Awards” është publikuar sot. Dua Lipa dhe Bebe Rexha janë dy shqiptaret që arritën të nominohen në mesin e shumë yjeve botëror, shkruan lajmi.net....

Dua Lipa përlotet për dy nominimet Grammy

para 5 muajve - Ekonomia Online

Dua Lipa nuk ka arritur t’i përmbajë lotët pas lajmit që mori se është nominuar për dy çmime Grammy. Ajo është nominuar për kategorinë e artistet më të mirë të re, dhe vallëzimin më të mirë, transmeton...

Shpërthen në lotë Dua Lipa, ky është lajmi i madh për të

para 5 muajve - Sovrani

Këngëtarja e njohur shqiptare, Dua Lipa ka përjetuar një emocion të madh ditën e sotme. Ajo është nominuar për dy çmime Grammy, gjë kjo e cila e ka bërë që të shpërthej në lot. Këtë e ka treguar vet Dua...

E dëgjuar një miliard herë në Spotify, Bebe Rexha zbulon rekordet e vitit 2018

para 5 muajve - Telegrafi

Bebe Rexha është një ndër këngëtaret shqiptare më të suksesshme në rrafshin ndërkombëtar. Ajo ka pasur një numër të madh të koncerteve si dhe ka sjell disa projekte të reja muzikore që u pëlqyen prej publikut....

E dëgjuar mbi pesë miliardë herë – Spotify dhe Apple Music prezantojnë rekordet e Dua Lipës këtë vit

para 5 muajve - Zhurnal

Dua Lipa është pa dyshim një nga artistet më të suksesshme të këtij viti. Këtë e kanë vërtetuar edhe platformat digjitale të muzikës, “Spotify” dhe “Apple Music”, nga statistikat e nxjerra këtë fundvit....

Dua Lipa, artistja më e dëgjuar

para 5 muajve - Albinfo

Sipas statistikave të Spotify dhe Apple Music, Dua Lipa është artistja më e dëgjuar në Britaninë e Madhe këtë vit. ‘One Kiss’ në bashkëpunim me Calvin Harris, ishte kënga e dytë më e transmetuar në të...

Dua Lipa realizon ëndrrën, nominohet për dy çmime Grammy

para 5 muajve - Bota Press

Çmimet Grammy janë vlerësimi më i lartë që mund t’i bëhet një artisti të muzikës. Dua Lipa ka arritur suksesin më të madh në karrierën e saj. Këngëtarja po e përmbyll vitin super të suksesshëm me dy nominime...

Jo vetëm Dua, edhe Bebe Rexha e dëshmon se është femra më e suksesshme në botë

para 5 muajve - Lajmi.net

Mbrëmë këngëtarja shqiptare, Dua Lipa ka publikuar sukseset e arritura gjatë vitit 2018. Të njëjtën gjë e bëri edhe artistja tjetër shqiptare me famë botërore, Bebe Rexha me anë të postimit të fundit,...

Lista e Billboard për këngët e vitit: Bebe Rexha, në vendin e tretë

para 5 muajve - Albinfo

Platforma më e madhe muzikore, Billboard, ka publikuar listën e 10 këngëve më të dëgjuara gjatë vitit 2018. Aty kryeson reperi Drake me projektin “God’s Plan”, i ndjekur nga artistë të tjerë me famë botërore....

E dëgjuar mbi pesë miliardë herë – Spotify dhe Apple Music prezantojnë rekordet e Dua Lipës këtë vit

para 5 muajve - Telegrafi

Dua Lipa është pa dyshim një nga artistet më të suksesshme të këtij viti. Këtë e kanë vërtetuar edhe platformat digjitale të muzikës, “Spotify” dhe “Aplle Music”, nga statistikat e nxjerra këtë fundvit....

Dua Lipa, mahnitëse në koncertin e “Jingle Ball”

para 5 muajve - Gazeta Shqip

Këngëtarja shqiptaro-britanike Dua Lipa, po vazhdon të shijojë suksese të shumta në skenën ndërkombëtare dhe në koncertin “Jingle Ball” të mbajtur në Filadelfia ajo ka shkëlqyer. Lipa ka performuar për...

Dua Lipa arrin majat e suksesit në botë, ju falënderon për një vit të mrekullueshëm

para 5 muajve - Lajmi.net

Dua Lipa ka arritur majet e suksesit në botë. Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa është njëra nga femrat më të suksesshme dhe këtë e ka dëshmuar, shkruan lajmi.net. Së fundmi, revista “Vogue”...

Dua Lipa numëron sukseset e vitit 2018

para 5 muajve - RTV 21

Viti i Dua Lipës Këngëtarja e njohur shqiptare me famë botërore, Dua Lipa vitin 2018 e ka konsideruar si vitin më të mrekullueshëm për të. Këngëtarja sukseset që i arriti në fushën e muzikës përgjatë vitit...

Spotify me një përditësim që do t’iu pëlqejë përdoruesve

para 5 muajve - Lajmi.net

Spotify kohët e fundit solli një karakteristikë të quajtur Spotify Wrapped, e cila oi tregon të gjithë këngët dhe artistët që keni dëgjuar më së shumti gjatë gjithë vitit. Kjo platformë muzikore ka bërë...

Dua Lipa mahnit publikun në koncertin e “Jingle Ball”, fustani i shkurtër theksoi linjat trupore të këngëtares

para 5 muajve - Telegrafi

Artistja shqiptare me famë ndërkombëtare, Dua Lipa, po vazhdon të shijojë suksese të shumta. Kësaj here ajo është paraqitur në koncertin “Jingle Ball” të mërkurën, në Wells Fargo Centre në Filadelfia....

Dua Lipa, artistja më e dëgjuar në Britaninë e Madhe

para 5 muajve - Periskopi

Dua Lipa është artistja më e transmetuar në Britaninë e Madhe këtë vit, sipas statistikave të Spotify dhe Apple Music. ‘One Kiss’ në bashkëpunim me Calvin Harris, ishte kënga e dytë më e transmetuar në...

Bebe Rexha në listën e këngëtarëve më të dëgjuara të vitit 2018

para 5 muajve - Periskopi

Platforma më e madhe muzikore, Billboard ka publikuar listën e 10 këngëve më të dëgjuara gjatë vitit 2018. Aty kryeson reperi Drake me projektin “God’s Plan”, i ndjekur nga artistë të tjerë me famë botërore....

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK