http://kariera.mk

E bija e Enver Malokut: Kosova po bëhet, por larg ëndrrave të babait tim

para 5 muajve - Telegrafi

Në 20 vjetorin e vrasjes së Enver Malokut, Lidhja Demokratike e Kosovës ka organizuar akademi përkujtimore në nder të veprës së tij. Anëtarë të kësaj partie kanë kujtuar ditën e vrasjes së veprimtarit,...

Vajza e Enver Malokut kërkon drejtësi për babain

para 5 muajve - Kallxo

Njëzet vjet pas vrasjes së Enver Maloku, përfaqësues të Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe familjarë kanë kërkuar zbardhjen e vrasjes së publicistit. Për nder të veprës së tij, LDK sot mbajti një akademi...

LDK-ja bën homazhe tek përmendorja e Enver Malokut

para 5 muajve - Klan Kosova

Kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) bëri homazhe tek përmendorja e Enver Malokut, në 20 vjetorin e vrasjes së tij, njofton Klan Kosova. Delegacion i Lidhjes Demokratike të Kosovës, ishte i udhëhequr...

Vajza e Enver Malokut kërkon drejtësi për babain

para 5 muajve - RTV 21

Maloku tha se Kosova po ashtu po bëhet, por larg nga ëndrrat e Enverit Njëzet vjet pas vrasjes së Enver Maloku, përfaqësues të Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe familjarë kanë kërkuar zbardhjen e vrasjes...

E bija e Enver Malokut: Kosova po bëhet, por larg nga ëndrrat e babait tim

para 5 muajve - Klan Kosova

Në Akademinë Përkujtimore me rastin e 20 vjetorit të vrasjes së publicistit Enver Maloku, pjesë ishte edhe e bija e tij, Doruntinë Maloku. E bija e Enver Malokut tha se ky krim edhe pas 20 vjetësh është...

E bija e Enver Malokut kërkon drejtësi për babain e saj

para 5 muajve - Koha.net

Njëzet vjet pas vrasjes së Enver Maloku, përfaqësues të Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe familjarë, kanë kërkuar zbardhjen e vrasjes së publicistit. Për nder të veprës së tij, LDK sot mbajti një akademi...

LDK kujton Enver Malokun: Qëllimi i vrasjes dihet, donin ta shuanin lirinë

para 5 muajve - Klan Kosova

Lidhja Demokratike e Kosovës ka mbajtur sot Akademi Përkujtimore me rastin e 20 vjetorit të vrasjes së publicistit, Enver Malokut. Në nder të veprës së tij, pjesë e kësaj akademie ishin përfaqësues të...

Vajza e Enver Malokut kërkon drejtësi për babain e saj

para 5 muajve - RTV 21

Maloku tha se Kosova po ashtu po bëhet, por larg nga ëndrrat e Enverit Njëzet vjet pas vrasjes së Enver Maloku, përfaqësues të Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe familjarë kanë kërkuar zbardhjen e vrasjes...

E bija e Enver Malokut: Kosova po bëhet, por larg nga ëndrrat e babait tim

para 5 muajve - GazetaBlic

Në Akademinë Përkujtimore me rastin e 20 vjetorit të vrasjes së publicistit Enver Maloku, pjesë ishte edhe e bija e tij, Doruntinë Maloku. E bija e Enver Malokut tha se ky krim edhe pas 20 vjetësh është...

LDK për Malokun: Qëllimi i vrasjes dihet, donin ta shuanin lirinë

para 5 muajve - GazetaBlic

Lidhja Demokratike e Kosovës ka mbajtur sot Akademi Përkujtimore me rastin e 20 vjetorit të vrasjes së publicistit, Enver Malokut. Në nder të veprës së tij, pjesë e kësaj akademie ishin përfaqësues të...

LDK-ja shpreson se në këtë vit do të zbulohen dorasit e Enver Malokut

para 5 muajve - Telegrafi

Në 20 vjetorin e vrasjes së Enver Malokut, kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës ka bërë homazhe te përmendorja e tij në lagjen “Kodra e Diellit”. Sekretari i LDK-së, Ismet Beqiri ka thënë se gjatë...

Dy dekada nga vrasja e Enver Malokut, LDK shpreson që këtë vit të zbardhet rasti i tij

para 5 muajve - Gazeta Express

Në 20 vjetorin e vrasjes së Enver Malokut, kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës ka bërë homazhe te përmendorja e tij në lagjen “Kodra e Diellit”. Sekretari i LDK-së, Ismet Beqiri ka thënë se gjatë...

Vajza e Enver Malokut kërkon drejtësi për babain

para 5 muajve - Bota Press

Njëzet vjet pas vrasjes së Enver Maloku, përfaqësues të Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe familjarë kanë kërkuar zbardhjen e vrasjes së publicistit. Për nder të veprës së tij, LDK sot mbajti një akademi...

E bija e Enver Malokut: Kosova po bëhet, por larg nga ëndrrat e babait tim

para 5 muajve - Infokusi

Në Akademinë Përkujtimore me rastin e 20 vjetorit të vrasjes së publicistit Enver Maloku, pjesë ishte edhe e bija e tij, Doruntinë Maloku. E bija e Enver Malokut tha se ky krim edhe pas 20 vjetësh është...

E bija e Enver Malokut: Kosova po bëhet, por larg ëndrrave të babait tim

para 5 muajve - Sovrani

Në 20 vjetorin e vrasjes së Enver Malokut, Lidhja Demokratike e Kosovës ka organizuar akademi përkujtimore në nder të veprës së tij. Anëtarë të kësaj partie kanë kujtuar ditën e vrasjes së veprimtarit,...

Enver Maloku, zëri bumbullues i lirisë shqiptare

para 5 muajve - Illyria

Sabri HAMITI Miq të dashur, Jemi mbledhur për ta kujtuar jetën e veprën e një protagonisti të jetës politike e kulturore të Kosovës, Enver Malokut, në njëzetvjetorin e fundit tragjik e të dhembshëm të...

Enver Maloku, misionari i flijuar që pagoi tagrin e të vërtetës

para 5 muajve - Gazeta Observer

Nga Sabri Hamiti Miq të dashur, Jemi mbledhur për ta kujtuar jetën e veprën e një protagonisti të jetës politike e kulturore të Kosovës, Enver Malokut, në njëzetvjetorin e fundit tragjik e të dhembshëm...

Beqiri shpreson se këtë vit do të zbardhet vrasja e Enver Malokut

para 5 muajve - RTV 21

LDK ka bërë homazhe te përmendorja e Enver Malokut Në 20 vjetorin e vrasjes së Enver Malokut, kryesia e LDK-së ka bërë homazhe te përmendorja e tij në lagjen Kodra e Diellit në Prishtinë. Sekretari i përgjithshëm...

Beqiri: Shpresojmë që ky të jetë viti i zbulimit të dorasit të Enver Malokut

para 5 muajve - Lajmi.net

Në 20 vjetorin e vrasjes së Enver Malokut, kryesia e LDK-së ka bërë homazhe te përmendorja e tij në lagjen Kodra e Diellit në Prishtinë. Sekretari i përgjithshëm i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Ismet...

Beqiri shpreson se këtë vit do të zbulohet dorasi i Enver Malokut

para 5 muajve - RTV 21

LDK ka bërë homazhe te përmendorja e Enver Malokut Në 20 vjetorin e vrasjes së Enver Malokut, kryesia e LDK-së ka bërë homazhe te përmendorja e tij në lagjen Kodra e Diellit në Prishtinë. Sekretari i përgjithshëm...

Beqiri: Shpresojmë që ky të jetë viti i zbulimit të dorasit të Enver Malokut

para 5 muajve - Kallxo

Në 20 vjetorin e vrasjes së Enver Malokut, kryesia e LDK-së ka bërë homazhe te përmendorja e tij në lagjen Kodra e Diellit në Prishtinë. Sekretari i përgjithshëm i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Ismet...

Beqiri: Shpresojmë që ky të jetë viti i zbulimit të dorasit të Enver Malokut

para 5 muajve - RTV 21

LDK ka bërë homazhe te përmendorja e tij Në 20 vjetorin e vrasjes së Enver Malokut, kryesia e LDK-së ka bërë homazhe te përmendorja e tij në lagjen Kodra e Diellit në Prishtinë. Sekretari i përgjithshëm...

E bija e Enver Malokut: Kosova po bëhet, por larg ëndrrave të babait tim

para 5 muajve - KosovaPress

Anëtarë të kësaj partie kanë kujtuar ditën e vrasjes së veprimtarit, duke e quajtur atë si heshtje të gazetarisë. Ende e ka të freskët, kohën kur ia vranë  babanë para syve të saj dhe vëllezërve. E sot,...

Beqiri: Shpresojmë që ky të jetë viti i zbulimit të dorasit të Enver Malokut

para 5 muajve - Koha.net

Në 20 vjetorin e vrasjes së Enver Malokut, kryesia e LDK-së ka bërë homazhe te përmendorja e tij në lagjen Kodra e Diellit në Prishtinë. Sekretari i përgjithshëm i Lidhjes Demokratike të Kosovës ka kërkuar...

Dy dekada nga vrasja e Enver Malokut, LDK shpreson që këtë vit të zbardhet rasti i tij

para 5 muajve - Infokusi

Në 20 vjetorin e vrasjes së Enver Malokut, kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës ka bërë homazhe te përmendorja e tij në lagjen “Kodra e Diellit”. Sekretari i LDK-së, Ismet Beqiri ka thënë se gjatë...

LDK-ja pret që këtë vit të zbulohet vrasësi i Enver Malokut

para 5 muajve - Gazeta Express

Në 20 vjetorin e vrasjes së Enver Malokut, kryesia e LDK-së ka bërë homazhe te përmendorja e tij në lagjen Kodra e Diellit në Prishtinë. Sekretari i përgjithshëm i Lidhjes Demokratike të Kosovës ka kërkuar...

Beqiri: Shpresojmë që ky të jetë viti i zbulimit të dorasit të Enver Malokut

para 5 muajve - GazetaBlic

Në 20 vjetorin e vrasjes së Enver Malokut, kryesia e LDK-së ka bërë homazhe te përmendorja e tij në lagjen Kodra e Diellit në Prishtinë. Sekretari i përgjithshëm i Lidhjes Demokratike të Kosovës ka kërkuar...

LDK-ja bën homazhe tek përmendorja e Enver Malokut

para 5 muajve - Epoka e Re

Kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) ka bërë homazhe tek përmendorja e Enver Malokut, në 20- vjetorin e vrasjes së tij. Delegacion i Lidhjes Demokratike të Kosovës, ishte i udhëhequr nga sekretari...

Mustafa përkujton Enver Malokun

para 5 muajve - Zhurnal

Prishtinë, 11 janar - Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, përkujton Enver Malokun, në 20 vjetorin e vrasjes së tij. “Enver Maloku, bashkëpunëtor i ish-presidentit Ibrahim Rugova dhe shef i QIK-ut gjatë viteve...

E bija e Enver Malokut: Kosova po bëhet, por larg nga ëndrrat e babait tim

para 5 muajve - Gazeta Observer

Në Akademinë Përkujtimore me rastin e 20 vjetorit të vrasjes së publicistit Enver Maloku, pjesë ishte edhe e bija e tij, Doruntinë Maloku. E bija e Enver Malokut tha se ky krim edhe pas 20 vjetësh është...

E bija e Enver Malokut kërkon drejtësi për babain e saj

para 5 muajve - Gazeta e re

Njëzet vjet pas vrasjes së Enver Maloku, përfaqësues të Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe familjarë, kanë kërkuar zbardhjen e vrasjes së publicistit. Për nder të veprës së tij, LDK sot mbajti një akademi...

LDK kërkon zbardhjen e vrasjes së Enver Malokut

para 5 muajve - KosovaPress

Sekretari i përgjithshëm i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Ismet Beqiri, ka vlerësuar lart veprën dhe jetën e Malokut. Ai u shpreh se kanë shpresë që ky vit të jetë viti i zbulimit të dorasit të Malokut,...

E bija e Enver Malokut kërkon drejtësi për babain e saj

para 5 muajve - Periskopi

Njëzet vjet pas vrasjes së Enver Maloku, përfaqësues të Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe familjarë, kanë kërkuar zbardhjen e vrasjes së publicistit. Për nder të veprës së tij, LDK sot mbajti një akademi...

Isa Mustafa përkujton Enver Malokun

para 5 muajve - Klan Kosova

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, përkujton Enver Malokun, në 20 vjetorin e vrasjes së tij. “Enver Maloku, bashkëpunëtor i ish-presidentit Ibrahim Rugova dhe shef i QIK-ut gjatë viteve të 90-ta, kishte punuar...

E bija e Enver Malokut kërkon drejtësi për babain e saj

para 5 muajve - KosovaPress

Për nder të veprës së tij, LDK sot mbajti një akademi përkujtimore, ku u tha se Kosova po bëhet, por larg nga ëndrrat e Enverit. Agim Veliu, nënkryetar i Lidhjes Demokratike të Kosovës ka kërkuar drejtësi...

Në 20-vjetorin e vdekjes, kërkohet të zbardhet vrasja e Enver Malokut

para 5 muajve - Ekonomia Online

Me nderim u përkujtua Enver Maloku, në 20-vjetorin e vrasjes së tij, me një akademi përkujtimore të organizuar nga Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK), raporton Ekonomia Online. Nënkryetari i LDK-së Agim...

Mustafa kërkon zbardhjen e vrasjes së Enver Malokut

para 5 muajve - Koha.net

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa ka përkujtuar Enver Malokun, në 20 vjetorin e vrasjes së tij. Enver Maloku, bashkëpunëtor i presidentit Ibrahim Rugova dhe shef i QIK-ut gjatë viteve të 90-ta, kishte punuar...

Isa Mustafa përkujton Enver Malokun, kërkon zbardhjen e vrasjes së tij

para 5 muajve - RTV 21

20 vjet nga vdekja e Enver Malokut Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa ka përkujtuar ish-veprimtarin, Enver Maloku në 20 vjetorin e vrasjes së tij. Mustafa është shprehur se Maloku kishte punuar për të afirmuar...

Në 20 vjetorin e vrasjes, Mustafa përkujton Enver Malokun

para 5 muajve - Kallxo

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa përkujton Enver Malokun, në 20 vjetorin e vrasjes së tij. “Enver Maloku, bashkëpunëtor i presidentit Ibrahim Rugova dhe shef i QIK-ut gjatë viteve të 90-ta, kishte punuar...

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa përkujton Enver Malokun

para 5 muajve - Telegrafi

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa përkujton Enver Malokun, në 20 vjetorin e vrasjes së tij. Enver Maloku, bashkëpunëtor i presidentit Ibrahim Rugova dhe shef i QIK-ut gjatë viteve të 90-ta, kishte punuar...

Isa Mustafa përkujton Enver Malokun

para 5 muajve - Klan Kosova

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, përkujton Enver Malokun, në 20 vjetorin e vrasjes së tij. “Enver Maloku, bashkëpunëtor i ish-presidentit Ibrahim Rugova dhe shef i QIK-ut gjatë viteve të 90-ta, kishte punuar...

Isa Mustafa përkujton Enver Malokun

para 5 muajve - GazetaBlic

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka përkujtuar  Enver Malokun, në 20 vjetorin e vrasjes së tij. Mustafa ka thënë se Maloku  tërë jetën i kushtoi lirisë, pavarësisë dhe demokracisë së Kosovës. “Enver Maloku,...

Beqiri: Shpresojmë që ky të jetë viti i zbulimit të dorasit të Enver Malokut

para 5 muajve - Bota Press

Botapress 11Janar-Në 20 vjetorin e vrasjes së Enver Malokut, kryesia e LDK-së ka bërë homazhe te përmendorja e tij në lagjen Kodra e Diellit në Prishtinë. Sekretari i përgjithshëm i Lidhjes Demokratike...

Isa Mustafa përkujton Enver Malokun

para 5 muajve - Gazeta Express

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, përkujton Enver Malokun, në 20 vjetorin e vrasjes së tij. “Enver Maloku, bashkëpunëtor i ish-presidentit Ibrahim Rugova dhe shef i QIK-ut gjatë viteve të 90-ta, kishte punuar...

Mustafa: Zbardhja e vrasjes së Enver Malokut është detyrim

para 5 muajve - Lajmi.net

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa përkujton Enver Malokun, në 20 vjetorin e vrasjes së tij. Enver Maloku, bashkëpunëtor i presidentit historik Dr. Ibrahim Rugova dhe shef i QIK-ut gjatë viteve të 90-ta, kishte...

20 vjet nga vrasja e Enver Malokut

para 5 muajve - Epoka e Re

Sot janë bërë 20 vjet nga vrasja e publicistit dhe anëtarit të LDK-së, Enver Maloku, i cili ishte edhe njeri shumë i afërt me ish-presidentin e ndjerë Ibrahim Rugova . Kryesia e LDK-së sot do të bëjë homazhe...

Isa Mustafa përkujton Enver Malokun

para 5 muajve - RTV 21

20 vjet nga vdekja e Enver Malokut Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa përkujton Enver Malokun, në 20 vjetorin e vrasjes së tij. Mustafa është shprehur se Maloku kishte punuar për të afirmuar vlerat demokratike...

Në 20 vjetorin e vrasjes, përkujtohet Enver Maloku

para 5 muajve - Klan Kosova

Sot janë bërë 20 vjet nga vrasja e publicistit dhe anëtarit të LDK-së Enver Maloku, i cili ishte edhe njeri shumë i afërt me ish-presidentin e ndjerë Ibrahim Rugova . Kryesia e LDK-së sot bën homazhe te...

Isa Mustafa përkujton Enver Malokun

para 5 muajve - Lajm

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, përkujton Enver Malokun, në 20 vjetorin e vrasjes së tij. “Enver Maloku, bashkëpunëtor i ish-presidentit Ibrahim Rugova dhe shef i QIK-ut gjatë viteve të 90-ta, kishte punuar...

LDK-ja bën homazhe tek përmendorja e Enver Malokut, në 20-vjetorin e vrasjes

para 5 muajve - Ekonomia Online

Në 20 vjetorin e vrasjes së Enver Malokut, kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës, ka bërë homazhe tek përmendorja e tij, raporton Ekonomia Online. Sekretari i Përgjithshëm i LDK-së, Ismet Beqiri, tha...

Beqiri: Shpresojmë që ky të jetë viti i zbulimit të dorasit të Enver Malokut

para 5 muajve - Gazeta e re

Në 20 vjetorin e vrasjes së Enver Malokut, kryesia e LDK-së ka bërë homazhe te përmendorja e tij në lagjen Kodra e Diellit në Prishtinë. Sekretari i përgjithshëm i Lidhjes Demokratike të Kosovës ka kërkuar...

Isa Mustafa përkujton Enver Malokun në 20 vjetorin e vrasjes

para 5 muajve - Infokusi

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa ka përkujtuar Enver Malokun, në 20 vjetorin e vrasjes së tij. Enver Maloku, bashkëpunëtor i presidentit Ibrahim Rugova dhe shef i QIK-ut gjatë viteve të 90-ta, kishte punuar...

Beqiri: Shpresojmë që ky të jetë viti i zbulimit të dorasit të Enver Malokut

para 5 muajve - KosovaPress

Sekretari i përgjithshëm i Lidhjes Demokratike të Kosovës ka kërkuar që rasti i Malokut të zbardhet, dhe të dihet dorasi. "Sot po bëhen 20 vite të vrasjes të veprimtarit, intelektualit, gazetarit. Jeta...

Përkujtohet Enver Maloku në 20 vjetorin e vrasjes

para 5 muajve - Telegrafi

Sot janë bërë 20 vjet nga vrasja e publicistit dhe anëtarit të LDK-së Enver Maloku, i cili ishte edhe njeri shumë i afërt me ish-presidentin e ndjerë Ibrahim Rugova. Kryesia e LDK-së sot bën homazhe te...

20 vjet nga vrasja e Enver Malokut

para 5 muajve - Lajmi.net

Sot janë bërë 20 vjet nga vrasja e publicistit dhe anëtarit të LDK-së Enver Maloku, i cili ishte edhe njeri shumë i afërt me ish-presidentin e ndjerë Ibrahim Rugova. Kryesia e LDK-së sot bën homazhe te...

20 vjet nga vrasja e Enver Malokut

para 5 muajve - GazetaBlic

Sot janë bërë 20 vjet nga vrasja e publicistit dhe anëtarit të LDK-së, Enver Maloku, i cili ishte edhe njeri shumë i afërt me ish-presidentin e ndjerë, Ibrahim Rugova. Kryesia e LDK-së sot bën homazhe...

20 vjet nga vrasja e Enver Malokut

para 5 muajve - Gazeta Express

Kryesia e LDK-së sot bën homazhe te përmendorja e Enver Malokut Sot janë bërë 20 vjet nga vrasja e publicistit dhe anëtarit të LDK-së, Enver Maloku, i cili ishte edhe njeri shumë i afërt me ish-presidentin...

20 vjet nga vrasja e Enver Malokut

para 5 muajve - Kallxo

Sot janë bërë 20 vjet nga vrasja e publicistit dhe anëtarit të LDK-së Enver Maloku, i cili ishte edhe njeri shumë i afërt me ish-presidentin e ndjerë Ibrahim Rugova. Kryesia e LDK-së sot bën homazhe te...

20 vjet nga vrasja e Enver Malokut

para 5 muajve - RTV 21

Kryesia e LDK-së sot bën homazhe te përmendorja e Enver Malokut Sot janë bërë 20 vjet nga vrasja e publicistit dhe anëtarit të LDK-së, Enver Maloku, i cili ishte edhe njeri shumë i afërt me ish-presidentin...

Kryetari i LDK-së, Mustafa përkujton Enver Malokun

para 5 muajve - KosovaLive360

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa përkujton Enver Malokun, në 20 vjetorin e vrasjes së tij. Enver Maloku, bashkëpunëtor i presidentit historik Dr. Ibrahim Rugova dhe shef i QIK-ut gjatë viteve të 90-ta, kishte...

Mustafa përkujton Enver Malokun

para 5 muajve - Arbresh

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa përkujton Enver Malokun, në 20 vjetorin e vrasjes së tij. “Enver Maloku, bashkëpunëtor i presidentit historik Dr. Ibrahim Rugova dhe shef i QIK-ut gjatë viteve të 90-ta,...

sa Mustafa përkujton Enver Malokun

para 5 muajve - Bota Press

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, përkujton Enver Malokun, në 20 vjetorin e vrasjes së tij. “Enver Maloku, bashkëpunëtor i ish-presidentit Ibrahim Rugova dhe shef i QIK-ut gjatë viteve të 90-ta, kishte punuar...

Isa Mustafa përkujton Enver Malokun, në 20 vjetorin e vrasjes

para 5 muajve - PortaliOnline

“Enver Maloku, bashkëpunëtor i presidentit historik Dr. Ibrahim Rugova dhe shef i QIK-ut gjatë viteve të 90-ta, kishte punuar për të afirmuar vlerat demokratike të vendit tonë, për të njoftuar vendin dhe...

​Përkujtohet Enver Maloku në 20 vjetorin e vrasjes

para 5 muajve - Periskopi

Sot janë bërë 20 vjet nga vrasja e publicistit dhe anëtarit të LDK-së Enver Maloku, i cili ishte edhe njeri shumë i afërt me ish-presidentin e ndjerë Ibrahim Rugova . Kryesia e LDK-së sot bën homazhe te...

Përkujtohet Enver Maloku në 20 vjetorin e vrasjes

para 5 muajve - Infokusi

Sot janë bërë 20 vjet nga vrasja e publicistit dhe anëtarit të LDK-së Enver Maloku, i cili ishte edhe njeri shumë i afërt me ish-presidentin e ndjerë Ibrahim Rugova . Kryesia e LDK-së sot bën homazhe te...

Mustafa: Zbardhja e vrasjes së Enver Malokut është detyrim

para 5 muajve - Gazeta Observer

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa përkujton Enver Malokun, në 20 vjetorin e vrasjes së tij. Enver Maloku, bashkëpunëtor i presidentit historik Dr. Ibrahim Rugova dhe shef i QIK-ut gjatë viteve të 90-ta, kishte...

Mustafa përkujton Enver Malokun, në 20 vjetorin e vrasjes

para 5 muajve - Arbresh

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa përkujton Enver Malokun, në 20 vjetorin e vrasjes së tij. Enver Maloku, bashkëpunëtor i presidentit historik Dr. Ibrahim Rugova dhe shef i QIK-ut gjatë viteve të 90-ta, kishte...

Isa Mustafa përkujton Enver Malokun në 20 vjetorin e vrasjes

para 5 muajve - KosovaPress

Enver Maloku, bashkëpunëtor i presidentit Ibrahim Rugova dhe shef i QIK-ut gjatë viteve të 90-ta, kishte punuar për të afirmuar vlerat demokratike të vendit tonë, për të njoftuar vendin dhe botën mbi veprimet...

20 vjet nga vrasja e Enver Malokut

para 5 muajve - Gazeta Observer

Sot janë bërë 20 vjet nga vrasja e publicistit dhe anëtarit të LDK-së Enver Maloku, i cili ishte edhe njeri shumë i afërt me ish-presidentin e ndjerë Ibrahim Rugova. Kryesia e LDK-së sot bën homazhe te...

Mustafa përkujton Enver Malokun, në 20 vjetorin e vrasjes së tij

para 5 muajve - Ekonomia Online

Enver Maloku, bashkëpunëtor i presidentit historik Dr. Ibrahim Rugova dhe shef i QIK-ut gjatë viteve të 90-ta, kishte punuar për të afirmuar vlerat demokratike të vendit tonë, për të njoftuar vendin dhe...

Përkujtohet Enver Maloku në 20 vjetorin e vrasjes

para 5 muajve - KosovaPress

Kryesia e LDK-së sot bën homazhe te përmendorja e Enver Malokut në lagjen Kodra e Diellit në Prishtinë, kurse pas homazheve kjo parti organizon Akademi Përkujtimore për Malokun. Enver Maloku ishte udhëheqës...

Mbahet akademi përkujtimore me rastin e 20-vjetorit të rënies së Enver Malokut

para 5 muajve - Arbresh

Lidhja Demokratike e Kosovës organizon akademi përkujtimore me rastin e 20-vjetorit të vrasjes së Enver Malokut. Ngjarja mbahet në orën 11:00 në teatrin tombëtar./arbresh.info

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK