http://kariera.mk

Ngritet aktakuzë për mashtrim në Gjilan, i dyshuari kishte qëllim pasurimin e kundërligjshëm për vete

para 6 muajve - Klan Kosova

Departamenti i Përgjithshëm, në Prokurorinë Themelore në Gjilan, ka ngritur aktakuzë ndaj të pandehurit F.H., për shkak të veprës penale ”Mashtrimi”. Sipas aktakuzës i pandehuri F.H., më 12 dhjetor 2018...

Aktakuzë për shitje të veturës së huaj

para 6 muajve - Koha.net

Gjilan, 11 janar – Departamenti i përgjithshëm, në Prokurorinë Themelore në Gjilan, ka ngritur aktakuzë ndaj të pandehurit F.H., për shkak të veprës penale ‘’Mashtrimi’’ nga neni 335 paragrafi 1 të Kodit...

Gjilan, aktakuzë për mashtrim

para 6 muajve - Antpress

Departamenti i Përgjithshëm, në Prokurorinë Themelore në Gjilan,ka ngritur aktakuzë ndaj të pandehurit F.H., për shkak të veprës penale “mashtrim”. Sipas aktakuzës, i pandehuri F.H., më 12 dhjetor 2018,...

Aktakuzë për gjilanasin që shiti veturën e marrë me qira

para 6 muajve - Gazeta Express

F.H nga Gjilani po akuzohet për mashtrim pasi sipas prokurorisë e shiti një veturë që e ka marrë me qira. Sipas aktakuzës, i pandehuri F.H., më 12 dhjetor 2018, në Gjilan, me qëllim të përfitimit të kundërligjshëm...

Aktakuzë për gjilanasin që shiti veturën e marrë me qira

para 6 muajve - Kallxo

F.H nga Gjilani po akuzohet për mashtrim pasi sipas prokurorisë e shiti një veturë që e ka marrë me qira. Sipas aktakuzës, i pandehuri F.H., më 12 dhjetor 2018, në Gjilan, me qëllim të përfitimit të kundërligjshëm...

Gjilan, aktakuzë për mashtrim

para 6 muajve - Infokusi

Departamenti i Përgjithshëm, në Prokurorinë Themelore në Gjilan,ka ngritur aktakuzë ndaj të pandehurit F.H., për shkak të veprës penale “mashtrim”. Sipas aktakuzës, i pandehuri F.H., më 12 dhjetor 2018,...

Aktakuzë për gjilanasin që shiti veturën e marrë me qira

para 6 muajve - Lajm

F.H nga Gjilani po akuzohet për mashtrim pasi sipas prokurorisë e shiti një veturë që e ka marrë me qira. Sipas aktakuzës, i pandehuri F.H., më 12 dhjetor 2018, në Gjilan, me qëllim të përfitimit të kundërligjshëm...

Gjilan, aktakuzë për mashtrim

para 6 muajve - Gazeta e re

Departamenti i Përgjithshëm, në Prokurorinë Themelore në Gjilan,ka ngritur aktakuzë ndaj të pandehurit F.H., për shkak të veprës penale “mashtrim”. Sipas aktakuzës, i pandehuri F.H., më 12 dhjetor 2018,...

Aktakuzë për mashtrim në Gjilan

para 6 muajve - Periskopi

Departamenti i Përgjithshëm, në Prokurorinë Themelore në Gjilan,ka ngritur aktakuzë ndaj të pandehurit F.H., për shkak të veprës penale “mashtrim”. Sipas aktakuzës, i pandehuri F.H., më 12 dhjetor 2018,...

Gjilan, aktakuzë për mashtrim

para 6 muajve - Gazeta Observer

Departamenti i Përgjithshëm, në Prokurorinë Themelore në Gjilan, ka ngritur aktakuzë ndaj të pandehurit F.H., për shkak të veprës penale “mashtrim”. “Sipas aktakuzës, i pandehuri F.H., më 12 dhjetor 2018,...

Aktakuzë për gjilanasin që shiti veturën e marrë me qira

para 6 muajve - Gazeta Monitor

F.H nga Gjilani po akuzohet për mashtrim pasi sipas prokurorisë e shiti një veturë që e ka marrë me qira. Sipas aktakuzës, i pandehuri F.H., më 12 dhjetor 2018, në Gjilan, me qëllim të përfitimit të kundërligjshëm...

Prokuroria Themelore në Gjilan ngritë aktakuzë për mashtrim

para 6 muajve - Ekonomia Online

Departamenti i Përgjithshëm, në Prokurorinë Themelore në Gjilan, ka ngritur aktakuzë ndaj të pandehurit F.H., për shkak të veprës penale ‘’Mashtrimi’’ nga neni 335 paragrafi 1 të Kodit Penal të Republikës...

Aktakuzë për gjilanasin që shiti veturën e marrë me qira

para 6 muajve - Insajderi

Sipas aktakuzës, i pandehuri F.H., më 12 dhjetor 2018, në Gjilan, me qëllim të përfitimit të kundërligjshëm pasuror për vete, ka mashtruar të dëmtuarin E.H., në atë mënyrë që nga ai, në periudhën kohore...

Gjilan, aktakuzë për mashtrim

para 6 muajve - KosovaPress

“Sipas aktakuzës, i pandehuri F.H., më 12 dhjetor 2018, në Gjilan, me qëllim të përfitimit të kundërligjshëm pasuror për vete, ka mashtruar të dëmtuarin E.H., në atë mënyrë që nga ai, në periudhën kohore...

Aktakuzë për mashtrim

para 6 muajve - Ekonomia Online

Departamenti i Përgjithshëm, në Prokurorinë Themelore në Gjilan, ka ngritur aktakuzë ndaj të pandehurit F.H., për shkak të veprës penale ‘’Mashtrimi’’. “Sipas aktakuzës, i pandehuri F.H., më 12 dhjetor...

Kapen me drogën e llojit ekstazi, dy të arrestuar në Ferizaj

para 6 muajve - KosovaPress

Me vendim të prokurorit, të dyshuarit janë  liruar në procedurë të rregullt. Policia njofton se rasti ka ndodhur dy ditë më parë në mbrëmje./KosovaPress/ Temat: Policia e Kosovëa ekstazi Kjo web faqe mirëmbahet...

Malishevë- Sulmoi nënën për para, prokurori kërkon paraburgim

para 6 muajve - Kallxo

Prokuroria e Gjakovës ka paraqitur kërkesë për paraburgimin e të pandehurit L.M., nga Komuna e Malishevës, për shkak se ka sulmuar fizikisht nënën e tij  Xh. M. Sipas komunikatës së Prokurorisë, rasti...

Kërkohet paraburgim për djalin që sulmoi nënën

para 6 muajve - Koha.net

Prokuroria Themelore në Gjakovë, me datë 10 janar 2019, ka paraqitur kërkesë në Gjykatën Themelore në Gjakovë-Dega në Malishevë, për caktimin e masës së paraburgimit kundër të pandehurit L.M., nga Komuna...

Kërkohet paraburgim ndaj djalit që rrahu nënën e tij

para 6 muajve - Telegrafi

Prokuroria Themelore në Gjakovë, njofton se sot ka paraqitur kërkesë në Gjykatën Themelore në Gjakovë-Dega në Malishevë, për caktimin e masës së paraburgimit kundër të pandehurit L.M., nga Komuna e Malishevës,...

Kërkohet paraburgim ndaj djalit që rrahu nënën

para 6 muajve - RTV 21

Kërkohet masa e paraburgimit në afat prej një muaji Prokuroria Themelore në Gjakovë njofton se sot ka paraqitur kërkesë në Gjykatën Themelore në Gjakovë, Dega në Malishevë, për caktimin e masës së paraburgimit...

Ilir Meta: Integriteti territorial i Kosovës është i padiskutueshëm

para 6 muajve - KosovaPress

Deklarata e tij në Facebook vjen pas kritikave që mori për shkak të mos dekretimit të Gent Cakajt për ministër të Jashtëm të Shqipërisë, i cili ishte propozuar nga ana e kryeministrit Edi Rama, duke mos...

Prokuroria Themelore në Ferizaj paraqet kërkesë për paraburgim kundër tre të pandehurve

para 6 muajve - Ekonomia Online

Prokuroria Themelore në Ferizaj, Departamenti i Përgjithshëm, ka paraqitur dy kërkesa për caktimin e masës së paraburgimit pranë Gjykatës Themelore në Ferizaj kundër tre personave të pandehur. Kundër të...

Ferizaj: Burgosen hajnat që dyshohet se vodhën BMW-në

para 6 muajve - Kallxo

Prokuroria Themelore në Ferizaj ka paraqitur kërkesë për paraburgim kundër tre të pandehurve për të cilët ekziston dyshimi se kanë kryer vjedhje, duke i shkaktuar dëme material të dëmtuarit S.S. Kundër...

Kërkohet paraburgim ndaj djalit që rrahu nënën e tij

para 6 muajve - KosovaPress

Rasti ka ndodhur në shtëpinë e tyre, ku pas një mosmarrëveshje që kishin, për shkak se i pandehuri i ka kërkuar para nënës së tij e pasi që e njëjta nuk kishte para për ti dhënë, ai së pari ka filluar...

Prokurori kërkon paraburgim ndaj të dyshuarve për vjedhje në Ferizaj

para 6 muajve - Kallxo

Prokuroria Themelore në Ferizaj ka paraqitur kërkesë për paraburgim kundër tre të pandehurve për të cilët ekziston dyshimi se kanë kryer vjedhje, duke i shkaktuar dëme material të dëmtuarit S.S. Kundër...

Aktakuzë për dy të pandehur që në Prizren rrahën një person gati për vdekje

para 6 muajve - Koha.net

Prokuroria Themelore në Prizren ka ngritur aktakuzë kundër të pandehurve M.L., dhe R.O., për shkak të veprës penale “Lëndim i rëndë trupor”. Sipas aktakuzës, i akuzuari M.L., personit tjetër i shkakton...

Prokuroria e Prizrenit ngritë aktakuzë për dy të pandehur që rrahën një person gati për vdekje

para 6 muajve - Infokusi

Prokuroria Themelore në Prizren ka ngritur aktakuzë kundër të pandehurve M.L., dhe R.O., për shkak të veprës penale “Lëndim i rëndë trupor”. Sipas aktakuzës, i akuzuari M.L., personit tjetër i shkakton...

Kërkohet paraburgim për djalin që rrahu nënën

para 6 muajve - Koha.net

Prokuroria Themelore në Ferizaj ka njoftuar se ka kërkuar caktimin e masës së paraburgimit për të pandehurin A.I. Ai dyshohet se me datën 08.01.2019, i pandehuri pas një fjalosje rreth disa parave që ia...

Aktakuzë për dy të pandehur që rrahën një person gati për vdekje

para 6 muajve - GazetaBlic

Prokuroria Themelore në Prizren ka ngritur aktakuzë kundër të pandehurve M.L., dhe R.O., për shkak të veprës penale “Lëndim i rëndë trupor”. Sipas aktakuzës, i akuzuari M.L., personit tjetër i shkakton...

Aktakuzë ndaj dy personave, rrahën një person afër kishës në Prizren

para 6 muajve - Gazeta Express

Departamenti për Krime të Rënda, ka ngritur aktakuzë kundër të pandehurve M.L., dhe R.O., për shkak të veprës penale “Lëndim i rëndë trupor” dhe për veprën penale “Pjesëmarrja në rrahje”. Sipas aktakuzës,...

Kërkohet paraburgim për hajnat që nuk lanë gjë pa vjedhur në një shtëpi në Ferizaj

para 6 muajve - Infokusi

Prokuroria Themelore në Ferizaj ka bërë të ditur se ka paraqitur dy kërkesa për caktimin e masës së paraburgimit pranë Gjykatës Themelore në Ferizaj kundër tre personave të pandehur. “Kundër të pandehurve...

Kërkohet paraburgim për tre hajdutët që demoluan një shtëpi në Ferizaj

para 6 muajve - Koha.net

Prokuroria Themelore në Ferizaj ka bërë të ditur se ka paraqitur dy kërkesa për caktimin e masës së paraburgimit pranë Gjykatës Themelore në Ferizaj kundër tre personave të pandehur. “Kundër të pandehurve...

​Kërkohet paraburgim për djalin që rrahu nënën

para 6 muajve - Gazeta Express

Prokuroria Themelore në Ferizaj ka njoftuar se ka kërkuar caktimin e masës së paraburgimit për të pandehurin A.I. Ai dyshohet se me datën 08.01.2019, i pandehuri pas një fjalosje rreth disa parave që ia...

Kërkesë për paraburgim ndaj dy hajnave dhe personit që rrahu nënën

para 6 muajve - Lajmi.net

Prokuroria Themelore në Ferizaj paraqet kërkesë për paraburgim kundër tre të pandehurve. Prokuroria Themelore në Ferizaj, Departamenti i Përgjithshëm, ka paraqitur dy kërkesa për caktimin e masës së paraburgimit...

Aktakuzë për dy të pandehur që rrahën një person gati për vdekje

para 6 muajve - Gazeta e re

Prokuroria Themelore në Prizren ka ngritur aktakuzë kundër të pandehurve M.L., dhe R.O., për shkak të veprës penale “Lëndim i rëndë trupor”. Sipas aktakuzës, i akuzuari M.L., personit tjetër i shkakton...

Prokuroria e Prizrenit ngrit aktakuzë për lëndim të rëndë trupor dhe për pjesëmarrje në rrahje

para 6 muajve - Arbresh

Prokuroria Themelore në Prizren – Departamenti për Krime të Rënda, ka ngritur aktakuzë kundër të pandehurve M.L., dhe R.O., për shkak të veprës penale “Lëndim i rëndë trupor” dhe për veprën penale “Pjesëmarrja...

Aktakuzë për dy të pandehur që rrahën një person gati për vdekje

para 6 muajve - Insajderi

Prokuroria Themelore në Prizren ka ngritur aktakuzë kundër të pandehurve M.L., dhe R.O., për shkak të veprës penale “Lëndim i rëndë trupor”. Sipas aktakuzës, i akuzuari M.L., personit tjetër i shkakton...

Aktakuzë për dy të pandehur, rrahën një person me qëllim që ta mbysnin

para 6 muajve - Periskopi

Prokuroria Themelore në Prizren ka ngritur aktakuzë kundër të pandehurve M.L., dhe R.O., për shkak të veprës penale “Lëndim i rëndë trupor”. Sipas aktakuzës, i akuzuari M.L., personit tjetër i shkakton...

Prokuroria e Prizrenit ka Ngritur Aktakuzë Për Lëndim të Rëndë Trupor dhe për Pjesëmarrje në Rrahje

para 6 muajve - Ekonomia Online

Prokuroria Themelore në Prizren – Departamenti për Krime të Rënda, ka ngritur aktakuzë kundër të pandehurve M.L., dhe R.O., për shkak të veprës penale “Lëndim i rëndë trupor” dhe për veprën penale “Pjesëmarrja...

Vjedhje në një shtëpi në Ferizaj, kërkohet paraburgim

para 6 muajve - Insajderi

Prokuroria Themelore në Ferizaj ka bërë të ditur se ka paraqitur dy kërkesa për caktimin e masës së paraburgimit pranë Gjykatës Themelore në Ferizaj kundër tre personave të pandehur. “Kundër të pandehurve...

Aktakuzë për dy të pandehur që rrahën një person gati për vdekje

para 6 muajve - KosovaPress

Sipas aktakuzës, i akuzuari M.L., personit tjetër i shkakton lëndime të rënda trupore me rrezikim të jetës. Prokuroria ka njoftuar për detajet e ngjarjes: Kështu, me datë 11.09.2018 rreth orës 21:20 minuta,...

Kërkohet paraburgim për tre hajdutët që demoluan një shtëpi në Ferizaj

para 6 muajve - Arbresh

Prokuroria Themelore në Ferizaj ka bërë të ditur se ka paraqitur dy kërkesa për caktimin e masës së paraburgimit pranë Gjykatës Themelore në Ferizaj kundër tre personave të pandehur. “Kundër të pandehurve...

Studentët në Shqipëri bllokojnë hyrjen e juridikut me karrige

para 6 muajve - KosovaPress

Studentët e Fakultetit të Drejtësisë janë mbyllur brenda mjediseve të universitetit të tyre, duke bllokuar derën dhe hollin e jashtëm, shkruan tch. Ata shprehen të vendosur për të qëndruar aty deri të...

Kërkohet paraburgim për tre hajdutët që demoluan një shtëpi në Ferizaj

para 6 muajve - Ekonomia Online

Prokuroria Themelore në Ferizaj ka bërë të ditur se ka paraqitur dy kërkesa për caktimin e masës së paraburgimit pranë Gjykatës Themelore në Ferizaj kundër tre personave të pandehur. “Kundër të pandehurve...

Kërkohet paraburgim për djalin që rrahu nënën

para 6 muajve - KosovaPress

Ai dyshohet se me datën 08.01.2019, i pandehuri pas një fjalosje rreth disa parave që i’a ka kërkuar e dëmtuara-nëna e tij, tensionohet situata dhe me dashje i shkakton lëndime trupore. /KosovaPress/ Temat:...

Nuk lënë gjë pa vjedhur në një shtëpi në Ferizaj, kërkohet paraburgim

para 6 muajve - KosovaPress

“Kundër të pandehurve E.D., dhe A.B.,  është paraqitur kërkesa për caktimin e masës së paraburgimit sepse ekziston dyshimi i bazuar se E.D, A.B.,  dhe F.H., i cili gjendet në arrati, në bashkëkryerje dhe...

Kapen duke vjedhur derivate të naftës

para 6 muajve - KosovaPress

Policia njofton se nga të dyshuarit është konfiskuar një veturë, e cila dyshohet se ishte përdorur në rast, ndërsa pas intervistimit të njëjtit me vendim të prokurorit janë dërguar në mbajtje. /KosovaPress/...

Vdes i aksidentuari para dy ditësh në Veternik

para 6 muajve - KosovaPress

E Policia e Kosovës njofton se viktima, ka ndërruar jetë gjatë ditës së djeshme. Me urdhër të prokurorit, trupi i pajetë dërgohet në Institutin e Mjekësisë Ligjore për obduksion./KosovaPress/ Temat:...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK