http://kariera.mk

Angela Merkel: Marrëveshja e Prespës është në dobi të gjithë Evropës

para 6 muajve - Alsat-M

Vëmendja e mediave greke pas takimit të Angela Merkel dhe Aleksis Cipras e monopolizoi qëndrimin e kancelares gjermane në lidhje me Marrëveshjen e Prespës, dhe duket se pikërisht zgjidhja mes Maqedonisë...

Merkel: Pranojmë përgjegjësi për krimet naziste në Greqi

para 6 muajve - Zhurnal

Gjermania pranon plotësisht përgjegjësinë e krimeve të kryera nga nazistët në Greqi, deklaroi sot kancelarja gjermane, Angela Merkel gjatë vizitës së saj të parë zyrtare në Athinë që prej vitit 2014. “Ne...

Angela Merkel: Marrëveshja e Prespës është në dobi të gjithë Evropës

para 6 muajve - Antpress

11 Janar 2019 / 14:32 Vëmendja e mediave greke pas takimit të Angela Merkel dhe Aleksis Cipras e monopolizoi qëndrimin e kancelares gjermane në lidhje me Marrëveshjen e Prespës, dhe duket se pikërisht...

Shqipëria pjesë e diskutimeve mes Merkel dhe Tsipras: Minoriteti, kush për integrimin

para 6 muajve - Gazeta Express

Kancelarja gjermane Angela Merkel u rikthye në Athinë, në të parën vizitë që pas çlirimit të vendit nga barra e rëndë e masave të kursimit. Një ndër temat më të rëndësishme ishte Ballkani Perëndimor, raporton...

Merkel: Mbështes me zemër detyrimin që kemi për krimet naziste

para 6 muajve - Vizion Plus

Kancelarja gjermane Angela Merkel vijon takimet në Athinë, në ditën e dytë të vizitës së saj zyrtare në Greqi. Ajo u prit nga Presidenti Prokopis Pavlokupos i cili e falenderoi kancelaren për mbështetjen...

Merkel: Pranojmë përgjegjësi për krimet naziste në Greqi

para 6 muajve - Koha.net

Gjermania pranon plotësisht përgjegjësinë e krimeve të kryera nga nazistët në Greqi, deklaroi sot kancelarja gjermane, Angela Merkel gjatë vizitës së saj të parë zyrtare në Athinë që prej vitit 2014. “Ne...

Merkel: Pranojmë përgjegjësinë e krimeve naziste në Greqi

para 6 muajve - Gazeta Tema

Gjermania pranon plotësisht përgjegjësinë e krimeve të kryera nga nazistët në Greqi, deklaroi sot kancelarja gjermane, Angela Merkel gjatë vizitës së saj të parë zyrtare në Athinë që prej vitit 2014. “Ne...

Merkel: Pranojmë përgjegjësinë e krimeve naziste në Greqi

para 6 muajve - Alsat-M

Gjermania pranon plotësisht përgjegjësinë e krimeve të kryera nga nazistët në Greqi, deklaroi sot kancelarja gjermane, Angela Merkel gjatë vizitës së saj të parë zyrtare në Athinë që prej vitit 2014. “Ne...

Tsipras: Minoriteti, kusht për Shqipërinë

para 6 muajve - Java News

Kancelarja gjermane Angela Merkel u rikthye në Athinë, në të parën vizitë që pas çlirimit të vendit nga barra e rëndë e masave të kursimit. Një ndër temat më të rëndësishme ishte Ballkani Perëndimor. Kreu...

Merkel në Athinë: Pranojmë përgjegjësinë e krimeve naziste në Greqi

para 6 muajve - Java News

Gjermania pranon plotësisht përgjegjësinë e krimeve të kryera nga nazistët në Greqi, deklaroi sot kancelarja gjermane, Angela Merkel gjatë vizitës së saj të parë zyrtare në Athinë që prej vitit 2014. “Ne...

Merkel në Athinë: Gjermania, përgjegjëse për krimet naziste në Greqi! (Por grekët duan para, jo fjalë)

para 6 muajve - Te Sheshi

Gjermania “merr plotësisht përgjegjësinë për krimet” e kryera nga nazistët në Greqi, tha kancelarja gjermane Angela Merkel të premten, në ditën e dytë të vizitës së saj të parë zyrtare në Athinë që nga viti...

Merkel: Nevojitet qasje e guximshme nga Greqia për epilogun me Maqedoninë Veriore

para 6 muajve - Koha.mk

Athinë, 11 janar – Për të gjithë ne në Evropë është mirë të ketë epilog të rëndësishëm këtu në lidhje me çështjen për Maqedoninë Veriore,  por për atë parakusht është qasja e guximshme, tha kancelarja...

Merkel: Pranojmë përgjegjësinë e krimeve naziste në Greqi

para 6 muajve - Telegrafi

Gjermania pranon plotësisht përgjegjësinë e krimeve të kryera nga nazistët në Greqi, deklaroi sot kancelarja gjermane, Angela Merkel gjatë vizitës së saj të parë zyrtare në Athinë që prej vitit 2014. “Ne...

Merkel: Pranojmë përgjegjësinë e krimeve naziste në Greqi

para 6 muajve - RTV 21

Kancelarja gjermane kërkoi të ulë klimën e tensionuar mes dy vendeve Gjermania pranon plotësisht përgjegjësinë e krimeve të kryera nga nazistët në Greqi, deklaroi sot kancelarja gjermane, Angela Merkel...

Merkel: Nevojitet qasje e guximshme nga Greqia për epilogun me Maqedoninë Veriore

para 6 muajve - Lajm

Për të gjithë ne në Evropë është mirë të ketë epilog të rëndësishëm këtu në lidhje me çështjen për Maqedoninë Veriore, por për atë parakusht është qasja e guximshme, tha kancelarja gjermane Angela Merkel...

Angela Merkel: Marrëveshja e Prespës është në dobi të gjithë Evropës

para 6 muajve - Indeks.mk

Vëmendja e mediave greke pas takimit të Angela Merkel dhe Aleksis Cipras e monopolizoi qëndrimin e kancelares gjermane në lidhje me Marrëveshjen e Prespës, dhe duket se pikërisht zgjidhja mes Maqedonisë...

Merkel: Pranojmë përgjegjësi për krimet naziste në Greqi

para 6 muajve - Ekonomia Online

Gjermania pranon plotësisht përgjegjësinë e krimeve të kryera nga nazistët në Greqi, deklaroi sot kancelarja gjermane, Angela Merkel gjatë vizitës së saj të parë zyrtare në Athinë që prej vitit 2014. “Ne...

Angela Merkel: Marrëveshja e Prespës është në dobi të gjithë Evropës

para 6 muajve - Portalb

Vëmendja e mediave greke pas takimit të Angela Merkel dhe Aleksis Cipras e monopolizoi qëndrimin e kancelares gjermane në lidhje me Marrëveshjen e Prespës , dhe duket se pikërisht zgjidhja mes Maqedonisë...

Merkel mbështet kryeministrin grek në zgjidhjen e problemit të emrit me Maqedoninë

para 6 muajve - Aktuale

Duke falenderuar kryemistrin Aleksis Tsipras për punën e mirë të bërë për të shpëtuar Greqinë nga kriza ekonomike, por edhe për të rritur rolin gjeopolitik të Athinës, kancelarja gjermane Angela Merkel...

Merkel: Pranojmë përgjegjësinë e krimeve naziste në Greqi

para 6 muajve - Gazeta Observer

Gjermania pranon plotësisht përgjegjësinë e krimeve të kryera nga nazistët në Greqi, deklaroi sot kancelarja gjermane, Angela Merkel gjatë vizitës së saj të parë zyrtare në Athinë që prej vitit 2014. “Ne...

Angela Merkel: Marrëveshja e Prespës është në dobi të gjithë Evropës

para 6 muajve - Tetova Sot

Vëmendja e mediave greke pas takimit të Angela Merkel dhe Aleksis Cipras e monopolizoi qëndrimin e kancelares gjermane në lidhje me Marrëveshjen e Prespës, dhe duket se pikërisht zgjidhja mes Maqedonisë...

Merkel: Pranojmë përgjegjësinë e krimeve naziste në Greqi

para 6 muajve - Gazeta e re

Gjermania pranon plotësisht përgjegjësinë e krimeve të kryera nga nazistët në Greqi, deklaroi sot kancelarja gjermane, Angela Merkel gjatë vizitës së saj të parë zyrtare në Athinë që prej vitit 2014. “Ne...

Merkel: Me Marrëveshjen e Prespës përfiton Maqedonia Veriore por edhe Evropa

para 6 muajve - InfoShqip

Marrëveshja e Prespës jo vetëm që sjell përfitime Maqedonisë së Veriut, por ajo është e dobishme për Greqinë dhe tërë Evropën. Kështu është shprehur kancelaria gjermane Angella Merkel pas takimit me kryeministrin...

Merkel: Pranojmë përgjegjësinë e krimeve naziste në Greqi

para 6 muajve - KosovaPress

“Ne pranojmë plotësisht përgjegjësinë e krimeve të kryera nga nacional-socialistët në Greqi (…)”. Një mbështetje e Berlinit për Greqinë bëhet për të mirën e të vendeve”, tha Merkel, sipas përkthimit në...

Angela Merkel: Marrëveshja e Prespës është në dobi të gjithë Evropës

para 6 muajve - Lajm

Vëmendja e mediave greke pas takimit të Angela Merkel dhe Aleksis Cipras e monopolizoi qëndrimin e kancelares gjermane në lidhje me Marrëveshjen e Prespës, dhe duket se pikërisht zgjidhja mes Maqedonisë...

Merkel: Marrëveshja e Prespës i jep mundësi Maqedonisë Veriore që të bëhet anëtare e NATO-s dhe BE-së

para 6 muajve - Telegrafi

Vëmendja e mediave greke pas takimit të Angela Merkel me Alexis Tsipras monopolizoi pozitën e kancelares gjermane në lidhje me marrëveshjen e Prespës, ndërsa siç duket zgjidhja e kontestit të emrit në...

Merkel: Me Marrëveshjen e Prespës përfiton Maqedonia Veriore por edhe Evropa

para 6 muajve - Shenja

Marrëveshja e Prespës jo vetëm që sjell përfitime Maqedonisë së Veriut, por ajo është e dobishme për Greqinë dhe tërë Evropën. Kështu është shprehur kancelaria gjermane Angella Merkel pas takimit me kryeministrin...

Merkel: Marrëveshja e Prespës i jep mundësi Maqedonisë Veriore që të bëhet anëtare e NATO-s dhe BE-së

para 6 muajve - InfoMagazin

Vëmendja e mediave greke pas takimit të Angela Merkel me Alexis Tsipras monopolizoi pozitën e kancelares gjermane në lidhje me marrëveshjen e Prespës, ndërsa siç duket zgjidhja e kontestit të emrit në...

Edhe Shqipëria, pjesë e bisedës në takimin Merkel-Tsipras

para 6 muajve - Top Channel

Konferenca e përbashkët për shtyp e kryeministri Tsipras dhe kancelares, Merkel në Athinë, kishte përveç të tjerash edhe referime për Shqipërinë. Sipas kreut të qeverisë greke, vizioni i perspektivës evropiane...

Merkel mbështet kryeministrin grek në zgjidhjen e problemit të emrit me Maqedoninë

para 6 muajve - Zhurnal

Athinë, 11 janar - Duke falenderuar kryemistrin Aleksis Tsipras për punën e mirë të bërë për të shpëtuar Greqinë nga kriza ekonomike, por edhe për të rritur rolin gjeopolitik të Athinës, kancelarja gjermane...

Merkel mbështet Tsiprasin

para 6 muajve - Top Channel

Duke falenderuar kryemistrin Aleksis Tsipras për punën e mirë të bërë për të shpëtuar Greqinë nga kriza ekonomike, por edhe për të rritur rolin gjeopolitik të Athinës, kancelarja gjermane Angela Merkel...

Tsipras: Marrëveshja me Maqedoninë model për vendet e rajonit

para 6 muajve - Vizion Plus

Shqipëria ka qenë temë diskutimi gjatë takimit mes Kancelares Gjermane Angela Merkel e kryeministrit grek Aleksis Tsipras në Athinë,. Mediat citojnë kryeministrin grek të ketë thënë se Shqipëria nuk mund...

Merkel në Greqi, Tsipras i kujton minoritetin: Shqipërinë e duam në BE!

para 6 muajve - Gazeta Shqip

Kancelarja gjermane, Angela Merkel ka zhvilluar sot një vizitë zyrtare në Greqi, ku është takuar me shefin e qeverisë Aleksis Tsipras, ku përveç çështjeve bilaterale, ata kanë diskutuar së bashku për ecurinë...

Merkel – Cipras: Marrëveshja e Prespës është e rëndësishme për stabilitetin dhe zhvillimin e rajonit

para 6 muajve - Koha.mk

Shkup, 10 janar – Marrëveshja e Prespës nuk sjell përfitime vetëm për Maqedoninë Veriore e cila mund të bëhet anëtare e NATO-s dhe BE-së, por është në interesin edhe të Greqisë dhe gjithë Evropës, ka thënë...

Tsipras-Merkel: Marrëveshja e Prespës është në interesin e gjithë Evropës

para 6 muajve - Lajm

“Marrëveshja e Prespës nuk sjell përfitime vetëm për Maqedoninë Veriore e cila mund të bëhet anëtare e NATO-s dhe BE-së, por është në interesin edhe të Greqisë dhe gjithë Evropës”, tha kancelarja e Gjermanisë,...

Tsipras-Merkel: Marrëveshja e Prespës është në interesin e gjithë Evropës

para 6 muajve - Telegrafi

“Marrëveshja e Prespës nuk sjell përfitime vetëm për Maqedoninë Veriore e cila mund të bëhet anëtare e NATO-s dhe BE-së, por është në interesin edhe të Greqisë dhe gjithë Evropës”, tha kancelarja e Gjermanisë,...

Merkel përgëzon Ciprasin për marrëveshjen me Maqedoninë

para 6 muajve - Shenja

Duke falenderuar kryemistrin Aleksis Tsipras për punën e bërë për të shpëtuar Greqinë nga kriza ekonomike, por edhe për të rritur rolin gjeopolitik të Athinës, kancelarja gjermane Angela Merkel ka shprehur...

Tsipras-Merkel: Marrëveshja e Prespës është në interesin e gjithë Evropës

para 6 muajve - Arbresh

“Marrëveshja e Prespës nuk sjell përfitime vetëm për Maqedoninë Veriore e cila mund të bëhet anëtare e NATO-s dhe BE-së, por është në interesin edhe të Greqisë dhe gjithë Evropës”, tha kancelarja e Gjermanisë,...

Merkel mbështet Tsiprasin

para 6 muajve - 24 ore

Duke falenderuar kryemistrin Aleksis Tsipras për punën e mirë të bërë për të shpëtuar Greqinë nga kriza ekonomike, por edhe për të rritur rolin gjeopolitik të Athinës, kancelarja gjermane Angela Merkel...

Merkel rikthehet si fitimtare në Greqi

para 6 muajve - Koha.mk

Angela Merkel rikthehet në Greqi për një vizitë dyditore, në vendin që i ka shkaktuar disa prej kokëçarjeve më të mëdha gjatë kohës së saj në krye të fuqisë më të madhe ekonomike të Europës, transmeton...

Tsipras – Merkel: Marrëveshja e Prespës është në favor të të gjithë Evropës

para 6 muajve - Flaka

Unë jam mirënjohëse ndaj Alexis Tsipras, i cili ka punuar për zgjidhjen e çështjes së emrit, duke u përpjekur për të gjetur një zgjidhje së bashku me Kryeministrin e vendit fqinj, Zaev, tha Merkel gjatë...

Tsipras-Merkel: Marrëveshja e Prespës është në interesin e gjithë Evropës

para 6 muajve - Lajm

“Marrëveshja e Prespës nuk sjell përfitime vetëm për Maqedoninë Veriore e cila mund të bëhet anëtare e NATO-s dhe BE-së, por është në interesin edhe të Greqisë dhe gjithë Evropës”, tha kancelarja e Gjermanisë,...

Merkel në Greqi, bisedon për Shqipërinë me Tsiprasin

para 6 muajve - Sot News

Kancelarja gjermane, Angela Merkel ka zhvilluar sot një vizitë zyrtare në Greqi, ku ka takuar edhe kryeministrin e Greqisë, Alexis Tsipras. Mësohet se gjatë takimit tyre është diskutuar edhe ecuria evropiane...

Merkel, në Athinë: Përshëndesim vendimin për emrin e Maqedonisë

para 6 muajve - Java News

Kancelarja gjermane, Angela Merkel përshëndeti sot në Athinë veprimin e vendosur të kryeministrit grek, Aleksis Cipras mbi emrin e ri të Maqedonisë, që nuk është vetëm në përfitim të Maqedonisë dhe Greqisë...

Merkel rikthehet si fitimtare në Greqi

para 6 muajve - Portalb

Ky do të jetë një udhëtim me simbolika të mëdha për një udhëheqëse, politikat e së cilës kanë përcaktuar kontinentin, por që ka njoftuar se do të largohet nga posti në fund të mandatit të saj, në vitin...

“Mikja” Angela Merkel

para 6 muajve - Gazeta Tema

Kriza e borxheve i pat rënduar marrëdhëniet midis Gjermanisë dhe Greqisë: Si politikan i opozitës, Aleksis Cipras ankohej me të madhe, para se të merrte postin e kryeministrit (2015), kundër “diktatit...

Merkel rikthehet si fitimtare në Greqi

para 6 muajve - Top Channel

Angela Merkel rikthehet në Greqi për një vizitë dyditore, në vendin që i ka shkaktuar disa prej kokëçarjeve më të mëdha gjatë kohës së saj në krye të fuqisë më të madhe ekonomike të Europës. Ky do të jetë...

“Mikja” Angela Merkel

para 6 muajve - Lexo

Kriza e borxheve i pat rënduar marrëdhëniet midis Gjermanisë dhe Greqisë: Si politikan i opozitës, Aleksis Cipras ankohej me të madhe, para se të merrte postin e kryeministrit (2015), kundër “diktatit...

Kancelarja gjermane Merkel viziton Athinën

para 6 muajve - Alsat-M

Nën masa të shtuara sigurie, me protesta të paralajmëruara, por edhe ndalesa për tubime, në takim me kryesin shtetërore, kancelarja gjermane Angela Merkel zbret për vizitë në Athinë. Në orët e pasdites...

Kancelarja gjermane Merkel viziton Athinën

para 6 muajve - Antpress

10 Janar 2019 / 16:12 Nën masa të shtuara sigurie, me protesta të paralajmëruara, por edhe ndalesa për tubime, në takim me kryesin shtetërore, kancelarja gjermane Angela Merkel zbret për vizitë në Athinë....

Po afrohet votimi për Marrëveshjen e Prespës, Merkel viziton Athinën

para 6 muajve - Fakti Ditor

Kancelarja Angela Merkel viziton Athinën. Ndryshe nga vizita e saj e fundit në 2014, mikpritësit janë me humor të mirë. Megjithatë ka një pikë mosmarrëveshjeje që shkakton ende tension. Kriza e borxheve...

Kancelarja gjermane Merkel viziton Athinën !

para 6 muajve - InfoMagazin

Nën masa të shtuara sigurie, me protesta të paralajmëruara, por edhe ndalesa për tubime, në takim me kryesin shtetërore, kancelarja gjermane Angela Merkel zbret për vizitë në Athinë. Në orët e pasdites...

Kancelarja gjermane Merkel viziton Athinën

para 6 muajve - Pa censure

Nën masa të shtuara sigurie, me protesta të paralajmëruara, por edhe ndalesa për tubime, në takim me kryesin shtetërore, kancelarja gjermane Angela Merkel zbret për vizitë në Athinë. Në orët e pasdites...

Tsipras: Gjatë muajit janar marrëveshja e Prespës do të arrijë në Greqi

para 6 muajve - InfoShqip

Procesi i ratifikimit të marrëveshjes së Prespës në Greqi, do të fillojë menjëherë pasi në Maqedoni të përfundojnë ndryshimet kushtetuese dhe rezultati zyrtarisht të arrijë nga Shkupi në Athinë. Kurse...

Tsipras: Gjatë këtij muaji marrëveshja e Prespës do të arrijë në Greqi

para 6 muajve - AlbPortali

Procesi i ratifikimit të marrëveshjes së Prespës në Greqi, do të fillojë menjëherë pasi në Maqedoni të përfundojnë ndryshimet kushtetuese dhe rezultati zyrtarisht të arrijë nga Shkupi në Athinë. Kurse...

Merkel në Athinë, masa të forta sigurie

para 6 muajve - Alsat-M

Kancelaria gjermane Angela Merkel do të vizitojë sot Athinën, në një lëvizje të fundit për të bindur Athinën që të përshpejtojë aprovimin e marrëveshjes së Prespës për emrin e Maqedonisë, por edhe për...

Tsipras: Gjatë këtij muaji marrëveshja e Prespës do të arrijë në Greqi

para 6 muajve - Aktuale

Procesi i ratifikimit të marrëveshjes së Prespës në Greqi, do të fillojë menjëherë pasi në Maqedoni të përfundojnë ndryshimet kushtetuese dhe rezultati zyrtarisht të arrijë nga Shkupi në Athinë. Kurse...

Blindohet Athina, Angela Merkel ultimatum të prerë Greqisë

para 6 muajve - Sot News

Kancelarja gjermane Angela Merkel do të vizitojë gjatë ditës së sotme Athinën. Për këtë arsye kryeqyteti i Greqisë është blinduar i gjithi nga forca të shumta policie. Merkel ka udhëtuar drejt shtetit...

Merkel në Greqi, mikpritësit janë me humor të mirë

para 6 muajve - Koha.net

Kancelarja Angela Merkel viziton Athinën. Ndryshe nga vizita e saj e fundit në 2014, mikpritësit janë me humor të mirë. Megjithatë ka një pikë mosmarrëveshjeje që shkakton ende tension. Kriza e borxheve...

Merkel në Athinë, masa të forta sigurie

para 6 muajve - Top Channel

Kancelaria gjermane Angela Merkel do të vizitojë sot Athinën, në një lëvizje të fundit për të bindur Athinën që të përshpejtojë aprovimin e marrëveshjes së Prespës për emrin e Maqedonisë, por edhe për...

Merkel në Athinë, masa të forta sigurie

para 6 muajve - GazetaBlic

Kancelaria gjermane Angela Merkel do të vizitojë sot Athinën, në një lëvizje të fundit për të bindur Athinën që të përshpejtojë aprovimin e marrëveshjes së Prespës për emrin e Maqedonisë, por edhe për...

Tsipras: Gjatë këtij muaji marrëveshja e Prespës do të arrijë në Greqi

para 6 muajve - Fakti Ditor

Procesi i ratifikimit të marrëveshjes së Prespës në Greqi, do të fillojë menjëherë pasi në Maqedoni të përfundojnë ndryshimet kushtetuese dhe rezultati zyrtarisht të arrijë nga Shkupi në Athinë. Kurse...

Angela Merkel në Greqi, vizitë tek miqtë “e vjetër”

para 6 muajve - Gazeta e re

Kriza e borxheve i pat rënduar marrëdhëniet midis Gjermanisë dhe Greqisë: Si politikan i opozitës, Aleksis Cipras ankohej me të madhe, para se të merrte postin e kryeministrit (2015), kundër “diktatit...

Merkel “zbret” në Athinë. Kjo është agjenda

para 6 muajve - Iliria News

Nën masa të përforcuara sigurie, me protesta të paralajmëruara, por edhe ndalesa për tubime, në takim me kryesin shtetërore greke dhe me siguri mes temave edhe Marrëveshja e Prespës, kancelarja gjermane...

Merkel “zbret” në Athinë. Kjo është agjenda

para 6 muajve - Alsat-M

Nën masa të përforcuara sigurie, me protesta të paralajmëruara, por edhe ndalesa për tubime, në takim me kryesin shtetërore greke dhe me siguri mes temave edhe Marrëveshja e Prespës, kancelarja gjermane...

Merkel në Athinë, protestë nga Agimi i Artë, 2 mijë policë në rrugë

para 6 muajve - Vizion Plus

Kancelarja gjermane Angela Merkel nis këtë të enjte një vizitë dyditore në Athinë për t’u takuar me kryeministrin grek Aleksis Cipras, me presidentin Prokopis Pavlopulos si dhe me kreun e opozitës Kiriakos...

Tsipras: Gjatë këtij muaji marrëveshja e Prespës do të arrijë në Greqi

para 6 muajve - Zhurnal

Athinë, 10 janar - Procesi i ratifikimit të marrëveshjes së Prespës në Greqi, do të fillojë menjëherë pasi në Maqedoni të përfundojnë ndryshimet kushtetuese dhe rezultati zyrtarisht të arrijë nga Shkupi...

Merkel në Greqi, mikpritësit janë me humor të mirë

para 6 muajve - TV21

Kriza e borxheve i pat rënduar marrëdhëniet midis Gjermanisë dhe Greqisë: Si politikan i opozitës, Aleksis Cipras ankohej me të madhe, para se të merrte postin e kryeministrit (2015), kundër “diktatit...

Po afrohet votimi për Marrëveshjen e Prespës, Merkel viziton Athinën

para 6 muajve - Zhurnal

Athinë, 10 janar - Kancelarja Angela Merkel viziton Athinën. Ndryshe nga vizita e saj e fundit në 2014, mikpritësit janë me humor të mirë. Megjithatë ka një pikë mosmarrëveshjeje që shkakton ende tension....

Tsipras: Gjatë muajit janar marrëveshja e Prespës do të arrijë në Greqi

para 6 muajve - Telegrafi

Procesi i ratifikimit të marrëveshjes së Prespës në Greqi, do të fillojë menjëherë pasi në Maqedoni të përfundojnë ndryshimet kushtetuese dhe rezultati zyrtarisht të arrijë nga Shkupi në Athinë. Kurse...

Merkel në Greqi, vizitë te miqtë

para 6 muajve - Gazeta Shqip

Kriza e borxheve i pat rënduar marrëdhëniet midis Gjermanisë dhe Greqisë: Si politikan i opozitës, Aleksis Cipras ankohej me të madhe, para se të merrte postin e kryeministrit (2015), kundër “diktatit...

Merkel “zbret” në Athinë. Kjo është agjenda

para 6 muajve - Antpress

10 Janar 2019 / 11:18 Nën masa të përforcuara sigurie, me protesta të paralajmëruara, por edhe ndalesa për tubime, në takim me kryesin shtetërore greke dhe me siguri mes temave edhe Marrëveshja e Prespës,...

Merkel në Athinë, masa të forta sigurie

para 6 muajve - Gazeta e re

Kancelaria gjermane Angela Merkel do të vizitojë sot Athinën, në një lëvizje të fundit për të bindur Athinën që të përshpejtojë aprovimin e marrëveshjes së Prespës për emrin e Maqedonisë, por edhe për...

Merkel “zbret” në Athinë. Kjo është agjenda

para 6 muajve - Lajm

Nën masa të përforcuara sigurie, me protesta të paralajmëruara, por edhe ndalesa për tubime, në takim me kryesin shtetërore greke dhe me siguri mes temave edhe Marrëveshja e Prespës, kancelarja gjermane...

Merkel në Greqi, vizitë te miqtë

para 6 muajve - Shenja

Kriza e borxheve i pat rënduar marrëdhëniet midis Gjermanisë dhe Greqisë: Si politikan i opozitës, Aleksis Cipras ankohej me të madhe, para se të merrte postin e kryeministrit (2015), kundër “diktatit...

Po afrohet votimi për Marrëveshjen e Prespës, Merkel viziton Athinën

para 6 muajve - Tetova Sot

Kancelarja Angela Merkel viziton Athinën. Ndryshe nga vizita e saj e fundit në 2014, mikpritësit janë me humor të mirë. Megjithatë ka një pikë mosmarrëveshjeje që shkakton ende tension. Kriza e borxheve...

Merkel në Greqi, vizitë te miqtë

para 6 muajve - Lajm

Kriza e borxheve i pat rënduar marrëdhëniet midis Gjermanisë dhe Greqisë: Si politikan i opozitës, Aleksis Cipras ankohej me të madhe, para se të merrte postin e kryeministrit (2015), kundër “diktatit...

Tsipras: Gjatë muajit janar marrëveshja e Prespës do të arrijë në Greqi

para 6 muajve - Lajm

Procesi i ratifikimit të marrëveshjes së Prespës në Greqi, do të fillojë menjëherë pasi në Maqedoni të përfundojnë ndryshimet kushtetuese dhe rezultati zyrtarisht të arrijë nga Shkupi në Athinë. Kurse...

Merkel në Greqi, mikpritësit janë me humor të mirë

para 6 muajve - Shekulli

Kancelarja Angela Merkel viziton Athinën. Ndryshe nga vizita e saj e fundit në 2014, mikpritësit janë me humor të mirë. Megjithatë ka një pikë mosmarrëveshjeje që shkakton ende tension. Kriza e borxheve...

Merkeli për vizitë dyditore në Athinë

para 6 muajve - Koha.mk

Athinë, 10 janar – Nën masa të përforcuara sigurie, me protesta të paralajmëruara, por edhe ndalesa për tubime, në takim me kryesin shtetërore greke dhe me siguri mes temave edhe Marrëveshja e Prespës,...

Merkel në Athinë, masa të forta sigurie

para 6 muajve - Periskopi

Kancelaria gjermane Angela Merkel do të vizitojë sot Athinën, në një lëvizje të fundit për të bindur Athinën që të përshpejtojë aprovimin e marrëveshjes së Prespës për emrin e Maqedonisë, por edhe për...

Merkel në Athinë, masa të forta sigurie

para 6 muajve - KosovaPress

Duket se veç kësaj, kancelarja gjermane, i sjell edhe një paketë ndihme ekonomike për Athinën zyrtare, si shenje mbështetje për kryeministrin Aleksis Tsipras, tashmë që vendi është më pranë se kurrë një...

Merkel në Athinë, autoritete greke ndërmarrin masa të forta sigurie

para 6 muajve - Epoka e Re

Kancelaria gjermane Angela Merkel do të vizitojë sot Athinën, në një lëvizje të fundit për të bindur Athinën që të përshpejtojë aprovimin e marrëveshjes së Prespës për emrin e Maqedonisë, por edhe për...

Tsipras: Muaji janar, vendimtar për Marrëveshjen e Prespës

para 6 muajve - InfoMagazin

Procesi i ratifikimit të marrëveshjes së Prespës në Greqi, do të fillojë menjëherë pasi në Maqedoni të përfundojnë ndryshimet kushtetuese dhe rezultati zyrtarisht të arrijë nga Shkupi në Athinë. Kurse...

Merkel në Greqi: vizitë te miqtë

para 6 muajve - DW

Kancelarja Angela Merkel viziton Athinën. Ndryshe nga vizita e saj e fundit në 2014, mikpritësit janë me humor të mirë. Megjithatë ka një pikë mosmarrëveshjeje që shkakton ende tension. Kriza e borxheve...

Grupi majtist grek merr përgjegjësinë për sulmet mbi institucione dhe mediat e Greqisë

para 6 muajve - Shekulli

Athinë – Një grup i vogël majtist grek ka marrë përgjegjësinë për sulmet me bombë që kanë ndodhur në Athinë. Grupi i Luftëtarëve Popullorë tha se synonte televizionet dhe radiot e rëndësishme të vendit....

Grupi majtist grek merr përgjegjësinë për sulmet mbi institucione dhe mediat e Greqisë

para 6 muajve - Pa censure

Një grup i vogël majtist grek ka marrë përgjegjësinë për sulmet me bombë që kanë ndodhur në Athinë. Grupi i Luftëtarëve Popullorë tha se synonte televizionet dhe radiot e rëndësishme të vendit. Këto protesta...

Prof. Dr. Arben Malaj: Ministri Kotzias ka të drejtë. Nacionalizmi i sëmurë e kthen Greqinë në krizë dhe paqja e vonuar e Rajonit

para 6 muajve - Gazeta Telegraf

Prof. Dr Arben Malaj Lektor i Integrimit Evropian President i Institutit për Politika publike dhe Mirëqeverisje; [email protected] Sondazhet për zgjedhjet e ardhshme në Greqi paralajmërojnë se, Siryza...

Ministri Kocias ka të drejtë. Nacionalizmi i sëmurë e kthen Greqinë në krizë

para 6 muajve - Shekulli

Sondazhet për zgjedhjet e ardhshme në Greqi paralajmërojnë se Siryza mund të paguaj një kosto politike për reformat e vështira, ndërsa Qirjako Mitsotaqis mund të jetë kryeministri i ardhshëm i Greqisë....

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK