http://kariera.mk

Andy Murray po pensionohet, lojtari shpjegon arsyen për këtë vendim befasues

para 6 muajve - Lajmi.net

Andy Murray në mënyrë befasuese ka bërë të ditur se do të pensionohet nga tenisi. Britaniku këtë e ka bërë të ditur në një intervistë me “Australia Open TV”, transmeton lajmi.net. Duket se arsyeja për...

Skocezi Murray, drejt lamtumirës. Lot në turneun e fundit

para 6 muajve - Top Channel

Në pyetjen e parë që iu bë në konferencën e shtypit, ku të gjithë prisnin optimizmin e një pretendenti për “Australian Open”, tenisti skocez Andy Murray u tradhtua nga emocionet dhe shpërtheu në lot. Sportisti...

Lamtumira e një kampioni, Murray tërhiqet mes lotëve!

para 6 muajve - Gazeta Shqip

Një tjetër yll shkëputet nga bota e tenisit. Andy Murray ka vendosur t’i thotë lamtumirë sportit që dashuronte më shumë. Britaniku organizoi një konferencë ku i përfshirë nga emocionet dhe lotët njoftoi...

Ish kampioni i botës tërhiqet nga tenisit

para 6 muajve - Alsat-M

Ish-numri 1 në botë për meshkuj në tenis, britaniku Endi Marej, ka deklaruar se do të tërhiqet nga sporti këtë sezon. Këtë gjë ai synon ta bëjë pas turenut Masters në Uimbëlldon, në qershor, në vendlindjen...

Lamtumira e një kampioni, Murray tërhiqet mes lotëve!

para 6 muajve - Infokusi

Një tjetër yll shkëputet nga bota e tenisit. Andy Murray ka vendosur t’i thotë lamtumirë sportit që dashuronte më shumë. Britaniku organizoi një konferencë ku i përfshirë nga emocionet dhe lotët njoftoi...

Problemet me lëndime, Murray njofton tërheqjen nga tenisi

para 6 muajve - Gazeta e re

Tenisit nga Britania ka vendosur t’i jap fund karrierës. Andy Murray ka vendosur t’i thotë lamtumirë sportit që dashuronte më shumë. Britaniku organizoi një konferencë ku i përfshirë nga emocionet dhe...

Lamtumira e një kampioni, Murray komunikon tërheqjen mes lotëve!

para 6 muajve - SuperSport

Një tjetër yll shkëputet nga bota e tenisit. Andy Murray ka vendosur t’i thotë lamtumirë sportit që dashuronte më shumë. Britaniku organizoi një konferencë ku i përfshirë nga emocionet dhe lotët njoftoi...

Andy Murray tërhiqet nga tenisi

para 6 muajve - PortaliOnline

Ish-numri 1 në botë për meshkuj në tenis, britaniku Andy Murray, ka deklaruar se do të tërhiqet nga sporti këtë sezon. Këtë gjë ai synon ta bëjë pas grand slam të Wimbledon, në qershor, në vendlindjen...

Largohet nga garat e tenisit numri 1 i botës

para 6 muajve - GazetaBlic

Ish-numri 1 në botë për meshkuj në tenis, britaniku Andy Murray, ka deklaruar se do të tërhiqet nga sporti këtë sezon. Këtë gjë ai synon ta bëjë pas grand ‘slam’ të Wimbledon, në qershor, në vendlindjen...

Federeri zbulon një nga sekretet e jetëgjatësisë dhe suksesit të tij

para 6 muajve - Epoka e Re

Falë një formë fizike për t’u pasur zili, që ka qenë thuajse e njëjtë përgjatë dy dekadave të fundit, tenisti zviceran Roger Federer ka arritur të jetë dominues në fushë edhe pse aktualisht është 37 vjeç....

Tenisti i njohur botëror tërhiqet nga sporti për këtë arsye

para 6 muajve - Gazeta Express

Ish-numri 1 në botë për meshkuj në tenis, britaniku Andy Murray, ka deklaruar se do të tërhiqet nga sporti këtë sezon. Këtë gjë ai synon ta bëjë pas grand slam të Wimbledon, në qershor, në vendlindjen...

Problemet me lëndime, Murray njofton tërheqjen nga tenisi

para 6 muajve - Periskopi

Tenisit nga Britania ka vendosur t’i jap fund karrierës. Andy Murray ka vendosur t’i thotë lamtumirë sportit që dashuronte më shumë. Britaniku organizoi një konferencë ku i përfshirë nga emocionet dhe...

Murray me lot në sy tërhiqet nga tenisi, ja pse

para 6 muajve - Lajm

Ish-numri 1 në botë për meshkuj në tenis, britaniku Andy Murray, ka deklaruar se do të tërhiqet nga sporti këtë sezon. Këtë gjë ai synon ta bëjë pas grand slam të Ëimbledon, në qershor, në vendlindjen...

Problemet me lëndime, Murray njofton tërheqjen nga tenisi

para 6 muajve - KosovaPress

Andy Murray ka vendosur t’i thotë lamtumirë sportit që dashuronte më shumë. Britaniku organizoi një konferencë ku i përfshirë nga emocionet dhe lotët njoftoi se ka vendosur të tërhiqet përfundimisht nga...

Lëndimi shtyn Murrayn të pensionohet nga tenisi

para 6 muajve - Koha.net

Andy Murray me lot në sy ka bërë të ditur se do t’i jap fund karrierës në tenis pas Wimbledonit që mbahet gjatë verës. Në një konferencë për media, dy-herë fituesi i Wimbledonit, ka thënë se lëndimi në...

Tenisti i njohur botëror tërhiqet nga sporti për këtë arsye

para 6 muajve - Ekonomia Online

Ish-numri 1 në botë për meshkuj në tenis, britaniku Andy Murray, ka deklaruar se do të tërhiqet nga sporti këtë sezon. Këtë gjë ai synon ta bëjë pas grand slam të Wimbledon, në qershor, në vendlindjen...

Tenisti i njohur botëror tërhiqet nga sporti për këtë arsye

para 6 muajve - Gazeta Observer

Ish-numri 1 në botë për meshkuj në tenis, britaniku Andy Murray, ka deklaruar se do të tërhiqet nga sporti këtë sezon. Këtë gjë ai synon ta bëjë pas grand slam të Wimbledon, në qershor, në vendlindjen...

Andy Murray me lot në sy tregon se është drejt pensionimit

para 6 muajve - Arbresh

Andy Murray ka zbuluar që planifikon t’i japë fund karrierës së tij pas Wimbledonit, por lëndimi mund të nënkuptojë që nuk mund të luajë pas Australian Open që është javën e ardhshme. Britaniku 31 vjeçar...

Australian Open, Federer: Besoj te përvoja për të fituar

para 6 muajve - Alsat-M

Roger Federer, numri 3 i tenisit në botë, është gati për të filluar turneun e parë të rëndësishëm të 2019, Australian Open. “Shpresoj se përvoja ime do të më ndihmojë shumë për të fituar Australian Open....

Australian Open kap shifrën rekord të premios për tenistët

para 6 muajve - Koha.mk

Pas 5 ditësh do të nisë grand slam i Australian Open, që do të zhvillohet në Melburn më datat 14-27 janar. Edicioni 2019 do të jetë më i pasuri në historinë e këtij grand slam, me një rritje prej 14% të...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK