http://kariera.mk

Statusi i Metës, Rama: Mos e merrni seriozisht

para 6 muajve - Aktuale

Përplasja Rama-Meta ka arritur në një tjetër nivel pas refuzimit të Presidentit për dekretimin e Gent Cakajt si ministër i Jashtëm. Teksa kryeministri Rama e ka cilësuar si një vendim të turpshëm dhe anti-kushtetues...

Vazhdon përplasja Rama-Meta për mosdekretimin e Gent Cakajt

para 6 muajve - Shenja

Pas deklaratës së Presidentit të Shqipërisë Ilir Meta, se ‘nuk ka fuqi në botë t’i bëjë presion Presidentit të Republikës së Shqipërisë’, porosi kjo dërguar kryeministrit Edi Rama, është kundërpërgjigjur...

Ilir Meta ia kthen Edi Ramës: S’ka fuqi në botë t’i bëjë shantazh Presidentit

para 6 muajve - OraInfo

‘Lufta’ verbale ndërmjet kryeministrit shqiptar Edi Rama, dhe presidentit Ilir Meta ka vazhduar edhe sot. Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta i është kundërpërgjigjur kryeministrit Edi Rama, pasi ky i fundit...

Statusi i Metës, Rama: Mos e merrni seriozisht

para 6 muajve - Fakti Ditor

Përplasja Rama-Meta ka arritur në një tjetër nivel pas refuzimit të Presidentit për dekretimin e Gent Cakajt si ministër i Jashtëm. Teksa kryeministri Rama e ka cilësuar si një vendim të turpshëm dhe anti-kushtetues...

Vazhdon përplasja Rama-Meta për mosdekretimin e Gent Cakajt

para 6 muajve - Telegrafi

Pas deklaratës së Presidentit të Shqipërisë Ilir Meta, se ‘nuk ka fuqi në botë t’i bëjë presion Presidentit të Republikës së Shqipërisë’, porosi kjo dërguar kryeministrit Edi Rama, është kundërpërgjigjur...

Meta-Ramës: S’ka fuqi në botë t’i bëjë shantazh Presidentit

para 6 muajve - Koha.net

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta i është kundërpërgjigjur kryeministrit Edi Rama, pasi ky i fundit e ka cilësuar si një vendim të turpshëm dhe anti-kushtetues refuzimin e Metës për dekretimin e Gent Cakajt...

Rama – Metës: Mona të ka vjedhur FB, ose je në fazën ku do të merren armët

para 6 muajve - TV21

Vetëm pak minuta ka vonuar përgjigja e kryeministrit Edi Rama për Presidentin Ilir Meta, i cili e nisi ditën duke vendosu pikat mbi (i), pasi i kujtoi shefit të qeverisë se “nuk ka fuqi në botë që e shantazhon”....

Vazhdon përplasja Rama-Meta

para 6 muajve - Kallxo

Përplasja mes kryeministrit Edi Rama dhe presidentit Ilir Meta ka vazhduar ndërmjet rrjeteve sociale për shkak të refuzimit të Presidentit për dekretimin e Gent Cakajt si ministër i Jashtëm. Kryeministri...

Balla: Meta ngriti sot flamurin e kryetarit të opozitës

para 6 muajve - Zhurnal

Tiranë, 11 janar - Statusi i Metës që flet për shantazh nga ana e kryeministrit Rama ndaj Presidentit të Republikës, është interpretuar nga kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla si marrje flamurit...

Balla: Meta ngriti sot flamurin e kryetarit të opozitës

para 6 muajve - Top Channel

Statusi i Metës që flet për shantazh nga ana e kryeministrit Rama ndaj Presidentit të Republikës, është interpretuar nga kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla si marrje flamurit të kryetarit të...

Përplasja Rama-Meta/ Balla: Presidenti ngriti flamurin e kryetarit imagjinar të opozitës

para 6 muajve - Vizion Plus

Kreu i grupit parlametar i PS, Taulant Ball ka sulmuar presidentin Meta pas akuzave që ky i fundit bëri në drejtim të kryeministrit Rama. Në një postim në “Facebook”, Balla u shpreh se Meta nuk po mendon...

Taulant Balla: I votuar nga ne, Ilir Meta u kthye në kryetar opozite

para 6 muajve - Opinion

Numri II i PS, Taulant Balla ka sulmuar hapur Presidentin e vendit Ilir Meta. Ai thotë se Meta nuk mendon për Kushtetutën por për lidershipin e opozitës. E gjithë përplasja e PS në pushtet me Metën në...

Përplasja Qeveri-Presidencë, Balla: Meta, kreu imagjinar i opozitës

para 6 muajve - Gazeta Shqip

Kreu i grupit parlamentar i Partisë Socialiste, Taulant Balla ndërhyn në përplasjen mes Kryeministrit Edi Rama dhe Presidentit Ilir Meta, pas refuzimit të kreut të shtetit për të dekretuar Gent Cakaj si...

“Cakaj”/Meta: Nuk ka fuqi në botë t’i bëjë shantazh Presidentit!

para 6 muajve - TV21

Presidenti Meta ka vazhduar replikat me kryeministrin Rama mëngjesin e sotëm, në lidhje me mosdekreytimin e ministrin të Jashtëm Gent Cakaj. Në një postim në “Facebook”, kreu i shtetit, ka deklaruar se...

Përplasjet Rama-Meta, Taulant Balla hedh akuzat e rënda: Ja çfarë bëri sot Presidenti

para 6 muajve - Sot News

Kreu i grupit Parlamentar socialist Taulant Balla komenton akuzat e Presidentit Ilir Meta drejtuar kreut të qeverisë Edi Rama. Meta dënoi sipas tij kërcënimet që Rama i ka bërë, ndërsa nga ana tjetër kryeministri...

Taulant Balla reagon ndaj Presidentit Ilir Meta

para 6 muajve - Koha Jone

Mosdekretimi i Genc Cakajt si Ministër i Jashtëm, ka hapur debat institucional. Kreu i grupit parlamentar i PS-së, Taulant Balla, ka reaguar ndaj Presidentit Ilir Meta. Përmes një postimi në facebook,...

Rama e Meta vazhdojnë përplasjet për Cakajn

para 6 muajve - GazetaBlic

Pas deklaratës së Presidentit të Shqipërisë Ilir Meta, se ‘ nuk ka fuqi në botë t’i bëjë presion Presidentit të Republikës së Shqipërisë’, porosi kjo dërguar kryeministrit Edi Rama, është kundërpërgjigjur...

“Luftë” mes Kryeministrit e Presidentit, kërcënimi që “nxehu gjakrat”

para 6 muajve - Shekulli

Rritet tensioni dhe ashpërsohen tonet mes dy institucioneve më të larta të shtetit, Presidencës dhe Kryeministrisë pas refuzimit të dekretimit të Gent Cakajt si ministër për Evropën dhe Punët e Jashtme....

Mosdekretimi i Cakajt, vazhdojnë përplasjet Rama e Meta

para 6 muajve - RTV 21

Rama i kundërpërgjigjet Presidentit Meta Pas deklaratës së Presidentit të Shqipërisë Ilir Meta, se ‘ nuk ka fuqi në botë t’i bëjë presion Presidentit të Republikës së Shqipërisë’, porosi kjo dërguar kryeministrit...

Rama – Metës: Mona të ka vjedhur FB, ose je në fazën ku do të merren armët

para 6 muajve - Gazeta Shqip

Vetëm pak minuta ka vonuar përgjigja e kryeministrit Edi Rama për PresidentinIlir Meta, i cili e nisi ditën duke vendosu pikat mbi (i), pasi i kujtoi shefit të qeverisë se “nuk ka fuqi në botë që e shantazhon”....

“Ilir Meta sot ngriti flamurin e kryetarit të opozitës, në Presidencë”

para 6 muajve - Gazeta Tema

Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, ka reaguar pas akuzave të Ilir Metës në drejtim të kryeministrit Edi Rama. “Presidenti nuk mendon me as per Kushtetuten, as per dinjitetin...

Meta shpërthen ndaj Ramës: Ai që kërcënon gjithëkënd, bëri gabimin fatal!

para 6 muajve - AlbPortali

Presidenti Ilir Meta ka ashpërsuar tonet ndaj Kryeministrit Rama. Meta thotë se ai që kërcënon gjyqtare, prokurore, gazetare, beri gabimin fatal duke kercenuar Presidentin. Gjithçka erdhi pasi Meta nuk...

Meta-Ramës: S’ka fuqi në botë t’i bëjë shantazh Presidentit

para 6 muajve - Telegrafi

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta i është kundërpërgjigjur kryeministrit Edi Rama, pasi ky i fundit e ka cilësuar si një vendim të turpshëm dhe anti-kushtetues refuzimin e Metës për dekretimin e Gent Cakajt...

Statusi i Metës për kërcënimin, Rama: Mos e merrni seriozisht

para 6 muajve - Top Channel

Përplasja Rama-Meta ka arritur në një tjetër nivel pas refuzimit të Presidentit për dekretimin e Gent Cakajt si ministër i Jashtëm. Teksa kryeministri Rama e ka cilësuar si një vendim të turpshëm dhe anti-kushtetues...

Vazhdojnë përplasjet për rastin 'Cakaj' midis Metës e Ramës

para 6 muajve - Koha.net

Me tone të ashpra Ilir Meta thotë se ai që kërcënoi Dritan Zaganin, komisarin e Fushë Krujës, ka kërcënuar edhe Presidentin e Republikës, duke iu referuar deklaratave të kryeministrit Edi Rama pas refuzimit...

Rama – Metës: Mona të ka vjedhur FB, ose je në fazën ku do të merren armët

para 6 muajve - Lajm

Kryetari i Kuvendit Ilir Meta dhe Kryeministri Edi Rama, gjate nje seance parlamentare, ku eshte ku eshte diskutuar per dy nismat ligjore te propozuara nga Partia Demokratike per amendamentet per ndryshimin...

"I ka vjedhur passwordin e faqes Doktoresha", luftë mes Ramës dhe Metës

para 6 muajve - Albeu

Vijon lufta në distancë mes presidentit të vendit Ilir Meta dhe kryeministrit Edi Rama. Reagimi i Ramës : Mos e merrni seriozisht ju lutem, ose i ka vjedhur Doktorresha e Shkencave passëordin e faqes zyrtare...

‘Meta kryetar alternativ, ngriti flamurin e opozitës në Presidencë’

para 6 muajve - Java News

Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, ka reaguar pas akuzave të Ilir Metës në drejtim të kryeministrit Edi Rama. “Presidenti nuk mendon me as per Kushtetuten, as per dinjitetin...

Ju kthye ashpër Ramës, vjen përgjigjja e shpejtë e kryeministrit për Metën

para 6 muajve - Gazeta Express

E menjëhershme ka qenë përgjigja e kryeministrit Edi Rama pas deklaratave të Ilir Metës se asnjë fuqi në botë s’mund ta shantazhojë dot Presidentin. “Mos e merrni seriozisht ju lutem, ose i ka vjedhur...

Meta ‘shthur gojën’, flet si kryetar opozite duke sulmuar Ramën

para 6 muajve - Lexo

Presidenti Meta ka shperthyer me nje gjuhe aspak normale per nje president ndaj kryeministrit, duke akuzuar njelloj si te ishte kryetar opozite. Ja reagimi i plote: Ai që guxoi të kërcënojë komisar Zaganin...

Përplasja/ Rama për Metën: I bën thirrje popullit për të marrë armët

para 6 muajve - Opinion

Eshtë thelluar përplasja mes Kryeministrit e Presidentit. Si asnjëhere më parë Rama deklaron se Ilir Meta po i bën thirrje popullit të kapin armët. “Mos e merrni seriozisht ju lutem, ose i ka vjedhur Doktorresha...

Meta: Rama s’ka fuqi t’i bëjë shantazh Presidentit të Republikës së Shqipërisë

para 6 muajve - Top Channel

Përplasja Rama-Meta ka arritur në një tjetër nivel pas refuzimit të Presidentit për dekretimin e Gent Cakajt si ministër i Jashtëm. Teksa kryeministri Rama e ka cilësuar si një vendim të turpshëm dhe anti-kushtetues...

Rama i përgjigjet Metës: Mos e merrni seriozisht, i ka vjedhur passwordin doktoresha

para 6 muajve - Vizion Plus

Kryeministri Edi Rama I është kundërpërgjigjur presidentin Meta në lidhje me akuzat e bëra ndaj këtij të fundit. Në një postim në “Twitter”, Rama shprehet me ironi që askush të mos e marrë seriozisht deklaratën...

REPLIKAT/ Rama i përgjigjet Metës: Mos e merrni seriozisht, është në fazën kur i bën thirrje popullit të rrëmbejë armët. Doktorresha i ka vjedhur passwordin

para 6 muajve - Gazeta Tema

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas akuzave të ashrpa të Ilir Metës në drejtim të tij. “Mos e merrni seriozisht ju lutem, ose i ka vjedhur Doktorresha e Shkencave passwordin e faqes zyrtare, ose pastaj...

Vijon saga Meta-Rama, kryeministri ironizon Presidentin:”I ka vjedhur passwordin doktoresha shekncave”

para 6 muajve - Blitz

Duket se refuzimi i Gent Cakaj si ministër i jashtëm ka acaruar marrëdhënien e kryeministrit me presidentin. Pas statusit të Ilir Metës ku shprehej  se asnjë fuqi në botë s’mund ta shantazhojë dot Presidentin...

“Mos e merrni seriozisht”, Rama i përvishet keq Metës: Është në fazën kur i bën thirrje popullit të marrë armët

para 6 muajve - Sot News

E menjëhershme ka qenë përgjigja e kryeministrit Edi Rama pas deklaratave të Ilir Metës se asnjë fuqi në botë s’mund ta shantazhojë dot Presidentin. “Mos e merrni seriozisht ju lutem, ose i ka vjedhur...

Meta nuk e mban dot veten, flet si Monika e Lulzimi kundër Ramës

para 6 muajve - Lexo

Presidenti Meta ka shperthyer me nje gjuhe aspak normale per nje president ndaj kryeministrit, duke akuzuar njelloj si te ishte kryetar opozite. Ja reagimi i plote: Ai që guxoi të kërcënojë komisar Zaganin...

Reagon Kryeministri ndaj Presidentit

para 6 muajve - Koha Jone

Pas reagimit të fortë të Presidentit Ilir Meta, ka ardhur reagimi i Kryeministrit Edi Rama. ”Mos e merrni seriozisht ju lutem, ose i ka vjedhur Doktorresha e Shkencave passwordin e faqes zyrtare ose pastaj...

“Ilir Meta sot ngriti flamurin e kryetarit të opozitës, në Presidencë”

para 6 muajve - Lexo

Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, ka reaguar pas akuzave të Ilir Metës në drejtim të kryeministrit Edi Rama. “Presidenti nuk mendon me as per Kushtetuten, as per dinjitetin...

Statusi i Metës, Rama: Mos e merrni seriozisht

para 6 muajve - Tetova Sot

Përplasja Rama-Meta ka arritur në një tjetër nivel pas refuzimit të Presidentit për dekretimin e Gent Cakajt si ministër i Jashtëm. Teksa kryeministri Rama e ka cilësuar si një vendim të turpshëm dhe anti-kushtetues...

Meta-Ramës: Bëre gabimin fatal që kërcënove presidentin

para 6 muajve - Vizion Plus

Presidenti Ilir Meta Meta ka reaguar pas akuzave të bëran nga kryeminsitri Edi Rama për mosdekretimin e Genc Cakajt si minsitër. Në një postim në “Facebook”, Meta akuzoi kryeministrin se po kërcënon në...

‘Meta ngriti flamurin e kryetarit imagjinar të opozitës në Presidencë’

para 6 muajve - Java News

Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, ka reaguar pas akuzave të Ilir Metës në drejtim të kryeministrit Edi Rama. “Presidenti nuk mendon me as per Kushtetuten, as per dinjitetin...

Meta shpërthen ndaj Ramës: Ai që kërcënon gjithëkënd, bëri gabimin fatal!

para 6 muajve - Fakti Ditor

Presidenti Ilir Meta ka ashpërsuar tonet ndaj Kryeministrit Rama. Meta thotë se ai që kërcënon gjyqtare, prokurore, gazetare, beri gabimin fatal duke kercenuar Presidentin. Gjithçka erdhi pasi Meta nuk...

"Nuk ka fuqi në botë të shantazhojë Presidentin", Meta i kthehet ashpër Ramës

para 6 muajve - Albeu

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka ashpërsuar tonet ndaj Edi Ramës, përmes një statusi në Facebook. Meta duke folur për pjesën e mosdekretimit të ministrit Cakaj si ministër të Punëve të Jashtme, u shpreh...

Meta nuk e mban dot veten, me një gjuhë anormale për një president ndaj kryeministrit hedh akuza si të Bashës e Monikës

para 6 muajve - Lexo

Presidenti Meta ka shperthyer me nje gjuhe aspak normale per nje president ndaj kryeministrit, duke akuzuar njelloj si te ishte kryetar opozite. Ja reagimi i plote: Ai që guxoi të kërcënojë komisar Zaganin...

Statusi i Metës për kërcënimin, Rama: Mos e merrni seriozisht

para 6 muajve - Antpress

Përplasja Rama-Meta ka arritur në një tjetër nivel pas refuzimit të Presidentit për dekretimin e Gent Cakajt si ministër i Jashtëm. Teksa kryeministri Rama e ka cilësuar si një vendim të turpshëm dhe anti-kushtetues...

Meta-Ramës: S’ka fuqi në botë t’i bëjë shantazh Presidentit

para 6 muajve - Shenja

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta i është kundërpërgjigjur kryeministrit Edi Rama, pasi ky i fundit e ka cilësuar si një vendim të turpshëm dhe anti-kushtetues refuzimin e Metës për dekretimin e Gent Cakajt...

“Cakaj”, Meta: Nuk ka fuqi në botë t’i bëjë shantazh Presidentit!

para 6 muajve - Gazeta Shqip

Presidenti Ilir Meta ka vazhduar replikat me kryeministrin Rama mëngjesin e sotëm, në lidhje me mosdekreytimin e ministrin të Jashtëm Gent Cakaj. Në një postim në “Facebook”, kreu i shtetit, ka deklaruar...

Meta: Rama bëri gabim fatal, kërcënoi Presidentin e Shqipërisë

para 6 muajve - Koha Jone

Mosdekretimi i Gent Cakajt si Ministër të Jashtëm, ka ngjallur reagime të ndryshme. Teksa kryeministri Rama e ka cilësuar si një vendim të turpshëm dhe anti-kushtetues refuzimin e Presidentit Meta për...

Meta-Ramës: S’ka fuqi në botë t’i bëjë shantazh Presidentit

para 6 muajve - Lajm

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta i është kundërpërgjigjur kryeministrit Edi Rama, pasi ky i fundit e ka cilësuar si një vendim të turpshëm dhe anti-kushtetues refuzimin e Metës për dekretimin e Gent Cakajt...

Reagimi i fortë i Metës për Ramën pas refuzimit të Cakajt: S'ka fuqi në botë që...

para 6 muajve - Gazeta Express

Përplasja Rama-Meta ka arritur në një tjetër nivel pas refuzimit të Presidentit për dekretimin e Gent Cakajt si ministër i Jashtëm. Teksa kryeministri Rama e ka cilësuar si një vendim të turpshëm dhe anti-kushtetues...

Ilir Meta e nis ditën Si Petrit Vasili: Rama bëri gabim fatal që më kërcënoi, mua s’ka fuqi në botë të më bëjë presion dhe shantazh

para 6 muajve - Gazeta Tema

Ilir Meta ka vendosur të bëjë politikë me postin e presidentit. Këtë e tregoi rasti “Lleshaj” dhe së fundmi dhe ai i Gent Cakaj. Dhe si të mos mjaftonte kjo, sot Ilir Meta që pa gdhirë, ka bërë një status...

Meta hap luftë/ Del me deklaratë të fortë ndaj Ramës dhe ia numëron një për një: Ai që kërcënoi Zaganin...Nuk ka fuqi në botë t’i bëjë presion e shantazh Presidentit

para 6 muajve - Sot News

Presidenti i Republikës Ilir Meta është shprehur me tone të ashpra përmes një statusi në rrjetin social “Facebook”.   Meta duke folur për pjesën e mosdekretimit të ministrit Cakaj si ministër të Punëve...

Meta shpërthen ndaj Ramës: Ai që kërcënon gjithëkënd, bëri gabimin fatal!

para 6 muajve - Opinion

Presidenti Ilir Meta ka aashpërsuar tonet ndaj Kryeministrit Rama. Meta thotë se ai që kërcënon gjyqtare, prokurore, gazetare, beri gabimin fatal duke kercenuar Presidentin. Statusi i plotë i Metës në...

Pas sulmeve të Metës ironizon Rama: Mos e merrni seriozisht ju lutem, i ka vjedhur paswordin Doktoresha e Shkencave. I çova provat e mekatit ndaj Gentit dhe vuan tani

para 6 muajve - Lexo

Pak me heret Presidenti Meta reagoi ashper ndaj kryeministrit , me nje gjuhe aspak aspak te denje per nje President. Meta akuzonte kryeministrin si te ishte shef i opozites. Pas ketij reagimi te Metes...

Meta nuk e mban dot veten, me një gjuhë anormale për një president ndaj kryeministrit me akuza si të Bashës e Monikës

para 6 muajve - Lexo

Presidenti Meta ka shperthyer me nje gjuhe aspak normale per nje president ndaj kryeministrit, duke akuzuar njelloj si te ishte kryetar opozite. Ja reagimi i plote: Ai që guxoi të kërcënojë komisar Zaganin...

Ju kthye ashpër Ramës, vjen përgjigjja e shpejtë e kryeministrit për Metën

para 6 muajve - Tetova Sot

E menjëhershme ka qenë përgjigja e kryeministrit Edi Rama pas deklaratave të Ilir Metës se asnjë fuqi në botë s’mund ta shantazhojë dot Presidentin. “Mos e merrni seriozisht ju lutem, ose i ka vjedhur...

Vazhdon përplasja Rama-Meta

para 6 muajve - Ekonomia Online

Përplasja mes kryeministrit Edi Rama dhe presidentit Ilir Meta ka vazhduar ndërmjet rrjeteve sociale për shkak të refuzimit të Presidentit për dekretimin e Gent Cakajt si ministër i Jashtëm. Kryeministri...

Rama për Metën: Mos e merrni seriozisht, do i ketë vjedhur Doktoresha passwordin!

para 6 muajve - Java News

Kryeminsitri Edi Rama dhe presidenti Ilir Meta janë përfshirë në një sherr të acaruar, pas vendimit të presidentit për të mos dekretuar Gent Cakajn si ministër të Jashtëm. “Mos e merrni seriozisht ju lutem,...

Meta për mosdrekretimin e Cakajt: S’ka fuqi në botë që i bën shantazh Presidentit!

para 6 muajve - AlbPortali

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta është shprehur me tone të ashpra përmes një statusi në rrjetin social “Facebook”. Duke folur për mosdekretimin e ministrit nga Kosova, Gent Cakaj si ministër të Punëve...

Vazhdon përplasja mes Metës dhe Ramës

para 6 muajve - PortaliOnline

Kryetari i Kuvendit Ilir Meta dhe Kryeministri Edi Rama, gjate nje seance parlamentare, ku eshte miratuar projektligji Per regjistrimin, klasifikimin, menyren e perdorimit dhe kontrollin te mjeteve lundruese...

Rama për Metën: Mos e merrni seriozisht, i çova provat e mëkatit dhe po vuan tani

para 6 muajve - Java News

Kryeminsitri Edi Rama dhe presidenti Ilir Meta janë përfshirë në një sherr të acaruar, pas vendimit të presidentit për të mos dekretuar Gent Cakajn si ministër të Jashtëm. “Mos e merrni seriozisht ju lutem,...

Meta: S’ka fuqi në botë që mund të me bëjë presion e shantazh

para 6 muajve - Epoka e Re

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, duke iu referuar akuzave të kryeministrit Edi Rama dhe të tjerëve për mos dekretimin e Gent Cakajt si ministër i jashtëm, ka thënë se nuk ka fuqi në botë...

Mosdrektimi i Cakajt, deputeti Balla: Ilir Meta po sjellet si kryetar i opozitës

para 6 muajve - Periskopi

Pas deklaratës së fortë që Presidenti Meta bëri mëngjesin e sotëm, si një përgjigje për kryeministrin Rama, në vijim të debatit pas mosdekretimit të Gent Cakajt, si ministër i Jashtëm, reagon kreu i Grupit...

Meta-Ramës: S’ka fuqi në botë t’i bëjë shantazh Presidentit

para 6 muajve - Gazeta e re

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta i është kundërpërgjigjur kryeministrit Edi Rama, pasi ky i fundit e ka cilësuar si një vendim të turpshëm dhe anti-kushtetues refuzimin e Metës për dekretimin e Gent Cakajt...

Meta ngre tonet ndaj Ramës: Nuk ka fuqi në botë t’i bëjë presion presidentit!

para 6 muajve - Antpress

Presidenti Ilir Meta ka reaguar pas përplasjes me Ramës, pas vendimitt të presidentit për të mos dekretuar Gent Cakajn si ministër të jashtëm. Meta shkruan në rrjetet sociale se ai që kërcënoi Dritan Zaganin,...

Meta ngre tonet ndaj Ramës: Nuk ka fuqi në botë t’i bëjë presion presidentit!

para 6 muajve - Java News

Presidenti Ilir Meta ka reaguar pas përplasjes me Ramën, pas vendimitt të presidentit për të mos dekretuar Gent Cakajn si ministër të jashtëm. Meta shkruan në rrjetet sociale se ai që kërcënoi Dritan Zaganin,...

Rama ironizon me Metën: Mos e merrni seriozisht, ia kane vjedhur passwordin

para 6 muajve - Insajderi

E menjëhershme ka qenë përgjigja e kryeministrit shqiptar Edi Rama pas deklaratave të presidentit Ilir Meta se asnjë fuqi në botë s’mund t’i bëjë presion Presidentit. Deklaratat e Metës erdhën pas zhurmës...

Rama- Meta përplasen keq me mëngjes për Gentin!

para 6 muajve - Gazeta Observer

Përplasja Rama-Meta ka arritur në një tjetër nivel pas refuzimit të Presidentit për dekretimin e Gent Cakajt si ministër i Jashtëm. Teksa kryeministri Rama e ka cilësuar si një vendim të turpshëm dhe anti-kushtetues...

Mosdekretimi i Cakajt, vazhdojnë përplasjet Rama e Meta

para 6 muajve - Gazeta e re

Pas deklaratës së Presidentit të Shqipërisë Ilir Meta, se ‘ nuk ka fuqi në botë t’i bëjë presion Presidentit të Republikës së Shqipërisë’, porosi kjo dërguar kryeministrit Edi Rama, është kundërpërgjigjur...

Mosdekretimi i Cakajt, vazhdojnë përplasjet Rama e Meta

para 6 muajve - KosovaPress

Në një reagim në Facebook, Rama shprehet se “Presidenti nuk di si të dalë nga gropa që i hapi vetes”. Ai madje thotë që të mos merret seriozisht Presidenti. “Mos e merrni seriozisht ju lutem, ose i ka...

Statusi i Metës, Rama: Mos e merrni seriozisht

para 6 muajve - Arbresh

Përplasja Rama-Meta ka arritur në një tjetër nivel pas refuzimit të Presidentit për dekretimin e Gent Cakajt si ministër i Jashtëm. Teksa kryeministri Rama e ka cilësuar si një vendim të turpshëm dhe anti-kushtetues...

Rama për Metën: I ka thyer passwordin Monika, mos e merrni seriozisht, po vuan provat e mëkatit ndaj Gentit

para 6 muajve - Periskopi

Edi Rama iu përgjigj reagimit të Presidentit Ilir Meta, teksa ky i fundit deklaroi se askush nuk ka fuqi t’i bëjë presion dhe shantazh Presidentit të Republikës. Në një postim në rrjetet sociale, Rama...

Meta hap luftë, del me deklaratë të fortë ndaj Ramës dhe i’a numëron një për një: Ai që kërcënoi Zaganin, nuk ka fuqi në botë t’i bëjë presion e shantazh Presidentit

para 6 muajve - Lajme.al

Presidenti i Republikës Ilir Meta është shprehur me tone të ashpra përmes një statusi në rrjetin social “Facebook”. Meta duke folur për pjesën e mosdekretimit të ministrit Cakaj si ministër të Punëve të...

Meta për mosdrekretimin e Cakajt: S’ka fuqi në botë që i bën shantazh Presidentit!

para 6 muajve - Fakti Ditor

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta është shprehur me tone të ashpra përmes një statusi në rrjetin social “Facebook”. Duke folur për mosdekretimin e ministrit nga Kosova, Gent Cakaj si ministër të Punëve...

Statusi i Metës për kërcënimin, Rama: Mos e merrni seriozisht

para 6 muajve - 24 ore

Përplasja Rama-Meta ka arritur në një tjetër nivel pas refuzimit të Presidentit për dekretimin e Gent Cakajt si ministër i Jashtëm. Teksa kryeministri Rama e ka cilësuar si një vendim të turpshëm dhe anti-kushtetues...

Rama, reagim ironik ndaj Metës: pse nuk duhet marrë seriozisht

para 6 muajve - Te Sheshi

Kryeministri Rama ka reaguar ndaj mesazhit të ashpër të presidentit Meta karshi tij, duke patur gjithnjë në sfond çështjen “Cakaj”, duke zgjedhur më shumë ironinë se të njëtën ashpërsi. “Mos e merrni seriozisht...

Meta për mosdrekretimin e Cakajt: S’ka fuqi në botë që i bën shantazh Presidentit!

para 6 muajve - Gazeta Observer

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta është shprehur me tone të ashpra përmes një statusi në rrjetin social “Facebook”. Duke folur për mosdekretimin e ministrit nga Kosova, Gent Cakaj si ministër të Punëve...

Meta: Rama s’ka fuqi t’i bëjë shantazh Presidentit të Republikës së Shqipërisë

para 6 muajve - 24 ore

Përplasja Rama-Meta ka arritur në një tjetër nivel pas refuzimit të Presidentit për dekretimin e Gent Cakajt si ministër i Jashtëm. Teksa kryeministri Rama e ka cilësuar si një vendim të turpshëm dhe anti-kushtetues...

Rama reagon ndaj Metës: Mos e merrni seriozisht, Monika i ka vjedhur paswordin

para 6 muajve - LajmiFundit

Kryeministri Edi Rama ka reaguar ne lidhje me deklaraten e presidentit Ilir Meta i cili ne oret e para te mengjesit theksoi se nuk mund te pranoje kercenime nga kreu i qeverise. Rama aludon se kryetarja...

Meta: Nuk ka fuqi në botë t’i bëjë presion e shantazh Presidentit të Shqipërisë

para 6 muajve - Illyria

Tiranë, 11 janar ë019 – Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, i është kundërpërgjigjur ashpër Kryeministrit të vendit, Edi Rama, për atë që ai e ka quajtur “kërcënim” ndaj tij. Meta, në një postim në Facebook,...

Presidenti: Kryeministri, një shantazhues gazetarësh dhe dëshmitarësh, falsifikues letrash tenderi

para 6 muajve - Respublica

Një ditë pasi kryeministri akuzoi Presidentin e vendit për mosdekretimin e Gent Cakajt si ministër i Jashtëm, kreu i shtetit ka reaguar përmes një postimi në Facebook: Ai që guxoi të kërcënojë komisar...

Meta-Ramës: S’ka fuqi në botë t’i bëjë shantazh Presidentit

para 6 muajve - KosovaPress

Meta ka reaguar mëngjesin e së premtes me një status tepër të ashpër ndaj kryeministrit. Edhe pse nuk e përmend me emër, mesazhi i Presidentit Meta, qartazi i referohet Ramës, duke shkruar se ai nuk ka...

Meta reagon ashpër ndaj Ramës: Bëre gabim fatal!

para 6 muajve - Respublica

Ilir Meta ka reaguar ashpër ndaj deklaratave  të kryeministrit për rastin Caka. Presidenti ka zgjidhur gjuhën duke renditur një sërë akuzash për kryeministrin. Reagimi i Metës: Ai që guxoi të kërcënojë...

Meta thotë se nuk ka asgjë në botë që i bën presion presidentit të shtetit

para 6 muajve - Insajderi

Deklaratat e shefit të qeverisë janë kritikuar ashpër nga Meta, ndërsa një veprim të tillë e quajti si “fatale”. “Ai që guxoi të kërcënojë komisar Zaganin pse denoncoi bashkëpunimin e trafikantëve të drogës...

Meta i kthehet Ramës: Nuk ka fuqi në botë të shantazhojë Presidentin

para 6 muajve - Gazeta Telegraf

Presidenti i Republikës Ilir Meta është shprehur me tone të ashpra përmes një statusi në rrjetin social “Facebook”.   Meta duke folur për pjesën e mosdekretimit të ministrit Cakaj si ministër të Punëve...

Thellohet përplasja Rama – Meta, presidenti për kryeministrin: ky kërcënues!

para 6 muajve - Te Sheshi

Një mesazh i fundit i presidentit Meta në FB, duket se po e thellon më tej përplasjen e radhës mes tij dhe kryeministrit Rama. Me një gjuhë më shumë partiake se presidenciale, ish-kreu i LSI-së, partisë...

Meta i përgjigjet Ramës dhëmbë për dhëmbë: S`ka lindur ende ai që më kërcënon mua

para 6 muajve - LajmiFundit

Presidenti i Republikes Ilir Meta i eshte pergjigjur dhembe per dhembe kryeministrit Edi Rama duke thene se nuk ka shanse qe kreu i shtetit te kercenohet nga askush ne detyren e tij. Reagimi ne faqen zyrtare...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK