http://kariera.mk

Rasti Cakaj, Haradinaj: Nuk përzihem në emërimet e qeverisë shqiptare

para 5 muajve - Gazeta Tema

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, nuk pranon të komentojë zhvillimet politike në Shqipëri, pas mosdekretimit të Gent Cakajt në postin e ministrit të Jashtëm. I pyetur nga mediat në Kosovë, Haradinaj...

Certifikata e sigurisë, Basha zgjeron “rrjetin” për hetim të DSIK-së

para 5 muajve - Gazeta Shqip

Presidenti Ilir Meta i kërkoi sot kryeparlamentarit Gramoz Ruçi ngritjen e një Komisionit Parlamentar Hetimor, pasi Kreu i Shtetit ka dyshime të forta për mënyrën si u krye pajisja me çertifikatë sigurie...

Certifikata e sigurisë, Basha si Meta: Hetim për DSIK, Ramën, Bushatin e Cakajn

para 5 muajve - Gazeta Shqip

Presidenti Ilir Meta i kërkoi sot kryeparlamentarit Gramoz Ruçi ngritjen e një Komisionit Parlamentar Hetimor, pasi Kreu i Shtetit ka dyshime të forta për mënyrën si u krye pajisja me çertifikatë sigurie...

Deklarata e Gent Cakajt për ndryshimin e kufijve në Ballkan, për të cilën supozohet se presidenti Meta nuk e dekretoi

para 5 muajve - Telegrafi

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, e kishte propozuar Gent Cakajn për ministër të Punëve të Jashtme, por qëndrimet e tij rreth ndryshimit të kufijve në Ballkanin perëndimorë në një emision televiziv supozohet...

Mosdekretimi i Cakajt/ Kryeministri i Kosovës: E kam shumë mik Metën

para 5 muajve - Opinion

Kryeministri Ramush Haradinaj nuk ka dashur të përfshihet në debatin e brendshëm të politikës shqiptare lidhur me kandidaturen e ministrit te Jashtem, pavaresisht se Gent Cakaj vjen nga Prishtina. “Unë...

Dhënia e Certifikatës së Sigurisë për Gent Cakajn, Meta kërkon hetim

para 5 muajve - Kallxo

Presidenti Meta vijon të këmbëngulë se pajisja me Certifikatën e Sigurisë të Gent Cakajt, i propozuar nga Rama për ministër të Jashtëm, është bërë në kundërshtim me ligjin, e për këtë ka kërkuar ngritjen...

Haradinaj s’e komenton mos-dekretimin e Cakajt: Metën e ka shumë mik

para 5 muajve - Lajmi.net

Kryeministri Ramush Haradinaj nuk e ka komentuar mos-dekretimin e Gent Cakajt si ministër për Evropë dhe Punë të Jashtme të Shqipërisë. I pari i qeverisë ka thënë se e do Shqipërinë dhe Metën e ka mik....

Një dekret presidencial kundër ndarjes së Kosovës

para 5 muajve - Gazeta Express

Qelbi i krizës totale; ekonomike, sociale, politike, parlamentare, në drejtësi madje edhe brenda vetë mazhorancës qeverisëse, prej kohësh ka dalë në shesh. Por së fundmi ajo këputi edhe atë fill të hollë...

Basha zgjeron rrezen e Ilir Metës, kërkon hetim për SHISH dhe për këta politikanë

para 5 muajve - Sot News

Pas kërkesës së presidentit Ilir Meta për hetim parlamentar të DSIK, kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka deklaruar se opozita ka nisur punën për të hetuar të gjithë mënyrat si është dhënë certifikata...

Ilir Meta vjen me një hap të ri ndaj Gent Cakaj

para 5 muajve - OraInfo

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka parashtruar so një kërkëse drejtuar kryetarit të parlamentit Gramoz Ruçit. Ai kërkon ngritjen e Komisionit Hetimor parlamentar për hetimin e veprimtarisë së Drejtorisë...

Haradinaj nuk flet për mosdekretimin e Gent Cakajt, thotë se Metën e ka shumë mik

para 5 muajve - Gazeta Express

Kryeministri Ramush Haradinaj ka refuzuar t’i bashkohet debatit më të madh ditëve të fundit në Kosovë dhe Shqipëri se a duhet pasi presidenti Ilir Meta refuzoi ta dekretonte si kryediplomat të Shqipërisë...

Një dekret presidencial kundër ndarjes së Kosovës

para 5 muajve - Gazeta Express

Qelbi i krizës totale; ekonomike, sociale, politike, parlamentare, në drejtësi madje edhe brenda vetë mazhorancës qeverisëse, prej kohësh ka dalë në shesh. Por së fundmi ajo këputi edhe atë fill të hollë...

Haradinaj nuk ‘përzihet’ në Shqipëri, nuk flet për Gent Cakajn

para 5 muajve - GazetaBlic

Kryeministri Ramush Haradinaj ka refuzuar t’i bashkohet debatit më të madh ditëve të fundit në Kosovë dhe Shqipëri se a duhet pasi presidenti Ilir Meta refuzoi ta dekretonte si kryediplomat të Shqipërisë...

Haradinaj s’e komenton mos-dekretimin e Cakajt: Metën e ka shumë mik

para 5 muajve - Tetova Sot

Kryeministri Ramush Haradinaj nuk e ka komentuar mos-dekretimin e Gent Cakajt si ministër për Evropë dhe Punë të Jashtme të Shqipërisë. I pari i qeverisë ka thënë se e do Shqipërinë dhe Metën e ka mik....

Nuk ndalet Meta, ja hapi i radhës ndaj Gent Cakajt

para 5 muajve - Lajmi.net

Presidenti kërkon ngritjen e Komisionit Hetimor parlamentar për hetimin e veprimtarisë së Drejtorisë së Sigurimit të Informacioneve të Klasifikuara, DSIK Kërkesa i është drejtuar kryetarit të parlamentit...

Maloku përshëndeti mosdekretimin e Cakajt nga Meta

para 5 muajve - RTV 21

“Aferim President, për dekonspirimin e djallëzisë dhe babëzisë së Edi Ramës!” Profesori i Sociologjisë në Universitetin e Prishtinës, Fadil Maloku ka përshëndetur mosdekretimin e Gent Cakajt për ministër...

Meta kërkoi komision hetimor për DSIK, Basha: Duhet hetim edhe për këta tre persona

para 5 muajve - Gazeta Express

Pas kërkesës së Presidentit Meta për ngritjen e një Komisioni Hetimor Parlamentar për thellimin e hetimit ndaj vendimit të DSIK-së për çështjen e shumëdebatuar të Genti Cakajt, lideri i opozitës Lulzim...

Basha mbështet kërkesën e Presidentit për hetimin e DSIK: Të verifikohet edhe Rama dhe SHISH

para 5 muajve - Koha Jone

Pas kërkesës së presidentit Ilir Meta për hetim parlamentar të DSIK, kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka deklaruar se opozita ka nisur punën për të hetuar të gjithë mënyrat si është dhënë certifikata...

Haradinaj s’përzihet për Gent Cakajn, thotë se e ka shumë mik Ilir Metën

para 5 muajve - Lajm

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj nuk ka dashur ta komentojë mosdekretimin e Gent Cakajt për ministër të Jashtëm të Shqipërisë, nga presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta. “Unë e dua Shqipërinë pa kushte...

Haradinaj “nuk përzihet në emërimet në Qeverinë e Shqipërisë”

para 5 muajve - Koha.net

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj sot nuk është deklaruar rreth “rastit Cakaj” në Shqipëri, raporton KTV . “Nuk kam të drejt të përzihem në nominimet e Qeverisë të Shqipërisë ka thënë Haradinaj lidhur...

Gent Cakaj/ Meta kërkoi hetim parlamentar, reagon Lulzim Basha

para 5 muajve - Sot News

Pasi Presidenti Meta kërkon ngritjen e Komisionit Hetimor parlamentar për hetimin e veprimtarisë së Drejtorisë së Sigurimit të Informacioneve të Klasifikuara, DSIK ka reaguar edhe Lulzim Basha. Sipas tij...

Një dekret presidencial kundër ndarjes së Kosovës

para 5 muajve - Lajm

Qelbi i krizës totale; ekonomike, sociale, politike, parlamentare, në drejtësi madje edhe brenda vetë mazhorancës qeverisëse, prej kohësh ka dalë në shesh. Por së fundmi ajo këputi edhe atë fill të hollë...

Dhënia e Certifikatës së Sigurisë Gent Cakajt, Meta kërkon hetim të DISK

para 5 muajve - Top Channel

Presidenti Meta vijon të këmbëngulë se pajisja me Certifikatën e Sigurisë të Gent Cakajt, i propozuar nga Rama për ministër të Jashtëm, është bërë në kundërshtim me ligjin, e për këtë ka kërkuar ngritjen...

Meta në “sulm”, kërkon Komision Hetimor për zv/ministrin Gent Cakaj

para 5 muajve - Vizion Plus

Presidenti Ilir Meta ka kërkuar ngritjen e Komisionit Hetimor Parlamentar për hetimin e veprimtarisë së Drejtorisë së Sigurimit të Informacionit të Klasifikuar (DSIK). Në një letër drejtuar kreut të Kuvendit,...

Një dekret presidencial kundër ndarjes së Kosovës

para 5 muajve - Koha Jone

Nga Çim Peka -Qelbi i krizës totale; ekonomike, sociale, politike, parlamentare, në drejtësi madje edhe brenda vetë mazhorancës qeverisëse, prej kohësh ka dalë në shesh. Por së fundmi ajo këputi edhe atë...

Jepini fund këtij turpi!

para 5 muajve - Java News

Nga Zef Mazi* Kryeministri Edi Rama caktoi per minister te jashtem nje djale te ri të moshës 28 vjecare dhe nga Prishtina, pas shtate muajsh angazhimi ne ministrine e jashtme si zv.ministër. Këto orë për...

Nuk ndalet Meta, ja hapi i radhës ndaj Gent Cakajt

para 5 muajve - Sot News

Presidenti kërkon ngritjen e Komisionit Hetimor parlamentar për hetimin e veprimtarisë së Drejtorisë së Sigurimit të Informacioneve të Klasifikuara, DSIK Kërkesa i është drejtuar kryetarit të parlamentit...

Nuk ndalet Meta, merr vendimin e papritur ndaj Cakajt

para 5 muajve - Albeu

Presidenti i vendit Ilir Meta ka kërkuar ngritjen e një Komisioni Hetimor Parlamentar mbi veprimtarinë e DSIK në rastin e dhënies së certifikatës së sigurisë për Gent Cakajn. Letra e Metës i drejtohet...

Certifikata e sigurisë së Cakajt, Meta kërkon hetim për DSIK-në

para 5 muajve - Gazeta Shqip

Presidenti Ilir Meta i ka dërguar një kërkesë zyrtare kryeparlamentarit Gramoz Ruçi, për ngritjen e një Komisionit Parlamentar Hetimor. Kjo kërkesë vjen lidhur me refuzimin për të dekretuar Gent Cakaj,...

Certifikata e sigurisë së Cakës, Meta kërkon hetim parlamentar për DSIK

para 5 muajve - Opinion

Një ditë pasi refuzoi të dekretojë Gent Cakajn si ministër të Jashtëm, kreu i shtetit Ilir Meta, kërkon ngritjen e komisionit hetimor parlamentar për DSIK (Drejtoria e Sigurimit të Informacionit të Klasifikuar)...

Lexim i vendimit të Metës dhe i reagimit të Ramës…?!

para 5 muajve - Telegrafi

Kastriot Islami Më duhet të shënoj se propozimi i Ramës për ministrin e ri të Jashtëm, vendimi qetësisht i menduar dhe i argumentuar i Metës, reagimi disproporcional, emocional dhe i acaruar i Ramës dhe...

Cakaj pa certifikatë sigurie, Meta: Komision hetimor për DSIK

para 5 muajve - Gazeta Express

Presidenti Ilir Meta kërkon ngritjen e Komisionit Hetimor Parlamentar për hetimin e veprimtarisë së Drejtorisë së Sigurimit të Informacionit të Klasifikuar (DSIK). Kërkesa e kreut të shtetit vjen një ditë...

Deputeti: Meta nuk duhet ta kishte dekretuar, Besa mbesa e spiunit të UDB-së

para 5 muajve - Koha Jone

Deputeti i Lëvzjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi, ka përshëndetur vendimin e Presidentit Ilir Meta, për mosdekretimin e Gent Cakajt si Ministër të Jashtëm të Shqipërisë. Në një postim në rrjetet sociale,...

“Cakaj”, Meta kërkesë Ruçit: Komision Hetimor për veprimtarinë e DSIK

para 5 muajve - Gazeta Tema

Presidenti Ilir Meta i ka dërguar një kërkesë kreut të Kuvendit Gramoz Ruçi për ngritjen e një komisioni hetimor për veprimtarinë e DSIK për rastin e dhënies së certifikatës e sigurisë për zv/ministrin...

Armiku i popullit!

para 5 muajve - Lexo

Nga Altin Ketro E cili mund të ishte tjetër përveç se Gent Cakaj? Aq shumë u bë i njohur në publik e media nga përmendja e emrit orë e çast këto 48 orët e fundit, saqë tashmë ajo akuza se “ai është një...

Rasti i Gent Cakajt/ Meta kërkesë Ruçit, kërkon hetim parlamentar (Shkresa)

para 5 muajve - Sot News

Presidenti kërkon ngritjen e Komisionit Hetimor parlamentar për hetimin e veprimtarisë së Drejtorisë së Sigurimit të Informacioneve të Klasifikuara, DSIK Kërkesa i është drejtuar kryetarit të parlamentit...

Zv/ministër pa certifikatë sigurie, Presidenti Meta: Të ngrihet Komisioni Hetimor

para 5 muajve - Koha Jone

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka kërkuar ngritjen e një Komisioni Parlamentar Hetimor, për veprimtarinë e Drejtorisë së Sigurimit të Informacionit të Klasifikuar (DSIK). Kjo pasi Gent Cakaj, i propozuar...

Presidenti vazhdon betejën politike/ Certifikata e sigurisë për Cakajn, Meta kërkon hetim parlamentar për DSIK

para 5 muajve - Lexo

Presidentit Ilir Meta ka kërkuar ngritjen e një komision hetimor për DSIK (Drejtoria e Sigurimit për Informacionin e Klasifikuar), lidhur me certifikatën e sigurisë të kandidatit për ministër të Jashtëm,...

Haradinaj: Ilir Metën e kam shumë mik

para 5 muajve - Infokusi

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj nuk ka dashur ta komentojë mos dekretimin e Gent Cakajt, për ministër të jashtëm të Shqipërisë. I pyetur nga gazetarët, në konferencën pas mbledhjes së qeverisë...

Cakaj pa certifikatë sigurie, Meta: Të ngrihet Komisioni Hetimor për DSIK

para 5 muajve - Opinion

Një ditë pasi refuzoi të dekretojë Gent Cakajn si ministër të jashtëm, kreu i shtetit Ilir Meta, kërkon ngritjen e komisionit hetimor parlamentar për DSIK. Kërkesa vjen pasi nga procedura e verifikimit...

“Cakaj”, Meta kërkesë Ruçit: Komision Hetimor Parlamentar për veprimtarinë e DSIK

para 5 muajve - Gazeta Tema

Presidenti Ilir Meta i ka dërguar një kërkesë kreut të Kubendit Gramoz Ruçi për ngritjen e një komisioni hetimor për veprimtarinë e DSIK për rastin e dhënies së certifikatën e sigurisë për zv/ministrin...

Rasti i Gent Cakajt/ Meta kërkesë Ruçit, kërkon hetim parlamentar

para 5 muajve - Sot News

Presidenti kërkon ngritjen e Komisionit Hetimor parlamentar për hetimin e veprimtarisë së Drejtorisë së Sigurimit të Informacioneve të Klasifikuara, DSIK Kërkesa i është drejtuar kryetarit të parlamentit Gramoz Ruçit.

Loja politike e rastit ‘Cakaj’, kjo është e vërteta e mos-dekretimit nga Meta

para 5 muajve - Lajmi.net

Përplasja mes presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta dhe kryeministrit Edi Rama, për rastin ‘Cakaj’ ka filluar të eskalojë. Deklaratat e ashpra vijnë pasi Meta refuzoi dekretimin e Gent Cakajt si ministër...

Haradinaj: Ilir Metën e kam shumë mik

para 5 muajve - Infokusi

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj nuk ka dashur ta komentojë mos dekretimin e Gent Cakajt, për ministër të jashtëm të Shqipërisë. I pyetur nga gazetarët, në konferencën pas mbledhjes së qeverisë...

Armiku i popullit!

para 5 muajve - Gazeta Tema

Nga Altin Ketro E cili mund të ishte tjetër përveç se Gent Cakaj? Aq shumë u bë i njohur në publik e media nga përmendja e emrit orë e çast këto 48 orët e fundit, saqë tashmë ajo akuza se “ai është një...

Zoti President, nëse doni ta krijoni ju qeverinë, dorëhiquni dhe fitoni zgjedhjet!

para 5 muajve - Java News

Nga Flogert Muça Presidenti Ilir Meta nuk ka dekretuar emrin e shqiptarit të Kosovës, Gent Cakaj si Ministër për Europën dhe Punët e Jashtme të Republikës së Shqipërisë. Duke shkelur në të dyja këmbët...

Haradinaj nuk flet për mosdekretimin e Gent Cakajt, thotë se Metën e ka shumë mik

para 5 muajve - Gazeta Monitor

Kryeministri Ramush Haradinaj ka refuzuar t’i bashkohet debatit më të madh ditëve të fundit në Kosovë dhe Shqipëri se a duhet pasi presidenti Ilir Meta refuzoi ta dekretonte si kryediplomat të Shqipërisë...

Zoti President, nëse doni ta krijoni ju qeverinë, dorëhiquni dhe fitoni zgjedhjet!

para 5 muajve - Lexo

Nga Flogert Muça/ Presidenti Ilir Meta nuk ka dekretuar emrin e shqiptarit të Kosovës, Gent Cakaj si Ministër për Europën dhe Punët e Jashtme të Republikës së Shqipërisë. Duke shkelur në të dyja këmbët...

Haradinaj s’përzihet për Gent Cakajn, thotë se e ka shumë mik Ilir Metën

para 5 muajve - Gazeta e re

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj nuk ka dashur ta komentojë mosdekretimin e Gent Cakajt për ministër të Jashtëm të Shqipërisë, nga presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta. “Unë e dua Shqipërinë pa kushte...

Pas refuzimit nga Meta, Cakaj jep dorëheqjen

para 5 muajve - Shekulli

Paskal Milo: Cakaj ka dorëzuar dorëheqjen e parevokueshme. Presidentit e quan “të rrezikshëm” dhe që nuk jep garanci për postin Lindita Bushgjokaj Presidenti Ilir Meta refuzoi dje të dekretojë si ministër...

Çertifikata e sigurisë për Cakajn, Meta kërkon hetim parlamentar për DSIK

para 5 muajve - Java News

Presidentit Ilir Meta ka kërkuar ngritjen e një komision hetimor për DSIK (Drejtoria e Sigurimit për Informacionin e Klasifikuar), lidhur me certifikatën e sigurisë të kandidatit për ministër të Jashtëm,...

Haradinaj refuzon ta komentojë mosdekretimin e Cakajt – thotë se e ka mik Ilir Metën

para 5 muajve - Insajderi

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj nuk ka dashur ta komentojë mosdekretimin e Gent Cakajt për ministër të Jashtëm të Shqipërisë, nga presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta. “Unë e dua Shqipërinë pa kushte...

Haradinaj s’përzihet për Gent Cakajn, thotë se e ka shumë mik Ilir Metën

para 5 muajve - KosovaPress

“Unë e dua Shqipërinë pa kushte dhe e kam shumë mik Ilir Metën. Por me komentua një vendim të tillë jo”, tha Haradinaj./KosovaPress/ Temat: Ramush haradinaj Gent Cakaj ...lajmi i plotë është në sistemin...

Një dekret presidencial kundër ndarjes së Kosovës

para 5 muajve - Gazeta Telegraf

Nga Çim Peka Qelbi i krizës totale; ekonomike, sociale, politike, parlamentare, në drejtësi madje edhe brenda vetë mazhorancës qeverisëse, prej kohësh ka dalë në shesh. Por së fundmi ajo këputi edhe atë...

Meta, në mbrojtje të refuzimit të Cakajt: hetim, si u pajis me certifikatë sigurie

para 5 muajve - Te Sheshi

Si për t’i dhënë dhe më shumë legjitimitet refuzimit të Genti Cakajt për ministër të Jashtëm, presidenti Meta ka kërkuar një hetim parlamentar ndaj Drejtorisë së Sigurimit të Informacionit të Klasifikuar...

Pas refuzimit nga Meta, Cakaj jep dorëheqjen

para 5 muajve - Lajm

Paskal Milo: Cakaj ka dorëzuar dorëheqjen e parevokueshme. Presidentit e quan “të rrezikshëm” dhe që nuk jep garanci për postin Lindita Bushgjokaj Presidenti Ilir Meta refuzoi dje të dekretojë si ministër...

Haradinaj nuk e komenton mos dekretimin e Gent Cakajt nga Ilir Meta

para 5 muajve - Periskopi

Kryeministri Ramush Haradinaj nuk ka dashur të komentojë vendimin e presidentit shqiptar, Ilir Meta që mos ta dekretojë Gent Cakën për ministër të Jashtëm. ‘’Më falni por nuk kam të drejtë të komentoj...

Skandal pas skandali: Mirë Cakajn, po Bushatin pse nuk e shkarkon Meta (dhe si e nxjerr bllof, këshilltari i tij)

para 5 muajve - Gazeta Tema

Shkelja më e madhe kushtetuese e Ilir Metës nuk është se nuk ka lejuar emërimin e Gent Cakajt si ministër i Jashtëm. Një gjë të tillë ai e bëri edhe me Sandër Lleshajn. Ajo që është më e rëndë në këtë...

Presidenti Ilir Meta kërkon hetim për DSIK

para 5 muajve - LajmiFundit

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta kërkon ngritjen e një komisioni Hetimor Parlamentar në lidhje me veprimtarinë e Drejtorisë së Sigurimit të Informacionit të Klasifikuar. Kërkesa e presidenti Meta ka ardhur...

Rasti i Gent Cakajt, Presidenti Meta kërkesë Ruçit: Komision Hetimor Parlamentar për…

para 5 muajve - Gazeta Telegraf

Presidenti i Republikës Ilir Meta, me anë të një letre drejtuar kreut të Kuvendit, Gramoz Ruçit, i kërkon këtij të fundit ngritjen e një Komisioni Hetimor Parlamentar, për rastin e dhënies së certifikatën...

Skandal pas skandali: Mirë Cakajn, po Bushatin pse nuk e shkarkon Meta (dhe si e nxjerr bllof, këshilltari i tij)

para 5 muajve - Lajm

Shkelja më e madhe kushtetuese e Ilir Metës nuk është se nuk ka lejuar emërimin e Gent Cakajt si ministër i Jashtëm. Një gjë të tillë ai e bëri edhe me Sandër Lleshajn. Ajo që është më e rëndë në këtë...

Skandal pas skandali: Mirë Cakajn, po Bushatin pse nuk e shkarkon Meta (dhe si e nxjerr bllof, këshilltari i tij)

para 5 muajve - Lexo

Shkelja më e madhe kushtetuese e Ilir Metës nuk është se nuk ka lejuar emërimin e Gent Cakajt si ministër i Jashtëm. Një gjë të tillë ai e bëri edhe me Sandër Lleshajn. Ajo që është më e rëndë në këtë...

Presidenti dhe Shteti shqiptar duhet të kërkojnë urgjentisht Arrestimin e agjentit serb Baton Haxhiu…

para 5 muajve - Gazeta Telegraf

Adriatik Riza Dosti Polemikat e ashpra qe jane ndezur pas mosdekretimit nga ana e Presidentit te Republikes se Shqiperise z. Meta…te kandidatures se Kryministrit Rama per emerimin e shqiptarit te Kosoves...

Rama dhe Meta u takuan kokë më kokë, por pse nuk ranë dakord për Cakajn?

para 5 muajve - Albeu

Nikollë Lesi tha në studion e Open se Edi Rama dhe Ilir Meta janë takuar një ditë më parë kokë më kokë për të diskutuar mbi dekretimin e Gent Cakës. Sipas Lesit, Meta i ka ofruar që ta marrë vetë Rama...

Rama duhet ti kërkojë falje Kosovës, por jo për Cakajn

para 5 muajve - Gazeta Telegraf

KM Rama duhet ti kerkoi falje Kosoves, pse nuk ia kerkoi mikut te tij Sandrit, te tregoi varret e mijera te zhdukurve nga lufta e Kosoves! KM Rama duhet ti kerkoi falje Kosoves, pse nuk ia mbushi mendjen...

Ilir Meta thellon luftën me qeverinë, refuzon dekretimin e Gent Cakës ministër të Jashtëm, PS gati t’i drejtohet Kushtetueses

para 5 muajve - Lajme.al

Presidenti Ilir Meta i ka hedhur benzinë zjarrit sa i takon marrëdhënieve me qeverinë. Bllokimi fillimisht i Sandër Lleshajt është një precedent që tani kreu i shteti ka nisur ta përdorë vazhdimisht. Dje...

Skandal pas skandali: Si po tenton Ilir Meta ta fusë Shqipërinë në krizë?

para 5 muajve - Periskopi

Tekst nga: Tema Shkelja më e madhe kushtetuese e Ilir Metës nuk është se nuk ka lejuar emërimin e Gent Cakajt si ministër i Jashtëm. Një gjë të tillë ai e bëri edhe me Sandër Lleshajn Ajo që është më e...

Rama duhet ti kërkojë falje Kosovës, por jo për Cakajn

para 5 muajve - Gazeta Telegraf

KM Rama duhet ti kerkoi falje Kosoves, pse nuk ia kerkoi mikut te tij Sandrit, te tregoi varret e mijera te zhdukurve nga lufta e Kosoves! KM Rama duhet ti kerkoi falje Kosoves, pse nuk ia mbushi mendjen...

"Shpërthen" deputeti i LSI-së: S’duam ministër që plotëson orekset seksuale të Ramës

para 5 muajve - Gazeta Express

Deputeti i LSI-së, Endrit Braimllari mbështet qëndrimin e Presidentit Meta për të mos dekretuar Gent Cakajn si Ministër të Jashtëm. Sipas tij Rama së bashku me Baton Haxhiun, duan të shesin një komb të...

Zbardhet takimi, Meta-Ramës: Drejtoje vetë Ministrinë e Jashtme, Cakajn bëje ministër Kulture

para 5 muajve - LajmiFundit

Kryeministri Edi Rama dhe Presidenti Ilir Meta një ditë më parë kanë zhvilluar një takim për çështjen e dekreteve. Presidenti Ilir Meta i ka shprehur kundërshtinë Ramës për kandidaturën e Gent Cakajt,...

Ilir Meta thellon luftën me qeverinë, refuzon dekretimin e Gent Cakës ministër të Jashtëm, PS gati t’i drejtohet Kushtetueses

para 5 muajve - Sot News

Presidenti Ilir Meta i ka hedhur benzinë zjarrit sa i takon marrëdhënieve me qeverinë. Bllokimi fillimisht i Sandër Lleshajt është një precedent që tani kreu i shteti ka nisur ta përdorë vazhdimisht. Dje...

Edi Rama shpërthen në akuza ndaj Metës: Presidenti është bërë si “Babalja”, refuzimi i Cakës i turpshëm dhe anti-kushtetues

para 5 muajve - Sot News

Refuzimi i Gent Cakës për ministër të Jashtëm ka ndezur dje një luftë mjaft të ashpër mes kryeministrit Edi Rama dhe presidentit Ilir Meta. Teksa kreu i shtetit po bën opozitë më tepër se opozita, kreu...

Baton Haxhiu: Ilir Meta po bashkëpunon me një organizatë kriminale – Vetëvendosjen

para 5 muajve - Pa censure

Në një lidhje në studion e “Open” në Top Channel, Baton Haxhiu deklaroi se Gent Caka, personi që nuk është dekretuar si ministër i Jashtëm nga Presidenti Ilir Meta, nuk ka thënë kurrë që është për korrigjimin...

Rama: Gent Cakaj nuk ka folur asnjëherë për ndryshim kufijsh në Ballkan

para 5 muajve - InfoMagazin

Kryeministri Edi Rama zhvilloi një takim me trupat diplomatikë të vendosur në vendin tonë mbrëmjen e sotme. Një pjesë e rëndësishme e fjalës së tij lidhej me mosdekretimin e Gent Cakajt si ministër i Jashtëm...

BATON MAFJA DHE SHQIPËRIA SI NJË OJQ E TIJ

para 5 muajve - Gazeta Telegraf

Argumentimi i Presidentit Meta: Deklaratat e Cakajt për kufijtë, me pasoja të paparashikueshme Presidenti Meta refuzon kandidaturën e Gent Cakës, nuk e dekreton si ministër i Jashtëm: Është i papërgjegjshëm...

Mosdekretimi i Cakajt/ Rama zbulon arsyet pse e zgjodhi emrin e tij për postin e ministrit të Jashtëm

para 5 muajve - Ina

Gjatë një pritje me trupën diplomatike kryeministri Rama foli edhe për mosdekretimin e emrit të Gent Cakajt si ministër i Jashtëm. Rama gjatë fjalës së tij rënditi edhe arsyet se pse e zgjodhi Cakajn për...

Baton Haxhiu me deklaratë të fortë: Ky është fundi i një Presidenti…

para 5 muajve - Ina

Analisti Baton Haxhiu në një lidhje direkte në Top Channel, edhe një hërë ashtu sikurse kishte artikuluar më herët, ka kritikuar qëndrimin e Presidentit Meta për mosdekretimin e Ministrit të Jashtëm Gent...

Open/ Lesi: Rama dhe Meta janë takuar një ditë më parë. Zbulohet propozimi i Presidentit

para 5 muajve - Top Channel

Nikollë Lesi tha në studion e Open me Eni Vasilin se Edi Rama dhe Ilir Meta janë takuar një ditë më parë kokë më kokë për të diskutuar mbi dekretimin e Gent Cakës. Sipas Lesit, Meta i ka ofruar që ta marrë...

Detaje të tjera të takimit kokë më kokë Meta-Rama: Ndiq shembullin e Tsipras në Greqi, ministrin e Jashtëm bëje vetë

para 5 muajve - Gazeta Tema

Vendimi i Presidentit, Ilir Meta, për të refuzuar dekretimin e Gent Cakajt si ministër i Jashtëm, ka ardhur pas takimit që kreu i shtetit zhvilloi një ditë më parë me Kryeministrin Edi Rama. Bënet e ditur...

Baton Haxhiu me deklaratë të fortë: Ky është fundi i një Presidenti...

para 5 muajve - Sot News

Analisti Baton Haxhiu në një lidhje direkte në Top Channel, edhe një hërë ashtu sikurse kishte artikuluar më herët, ka kritikuar qëndrimin e Presidentit Meta për mosdekretimin e Ministrit të Jashtëm Gent...

Plas sherri në emision/ Baton Haxhiu përplaset me gazetarin: Përgatitu mirë nëse takon Cakajn

para 5 muajve - Sot News

Mosdekretimi i Gent Cakajt në krye të Punëve të Jashtme nga presidenti Ilir Meta, ka shkaktuar reagime të shumta në skenën e politkës shqiptare. Por përplasjet nuk kanë munguar as në media, ku mbrëmjen...

Baton Haxhiu: Ilir Meta po bashkëpunon me një organizatë kriminale – Vetëvendosjen

para 5 muajve - GazetaBlic

Në një lidhje në studion e “Open” në Top Channel, Baton Haxhiu deklaroi se Gent Caka, personi që nuk është dekretuar si ministër i Jashtëm nga Presidenti Ilir Meta, nuk ka thënë kurrë që është për korrigjimin...

Arben Cici: Meta i ka sugjeruar Ramës ta bëjë Cakajn ministër të Kulturës

para 5 muajve - Shekulli

Arben Cici, shef i kabinetit të presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta, ka zbuluar propozimin e këtij të fundit ndaj kryeministrit Edi Rama.  Në emisionin “Pressing”, në televizionin T7, Cici ka zbuluar...

Çështja ‘Cakaj’, Haxhiu: S’ka thënë që do korrigjim kufijsh; Lesi: Je skenaristi!

para 5 muajve - Gazeta Shqip

Në një lidhje në studion e “Open”, Baton Haxhiu deklaroi se Gent Caka, personi që nuk është dekretuar si ministër i Jashtëm nga Presidenti Ilir Meta, nuk ka thënë kurrë që është për korrigjimin e kufijve...

Shefi i kabinetit në Presidencë: Meta i sugjeroi Ramës që ta bëjë Cakajn ministër Kulture

para 5 muajve - Standard

Shef i kabinetit të presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta, Arben Cici, ka folur rreth vendimit të Metës për të mos e dekretuar kosovarin Gent Cakaj si ministër të Jashtëm të Shqipërisë, duke përmendur papërvojën...

E paprecedentë: Cakaj u certifikua brenda 24 orësh me urdhër të Ramës

para 5 muajve - Standard

I ftuar në emisionin ‘Opinion’ të Blendi Fevziut, kreu i PD, Lulzim Basha ka folur për mosdekretimin e Gent Cakajt nga presidenti Ilir Meta në postin e ministrit të jashtëm. Basha tha se certifikimi i...

Rama duhet t’i kërkojë falje Kosovës, por jo për Cakajn

para 5 muajve - Standard

Nga Flamur Vezaj KM Rama duhet ti kerkoi falje Kosoves, pse nuk ia kerkoi mikut te tij Sandrit, te tregoi varret e mijera te zhdukurve nga lufta e Kosoves! KM Rama duhet ti kerkoi falje Kosoves, pse nuk...

Baton Haxhiu: Cakaj nuk ka thënë që është për korrigjim të kufijve

para 5 muajve - Lajmi.net

Baton Haxhiu ka deklaruar se Gent Caka, personi që nuk është dekretuar si ministër i Jashtëm nga Presidenti Ilir Meta, nuk ka thënë kurrë që është për korrigjimin e kufijve Kosovë-Serbi. “Caka nuk ka thënë...

Open/ Baton Haxhiu: Cakaj nuk ka thënë që është për korrigjim të kufijve

para 5 muajve - Top Channel

Në një lidhje në studion e Open, Baton Haxhiu deklaroi se Gent Caka, personi që nuk është dekretuar si ministër i Jashtëm nga Presidenti Ilir Meta, nuk ka thënë kurrë që është për korrigjimin e kufijve...

Basha: Cakaj u certifikua brenda 24 orësh me urdhër të Ramës

para 5 muajve - Koha.mk

I ftuar në emisionin ‘Opinion’ të Blendi Fevziut, kreu i PD, Lulzim Basha ka folur për mosdekretimin e Gent Cakajt nga presidenti Ilir Meta në postin e ministrit të jashtëm. Basha tha se certifikimi i...

“Baton, aman mos shkruaj letra më, edhe mos merr kaq shumë punë përsipër”

para 5 muajve - GazetaBlic

Analisti politik, Petrit Zogaj ka reaguar pas vendimir të presidentit shqiptar, Ilir Meta që mos ta dekretoj Gent Cakaj për Ministër të Jashtëm. Zogaj ka ironizuar edhe me publicistin Baton Haxhiu. Ai...

Baton Haxhiu për Metën: Ky është fundi i një Presidenti kushtetues

para 5 muajve - Opinion

Analisti Baton Haxhiu në një lidhje direkte në Top Channel, edhe një hërë ashtu sikurse kishte artikuluar më herët, ka kritikuar qëndrimin e Presidentit Meta për mosdekretimin e Ministrit të Jashtëm Gent...

Liburn Aliu: Prapa Gent Cakajt është Baton Haxhiu e Aleksandar Vuçiqi

para 5 muajve - Iliria News

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Liburn Aliu, ka folur rreth vendimit të presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta, për të mos e dekretuar kosovarin Gent Cakaj si ministër të...

Basha: Caka ka thyer në mënyrë flagrante ligjin për informacionin e klasifikuar

para 5 muajve - Gazeta Express

Kryetari i PD-së Lulzim Basha tha se dikush duhet të mbajë përgjegjësi për lënien pa çertifikatë sigurie të Gent Cakës si zv.ministër i Jashtëm. Basha u shpreh në "Opinion" se është e papranueshme që ai...

E papritur/ Këngëtari i njohur i del në mbrojtje Gent Cakajt, shikoni si e quan atë

para 5 muajve - Sot News

Presidenti i vendit Ilir Meta bllokon emërimin e Gent Cakajt, duke mos e dekretuar si ministër të jashtëm.Mes të tjerave në arsyetimin e Metës thihet se Cakaj është pa përvojë për një detyrë kaq të rëndësishme...

“Baton, aman mos shkruaj letra më, edhe mos merr kaq shumë punë përsipër”

para 5 muajve - GazetaBlic

Analisti politik, Petrit Zogaj ka reaguar pas vendimir të presidentit shqiptar, Ilir Meta që mos ta dekretoj Gent Cakaj për Ministër të Jashtëm. Zogaj ka ironizuar edhe me publicistin Baton Haxhiu. Ai...

Çertifikimi i Cakës, Basha: Rama e ka përdorur DSIK-në për të kontrolluar politikisht vetingun në drejtësi

para 5 muajve - Koha Jone

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, i pyetur nga gazetarët nëse ka të drejtë Presidenti i Republikës për t’u shndërruar në aktor kyç në ndërtimin e qeverisë, është shprehur se kjo është një çështje...

Baton Haxhiu e quan VV-në organizatë kriminale

para 5 muajve - Fakti Ditor

Në një lidhje në studion e “Open” në Top Channel, Baton Haxhiu deklaroi se Gent Caka, personi që nuk është dekretuar si ministër i Jashtëm nga Presidenti Ilir Meta, nuk ka thënë kurrë që është për korrigjimin...

Shefi i kabinetit: Presidenti e ka propozuar Cakajn për Ministër Kulture

para 5 muajve - Opinion

Arben Cici, shef i kabinetit të presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta, ka folur rreth vendimit të Metës për të mos e dekretuar kosovarin Gent Cakaj si ministër të Jashtëm të Shqipërisë, duke përmendur papërvojën...

Open/ Baton Haxhiu: Caka nuk ka thënë që është për korrigjim të kufijve

para 5 muajve - Top Channel

Në një lidhje në studion e Open, Baton Haxhiu deklaroi se Gent Caka, personi që nuk është dekretuar si ministër i Jashtëm nga Presidenti Ilir Meta, nuk ka thënë kurrë që është për korrigjimin e kufijve...

Nikollë Lesi përplaset me Baton Haxhiun: I kam thënë Ramës se ke nevojë për këshilltar jo servil

para 5 muajve - Standard

Mosdekretimi i Gent Cakajt në krye të Punëve të Jashtme nga presidenti Ilir Meta, ka shkaktuar reagime të shumta në skenën e politkës shqiptare. Por përplasjet nuk kanë munguar as në media, ku mbrëmjen...

Baton Haxhiu: Argumentet e Presidencës për Cakajn, diletantizëm. Ky është fundi

para 5 muajve - Gazeta Tema

Në një lidhje në studion e ‘Open’, Baton Haxhiu deklaroi se Gent Caka, personi që nuk është dekretuar si ministër i Jashtëm nga Presidenti Ilir Meta, nuk ka thënë kurrë që është për korrigjimin e kufijve...

Prapaskenat, drejtori i kabinetit të Metës: Presidenti i sugjeroi Kryeministrit ta bëjë Cakajn ministër Kulture

para 5 muajve - Gazeta Tema

Arben Cici, shef i kabinetit të presidentit Ilir Meta, ka folur rreth vendimit të Metës për të mos e dekretuar Gent Cakaj si ministër të Jashtëm të Shqipërisë, duke përmendur papërvojën e tij dhe deklaratat...

Skandali i çertifikatës së Cakaj, Basha: DSIK ka vepruar me urdhër politik

para 5 muajve - Standard

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, i pyetur sonte nga gazetarët nëse ka të drejtë Presidenti i Republikës për t’u shndërruar në aktor kyç në ndërtimin e qeverisë, është shprehur se kjo është një...

Refuzimi i Cakës, Basha: Nuk ishte kandidaturë e përshtatshme për atë post

para 5 muajve - Standard

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka qenë i ftuar sot në mbrëmje në emisionin Opinion, të gazetarit Blendi Fevziut, në një panel gazetarësh e analistësh. Në intervistën e tij , Basha ka folur rreth...

Lexim i vendimit të Metës dhe i reagimit të Ramës…?!

para 5 muajve - Standard

Nga Kastriot Islami Më duhet të shënoj se propozimi i Ramës për Ministrin e ri të Jashtëm, vendimi qetësisht i menduar dhe i argumentuar i Metës, reagimi disproporcional, emocional dhe i acaruar, i Ramës...

Vasili: Edi Rama: Viktimë e injorancës së vet dhe dashurisë për librat e Cakës !!!

para 5 muajve - Standard

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili, e quan të trashë sjelljen e kryeministrit Rama. Është një model për t’u përbuzur, shkruan Vasili. Statusi: Edi Rama shkollepak, viktime e injorances...

Rama: Ja pse zgjodha Cakajn

para 5 muajve - Fakti Ditor

Kryeministri Edi Rama zbuloi para ambasadorëve arsyet pse zgjodhi Gent Cakajn për postin e ministrit të Jashtëm, në vend të Ditmir Bushatit. Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka thënë se Gent Cakajn,...

Deputeti kosovar me deklaratë të fortë: Ja kush qëndron pas Gent Cakajt (EMRAT)

para 5 muajve - Sot News

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Liburn Aliu, ka folur rreth vendimit të presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta, për të mos e dekretuar kosovarin Gent Cakaj si ministër...

Si e shikoni përplasjen Meta-Rama? Basha jep përgjigjen që nuk pritej

para 5 muajve - Sot News

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka qenë i ftuar sot në mbrëmje në emisionin Opinion në një panel gazetarësh e analistësh. Në intervistën e tij të parë për vitin 2019, Basha ka folur rreth debatit...

Shef i kabinetit të presidentit: Meta i ka sugjeruar Ramës ta bëjë Cakajn ministër të Kulturës

para 5 muajve - Koha Jone

Arben Cici, shef i kabinetit të presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta, ka folur rreth vendimit të Metës për të mos e dekretuar kosovarin Gent Cakaj si ministër të Jashtëm të Shqipërisë, duke përmendur papërvojën...

Presidenti Meta vendos, nuk e dekreton Genti Cakajn, reagon ashpër Edi Rama (dokument)

para 5 muajve - Fakti Ditor

Presidenti Ilir Meta ka vendosur që të mos dekretojë kandidaturën e Genti Cakajt si Ministër i Jashtëm i Shqipërisë, një propozim ky i Ramës i cili ka sjellë mjaft debate në arenën politike shqiptare....

Bujar Selmani: Mos na merrni në qafë në emër të pseudopatriotizmit ditor!!

para 5 muajve - Aktuale

Shkruan:Bujar Selmani Cfare ndodhe nese nuk votohen ndryshimet Kushtetuese ne Parlament…? Kujt i konvenon mosrealizimi i Marreveshjes se Prespes , edhe si pasoje e saje mosintegrimi i Maqedonise ne NATO...

A ka të drejtë Meta të mosdekretojë një ministër? Ja si përgjigjet Basha

para 5 muajve - Opinion

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, i pyetur nga gazetarët nëse ka të drejtë Presidenti i Republikës për t’u shndërruar në aktor kyç në ndërtimin e qeverisë, është shprehur se kjo është një çështje...

Cici: Meta i ka sugjeruar Ramës ta bëjë Cakajn ministër të Kulturës

para 5 muajve - Lajm

Arben Cici, shef i kabinetit të presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta, ka folur rreth vendimit të Metës për të mos e dekretuar kosovarin Gent Cakaj si ministër të Jashtëm të Shqipërisë, duke përmendur papërvojën...

Cici: Meta i ka sugjeruar Ramës ta bëjë Cakajn ministër të Kulturës

para 5 muajve - Gazeta Express

Arben Cici, shef i kabinetit të presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta, ka folur rreth vendimit të Metës për të mos e dekretuar kosovarin Gent Cakaj si ministër të Jashtëm të Shqipërisë, duke përmendur papërvojën...

Baton Haxhiu e quan VV’në organizatë kriminale

para 5 muajve - Gazeta Express

Në një lidhje në studion e “Open” në Top Channel, Baton Haxhiu deklaroi se Gent Caka, personi që nuk është dekretuar si ministër i Jashtëm nga Presidenti Ilir Meta, nuk ka thënë kurrë që është për korrigjimin...

Basha zbulon kush e urdhëroi certifikimin e sigurisë së Gent Cakajt brenda 24 orëve

para 5 muajve - Sot News

I ftuar në emisionin ‘Opinion’ të Blendi Fevziut, kreu i PD, Lulzim Basha ka folur për mosdekretimin e Gent Cakajt nga presidenti Meta në postin e ministrit të jashtëm. Basha tha se certifikimi i sigurisë...

Basha: Ndryshimi i kufijve, plan Milloshevishian

para 5 muajve - Koha Jone

Kreu i opozitës Lulzim Basha, e ka kundërshtuar edhe njëherë idenë për ndryshimin e kufijve. Ai deklaroi nga studio e ‘Opinion’ se ideja për ndryshimin e kufijve është një plan i qartë, Milloshevishian....

Shkelja e madhe kushtetuese e Ilir Metës/ Mbajtja peng e Ditmir Bushatit në zyrë

para 5 muajve - Lexo

Nga Ardit Rada* Në shpjegimin e gjatë që jepte sot në kanalet zyrtare, Presidenca argumentonte arsyet që e shtynë Presidentin Ilir Meta të mos dekretojë Gent Cakajn si ministër të Jashtëm të Shqipërisë....

Basha: Ja pse Caka është kandidaturë e papërshtatshme për ministër të Jashtëm

para 5 muajve - Gazeta Express

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, të enjten, është shprehur për kandidaturën e Genti Cakaj si ministër i Jashtëm se është një kandidaturë e papërshtashme për një post të tillë. Kryedemokrat tha...

Basha: Caka një kandidaturë e papërshtatshme për ministër të Jashtëm

para 5 muajve - Koha Jone

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, të enjten, është shprehur për kandidaturën e z.Genti Caka si ministër i Jashtëm se është një kandidaturë e papërshtashme për një post të tillë. Kreudemokrat tha...

Aliu: Prapa Gent Cakës është Baton Haxhiu e Aleksandar Vuçiqi

para 5 muajve - Lajmi.net

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Liburn Aliu, ka folur rreth vendimit të presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta, për të mos e dekretuar kosovarin Gent Cakaj si ministër...

Basha: Caka një kandidaturë e papërshtatshme për ministër të Jashtëm

para 5 muajve - Opinion

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, të enjten, është shprehur për kandidaturën e z.Genti Caka si ministër i Jashtëm se është një kandidaturë e papërshtashme për një post të tillë. Kreudemokrat tha...

Liburn Aliu: Prapa Gent Cakës është Baton Haxhiu e Aleksandar Vuçiqi

para 5 muajve - Gazeta Express

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Liburn Aliu, ka folur rreth vendimit të presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta, për të mos e dekretuar kosovarin Gent Cakaj si ministër...

Presidenti nuk e dekretoi, Gent Cakaj shfaqet përkrah Bushatit në takimin me Ramën

para 5 muajve - Sot News

Presidenti Ilir Meta vendosi të mos e dekretojë Gent Cakajn në postin e ministrit të Jashtëm. Vendimi i Metës ngjalli debate të mëdha si në Kosovë edhe në Shqipëri. Por Gent Cakaj vijon të mbajë postin...

Nuk u dekretua nga Presidenti Meta, Basha thyen heshtjen për Gent Cakajn

para 5 muajve - Sot News

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka qenë i ftuar sot në mbrëmje në emisionin Opinion, të gazetarit Blendi Fevziut, në një panel gazetarësh e analistësh. Në intervistën e tij të parë për vitin...

Rama: Gent Cakaj nuk ka predikuar ndryshim kufijsh, injorantët e prezantuan rrejshëm

para 5 muajve - RTV 21

“Ai kurrë nuk ka shprehur asgjë që bie ndesh me politikën tonë të jashtme” Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama në pritje me trupin diplomatik ka folur edhe për mosdekretimin e Gent Cakajt në postin e ministrit...

Haxhiu: Argumentet e Presidencës për Cakajn, diletantizëm. Ky është fundi

para 5 muajve - Lexo

Në një lidhje në studion e ‘Open’, Baton Haxhiu deklaroi se Gent Caka, personi që nuk është dekretuar si ministër i Jashtëm nga Presidenti Ilir Meta, nuk ka thënë kurrë që është për korrigjimin e kufijve...

Prapaskenat, drejtori i kabinetit të Metës: Presidenti i sugjeroi kryeministrit ta bëjë Cakajn ministër Kulture

para 5 muajve - Lexo

Arben Cici, shef i kabinetit të presidentit Ilir Meta, ka folur rreth vendimit të Metës për të mos e dekretuar Gent Cakaj si ministër të Jashtëm të Shqipërisë, duke përmendur papërvojën e tij dhe deklaratat...

Basha: Caka ka thyer në mënyrë flagrante ligjin për informacionin e klasifikuar

para 5 muajve - Tetova Sot

Kryetari i PD-së Lulzim Basha tha se dikush duhet të mbajë përgjegjësi për lënien pa çertifikatë sigurie të Gent Cakës si zv.ministër i Jashtëm. Basha u shpreh në “Opinion” se është e papranueshme që ai...

Vasili i hakërrehet Ramës: I trashë juridikisht, i pagdhendur etikisht dhe provincial shtetërisht

para 5 muajve - Koha Jone

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili nuk ka kursyer edhe sot kritikat ndaj kreut të qeverisë, Edi Rama. Përmes një postimi në faqen e tij të “Facebook’, Vasili teksa komenton vendimin e Presidentit...

Shefi i kabinetit të Metës: Presidenti sugjeroi që Cakaj të bëhej ministër Kulture

para 5 muajve - Java News

Arben Cici, shef i kabinetit të presidentit Ilir Meta, ka folur rreth vendimit të Metës për të mos e dekretuar Gent Cakaj si ministër të Jashtëm të Shqipërisë, duke përmendur papërvojën e tij dhe deklaratat...

Lexim i vendimit të Metës dhe i reagimit të Ramës…?!

para 5 muajve - Koha Jone

Nga Kastriot Islami  – Më duhet të shënoj se propozimi i Ramës për Ministrin e ri të Jashtëm, vendimi qetësisht i menduar dhe i argumentuar i Metës, reagimi disproporcional, emocional dhe i acaruar, i...

Baton Haxhiu: Argumentat e Metës, diletantizëm! E nxori Cakën jashtë kontekstit

para 5 muajve - Java News

Në një lidhje në studion e ‘Open’, Baton Haxhiu deklaroi se Gent Caka, personi që nuk është dekretuar si ministër i Jashtëm nga Presidenti Ilir Meta, nuk ka thënë kurrë që është për korrigjimin e kufijve...

Deda: Meta i dha një goditje të fortë planit për ndarjen e Kosovës

para 5 muajve - Lajmi.net

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Ilir Deda, ka reaguar për mosemërimin e Gent Cakajt në ministrinë e Punëve të Jashtme të Shqipërisë. Përmes një postimi në Facebook, Deda ka thënë se një shqiptar i Kosovës...

“Meta sot i dha një goditje të fortë planit për ndarjen e Kosovës”

para 5 muajve - Koha Jone

Në përplasjen për mosdekretimin e Gent Cakajt si Ministër të Jashtëm të Shqipërisë, është përfshirë edhe deputeti i Alternativës, Ilir Deda. Derisa ne në Kosovë po përballemi me kolaps të shërbimeve komunale...

Shkelja e madhe kushtetuese e Ilir Metës/ Mbajtja peng e Ditmir Bushatit në zyrë

para 5 muajve - Java News

Nga Ardit Rada* Në shpjegimin e gjatë që jepte sot në kanalet zyrtare, Presidenca argumentonte arsyet që e shtynë Presidentin Ilir Meta të mos dekretojë Gent Cakajn si ministër të jashtëm të Shqipërisë....

Mero Baze: Gent Cakaj do të bëhet Ministër i Jashtëm, përkundër banaliteteve të Presidentit Meta

para 5 muajve - Klan Kosova

Gazetari Mero Baze komenton përplasjen e fundit mes presidentit Ilir Meta dhe kryeministrit Edi Rama, pas vendimit për mosdekretimin e Gent Cakajt në postin e ministrit të Jashtëm. Baze shprehet se Meta...

Rama “sulmoi” Metën dhe mbështetësit e tij

para 5 muajve - Koha.mk

Tiranë, 10 janar -Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ashpër, me fyerje dhe me fjalor aspak diplomatik, iu drejtua të gjithë atyre të cilët e mbështetën presidentin Ilir Meta në vendimin e tij që të mos...

I dha çertifikatën e sigurisë Gent Cakajt, paditet në Prokurori drejtori i Ramës

para 5 muajve - Koha Jone

Edi Rama dhe Gent Cakaj Mos dekretimi i Gent Cakajt në postin e Ministrit të Jashtëm, ka shkaktuar një sërë reagimesh, ndërsa dhënia e çertifikatës së sigurisë brenda 24 orëve për të nga drejtori i DSIK...

Shefi i Kabinetit të Presidentit: Meta i propozoi Ramës ta bëjë Cakajn Ministër të Kulturës

para 5 muajve - Gazeta Telegraf

Drejtori i Kabinetit të Presidentit të Republikës, Arben Cici, gjatë një prononcimi në emisionin “Pressing” të televizionin “T7” ka folur në lidhje me vendimin e Presidentit Meta për të refuzuar propozimin...

Rama: Caka nuk ka folur për ndryshim kufijsh në Ballkan

para 5 muajve - Lajmi.net

Kryeministri Edi Rama zhvilloi një takim me trupat diplomatikë të vendosur në vendin tonë mbrëmjen e sotme. Një pjesë e rëndësishme e fjalës së tij lidhej me mosdekretimin e Gent Cakajt si ministër i Jashtëm...

Refuzimi i Cakajt, Basha krah Metës: i papërshtatshëm për ministër të Jashtëm

para 5 muajve - Te Sheshi

Siç dhe mund të pritej, PD ka mbështetur aktin e presidentit Meta për ta refuzuar Genti Cakajn si ministër i Jashtëm. Në një intervistë në Opinion , kreu demokrat Basha, siç dhe kreu i shtetit, e quajti...

Deda: Meta sot i dha një goditje të fortë planit për ndarjen e Kosovës

para 5 muajve - Gazeta Express

Në përplasjen për mosdekretimin e Gent Cakajt si Ministër të Jashtëm të Shqipërisë, është përfshirë edhe deputeti i Alternativës, Ilir Deda. Derisa ne në Kosovë po përballemi me kolaps të shërbimeve komunale...

Basha thyen heshtjen për Cakajn: Ka shkelur kriteret për sekretin

para 5 muajve - Java News

Kreu i Partisë Demokratike tha sot se kryeministri i vendit u tregua i papërgjegjshëm me rastin e Gent Cakajt, ashtu sikurse bëri me rastin e Sandër Lleshajt. “Papërgjegjshmëria politike u thellua kur...

Liburn Aliu: Prapa Gent Cakajt është Baton Haxhiu e Aleksandar Vuçiqi

para 5 muajve - Insajderi

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Liburn Aliu, ka folur rreth vendimit të presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta, për të mos e dekretuar kosovarin Gent Cakaj si ministër...

Vetëvendosje tregon si Baton Haxhiu u rekrutua nga shërbimet sekrete dhe bashkëpunonte me UDB-në

para 5 muajve - InfoShqip

Republikës së Shqipërisë nuk i duhen ministra të Baton Haxhiut dhe Hashim Thaçit Është për t’u mbështetur vendimi i drejtë i marrë sot nga Presidenti Ilir Meta, për refuzimin e dekretimit të z. Gent Cakajt...

Cakaj, reagon edhe Ramush Haradinaj

para 5 muajve - Albeu

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka refuzuar të komentojë mos dekretimin e Gent Cakajt nga presidenti Meta si ministër i Punëve të Jashtme të Shqipërisë. Në një konferencë për media në AAK-së,...

Baton Haxhiu: Ilir Meta po bashkëpunon me një organizatë kriminale – Vetëvendosjen

para 5 muajve - Gazeta Monitor

Në një lidhje në studion e “Open” në Top Channel, Baton Haxhiu deklaroi se Gent Caka, personi që nuk është dekretuar si ministër i Jashtëm nga Presidenti Ilir Meta, nuk ka thënë kurrë që është për korrigjimin...

Fatkeqësia e Shqipërisë është kryeministri i vendit

para 5 muajve - Koha Jone

Nga Erisa Xhixho* Fatkeqesia e Shqiperise eshte kryeministri i vendit, qe na nxin faqen brenda e jashte vendit. Fjalori i turpshem qe perdor ndaj znj.Edita Tahiri dhe Presidentit te Republikes qe simbolizon...

Rama: Injorantët hodhën baltë, ja pse zgjodha Cakajn ministër të Jashtëm…

para 5 muajve - Gazeta Shqip

Kryeministri Edi Rama gjatë një pritje me trupin diplomatik të akredituar në Shqipëri pasi sulmoi Presidentin Ilir Meta për çështjen “Cakaj”, e mbrojti të përzgjedhurin e tij për ministër të Jashtëm, duke...

“Cakaj”, Rama sulmon Metën para ambasadorëve: Vazhdoi avazin!

para 5 muajve - Gazeta Shqip

Pas betejës së cicërimave në Twitter “lufta” midis kryeministrit Edi Rama dhe Presidentit Ilir Meta është zhvendosur në një tjetër fushë-betejë, me shefin e qeverisë që e ka sulmuar Kreun e Shtetit në...

Debati real që qëndron pas sherrit për Gent Cakajn

para 5 muajve - Gazeta Tema

Nga Skënder Minxhozi Një mesazh i ardhur nga një emër i papritur në debatin Meta-Rama për ministrin e jashtëm, Edita Tahiri, duket se qëllonte në shënjestrën reale të sherrit më të fundit që ka mbërthyer...

Paditet drejtori i DSIK, i dha Cakajt certifikatë sigurie brenda 24 orëve

para 5 muajve - Java News

“Koalicioni Qytetar Për Shqipërinë”, ka depozituar në Prokurori një kallëzim penal për shpërdorim të rëndë detyre për drejtori i DSIK Dorian Tola. Mos dekretimi i Gent Cakajt në postin e Ministrit të Jashtëm,...

Meta: Sa të jem president, territori i Kosovës nuk diskutohet

para 5 muajve - Kallxo

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka shtuar një deklaratë në polemikat lidhur me mosdekretimin e Gent Cakajt si ministër i Punëve të Jashtme dhe Evropës. Lidhur me vendimin e Ilir Metajt pati kundërshtime...

Baton Haxhiu: Ilir Meta po bashkëpunon me një organizatë kriminale – Vetëvendosjen

para 5 muajve - Insajderi

Në një lidhje në studion e “Open” në Top Channel, Baton Haxhiu deklaroi se Gent Caka, personi që nuk është dekretuar si ministër i Jashtëm nga Presidenti Ilir Meta, nuk ka thënë kurrë që është për korrigjimin...

Rama: Gent Cakaj nuk ka folur asnjëherë për ndryshim kufijsh në Ballkan

para 5 muajve - Periskopi

Kryeministri Edi Rama zhvilloi një takim me trupat diplomatikë të vendosur në vendin tonë mbrëmjen e sotme. Një pjesë e rëndësishme e fjalës së tij lidhej me mosdekretimin e Gent Cakajt si ministër i Jashtëm...

Meta i tha Ramës: Bëje Gent Cakën ministër të Kulturës meqë është i ditur

para 5 muajve - LajmiFundit

Arben Cici, shef i kabinetit të Presidentit të Republikës, Ilir Meta ka zbuluar detaje rreth vendimit të kreut të shtetit për të mos e dekretuar Gent Cakaj si ministër të Jashtëm të Shqipërisë. Cici ka...

Haradinaj thotë se i respekton qëndrimet e Shqipërisë për Cakajn

para 5 muajve - Gazeta Express

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj nuk e ka komentuar mos dekretimin e kosovarit, Gent Cakaj nga ana e presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta si ministër i Punëve të Jashtme të Shqipërisë. Ai në një...

Misteri i panevojshëm me Gent Cakajn

para 5 muajve - Gazeta Tema

Nga Ardit Rada Refuzimi i Gent Cakajt nga institucioni i Presidentit tashmë është arsyetuar në një shkresë që Ilir Meta ia përcolli kryeministrit. Debati kushtetues nëse kreu i shtetit ka të drejtë ta...

Rama duhet ti kërkojë falje Kosovës, por jo për Cakajn

para 5 muajve - Gazeta Telegraf

KM Rama duhet ti kerkoi falje Kosoves, pse nuk ia kerkoi mikut te tij Sandrit, te tregoi varret e mijera te zhdukurve nga lufta e Kosoves! KM Rama duhet ti kerkoi falje Kosoves, pse nuk ia mbushi mendjen...

Presidenti nuk e dekretoi, Gent Caka shfaqet përkrah Bushatit në takimin me Ramën

para 5 muajve - Sot News

Presidenti Ilir Meta vendosi të mos e dekretojë Gent Cakajn në postin e ministrit të Jashtëm. Vendimi i Metës ngjalli debate të mëdha si në Kosovë edhe në Shqipëri. Por Gent Cakaj vijon të mbajë postin...

Basha: Caka ka thyer në mënyrë flagrante ligjin për informacionin e klasifikuar

para 5 muajve - Gazeta Observer

Kryetari i PD-së Lulzim Basha tha se dikush duhet të mbajë përgjegjësi për lënien pa çertifikatë sigurie të Gent Cakës si zv.ministër i Jashtëm. Basha u shpreh në “Opinion” se është e papranueshme që ai...

“Meta dha një goditje që ende s’u dha për planin e ndarjes së Kosovës”

para 5 muajve - GazetaBlic

Në përplasjen për mos dekretimin e Gent Cakajt si Ministër të Jashtëm të Shqipërisë, është përfshirë edhe deputeti i Alternativës, Ilir Deda. Derisa ne në Kosovë po përballemi me kolaps të shërbimeve komunale...

Meta nuk e dekretoi për ministër Gent Cakajn, vjen reagimi i Haradinajt

para 5 muajve - OraInfo

Edhe kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, është deklaruar për mosdekretimin e Gent Cakajt nga presidenti shqiptar, Ilir Meta. Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj nuk e ka komentuar mos dekretimin...

Rama tregon pse e zgjodhi kosovarin Cakaj për minisër të jashtëm të Shqipërisë

para 5 muajve - InfoShqip

Kryeministri Edi Rama zbuloi para ambasadorëve arsyet pse zgjodhi Gent Cakajn për postin e ministrit të Jashtëm, në vend të Ditmir Bushatit. “Unë nuk e kam zgjedhur Gent Cakën as si kosovar dhe as si i...

VV: Shqipërisë s’i duhen ministra të Baton Haxhiut dhe Hashim Thaçit

para 5 muajve - Gazeta Liria

Lëvizja Vetëvendosje, përmes një postimi në Facebook, thotë se është për t’u mbështetur vendimi i drejtë i marrë sot nga Presidenti Ilir Meta, për refuzimin e dekretimit të Gent Cakajt si Ministër për...

Deputeti kosovar: Ministrja e re e Arsimit është mbesa e spiunit të UDB0-së

para 5 muajve - InfoShqip

Deputeti i Vetëvendosje, Rexhep Selimi shkruan se vlerëson vendimin e Presidentit Ilir Meta. Reagimi i plotë i Rexhep Selimit: E pergezoj Presidentin shqiptar Ilir Meta per mos dekretimin e kandidatit...

“Vendimi për Cakajn është çështje e institucioneve të Shqipërisë”

para 5 muajve - Klan Kosova

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, në një konferencë për media nuk ka dashur të komentojë mosdekretimin e Gent Cakajt për shef të diplomacisë shqiptare, nga ana e presidentit Ilir Meta, transmeton...

Rama i përgjigjet Tahirit: Genti e dashur Edita i meriton sulmet tuaja aq sa këta “vizionarë” emrin njeri

para 5 muajve - Telegrafi

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka reaguar ndaj deklaratës së Edita Tahirit, e cila e ka përshëndetur vendimin e presidentit Ilir Meta për mos dekretimin e Gent Cakajt. “Ah edhe Edita Tahiri, bashkuar...

Deda: Meta me një goditje që ende s’u dha për planin e ndarjes së Kosovës

para 5 muajve - Koha.net

Në përplasjen për mos dekretimin e Gent Cakajt si Ministër të Jashtëm të Shqipërisë, është përfshirë edhe deputeti i Alternativës, Ilir Deda. Derisa ne në Kosovë po përballemi me kolaps të shërbimeve komunale...

Mosdekretimi i Gent Cakajt, Baton Haxhiu përplaset në emision me Nikoll Lesin: Përgatitu mirë nëse e takon, nuk ke fjalor

para 5 muajve - Gazeta Telegraf

Mosdekretimi i Gent Cakajt në krye të Punëve të Jashtme nga presidenti Ilir Meta, ka shkaktuar reagime të shumta në skenën e politkës shqiptare. Por përplasjet nuk kanë munguar as në media, ku mbrëmjen...

Vendimi i presidentit për Gent Cakajn, ndërhyn edhe Ramush Haradinaj

para 5 muajve - Sot News

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka refuzuar të komentojë mos dekretimin e Gent Cakajt nga presidenti Meta si ministër i Punëve të Jashtme të Shqipërisë. Në një konferencë për media në AAK-së,...

Lulzim Basha: Rasti Cakaj na tregoi se Rama kontrollon DSIK, alarm edhe për vettingun

para 5 muajve - Gazeta Telegraf

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, i pyetur nga gazetarët nëse ka të drejtë Presidenti i Republikës për t’u shndërruar në aktor kyç në ndërtimin e qeverisë, është shprehur se kjo është një çështje...

Reagon edhe Haradinaj për mosdekretimin e Cakajt nga Meta

para 5 muajve - Lajmi.net

Edhe kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, është deklaruar për mosdekretimin e Gent Cakajt nga presidenti shqiptar, Ilir Meta. Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj nuk e ka komentuar mos dekretimin...

Meta refuzoi ta dekretonte ministër të Jashtëm, Caka përkrah Bushatit në takimin me Ramën

para 5 muajve - Gazeta Tema

Presidenti Ilir Meta vendosi të mos e dekretojë Gent Cakajn në postin e ministrit të Jashtëm. Vendimi i Metës ngjalli debate të mëdha si në Kosovë edhe në Shqipëri. Por Gent Cakaj vijon të mbajë postin...

Liburn Aliu: Baton Haxhiu qëndron pas Gent Cakajt

para 5 muajve - Arbresh

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Liburn Aliu, ka folur rreth vendimit të presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta, për të mos e dekretuar kosovarin Gent Cakaj si ministër...

Cici: Meta i ka sugjeruar Ramës ta bëjë Cakajn ministër të Kulturës

para 5 muajve - Gazeta Telegraf

Arben Cici, shef i kabinetit të presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta, ka folur rreth vendimit të Metës për të mos e dekretuar kosovarin Gent Cakaj si ministër të Jashtëm të Shqipërisë, duke përmendur papërvojën...

Haradinaj flet për mos-dekretimin e Gent Cakajt

para 5 muajve - GazetaBlic

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, në një konferencë për media nuk ka dashur të komentojë mosdekretimin e Gent Cakajt për shef të diplomacisë shqiptare, nga ana e presidentit Ilir Meta. “Nuk kam...

Reagon Rexhep Selimi: Edi Rama ka vendosur ministre Arsimi, mbesën e spiunit të UDB-së serbe

para 5 muajve - Shekulli

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje Rexhep Selimi ka reaguar përmes një statusi në rrjetin social “Facebook”. Selimi shprehet kundër emërimeve të disa ministrave nga Rama, ndërsa përshëndet vendimin e Metës...

Reagoi ashpër kundër Metës për mosdekretimin e Cakajt, ish-deputeti i PS thirrje të fortë Baton Haxhiut

para 5 muajve - Sot News

Ish-deputeti socialist, Arben Malaj, ka reaguar pas deklaratave të ashpra të këshilltarit të Ramës, Baton haxhiu, pas mosdekretimit të Genti Cakës nga ana e presidentit Ilir Meta, për postin e Ministrit...

Politikanë pa diplomaci për Ministrinë e Jashtme

para 5 muajve - Koha Jone

Nga Desada Metaj – I papërgjegjshëm, i papërvojë dhe i pasigurt. Me këtë arsyetim Presidenti Ilir Meta nuk ka refuzuar dekretimin e Genti Cakës në postin e ministrit të Jashtëm të Shqiperise. 28-vjeçari...

Deputeti i Vetëvendosjes: Prapa Gent Cakës Është Baton Haxhiu E Aleksandër Vuçiçi

para 5 muajve - Gazeta Telegraf

Liburn Aliu Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Liburn Aliu, ka folur rreth vendimit të presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta, për të mos e dekretuar kosovarin Gent Cakaj...

Nis “lufta” mes Metës dhe Ramës? Presidenti dhe kryeministri shkëmbejnë replika të ashpra

para 5 muajve - TV21

Kryeministri Rama ka propozuar për ministër të Jashtëm Gent Cakajn, kurse kjo kandidaturë është hedhur poshtë nga presidenti i Republikës Ilir Meta. Ky i fundit tha se Cakaj ka shkelur ligjin, pasi ka...

Rama: Ja pse zgjodha Cakajn

para 5 muajve - Lajmi.net

Kryeministri Edi Rama zbuloi para ambasadorëve arsyet pse zgjodhi Gent Cakajn për postin e ministrit të Jashtëm, në vend të Ditmir Bushatit. Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka thënë se Gent Cakajn,...

Baton Haxhiu: Ilir Meta po bashkëpunon me një organizatë kriminale – Vetëvendosjen

para 5 muajve - Periskopi

Në një lidhje në studion e “Open” në Top Channel, Baton Haxhiu deklaroi se Gent Caka, personi që nuk është dekretuar si ministër i Jashtëm nga Presidenti Ilir Meta, nuk ka thënë kurrë që është për korrigjimin...

Rama: Cakaj s’ka predikuar ndryshim kufijsh, ja pse e zgjodha

para 5 muajve - Opinion

Kryeministri Edi Rama është shprehur të enjten se Gent Cakaj sulmohet pasi është i pastër. Duke folur gjatë një pritje me ambasadorët, kryeministri tha se nuk e ka zgjedhur Gent Cakën, as si kosovar, as...

Edi Rama: Gent Cakaj nuk ka folur për ndryshim kufijsh në Ballkan

para 5 muajve - Klan Kosova

Kryeministri Edi Rama zhvilloi një takim me trupat diplomatikë të vendosur në vendin tonë mbrëmjen e sotme. Një pjesë e rëndësishme e fjalës së tij lidhej me mosdekretimin e Gent Cakajt si ministër i Jashtëm...

Rama i përgjigjet Tahirit, ofendon përkrahësit e vendimit të Metës për Cakajn

para 5 muajve - Koha.net

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka reaguar ndaj deklaratës së Edita Tahirit, e cila e ka përshëndetur vendimin e presidentit Ilir Meta për mos dekretimin e Gent Cakajt. Rama ka pohuar se “çfarë llumi...

Vetëvendosje akuza të rënda Baton Haxhiut, ja si e rekrutuan shërbimet serbe

para 5 muajve - Ina

Republikës së Shqipërisë nuk i duhen ministra të Baton Haxhiut dhe Hashim Thaçit Është për t’u mbështetur vendimi i drejtë i marrë sot nga Presidenti Ilir Meta, për refuzimin e dekretimit të z. Gent Cakajt...

Rama: Ja pse zgjodha Cakajn

para 5 muajve - Top Channel

Kryeministri Edi Rama zbuloi para ambasadorëve arsyet pse zgjodhi Gent Cakajn për postin e ministrit të Jashtëm, në vend të Ditmir Bushatit. “Unë nuk e kam zgjedhur Gent Cakën as si kosovar dhe as si i...

Mosdekretimi i Gent Cakaj, reagon Zëri i Amerikës

para 5 muajve - Sot News

Zëri i Amerikës, në një shkrim të bërë publik shkruan se Presidenti Ilir Meta kishte dy argumente konkretë, mbi të cilët e quajti emërimin e Gent Cakajt në postin e Ministrit të Jashtëm si të papranueshëm...

Basha zbulon kush e urdhëroi certifikimin e sigurisë së Gent Cakajt brenda 24 orëve

para 5 muajve - Arbresh

I ftuar në emisionin ‘Opinion’ të Blendi Fevziut, kreu i PD, Lulzim Basha ka folur për mosdekretimin e Gent Cakajt nga presidenti Meta në postin e ministrit të jashtëm. Basha tha se certifikimi i sigurisë...

Basha: Ja pse Caka është kandidaturë e papërshtatshme për ministër të Jashtëm

para 5 muajve - Gazeta Observer

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, të enjten, është shprehur për kandidaturën e Genti Cakaj si ministër i Jashtëm se është një kandidaturë e papërshtashme për një post të tillë. Kryedemokrat tha...

Deda: Meta sot i dha një goditje të fortë planit për ndarjen e Kosovës

para 5 muajve - Gazeta e re

Në përplasjen për mosdekretimin e Gent Cakajt si Ministër të Jashtëm të Shqipërisë, është përfshirë edhe deputeti i Alternativës, Ilir Deda. Derisa ne në Kosovë po përballemi me kolaps të shërbimeve komunale...

Rama i kërkon ndjesë Kosovës për mosdekretimin e Cakajt

para 5 muajve - Flaka

Mosdekretimin e Gent Cakajt në postin e Ministrit për Evropë dhe Punë të jashtme nga ana e presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta, kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, e ka quajtur të turpshëm. Madje Rama...

Faleminderit Pellumb!

para 5 muajve - Gazeta Tema

Leonard Bombaj Si sot 79 vjet me pare ai lindi ne nje fshat Zemblak te Korces, sic thote vete “pa deshiren time”. Qau sic qajne te gjithe bebet, pikerisht ai qe me deshiren e tij gajasi gjithe kombin e...

Edi Rama nuk ndalet: Gent Cakaj nuk ka folur për ndryshim kufijsh në Ballkan

para 5 muajve - GazetaBlic

Kryeministri Edi Rama zhvilloi një takim me trupat diplomatikë të vendosur në vendin tonë mbrëmjen e sotme. Një pjesë e rëndësishme e fjalës së tij lidhej me mosdekretimin e Gent Cakajt si ministër i Jashtëm...

Edi Rama i reagon përsëri Ilir Metës për Cakajn: Oh çfarë marre

para 5 muajve - OraInfo

Kreu i Qeverisë së Shqipërisë, Edi Rama ka goditur përsëri presidentin shqiptar Ilir Metën, për ministrin kosovar Gent Cakaj. Edi Rama, ka reaguar sërish pas një statusi të presidentit Ilir Meta, lidhur...

Rama: Cakaj, 1000 herë më i ditur se Meta

para 5 muajve - Flaka

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka reaguar sërish pas një statusi të presidentit Ilir Meta në `Twitter`, lidhur me debatin për mos dekretimin e Gent Cakajt si ministër i Jashtëm. “Që presidenti ynë...

Meta: Integriteti territorial i Kosovës është i padiskutueshëm

para 5 muajve - Flaka

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka thënë se pavarësia, integriteti territorial i Kosovës dhe vendimi i Gjykatës Ndërkombëtare të Drejtësisë janë të padiskutueshme për Republikën e Shqipërisë deri në...

“Rrezik për informacionin sekret shtetëror”. VOA analizon “Ministrin e Batonit”

para 5 muajve - Standard

Në Shqipëri presidenti Ilir Meta njoftoi sot se ka refuzuar emërimin e zotit Gent Cakaj në postin e ministrit të Jashtëm, i propozuar nga kryeministri Edi Rama në kuadër të ndryshimeve të thella në qeveri...

IRONIA/ Buzhala vetëofrohet si ministër: E kam emrin Berat, njoh Batonin, kam shtetësi , haj peshk …

para 5 muajve - Standard

Nga Berat Buzhala Nese mbetet keq nana Shqiperi per minister te Puneve te Jashtme, perkohesisht munden me llogarite ne sherbimet e mia – deri ta gjejne dikend tjeter I plotesoj keto kushte: – E kam emrin...

Baton Haxhiu e quan VV-në organizatë kriminale

para 5 muajve - Gazeta Observer

Në një lidhje në studion e “Open” në Top Channel, Baton Haxhiu deklaroi se Gent Caka, personi që nuk është dekretuar si ministër i Jashtëm nga Presidenti Ilir Meta, nuk ka thënë kurrë që është për korrigjimin...

Baton Haxhiu mbron Gent Cakaj: Nuk ka thënë që është për korrigjim të kufijve

para 5 muajve - Arbresh

Në një lidhje në studion e Open, Baton Haxhiu deklaroi se Gent Caka, personi që nuk është dekretuar si ministër i Jashtëm nga Presidenti Ilir Meta, nuk ka thënë kurrë që është për korrigjimin e kufijve...

Rama sulmon Metën para ambasadorëve

para 5 muajve - Klan Kosova

Kryeministri Edi Rama organizoi një pritje për trupin diplomatik pasditen e së enjtes. Kreu i qeverisë lëshoi një tjetër mesazh kundër Metës për mosdekretimin e ministrit të ri të Jashtëm, Gent Cakaj....

Zëri i Amerikës: Ja pse Meta nuk e dekretoi Cakajn

para 5 muajve - Albeu

Zëri i Amerikës ka shkruar për faktin se Presidenti Ilir Meta kishte dy argumente konkretë, mbi të cilët e quajti emërimin e Gent Cakajt në postin e Ministrit të Jashtëm si të papranueshëm “Kreu i Shtetit...

Rama i përgjigjet Tahirit, ofendon përkrahësit e vendimit të Metajt për Cakajn

para 5 muajve - Koha.net

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka reaguar ndaj deklaratës së Edita Tahirit, e cila e ka përshëndetur vendimin e presidentit Ilir Meta për mos dekretimin e Gent Cakajt. Rama ka pohuar se “çfarë llumi...

Rama sulmon Metën para ambasadorëve

para 5 muajve - Top Channel

Kryeministri Edi Rama organizoi një pritje për trupin diplomatik pasditen e së enjtes. Kreu i qeverisë lëshoi një tjetër mesazh kundër Metës për mosdekretimin e ministrit të ri të Jashtëm, Gent Cakaj....

Cici: Meta i ka sugjeruar Ramës ta bëjë Cakajn ministër të Kulturës

para 5 muajve - Gazeta Observer

Arben Cici, shef i kabinetit të presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta, ka folur rreth vendimit të Metës për të mos e dekretuar kosovarin Gent Cakaj si ministër të Jashtëm të Shqipërisë, duke përmendur papërvojën...

Mosdekretimi i Gent Cakajt, VV: Shqipërisë nuk i duhen ministra të Baton Haxhiut e Thaçit

para 5 muajve - Shekulli

Lëvizja Vetëvendosje ka përshëndetur vendimin e presidentit të Shqipërisë Ilir Meta për të mos dekretuar Gent Cakajn si ministër të Jashtëm. Përmes një deklarate, VV shprehet se Shqipërisë nuk i duhen...

LIVE/ Kryeministri Edi Rama, pritje me trupin diplomatik

para 5 muajve - Top Channel

Kryeministri Edi Rama organizon pritje për trupin diplomatik. SHIH LIVE: Top Channel

Berat Buzhala: Nëse mbeti keq Shqipëria për ministër, më llogaritni dhe mua

para 5 muajve - Gazeta Tema

Nga Berat Buzhala Nese mbetet keq nana Shqiperi per minister te Puneve te Jashtme, perkohesisht munden me llogarite ne sherbimet e mia – deri ta gjejne dikend tjeter I plotesoj keto kushte: – E kam emrin...

Lulzim Basha: Kandidatura e Cakajt nuk është e përshtatshme për postin e ministrit të Jashtëm

para 5 muajve - Gazeta Telegraf

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka qenë i ftuar sot në mbrëmje në emisionin “Opinion”, të gazetarit Blendi Fevziut, në një panel gazetarësh e analistësh. Në intervistën e tij të parë për vitin...

Ilir Meta: Sa të jam unë President, Integriteti territorial i Kosovës nuk shkilet

para 5 muajve - Infokusi

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka përsëritur qëndrimin e tij se integriteti territorial i Kosovës është i padiskutueshëm për shtetin shqiptar, sa ai të vazhdojë të jetë president i vendit, transmeton...

Rama për Cakajn: Meta vazhdoi me avazin e vjetër

para 5 muajve - Albeu

Kryeministri Edi Rama ka folur edhe njëherë për faktin se Presidenti i vendit Ilir Meta refuzoi të dekretojë ministrin e ri të jashtëm , Gent Cakajn. Sipas tij, Presidenti vazhdoi avazin e vjetër. “Takimin...

Mosdekretimi i Cakajt nga Meta, Baton Haxhiu polemizon me Andi Bushatin

para 5 muajve - Gazeta Express

Gazetari nga Kosova, Baton Haxhiu, ka polemizuar me gazetarin nga Shqipëria, Andi Bushati, për mosdekretimin e Gent Cakajt si ministër i Jashtëm i Shqipërisë nga presidenti shqiptar, Ilir Meta. Bushati...

Rama: Ja pse zgjodha Gent Cakajn

para 5 muajve - Koha Jone

Kryeministri Edi Rama në takimin me ambasadorët, zbuloi arsyet pse zgjodhi Gent Cakajn për postin e ministrit të Jashtëm, në vend të Ditmir Bushatit. ”Unë nuk e kam zgjedhur Gent Cakën as si kosovar dhe...

Deda: Meta sot i dha një goditje të fortë planit për ndarjen e Kosovës

para 5 muajve - Sovrani

Në përplasjen për mosdekretimin e Gent Cakajt si Ministër të Jashtëm të Shqipërisë, është përfshirë edhe deputeti i Alternativës, Ilir Deda. Derisa ne në Kosovë po përballemi me kolaps të shërbimeve komunale...

Debati real që qëndron pas sherrit për Gent Cakajn

para 5 muajve - Lexo

Nga Skënder Minxhozi/ Një mesazh i ardhur nga një emër i papritur në debatin Meta-Rama për ministrin e jashtëm, Edita Tahiri, duket se qëllonte në shënjestrën reale të sherrit më të fundit që ka mbërthyer...

Rama sulmon Metën: Vazhdoi avazin! Ja pse zgjodha Cakajn për MEPJ…

para 5 muajve - Gazeta Shqip

Pas betejës së cicërimave në Twitter “lufta” midis kryeministrit Edi Rama dhe Presidentit Ilir Meta është zhvendosur në një tjetër fushë-betejë, me shefin e qeverisë që e ka sulmuar Kreun e Shtetit në...

Pse po sulmohet Gent Cakaj?/ Përgjigjet Rama: Këto janë tre arsyet

para 5 muajve - Sot News

Kryeministri Edi Rama tha se janë të paktën tre arsye, pse sipas tij, sulmohet Gent Cakaj, i propozuar për ministër të Jashtëm dhe që Presidenti Ilir Meta refuzoi ta dekretonte. Në takimin me përfaqësues...

Ramës nuk i ikën ‘inati’ me Metën: Bënë prezantim të rrejshëm, i hodhën baltë pa hapur gojën. Tre arsyet pse injorantët e sulmojnë Cakajn

para 5 muajve - Gazeta Tema

Kryeministri Edi Rama ka organizuar sot një pritje të trupit diplomatik të akredituar në Shqipëri. “ Presidenti sërish refuzoi të dekretojë ministrin e ri” – tha shefi i qeverisë para ambasadorëve! Ai...

Rama sulmon Metën para ambasadorëve: Avazi i vjetër për mosdekretimin e ministrave

para 5 muajve - Gazeta Express

Mbrëmjen e sotme kryeministri Rama zhvilloi një takim me trupat diplomatikë të vendosur në vendin tonë. Por e gjithë kryefjala e Ramës u kthye në një sulm ndaj Presidentit Meta për mosdekretimin e Gent...

Mosdekretimi i Cakajt/ Rama zbulon arsyet pse e zgjodhi emrin e tij për postin e ministrit të Jashtëm

para 5 muajve - Sot News

Gjatë një pritje me trupën diplomatike kryeministri Rama foli edhe për mosdekretimin e emrit të Gent Cakajt si ministër i Jashtëm. Rama gjatë fjalës së tij rënditi edhe arsyet se pse e zgjodhi Cakajn për...

Debati real që qëndron pas sherrit për Gent Cakajn

para 5 muajve - Java News

Nga Skënder Minxhozi/ Një mesazh i ardhur nga një emër i papritur në debatin Meta-Rama për ministrin e jashtëm, Edita Tahiri, duket se qëllonte në shënjestrën reale të sherrit më të fundit që ka mbërthyer...

Meta përsërit: Sa të jem president, integriteti territorial i Kosovës nuk diskutohet

para 5 muajve - Koha.mk

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka përsëritur qëndrimin e tij se integriteti territorial i Kosovës është i padiskutueshëm për shtetin shqiptar, sa ai të vazhdojë të jetë president i vendit. Të enjten...

Rama takim me ambasadorët: Presidenti Meta vazhdoi me avazin e vjetër

para 5 muajve - Vizion Plus

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një takim me ambasadorët e akredituar në Shqipëri. Në fjalën e tij shefi i qeverisë ka dhënë dhe një tjetër mesazh për presidentin Ilir Meta, për mosdekretimin e ministrit...

Refuzimi i Cakajt, Rama sulmon Metën para ambasadorëve: Vazhdoi avazin!

para 5 muajve - Gazeta Shqip

Pas betejës së cicërimave në Twitter “lufta” midis kryeministrit Edi Rama dhe Presidentit Ilir Meta është zhvendosur në një tjetër fushë-betejë, me shefin e qeverisë që e ka sulmuar Kreun e Shtetit në...

Debati real që qëndron pa sherrit për Gent Cakajn

para 5 muajve - Java News

Nga Skënder Minxhozi/ Një mesazh i ardhur nga një emër i papritur në debatin Meta-Rama për ministrin e jashtëm, Edita Tahiri, duket se qëllonte në shënjestrën reale të sherrit më të fundit që ka mbërthyer...

Takimi me ambasadorët, Rama: Presidenti vazhdoi me avazin e vjetër

para 5 muajve - Opinion

Kryeministri Edi Rama nga takimi  i funditvitit me ambasadorët e akredituar në Shqipëri ka lëshuar një tjetër mesazh kundër Metës, për mosdekretimin e ministrit të ri të Jashtëm, Gent Cakaj. Në hyrje të...

Rama sulmon Metën para ambasadorëve: Presidenti vazhdoi me avazin e vjetër, nuk e parashikoja dot

para 5 muajve - Gazeta Tema

Kryeministri Edi Rama nga takimi  i fundit vitit me ambasadorët e akredituar në Shqipëri ka lëshuar një tjetër mesazh kundër Metës, për mosdekretimin e ministrit të ri të Jashtëm, Gent Cakaj. Në hyrje...

Haradinaj nuk komentoi mosdekretimin e Gent Cakajt

para 5 muajve - RTV 21

Ilir Meta nuk e dekretoi Gent Cakajn në krye të Ministrisë së Punëve të Jashtme Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj sot tha se e respekton qëndrimin e institucioneve të Shqipërisë, sa i përket mosdekretimit...

Rexhep Selimi e godet Edi Ramen: E emërove mbesen e zyrtarit të UDB’së ministre të arsimit

para 5 muajve - Gazeta Liria

Deputeti i Vetëvendosjes, Rexhep Selimi, përmes një shkrimi në Facebook e ka goditur kryeministrin shqiptar Edi Rama, duke i thënë se në krye të ministrisë së Arsimit e emëroi mbesën e spiunit të UDB-së,...

Rama sulmon sërish Metën, nuk i kursen akuzat ndaj tij edhe para trupit diplomatik

para 5 muajve - Sot News

Kryeministri Rama nuk i ka kursyer kritikat e tij ndaj presidentit Meta edhe para trupës diplomatike. Gjatë një  pritje me trupin diplomatik të akredituar në Shqipëri, Rama tha se presidenti po vazhdon...

Amerikanët të qartë/ “Zëri i Amerikës” fut në skaner “Ministrin e Batonit”

para 5 muajve - Koha Jone

Nga “Zëri i Amerikës” Presidenti Ilir Meta njoftoi sot se ka refuzuar emërimin e zotit Gent Cakaj në postin e ministrit të Jashtëm, i propozuar nga kryeministri Edi Rama në kuadër të ndryshimeve të thella...

Edhe Ilir Deda kundër Gent Cakajt

para 5 muajve - Infokusi

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Ilir Deda, është shprehur i indinjuar me debatin e ndezur në Kosovë për mosdekretimin e Gent Cakajt, si Ministër i Jashtëm i Shqipërisë, transmeton Gazeta inFokus. “Derisa...

Haradinaj thotë se i respekton qëndrimet e Shqipërisë për Cakajn

para 5 muajve - Kallxo

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj nuk e ka komentuar mos dekretimin e kosovarit, Gent Cakaj nga ana e presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta si ministër i Punëve të Jashtme të Shqipërisë. Ai në një...

Reagon përsëri Rama: Cakaj 1000 herë më i ditur se Ilir Meta

para 5 muajve - Kallxo

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka reaguar përsëri rreth mosdekretimit të Gent Cakajt si ministër të Jashtëm i Shqipërisë nga ana e presidentit Ilir Meta. Ai përmes një postimi në profilin e tij në...

Rama dhe Bushati takim me trupën diplomatike

para 5 muajve - Koha Jone

Ministri i Jashtëm në detyrë, Ditmir Bushati dhe kryeministri Edi Rama po zhvillojnë një takim me trupën diplomatik në Shqipëri.

Dy ‘pengjet’ e Ilir Metës në krah të njëri-tjetrit

para 5 muajve - Java News

Presidenti Ilir Meta vendosi të mos e dekretojë Gent Cakajn në postin e ministrit të Jashtëm. Vendimi i Metës ngjalli debate të mëdha si në Kosovë edhe në Shqipëri. Por Gent Cakaj vijon të mbajë postin...

Deda për Cakajn: Nuk mundet një shqiptar i Kosovës të bëhet pjesë e politikës së ndarjes së saj

para 5 muajve - InfoMagazin

Njëri nga dy deputetët e vetëm që ka Alternativa në Parlamentin e Kosovës, Ilir Deda po ashtu është bërë pjesë e debatit për mos dekretimin e Gent Cakajt në pozitën e Ministrit të Punëve të Jashtme të...

I dha certifikatën e sigurisë për 24 orë Cakajt, paditet drejtori

para 5 muajve - LajmiFundit

Për këtë arsye, “Koalicioni Qytetar Për Shqipërinë”, ka depozituar në Prokurori një kallëzim penal për shpërdorim të rëndë detyre për drejtori i DSIK Dorian Tola. Mos dekretimi i Gent Cakajt në postin...

“Vetëvendosje” sulmon Gent Cakajn si njeri të “spiunit” të UDB-së, Baton Haxhiu: Ka qenë yni, por Meta s’duhet të dekretonte as Besa Shahinin. Është mbesë spiuni

para 5 muajve - Gazeta Tema

Lëvizja Vetëvendosje në Kosovë ka reaguar pas vendimit të Ilir Metës për të mos dekretuar si ministër të Jashtëm, Gent Cakajn. Sipas “Vetëvendosjes”, edhe pse Cakaj ka qenë pjesë e kësaj partie, ai është...

Rama tregon pse e zgjodhi kosovarin Cakaj për minisër të jashtëm të Shqipërisë

para 5 muajve - Arbresh

Kryeministri Edi Rama zbuloi para ambasadorëve arsyet pse zgjodhi Gent Cakajn për postin e ministrit të Jashtëm, në vend të Ditmir Bushatit. “Unë nuk e kam zgjedhur Gent Cakën as si kosovar dhe as si i...

Meta nuk dekretoi Cakajn, reagon Vetëvendosja: Shqipërisë nuk i duhen ministra të…

para 5 muajve - Shekulli

Pas vendimit të presidentit meta për të mos-dekretuar Gent Cakajn si ministër të Jashtëm, ka ardhur edhe një reagim zyrtarë i Lëvizjes Vetëvendosja, e cila deklaron se Shqipërisë nuk i duhet një ministër...

“Ah edhe Edita Tahiri, bashkuar me ca qyqarë që salutojnë vendimin e vizionarit IM”

para 5 muajve - RTV 21

Rama i reagon Edita Tahirit Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama i është kundërpërgjigjur ish-kryenegociatores së bisedimeve me Serbinë, Edita Tahirit, e cila përshëndeti mosdekretimin e Gent Cakajt për...

“Sot Rama u poshtërua përballë ligjit dhe Kushtetutës”

para 5 muajve - Gazeta Express

Në lidhje me mosdekretimin nga ana e Presidentit Meta të Gent Cakës, si ministër i Jashtëm, reagoi edhe kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili. Sipas tij sot Rama dhe qeveria e tij u poshtëruan...

“Zëri i Amerikës”: Meta refuzon ministrin e ri të Jashtëm

para 5 muajve - Koha Jone

Nga “Zëri i Amerikës” Presidenti Ilir Meta njoftoi sot se ka refuzuar emërimin e zotit Gent Cakaj në postin e ministrit të Jashtëm, i propozuar nga kryeministri Edi Rama në kuadër të ndryshimeve të thella...

Drejtori i DSIK kallëzohet për shpërdorim detyre

para 5 muajve - Gazeta Telegraf

Reagim i Koalicionit Qytetar Për Shqipërinë Kallzim për shpërdorim të rëndë detyre të Z. Dorian Tola, Drejtorin e DSIK pranë Kryeministrisë për dhënien e çertifikatës së sigurisë Z. Genc Sakaj brenda 24...

Vetëvendosje : Republikës së Shqipërisë nuk i duhen ministra të Baton Haxhiut dhe Hashim Thaçit

para 5 muajve - Kallxo

Lëvizja Vetëvendosje ka mbështetur vendimin e marrë sot nga presidenti i Shqipërisë Ilir Meta, për refuzimin e dekretimit të z. Gent Cakajt si Ministër për Evropën dhe Punë të Jashtme i Republikës së Shqipërisë....

I dha çertifikatën e sigurisë për 24 orë Gent Cakajt, paditet në Prokurori drejtori (EMRI)

para 5 muajve - Sot News

Mos dekretimi i Gent Cakajt në postin e Ministrit të Jashtëm, ka shkaktuar një sërë reagimesh, ndërsa dhënia e çertifikatës së sigurisë brenda 24 orëve për të nga drejtori i DSIK Dorian Tola, shihet si...

Zëri i Amerikës: Ja pse Meta nuk e dekretoi Cakajn

para 5 muajve - Lajme.al

Zëri i Amerikës ka shkruar për faktin se Presidenti Ilir Meta kishte dy argumente konkretë, mbi të cilët e quajti emërimin e Gent Cakajt në postin e Ministrit të Jashtëm si të papranueshëm “Kreu i Shtetit...

Meta përsërit: Sa të jem president, integriteti territorial i Kosovës nuk diskutohet

para 5 muajve - Portalb

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka përsëritur qëndrimin e tij se integriteti territorial i Kosovës është i padiskutueshëm për shtetin shqiptar, sa ai të vazhdojë të jetë president i vendit, transmeton...

Refuzimi i Cakajt/ Rama: E kanë sulmuar dhe shkelur dinjitetin e tij sepse është i pastër. S’ka predikuar ndryshim kufijsh

para 5 muajve - Lexo

Në fjalën e tij para diplomatëve, kryeministri Edi Rama tha se ministri i propozuar për të pasuar Ditmir Bushatin, Gent Cakaj, por sulmohet sepse është i pastër. Rama tha se Gent Cakaj u zgjodh për ministër...

Kosova 'vlon' nga çështja Cakaj/ Analisti me tone të forta kundër Baton Haxhiut

para 5 muajve - Sot News

Analisti politik nga Kosova, Faik Krasniqi ka reaguar pas vendimit të presidentit Ilir Meta për të mos dekretuar Gent Cakajn si ministër të Jashtëm. Baton Haxhiu i ka dërguar letër presidentit Meta, duke...

Shoku Baton, Mos e përçani dhe keqpërdoni Kosovën!

para 5 muajve - Koha Jone

Nga Arben Malaj Shoku Baton, Mos e percani dhe keq-perdoni Kosoven. Ngercin tone kushtetues midis presidentit dhe kryeministrit per respektin instiitucional te ndarjes, balances dhe kontroll te pushteteve...

Politikanë pa diplomaci për Ministrinë e Jashtme

para 5 muajve - Opinion

I papërgjegjshëm, i papërvojë dhe i pasigurt. Me këtë arsyetim Presidenti Ilir Meta nuk ka refuzuar dekretimin e Genti Cakës në postin e ministrit të Jashtëm të Shqiperise. 28-vjeçari nga Kosova, që prej...

Standardi “patriotik” i Batonit/ Loboi te Thaçi për shkarkimin e Ambasadores: Është nga Shqipëria

para 5 muajve - Koha Jone

Baton Haxhiu i ka dërguar një letër në kufijtë e shantazhit, dhe pa etiketën minimale, Presidentit të Republikës, Ilir Meta duke i kërkuar që të dekretonte Gent Cakajn si ministër të Republikës së Shqipërisë....

Rama e Meta përplasen për ministrin e Jashtëm nga Kosova

para 5 muajve - Illyria

Në Shqipëri presidenti Ilir Meta njoftoi sot se ka refuzuar emërimin e zotit Gent Cakaj në postin e ministrit të Jashtëm, i propozuar nga kryeministri Edi Rama në kuadër të ndryshimeve të thella në qeveri...

Takimi me trupin diplomatik/ Bushati: Shqipëria do marrë kryesimin e OSBE, më shumë punë për integrimin

para 5 muajve - Lexo

Ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati ka folur sot në takimin me trupin diplomatik që u zhvillua në kryeministri. Në fjalën e tij, Bushati tha se Shqipëria po përparon në rrugën e integrimit në BE. Pjesë...

Haradinaj thotë se i respekton qëndrimet e Shqipërisë për Cakajn

para 5 muajve - Gazeta Monitor

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj nuk e ka komentuar mos dekretimin e kosovarit, Gent Cakaj nga ana e presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta si ministër i Punëve të Jashtme të Shqipërisë. Ai në një...

Gent Caka nuk “tradhton” dot, pa leje të Ilir Metës dhe Edi Ramës!

para 5 muajve - Lexo

Nga Mero Baze/ Gent Caka është një zgjedhje e kryeministrit të Shqipërisë për ministër të Jashtëm, që u diktuan nga arsye politike, dhe jo nga ndryshimi i politikës së jashtme të Shqipërisë, as ndonjë...

Vendimi i presidentit për Gent Cakajn, ndërhyn edhe Ramush Haradinaj

para 5 muajve - Lajme.al

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka refuzuar të komentojë mos dekretimin e Gent Cakajt nga presidenti Meta si ministër i Punëve të Jashtme të Shqipërisë. Në një konferencë për media në AAK-së,...

Rama i jep lamtumirën Bushatit, sulmon Metën për Cakajn: Pro dialogut Kosovë-Serbi

para 5 muajve - Java News

Kryeministri Edi Rama ka organizuar sot një pritje të trupit diplomatik të akredituar në Shqipëri. Ai u shpreh në nisje të fjalës se Presidenti sërish refuzoi të dekretojë ministrin e ri. Rama gjithashtu...

“Shqipërisë nuk i duhen ministrat e Batonit dhe Thaçit”

para 5 muajve - Java News

Lëvizja Vetëvendosje në Kosovë ka reaguar pas vendimit të Ilir Metës për të mos dekretuar si ministër të Jashtëm, Gent Cakajn. Sipas “Vetëvendosjes”, edhe pse Cakaj ka qenë pjesë e kësaj partie, ai është...

Edi Rama: Cakaj, 1000 herë më i ditur se Ilir Meta

para 5 muajve - Infokusi

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka reaguar sërish pas një statusi të presidentit Ilir Meta në Tëitter, lidhur me debatin për mos dekretimin e Gent Cakajt si Ministër i Jashtëm, transmeton Gazeta inFokus....

Vetëvendosje: Gent Cakaj ishte anëtar i VV-së, mbështesim vendimin e Metës për mos dekretim të tij

para 5 muajve - Telegrafi

Lëvizja Vetëvendosje, ka përshëndetur vendimin e Presidentit, Ilir Meta, për refuzimin e dekretimit të  Gent Cakajt si Ministër për Evropën dhe Punë të Jashtme i Republikës së Shqipërisë. Përmes një njoftimi,...

Meta përsërit: Sa të jem president, integriteti territorial i Kosovës nuk diskutohet

para 5 muajve - Koha.net

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka përsëritur qëndrimin e tij se integriteti territorial i Kosovës është i padiskutueshëm për shtetin shqiptar, sa ai të vazhdojë të jetë president i vendit. Të enjten...

Gent Caka nuk “tradhëton” dot, pa leje të Ilir Metës dhe Edi Ramës!

para 5 muajve - Gazeta Tema

Mero Baze Gent Caka është një zgjedhje e Kryeministrit të Shqipërisë për Ministër të Jashtëm, që u diktuan nga arsye politike,  dhe jo nga ndryshimi I politikës së jashtme të Shqipërisë, as ndonjë politike...

‘Cakaj’/ Rama me trupin diplomatik: Avazi i vjetër i presidentit që refuzoi një ministër

para 5 muajve - Lexo

Ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati dhe kryeministri Edi Rama po zhvillojnë një takim me trupën diplomatik në Shqipëri. Në takim është i pranishëm edhe kandidati për ministër të Jashtëm, i propozuar nga...

Xhixho: Fatkeqësia e Shqipërisë është kryeministri i vendit

para 5 muajve - Gazeta Telegraf

Nga Erisa Xhixho, Nënkryetare e LSI Fatkeqesia e Shqiperise eshte kryeministri i vendit, qe na nxin faqen brenda e jashte vendit. Fjalori i turpshem qe perdor ndaj znj.Edita Tahiri dhe Presidentit te Republikes...

“Përplasje Rama-Bushati”, gazetarë e politikanë reagojnë për çështjen ‘Cakaj’

para 5 muajve - Gazeta Shqip

Shprehja e qëndrimit pro ndryshimit të kufirit Kosovë-Serbi duket se do të ndikojë negativisht në karrierën politike të Gent Cakajt në Shqipëri dhe ashtu siç pritej ky fakt kushtëzoi edhe vendimin e Presidentit...

Mos dekretimi i Cakaj. Haradinaj: Respektojmë qëndrimet e institucioneve të Shqipërisë

para 5 muajve - Koha Jone

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, thotë se e respekton qëndrimin e institucioneve të Republikës së Shqipërisë, sa i përket mosdekretimit të kosovarit Gent Cakaj në krye të Ministrisë...

Edi Rama reagon ndaj Edita Tahirit për Cakajn: Qenke bashkuar me ca qyqarë!

para 5 muajve - Periskopi

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka reaguar ndaj deklaratës së Edita Tahirit, e cila e ka përshëndetur vendimin e presidentit Ilir Meta për mos dekretimin e Gent Cakajt. Ai i është përgjigjur asaj duke...

Rama me ambasadorët: Tre arsyet pse injorantët e sulmojnë Cakajn

para 5 muajve - Java News

Kryeministri Edi Rama ka organizuar sot një pritje të trupit diplomatik të akredituar në Shqipëri. “Presidenti sërish refuzoi të dekretojë ministrin e ri” – tha shefi i qeverisë para ambasadorëve! Ai u...

Meta: Integriteti territorial i Kosovës është i padiskutueshëm

para 5 muajve - RTV 21

Deklarata e tij vjen pas kritikave që mori për shkak të mos dekretimit të Cakajt Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka thënë se pavarësia, integriteti territorial i Kosovës dhe vendimi i Gjykatës Ndërkombëtare...

LSI komenton vendimin e presidentit Meta për mosdekretimin e Cakajt

para 5 muajve - Sot News

Duket se vendimi i Presidentit Meta për të mos dekretuar Gent Cakajn si ministër i Jashtëm, ka gëzuar Lëvizjen Socialiste për Integrim. Menjëherë pas këtij vendimi ka ardhur reagimi i kreut të Grupit Parlamentar...

Mosemërimi i Cakajt, Vetëvendosje: Shqipërisë nuk i duhen ministra të Baton Haxhiut dhe Hashim Thaçit

para 5 muajve - Lajmi.net

Vetëvendosje e ka përshëndetur vendimin e kryeministrit të Shqipërisë, Ilir Meta, për mos dekretimin e Gent Cakajt për ministër të Punëve të Jashtme. Përmes një komunikate për media, Vetëvendosje është...

Politikan pa diplomaci për Ministrinë e Jashtme

para 5 muajve - Opinion

I papërgjegjshëm,i papërvojë dhe i pasigurt. Me këtë arsyetim Presidenti Ilir Meta nuk ka refuzuar dekretimin e Genti Cakes në postin e ministrit të jashtem të Shqiperise. 28 vjecari nga Kosova,që prej...

Edi Rama nuk ndalet: Gent Cakaj nuk ka folur për ndryshim kufijsh në Ballkan

para 5 muajve - Insajderi

Kryeministri Edi Rama zhvilloi një takim me trupat diplomatikë të vendosur në vendin tonë mbrëmjen e sotme. Një pjesë e rëndësishme e fjalës së tij lidhej me mosdekretimin e Gent Cakajt si ministër i Jashtëm...

Misteri i panevojshëm me Cakajn

para 5 muajve - InfoShqip

Nga: Ardit Rada Refuzimi i Gent Cakajt nga institucioni i Presidentit tashmë është arsyetuar në një shkresë që Ilir Meta ia përcolli kryeministrit. Debati kushtetues nëse kreu i shtetit ka të drejtë ta...

Meta dhe Rama përplasen për ministrin e emëruar, Gent Cakaj

para 5 muajve - Evropa e Lirë

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, bëri të ditur se ka refuzuar emërimin e Gent Cakajt në postin e ministrit të Jashtëm të Shqipërisë, i propozuar nga kryeministri Edi Rama në kuadër të ristrukturimit...

Meta dhe Rama përplasen për ministrin nga Kosova

para 5 muajve - Evropa e Lirë

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, bëri të ditur të enjten se ka refuzuar emërimin e Gent Cakajt në postin e ministrit të Jashtëm, i propozuar nga kryeministri Edi Rama, në kuadër të ristrukturimit të...

Çfarë thotë Ramush Haradinaj për mosdekretimin e Gent Cakajt

para 5 muajve - Gazeta Express

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, thotë se e respekton qëndrimin e institucioneve të Republikës së Shqipërisë, sa i përket mosdekretimit të kosovarit Gent Cakaj në krye të Ministrisë...

Ilir Meta: Integriteti territorial i Kosovës është i padiskutueshëm

para 5 muajve - RTV 21

Deklarata e tij në Facebook vjen pas kritikave që mori për shkak të mos dekretimit të Cakajt Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka thënë se pavarësia, integriteti territorial i Kosovës dhe vendimi i Gjykatës...

Vetëvendosje mbështetën Metën: Shqipërisë nuk i duhen ministra të Baton Haxhiut

para 5 muajve - Koha Jone

Lëvizja Vetëvendosje, përmes një postimi në Facebook, thotë se është për t’u mbështetur vendimi i drejtë i marrë sot nga Presidenti Ilir Meta, për refuzimin e dekretimit të Gent Cakajt si Ministër për...

Krasniqi: Asgjë e mirë nuk vjen nga Haxhiu, këlysh i Stanishiqit

para 5 muajve - Koha Jone

Mosdekretimi nga Presidenti Ilir Meta i Gent Cakajt si Ministër i Jashtëm i Shqipërisë, ka sjellë reagime të ndryshme. Baton Haxhiu i ka dërguar letër Presidetit Meta, duke e quajtur vendimin e tij akt...

LIVE / Rama me trupin diplomatik: Meta sërish na e refuzoi një ministër

para 5 muajve - Java News

Kryeministri Edi Rama ka organizuar sot një pritje të trupit diplomatik të akredituar në Shqipëri. “Presidenti sërish refuzoi të dekretojë ministrin e ri” – tha shefi i qeverisë para ambasadorëve! Më herët...

Deda: Meta me një goditje që ende s’u dha për planin e ndarjes së Kosovës

para 5 muajve - Arbresh

Në përplasjen për mos dekretimin e Gent Cakajt si Ministër të Jashtëm të Shqipërisë, është përfshirë edhe deputeti i Alternativës, Ilir Deda. Derisa ne në Kosovë po përballemi me kolaps të shërbimeve komunale...

Vetëvendosje: Gent Cakaj ishte në partinë tonë, u manipulua nga Baton Haxhiu

para 5 muajve - Gazeta Express

Mosdekretimi i Gent Cakajt si Ministër në Shqipëri u mbështet edhe nga Lëvizja Vetëvendosje, e këta të fundit thanë se Cakaj ishte i antarësuar në këtë parti në vitin 2011’të. Sipas VV’së, Shqipërisë nuk...

Rama: Ja pse zgjodha Cakajn ministër të Jashtëm…

para 5 muajve - PortaliOnline

Kryeministri Edi Rama gjatë një pritje me trupin diplomatik të akredituar në Shqipëri pasi sulmoi Presidentin Ilir Meta për çështjen “Cakaj”, e mbrojti të përzgjedhurin e tij për ministër të Jashtëm, duke...

Deda: Meta me një goditje që ende s’u dha për planin e ndarjes së Kosovës

para 5 muajve - Ekonomia Online

Në përplasjen për mos dekretimin e Gent Cakajt si Ministër të Jashtëm të Shqipërisë, është përfshirë edhe deputeti i Alternativës, Ilir Deda. Derisa ne në Kosovë po përballemi me kolaps të shërbimeve komunale...

Haradinaj deklarohet për vendimin e Ilir Metës, ndaj Genc Cakajt

para 5 muajve - Insajderi

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj nuk e ka komentuar mos dekretimin e kosovarit, Gent Cakaj nga ana e presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta si ministër i Punëve të Jashtme të Shqipërisë. Ai në një...

Gent Caka nuk “tradhton” dot, pa leje të Ilir Metës dhe Edi Ramës!

para 5 muajve - Java News

Nga Mero Baze Gent Caka është një zgjedhje e kryeministrit të Shqipërisë për ministër të Jashtëm, që u diktuan nga arsye politike,  dhe jo nga ndryshimi i politikës së jashtme të Shqipërisë, as ndonjë...

Rama godet Ilir Metën pas refuzimit të Cakaj

para 5 muajve - Ina

Kryeministri Edi Rama ka reaguar sërish pas një statusi të Presidentit Ilir Meta në Twitter, lidhur me debatin për mosdekretimin e Gent Cakajt si ministër i Jashtëm. “Që Presidenti ynë të shkelë Kushtetutën,...

Meta nuk dekreton ministri e jashtëm Cakaj: I pabesueshëm!

para 5 muajve - Ina

Presidenti Ilir Meta refuzoi të hidhte firmën mbi propozimin e Kryeministrit për të emëruar Genti Cakën si ministër të Jashtëm. Kryetari i shtetit këtë herë foli me dekret dhe përmes një letre prej 5 faqesh...

LVV e quan Gent Cakajn, ministër të Hashim Thaçit

para 5 muajve - Albinfo

Lëvizja Vetëvendosje e ka quajtur Gent Cakajn, ministër të Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit. Në një shkrim të gjatë LVV ka thënë se “Republikës së Shqipërisë nuk i duhen ministra të Baton Haxhiut...

Braimllari: Rama dhe Batoni duan të shesin kombin

para 5 muajve - Koha Jone

Mosdekretimi i Gent Cakajt si Ministër i Jashtëm, ka hapur një debat politik në vend. Deputeti i LSI-së, Endrit Braimllari mbështet qëndrimin e Presidentit për të mos dekretuar Cakajn si Ministër të Jashtëm....

“Cakaj’, Mërtiri: Nuk ja ka fajin Meta se s’kishte certifikatë

para 5 muajve - Koha Jone

Sociologu dhe aktivisti i shoqërisë civile, Ergys Mërtiri ka komentuar vendimin e Presidentit Ilir Meta për të mos dekretuar Gent Cakajn në postin e ministrit të jashtëm. Përmes një postimi në facebook,...

Misteri i panevojshëm me Cakajn

para 5 muajve - Java News

Në foto: Gent Cakaj Nga Ardit Rada Refuzimi i Gent Cakajt nga institucioni i Presidentit tashmë është arsyetuar në një shkresë që Ilir Meta ia përcolli kryeministrit. Debati kushtetues nëse kreu i shtetit...

Deda për Cakajn: Nuk mundet një shqiptar i Kosovës të bëhet pjesë e politikës së ndarjes së saj

para 5 muajve - Periskopi

Njëri nga dy deputetët e vetëm që ka Alternativa në Parlamentin e Kosovës, Ilir Deda po ashtu është bërë pjesë e debatit për mos dekretimin e Gent Cakajt në pozitën e Ministrit të Punëve të Jashtme të...

Rama: Cakaj, 1000 herë më i ditur se Meta

para 5 muajve - Top Channel

Kryeministri Edi Rama ka reaguar sërish pas një statusi të Presidentit Ilir Meta në Twitter, lidhur me debatin për mosdekretimin e Gent Cakajt si ministër i Jashtëm. “Që Presidenti ynë të shkelë Kushtetutën,...

Mosdekretimi i Cakajt, Baton Haxhiu letër Metës: Gabim historik!

para 5 muajve - Gazeta Shqip

Në media emri i Gent Cakajt është lidhur disa herë me gazetarin kosovar Baton Haxhiu, madje shumë e kanë konsideruar propozimin e tij në krye të Ministrisë së Jashtme nga kryeministri Edi Rama si një sugjerim...

Çmendet Edi Rama, sulmon publikisht Presidentin Meta

para 5 muajve - Koha Jone

Kryeministri Edi Rama ka reaguar keq dhe pa pikë kulture pas vendimit të kreut të shtetit, Ilir Meta për mosdekretimin e ministri të Jashtëm, Gent Cakaj. Me një gjuhë jo etike dhe sulme personale në adresë...

Misteri i panevojshëm për Cakajn

para 5 muajve - Java News

Në foto: Gent Cakaj Nga Ardit Rada Refuzimi i Gent Cakajt nga institucioni i Presidentit tashmë është arsyetuar në një shkresë që Ilir Meta ia përcolli kryeministrit. Debati kushtetues nëse kreu i shtetit...

Meta refuzon ministrin e ri të Jashtëm

para 5 muajve - Shekulli

Në Shqipëri presidenti Ilir Meta njoftoi sot se ka refuzuar emërimin e zotit Gent Cakaj në postin e ministrit të Jashtëm, i propozuar nga kryeministri Edi Rama në kuadër të ndryshimeve të thella në qeveri...

Rrëzimi i Gent Cakajt nxorri në pah një super skandal në Ministrinë e Jashtshme

para 5 muajve - Albeu

Mos dekretimi i Gent Cakajt nga Presidenti Meta nxorri në pah edhe një tjetër fakt skandaloz sa i përket mënyrës së funksionimit të shtetit shqiptar. Prej më shumë se një viti, Gent Cakaj ishte zv. ministër...

Shoku Baton, Mos e përçani dhe keq-përdoni Kosovën!

para 5 muajve - Koha Jone

Nga Arben Malaj Shoku Baton, Mos e percani dhe keq-perdoni Kosoven. Ngercin tone kushtetues midis presidentit dhe kryeministrit per respektin instiitucional te ndarjes, balances dhe kontroll te pushteteve...

Rama i përgjigjet Metës: Nëpërkëmbi një djalë të ri

para 5 muajve - Telegrafi

Pas kundërpërgjigjes së presidentit Ilir Metës, kryeministri Edi Rama ka vazhduar “luftën” në rrjetet sociale, duke i dalë edhe një herë në mbrojtje kandidatit të tij për ministër të Jashtëm, Gent Cakaj....

VV: Shqipërisë s’i duhen ministra të Baton Haxhiut dhe Hashim Thaçit

para 5 muajve - Koha.net

Lëvizja Vetëvendosje, përmes një postimi në Facebook, thotë se është për t’u mbështetur vendimi i drejtë i marrë sot nga Presidenti Ilir Meta, për refuzimin e dekretimit të Gent Cakajt si Ministër për...

Politikanë pa diplomaci për Ministrinë e Jashtme

para 5 muajve - Gazeta Telegraf

Nga Desada Metaj I papërgjegjshëm, i papërvojë dhe i pasigurt. Me këtë arsyetim Presidenti Ilir Meta nuk ka refuzuar dekretimin e Genti Cakës në postin e ministrit të Jashtëm të Shqiperise. 28-vjeçari...

Rama: Ja pse zgjodha Cakajn

para 5 muajve - Gazeta Observer

Kryeministri Edi Rama zbuloi para ambasadorëve arsyet pse zgjodhi Gent Cakajn për postin e ministrit të Jashtëm, në vend të Ditmir Bushatit. Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka thënë se Gent Cakajn,...

Edi Rama tregon pse e zgjodhi Cakajn për postin e ministrit të Jashtëm

para 5 muajve - Insajderi

Kryeministri Edi Rama zbuloi para ambasadorëve arsyet pse zgjodhi Gent Cakajn për postin e ministrit të Jashtëm, në vend të Ditmir Bushatit. “Unë nuk e kam zgjedhur Gent Cakën as si kosovar dhe as si i...

Edi Rama: Gent Cakaj është 1000 herë më i ditur se Ilir Meta, qyqarët mbrojnë Kosovën nga një shqiptar i Kosovës

para 5 muajve - Klan Kosova

Kryeministri Edi Rama dhe presidenti Ilir Meta janë përfshirë një një sërë replikash të ashpra, pasi kreu i shtetit vendosi të mos dekretojë Gent Cakajn në postin e ministrit të Jashtëm. Në përgjigjen...

Presidenti Meta nuk e dekreton Gent Cakajn si ministër në Shqipëri

para 5 muajve - Albinfo

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka refuzuar të dekretojë emërimin e Gent Cakajt si ministër për Europë dhe Punë të Jashtme. Meta ka thënë se Cakaj nuk ka përvojë dhe se i njëjti ka mbajtur qëndrime...

Rama: Cakaj, 1000 herë më i ditur se Meta

para 5 muajve - Lajmi.net

Kryeministri Edi Rama ka reaguar sërish pas një statusi të Presidentit Ilir Meta në Twitter, lidhur me debatin për mosdekretimin e Gent Cakajt si ministër i Jashtëm. “Që Presidenti ynë të shkelë Kushtetutën,...

Vetëvendosje, i gëzohet faktit që Meta, nuk ka dekretuar ministrinë Cakaj

para 5 muajve - Infokusi

Lëvizja Vetëvendosje nëpërmjet një deklarate zyrtare në Facebook, është shprehur e kënaqur që Cakaj, nuk ka marr aprovimin e Presidentit Meta, për ta drejtu Ministrinë e Jashtme të Shqipërisë, transmeton...

Meta rrëzon “Ministrin e Jashtëm”: I pabesueshëm. Reagon Rama: Vendim i turpshëm, antikushtetues

para 5 muajve - Flaka

Presidenti Ilir Meta refuzoi të hidhte firmën mbi propozimin e Kryeministrit për të emëruar Genti Cakën si ministër të Jashtëm. Kryetari i shtetit këtë herë foli me dekret dhe përmes një letre prej 5 faqesh...

Rama: tre arsye pse sulmohet Gent Cakaj

para 5 muajve - Te Sheshi

Në një takim me trupin diplomatik në Tiranë, ku prezent qe dhe Gent Cakaj, “njeriu i ditës”, i riu kosovar i emëruar nga Rama si ministër i Jashtëm i refuzuar nga Meta, i pari i qeverisë shqiptare foli...

“Diplomacia”, Rama-Metës: Po merresh me fjalë si “Babalja”. Me qyqarë e kadrinj po mbron Kosovën nga një shqiptar i Kosovës, pupupu

para 5 muajve - Gazeta Tema

Kryeministri Edi Rama ka reaguar sërish pasi presidenti Ilir Meta shkroi në Twitter për mos dekretimin e Gent Cakajt si ministër i jashtëm. Sipas kryeministrit Edi Rama, presidenti i Republikës ka shkelur...

Rama reagon për Metën: Cakaj s’ka predikuar ndryshim kufijsh, ja pse e zgjodha

para 5 muajve - LajmiFundit

Kryeministri Edi Rama ka thënë se Gent Cakaj sulmohet pasi është i pastër. Duke folur gjatë një pritje me ambasadorët, kryeministri tha se nuk e ka zgjedhur Gent Cakën, as si kosovar, as si i ri, por...

Rama: Gent Cakaj nuk ka folur për ndryshim kufijsh në Ballkan

para 5 muajve - Ekonomia Online

Kryeministri Edi Rama zhvilloi një takim me trupat diplomatikë të vendosur në vendin tonë mbrëmjen e sotme. Një pjesë e rëndësishme e fjalës së tij lidhej me mosdekretimin e Gent Cakajt si ministër i Jashtëm...

Vetëvendosje, i gëzohet faktit që Meta, nuk ka dekretuar ministrinë Cakaj

para 5 muajve - Infokusi

Vetëvendosje, i gëzohet faktit që Meta, nuk ka dekretuar ministrinë Cakaj Lëvizja Vetëvendosje nëpërmjet një deklarate zyrtare në Facebook, është shprehur e kënaqur që Cakaj, nuk ka marr aprovimin e Presidentit...

Vazhdon ‘patriotizmi’ i Metës: Sa të jem president nuk shkilet integriteti territorial i Kosovës

para 5 muajve - Periskopi

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka përsëritur qëndrimin e tij se integriteti territorial i Kosovës është i padiskutueshëm për shtetin shqiptar, sa ai të vazhdojë të jetë president i vendit. Të enjten...

Nis “lufta” mes Metës dhe Ramës? Presidenti dhe kryeministri shkëmbejnë replika të ashpra

para 5 muajve - Shekulli

Kryeministri Rama ka propozuar për ministër të Jashtëm Gent Cakajn, kurse kjo kandidaturë është hedhur poshtë nga presidenti i Republikës Ilir Meta. Ky i fundit tha se Cakaj ka shkelur ligjin, pasi ka...

“Diplomacia”, Rama-Metës: Po merresh me fjalë si të ishe “Babalja”. Me qyqarë e kadrinjtë po mbrojn Kosovën nga një shqiptar i Kosovës, pupupu

para 5 muajve - Gazeta Tema

Kryeministri Edi Rama ka reaguar sërish pasi presidenti Ilir Meta shkroi në Twitter për mos dekretimin e Gent Cakajt si ministër i jashtëm. Sipas kryeministrit Edi Rama, presidenti i Republikës ka shkelur...

Rama i përgjigjet Metës: Oh çfarë marre, godet qeverinë e shkel kushtetutën!

para 5 muajve - Vizion Plus

Dy krerët më të lartë të shtetit  shqiptarë janë përshirë këtë të enjte në replika të forta në distancë me njeri tjetrin. Shkak është bërë mosdekretimini Genti Cakaj si ministër i Jashtëm. Rama i është...

Përshëndeti vendimin e Metës, Rama reagon ndaj Edita Tahirit

para 5 muajve - Gazeta Shqip

Kryeministri Edi Rama ka reaguar sërish lidhur me mosdekretimin e Gent Cakajt si ministër i Jashtëm nga Presindeti Ilir Meta. Duke iu përgjigjur Edita Tahirit, Rama shkruan në “Twitter”: “Ah edhe Edita...

“Cakaj”, Meta përgjigjet dhe ‘betohet’ për Kosovën. Rama: Oh sa i marrë!

para 5 muajve - Gazeta Shqip

Presidenti Ilir Meta, ka reaguar pas akuzave të kryeministrit Rama për mosdekretimin e Gent Cakajt në postin e ministrit të Jashtëm. Në një postim në “Twitter”, kreu i shtetit shprehet se:  “Pavarësia,...

Rama sulmon Metën para ambasadorëve: Avazi i vjetër për mosdekretimin e ministrave

para 5 muajve - Gazeta Observer

Mbrëmjen e sotme kryeministri Rama zhvilloi një takim me trupat diplomatikë të vendosur në vendin tonë. Por e gjithë kryefjala e Ramës u kthye në një sulm ndaj Presidentit Meta për mosdekretimin e Gent...

“Sot Rama u poshtërua përballë ligjit dhe Kushtetutës”

para 5 muajve - Gazeta Observer

Në lidhje me mosdekretimin nga ana e Presidentit Meta të Gent Cakës, si ministër i Jashtëm, reagoi edhe kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili. Sipas tij sot Rama dhe qeveria e tij u poshtëruan...

Presidenti Meta refuzon Gent Cakaj si ministër, reagon ashpër kryeministri Rama

para 5 muajve - Blitz

Presidenti Meta refuzon propozimin për emërim të Gent Cakajt, Ministër për Evropën dhe Punët e Jashtme. Pas bërjes publike të vendimit, ka reaguar kryeministri Edi Rama, duke e cilësuar të turpshëm dhe...

Baton Haxhiu i shkruan Ilir Metës: “Refuzimi i Gent Cakajt, një gabim historik”

para 5 muajve - Ina

Gazetari Baton Haxhiu ka treguar se i kishte dërguar një mesazh të gjatë presidentit Ilir Meta, ku ia prezantonte arsyet faktografike në përkrahje të dekretimit të Gent Cakajt në detyrën e Ministrit të...

Mosdekretimi i Cakës, “cicërima” Rama-Meta

para 5 muajve - Top Channel

Presidenti i Republikës, Ilir Meta i është përgjigjur po përmes rrjeteve sociale kryeministrit Rama, pas reagimit të shefit të ekzekutivit për mosdekretimin e kandidaturës së propozuar prej tij për ministër...

Meta- Ramës: Sa të jem president do të garantoj pavarësinë dhe integritetin territorial të Kosovës

para 5 muajve - Lajmi.net

Mosdekretimi i kosovarit Gent Cakaj ministër i Jashtëm në Shqipëri, nga presidenti Ilir Meta, ka ngjallur reagime të shumta si në Kosovë ashtu edhe në Shqipëri. E një debat i ashpër ka ndodhur mes presidentit...

Misteri i panevojshëm me Cakajn

para 5 muajve - Lajme.al

Nga Ardit Rada Refuzimi i Gent Cakajt nga institucioni i Presidentit tashmë është arsyetuar në një shkresë që Ilir Meta ia përcolli kryeministrit. Debati kushtetues nëse kreu i shtetit ka të drejtë ta...

Mosdekretimi i Cakajt nga Meta, Baton Haxhiu polemizon me Andi Bushatin

para 5 muajve - Gazeta Monitor

Gazetari nga Kosova, Baton Haxhiu, ka polemizuar me gazetarin nga Shqipëria, Andi Bushati, për mosdekretimin e Gent Cakajt si ministër i Jashtëm i Shqipërisë nga presidenti shqiptar, Ilir Meta. Bushati...

Rama i reagon ‘gëzimit’ të Edita Tahirit për Cakajn

para 5 muajve - Kallxo

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama i ka reaguar “gëzimit” të ish-ministres kosovare për Dialog, Edita Tahiri për mos dekretimin e Gent Cakajt si ministër të Punëve të Jashtme nga ana e presidentit shqiptar,...

Meta i kundërpërgjigjet Ramës: Integriteti i Kosovës i padiskutueshëm sa të jem unë president

para 5 muajve - Telegrafi

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, i është kundërpërgjigjur reagimit të kryeministrit Edi Rama pasi vendosi të mos dekretonte emërimin e Gent Cakajt në postin e ministrit për Evropën dhe Punët e Jashtme....

Rama nuk e përtyp dot mosdekretimin e Cakajt, e sulmon sërish Metën!

para 5 muajve - Gazeta Express

Kryeministri Edi Rama mesa duket nuk do ta lërë me kaq mosdekretimin e Genti Cakajt në postin e Ministrit të Brendshëm. Fill pas përgjigjes që Meta i dha akuzave të hedhura prej tij, Rama i është kundërpërgjigjur...

Nuk dekretoi Cakajn si ministër/ Rama shpërthen kundër Metës, ja me kë e krahason

para 5 muajve - Sot News

E menjëhershme ka qenë përgjigja e kryeministrit Rama ndaj presidentit Meta për mosdekretimin e Gent Cakajt si Ministër i Jashtëm. Reagimi i Ramës: Që Presidenti ynë të shkelë Kushtetutën, godasë qeverinë,...

Vasili: Shqipëria plot ngjyra ka një kryeministër të zi

para 5 muajve - Koha Jone

Kreu i deputetëve të LSI, Petrit Vasili ka reaguar për plasjen mes Presidencës dhe Kryeministrit. Në një postim në Facabook Vasili shkruan: “Shqipëria plot ngjyra ka një kryeministër të zi. Sot bufonët...

Rama sulmon Metën para ambasadorëve

para 5 muajve - Ekonomia Online

Kryeministri Edi Rama organizoi një pritje për trupin diplomatik pasditen e së enjtes. Kreu i qeverisë lëshoi një tjetër mesazh kundër Metës për mosdekretimin e ministrit të ri të Jashtëm, Gent Cakaj....

Meta refuzon ministrin e ri të Jashtëm

para 5 muajve - Zëri i Amerikës

Në Shqipëri presidenti Ilir Meta njoftoi sot se ka refuzuar emërimin e zotit Gent Cakaj në postin e ministrit të Jashtëm, i propozuar nga kryeministri Edi Rama në kuadër të ndryshimeve të thella në qeveri...

Mosdekretimi i Cakës, “cicërima” mes Ramës e Metës

para 5 muajve - GazetaBlic

Presidenti i Republikës, Ilir Meta i është përgjigjur po përmes rrjeteve sociale kryeministrit Rama, pas reagimit të shefit të ekzekutivit për mosdekretimin e kandidaturës së propozuar prej tij për ministër...

Rama sulmon sërish presidentin

para 5 muajve - Koha Jone

Kreu i qeverisë ka reaguar sërish ndaj kreut të shtetit, Ilir Meta për mos dekretimin si ministër të Gent Cakaj. Kreu i qeverisë duket se e ka lëshuar dorën me akuza dhe etiketime të padenja për një zyrtar...

Videoja e famshme që dëshmon nivelin e lartë korruptiv të Ilir Metës

para 5 muajve - GazetaBlic

Nivelin e lartë korruptiv i Ilir Metës, dëshmohej në të paktë dy raste të mëdha ku ishte i përfshirë ai si Ministër i Punëve të Jashtme. Sot në cilësinë e Presidentit refuzoi ta dekretoj Gent Cakajn si...

Tahiri mbështet mosdekretimin e Cakajt: Ishte pro prekjes se kufijve

para 5 muajve - Klan Kosova

Ish kryenegociatorja e bisedimeve Kosovë-Serbi, Edita Tahiri, me anë të një postimi në llogarinë e saj të rrjetit social Facebook, ka reaguar në lidhje me vendimin e presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta,...

Meta i përgjigjet Ramës: Sa të jem president do të garantoj pavarësinë dhe integritetin territorial të Kosovës

para 5 muajve - Klan Kosova

Eshte ashpërsuar debati mes Rames dhe Metes pas vendimit të Presidentit për të mos dekretuar Gent Cakaj minister te Jashtem. Rama i kerkoi falje Kosoves per veprimin e Ilir Metes. Ndërsa Presidenti i pergjigjet,...

"Çështja Cakaj" nxeh gjakrat edhe në Kosovë, reagon ashpër deputeti i VV

para 5 muajve - Sot News

Refuzimi që presidenti Ilir Meta i bëri Gent Cakajt, të propozuar nga kryeministri Edi Rama për postin e ministrit të Jashtëm, tashmë ka shkaktuar përplasje edhe në Kosovë. Kanë qenë dy deputetë të Vetëvendosjes,...

Rama i kundërpërgjigjet Edita Tahirit: Po ti xhan, pse u bashkove me ca qyqarë kundër Gentit?

para 5 muajve - Lajmi.net

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, iu është kundërpërgjigjur ish-kryenegociatores në dialogun Kosovë-Serbi, Edita Tahiri. Tahiri, me anë të një postimi në llogarinë e saj në Facebook, kishte mbështetur...

Rama sulmon Metën para ambasadorëve: Avazi i vjetër për mosdekretimin e ministrave

para 5 muajve - Gazeta Observer

Mbrëmjen e sotme kryeministri Rama zhvilloi një takim me trupat diplomatikë të vendosur në vendin tonë. Por e gjithë kryefjala e Ramës u kthye në një sulm ndaj Presidentit Meta për mosdekretimin e Gent...

Ilir Meta: Integriteti territorial i Kosovës është i padiskutueshëm

para 5 muajve - Infokusi

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka thënë se pavarësia, integriteti territorial i Kosovës dhe vendimi i Gjykatës Ndërkombëtare të Drejtësisë janë të padiskutueshme për Republikën e Shqipërisë deri në...

Mosdekretimi/Buzhala: Rama mund ti kerkojë falje Batonit jo Kosovës

para 5 muajve - Opinion

Janë të shumta reagimet në rrejetet sociale për vendimin e Ilir Metës për të mos dekretuar si ministër të Jashtëm të Shqipërisë, Gent Cakaj, shqiptar i Kosovës. Kryeminstri Rama ishte i pari që reagoi...

Rama i kundërpërgjigjet Edita Tahirit: Po ti xhan, pse u bashkove me ca qyqarë kundër Gentit?

para 5 muajve - Klan Kosova

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, vazhdoi me reagimet në lidhje me mos-dekretimin e Gent Cakajt si Ministër i Jashtëm i Shqipërisë. Tani Rama iu kundërpërgjigj ish-kryenegociatores në dialogun Kosovë-Serbi,...

Edi Rama: Gent Cakaj është 1000 herë më i ditur se Ilir Meta, qyqarët mbrojnë Kosovën nga një shqiptar i Kosovës

para 5 muajve - Gazeta Liria

Kryeministri Edi Rama dhe presidenti Ilir Meta janë përfshirë një një sërë replikash të ashpra, pasi kreu i shtetit vendosi të mos dekretojë Gent Cakajn në postin e ministrit të Jashtëm. Në përgjigjen...

​Rama: Genti e dashur Edita i meriton sulmet tuaja aq sa këta "vizionarë" emrin njeri!

para 5 muajve - KosovaPress

“Ah edhe Edita Tahiri, bashkuar me ca qyqarë që salutojnë vendimin e vizionarit IM! Ah çfarë llumi mllefi e terri që "vizionarët"e kësaj kategorie e jashtëqesin si lumë dashurie për kombin! Genti e dashur...

Rama i kundërpërgjigjet keq Edita Tahirit lidhur me mos-dekretimin e Gent Cakajt

para 5 muajve - GazetaBlic

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, vazhdoi me reagimet në lidhje me mos-dekretimin e Gent Cakajt si Ministër i Jashtëm i Shqipërisë. Tani Rama iu kundërpërgjigj ish-kryenegociatores në dialogun Kosovë-Serbi,...

Amerikanët të prer. VOA kalonë në filtër “ministrin e Batonit”

para 5 muajve - Gazeta Telegraf

Në Shqipëri presidenti Ilir Meta njoftoi sot se ka refuzuar emërimin e zotit Gent Cakaj në postin e ministrit të Jashtëm, i propozuar nga kryeministri Edi Rama në kuadër të ndryshimeve të thella në qeveri...

Mosdekretimi i Cakajt/ Zv.ministri i Ramës me tone të ashpra kundër Metës: Ilirit mund të mos i pëlqejë, por...

para 5 muajve - Sot News

Mosdekretimi i Gent Cakajt në postin e ministrit të Jashtëm, ka futur në krizë të thellë institucionale, Presidentin Meta me kryeministrin Rama. Të shumta kanë qenë reagimet në këto minuta të para, pas...

Meta e konfirmon se rrëzoi Cakajn për kufijtë e Kosovës

para 5 muajve - Albeu

Presidenti Meta e ka konfirmuar se Gent Cakajn e rrëzoi për shkak të sipas kreut të shtetit, emërimi i tij cënonte integritetin territorial të Kosovës . Meta ka hedhur një mesazh të shkurtër në Facebook...

Braimllari: Nuk na duhet një Ministër që plotëson orekset seksuale të Edi Ramës

para 5 muajve - Gazeta Telegraf

Presidenti Ilir Meta nuk ka dekretuar propzimin e Edi Ramës, Gent Cakaj, për Ministër të Jashtëm dhe kryeministri nuk e priti mirë duke reaguar në Twitter, ku e quan turp. Ja statusi i plotë i Brahimllarit...

Çfarë thotë Ramush Haradinaj për mosdekretimin e Gent Cakajt

para 5 muajve - Gazeta Monitor

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, thotë se e respekton qëndrimin e institucioneve të Republikës së Shqipërisë, sa i përket mosdekretimit të kosovarit Gent Cakaj në krye të Ministrisë...

Vetëvendosje: Gent Cakaj ishte anëtar i VV-së, mbështesim vendimin e Metës për mos dekretim të tij

para 5 muajve - Ekonomia Online

Lëvizja Vetëvendosje, ka përshëndetur vendimin e Presidentit, Ilir Meta, për refuzimin e dekretimit të Gent Cakajt si Ministër për Evropën dhe Punë të Jashtme i Republikës së Shqipërisë. Përmes një njoftimi,...

VV: Shqipërisë s’i duhen ministra të Baton Haxhiut dhe Hashim Thaçit

para 5 muajve - Tetova Sot

Lëvizja Vetëvendosje, përmes një postimi në Facebook, thotë se është për t’u mbështetur vendimi i drejtë i marrë sot nga Presidenti Ilir Meta, për refuzimin e dekretimit të Gent Cakajt si Ministër për...

Rama-Edita Tahirit: U bashkove me ca qyqarë dhe me vizionarin Ilir Meta

para 5 muajve - Opinion

Kryeministri Rama ka reaguar ndaj deklaratës së politikanes kosovare, Edita Tahiri, ish-kryenegociatore e dialogut Kosovë-Serbi. Edita Tahiri mbështeti vendimin e Ilir Metës për të mos dekretuar kosovarin...

Vetëvendosje!: Shqipërisë s’i duhen ministra të Baton Haxhiut dhe Hashim Thaçit

para 5 muajve - InfoMagazin

Lëvizja Vetëvendosje, përmes një postimi në Facebook, thotë se është për t’u mbështetur vendimi i drejtë i marrë sot nga Presidenti Ilir Meta, për refuzimin e dekretimit të Gent Cakajt si Ministër për...

Rama i përgjigjet Metës: E nëpërkëmbe një djalë si Cakaj që është më i ditur se ti

para 5 muajve - Lajm

Pas kundërpërgjigjes së presidentit Ilir Metës, kryeministri Edi Rama ka vazhduar “luftën” në rrjetet sociale, duke i dalë edhe një herë në mbrojtje kandidatit të tij për ministër të Jashtëm, Gent Cakaj....

"Deri në sekondën e fundit", Meta i përgjigjet Ramës për Gent Cakajn

para 5 muajve - Sot News

Pas shumë reagimesh në lidhje me refuzimin e Gent Cakajt si ministër të Jashtëm në vend të Ditmir Bushatit, ka reaguar Presidenti Meta.

Editorial: Festa komike për mosdekretimin e Gent Cakajt

para 5 muajve - Periskopi

Gent Cakaj është emri i një djali të ri, të dijshëm dhe elokuent nga Kosova. Vendi i tij i lindjes, pra vendi ynë, nuk ka prodhuar shumë të rinj si Genti. Sa i përket cilësisë së arsimit ajo doli e fundit...

“Ndjesë për këtë turp”, Meta-Ramës: Integriteti i Kosovës i padiskutueshëm deri në sekondën e fundit

para 5 muajve - Gazeta Tema

Presidenti Ilir Meta ka reaguar pas postimit të Ramën në tëitter ku i kërkonte ndjesë Kosoës për mosdekretimin në kryet të ministrisë së Jashtme Cakën nga kreu i shtetit. Në një status në Tëitter Meta...

Refuzimi i Cakajt, Meta: Integriteti i Kosovës i padiskutueshëm për Shqipërinë

para 5 muajve - Vizion Plus

Presidenti i Republikës Ilir Meta i është kundërpërgjigjur kryeministrit Edi Rama, pas shumë reagimesh në lidhje me refuzimin e Gent Cakajt si ministër të Jashtëm në vend të Ditmir Bushatit. Kreu i shtetit...

Zëri i Amerikës: Meta refuzon ministrin e ri të Jashtëm

para 5 muajve - Gazeta Telegraf

Në Shqipëri presidenti Ilir Meta njoftoi sot se ka refuzuar emërimin e zotit Gent Cakaj në postin e ministrit të Jashtëm, i propozuar nga kryeministri Edi Rama në kuadër të ndryshimeve të thella në qeveri...

Meta-Ramës: Sa të jem President do ruaj integritetin e Kosovës

para 5 muajve - Opinion

Eshte ashpërsuar debati mes Rames dhe Metes pas vendimit të Presidentit për të mos dekretuar Gent Cakaj minister te Jashtem. Rama i kerkoi falje Kosoves per veprimin e Ilir Metes. Ndërsa Presidenti i pergjigjet,...

Mosdekretimi i Cakajt, Meta ja kthen një përgjigje sulmeve të Ramës

para 5 muajve - Gazeta Express

Pasi e sulmoi Presidentin duke e quajtur të turpshëm vendimin e marrë, Ilir Meta ka bërë një reagim në lidhje me mosdekretimin e kandidatit Genti Cakaj në postin e Ministrit të Jashtëm të Shqipërisë. Përmes...

Kur Presidenti Meta hedh poshtë Metën kryeministër

para 5 muajve - Gazeta Tema

Nga Shpëtim Luku Persona serioze deshmojne nje histori sa komike aq edhe domethenese per te shpjeguar shume gjera humoristike dhe “interesante” te Shqiperise se sotme. Thone se gjate pushimit, ne nje mbledhje...

Meta i kthehet Ramës: Ja baza ligjore për vendimin ndaj Cakajt

para 5 muajve - Koha Jone

Pak minuta pas reagimit të kryeministrit Edi Rama ka ardhur kundërpërgjgija e kreut të Shtetit shqiptar, Ilir Meta. Përmes një reagimi në rrjetin social “Twitter”, Meta i kujton bazën ligjore të vendimmarrjes...

Shoku Baton, Mos e përçani dhe keq-perdoni Kosovën

para 5 muajve - Gazeta Telegraf

Nga Arben Malaj Ngercin tone kushtetues midis presidentit dhe kryeministrit per respektin instiitucional te ndarjes, balances dhe kontroll te pushteteve duhet ta zgjidhim brenda vendit tone dhe vetem ne...

Rama i përgjigjet ish ministres: Po ti xhan qenke bashkuar me ca qyqarë që salutojnë vendimin e vizionarit IM

para 5 muajve - Gazeta Tema

Çështja “Cakaj” ka përplasur kryeministrin Edi Rama me ish ministren e jashtme të Kosovës,  Edita Tahiri. Fill pasi kjo e fundit përshëndeti  vendimin e presidentit Ilir Meta për mosdekretimin e Genti...

Tahiri mbështet mosdekretimin e Cakajt: Ishte pro prekjes se kufijve

para 5 muajve - Gazeta Liria

Ish kryenegociatorja e bisedimeve Kosovë-Serbi, Edita Tahiri, me anë të një postimi në llogarinë e saj të rrjetit social Facebook, ka reaguar në lidhje me vendimin e presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta,...

Refuzimi i Cakajt/ Rama-Tahirit: U bashkove me qyqarët që përshëndesin Metën

para 5 muajve - Vizion Plus

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas deklaratës së ish ministres së jashtme të Kosovës,  Edita Tahiri. Tahiri ka përshëndetur vendimin e presidentit Ilir Meta për të mos dekretuar si ministër të jashtëm...

Rama i përgjigjet ish ministres së jashtme: Po ti xhan qenke bashkuar me ca qyqarë që salutojnë vendimin e vizionarit IM

para 5 muajve - Gazeta Tema

Çështja “Cakaj” ka përplasur kryeministrin Edi Rama me ish ministren e jashtme të Kosovës,  Edita Tahiri. Fill pasi kjo e fundit përshëndeti  vendimin e presidentit Ilir Meta për mosdekretimin e Genti...

Tallet Berat Buzhala: Nësë ka mbet keq Shqipëria për ministër, jam edhe unë…

para 5 muajve - Gazeta Telegraf

Nese mbetet keq nana Shqiperi per minister te Puneve te Jashtme, perkohesisht munden me llogarite ne sherbimet e mia – deri ta gjejne dikend tjeter I plotesoj keto kushte: – E kam emrin Berat (Kete emer...

Standardi ‘patriotik’ i Batonit: Loboi te Thaçi për shkarkimin e Ambasadores: Është nga Shqipëria

para 5 muajve - Gazeta Telegraf

Baton Haxhiu i ka dërguar një letër në kufijtë e shantazhit, dhe pa etiketën minimale, Presidentit të Republikës, Ilir Meta duke i kërkuar që të dekretonte Gent Cakajn si ministër të Republikës së Shqipërisë....

Deklarata për ‘korrigjimi i kufijve’, e la Gent Cakajn pa u bërë kryediplomat në Shqipëri

para 5 muajve - OraInfo

Zbulohet deklarata që e la Gent Cakajn pa u bërë kryediplomat në Shqipëri. Kreu i shtetit të Shqipërisë, Ilir Meta, nuk ka pranuar ta dekretojë të riun nga Prishtina, Gent Cakajn, kryediplomat të Shqipërisë....

​Rama reagon sërish: Cakaj, 1000 herë më i ditur se Ilir Meta

para 5 muajve - Insajderi

Rama ka thënë se Meta ka shkelë Kushtetutën dhe sipas tij Gent Cakaj është më i ditur të paktën 1000 herë më të ditur se ai. Që presidenti ynë të shkelë Kushtetutën, godasë qeverinë, nëpërkëmbë një djalë...

Tahiri mbështetë mosdekretimin e Cakajt: Ishte pro prekjes se kufijve

para 5 muajve - Klan Kosova

Ish kryenegociatorja e bisedimeve Kosovë-Serbi, Edita Tahiri, me anë të një postimi në llogarinë e saj të rrjetit social Facebook, ka reaguar në lidhje me vendimin e presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta,...

Edita Tahiri përshëndet mosdekretimin e Cakajt: Ai mbështet ndryshimin e kufijve të Kosovës

para 5 muajve - Shekulli

Ish-kryenegociatorja e bisedimeve me Serbinë Edita Tahiri ka reaguar pas lajmit se presidenti i Shqipërisë Ilir Meta nuk ka dekretuar si ministër të Jashtëm Genti Cakajn. Tahiri e ka përshëndetur këtë...

Cilin Gent rrëzoi Ilir Meta?

para 5 muajve - Albeu

Mosdekretimi i Presidentit Meta të propozimit të Ramës për të emëruar Gent Cakajn si ministër të Punëve të Jashtme të Shqipërisë ka ndezur sërish debatin mes kryeministrit dhe kreut të shtetit, të cilët...

Rama sulmon dhe Tahirin për hir të Cakajt: Ah moj Editë, bashkohesh me qyqarët!

para 5 muajve - Gazeta Express

Pasi e quajti të turpshëm dhe antikushtetues vendimin e Metës për mosdekretimin e Genti Cakajt si Ministër i Jashtëm i Shqipërisë, Edi Rama ka nisur të sulmojë dhe personat që mendojnë se Presidenti ka...

Rama kapet edhe me shefen Edita Tahiri për refuzimin e Metës

para 5 muajve - Koha Jone

Pas përplasjes me Presidentin Ilir Meta për mosdekretimin e Gent Cakaj si Ministër të Jashtëm, kryeministri Edi Rama është ”kapur” edhe me Edita Tahrin, ish-kryenegociatorja e bisedimeve me Serbinë, pas...

"Kandidat shumë i dobët", ish ministri i Jashtëm tregon arsyet ku bien ndesh interesat e Gent Cakajt

para 5 muajve - Sot News

Deputeti i Partisë Demokratike, Tritan Shehu është shprehur për Report Tv se presidenti Ilir Meta i ka të gjitha argumentet për mosdekretimin e kandidaturës së Gent Cakajt për të qenë në krye të Ministrisë...

Rama po i bën presion Bushatit për të dhënë dorëheqjen, që të fusë Cakën

para 5 muajve - Koha Jone

Nga Klodian Tomorri A mund t’i kerkohet doreheqja te shkarkuarit? Ne keto momente kryeministri i Shqiperise eshte duke i bere presion ministrit te jashtem ne detyre te jape doreheqjen per te futur Gent...

Mosdekretimi, Buzhala: Rama mund ti kerkojë falje Batonit jo Kosovës

para 5 muajve - Lajme.al

Janë të shumta reagimet në rrejetet sociale për vendimin e Ilir Metës për të mos dekretuar si ministër të Jashtëm të Shqipërisë, Gent Cakaj, shqiptar i Kosovës. Kryeminstri Rama ishte i pari që reagoi...

Rama: IM me qyqarët e kadrinjtë mbrojnë Kosovën nga një shqiptar i Kosovës

para 5 muajve - Lexo

Kryeministri Edi Rama ka reaguar sërish pasi Ilir Meta refuzoi të dekretojë emërimin e Gent Cakajt ministër të Punëve të Jashtme. Rama shprehet se është marrëzi ( marre ) që Presidenti të shkelë Kushtetutën,...

‘Shpërthen’ Rama: Meta u bë si Babalja! Cakaj, një mijë herë më i ditur se ai

para 5 muajve - Java News

Kryeministri Edi Rama ka vijuar replikat në distancë me Presidentin Ilir Meta. Debati i nisur në rrjetet sociale për mosdekretimin e Gent Cakajt duket se ka shkuar larg. Pasi iu përgjigj Edita Tahirit,...

Analisti nga Kosova: Baton Haxhiu, këlyshi i Stanishiçit

para 5 muajve - LajmiFundit

Analisti politik nga Kosova, Faik Krasniqi ka reaguar pas vendimit të presidentit Ilir Meta për të mos dekretuar Gent Cakajn si ministër të jashtëm si dhe debatit të krijuar. Baton Haxhiu i dërguar letër...

Kur Presidenti Meta hedh poshtë Metën kryeministër

para 5 muajve - Lexo

Nga Shpëtim Luku/ Persona serioze deshmojne nje histori sa komike aq edhe domethenese per te shpjeguar shume gjera humoristike dhe “interesante” te Shqiperise se sotme. Thone se gjate pushimit, ne nje...

Rama i përgjigjet ministres së Kosovës: Po ti xhan qenke bashkuar me ca qyqarë që salutojnë vendimin e vizionarit IM

para 5 muajve - Gazeta Tema

Kyeministri Edi Rama ka reaguar pasi Edita Tahiri, ministrja për dialog në qeverinë e Kosovës përshëndeti vendimin e Ilir metët për mos dekretimin e Genti Cakajyt në krye të ministrisë së Jashtme. Në një...

“Po ti xhan?”/ Rama reagon ndaj Edita Tahirit: Ah çfarë llumi mllefi e terri që "vizionarët"e kësaj kategorie e jashtëqesin

para 5 muajve - Sot News

Kryeministri Edi Rama i është kundërpërgjigjur ish kryenegociatores së bisedimeve me Serbinë, Edita Tahiri e cila përshëndeti mos dekretimin e Gent Cakajt. "Ah edhe Edita Tahiri, bashkuar me ca qyqarë...

"Kandidat shumë i dobët", deputeti tregon arsyet ku bien ndesh interesat e Gent Cakajt

para 5 muajve - Sot News

Deputeti i Partisë Demokratike, Tritan Shehu është shprehur për Report Tv se presidenti Ilir Meta i ka të gjitha argumentet për mosdekretimin e kandidaturës së Gent Cakajt për të qenë në krye të Ministrisë...

Rama ‘shpërthen’ ndaj Metës: U bëre si Babalja!, Cakaj, një mijë herë më i ditur se ty

para 5 muajve - Java News

Kryeministri Edi Rama ka vijuar replikat në distancë me Presidentin Ilir Meta. Debati i nisur në rrjetet sociale për mosdekretimin e Gent Cakajt duket se ka shkuar larg. Pasi iu përgjigj Edita Tahirit,...

Edita Tahiri: Rama e emëroi me djallëzi, Cakaj ishte pro prekjes së kufijve në Ballkan

para 5 muajve - Telegrafi

Për mos-dekretimin e Gent Cakajt si ministër i Jashtëm të Shqipërisë, ka reaguar së fundi edhe ish-kryenegociatorja e bisedimeve me Serbinë, Edita Tahiri. Në një postim në rrjetin social facebook ajo ka...

Dekreti për Cakajn, Vetëvendosja pro Metës, kundër Ramës: Shqipërisë nuk i duhen ministra të Baton Haxhiut

para 5 muajve - LajmiFundit

Lëvizja Vetëvendosje në Kosovë ka përshëndetur vendimin e presidentit Ilir Meta për të mos dekretuar si ministër të jashtëm Gent Cakajn. Përmes një deklarate, Vetëvendosje thotë se Shqipërisë nuk i duhen...

Berat Buzhala: Edi Rama t’i kërkojë falje Batonit

para 5 muajve - Koha Jone

Nga Berat Buzhala Ne Kosove, nese flasim me gjuhe popullore, qasja e Edi Rames, por edhe e Batonit Haxhiut, karshi Gent Cakes, ishte kjo: Mish per top. Edi Rama nuk ka nevoje me i kerku falje Kosoves per...

Kjo është deklarata që e la Gent Cakajn pa u bërë kryediplomat në Shqipëri

para 5 muajve - Gazeta Liria

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, nuk ka pranuar të dekretojë të riun nga Prishtina, Gent Cakajn, si kryediplomat të Shqipërisë. Meta e ka quajtur Cakajn të papërvojë, ndërsa në arsyetimin e mosdekretimit...

Shqipëri, Meta refuzon dekretimin e ministrit të Jashtëm

para 5 muajve - Alsat-M

Presidenti shqiptar Ilir Meta ka refuzuar dekretimin e Gent Cakajt si ministër të Jashtëm. Meta rendit arsyet e kthimit të dekretit duke theksuar se ai nuk ka përvojë si dhe ka mbajtur qëndrime publike...

Edita Tahiri përshëndet mosdekretimin e Gent Cakajt

para 5 muajve - RTV 21

Edi Rama kërkon ndjesë, Edita Tahiri tregon arsyet pse Cakaj nuk duhet të merrte postin e ministrit Ish kryenegociatorja e bisedimeve me Serbinë, Edita Tahiri, ka përshëndetur mosdekretimin e Gent Cakaj...

Meta nuk e nënshkroi dekretin për ministrin e ri të Punëve të Jashtme

para 5 muajve - Koha.mk

Tiranë, 10 janar – Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta ka refuzuar propozimin për emërim të Gent Cakaj në postin e ministrit për Evropën dhe Punët e Jashtme. Në një letër drejtuar kryeministrit...

Meta përsërit: Sa të jem president, integriteti territorial i Kosovës nuk diskutohet

para 5 muajve - Ekonomia Online

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka përsëritur qëndrimin e tij se integriteti territorial i Kosovës është i padiskutueshëm për shtetin shqiptar, sa ai të vazhdojë të jetë president i vendit. Të enjten...

Vetëvendosje lëshohet ne nivel të Milaim Zekës, e përmendin UDB-ën në reagim zyrtar

para 5 muajve - Insajderi

Lëvizja Vetëvendosje është lëshuar në nivel të Milaim Zekës, duke i akuzuar njerëzit si bashkpunëtorë të UDB-ës. Teksa, kanë përshëndetur vendimin e presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta, për mosdekretimin...

Mosdekretimi i Cakajt/ Ish zv.kryeministrja e Kosovës deklaratë surprizuese ndaj presidentit Meta

para 5 muajve - Sot News

Ish-zëvendëskryeministrja e Kosovës, Edita Tahiri ka përshëndetur vendimin e presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta për të mos dekretuar në postin e ministrit të Punëve të Jashtme, Gent Cakajn. Sipas Tahirit,...

Kur Presidenti Meta hedh poshtë Metën kryeministër

para 5 muajve - Java News

Nga Shpëtim Luku Persona serioze deshmojne nje histori sa komike aq edhe domethenese per te shpjeguar shume gjera humoristike dhe “interesante” te Shqiperise se sotme. Thone se gjate pushimit, ne nje mbledhje...

Mosemërimi i Cakajt, Vetëvendosje: Shqipërisë nuk i duhen ministra të Baton Haxhiut dhe Hashim Thaçit

para 5 muajve - Gazeta Observer

Vetëvendosje e ka përshëndetur vendimin e kryeministrit të Shqipërisë, Ilir Meta, për mos dekretimin e Gent Cakajt për ministër të Punëve të Jashtme. Përmes një komunikate për media, Vetëvendosje është...

Ish-ministrja e Kosovës mbështet Ilir Metën që nuk dekretoi Cakajn

para 5 muajve - Albeu

Ish kryenegociatorja e bisedimeve me Serbinë, Edita Tahiri , ka reaguar pas lajmit se presidenti i Shqipërisë Ilir Meta nuk e dekretoi për ministër të jashtëm Gent Cakaj . Tahiri e ka përshëndetur këtë...

Meta rrëzon “Ministrin e Jashtëm”: I pabesueshëm. Reagon Rama: Vendim i turpshëm, antikushtetues

para 5 muajve - Top Channel

Presidenti Ilir Meta refuzoi të hidhte firmën mbi propozimin e Kryeministrit për të emëruar Genti Cakën si ministër të Jashtëm. Kryetari i shtetit këtë herë foli me dekret dhe përmes një letre prej 5 faqesh...

Tahiri: Mosdekretimi i Gent Cakajt prishi planet djallëzore të Ramës për kufijtë e Kosovës

para 5 muajve - Vizion Plus

Ish ministrja e Jashme e Kosovës përshëndet vendimin e Presidentit të Shqipërisë Ilir Meta për të mos dekretuar emrin e Gent Cakajt në krye te diplomacisë shqiptare. Edita Tahiri, politikane dhe diplomate...

Vetëvendosje mbështetën Presidentin Meta: Shqipërisë nuk i duhen ministra të Baton Haxhiut

para 5 muajve - Gazeta Telegraf

Lëvizja Vetëvendosja, ka reaguar pas vendimit të presidentit Ilir Meta, për mosdekrtetimin e Genti Cakës në rolin e Ministrit të jashtëm, duke e konsideruar një vendim të drejtë dhe legjitim. Sipas Vetëvendosjes...

Edita Tahiri përshendet mosdekretimin e Gent Cakajt: Ai mbështet ndryshimin e kufijve

para 5 muajve - Lajmi.net

Ish kryenegociatorja e bisedimeve me Serbinë, Edita Tahiri, ka reaguar pas lajmit se presidenti i Shqipërisë Ilir Meta nuk e dekretoi për ministër të jashtëm Gent Cakaj. Tahiri e ka përshëndetur këtë vendim,...

Rama: Gent Cakaj 1000 herë më i ditur se Ilir Meta

para 5 muajve - PortaliOnline

Kryeministri Edi Rama ka bërë edhe një reagim të ashpër ndaj presidentit Ilir Meta, në përgjigje ndaj pohimit të tij se ai po e mbron integritetin territorial të Kosovës, ndër të tjera, kur nuk e emëroi...

Edita Tahiri duartroket mos-dekretimin e ministrit nga Kosova nga Ilir Meta

para 5 muajve - Kallxo

Ish ministrja e Kosovës për dialog, Edita Tahiri e ka përshëndetur vendimin e Presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta për të mos e dekretuar Gent Cakajn si ministër për Europën dhe punëve të Jashtme. Madje...

Çfarë thotë Ramush Haradinaj për mosdekretimin e Gent Cakajt

para 5 muajve - Gazeta Observer

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, thotë se e respekton qëndrimin e institucioneve të Republikës së Shqipërisë, sa i përket mosdekretimit të kosovarit Gent Cakaj në krye të Ministrisë...

Vetëvendosje: Gent Cakaj ishte anëtar i VV-së, mbështesim vendimin e Metës për mos dekretim të tij

para 5 muajve - Arbresh

Lëvizja Vetëvendosje, ka përshëndetur vendimin e Presidentit, Ilir Meta, për refuzimin e dekretimit të Gent Cakajt si Ministër për Evropën dhe Punë të Jashtme i Republikës së Shqipërisë. Përmes një njoftimi,...

Rama: Cakaj, 1000 herë më i ditur se Meta

para 5 muajve - Gazeta e re

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka reaguar sërish pas një statusi të presidentit Ilir Meta në Twitter, lidhur me debatin për mos dekretimin e Gent Cakajt si ministër i Jashtëm. “Që presidenti ynë...

Liburn Aliu për Baton Haxhiun: UDB-ja kërcënon Presidentin e Shqipërisë

para 5 muajve - Gazeta Express

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Liburn Aliu, ka reaguar pas letrës kërcënuese që Baton Haxhiu i ka dërguar presidentit të Republikës së Shqipërisë, Ilir Metës, pas vendimit të këtij të fundit që të mos...

VV: REPUBLIKËS SË SHQIPËRISË NUK I DUHEN MINISTRA TË BATON HAXHIUT DHE HASHIM THAÇIT

para 5 muajve - Gazeta Monitor

Lëvizja Vetëvendosje përmes një komunikate për media ka përshëndetur vendimin e Presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta për mos dekretimin e Gent Cakajt si Ministër i Evropës për Punë të Jashtme në Republikën...

Tahiri përshëndet mos dekretimin e Gent Cakajt, thotë që ai u nominua qëllimisht dhe me djallëzi nga Rama

para 5 muajve - GazetaBlic

Ish kryenegociatorja e bisedimeve me Serbinë, Edita Tahiri, ka reaguar pas lajmit se presidenti i Shqipërisë Ilir Meta nuk e dekretoi për ministër të jashtëm Gent Cakaj. Tahiri e ka përshëndetur këtë vendim,...

Deputeti i Vetëvendosjes: UDB kërcënon Metën

para 5 muajve - Koha Jone

Deputeti i Vetëvendosjes, Liburn Aliu ka reaguar ndaj letrës që Baton Haxhiu i ka dërguar Presidentit Ilir Meta. Në letër, Haxhiu shprehej me nota kërcënuese ndaj kreut të shtetit shqiptar për mos dekretimin...

Rama: Cakaj, 1000 herë më i ditur se Meta

para 5 muajve - KosovaPress

“Që presidenti ynë të shkelë Kushtetutën, godasë qeverinë, nëpërkëmbë një djalë të ri e të paktën 1000 herë më të ditur se ai, duke u marrë paturpësisht me fjalë si të ishte Dëshmitari X…Oh çfarë marre!...

Ilir Meta: Integriteti territorial i Kosovës është i padiskutueshëm

para 5 muajve - Gazeta e re

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka thënë se pavarësia, integriteti territorial i Kosovës dhe vendimi i Gjykatës Ndërkombëtare të Drejtësisë janë të padiskutueshme për Republikën e Shqipërisë deri në...

Baton Haxhiu letër Ilir Metës: Refuzimi i Gent Cakajt, gabim historik

para 5 muajve - KDPolitik

Pas vendimit të Presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta për të mos dekretuar Gent Cakajn në postin e ministrit të Jashtëm, Klan Kosova publikon një letër të gazetarit Baton Haxhiu, njëkohësisht drejtuesi...

Edita Tahiri përshendet mosdekretimin e Gent Cakajt: Ai mbështet ndryshimin e kufijve

para 5 muajve - Gazeta Express

Ish kryenegociatorja e bisedimeve me Serbinë, Edita Tahiri, ka reaguar pas lajmit se presidenti i Shqipërisë Ilir Meta nuk e dekretoi për ministër të jashtëm Gent Cakaj. Tahiri e ka përshëndetur këtë vendim,...

Ish-shefja e bisedimeve teknike me Serbinë: Djallëzi e Ramës nominimi i Cakajt si ministër i Jashtëm

para 5 muajve - Koha Jone

Ish-shefja e bisedimeve teknike mes Kosovës dhe Serbisë, Edita Tahiri teksa përshëndet vendimin e Presidentit të Republikës së Shqipërisë për mosdekretimin e Gent Cakajt si ministër të Jashtëm, lëshon...

“Shpėrthen” Krasniqi: Asgjė e mirė nuk vjen nga Baton Haxhiu, kėlyshi i Stanishiqit

para 5 muajve - Gazeta Telegraf

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta nuk e ka dekretuar kosovarin Gent Cakajn si ministër të Punëve të Jashtme të Shqipërisë. Arsye të mos-dekretimit, Meta përmend deklaratat e Cakajt dhënë në një intervistë...

Edi Rama e quan të turpshëm vendimin për mos-dekretim të ministrit nga Kosova

para 5 muajve - Kallxo

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama e ka quajtur të turpshëm vendimin e Presidentit Ilir Meta për të mos e dekretuar si ministër të Punëve të Jashtme të Shqipërisë, kosovarin Gent Cakajn. Për shkak të...

Rama nuk ndalet: kosovari Cakaj, shumë më i ditur se Meta

para 5 muajve - Te Sheshi

Kryeministri Rama siduket po e përjeton keq refuzimin që Meta i bëri emrit të Gent Cakajt si ministër i ri i Jashtëm. në një postim të radhës në rrjete, shefi i ekzekutivit nuk ka ngurruar që ta vlerësojë...

VV: Republikës së Shqipërisë nuk i duhen ministra të Baton Haxhiut dhe Hashim Thaçit

para 5 muajve - Insajderi

Vetëvendosje ka thënë se Shqipërisë nuk i duhen ministra të Baton Haxhiut e Hashim Thaçit. Përmes kësaj komunikatë Vetëvendosje thotë se Gent Cakaj ka qenë i anëtarësuar formalisht në Lëvizjen Vetëvendosje...

Është agjent? Meta nuk e dekretoi Cakajn se rrezikonte sekretet e NATO-s

para 5 muajve - Albeu

Mjaft i fortë dhe i drejtpërdrejt ishte arsyetimi që Presidenti Ilir Meta i bëri mosdekretimit të Gent Cakajt si ministër të Punëve të Jashtme të Shqipërisë. Sipas Presidentit, Cakaj nuk përmbush kushtet...

Haxhiu i shkruan letër Ilir Metës pas refuzimit të Gent Cakajt: Po gabon shumë, mos shko më tutje më këtë gabim

para 5 muajve - GazetaBlic

Gazetari Baton Haxhiu ka treguar se i kishte dërguar një mesazh të gjatë presidentit Ilir Meta, ku ia prezantonte arsyet faktografike në përkrahje të dekretimit të Gent Cakajt në detyrën e Ministrit të...

Rexhep Selimi e godet Edi Ramën: E emërove mbesën e zyrtarit të UDB-së ministre të Arsimit

para 5 muajve - 24 ore

Deputeti i Vetëvendosjes, Rexhep Selimi, përmes një shkrimi në Facebook e ka goditur kryeministrin shqiptar Edi Rama, duke i thënë se në krye të ministrisë së Arsimit e emëroi mbesën e spiunit të UDB-së,...

Një shpjegim pse Baton Haxhiu dhe Rama u shqetësuan kaq shumë për Cakaj

para 5 muajve - Koha Jone

Nga Arbër Zaimi -Nga ca analistë të anshëm po interpretohet se Ilir Meta nuk po e dekreton propozimin e Edi Ramës për ministër të jashtëm, G. Cakën, sepse kinse Ilir Meta nuk i do kosovarët ndërsa Edi...

Kryeministri i Shqipërisë i kërkon falje Kosovës

para 5 muajve - Albinfo

Ndaj refuzimit të dekretimit të Gent Cakajt ka reaguar kryeministri Edi Rama, i cili ka thënë se nuk pajtohet me këtë. Kreu i Qeverisë e ka quajtur të turpshëm mosdekretimin e Gent Cakajt në postin e ministrit...

Meta vijon arsyetimin: Kosova, e padiskutueshme për mua deri në sekondën e fundit

para 5 muajve - Java News

Presidenti Ilir Meta ka shkruar në Twitter rreth mosdekretimit të Gent Cakajt si ministër të Jashtëm. Kreu i shtetit shprehet se deri në sekondën e fundit në detyrë, Kosova është një temë e padiskutueshme...

Përshëndeti vendimin e Metës, Rama reagon ndaj Edita Tahirit

para 5 muajve - Lexo

Kryeministri Edi Rama ka reaguar sërish lidhur me mosdekretimin e Gent Cakajt si ministër i Jashtëm nga Presindeti Ilir Meta. Duke iu përgjigjur Edita Tahirit, Rama shkruan në “Twitter”: “Ah edhe Edita...

Kosovari Cakaj përplas presidentin dhe kryeministrin, Rama: qyqarët mbrojnë Kosovën nga një shqiptar i Kosovës

para 5 muajve - KDPolitik

Kryeministri Edi Rama dhe presidenti Ilir Meta janë përfshirë një një sërë replikash të ashpra, pasi kreu i shtetit vendosi të mos dekretojë Gent Cakajn në postin e ministrit të Jashtëm. Në përgjigjen...

Vetëvendosje vazhdon praktikën e linçimit publik kundër gazetarëve, nuk i shkoqen Baton Haxhiut

para 5 muajve - Periskopi

Lëvizja Vetëvendosje shpreh admirim për vendimin e presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta, për mosdrekretimin e Gent Cakajt në pozitën e ministrit të jashtëm të Shqipërisë. Në një reagim publik të kësaj...

Meta refuzon emërimin e Gent Cakajt, Rama: Turp! Ndjesë Kosovës

para 5 muajve - Gazeta Shqip

Presidenti Ilir Meta ka refuzuar dekretimin e Gent Cakajt si ministër të Jashtëm. Kreu i shtetit rendit arsyet e kthimit të dekretit duke theksuar se ai nuk ka përvojë si dhe ka mbajtur qëndrime publike...

Çështja ‘Cakaj’, Mërtiri: Nuk ja ka fajin Meta se s’kishte certifikatë

para 5 muajve - Gazeta Telegraf

Sociologu Ergys Mërtiri ka komentuar vendimin e Presidentit Ilir Meta për të mos dekretuar Gent Cakajn në postin e ministrit të jashtëm. Me anë të një postimi në facebook,  Ergys Mërtiri thotë se Gent...

Meta i përgjigjet Ramës, e mbron vendimin për mosdekretimin e Cakajt

para 5 muajve - Illyria

Tiranë, 10 janar 2019 – Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, i është kundërpërgjigjur Kryeministrit Edi Rama lidhur me vendimin e tij që të mos e dekretojë Gent Cakajn për ministër për Evropën dhe Punet...

Qëndrimi për kufijtë e Kosovës, lë jashtë diplomacisë së Shqipërisë Gent Cakajn

para 5 muajve - GazetaBlic

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, nuk ka pranuar të dekretojë të riun nga Prishtina, Gent Cakajn, si kryediplomat të Shqipërisë. Meta e ka quajtur Cakajn të papërvojë, ndërsa në arsyetimin e mosdekretimit...

Intervista e Ilir Metës për Zërin e Amerikës ku pyetej për luksin e tepruar dhe për aferat korruptive

para 5 muajve - Insajderi

Presidenti i Shqipërisë, ka refuzuar dekretimin e ministrit nga Kosova, Gent Cakaj në postin e ministrit të Punëve të Jashtme të Shqipërisë. Mes tjerash ai ka përmendur disa arsyeje. Por edhe vetë Meta...

Baton Haxhiu i shkruan Ilir Metës: “Refuzimi i Gent Cakajt, një gabim historik”

para 5 muajve - Klan Kosova

Gazetari Baton Haxhiu ka treguar se i kishte dërguar një mesazh të gjatë presidentit Ilir Meta, ku ia prezantonte arsyet për dekretimin sa më parë të Gent Cakajt në detyrën e Ministrit të Jashtëm të Shqipërisë....

Ilir Meta bllokon Cakajn, reagon Rama: E turpshme për institucionin që drejton, ndjesë Kosovës për nivelin skandaloz dhe argumentet e presidentit

para 5 muajve - Gazeta Tema

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas vendimit të presidentit Ilir Meta për të mos dekretuar Gent Cakajn në krye të Ministrisë së Jashtme. Shefi i qeverisë e quan lëvizjen e Metës si të turpshme dhe institucionin...

Baton Haxhiu sulmon Metën: Mos shko më tutje, roli yt ceremonial

para 5 muajve - 24 ore

Analisti dhe gazetari i njohur, drejtori i “Klan Kosova”, Baton Haxhiu ka publikuar një letër që i ka dërguar Presidentit të vendit, Ilir Meta, disa ditë më parë në lidhje me Gent Cakajt, emrin e propozuar...

“Gent Cakaj, mish për top” Buzhala: Rama t’i kërkojë falje Batonit

para 5 muajve - 24 ore

Mosdekretimi i Gent Cakajt nga ana e Presidentit Meta, në postin e ministrit të jashtëm ka shkaktuar reagime të shumta në Kosovë. Përmes një postimi në facebook, analisti Berat Buzhala shkruan: Në Kosovë,...

Një shpjegim përse Baton Haxhiu u shqetësua kaq shumë për Cakaj

para 5 muajve - Koha Jone

Nga Arbër Zaimi -Nga ca analistë të anshëm po interpretohet se Ilir Meta nuk po e dekreton propozimin e Edi Ramës për ministër të jashtëm, G. Cakën, sepse kinse Ilir Meta nuk i do kosovarët ndërsa Edi...

Vetëvendosje mbështet vendimin e Metës për Cakajn

para 5 muajve - Ekonomia Online

Lëvizja Vetëvendosje e ka mbështetur vendimin e presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta, i cili nuk e dekretoi si ministër të Jashtëm, Gent Cakajn. Sipas kësaj partie, Republikës së Shqipërisë nuk i duhen...

Deklaratat e E.Tahirit për Cakajn, Rama: Çfarë llumi e mllefi

para 5 muajve - 24 ore

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas deklaratës së ish ministres së jashtme të Kosovës,  Edita Tahiri e cila ka përshëndetur vendimin e presidentit Ilir Meta për të mos dekretuar si ministër të jashtëm...

Kjo është deklarata qe e la Gent Cakajn pa u bërë kryediplomat në Shqipëri

para 5 muajve - Gazeta Express

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, nuk ka pranuar të dekretojë të riun nga Prishtina, Gent Cakajn, si kryediplomat të Shqipërisë. Meta e ka quajtur Cakajn të papërvojë, ndërsa në arsyetimin e mosdekretimit...

Baton Haxhiu i shkruan Metës: Ilir, po gabon rëndë me mosdekretimin e Genti Cakajt!

para 5 muajve - Gazeta Express

Analisti i njohur për afiliacionin e tij me kryeministrin Edi Rama i ka dërguar një letër të hapur këtë të enjte Presidentit Ilir Meta, fill pasi Kreu i Shtetit vendosi të mos ta dekretojë propozimin e...

Tahiri mbështetë mosdekretimin e Cakajt: Ishte pro prekjes se kufijve

para 5 muajve - Shenja

Ish kryenegociatorja e bisedimeve Kosovë-Serbi, Edita Tahiri, me anë të një postimi në llogarinë e saj të rrjetit social Facebook, ka reaguar në lidhje me vendimin e presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta,...

Cilin Gent rrëzoi Ilir Meta?

para 5 muajve - Lajme.al

Mosdekretimi i Presidentit Meta të propozimit të Ramës për të emëruar Gent Cakajn si ministër të Punëve të Jashtme të Shqipërisë ka ndezur sërish debatin mes kryeministrit dhe kreut të shtetit, të cilët...

Argumentat e Metës, a duhej ndjekur penalisht sot Genti Cakaj?

para 5 muajve - Gazeta Express

Përtej mungesës së përvojës apo deklaratave të rrezikshme për kufijtë mes Kosovës e Serbisë, Presidenti Ilir Meta në argumentat për refuzimin e kandidaturës së Genti Cakajt ka deklaruar se ky i fundit...

Petrit Vasili: Shqipëria plot ngjyra ka një kryeministër të zi

para 5 muajve - Gazeta Telegraf

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili, ka reaguar me anë të një postimi në profilin e tij në Facebook ku është shprehur se “sot bufonet me meditje të zezë u poshtëruan përballë statalizmit...

“Ilir! Dëgjoje mirë!”, Baton Haxhiu i shkruan Metës për Gent Cakajn dhe bën paralajmërimin e fortë: Mos shko ma tutjeshëm në këtë gabim historik!

para 5 muajve - Sot News

Analisti dhe gazetari i njohur, drejtori i “Klan Kosova”, Baton Haxhiu ka publikuar një letër që i ka dërguar Presidentit të vendit, Ilir Meta, disa ditë më parë në lidhje me Gent Cakajt, emrin e propozuar...

“Rrezikon informacionin e klasifikuar”/ Meta deklaratë të fortë për Cakajn: Me pasoja të paparashikueshme

para 5 muajve - Sot News

Në arsyetimin e tij për mosdekretimin e Gent Cakajt në postimin e ministrit të jashtëm, Kreu i shtetit është ndalur gjatë edhe në deklaratat e tij për cështjen e kufirit mes Kosovës e Serbisë. Ndërsa vlerëson...

Rama: Cakaj, 1000 herë më i ditur se Meta

para 5 muajve - Gazeta Observer

Kryeministri Edi Rama ka reaguar sërish pas një statusi të Presidentit Ilir Meta në Twitter, lidhur me debatin për mosdekretimin e Gent Cakajt si ministër i Jashtëm. “Që Presidenti ynë të shkelë Kushtetutën,...

Tahiri e quajti Metën vizionar, Rama: Cakaj i meriton sulmet sa ‘vizionarët’ emrin njeri

para 5 muajve - Java News

Pak minuta pasi Edita Tahiri e cilësoi si vizionar qendrimin e Presidentit Meta ndaj Gent Cakajt, ka ardhur edhe reagimi i Edi Ramës. Kryeministri shkruan në Twitter se Cakaj i meriton sulmet aq sa ‘vizionarët’...

Rama ironizon Ministren e Jashtme të Kosovës: Ah çfarë llumi mllefi e terri…

para 5 muajve - Lexo

Pa reagimit të ministrres së jashtme të Kosovës ka reaguar Kryeministri Rama: Ah edhe Edita Tahiri, bashkuar me ca qyqarë që salutojnë vendimin e vizionarit IM! Ah çfarë llumi mllefi e terri që “vizionarët”e...

Edi Rama: Gent Cakaj është një mijë herë më i ditur se Ilir Meta

para 5 muajve - Epoka e Re

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama dhe presidenti Ilir Meta janë përfshirë në një sërë replikash të ashpra, pasi ky i fundit ka vendosur të mos e dekretojë Gent Cakajn në postin e ministrit të jashtëm....

Rama godet sërish Metën: Cakaj, 1000 herë më i ditur se ti!

para 5 muajve - Periskopi

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka reaguar sërish pas një statusi të presidentit Ilir Meta në Twitter, lidhur me debatin për mosdekretimin e Gent Cakajt si ministër i Jashtëm. “Që Presidenti ynë të...

Rexhep Selimi falënderon Metën që nuk e dekretoi Cakajn, thotë se s’do të duhej të dekretohej as Besa Shahini

para 5 muajve - Shenja

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi e ka cilësuar vendim të duhur mos-dekretimin e Gent Cakajt, si ministër të Jashtëm në Shqipëri. Nëpërmjet një postimi në rrjetin social Facebook ai ka falënderuar...

E quajti Metën vizionar, Rama i përgjigjet ashpër Edita Tahirit:

para 5 muajve - Java News

Pak minuta pasi Edita Tahiri e cilësoi si vizionar qendrimin e Presidentit Meta ndaj Gent Cakajt, ka ardhur edhe reagimi i Edi Ramës. Kryeministri shkruan në Twitter se Cakaj i meriton sulmet aq sa ‘vizionarët’...

Rama, Edita Tahirit: Po ti xhan pse u bashkove me ca qyqarë kundër Gentit?

para 5 muajve - Epoka e Re

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka reaguar ndaj deklaratës se ish-ministres së Dialogut, Edita Tahiri, e cila e ka përshëndetur vendimin e presidentit Ilir Meta për modekretimin e Gent Cakaj në postin...

Edi Rama: Refuzimi i Ilir Metës është i turpshëm

para 5 muajve - Ekonomia Online

Kreu i qeverisë i ka cilësuar skandaloze argumentet e Presidentit Ilir Meta në letrën e tij drejtuar Ramës. Sipas Ramës, refuzimi i Metës për të dekretuar Gent Cakajn si ministër për Europën dhe Punët...

Rama për refuzimin e Cakaj nga Meta: Ndjesë Kosovës për këtë turp!

para 5 muajve - TV21

Kryeministri Edi Rama e ka cilësuar refuzimin e Presidentit Ilir Meta për dekretimin e Ministrit të ri për Europën e Punët e Jashtme jo vetëm antikushtetues, po edhe të turpshëm. Në një postim në twitter,...

Rama e quan të turpshëm mosdekretimin e Cakajt nga Meta

para 5 muajve - Lajmi.net

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka reaguar ndaj vendimit të presidentit Ilir Meta për mosdekretimin e Gent Cakajt si ministër të Punëve të Jashtme të Shqipërisë. Rama përmes rrjetit social Twitterit...

Rama: Ndjesë Kosovës për mosdekretimin e Cakajt

para 5 muajve - RTV 21

Rama e cilëson si të turpshëm këtë veprim Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka marrë vendim për të mosdekretimin e Gent Cakajt, si ministër për Evropën dhe Punët e Jashtme. Për mosdekretimin e Cakajt,...

Rama për mos dekretimin e Gent Cakajt: Skandaloz, turpërues, ndjesë Kosovës

para 5 muajve - Telegrafi

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka reaguar pas vendimit të presidentit Ilir Meta për të mos dekretuar Gent Cakajn si ministër të Jashtëm. Ai e ka quajtur refuzimin e presidentit jo kushtetues dhe të...

Baton Haxhiu kërcënon Ilir Metën

para 5 muajve - Koha Jone

Analisti dhe gazetari i njohur, drejtori i “Klan Kosova”, Baton Haxhiu ka publikuar një letër që i ka dërguar Presidentit të vendit, Ilir Meta, disa ditë më parë në lidhje me Gent Cakajt, emrin e propozuar...

Refuzimi i Gent Cakaj si ministër, reagon Rama: Vendimi i Metës, anti-kushtetues

para 5 muajve - Top Channel

Presidenti Meta refuzon propozimin për emërim të Gent Cakajt, Ministër për Evropën dhe Punët e Jashtme. Pas bërjes publike të vendimit, ka reaguar kryeministri Edi Rama, duke e cilësuar të turpshëm dhe...

Rama i reagon Metës për mos dekretimin e ministrave kosovarë, i kërkon falje Kosovës

para 5 muajve - GazetaBlic

Presidenti Meta refuzon propozimin për emërim të Gent Cakajt, Ministër për Evropën dhe Punët e Jashtme. Pas bërjes publike të vendimit, ka reaguar kryeministri Edi Rama, duke e cilësuar të turpshëm dhe...

Meta i dërgon letër Ramës, refuzon dekretimin e Gent Cakajt, ministër të Jashtëm

para 5 muajve - InfoShqip

Presidenti Meta nuk ka dekretuar emerimin e Gent Cakajt si minister i Jashtem. Kreu i shtetit rendit arsyet e kthimit të dekretit duke theksuar se ai nuk ka përvojë si dhe ka mbajtur qëndrime publike të...

Meta refuzon dekretimin e Gent Cakajt

para 5 muajve - RTV 21

Nuk e dekreton kosovarin për këto arsye Presidenti Ilir Meta refuzon të dekretojë emërimin e Gent Cakajt si ministër për Evropën dhe Punët e Jashtme. Refuzimin dhe arsyet presidenti i ka postuar në faqen...

Çmendet Baton Haxhiu, kërcënon Presidentin Meta

para 5 muajve - Koha Jone

Analisti dhe gazetari i njohur, drejtori i “Klan Kosova”, Baton Haxhiu ka publikuar një letër që i ka dërguar Presidentit të vendit, Ilir Meta, disa ditë më parë në lidhje me Gent Cakajt, emrin e propozuar...

Pollo: Cakaj me shkelje penale. DSIK duhet marrë në hetim

para 5 muajve - Koha Jone

Deputeti i Partisë Demokratike, Genc Pollo e ka cilësuar të drejtë vendimin e Presidentit Ilir Meta për mos dekretimin e Gent Cakaj si ministër i Jashtëm. Në një reagim në rrjetet sociale, Pollo thotë...

Baton Haxhiu: Ja mesazhi im për Ilir Metën përpara se të bënte një gabim historik

para 5 muajve - Gazeta Tema

Analisti dhe gazetari i njohur, drejtori i “Klan Kosova”, Baton Haxhiu ka publikuar një letër që i ka dërguar Presidentit të vendit, Ilir Meta, disa ditë më parë në lidhje me Gent Cakajt, emrin e propozuar...

PD nuk zhgënjen, mbështet Ilir Metën: Vendimi i Metës për Cakajn, i argumentuar

para 5 muajve - Lexo

Deputeti i Partisë Demokratike, Tritan Shehu është shprehur për Report Tv se presidenti Ilir Meta i ka të gjitha argumentet për mosdekretimin e kandidaturës së Gent Cakajt për të qenë në krye të Ministrisë...

Rama e quan “të turpshëm” mosdekretimin e Gent Cakajt

para 5 muajve - Illyria

Tiranë, 10 janar 2019 – Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka reaguar me hidhërim ndaj vendimit të Presidentit të vendit Ilir Meta që të refuzojë dekretimin e Gent Cakajt për ministër për Evropën dhe...

Rama i reagon “gëzimit” të Edita Tahirit për Cakajn

para 5 muajve - Arbresh

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama i ka reaguar “gëzimit” të ish-ministres kosovare për Dialog, Edita Tahiri për mos dekretimin e Gent Cakajt si ministër të Punëve të Jashtme nga ana e presidentit shqiptar,...

Liburn Aliu për Baton Haxhiun: UDB-ja kërcënon presidentin e Shqipërisë

para 5 muajve - Insajderi

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Liburn Aliu, ka reaguar pas letrës kërcënuese që Baton Haxhiu ia ka dërguar presidentit të Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, pas vendimit të këtij të fundit që të mos...

Rexhep Selimi falënderon Metën që nuk e dekretoi Cakajn, thotë se s’do të duhej të dekretohej as Besa Shahini

para 5 muajve - Telegrafi

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi e ka cilësuar vendim të duhur mos-dekretimin e Gent Cakajt, si ministër të Jashtëm në Shqipëri. Nëpërmjet një postimi në rrjetin social Facebook ai ka falënderuar...

Meta e konfirmon se rrëzoi Cakajn për kufijtë e Kosovës

para 5 muajve - Lajme.al

Presidenti Meta e ka konfirmuar se Gent Cakajn e rrëzoi për shkak të sipas kreut të shtetit, emërimi i tij cënonte integritetin territorial të Kosovës. Meta ka hedhur një mesazh të shkurtër në Facebook...

Edita Tahiri përshendet mosdekretimin e Cakajt: Ai mbështet ndryshimin e kufijve!

para 5 muajve - Java News

Ish kryenegociatorja e bisedimeve me Serbinë, Edita Tahiri, ka reaguar pas lajmit se presidenti i Shqipërisë Ilir Meta nuk e dekretoi për ministër të jashtëm Gent Cakaj. Tahiri e ka përshëndetur këtë vendim,...

Refuzimi i Gent Cakaj si ministër, reagon Rama: Vendimi i Metës, anti-kushtetues

para 5 muajve - Klan Kosova

Presidenti Meta refuzon propozimin për emërim të Gent Cakajt, Ministër për Evropën dhe Punët e Jashtme. Pas bërjes publike të vendimit, ka reaguar kryeministri Edi Rama, duke e cilësuar të turpshëm dhe...

Meta nuk dekreton Cakajn ministër të Jashtëm, e cilëson të papërgjegjshëm dhe pa përvojë

para 5 muajve - Koha.net

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta ka refuzuar të dekretojë Gent Cakajn si ministër për Evropën dhe Punët e Jashtme. Refuzimin dhe arsyet presidenti i ka postuar në faqen zyrtare të presidencës. Mes tyre...

Presidenti Meta refuzon emërimin e kosovarit si ministër të Jashtëm.Lexoni arsyet pse!

para 5 muajve - TV21

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta ka refuzuar dekretimin e Gent Cakajt si ministër të Jashtëm. Kreu i shtetit rendit arsyet e kthimit të dekretit duke theksuar se ai nuk ka përvojë si dhe ka mbajtur qëndrime...

Meta, Ramës: Sa të jem president do të garantoj pavarësinë dhe integritetin territorial të Kosovës

para 5 muajve - PortaliOnline

Është ashpërsuar debati mes Edi Ramës dhe Ilir Metës pas vendimit të Presidentit për të mos e dekretuar Gent Cakajn si Ministër të Jashtëm. Rama i kërkoi falje Kosovës për veprimin e Ilir Metës. Ky i fundit...

Presidenti Meta i përgjigjet Ramës: 2 vendime janë të padiskutueshme

para 5 muajve - Arbresh

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta i është përgjigjur akuzave të Edi Ramës. Me një status në Twitter, Meta bën të ditur se dy vendime janë të padiskutueshme për Shqipërinë. Ja çfarë shkruan Ilir Meta në...

Edita Tahiri mbron vendimin e Ilir Metës, i kundërpërgjigjet Rama

para 5 muajve - PortaliOnline

Ish kryenegociatorja e bisedimeve Kosovë-Serbi, Edita Tahiri, me anë të një postimi në llogarinë e saj të rrjetit social Facebook, ka reaguar në lidhje me vendimin e presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta,...

“I dërguari i Batonit dhe mbesa e spiunit, ministrat skandalozë të Ramës”

para 5 muajve - Lajmi.net

Deputeti nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi e ka përgëzuar Presidentin shqiptar Ilir Meta në lidhje me vendimin e tij për të mos dekretuar Gent Cakajn si Ministër i Punëve të Jashtme dhe...

Mosdekretimi i Cakës, “cicërima” Rama-Meta

para 5 muajve - Pa censure

Presidenti i Republikës, Ilir Meta i është përgjigjur po përmes rrjeteve sociale kryeministrit Rama, pas reagimit të shefit të ekzekutivit për mosdekretimin e kandidaturës së propozuar prej tij për ministër...

Rama për refuzimin e Cakaj nga Meta: Ndjesë Kosovës për këtë turp!

para 5 muajve - Shekulli

Kryeministri Edi Rama e ka cilësuar refuzimin e Presidentit Ilir Meta  për dekretimin e Ministrit të ri për Europën e Punët e Jashtme jo vetëm antikushtetues, po edhe të turpshëm. Në një postim në twitter,...

Rama e quan të turpshëm mosdekretimin e Cakajt nga Meta

para 5 muajve - Koha.net

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka reaguar ndaj vendimit të presidentit Ilir Meta për mosdekretimin e Gent Cakajt si ministër të Punëve të Jashtme të Shqipërisë. Meta nuk dekreton Cakajn ministër...

Meta e konfirmon se rrëzoi Cakajn për kufijtë e Kosovës

para 5 muajve - Sovrani

Presidenti Meta e ka konfirmuar se Gent Cakajn e rrëzoi për shkak të sipas kreut të shtetit, emërimi i tij cënonte integritetin territorial të Kosovës. Meta ka hedhur një mesazh të shkurtër në Facebook...

Presidenti Meta refuzon emërimin e kosovarit si ministër. Lexoni arsyet pse!

para 5 muajve - TV21

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta ka refuzuar dekretimin e Gent Cakajt si ministër të Jashtëm. Kreu i shtetit rendit arsyet e kthimit të dekretit duke theksuar se ai nuk ka përvojë si dhe ka mbajtur qëndrime...

Presidenti Meta refuzon dekretimin e Gent Cakajt për minitër të jashtëm

para 5 muajve - Illyria

Tiranë, 10 janar 2019 – Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, refuzon ta dekretojë emërimin e Gent Cakajt ministër për Evropën dhe Punët e Jashtme. Vendimin me arsyet për refuzimin e tij, të cilia ia ka...

Baton Haxhiu: Mesazhi për Metën përpara se të bënte një gabim historik

para 5 muajve - Opinion

Nga Baton Haxhiu Pershendetje ilir Këto ditë kam përcjellur me vëmendje të veçantë ndryshimet në Qeverinë e Shqipërisë në përgjithësi dhe kam ndjekur me shqetësim të posaçëm shtyerjen e dekretimit për...

Rama reagon ndaj Ilir Metës: Skandaloz dhe i turpshëm

para 5 muajve - Albeu

Refuzimi nga Presidenti Ilir Meta i Gent Cakajt si ministër i Jashtëm ka çmendur Edi Ramën. Nga ana tjetër, Rama tenton ta kthejë këtë çështje si nacionaliste, duke thënë se ishte turp për Kosovën ky refuzim....

Refuzimi i Cakaj/ Rama: Veprim i turpshëm i Metës, ndjesë Kosovës

para 5 muajve - Vizion Plus

Kryeministri Edi Rama e cilësoi si një akt të turpshëm veprimin e presidentit Ilir Meta për refuzimin e dekretimit të Gent Cakajt si ministër të Jashtëm. Në një postim në Twitter, Rama deklaroi se argumentat...

Baton Haxhiu i shkruan Ilir Metës: “Po gabon shumë dhe mos shko ma tutjeshëm në këtë gabim historik!”

para 5 muajve - Insajderi

Gazetari Baton Haxhiu ka treguar se i kishte dërguar një mesazh të gjatë presidentit Ilir Meta, ku ia prezantonte arsyet faktografike në përkrahje të dekretimit të Gent Cakajt në detyrën e Ministrit të...

Meta rrëzon “Ministrin e Jashtëm”: I pabesueshëm. Reagon Rama: Vendim i turpshëm, antikushtetues

para 5 muajve - Tetova Sot

Presidenti Ilir Meta refuzoi të hidhte firmën mbi propozimin e Kryeministrit për të emëruar Genti Cakën si ministër të Jashtëm. Kryetari i shtetit këtë herë foli me dekret dhe përmes një letre prej 5 faqesh...

Deputeti i Kosovës e quan ministren e arsimit në Shqipëri "mbesë të spiunit"

para 5 muajve - Albeu

Deputeti i Vetëvendosjes, Rexhep Selimi, përmes një shkrimi në Facebook e ka goditur kryeministrin shqiptar Edi Rama, duke i thënë se në krye të ministrisë së Arsimit e emëroi mbesën e spiunit të UDB-së,...

Propozimi i Genti Cakajt si Ministër, Rama xhindoset nga refuzimi i Metës: Turp!

para 5 muajve - Gazeta Express

Pak minuta pas bërjes publike të refuzimit të Genti Cakës si Ministër i Jashtëm nga ana e Presidentit Meta, ka ardhur dhe reagimi i ashpër i kryeministrit Edi Rama. Kreu i qeverisë përmes një postimi në...

Ish komandanti i UÇK: Meta veproi drejt, Gent Cakaj nuk mund të përfaqësoje Kosovën

para 5 muajve - Vizion Plus

Dekretimi apo jo i Gent Cakajt për Ministër të Punëve të Jashtme dhe Evropën i ndau në mes shqiptarët dhe kosovarët. Tashmë që Presidenti Meta konfirmoi refuzimin e dekretimit të emrit të tij pas propozimit...

Refuzimi i Cakajt/ Rama shpërthen ndaj Metës: E frikshme...

para 5 muajve - Sot News

Refuzim antikushtetues, por edhe te turpshëm e ka quajtur kryeministri Rama vendimin e marrë nga presidenti i vendit, Ilir Meta për mosdekretimin e Gent Cakajt, si ministër i Jashtëm i Shqipërisë. Postimi...

Skandali i Ilir Metës për bllokimin e Cakajt, reagon Rama: E turpshme për institucionin që drejton, ndjesë Kosovës për nivelin skandaloz dhe argumentet e presidentit

para 5 muajve - Gazeta Tema

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas vendimit të presidentit Ilir Meta për të mos dekretuar Cakajn në krye të Ministrisë së Jashtme. “Refuzimi i Presidentit për dekretimin e Ministrit të ri për Europën...

Refuzimi i Gent Cakaj nga Meta/ Vjen reagimi i papritur nga Kosova

para 5 muajve - Sot News

Pas refuzimit nga Presidenti Ilir Meta të Gent Cakaj si ministër i Jashtëm, ka ardhur edhe reagimi i parë nga Kosova. Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi ka përgëzuar Presidentin Meta në lidhje...

“Gent Cakaj është i deleguar i Baton Haxhiut, e Besa Shahini mbesa e një UDB-ashit, Ilir Meta nuk duhet ti dekretoj”

para 5 muajve - GazetaBlic

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Rexhep Selimi ka përgëzuar presidentin e Shqipërisë, Ilir Meta që nuk  ka dekretuar dy kandidatët për ministra që vijnë nga Kosova. Gent Cakaj nuk u dekretua si ministër...

“Cakaj”: Meta zbulon arsyen e vërtetë të refuzimit, Rama acarohet me Edita Tahirin…

para 5 muajve - Te Sheshi

Refuzimi që presidenti Meta i bëri bëri emrit të Genti Cakajt si ministër i Jashtëm, është qartësuar tashmë si një akt politik më shumë se ligjor. Është vetë kreu i shtetit ai që në një reagim të tijin,...

Nuk dekretoi Cakajn/ Rama për Metën: Skandaloze, turpëruese. Ndjesë Kosovë

para 5 muajve - Opinion

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas vendimit të Metës për të mos dekretuar Gent Cakajn si minister të Jashtem. Ndryshe sa veproi në rastin “Lleshi” kur Rama i shkoi në zyre Metes dhe pranoi ti heqe graden...

Meta: Pavarësia dhe integriteti territorial i Kosovës, të padiskutueshme për Shqipërinë

para 5 muajve - Epoka e Re

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka thënë se pavarësia, integriteti territorial i Kosovës dhe vendimi i Gjykatës Ndërkombëtare të Drejtësisë janë të padiskutueshme për Republikën e Shqipërisë deri në...

Mosdekretimi i Cakajt, Meta ja kthen një përgjigje sulmeve të Ramës

para 5 muajve - Gazeta Telegraf

Pasi e sulmoi Presidentin duke e quajtur të turpshëm vendimin e marrë, Ilir Meta ka bërë një reagim në lidhje me mosdekretimin e kandidatit Genti Cakaj në postin e Ministrit të Jashtëm të Shqipërisë. Përmes...

Ilir Meta nuk e dekreton Gent Cakajn shkaku i deklaratave pro korrigjimit të kufijve (DOKUMENT)

para 5 muajve - Kallxo

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta nuk e ka dekretuar kosovarin Gent Cakajn si ministër të Punëve të Jashtme të Shqipërisë. Në arsyet e mos-dekretimit, Meta i përmend deklaratat e Cakajt dhënë në intervistë...

Haxhiu: Ja mesazhi im për Ilir Metën përpara se të bënte një gabim historik

para 5 muajve - Lexo

Analisti dhe gazetari i njohur, drejtori i “Klan Kosova”, Baton Haxhiu ka publikuar një letër që i ka dërguar Presidentit të vendit, Ilir Meta, disa ditë më parë në lidhje me Gent Cakajt, emrin e propozuar...

Rama për mos dekretimin e Gent Cakajt: Vendim skandaloz, turpërues, ndjesë Kosovës

para 5 muajve - Shenja

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka reaguar pas vendimit të presidentit Ilir Meta për të mos dekretuar Gent Cakajn si ministër të Jashtëm. Ai e ka quajtur refuzimin e presidentit jo kushtetues dhe të...

Rama sulmon rëndë Edita Tahirin shkaku i Ilir Metës

para 5 muajve - Periskopi

Pasi e quajti të turpshëm dhe antikushtetues vendimin e Metës për mosdekretimin e Genti Cakajt si Ministër i Jashtëm i Shqipërisë, Edi Rama ka nisur të sulmojë dhe personat që mendojnë se Presidenti ka...

Presidenti Meta i përgjigjet Ramës: dy vendime për Shqipërinë

para 5 muajve - LajmiFundit

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta i është përgjigjur akuzave të Edi Ramës. Me një status në Twitter, Meta bën të ditur se dy vendime janë të padiskutueshme për Shqipërinë. Ja çfarë shkruan Ilir Meta në...

Meta refuzon Gent Cakajn për ministër të Jashtëm të Shqipërisë

para 5 muajve - Telegrafi

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta ka refuzuar zyrtarisht kandidaturën e Gent Cakajt për ministër të Jashtëm të Shqipërisë, të propozuar nga kryeministrit Edi Rama. /Telegrafi/

Rexhep Selimi e godet Edi Ramen: E emërove mbesen e zyrtarit të UDB’së ministre të arsimit

para 5 muajve - Gazeta Express

Deputeti i Vetëvendosjes, Rexhep Selimi, përmes një shkrimi në Facebook e ka goditur kryeministrin shqiptar Edi Rama, duke i thënë se në krye të ministrisë së Arsimit e emëroi mbesën e spiunit të UDB-së,...

SKANDALI i argumenteve të Ilir Metës: Gent Cakaj s’ka përvojë dhe ka qëndrime të ndryshme me Qeverinë, ndaj se dekretoj për ministër. Ka bërë deklarata të rrezikshme dhe destabilizuese në media

para 5 muajve - Gazeta Tema

Presidenti i vendit Ilir Meta ka refuzuar dekretimin e Gent Cakajt në krye të ministrisë së Jashtme. “ Kandidatura e Gent Cakaj nuk i plotëson kushtet, nuk krijon besueshmëri dhe nuk ofron garancitë e...

Mashtrimi nga DSIK për verifikimin e kandidatit për ministër i jashtëm

para 5 muajve - Koha Jone

Ndër argumentat e shumta të Presidentit të Republikës, Ilir Meta për mos dekretimin e kandidaturës së Gent Cakaj është se ai ka shkelur ligjin për marrjen e Certifikatës së Sigurisë, pasi qëkur është emëruar...

Meta nuk dekreton Cakajn ministër të Jashtëm, e cilëson të papërgjegjshëm dhe papërvojë

para 5 muajve - GazetaBlic

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta ka refuzuar të dekretojë Gent Cakajn si ministër për Evropën dhe Punët e Jashtme. Refuzimin dhe arsyet presidenti i ka postuar në faqen zyrtare të presidencës. Mes tyre...

Meta refuzon dekretimin e ministrit të ri të Jashtëm

para 5 muajve - Top Channel

Presidenti Meta refuzon propozimin për emërim të z. Gent Cakaj, Ministër për Evropën dhe Punët e Jashtme. “Në Përditësim” Top Channel

Meta nuk dekreton Cakajn ministër të Jashtëm, e cilëson të papërgjegjshëm dhe papërvojë

para 5 muajve - Koha.net

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta ka refuzuar të dekretojë Gent Cakajn si ministër për Evropën dhe Punët e Jashtme. Refuzimin dhe arsyet presidenti i ka postuar në faqen zyrtare të presidencës. Mes tyre...

Presidenti Meta i përgjigjet akuzave të Kryeministrit: Integriteti territorial i…

para 5 muajve - Gazeta Telegraf

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta i është përgjigjur akuzave të Edi Ramës. Me një status në Twitter, Meta bën të ditur se dy vendime janë të padiskutueshme për Shqipërinë. Ja çfarë shkruan Ilir Meta në...

Mos dekretimi i Gent Cakajt, vjen reagimi i parë nga Kosova

para 5 muajve - Koha Jone

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi ka përshëndetur vendimin e Presidentit Ilir Meta për të mos dekretuar Gent Cakajn si Ministër i Punëve të Jashtme të Republikës...

Baton Haxhiu: Ilir! Dëgjoje mirë! Mos shko ma tutjeshëm në këtë gabim historik!

para 5 muajve - Java News

Analisti dhe gazetari i njohur, drejtori i “Klan Kosova”, Baton Haxhiu ka publikuar një letër që i ka dërguar Presidentit të vendit, Ilir Meta, disa ditë më parë në lidhje me Gent Cakajt, emrin e propozuar...

Refuzimi i Cakajt, Rama: Meta vendim antikushtetues dhe argumente skandaloze, ndjesë Kosovës për këtë turp

para 5 muajve - Lexo

Pas refuzimit për dekretin nga Presidenti Meta  për emërimin e Gent Cakajt ministër të Jashtëm ka reaguar kryeministri duke e quajtur jo vetem një refuzim antikushtetues por edhe i turpshëm. “Argumentat...

Videoja e famshme që dëshmon nivelin e lartë korruptiv të Ilir Metës

para 5 muajve - Insajderi

Në vitin 2011 në mediat në Shqipëri ishte publikuar përgjimi ndaj Ilir Metës në atë kohë Zv/ministër dhe Ministër i Punëve të Jashtme. Në videon 12 minutësh dëshmohej pazari prej 700 mijë eurosh mes Ilir...

Rama kapet edhe me shefen Edita Tahirit për refuzimin e Metës

para 5 muajve - LajmiFundit

Për mos-dekretimin e Gent Cakajt si ministër i Jashtëm të Shqipërisë, ka reaguar së fundi edhe ish-kryenegociatorja e bisedimeve me Serbinë, Edita Tahiri. Në një postim në rrjetin social facebook ajo ka...

Meta refuzon Gent Cakajn: I papërgjegjshëm, pa përvojë në diplomaci dhe pa certifikate sigurie

para 5 muajve - Vizion Plus

Presidenti Ilir Meta ka refuzuar dekretimin e Gent Cakajt për Minister të Punëve të Jashtme dhe Evropën. Kreu i shtetit e argumenton këtë vendim me faktin se  Gent Cakaj ka treguar papërgjegjshmëri të...

Rama sulmon dhe Tahirin për hir të Cakajt: Ah moj Editë, bashkohesh me qyqarët!

para 5 muajve - Gazeta Observer

Pasi e quajti të turpshëm dhe antikushtetues vendimin e Metës për mosdekretimin e Genti Cakajt si Ministër i Jashtëm i Shqipërisë, Edi Rama ka nisur të sulmojë dhe personat që mendojnë se Presidenti ka...

Presidenti Meta refuzon emërimin e Gent Cakajt si ministër të Jashtëm

para 5 muajve - TV21

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta ka refuzuar dekretimin e Gent Cakajt si ministër të Jashtëm. Kreu i shtetit rendit arsyet e kthimit të dekretit duke theksuar se ai nuk ka përvojë si dhe ka mbajtur qëndrime...

A mund t’i kërkohet dorëheqja të shkarkuarit?

para 5 muajve - Gazeta Telegraf

Klodian Tomorri gazetar në Top Ch Ne keto momente kryeministri i Shqiperise eshte duke i bere presion ministrit te jashtem ne detyre te jape doreheqjen per te futur Gent Caken nga dera mbrapme ne postin...

Meta: Deklaratat e Cekaj për ndryshimin e kufijve të papranueshme

para 5 muajve - Koha Jone

Presidenti Ilir Meta vendosi sot të mos e dekretoj propozimin e Edi Ramës për ministrin e ri të Jashtëm.  Vendimi i kreut të shtetit bazohet në një sërë argumentesh ligjorë, si dhe në profilin e kandidatit...

Baton Haxhiu, Ilir Metës rreth refuzimit të Cakajt: “Një veprim i padenjë dhe antihistorik”

para 5 muajve - PortaliOnline

Gazetari Baton Haxhiu ka treguar se i kishte dërguar një mesazh të gjatë presidentit Ilir Meta, ku ia prezantonte arsyet faktografike në përkrahje të dekretimit të Gent Cakajt në detyrën e Ministrit të...

Tahiri mbështetë mosdekretimin e Cakajt: Ishte pro prekjes se kufijve

para 5 muajve - Ekonomia Online

Ish kryenegociatorja e bisedimeve Kosovë-Serbi, Edita Tahiri, me anë të një postimi në llogarinë e saj të rrjetit social Facebook, ka reaguar në lidhje me vendimin e presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta,...

Edita Tahiri merr qëndrim të befasishëm për Gent Cakajn

para 5 muajve - Insajderi

Ish-kryenegociatorja e bisedimeve me Serbinë, Edita Tahiri, e ka mirëpritur vendimin e presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta, për mos-dekretimin e Gent Cakajt për ministër të jashtëm. Tahiri e ka përshëndetur...

Arsyet përse nuk u dekretua ministri i Jashtëm

para 5 muajve - Koha Jone

Presidenti Ilir Meta në një përgjigje zyrtare ka shpjeguar për kreun e qeverisë Edi Rama dhe gjithë opinionin publik arsyet që e çuan në vendimin për të mos dekretuar kandidaturën e Gent Cakaj si ministër...

Meta refuzon Cakajn: Pa përvojë, qëndrime të rrezikshme. Rama: Vendim antikushtetues

para 5 muajve - Lexo

Pas refuzimit për dekretin nga Presidenti Meta  për emërimin e Gent Cakajt ministër të Jashtëm ka reaguar kryeministri duke e quajtur jo vetem një refuzim antikushtetues por edhe i turpshëm. “Argumentat...

“Gentin nuk e propozoi Kosova por Batoni, Rama t’i kërkojë falje veç atij”

para 5 muajve - Gazeta Telegraf

Nga Berat Buzhala Ne Kosove, nese flasim me gjuhe popullore, qasja e Edi Rames, por edhe e Batonit Haxhiut, karshi Gent Cakes, ishte kjo: Mish per top. Edi Rama nuk ka nevoje me i kerku falje Kosoves per...

Liburn Aliu për Baton Haxhiun: UDB-ja kërcënon presidentin e Shqipërisë

para 5 muajve - Gazeta Observer

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Liburn Aliu, ka reaguar pas letrës kërcënuese që Baton Haxhiu i ka dërguar presidentit të Republikës së Shqipërisë, Ilir Metës, pas vendimit të këtij të fundit që të mos...

Lajm i fundit/ Meta refuzon dekretimin e Gent Cakajt si minister i Jashtem

para 5 muajve - Opinion

Presidenti Meta nuk ka dekretuar emerimin e gent cakajt si minister i Jashtem. (lajmi ne perditesim)

Ilir Meta bllokon diplomacinë: Vepron si me rastin Lleshaj, nuk dekreton Cakajn

para 5 muajve - Gazeta Tema

Presidenti i vendit Ilir Meta ka refuzuar dekretimin e Gent Caka. Gjithashtu kreu i shtetit nuk ka firmosur as për shkarkimin e ministrit të jashtëm në detyrë Ditmir Bushati. VIJON…

Presidenti Meta merr vendimin për Genti Cakajn, i çon letër Edi Ramës

para 5 muajve - Gazeta Express

Presidenti Ilir Meta ka vendosur që të mos dekretojë kandidaturën e Genti Cakajt si Ministër i Jashtëm i Shqipërisë, një propozim ky i Ramës i cili ka sjellë mjaft debate në arenën politike shqiptare....

Deputeti i Vetëvendosjes: UDB kërcënon Metën

para 5 muajve - Gazeta Telegraf

Deputeti i Vetëvendosjes, Liburn Aliu ka reaguar ndaj letrës që Baton Haxhiu i ka dërguar Presidentit Ilir Meta. Në letër, Haxhiu shprehej me nota kërcënuese ndaj kreut të shtetit shqiptar për mos dekretimin...

Meta refuzon të dekretojë Gent Cakajn si ministër, jep arsyet (Publikohet dokumenti)

para 5 muajve - Sot News

Kur pritej drekretimi i tij, presidenti Ilir Meta ka refuzuar emërimin e Gent Cakajt si ministër për Europën dhe Punët e Jashtme, për të zëvendësuar kështu Ditmir Bushatin.

Meta refuzon emërimin e Gent Cakajt si ministër të Jashtëm

para 5 muajve - Gazeta Shqip

Presidenti Ilir Meta ka refuzuar dekretimin e Gent Cakajt si ministër të Jashtëm…

Edita Tahiri përshendet mosdekretimin e Gent Cakajt: Ai mbështet ndryshimin e kufijve

para 5 muajve - Gazeta Monitor

Ish kryenegociatorja e bisedimeve me Serbinë, Edita Tahiri, ka reaguar pas lajmit se presidenti i Shqipërisë Ilir Meta nuk e dekretoi për ministër të jashtëm Gent Cakaj. Tahiri e ka përshëndetur këtë vendim,...

Presidenti Meta refuzon Gent Cakajn si ministër të Jashtëm për këto arsye

para 5 muajve - Blitz

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta ka refuzuar në mënyrë të qartë kandidaturën e Edi Ramës për ministër të Jashtëm, Gent Cakaj. Duke argumentuar faktet për refuzimin e tij, presidenti Meta ka renditur një...

Refuzimi i Gent Cakaj nga Presidenti dhe qëndrimi i tij për çështjen e Kosovës/ Rama: I turpshëm dhe antikushtetues, niveli skandaloz…

para 5 muajve - Lexo

Pas refuzimit për dekretin nga Presidenti Meta  për emërimin e Gent Cakajt ministër të Jashtëm ka reaguar kryeministri duke e quajtur jo vetem një refuzim antikushtetues por edhe i turpshëm. “Argumentat...

Liburn Aliu për Baton Haxhiun: UDB-ja kërcënon Presidentin e Shqipërisë

para 5 muajve - Bota Press

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Liburn Aliu, ka reaguar pas letrës kërcënuese që Baton Haxhiu i ka dërguar presidentit të Republikës së Shqipërisë, Ilir Metës, pas vendimit të këtij të fundit që të mos...

Refuzimi i Metës për Cakajn, reagon Rama: I turpshëm dhe anti- Kushtetues!

para 5 muajve - Java News

Kryeministri Edi Rama e ka vlerësuar si të turpshëm dhe antikushtetues refuzimin e Presidentit Ilirt Meta për të mos dekretuar Gent Cakajn si minisatër të Jashtëm të Shqipërisë. “Argumentrat e Metës janë...

Edita Tahiri përshendet mosdekretimin e Cakajt: U nominua me djallezi nga Rama

para 5 muajve - Gazeta Telegraf

Ish kryenegociatorja e bisedimeve me Serbinë, Edita Tahiri, ka reaguar pas lajmit se presidenti i Shqipërisë Ilir Meta nuk e dekretoi për ministër të jashtëm Gent Cakaj. Tahiri e ka përshëndetur këtë vendim,...

Çmendet Baton Haxhiu, kërcënon Presidentin Meta

para 5 muajve - Gazeta Telegraf

Analisti dhe gazetari i njohur, drejtori i “Klan Kosova”, Baton Haxhiu ka publikuar një letër që i ka dërguar Presidentit të vendit, Ilir Meta, disa ditë më parë në lidhje me Gent Cakajt, emrin e propozuar...

Edita Tahiri përshendet mosdekretimin e Gent Cakajt: Ai mbështet ndryshimin e kufijve

para 5 muajve - Gazeta Observer

Ish-kryenegociatorja e bisedimeve me Serbinë, Edita Tahiri, ka reaguar pas lajmit se presidenti i Shqipërisë Ilir Meta nuk e dekretoi për ministër të jashtëm Gent Cakaj. Tahiri e ka përshëndetur këtë vendim,...

Letra për Ramën, Meta refuzon dekretimin e Gent Cakajt, ministër të Jashtëm

para 5 muajve - Lajme.al

Presidenti Meta nuk ka dekretuar emerimin e Gent Cakajt si minister i Jashtem. Kreu i shtetit rendit arsyet e kthimit të dekretit duke theksuar se ai nuk ka përvojë si dhe ka mbajtur qëndrime publike të...

Edita Tahiri përshendet mosdekretimin e Gent Cakajt: Ai mbështet ndryshimin e kufijve

para 5 muajve - Arbresh

Ish kryenegociatorja e bisedimeve me Serbinë, Edita Tahiri, ka reaguar pas lajmit se presidenti i Shqipërisë Ilir Meta nuk e dekretoi për ministër të jashtëm Gent Cakaj. Tahiri e ka përshëndetur këtë vendim,...

Rama për refuzimin e emërimit të Cakajt nga Meta: Turp! Ndjesë Kosovës

para 5 muajve - PortaliOnline

Ndërkohë, kryeministri Edi Rama ka reaguar pas refuzimit të presidentit Ilir Meta për dekretimin e ministrit të ri për Evropën e Punët e Jashtme, Gent Cakaj. Ai i kërkoi sot ndjesë Kosovës për refuzimin...

Tahiri përshëndet vendimin e Metës për mosdekretimin e Gent Cakajt

para 5 muajve - Epoka e Re

Ish-ministrja e Dialogut, Edita Tahiri, e ka përshëndetur vendimin e presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta, për mosdekretimin e Gent Cakaj në pozitën e ministrit të jashtëm të shtetit shqiptar. Ajo ka thënë...

Meta refuzon dekretimin e shqiptarit nga Kosova për ministër të jashtëm, thotë se “i mungojnë kapacitetet”

para 5 muajve - PortaliOnline

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, konsideron se emri i Gent Cakajt për ministër për Evropë dhe Punë të Jashtme është një propozim që nuk përmbush një sërë elementësh të përvojës politike, diplomatike...

Refuzimi i Cakajt, Baton Haxhiu bën publike letrën dërguar Metës: pse duhet ta dekretoni…

para 5 muajve - Te Sheshi

Refuzimi nga presidenti Meta për Genti Cakajn si ministër i ri i Jashtëm, ka detyruar gazetarin dhe opinionistin kosovar Baton Haxhiu, që të publikojë një letër dërguar kreut të shtetit shqiptar, ku e...

Baton Haxhiu kumbari i Gent Cakaj, kërcënon Ilir Metën

para 5 muajve - Bota Press

Baton Haxhiu ka publikuar një letër që i ka dërguar Presidentit të vendit, Ilir Meta, disa ditë më parë në lidhje me Gent Cakajt, emrin e propozuar nga Rama për minister të Jashtëm. Meta sot doli me vendimin...

Katandisja e eminencës gri. Stis debatin "kosovar-shqiptar"

para 5 muajve - Respublica

Bato Haxhiu, mentori dhe tutori i Gent Cakajt, ka dalë hapur duke iu drejtuar presidentit të Republikës së Shqipërisë se me mosdekretimin si ministër të Jashtëm Ilir Meta po provokon një ndarje të thellë...

Refuzimi i Gent Cakaj si ministër, reagon Rama: Vendimi i Metës, anti-kushtetues

para 5 muajve - 24 ore

Presidenti Meta refuzon propozimin për emërim të Gent Cakajt, Ministër për Evropën dhe Punët e Jashtme. Pas bërjes publike të vendimit, ka reaguar kryeministri Edi Rama, duke e cilësuar të turpshëm dhe...

Ç’po ndodh? Baton Haxhiu kërcënon Presidentin Meta

para 5 muajve - LajmiFundit

Analisti dhe gazetari i njohur, drejtori i “Klan Kosova”, Baton Haxhiu ka publikuar një letër që i ka dërguar Presidentit të vendit, Ilir Meta, disa ditë më parë në lidhje me Gent Cakajt, emrin e propozuar...

Meta refuzon emërimin e Gent Cakajt si ministër të Jashtëm

para 5 muajve - Lexo

Presidenti Ilir Meta ka refuzuar dekretin për emërimin e Gent Cakajt ministër të Jashtëm. Dekreti i është kthyer kryeministrit Edi Rama për rishqyrtim. Kreu i shtetit rendit arsyet e kthimit të dekretit...

Rama e quan të turpshëm mosdekretimin e Cakajt nga Meta

para 5 muajve - Sovrani

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka reaguar ndaj vendimit të presidentit Ilir Meta për mosdekretimin e Gent Cakajt si ministër të Punëve të Jashtme të Shqipërisë. Rama përmes Twitterit ka thënë se...

Mos dekretimi i Gent Cakajt, vjen reagimi i parë nga Kosova

para 5 muajve - Gazeta Telegraf

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi ka përshëndetur vendimin e Presidentit Ilir Meta për të mos dekretuar Gent Cakajn si Ministër i Punëve të Jashtme të Republikës...

Bllokohet diplomacia, Meta refuzon Gent Cakajn si ministër të Jashtëm

para 5 muajve - Java News

Presidenti Ilir Meta ka refuzuar dekretin për emërimin e Gent Cakajt si ministër të Jashtëm. Dekreti i është kthyer kryeministrit Edi Rama për rishqyrtim. Gjithashtu kreu i shtetit nuk ka firmosur as për...

Meta refuzon dekretimin e ministrit të ri të Jashtëm. Argumentat

para 5 muajve - 24 ore

Presidenti Meta refuzon propozimin për emërim të z. Gent Cakaj, Ministër për Evropën dhe Punët e Jashtme. Presidenti Ilir Meta ka refuzuar dekretimin e Gent Cakajt si ministër të Jashtëm. Kreu i shtetit...

Propozimi i Genti Cakajt si Ministër, Rama xhindoset nga refuzimi i Metës: Turp!

para 5 muajve - Gazeta Monitor

Pak minuta pas bërjes publike të refuzimit të Genti Cakës si Ministër i Jashtëm nga ana e Presidentit Meta, ka ardhur dhe reagimi i ashpër i kryeministrit Edi Rama. Kreu i qeverisë përmes një postimi në...

Bllokohet diplomacia, Meta refuzon dekretimin e Gent Cakajt si ministër të Jashtëm

para 5 muajve - Java News

Presidenti Ilir Meta ka refuzuar dekretin për emërimin e Gent Cakajt ministër të Jashtëm. Dekreti i është kthyer kryeminsitrit Edi Rama për rishqyrtim.

Refuzimi i Gent Cakaj si ministër, reagon Rama: Vendimi i Metës, anti-kushtetues

para 5 muajve - Arbresh

Presidenti Meta refuzon propozimin për emërim të Gent Cakajt, Ministër për Evropën dhe Punët e Jashtme. Pas bërjes publike të vendimit, ka reaguar kryeministri Edi Rama, duke e cilësuar të turpshëm dhe...

Rexhep Selimi: Lajm i mirë mosdekretimi i Cakajt. Besa Shahini, mbesë e një spiuni të UDB-së

para 5 muajve - Respublica

Një ndër njerëzit më të afërt me Shqipërinë në Kosovë, Rexhep Selimi, ka reaguar pak minuta më parë lidhur me refuzimin e presidentit të Republikës, Ilir Meta për Gent Cakajn. Përmes një statusi në Facebook,...

Rama e quan të turpshëm mosdekretimin e Cakajt nga Meta

para 5 muajve - Ekonomia Online

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka reaguar ndaj vendimit të presidentit Ilir Meta për mosdekretimin e Gent Cakajt si ministër të Punëve të Jashtme të Shqipërisë. Meta nuk dekreton Cakajn ministër...

Rexhep Selimi: Lajm i mirë mosdekretimi i Cakajt. Besa Shahini, mbesë e një spuni të UDB-së

para 5 muajve - Respublica

Një ndër njerëzit më të afërt me Shqipërinë në Kosovë, Rexhep Selimi, ka reaguar pak minuta më parë lidhur me refuzimin e presidentit të Republikës, Ilir Meta për Gent Cakajn. Përmes një statusi në Facebook,...

Refuzimi i Cakajt nga Meta, reagimi edhe patriotik i Ramës: ndjesë Kosovës për këtë turp!

para 5 muajve - Te Sheshi

Ka patur një reagim të furtunshëm kryeministri Ramandaj refuzimit të presidentit Meta për të dekretuar Gent Cakajn si ministër të ri të Jashtëm. Rama shkon gjer aty sa dhe i kërkon ndjesë Kosovës për këtë...

Selimi kundërshton ashpër emërimin e ministrave kosovarë në Shqipëri, Besa Shahinin e lidhë me UDB-në

para 5 muajve - Insajderi

Sipas Selimit, pavarësisht se kush ka qenë gjyshi i Besa Shahinit, jeta dhe karriera e saj politike duhet të varet nga të bëmat e tij, shruan Insajderi. Selimi thotë se Kosova ka intelektualë të shquar...

Rama reagon ashpër ndaj Metës për refuzimin e Gent Cakajt

para 5 muajve - Insajderi

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama e ka quajtur të turpshëm, antikushtetues dhe skandaloz vendimin e presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta, për të mos e dekretuar 28-vjeçarin nga Kosova, Gent Cakaj, në...

Selimi kundërshton ashpër emërimin e ministrave kosovarë në Shqipëri, Besa Shahinin e lidhë me UDB-në

para 5 muajve - Insajderi

Sipas Selimit, pavarësisht se kush ka qenë gjyshi i Besa Shahinit, jeta dhe karriera e saj politike duhet të varet nga të bëmat e tij, shruan Insajderi. Për Selimin, Kosova ka intelektualë të shquar e...

Rama: Mosdekretimi i Cakajt nga Meta, antikushtetues

para 5 muajve - Epoka e Re

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka refuzuar propozimin për emërim të Gent Cakajt, ministër për Evropën dhe Punët e Jashtme. Pas bërjes publike të vendimit, ka reaguar kryeministri Edi Rama, duke e...

PËRPLASJA/ Meta godet Ramën: ia zhvlerëson dhe ia refuzon kosovarin Cakaj

para 5 muajve - Te Sheshi

Presidenti Meta ka refuzuar të dekretojë kosovarin Gent Cakaj si ministër të ri të Jashtëm, të emëruar së fundi nga Rama në vend të Ditmir Bushatit. Në arsyetimet e tij, kreu i shtetit ka ofruar një skaner...

Rama reagon për vendimin e Metës: Mosdekretimi i Cakaj turp, ndjesë Kosovës

para 5 muajve - LajmiFundit

Kryeministri Edi Rama ka reaguar menjëherë pasi Ilir Meta refuzoi të dekretojë emërimin e Gent Cakajt ministër të Punëve të Jashtme Meta nuk ka dekretuar as shkarkimin e Ditmir Bushatit i cili do vijojë...

Presidenti Meta refuzon propozimin për emërim të z. Gent Cakaj, Ministër për Evropën dhe Punët e Jashtme

para 5 muajve - Gazeta Telegraf

Presidenti Meta ka refuzuar propozimin për emërim si Ministër i Jashtëm, Gent Cakajn. Kreu i Shtetit i ka dërguar një shkresë Kryministrit Rama, ku i shpjegon arsyet e mos dekretimit të Cakajt në funksionin...

Rama reagon ndaj vendimit të Ilir Metës: Skandaloz dhe i turpshëm

para 5 muajve - Gazeta Observer

Refuzimi nga Presidenti Ilir Meta i Gent Cakajt si ministër i Jashtëm ka ‘çmendur’ Edi Ramën. Nga ana tjetër, Rama tenton ta kthejë këtë çështje si nacionaliste, duke thënë se ishte turp për Kosovën ky...

Meta refuzon dekretimin e Gent Cakajt

para 5 muajve - Epoka e Re

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka refuzuar propozimin për emërimin e Gent Cakaj në pozitën e ministrit për Evropën dhe Punët e Jashtme. Meta ka renditur arsyet e kthimit të dekretit duke theksuar...

Presidenti i korruptuar i Shqipërisë përpiqet që të bindë shqiptarët se Gent Cakaj përbën rrezik për diplomacinë

para 5 muajve - Insajderi

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta ka refuzuar të dekretojë Gent Cakajn si ministër për Evropën dhe Punët e Jashtme, teksa përmes një arsyetimi të gjatë ka tentuar t’i bind shqiptarët se 28-vjeçari nga...

Kosovari Cakaj bie viktimë e koalicionit “anti-Thaçi”

para 5 muajve - Periskopi

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta ka refuzuar të dekretojë Gent Cakajn si ministër për Evropën dhe Punët e Jashtme. Refuzimin dhe arsyet presidenti i ka postuar në faqen zyrtare të presidencës. Mes tyre...

Refuzimi i Gent Cakaj nga Meta/ Vjen reagimi i parë nga Kosova

para 5 muajve - LajmiFundit

Pas refuzimit nga Presidenti Ilir Meta të Gent Cakaj si ministër i Jashtëm, ka ardhur edhe reagimi i parë nga Kosova. Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi ka përgëzuar Presidentin Meta në lidhje...

Rexhep Selimi përgëzon Metën për mosdekretimin e Cakajt

para 5 muajve - Gazeta Observer

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Rexhep Selimi ka përgëzuar presidentin e Shqipërisë, Ilir Meta që nuk e ka dekretuar kandidatin për ministër të Punëve të Jashtme të Shqipërisë, Gent Cakaj, duke thënë se...

Rexhep Selimi e godet Edi Ramen: E emërove mbesen e zyrtarit të UDB’së ministre të arsimit

para 5 muajve - Arbresh

Deputeti i Vetëvendosjes, Rexhep Selimi, përmes një shkrimi në Facebook e ka goditur kryeministrin shqiptar Edi Rama, duke i thënë se në krye të ministrisë së Arsimit e emëroi mbesën e spiunit të UDB-së,...

Meta s’e dekreton Cakajn si ministër të Jashtëm: Ka bërë deklarata të rrezikshme për ndryshimin e kufijve

para 5 muajve - Pa censure

Presidenti Meta ka refuzuar ditën e sotme emërimin e Gent Cakajt si ministër i Jashtëm. Dekreti i është kthyer kryeministrit Edi Rama për rishqyrtim. Kreu i shtetit rendit arsyet e kthimit të dekretit...

Meta refuzon emërimin e Gent Cakajt për ministër të jashtëm

para 5 muajve - KosovaPress

Në një letër drejtuar kryeministrit Edi Rama për refuzimin, Meta thekson se, “Profili i z. Gent Cakaj, i propozuar për postin e ministrit për Europën dhe Punët e Jashtme ka mungesë të qartë të përvojës...

Rrëshqet keq Rexhep Selimi: Kërkon që Murat Jashari të bëhet ministër, i ofendon ministrat kosovarë të Ramës

para 5 muajve - Periskopi

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje dhe ish luftëtari i njohur i UÇK-së, Rexhep Selimi ka bërë një status në profilin e tij në Facebook në lidhje me ministrat kosovarë të Qeverisë Rama, shkruan Periskopi....

Rexhep Selimi e godet Edi Ramen: E emërove mbesen e zyrtarit të UDB’së ministre të arsimit

para 5 muajve - Bota Press

Deputeti i Vetëvendosjes, Rexhep Selimi, përmes një shkrimi në Facebook e ka goditur kryeministrin shqiptar Edi Rama, duke i thënë se në krye të ministrisë së Arsimit e emëroi mbesën e spiunit të UDB-së,...

Meta refuzon emërimin e Gent Cakajt si ministër të Jashtëm

para 5 muajve - Gazeta e re

Presidenti Ilir Meta ka refuzuar dekretimin e Gent Cakajt si ministër të Jashtëm. Kreu i shtetit rendit arsyet e kthimit të dekretit duke theksuar se ai nuk ka përvojë si dhe ka mbajtur qëndrime publike...

Meta s’e dekreton Cakajn si ministër të Jashtëm: Ka bërë deklarata të rrezikshme për ndryshimin e kufijve

para 5 muajve - Bota Press

Presidenti Meta ka refuzuar ditën e sotme emërimin e Gent Cakajt si ministër i Jashtëm. Dekreti i është kthyer kryeministrit Edi Rama për rishqyrtim. Kreu i shtetit rendit arsyet e kthimit të dekretit...

Meta refuzon zyrtarisht Gent Cakajn si ministër të Jashtëm (Dokument)

para 5 muajve - Ekonomia Online

Presidenti shqiptar Ilir Meta ka refuzuar zyrtarisht kandidaturën e qeverisë që Gent Cakajn të jetë ministër i Jashtëm. Në letrën që Presidenti i ka dërguar Kryeministrit shqiptar Edi Rama, argumenton...

Arsyejet pse Meta refuzoi dekretimin e Cakajt

para 5 muajve - Insajderi

Presidenti Ilir Meta refuzoi dekretimin e Gent Cakajt si Ministër i Jashtëm i Shqipërisë, I cili ishte propozuar për ministër nga kryeministri Edi Rama. Propozimi ky që kishte nxitë  mjaft debate në arenën...

Meta-Ramës: Gent Cakaj nuk bën për ministër

para 5 muajve - LajmiFundit

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta ka refuzuar në mënyrë të qartë kandidaturën e Edi Ramës për ministër të Jashtëm, Gent Cakaj. Duke argumentuar faktet për refuzimin e tij, presidenti Meta ka renditur një...

Presidenti Meta vendos, nuk e dekreton Genti Cakajn (dokument)

para 5 muajve - Gazeta Observer

Presidenti Ilir Meta ka vendosur që të mos dekretojë kandidaturën e Genti Cakajt si Ministër i Jashtëm i Shqipërisë, një propozim ky i Ramës i cili ka sjellë mjaft debate në arenën politike shqiptare....

Ilir Meta refuzon Gent Cakajn

para 5 muajve - Insajderi

Presidenti i është drejtuar me një letër vetë Kryeministrit, ku shkruan se emri i Genti Cakës është një propozim që nuk përmbush një sërë elementësh të përvojës politike, diplomatike e administrative,...

Meta refuzon Gent Cakajn si ministër

para 5 muajve - LajmiFundit

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta ka refuzuar Gent Cakajn si Ministër të Jashtëm. Vendimi është bërë publik nga vetë Presidenti Meta.

Meta dekreton 4 ministra, por jo Cakajn

para 5 muajve - GazetaBlic

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka dekretuar 4 ministrat e rinj të propozuar nga kryeministri Edi Rama. Kështu Anila Denaj, dekretohet në vend të Arben Ahmetajt si ministre e Financave dhe e Ekonomisë,...

Presidenti Meta për dekretimin e Cakajt: Po përmbush detyrimet kushtetuese, presim përgjigjen e institucioneve

para 5 muajve - Gazeta Telegraf

Presidenti i Republikës Ilir Meta i është përgjigjur interesimit të përfaqësuesve së mediave për aktualitetin politik në vend. Ai gjatë një vizite në Kavajë, ku mori pjesë në një seancë të dhurimit të...

Ilir Meta bllokon emërimin e Gent Cakës, firmos dekretet vetëm për 4 prej ministrave, Rama i shkon në Presidencë

para 5 muajve - Sot News

Presidenti Ilir Meta vijon të mbajë pezull shkarkimin e Ditmir Bushatit dhe emërimin e ministrit të ri të Jashtëm. Dje kreu i shteti ka firmosur dekretet për katër propozime, por nuk ka marrë asnjë vendim...

Meta dekreton 4 ministra, por jo Cakajn

para 5 muajve - Infokusi

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka dekretuar 4 ministrat e rinj të propozuar nga kryeministri Edi Rama. Kështu Anila Denaj, dekretohet në vend të Arben Ahmetajt si ministre e Financave dhe e Ekonomisë,...

Përmbyllet fushata “Ta Pastrojmë Kosovën"

para 5 muajve - KosovaPress

Në këtë konferencë do të prezantohen të arriturat gjatë fushatës tre mujore dhe do të bëhet shpallja e komunave fituese. Në konferencë do të marrë pjesë edhe kryeministri Ramush Haradinaj. /KosovaPress/...

Meta dekreton 4 ministra, por jo ministrin kosovar

para 5 muajve - Insajderi

Kështu Anila Denaj, dekretohet në vend të Arben Ahmetajt si ministre e Financave dhe e Ekonomisë, Besa Shahini, ministre e Arsimit në vend të Lindita Nikollit, Belinda Balluku dekretohet si ministre Infrastrukture...

Meta dekreton 4 ministra, por jo Cakajn

para 5 muajve - KosovaPress

Kështu Anila Denaj, dekretohet në vend të Arben Ahmetajt si ministre e Financave dhe e Ekonomisë, Besa Shahini, ministre e Arsimit në vend të Lindita Nikollit, Belinda Balluku dekretohet si ministre Infrastrukture...

Meta dekreton 4 ministra të rinj, “mbahet peng” vetëm Bushati

para 5 muajve - Gazeta Shqip

Presidenti i vendit, Ilir Meta ka dekretuar sot 4 ministrat e rinj të propozuar nga kryeministri Edi Rama. Kështu Anila Denaj, dekretohet në vend të Ahmetajt si ministre e Financave e Ekonomisë, Besa Shahini,...

Mirëpritet vendimi i Ramës për dy ministra nga Kosova

para 5 muajve - GazetaBlic

Emërimi i dy shtetasve të Kosovës në Ministrinë e Punëve të Jashtme dhe atë të Arsimit, Rinisë dhe Sportit në Qeverinë e Shqipërisë, ka ngjallur reagime pozitive te kosovarët. Njohësit e çështjeve politike...

Meta po zvarrit dekretimin e ministrit të ri të jashtëm

para 5 muajve - Ina

Presidenti Ilir Meta sapo ka firmosur dekretet për 4 ministrat e rinj të propozuar nga Rama. Ai ka dekretuar Elva Margaritin, Ministre E Kulturës, Besa Shahini, Ministre e Arsimit, Sportit Dhe Rinisë,...

Qytetarët mirëpresin vendimin e Ramës për dy ministra nga Kosova

para 5 muajve - Koha.net

Emërimi i dy shtetasve të Kosovës në Ministrinë e Punëve të Jashtme dhe atë të Arsimit, Rinisë dhe Sportit në Qeverinë e Shqipërisë, ka ngjallur reagime pozitive te kosovarët. Njohësit e çështjeve politike...

Presidenti Meta dekreton 4 ministra, në mesin e tyre një kosovare

para 5 muajve - Kallxo

Presidenti Ilir Meta ka dekretuar ministrat e rinj të propozuar nga kryeministri Edi Rama. Kështu, kreu i shtetit ka dekretuar 4 ministrat e rinj, ndërsa nuk ka ende një vendim për Gent Cakajn, i propozuar...

Meta dekreton Besa Shahinin dhe 3 ministra tjerë, jo edhe Cakajn

para 5 muajve - Koha.net

Presidenti i vendit, Ilir Meta ka dekretuar sot 4 ministrat e rinj të propozuar nga kryeministri Edi Rama. Kështu Anila Denaj, dekretohet në vend të Arben Ahmetajt si ministre e Financave dhe e Ekonomisë,...

Presidenti Meta dekreton emërimin e katër ministrave të rinj

para 5 muajve - Klan Kosova

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka dekretuar këtë të mërkurë emërimin në detyrë të katër ministrave të rinj të kabinetit Rama, transmeton Klan Kosova. Në dekretin e datës 9 Janar, Meta tha se “Zonja...

Dy ministra nga Kosova, analistët dhe qytetarët kosovarë mirëpresin vendimin e Ramës

para 5 muajve - Java News

Emërimi i dy shtetasve të Kosovës në Ministrinë e Punëve të Jashtme dhe atë të Arsimit, Rinisë dhe Sportit në Qeverinë e Shqipërisë, ka ngjallur reagime pozitive te kosovarët. Njohësit e çështjeve politike...

Meta dekreton 4 ministra

para 5 muajve - Aktuale

Presidenti i vendit, Ilir Meta ka dekretuar sot 4 ministrat e rinj të propozuar nga kryeministri Edi Rama. Kështu Anila Denaj, dekretohet në vend të Arben Ahmetajt si ministre e Financave dhe e Ekonomisë,...

Meta dekretoi edhe katër ministra të rinj, por jo edhe Gent Cakajn

para 5 muajve - Illyria

Tiranë, 9 janar 2019 – Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, dekretoi të mërkurën në mbrëmje 4 zonja si ministre të Qeverisë Rama, por e la sërish jashtë të propozuarin për ministët të jashtëm. Belinda Balluku...

Gent Cakaj, ministri nga Kosova, i vetmi që nuk po dekretohet nga Ilir Meta

para 5 muajve - Infokusi

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka dekretuar sot 4 ministrat e rinj të propozuar nga kryeministri Edi Rama. Kështu Anila Denaj, dekretohet në vend të Arben Ahmetajt si ministre e Financave dhe e Ekonomisë,...

Tiranë: Presidenti shtyn sërish dekretimin e ministrit të jashtëm

para 5 muajve - Zëri i Amerikës

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, dekretoi të mërkurën në mbrëmje 4 zonja si ministre të qeverisë Rama, duke lënë sërish jashtë ministrinë e jashtme. Ministre e infrastrukturës dhe energjisë është Belinda...

Presidenti i Shqipërisë lë anash Gent Cakajn, dekreton katër ministra të tjerë të propozuar nga Rama

para 5 muajve - GazetaBlic

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka dekretuar sot 4 ministrat e rinj të propozuar nga kryeministri Edi Rama. Kështu Anila Denaj, dekretohet në vend të Arben Ahmetajt si ministre e Financave dhe e Ekonomisë,...

Përkundër që Meta nuk po e dekreton Cakajn, qytetarë e analistë në Shqipëri kanë mirëpritur ministrat nga Kosova

para 5 muajve - Periskopi

Emërimi i dy shtetasve të Kosovës në Ministrinë e Punëve të Jashtme dhe atë të Arsimit, Rinisë dhe Sportit në Qeverinë e Shqipërisë, ka ngjallur reagime pozitive te kosovarët. Njohësit e çështjeve politike...

Meta dekreton ministrat e rinj, por jo edhe Gent Cakajn

para 5 muajve - Telegrafi

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka dekretuar sot katër ministrat e rinj të propozuar nga kryeministri Edi Rama. Kështu Anila Denaj, dekretohet në vend të Arben Ahmetajt si ministre e Financave dhe e...

Meta dekreton edhe katër ministra, në mesin e tyre edhe një kosovar

para 5 muajve - RTV 21

Ende nuk është dekretuar kosovari tjetër Gent Cakaj Presidenti Ilir Meta ka dekretuar ministrat e rinj të propozuar nga kryeministri Edi Rama. Kështu, kreu i shtetit ka dekretuar 4 ministrat e rinj, ndërsa...

Meta dekreton 4 ministra (EMRAT)

para 5 muajve - Top Channel

Presidenti i vendit, Ilir Meta ka dekretuar sot 4 ministrat e rinj të propozuar nga kryeministri Edi Rama. Kështu Anila Denaj, dekretohet në vend të Arben Ahmetajt si ministre e Financave dhe e Ekonomisë,...

Meta dekreton 4 ministra, lë në pritje vetëm Gent Cakën

para 5 muajve - Lajmi.net

Presidenti i vendit, Ilir Meta ka dekretuar sot 4 ministrat e rinj të propozuar nga kryeministri Edi Rama. Kështu Anila Denaj, dekretohet në vend të Arben Ahmetajt si ministre e Financave dhe e Ekonomisë,...

Qytetarët mirëpresin vendimin e Ramës për dy ministra nga Kosova

para 5 muajve - Arbresh

Emërimi i dy shtetasve të Kosovës në Ministrinë e Punëve të Jashtme dhe atë të Arsimit, Rinisë dhe Sportit në Qeverinë e Shqipërisë, ka ngjallur reagime pozitive te kosovarët. Njohësit e çështjeve politike...

Meta dekreton dy ministra të rinj

para 5 muajve - Top Channel

Presidenti Ilir Meta dekreton emërimin e znj. Anila Denaj, Ministre e Financave dhe Ekonomisë. Presidenti Meta dekreton edhe emërimin e znj. Besa Shahini, Ministre e Arsimit, Sportit dhe Rinisë. Top Channel

Dy ministra nga Kosova, analistët dhe qytetarët e mirëpresin vendimin e Ramës

para 5 muajve - Top Channel

Emërimi i dy shtetasve të Kosovës në Ministrinë e Punëve të Jashtme dhe atë të Arsimit, Rinisë dhe Sportit në Qeverinë e Shqipërisë, ka ngjallur reagime pozitive te kosovarët. Njohësit e çështjeve politike...

Presidenti firmos dekretimin për 4 ministrat e rinj të Ramës, por njërin e lë pezull

para 5 muajve - Sot News

Presidenti Ilir Meta sapo ka firmosur dekretet për 4 ministrat e rinj të propozuar nga Rama. Ai ka dekretuar Elva Margaritin, Ministre E Kulturës, Besa Shahini, Ministre e Arsimit, Sportit Dhe Rinisë,...

Dy ministra nga Kosova, analistët dhe qyetarët e mirëpresin vendimin e Ramës

para 5 muajve - Top Channel

Emërimi i dy shtetasve të Kosovës në Ministrinë e Punëve të Jashtme dhe atë të Arsimit, Rinisë dhe Sportit në Qeverinë e Shqipërisë, ka ngjallur reagime pozitive te kosovarët. Njohësit e çështjeve politike...

Meta dekreton ministren e Financave dhe Ekonomisë

para 5 muajve - Top Channel

Presidenti Ilir Meta dekreton emërimin e znj. Anila Denaj, Ministre e Financave dhe Ekonomisë. Vijon… Top Channel

Meta dekreton 4 ministra të tjerë, por mban “peng” diplomacinë

para 5 muajve - Vizion Plus

Mbrëmjen e kësaj të mërkure kryeministri Edi Rama shkoi në presidence ku pati një takim me Ilir Metën. Në fokus të takimit ishte mbajtja pezull e mos lirimit nga detyra të Ministrit Bushati e po ashtu...

“Ministrat” po verifikohen. Presidenti Meta: Pres përgjigje nga institucionet

para 5 muajve - Top Channel

Presidenti Ilir Meta shkarkoi pa ngut 7 ministra të kabinetit “Rama 2”, përfshi zëvendësen e kryeministrit, por refuzoi që të njëjtën firmë të hidhte për lirimin nga detyra të Ditmir Bushatit. Nga ministrat...

Dekretohen edhe disa ministra tjerë të qeverisë Rama

para 5 muajve - Zhurnal

Presidenti Ilir Meta ka dekretuar sot katër ministrat e ri të propozuar nga kryeminisri Rama. Ministra e dekretuar janë: Elva Margariti, Ministre E Kulturës, Besa Shahini, Ministre E Arsimit, Sportit Dhe...

E FUNDIT/ Meta merr vendimin, a ndryshoi mendim për Cakajn?

para 5 muajve - Albeu

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta ka vendosur mbrëmjen e sotme të dekretojë ministrat e rinj të propozuar nga Edi Rama . Por sërish nuk është dekretuar ministri i ri i Jashtëm, i propozuar nga Rama , Gent...

Gent Cakaj, ministri nga Kosova, i vetmi që nuk u dekretua nga Ilir Meta

para 5 muajve - Gazeta Monitor

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka dekretuar sot 4 ministrat e rinj të propozuar nga kryeministri Edi Rama. Kështu Anila Denaj, dekretohet në vend të Arben Ahmetajt si ministre e Financave dhe e Ekonomisë,...

Elva Margariti dekretohet si ministre e Kulturës

para 5 muajve - Koha Jone

Presidenti Ilir Meta ka dekretuar sot Elva Margariti, si ministre e Kulturës. Margariti do të zëvendësojë në këtë detyrë Mirela Kumbaron. Po sot Presidenti Ilir Meta ka dekretuar emërimin e Belinda Balluku,...

Dekretohet ministrja e re e Infrastrukturës, Belinda Balluku

para 5 muajve - Koha Jone

Presidenti Ilir Meta ka dekretuar emërimin e Belinda Balluku, Ministre E Infrastrukturës Dhe Energjisë, e cila zëvendëson Damian Gjiknurin. Gjithashtu, Presidenti ka dekretuar dhe ministren e re të Financave,...

Vizita e Ramës jep fryte, Meta dekreton disa ministra

para 5 muajve - Vizion Plus

Mbrëmjen e kësaj të mërkure kryeministri Edi Rama shkoi në presidence ku pati një takim me Ilir Metën. Në fokus të takimit ishte mbajtja pezull e mos lirimit nga detyra të Ministrit Bushati e po ashtu...

Presidenti Meta firmos dekretet për 4 ministra e rinj të Ramës, por nuk njërin e lë pezull

para 5 muajve - Sot News

Presidenti Ilir Meta sapo ka firmosur dekretet për 4 ministrat e rinj të propozuar nga Rama. Ai ka dekretuar Elva Margaritin, Ministre E Kulturës, Besa Shahini, Ministre e Arsimit, Sportit Dhe Rinisë,...

Presidenti dekreton ministrat e tjerë, “mbahet peng” Bushati

para 5 muajve - Gazeta Shqip

Presidenti i vendit, Ilir Meta ka dekretuar sot 4 ministrat e rinj të propozuar nga kryeministri Edi Rama. Kështu Anila Denaj, dekretohet në vend të Ahmetajt si ministre e Financave e Ekonomisë, Besa Shahini,...

Presidenti Meta dekreton katër ministra

para 5 muajve - Opinion

Presidenti Ilir Meta ka dekretuar ministrat e rinj të propozuar nga kryeministri Edi Rama. Kështu, kreu i shtetit ka dekretuar 4 ministrat e rinj, ndërsa nuk ka ende një vendim për Gent Cakajn, i propozuar...

Dekretohen 4 ministra të qeverisë

para 5 muajve - Shekulli

Presidenti i vendit Ilir Meta ka dekretuar 4 ministra, propozuar nga kryeministri Rama. Kështu, Meta ka dekretuar si ministra: 1-Belinda Balluku, Ministre e Infrastrukturës Dhe Energjisë. 2- Anila Denaj,...

LAJM I FUNDIT: Ilir Meta dekreton 4 ministra, por jo Gent Cakajn. Rama i shkon në zyrë

para 5 muajve - Gazeta Tema

Presidenti Ilir Meta ka dekretuar 4 ministrat e tjerë të rinj, të propozuar nga ana e kryeministrit Edi Rama. Ai ka dekretuar emrin e Anila Denajt si minister e Financave dhe Ekonomisë, Belinda Ballukun...

Dekretohen të gjithë ministrat, por jo edhe Gent Cakaj nga Kosova

para 5 muajve - Epoka e Re

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta,  ka firmosur dekretet për 4 ministrat e rinj të propozuar nga Rama. Ai ka dekretuar Elva Margaritin, Ministre E Kulturës, Besa Shahini, Ministre e Arsimit, Sportit Dhe...

Presidenti Meta dekreton katër ministra

para 5 muajve - Epoka e Re

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka dekretuar të mërkurën ministrat e rinj të propozuar nga kryeministri Edi Rama. Kështu Anila Denaj, dekretohet në vend të Arben Ahmetajt si ministre e Financave dhe...

Meta dekreton ministren e re të Financave

para 5 muajve - Gazeta Express

Mbrëmjen e sotme Presidenti Meta dekretoi emërimin e znj. Anila Denaj, Ministre e Financave dhe Ekonomisë. D E K R E T PËR EMËRIM MINISTRI Në mbështetje të nenit 93 dhe 98, pika 1 të Kushtetutës, me propozim...

Besa Shahini dekretohet ministre e Arsimit dhe Sportit

para 5 muajve - Koha Jone

Presidenti Ilir Meta ka dekretuar sot emërimin e Besa Shahinit, si Ministre e Arsimit, Sportit dhe Rinisë D E K R E T PËR EMËRIM MINISTRI Në mbështetje të nenit 93 dhe 98, pika 1 të Kushtetutës, me propozim...

Presidenti dekreton ministren e re të Financave, Anila Denaj

para 5 muajve - Koha Jone

Presidenti Meta dekretoi sot emërimin e znj. Anila Denaj, Ministre e Financave dhe Ekonomisë Anila Denaj zëvendëson në këtë detyrë Arben Ahmetajn. Gjithashtu, po sot Presidenti Ilir Meta ka dekretuar Besa...

E papritur/ Presidenti Meta dekreton 4 ministrat e rinj

para 5 muajve - Sot News

Presidenti Ilir Meta ka dekretuar sot katër ministrat e ri të propozuar nga kryeminisri Rama. Ministra e dekretuar janë: Elva Margariti, Ministre E Kulturës, Besa Shahini, Ministre E Arsimit, Sportit Dhe...

Presidenti Meta dekreton ministrat e rinj

para 5 muajve - Gazeta Shqip

Presidenti Ilir Meta ka dekretuar ministrat e rinj të propozuar nga kryeministri Edi Rama.

Presidenti dekreton ministren e të Financave, Anila Denaj

para 5 muajve - Koha Jone

Presidenti Meta dekretoi sot emërimin e znj. Anila Denaj, Ministre e Financave dhe Ekonomisë D E K R E T PËR EMËRIM MINISTRI Në mbështetje të nenit 93 dhe 98, pika 1 të Kushtetutës, me propozim të Kryeministrit,...

Analistët dhe qytetarët e mirëpresin vendimin e Ramës për ministrat kosovar

para 5 muajve - Albinfo

Emërimi i dy shtetasve të Kosovës në Ministrinë e Punëve të Jashtme dhe atë të Arsimit, Rinisë dhe Sportit në Qeverinë e Shqipërisë, ka ngjallur reagime pozitive te kosovarët. Njohësit e çështjeve politike...

Rama shkon në presidencë, mosdekretimi i ministrave në fokus

para 5 muajve - Vizion Plus

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka thirrur mbrëmjen e kësaj të mërkure në një takim Kryeministrin Edi Rama. Informacionet paraprake bëjnë me dije se në këtë takim do të diskutohet në lidhje me emrat...

Meta takim me Ramën në Presidencë

para 5 muajve - Vizion Plus

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka thirrur mbrëmjen e kësaj të mërkure në një takim Kryeministrin Edi Rama. Informacionet paraprake bëjnë me dije se në këtë takim do të diskutohet në lidhje me emrat...

Presidenti Meta dekreton katër ministrat e rinj

para 5 muajve - Lexo

Presidenti Ilir Meta ka dekretuar mbrëmjen e së mërkurës 4 emrat e ministrave të rinj të propozuar nga kryeministri Edi Rama. Në krye të Ministrisë së Financave dhe Ekonomisë do të vendoset Anila Denaj,...

Gent Cakaj, ministri nga Kosova, i vetmi që nuk u dekretua nga Ilir Meta

para 5 muajve - Periskopi

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka dekretuar sot 4 ministrat e rinj të propozuar nga kryeministri Edi Rama. Kështu Anila Denaj, dekretohet në vend të Arben Ahmetajt si ministre e Financave dhe e Ekonomisë,...

Meta: Po verifikohet integriteti

para 5 muajve - Flaka

Ngurrimin për të konfirmuar propozimet e kryeministrit Rama për ministra në kabinetin e tij, presidenti Meta e ka justifikuar me faktin se janë emra të rinj dhe figura të reja, për të cilët po bëhet detyra...

Meta dekreton katër ministra të tjerë, Cakaj ende ‘pezull’, Rama i shkon në zyrë

para 5 muajve - Java News

Presidenti Ilir Meta ka dekretuat pasditen e së mërkurës edhe katër ministra të tjerë. Bëhet fjalë për Anila Denajn, në krye te Financave dhe Ekonomisë; Si dhe emërimin e Besa Shahinit si ministre e Arsimit,...

Meta dekreton ministren e re të Financave

para 5 muajve - Lajm

Mbrëmjen e sotme Presidenti Meta dekretoi emërimin e znj. Anila Denaj, Ministre e Financave dhe Ekonomisë. D E K R E T PËR EMËRIM MINISTRI Në mbështetje të nenit 93 dhe 98, pika 1 të Kushtetutës, me propozim...

Meta dekreton katër ministra të tjerë, Cakaj ende ‘pezull’

para 5 muajve - Java News

Presidenti Ilir Meta ka dekretuat pasditen e së mërkurës edhe katër ministra të tjerë. Bëhet fjalë për Anila Denajn, në krye te Financave dhe Ekonomisë; Si dhe emërimin e Besa Shahinit si ministre e Arsimit,...

Meta dekreton ministrat e mbetur

para 5 muajve - Java News

Presidenti Ilir Meta ka dekretuat pasditen e së mërkurës edhe dy ministra të tjerë. Bëhet fjalë për Anila Denajn, në krye te Financave dhe Ekonomisë; Si dhe emërimin e Besa Shahinit si ministre e Arsimit,...

Meta dekreton katër ministrat e rinj, lë pezull kosovarin Cakaj

para 5 muajve - Te Sheshi

Presidenti Meta dekretoi mbrëmjen e së mërkurës katër ministrat e rinj të përzgjedhur nga Rama, duke e lënë sërish për “në fund” dekretimin e kosovarit Genti Cekaj në krye të diplomacisë, në vend të Ditmir...

Kosovarja dekretohet nga presidenti i Shqipërisë, si ministre e re e Arsimit

para 5 muajve - Arbresh

Mbrëmjen e sotme Presidenti Meta dekretoi emërimin e Besa Shahinit, si Ministre e Arsimit, Sportit dhe Rinisë. Kreu i shtetit ka dekretuar 4 ministrat e rinj, ndërsa nuk ka ende një vendim për Gent Cakajn,...

Meta dekreton ministrat e rinj, por jo edhe Gent Cakajn

para 5 muajve - Arbresh

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka dekretuar sot katër ministrat e rinj të propozuar nga kryeministri Edi Rama. Kështu Anila Denaj, dekretohet në vend të Arben Ahmetajt si ministre e Financave dhe e...

Meta sfidon Ramën me Bushatin, kryeministri s’mban më e i shkon në zyrë

para 5 muajve - LajmiFundit

Presidenti Ilir Meta ka dekretuar 4 ministrat e tjerë të rinj, të propozuar nga ana e kryeministrit Edi Rama. Ai ka dekretuar emrin e Anila Denajt si minister e Financave dhe Ekonomisë, Belinda Ballukun...

Vendimi misterioz i Ilir Metës – dekreton të gjithë ministrat e rinj, por jo edhe Gent Cakajn

para 5 muajve - Insajderi

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka dekretuar sot 4 ministrat e rinj të propozuar nga kryeministri Edi Rama. Kështu Anila Denaj, dekretohet në vend të Arben Ahmetajt si ministre e Financave dhe e Ekonomisë,...

Presidenti Meta dekreton 4 ministrat e rinj të Ramës (Emrat)

para 5 muajve - 24 ore

Presidenti i vendit, Ilir Meta ka dekretuar sot 4 ministrat e rinj të propozuar nga kryeministri Edi Rama. Kështu Anila Denaj, dekretohet në vend të Arben Ahmetajt si ministre e Financave dhe e Ekonomisë,...

Meta dekreton katër ministrat e rinj të Ramës, mbetet “peng” Ditmir Bushati

para 5 muajve - LajmiFundit

Ditën e sotme Presidenti Ilir Meta ka dekretuar e znj. Anila Denaj, Ministre e Financave. Rikujtojmë se ende Meta nuk ka dhënë firmën e tij për shkarkimin e ish-ministrit Bushati duke e mbajtur ende pezull....

Presidenti Meta dekreton emërimin e znj. Besa Shahini, Ministre e Arsimit, Sportit dhe Rinisë

para 5 muajve - Gazeta Telegraf

Presidenti Meta dekreton emërimin e znj. Besa Shahini, Ministre e Arsimit, Sportit dhe Rinisë D E K R E T PËR EMËRIM MINISTRI Në mbështetje të nenit 93 dhe 98, pika 1 të Kushtetutës, me propozim të Kryeministrit,...

Meta dekreton ministren e re të Ramës, ende nuk ka firmë për Bushatin

para 5 muajve - LajmiFundit

Ditën e sotme Presidenti Ilir Meta ka dekretuar e znj. Anila Denaj, Ministre e Financave. Rikujtojmë se ende Meta nuk ka dhënë firmën e tij për shkarkimin e ish-ministrit Bushati duke e mbajtur ende pezull....

Presidenti Meta dekreton emërimin e znj. Anila Denaj, Ministre e Financave dhe Ekonomisë

para 5 muajve - Gazeta Telegraf

Sot më 9 Janar 2019 Presidenti Meta dekreton emërimin e znj. Anila Denaj, Ministre e Financave dhe Ekonomisë D E K R E T PËR EMËRIM MINISTRI Në mbështetje të nenit 93 dhe 98, pika 1 të Kushtetutës, me...

“Rama 3″/Mosdekretimi i qeverisë dhe rasti Bushati, reagon Presidenti Meta

para 5 muajve - TV21

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta vendosi të mos dekretojë shkarkimin e ministrit të Jashtëm, Ditmir Bushati dhe futjen e 5 ministrave të rinj në kabinetin e qeverisë Rama, duke krijuar një precedentë...

Pas mbledhjes së qeverisë, ministrat në largim të shkujdesur (VIDEO+FOTO)

para 5 muajve - Koha Jone

Në pritje të dekreteve të Presidentit, Edi Rama i mblodhi sot të dy qeveritë në kryeministri. Ministrat e rinj ishin më seriozë në hyrje e dalje nga mbledhja, ndërsa të larguarit u shfaqën të çliruar nga...

Mosdekretimi i pasuesit të Bushatit, Meta: Po verifikohet integriteti

para 5 muajve - Koha.mk

Duke iu përgjigjur interesit të medies nga Kavaja, kreu i Shtetit shqiptar komentoi vendimin për të mos dekretuar shkarkimin e ministrit të Jashtëm, Ditmir Bushati, dhe zëvendësimin e tij me Genti Cakajn....

Fati i kryediplomatit të Shqipërisë në duart e njeriut më të korruptuar të Shqipërisë

para 5 muajve - Insajderi

Ilir Meta, presidenti i Shqipërisë, rrallëherë i bënë njerëzit për të qeshur. Më shumë i nxitë për të protestuar kundër pushtetit. Nuk shquhet shumë për sens humori. Por, është një deklaratë e tij që i...

Ideali i shqiptarëve dhe nevoja e hajnave

para 5 muajve - Koha News

Shkruan: Ajet Delaj, New York Kerkesa per ndryshime dhe permirsime eshte gjeja me normale ne nje shoqeri te lire dhe demokratike,  por tendenca per te manipuluar nga estabilishmenti politik i se shkuares...

Verifikim për kandidatët e propozuar si ministra

para 5 muajve - 24 ore

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka deklaruar se për të gjithë emrat e rinj që propozohen si ministra do të kryhet verifikimi i integritetit të tyre. Presidenti Meta i është përgjigjur sot në Kavajë...

Meta tregon nga çfarë varet dekretimi i ministrit kosovar të Shqipërisë

para 5 muajve - Insajderi

Pas ndryshimeve në kabinetin qeveritar, presidenti Ilir Meta ka reaguar në lidhje me mosdrekretimin e 5 ministrave te rinj të propozuar nga Rama, mes tyre edhe kosovarin Gent Cakajn. Ky i fundit është...

Cic-micet e kota të Ilir Metës

para 5 muajve - Gazeta Tema

Nga Dritan Hila Është hera e tretë që Ilir Meta në veshjen e presidentit të Republikës mpreh brirët me Edi Ramën. I pari ishte posti i drejtorit të SHISH, kur dekretimi i tij u vonua më shumë sesa një...

Cic-micet e kota të Ilir Metës

para 5 muajve - Java News

Nga Dritan Hila Është hera e tretë që Ilir Meta në veshjen e presidentit të Republikës mpreh brirët me Edi Ramën. I pari ishte posti i drejtorit të SHISH, kur dekretimi i tij u vonua më shumë sesa një...

Përplasja më e fortë Rama-Meta deri më sot

para 5 muajve - Java News

Nga Eduard Zaloshnja Në një republikë parlamentare si e jona, Presidenti i Republikës pothuaj nuk ka fare pushtet politik. Ai mund të kthejë një ligj mbrapsht në Parlament, por ky i fundit mund të vendosë...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK