http://kariera.mk

Para Kuvendit të Maqedonisë protestohet kundër ndryshimeve kushtetuese

para 6 muajve - Telegrafi

Për disa ditë me radhë para Kuvendit të Maqedonisë po zhvillohen protesta kundër ndryshimeve kushtetuese. Disa organizata të shoqërisë civile që kanë protestuar kundër ndryshimit të emrit kushtetues dhe...

Mickoski: Do ta bëjmë të pamundurën të ndërpresim ndryshimet kushtetuese

para 6 muajve - Iliria News

Kreu i VMRO-DPMNE-së Hristjan Mickoski tha se do të bëj gjithçka që të bllokojë procesin e ndryshimit të emrit. Ai para protestuesve të tubuar para Kuvendit tha se kryeministri Zaev e ka keqpërdorur faktorin...

Në pritje të seancës, ende pezull marrëveshja Zaev – Kasami

para 6 muajve - Ina

Vazhdojnë anulimet për nisjen e seancës për ndryshimet kushtetuese në Maqedoni. E njejta seancë, e nisur që nga dita e mërkurë (9 janar) ku pati fjalim kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev, sot edhe një...

Lëvizjet pro-ruse po pengojnë kalimin e marrëveshjes të Prespës

para 6 muajve - Albeu

Përpara Kuvendit të Maqedonisë paralelisht derisa pritet që të fillojë seanca për votimin e ndryshimeve kushtetuese, vazhdon protesta tanimë për të tretën ditë me radhë e lëvizjeve pro-ruse të cilat janë...

Lëvizjet pro-ruse vazhdojnë protestat para Kuvendit: Hiqni dorë nga ndryshimi i emrit

para 6 muajve - Ina

Përpara Kuvendit të Maqedonisë paralelisht derisa pritet që të fillojë seanca për votimin e ndryshimeve kushtetuese , vazhdon protesta tanimë për të tretën ditë me radhë e lëvizjeve pro-ruse të cilat janë...

Lëvizjet pro-ruse vazhdojnë protestat para Kuvendit: Hiqni dorë nga ndryshimi i emrit

para 6 muajve - Portalb

Përpara Kuvendit të Maqedonisë paralelisht derisa pritet që të fillojë seanca për votimin e ndryshimeve kushtetuese , vazhdon protesta tanimë për të tretën ditë me radhë e lëvizjeve pro-ruse të cilat janë...

VMRO-DPMNE: Zaev po ushtron presion mbi deputetët për të votuar ndryshimet kushtetuese

para 6 muajve - Zhurnal

Shkup, 11 janar - Pranimi i aktakuzës së rastit “Talir” nga Gjykata Penale, për VMRO-DPMNE-në, është edhe një tjetër dëshmi se Kryeministri Zoran Zaev po u bën presion deputetëve të partisë opozitare për...

Sërish shtyhet mbajtja e seancës për ndryshimet kushtetuese

para 6 muajve - Zhurnal

Shkup, 11 janar - Seanca për ndryshimet kushtetuese është shtyrë për në orën 15.00. Fillimisht, gjatë ditës së djeshme, seanca u shty për sot në orën 12.00, megjithatë edhe kësaj radhe ajo nuk filloi....

VMRO-DPMNE: Zaev po ushtron presion mbi deputetët për të votuar ndryshimet kushtetuese

para 6 muajve - Alsat-M

Pranimi i aktakuzës së rastit “Talir” nga Gjykata Penale, për VMRO-DPMNE-në, është edhe një tjetër dëshmi se Kryeministri Zoran Zaev po u bën presion deputetëve të partisë opozitare për të votuar ndryshimet...

Anulohet për në orën 15:00 mbledhja për ndryshimet kushtetuese në Kuvendin e Maqedonisë

para 6 muajve - Telegrafi

Vazhdojnë anulimet për nisjen e seancës për ndryshimet kushtetuese në Maqedoni, përcjell Telegrafi Maqedoni. E njejta seancë, e nisur që nga dita e mërkurë (9 janar) ku pati fjalim kryeministri i Maqedonisë,...

Ngërçi në Kuvend, Mickoski alarmon për presion brenda partisë së tij

para 6 muajve - TV21

Sot pasdite kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski thirri mbledhje të Komitetit Ekzekutiv dhe mbledhje të grupit të deputetëve të kësaj partie. Gjatë ditës së sotme ata do të mbajnë takime të vazdueshme...

Mickoski: Do ta bëjmë të pamundurën të ndërpresim ndryshimet kushtetuese

para 6 muajve - InfoShqip

Kreu i VMRO-DPMNE-së Hristjan Mickoski tha se do të bëj gjithçka që të bllokojë procesin e ndryshimit të emrit. Ai para protestuesve të tubuar para Kuvendit tha se kryeministri Zaev e ka keqpërdorur faktorin...

Seanca për ndryshimet kushtetuese është shtyrë për më vonë, ende nuk ka shumicë absolute

para 6 muajve - Portalb

12.30 – Seanca është shtyer për në orën 15. Kryeministri Zaev dhe Bilall Kasami i krahut të Lëvizjes Besa po zhvillojnë negociata dhe ende nuk ka marrëveshje. *******************************************************************...

Mickoski cakton seancë të Komitetit Ekzekutiv të OBRM-PDUKM-së

para 6 muajve - Telegrafi

Për sot pasdite, kryetari i OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski ka thirrur seancë të Komitetit Ekzekutiv të Partisë dhe takim me grupin parlamentar të OBRM-PDUKM-së. Gjatë ditës, ata do të mbajnë rregullisht...

Muki beson te Zaevi, Maqedoninë do ta çojmë në NATO dhe BE

para 6 muajve - Iliria News

Deputeti shqiptarë i LSDM-së, Muhamed Zekiri ka besim të plotë në liderin e tij maqedonas dhe njëherit edhe kryeministër, Zoran Zaev dhe thotë se se do ia dalin ata dy së bashku dhe Maqedoninë do ta anëtarësojnë...

Mickoski cakton seancë të Komitetit Ekzekutiv të VMRO-DPMNE-së

para 6 muajve - Tetova Sot

Për sot pasdite, kryetari i OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski ka thirrur seancë të Komitetit Ekzekutiv të Partisë dhe takim me grupin parlamentar të OBRM-PDUKM-së. Gjatë ditës, ata do të mbajnë rregullisht...

VMRO-DPMNE: Zaev po ushtron presion mbi deputetët për të votuar ndryshimet kushtetuese

para 6 muajve - Antpress

11 Janar 2019 / 13:28 Pranimi i aktakuzës së rastit “Talir” nga Gjykata Penale, për VMRO-DPMNE-në, është edhe një tjetër dëshmi se Kryeministri Zoran Zaev po u bën presion deputetëve të partisë opozitare...

Anulohet për në orën 15:00 mbledhja për ndryshimet kushtetuese në Kuvendin e Maqedonisë

para 6 muajve - Lajm

Vazhdojnë anulimet për nisjen e seancës për ndryshimet kushtetuese në Maqedoni. E njejta seancë, e nisur që nga dita e mërkurë (9 janar) ku pati fjalim kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev, sot edhe një...

Muki godet “forcat destruktive”: Maqedonia do të jetë anëtare e NATO-s dhe BE-së

para 6 muajve - Lajm

Deputeti i LSDM-së Muhamed Zekiri në profilin e tij në facebook ka shkruar se pavarësisht të gjitha gjërave, Maqedonia do të jetë anëtare e NATO-së dhe BE-së, transmeton Gazeta Lajm. “Pavarsishte gjitha...

Muki beson te Zaevi, Maqedoninë do ta çojmë në NATO dhe BE

para 6 muajve - AlbPortali

Deputeti shqiptarë i LSDM-së, Muhamed Zekiri ka besim të plotë në liderin e tij maqedonas dhe njëherit edhe kryeministër, Zoran Zaev dhe thotë se se do ia dalin ata dy së bashku dhe Maqedoninë do ta anëtarësojnë...

VMRO-DPMNE mesazh pushtetit: Ndaloni presionin gjyqësor!

para 6 muajve - Shenja

VMRO-DPMNE mund t’i lëshojë të gjitha institucionet përfshirë edhe parlamentin nëse pushteti vazhdon edhe më tej që nëpërmjet gjyqësorit të bëjë presion për ndryshim të kushtetuese, raporton SHENJA. Një...

Tentativë e re për votimin e ndryshimeve kushtetuese, mungon edhe një votë

para 6 muajve - InfoShqip

Pas tentativave të dështuara në dy ditët e kaluara, sot sërish do të ketë përpjekje për të votuar ndryshimet kushtetuese, transmeton Gazeta Lajm. Seanca që u anulua dje, është caktuar për në ora 12 të...

Seanca për emrin, pritet votimi i ndryshimeve Kushtetuese

para 6 muajve - Top Channel

Seanca e Parlamentit të Maqedonisë ku duhej të shqyrtoheshin propozim-amendamentet për ndryshimet kushtetuese, ishte caktuar te enjten, por nuk filloi as pas dy shtyrjeve nga kryetari i parlamentit, Talat...

Muki beson te Zaevi, Maqedoninë do ta çojmë në NATO dhe BE

para 6 muajve - Aktuale

Deputeti shqiptarë i LSDM-së, Muhamed Zekiri ka besim të plotë në liderin e tij maqedonas dhe njëherit edhe kryeministër, Zoran Zaev dhe thotë se se do ia dalin ata dy së bashku dhe Maqedoninë do ta anëtarësojnë...

Mickoski cakton seancë të Komitetit Ekzekutiv të VMRO-DPMNE-së

para 6 muajve - Lajm

Për sot pasdite, kryetari i VMRO-DPMNEsë, Hristijan Mickoski ka thirrur seancë të Komitetit Ekzekutiv të Partisë dhe takim me grupin parlamentar të VMRO-DPMNE-së. Gjatë ditës, ata do të mbajnë rregullisht...

Zekiri: Do të jemi pjesë e BE-së dhe NATO-s

para 6 muajve - Nezavisen

Deputeti shqiptar i LSDM-së, Muhamed Zekiri ka besim të plotë në liderin e tij maqedonas dhe njëherit edhe kryeministër, Zoran Zaev dhe thotë se se do ia dalin ata dy së bashku dhe Maqedoninë do ta anëtarësojnë...

Sërish shtyhet mbajtja e seancës për ndryshimet kushtetuese

para 6 muajve - Shenja

Seanca për ndryshimet kushtetuese është shtyrë për në orën 15.00. Fillimisht, gjatë ditës së djeshme, seanca u shty për sot në orën 12.00, megjithatë edhe kësaj radhe ajo nuk filloi. Pritet që të sigurohet...

Zekiri shfaqet me një postim, jep një lajm të rëndësishëm

para 6 muajve - Ina

Deputeti shqiptar i LSDM-së, Muhamed Zekiri ka besim të plotë në liderin e tij maqedonas dhe njëherit edhe kryeministër, Zoran Zaev dhe thotë se se do ia dalin ata dy së bashku dhe Maqedoninë do ta anëtarësojnë...

Milloshoski: VMRO-DPMNE nuk është fajtore për kërkesat e Besës

para 6 muajve - Aktuale

Deputeti Antonio Millososki në një intervistë për “RTVM” tha se partia e tij VMRO-DPMNE nuk mund të mbajë përgjegjësi për kërkesat nacionaliste dhe shantazhet e partive shqiptare. Ky konstatim i ish-ministrit...

LSDM: Mickoski dhe Baçev punojnë kundër interesave shtetërore

para 6 muajve - Telegrafi

Nga pati në pushtet LSDM kanë akuzuar se lideri i OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski po punon së bashku me Janko Baçev që Maqedonia mos të anëtarësohet në NATO dhe BE. “Të angazhuar për zbatimin e urdhrave...

Milloshoski: VMRO-DPMNE nuk është fajtore për kërkesat e Besës

para 6 muajve - Ina

Deputeti Antonio Millososki në një intervistë për “RTVM” tha se partia e tij OBRM-PDUKM nuk mund të mbajë përgjegjësi për kërkesat nacionaliste dhe shantazhet e partive shqiptare. Ky konstatim i ish-ministrit...

VMRO-DPMNE: Të zezat që i solli LSDM nuk mund të fshihen me shitjen e emrit

para 6 muajve - Aktuale

oran Zaev po punon kundër vullnetit të popullit, i cili u shpreh më 30 shtator, thuhet në komunikatën e sotme të VMRO-DPMNE-së. Nga VMRO konsiderojnë se populli publikisht tregoi se nuk pranon ndryshim...

Maqedoni, Zaev kërkon votat e lëvizjes “Besa”

para 6 muajve - Vizion Plus

Parlamenti në Maqedoni mblidhet sërish këtë të premte për të kaluar ndryshimet kushtetuese për emrin e ri të vendit. Por kryeministri Zaev nuk është ende i sigurte për 80 votat e nevojshme për miratimin...

Mickoski për DW: Nuk pres që deputet tjerë të VMRO-DPMNE-së të votojnë “pro”

para 6 muajve - Aktuale

Sot në mesditë pritet të fillon seanca për ndryshimet kushtetuese pasi që dje e njejta u anulua nga shkaku se ende nuk janë siguruar 2/3 e votave. Lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski nuk pret deputet...

Muki beson te Zaevi, Maqedoninë do ta çojmë në NATO dhe BE

para 6 muajve - Fakti Ditor

Deputeti shqiptarë i LSDM-së, Muhamed Zekiri ka besim të plotë në liderin e tij maqedonas dhe njëherit edhe kryeministër, Zoran Zaev dhe thotë se se do ia dalin ata dy së bashku dhe Maqedoninë do ta anëtarësojnë...

Drithërima në Maqedoni, VMRO-DPMNE dhe Kasami nuk e japin votën historike

para 6 muajve - Albeu

Ndryshimet kushtetuese në fazën e tretë dhe finale përsëri janë përpara debuptetëve në kuadër të seancës së 75-të, pasi që dje u shty për sot në orën 12:00. Kjo është përpjekja e tretë që të fillojë seanca...

Në Maqedoni problem për votat e ndryshimeve kushtetuese

para 6 muajve - Java News

Seanca e Parlamentit të Maqedonisë e caktuar për të enjten ku duhej të shqyrtoheshin propozim-amendamentet për ndryshimet kushtetuese nuk filloi as pas dy shtyrjeve gjatë ditës nga kryetari i parlamentit,...

Mickoski për DW: Nuk pres që deputet tjerë të VMRO-DPMNE-së të votojnë "pro"

para 6 muajve - Zhurnal

Shkup, 11 janar - Sot në mesditë pritet të fillon seanca për ndryshimet kushtetuese pasi që dje e njejta u anulua nga shkaku se ende nuk janë siguruar 2/3 e votave, transmeton Zhurnal. Lideri i VMRO-DPMNE-së,...

Milloshoski: OBRM-PDUKM nuk është fajtore për kërkesat e Besës

para 6 muajve - Telegrafi

Deputeti Antonio Millososki në një intervistë për “RTVM” tha se partia e tij OBRM-PDUKM nuk mund të mbajë përgjegjësi për kërkesat nacionaliste dhe shantazhet e partive shqiptare. Ky konstatim i ish-ministrit...

Zaev edhe sot do të përpiqet ta bind Kasamin për të votuar “për” ndryshimet kushtetuese

para 6 muajve - Portalb

Ndryshimet kushtetuese në fazën e tretë dhe finale përsëri janë përpara debuptetëve në kuadër të seancës së 75-të, pasi që dje u shty për sot në orën 12:00. Kjo është përpjekja e tretë që të fillojë seanca...

Vazhdon sot seanca për ndryshimet kushtetuese

para 6 muajve - Iliria News

Kryeministri Zaev dhe Besa e Kasamit nuk arritën t’i tejkalojnë dallimet rreth kërkesave të tyre. Jozyrtarisht mësohet se problem për mos arritjen e marrëveshjes është mos futja e gjuhës shqipe në Ligjin...

VMRO-DPMNE: Të zezat që i solli LSDM nuk mund të fshihen me shitjen e emrit

para 6 muajve - Zhurnal

Shkup, 11 janar - Zoran Zaev po punon kundër vullnetit të popullit, i cili u shpreh më 30 shtator, thuhet në komunikatën e sotme të VMRO-DPMNE-së, përcjell Zhurnal. Nga VMRO konsiderojnë se populli publikisht...

Tentativë e re për votimin e ndryshimeve kushtetuese, mungon edhe një votë

para 6 muajve - Lajm

Pas tentativave të dështuara në dy ditët e kaluara, sot sërish do të ketë përpjekje për të votuar ndryshimet kushtetuese, transmeton Gazeta Lajm. Seanca që u anulua dje, është caktuar për në ora 12 të...

Milloshoski: VMRO-DPMNE nuk është fajtore për kërkesat e Besës

para 6 muajve - Tetova Sot

Deputeti Antonio Millososki në një intervistë për “RTVM” tha se partia e tij OBRM-PDUKM nuk mund të mbajë përgjegjësi për kërkesat nacionaliste dhe shantazhet e partive shqiptare. Ky konstatim i ish-ministrit...

Vazhdon sot seanca për ndryshimet kushtetuese

para 6 muajve - Indeks.mk

Ndryshimet kushtetuese në fazën e tretë dhe finale sot sërish para deputetëve në Kuvend në suaza të seancës së 75-të, prejse dje seanca e caktuar ishte anuluar dhe ricaktuar për sot në orën 12:00. Kryeministri...

A do të sigurohen sot votat për ndryshimin e emrit të Maqedonisë?

para 6 muajve - Pa censure

Seanca e Parlamentit të Maqedonisë ku duhej të shqyrtoheshin propozim-amendamentet për ndryshimet kushtetuese, ishte caktuar te enjten, por nuk filloi as pas dy shtyrjeve nga kryetari i parlamentit, Talat...

OBRM-PDUKM: Zaev në mënyrë të dhunshme po ndryshon emrin e Maqedonisë

para 6 muajve - Telegrafi

Nga partia opozitare OBRM-PDUKM akuzojnë kryeministrin Zoran Zaev për ndryshim të dhunshëm të emrit të Maqedonisë dhe se ai këtë e bënë vetëm që të mbajë pushtetin. “Zoran Zaev po shkon kundër vullnetit...

Milloshoski: VMRO-DPMNE nuk është fajtore për kërkesat e Besës

para 6 muajve - Lajm

Deputeti Antonio Millososki në një intervistë për “RTVM” tha se partia e tij OBRM-PDUKM nuk mund të mbajë përgjegjësi për kërkesat nacionaliste dhe shantazhet e partive shqiptare. Ky konstatim i ish-ministrit...

Muki beson te Zaevi, Maqedoninë do ta çojmë në NATO dhe BE

para 6 muajve - Pa censure

Deputeti shqiptarë i LSDM-së, Muhamed Zekiri ka besim të plotë në liderin e tij maqedonas dhe njëherit edhe kryeministër, Zoran Zaev dhe thotë se se do ia dalin ata dy së bashku dhe Maqedoninë do ta anëtarësojnë...

Muki beson te Zaevi, Maqedoninë do ta çojmë në NATO dhe BE

para 6 muajve - Tetova Sot

Deputeti shqiptarë i LSDM-së, Muhamed Zekiri ka besim të plotë në liderin e tij maqedonas dhe njëherit edhe kryeministër, Zoran Zaev dhe thotë se se do ia dalin ata dy së bashku dhe Maqedoninë do ta anëtarësojnë...

Zaev edhe sot do të përpiqet ta bind Kasamin për të votuar “për” ndryshimet kushtetuese

para 6 muajve - Lajm

Ndryshimet kushtetuese në fazën e tretë dhe finale përsëri janë përpara debuptetëve në kuadër të seancës së 75-të, pasi që dje u shty për sot në orën 12:00. Kjo është përpjekja e tretë që të fillojë seanca...

Vazhdon sot seanca për ndryshimet kushtetuese

para 6 muajve - Zhurnal

Shkup, 11 janar - Kryeministri Zaev dhe Besa e Kasamit nuk arritën t’i tejkalojnë dallimet rreth kërkesave të tyre. Jozyrtarisht mësohet se problem për mos arritjen e marrëveshjes është mos futja e gjuhës...

Ndryshimet kushtetuese në fazë finale sërish në seancë

para 6 muajve - Koha.mk

Shkup, 11 janar – Ndryshimet kushtetuese në fazën e tretë dhe finale sot sërish para deputetëve në Kuvend në suaza të seancës së 75-të, prejse dje seanca e caktuar ishte anuluar dhe ricaktuar për sot në...

Mickoski: Do ta bëjmë të pamundurën të ndërpresim ndryshimet kushtetuese

para 6 muajve - Tetova Sot

Kreu i VMRO-DPMNE-së Hristjan Mickoski tha se do të bëj gjithçka që të bllokojë procesin e ndryshimit të emrit. Ai para protestuesve të tubuar para Kuvendit tha se kryeministri Zaev e ka keqpërdorur faktorin...

Milloshoski: Ne nuk mbajmë përgjegjësi për kërkesat dhe shantazhet nacionaliste të partive shqiptare

para 6 muajve - InfoMagazin

Deputeti Antonio Millososki në një intervistë për “RTVM” tha se partia e tij VMRO-DPMNE nuk mund të mbajë përgjegjësi për kërkesat nacionaliste dhe shantazhet e partive shqiptare. Ky konstatim i ish-ministrit...

Mickoski për DW: Nuk pres që deputet tjerë të VMRO-DPMNE-së të votojnë “pro”

para 6 muajve - Pa censure

Sot në mesditë pritet të fillon seanca për ndryshimet kushtetuese pasi që dje e njejta u anulua nga shkaku se ende nuk janë siguruar 2/3 e votave. Lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski nuk pret deputet...

Vazhdon sot seanca për ndryshimet kushtetuese

para 6 muajve - Tetova Sot

Kryeministri Zaev dhe Besa e Kasamit nuk arritën t’i tejkalojnë dallimet rreth kërkesave të tyre. Jozyrtarisht mësohet se problem për mos arritjen e marrëveshjes është mos futja e gjuhës shqipe në Ligjin...

Zaev mosmarrëveshje me lëvizjen BESA, i duhen 80 votat për ndryshimet kushtetuese

para 6 muajve - Java News

Parlamenti i Maqedonisë do të vijojë sot në mesditë seancën për fazën përfundimtare të ndryshimeve kushtetuese për çështjen e emrit. Seanca u shty edhe të enjten, pasi kryeministri Zoran Zaev nuk i ka...

Kuvendi maqedonas para një votimi historik, opozita kërcënon Zaevin

para 6 muajve - Te Sheshi

Asambleja maqedonase duhet të votojë sot për ndryshimet në Kushtetutë, të cilat sipas Marrëveshjes së Prespës me Greqinë parashikojnë një ndryshim në emrin e shtetit në Republikën e Maqedonisë Veriore....

Vazhdon sot seanca për ndryshimet kushtetuese

para 6 muajve - Telegrafi

Kryeministri Zaev dhe Besa e Kasamit nuk arritën t’i tejkalojnë dallimet rreth kërkesave të tyre. Jozyrtarisht mësohet se problem për mos arritjen e marrëveshjes është mos futja e gjuhës shqipe në Ligjin...

VMRO-DPME: Zaev në mënyrë të dhunshme po ndryshon emrin e Maqedonisë

para 6 muajve - Lajm

Nga partia opozitare OBRM-PDUKM akuzojnë kryeministrin Zoran Zaev për ndryshim të dhunshëm të emrit të Maqedonisë dhe se ai këtë e bënë vetëm që të mbajë pushtetin. “Zoran Zaev po shkon kundër vullnetit...

Tentativë e re për votimin e ndryshimeve kushtetuese, mungon edhe një votë

para 6 muajve - Fol

Pas tentativave të dështuara në dy ditët e kaluara, sot sërish do të ketë përpjekje për të votuar ndryshimet kushtetuese, transmeton Gazeta Lajm. Seanca që u anulua dje, është caktuar për në ora 12 të...

Mickoski: Do ta bëjmë të pamundurën të ndërpresim ndryshimet kushtetuese

para 6 muajve - Fol

Kreu i VMRO-DPMNE-së Hristjan Mickoski tha se do të bëj gjithçka që të bllokojë procesin e ndryshimit të emrit. Ai para protestuesve të tubuar para Kuvendit tha se kryeministri Zaev e ka keqpërdorur faktorin...

Parlamenti voton ndryshimet e rëndësishme kushtetuese, ç’pritet të ndodhë sot

para 6 muajve - Sot News

Ditën e sotme pritet të mblidhet Kuvendi, ku do të diskutohen disa ndryshime të rëndësishme kushtetuese. Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev, dhe Lëvizja Besa e Bilall Kasamit nuk arritën t’i tejkalojnë...

Mickoski: Do ta bëjmë të pamundurën të ndërpresim ndryshimet kushtetuese

para 6 muajve - Aktuale

Kreu i VMRO-DPMNE-së Hristjan Mickoski tha se do të bëj gjithçka që të bllokojë procesin e ndryshimit të emrit. Ai para protestuesve të tubuar para Kuvendit tha se kryeministri Zaev e ka keqpërdorur faktorin...

Xhaferi: Askush s’po mbahet i mbyllur në Kuvend, shpifje

para 6 muajve - Gazeta Observer

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë,  Talat Xhaferi i përgënjeshtron në mënyrën më të ashpër informatat e deklaruara nga lideri i Maqedonisë së Bashkuar, Janko Baçev se përfaqësues të ambasadës...

A do të arrihet sot marrëveshje midis Kasamit dhe Zaevit?

para 6 muajve - InfoMagazin

Kryetari i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami përkrahjen e tij për ndryshimet kushtetuese e kushtëzon me pranimin e amendamenteve të tyre. Sot, ndryshimet kushtetuese janë në fazën e tretë dhe përsëri janë përpara...

Vazhdon sot seanca për ndryshimet kushtetuese

para 6 muajve - Alsat-M

Kryeministri Zaev dhe Besa e Kasamit nuk arritën t’i tejkalojnë dallimet rreth kërkesave të tyre. Jozyrtarisht mësohet se problem për mos arritjen e marrëveshjes është mos futja e gjuhës shqipe në Ligjin...

Vazhdon sot finalja për ndryshimet kushtetuese, ende nuk ka marrëveshje

para 6 muajve - Aktuale

Në mungesë të marrëveshjes midis Lwvizjes BESA dhe kryeministrit Zoran Zaev si dhe sigurimit të 80 votave të deputetëve, Kuvendi ka shtyer seancën për ndryshimet kushtetuese për emrin Maqedonia e Veriut....

Mickoski: Do ta bëjmë të pamundurën të ndërpresim ndryshimet kushtetuese

para 6 muajve - Lajm

Kreu i VMRO-DPMNE-së Hristjan Mickoski tha se do të bëj gjithçka që të bllokojë procesin e ndryshimit të emrit. Ai para protestuesve të tubuar para Kuvendit tha se kryeministri Zaev e ka keqpërdorur faktorin...

Vazhdon sot seanca për ndryshimet kushtetuese

para 6 muajve - Lajm

Kryeministri Zaev dhe Besa e Kasamit nuk arritën t’i tejkalojnë dallimet rreth kërkesave të tyre. Jozyrtarisht mësohet se problem për mos arritjen e marrëveshjes është mos futja e gjuhës shqipe në Ligjin...

“Zaev është kundër vullnetit të popullit, ai e ndryshon emrin e shtetit në mënyrë të dhunshme”

para 6 muajve - InfoMagazin

Nga partia opozitare VMRO-DPMNE akuzojnë kryeministrin Zoran Zaev për ndryshim të dhunshëm të emrit të Maqedonisë dhe se ai këtë e bënë vetëm që të mbajë pushtetin. “Zoran Zaev po shkon kundër vullnetit...

Zaevi nuk i ka as 61 vota për amendamentet e Selës

para 6 muajve - Pa censure

Shqyrtimi i amendamenteve të Aleancës për Shqiptarët, të cilat u pranuan nga kryeministri Zoran Zaev në takimin e fundit me liderit e ASH-së, Ziadin Sela, do të vijojë në ora 15, ndërkohë që deputetët...

Vazhdon sot seanca për ndryshimet kushtetuese

para 6 muajve - Antpress

11 Janar 2019 / 7:58 Kryeministri Zaev dhe Besa e Kasamit nuk arritën t’i tejkalojnë dallimet rreth kërkesave të tyre. Jozyrtarisht mësohet se problem për mos arritjen e marrëveshjes është mos futja e...

Vazhdon sot seanca për ndryshimet kushtetuese në Maqedoni

para 6 muajve - KosovaPress

Jozyrtarisht mësohet se problem për mos arritjen e marrëveshjes është mos futja e gjuhës shqipe në Ligjin Kushtetues. Nga Besa thonë se presin përgjigjen e kryeministrit Zaev. Megjithëse marrëveshja vështirë...

Sot pritet të vazhdoj seanca për ndryshimet kushtetuese

para 6 muajve - Shenja

Për sot në mesditë është caktuar seanca plenare për ndryshimet kushtetuese. Debati që duhej të fillojë të mërkurën disa herë është prolonguar. Seanca plenare e caktuar për dje në mesditë, fillimisht u...

Parlementi maqedonas voton ndryshimet kushtetuese, ç’pritet të ndodh sot

para 6 muajve - Gazeta Telegraf

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev, dhe Lëvizja Besa e Bilall Kasamit nuk arritën t’i tejkalojnë dallimet rreth kërkesave të tyre. Jo zyrtarisht mësohet se problem për mos arritjen e marrëveshjes është...

Sot vazhdon finalja për ndryshimet kushtetuese, ende nuk ka marrëveshje

para 6 muajve - InfoMagazin

Në mungesë të marrëveshjes midis Lëvizjes BESA dhe kryeministrit Zoran Zaev si dhe sigurimit të 80 votave të deputetëve, Kuvendi ka shtyer seancën për ndryshimet kushtetuese për emrin Maqedonia e Veriut....

Vazhdon sot finalja për ndryshimet kushtetuese, ende nuk ka marrëveshje

para 6 muajve - Ina

Në mungesë të marrëveshjes midis Lwvizjes BESA dhe kryeministrit Zoran Zaev si dhe sigurimit të 80 votave të deputetëve, Kuvendi ka shtyer seancën për ndryshimet kushtetuese për emrin Maqedonia e Veriut,...

Mickoski: Do ta bëjmë të pamundurën të ndërpresim ndryshimet kushtetuese

para 6 muajve - Ina

Kreu i VMRO-DPMNE-së Hristjan Mickoski tha se do të bëj gjithçka që të bllokojë procesin e ndryshimit të emrit. Ai para protestuesve të tubuar para Kuvendit tha se kryeministri Zaev e ka keqpërdorur faktorin...

Në Maqedoni s’ka siguri se do të arrihen votat e nevojshme për votimin e ndryshimeve kushtetuese

para 6 muajve - Koha.net

Seanca e Parlamentit të Maqedonisë e caktuar për të enjten ku duhej të shqyrtoheshin propozim-amendamentet për ndryshimet kushtetuese nuk filloi as pas dy shtyrjeve gjatë ditës nga kryetari i parlamentit,...

Kushti i Kasamit, ende s’dihet a do të bëhet Maqedonia pjesë e NATO & BE ose mbetet në izolim me sy nga Rusia

para 6 muajve - Portalb

Ende nuk dihet çfarë do të ndodhë me Maqedoninë, a do të bëhet pjesë e NATO-s dhe BE-së apo do të mbetet në izolim dhe me sy nga Rusia. Ka mbetur edhe pak kohë deri në afatin e fundit që parashikoi kryeparlamentari...

Xhaferi: Në Kuvend secili deputet vendos vet dhe nuk ka presione

para 6 muajve - Aktuale

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë, Talat Xhaferi i përgënjeshtron në mënyrën më të ashpër informatat e deklaruara nga lideri i Maqedonisë së Bashkuar, Janko Baçev se përfaqësues të ambasadës...

LSDM: U paraqit anti-perëndimori Gruevski

para 6 muajve - Alsat-M

LSDM nëpërmjet një kumtese reagon ndaj statusit të publikuar të ish-kryeministrit Nikolla Gruevski. “U paraqit agjenti anti-perëndimori Nikolla Gruevski, ju dha komandë ushtarëve të tij, Mickoski dhe Baçev...

Kushti i Kasamit, ende s’dihet a do të bëhet Maqedonia pjesë e NATO & BE ose mbetet në izolim me sy nga Rusia

para 6 muajve - Lajm

Ende nuk dihet çfarë do të ndodhë me Maqedoninë, a do të bëhet pjesë e NATO-s dhe BE-së apo do të mbetet në izolim dhe me sy nga Rusia. Ka mbetur edhe pak kohë deri në afatin e fundit që parashikoi kryeparlamentari...

Kushti i Kasamit, ende s’dihet a do të bëhet Maqedonia pjesë e NATO & BE ose mbetet në izolim me sy nga Rusia

para 6 muajve - Flaka

Ende nuk dihet çfarë do të ndodhë me Maqedoninë, a do të bëhet pjesë e NATO-s dhe BE-së apo do të mbetet në izolim dhe me sy nga Rusia. Ka mbetur edhe pak kohë deri në afatin e fundit që parashikoi kryeparlamentari...

Ky është kushti i Lëvizjes Besa, nëse nuk pranohet nuk do të votojnë për ndryshimet kushtetuese

para 6 muajve - Portalb

Shtyrja e seancës plenare për ndryshmet kushtetuese bëhet për shkak kushteve t’i cilat Lëvizja Besa kërkon të plotësohen. Sipas infomatave të TV 21 , Zaevit i mungon edhe një votë për 2/3 e shumicës. Ngërçi...

S’ka marrëveshje me BESËN, Zaevi në kërkim të një deputeti?!

para 6 muajve - Ina

Shtyrja e seancës plenare për ndryshmet kushtetuese bëhet për shkak kushteve t’i cilat Lëvizja Besa me krzetar Bilall Kasami kërkon të plotësohen. Sipas infomatave të TV 21, Zaevit i mungon edhe një votë...

S’ka marrëveshje me BESËN, Zaevi po kërkon një deputet?

para 6 muajve - InfoShqip

Shtyrja e seancës plenare për ndryshmet kushtetuese bëhet për shkak kushteve t’i cilat Lëvizja Besa me krzetar Bilall Kasami kërkon të plotësohen. Sipas infomatave të TV 21, Zaevit i mungon edhe një votë...

Maqedoni, dështon edhe sot seanca plenare për ndryshimet kushtetuese

para 6 muajve - Klan Kosova

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev, dhe Lëvizja Besa e Bilall Kasamit nuk arritën t’i tejkalojnë dallimet rreth kërkesave të tyre. Jo zyrtarisht mësohet se problem për mos arritjen e marrëveshjes është...

LSDM: U paraqit anti-perëndimori Gruevski

para 6 muajve - Antpress

10 Janar 2019 / 21:48 LSDM nëpërmjet një kumtese reagon ndaj statusit të publikuar të ish-kryeministrit Nikolla Gruevski. “U paraqit agjenti anti-perëndimori Nikolla Gruevski, ju dha komandë ushtarëve...

Dështoi edhe sot seanca plenare për ndryshimet kushtetuese

para 6 muajve - 24 ore

Kryeministri Zaev dhe Besa e Kasamit nuk arritën t’i tejkalojnë dallimet rreth kërkesave të tyre. Jozyrtarisht mësohet se problem për mos arritjen e marrëveshjes është mos futja e gjuhës shqipe në Ligjin...

Seanca kuvendore për ndryshimet kushtetuese është ricaktuar për nesër

para 6 muajve - Iliria News

Seanca kuvendore në të cilën duhej të fillojë faza e tretë dhe e fundit e ndryshimeve kushtetuese sipas Marrëveshjes së Prespës është ricaktuar për nesër në orën 12. Fillimisht seanca sot duhej të mbahej...

Xhaferi: Çdo deputet vendos vetë në Parlament dhe nuk ka presione

para 6 muajve - Flaka

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë, Talat Xhaferi, kundërshton fuqishëm të dhënat e paraqitura nga udhëheqësi i “Maqedonisë së Bashkuar”, Janko Baçev, se përfaqësuesit e ambasadës amerikane,...

Xhaferi: Në Kuvend secili deputet vendos vet dhe nuk ka presione

para 6 muajve - Tetova Sot

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë, Talat Xhaferi i përgënjeshtron në mënyrën më të ashpër informatat e deklaruara nga lideri i Maqedonisë së Bashkuar, Janko Baçev se përfaqësues të ambasadës...

LSDM: U paraqit agjenti anti-perëndimor Gruevski, u dha udhëzime pionëve Mickovski dhe Baçev

para 6 muajve - Flaka

Agjenti anti-perëndim Nikolla Gruevski u paraqit, u shkroi komandat pionëve të tij, Mickoski dhe Bachev kundër Maqedonisë, thuhet në reagimin e LSDM-së, pas prononcimit në Facebook gjatë ditës së sotme...

Protestuesit kundër ndryshimit të emrit, “S’na e ndryshoi emrin Turqia, s’do ta ndryshojë as Zaevi”

para 6 muajve - RTV 21

Protestat para Kuvendit në Maqedoni vazhduan edhe sot Protestuesit thonë se ndryshimi i emrit dhe kushtetutës është diçka e pa pranueshme, ata thonë se asgjë nuk mund të jetë më e vlefshme për ta, sesa...

Kryeparlamentari Xhaferi: Në Parlament secili deputet vendos vetëm dhe pa presion

para 6 muajve - Zhurnal

Shkup, 10 janar – Kryeparlamentari Xhaferi demanton informacionet e dhëna nga Janko Bacev se përfaqësues të ambasadës amerikane me urdhër të ambasadorit Bejli mbajnë të mbyllur në parlament tre deputet....

S’ka marrëveshje me BESËN, Zaevi po kërkon një deputet?

para 6 muajve - Pa censure

Shtyrja e seancës plenare për ndryshmet kushtetuese bëhet për shkak kushteve t’i cilat Lëvizja Besa me krzetar Bilall Kasami kërkon të plotësohen. Sipas infomatave të TV 21, Zaevit i mungon edhe një votë...

Mickoski: Bëhet pazar me emrin dhe identitetin

para 6 muajve - Koha.mk

Shkup, 10 janar – Në skenë të hapur bëhet ky pazar me emrin dhe identitetin, si në tezgë, si në pazar ilegal. Zaevi pranoi se ky votim këtu varet vetëm nga rastet gjyqësore. A ka mirënjohje më të madhe...

Seanca kuvendore për ndryshimet kushtetuese është ricaktuar për nesër

para 6 muajve - Aktuale

Seanca kuvendore në të cilën duhej të fillojë faza e tretë dhe e fundit e ndryshimeve kushtetuese sipas Marrëveshjes së Prespës është ricaktuar për nesër në orën 12. Fillimisht seanca sot duhej të mbahej...

Seanca për ndryshimet kushtetuese anulohet për ditën e nesërme

para 6 muajve - Zhurnal

Shkup, 10 janar - Seanca për ndryshimet kushtetuese nuk arriti të mbahet pas disa përpjekjeve dhe ricaktimeve. Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi, konfirmoi se seanca për ndryshimet kushtetuese është caktuar...

Sërish shtyhet seanca për ndryshimet kushtetuese

para 6 muajve - Zhurnal

Shkup, 10 janar - Sërish është shtyrë seanca për ndryshimet kushtetuese. Kësaj radhe pritet që e njëjta të mbahet në orën 17.00. Fillimisht seanca ishte paralajmëruar për në orën 13.00, më pas në orën...

Mickoski: Do ta bëjmë të pamundurën të ndërpresim ndryshimet kushtetuese

para 6 muajve - Zhurnal

Shkup, 10 janar - Kreu i VMRO-DPMNE-së Hristjan Mickoski tha se do të bëj gjithçka që të bllokojë procesin e ndryshimit të emrit. Ai para protestuesve të tubuar para Kuvendit tha se kryeministri Zaev e...

Zaev: Nëse nuk ka shumicë do mbledh Këshillin qendrorë të partisë

para 6 muajve - Zhurnal

Shkup, 10 janar - Numri i deputetëve të cilët do t’i përkrahin ndryshimet kushtetuese do të dihet gjatë momentit të votimit. Kështu ka deklaruar kryeministri Zoran Zaev, duke shtuar se kjo do të shihet...

Kasami nuk lëshon pe, shtyhet për nesër seanca për ndryshimet kushtetuese

para 6 muajve - Lajm

Seanca për ndryshimet kushtetuese për emrin edhe pas shumë tentimeve nuk do të mbahet sot dhe se është vendosur që të vazhdojë ditën e nesërme. Lajmi është konfirmuar edhe nga kryeparlamentari Talat Xhaferi,...

Seanca kuvendore për ndryshimet kushtetuese është ricaktuar për nesër.

para 6 muajve - Lajm

Seanca kuvendore në të cilën duhej të fillojë faza e tretë dhe e fundit e ndryshimeve kushtetuese sipas Marrëveshjes së Prespës është ricaktuar për nesër në orën 12. Fillimisht seanca sot duhej të mbahej...

Seanca e Parlamentit për ndryshimet kushtetuese është ricaktuar për nesër në orën 12

para 6 muajve - Koha.mk

Shkup, 10 janar – Seanca e Parlamentit në të cilën duhej të fillojë faza e tretë dhe e fundit e ndryshimeve kushtetuese sipas Marrëveshjes së Prespës është ricaktuar për nesër në orën 12, njofton Koha....

LSDM: Frikacaku Gruevski, shefi i Mickoskit, Baçev dhe Ivanov, ndan urdhra nëpër rrjetet sociale

para 6 muajve - Koha.mk

Shkup, 10 janar – Është paraqitur agjenti antiperëndimor Nikolla Gruevski, u ka shënuar komanda pionëve të tij, Mickoski dhe Baçev kundër Maqedonisë, kështu thonë nga partia e kryeministrit Zaev, LSDM,...

Mickoski: Në skenë të hapur bëhet pazar me emrin dhe identitetin

para 6 muajve - Aktuale

Në skenë të hapur bëhet ky pazar me emrin dhe identitetin, si në tezgë, si në pazar ilegal. Zaevi pranoi se ky votim këtu varet vetëm nga rastet gjyqësore. A ka mirënjohje më të madhe se kjo, jo vetëm...

Mickoski: Do ta bëjmë të pamundurën të ndërpresim ndryshimet kushtetuese

para 6 muajve - Alsat-M

Kreu i VMRO-DPMNE-së Hristjan Mickoski tha se do të bëj gjithçka që të bllokojë procesin e ndryshimit të emrit. Ai para protestuesve të tubuar para Kuvendit tha se kryeministri Zaev e ka keqpërdorur faktorin...

Mickoski: Do ta bëjmë të pamundurën të ndërpresim ndryshimet kushtetuese

para 6 muajve - AlbPortali

Kreu i VMRO-DPMNE-së Hristjan Mickoski tha se do të bëj gjithçka që të bllokojë procesin e ndryshimit të emrit. Ai para protestuesve të tubuar para Kuvendit tha se kryeministri Zaev e ka keqpërdorur faktorin...

LSDM: U paraqit agjenti anti-perëndimor Gruevski

para 6 muajve - Telegrafi

LSDM nëpërmjet një kumtese reagon ndaj statusit të publikuar të ish-kryeministrit Nikolla Gruevski. “U paraqit agjenti anti-perëndimor Nikolla Gruevski, ju dha komandë ushtarëve të tij, Mickoski dhe Baçev...

Mickoski: Do ta bëjmë të pamundurën të ndërpresim ndryshimet kushtetuese

para 6 muajve - Fakti Ditor

Kreu i VMRO-DPMNE-së Hristjan Mickoski tha se do të bëj gjithçka që të bllokojë procesin e ndryshimit të emrit. Ai para protestuesve të tubuar para Kuvendit tha se kryeministri Zaev e ka keqpërdorur faktorin...

Mickoski: Zaev u betua se nuk do ta ndryshojë Kushtetutën

para 6 muajve - InfoMagazin

Lideri i OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski sot para protestuesve tha se është kundër ndryshimeve kushtetuese dhe se Zaev po kërcënon deputetët. “E di se disa prej jush ndjehen të dëshpëruar me atë se...

Mickoski: Do ta bëjmë të pamundurën të ndërpresim ndryshimet kushtetuese

para 6 muajve - Tetova Sot

Kreu i VMRO-DPMNE-së Hristjan Mickoski tha se do të bëj gjithçka që të bllokojë procesin e ndryshimit të emrit. Ai para protestuesve të tubuar para Kuvendit tha se kryeministri Zaev e ka keqpërdorur faktorin...

LSDM: U paraqit anti-perëndimor Gruevski

para 6 muajve - Arbresh

LSDM nëpërmjet një kumtese reagon ndaj statusit të publikuar të ish-kryeministrit Nikolla Gruevski. “U paraqit agjenti anti-perëndimor Nikolla Gruevski, ju dha komandë ushtarëve të tij, Mickoski dhe Baçev...

Protestuesit kundër ndryshimit të emrit, “S’na e ndryshoi emrin Turqia, s’do ta ndryshojë as Zaevi”

para 6 muajve - TV21

Protestat para Kuvendit vazhduan edhe sot. Protestuesit thonë se ndryshimi i emrit dhe kushtetutës është diçka e pa pranueshme, ata thonë se asgjë nuk mund të jetë më e vlefshme për ta, sesa vlerat kombëtare,...

Deputeti i LSDM: Kërkesa e Besës nuk e rrezikon identitetin maqedonas

para 6 muajve - Flaka

Deputeti i ri i LSDM-së, Rubin Zemon sot në një pres konferencë ka theksuar se për herë të parë në historinë e Republikës së pavarur të Maqedonisë dhe bashkësitë “e tjera” etnike të përfaqësuara në preambulën...

Seanca kuvendore për ndryshimet kushtetuese është ricaktuar për nesër

para 6 muajve - Fakti Ditor

Seanca kuvendore në të cilën duhej të fillojë faza e tretë dhe e fundit e ndryshimeve kushtetuese sipas Marrëveshjes së Prespës është ricaktuar për nesër në orën 12. Fillimisht seanca sot duhej të mbahej...

Zaev: Do të kërkoj përgjegjësi nga partia nëse nuk sigurojmë 80 vota

para 6 muajve - Aktuale

Numri i deputetëve të cilët do t’i përkrahin ndryshimet kushtetuese do të dihet gjatë momentit të votimit. Kështu ka deklaruar kryeministri Zoran Zaev, duke shtuar se kjo do të shihet që sot, gjatë votimit...

Mickoski: Do ta bëjmë të pamundurën të ndërpresim ndryshimet kushtetuese

para 6 muajve - Albinfo

Kreu i VMRO-DPMNE-së Hristjan Mickoski tha se do të bëj gjithçka që të bllokojë procesin e ndryshimit të emrit. Ai para protestuesve të tubuar para Kuvendit tha se kryeministri Zaev e ka keqpërdorur faktorin...

Maqedoni, ende paqartësi rreth sigurimit të votave për ndryshimet kushtetuese

para 6 muajve - Zëri i Amerikës

Seanca e Parlamentit të Maqedonisë e caktuar për të enjten ku duhej të shqyrtoheshin propozim-amendamentet për ndryshimet kushtetuese nuk filloi as pas dy shtyrjeve gjatë ditës nga kryetari i parlamentit,...

Ndryshimet kushtetuese në pikëpytje, Zaev dhe Kasami assesi të merren vesh

para 6 muajve - TV21

Fati i votimit të ndryshimeve kushtetuese ende është në pikëpyetje. Kryeministri Zaev dhe kreu i “Besës” Kasami assesi të merren vesh për kërkesat e partisë opozitare. Burime kofidenciale nga Lëvizjes...

Zaevit i mungon edhe një deputet për të siguruar shumicën e nevojshme prej dy të tretave

para 6 muajve - Telegrafi

Vazhdojnë përpjekjet e kryeministrit Zoran Zaev ta arrijë numrin e 80 deputetëve për ndryshimin e Kushtetutës. Sipas “A1on”, kryeministri deri nuk e ka shumicën e nevojshme. 79 deputetë janë të gatshëm...

Shtyhet sërish seanca për ndryshimet kushtetuese

para 6 muajve - Shenja

Vazhdon të zvarritet procedura e ndryshimeve kushtetuese. Në fazën e fundit të ndryshimeve kushtetuese vazhdojnë kalkulimet për mbledhjen e 80 votave të nevojshme për ndryshimin e kushtetutës. Debati që...

Zaev vazhdon përpjekjet për të arritur numrin e 80 deputetëve

para 6 muajve - Tetova Sot

Vazhdojnë përpjekjet e kryeministrit Zoran Zaev ta arrijë numrin e 80 deputetëve për ndryshimin e Kushtetutës. Sipas “A1on”, kryeministri deri nuk e ka shumicën e nevojshme. 79 deputetë janë të gatshëm...

Deputeti i LSDM: Kërkesa e Besës nuk e rrezikon identitetin maqedonas

para 6 muajve - Tetova Sot

Deputeti i ri i LSDM-së, Rubin Zemon sot në një pres konferencë ka theksuar se për herë të parë në historinë e Republikës së pavarur të Maqedonisë dhe bashkësitë “e tjera” etnike të përfaqësuara në preambulën...

Dështoi edhe sot seanca plenare për ndryshimet kushtetuese

para 6 muajve - Alsat-M

Kryeministri Zaev dhe Besa e Kasamit nuk arritën t’i tejkalojnë dallimet rreth kërkesave të tyre. Jozyrtarisht mësohet se problem për mos arritjen e marrëveshjes është mos futja e gjuhës shqipe në Ligjin...

Mickoski: Në skenë të hapur bëhet pazar me emrin dhe identitetin

para 6 muajve - Tetova Sot

Në skenë të hapur bëhet ky pazar me emrin dhe identitetin, si në tezgë, si në pazar ilegal. Zaevi pranoi se ky votim këtu varet vetëm nga rastet gjyqësore. A ka mirënjohje më të madhe se kjo, jo vetëm...

Mickoski: Në skenë të hapur bëhet pazar me emrin dhe identitetin

para 6 muajve - Tetova Sot

Në skenë të hapur bëhet ky pazar me emrin dhe identitetin, si në tezgë, si në pazar ilegal. Zaevi pranoi se ky votim këtu varet vetëm nga rastet gjyqësore. A ka mirënjohje më të madhe se kjo, jo vetëm...

OBRM-PDUKM nuk do t’i bojkotojë zgjedhjet për kryetar shteti

para 6 muajve - Telegrafi

Partia më e madhe opozitare maqedonase OBRM-PDUKM nuk do t’i bojkotojë zgjedhjet për kryetar shteti që pritet të mbahen në prill të këtij viti. Kryetari i kësaj partie, Hristijan Mickoski, kundërshtarëve...

Ndryshimet kushtetuese, mungojnë numrat, shtyhet seanca

para 6 muajve - Flaka

Sigurimi i 80 votave për miratimin e ndryshimeve kushtetuese me qëllim ndryshimin e emrit kushtetues, po rezulton më i vështirë seç pritej. Kryeministri, Zoran Zaev, mes dy zjarresh. Po s’pranoi kërkesën...

Zaevit I mungon edhe një deputet për të siguruar shumicën e nevojshme

para 6 muajve - Arbresh

Vazhdojnë përpjekjet e kryeministrit Zoran Zaev ta arrijë numrin e 80 deputetëve për ndryshimin e Kushtetutës. Sipas “A1on”, kryeministri deri nuk e ka shumicën e nevojshme. 79 deputetë janë të gatshëm...

Zemon: Kërkesa e Besës nuk e rrezikon identitetin maqedonas

para 6 muajve - Aktuale

Deputeti i ri i LSDM-së, Rubin Zemon sot në një pres konferencë ka theksuar se për herë të parë në historinë e Republikës së pavarur të Maqedonisë dhe bashkësitë “e tjera” etnike të përfaqësuara në preambulën...

Mickoski: Do ta bëjmë të pamundurën të ndërpresim ndryshimet kushtetuese

para 6 muajve - InfoMagazin

Kreu i VMRO-DPMNE-së Hristjan Mickoski tha se do të bëj gjithçka që të bllokojë procesin e ndryshimit të emrit. Ai para protestuesve të tubuar para Kuvendit tha se kryeministri Zaev e ka keqpërdorur faktorin...

Xhaferri e demanton Baçevin, nuk janë të mbyllur deputetët, seanca vazhdon nesër

para 6 muajve - InfoShqip

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë, z. Talat Xhaferi i demanton në mënyrën më të ashpër informatat e deklaruara nga lideri i Maqedonisë së Bashkuar, Janko Baçev se përfaqësues të ambasadës...

Seanca për ndryshimet kushtetuese anulohet për ditën e nesërme

para 6 muajve - Arbresh

Seanca për ndryshimet kushtetuese nuk arriti të mbahet pas disa përpjekjeve dhe ricaktimeve. Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi, konfirmoi se seanca për ndryshimet kushtetuese është caktuar për ditën e...

Dështoi edhe sot seanca plenare për ndryshimet kushtetuese

para 6 muajve - Antpress

10 Janar 2019 / 18:11 Kryeministri Zaev dhe Besa e Kasamit nuk arritën t’i tejkalojnë dallimet rreth kërkesave të tyre. Jozyrtarisht mësohet se problem për mos arritjen e marrëveshjes është mos futja e...

Seanca për ndryshimet kushtetuese anulohet për ditën e nesërme

para 6 muajve - Telegrafi

Seanca për ndryshimet kushtetuese nuk arriti të mbahet pas disa përpjekjeve dhe ricaktimeve. Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi, konfirmoi se seanca për ndryshimet kushtetuese është caktuar për ditën e...

Zaevit i mungon edhe një deputet për të siguruar shumicën e nevojshme prej dy të tretave

para 6 muajve - Lajm

Vazhdojnë përpjekjet e kryeministrit Zoran Zaev ta arrijë numrin e 80 deputetëve për ndryshimin e Kushtetutës. Sipas “A1on”, kryeministri deri nuk e ka shumicën e nevojshme. 79 deputetë janë të gatshëm...

Xhaferi: Askush s’po mbahet i mbyllur në Kuvend, shpifje

para 6 muajve - Gazeta Express

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë,  Talat Xhaferi i përgënjeshtron në mënyrën më të ashpër informatat e deklaruara nga lideri i Maqedonisë së Bashkuar, Janko Baçev se përfaqësues të ambasadës...

Mickoski: Zaev u betua se nuk do ta ndryshojë Kushtetutën

para 6 muajve - Telegrafi

Lideri i OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski sot para protestuesve tha se është kundër ndryshimeve kushtetuese dhe se Zaev por kërcënon  deputetët. “E di se disa prej jush ndjehen të dëshpëruar me atë se...

OBRM-PDUKM nuk do t’i bojkotojë zgjedhjet për kryetar shteti

para 6 muajve - Lajm

Partia më e madhe opozitare maqedonase OBRM-PDUKM nuk do t’i bojkotojë zgjedhjet për kryetar shteti që pritet të mbahen në prill të këtij viti. Kryetari i kësaj partie, Hristijan Mickoski, kundërshtarëve...

Shtyhet për pasdite seanca parlamentare për ndryshimet kushtetuese

para 6 muajve - Gazeta Express

Kuvendi i Maqedonisë seancën e 75-të në të cilën duhet të debatohet për ndryshimet kushtetuese në vend se në orën 13:00, do ta vazhdojë në orën 15:00. Në rend dite janë propozim – amendamentet XXXIII,...

Seanca paralamentare për ndryshimet kushtetuese u shty për nesër në orën 12

para 6 muajve - Gazeta Express

Seanca e Kuvendit të Maqedonisë në të cilën duhej të fillojë faza e tretë dhe e fundit e ndryshimeve kushtetuese sipas Marrëveshjes së Prespës është ricaktuar për nesër në orën 12. Fillimisht seanca sot...

Protesta para Kuvendit, Mickoski: Zaevi e ndërron emrin që të fitojë tenderë më shumë

para 6 muajve - Portalb

Lëvizjet pro-ruse “Tvrdokorni” dhe “Maqedonia Bllokon” edhe sot kanë protestuar para Kuvendit të Maqedonisë, kundër ndryshimeve kushtetuese, njofton Portalb.mk . Nga “Tvrdokorni” dhe “Maqedonia Bllokon”,...

Rrezikohet marrëveshja historike, Kasami nuk e jep votën pro

para 6 muajve - Albeu

Seanca plenare për ndryshimet kushtetuese që u paralajmërua për sot, do të vazhdojë nesër, me fillim prej ora 12:00, pasi që ende nuk është arritur marrëveshje ndërmjet kryeministrit të Maqedonisë, Zoran...

Ndryshimi i emrit, shtyhet votimi në parlamentin maqedonas

para 6 muajve - Lexo

Debati në parlamentin maqedonas për ndryshimin e emrit të vendit u shty përsëri nga momenti që kryeministri Zoran Zaev u përpoq të merrte shumicën e kërkuar. Debati duhej të vazhdonte në orën 13:00 (1200...

Zemon: Kërkesa e Besës nuk e rrezikon identitetin maqedonas

para 6 muajve - AlbPortali

Deputeti i ri i LSDM-së, Rubin Zemon sot në një pres konferencë ka theksuar se për herë të parë në historinë e Republikës së pavarur të Maqedonisë dhe bashkësitë “e tjera” etnike të përfaqësuara në preambulën...

S’ka marrëveshje Zaev-Kasami, seanca për ndryshimet kushtetuese nuk do të mbahet sot

para 6 muajve - Portalb

Seanca plenare për ndryshimet kushtetuese që u paralajmërua për sot, do të vazhdojë nesër, me fillim prej ora 12:00, pasi që ende nuk është arritur marrëveshje ndërmjet kryeministrit të Maqedonisë, Zoran...

Xhaferi: Në Kuvend secili deputet vendos vet dhe nuk ka presione

para 6 muajve - Koha.mk

Shkup, 10 janar – Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë, Talat Xhaferi i përgënjeshtron në mënyrën më të ashpër informatat e deklaruara nga lideri i Maqedonisë së Bashkuar, Janko Baçev se përfaqësues...

Nuk ka marrëveshje, seanca për ndryshimet kushtetuese shtyhet për nesër

para 6 muajve - Ina

Seanca për ndryshimet kushtetuese për emrin edhe pas shumë tentimeve nuk do të mbahet sot dhe se është vendosur që të vazhdojë ditën e nesërme. Lajmi është konfirmuar edhe nga kryeparlamentari Talat Xhaferi,...

Talat Xhaferi demanton Baçevin, nuk janë të mbyllur deputetët, seanca vazhdon nesër

para 6 muajve - Tetova Sot

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë, z. Talat Xhaferi i demanton në mënyrën më të ashpër informatat e deklaruara nga lideri i Maqedonisë së Bashkuar, Janko Baçev se përfaqësues të ambasadës...

Kasami nuk lëshon pe, seanca për ndryshimet kushtetuese shtyhet për nesër

para 6 muajve - Tetova Sot

As sot nuk ka nisur seanca për ndryshimet kushtetuese për ndryshimin e emrit të Maqedonisë. Seanca është caktuar të mbahet nesër në ora 12:00, njofton Gazeta Lajm. Lajmin për shtyrjen e seancës e ka konfirmuar...

Shtyhet seanca për nesër, Kasami nuk lëshon pe

para 6 muajve - InfoShqip

As sot nuk ka nisur seanca për ndryshimet kushtetuese për ndryshimin e emrit të Maqedonisë. Seanca është caktuar të mbahet nesër në ora 12:00, njofton Gazeta Lajm. Lajmin për shtyrjen e seancës e ka konfirmuar...

Edhe ky deputet do të votojë për ndryshimet kushtetuese?

para 6 muajve - Iliria News

Kryeministri Zoran Zaev pret që deputeti Panço Minov nga GROM të votojë për ndryshimet kushtetuese, por se ende nuk mund të thotë se janë siguruar 80 votat e nevojshme të deputetëve. “Deputeti Panço Minov...

Sërish shtyhet seanca për ndryshimet kushtetuese

para 6 muajve - Iliria News

Sërish është shtyrë seanca për ndryshimet kushtetuese. Kësaj radhe pritet që e njëjta të mbahet në orën 17.00. Fillimisht seanca ishte paralajmëruar për në orën 13.00, më pas në orën 15.00. Gjatë ditës...

Xhaferi: Askush s’po mbahet i mbyllur në Kuvend, shpifje

para 6 muajve - Ina

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë, z. Talat Xhaferi i demanton në mënyrën më të ashpër informatat e deklaruara nga lideri i Maqedonisë së Bashkuar, Janko Baçev se përfaqësues të ambasadës...

Zemon: Kërkesa e Besës nuk e rrezikon identitetin maqedonas

para 6 muajve - Fakti Ditor

Deputeti i ri i LSDM-së, Rubin Zemon sot në një pres konferencë ka theksuar se për herë të parë në historinë e Republikës së pavarur të Maqedonisë dhe bashkësitë “e tjera” etnike të përfaqësuara në preambulën...

OBRM-PDUKM nuk do t’i bojkotojë zgjedhjet për kryetar shteti

para 6 muajve - Pa censure

Partia më e madhe opozitare maqedonase OBRM-PDUKM nuk do t’i bojkotojë zgjedhjet për kryetar shteti që pritet të mbahen në prill të këtij viti. Kryetari i kësaj partie, Hristijan Mickoski, kundërshtarëve...

Zaev dhe Kasami akoma pa marrëveshje, fillimi i seancës ende i paqartë

para 6 muajve - Telegrafi

Seanca për ndryshimet kushtetuese e cila fillimisht u caktua për në orën 13:00, e më pas u shty për në orën 15:00, ekziston mundësia që sot të mos mbahet fare. Jozyrtarisht mësohet se po lihet hapësirë...

Ndryshimi i emrit, shtyhet votimi në parlamentin maqedonas

para 6 muajve - Java News

Debati në parlamentin maqedonas për ndryshimin e emrit të vendit u shty përsëri nga momenti që kryeministri Zoran Zaev u përpoq të merrte shumicën e kërkuar. Debati duhej të vazhdonte në orën 13:00 (1200...

Ende nuk dihet se kur do të vazhdojë seanca plenare, 8 deputetë kundër kërkesës së Besës

para 6 muajve - Portalb

15:30 – Kuvendi i Maqedonisë ende nuk e ka nisur vazhdimin e seancës së 75-të për të cilën u tha se do të fillojë në ora 15:00, dhe nuk dihet nëse ajo do të vazhdohet sot, transmeton Portalb.mk . Në ndërkohë,...

Kasami nuk lëshon pe, seanca për ndryshimet kushtetuese shtyhet për nesër

para 6 muajve - Lajm

As sot nuk ka nisur seanca për ndryshimet kushtetuese për ndryshimin e emrit të Maqedonisë. Seanca është caktuar të mbahet nesër në ora 12:00, njofton Gazeta Lajm. Lajmin për shtyrjen e seancës e ka konfirmuar...

S’ka marrëveshje Zaev-Kasami, seanca për ndryshimet kushtetuese nuk do të mbahet sot

para 6 muajve - Flaka

Seanca plenare për ndryshimet kushtetuese që u paralajmërua për sot, do të vazhdojë nesër, me fillim prej ora 12:00, pasi që ende nuk është arritur marrëveshje ndërmjet kryeministrit të Maqedonisë, Zoran...

Shtyhet seanca e Kuvendit të Maqedonisë për ndryshimet kushtetuese

para 6 muajve - Illyria

Shkup, 10 janar 2019 – Shumica parlamentare në Maqedoni ende nuk i ka siguruar ende dy të tretat e votave për të miratuar ndryshimet kushtetuese që i hapin rrugë zbatimit të Marrëveshjes me Greqinë për...

8 deputetët e VMRO-DPMNE-së: Nëse pranohet kërkesa e Kasamit ne nuk votojmë

para 6 muajve - Ina

Tetë deputetët e opozitares VMRO-DPMNE të cilët votuan “për” në fazën e parë të ndryshimeve kushtetuese janë kundër kërkesës së Lëvizjes BESA në lidhje me nënshtetësinë. Prej atje thonë se nuk duhet që...

Mickoski, disa deputet dhe funksionar të VMRO-së i bashkangjiten protestës para Kuvendit.

para 6 muajve - Alsat-M

Mickoski, disa deputet dhe funksionar të VMRO-së i bashkangjiten protestës para Kuvendit. Loading...

S’ka marrëveshje Zaev-Kasami, seanca për ndryshimet kushtetuese nuk do të mbahet sot

para 6 muajve - Tetova Sot

Seanca plenare për ndryshimet kushtetuese që u paralajmërua për sot, do të vazhdojë nesër, me fillim prej ora 12:00, pasi që ende nuk është arritur marrëveshje ndërmjet kryeministrit të Maqedonisë, Zoran...

Zemon: Kërkesa e Besës nuk e rrezikon identitetin maqedonas

para 6 muajve - Zhurnal

Shkup, 10 janar - Deputeti i ri i LSDM-së, Rubin Zemon sot në një pres konferencë ka theksuar se për herë të parë në historinë e Republikës së pavarur të Maqedonisë dhe bashkësitë “e tjera” etnike të përfaqësuara...

8 deputetët e VMRO-DPMNE-së: Nëse pranohet kërkesa e Kasamit ne nuk votojmë

para 6 muajve - Flaka

Tetë deputetët e opozitares VMRO-DPMNE të cilët votuan “për” në fazën e parë të ndryshimeve kushtetuese janë kundër kërkesës së Lëvizjes BESA në lidhje me nënshtetësinë. Prej atje thonë se nuk duhet që...

8 deputetët e VMRO-DPMNE-së: Nëse pranohet kërkesa e Kasamit ne nuk votojmë

para 6 muajve - Nezavisen

Tetë deputetët e opozitares VMRO-DPMNE të cilët votuan “për” në fazën e parë të ndryshimeve kushtetuese janë kundër kërkesës së Lëvizjes BESA në lidhje me nënshtetësinë. Prej atje thonë se nuk duhet që...

Kasami po prish ekulibrin në Maqedoni, deklarata suprizë e tetë deputetëve të VMRO-DPMNE

para 6 muajve - Albeu

Tetë deputetët e opozitares VMRO-DPMNE të cilët votuan “për” në fazën e parë të ndryshimeve kushtetuese janë kundër kërkesës së Lëvizjes BESA në lidhje me nënshtetësinë. Prej atje thonë se nuk duhet që...

Kostadinov: Vazhdojnë bisedimet me BESË-n

para 6 muajve - TV21

LSDM-ja pret që deri në momentin e votimit për fazën e tretë dhe të fundit të ndryshimeve kushtetuese të cilat dalin nga Marrëveshja e Prespës do të sigurohet shumica prej dy të tretave që është e nevojshme...

Zemon: Kërkesa e Besës nuk e rrezikon identitetin maqedonas

para 6 muajve - TV21

Për herë të parë në historinë e Republikës së pavarur të Maqedonisë dhe bashkësitë “e tjera” etnike të përfaqësuara në preambulën e Kushtetutës do të kenë deputet, i cili publikisht do t’i mbrojë interesat...

VMRO-DPMNE: Maqedonia gjendet para aktit final të skanerit të errët për ndryshimin e emrit

para 6 muajve - Aktuale

Republika e Maqedonisë gjendet para aktit final të skenarit të errët dhe të turpshëm të Zoran Zaevit dhe LSDM-së për ndryshimin e emrit të shtetit, identitetit, gjuhës, kulturës dhe historisë, kështu vlerësojnë...

8 deputetët e VMRO-DPMNE-së: Nëse pranohet kërkesa e Kasamit ne nuk votojmë

para 6 muajve - InfoShqip

Tetë deputetët e opozitares VMRO-DPMNE të cilët votuan “për” në fazën e parë të ndryshimeve kushtetuese janë kundër kërkesës së Lëvizjes BESA në lidhje me nënshtetësinë. Prej atje thonë se nuk duhet që...

8 deputetët e VMRO-DPMNE-së: Nëse pranohet kërkesa e Kasamit ne nuk votojmë

para 6 muajve - Portalb

Tetë deputetët e opozitares VMRO-DPMNE të cilët votuan “për” në fazën e parë të ndryshimeve kushtetuese janë kundër kërkesës së Lëvizjes BESA në lidhje me nënshtetësinë. Prej atje thonë se nuk duhet që...

Protesta minore para Parlamentit kundër ndryshimeve kushtetuese

para 6 muajve - TV21

Një grup i qytetarëve edhe krahas motit të ftohtë dhe dëborës edhe sot kanë dalë në protestë para Parlamentit të Republikës së Maqedonisë kundër ndryshimeve kushtetuese. Ata thonë se protesta është për...

Zaevi nuk i ka as 61 vota për amendamentet e Selës

para 6 muajve - TV21

Shqyrtimi i amendamenteve të Aleancës për Shqiptarët, të cilat u pranuan nga kryeministri Zoran Zaev në takimin e fundit me liderit e ASH-së, Ziadin Sela, do të vijojë në ora 15, ndërkohë që deputetët...

ZAEV: DO TË KETË PËRGJEGJËSI NËSE NUK KALOJNË NDRYSHIMET KUSHTETUESE

para 6 muajve - Flaka

Numri i deputetëve të cilët do t’i përkrahin ndryshimet kushtetuese do të dihet gjatë momentit të votimit. Kështu ka deklaruar kryeministri Zoran Zaev, duke shtuar se kjo do të shihet që sot, gjatë votimit...

Seanca për ndryshimet kushtetuese anulohet për ditën e nesërme

para 6 muajve - Fol

Seanca për ndryshimet kushtetuese nuk arriti të mbahet pas disa përpjekjeve dhe ricaktimeve. Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi, konfirmoi se seanca për ndryshimet kushtetuese është caktuar për ditën e...

Zaev: Do të ketë përgjegjësi nëse nuk kalojnë ndryshimet kushtetuese

para 6 muajve - Shenja

Numri i deputetëve të cilët do t’i përkrahin ndryshimet kushtetuese do të dihet gjatë momentit të votimit. Kështu ka deklaruar kryeministri Zoran Zaev, duke shtuar se kjo do të shihet që sot, gjatë votimit...

Edhe deputeti Panço Minov do të votojë për ndryshimet kushtetuese?

para 6 muajve - TV21

Kryeministri Zoran Zaev pret që deputeti Panço Minov nga GROM të votojë për ndryshimet kushtetuese, por se ende nuk mund të thotë se janë siguruar 80 votat e nevojshme të deputetëve. “Deputeti Panço Minov...

Zemon: Kërkesa e Besës nuk e rrezikon identitetin maqedonas

para 6 muajve - Koha.mk

Shkup, 10 janar – Për herë të parë në historinë e Republikës së pavarur të Maqedonisë dhe bashkësitë “e tjera” etnike të përfaqësuara në preambulën e Kushtetutës do të kenë deputet, i cili publikisht do...

Mickoski u bashkëngjitet protestuesve në Kuvend

para 6 muajve - Shenja

Lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristian Mickoski ka arritur në protestën në Kuvend kundër ndryshimeve kushtetuese. Ai është i shoqëruar nga disa deputetë, funksionarë të lartë partiak. Pritet që Mickoski tu drejtohet...

Zaev ashpërson tonet: Do ketë përgjegjësi nëse nuk kalojnë ndryshimet kushtetuese

para 6 muajve - Gazeta Tema

Shumica parlamentare ende nuk ka siguruar dy të tretat e votave për të miratuar ndryshimet kushtetuese, dhe me këtë zbatimin e Marrëveshjes me Greqinë për zgjidhjet e kontestit të emrit. Kryeministri i...

Xhaferi: Askush s’po mbahet i mbyllur në Kuvend, Baçevi po shpif

para 6 muajve - Lajm

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë, z. Talat Xhaferi i demanton në mënyrën më të ashpër informatat e deklaruara nga lideri i Maqedonisë së Bashkuar, Janko Baçev se përfaqësues të ambasadës...

Seanca për ndryshimet kushtetuese anulohet për ditën e nesërme

para 6 muajve - Pa censure

Seanca për ndryshimet kushtetuese nuk arriti të mbahet pas disa përpjekjeve dhe ricaktimeve. Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi, konfirmoi se seanca për ndryshimet kushtetuese është caktuar për ditën e...

Edhe deputeti Panço Minov do të votojë për ndryshimet kushtetuese?

para 6 muajve - Flaka

Kryeministri Zoran Zaev pret që deputeti Panço Minov nga GROM të votojë për ndryshimet kushtetuese, por se ende nuk mund të thotë se janë siguruar 80 votat e nevojshme të deputetëve. “Deputeti Panço Minov...

Zaev: Do të ketë përgjegjësi nëse nuk kalojnë ndryshimet kushtetuese

para 6 muajve - Evropa e Lirë

Shumica parlamentare ende nuk ka siguruar dy të tretat e votave për të miratuar ndryshimet kushtetuese, dhe me këtë zbatimin e Marrëveshjes me Greqinë për zgjidhjet e kontestit të emrit. Kryeministri i...

Ende nuk dihet se kur do të vazhdojë seanca plenare, 8 deputetë kundër kërkesës së Besës

para 6 muajve - Lajm

15:30 – Kuvendi i Maqedonisë ende nuk e ka nisur vazhdimin e seancës së 75-të për të cilën u tha se do të fillojë në ora 15:00, dhe nuk dihet nëse ajo do të vazhdohet sot, transmeton Portalb.mk . Në ndërkohë,...

Vazhdojnë protestat para Kuvendit, do t’iu bashkohet edhe Hristijan Mickoski

para 6 muajve - Portalb

Lëvizjet pro-ruse “Tvrdokorni” dhe “Maqedonia Bllokon” edhe sot janë duke protestuar para Kuvendit të Maqedonisë, kundër ndryshimeve kushtetuese, njofton Portalb.mk . Nga “Tvrdokorni” dhe “Maqedonia Bllokon”,...

Kostadinov: Vazhdojnë bisedimet me BESË-n

para 6 muajve - Koha.mk

Shkup, 10 janar – LSDM-ja pret që deri në momentin e votimit për fazën e tretë dhe të fundit të ndryshimeve kushtetuese të cilat dalin nga Marrëveshja e Prespës do të sigurohet shumica prej dy të tretave...

Zaevi nuk i ka as 61 vota për amendamentet e Selës

para 6 muajve - Koha.mk

Shkup, 10 janar – Shqyrtimi i amendamenteve të Aleancës për Shqiptarët, të cilat u pranuan nga kryeministri Zoran Zaev në takimin e fundit me liderit e ASH-së, Ziadin Sela, do të vijojë në ora 15, ndërkohë...

Sërish shtyhet seanca për ndryshimet kushtetuese

para 6 muajve - Shenja

Sërish është shtyrë seanca për ndryshimet kushtetuese. Kësaj radhe pritet që e njëjta të mbahet në orën 17.00. Fillimisht seanca ishte paralajmëruar për në orën 13.00, më pas në orën 15.00. Gjatë ditës...

Zemon: Do t’i mbroj interesat e bashkësive të cilat nuk janë të përfshira në Kushtetutë

para 6 muajve - Telegrafi

Do t’i mbroj interesat e bashkësive etnike të cilat nuk janë të përfshira në Kushtetutë, deklaroi sot në konferencën për shtyp deputeti Rubin Zemon, i cili dje zuri vendin e deputetit të dorëhequrit Tomisllav...

Protesta minore para Parlamentit kundër ndryshimeve kushtetuese

para 6 muajve - Koha.mk

Shkup, 10 janar – Një grup i qytetarëve edhe krahas motit të ftohtë dhe dëborës edhe sot kanë dalë në protestë para Parlamentit të Republikës së Maqedonisë kundër ndryshimeve kushtetuese, njofton Koha....

8 deputetët e VMRO-DPMNE-së: Nëse pranohet kërkesa e Kasamit ne nuk votojmë

para 6 muajve - Tetova Sot

Tetë deputetët e opozitares VMRO-DPMNE të cilët votuan “për” në fazën e parë të ndryshimeve kushtetuese janë kundër kërkesës së Lëvizjes BESA në lidhje me nënshtetësinë. Prej atje thonë se nuk duhet që...

Zaev: Do të ketë përgjegjësi nëse nuk kalojnë ndryshimet kushtetuese

para 6 muajve - Flaka

Shumica parlamentare ende nuk ka siguruar dy të tretat e votave për të miratuar ndryshimet kushtetuese, dhe me këtë zbatimin e Marrëveshjes me Greqinë për zgjidhjet e kontestit të emrit. Kryeministri i...

Zaev mes suksesit dhe dështimit, përpos nga Kasami, kushtëzohet edhe nga 8 deputetët e pavarur

para 6 muajve - Flaka

Tetë deputetët e opozitares VMRO-DPMNE të cilët votuan “për” në fazën e parë të ndryshimeve kushtetuese janë kundër kërkesës së Lëvizjes BESA në lidhje me nënshtetësinë. Prej atje thonë se nuk duhet që...

Kasami nuk lëshon pe, seanca për ndryshimet kushtetuese shtyhet për nesër

para 6 muajve - Fol

As sot nuk ka nisur seanca për ndryshimet kushtetuese për ndryshimin e emrit të Maqedonisë. Seanca është caktuar të mbahet nesër në ora 12:00, njofton Gazeta Lajm. Lajmin për shtyrjen e seancës e ka konfirmuar...

8 deputetët e VMRO-DPMNE-së: Nëse pranohet kërkesa e Kasamit ne nuk votojmë

para 6 muajve - Lajm

Tetë deputetët e opozitares VMRO-DPMNE të cilët votuan “për” në fazën e parë të ndryshimeve kushtetuese janë kundër kërkesës së Lëvizjes BESA në lidhje me nënshtetësinë. Prej atje thonë se nuk duhet që...

Anulohet përsëri seanca për amandamentet kushtetuese, nuk arrihet marrëveshje me Lëvizjen Besa të Kasamit

para 6 muajve - InfoMagazin

Seanca është shtyer për mosmarrëveshje të Lëvizjes Besa me qeverinë për kërkesat e shtetësisë si dhe kërkesat e diasporës, jo zyrtarisht mësohet se Lëvizja Besa kishte lëshuar pe që shtetësia për maqedonasit...

Zaev: Kërkohet zgjidhje e mundshme me Lëvizjen BESA, identiteti nuk është i rrezikuar

para 6 muajve - Zhurnal

Shkup, 10 janar - Kryeministri Zoran Zaev sot deklaroi se ende është në bisedime me Lëvizjen BESA të Bilall Kasamit për gjetjen e formulimit teknik lidhur me shtetësinë me qëllim të sigurimit të 80 deputetëve...

Zaev: Do të kërkoj përgjegjësi nga partia nëse nuk sigurojmë 80 vota

para 6 muajve - Zhurnal

Shkup, 10 janar - Numri i deputetëve të cilët do t’i përkrahin ndryshimet kushtetuese do të dihet gjatë momentit të votimit. Kështu ka deklaruar kryeministri Zoran Zaev, duke shtuar se kjo do të shihet...

Ndryshimet kushtetuese, seanca shtyhet për në ora 15:00

para 6 muajve - Zhurnal

Shkup, 10 janar - Kuvendi i Maqedonisë, seancën e 75 në të cilën duhet të debatohet për ndryshimet kushtetuese në vend se në ora 13:00, e ka shtyrë për në ora 15:00. Në rend dite janë propozim amandamentet...

Zaev dhe Kasami akoma pa marrëveshje

para 6 muajve - Arbresh

Seanca për ndryshimet kushtetuese e cila fillimisht u caktua për në orën 13:00, e më pas u shty për në orën 15:00, ekziston mundësia që sot të mos mbahet fare. Jozyrtarisht mësohet se po lihet hapësirë...

Zaev ashpërson tonet: Do ketë përgjegjësi nëse nuk kalojnë ndryshimet kushtetuese

para 6 muajve - Lexo

Shumica parlamentare ende nuk ka siguruar dy të tretat e votave për të miratuar ndryshimet kushtetuese, dhe me këtë zbatimin e Marrëveshjes me Greqinë për zgjidhjet e kontestit të emrit. Kryeministri i...

Edhe deputeti Panço Minov do të votojë për ndryshimet kushtetuese?

para 6 muajve - Koha.mk

Shkup, 10 janar – Kryeministri Zoran Zaev pret që deputeti Panço Minov nga GROM të votojë për ndryshimet kushtetuese, por se ende nuk mund të thotë se janë siguruar 80 votat e nevojshme të deputetëve....

SEANCA PËR NDRYSHIMET KUSHTETUESE ËSHTË SHTYRË PËR NË ORËN 15.00

para 6 muajve - Iliria News

Seanca për ndryshimet Kushtetuese është shtyrë për në orën 15.00. Fillimisht, gjatë ditës së djeshme u paralajmëruar se seanca do të mbahet sot në orë 13.00, raporton SHENJA. Gjatë ditës së djeshme kryeparlamentari...

Zaev: Do të ketë përgjegjësi nëse nuk kalojnë ndryshimet kushtetuese

para 6 muajve - Lajm

Shumica parlamentare ende nuk ka siguruar dy të tretat e votave për të miratuar ndryshimet kushtetuese, dhe me këtë zbatimin e Marrëveshjes me Greqinë për zgjidhjet e kontestit të emrit, shkruan REL. Kryeministri...

Seanca për ndryshimet kushtetuese shtyhet për në orën 15:00

para 6 muajve - Telegrafi

Shërbimi për informim i Kuvendit të Maqedonisë njofton se seanca e 75, në të cilën do të diskutohet për ndryshimet kushtetuese është shtyrë për në orën 15:00. Nga Kuvendi nuk japin informacione shtesë...

Edhe në temperatura nën zero, vazhdojnë protestat kundër ndryshimeve kushtetuese

para 6 muajve - Flaka

Reshjet e borës dhe temperaturat nën zero nuk i kanë ndaluar disa qytetarë që sërish të dalin në protesta para Kuvendit të Maqedonisë kundër ndryshimeve kushtetuese. Qytetarët të cilët kanë bllokuar rrugën...

Sërish shtyhet seanca për ndryshimet kushtetuese

para 6 muajve - Pa censure

Sërish është shtyrë seanca për ndryshimet kushtetuese. Kësaj radhe pritet që e njëjta të mbahet në orën 17.00. Fillimisht seanca ishte paralajmëruar për në orën 13.00, më pas në orën 15.00. Gjatë ditës...

Zaev: Kërkohet zgjidhje me Lëvizjen Besa

para 6 muajve - Koha.net

Kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev sot deklaroi se ende është në bisedime me Lëvizjen Besa të Bilall Kasamit për gjetjen e formulimit teknik lidhur me shtetësinë me qëllim të sigurimit të 80 deputetëve...

Xhaferi: Askush s’po mbahet i mbyllur në Kuvend, Baçevi po shpif

para 6 muajve - Fakti Ditor

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë, z. Talat Xhaferi i demanton në mënyrën më të ashpër informatat e deklaruara nga lideri i Maqedonisë së Bashkuar, Janko Baçev se përfaqësues të ambasadës...

Xhaferi: Askush s’po mbahet i mbyllur në Kuvend, Baçevi po shpif

para 6 muajve - AlbPortali

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë, z. Talat Xhaferi i demanton në mënyrën më të ashpër informatat e deklaruara nga lideri i Maqedonisë së Bashkuar, Janko Baçev se përfaqësues të ambasadës...

Edhe në temperatura nën zero, vazhdojnë protestat kundër ndryshimeve kushtetuese

para 6 muajve - Telegrafi

Reshjet e borës dhe temperaturat nën zero nuk i kanë ndaluar disa qytetarë që sërish të dalin në protesta para Kuvendit të Maqedonisë kundër ndryshimeve kushtetuese. Qytetarët të cilët kanë bllokuar rrugën...

Deputeti Zemon: Kërkesa e Kasamit nuk e cenon identitetin maqedonas

para 6 muajve - Portalb

Deputeti nga partia koalicionuese me LSDM-në, “Aleanca e Egjiptianëve Ballkanik”, Rubin Zemon, në lidhje me kërkesën e Lëvizjes BESA tha se nuk e rrezikon në asnjë rast identitetin e popullit maqedonas,...

Zaevi: Ose do të ketë së paku 80 deputetë ose do të vijojë përgjegjësi

para 6 muajve - TV21

Kryeministri Zaev tha se nëse nuk sigurohet shumica e nevojshme, secili që duhet do të mbajë përgjegjësi për këtë. Ai duke iu përgjigjur pyetjes së gazetarëve nëse edhe ai si Bilall Kasami është optimist...

Zaev: Kërkohet zgjidhje me Lëvizjen BESA, identiteti nuk është i rrezikuar

para 6 muajve - Gazeta Express

Kryeministri Zoran Zaev sot deklaroi se ende është në bisedime me Lëvizjen BESA të Bilall Kasamit për gjetjen e formulimit teknik lidhur me shtetësinë me qëllim të sigurimit të 80 deputetëve të nevojshëm...

Kostadinov: Mickoski punon bashkë me Baçevin kundër anëtarësimit të Maqedonisë në NATO

para 6 muajve - Portalb

“Hristijan Mickoski u është bashkuar protestave anti-NATO, të organizuara nga pro-rusi Janko Bançev, ai punon kundër anëtarësimit të Maqedonisë në BE dhe NATO”, deklaroi zëdhënësi i LSDM-së, Kostadin Kostadinov,...

8 deputetët e VMRO-DPMNE-së: Nëse pranohet kërkesa e Kasamit ne nuk votojmë

para 6 muajve - Fakti Ditor

Tetë deputetët e opozitares VMRO-DPMNE të cilët votuan “për” në fazën e parë të ndryshimeve kushtetuese janë kundër kërkesës së Lëvizjes BESA në lidhje me nënshtetësinë. Prej atje thonë se nuk duhet që...

Seanca për ndryshimet kushtetuese shtyhet për në orën 15:00

para 6 muajve - Lajm

Shërbimi për informim i Kuvendit të Maqedonisë njofton se seanca e 75, në të cilën do të diskutohet për ndryshimet kushtetuese është shtyrë për në orën 15:00. Nga Kuvendi nuk japin informacione shtesë...

Ndryshimet kushtetuese, vazhdojnë koordinimet Zaev – Kasami, seanca është shtyrë për më vonë

para 6 muajve - Portalb

13.00 – Edhe pse u paralajmërua të fillojë në ora 13, seanca është shtyrë për në ora 15. Ende nuk ka marrëveshje mes LSDM-së dhe krahut të BESA-s së Bilall Kasamit.

Kostadinov: Mickoski punon bashkë me Bançevin kundër anëtarësimit të Maqedonisë në NATO

para 6 muajve - Portalb

“Hristijan Mickoski u është bashkuar protestave anti-NATO, të organizuara nga pro-rusi Janko Bançev, ai punon kundër anëtarësimit të Maqedonisë në BE dhe NATO”, deklaroi zëdhënësi i LSDM-së, Kostadin Kostadinov,...

Grupi i pavarur i VMRO-DPMNE-së: Nëse pranohen kërkesat e Kasamit, ne nuk do të votojmë për ndryshimet kushtetuese

para 6 muajve - InfoMagazin

Tetë deputetët e opozitares VMRO-DPMNE të cilët votuan “për” në fazën e parë të ndryshimeve kushtetuese janë kundër kërkesës së Lëvizjes BESA në lidhje me nënshtetësinë. Prej atje thonë se nuk duhet që...

8 deputetët e VMRO-DPMNE-së: Nëse pranohet kërkesa e Kasamit ne nuk votojmë

para 6 muajve - Fol

Tetë deputetët e opozitares VMRO-DPMNE të cilët votuan “për” në fazën e parë të ndryshimeve kushtetuese janë kundër kërkesës së Lëvizjes BESA në lidhje me nënshtetësinë. Prej atje thonë se nuk duhet që...

Georgievski porosi VMRO-DPMNE: Jepni dy deputetë Zaevit, që mos të kushtëzohet nga BESA!

para 6 muajve - InfoShqip

Ish-kryeministri dhe ish-lideri i VMRO-DPMNE, Lubço Georgievski në një intervistë ka theksuar se VMRO-DPMNE duhet tia jap dy deputetë maxhorancës së siguruar nga Zoran Zaev për të votuar ndryshimet kushtetuese...

LSDM-ja nuk tregon qëndrimin nëse kërkesa e Kasamit e rrezikon identitetin maqedonas

para 6 muajve - Portalb

“Atë që e kemi deklaruar dhe që e tha edhe sot kryeministri Zoran Zaev, në atë qëndrojmë”, kjo ishte përgjigja e zëdhënësit dhe deputetit të LSDM-së, Kostadin Kostadinov, në pyetjen e Portalb.mk, nëse...

Maqedoni, filluan protestat para Kuvendit

para 6 muajve - Portalb

Lëvizjet pro-ruse “Tvrdokorni” dhe “Maqedonia Bllokon” edhe sot janë duke protestuar para Kuvendit të Maqedonisë, kundër ndryshimeve kushtetuese, njofton Portalb.mk . Nga “Tvrdokorni” dhe “Maqedonia Bllokon”,...

ZAEV: Panço Minov do të votojë për ndryshimet kushtetuese

para 6 muajve - Lajm

Kryeministri Zoran Zaev pret që deputeti Panço Minov nga GROM të votojë për ndryshimet kushtetuese, por se ende nuk mund të thotë se janë siguruar 80 votat e nevojshme të deputetëve. “Deputeti Panço Minov...

Seanca për ndryshimet kushtetuese shtyhet për në orën 15:00

para 6 muajve - Tetova Sot

Shërbimi për informim i Kuvendit të Maqedonisë njofton se seanca e 75, në të cilën do të diskutohet për ndryshimet kushtetuese është shtyrë për në orën 15:00. Nga Kuvendi nuk japin informacione shtesë...

Zaev: Do të kërkoj përgjegjësi nga partia nëse nuk sigurojmë 80 vota

para 6 muajve - Tetova Sot

Numri i deputetëve të cilët do t’i përkrahin ndryshimet kushtetuese do të dihet gjatë momentit të votimit. Kështu ka deklaruar kryeministri Zoran Zaev, duke shtuar se kjo do të shihet që sot, gjatë votimit...

ZAEV: Mickoski po i shkakton vetëm dëm Maqedonisë

para 6 muajve - Lajm

Kryeministri Zoran Zaev, duke e komentuar deklaratën e djeshme të Hristian Mickoskit dhe qëndrimin ndaj Marrëveshjes tha se lideri i VMRO-DPMNE-së nga njëra anë para përfaqësuesve ndërkombëtarë thotë se...

Zemon: Do t’i mbroj interesat e komuniteteve të cilat nuk janë të përfshira në Kushtetutë

para 6 muajve - InfoMagazin

Do t’i mbroj interesat e bashkësive etnike të cilat nuk janë të përfshira në Kushtetutë, deklaroi sot në konferencën për shtyp deputeti Rubin Zemon, i cili dje zuri vendin e deputetit të dorëhequrit Tomisllav...

Zaevi nuk i ka 80 vota, kërkon ndihmë nga BESA e Kasamit

para 6 muajve - Koha.mk

“Shtetësia është e Maqedonisë dhe ashtu do të mbetet. Për këtë nuk ka dilemë. BESA nuk kërkon të ndryshohet identiteti apo ngjashëm. Syri i zgjuar i tetë deputetëve mu këtë po e bën si edhe ne dhe deputetët...

Zaev: Po kërkohet një zgjidhje e mundshme me Lëvizjen Besa, identiteti nuk është i rrezikuar

para 6 muajve - Telegrafi

Kryeministri Zoran Zaev sot deklaroi se po bisedon me Besën e Bilall Kasamit për gjetjen e një formule teknike në lidhje me shtetësinë me qëllim që të sigurohen 80 deputetët e nevojshëm për miratimin e...

Deputeti Zemon: Kërkesa e Kasamit nuk e cenon identitetin maqedonas

para 6 muajve - Lajm

Deputeti nga partia koalicionuese me LSDM-në, “Aleanca e Egjiptianëve Ballkanik”, Rubin Zemon, në lidhje me kërkesën e Lëvizjes BESA tha se nuk e rrezikon në asnjë rast identitetin e popullit maqedonas,...

8 deputetët e VMRO-DPMNE-së: Nëse pranohet kërkesa e Kasamit ne nuk votojmë

para 6 muajve - Arbresh

Tetë deputetët e opozitares VMRO-DPMNE të cilët votuan “për” në fazën e parë të ndryshimeve kushtetuese janë kundër kërkesës së Lëvizjes BESA në lidhje me nënshtetësinë. Prej atje thonë se nuk duhet që...

Zaev: Kërkohet zgjidhje e mundshme me Lëvizjen BESA, identiteti nuk është i rrezikuar

para 6 muajve - Alsat-M

Kryeministri Zoran Zaev sot deklaroi se ende është në bisedime me Lëvizjen BESA të Bilall Kasamit për gjetjen e formulimit teknik lidhur me shtetësinë me qëllim të sigurimit të 80 deputetëve të nevojshëm...

Zaev: Përgjegjësi nëse nuk votojnë 80 deputetë

para 6 muajve - Shenja

Numri i deputetëve të cilët do t’i përkrahin ndryshimet kushtetuese do të dihet gjatë momentit të votimit. Kështu ka deklaruar kryeministri Zoran Zaev, duke shtuar se kjo do të shihet që sot, gjatë votimit...

Edhe në temperatura nën zero, vazhdojnë protestat kundër ndryshimeve kushtetuese

para 6 muajve - Lajm

Reshjet e borës dhe temperaturat nën zero nuk i kanë ndaluar disa qytetarë që sërish të dalin në protesta para Kuvendit të Maqedonisë kundër ndryshimeve kushtetuese. Qytetarët të cilët kanë bllokuar rrugën...

Zaev: Kërkohet zgjidhje me Lëvizjen Besa

para 6 muajve - Periskopi

Kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev sot deklaroi se ende është në bisedime me Lëvizjen Besa të Bilall Kasamit për gjetjen e formulimit teknik lidhur me shtetësinë me qëllim të sigurimit të 80 deputetëve...

Ndryshimet kushtetuese, vazhdojnë koordinimet Zaev – Kasami, seanca është shtyrë për më vonë

para 6 muajve - Lajm

Edhe pse u paralajmërua të fillojë në ora 13, seanca është shtyrë për në ora 15. Ende nuk ka marrëveshje mes LSDM-së dhe krahut të BESA-s së Bilall Kasamit, njofton Portalb.mk. LSDM-ja nuk ka qëndrim të...

Kostadinov: Mickoski punon bashkë me Baçevin kundër anëtarësimit të Maqedonisë në NATO

para 6 muajve - Lajm

“Hristijan Mickoski u është bashkuar protestave anti-NATO, të organizuara nga pro-rusi Janko Bançev, ai punon kundër anëtarësimit të Maqedonisë në BE dhe NATO”, deklaroi zëdhënësi i LSDM-së, Kostadin Kostadinov,...

Seanca për ndryshimet kushtetuese është shtyrë për në orën 15.00

para 6 muajve - Shenja

Seanca për ndryshimet Kushtetuese është shtyrë për në orën 15.00. Fillimisht, gjatë ditës së djeshme u paralajmëruar se seanca do të mbahet sot në orë 13.00, raporton SHENJA. Gjatë ditës së djeshme kryeministri...

Zaev: Kërkohet zgjidhje e mundshme me Lëvizjen BESA, identiteti nuk është i rrezikuar

para 6 muajve - Koha.mk

Shkup, 10 janar – Kryeministri Zoran Zaev sot deklaroi se ende është në bisedime me Lëvizjen BESA të Bilall Kasamit për gjetjen e formulimit teknik lidhur me shtetësinë me qëllim të sigurimit të 80 deputetëve...

Georgievski porosi VMRO-DPMNE: Jepni dy deputetë Zaevit, që mos të kushtëzohet nga BESA

para 6 muajve - Gazeta Observer

Ish-kryeministri dhe ish-lideri i VMRO-DPMNE, Lubço Georgievski në një intervistë ka theksuar se VMRO-DPMNE duhet t’ia jap dy deputetë mazhorancës së siguruar nga Zoran Zaev për të votuar ndryshimet kushtetuese...

Vazhdojnë protestat para Kuvendit, do t’iu bashkohet edhe Hristijan Mickoski

para 6 muajve - Gazeta Observer

Lëvizjet pro-ruse “Tvrdokorni” dhe “Maqedonia Bllokon” edhe sot janë duke protestuar para Kuvendit të Maqedonisë, kundër ndryshimeve kushtetuese, njofton Portalb.mk. Nga “Tvrdokorni” dhe “Maqedonia Bllokon”,...

Georgievski apelon te VMRO-ja t'ia japë dy deputetë Zaevit që të mos kushtëzohet nga BESA

para 6 muajve - Gazeta Express

Ish-kryeministri dhe ish-lideri i VMRO-DPMNE, Lubço Georgievski në një intervistë për TV24 ka theksuar se VMRO-DPMNE duhet t'ia japë dy deputetë mazhorancës së siguruar nga Zoran Zaevi për të votuar ndryshimet...

LSDM-ja nuk tregon qëndrimin nëse kërkesa e Kasamit e rrezikon identitetin maqedonas

para 6 muajve - Lajm

epa06002398 New Macedonian Prime Minister Zoran Zaev (C) celebrates with the members of his government after he was elected in the Macedonian parliament in Skopje, The Former Yugoslav Republic of Macedonia,...

Seanca për ndryshimet kushtetuese shtyhet për në orën 15:00

para 6 muajve - Pa censure

Shërbimi për informim i Kuvendit të Maqedonisë njofton se seanca e 75, në të cilën do të diskutohet për ndryshimet kushtetuese është shtyrë për në orën 15:00. Nga Kuvendi nuk japin informacione shtesë...

Kryeministri Zaev nuk i ka siguruar 80 votat: “E Maqedonisë nuk është njëjtë, sikur maqedonas”

para 6 muajve - Ina

Para nisjes së vazhdimit të seancës plenare për ndryshimet kushtetuese, kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev edhe sot është shprehur optimist se i ka siguruar 80 votat “për” – pasi që pret që sot të miratohet...

Georgievski VMRO-DPMNE-së: Jepni dy vota që Lëvizja BESA të mos e kushtëzojë Zaevin

para 6 muajve - Portalb

Ish kryeministri dhe ish lideri i VMRO-DPMNE-së, Lubço Georgievski i ka dhënë këshillë partisë opozitare me të cilën tani udhëheq Hristijan Mickoski, duke i sugjeruar që t’i japë dy deputetë shumicës parlamentare...

Kundër “tradhtisë më të madhe nacionale”, vazhdojnë protestat para Kuvendit të Maqedonisë

para 6 muajve - Portalb

Lëvizjet pro-ruse “Tvrdokorni” dhe “Maqedonia Bllokon” edhe sot do të protestojnë para Kuvendit të Maqedonisë, kundër ndryshimeve kushtetuese, njofton Portalb.mk . Nga “Tvrdokorni” dhe “Maqedonia Bllokon”,...

Georgievski, OBRM-PDUKM-së: Jepni dy vota që Lëvizja Besa mos ta kushtëzojë Zaevin

para 6 muajve - Telegrafi

Sipas burimeve të shumicës parlamentare, bisedimet me Besën nuk kanë dhënë rezultate. Për këtë ish-lideri i OBRM-PDUKM-së, Ljupço Georgievski jep këshillë se si të arrihet deri tek 80 votat. Ish-kryeministri...

Zaev: Kërkohet zgjidhje e mundshme me Lëvizjen BESA, identiteti nuk është i rrezikuar

para 6 muajve - Antpress

10 Janar 2019 / 12:28 Kryeministri Zoran Zaev sot deklaroi se ende është në bisedime me Lëvizjen BESA të Bilall Kasamit për gjetjen e formulimit teknik lidhur me shtetësinë me qëllim të sigurimit të 80...

“Maqedonia bllokon” pavarësisht motit të ligë, sot proteston kundër ndryshimeve kushtetuese

para 6 muajve - InfoMagazin

Moti i ligë dhe temperaturat nën zero nuk i kanë ndaluar disa qytetarë që sërish të protestojnë para Kuvendit të Maqedonisë kundër ndryshimeve kushtetuese. Qytetarët të cilët kanë bllokuar rrugën para...

Shkup, seanca për ndryshimet kushtetuese

para 6 muajve - Vizion Plus

Seanca e parlamentit të Maqedonisë për finalizimin e fazës së tretë të ndryshimeve kushtetuese për marrëveshjen me Greqinë, pritet te vijoje sot ne dreke. Miratimi i amendamenteve kushtetuese kërkon 80...

Kryeministri Zaev nuk i ka siguruar 80 votat: “E Maqedonisë nuk është njëjtë, sikur maqedonas”

para 6 muajve - Portalb

Para nisjes së vazhdimit të seancës plenare për ndryshimet kushtetuese , kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev edhe sot është shprehur optimist se i ka siguruar 80 votat “për” – pasi që pret që sot të...

VMRO-DPMNE: Zaev dhe LSDM i kanë shitur interesat kombëtare dhe shtetërore

para 6 muajve - Aktuale

Partia opozitare VMRO-DPMNE reagoi sot duke theksuar se Republika e Maqedonisë gjendet para aktit final të errësirës dhe skenarit të turpshëm të Zoran Zaevit dhe LSDM-së për ndryshimin e emrit kushtetuese,...

Kryeministri Zaev nuk i ka siguruar 80 votat: “Maqedonisë nuk është njëjtë, sikur maqedonas”

para 6 muajve - Portalb

Para nisjes së vazhdimit të seancës plenare për ndryshimet kushtetuese , kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev edhe sot është shprehur optimist se i ka siguruar 80 votat “për” – pasi që pret që sot të...

ZAEV: Ende jemi në bisedime me BESËN e Kasamit

para 6 muajve - Lajm

Kryeministri Zoran Zaev sot deklaroi se ende është në bisedime me Lëvizjen BESA të Bilall Kasamit për gjetjen e formulimit teknik lidhur me shtetësinë me qëllim të sigurimit të 80 deputetëve të nevojshëm...

NDRYSHIMET KUSHTETUESE: Shumica prej dy të tretave do të dihet ditën e votimit

para 6 muajve - Lajm

Ndryshimet kushtetuese në fazën e tretë dhe të fundit janë në rend të ditës të vazhdimit të sotëm të seancës kuvendore, prejse mbrëmë me 78 vota “pro” ishte miratuar rendi i ditës i seancës së 75-të,...

Kryeministri Zaev thotë se nuk i ka siguruar 80 votat: “Maqedonisë nuk është njëjtë, sikur maqedonas”

para 6 muajve - Portalb

Para nisjes së vazhdimit të seancës plenare për ndryshimet kushtetuese , kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev edhe sot është shprehur optimist se i ka siguruar 80 votat “për” – pasi që pret që sot të...

Ndryshimet kushtetuese në fazën finale para deputetëve, shumica prej dy të tretave do të dihet në ditën e votimit

para 6 muajve - Indeks.mk

Ndryshimet kushtetuese në fazën e tretë dhe të fundit janë në rend të ditës të vazhdimit të sotëm të seancës kuvendore, prejse mbrëmë me 78 vota “pro” ishte miratuar rendi i ditës i seancës së 75-të, në...

Georgievski deri te VMRO-DPMNE: Jepni Zaevit dy deputetë që mos ta shantazhojë Lëvizja Besa

para 6 muajve - InfoMagazin

Ish-kryeministri dhe lideri i VMRO-DPMNE-së Ljubço Georgievski, në një intervistë televizive, publikisht i ka dërguar këshilla ish-partisë së tij si të mbrohet identiteti maqedonas, përcjell Infomagazin....

Georgievski porosi Mickoskit: Jepni dy deputetë Zaevit, që mos të kushtëzohet nga Kasami !

para 6 muajve - Zhurnal

Shkup, 10 janar - Sipas burimeve nga shumica qeveritare, negociatat me Besën deri sot në mëngjes nuk ka sjellur rezultat. Ish lideri i VMRO-DPMNE-së, Ljubço Georgievski jep një këshillë se si të sigurohen...

Vazhdon seanca për ndryshimet kushtetuese për ndërrimin e emrit të Maqedonisë

para 6 muajve - Gazeta Express

Seanca e Kuvendit të Maqedonisë në të cilën duhet të diskutohet dhe miratohen propozim-amendamentet për zbatimin e marrëveshjes me Greqinë, do të vazhdojë sot në orën 13:00. Mbrëmë kryeministri Zoran Zaev...

Georgievski porosi VMRO-DPMNE: Jepni dy deputetë Zaevit, që mos të kushtëzohet nga BESA!

para 6 muajve - Aktuale

Ish-kryeministri dhe ish-lideri i VMRO-DPMNE, Lubço Georgievski në një intervistë për TV24 ka theksuar se VMRO-DPMNE duhet tia jap dy deputetë maxhorancës së siguruar nga Zoran Zaev për të votuar ndryshimet...

VMRO-DPMNE: Maqedonia gjendet para aktit final të skanerit të errët për ndryshimin e emrit

para 6 muajve - TV21

Republika e Maqedonisë gjendet para aktit final të skenarit të errët dhe të turpshëm të Zoran Zaevit dhe LSDM-së për ndryshimin e emrit të shtetit, identitetit, gjuhës, kulturës dhe historisë, kështu vlerësojnë...

Ndryshimet kushtetuese në fazën finale para deputetëve, shumica prej dy të tretave do të dihet në ditën e votimit

para 6 muajve - TV21

Ndryshimet kushtetuese në fazën e tretë dhe të fundit janë në rend të ditës të vazhdimit të sotëm të seancës kuvendore, prejse mbrëmë me 78 vota “pro” ishte miratuar rendi i ditës i seancës së 75-të, në...

Sot vazhdon seanca, të gjithë sytë nga Zaevi dhe Kasami

para 6 muajve - Albeu

Në ora 13:00, do fillojë vazhdimi i seancës së 75-të të Kuvendit të Maqedonisë, në të cilën do të zhvillohet diskutimi për fazën e fundit të ndryshimeve kushtetuese të paraparë me Marrëveshjen e Prespës,...

NDRYSHIMET KUSHTETUESE: Shumica prej dy të tretave do të dihet ditën e votimit

para 6 muajve - Tetova Sot

Ndryshimet kushtetuese në fazën e tretë dhe të fundit  janë në rend të ditës të vazhdimit të sotëm të seancës kuvendore, prejse mbrëmë me 78 vota “pro” ishte miratuar rendi i ditës i seancës së 75-të,...

Georgievski, VMRO-DPMNE-së: Jepni dy vota që Lëvizja Besa mos ta kushtëzojë Zaevin

para 6 muajve - Lajm

Sipas burimeve të shumicës parlamentare, bisedimet me Besën nuk kanë dhënë rezultate. Për këtë ish-lideri i VMRO-DPMNE-së, Ljupço Georgievski jep këshillë se si të arrihet deri tek 80 votat. Ish-kryeministri...

Georgievski porosi VMRO-DPMNE: Jepni dy deputetë Zaevit, që mos të kushtëzohet nga BESA!

para 6 muajve - Ina

Ish-kryeministri dhe ish-lideri i VMRO-DPMNE, Lubço Georgievski në një intervistë për TV24 ka theksuar se VMRO-DPMNE duhet tia jap dy deputetë maxhorancës së siguruar nga Zoran Zaev për të votuar ndryshimet...

VMRO-DPMNE: Maqedonia gjendet para aktit final të skanerit të errët për ndryshimin e emrit

para 6 muajve - Koha.mk

Shkup, 10 janar – Republika e Maqedonisë gjendet para aktit final të skenarit të errët dhe të turpshëm të Zoran Zaevit dhe LSDM-së për ndryshimin e emrit të shtetit, identitetit, gjuhës, kulturës dhe historisë,...

Edhe sot do të protestohet para Kuvendit

para 6 muajve - Shenja

Edhe gjatë ditës së sotme do të vazhdojnë protesta para kuvendit të organizuara nga lëvizja “Tvrdokorni” dhe “Maqedonia Bllokon”. Sipas tyre protesta është për mbrojtjen e emrit të Maqedonisë, identitetin,...

VMRO-DPMNE: Maqedonia gjendet para skenarit të errët

para 6 muajve - Tetova Sot

Republika e Maqedonisë gjendet para aktit final të skenarit të errët dhe të turpshëm të Zoran Zaevit dhe LSDM-së për ndryshimin e emrit të shtetit, identitetit, gjuhës, kulturës dhe historisë, ka reaguar...

Zaev: Kërkohet zgjidhje me Lëvizjen Besa, identiteti nuk është i rrezikuar

para 6 muajve - KosovaPress

“BESA është parimisht e vendosur për këtë çështje, siç janë edhe të tetë deputetët e VMRO-DPMNE-së dhe Koalicionit, dhe janë “të parët të cilët janë për mbrojtje të identitetit të Maqedonisë”. Thelbi i...

Sot vazhdon seanca për ndryshimet kushtetuese

para 6 muajve - Iliria News

Seanca e Kuvendit të Maqedonisë në të cilën duhet të diskutohet dhe miratohen propozim-amendamentet për zbatimin e marrëveshjes me Greqinë, do të vazhdojë sot në orën 13:00. Mbrëmë kryeministri Zoran Zaev...

VMRO-DPMNE: Zaev dhe LSDM i kanë shitur interesat kombëtare dhe shtetërore

para 6 muajve - Ina

Partia opozitare VMRO-DPMNE reagoi sot duke theksuar se Republika e Maqedonisë gjendet para aktit final të errësirës dhe skenarit të turpshëm të Zoran Zaevit dhe LSDM-së për ndryshimin e emrit kushtetuese,...

Georgievski porosi VMRO-DPMNE: Jepni dy deputetë Zaevit, që mos të kushtëzohet nga BESA!

para 6 muajve - AlbPortali

Ish-kryeministri dhe ish-lideri i VMRO-DPMNE, Lubço Georgievski në një intervistë për TV24 ka theksuar se VMRO-DPMNE duhet tia jap dy deputetë maxhorancës së siguruar nga Zoran Zaev për të votuar ndryshimet...

Sot vazhdon seanca për ndryshimet kushtetuese në Maqedoni

para 6 muajve - Ina

Seanca e Kuvendit të Maqedonisë në të cilën duhet të diskutohet dhe miratohen propozim-amendamentet për zbatimin e marrëveshjes me Greqinë, do të vazhdojë sot në orën 13:00. Mbrëmë kryeministri Zoran Zaev...

Kryeministri Zaev nuk i ka siguruar 80 votat: “E Maqedonisë nuk është njëjtë, sikur maqedonas”

para 6 muajve - Lajm

Para nisjes së vazhdimit të seancës plenare për ndryshimet kushtetuese, kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev edhe sot është shprehur optimist se i ka siguruar 80 votat “për” – pasi që pret që sot të miratohet...

VMRO-DPMNE: Zaev dhe LSDM i kanë shitur interesat kombëtare dhe shtetërore

para 6 muajve - Alsat-M

Nga partia opozitare VMRO-DPMNE thonë se Republika e Maqedonisë gjendet para aktit final të errësirës dhe skenarit të turpshëm të Zoran Zaevit dhe LSDM-së për ndryshimin e emrit kushtetuese, identitetit,...

Dita e dytë e fazës së fundit të ndryshimeve kushtetuese, vazhdojnë koordinimet Zaev – Kasami

para 6 muajve - Portalb

Me fillim prej ora 13:00, do fillojë vazhdimi i seancës së 75-të të Kuvendit të Maqedonisë, në të cilin do të zhvillohet diskutimi për fazën e fundit të ndryshimeve kushtetuese të parapara me Marrëveshjen...

Zaev: Shtetësia është maqedonase, por askush nuk do të jetë në disavantazh

para 6 muajve - InfoMagazin

Kërkohet formulim teknik në lidhje me shtetësinë, të mbahet identiteti në shtetësinë për maqedonasit, por të mos ndjehen shqiptarët, turqit, serbët dhe të tjerët të shtypur, ka deklaruar kryeministri Zoran...

VMRO-DPMNE: Maqedonia po ndodhet në pragun e skenarit të zi për ndryshimin e emrit

para 6 muajve - Zhurnal

Shkup, 10 janar - VMRO-DPMNE sot nëpërmjet një komunikate për media kanë deklaruar se Republika e Maqedonisë po ndodhet pranë aktit final të skenarit të zi dhe të turpshëm të Zoran Zaev dhe LSDM-së, për...

Sot vazhdon seanca për ndryshimet kushtetuese

para 6 muajve - Aktuale

Seanca e Kuvendit të Maqedonisë në të cilën duhet të diskutohet dhe miratohen propozim-amendamentet për zbatimin e marrëveshjes me Greqinë, do të vazhdojë sot në orën 13:00. Mbrëmë kryeministri Zoran Zaev...

Zaev: Po kërkohet një zgjidhje e mundshme me Lëvizjen Besa, identiteti nuk është i rrezikuar

para 6 muajve - Arbresh

Kryeministri Zoran Zaev sot deklaroi se po bisedon me Besën e Bilall Kasamit për gjetjen e një formule teknike në lidhje me shtetësinë me qëllim që të sigurohen 80 deputetët e nevojshëm për miratimin e...

Vazhdon seanca për ndryshimet kushtetuese

para 6 muajve - Nezavisen

Seanca e Kuvendit të Maqedonisë në të cilën duhet të diskutohet dhe miratohen propozim-amendamentet për zbatimin e marrëveshjes me Greqinë, do të vazhdojë sot në orën 13:00. Mbrëmë kryeministri Zoran Zaev...

Georgievski porosi VMRO-DPMNE: Jepni dy deputetë Zaevit, që mos të kushtëzohet nga BESA!

para 6 muajve - Tetova Sot

Ish-kryeministri dhe ish-lideri i VMRO-DPMNE, Lubço Georgievski në një intervistë për TV24 ka theksuar se VMRO-DPMNE duhet tia jap dy deputetë maxhorancës së siguruar nga Zoran Zaev për të votuar ndryshimet...

OBRM-PDUKM: Zaev dhe LSDM i kanë shitur interesat kombëtare dhe shtetërore

para 6 muajve - Telegrafi

Nga partia opozitare OBRM-PDUKM thonë se Republika e Maqedonisë gjendet para aktit final të errësirës dhe skenarit të turpshëm të Zoran Zaevit dhe LSDM-së për ndryshimin e emrit kushtetuese, identitetit,...

Sot vazhdon seanca për ndryshimet kushtetuese

para 6 muajve - Zhurnal

Shkup, 10 janar - Seanca e Kuvendit të Maqedonisë në të cilën duhet të diskutohet dhe miratohen propozim-amendamentet për zbatimin e marrëveshjes me Greqinë, do të vazhdojë sot në orën 13:00. Mbrëmë kryeministri...

Georgievski porosi VMRO-DPMNE: Jepni dy deputetë Zaevit, që mos të kushtëzohet nga BESA!

para 6 muajve - Fakti Ditor

Ish-kryeministri dhe ish-lideri i VMRO-DPMNE, Lubço Georgievski në një intervistë për TV24 ka theksuar se VMRO-DPMNE duhet tia jap dy deputetë maxhorancës së siguruar nga Zoran Zaev për të votuar ndryshimet...

VMRO-DPMNE: Maqedonia gjendet para skenarit të errët

para 6 muajve - Fakti Ditor

Republika e Maqedonisë gjendet para aktit final të skenarit të errët dhe të turpshëm të Zoran Zaevit dhe LSDM-së për ndryshimin e emrit të shtetit, identitetit, gjuhës, kulturës dhe historisë, ka reaguar...

Dita e dytë e fazës së fundit të ndryshimeve kushtetuese, vazhdojnë koordinimet Zaev – Kasami

para 6 muajve - Lajm

Në ora 13:00, do fillojë vazhdimi i seancës së 75-të të Kuvendit të Maqedonisë, në të cilën do të zhvillohet diskutimi për fazën e fundit të ndryshimeve kushtetuese të paraparë me Marrëveshjen e Prespës,...

Ndryshimet kushtetuese në fazën finale para deputetëve, shumica prej dy të tretave do të dihet në ditën e votimit

para 6 muajve - Koha.mk

Shkup, 10 janar – Ndryshimet kushtetuese në fazën e tretë dhe të fundit janë në rend të ditës të vazhdimit të sotëm të seancës kuvendore, prejse mbrëmë me 78 vota “pro” ishte miratuar rendi i ditës i seancës...

NDRYSHIMET KUSHTETUESE: Shumica prej dy të tretave do të dihet ditën e votimit

para 6 muajve - Fakti Ditor

Ndryshimet kushtetuese në fazën e tretë dhe të fundit janë në rend të ditës të vazhdimit të sotëm të seancës kuvendore, prejse mbrëmë me 78 vota “pro” ishte miratuar rendi i ditës i seancës së 75-të,...

VMRO-DPMNE: Maqedonia gjendet para skenarit të errët

para 6 muajve - Koha News

Republika e Maqedonisë gjendet para aktit final të skenarit të errët dhe të turpshëm të Zoran Zaevit dhe LSDM-së për ndryshimin e emrit të shtetit, identitetit, gjuhës, kulturës dhe historisë, ka reaguar...

Sot vazhdon seanca për ndryshimet kushtetuese

para 6 muajve - Alsat-M

Seanca e Kuvendit të Maqedonisë në të cilën duhet të diskutohet dhe miratohen propozim-amendamentet për zbatimin e marrëveshjes me Greqinë, do të vazhdojë sot në orën 13:00. Mbrëmë kryeministri Zoran Zaev...

VMRO-DPMNE: Zaev pa mbështetjen e popullit po e shet emrin

para 6 muajve - InfoShqip

Partia opozitare maqedonase OBRM-PDUKM nëpërmjet një kumtese reagon ndaj konferencës për shtyp të Kostadin Kostadinov nga LSDM. “Zoran Zaev e shet emrin pa mbështetjen e popullit. Referendumi është mesazh...

Georgievski porosi VMRO-DPMNE: Jepni dy deputetë Zaevit, që mos të kushtëzohet nga BESA!

para 6 muajve - Fol

Ish-kryeministri dhe ish-lideri i VMRO-DPMNE, Lubço Georgievski në një intervistë për TV24 ka theksuar se VMRO-DPMNE duhet tia jap dy deputetë maxhorancës së siguruar nga Zoran Zaev për të votuar ndryshimet...

VMRO-DPMNE: Zaev dhe LSDM i kanë shitur interesat kombëtare dhe shtetërore

para 6 muajve - Lajm

Nga partia opozitare VMRO-DPMNE thonë se Republika e Maqedonisë gjendet para aktit final të errësirës dhe skenarit të turpshëm të Zoran Zaevit dhe LSDM-së për ndryshimin e emrit kushtetuese, identitetit,...

Georgievski porosi VMRO-DPMNE: Jepni dy deputetë Zaevit, që mos të kushtëzohet nga BESA!

para 6 muajve - Pa censure

Ish-kryeministri dhe ish-lideri i VMRO-DPMNE, Lubço Georgievski në një intervistë për TV24 ka theksuar se VMRO-DPMNE duhet tia jap dy deputetë maxhorancës së siguruar nga Zoran Zaev për të votuar ndryshimet...

VMRO-DPMNE: aev dhe LSDM i kanë shitur interesat kombëtare dhe shtetërore

para 6 muajve - Lajm

Nga partia opozitare VMRO-DPMNE thonë se Republika e Maqedonisë gjendet para aktit final të errësirës dhe skenarit të turpshëm të Zoran Zaevit dhe LSDM-së për ndryshimin e emrit kushtetuese, identitetit,...

Vazhdon sot seanca për ndryshimet Kushtetuese, ja çfarë ndodhi dje

para 6 muajve - Shenja

Seanca ku duhej të votohen ndryshimet kushtetuese gjatë ditës së djeshme dy herë u ndërpre. Para deputetëve u drejtua vetëm kryeministri Zoran Zaev, dhe menjhëherë pas fjalimit të tij, kryeparlamentari...

Sot vazhdon seanca për ndryshimet kushtetuese në Maqedoni

para 6 muajve - Telegrafi

Seanca e Kuvendit të Maqedonisë në të cilën duhet të diskutohet dhe miratohen propozim-amendamentet për zbatimin e marrëveshjes me Greqinë, do të vazhdojë sot në orën 13:00. Mbrëmë kryeministri Zoran Zaev...

Sot vazhdon seanca për ndryshimet kushtetuese

para 6 muajve - Antpress

10 Janar 2019 / 9:05 Seanca e Kuvendit të Maqedonisë në të cilën duhet të diskutohet dhe miratohen propozim-amendamentet për zbatimin e marrëveshjes me Greqinë, do të vazhdojë sot në orën 13:00. Mbrëmë...

Maqedoni, diskutimi i fundit në Kuvend për ndryshimet kushtetuese, ende nuk ka marrëveshje Zaev-Kasami

para 6 muajve - InfoShqip

Pasi që u miratua dorëheqja e deputetit Tomisllav Tuntev dhe u zgjodh Rubin Zemon në vend të tij, në ora 17 u hap diskutimi për ndryshimet kushetuese të Maqedonisë, njofton Portalb.mk. Kryeministri Zoran...

Sot vazhdon seanca për ndryshimet kushtetuese në Maqedoni

para 6 muajve - Lajm

Seanca e Kuvendit të Maqedonisë në të cilën duhet të diskutohet dhe miratohen propozim-amendamentet për zbatimin e marrëveshjes me Greqinë, do të vazhdojë sot në orën 13:00. Mbrëmë kryeministri Zoran Zaev...

Sot vazhdon seanca për ndryshimet kushtetuese

para 6 muajve - Pa censure

Seanca e Kuvendit të Maqedonisë në të cilën duhet të diskutohet dhe miratohen propozim-amendamentet për zbatimin e marrëveshjes me Greqinë, do të vazhdojë sot në orën 13:00. Mbrëmë kryeministri Zoran Zaev...

Zaev mbron Marrëveshjen me Greqinë, opozita proteston para Kuvendit

para 6 muajve - InfoMagazin

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev ka mbrojtur Marrëveshjen për emrin me Greqinë, duke e cilësuar atë si marrëveshjen më të mirë të mundshme për zgjidhjen e kontestit 27-vjeçar të emrit me fqinjin jugor....

ZHURNAL: Kërkesat e Kasamit revoltojnë deputetët e VMRO-së mbi ndryshimet kushtetuese!

para 6 muajve - InfoMagazin

Seanca e fundit parlamentare duket se nxori në pah mungesën e shumicës prej 2/3 të deputetëve edhe pse kryeministri Zaev disa herë me rradhë ka paralajmëruar se ka siguruar tashmë votat e nevojshme për...

Vazhdon sot seanca për ndryshimet kushtetuese

para 6 muajve - InfoMagazin

Seanca e Kuvendit të Maqedonisë në të cilën duhet të diskutohet dhe miratohen propozim-amendamentet për zbatimin e marrëveshjes me Greqinë, do të vazhdojë sot në orën 13:00. Mbrëmë kryeministri Zoran Zaev...

Sot vazhdon seanca për ndryshimet kushtetuese në Maqedoni

para 6 muajve - Arbresh

Seanca e Kuvendit të Maqedonisë në të cilën duhet të diskutohet dhe miratohen propozim-amendamentet për zbatimin e marrëveshjes me Greqinë, do të vazhdojë sot në orën 13:00. Mbrëmë kryeministri Zoran Zaev...

Zaev: Bisedojmë ende, do të gjejmë zgjidhjen më të mirë për shqiptarët

para 6 muajve - InfoMagazin

Dy e treta e shumicës për miratimin e ndryshimeve kushtetuese ende mungon, dhe kjo do të dihet vetëm me aktin e votimit, njoftoi Zoran Zaev për Sitel. Gjithsesi, Zaev beson që i gjithë procesi do të kalojë...

Bilall Kasami: Nuk heqim dorë nga kërkesat, janë të arsyeshme dhe besojmë se do të pranohen

para 6 muajve - Portalb

Bilall Kasami, lider i njërit krah nga Lëvizja BESA, sonte në emisionin Click Plus në TV21 tha se Maqedonia duhet t’i përkasë edhe maqedonasve edhe shqiptarëve si dhe komuniteteve tjera, dhe këtë kërkesë...

Dy të arrestuar nga protestat para Kuvendit në Shkup

para 6 muajve - Ina

Dy protestues u arrestuan sonte në Shkup nga protestat që u organizuan kundër ndryshimeve kushtetuese për emrin. Policia bëri të ditur se protestuesit kanë shkelur rendin dhe qetësinë publike. Dy të ndaluarit...

Zaev: Bisedojmë ende, do të gjejmë zgjidhjen më të mirë për shqiptarët

para 6 muajve - Ina

Dy e treta e shumicës për miratimin e ndryshimeve kushtetuese ende mungon, dhe kjo do të dihet vetëm me aktin e votimit, njoftoi Zoran Zaev për Sitel. Gjithsesi, Zaev beson që i gjithë procesi do të kalojë...

Zaev: Bisedojmë ende, do të gjejmë zgjidhjen më të mirë për shqiptarët

para 6 muajve - Portalb

Dy e treta e shumicës për miratimin e ndryshimeve kushtetuese ende mungon , dhe kjo do të dihet vetëm me aktin e votimit, njoftoi Zoran Zaev për Sitel . Gjithsesi, Zaev beson që i gjithë procesi do të...

Zhurnal mëson Kërkesat e Kasamit revoltojnë deputetët e VMRO-së mbi ndryshimet kushtetuese

para 6 muajve - Zhurnal

Shkup, 9 janar – Seanca e fundit parlamentare duket se nxori në pah mungesën e shumicës prej 2/3 të deputetëve edhe pse kryeministri Zaev disa herë me rradhë ka paralajmëruar se ka siguruar tashmë votat...

Zaev: Shumicë ende nuk ka, do ta mësojmë në ditën e votimit

para 6 muajve - Koha.mk

Zaev: Shumicë ende nuk ka, do ta mësojmë në ditën e votimit Shkup, 9 janar – Shumicë prej dy të tretave për miratimin e ndryshimeve kushtetuese ende nuk ka, deklaroi sonte kryeministri Zoran Zaev në intervistën...

Zaevi kërkoi vendim pozitiv për ndryshimet kushtetuese, seanca vazhdon nesër

para 6 muajve - Gazeta Express

Vendimi juaj pozitiv këtu në Kuvend sot e afron Maqedoninë afër anëtarësimit në NATO, deri në momentin kur flamuri i Maqedonisë do të valojë me krenari në direkun në Bruksel me flamuj të vendeve-anëtare...

Zoran Zaev: Jemi akoma në bisedime, për shqiptarët do ta gjejmë zgjidhjen më të mirë

para 6 muajve - InfoShqip

Dy e treta e shumicës për miratimin e ndryshimeve kushtetuese ende mungon, dhe kjo do të dihet vetëm me aktin e votimit, njoftoi Zoran Zaev për Sitel. Gjithsesi, Zaev beson që i gjithë procesi do të kalojë...

Bilall Kasami: Nuk heqim dorë nga kërkesat, janë të arsyeshme dhe besojmë se do të pranohen

para 6 muajve - Lajm

Bilall Kasami, lider i njërit krah nga Lëvizja BESA, sonte në emisionin Click Plus në TV21 tha se Maqedonia duhet t’i përkasë edhe maqedonasve edhe shqiptarëve si dhe komuniteteve tjera, dhe këtë kërkesë...

Përfundoi protesta para Parlamentit, ka edhe të arrestuar

para 6 muajve - Zhurnal

Shkup, 9 janar - Përfundoi protesta para Kuvendit pasi seanca për ndryshime kushtetuese që filloi vonë pasdite, pas ekspozesë së kryeministrit Zoran Zaev, ishte ricaktuar për nesër në orën 13. Pjesëmarrësit...

Përfundoi protesta para Kuvendit, vazhdon nesër

para 6 muajve - Koha.mk

Shkup, 9 janar – Përfundoi protesta para Kuvendit pasi seanca për ndryshime kushtetuese që filloi vonë pasdite, pas ekspozesë së kryeministrit Zoran Zaev, ishte ricaktuar për nesër në orën 13. Pjesëmarrësit...

Zaev: Bisedojmë ende, do të gjejmë zgjidhjen më të mirë për shqiptarët

para 6 muajve - Flaka

Dy e treta e shumicës për miratimin e ndryshimeve kushtetuese ende mungon , dhe kjo do të dihet vetëm me aktin e votimit, njoftoi Zoran Zaev për Sitel . Gjithsesi, Zaev beson që i gjithë procesi do të...

Arrestohen dy persona që tentuan të bllokojnë marrëveshjen e Prespës

para 6 muajve - Albeu

Pas përfundimit të seancës për ndryshimet kushtetuese , në të cilën filloi diskutimi për ndryshimet kushtetuese të Maqedonisë policia ndaloi dy protestues për shkelje të rendit dhe qetësisë publike, konfirmoi...

Zaev mbron Marrëveshjen me Greqinë, opozita proteston para Kuvendit

para 6 muajve - Illyria

Shkup, 9 janar 2019 – Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev, e ka mbrojtur Marrëveshjen me Greqinë, duke e cilësuar atë si marrëveshjen më të mirë të mundshme për zgjidhjen e kontestit 27-vjeçar për emrin....

Zaev: Bisedojmë ende, do të gjejmë zgjidhjen më të mirë për shqiptarët

para 6 muajve - Tetova Sot

Dy e treta e shumicës për miratimin e ndryshimeve kushtetuese ende mungon, dhe kjo do të dihet vetëm me aktin e votimit, njoftoi Zoran Zaev për Sitel. Gjithsesi, Zaev beson që i gjithë procesi do të kalojë...

Zaev: Shumicë ende nuk ka, do ta mësojmë në ditën e votimit

para 6 muajve - Lajm

Shumicë prej dy të tretave për miratimin e ndryshimeve kushtetuese ende nuk ka, deklaroi sonte kryeministri Zoran Zaev në intervistën për Tv Sitev dhe shtoi se kjo do të dihet në vetë aktin e votimit....

Përfundoi protesta para Kuvendit, vazhdon nesër

para 6 muajve - Alsat-M

Përfundoi protesta para Kuvendit pasi seanca për ndryshime kushtetuese që filloi vonë pasdite, pas ekspozesë së kryeministrit Zoran Zaev, ishte ricaktuar për nesër në orën 13. Pjesëmarrësit në protestë...

Dy të arrestuar, protesta para Kuvendit do të vazhdojë nesër pasdite

para 6 muajve - Portalb

Pas përfundimit të seancës për ndryshimet kushtetuese, policia ndaloi dy protestues për shkelje të rendit dhe qetësisë publike, konfirmoi Ministria e Punëve të Brendshme për Kanal5 . Nga informatat jozyrtare,...

Përfundoi protesta para Kuvendit, vazhdon nesër

para 6 muajve - Lajm

Përfundoi protesta para Kuvendit pasi seanca për ndryshime kushtetuese që filloi vonë pasdite, pas ekspozesë së kryeministrit Zoran Zaev, ishte ricaktuar për nesër në orën 13. Pjesëmarrësit në protestë...

Zaev: Bisedojmë ende, do të gjejmë zgjidhjen më të mirë për shqiptarët

para 6 muajve - Koha News

Dy e treta e shumicës për miratimin e ndryshimeve kushtetuese ende mungon, dhe kjo do të dihet vetëm me aktin e votimit, njoftoi Zoran Zaev për Sitel. Gjithsesi, Zaev beson që i gjithë procesi do të kalojë...

Nesër sërish protestohet para Kuvendit të Maqedonisë

para 6 muajve - Periskopi

Ka përfunduar protesta e sotme para Kuvendit të Maqedonisë, pasi seanca për ndryshime kushtetuese që filloi vonë pasdite, është shtyrë për nesër në orën 13:00. Pjesëmarrësit në protestë paralajmëruan se...

Arrestohen dy persona që tentuan të bllokojnë marrëveshjen e Prespës

para 6 muajve - Lajm

Pas përfundimit të seancës për ndryshimet kushtetuese, në të cilën filloi diskutimi për ndryshimet kushtetuese të Maqedonisë policia ndaloi dy protestues për shkelje të rendit dhe qetësisë publike, konfirmoi...

Katër të arrestuar në protestat kundër ndryshimeve kushtetuese

para 6 muajve - Aktuale

Pas mbarimit të seancës për ndryshime kushtetuese, nga ana e policisë u arrestuan katër pjesëmarrës të protestave kundër ndryshimeve kushtetuese të cilët, jozyrtarisht, janë përpjekur ta kërcejnë pengesën...

Zaev: Bisedojmë ende, do të gjejmë zgjidhjen më të mirë për shqiptarët

para 6 muajve - Fakti Ditor

Dy e treta e shumicës për miratimin e ndryshimeve kushtetuese ende mungon, dhe kjo do të dihet vetëm me aktin e votimit, njoftoi Zoran Zaev për Sitel. Gjithsesi, Zaev beson që i gjithë procesi do të kalojë...

Katër të arrestuar në protestat kundër ndryshimeve kushtetuese

para 6 muajve - Portalb

Pas mbarimit të seancës për ndryshime kushtetuese, nga ana e policisë u arrestuan katër pjesëmarrës të protestave kundër ndryshimeve kushtetuese të cilët, jozyrtarisht, janë përpjekur ta kërcejnë pengesën...

Verifikohet mandati i deputetit Rubin Zemon

para 6 muajve - Koha.mk

Shkup, 9 janar – Kuvendi i Republikës së Maqedonisë në seancën e sotme të 75-të e verifikoi mandatin e deputetit Rubin Zemon. Nga gjithsej 97 deputetë të pranishëm në sallën e kuvendit “për” verifikimin...

Përfundoi protesta para Kuvendit, vazhdon nesër

para 6 muajve - Flaka

Përfundoi protesta para Kuvendit pasi seanca për ndryshime kushtetuese që filloi vonë pasdite, pas ekspozesë së kryeministrit Zoran Zaev, ishte ricaktuar për nesër në orën 13. Pjesëmarrësit në protestë...

Përfundoi protesta para Kuvendit, vazhdon nesër

para 6 muajve - Antpress

9 Janar 2019 / 21:04 Përfundoi protesta para Kuvendit pasi seanca për ndryshime kushtetuese që filloi vonë pasdite, pas ekspozesë së kryeministrit Zoran Zaev, ishte ricaktuar për nesër në orën 13. Pjesëmarrësit...

Maqedoni: Fillon seanca parlamentare për ndryshimet kushtetuese

para 6 muajve - Zëri i Amerikës

Parlamenti i Maqedonisë e filloi sot seancën për ndryshimet kushtetuese, për ta ndryshuar emrin e vendit në Republika e Maqedonisë së Veriut. Për këtë duhet një shumicë e kualifikuar prej dy të tretave...

Policia e Maqedonisë arreston katër protestues para Kuvendit

para 6 muajve - AlbPortali

Pas përfundimit të seancës për ndryshimet kushtetuese, policia ndaloi katër protestues për shkelje të rendit dhe qetësisë publike, konfirmoi Ministria e Punëve të Brendshme. Nga informatat jozyrtare, katër...

Tuntev, drejtor i Agjencisë së Aviacionit Civil

para 6 muajve - Fol

Deputeti i deritashëm i Kuvendit dhe koordinatori i grupit parlamentar të LSDM-së, Tomisllav Tuntev, sot mori zyrtarisht pozitën e drejtorit të përgjithshëm të AAC-së me vendimin e bordit Drejtues të Agjencisë...

Zaev: Shumicë ende nuk ka, do ta dimë në ditën e votimit

para 6 muajve - Telegrafi

Kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev në intervistë për televizionin Sitel deklaroi se “shumicë prej dy të tretave për miratimin e amendamenteve kushtetuese ende nuk ka” dhe shtoi se kjo do të dihet gjatë...

Përfundoi protesta para Kuvendit, ja kur do vazhdojë

para 6 muajve - InfoShqip

Përfundoi protesta para Kuvendit pasi seanca për ndryshime kushtetuese që filloi vonë pasdite, pas ekspozesë së kryeministrit Zoran Zaev, ishte ricaktuar për nesër në orën 13. Pjesëmarrësit në protestë...

Sërish protestohet nesër para Kuvendit të Maqedonisë

para 6 muajve - KosovaPress

Pjesëmarrësit në protestë paralajmëruan se nesër në mesditë sërish do të mblidhen para Kuvendit, që të dërgojnë porosi kundër ndryshimeve kushtetuese. Në protestën para Kuvendit morën pjesë anëtarë të...

Ende nuk ka marrëveshje mes Zaevit dhe Kasamit

para 6 muajve - Ina

Pasi që u miratua dorëheqja e deputetit Tomisllav Tuntev dhe u zgjodh Rubin Zemon në vend të tij, u hap diskutimi për ndryshimet kushetuese të Maqedonisë, njofton Portalb.mk. Kryeministri Zoran Zaev duke...

Përfundoi protesta para Kuvendit, vazhdon nesër

para 6 muajve - Tetova Sot

Përfundoi protesta para Kuvendit pasi seanca për ndryshime kushtetuese që filloi vonë pasdite, pas ekspozesë së kryeministrit Zoran Zaev, ishte ricaktuar për nesër në orën 13. Pjesëmarrësit në protestë...

Policia e Maqedonisë arreston katër protestues para Kuvendit

para 6 muajve - Tetova Sot

Pas përfundimit të seancës për ndryshimet kushtetuese, policia ndaloi katër protestues për shkelje të rendit dhe qetësisë publike, konfirmoi Ministria e Punëve të Brendshme. Nga informatat jozyrtare, katër...

Shtyhet për të enjten seanca për ndryshimet kushtetuese në Maqedoni

para 6 muajve - Koha.net

Është shtyrë për të enjten seanca e Kuvendit të Maqedonisë, në të cilën duhet të votohen ndryshimet kushtetuese. Seanca u mbyll pas fjalimit të kryeministrit Zoran Zaev që kërkoi nga deputetët të mbështesin...

Verifikohet mandati i deputetit Rubin Zemon

para 6 muajve - Lajm

Kuvendi i Republikës së Maqedonisë në seancën e sotme të 75-të e verifikoi mandatin e deputetit Rubin Zemon. Nga gjithsej 97 deputetë të pranishëm në sallën e kuvendit “për” verifikimin e mandatit të Zemonit...

Shtyhet për nesër seanca për ndryshimet kushtetuese

para 6 muajve - Iliria News

Shtyhet për nesër seanca e Kuvendit në të cilën duhet të votohen ndryshimet kushtetuese. Pas fjalimit të kryeministrit Zoran Zaev, ku ai kërkoi nga deputetët të mbështesin ndryshimet kushtetuese është...

Tuntev, drejtor i Agjencisë së Aviacionit Civil

para 6 muajve - Aktuale

Deputeti i deritashëm i Kuvendit dhe koordinatori i grupit parlamentar të LSDM-së, Tomisllav Tuntev, sot mori zyrtarisht pozitën e drejtorit të përgjithshëm të AAC-së me vendimin e bordit Drejtues të Agjencisë...

Mickoski: Protestat na mbeten e vetmja gjë

para 6 muajve - Telegrafi

Partia opozitare maqedonase OBRM-PDUKM  sot ju bashkua protestave të lëvizjes “Maqedonia bllokon” që e udhëheq politikani pro-rus Janko Baçev dhe nismës “Tvrdokorni”. Protesta e sotme ka përfunduar për...

Ndryshimet kushtetuese, Zaev falënderon 8 deputetët e përjashtuar nga VMRO-ja

para 6 muajve - Lajm

Kryeministri Zoran Zaev sot në seancën për ndryshimet kushtetuese iu drejtua deputetëve, duke nënvizuar rëndësinë e votës pro ndryshimeve kushtetuese. “Vendimi juaj pozitiv sot këtu në Kuvend e ofron Maqedoninë...

Mickovski apelon në protesta të qeta, Maqedonia Veriore i takon Zaevit

para 6 muajve - InfoShqip

Hristijan Mickovski, Kryetari i VMRO-DPMNE-së foli sot para seancës së Kuvendit ku në orën 16 pritet të vazhdojë faza finale e ndryshimeve kushtetuese, ai apeloi për protesta të qeta. Maqedonia Veriore...

Zaevi kërkoi vendim pozitiv për ndryshimet kushtetuese, seanca vazhdon nesër

para 6 muajve - Arbresh

Vendimi juaj pozitiv këtu në Kuvend sot e afron Maqedoninë afër anëtarësimit në NATO, deri në momentin kur flamuri i Maqedonisë do të valojë me krenari në direkun në Bruksel me flamuj të vendeve-anëtare...

Zaevi kërkoi vendim pozitiv për ndryshimet kushtetuese, seanca vazhdon nesër

para 6 muajve - Gazeta Observer

Vendimi juaj pozitiv këtu në Kuvend sot e afron Maqedoninë afër anëtarësimit në NATO, deri në momentin kur flamuri i Maqedonisë do të valojë me krenari në direkun në Bruksel me flamuj të vendeve-anëtare...

Zaev: Shumicë ende nuk ka, do ta dimë në ditën e votimit

para 6 muajve - Lajm

Kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev në intervistë për televizionin Sitel deklaroi se “shumicë prej dy të tretave për miratimin e amendamenteve kushtetuese ende nuk ka” dhe shtoi se kjo do të dihet gjatë...

Zaevi kërkoi vendim pozitiv për ndryshimet kushtetuese, seanca vazhdon nesër

para 6 muajve - Koha.mk

Shkup, 9 janar – Vendimi huaj pozitiv këtu në Kuvend sot e afron Maqedoninë afër anëtarësimit në NATO, deri në momentin kur flamuri i Maqedonisë do të valojë me krenari në direkun në Bruksel me flamuj...

Tuntev, drejtor i Agjencisë së Aviacionit Civil

para 6 muajve - Lajm

Deputeti i deritashëm i Kuvendit dhe koordinatori i grupit parlamentar të LSDM-së, Tomisllav Tuntev, sot mori zyrtarisht pozitën e drejtorit të përgjithshëm të AAC-së me vendimin e bordit Drejtues të Agjencisë...

Vazhdojnë bisedimet për shumicë prej dy të tretave

para 6 muajve - Flaka

Marrëveshje për të siguruar një shumicë prej 2/3 për ndryshimet kushtetuese ende nuk ka, informojnë nga krahu i Besës së Kasamit, përcjell FLAKA. Negociatat kanënegcur te amendamenti i Besës për fshierje...

Tuntev, drejtor i Agjencisë së Aviacionit Civil

para 6 muajve - Tetova Sot

Deputeti i deritashëm i Kuvendit dhe koordinatori i grupit parlamentar të LSDM-së, Tomisllav Tuntev, sot mori zyrtarisht pozitën e drejtorit të përgjithshëm të AAC-së me vendimin e bordit Drejtues të Agjencisë...

Maqedoni: Protesta opsion për VMRO-DPMNE-në

para 6 muajve - RTV 21

Mickoski nuk pranoi t’u drejtohet protestuesve Në mënyrë kriminele, përmes gjyqësorit dhe prokurorisë, Zoran Zaev i shantazhon deputetët të votojnë për ndryshimet kushtetuese, e me këtë edhe për ndryshim...

Jeton Shasivari: Maqedonisë i duhet një preambulë kushtetuese inkluzive dhe gjithpërfshirëse

para 6 muajve - Lajm

Marrëveshja mes Ziadin Selës dhe Zoran Zaevit për ndryshimet kushtetuese, profesori universitar Jeton Shasivarin thotë se Maqedonisë i duhet një preambulë kushtetuese inkluzive dhe gjithpërfshirëse. Sipas...

Protesta kundër ndryshimeve kushtetuese

para 6 muajve - RTV 21

Kërcënojnë me radikalizëm nëse nuk u pranohen kërkesat Dy lëvizjet “Maqedonia Bllokon” dhe “Vëllazëria Krishtere” që janë kundër ndryshimeve kushtetuese, bllokuan rrugën para Kuvendit. të Maqedonisë. Ata...

Maqedoni: Protesta kundër ndryshimeve kushtetuese

para 6 muajve - RTV 21

Kërcënojnë me radikalizëm nëse nuk u pranohen kërkesat Dy lëvizjet “Maqedonia Bllokon” dhe “Vëllazëria Krishtere” që janë kundër ndryshimeve kushtetuese, bllokuan rrugën para kuvendit. Ata shprehën  revoltën...

Seanca për ndryshimet kushtetuese vazhdon nesër

para 6 muajve - Aktuale

Seanca ku duhej të votohen ndryshimet kushtetuese për të dytën herë gjatë ditës së sotme u ndërpre. Para deputetëve u drejtua vetëm kryeministri Zoran Zaev, dhe menjëherë pas fjalimit të tij, kryeparlamentari...

Shtyhet për nesër seanca për ndryshimet kushtetuese

para 6 muajve - Lajmi.net

Shtyhet për nesër seanca e Kuvendit në të cilën duhet të votohen ndryshimet kushtetuese. Pas fjalimit të kryeministrit Zoran Zaev, ku ai kërkoi nga deputetët të mbështesin ndryshimet kushtetuese është...

Verifikohet mandati i deputetit Rubin Zemon

para 6 muajve - Nezavisen

Parlamenti i Maqedonisë ia verifikoi mandatin deputetit Rubin Zemon, i cili erdh në vend të deputetit Tuntev. Tuntev e ndërroi funksionin e deputetit me të drejtorit, ai tani do të jetë drejtor i Agjencisë...

Katër të arrestuar në protestat kundër ndryshimeve kushtetuese

para 6 muajve - Telegrafi

Pas mbarimit të seancës për ndryshime kushtetuese, nga ana e policisë u arrestuan katër pjesëmarrës të protestave kundër ndryshimeve kushtetuese të cilët, jozyrtarisht, janë përpjekur ta kërcejnë pengesën...

Policia e Maqedonisë arreston katër protestues para Kuvendit

para 6 muajve - Fakti Ditor

Pas përfundimit të seancës për ndryshimet kushtetuese, policia ndaloi katër protestues për shkelje të rendit dhe qetësisë publike, konfirmoi Ministria e Punëve të Brendshme. Nga informatat jozyrtare, katër...

Shtyhet për nesër seanca për ndryshimet kushtetuese

para 6 muajve - Lajm

Shtyhet për nesër seanca e Kuvendit në të cilën duhet të votohen ndryshimet kushtetuese. Pas fjalimit të kryeministrit Zoran Zaev, ku ai kërkoi nga deputetët të mbështesin ndryshimet kushtetuese është...

Shtyhet për nesër seanca për ndryshimet kushtetuese

para 6 muajve - Alsat-M

Shtyhet për nesër seanca e Kuvendit në të cilën duhet të votohen ndryshimet kushtetuese. Pas fjalimit të kryeministrit Zoran Zaev, ku ai kërkoi nga deputetët të mbështesin ndryshimet kushtetuese është...

Mickoski: Protestat na mbeten e vetmja gjë

para 6 muajve - Lajm

Partia opozitare maqedonase OBRM-PDUKM sot ju bashkua protestave të lëvizjes “Maqedonia bllokon” që e udhëheq politikani pro-rus Janko Baçev dhe nismës “Tvrdokorni”. Protesta e sotme ka përfunduar për...

Ndryshimet kushtetuese, Zaev falënderon 8 deputetët e përjashtuar nga VMRO-ja

para 6 muajve - Alsat-M

Kryeministri Zoran Zaev sot në seancën për ndryshimet kushtetuese iu drejtua deputetëve, duke nënvizuar rëndësinë e votës pro ndryshimeve kushtetuese. “Vendimi juaj pozitiv sot këtu në Kuvend e ofron Maqedoninë...

Zaev mbron Marrëveshjen me Greqinë, opozita proteston para Kuvendit

para 6 muajve - KDPolitik

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev ka mbrojtur Marrëveshjen për emrin me Greqinë, duke e cilësuar atë si marrëveshjen më të mirë të mundshme për zgjidhjen e kontestit 27-vjeçar të emrit me fqinjin jugor,...

Seanca për ndryshimet kushtetuese shtyhet për nesër

para 6 muajve - Zhurnal

Shkup, 9 janar - Seanca ku duhej të votohen ndryshimet kushtetuese për të dytën herë gjatë ditës së sotme u ndërpre. Para deputetëve u drejtua vetëm kryeministri Zoran Zaev, dhe menjhëherë pas fjalimit...

Maqedoni, faza finale e “emrit”

para 6 muajve - Vizion Plus

Parlamenti ne Shkup hyn në fazën finale të miratimit te amendamenteve që vendosin emrin e ri “Maqedonia Veriore”. Ligjvënësit do të votojnë në një seancë maratonë mbi ndryshimet e propozuara. Kryeministri...

Protesta kundër ndryshimeve kushtetuese, kërcënojnë me radikalizëm nëse nuk u pranohen kërkesat

para 6 muajve - TV21

Dy lëvizjet “Maqedonia Bllokon” dhe “Vëllazëria Krishtere” që janë kundër ndryshimeve kushtetuese, bllokuan rrugën para kuvendit. Ata shprehën  revoltën e tyre kundër qeverisë siç e quajnë “qeveri marionetash”....

Protesta opsion për VMRO-DPMNE-në, Mickoski nuk pranoi t’u drejtohet protestuesve

para 6 muajve - TV21

Në mënyrë kriminele, përmes gjyqësorit dhe prokurorisë, Zoran Zaev i shantazhon deputetët të votojnë për ndryshimet kushtetuese, e me këtë edhe për ndryshim të emrit kushtetues, edhe pse në referendum...

OBRM-PDUKM: Zaev pa mbështetjen e popullit po e shet emrin

para 6 muajve - Telegrafi

Partia opozitare maqedonase OBRM-PDUKM nëpërmjet një kumtese reagon ndaj konferencës për shtyp të Kostadin Kostadinov nga LSDM. “Zoran Zaev e shet emrin pa mbështetjen e popullit. Referendumi është mesazh...

VMRO-DPMNE: Zaev pa mbështetjen e popullit po e shet emrin

para 6 muajve - Flaka

Partia opozitare maqedonase VMRO-DPMNE nëpërmjet një kumtese reagon ndaj konferencës për shtyp të Kostadin Kostadinov nga LSDM. “Zoran Zaev e shet emrin pa mbështetjen e popullit. Referendumi është mesazh...

Katër të arrestuar në protestat kundër ndryshimeve kushtetuese

para 6 muajve - Flaka

Pas mbarimit të seancës për ndryshime kushtetuese, nga ana e policisë u arrestuan katër pjesëmarrës të protestave kundër ndryshimeve kushtetuese të cilët, jozyrtarisht, janë përpjekur ta kërcejnë pengesën...

Seanca për ndryshimet kushtetuese shtyhet për nesër

para 6 muajve - InfoShqip

Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi, ka shtyrë seancën për nesër. Ai ka deklaruar se është duke i thënë kohë më tepër deputetëve të lexojnë rezymenë e kryeministrit të shtetit. Media të afërta me opozitën...

Maqedoni, diskutimi i fundit në Kuvend për ndryshimet kushtetuese, ende nuk ka marrëveshje Zaev-Kasami

para 6 muajve - Lajm

Pasi që u miratua dorëheqja e deputetit Tomisllav Tuntev dhe u zgjodh Rubin Zemon në vend të tij, u hap diskutimi për ndryshimet kushetuese të Maqedonisë, njofton Portalb.mk. Kryeministri Zoran Zaev duke...

Seanca për ndryshimet kushtetuese vazhdon nesër

para 6 muajve - Ina

Seanca ku duhej të votohen ndryshimet kushtetuese për të dytën herë gjatë ditës së sotme u ndërpre. Para deputetëve u drejtua vetëm kryeministri Zoran Zaev, dhe menjhëherë pas fjalimit të tij, kryeparlamentari...

Verifikohet mandati i deputetit Rubin Zemon

para 6 muajve - Zhurnal

Shkup, 9 janar - Deputetët gjatë pasdites i verifikuan mandatin deputetit të LSDM-së,  Rubin Zemon, i cili në këtë post vjen pas dorëheqjes së deputetit Tomisllav Tuntev. Ky i fundit është emëruar drejtor...

VMRO-DPMNE: Zaev pa mbështetjen e popullit po e shet emrin

para 6 muajve - Fol

Partia opozitare maqedonase OBRM-PDUKM nëpërmjet një kumtese reagon ndaj konferencës për shtyp të Kostadin Kostadinov nga LSDM. “Zoran Zaev e shet emrin pa mbështetjen e popullit. Referendumi është mesazh...

Katër të arrestuar në protestat kundër ndryshimeve kushtetuese

para 6 muajve - Fol

Pas mbarimit të seancës për ndryshime kushtetuese, nga ana e policisë u arrestuan katër pjesëmarrës të protestave kundër ndryshimeve kushtetuese të cilët, jozyrtarisht, janë përpjekur ta kërcejnë pengesën...

VMRO-DPMNE: Zaev pa mbështetjen e popullit po e shet emrin

para 6 muajve - Lajm

Partia opozitare maqedonase OBRM-PDUKM nëpërmjet një kumtese reagon ndaj konferencës për shtyp të Kostadin Kostadinov nga LSDM. “Zoran Zaev e shet emrin pa mbështetjen e popullit. Referendumi është mesazh...

Katër të arrestuar në protestat kundër ndryshimeve kushtetuese

para 6 muajve - Lajm

Pas mbarimit të seancës për ndryshime kushtetuese, nga ana e policisë u arrestuan katër pjesëmarrës të protestave kundër ndryshimeve kushtetuese të cilët, jozyrtarisht, janë përpjekur ta kërcejnë pengesën...

Rubin Zemon, deputet i ri i koalicionit të LSDM-së

para 6 muajve - Lajm

Parlamenti i Maqedonisë ia verifikoi mandatin deputetit Rubin Zemon, nga koalicioni i LSDM-së cili erdh në vend të deputetit Tuntev. Tuntev e ndërroi funksionin e deputetit me të drejtorit, ai tani do...

Shtyhet seanca për ndryshimet kushtetuese, s'ka marrëveshje me Besën

para 6 muajve - Albeu

Pasi që u miratua dorëheqja e deputetit Tomisllav Tuntev dhe u zgjodh Rubin Zemon në vend të tij, u hap diskutimi për ndryshimet kushetuese të Maqedonisë. Kryeministri Zoran Zaev duke i prezantuar argumentet...

Maqedoni, diskutimi i fundit në Kuvend për ndryshimet kushtetuese, ende nuk ka marrëveshje Zaev-Kasami

para 6 muajve - Fol

Pasi që u miratua dorëheqja e deputetit Tomisllav Tuntev dhe u zgjodh Rubin Zemon në vend të tij, u hap diskutimi për ndryshimet kushetuese të Maqedonisë, njofton Portalb.mk. Kryeministri Zoran Zaev duke...

Rubin Zemon, deputet i ri i LSDM-së

para 6 muajve - Iliria News

Parlamenti i Maqedonisë ia verifikoi mandatin deputetit Rubin Zemon, i cili erdh në vend të deputetit Tuntev. Tuntev e ndërroi funksionin e deputetit me të drejtorit, ai tani do të jetë drejtor i Agjencisë...

Maqedoni: Fillon seanca parlamentare për ndryshimet kushtetuese

para 6 muajve - KDPolitik

Parlamenti i Maqedonisë e filloi sot seancën për ndryshimet kushtetuese, për ta ndryshuar emrin e vendit në Republika e Maqedonisë së Veriut. Për këtë duhet një shumicë e kualifikuar prej dy të tretave...

Zaev: Shumicë ende nuk ka, do ta dimë në ditën e votimit

para 6 muajve - Arbresh

Kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev në intervistë për televizionin Sitel deklaroi se “shumicë prej dy të tretave për miratimin e amendamenteve kushtetuese ende nuk ka” dhe shtoi se kjo do të dihet gjatë...

Maqedoni, diskutimi i fundit në Kuvend për ndryshimet kushtetuese, ende nuk ka marrëveshje Zaev-Kasami

para 6 muajve - Portalb

17.00 – Pasi që u miratua dorëheqja e deputetit Tomisllav Tuntev dhe u zgjodh Rubin Zemon në vend të tij , u hap diskutimi për ndryshimet kushetuese të Maqedonisë, njofton Portalb.mk. Kryeministri Zoran...

Tekstet e Propozim – amendamenteve XXXIII, XXXIV, XXXV dhe XXXVI të Kushtetutës

para 6 muajve - Gazeta Express

Në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë sot fillon faza finale e ndryshimeve kushtetuese. Në seancë plenare, sipas Rregullores kuvendore deputetët fillimisht duhet t’i përcaktojnë, ndërsa më pas t’i sjellin...

Shtyhet për nesër seanca për ndryshimet kushtetuese

para 6 muajve - Flaka

Shtyhet për nesër seanca e Kuvendit në të cilën duhet të votohen ndryshimet kushtetuese. Pas fjalimit të kryeministrit Zoran Zaev, ku ai kërkoi nga deputetët të mbështesin ndryshimet kushtetuese është...

Shtyhet për nesër seanca për ndryshimet kushtetuese

para 6 muajve - Tetova Sot

Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi, ka shtyrë seancën për nesër. Ai ka deklaruar se është duke i thënë kohë më tepër deputetëve të lexojnë rezymenë e kryeministrit të shtetit. Media të afërta me opozitën...

Maqedoni, filloi diskutimi i fundit në Kuvend për ndryshimet kushtetuese

para 6 muajve - Portalb

17.00 – Pasi që u miratua dorëheqja e deputetit Tuntev dhe u zgjodh Zemon në vend të tij , filloi seanca ku diskutohet për ndryshimet kushetuese. Edhe pse ishte e paralajmëruar se sot në orën 12:00 dhe...

Zaev: Vota juaj “për” na çon në NATO dhe BE

para 6 muajve - Telegrafi

Kryeministri Zoran Zaev sot në Kuvend tha se  “më 17 qershor ne me fqinjët tonë nga Greqia nënshkruam dokument ku u përfundua kontesti 3 dekadash”. Sipas Zoran Zaevit,  të gjithë së bashku jemi gjenerata...

Ndryshimet kushtetuese, Zaev falënderon 8 deputetët e përjashtuar nga VMRO-ja

para 6 muajve - Tetova Sot

Kryeministri Zoran Zaev sot në seancën për ndryshimet kushtetuese iu drejtua deputetëve, duke nënvizuar rëndësinë e votës pro ndryshimeve kushtetuese. “Vendimi juaj pozitiv sot këtu në Kuvend e ofron Maqedoninë...

Zaev: Shumicë ende nuk ka, do ta dimë në ditën e votimit

para 6 muajve - Pa censure

Kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev në intervistë për televizionin Sitel deklaroi se “shumicë prej dy të tretave për miratimin e amendamenteve kushtetuese ende nuk ka” dhe shtoi se kjo do të dihet gjatë...

Zaev: Shumicë prej dy të tretave ende nuk ka, do ta dimë në ditën e votimit

para 6 muajve - InfoMagazin

Kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev në intervistë për televizionin Sitel deklaroi se “shumicë prej dy të tretave për miratimin e amendamenteve kushtetuese ende nuk ka” dhe shtoi se kjo do të dihet gjatë...

Verifikohet mandati i deputetit Rubin Zemon

para 6 muajve - Alsat-M

Deputetët gjatë pasdites i verifikuan mandatin deputetit të LSDM-së,  Rubin Zemon, i cili në këtë post vjen pas dorëheqjes së deputetit Tomisllav Tuntev. https://www.alsat-m.tv/wp-content/uploads/2019/01/video-1547051018-1.mp4...

Rubin Zemon, deputet i ri i LSDM-së

para 6 muajve - Portalb

Parlamenti i Maqedonisë ia verifikoi mandatin deputetit Rubin Zemon, i cili erdh në vend të deputetit Tuntev.

Nis seanca për ndryshimin e Kushtetutës së Maqedonisë, para Kuvendit mbahen protesta

para 6 muajve - Gazeta Express

Me miratimin e rendit të ditës, në Kuvendin e Maqedonisë sot pasdite ka nisur mbledhja e 75-të, në rend dite të së cilës janë amendamentet kushtetuese, me të cilat do të bëhet ndryshimi i emrit tështetit,...

Kuvendi verifikon mandatin e deputetit të ri Rubin Zemon

para 6 muajve - Aktuale

Kuvendi verifikon mandatin e deputetit të ri Rubin Zemon, i cili vjen në vend të koordinatorit aktual të Grupit Parlamentar të LSDM-së Tomisllav Tuntev. Përndryshe sot, Tuntev u emërua drejtorë i Agjencisë së Aviacionit Civil.

Mickoski: Protestat na mbeten e vetmja gjë

para 6 muajve - Pa censure

Partia opozitare maqedonase OBRM-PDUKM sot ju bashkua protestave të lëvizjes “Maqedonia bllokon” që e udhëheq politikani pro-rus Janko Baçev dhe nismës “Tvrdokorni”. Protesta e sotme ka përfunduar për...

Kostadinov: Mickoski qëndron krah për krahu me ushtarin anti-perëndimor Baçev

para 6 muajve - Telegrafi

Zëdhënësi i LSDM dhe deputeti i Kuvendit Kostadin Kostadinov, nëpërmjet një konference shtypi tha se “Hristijan Mickoski nuk heq dorë nga qëllimi për ta ndaluar anëtarësimin e Maqedonisë në NATO dhe BE”....

Seanca për ndryshimet kushtetuese shtyhet për nesër

para 6 muajve - Shenja

Seanca ku duhej të votohen ndryshimet kushtetuese për të dytën herë gjatë ditës së sotme u ndërpre. Para deputetëve u drejtua vetëm kryeministri Zoran Zaev, dhe menjhëherë pas fjalimit të tij, kryeparlamentari...

Katër të arrestuar në protestat kundër ndryshimeve kushtetuese

para 6 muajve - InfoMagazin

Pas mbarimit të seancës për ndryshime kushtetuese, nga ana e policisë u arrestuan katër pjesëmarrës të protestave kundër ndryshimeve kushtetuese të cilët, jozyrtarisht, janë përpjekur ta kërcejnë pengesën...

Tuntev emërohet drejtor i Agjencisë së Aviacionit Civil

para 6 muajve - Flaka

Deputeti i deritashëm i Kuvendit dhe koordinatori i grupit parlamentar të LSDM-së, Tomisllav Tuntev, sot mori zyrtarisht pozitën e drejtorit të përgjithshëm të AAC-së me vendimin e bordit Drejtues të Agjencisë...

Rubin Zemon, deputet i ri i LSDM-së

para 6 muajve - Tetova Sot

Deputetët gjatë pasdites i verifikuan mandatin deputetit të LSDM-së,  Rubin Zemon, i cili në këtë post vjen pas dorëheqjes së deputetit Tomisllav Tuntev. Loading...

Rubin Zemon, deputet i ri i koalicionit të LSDM-së

para 6 muajve - InfoMagazin

Kuvendi i Maqedonisë ia verifikoi mandatin deputetit Rubin Zemon, nga koalicioni i LSDM-së cili erdh në vend të deputetit Tuntev. Tuntev e ndërroi funksionin e deputetit me të drejtorit, ai tani do të...

Mickoski: Protestat na mbeten e vetmja gjë

para 6 muajve - Arbresh

Partia opozitare maqedonase OBRM-PDUKM  sot ju bashkua protestave të lëvizjes “Maqedonia bllokon” që e udhëheq politikani pro-rus Janko Baçev dhe nismës “Tvrdokorni”. Protesta e sotme ka përfunduar për...

Mickoski: VMRO-DPMNE-ја nuk do ta legjitimojë ndryshimin e Kushtetutës

para 6 muajve - Gazeta Express

Sot është akti final i një procesi të marrë në të cilin Republika e Maqedonisë është e futur nga ana e kryeministrit Zoran Zaev dhe shumicës qeveritare, deklaroi sot para ndërtesës kuvendore, kryetari...

Rubin Zemon, deputet i ri i LSDM-së

para 6 muajve - Flaka

Parlamenti i Maqedonisë ia verifikoi mandatin deputetit Rubin Zemon, i cili erdh në vend të deputetit Tuntev. Tuntev e ndërroi funksionin e deputetit me të drejtorit, ai tani do të jetë drejtor i Agjencisë...

Tuntev emërohet drejtor i Agjencisë së Aviacionit Civil

para 6 muajve - Telegrafi

Deputeti i deri më tanishëm i Kuvendit dhe koordinatori i grupit parlamentar të LSDM-së, Tomisllav Tuntev, sot mori zyrtarisht pozitën e drejtorit të përgjithshëm të AAC-së me vendimin e bordit Drejtues...

​Shtyhet për nesër seanca për ndryshimet kushtetuese në Maqedoni

para 6 muajve - KosovaPress

Pas fjalimit të kryeministrit, Zoran Zaev ku kërkoi nga deputetët të mbështesin ndryshimet kushtetuese, është mbyllur seanca e sotme. Zaev ka theksuar se me votimin e tyre do ta ndihmojnë rrugën e Maqedonisë...

Shtyhet për nesër seanca për ndryshimet kushtetuese në Maqedoni

para 6 muajve - Arbresh

Shtyhet për nesër seanca e Kuvendit në të cilën duhet të votohen ndryshimet kushtetuese. Pas fjalimit të kryeministrit Zoran Zaev, ku ai kërkoi nga deputetët të mbështesin ndryshimet kushtetuese është...

VMRO-JA NUK MERR PJESË NË NDRYSHIMET KUSHTETUESE

para 6 muajve - Iliria News

Deputetët e VMRO-DPMNE-së nuk do të marrin pjesë në debatin e fundit për ndryshimet kushtetuese dhe nuk do të japin legjitimitet për këtë proces. Kështu ka deklaruar kreu i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski...

LSDM e qetë për seancën, pret që Lëvizja BESA të mos prishë gjithçka

para 6 muajve - Albeu

" Bisedimet vazhdojnë, presim që pas mbarimit të takimeve të kemi qëndrim zyrtar nga kryeministri Zoran Zaev. Unë jam optimist se do të kemi mbi 80 vota “për”, kështu deklaroi deputeti i LSDM-së, Kostadin...

VMRO-DPMNE mbështet protestën skandaloze

para 6 muajve - Albeu

Protesta e “Maqedonia bllokon” para Kuvendit. Për fatin e mirë të Maqedonisë ka shumë pak protestues të cilët kërkojnë të bllokojnë integrimin e vendit. Ndërkaq edhe VMRO-DPMNE sërish nuk e le shansin...

Katër të arrestuar në protestat kundër ndryshimeve kushtetuese

para 6 muajve - Arbresh

Pas mbarimit të seancës për ndryshime kushtetuese, nga ana e policisë u arrestuan katër pjesëmarrës të protestave kundër ndryshimeve kushtetuese të cilët, jozyrtarisht, janë përpjekur ta kërcejnë pengesën...

Maqedonia as sot nuk votoi ndryshimet kushtetuese, seanca vazhdon nesër

para 6 muajve - Periskopi

Shtyhet për nesër seanca e Kuvendit në të cilën duhet të votohen ndryshimet kushtetuese. Pas fjalimit të kryeministrit Zoran Zaev, ku ai kërkoi nga deputetët të mbështesin ndryshimet kushtetuese është...

“Maqedonia bllokon” kërkon që përfaqësuesit e tyre të hynë në Kuvend që të flasin me deputetët

para 6 muajve - Zhurnal

Shkup, 9 janar - Anëtarë të shoqatës qytetare “Maqedonia bllokon”, të cilët protestojnë para Kuvendit të Maqedonisë kundër ndryshimeve kushtetuese, kërkuan nga policia që t’i lëshojë tre pjesëtarët e saj,...

Kostadinov: Mickoski vërtetoi se qëndron prapa protestave anti BE dhe anti NATO, ku thëritet për dhunë

para 6 muajve - Zhurnal

Shkup, 9 janar - Hristijan Mickoski nuk heqë dorë nga qëllimi të pengojë anëtarësimin e Maqedonisë në NATO dhe BE. Aq sa është Maqedonia më afër të realizimit të ëndrës së shumë gjeneratave të popullit...

Ndërpritet seanca për ndryshimet kushtetuese, vazhdon nesër

para 6 muajve - InfoMagazin

Seanca ku duhej të votohen ndryshimet kushtetuese për të dytën herë gjatë ditës së sotme u ndërpre. Para deputetëve u drejtua vetëm kryeministri Zoran Zaev, dhe menjhëherë pas fjalimit të tij, kryeparlamentari...

Kostadinov: Mickoski konfirmoi se qëndron pas protestave anti NATO dhe anti BE

para 6 muajve - Koha.mk

Shkup, 9 janar – Hristian Mickoski nuk heq dorë nga qëllimi që ta pengojë anëtarësimin e Maqedonisë në NATO dhe BE. Sa më afër realizimit të ëndrrës së popullit të Maqedonisë, aq më shumë bëhen nervoz...

Mickoski nuk e pranoi ftesën të mbajë fjalim në protestën para Kuvendit

para 6 muajve - Koha.mk

Shkup, 9 janar – Kryetari i VMRO-DPMNE-së opozitare, Hristijan Mickoski sot u përfshi në protestën kundër ndryshimeve kushtetuese para Kuvendit, por edhe pse i ftuar nuk mbajti fjalim në skenën e improvizuar,...

OBRM-PDUKM: Zaev pa mbështetjen e popullit po e shet emrin

para 6 muajve - Arbresh

Partia opozitare maqedonase OBRM-PDUKM nëpërmjet një kumtese reagon ndaj konferencës për shtyp të Kostadin Kostadinov nga LSDM. “Zoran Zaev e shet emrin pa mbështetjen e popullit. Referendumi është mesazh...

Mickoski: Maqedonia Veriore i takon Zaevit

para 6 muajve - Aktuale

Hristijan Mickovski, Kryetari i VMRO-DPMNE-së foli sot para seancës së Kuvendit ku në orën 16 pritet të vazhdojë faza finale e ndryshimeve kushtetuese, ai apeloi për protesta të qeta. Maqedonia Veriore...

Mickoski nuk e pranoi ftesën të mbajë fjalim në protestën para Kuvendit

para 6 muajve - TV21

Kryetari i VMRO-DPMNE-së opozitare, Hristijan Mickoski sot u përfshi në protestën kundër ndryshimeve kushtetuese para Kuvendit, por edhe pse i ftuar nuk mbajti fjalim në skenën e improvizuar. Disa herë,...

Mickoski: Maqedonia Veriore i takon Zaevit

para 6 muajve - Tetova Sot

Hristijan Mickovski, Kryetari i VMRO-DPMNE-së foli sot para seancës së Kuvendit ku në orën 16 pritet të vazhdojë faza finale e ndryshimeve kushtetuese, ai apeloi për protesta të qeta. Maqedonia Veriore...

Emri i ri, Maqedonia “vulos” sot fatin e marrëveshjes me Greqinë

para 6 muajve - Gazeta Shqip

Në Kuvendin e Maqedonisë sot fillon faza e tretë dhe finale për ndryshimin e Kushtetutës, sipas marrëveshjes së Prespës me Greqinë. Që të kalojë teksti i amendamenteve kushtetuese të propozuar nga qeveria...

Kuvendi verifikon mandatin e deputetit të ri Rubin Zemon

para 6 muajve - Pa censure

Kuvendi verifikon mandatin e deputetit të ri Rubin Zemon, i cili vjen në vend të koordinatorit aktual të Grupit Parlamentar të LSDM-së Tomisllav Tuntev. Përndryshe sot, Tuntev u emërua drejtorë i Agjencisë së Aviacionit Civil.

Në Maqedoni fillon faza përfundimtare e ndryshimeve kushtetuese

para 6 muajve - Albinfo

Në Kuvendin e Maqedonisë sot fillon faza e tretë, apo ajo përfundimtare e ndryshimeve kushtetuese, sipas Marrëveshjes së Prespës për ndryshimin e emrit të Maqedonisë. Në seancën e Kuvendit të Maqedonisë...

Dorëheqja e Tuntevit, prolongohet seanca për ndryshimet kushtetuese

para 6 muajve - Shenja

Seanca për ndryshimet kushtetuese që duhej të fillojë në mesditë u prolongua për pasdite për shkak të dorëheqjes së deputetit të LSDM-së Tomisllav Tuntev. Kuvendi e konstatoi  dorëheqjen e Tuntevit i cili...

VMRO-ja nuk merr pjesë në ndryshimet kushtetuese

para 6 muajve - Shenja

Deputetët e VMRO-DPMNE-së nuk do të marrin pjesë në debatin e fundit për ndryshimet kushtetuese dhe nuk do të japin legjitimitet për këtë proces. Kështu ka deklaruar kreu i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski...

Ndryshimet kushtetuese, Lëvizja BESA me kryetar Kasamin ende nuk është bindur

para 6 muajve - Portalb

“Bisedimet vazhdojnë, presim që pas mbarimit të takimeve të kemi qëndrim zyrtar nga kryeministri Zoran Zaev. Unë jam optimist se do të kemi mbi 80 vota “për”, kështu deklaroi deputeti i LSDM-së, Kostadin...

Zaev: Vota juaj “për” na çon në NATO dhe BE

para 6 muajve - Arbresh

Kryeministri Zoran Zaev sot në Kuvend tha se  “më 17 qershor ne me fqinjët tonë nga Greqia nënshkruam dokument ku u përfundua kontesti 3 dekadash”. Sipas Zoran Zaevit,  të gjithë së bashku jemi gjenerata...

Kostadinov: Mickoski qëndron krah për krahu me ushtarin anti-perëndimor Baçev

para 6 muajve - Arbresh

Zëdhënësi i LSDM dhe deputeti i Kuvendit Kostadin Kostadinov, nëpërmjet një konference shtypi tha se “Hristijan Mickoski nuk heq dorë nga qëllimi për ta ndaluar anëtarësimin e Maqedonisë në NATO dhe BE”....

Kuvendi verifikon mandatin e deputetit të ri Rubin Zemon

para 6 muajve - InfoMagazin

Kuvendi verifikon mandatin e deputetit të ri Rubin Zemon, i cili vjen në vend të koordinatorit aktual të Grupit Parlamentar të LSDM-së Tomisllav Tuntev, përcjell Infomagazin Përndryshe sot, Tuntev u emërua...

Mickoski: Emri do të ndërrohet nga deputetët e kërcënuar nga pushteti

para 6 muajve - InfoMagazin

Emrin nuk e ndërrojnë qytetarët por 80 deputetë, disa prej tyre të kushtëzuar dhe kërcënuar, kështu deklaroi lideri opozitarë Hristijan Mickoski, i cili edhe njëherë ri-përsëriti qëndrimin e partisë së...

Ndryshimet kushtetuese, Lëvizja BESA me kryetar Kasamin ende bindet

para 6 muajve - InfoShqip

“Bisedimet vazhdojnë, presim që pas mbarimit të takimeve të kemi qëndrim zyrtar nga kryeministri Zoran Zaev. Unë jam optimist se do të kemi mbi 80 vota “për”, kështu deklaroi deputeti i LSDM-së, Kostadin...

Ivanovi të shpallë “ligjin ushtarak”, thirrjet e protestuesve para Kuvendit

para 6 muajve - Pa censure

Dhjetëra përkrahës të organizuar nga “Maqedonia Bllokon” po qëndrojnë para ndërtesës së Kuvendit ku sot është paraparë që të debatohet për ndryshimet kushtetuese. Ata mbajnë në duar pankarta dhe brohorasin...

Tuntev emërohet drejtor i Agjencisë së Aviacionit Civil

para 6 muajve - Arbresh

Deputeti i deritashëm i Kuvendit dhe koordinatori i grupit parlamentar të LSDM-së, Tomisllav Tuntev, sot mori zyrtarisht pozitën e drejtorit të përgjithshëm të AAC-së me vendimin e bordit Drejtues të Agjencisë...

Tuntev, drejtor i Agjencisë së Aviacionit Civil

para 6 muajve - InfoMagazin

Deputeti i deritashëm i Kuvendit dhe koordinatori i grupit parlamentar të LSDM-së, Tomisllav Tuntev, sot mori zyrtarisht pozitën e drejtorit të përgjithshëm të AAC-së me vendimin e bordit Drejtues të Agjencisë...

Ndryshimet kushtetuese, Lëvizja BESA me kryetar Kasamin ende nuk është bindur

para 6 muajve - Lajm

“Bisedimet vazhdojnë, presim që pas mbarimit të takimeve të kemi qëndrim zyrtar nga kryeministri Zoran Zaev. Unë jam optimist se do të kemi mbi 80 vota “për”, kështu deklaroi deputeti i LSDM-së, Kostadin...

Seanca qeveritare shtyhet për shkak të dorëheqjes së Tuntevit

para 6 muajve - InfoMagazin

Para se të fillojë senaca plenare për ndryshimin e amandamenteve kushtetuese, deputeti dhe njëkohësisht koordinatori i grupit parlamentar të LSDM-së Tomislav Tuntevit jep dorëhqje duke theksuar se arsyen...

Mickoski: Maqedonia Veriore i takon Zaevit

para 6 muajve - Fakti Ditor

Hristijan Mickovski, Kryetari i VMRO-DPMNE-së foli sot para seancës së Kuvendit ku në orën 16 pritet të vazhdojë faza finale e ndryshimeve kushtetuese, ai apeloi për protesta të qeta. Maqedonia Veriore...

Mickoski nuk e pranoi ftesën të mbajë fjalim në protestën para Kuvendit

para 6 muajve - Pa censure

Kryetari i VMRO-DPMNE-së opozitare, Hristijan Mickoski sot u përfshi në protestën kundër ndryshimeve kushtetuese para Kuvendit, por edhe pse i ftuar nuk mbajti fjalim në skenën e improvizuar, njofton Koha....

Ndryshimet kushtetuese, Lëvizja BESA me kryetar Kasamin ende nuk është bindur

para 6 muajve - Arbresh

“Bisedimet vazhdojnë, presim që pas mbarimit të takimeve të kemi qëndrim zyrtar nga kryeministri Zoran Zaev. Unë jam optimist se do të kemi mbi 80 vota “për”, kështu deklaroi deputeti i LSDM-së, Kostadin...

Jovan Mitrevski, koordinator i ri grupit të deputetëve të LSDM-së

para 6 muajve - AlbPortali

Jovan Mitrevski është koordinator i ri grupit të deputetëve të LSDM-së. Ai zë vendin e deputetit Tomisllav Tuntev i cili dha dorëheqje nga posti i deputeti dhe koordinatorit të grupit parlamentar të partisë...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK