http://kariera.mk

Nga pagesa e tarifës tek mësimi, 4 vendime nga UT për studentët

para 5 muajve - Gazeta Shqip

Rektorati i Universitetit të Tiranës, del me deklaratë lidhur me protestën e studentëve, të cilët qysh prej ditës së djeshme, e enjte, janë ngujuar nëpër fakultetet e tyre. Rektorati i Universitetit të...

Rektorati njofton studentët: Do të zëvendësohen orët dhe do të shtyhet afati i marrjes së dokumentave

para 5 muajve - Koha Jone

Rektorati i Universitetit të Tiranës njofton studentët në lidhje me hapat që do të ndërmarren pas bojkotimit të mësimit prej një muaji nga ana e tyre. Në deklaratën e Rektoratit thuhet se do të mondësohet...

Dekani i Juridikut lejon studentët të mbyllen në Fakultet, por ka një kusht

para 5 muajve - RTV 21

Ata do të mbyllen në Fakultet deri të dielen Studentët e Fakultetit Juridik të Tiranës kanë marrë aprovimin e Dekanit të Fakultetit për t’u mbyllur në Fakultet deri ditën e dielë, me kusht që të lirojnë...

Dekani i Juridikut bie dakord me studentët e “ngujuar”: Qëndroni, por kam vetëm një kusht!

para 5 muajve - Gazeta Express

Dekani i Fakultetit të Juridikut Artan Hoxha është dakortësuar me studentët protestues të cilët që prej ditës së djeshme janë ngujuar në ambientet e shkollës së tyre. Dekani është shprehur se do të lejojë...

Rektorati thirrje studentëve: Kthehuni në auditore, orët e humbura do zëvendësohen

para 5 muajve - Vizion Plus

Rektorati i Universitetit të Tiranës u ka bërë thirrje studentëve që t’i rikthehen procesit mësimor. Në mbledhjen e zhvilluar këtë të premte, rektorati ka vendosur gjithashtu se do të merren masa që të...

Protesta, rektorati i UT thirrje studentëve: Kthehuni në mësim

para 5 muajve - Gazeta Tema

Rektorati i Universitetit të Tiranës i bën thirrje studentëve t’i japin fund protestës dhe t’i rikthehen procesit mësimor në fakultete. Në një njoftim, Rektorati i UT kërkon nga studentët të ulen në auditore,...

Rektorari thirrje studentëve: Rikthejuni mësimit, shtyhet afati për dhënien e tarifës

para 5 muajve - Gazeta Express

Rektorati i Universitetit të Tiranës i kërkon studentëve që t’i rikthehen mësimin dhe se oagesa e tarifës është shtyrë në datë. Gjatë mbledhjes së zhvilluar, rektorati ka dalë në një përmbledhje të konkluzioneve...

Përplasja me studentët, Basha paralajmëron Ramën për pasoja!

para 5 muajve - Zhurnal

Tiranë, 11 janar - Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka paralajmëruar kryeministrin Rama të mos përpiqet të pushtojë hapësirën akademike sepse do të ketë pasoja sipas tij. Duke folur sot në një aktivitet...

Nga tarifat tek orët e mësimit, Rektorati i UT nxjerr shkresën zyrtare me katër vendime (DOKUMENT)

para 5 muajve - Sot News

Rektorati i Universitetit të Tiranës, del me deklaratë lidhur me protestën e studentëve, të cilët qysh prej ditës së djeshme, e enjte, janë ngujuar nëpër fakultetet e tyre. Rektorati i Universitetit të...

Shkresa/ Rektori i UT-së: Studentët të kthehen në mësim

para 5 muajve - Opinion

Rektorati i Universitetit të Tiranës i bën thirrje studentëve t’i japin fund protestës dhe t’i rikthehen procesit mësimor në fakultete. Në njoftim e publikuar këtë të premte, Rektorati i UT kërkon nga...

Dhunuan studentët brenda Universitetit, a do i arrestojë policia rojet private?

para 5 muajve - Koha Jone

Ngujimi i studentëve në Fakultetin e Ekonomikut dhe Juridikut ka sjellë përplasje dhe konfrontim fizik me rojet e policisë private. Siç shihet edhe nga pamjet nw video, studentët janë dhunuar nga policët...

Dekani i Juridikut lejon studentët të mbyllen në Fakultet, por ka një kusht

para 5 muajve - Antpress

Studentët e Fakultetit të Juridikut  kanë marrë aprovimin e Dekanit të Fakultetit për tu mbyllur në Fakultet deri ditën e dielë, me kusht që të lirojnë katin e parë ku ndodhet i gjithë dokumentacioni....

Studentët e Elbasanit bëjnë sikur protestojnë, dalin në kafe

para 5 muajve - Lexo

Duket se bojkotimi i mësimit nga studentëve vazhdon. Jo vetëm në Tiranë, por edhe në rrethe. Një studente e Elbasanit, e pyetur nga gazetari i dritare.net, Isa Myzyraj nëse në Elbasan ka protestë apo jo,...

LSI: Rama po dhunon me policinë e taksapaguesve bijtë e shqiptarëve

para 5 muajve - Opinion

Përmes një deklarate për mediat, deputetja e LSI-së Floida Kërpaci akuzoi sot kryeministrin Rama se ka cuar forcat e policisë ndaj studentëve që paqësisht po protesojnë në mënyrën e tyre demokratike në...

Përplasjet në fakultete, Basha akuza Ramës: Po përdor policinë për terror ndaj studentëve

para 5 muajve - Gazeta Express

Lideri i opozitës Lulzim Basha ka dënuar me fjalë të ahspra ndërhyrjen e policisë së shtetit në ambientet e fakulteteve të ekonomisë e juridikut, atje ku për thuajse 24 orë një sërë studentësh protestues...

Rektorati thirrje studentëve: Rikthejuni mësimit, shtyhet afati për dhënien e tarifës

para 5 muajve - Tetova Sot

Rektorati i Universitetit të Tiranës i kërkon studentëve që t’i rikthehen mësimin dhe se oagesa e tarifës është shtyrë në datë. Gjatë mbledhjes së zhvilluar, rektorati ka dalë në një përmbledhje të konkluzioneve...

Përplasja me studentët, Basha paralajmëron Ramën për pasoja!

para 5 muajve - Top Channel

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka paralajmëruar kryeministrin Rama të mos përpiqet të pushtojë hapësirën akademike sepse do të ketë pasoja sipas tij. Duke folur sot në një aktivitet me temë për...

Nga tarifat, tek orët e mësimit / Rektorati i UT del me katër vendime

para 5 muajve - Java News

Rektorati i Universitetit të Tiranës, del me deklaratë lidhur me protestën e studentëve, të cilët qysh prej ditës së djeshme, e enjte, janë ngujuar nëpër fakultetet e tyre. Rektorati i Universitetit të...

Rekt\Studentët t’i kthehen mësimit në auditore/ Njoftimi: Shtyhet afati për pagesën e tarifës

para 5 muajve - Lexo

Rektorati i Universitetit të Tiranës i bën thirrje studentëve t’i japin fund protestës dhe t’i rikthehen procesit mësimor në fakultete. Në një njoftim të nxjerrë këtë të premte, Rektorati i UT kërkon nga...

Përplasja me studentët, Basha paralajmëron Ramën për pasoja!

para 5 muajve - Gazeta Shqip

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka paralajmëruar kryeministrin Rama të mos përpiqet të pushtojë hapësirën akademike sepse do të ketë pasoja sipas tij. Duke folur sot në një aktivitet me temë për...

Lirimi i hapësirave të Fakultetit të Ekonomisë, përplasje mes policisë dhe studentëve

para 5 muajve - Top Channel

Në Fakultetin e Ekonomisë, mëngjesin e të premtes një grup studentësh të cilët e kaluan natën në fakultet, janë përplasur me forcat e policisë ku kanë mbetur edhe të dhunuar. Për këtë situatë studentet...

Tensionet në fakultet, ZGJIDHJA: Policia të tërhiqet, të mos prekë asnjë student!

para 5 muajve - Shekulli

Për situatën e krijuar ditën e sotme në fakultetin e ekonomisë dhe juridik, ka reaguar edhe partia ZGJIDHJA. Në një postim në FB, Zgjidhja thotë se policia duhet të tërhiqet nga fakultetet e të mos prekë...

Përplasja me studentët, Basha paralajmëron Ramën për pasoja!

para 5 muajve - Shenja

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka paralajmëruar kryeministrin Rama të mos përpiqet të pushtojë hapësirën akademike sepse do të ketë pasoja sipas tij. Duke folur sot në një aktivitet me temë për...

Rektorati i UT presion studentëve: Kthehuni në mësim!

para 5 muajve - LajmiFundit

Rektorati i Universitetit të Tiranës, ka apeluar ndaj studentëve, që t’i japin fund protestës dhe t’i rikthehen procesit mësimor në fakultete. Përmes një njoftimi thuhet se Rektorati i UT, kërkon nga studentët...

Situata e tensionuar në Fakultete, Basha sulmon Ramën dhe tregon kush po e ndihmon: Po përdor dhunën policore të kombinuar me...

para 5 muajve - Sot News

Kreu i Partisë Demokratike nga një tryezë për lirinë e medias ka bërë thirrje policisë që të largohet nga fakultet, pasi nuk e lejon ligji. Basha tha se policia është në shkelje të plotë të ligjit dhe...

Studentët e Shkencave të Natyrës u bashkohen atyre të Juridikut, hapin me forcë portën

para 5 muajve - Shekulli

Studentët e Fakultetit të Shkencave të Natyrës kanë hapur portën kryesore me forcë duke iu bashkuar studentëve të drejtësisë në bojkot. Në ambientet e jashtme të Fakultetit të Drejtësisë ka prani të forcave...

Situata e tensionuar në Fakultete, Basha sulmon Ramën dhe tregon kush po i ndihmon: Po përdor dhunën policore të kombinuar me...

para 5 muajve - Sot News

Kreu i Partisë Demokratike nga një tryezë për lirinë e medias ka bërë thirrje policisë që të largohet nga fakultet, pasi nuk e lejon ligji. Basha tha se policia është në shkelje të plotë të ligjit dhe...

Përplasja me studentët, Basha paralajmëron Ramën për pasoja!

para 5 muajve - Lajme.al

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka paralajmëruar kryeministrin Rama të mos përpiqet të pushtojë hapësirën akademike sepse do të ketë pasoja sipas tij. Duke folur sot në një aktivitet me temë për...

Studentët/ Basha: Rama përpjekje për të pushtuar universitetin me polici

para 5 muajve - Opinion

Kryetari i PD, Lulzim Basha duke folur nga tryeza për lirinë e medias u ndal tek protesta e studentëve. Ai tha se Edi Rama prej 48 orësh po bën përpjekte të pushtojë me polici universitetet. Ai I bëri...

Kërpaçi: Rama urdhëroi policinë të dhunojë studentët, koha e tij ka mbaruar

para 5 muajve - Koha Jone

Deputetja e LSI-së Floida Kërpaçi ka akuzuar qeverinë dhe Edi Ramën për dhunimin fizike dhe psikologjike të ushtruar ndaj studentëve. Vërsuljen e policisë ndaj studentëve nga ana e Ramës, deputetja opozita...

Përplasja dhe tensionet me studentët, zbulohet "tradhtari"! Kush e kërkoi policinë në fakultete

para 5 muajve - Gazeta Express

Zbardhet letra ku Rektori I Universitetit të Tiranës Mynyr Koni I ka kërkuar policisë që të ndërhyjë për të ndaluar protestën e studentëve. Këtë të premte pati përplasje mes studentëve dhe policisë në...

Lirimi i hapësirave të Juridikut, Strazimiri: Qeveria ka përdhosur tempullin e dijes

para 5 muajve - Zhurnal

Tiranë, 11 janar - Policia private ka ndërhyrë gjatë natës për të liruar hapësirat e bllokuara me karrige nga ana e studentëve të Fakultetit të Drejtësisë. Por ky veprim është kundërshtuar nga studentët...

Del letra/ Universitetet i kërkuan policisë të ndërhynte ndaj studenteve

para 5 muajve - Vizion Plus

Zbardhet letra ku Rektori I Universitetit të Tiranës Mynyr Koni I ka kërkuar policisë që të ndërhyjë për të ndaluar protestën e studentëve. Këtë të premte pati përplasje mes studetnëve dhe policisë në...

Tiranë/Studentët ngujohen dhe kalojnë natën në fakultete

para 5 muajve - TV21

Studentët vazhduan protestën duke bojkotuar dhe ngujuar brenda fakulteteve. Ata kanë zgjedhur të nxjerrin në korridore bankat dhe karriget, duke ‘shqetësuar’ qeverinë. Edhe pse ka përcaktuar në ligjin...

Lirimi i hapësirave të Juridikut, Strazimiri: Qeveria ka përdhosur tempullin e dijes

para 5 muajve - Top Channel

Policia private ka ndërhyrë gjatë natës për të liruar hapësirat e bllokuara me karrige nga ana e studentëve të Fakultetit të Drejtësisë. Por ky veprim është kundërshtuar nga studentët të cilët ndodheshin...

DETAJE/ Dhunimi i studentëve, ja si shkeli ligjin policia private

para 5 muajve - Gazeta Telegraf

Ngujimi i studentëve në Fakultetin e Ekonomikut dhe Juridikut ka sjellë përplasje dhe konfrontim fizik me rojet e policisë private. Siç shihet edhe nga pamjet në video, studentët janë dhunuar nga policët...

Basha: Policia e Ramës dhe rojet e Safet Gjicit po dhunojnë studentët!

para 5 muajve - Java News

Kreu i Partisë Demokratike nga një tryezë për lirinë e medias ka bërë thirrje policisë që të largohet nga fakultetet, pasi nuk e lejon ligji Basha tha se policia është në shkelje të plotë të ligjit dhe...

Studentët e Ekonomikut gati të ngujohen në hollin e godinës

para 5 muajve - Koha Jone

Grupe studentësh të Fakultetit të Ekonomisë kanë vendosur të ngujohen në hollin e godinës. Të rinjtë shfaqen duke shtruar batanijet në pllaka. Shokë të tyre janë duke u përplasur me Policinë e Shtetit...

Hapin me forcë portën, studentët e Shkencave të Natyrës bëjnë lëvizjen e radhës

para 5 muajve - Sot News

Studentët vijojnë të jenë të ngujuar prej mëngjesit të së enjtes në Fakultetet e Juridikut dhe Ekonomikut në Tiranë. Tensione te Fakulteti i Juridikut. Studentët e Fakultetit të Shkencave të Natyrës kanë...

Video/Tensione mes studentëve dhe policisë: Mos na gjuani, a jeni prindër?

para 5 muajve - Opinion

Dita e sotme ka nisur me tensione në Fakultetin e Ekonomikut mes policëve dhe studentëve. Në një videot e mëposhtme  shihen konfrontime fizike mes studentëve dhe policisë. Këta të fundit kërkojnë të largojnë...

Studentët e FSHN u bashkohen atyre të Drejtësisë, shqyejnë derën me forcë

para 5 muajve - Java News

Studentët e Fakultetit të Shkencave të Natyrës i janë bashkuar atyre të fakultetit të Drejtësisë, duke vijuar të bashkuar protestën, që synon plotësimin e kërkesave të tyre. Ata kanë hapur me forcë derën...

Studentët përballë policisë, ngrenë barrikada për të mbajtur të mbyllura dyert e fakulteteve

para 5 muajve - Gazeta Telegraf

Që prej mesnatës, policia ka ndërhyrë në auditoret e Fakulteteve të Tiranës, duke u ndeshur me studentët në përpjekje për të hapur dyert dhe për t’i dhënë fund ngujimit të tyre në ambientet e fakulteteve....

Lirimi i hapësirave të Fakultetit të Ekonomisë, përplasje mes policisë dhe studentëve

para 5 muajve - Arbresh

Në Fakultetin e Ekonomisë, mëngjesin e të premtes një grup studentësh të cilët e kaluan natën në fakultet, janë përplasur me forcat e policisë ku kanë mbetur edhe të dhunuar. Për këtë situatë studentet...

Studenti: Po bëhet diktaturë! Ai i gjati që as emrin s’ia vlen t’ia përmendësh…

para 5 muajve - Shekulli

“Ai i gjati që as emrin nuk ia vlen ta përmendësh, një gjë di të bëjë gjithmonë”. Kjo ka qenë fraza që një nga studentët e fakultetit ekonomik i është drejtuar pedagogut. Pas përplasjes me policinë private....

Përplasjet tek Juridiku, ç' ndodhi mbrëmë pas orës 1 të natës me deputetët demokratë (Askush nuk e kishte imagjinuar këtë)

para 5 muajve - Sot News

Pas përpjekjes së policisë pas mesnatës për të nxjerrë studentët nga ngujimi në Fakultetin e Drejtësisë, deputetët demokratë Gent Strazimiri, Albana Vokshi, Flamur Noka, Endri Hasa, Ervin Salianji, Klevis...

Deputeti i PD: Turp i përjetshëm për pedagogët që sot tradhtojnë studentët

para 5 muajve - Opinion

Eshtë tejet e tensionuar situata sot në dy fakultetet më të mëdha në vend, në fakultetin e Drejtësisë dhe atë të Ekonomisë në Tiranë. Gjatë natës ka ndërhyrë fillimisht policia private dhe më pas policia...

Studentët ngujohen  dhe kalojnë natën në fakultete

para 5 muajve - Shekulli

Studentët e Ekonomikut dhe Juridikut vendosin të qëndrojnë në ambientet e fakulteteve gjatë gjithë natës. Policia e pranishme, duke ushtruar presione për ndalimin e protestës. Disa prej tyre kanë marrë...

Foto-Video/ Blindohet me policë fakulteti i Ekonomisë

para 5 muajve - Opinion

Forca të shumta policie kanë rrethuar fakultetin e Ekonomisë në Tiranë. Gjithçka nisi në mesnatë kur ndërhyri fillimisht policia private për të nxjerr studentët e ngujuar në fakultet. Në mbështetje të...

Policia dhunon studentët e Ekonomikut, dalin pamjet

para 5 muajve - Shekulli

Tensione dhe dhunë janë raportuar sot nga dy fakultetet ku studentët kanë vendosur të qëndrojnë të ngujuar. Që prej ditës së djeshme studentët e Fakultetit ët Drejtësisë dhe Ekonomikut kanë vendosur të...

Studentët e Fakultetit Juridik përplasen me Policinë

para 5 muajve - GazetaBlic

Studentët e Juridikut të ngujuar prej mëngjesit të djeshëm në Fakultet e kanë nisur aksionin sot herët në mëngjes për zhvendosjen e karrigeve dhe bankave në hyrjen e Fakultetit. Kjo ka sjellë tensione...

Lirimi i hapësirave të Fakultetit të Ekonomisë, përplasje mes policisë dhe studentëve

para 5 muajve - Pa censure

Në Fakultetin e Ekonomisë, mëngjesin e të premtes një grup studentësh të cilët e kaluan natën në fakultet, janë përplasur me forcat e policisë ku kanë mbetur edhe të dhunuar. Për këtë situatë studentet...

VIDEO/ Polici dhunon studentin: Hiqi duart, kush je ti që fut duart në fyt

para 5 muajve - Opinion

Që prej ditës së djeshme protesta e studentëve ka marrë tjetër rrjedhë. Ata nuk janë duke u tubuar në rrugë, por protesta është zhvendosur brenda ambienteve të fakulteteve. Ashtu si në fakultetin e Drejtësisë,...

Tensione mes studentëve dhe policëve privatë te Ekonomiku

para 5 muajve - Shekulli

Në fakultetin e Ekonomikut, ka nisur përplasja mes policisë private dhe studentëve të cilët kanë nisur ngujimin e tyre në këtë fakultet. Policia private nuk lejon që studentët të nxjerrin karriget në hollin...

Plas sërish brenda tek Ekonomiku mes studentëve dhe policëve, përfshihet edhe pedagogu i njohur

para 5 muajve - Sot News

Studentët vijojnë të jenë të ngujuar prej mëngjesit të së enjtes në Fakultetet e Juridikut dhe Ekonomikut në Tiranë. Sërish përplasje brenda Fakultetit të Ekonomikut. Policët privatë nuk lejojnë studentët...

Lirimi i hapësirave të Fakultetit të Ekonomisë, përplasje mes policisë dhe studentëve

para 5 muajve - Sovrani

Në Fakultetin e Ekonomisë, mëngjesin e të premtes një grup studentësh të cilët e kaluan natën në fakultet, janë përplasur me forcat e policisë ku kanë mbetur edhe të dhunuar. Për këtë situatë studentet...

Çmendet polici, kap për fyti studentin dhe e tërheq zvarrë

para 5 muajve - Albeu

Një polic ka dhunuar një prej studentëve të Fakultetit Ekonomik në ambientet e hollit. Në mënyrë të paligjshme dhe pa një kërkesë nga dekanati , policia jo vetëm që ka hyrë në Fakultet, por edhe ka ushtruar...

Dhuna ndaj studentëve, Basha: Akt marrëzie

para 5 muajve - LajmiFundit

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka akuzuar Edi Ramën se me polici po kërkon të pushtojë edhe universitetet. Sipas kreut të opozitës veprimet e policië janë aktet e një njeriu të rrezikshëm. ‘Dua të dënoj në...

Dhuna ndaj studentëve, Basha: Policia të largohet nga fakultetet

para 5 muajve - Gazeta Telegraf

Kreu i Partisë Demokratike nga një tryezë për lirinë e medias ka bërë thirrje policisë që të largohet nga fakultet, pasi nuk e lejon ligji. Basha tha se policia është në shkelje të plotë të ligjit dhe...

Policia dhunë mbi studentët e Ekonomikut: Më kapi prej fyti (FOTO VIDEO)

para 5 muajve - Albeu

Dhjetra efektivë kanë mbërritur në Fakultetin e Ekonomisë, në tentativë për të zhbllokuar hyrjen e Fakultetit . Ka pasur një përplasje dhe me studentët, të cilët janë të irrituar pasi kanë kaluar gjithë...

“Më kapën nga fyti dhe nuk më lejonin të futesha brenda”, studenti denoncon dhunën e Policisë

para 5 muajve - Shekulli

Për herë të parë, sot në protestën e studentëve është përfshirë dhe policia e shtetit. Mes tyre dhe studentëve të Ekonomikut u shënuan përplasje brenda dhe jashtë Fakultetit, teksa një grup studentësh...

Plas tek Ekonomiku, studentët: Na kapën prej fyti

para 5 muajve - Sot News

Për herë të parë, sot në protestën e studentëve është përfshirë dhe policia e shtetit. Mes tyre dhe studentëve të Ekonomikut u shënuan përplasje brenda dhe jashtë Fakultetit, teksa një grup studentësh...

Policia private tek Juridiku, përplasje me studentët gjatë natës – VIDEO

para 5 muajve - Top Channel

Teksa një ditë më parë studentë të Fakultetit të Drejtësisë u izoluan brenda ambienteve të këtij institucionit arsimor duke bllokuar dyert dhe korridoret me banka, policia private ka ndërhyrë gjatë natës...

Përplasje tek Ekonomiku, policia private dhe ajo e rendit konfrontohen me studentët

para 5 muajve - Vizion Plus

Studentët janë përplasur sërish me rojet e policisë private edhe mëngjesin e kësaj të enjteje. Në Fakultetin e Ekonomikut, studentët teksa kanë kërkuar që të vijohet me bojkotin e procesit mësimor nuk...

Video/ Incident dhe tek Ekonomiku, policia përplaset me studentët

para 5 muajve - Opinion

Pas fakultetit të Drejtësisë, mësojmë se edhe në fakultetin e Ekonomisë në Tiranë, policia ka ndërhyrë me dhunë për të shpërndarë studentet e ngujuar në ambientet e fakultetit të tyre. Që prej ditës së...

“Kush je ti që më shtyn”, studentët e Ekonomikut përplasen me Policinë

para 5 muajve - Shekulli

Që prej ditës së djeshme studentët e fakulteteve të Juridikut dhe Ekonomikut janë ngujuar në godinat përkatëse duke përshkallëzuar në këtë formë protestën e nisur që prej dhjetorit të 2018. Mbrëmë policia...

VIDEO/ Mëngjesi nis më përleshje mes studentëve dhe policisë tek Juridiku, për të mbrojtur “barrikadën”

para 5 muajve - Gazeta Telegraf

Studentët e Juridikut të ngujuar prej mëngjesit të djeshëm në Fakultet e kanë nisur aksionin sot herët në mëngjes për zhvendosjen e karrigeve dhe bankave në hyrjen e Fakultetit. Kjo ka sjellë tensione...

Studentët e Fakultetit Juridik përplasen me Policinë

para 5 muajve - Lajm

Studentët e Juridikut të ngujuar prej mëngjesit të djeshëm në Fakultet e kanë nisur aksionin sot herët në mëngjes për zhvendosjen e karrigeve dhe bankave në hyrjen e Fakultetit. Kjo ka sjellë tensione...

Tensione te Juridiku gjatë natës, studentët përplasen me policinë private

para 5 muajve - Gazeta Tema

Është tensionuar situata tek Fakulteti i Drejtësisë gjatë orëve të vona të natës. Policia private që ruan ambientet e Fakultetit ka ndërhyrë duke hequr bankat e vendosura nga grupi i studentëve gjatë ditës...

Ç’po ndodh tani tek Fakulteti i Ekonomisë?/ Përplasje të dhunshme mes policisë dhe studentëve: Terror, terror!

para 5 muajve - Sot News

Dhjetëra efektivë kanë mbërritur në Fakultetin e Ekonomisë, në tentativë për të zhbllokuar hyrjen e Fakultetit. Ka pasur një përplasje dhe me studentët, të cilët janë të irrituar pasi kanë kaluar gjithë...

“Ik, ik, ik”, policia përplaset me studentët e juridikut

para 5 muajve - Shekulli

Konfrontimi mes policisë dhe studentëve të Fakultetit të Drejtësisë ka vijuar edhe mëngjesin e sotëm. Mësohet se gjithçka ka ndodhur pasi punonjësit e policisë private kanë hyrë në mjediset e brendshme...

Ç’ndodhi pas mesnate te Juridiku, studentët: Mos prekni me dorë, kush ju urdhëron?

para 5 muajve - Koha Jone

Situate e tensionuar pas mesnate ne ambientet e Fakulteit te Drejtesise, ku studentet ishin te ngujuar brenda salles. Policia private që ruan ambientet e Fakultetit ka ndërhyrë naten, duke levizur bankat...

Tensione të Juridiku gjatë natës, studentët përplasen me policinë private

para 5 muajve - Gazeta Shqip

Ashtu siç patën deklaruar, studentët e Fakultetit të Drejtësi kanë qëndruar gjatë gjithë natës në ambientet e Universitetit. Mësohet se gjatë natës është tensionuar situata tek Fakulteti i Drejtësisë....

VIDEO/ Incident pas mesnate, policia tenton të nxjerrë jashtë studentët

para 5 muajve - Opinion

Studentët e fakultetit të Drejtësisë në Tiranë janë ngujuar brenda fakultetit të tyre që prej mbrëmjes së djeshme. Policia private që ruan ambientet e Fakultetit ka ndërhyrë naten, duke levizur bankat...

Studentët shtrojnë mbulesat, vazhdon ngujimi brenda Ekonomikut

para 5 muajve - Periskopi

Grupe studentësh të Fakultetit të Ekonomisë kanë vendosur të ngujohen në hollin e godinës.Të rinjtë shfaqen duke shtruar batanijet në pllaka. Shokë të tyre janë duke u përplasur me Policinë e Shtetit dhe...

Përplasje mes studentëve dhe policisë për bllokimin e hyrjes te Juridiku

para 5 muajve - RTV 21

Studentët kanë filluar aksionin për zhvendosjen e karrigeve dhe bankave në hyrjen e Fakultetit Studentët e Juridikut të ngujuar prej mëngjesit të djeshëm në Fakultet, e kanë nisur aksionin sot herët në...

Tensione të Juridiku gjatë natës, studentët përplasen me policinë private

para 5 muajve - Gazeta Shqip

Ashtu siç patën deklaruar, studentët e Fakultetit të Drejtësi kanë qëndruar gjatë gjithë natës në ambientet e Universitetit. Mësohet se gjatë natës është tensionuar situata tek Fakulteti i Drejtësisë....

Kush po e urdhëron policinë të rrahë studentët?

para 5 muajve - Gazeta Observer

Universitetet e Tiranës, janë të rrethuara nga forcat e Policisë së Shtetit, direkt pasi protesta në fakultete filloi të zgjerohej. Dje ajo ka filluar brenda godinës së Fakultetit Juridik, dhe sot kanë...

Kush po e urdhëron policinë të rrahë studentët?

para 5 muajve - Gazeta Telegraf

Universitetet e Tiranës, janë të rrethuara nga forcat e Policisë së Shtetit, direkt pasi protesta në fakultete filloi të zgjerohej. Dje ajo ka filluar brenda godinës së Fakultetit Juridik, dhe sot kanë...

Policia e shtetit shkel autonominë e Universitetit, studentët e ekonomikut: Na dhunuan

para 5 muajve - Blitz

Ka patur tensionim të situatës gjatë mengjesit të sotshëm edhe tek Fakulteti i Ekonomisë. Studentët janë përplasur me rojet e sigurimit të cilët janë dërgura për të hapur dyert e fakulteteve Dhjetra efektivë...

U ngujuan në fakultete, policia ndërhyn pas mesnatës dhe konfrontohen me studentët (Foto-Video)

para 5 muajve - Shekulli

Një ngjare e pazakontë ka ndodhur mbrëmë në Fakultetin e Drejtësisë, ku forca të policisë private kanë vajtur në mjediset ku ndodheshin studentët. Duket se punonjësit e policisë kanë pasur urdhër që të...

Policia private terror gjatë natës ndaj studentëve të Juridikut

para 5 muajve - Albeu

Studentët e Ekonomikut dhe të Juridikut janë ngujuar në fakultetet përkatëse që prej mëngjesit të djeshëm. Ata kishin bllokuar hollin dhe derën e jashtme, ndërsa u shprehen të vendosur të qëndrojnë deri...

Shteti u “tregon muskujt” studentëve, FNSH mësyn tek Juridiku, terror brenda fakultetit

para 5 muajve - Gazeta Telegraf

Ndaj studentëve të Fakultetit të Drejtësisë forca private policie kanë mësyrë mbrëmjen e djeshme në derën e godinës duke i shtyrë dhe duke iu bërë presion të dilnin jashtë. Rezistenca e tyre, protesta...

Ç’ndodhi pas mesnate te Juridiku, studentët: Mos prekni me dorë, kush ju urdhëron?

para 5 muajve - Gazeta Express

Situate e tensionuar pas mesnate ne ambientet e Fakulteit te Drejtesise, ku studentet ishin te ngujuar brenda salles. Policia private që ruan ambientet e Fakultetit ka ndërhyrë naten, duke levizur bankat...

Përplasje tek Juridiku, rojet e sigurisë zhbllokojnë derën e fakultetit/ Video

para 5 muajve - Vizion Plus

Studentët e Juridikut të cilët janë ngujuar në universitet janë përpasur mesnatën e këësaj të premteje me rojet e sigurisë private. Gjatë mesnatës rojet e sigurisë private kanë hapur me forcë derën e fakultetit...

Kaos në universitete, studentët bllokojnë dyert e fakulteteve dhe ngujohen në auditore, qeveria akuza se pas tyre fshihen PD-LSI

para 5 muajve - Sot News

Protesta e studentëve ka vazhduar edhe ditën e djeshme duke shkaktuar kaos në universitete. Studentët e Fakultetit Juridik dhe Fakultetit Ekonomik, kanë bllokuar dyert duke nxjerrë karrige dhe tavolina,...

Vijon bojkoti i studentëve, ndërhyn policia private

para 5 muajve - RTV 21

Studentët ende të ngujuar Studentët vijojnë të jenë të ngujuar prej mëngjesit të së enjtes (10 janar 2019), në Fakultetet e Juridikut dhe Ekonomikut në Tiranë. Në mesnatë, policia private ka ndërhyrë tek...

Plas sërish brenda tek ekonomiku mes studentëve dhe policëve, përfshihet edhe pedagogu i njohur

para 5 muajve - Lajme.al

Studentët vijojnë të jenë të ngujuar prej mëngjesit të së enjtes në Fakultetet e Juridikut dhe Ekonomikut në Tiranë. Sërish përplasje brenda Fakultetit të Ekonomikut. Policët privatë nuk lejojnë studentët...

Studentët e Fakultetit Juridik përplasen me Policinë

para 5 muajve - Insajderi

Kjo ka sjellë tensione dhe përplasje mes tyre dhe policëve privatë që gjenden në godinë. Në mesnatë policia private ka ndërhyrë tek Juridiku duke nxjerrë jashtë karriget dhe bankat që studentët i kishin...

VIDEO/ Dhunë flagrante, Policia e Shtetit përplaset me studentët

para 5 muajve - Gazeta Telegraf

Polfcia e shteteit është përplasur gajte mengjesit të sotshëm  me studentët e Ekonomikut U shënuan përplasje brenda dhe jashtë Fakultetit, teksa një grup studentësh tentuan të hyjnë brenda për të bllokuar...

VIDEO/ Tension tek Juridiku, studentët e ngujuar përplasen me rojet e sigurisë

para 5 muajve - Java News

Studentët e Juridikut të cilët janë ngujuar në universitet janë përpasur mesnatën e kësaj të premteje me rojet e sigurisë private. Gjatë mesnatës rojet e sigurisë private kanë hapur me forcë derën e fakultetit...

Policia dhunë mbi studentët e Ekonomikut: Më kapi prej fyti (Foto/Video)

para 5 muajve - Gazeta Observer

Dhjetra efektivë kanë mbërritur në Fakultetin e Ekonomisë, në tentativë për të zhbllokuar hyrjen e Fakultetit. Ka pasur një përplasje dhe me studentët, të cilët janë të irrituar pasi kanë kaluar gjithë...

Policia futet me forcë brenda sallës, çfarë ndodhi pas mesnate tek Juridiku

para 5 muajve - Sot News

Pas mesnate është regjistruar një incident mes rojeve të sigurisë dhe studentëve të Juridikut, të cilët janë të ngujuar në fakultet që prej mëngjesit të djeshëm. Mësohet se rojet e sigurisë kanë hapur...

Policia e Shtetit shkel autonominë e Universitetit, studentët e Ekonomikut: Na dhunuan

para 5 muajve - Gazeta Telegraf

Sot në protestën e studentëve është përfshirë dhe policia e shtetit. Mes tyre dhe studentëve të Ekonomikut u shënuan përplasje brenda dhe jashtë Fakultetit, teksa një grup studentësh tentuan të hyjnë brenda...

Juridiku/ Tension gjatë natës, policia private liron hyrjen dhe largon bankat

para 5 muajve - Java News

Është tensionuar situata tek Fakulteti i Drejtësisë gjatë orëve të vona të natës. Policia private që ruan ambientet e Fakultetit ka ndërhyrë duke hequr bankat e vendosura nga grupi i studentëve gjatë ditës...

Studentët e Ekonomikut akuzojnë për dhunë policinë private dhe të rendit

para 5 muajve - LajmiFundit

Studentët janë përplasur sërish me rojet e policisë private edhe mëngjesin e kësaj të enjteje. Në Fakultetin e Ekonomikut, studentët teksa kanë kërkuar që të vijohet me bojkotin e procesit mësimor nuk...

Ngujimi tek Ekonomiku, policia dhunon fizikisht studentët

para 5 muajve - LajmiFundit

Studentët nuk dorëzohen në qëllimin e tyre për të bojkotuar mësimin deri në një zgjidhje të kërkesave të tyre. Ata vijojnë të jenë të ngujuar prej mëngjesit të djeshëm në Fakultetet e Juridikut dhe Ekonomikut...

Protesta me ngujim në fakultete, Policia përplaset me studentët tek Juridiku

para 5 muajve - LajmiFundit

Studentët e Juridikut të ngujuar prej mëngjesit të djeshëm në Fakultet e kanë nisur aksionin sot herët në mëngjes për zhvendosjen e karrigeve dhe bankave në hyrjen e Fakultetit. Kjo ka sjellë tensione...

Tension tek Juridiku, studentët e ngujuar përplasen me rojet e sigurisë

para 5 muajve - Ekonomia Online

Një ngjare e pazakontë ka ndodhur mbrëmë në Fakultetin e juridikut në Shqipëri, ku forca të policisë private kanë hyrë në mjediset ku ndodheshin studentët. Duket se policët kanë pasur urdhër që të nxjerrin...

Studentët vazhdojnë ‘ngujimin’ tek Juridiku: I kemi duart me gjak

para 5 muajve - Gazeta Telegraf

Studentët e juridikut vijojnë të qëndrojnë të “ngujuar” brenda ambjenetve të Fakultetit të Drejtësisë që nga dita e djeshme. Një prej studentëve tha për gazetarin Erjon Skëndaj se ata do të vazhdojnë të...

Ç’ndodhi pas mesnate te Juridiku, studentët: Mos prekni me dorë, kush ju urdhëron?

para 5 muajve - Gazeta Observer

Situate e tensionuar pas mesnate ne ambientet e Fakulteit te Drejtesise, ku studentet ishin te ngujuar brenda salles. Policia private që ruan ambientet e Fakultetit ka ndërhyrë naten, duke levizur bankat...

Video/Ndërhyrje policore pas mesit të natës në Fakultetin Juridik në Tiranë

para 5 muajve - Respublica

Në rrjetet sociale po qarkullojnë video të ndërhyrjes së policisë në Fakultetin Juridik për të nxjerrë jashtë studentët e ngujuar. Mesa duket zakoni i veprimit natën është i ngulitur në këtë qeveri e cila...

Nis “ngujimi” i studentëve, kyçen te Ekonomiku e Juridiku: Të shtyhet sezoni!

para 5 muajve - Gazeta Shqip

Që prej orëve të para të mëngjesit të së enjtes, studentët e Fakultetit Juridik dhe Ekonomik në Universitetin e Tiranës janë “ngujuar” në auditorë dhe në shenjë përshkallëzimi të protestës së tyre kanë...

Nis “ngujimi” i studentëve, kyçen te Ekonomiku e Juridiku: Të shtyhet sezoni!

para 5 muajve - Top Channel

Që prej orëve të para të mëngjesit të së enjtes, studentët e Fakultetit Juridik dhe Ekonomik në Universitetin e Tiranës janë “ngujuar” në auditorë dhe në shenjë përshkallëzimi të protestës së tyre kanë...

“Ngujohen” studentët te Ekonomiku e Juridiku: Të shtyhet sezoni!

para 5 muajve - Gazeta Shqip

Që prej orëve të para të mëngjesit të së enjtes, studentët e Fakultetit Juridik dhe Ekonomik në Universitetin e Tiranës janë “ngujuar” në auditorë dhe në shenjë përshkallëzimi të protestës së tyre kanë...

Përshkallëzohet protesta, studentët ngujohen në fakultete

para 5 muajve - Shekulli

Studentët kanë vendosur të përshkallëzojnë protestën e tyre, dhe do të qëndrojnë të ngujuar brenda mjediseve të fakulteteve përkatëse. Një gjë e tillë është vendosur nga studentët e Shkencave Sociale,...

Nis “ngujimi” i studentëve, kyçen te Ekonomiku e Juridiku: Të shtyhet sezoni!

para 5 muajve - Lajm

Që prej orëve të para të mëngjesit të së enjtes, studentët e Fakultetit Juridik dhe Ekonomik në Universitetin e Tiranës janë “ngujuar” në auditorë dhe në shenjë përshkallëzimi të protestës së tyre kanë...

Studentët e Ekonomisë: Sot nisim ngujimin!

para 5 muajve - Opinion

Pas takimit në ambientet e Fakultetit Ekonomik nën dritën e qirinjve, studentët kanë vendosur të nisin ngujimin në ambientet e fakulteteve të tyre. Në një deklaratë, ata u bënë thirrje të gjithë studentëve...

Protesta, ja çfarë kanë vendosur studentët në errësirë

para 5 muajve - Koha Jone

Studentët vijojnë protestat e tyre kundër kryeministrit Edi Rama dhe Ministrisë së Arsimit, ndërsa kërkojnë plotësimin e 8 kërkesave themelore të tyre. Mbrëmjen e sotme ata janë mbledhur nëpër fakultete,...

Edhe studentët e Ekonomikut nisin ngujimin në fakultet

para 5 muajve - Java News

Një formë e re e të protestuarit është shfaqur këtë fillim viti nga ana e studentëve në Tiranë. Pas të rinjve të fakultetit të Drejtësisë, edhe ata të Ekonomikut kanë vendour që të ngujohen në auditore....

Studentët e Ekonomisë: Sot nisim ngujimin!

para 5 muajve - Arbresh

Pas takimit në ambientet e Fakultetit Ekonomik nën dritën e qirinjve, studentët kanë vendosur të nisin ngujimin në ambientet e fakulteteve të tyre. Në një deklaratë, ata u bënë thirrje të gjithë studentëve...

Protesta, studentët e Juridikut ngujohen në Fakultet

para 5 muajve - Java News

Dhjetëra studentë janë ngujuar në katin e dytë të Fakultetit të Drejtësisë. Lajmi raportohet nga terreni teksa nuk dihet vendimi i të rinjve për orët në vijim. Mëngjesin e sotëm te ‘Juridiku’ u raportua...

Ngujohen studentët e Ekonomikut e Juridikut: Të shtyhet sezoni

para 5 muajve - LajmiFundit

Studentët e Ekonomikut dhe të Juridikut janë ngujuar në fakultetet përkatëse që prej mëngjesit të sotëm, ndërsa shprehen se do të qëndrojnë deri në mëngjes të ngujuar. Ata kanë bllokuar hollin dhe derën...

VIDEO/ Zëri i Amerikës: Studentët ngujohen brenda Fakultetit të Drejtësisë

para 5 muajve - Gazeta Telegraf

Një grup prej afro 40 studentësh janë ngujuar sonte pa afat në mjediset e brendshme të Fakultetit të Drejtësisë në Universitetin e Tiranës, në vazhdim të protestës së tyre me 8 kërkesa ekonomike dhe akademike....

Shqipëri: Studentët bojkotojnë mësimin, i kanë zaptuar sallat e fakulteteve për t’i kthyer në ambiente diskutimesh

para 5 muajve - Portalb

Pas protestave në rrugë, studentët janë rikthyer në fakultete, jo për të marrë pjesë në leksione, por duke zaptuar sallat për t’i kthyer në ambiente diskutimesh për gjendjen e universitetit në vend, njofton...

Tiranë: Studentët vazhdojnë protestën brenda fakulteteve

para 5 muajve - Zëri i Amerikës

Në Tiranë, studentët e universiteteve publike vazhduan edhe sot protestën e tyre me 8 kërkesa ekonomike dhe akademike. Ata sot protestuan në mjediset e brendshme të disa fakulteteve, ku studimet janë ndërprerë...

“20 vetë pengojnë qindra të tjerë për të ndjekur mësimin”, reagon ashpër pedagogu: Kjo është dhunë!

para 5 muajve - Lexo

Olti Rrumbullaku, pedagog i Fakultetit Ekonomik në Tiranë, përmes një statusi në facebook ka reaguar ashpër ndaj protestës së dhunshme të dhjetra studentëve, të cilat po pengojnë qindra të tjerë të zhvillojnë...

Pedagogu i Ekonomikut reagon për protestën: Kjo është dhunë ndaj Arsimit

para 5 muajve - Java News

Olti Rrumbullaku, pedagog i Fakultetit Ekonomik në Tiranë, përmes një statusi në facebook ka reaguar ashpër ndaj protestës së disa studentëve, të cilët po pengojnë të tjerët të zhvillojnë normalisht mësimin....

VIDEO/ “Pengmarrja’ e Fakultetit të Drejtësisë, reagojnë studentët: Një pakicë po na pengon të bëjmë mësim!

para 5 muajve - Java News

Një grup studentësh kanë bllokuar sot hyrjen e Fakultetit të Drejtësisë duke u bërë pengesë për zhvillimin normal të procesit mësimor. Ekipi i ATSH-së vëzhgoi sot situatën e krijuar në këtë fakultet. Në...

PD: Narkopolicia të mos guxojë të prekë studentët paqësorë

para 5 muajve - Gazeta Shqip

Deputetja e PD-së, Albana Vokshi, në një dalje për mediat tha se mbështesin plotësisht protestën e studentëve, deri në përmbushjen e çdo pike të kërkesave të tyre. Ajo i bëri thirrje Policisë së Shtetit...

VIDEO/ Dy të vërtetat e Fakultetit të Drejtësisë, reagojnë studentët: Një pakicë po na pengon të bëjmë mësim…

para 5 muajve - Lexo

Një grup studentësh kanë bllokuar sot hyrjen e Fakultetit të Drejtësisë duke u bërë pengesë për zhvillimin normal të procesit mësimor. Ekipi i ATSH-së vëzhgoi sot situatën e krijuar në këtë fakultet. Në...

PD: Policia shantazhon studentët e ngujuar në fakultete

para 5 muajve - Shekulli

Partia Demokratike ka akuzuar policinë se përmes një urdhri politik të Kryeministrit Rama ka ushtruar presion ndaj studentëve të ngujuar në fakultete. Opozita thotë se ligji për Arsimin e Lartë e ndalon...

Protesta, Rama: Pas këtij agresioni fshihet dora e politikës

para 5 muajve - Zhurnal

Tiranë, 10 janar - Kryeministri Edi Rama ka deklarua se kërkon ndjesë për të gjithë ata studentë dhe prindër të tyre, që sipas tij, i shkruajnë me shqetësim për bllokimin e mësimit në auditore. Në një...

Bllokimi i dyerve të fakulteteve, Rama: Pas këtij agresioni fshihet dora e politikës

para 5 muajve - Top Channel

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar se kërkon ndjesë për të gjithë ata studentë dhe prindër të tyre, që sipas tij, i shkruajnë me shqetësim për bllokimin e mësimit në auditore. Në një postim në profilin...

PD akuzon Ramën: Narkopolicia e tij po kërcënon studentët

para 5 muajve - Vizion Plus

Partia Demokratike ka akuzuar kryeministrin Edi Rama se po përdor policinë e shtetit për kërcënim dhe shantazh ndaj studentëve. Në një deklaratë për mediat, deputetja Albana Vokshi duke u ndalur tek deklarata...

PD i përgjigjet Ramës: Diktatori po fut policinë për t’i bërë terror studentëve protestues

para 5 muajve - Gazeta Express

E teksa Rama e ka cilësuar maskaradë të opozitës protestën e studentëve që janë ngujuar në disa fakultete të Tiranës, opozita vetë është kundërpërgjigjur duke hedhur akuza ndaj kryeministrit, si personi...

Policia në fakultete, PD: Diktaturë ushtarake për të ndalur protestën

para 5 muajve - Opinion

Partia Demokratike, ka reaguar ashpër për prezencen e forcave të rendit në universitetet publike, teksa studentët protestojnë për realizimin e kërkesave të tyre. Kryetarja e komisionit për Arsimin, Albana...

Në Shqipëri, studentët vazhdojnë protestën brenda fakulteteve

para 5 muajve - Illyria

Tiranë, 10 janar 2019 – Studentët e universiteteve publike të Shqipërisë vazhduan edhe sot protestën e tyre me 8 kërkesa ekonomike dhe akademike. Ata sot protestuan në mjediset e brendshme të disa fakulteteve,...

PD akuzon Ramën: Narkopolicia e tij po kërcënon studentët

para 5 muajve - Vizion Plus

Partia Demokratike ka akuzuar kryeministrin Edi Rama se po përdor policinë e shtetit për kërcënim dhe shantazh ndaj studentëve. Në një deklaratë për mediat, deputetja Albana Vokshi duke u ndalur tek deklarata...

“Lufta vazhdon”, studentët e Elbasanit ngujohen në Universitet

para 5 muajve - Koha Jone

Ashtu si studentët e Tiranës, edhe studentët e Elbasanit kanë zgjedhur të mbyllen brenda Universitetit “Aleksandër Xhuvani” për plotësimin  e kërkesave të tyre. Me parullën ” Beteja e parë është fituar,...

Bllokimi i dyerve të fakulteteve, Rama: Pas këtij agresioni fshihet dora e politikës

para 5 muajve - Shenja

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar se kërkon ndjesë për të gjithë ata studentë dhe prindër të tyre, që sipas tij, i shkruajnë me shqetësim për bllokimin e mësimit në auditore. ë një postim në profilin...

Rama: Maskarada e bllokimit të dyerve në universitete nuk na zmbraps

para 5 muajve - Vizion Plus

Kryeministri Edi Rama ka dënuar agresionin e disa studentëve që po pengojnë mësimin në universitete. Teksa ka shprehur përbuzje edhe për politikën, Rama shprehet në Twitter se kjo maskaradë nuk do ta devijojë...

Ngujimi i studentëve, Rama: Kjo është maskaradë. Agresion i papranueshëm

para 5 muajve - Opinion

Kryeministri Edi Rama përmes një postimi në Twitter e quan maskaradë protesten e studenteve. Sipas tij, kerkesat janë plotësuar dhe nuk ka arsye për bojkot të mësimit, edhe pse më heret kishte thene se...

Vokshi thirrje Policisë: Mos guxoni t’i prekni studentët

para 5 muajve - Koha Jone

Partia Demokratike ka reaguar përmes Albana Vokshit në lidhje me protestën e studentëve, të cilat janë ngujuar në disa fakultete duke kërkuar plotësimin e kërkesave. Në një dalje për mediat, Vokshi i bëri...

Protesta, Rama: Pas këtij agresioni fshihet dora e politikës

para 5 muajve - Gazeta Shqip

Kryeministri Edi Rama ka deklarua se kërkon ndjesë për të gjithë ata studentë dhe prindër të tyre, që sipas tij, i shkruajnë me shqetësim për bllokimin e mësimit në auditore. Në një postim në profilin...

PD akuza të forta Ramës, 'kryqëzon' edhe pedagogët

para 5 muajve - Sot News

Pas tensioneve dhe lejimin e policisë në Universitetele ka reaguar edhe Parti Demokratike. Në një dalje për mediat Albana Vokshi tha se kryeministri Rama po shkel ligjin duke lejuar policinë që të hyjë...

Rama: Studentët po pengohen, sot nis shpërndarja e fondeve në Universitete

para 5 muajve - Koha Jone

Përmes tri postimeve në Twitter, kryeministri Edi Rama ka reaguar për protestën e studentëve, që sot është zhvendosur në fakultete. Kreu i qeverisë thekson se ka marrë mijëra mesazhe nga prindërit dhe...

Rama sulmon studentët e "ngujuar": Kjo maskaradë në fakultete s'do e devijojë rrugën tonë

para 5 muajve - Gazeta Express

Kryeministri Edi Rama ka reaguar ashpër përmes një postimi në rrjetin social në lidhje me “ngujimin” që një sërë studentësh kanë bërë këtë të premte në fakultetet respektive, duke bllokuar hyrjen e fakultetit...

Ngujimi i disa studentëve, Rama: Përbuzje për politikën që fshihet pas këtij agresioni, qentë le të lehin ne do shkojmë përpara

para 5 muajve - Gazeta Tema

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas ngujimit të disa studentëve tek fakulteti i Ekonomikut dhe ai i Juridikut. Në një postim në twitter Rama i kërkon ndjesë studentëve dhe prindërve që ankohen për pengimin...

Studentët e Juridikut kërkesa të reja për dekanin e tyre (Shkresa)

para 5 muajve - Sot News

Studentët e Fakultetit të Drejtësisë në Tiranë i kanë nisur një tjetër letër dekanit të tyre, ku kanë shtruar katër kërkesa, mes tyre dhe shtyrjen e sezonit të provimeve dhe procesit mësimor. Një pjesë...

Ngujimi i studentëve, Rama kërkon ndjesë dhe bën paralajmërimin e fortë: Kjo maskaradë…

para 5 muajve - Sot News

Kryeministri Edi Rama ka reaguar sot me një mesazh ndjese për gjithë ata studentë dhe prindër të tyre, që sipas tij, i shkruajnë me shqetësim për bllokimin e mësimit në auditore. Me një postim në llogarinë...

Studentët ngujohen, Rama: Agresion i papranueshëm, pengim i dhunshëm

para 5 muajve - Insajderi

Protesta e studentëve është përshkallëzuar dhe lëvizja e tyre tashmë po zhvillohet në ambientet e brendshme të fakulteteve. Në Fakultetin e Drejtësisë, studentët janë ngujuar në klasa. Ata janë shprehur...

Çfarë po ndodh? Tension në fakultetin e Juridikut

para 5 muajve - Sot News

Tension në fakultetin e Juridikut. Rojet e fakultetit nuk lejojnë studentë të tjerë të futen brenda. Kjo shkakton debat mes studentëve dhe rojeve të godinës.

FOTO/ Protesta, studentët ngrejnë barrikada në Fakultete

para 5 muajve - Koha Jone

Qindra studentë janë ngujuar nëpër fakultete dhe kanë ndritur barrikada për të ndaluar policinë të futet. Në fakultetin e Juridikut janë më shumë se 100 studentë që qëndrojnë të ngujuar brenda sallave...

Protesta, studentët ngrejnë barrikada në Fakultete

para 5 muajve - Ina

Qindra studentë janë ngujuar nëpër fakultete dhe kanë ndritur barrikada për të ndaluar policinë të futet. Në fakultetin e Juridikut janë më shumë se 100 studentë që qëndrojnë të ngujuar brenda sallave...

Orët e humbura nga protesta, studentët e UT do bëjnë 5 fundjava mësim

para 5 muajve - Gazeta Tema

Ndonëse protesta nuk ka përfunduar ende, Universiteti i Tiranës ka vendosur që të nisë jo vetëm mësimin normal, por edhe zëvendësimin e orëve të humbura përgjatë ditëve të dhjetorit. Në një mbledhje në...

FOTOT/ Studentët e Juridikut nxjerrin bankat në korridore: Nuk ka mësim, përgjysmo tarifat

para 5 muajve - Gazeta Tema

Një grup studentësh nga fakulteti Juridik kanë bllokuar procesin mësimor. Ata kanë nxjerrë bankat në korridore duke deklaruar se nuk do të vijojnë t’i bashkohen auditoreve. Studentët janë ndarë në dy pjesë,...

Ç’ndodhi tek Shkencat e Natyrës? Studentët përplasen me policët dhe i nxjerrin jashtë: Po përpiqeshin të na frikësonin...

para 5 muajve - Sot News

Studentët e Fakultetit të Shkencave të Natyrës kanë nxjerrë jashtë ambienteve të fakultetit forcat policore të cilat kanë mbërritur aty që në mëngjes herët. Në videon e postuar në faqen në FB Për Universitetin...

“Zgjidhja”: Edi Rama mos luaj me zjarrin, tërhiq policinë nga auditoret!

para 5 muajve - Shekulli

Partia “Zgjidhja” e drejtuar nga Koço Kokëdhima i ka bërë sot thirrje Edi Ramës përmes një deklarate për shtyp që të tërheqë policinë nga auditorët. “Zgjidhja” paralajmëron se situata mund të agravojë,...

Rama: U kërkoj ndjesë e mirëkuptim studentëve e prindërve

para 5 muajve - Lajm

Reagimi i Ramës U kërkoj ndjesë e mirëkuptim studentëve e prindërve,që përmes mijëra mesazhesh ankohen për pengimin e dhunshëm të mësimit. Përbuzje për politikën që fshihet pas këtij agresioni të papranueshëm...

Lajmi i fundit/ Militantët tentojnë të bllokojnë mësimin, Rama: Ndjesë e mirëkuptim studentëve e prindërve që më sjellin sms. Përbuzje për politikën që fshihet pas këtij agresioni të papranueshëm

para 5 muajve - Lexo

Kryeministri Rama ka reaguar pas bllokimit qe disa militante po tentojne tu bejne universiteteve ne vend. Edhe pse kerkesat e studenteve u plotesuan duke filluar me tarifat, madje duke tejkaluar edhe pritshmerite...

Studentë protestojnë brenda Universitetit në Elbasan, kusht të ri Ramës

para 5 muajve - GazetaBlic

Në Universitetin “Aleksandër Xhuvani” në Elbasan, studentët kanë bojkotuar mësimin dhe kërkojnë plotësimin e nëntë kërkesave drejtuar kryeministrit Edi Rama. Fax News raportoi se ata kanë kërkuar plotësimin...

Studentët në Shqipëri bllokojnë hyrjen e juridikut me karrige

para 5 muajve - Infokusi

Bojkoti i studentëve në Shqipëri vijon edhe gjatë ditës së sotme. Studentët e Fakultetit të Drejtësisë janë mbyllur brenda mjediseve të universitetit të tyre, duke bllokuar derën dhe hollin e jashtëm,...

Ngujimi i disa studentëve, Rama: Politika fshihet pas pengimit të dhunshëm të mësimit

para 5 muajve - Java News

Kryeministri Edi Rama ka dënuar pengimin e zhvillimit të mësimit në Universitete. Sipas kreut të qeverisë pas kësaj maskarade qëndron politika, e cila ka iniciuar nje agresion te dhunshem ndaj Universitetit...

Studentët: Do e mbrojmë kauzën tonë deri në fund

para 5 muajve - Koha Jone

Në ditën e 4 të rikthimit të protestës, studentët kanë zgjedhur të ngujohen brenda Fakultetit të Drejtësisë në Tiranë. Rreth 200 studentë ndodhen brenda ndërtesës dhe kanë mbyllur me tavolina dhe karrige...

Video-lajm/ Studentët e Ekonomikut ngujohen në fakultet

para 5 muajve - Opinion

Studentët e Ekonomikut në UT janë duke e vijuar protestën sot në një forme tjeter. Prej mëngjesit janë ngujuar ne fakultet dhe kerkojne tu bashkohen edhe studentet e tjere. Jan më shumë se 30 studentë...

Pas Juridikut, “ngujohen” edhe studentët e Ekonomikut

para 5 muajve - Koha Jone

Ashtu siç po qëndrojnë të ngujuar studentët e fakulteti i Juridikut në Tiranë, e njëjta situatë raportohet edhe tek Ekonomiku. Më shumë se 30 studentë po qëndrojnë brenda godinës që nga mbrëmja e ditës...

Protesta tek Drejtësia, karrige e tavolina në korridor

para 5 muajve - Koha Jone

Studentët e Fakultetit të Drejtësisë në Tiranë janë instaluar në ambjentet e fakulteteve për të protestuar. Ndërkohë simbolika e tyre është se kanë nxjerrë nga auditoret edhe karriket edhe tavolinat dhe...

Nuk lejojnë zhvillimin e mësimit, një grup studentësh shkaktojnë kaos brenda fakulteteve, shikoni çfarë po ndodh

para 5 muajve - Sot News

Studentët duket se kanë hequr dorë nga protestat në sheshe. Kur pritej që ata t'i riktheheshin mësimit, pasi një gjë të tillë e njoftuan edhe universitetet, të ndarë në grupe të vegjël, mëngjesin e sotëm...

Studentët në Shqipëri bllokojnë hyrjen e juridikut me karrige

para 5 muajve - Lajm

Bojkoti i studentëve në Shqipëri vijon edhe gjatë ditës së sotme. Studentët e Fakultetit të Drejtësisë janë mbyllur brenda mjediseve të universitetit të tyre, duke bllokuar derën dhe hollin e jashtëm....

Kaos dhe bojkot në Tiranë dhe rrethe, ja si po vijon protesta studentore

para 5 muajve - Shekulli

Vijon të jetë kaotike situata në disa prej fakulteteve të Tiranës dhe rretheve, ku studentët po bojkotojnë procesin mësimor. Me karrige e banka ata kanë bllokuar korridoret dhe hyrjet e sallave të leksionit,...

Studentët në Shqipëri bllokojnë hyrjen e juridikut me karrige

para 5 muajve - Telegrafi

Bojkoti i studentëve në Shqipëri vijon edhe gjatë ditës së sotme. Studentët e Fakultetit të Drejtësisë janë mbyllur brenda mjediseve të universitetit të tyre, duke bllokuar derën dhe hollin e jashtëm,...

Protesta, Rama: Pas këtij agresioni fshihet dora e politikës

para 5 muajve - Gazeta e re

Kryeministri Edi Rama ka deklarua se kërkon ndjesë për të gjithë ata studentë dhe prindër të tyre, që sipas tij, i shkruajnë me shqetësim për bllokimin e mësimit në auditore. Në një postim në profilin...

Orët e humbura nga protesta, studentët e UT 5 fundjava mësim

para 5 muajve - Java News

Ndonëse protesta nuk ka përfunduar ende, Universiteti i Tiranës ka vendosur që të nisë jo vetëm mësimin normal, por edhe zëvendësimin e orëve të humbura përgjatë ditëve të dhjetorit. Në një mbledhje në...

Studentët në Shqipëri bllokojnë hyrjen e juridikut me karrige

para 5 muajve - Gazeta e re

Bojkoti i studentëve në Shqipëri vijon edhe gjatë ditës së sotme. Studentët e Fakultetit të Drejtësisë janë mbyllur brenda mjediseve të universitetit të tyre, duke bllokuar derën dhe hollin e jashtëm,...

Universiteti i Tiranës merr vendim lidhur me orët e humbura të studentëve

para 5 muajve - Opinion

Ndonëse protesta e studentëve është zhvendosur në ambjentet e fakulteteve dhe bojkoti vijon, Universiteti i Tiranës ka vendosur të nisë mësimin normal por edhe zëvendësimin e orëve të humbura. Në një mbledhje...

Studentët bllokojnë hyrjen e Juridikut me karrige

para 5 muajve - Top Channel

Bojkoti i studentëve vijon edhe gjatë ditës së sotme. Studentët e Fakultetit të Drejtësisë janë mbyllur brenda mjediseve të universitetit të tyre, duke bllokuar derën dhe hollin e jashtëm. Ata shprehen...

Zëvendësimi i orëve të humbura nga protesta, Rektorati i UT vendos: 5 fundjava mësim

para 5 muajve - Lexo

Ndonëse protesta nuk ka përfunduar ende, Universiteti i Tiranës ka vendosur që të nisë jo vetëm mësimin normal, por edhe zëvendësimin e orëve të humbura përgjatë ditëve të dhjetorit. Në një mbledhje në...

Orët e humbura nga protesta, Rektorati i UT vendos: 5 fundjava mësim

para 5 muajve - Shekulli

Universiteti i Tiranës ka vendosur sot rinisjen e mësimit dhe zëvendësimin e orëve të humbura përgjatë ditëve të protestave të dhjetorit. Edhe pse protesta e studentëve ende nuk ka përfunduar, Rektorati...

Studentët e Juridikut “ngujohen” në Fakultet, thirrje policisë: Mos ndërhyni!

para 5 muajve - RTV 21

Studentët kanë zhvendosur protestën brenda fakulteteve përkatëse Studentët do të vijojnë edhe sot bojkotimin e mësimit. Protestën ata kanë vendosur ta zhvendosin brenda Fakulteteve përkatëse. Që prej orës...

Pa mbaruar ende protesta e studentëve, vendoset zëvendësimi i orëve të humbura

para 5 muajve - Gazeta Express

Fakulteti ekonomik i Universitetit të Tiranëska vendosur që t’i zëvendësojë orët e humbura për shkak të protestës së studentëve gjatë fundjavës, një vendim i cili vjen në mes të protestave që po zhvillohen...

Zëvendësimi i orëve të humbura nga protesta, Rektorati i UT merr vendimin

para 5 muajve - Sot News

Ndonëse protesta nuk ka përfunduar ende, Universiteti i Tiranës ka vendosur që të nisë jo vetëm mësimin normal, por edhe zëvendësimin e orëve të humbura përgjatë ditëve të dhjetorit. Ndonëse protesta nuk...

"Shikoje se çfarë jemi", studentët i përgjigjen Ramës

para 5 muajve - Sot News

Studentët vijojnë me protestën e tyre për plotësimin e 9-të pikave të kërkesës drejtuar qeverisë. Ata sot kanë  vendosur që të protestojnë paqësisht në fakultetet përkatëse, mënyrë kjo për të shprehur...

Studentët e Juridikut dalin me deklaratë, kërkesat

para 5 muajve - LajmiFundit

Studentët e Fakultetit të Juridikut janë ngujuar brenda auditorëve dhe kanë bllokuar hyrjet me anë të barrikadave, duke vendosur tavolina e karrige. Nga ngujimi ku ata ndodhen, studentët kanë bërë edhe...

Bojkotohet mësimi/ Qindra studentë ngujohen brenda Fakulteteve

para 5 muajve - Sot News

Studentët do të vijojnë edhe sot bojkotimin e mësimit. Protestën ata kanë vendosur ta zhvendosin brenda Fakulteteve përkatëse. Raportohet se momentalisht 300 studentë janë ngujuar brenda Fakultetit të Juridikut.

Barrikadimi i hyrjes në disa fakultete, Rama: agresion ndaj Universitetit

para 5 muajve - Te Sheshi

Kryeministri Rama e ka quajtur si “maskaradë” atë që po ndodh së fundi në disa fakultete, e ku veçon Juridiku, ku një grup studentësh kanë bllokuar hyrjen me karrige e tavolina, duke u ngujuar brenda si një...

Rama: U kërkoj ndjesë e mirëkuptim studentëve e prindërve

para 5 muajve - LajmiFundit

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas bllokimit nga një grup studentësh të procesit mësimor në disa fakultete. Kreu i qeverisë thekson se ka marrë mijëra mesazhe nga prindërit dhe studentët që duan vijimin...

Studentët bllokojnë hyrjen e Juridikut me karrige

para 5 muajve - Tetova Sot

Bojkoti i studentëve vijon edhe gjatë ditës së sotme. Studentët e Fakultetit të Drejtësisë janë mbyllur brenda mjediseve të universitetit të tyre, duke bllokuar derën dhe hollin e jashtëm. Ata shprehen...

Studentët bllokojnë Juridikun, policia paralajmëron marrje masash për këdo që pengon proçesin mësimor

para 5 muajve - Blitz

Vazhdon protesta e studentëvë ne Tiranë, por jo në formën e zakonshme duke dalë përpara kryeministrisë apo duke u mbledhur tek Univeristeti Politeknik, por duke bojkotuar mësimin apo duke u mbyllur brenda...

Studentët e Fakultetit të Drejtësisë shkresë me 4 pika dekanit të fakultetit

para 5 muajve - Gazeta Telegraf

Studentët e Fakultetit të Drejtësisë, Universiteti i Tiranës i kanë dërguar ditën e sotme një kërkesë me 4 pika dekanit të këtij fakulteti. Në këtë shkresë drejtuar dekanit theksohen pikat si: bojkoti...

Studentët e Juridikut ‘ngujohen’ në fakultet, bojkot mësimit

para 5 muajve - Gazeta Telegraf

Protesta e studentëve vazhdon dhe një pjesë e tyre janë ngujuar brenda fakultetit Juridik në Tiranë. Ata kanë bllokuar hollin dhe derën e jashtme, ndersa shprehen të vendosur të qëndrojnë deri të dielën...

FOTO/ Disa studentë bllokojnë Juridikun, vendosin karrige në hyrje: S’duam sezon

para 5 muajve - Gazeta Tema

Protesta e studentëve vazhdon dhe një pjesë e tyre janë mbyllur brenda fakultetit Juridik Në Tiranë. Ata kanë bllokuar hollin dhe derën e jashtme. Ata janë shprehur të vendosur të qëndrojnë deri të dielën...

VIDEO/ Studentët e Shkencave të Natyrës nxjerrin jashtë policët: Po përpiqeshin të na frikësonin

para 5 muajve - Gazeta Telegraf

Studentët e Fakultetit të Shkencave të Natyrës kanë nxjerrë jashtë ambienteve të fakultetit forcat policore të cilat kanë mbërritur aty që në mëngjes herët. Në videon e postuar në faqen në FB Për Universitetin...

Skenari i ri i studentëve / Reagon Dekanati i Fakultetit të Shkencave të Natyrës

para 5 muajve - Sot News

Dekanati i Fakultetit të Shkencave të Natyrës deklaron se  në vijim të Deklaratës së tij të datës 18.12.2018, në të cilën shprehet mbështetja ndaj shqetësimeve dhe kërkesave të drejta të studentëve, është...

Studentët e Juridikut bllokojnë hyrjen ne karrige, “ngujohen” në fakultet

para 5 muajve - Shekulli

Studentët e Fakultetit Juridik kanë përshkallëzuar sot protestën duke bllokuar hyrjen kryesore të godinës. Ndërkaq, mësohet se një grupim studentësh janë “ngujuar” në duke e zënë derën me karrige, dhe...

Studentët në Shqipëri bllokojnë hyrjen e juridikut me karrige

para 5 muajve - InfoMagazin

Bojkoti i studentëve në Shqipëri vijon edhe gjatë ditës së sotme. Studentët e Fakultetit të Drejtësisë janë mbyllur brenda mjediseve të universitetit të tyre, duke bllokuar derën dhe hollin e jashtëm,...

Studentët në Shqipëri bllokojnë hyrjen e Universitetit me karrige

para 5 muajve - Periskopi

Bojkoti i studentëve në Shqipëri vijon edhe gjatë ditës së sotme. Studentët e Fakultetit të Drejtësisë janë mbyllur brenda mjediseve të universitetit të tyre, duke bllokuar derën dhe hollin e jashtëm,...

Skenari i ri/ Studentët mblidhen te Ekonomiku, ndërhyn policia

para 5 muajve - Sot News

Në ambientet e fakulteteve vazhdojnë diskutimet në lidhje me vijueshmërinë e protestës dhe formën e saj. Por studentët thonë se policia e shtetit pa asnjë leje dhe mandat ka hyrë në ambientet e Fakultetit...

Studentët bojkotojnë mësimin, ja çfarë po ndodh sot në fakultete

para 5 muajve - Opinion

Sot në orën 08:00 studentët janë mbledhur nëpër fakultetet e tyre, jo për të bërë mësim, por për ta penguar zhvillimin e tij. Me karrige e tavolina kanë zaptuar korridoret, duke krijuar kaos me qëllim...

“Ngujohen” studentët e juridikut, disa të rinj kyçin dyert nga brenda

para 5 muajve - Vizion Plus

Një grup studentësh nga radhët e juridikut kanë vendosur ta zhvendosin protestën brenda ambienteve të Fakultetit. Ata janë mbyllur brenda godinës ndërsa kanë bllokuar hollin dhe derën e jashtme të fakultetit...

"Është një shkollë që e dua shumë", videoja e studentëve të Ekonomikut po 'çmend' internetin

para 5 muajve - Sot News

Mbrëmjen e djeshme një pjesë e studentëve të Ekonomikut kanë qenë të pranishëm në Fakultet, në shprehje të qëndresës dhe rezistencës së tyre. Në shenjë proteste ata kanë kënduar dhe një këngë të transformuar...

Studentët bllokojnë Juridikun, vendosin karrige në hyrje

para 5 muajve - Koha Jone

Protesta e studentëve vazhdon dhe një pjesë e tyre janë mbyllur brenda fakultetit Juridik Në Tiranë. Ata kanë bllokuar hollin dhe derën e jashtme. Ata janë shprehur të vendosur të qëndrojnë deri të dielën tek fakulteti.

Studentët e Juridikut ngujohen në Fakultet, bllokojnë hyrjen

para 5 muajve - LajmiFundit

Studentët vijojnë me protestën e tyre që sot ka marrë një tjetër drejtim. Ata janë ngujuar brenda fakultetit Juridik në Tiranë dhe kanë bllokuar hollin dhe derën e jashtme. Dje, studentët protestuan duke...

Vijon protesta e studentëve në Elbasan, kusht i ri

para 5 muajve - LajmiFundit

Rikthehet protesta e studentëve në Universitetin “Aleksandër Xhuvani” në Elbasan të cilët kërkojnë plotësimin e 9-të kërkesave drejtuar kryeministrit dhe Ministrisë së Arsimit. Ata kanë kërkuar plotësimin...

Protesta/ Studentët e Juridikut marrin vendimin drastik

para 5 muajve - Sot News

Studentët kanë vendosur që të mos ndalen pasi edhe sot kanë bojkotuar mësimin. Mëngjesin e sotëm studentët janë mbledhur nëpër fakultetet e tyre për të penguar zhvillimin e mësimit duke bllokuar dyert....

Studentët bllokojnë hyrjen e Juridikut me karrige

para 5 muajve - Arbresh

Bojkoti i studentëve vijon edhe gjatë ditës së sotme. Studentët e Fakultetit të Drejtësisë janë mbyllur brenda mjediseve të universitetit të tyre, duke bllokuar derën dhe hollin e jashtëm. Ata shprehen...

Studentët në Shqipëri bllokojnë hyrjen e juridikut me karrige

para 5 muajve - Ekonomia Online

Bojkoti i studentëve në Shqipëri vijon edhe gjatë ditës së sotme. Studentët e Fakultetit të Drejtësisë janë mbyllur brenda mjediseve të universitetit të tyre, duke bllokuar derën dhe hollin e jashtëm,...

Bojkotohet mësimi, qindra studentë ngujohen brenda Fakulteteve

para 5 muajve - Lajme.al

Studentët do të vijojnë edhe sot bojkotimin e mësimit. Protestën ata kanë vendosur ta zhvendosin brenda Fakulteteve përkatëse. Raportohet se momentalisht 300 studentë janë ngujuar brenda Fakultetit të Juridikut.

Bojkot total në UT, Rama çon Policinë në fakultete

para 5 muajve - Shekulli

Mashtrim me tarifat, studentëve u kërkohet pagesë 100%. Pedagogëve nuk iu jepen rrogat, “Shekulli” sjell dëshmitë. Pedagogët kërcënohen me ndalimin e protestës, duke mos marr rrogën, e cila jepet në fillim...

Protesta zhvendoset në fakultete, studentët bojkotojnë auditoret

para 5 muajve - Gazeta Express

Studentët kanë vendosur të protestojnë me bojkot në prezencë. Jo duke ndenjur në shtëpi, por duke shkuar në fakultete. Ora 08:00 ka mbledhur të gjithë studentët nëpër fakultetet e tyre. Jo për të bërë...

“Shikoje se çfarë jemi”, studentët i përgjigjen Ramës

para 5 muajve - Lajme.al

Studentët vijojnë me protestën e tyre për plotësimin e 9-të pikave të kërkesës drejtuar qeverisë. Ata sot kanë vendosur që të protestojnë paqësisht në fakultetet përkatëse, mënyrë kjo për të shprehur indinjatën...

Studentët paralajmërojnë protestë edhe për 1 muaj e gjysmë

para 5 muajve - Shekulli

Marshim te MASR-ja, Korpusi Universitar dhe Kryeministria. Studentja Tea Alushi: “Kërkesat nuk janë plotësuar, bojkoti do të vazhdojë. Me 50% më pak pjesëmarrje të klasës nuk mund të zhvillohet ligjërisht...

Zëvendësimi i orëve të humbura nga protesta, Rektorati i UT merr vendimin

para 5 muajve - Lajme.al

Ndonëse protesta nuk ka përfunduar ende, Universiteti i Tiranës ka vendosur që të nisë jo vetëm mësimin normal, por edhe zëvendësimin e orëve të humbura përgjatë ditëve të dhjetorit. Ndonëse protesta nuk...

Orët e humbura nga protesta, Rektorati i UT vendos: 5 fundjava mësim

para 5 muajve - Gazeta Observer

Universiteti i Tiranës ka vendosur sot rinisjen e mësimit dhe zëvendësimin e orëve të humbura përgjatë ditëve të protestave të dhjetorit. Edhe pse protesta e studentëve ende nuk ka përfunduar, Rektorati...

“Ne pengmarrës!?”, studentët i përgjigjen Ramës: Plotëso kërkesat dhe shikoje se çfarë jemi

para 5 muajve - Gazeta Telegraf

Studentët vjojnë me protestën e tyre për plotësimin e 9-të pikave të kërkesës drejtuar qeverisë prej fillimit të dhejtorit të kaluar. Ata sot kanë  vendosur që të protestojnë paqësisht në fakultetet përkatëse,...

Studentët e Juridikut bllokojnë hyrjen ne karrige, “ngujohen” në fakultet

para 5 muajve - Gazeta Observer

Studentët e Fakultetit Juridik kanë përshkallëzuar sot protestën duke bllokuar hyrjen kryesore të godinës. Ndërkaq, mësohet se një grupim studentësh janë “ngujuar” në duke e zënë derën me karrige, dhe...

Studentët e Juridikut ngujohen në Fakultet, bllokojnë hyrjen ne karrige

para 5 muajve - Gazeta Telegraf

Studentët e Fakultetit Juridik të Universitetit të Tiranës kanë përshkallëzuar protestën e tyre mëngjesin e sotëm, teksa kanë bllokuar hyrjen e godinës. Një pjesë e studentëve janë ngujuar brenda ne Fakultet...

Protesta, studentët bllokojnë hyrjet kryesore të universiteteve

para 5 muajve - LajmiFundit

Studentët e kanë vijuar ndryshe, protestën e tyre sot: ata janë mbyllur brenda fakulteteve, duke bllokuar hyrjet kryesore. Në Fakultetin Juridik, një pjesë e tyre kanë deklaruar për mediat se do të qëndrojnë...

Studentët dorëzojnë në MARS një platformë për zgjidhjen e kërkesave. Policia filmon në universitete

para 5 muajve - Gazeta Telegraf

Jakup B. GJOÇA Studentët dorëzojnë në ministrinë e Arsimit një platformë për zgjidhjen e kërkesave, vazhdon bojkoti i mësimit Skandali/ Policia e Shtetit futet në auditorë të universiteteve, ndërkohë që...

Studentët vendosin: Bojkot mësimit!

para 5 muajve - Koha Jone

Studentët e Universiteteve Publike kanë vendosur që nesër të bojkotojnë mësimin. Ky vendim është marrë në një takim të zhvilluar në Universitetin Politeknik. “Rezistenca studentore po merr vrullin e dhjetorit...

Incidenti në mbrëmje. Policia ulimatum studentëve të fakultetit ekonomik

para 5 muajve - Koha Jone

Mbrëmjen e së mërkurës studentët janë mbledhur sërish nëpër fakultete për të përcaktuar vijueshmërinë e protestës dhe formës së saj. Në fakultetin ekonomik, teksa studentët ishin grumbulluar në një prej...

Policia përzë studentë nga fakulteti i Ekonomisë

para 5 muajve - Koha Jone

Mbrëmjen e së mërkurës studentët janë mbledhur sërish nëpër fakultete për të përcaktuar vijueshmërinë e protestës dhe formës së saj. Në fakultetin ekonomik, teksa studentët ishin grumbulluar në një prej...

Reagon Lëvizja për Universitetin: Studentët e bashkuar kanë për të fituar

para 5 muajve - Shekulli

Lëvizja për Universitetin ka reaguar përmes një statusi në rrjetin social “Facebook”, duke thënë se studentët e bashkuar kanë për të fituar betejën e tyre. Kjo lëvizje thotë se gjendja është alarmante...

Vazhdon protesta e studentëve, ja çfarë pritet të ndodhë në 10 janar

para 5 muajve - Gazeta Telegraf

Protesta studentore nuk ka të ndaluar. Pas bojkotit total të ditës së sotme, studentët do të vazhdojnë të protestojnë për të fituar të drejtat e tyre. Ditën e sotme, studentët kanë prezantuar edhe një...

Rikthimi i studentëve në auditore, Rektorati: ja si do zëvëndësohen orët në protestë

para 5 muajve - Te Sheshi

Rektorati i Universitetit të Tiranës ka marrë vendimin që studentët të zëvëndësojnë orët e munguara për shkak të daljes në protestë, me të shtunat e të dielat për 5 javë me radhë. “ Në mbledhjen e Rektoratit...

E paprecedent/Policët me “mision” në fakultete, fotografojne studentët

para 5 muajve - Opinion

Siç nuk ka ndodhur kurrë më parë, foca policie janë parë sot në dyert e fakultete. Pa asnjë motiv, thjesht për të shantazhuar studentet qe kane bojkotuar mesimin. Per te mbajtur nen vezhgim ata dhe pedagoget....

Ja çfarë po ndodh në Universitetin e Durrësit!

para 5 muajve - Lexo

Studentët të cilët gjatë muajt dhjetor kanë protestuar për 8 kërkesat e tyre, edhe pas pushimeve të festave të fundvitit i janë rikthyer protestës. Por, nëse në dhjetorin e 2018 sheshet e Tiranës ishin...

VIDEO/ Studentët rikthehen në auditore: Nuk ndihemi më të përfaqësuar nga protesta

para 5 muajve - Lexo

Studentët rikthehen për mësim në auditoret e universiteteve dhe largohen nga protesta. Të pyetur nga ATSH ata thanë se protesta nuk është më si në ditët e para, dhe se ata nuk ndjehen më të përfaqësuar....

VIDEO / Studentët i rikthehen mësimit: Protesta nuk mund të vijojë me bojkot

para 5 muajve - Java News

Studentët rikthehen për mësim në auditoret e universiteteve dhe largohen nga protesta. Të pyetur nga Agjencia Telegrafike Shqiptare ata thanë se protesta nuk është më si në ditët e para, dhe se ata nuk...

Studentët nxjerrin platformën e tyre: Shfuqizoni ligjin e Arsimit të Lartë!

para 5 muajve - Gazeta Shqip

Kryeministri Edi Rama e nisi ditën e mërkurë duke ironizuar universitetet, që sipas tij bëjnë sikur nuk e kanë mësuar se do të jetë Qeveria, ajo që do të paguajë 50% të tarifës së studentëve dhe premtoi...

Studentët publikojnë platformën: Të shfuqizohet edhe ligji për Arsimin e Lartë

para 5 muajve - Arbresh

Studentët, që prej 35 ditësh protestojnë dhe po bojkotojnë mësimin, sot kanë publikuar dhe platformën e tyre me kërkesat drejtuar qeverisë. Aty, studentët kanë rishkruar kërkesat e tyre, por edhe kanë...

Rama për bojkotin e Universiteteve: Mund të shtyhet mësimi në verë

para 5 muajve - Fakti Ditor

Përmes një postimi në Twitter, Edi Rama deklaroi se pengmarrësit e protestës studentore, duke iu referuar partive opozitare dhe Lëvizjes për Universitetin, po pengojnë studentët për të shkuar në mësim....

Protesta e studentëve: epokë e re apo avaz i vjetër?!

para 5 muajve - Koha Jone

Nga Lutfi Dervishi – Në më pak se një muaj, studentët arritën, pa u ulur në bisedime,- të plotësonin shumicën dërrmuese të kërkesave, të riformatojnë qeverinë dhe të ngjallin shpresën se në Shqipëri përveç,...

NA DUHET NJË PROTESTË, JO NJË BOJKOT I IMPONUAR

para 5 muajve - Gazeta Shqip

Nga Skënder MINXHOZI Protesta e studentëve ju rikthye shesheve kryesore të Tiranës pas festave të Vitit të Ri dhe ata që prisnin të shihnin turmën masive dhe imponuese të studentëve të javëve të shkuara,...

Bojkotohet mësimi në Elbasan dhe Korçë

para 5 muajve - Vizion Plus

Studentët e universiteti te Elbasanit dhe Korçës e nisen ditën e hënë me bojkotin e mësimit. Te rinjtë u mblodhën mbledhur para Universitetit të Korçës, ndërsa disa të tjerë në shenjë proteste refuzuan...

Na duhet një protestë, jo një bojkot i imponuar i mësimit

para 5 muajve - Gazeta Tema

Nga Skënder Minxhozi Protesta e studentëve ju rikthye shesheve kryesore të Tiranës pas festave të Vitit të Ri dhe ata që prisnin të shihnin turmën masive dhe imponuese të studentëve të javëve të shkuara,...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK