http://kariera.mk

Maqedoni, mund të shtyhet pushimi dimëror i nxënësve për shkak epidemisë së fruthit

para 6 muajve - Portalb

Ministria e Arsimit dhe Shkencës e ndjek situatën me epideminë e fruthit, është në koordinim me Ministrinë e Shëndetësisë dhe Ministrinë e Punës dhe Politikës Sociale dhe në bazë të gjendjes në terren...

Ja sa persona kanë marrë vaksinë kundër gripit

para 6 muajve - Alsat-M

Nga fillimi i vaksinimit kundër gripit sezonal më 5 nëntor 2018, deri në javën e parë të janarit, janë vaksinuar gjithsej 19.942 persona kundër gripit sezonal, ose 71.2 për qind të numrit të përgjithshëm...

Mund të shtyhet pushimi dimëror i nxënësve, shkak epidemia e fruthit

para 6 muajve - Flaka

Ministria e Arsimit dhe Shkencës e ndjek situatën me epideminë e fruthit, është në koordinim me Ministrinë e Shëndetësisë dhe Ministrinë e Punës dhe Politikës Sociale dhe në bazë të gjendjes në terren...

Vaksinë kundër gripit kanë marrë 19.942 persona

para 6 muajve - Zhurnal

Shkup, 11 janar - Nga fillimi i vaksinimit kundër gripit sezonal më 5 nëntor 2018, deri në javën e parë të janarit, janë vaksinuar gjithsej 19.942 persona kundër gripit sezonal, ose 71.2 për qind të numrit...

Po përgatiten ndryshime ligjore që vaksinat të bëhen kusht për regjistrim në shkollë

para 6 muajve - Portalb

Shteti po i shqyrton të gjitha aspektet dhe dispozitat ligjore që vaksinimi të bëhet kusht i detyrueshëm për regjistrimin e fëmijëve në kopsht dhe shkollë. Ministria e Shëndetësisë (MSH), shpjegon për...

Ja sa persona kanë marrë vaksinë kundër gripit

para 6 muajve - Aktuale

Nga fillimi i vaksinimit kundër gripit sezonal më 5 nëntor 2018, deri në javën e parë të janarit, janë vaksinuar gjithsej 19.942 persona kundër gripit sezonal, ose 71.2 për qind të numrit të përgjithshëm...

Ademi: Sipas situatës me fruthin në terren, MASH do të ndërmarrë masa

para 6 muajve - Koha.mk

Shkup, 11 janar -Ministria e Arsimit dhe Shkencës po e ndjekë situatën me epideminë e fruthit, është në koordinim me ministritë e Shëndetësisë dhe Punës dhe Politikës Sociale dhe në bazë të situatës në...

Ademi: Sipas situatës me fruthin në terren, MASH do të ndërmarrë masa

para 6 muajve - Lajm

Ministria e Arsimit dhe Shkencës po e ndjekë situatën me epideminë e fruthit, është në koordinim me ministritë e Shëndetësisë dhe Punës dhe Politikës Sociale dhe në bazë të situatës në terren do të vendosë...

Vaksinë kundër gripit kanë pranuar 19 mijë 942 persona, prej tyre 14 mijë 89 janë të sëmurë kronik

para 6 muajve - Koha.mk

Shkup, 11 janar – Nga fillimi i vaksinimit kundër gripit sezonal më 5 nëntor 2018, deri në javën e parë të janarit, janë vaksinuar gjithsej 19.942 persona kundër gripit sezonal, ose 71.2 për qind të numrit...

Ademi: Sipas situatës me fruthin në terren, MASH do të ndërmarrë masa

para 6 muajve - InfoMagazin

Ministria e Arsimit dhe Shkencës po e ndjekë situatën me epideminë e fruthit, është në koordinim me ministritë e Shëndetësisë dhe Punës dhe Politikës Sociale dhe në bazë të situatës në terren do të vendosë...

Vaksinë kundër gripit kanë marrë 19.942 persona

para 6 muajve - Shenja

Nga fillimi i vaksinimit kundër gripit sezonal më 5 nëntor 2018, deri në javën e parë të janarit, janë vaksinuar gjithsej 19.942 persona kundër gripit sezonal, ose 71.2 për qind të numrit të përgjithshëm...

Mbi 14.000 perona me sëmundje kronike kanë marrë vaksina kundër gripit

para 6 muajve - Portalb

Rreth 20.000 persona janë vaksinuar me vaksinat falas për grip që i furnizon Ministria e Shëndetësisë, nga fillimi i sezonit, pesë nëntor deri në javën e parë të janarit. Pothuajse aq janë vaksinuar edhe...

Vaksinë kundër gripit kanë marrë 19.942 persona

para 6 muajve - Lajm

Nga fillimi i vaksinimit kundër gripit sezonal më 5 nëntor 2018, deri në javën e parë të janarit, janë vaksinuar gjithsej 19.942 persona kundër gripit sezonal, ose 71.2 për qind të numrit të përgjithshëm...

Rreth 20 mijë persona në Maqedoni vaksinohen kundër gripit

para 6 muajve - InfoMagazin

Rreth 20.000 persona janë vaksinuar me vaksinat falas për grip që i furnizon Ministria e Shëndetësisë, nga fillimi i sezonit, pesë nëntor deri në javën e parë të janarit. Pothuajse aq janë vaksinuar edhe...

Maqedoni, janë regjistruar 196 të sëmurë nga gripi

para 6 muajve - InfoMagazin

Gjatë javës së kaluar (31 dhjetor e deri më 6 janar) në Republikën e Maqedonisë janë regjistruar 196 të sëmurë nga gripi, që është ulje për tre për qind, krahasuar me javën para kësaj, kur ishin regjistruar...

Janë regjistruar 196 të sëmurë nga gripi

para 6 muajve - Aktuale

Gjatë javës së kaluar (31 dhjetor e deri më 6 janar) në Republikën e Maqedonisë janë regjistruar 196 të sëmurë nga gripi, që është ulje për tre për qind, krahasuar me javën para kësaj, kur ishin regjistruar...

Janë regjistruar 196 të sëmurë nga gripi

para 6 muajve - Koha.mk

Shkup, 10 janar – Gjatë javës së kaluar (31 dhjetor e deri më 6 janar) në Republikën e Maqedonisë janë regjistruar 196 të sëmurë nga gripi, që është ulje për tre për qind, krahasuar me javën para kësaj,...

Janë regjistruar 196 të sëmurë nga gripi

para 6 muajve - Lajm

Gjatë javës së kaluar (31 dhjetor e deri më 6 janar) në Republikën e Maqedonisë janë regjistruar 196 të sëmurë nga gripi, që është ulje për tre për qind, krahasuar me javën para kësaj, kur ishin regjistruar...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK