http://kariera.mk

“Robotët brenda 15 vitesh do t’i zënë gjysmën e vendeve të punës”

para 6 muajve - Zhurnal

Gjysmën e vendeve të punës do të marrë inteligjenca artificiale përbrenda 15 viteve, sipas njërit nga ekspertëve kryesorë teknologjik të Kinës. Kai-Fu Lee, autor i librit më të shitur “Superfuqitë e Inteligjencës...

“Robotët brenda 15 vitesh do t’i zënë gjysmën e vendeve të punës”

para 5 muajve - Aktuale

Gjysmën e vendeve të punës do të marrë inteligjenca artificiale përbrenda 15 viteve, sipas njërit nga ekspertëve kryesorë teknologjik të Kinës. Kai-Fu Lee, autor i librit më të shitur “Superfuqitë e Inteligjencës...

Robotët për 15 vite do t’i zënë gjysmën e vendeve të punës

para 5 muajve - Koha.mk

Gjysmën e vendeve të punës do të marrë inteligjenca artificiale përbrenda 15 viteve, sipas njërit nga ekspertëve kryesorë teknologjik të Kinës. Kai-Fu Lee, autor i librit më të shitur “Superfuqitë e Inteligjencës...

“Robotët brenda 15 vitesh do t’i zënë gjysmën e vendeve të punës”

para 6 muajve - Koha.net

Gjysmën e vendeve të punës do të marrë inteligjenca artificiale përbrenda 15 viteve, sipas njërit nga ekspertëve kryesorë teknologjik të Kinës. Kai-Fu Lee, autor i librit më të shitur “Superfuqitë e Inteligjencës...

“Robotët brenda 15 vitesh do t’i zënë gjysmën e vendeve të punës”

para 6 muajve - Ekonomia Online

Gjysmën e vendeve të punës do të marrë inteligjenca artificiale përbrenda 15 viteve, sipas njërit nga ekspertëve kryesorë teknologjik të Kinës. Kai-Fu Lee, autor i librit më të shitur “Superfuqitë e Inteligjencës...

Eksperti i teknologjisë: Robotët do t’i zënë gjysmën e vendeve të punës brenda 15 viteve

para 6 muajve - AlbPortali

Kai-Fu Lee, autor i librit më të shitur “Superfuqitë e Inteligjencës Artificiale: Kina dhe Rendi i Ri Botëror, i tha Daily Mail se bota e punësimit po përballet me një krizë të ngjashme si atyre të fermerëve...

“Robotët brenda 15 vitesh do t’i zënë gjysmën e vendeve të punës”

para 6 muajve - Tetova Sot

Gjysmën e vendeve të punës do të marrë inteligjenca artificiale përbrenda 15 viteve, sipas njërit nga ekspertëve kryesorë teknologjik të Kinës. Kai-Fu Lee, autor i librit më të shitur “Superfuqitë e Inteligjencës...

Eksperti i teknologjisë: Robotët do t’i zënë gjysmën e vendeve të punës brenda 15 viteve

para 6 muajve - Lajmi.net

Gjysmën e vendeve të punës do të marrë inteligjenca artificiale përbrenda 15 viteve, sipas njërit nga ekspertëve kryesorë të Kinës së kësaj fushe. Kai-Fu Lee, autor i librit më të shitur “Superfuqitë e...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK