http://kariera.mk

Rukiqi: Taksa vetëdijësoi qytetarët për prodhimet vendore

para 5 muajve - Telegrafi

Taksa 100 për qind ndaj produkteve të Serbisë, buxheti për vitin 2019, investimet e huaja direkte, ligji për investimet strategjike dhe implementimi i MSA-së, ishin disa nga temat kyçe të ekonomisë kosovare...

Rukiqi: Taksa 100% vetëdijësoi qytetarët për prodhimet vendore

para 5 muajve - RTV 21

Kreu i OEK-ut ka komentuar edhe buxhetin e këtij viti Taksa 100 përqind ndaj produkteve të Serbisë, buxheti për vitin 2019, investimet e huaja direkte, ligji për investimet strategjike dhe implementimi...

Rukiqi: Taksa 100 përqind vetëdijësoi qytetarët për prodhimet vendore

para 5 muajve - RTV 21

Kreu i OEK-ut ka komentuar edhe buxhetin e këtij viti Taksa 100 përqind ndaj produkteve të Serbisë, buxheti për vitin 2019, investimet e huaja direkte, ligji për investimet strategjike dhe implementimi...

Rukiqi: Qytetarët janë vetëdijesuar të mos blejnë mallra serbe, bizneset janë solidarizuar me Qeverinë

para 5 muajve - Koha.net

Taksa 100 për qind ndaj produkteve të Serbisë, buxheti për vitin 2019, investimet e huaja direkte, ligji për investimet strategjike dhe implementimi i MSA-së, ishin disa nga temat kyçe të ekonomisë kosovare...

Viti i ekonomisë, premtim në letër apo faktik?

para 5 muajve - Koha.net

Viti 2019 i shpallur si vit i ekonomisë nga kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, nga ekspertë të çështjeve ekonomike dhe përfaqësues të bizneseve konsiderohet si zotim pozitiv, por njëherësh ata kërkojnë...

Viti i ekonomisë, premtim në letër apo faktik?

para 5 muajve - Kallxo

Viti 2019 i shpallur si vit i ekonomisë nga kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, nga ekspertë të çështjeve ekonomike dhe përfaqësues të bizneseve konsiderohet si zotim pozitiv, por njëherësh ata kërkojnë...

Rukiqi: Taksa 100 përqind vetëdijësoi qytetarët për prodhimet vendore

para 5 muajve - Infokusi

Taksa 100 përqind ndaj produkteve të Serbisë, buxheti për vitin 2019, investimet e huaja direkte, ligji për investimet strategjike dhe implementimi i MSA-së, ishin disa nga temat kyçe të ekonomisë kosovare...

Viti i ekonomisë, premtim në letër apo faktik?

para 5 muajve - Gazeta Monitor

Viti 2019 i shpallur si vit i ekonomisë nga kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, nga ekspertë të çështjeve ekonomike dhe përfaqësues të bizneseve konsiderohet si zotim pozitiv, por njëherësh ata kërkojnë...

Viti i ekonomisë, premtim në letër apo faktik?

para 5 muajve - Evropa e Lirë

Viti 2019 i shpallur si vit i ekonomisë nga kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, nga ekspertë të çështjeve ekonomike dhe përfaqësues të bizneseve konsiderohet si zotim pozitiv, por njëherësh ata kërkojnë...

Viti i ekonomisë, premtim në letër apo faktik?

para 5 muajve - Fakti Ditor

Viti 2019 i shpallur si vit i ekonomisë nga kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, nga ekspertë të çështjeve ekonomike dhe përfaqësues të bizneseve konsiderohet si zotim pozitiv, por njëherësh ata kërkojnë...

Viti i ekonomisë, premtim në letër apo faktik?

para 5 muajve - Gazeta Observer

Viti 2019 i shpallur si vit i ekonomisë nga kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, nga ekspertë të çështjeve ekonomike dhe përfaqësues të bizneseve konsiderohet si zotim pozitiv, por njëherësh ata kërkojnë...

Rukiqi: Taksa 100 përqind vetëdijësoi qytetarët për prodhimet vendore

para 5 muajve - KosovaPress

Vendimi për taksën ndaj produkteve të Serbisë ka krijuar një situatë të re për ekonominë e vendit. Ana më pozitive e saj, po del të jetë vetëdijësimi i qytetarëve për të mos blerë mallra serbe, derisa...

Viti i provës, si pritet ecuria e ekonomisë shqiptare në 2019-n

para 5 muajve - Koha Jone

Ekonomia shqiptare do të testojë aftësitë e saj për t’u rritur në 2019-n, përballë mbarimit të investimeve të mëdha, konsumit në rënie nga emigracioni i vazhdueshëm dhe frenimit të turistëve, paqëndrueshmërisë...

Gjermania ka filluar të bëhet gati për më të keqen

para 5 muajve - Java News

ARCHIV - 12.03.2018, Sachsen, Dresden: Volkswagen-Mitarbeiter arbeiten in der Gläsernen VW-Manufaktur an der Montage eines Volkswagen E-Golfs. Im Kampf gegen drohende Fahrverbote will Volkswagen ab sofort...

ANALIZA: Gjermania ka filluar të bëhet gati për më të keqen

para 5 muajve - Gazeta Tema

Nga Christian Reiermann* Retë po grumbullohen në horizontin e ekonomisë globale dhe rreziku i një recesioni po rritet. Shumë ekspertë besojnë se sistemi bankar ndërkombëtar është i papërgatitur dhe Gjermania...

Ngadalësohet ekonomia e Britanisë së Madhe

para 5 muajve - Telegrafi

Ekonomia e Britanisë u rrit me normën më të ngadaltë në gjysmë viti në periudhën tremujore që përfundoi në Nëntor. Kjo erdhi ndërkohë që fabrikat pësuan rënie të mëdha prej kushteve të ashpra të tregtisë...

Banka Botërore: Në vitin 2019 në Maqedoni do të ketë rritje prej 3.2 të BPV-së

para 5 muajve - Portalb

Rritje të Bruto Prodhimit Vendor në Maqedoni prej 2.9 për qind në vitin 2019 parashikon Banka Botërore në raportin më të ri të janarit, që është sinjal se vështirë do të realizohen paralajmërimet e Qeverisë...

Banka Botërore: Në vitin 2019 në Maqedoni do të ketë rritje prej 3.2 të BPV-së

para 5 muajve - Lajm

Rritje të Bruto Prodhimit Vendor në Maqedoni prej 2.9 për qind në vitin 2019 parashikon Banka Botërore në raportin më të ri të janarit, që është sinjal se vështirë do të realizohen paralajmërimet e Qeverisë...

Investimet totale në ekonomi rrëshqasin në trajektore rënëse

para 5 muajve - Gazeta Telegraf

Investimet totale në ekonomi rrëshqasin në trajektore rënëse Rënia e intensitetit të punimeve në projektet e mëdha të investimeve, gazsjellësin TAP dhe HEC-et mbi lumin Devoll ka çuar në trajektore rënëse...

Ekonomia shqiptare “fik motorët”, Banka Botërore: Rritja do të ulet në 3.6%

para 6 muajve - Gazeta Shqip

Ekonomia shqiptare po hyn në një fazë ngadalësimi, e cila mund të zgjasë për disa vite. Paralajmërimi vjen nga Banka Botërore, në raportin e fundit mbi perspektivën e ekonomisë globale. Sipas BB-së, duke...

Ekonomia shqiptare, drejt ngadalësimit. Banka Botërore: Rritja do të ulet në 3.6 për qind

para 6 muajve - Top Channel

Ekonomia shqiptare po hyn në një fazë ngadalësimi, e cila mund të zgjasë për disa vite. Paralajmërimi vjen nga Banka Botërore, në raportin e fundit mbi perspektivën e ekonomisë globale. Sipas BB-së, duke...

Bllokada ndaj Serbisë rrit shifrat e tregtisë mes Kosovës e Shqipërisë

para 6 muajve - Tetova Sot

Ndonëse Kosova i vendosi Serbisë taksë vetëm dy muajt e fundit, ajo ka lënë shenjë e madje ka ndikuar në rritjen e tregtisë mes dy shteteve shqiptare. Këmbimi tregtar mes Kosovës e Shqipërisë është rritur...

Rriten shifrat e tregtisë mes Kosovës e Shqipërisë

para 6 muajve - OraInfo

Bllokada përmes taksës ndaj Serbisë ka rritur shifrat e tregtisë mes Kosovës e Shqipërisë. Ndonëse Kosova i vendosi Serbisë taksë vetëm dy muajt e fundit, ajo ka lënë shenjë e madje ka ndikuar në rritjen...

Bllokada ndaj Serbisë rrit shifrat e tregtisë mes Kosovës e Shqipërisë

para 6 muajve - Lajmi.net

Ndonëse Kosova i vendosi Serbisë taksë vetëm dy muajt e fundit, ajo ka lënë shenjë e madje ka ndikuar në rritjen e tregtisë mes dy shteteve shqiptare. Këmbimi tregtar mes Kosovës e Shqipërisë është rritur...

Bllokada ndaj Serbisë rrit shifrat e tregtisë mes Kosovës e Shqipërisë

para 6 muajve - Gazeta Express

Ndonëse Kosova i vendosi Serbisë taksë vetëm dy muajt e fundit, ajo ka lënë shenjë e madje ka ndikuar në rritjen e tregtisë mes dy shteteve shqiptare. Këmbimi tregtar mes Kosovës e Shqipërisë është rritur...

Bllokada ndaj Serbisë rrit shifrat e tregtisë mes Kosovës e Shqipërisë

para 6 muajve - Gazeta Monitor

Ndonëse Kosova i vendosi Serbisë taksë vetëm dy muajt e fundit, ajo ka lënë shenjë e madje ka ndikuar në rritjen e tregtisë mes dy shteteve shqiptare. Këmbimi tregtar mes Kosovës e Shqipërisë është rritur...

Bllokada ndaj Serbisë rrit shifrat e tregtisë mes Kosovës e Shqipërisë

para 6 muajve - Gazeta Observer

Ndonëse Kosova i vendosi Serbisë taksë vetëm dy muajt e fundit, ajo ka lënë shenjë e madje ka ndikuar në rritjen e tregtisë mes dy shteteve shqiptare. Këmbimi tregtar mes Kosovës e Shqipërisë është rritur...

Gjermania në prag të recesionit, pëson kolaps në prodhimin industrial

para 6 muajve - Gazeta Monitor

Gjermania është në prag të një recesioni pasi fuqia financiare e Evropës pësoi një kolaps në prodhimin industrial. Ekonomia gjermane tronditi tregtarët këtë javë më ashpër sesa pritej. Prodhimi industrial...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK