http://kariera.mk

Mos! Këto ushqime po na plakin para kohe

para 5 muajve - Gazeta Observer

A e dini se disa ushqime që konsumoni ju plakin më shpejt? Disa madje tregtohen në mënyrë mashtruese për ju si të shëndetshëm nga korporatat gjigante të ushqimit. Për shkak të reaksioneve biokimike në...

Zakonet e thjeshta që ju ndihmojnë të kurseni para

para 5 muajve - Ekonomia Online

Nëse habiteni se sa shpejt ju mbarohen paratë, mendoni se sa ju kushtojnë zakonet e përditshme. A shpenzoni 10 apo 15 dollarë për ushqime të shpejta çdo ditë? A vraponi për të blerë diçka që në të vërtet...

Mos shpenzoni në këto gjëra të panevojshme

para 6 muajve - Ekonomia Online

Qoftë pagesa e një fature apo blerja e një pakoje me çamçakëz ndërkohë që mbani radhën, konsiderohen shpenzime të kota. Të gjitha këto para mund të futen në kursimet tuaja të cilat rriten me kalimin e...

4 këshilla nëse ndiheni të lodhur

para 6 muajve - Ekonomia Online

Oraret e gjata të punës, i ftohti i stinës si dhe shumë angazhime të tjera ju bëjnë të ndiheni të lodhur.  Ju sjellim 4 këshilla sesi të ndiheni  më energjik. Konsumoni një drekë të lehtë Hani diçka të...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK