http://kariera.mk

Mustafa i përgjigjet Ramadanit dhe Tahirit: Jeni rendit si fishekët për ta mbrojtur Qeverinë

para 5 muajve - Telegrafi

Kryetari i Lidhjes Demokratike, Isa Mustafa, i është kundërpërgjigjur dy anëtarëve të kabinetit qeveritar të Kryeministrit Haradinaj, të cilët reaguan ndaj një postimi të kreut të LDK-së, përmes të cilit...

Vazhdojnë debatet e ashpëra LDK-AAK, reagon Besnik Tahiri

para 5 muajve - OraInfo

Vazhdojnë edhe më tutje përplasjet mes LDK-së dhe AAK-së. Pas statusit për kabinetit e Qeverisë Haradinaj, Kryetarit të LDK-së Isa Mustafës, përveç Zëvendësministrit të FSK-së Burim Ramadanit, i është...

Tahiri i reagon Mustafës: Qeveria Haradinaj ka shumë këshilltarë e zëvendësministra, por e ka edhe guximin për vendimmarrje

para 5 muajve - Telegrafi

Edhe Koordinatori Nacional për Reforma Shtetërore në Qeverinë Haradinaj, Besnik Tahiri, i ka reaguar kryetarit të LDK-së, Isa Mustafa, pasi ky i fundit e ka kritikuar kryeministrin Haradinaj për numrin...

Sekretari i AAK'së: Isa nuk merrte vendime nga frika e rrëzimit, Haradinaj s'frikësohet

para 5 muajve - Gazeta Express

Një përplajse e re ndërmjet zyrtarëve të LDK-së dhe AAK-së, u hap së fundmi nga vetë kryetari i Lidhjes Demokratike, Isa Mustafa. Kryeministri Haradinaj mori kritika se ka shumë këshilltarë, gjithësej...

Vazhdon përplasja e Mustafës me zyrtarët e Qeverisë, përfshihet edhe Besnik Tahiri

para 5 muajve - GazetaBlic

Përplasja mes AAK-së dhe LDK-së, e nisur nga një status i Isa Mustafës që kritikonte numrin e madh të zëvendësministrave, nuk ka të ndalur. Përveç zëvendësministrit të FSK-së Burim Ramadanit, dhe zëvendësministrit...

Isa Mustafës ia kthen edhe Besnik Tahiri: Haradinaj, i vetmi kryeministër që ballafaqohet dhe bën zgjidhje

para 5 muajve - Klan Kosova

Pas statusit për kabinetit e Qeverisë Haradinaj, Kryetarit të LDK-së Isa Mustafës, përveç Zëvendësministrit të FSK-së Burim Ramadanit, i është kundërpërgjigjur edhe njëri prej këshilltarëve të Kryeministrit...

Nxehet edhe më shumë debati LDK-AAK, përfshihet edhe Besnik Tahiri

para 5 muajve - Lajmi.net

Pas statusit për kabinetit e Qeverisë Haradinaj, Kryetarit të LDK-së Isa Mustafës, përveç Zëvendësministrit të FSK-së Burim Ramadanit, i është kundërpërgjigjur edhe njëri prej këshilltarëve të Kryeministrit...

Ramadani: Kryeministri Haradinaj nuk ka nevojë për këshillat e Mustafës

para 5 muajve - Telegrafi

Zëvendësministri i FSK-së, Burim Ramadani, i është kundërpërgjigjur kryetarit të LDK-së, Isa Mustafa pasi ky i fundit bëri një krahasim mes numrit të këshilltarëve të kabinetit të tij derisa ishte Kryeministër...

LDK dhe AAK “përplasen” rreth numrit të këshilltarëve në Qeveri

para 5 muajve - RTV 21

Mustafa për AAK-në: Ti flet për lisa ata për fshesa Kreu i LDK-së, Isa Mustafa ka reaguar edhe një herë si kundërpërgjigje ndaj reagimeve të disa zyrtarëve të AAK-së, pasi Mustafa tha se qeveria që ai...

Isa Mustafa zyrtarëve të AAK-së: Ne po flasim për lisa, e ju për fshesa

para 5 muajve - OraInfo

Kryetari i LDK-së Isa Mustafa është treguar superaktiv duke iu përgjigjur postimeve të zyrtarëve të AAK-së. Mustafa i është përgjigjur reagimeve të zyrtarëve të AAK’së, të cilët shkruan dje për Mustafën...

Zëvëndësministri i Haradinajt i kundërpërgjigjet Isa Mustafës

para 5 muajve - Kallxo

Zëvendësministri i FSK-së, Burim Ramadani, i është kundërpërgjigjur kryetarit të LDK-së, Isa Mustafa pasi ky i fundit bëri një krahasim mes kabinetit të tij dhe të atij aktual, që drejtohet nga Kryeministri...

Mustafa i kthen përgjigje zyrtarëve të Qeverisë që i dolën në mbrojtje Haradinajt

para 5 muajve - GazetaBlic

Nuk kaluan shumë minuta për të reaguar sërish Kryetari i LDK-së Isa Mustafa, pas kundërpërgjigjes së Zëvendësministrit të FSK-së Burim Ramadani, lidhur me kabinetin e Haradinajt. Pasi Ramadani tha se Haradinaj...

Nxehet edhe më shumë debati LDK-AAK, përfshihet edhe Besnik Tahiri

para 5 muajve - Infokusi

Pas statusit për kabinetit e Qeverisë Haradinaj, Kryetarit të LDK-së Isa Mustafës, përveç Zëvendësministrit të FSK-së Burim Ramadanit, i është kundërpërgjigjur edhe njëri prej këshilltarëve të Kryeministrit...

Mustafa ia numëron këshilltarët Haradinajt

para 5 muajve - Kallxo

Kryetari i LDK-së Isa Mustafa i është bashkuar debatit në lidhje me numrin e madh të këshilltarëve të kryeministrit dhe të zëvendëskryeministrave. Ai u është përgjigjur deklaratave që qeveria e drejtuar...

Mustafa tash ia kthen Ramadanit: Jeni renditë si fishekë…

para 5 muajve - Klan Kosova

Nuk kaluan shumë minuta për të reaguar sërish Kryetari i LDK-së Isa Mustafa, pas kundërpërgjigjes së Zëvendësministrit të FSK-së Burim Ramadani, lidhur me kabinetin e Haradinajt, njofton Klan Kosova. Pasi...

Ndizet përplasja mes AAK-së e LDK-së

para 5 muajve - Koha.net

Isa Mustafa, ka vazhduar në distancë polemikat me eksponentë të AAK-së. I është përgjigjur Burim Ramadanit, që tha se shefi i tij nuk ka nevojë për këshillat e Mustafës. I ka quajtur të renditur si fishekë...

Profesori i LDK-së flet për lisa, zyrtarët e AAK-së për fshesa

para 5 muajve - Lajmi.net

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa i është përgjigjur reagimeve të zyrtarëve të AAK-së, të cilët i reaguan Mustafës në mbrojte të shefit të tyre, Ramush Haradinajt. Mustafa sot shkroi...

Burim Ramadani i kundërpërgjigjet Isa Mustafës për kabinetin e Haradinajt

para 5 muajve - Klan Kosova

Zëvendësministri i FSK-së, Burim Ramadani, i është kundërpërgjigjur kryetarit të LDK-së, Isa Mustafa pasi ky i fundit bëri një krahasim mes kabinetit të tij dhe të atij aktual, që drejtohet nga Kryeministri...

Isa Mustafa superaktiv në Facebook: U përgjigjet postimeve të zyrtarëve të AAK’së

para 5 muajve - Gazeta Express

Kreu i LDK’së Isa Mustafa i është përgjigjur reagimeve të zyrtarëve të AAK’së, të cilët shkruan dje për Mustafën dhe LDK’në, në mbrojte të shefit të tyre, Ramush Haradinajt. Lideri i LDK'së, që zakonisht...

Nxehet edhe më shumë debati LDK-AAK, përfshihet edhe Besnik Tahiri

para 5 muajve - Lajm

Pas statusit për kabinetit e Qeverisë Haradinaj, Kryetarit të LDK-së Isa Mustafës, përveç Zëvendësministrit të FSK-së Burim Ramadanit, i është kundërpërgjigjur edhe njëri prej këshilltarëve të Kryeministrit...

Mustafa i kthen përgjigje zyrtarëve të Qeverisë që i dolën në mbrojtje Haradinajt

para 5 muajve - Lajm

Nuk kaluan shumë minuta për të reaguar sërish Kryetari i LDK-së Isa Mustafa, pas kundërpërgjigjes së Zëvendësministrit të FSK-së Burim Ramadani, lidhur me kabinetin e Haradinajt. Pasi Ramadani tha se Haradinaj...

Isa Mustafës ia kthen edhe Besnik Tahiri: Haradinaj, i vetmi kryeministër që ballafaqohet dhe bën zgjidhje

para 5 muajve - Lajm

Pas statusit për kabinetit e Qeverisë Haradinaj, Kryetarit të LDK-së Isa Mustafës, përveç Zëvendësministrit të FSK-së Burim Ramadanit, i është kundërpërgjigjur edhe njëri prej këshilltarëve të Kryeministrit...

Isa Mustafa u përgjigjet zyrtarëve të AAK-së: Unë flas për lisa, ju për fshisa

para 5 muajve - Infokusi

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa i është përgjigjur reagimeve të zyrtarëve të AAK-së, të cilët i reaguan Mustafës në mbrojte të shefit të tyre, Ramush Haradinajt. Mustafa sot shkroi...

Ramadani thotë se Haradinaj s’ka nevojë për udhëzimet e Mustafës sepse do të dështonte

para 5 muajve - Gazeta Liria

Sot kryetari i LDK-së, e ish-kryeministri Isa Mustafa, ka bërë një krahasim mes kabinetit të tij sa ka qenë në krye të ekzekutivit dhe atij aktual, që drejtohet nga Ramush Haradinaj. Për këtë ka reaguar...

Mustafa e “dhez” qeverinë Haradinaj, kjo është përgjigja tjetër nga ta

para 5 muajve - Gazeta Liria

Një status i kryetarit të LDK-së, Isa Mustafa për qeverinë Haradinaj dhe numrin e madh të zëvendës ministrave dhe këshilltarëve të tij, i ka aktivizuar Qeverinë Haradinaj, të cilët po e konsiderojnë Mustafën...

Ramadani thotë se Haradinaj s’ka nevojë për udhëzimet e Mustafës sepse do të dështonte

para 5 muajve - Koha.net

Sot kryetari i LDK-së, e ish-kryeministri Isa Mustafa, ka bërë një krahasim mes kabinetit të tij sa ka qenë në krye të ekzekutivit dhe atij aktual, që drejtohet nga Ramush Haradinaj. Për këtë ka reaguar...

Zyrtarët e AAK’së gozhdojnë Isa Mustafën: Po lufton edhe për një mandat në krye të LDK’së

para 5 muajve - Gazeta Express

Anëtari i Kryesisë së AAK’së, Anton Berishaj, ka thënë se Isa Mustafa i ka rënë pishman pse kishte deklaruar se s’do të kandidonte më për Shef të LDK’së., ka thënë se krejt akuzat në drejtim të Ramush...

Besnik Tahiri ia kthen Mustafës: Kjo Qeveri po e forcon shtetësinë

para 5 muajve - Epoka e Re

Pas statusit për kabinetit e Qeverisë Haradinaj, kryetarit të LDK-së Isa Mustafës, përveç zëvendësministrit të FSK-së Burim Ramadanit, i është kundërpërgjigjur edhe njëri prej këshilltarëve të kryeministrit...

Mustafa e “dhez” qeverinë Haradinaj, kjo është përgjigja tjetër nga ta

para 5 muajve - GazetaBlic

Një status i  kryetarit të LDK-së, Isa Mustafa për qeverinë Haradinaj dhe numrin e madh të zëvendës ministrave dhe këshilltarëve të tij, i ka aktivizuar Qeverinë Haradinaj, të cilët po e konsiderojnë Mustafën...

Musata – AAK-së: Unë flas për lisa, ju për fshesa

para 5 muajve - Sovrani

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa i është përgjigjur reagimeve të zyrtarëve të AAK-së, të cilët i reaguan Mustafës në mbrojte të shefit të tyre, Ramush Haradinajt. Mustafa sot shkroi...

Isa Mustafa tregon sa këshilltarë kishte kur ai ishte Kryeministër

para 5 muajve - Telegrafi

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, i është bashkangjitur debateve lidhur me numrin e madh të këshilltarëve në kabinetin e kryeministrit Ramush Haradinaj. Mustafa, përmes një postimi...

E kritikoi Haradinajn për zëvendësministrat, Isa Mustafa merr një përgjigje të ashpër nga Qeveria

para 5 muajve - GazetaBlic

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës Isa Mustafa ka krahasuar qeverisjen e tij me atë të Ramush Haradinajt, duke e kritikuar këtë të fundit për numrin e madh të zëvendësministrave. Por atij i ka dhënë...

Isa Mustafës ia kthen edhe Besnik Tahiri: Haradinaj, i vetmi kryeministër që ballafaqohet dhe bën zgjidhje

para 5 muajve - Ekonomia Online

Pas statusit për kabinetit e Qeverisë Haradinaj, Kryetarit të LDK-së Isa Mustafës, përveç Zëvendësministrit të FSK-së Burim Ramadanit, i është kundërpërgjigjur edhe njëri prej këshilltarëve të Kryeministrit...

Eskalon përplasja mes AAK-së dhe LDK-së

para 5 muajve - Gazeta Monitor

sa Mustafa, ka vazhduar në distancë polemikat me eksponentë të AAK-së. I është përgjigjur Burim Ramadanit, që tha se shefi i tij nuk ka nevojë për këshillat e Mustafës. I ka quajtur të renditur si fishekë...

Besnik Tahiri i kundërpërgjigjet Isa Mustafës

para 5 muajve - Sovrani

Pas statusit për kabinetit e Qeverisë Haradinaj, Kryetarit të LDK-së Isa Mustafës, përveç Zëvendësministrit të FSK-së Burim Ramadanit, i është kundërpërgjigjur edhe njëri prej këshilltarëve të Kryeministrit...

Po i thonë ‘Profesor mos u merr me ta’ por Mustafa nuk e lë pa i komentuar këshilltarët e Qeverisë Haradinaj

para 5 muajve - Klan Kosova

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës Isa Mustafa, ka komentuar numrin e këshilltarëve të Qeverisë Haradinaj duke bërë krahasim me kohën kur e drejtonte vet Qeverinë e Kosovës, transmeton Klan Kosova....

Burim Ramadani i kundërpërgjigjet Isa Mustafës për kabinetin e Haradinajt

para 5 muajve - Gazeta Liria

Zëvendësministri i FSK-së, Burim Ramadani, i është kundërpërgjigjur kryetarit të LDK-së, Isa Mustafa pasi ky i fundit bëri një krahasim mes kabinetit të tij dhe të atij aktual, që drejtohet nga Kryeministri...

Isa Mustafa thotë se kishte vetëm 11 këshilltarë – jo si Ramushi 35

para 5 muajve - Lajmi.net

Lideri i LDK-së, Isa Mustafa ka thënë se nuk i ka pasur më shumë se 11 këshilltarë në kohës sa ishte Shef i Qeverisë. Ka thënë se Ministrat dhe Zëvendëskryeministrat kanë pasur nga 5 këshilltarë. Reagimi...

Vazhdon përplasja LDK – AAK rreth numrit të këshilltarëve në Qeveri

para 5 muajve - Insajderi

Pas statusit për kabinetit e Qeverisë Haradinaj, Kryetarit të LDK-së Isa Mustafës, përveç Zëvendësministrit të FSK-së Burim Ramadanit, i është kundërpërgjigjur edhe njëri prej këshilltarëve të Kryeministrit...

Isa Mustafa: Kisha vetëm 11 këshilltarë, jo si Ramushi 35

para 5 muajve - Zhurnal

Ka thënë se Ministrat dhe Zëvendëskryeministrat kanë pasur nga 5 këshilltarë. Reagimi i Mustafës ka ardhur pasi Ramush Haradinaj ka vendosur të rrisë të punësuarit në Qeveri duka i emëruar deri 35 këshilltar...

Mustafa krahason numrin e këshilltarëve të Qeverisë së tij me atë të Haradinajt

para 5 muajve - RTV 21

Reagon Mustafa Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Isa Mustafa përmes një postimi në “Facebook”, ka reaguar duke thënë se nuk i ka pasur më shumë se 11 këshilltarë në kohën sa ishte në krye...

Ramadani: Kryeministri Haradinaj nuk ka nevojë për udhëzimet e ish-kryeministrit Mustafa

para 5 muajve - PortaliOnline

Zëvendësministri i FSK-së, Burim Ramadani, i është kundërpërgjigjur kryetarit të LDK-së, Isa Mustafa pasi ky i fundit bëri një krahasim mes kabinetit të tij dhe të atij aktual, që drejtohet nga Kryeministri...

Tahiri: Haradinaj, i vetmi kryeministër që ballafaqohet dhe bën zgjidhje

para 5 muajve - Arbresh

Këshilltari i Ramush Haradinajt, Besnik Tahiri i është kunërpërgjigjur akuzave të Isa Mustafës për numrin e këshilltarëve në Qeveri. Koordinatori nacional për reforma shtetëtore e ka quajtur Haradinajn...

Po i thonë ‘Profesor mos u merr me ta’ por Mustafa nuk e lë pa i komentuar këshilltarët e Qeverisë Haradinaj

para 5 muajve - Gazeta Liria

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës Isa Mustafa, ka komentuar numrin e këshilltarëve të Qeverisë Haradinaj duke bërë krahasim me kohën kur e drejtonte vet Qeverinë e Kosovës, transmeton Klan Kosova....

Mustafa u kundërpërgjigjet zyrtarëve të AAK-së

para 5 muajve - Arbresh

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa i është kundër përgjigjur reagimeve të zyrtarëve të partisë së Ramush Haradinajt. Mustafa ka injoruar shkrimet e tyre duke thënë se të njëjtat janë...

Mustafa thotë se i kishte vetëm 11 këshilltarë

para 5 muajve - OraInfo

Kreu I LDK-së, Isa Mustafa ka njoftuar se kishtë vetëm 11 këshilltarë dhe jo si Ramushi 35 sosh. Mustafa ka thënë se nuk i ka pasur më shumë se 11 këshilltarë në kohës sa ishte Shef i Qeverisë. Ka thënë...

Eskalon përplasja mes AAK-së dhe LDK-së

para 5 muajve - Periskopi

Isa Mustafa, ka vazhduar në distancë polemikat me eksponentë të AAK-së. I është përgjigjur Burim Ramadanit, që tha se shefi i tij nuk ka nevojë për këshillat e Mustafës. I ka quajtur të renditur si fishekë...

Mustafa krahason numrin e ish-kabinetit të tij me atë të Haradinajt

para 5 muajve - Koha.net

Kreu i LDK-së, e ish-kryeministri Isa Mustafa, ka bërë një krahasim mes kabinetit të tij sa ka qenë në krye të ekzekutivit dhe atij aktual, që drejtohet nga Ramush Haradinaj. Ka marrë shkas nga publikimi...

Mustafa krahason numrin e këshilltarëve të Qeverisë së tij me atë të Haradinajt

para 5 muajve - GazetaBlic

Kryetari i LDK-së Isa Mustafa i është bashkuar debatit në lidhje me numrin e madh të këshilltarëve të kryeministrit dhe të zëvendëskryeministrave. Ai u është përgjigjur deklaratave që qeveria e drejtuar...

Mustafa e “dhez” qeverinë Haradinaj, kjo është përgjigja tjetër nga ta

para 5 muajve - Bota Press

Një status i  kryetarit të LDK-së, Isa Mustafa për qeverinë Haradinaj dhe numrin e madh të zëvendës ministrave dhe këshilltarëve të tij, i ka aktivizuar Qeverinë Haradinaj, të cilët po e konsiderojnë Mustafën...

Vazhdojnë përplasjet për kabinetin e Haradinajt: Mustafa – Ramadanit: Jeni renditë si fishekë

para 5 muajve - Insajderi

Nuk kaluan shumë minuta për të reaguar sërish Kryetari i LDK-së Isa Mustafa, pas kundërpërgjigjes së Zëvendësministrit të FSK-së Burim Ramadani , lidhur me kabinetin e Haradinajt. Pasi Ramadani tha se...

Ramadani: Kryeministri Haradinaj nuk ka nevojë për këshillat e Mustafës

para 5 muajve - Gazeta Observer

Zëvendësministri i FSK-së, Burim Ramadani, i është kundërpërgjigjur kryetarit të LDK-së, Isa Mustafa pasi ky i fundit bëri një krahasim mes numrit të këshilltarëve të kabinetit të tij derisa ishte Kryeministër...

Mustafa i kthen përgjigje zyrtarëve të Qeverisë që i dolën në mbrojtje Haradinajt

para 5 muajve - Bota Press

Nuk kaluan shumë minuta për të reaguar sërish Kryetari i LDK-së Isa Mustafa, pas kundërpërgjigjes së Zëvendësministrit të FSK-së Burim Ramadani, lidhur me kabinetin e Haradinajt. Pasi Ramadani tha se Haradinaj...

Mustafa ia kthen Ramadanit: Jeni renditë si fishekë…

para 5 muajve - Gazeta Observer

Nuk kaluan shumë minuta për të reaguar sërish kryetari i LDK-së Isa Mustafa, pas kundërpërgjigjes së zëvendësministrit të FSK-së Burim Ramadani, lidhur me kabinetin e Haradinajt. Pasi Ramadani tha se Haradinaj...

Isa Mustafa: Kisha vetëm 11 këshilltarë, jo si Ramushi 35

para 5 muajve - Gazeta Express

Lideri i LDK’së, Isa Mustafa ka thënë se nuk i ka pasur më shumë se 11 këshilltarë në kohës sa ishte Shef i Qeverisë. Ka thënë se Ministrat dhe Zëvendëskryeministrat kanë pasur nga 5 këshilltarë. Reagimi...

LDK dhe AAK përplasen rreth numrit të këshilltarëve në Qeveri

para 5 muajve - KosovaPress

Lexoni KËTU reagimin e mëhershëm të kreut të LDK-së. “Po i lexoj disa reagime nga AAK në postimin tim. Për një gjë s’mund e te mos pajtohem me ta. Janë organizuar dhe janë renditë si fishekë që ta mbrojnë...

Mustafa: Unë kisha 11 këshilltarë, Haradinaj 35…

para 5 muajve - PortaliOnline

Kryetari i LDK-së Isa Mustafa i është bashkuar debatit në lidhje me numrin e madh të këshilltarëve të kryeministrit dhe të zëvendëskryeministrave. Ai u është përgjigjur deklaratave që qeveria e drejtuar...

Mustafa ia kthen Ramadanit: Jeni renditë si fishekë…

para 5 muajve - Ekonomia Online

Nuk kaluan shumë minuta për të reaguar sërish Kryetari i LDK-së Isa Mustafa, pas kundërpërgjigjes së Zëvendësministrit të FSK-së Burim Ramadani, lidhur me kabinetin e Haradinajt. Pasi Ramadani tha se Haradinaj...

Akademiku Mustafa tani merret edhe me komentuesit e AAK’së: Janë renditë si fishekë me mbrojt partinë

para 5 muajve - Gazeta Monitor

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, duket se është i obsesionuar me Qeverinë Haradinaj. Për çdo detaj, qoftë edhe më i vogli, kohëve të fundit ai nuk po përton fare të reagojë në Facebook – raporton...

Burim Ramadani i kundërpërgjigjet Isa Mustafës për kabinetin e Haradinjat

para 5 muajve - Ekonomia Online

Zëvendësministri i FSK-së, Burim Ramadani, i është kundërpërgjigjur kryetarit të LDK-së, Isa Mustafa pasi ky i fundit bëri një krahasim mes kabinetit të tij dhe të atij aktual, që drejtohet nga Kryeministri...

Isa Mustafa: Kisha vetëm 11 këshilltarë, jo si Ramushi 35

para 5 muajve - Infokusi

Lideri i LDK-së, Isa Mustafa ka thënë se nuk i ka pasur më shumë se 11 këshilltarë në kohës sa ishte Shef i Qeverisë. Ka thënë se Ministrat dhe Zëvendëskryeministrat kanë pasur nga 5 këshilltarë. Reagimi...

Mustafa: Reagimet e AAK-së janë renditur si fishekë, nuk është me rëndësi çfarë thonë

para 5 muajve - Epoka e Re

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, u është përgjigjur akuzave të zyrtarëve të AAK-së ndaj tij. Mustafa ka shkruar në një postim në llogarinë e vet në “Facebook”, se sa i përket LDK-së, iu shpreh ngushëllime...

Akademiku Mustafa tani merret edhe me komentuesit e AAK’së: Janë renditë si fishekë me mbrojt partinë

para 5 muajve - Periskopi

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, duket se është i obsesionuar me Qeverinë Haradinaj. Për çdo detaj, qoftë edhe më i vogli, kohëve të fundit ai nuk po përton fare të reagojë në Facebook – raporton...

Zv.ministri i kundërpërgjigjet Isa Mustafës

para 5 muajve - Arbresh

Zëvendësministri i FSK-së, Burim Ramadani, i është kundërpërgjigjur kryetarit të LDK-së, Isa Mustafa pasi ky i fundit bëri një krahasim mes kabinetit të tij dhe të atij aktual, që drejtohet nga Ramush...

Zv/ministri i kundërpërgjigjet Isa Mustafës për kabinetin e Haradinajt

para 5 muajve - Insajderi

Zëvendësministri i FSK-së, Burim Ramadani, i është kundërpërgjigjur kryetarit të LDK-së, Isa Mustafa pasi ky i fundit bëri një krahasim mes kabinetit të tij dhe të atij aktual, që drejtohet nga Ramush...

Ramadani, Mustafës: Sikurse t’i thoshe këto shtatë të vërteta

para 5 muajve - Epoka e Re

Zëvendësministri në Ministrinë e Forcës së Sigurisë së Kosovës, Burim Ramadani, i është përgjigjur kritikave të liderit të LDK-së, i cili kritikoi kryeministrin Ramush Haradinaj për numrin e madh të këshilltarëve....

Mustafa sërish shkruan për Qeverinë Haradinaj: Unë i kam pasur vetëm 11 këshilltarë

para 5 muajve - Gazeta Monitor

Ish-kryeministri i Kosovës, tani kryetar i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka reaguar ndaj akuzave që i janë drejtuar atij për numrin e lartë të këshilltarëve gjatë qeverisjes së tij . Mustafa...

Isa Mustafa: Kisha vetëm 11 këshilltarë, jo si Ramushi 35

para 5 muajve - Bota Press

Lideri i LDK’së, Isa Mustafa ka thënë se nuk i ka pasur më shumë se 11 këshilltarë në kohës sa ishte Shef i Qeverisë. Ka thënë se Ministrat dhe Zëvendëskryeministrat kanë pasur nga 5 këshilltarë. Reagimi...

Lideri i LDK-së komenton numrin e keshilltarëve të kryeministrit

para 5 muajve - Arbresh

Pak minuta më parë, i pari i LDK-së e ka komentuar numrin e këshilltarëve të qeverisë Haradinaj dhe krahasimin që sipas tij ishte realitet sa e drejtonte vetë qeverinë e Kosovës. “Ditë më parë u publikua...

Mustafa krahason numrin e këshilltarëve të Qeverisë së tij me atë të Haradinajt

para 5 muajve - Insajderi

Kryetari i LDK-së Isa Mustafa i është bashkuar debatit në lidhje me numrin e madh të këshilltarëve të kryeministrit dhe të zëvendëskryeministrave. Ai u është përgjigjur deklaratave që qeveria e drejtuar...

Mustafa krahason numrin e këshilltarëve të Qeverisë së tij me atë të Haradinajt

para 5 muajve - Gazeta e re

Kryetari i LDK-së Isa Mustafa i është bashkuar debatit në lidhje me numrin e madh të këshilltarëve të kryeministrit dhe të zëvendëskryeministrave. Ai u është përgjigjur deklaratave që qeveria e drejtuar...

Mustafa krahason numrin e këshilltarëve të Qeverisë së tij me atë të Haradinajt

para 5 muajve - KosovaPress

Ai u është përgjigjur deklaratave që qeveria e drejtuar nga LDK-ja ka lënë prapa një numër të madh të këshilltarëve, duke thënë se ata që japin deklarata të tilla duhet ta dinë se Qeveria nuk lë pas vetes...

Isa Mustafa: Kisha vetëm 11 këshilltarë, jo si Ramushi 35

para 5 muajve - Gazeta Observer

Lideri i LDK’së, Isa Mustafa ka thënë se nuk i ka pasur më shumë se 11 këshilltarë në kohës sa ishte Shef i Qeverisë. Ka thënë se Ministrat dhe Zëvendëskryeministrat kanë pasur nga 5 këshilltarë. Reagimi...

Mustafa sërish shkruan për Qeverinë Haradinaj: Krejt po më thonë profesor mos u merr me ta

para 5 muajve - Periskopi

Ish-kryeministri i Kosovës, tani kryetar i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka reaguar ndaj akuzave që i janë drejtuar atij për numrin e lartë të këshilltarëve gjatë qeverisjes së tij – raporton...

Mustafa kritikon Haradinajn për numrin e madh të këshilltarëve

para 5 muajve - Epoka e Re

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka kritikuar kryeministrin Ramush Haradinaj për numrin e madh të këshilltarëve. “Ditë më parë u publikua se kryeministri i tanishëm ka vendosur t’i ketë 35 këshilltarë e...

Mustafa thotë se është koha që qeveria Haradinaj të shkojë në shtëpi

para 5 muajve - Koha.net

I preokupuar me qeverisjen e Ramush Haradinajt është shfaqur paraardhësi i tij, Isa Mustafa. Në një mbledhje me kryetarët e degëve të Lidhjes Demokratike, kryetari i kësaj partie ka thënë se mbesin të...

Mustafa: Kjo qeveri po vë në pikëpytje marrëdhëniet Kosovë-BE

para 5 muajve - RTV 21

LDK e dëshpëruar me formën se si po qeveriset Kosova Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka mbajtur mbledhje me kryetarët e degëve të LDK-së, pas së cilës kryetari Mustafa u shpreh...

Mustafa: Qeveria po vë në pikëpyetje marrëdhëniet Kosovë-BE

para 5 muajve - Ekonomia Online

Lidhja Demokratike e Kosovës ka ripërsëritur qëndrimin e saj se vendi duhet të shkojë në zgjedhje. Sipas kryetarit të LDK-së, Isa Mustafa, vendi duhet të shkoj në zgjedhje të reja, sipas tij, për shkak...

Haradinaj mbledh kabinetin e tij

para 6 muajve - Kallxo

Qeveria e Kosovës sot mban mbledhjen e rregullt, të thirrur nga kryeministri Ramush Haradinaj. Mbledhja e Qeverisë do të mbahet në ora 12:00. “Kryeministri Ramush Haradinaj merr pjesë në mbledhjen e Qeverisë...

Haradinaj mbledh Qeverinë

para 6 muajve - GazetaBlic

Qeveria e Kosovës sot mban mbledhjen e rregullt, të thirrrur nga Kryeministri Ramush Haradinaj . Mbledhja e Qeverisë do të mbahet në ora 12:00. “Kryeministri Ramush Haradinaj merr pjesë në mbledhjen e...

Qeveria mblidhet për herë të parë në 2019-ën

para 6 muajve - Lajmi.net

Mbledhja e Qeverisë do të mbahet në ora 12:00. Qeveria e Kosovës sot mban mbledhjen e rregullt, të thirrur nga Kryeministri Ramush Haradinaj. Mbledhja e Qeverisë do të mbahet në ora 12:00. “Kryeministri...

Isa Mustafa mban konferencë për media

para 6 muajve - Infokusi

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa kohëve të fundit ka shpeshtuar daljet në media. Ai sot do të mbaj një konferencë për media. Sipas njoftimit, konferenca e Mustafës do të mbahet nga...

Qeveria mblidhet për herë të parë në 2019-ën

para 6 muajve - Infokusi

Mbledhja e Qeverisë do të mbahet në ora 12:00. Qeveria e Kosovës sot mban mbledhjen e rregullt, të thirrur nga Kryeministri Ramush Haradinaj. Mbledhja e Qeverisë do të mbahet në ora 12:00. “Kryeministri...

Qeveria mblidhet për herë të parë në 2019-ën

para 6 muajve - Gazeta Observer

Mbledhja e Qeverisë do të mbahet në ora 12:00. Qeveria e Kosovës sot mban mbledhjen e rregullt, të thirrur nga Kryeministri Ramush Haradinaj. Mbledhja e Qeverisë do të mbahet në ora 12:00. “Kryeministri...

Sot mbahet mbledhja e Qeverisë

para 6 muajve - Insajderi

Qeveria e Kosovës sot mban mbledhjen e rregullt, të thirrur nga Kryeministri Ramush Haradinaj. Mbledhja e Qeverisë do të mbahet në ora 12:00. “Kryeministri Ramush Haradinaj merr pjesë në mbledhjen e Qeverisë...

Mustafa mbledh kryetarët e degëve të Lidhjes Demokratike

para 6 muajve - Arbresh

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, mban mbledhje me kryetarët e degëve të kësaj partie. Mbledhja mbahet  në orën 14:15, ndërsa kryetari Mustafa iu drejtohet gazetarëve në një konferencë duke filluar nga ora 14:30./arbresh.info

Qeveria mban mbledhje

para 6 muajve - Arbresh

Qeveria e Kosovës mban mbledhjen e rregullt, në drejtimin e kryeministrit Ramush Haradinaj. Mbledhja mbahet në orën 12:00./arbresh.inf0

Matoshi i reagon Abdixhikut: Lumir, je bë vet i 40-i!?

para 6 muajve - Gazeta Express

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka vendosur që ta rris numrin e këshilltarëve të kabinetit të tij në 35. Ky vendim ka ngjallur edhe reagime të shumta. Deputeti i LDK’së, Lumir Abdixhiku ka thënë...

Matoshi: Lumir Abdixhiku është bërë prodhues i ‘Fake News’

para 6 muajve - Lajmi.net

Këshilltari i kryeministrit Haradinaj, Ramush Haradinaj, e ka quajtuar prodhues të lajme të rreme deputetin e LDK-së, Lumir Abdixhiku. Përmes një postimi në Facebook, Matoshi ka thënë se Abdixhiku në mungesë...

Matoshi ia kthen Abdixhikut: Po irritoni publikun duke vepruar sikurse lider ta kishit shefin e VV-së

para 6 muajve - GazetaBlic

Këshilltari i kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinajt, Halil Matoshi, i ka reaguar deputetit të LDK-së Lumir Abdixhiku lidhur me një status të këtij të fundit ku kritikoi qeverinë për numrin e madh...

Halil Matoshi për Lumir Abdixhikun: je bërë vet i 40-ti

para 6 muajve - Infokusi

Matoshi për Lumir Abdixhikun: Lumir, je ba vet i 40-i Këshilltari politikë i kryeministrit Ramush Haradinajt, Halil Matoshi ka reaguar kundër deputetit nga radhët e LDK-së Lumir Abixhiku, pasi që ky i...

Matoshi i reagon Abdixhikut: Lumir, je bë vet i 40-i!?

para 6 muajve - Gazeta Observer

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka vendosur që ta rris numrin e këshilltarëve të kabinetit të tij në 35. Ky vendim ka ngjallur edhe reagime të shumta. Deputeti i LDK-së, Lumir Abdixhiku ka thënë...

Matoshi: Lumir Abdixhiku është bërë prodhues i Fake News

para 6 muajve - Insajderi

Halil Matoshi, këshilltari i kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj e ka quajtur deputetin e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhikun si prodhues të lajmeve të rreme. Përmes një shkrimi në...

Matoshi: Lumir Abdixhiku, ky prodhues i lajmeve të rreme

para 6 muajve - Periskopi

Këshilltari për media i Kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinajt, Halil Matoshi e ka akuzuar deputetin e LDK’së, Lumir Abdixhikun që po përhap lajme të rreme me shifra të caktuara për Qeverinë Haradinaj...

Lumir, je ba vetë i 40-i!

para 6 muajve - Ekonomia Online

Lumir Abdixhiku, një deputet i zgjedhur dhe i respektuar nga radhët e LDK-së, në mungesë të alternativës qeverisëse dhe vizionit në këtë parti, së fundi po manipulon me do numra abstraktë që nuk thonë...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK