http://kariera.mk

PDK-ja dhe LDK-ja s'e durojnë njëra tjetrën

para 5 muajve - Koha.net

Gjuha e ashpër politike, akuzat e fyerjet, janë bërë tashmë retorikë standarde e polemikave qoftë në mes liderëve politik apo subjekteve rivale politike. Ditëve të fundit, dy partitë më të mëdha në Kosovë,...

PDK-ja dhe LDK-ja nuk e durojnë njëra tjetrën!

para 5 muajve - Kallxo

Gjuha e ashpër politike, akuzat e fyerjet, janë bërë tashmë retorikë standarde e polemikave qoftë në mes liderëve politik apo subjekteve rivale politike. Ditëve të fundit, dy partitë më të mëdha në Kosovë,...

PDK-ja dhe LDK-ja nuk e durojnë njëra tjetrën

para 5 muajve - Evropa e Lirë

Gjuha e ashpër politike, akuzat e fyerjet, janë bërë tashmë retorikë standarde e polemikave qoftë në mes liderëve politik apo subjekteve rivale politike. Ditëve të fundit, dy partitë më të mëdha në Kosovë,...

Vuçiq: Pajtohem me Isa Mustafën, më pëlqeu qëndrimi i LDK-Së!

para 5 muajve - GazetaBlic

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq ka deklaruar sot në një konferencë për media se i ka pëlqyer qëndrimi i LDK-së dhe Isa Mustafës për letrat e dërguara nga Donald Trump. Sipas presidentit serb, qëndrimi...

Vuçiq reagon me simpati për deklaratat e Isa Mustafës

para 5 muajve - Gazeta Monitor

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vucic, ka reaguar pas deklaratës së Isa Mustafës, i cili ka thënë se i pëlqen qëndrimi i Isa Mustafës lidhur me komentimin e letrës së Donald Trump, që iu dërgua dy presidentëve...

Vuçiq reagon me simpati për deklaratat e Isa Mustafës

para 5 muajve - Ekonomia Online

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vucic, ka reaguar pas deklaratës së Isa Mustafës, i cili ka thënë se i pëlqen qëndrimi i Isa Mustafës lidhur me komentimin e letrës së Donald Trump, që iu dërgua dy presidentëve...

PDK-ja dhe LDK-ja s’e durojnë njëra tjetrën

para 5 muajve - Ekonomia Online

Gjuha e ashpër politike, akuzat e fyerjet, janë bërë tashmë retorikë standarde e polemikave qoftë në mes liderëve politik apo subjekteve rivale politike. Ditëve të fundit, dy partitë më të mëdha në Kosovë,...

Aleksander Vuçiq-Më pëlqeu qëndrimi i LDK-së!

para 5 muajve - Fakti Ditor

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq ka deklaruar sot në një konferencë për media se i ka pëlqyer qëndrimi i LDK-së dhe Isa Mustafës për letrat e dërguara nga Donald Trump. Sipas presidentit serb, qëndrimi...

Vuçiq: Pajtohem me LDK-në, më pëlqeu Isa Mustafa

para 5 muajve - Periskopi

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq ka deklaruar sot në një konferencë për media se i ka pëlqyer qëndrimi i LDK-së dhe Isa Mustafës për letrat e dërguara nga Donald Trump. Sipas presidentit serb, qëndrimi...

Vuçiq: Pajtohem me Isa Mustafën, më pëlqeu qëndrimi i LDK-Së!

para 5 muajve - Bota Press

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq ka deklaruar sot në një konferencë për media se i ka pëlqyer qëndrimi i LDK-së dhe Isa Mustafës për letrat e dërguara nga Donald Trump. Sipas presidentit serb, qëndrimi...

Kërkesat për zgjedhje dhe sondazhet, lojë politike

para 5 muajve - Ina

Analisti politik Donik Sallova vlerëson se kërkesa e partive opozitare për mbajtjen e zgjedhjeve të parakohshme dhe sondazhet që po bëhen janë vetëm një lojë politike. Sipas tij, nuk është momenti i përshtatshëm...

Kërkesat për zgjedhje dhe sondazhet, lojë politike

para 5 muajve - Gazeta Express

Analisti politik Donik Sallova vlerëson se kërkesa e partive opozitare për mbajtjen e zgjedhjeve të parakohshme dhe sondazhet që po bëhen janë vetëm një lojë politike. Sipas tij, nuk është momenti i përshtatshëm...

Mustafa nuk pendohet për Thaçin

para 5 muajve - Gazeta Liria

I pari i Lidhjes Demokratike të Kosovës Isa Mustafa nuk është shprehur I penduar për votimin pro zgjedhjes së Hashimit Thaçit në postin e presidentit të Kosovës, raporton “Zëri.info”. Mustafa ka thënë...

Kërkesat për zgjedhje dhe sondazhet, lojë politike

para 5 muajve - Telegrafi

Aanalisti politik Donik Sallova vlerëson se kërkesa e partive opozitare për mbajtjen e zgjedhjeve të parakohshme dhe sondazhet që po bëhen janë vetëm një lojë politike. Sipas tij, nuk është momenti i përshtatshëm...

Kërkesat për zgjedhje dhe sondazhet, lojë politike

para 5 muajve - Arbresh

Analisti politik Donik Sallova vlerëson se kërkesa e partive opozitare për mbajtjen e zgjedhjeve të parakohshme dhe sondazhet që po bëhen janë vetëm një lojë politike. Sipas tij, nuk është momenti i përshtatshëm...

Mustafa: Nuk pendohem që e zgjodhëm Thaçin president

para 5 muajve - Gazeta Express

LDK thotë se është e preokupuar me mënyrën se si po udhëhiqet vendi dhe se e më e udhës do të ishte që kjo qeveri të shkojë në shtëpi. Megjithatë, Mustafa nuk ndjehet i penduar për zgjedhjen e Hashim Thaçit...

Zgjedhjet dhe sondazhet lojë politike, PDK e ka në dorë rrëzimin e Qeverisë

para 5 muajve - Ekonomia Online

Kërkesa e partive opozitare për mbajtjen e zgjedhjeve të parakohshme po konsiderohet si lojë politike. Kështu vlerëson analisti  Donik Sallova, i cili për Ekonomia Online ka thënë se nuk është momenti...

Mustafa: Nuk pendohem që e zgjodhëm Thaçin president

para 5 muajve - Telegrafi

LDK thotë se është e preokupuar me mënyrën se si po udhëhiqet vendi dhe se e më e udhës do të ishte që kjo qeveri të shkojë në shtëpi. Megjithatë, Mustafa nuk ndjehet i penduar për zgjedhjen e Hashim Thaçit...

Musliu: Po shihet qartë që imazhi i krijuar i LDK-së si parti “akademike” është veçse retorikë

para 5 muajve - Zhurnal

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Ganimete Musliu ka reaguar ashpër ndaj deklaratave të fundit të kreut të LDK-së Isa Mustafa për çështjen e dialogut, zgjedhjeve dhe të taksës. Musliu ka shkruar...

LDK kërkon revokimin e taksës

para 5 muajve - Klan Kosova

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, i ka kërkuar Kryeministrit Ramush Haradinaj, që të revokohet taksa prej 100 për qind ndaj produkteve të Serbisë. Ai ka thënë se Qeveria duhet ta ketë parasysh letrën të...

Ganimete Musliu – Isa Mustafës: Zhvishu nga lëvozhga e komunistit

para 5 muajve - GazetaBlic

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Ganimete Musliu i është përgjigjur Isa Mustafes, në deklarimet e tij të fundit rreth qeverisjes së vendit dhe Ekipit Negociator. Ajo, në një status në facebook...

Musliu, Isa Mustafes: Zhveshu nga levozhga e komunistit

para 5 muajve - Lajmi.net

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Ganimete Musliu i është përgjigjur Isa Mustafes, në deklarimet e tij të fundit rreth qeverisjes, Kadri Veselit dhe Ekipit Negociator. Ajo, në një status në facebook...

Musliu, Mustafës: Zhvishu nga lëvozhga e komunistit

para 5 muajve - Klan Kosova

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Ganimete Musliu i është përgjigjur Isa Mustafes, në deklarimet e tij të fundit rreth qeverisjes së vendit dhe Ekipit Negociator. Ajo, në një status në facebook...

Taksa 100% përplasë LDK-në e AAK-në

para 5 muajve - GazetaBlic

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Muharrem Nitaj, ka reaguar ndaj deklaratave rë liderit të LDK-së, Isa Mustafa, i cili tha se vendimi për taksën është populist. Nitaj është shprehur që vendimi...

Deputetja e PDK i përgjigjet Isa Mustafës, e quan atë dhe LDK-në frikacakë

para 5 muajve - GazetaBlic

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Ganimete Musliu ka reaguar ashpër ndaj deklaratave të fundit të kreut të LDK-së Isa Mustafa për çështjen e dialogut, zgjedhjeve dhe të taksës. Musliu ka shkruar...

Isa Mustafa tha se nuk u pendua pse e bëri Hashim Thaçin president: Surroi me një këshillë interesante për kryetarin e LDK-së

para 5 muajve - GazetaBlic

Publicistja Flaka Surroi ka reaguar ndaj deklaratës së kryetarit të LDK-së, Isa Mustafa i cili tha se nuk është penduar pse e zgjodhi Hashim Thaçin president. Ajo në një shënim në Facebook i tha Mustafës...

Musliu e quan Mustafën dhe LDK-në frikacakë

para 5 muajve - Telegrafi

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Ganimete Musliu ka reaguar ashpër ndaj deklaratave të fundit të kreut të LDK-së Isa Mustafa për çështjen e dialogut, zgjedhjeve dhe të taksës. Musliu ka shkruar...

Deputetja e PDK i përgjigjet Isa Mustafës, e quan atë dhe LDK'në frikacakë

para 5 muajve - Gazeta Express

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Ganimete Musliu ka reaguar ashpër ndaj deklaratave të fundit të kreut të LDK-së Isa Mustafa për çështjen e dialogu, zgjedhjeve dhe të taksës. Musliu ka shkruar...

Musliu: Po shihet qartë që imazhi i krijuar i LDK-së si parti “akademike” është veçse retorikë

para 5 muajve - Koha.net

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Ganimete Musliu ka reaguar ashpër ndaj deklaratave të fundit të kreut të LDK-së Isa Mustafa për çështjen e dialogut, zgjedhjeve dhe të taksës. Musliu ka shkruar...

AAK reagon ndaj deklaratës “sulmuese” të Isa Mustafës

para 5 muajve - OraInfo

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka sulmuar edhe një herë Kryeministrin Haradinaj, për taksën ndaj produkteve serbe! AAK ka reaguar ndaj deklaratave të kryetarit të LDK-së, Isa Mustafa, i cili vendimin...

E quajti vendim populist, AAK i reagon Isa Mustafës për taksën

para 5 muajve - Lajmi.net

AAK ka reaguar ndaj deklaratave të kryetarit të LDK-së,  Isa Mustafa, i cili vendimin për taksën e quajti vendim populist. AAK ka reaguar ndaj deklaratave të kryetarit të LDK-së,  Isa Mustafa, i cili vendimin...

Skender Hyseni i përgjigjet qëndrimit të Isa Mustafës ndaj tij!

para 5 muajve - GazetaBlic

Anëtari i kryesisë së LDK-së Skender Hyseni, nuk ndjehet fare i shqetësuar me mospërkrahjen e partisë së tij karshi qëndrimit për zgjedhje të parakohshme, se ato nuk duhet të ndodhin në këtë kohë pasi...

Ganimete Musliu i përgjigjet Isa Mustafës, e quan atë dhe LDK-në frikacakë

para 5 muajve - Infokusi

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Ganimete Musliu ka reaguar ashpër ndaj deklaratave të fundit të kreut të LDK-së Isa Mustafa për çështjen e dialogut, zgjedhjeve dhe të taksës. Musliu ka shkruar...

Nitaj i reagon Mustafës: Taksa ka qenë përgjigje ndaj luftës së hapur të Serbisë

para 5 muajve - Telegrafi

Nënkryetari i AAK-së, Muharrem Nitaj ka reaguar ndaj deklaratës së kryetarit të LDK-së, Isa Mustafa ku ky i fundit vendimin për taksën ndaj produkteve serbe e quajti vendim popullist. Nitaj përmes një...

LDK merrë këtë vendim ndaj Skender Hysenit!

para 5 muajve - GazetaBlic

Lidhja Demokratike e Kosovës është distancuar nga deklaratat e ish-ministrit të punëve të Brendshme, dhe anëtarin e kryesisë së këtij subjekti, Skender Hyseni, i cili ka thënë se rrëzimi i Qeverisë do...

Ganimete Musliu, Isa Mustafës: Zhvishu nga lëvozhga e komunistit

para 5 muajve - Gazeta Monitor

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Ganimete Musliu i është përgjigjur Isa Mustafes, në deklarimet e tij të fundit rreth qeverisjes së vendit dhe Ekipit Negociator. Ajo, në një status në facebook...

Musliu e PDK-së qorton Mustafën: Ke nostalgji komuniste, të mundim me lehtësi në zgjedhje

para 5 muajve - Periskopi

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës Ganimete Musliu ka bërë një shkrim në profilin e saj në Facebook në lidhje me deklarimet e sotme të kreut të LDK-së, Isa Mustafa, shkruan Periskopi. Ajo ka qortuar...

Mustafa: Nuk jam pishman që e zgjodhëm Thaçin president

para 5 muajve - Infokusi

Lidhja Demokratike e Kosovës thotë se është e preokupuar me mënyrën se si po udhëhiqet vendi dhe se e më e udhës do të ishte që kjo qeveri të shkojë në shtëpi, transmeton Gazeta inFokus. Kreu i kësaj partie...

Ganimete Musliu, Isa Mustafës: Zhvishu nga lëvozhga e komunistit

para 5 muajve - Insajderi

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Ganimete Musliu i është përgjigjur Isa Mustafes, në deklarimet e tij të fundit rreth qeverisjes së vendit dhe Ekipit Negociator. Ajo, në një status në facebook...

LDK distancohet nga deklaratat e Skender Hysenit se rrëzimi i Qeverisë ndikon negativisht në vend

para 5 muajve - Gazeta Express

Lidhja Demokratike e Kosovës është distancuar nga deklaratat e ish-ministrit të punëve të Brendshme, dhe anëtarin e kryesisë së këtij subjekti, Skender Hyseni, i cili ka thënë se rrëzimi i Qeverisë do...

A u pendua Isa Mustafa pse e zgjodhi Hashim Thaçin president?! Kjo është përgjigja interesante

para 5 muajve - GazetaBlic

Lidhja Demokratike e Kosovës thotë se është e preokupuar me mënyrën se si po udhëhiqet vendi dhe se e më e udhës do të ishte që kjo qeveri të shkojë në shtëpi. Megjithatë, Mustafa nuk ndjehet i penduar...

Deputetja e PDK-së, i reagon Isa Mustafës

para 5 muajve - Arbresh

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Ganimete Musliu ka reaguar ashpër ndaj deklaratave të fundit të kreut të LDK-së Isa Mustafa për çështjen e dialogut, zgjedhjeve dhe të taksës. Musliu ka shkruar...

Tha se rrëzimi i Qeverisë do të ndikonte negativisht për vendin, LDK i reagon Skender Hysenit

para 5 muajve - Telegrafi

Lidhja Demokratike e Kosovës është distancuar nga deklaratat e ish-ministrit të punëve të Brendshme, dhe anëtarin e kryesisë së këtij subjekti, Skender Hyseni, i cili ka thënë se rrëzimi i Qeverisë do...

Deputetja e PDK i përgjigjet Isa Mustafës, e quan atë dhe LDK-në frikacakë

para 5 muajve - KosovaPress

Musliu ka shkruar në profilin e saj në Facebook se nga deklarimet e Isa Mustafës, shihet qartë që imazhi i krijuar me aq mund për LDK si parti “akademike dhe institucionaliste”, nuk është gjë tjetër, përveç...

Musliu: Po shihet qartë që imazhi i krijuar i LDK-së si parti “akademike” është veçse retorikë

para 5 muajve - Ekonomia Online

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Ganimete Musliu ka reaguar ashpër ndaj deklaratave të fundit të kreut të LDK-së Isa Mustafa për çështjen e dialogut, zgjedhjeve dhe të taksës. Musliu ka shkruar...

Nitaj ia kthen Isa Mustafës: Nëse është dikush që po e shpërfill Amerikën, ata jeni ju

para 5 muajve - Gazeta Express

Nënkryetari i AAK-së, Muharrem Nitaj, ka reaguar pas deklarimeve të kryetari të LDK-së, Isa Mustafa, i cili sot në një konferencë për media e ka cilësuar vendosjen e taksës ndaj produkteve si një vendim...

Ganimete Musliu e quan komunist Isa Mustafën

para 5 muajve - Gazeta Observer

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Ganimete Musliu ka shpërthyer me akuza ndaj Lidhjes Demokratike të Kosovës. Madje, deputetja nga rajoni i Drenicës nuk ka kursyer edhe fjalë ofenduese, duke...

Deputetja e PDK i përgjigjet Mustafës, e quan atë dhe LDK-në frikacakë

para 5 muajve - Epoka e Re

Deputetja e PDK i përgjigjet Isa Mustafës – e quan atë dhe LDK-në frikacak Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Ganimete Musliu ka reaguar ashpër ndaj deklaratave të fundit të kreut të LDK-së Isa...

Mustafa: Nuk jemi penduar që e bëmë Thaçin president

para 5 muajve - Gazeta Express

Lidhja Demokratike e Kosovës thotë se është e preokupuar me mënyrën se si po udhëhiqet vendi dhe se e më e udhës do të ishte që kjo qeveri të shkojë në shtëpi. Megjithatë, Mustafa nuk ndjehet i penduar...

Isa Mustafa komenton taksën ndaj Serbisë

para 5 muajve - OraInfo

Kreu i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa e ka quajtur vendim popullist taksën për produktet serbe. Mustafa, duke folur për letrën që presidenti i SHBA-ve, Donald Trump i ka dërguar institucioneve...

AAK i reagon Isa Mustafës për taksën

para 5 muajve - Arbresh

AAK ka reaguar ndaj deklaratave të kryetarit të LDK-së,  Isa Mustafa, i cili vendimin për taksën e quajti vendim populist. AAK ka reaguar ndaj deklaratave të kryetarit të LDK-së,  Isa Mustafa, i cili vendimin...

AAK i reagon Isa Mustafës për taksën

para 5 muajve - Sovrani

AAK ka reaguar ndaj deklaratave të kryetarit të LDK-së, Isa Mustafa, i cili vendimin për taksën e quajti vendim populist. Deputeti i këtij subjekti, Muharrem Nitaj, përmes një postimi në Facebook tha se...

Mustafa thotë se nuk është penduar për zgjedhjen e Thaçit president

para 5 muajve - Lajmi.net

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, po thotë se nuk është penduar që e ka zgjedhur president Hashim Thaçin. Në një konferencë për media gjatë ditës së sotme, Mustafa ka thënë se vendimi i Kushtetueses i ka...

Deputeti i AAK-së i reagon Isa Mustafës: Taksa  është si pasojë e luftës nga Serbia

para 5 muajve - Insajderi

Nënkryetari i AAK-së, Muharrem Nitaj ka reaguar ndaj deklaratës së kryetarit të LDK-së, Isa Mustafa ku ky i fundit vendimin për taksën ndaj produkteve serbe e quajti vendim popullist. Nitaj përmes një...

Mustafa: LDK është aktualisht e para, këtë e dëshmojnë sondazhet

para 5 muajve - Telegrafi

Pas mbledhjes me kryetarët e degëve të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka numëruar disa nga “dështimet” siç i ka cilësuar ai, të Qeverisë së Kosovës. Mustafa ka përmendur numrin e zv.ministrave,...

LDK DISTANCOHET NGA DEKLARATAT E SKENDER HYSENIT SE RRËZIMI I QEVERISË NDIKON NEGATIVISHT NË VEND

para 5 muajve - Gazeta Monitor

Lidhja Demokratike e Kosovës është distancuar nga deklaratat e ish-ministrit të punëve të Brendshme, dhe anëtarin e kryesisë së këtij subjekti, Skender Hyseni, i cili ka thënë se rrëzimi i Qeverisë do...

Mustafa: S’jam penduar që e kemi zgjedhur president Thaçin

para 5 muajve - Kallxo

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa tha sot se nuk është penduar që e ka zgjedhur president, Hashim Thaçin. “Unë s’jam penduar që e kemi zgjedh Thaçin president. Vendimi i gjykatës kushtetuese na ka bërë që...

Isa Mustafa edhe me një deklaratë për taksën

para 5 muajve - GazetaBlic

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa duke folur për letrën që presidenti i SHBA-ve, Donald Trump i ka dërguar institucioneve të Kosovës, theksoi se thirrja e presidentit Trump drejt institucioneve...

LDK distancohet nga deklaratat e Skender Hysenit se rrëzimi i Qeverisë ndikon negativisht në vend

para 5 muajve - Insajderi

Lidhja Demokratike e Kosovës është distancuar nga deklaratat e ish-ministrit të punëve të Brendshme, dhe anëtarin e kryesisë së këtij subjekti, Skender Hyseni, i cili ka thënë se rrëzimi i Qeverisë do...

Kreu i LDK-së e quan vendim popullist taksën për produktet serbe

para 5 muajve - Gazeta Express

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa duke folur për letrën që presidenti i SHBA-ve, Donald Trump i ka dërguar institucioneve të Kosovës, theksoi se thirrja e presidentit Trump drejt institucioneve...

Mustafa: Qeveria duhet të rrëzohet, po vë në pikëpyetje marrëdhëniet Kosovë-BE

para 5 muajve - Klan Kosova

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka mbajtur konferencë për media, ku mes tjerash ka folur edhe për synimin e kësaj partie për ta rrëzuar qeverinë. “LDK është opozitë. Ne votën e...

Mustafa: Nuk pendohem që e zgjodhëm Thaçin president

para 5 muajve - Koha.net

Lidhja Demokratike e Kosovës thotë se është e preokupuar me mënyrën se si po udhëhiqet vendi dhe se e më e udhës do të ishte që kjo qeveri të shkojë në shtëpi. Kreu i kësaj partie Isa Mustafa, ka numëruar...

Mustafa: E votuam Thaçin se e kemi respektuar marrëveshjen, kjo qeveri duhet të rrëzohet

para 5 muajve - Klan Kosova

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka mbajtur konferencë për media, ku mes tjerash ka folur edhe për synimin e kësaj partie për ta rrëzuar qeverinë. “LDK është opozitë. Ne votën e...

Mustafa vendimin për taksën ndaj prodhimeve serbe e quan “popullist”: Qeveria duhet të shkojë në shtëpi

para 5 muajve - Telegrafi

Pas mbledhjes me kryetarët e degëve të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka numëruar disa nga “dështimet” siç i ka cilësuar ai, të Qeverisë së Kosovës. Mustafa ka përmendur numrin e zv.ministrave,...

Mustafa: Nuk pendohem që e zgjodhëm Thaçin President

para 5 muajve - RTV 21

Lidhja Demokratike e Kosovës thotë se është e preokupuar me mënyrën se si po udhëhiqet vendi dhe se e më e udhës do të ishte që kjo qeveri të shkojë në shtëpi Kreu i kësaj partie Isa Mustafa, ka numëruar...

Kreu i LDK-së: Taksa për produktet serbe vendim populist, po shpërfillet Trump!

para 5 muajve - Java News

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa duke folur për letrën që presidenti i SHBA-ve, Donald Trump i ka dërguar institucioneve të Kosovës, theksoi se thirrja e presidentit Trump drejt institucioneve...

Kreu i LDK-së: Taksa për produktet serbe vendim popullist, po shpërfillet Trump!

para 5 muajve - Java News

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa duke folur për letrën që presidenti i SHBA-ve, Donald Trump i ka dërguar institucioneve të Kosovës, theksoi se thirrja e presidentit Trump drejt institucioneve...

Nitaj ia kthen Isa Mustafës: Nëse është dikush që po e shpërfill Amerikën, ata jeni ju

para 5 muajve - Gazeta Observer

Nënkryetari i AAK-së, Muharrem Nitaj, ka reaguar pas deklarimeve të kryetari të LDK-së, Isa Mustafa, i cili sot në një konferencë për media e ka cilësuar vendosjen e taksës ndaj produkteve si një vendim...

LDK i reagon Skender Hysenit se rrëzimi i Qeverisë ndikon negativisht

para 5 muajve - Arbresh

Lidhja Demokratike e Kosovës është distancuar nga deklaratat e ish-ministrit të punëve të Brendshme, dhe anëtarin e kryesisë së këtij subjekti, Skender Hyseni, i cili ka thënë se rrëzimi i Qeverisë do...

Nitaj ia kthen Isa Mustafës: Nëse është dikush që po e shpërfill Amerikën, ata jeni ju

para 5 muajve - Arbresh

Nënkryetari i AAK-së, Muharrem Nitaj, ka reaguar pas deklarimeve të kryetari të LDK-së, Isa Mustafa, i cili sot në një konferencë për media e ka cilësuar vendosjen e taksës ndaj produkteve si një vendim...

Skënder Hyseni u bë me Qeverinë: Reagon LDK

para 5 muajve - Periskopi

Lidhja Demokratike e Kosovës është distancuar nga deklaratat e ish-ministrit të punëve të Brendshme, dhe anëtarin e kryesisë së këtij subjekti, Skender Hyseni, i cili ka thënë se rrëzimi i Qeverisë do...

Mustafa kritikon qeverinë Haradinaj

para 5 muajve - Infokusi

Lidhja Demokratike e Kosovës thotë se është e preokupuar me mënyrën se si po udhëhiqet vendi dhe se e më e udhës do të ishte që kjo qeveri të shkojë në shtëpi. Kreu i kësaj partie Isa Mustafa, ka numëruar...

​Mustafa: Nuk pendohem që e zgjodhëm Thaçin President

para 5 muajve - Tetova Sot

Lidhja Demokratike e Kosovës thotë se është e preokupuar me mënyrën se si po udhëhiqet vendi dhe se e më e udhës do të ishte që kjo qeveri të shkojë në shtëpi. Kreu i kësaj partie Isa Mustafa, ka numëruar...

LDK distancohet nga deklaratat e Skender Hysenit

para 5 muajve - KosovaPress

Në një konferencë për medie, pas takimit me kryetarët e degëve, Mustafa tha se LDK është e preokupuar me mënyrën se si po udhëhiqet vendi, pasi sipas tij, Qeveria e Kosovës dhe koalicioni qeverisës e kanë...

Mustafa vendimin për taksën e quan “populist”: Qeveria të shkojë në shtëpi

para 5 muajve - Periskopi

Pas mbledhjes me kryetarët e degëve të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka numëruar disa nga “dështimet” siç i ka cilësuar ai, të Qeverisë së Kosovës. Mustafa ka përmendur numrin e zv.ministrave,...

Mustafa thotë se nuk është penduar për zgjedhjen e Thaçit president

para 5 muajve - Arbresh

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, po thotë se nuk është penduar që e ka zgjedhur president Hashim Thaçin. Në një konferencë për media gjatë ditës së sotme, Mustafa ka thënë se vendimi i Kushtetueses i ka...

Mustafa: Nuk pendohem që e zgjodhëm Thaçin President

para 5 muajve - Gazeta e re

Lidhja Demokratike e Kosovës thotë se është e preokupuar me mënyrën se si po udhëhiqet vendi dhe se e më e udhës do të ishte që kjo qeveri të shkojë në shtëpi. Kreu i kësaj partie Isa Mustafa, ka numëruar...

Isa Mustafa: Pas letrës së Trumpit, duhet të heqet taksa 100 përqind ndaj Serbisë

para 5 muajve - PortaliOnline

Lidhja Demokratike e Kosovës thotë se është e preokupuar me mënyrën se si po udhëhiqet vendi dhe se e më e udhës do të ishte që kjo qeveri të shkojë në shtëpi. Kreu i kësaj partie Isa Mustafa, ka numëruar...

Mustafa thotë se qeveria duhet të ketë konsideratë ndaj Trumpit – vendimin për taksën e quan popullist

para 5 muajve - Insajderi

Kësisoj, Mustafa tha se vendosja e masës për taksën 100% për Serbinë, është veprim popullist nga ana e kryeministrit, Haradinaj. “Me letrën e presidentit të SHBA-ve, Donald Trump, kemi pas një paralajmërim...

Kreu i LDK-së e quan vendim popullist taksën për produktet serbe

para 5 muajve - Bota Press

Botapress 11Janar-Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa duke folur për letrën që presidenti i SHBA-ve, Donald Trump i ka dërguar institucioneve të Kosovës, theksoi se thirrja e presidentit...

Mustafa: Qeveria sa më parë të shkoj në shtëpi, po i vë në pikëpyetje marrëdhëniet me BE-në

para 5 muajve - Gazeta Observer

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka hedhur një sërë kritikash ndaj Qeverisë së Kosovës, në krye me Ramush Haradinajn. Në një konferencë për media, Mustafa ka thënë se Qeveria e ka...

Mustafa: Nuk pendohem që e zgjodhëm Thaçin President

para 5 muajve - KosovaPress

Kreu i kësaj partie Isa Mustafa, ka numëruar një serë kritikash në adresë të qeverisë Haradinaj, duke nisur nga vënia e taksës prej 100 përqind për mallrat serbe, dialogun në Bruksel e çështje të tjera....

Mustafa: Kjo qeveri të largohet menjëherë, po rrezikohen mardhënjet me BE-në

para 5 muajve - Sovrani

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka hedhur një sërë kritikash ndaj Qeverisë së Kosovës, në krye me Ramush Haradinajn. Në një konferencë për media, Mustafa ka thënë se Qeveria e ka...

Mustafa: Qeveria po vë në pikëpyetje marrëdhëniet Kosovë-BE

para 5 muajve - Ekonomia Online

Lidhja Demokratike e Kosovës ka ripërsëritur qëndrimin e saj se vendi duhet të shkojë në zgjedhje. Sipas kryetarit të LDK-së, Isa Mustafa, vendi duhet të shkoj në zgjedhje të reja, sipas tij, për shkak...

Mustafa kërkon dorëheqjen e Qeverisë, flet për taksën, grevat e mjekëve e të minatorëve

para 5 muajve - Arbresh

Lidhja Demokratike e Kosovës ka mbajtur mbledhjen me kryetarët e degëve të kësaj partie. Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa ka folur për temat që janë diskutuar në këtë mbledhje. “Ne po mbajmë takime të rregullta...

Ish-ministri i LDK'së: Rrëzimi i Qeverisë Haradinaj do ta hendikeponte shumë Kosovën

para 5 muajve - Gazeta Express

Ish-ministri i Jashtëm i Kosovës në Qeverinë e Isa Mustafës, Skender Hyseni, ka thënë se ekipi negociator shtetëror që është votuar në Kuvendin e Kosovës, dallon nga ai që ishte në kohën e para shpalljes...

Hyseni: Rrëzimi i Qeverisë Haradinaj do ta hendikeponte shumë Kosovën

para 5 muajve - Lajmi.net

Ish-ministri i jashtëm i Kosovës në Qeverinë e Isa Mustafës, Skender Hyseni ka thënë se Grupi i Dialogut që është votuar në Kuvendin e Kosovës, dallon nga ai që ishte në kohën e para shpalljes së Pavarësisë....

Hyseni: Rrëzimi i Qeverisë Haradinaj do ta hendikeponte shumë Kosovën

para 5 muajve - GazetaBlic

Ish-ministri i jashtëm i Kosovës në Qeverinë e Isa Mustafës, Skender Hyseni ka thënë se Grupi i Dialogut që është votuar në Kuvendin e Kosovës, dallon nga ai që ishte në kohën e para shpalljes së Pavarësisë....

Hyseni: Rrëzimi i Qeverisë Haradinaj do ta hendikeponte shumë Kosovën

para 5 muajve - GazetaBlic

Ish-ministri i jashtëm i Kosovës në Qeverinë e Isa Mustafës, Skender Hyseni ka thënë se Grupi i Dialogut që është votuar në Kuvendin e Kosovës, dallon nga ai që ishte në kohën e para shpalljes së Pavarësisë....

Hyseni: Rrëzimi i Qeverisë Haradinaj, do ta hendikeponte shumë Kosovën

para 5 muajve - Telegrafi

Ish-ministri i jashtëm i Kosovës në Qeverinë e Isa Mustafës, Skender Hyseni ka thënë se Grupi i Dialogut që është votuar në Kuvendin e Kosovës, dallon nga ai që ishte në kohën e para shpalljes së Pavarësisë....

Kelmendi: Tendencat për dominim në dialog me Serbinë, lojëra politike

para 5 muajve - GazetaBlic

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e LDK-së, Ramiz Kelmendi ka thënë se partia e tij me të drejtë po kërkon zgjedhje. Përmes një postimi në Facebook, Kelmendi ka thënë se poltikat të cilat po përdoren...

Kelmendi i quan lojëra politike tendencat për dominim në dialogun me Serbinë, thotë se LDK me të drejtë kërkon zgjedhje

para 5 muajve - Telegrafi

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e LDK-së, Ramiz Kelmendi ka thënë se partia e tij me të drejtë po kërkon zgjedhje. Përmes një postimi në Facebook, Kelmendi ka thënë se poltikat të cilat po përdoren...

Ish-ministri i LDK’së: Rrëzimi i Qeverisë Haradinaj do ta hendikeponte shumë Kosovën

para 5 muajve - Gazeta Monitor

Ish-ministri i Jashtëm i Kosovës në Qeverinë e Isa Mustafës, Skender Hyseni, ka thënë se ekipi negociator shtetëror që është votuar në Kuvendin e Kosovës, dallon nga ai që ishte në kohën e para shpalljes...

Ish-ministri i LDK-së: Rrëzimi i Qeverisë Haradinaj do ta hendikeponte shumë Kosovën

para 5 muajve - Gazeta Observer

sh-ministri i Jashtëm i Kosovës në Qeverinë e Isa Mustafës, Skender Hyseni, ka thënë se ekipi negociator shtetëror që është votuar në Kuvendin e Kosovës, dallon nga ai që ishte në kohën e para shpalljes...

Hyseni: Rrëzimi i Qeverisë Haradinaj do ta hendikeponte shumë Kosovën

para 5 muajve - Gazeta e re

Ish-ministri i jashtëm i Kosovës në Qeverinë e Isa Mustafës, Skender Hyseni ka thënë se Grupi i Dialogut që është votuar në Kuvendin e Kosovës, dallon nga ai që ishte në kohën e para shpalljes së Pavarësisë....

Hyseni: Rrëzimi i Qeverisë Haradinaj, do ta hendikeponte shumë Kosovën

para 5 muajve - Arbresh

Ish-ministri i jashtëm i Kosovës në Qeverinë e Isa Mustafës, Skender Hyseni ka thënë se Grupi i Dialogut që është votuar në Kuvendin e Kosovës, dallon nga ai që ishte në kohën e para shpalljes së Pavarësisë....

Kelmendi i quan lojëra politike tendencat për dominim në dialogun me Serbinë

para 5 muajve - Arbresh

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e LDK-së, Ramiz Kelmendi ka thënë se partia e tij me të drejtë po kërkon zgjedhje. Përmes një postimi në Facebook, Kelmendi ka thënë se poltikat të cilat po përdoren...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK