http://kariera.mk

Ju paralajmëruam! Nëse bën një nga këto 5 postime, rrezikon vendin e punës

para 5 muajve - Gazeta Observer

Mediat sociale na kanë përfshirë tërësisht dhe duket se e kemi të pamundur të shkëputemi një ditë të vetme prej tyre. Por kujdes, sepse mund të jetë një arsye e humbjes së punës për ju, nëse bëni një nga...

Gabimet që bëni kur kërkoni një partner

para 5 muajve - Lexo

Kur shikojmë për një partner, zakonisht bëjmë disa gabime, të cilat e bëjnë të lehtë gjetjen e dikujt. Kjo është arsyeja pse ne do t’ju njoftojmë se cilat janë pesë gabimet më të zakonshme që bëni kur...

Si të bëheni i pazëvendësueshëm në punë

para 5 muajve - Ekonomia Online

Të jetosh pa sigurinë e një pune mund të jetë vërtet stresuese. Sipas disa studimeve, frika e të humburit të punës mund të jetë më e dëmshme për shëndetin tuaj se sa humbja e saj. Gjërat e thjeshta si...

8 gabimet që bëhen gjatë intervistimit për punë

para 5 muajve - Ekonomia Online

Kërkimi i punës mund të jetë gjë e vështirë. Personi i cili po intervistohet për punësim është njësoj i stresuar. Kërkimi i punës nuk është asnjëherë i lehtë. Kandidatët kalojnë muaj duke dërguar rezyme...

Menaxhoni negativitetin në vendin e punës

para 5 muajve - Ekonomia Online

Asgjë nuk ndikon në moralin e punonjësve më shumë se vazhdimësia e negativitetit në punë. Kjo degradon energjinë e kompanisë suaj dhe shmang vëmendjen kritike nga puna dhe performanca. Negativiteti ndodh...

Për 4 gjëra nuk ia vlen të stresoheni

para 5 muajve - Ekonomia Online

Ju nuk mund të ndryshoni të kaluarën por nëse fokusoheni në të tashmen ju mund të ndryshoni të ardhmen. Rrugëtimi i ndërmarrësve është njëra prej përvojave më shpërblyese në jetë. Mirëpo, gjithkush i cili...

Mos i injoroni këto veti të aplikuesve për punë

para 6 muajve - Ekonomia Online

Unë kam bërë çdo gabim punësimi të mundshëm. Gjithçka për të cilën po ju paralajmëroj këtu, e kam bërë tashmë, e cila dëshmon se jam njëri nga ju. Shumica e ndërmarrësve mësojnë gjëra të vështira rreth...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK