http://kariera.mk

Haradinaj përkulet para varreve të dëshmorëve

para 5 muajve - Albeu

Kryeministri Ramush Haradinaj ka bërë homazhe tek varrezat e dëshmorëve të kombit, Rexhep Mala dhe Nuhi Berisha gjatë ditës së sotme në nder të 35 vjetorit të rënies së tyre. Po ashtu Haradinaj vizitoi...

Kur goditeshin nga plumbat serb, Mala e Berisha vazhdimisht kanë kënduar këngë patriotike, Kurti rrëfen për dëshmorët

para 5 muajve - Gazeta Liria

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti ka kujtuar Nuhi Berishën e Rexhep Malën me rastin e shënimit të 35 vjetorit të vrasjes së tyre. Kurti ka thënë se në 35 vjetorin e rënies së tyre duhet t’ia...

Haradinaj përkulet para varreve të dëshmorëve

para 5 muajve - Lajm

Kryeministri Ramush Haradinaj ka bërë homazhe tek varrezat e dëshmorëve të kombit, Rexhep Mala dhe Nuhi Berisha gjatë ditës së sotme në nder të 35 vjetorit të rënies së tyre. Po ashtu Haradinaj vizitoi...

Haradinaj: Nderim të përjetshëm për të rënët në flakën e janarit

para 5 muajve - Portalb

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, ka bërë mesditën e sotme homazhe tek lapidari dhe varret e heronjve Rexhep Mala e Nuhi Berisha në Gjilan, për nder të 35 vjetorit të rënies se tyre. Haradinaj aty...

Haradinaj: Vepra e Rexhep Malës dhe Nuhi Berishës na bën krenarë për rrugën tonë deri në liri

para 5 muajve - Telegrafi

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, bëri homazhe te lapidari si dhe vendosi kurora lulesh te varret e heronjve, Rexhep Mala e Nuhi Berisha. Para të pranishmëve të shumtë, familjarë të heronjëve,...

35 vjet pas, çmohet lart vepra heroike e Rexhep Malës e Nuhi Berishës

para 5 muajve - Koha.net

Në 35 vjetorin rënies heroike të Rexhep Malës e Nuhi Berishës, është çmuar lartë sakrifica e tyre. Kryeministri Ramush Haradinaj, ka bërë sot homazhe te varret e tyre, e pas kësaj ka thënë se “në kërkim...

Haradinaj në homazhe para varreve të heronjve, Rexhep Mala e Nuhi Berisha

para 5 muajve - Kallxo

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, bëri homazhe te lapidari si dhe vendosi kurora lulesh te varret e heronjve, Rexhep Mala e Nuhi Berisha. Para të pranishmëve të shumtë, familjarë...

Haradinaj përkulet te varrezat e dy heronjëve të kombit

para 5 muajve - Periskopi

Kryeministri Ramush Haradinaj gjatë ditës së sotme ka bërë homazhe tek varrezat e dëshmorëve të kombit, Rexhep Mala dhe Nuhi Berisha, në nder të 35 vjetorit të rënies heroike. Po ashtu ka vizituar edhe...

Haradinaj: Nderim të përjetshëm për të rënët në flakën e janarit

para 5 muajve - Klan Kosova

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, ka bërë mesditën e sotme homazhe tek lapidari dhe varret e heronjve Rexhep Mala e Nuhi Berisha në Gjilan, për nder të 35 vjetorit të rënies se tyre. Haradinaj aty...

Haradinaj: Vepra e Malës dhe Berishës na bën krenarë për rrugën deri në liri

para 5 muajve - RTV 21

Kryeministri vlerësoi lart vlerën e dy heronjve, si intelektuale ashtu edhe atdhetare Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj sot bëri homazhe te lapidari si dhe vendosi kurora lulesh te varret e heronjve,...

Haradinaj: Nderim të përjetshëm për të rënët në flakën e janarit

para 5 muajve - Klan Kosova

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, ka bërë mesditën e sotme homazhe tek lapidari dhe varret e heronjve Rexhep Mala e Nuhi Berisha në Gjilan. Haradinaj aty takoi edhe familjarët e heronjve dhe qytetar...

Haradinaj: Nderim të përjetshëm për të rënët në flakën e janarit

para 5 muajve - Lajmi.net

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, ka bërë mesditën e sotme homazhe tek lapidari dhe varret e heronjve Rexhep Mala e Nuhi Berisha në Gjilan. Haradinaj aty takoi edhe familjarët e heronjve dhe qytetar...

Haradinaj takon familjen Mala e Berisha, bëjnë homazhe bashkë

para 5 muajve - GazetaBlic

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, ka bërë mesditën e sotme homazhe tek lapidari dhe varret e heronjve Rexhep Mala e Nuhi Berisha në Gjilan. Haradinaj aty takoi edhe familjarët e heronjve dhe qytetar...

Haradinaj: Nderim të përjetshëm për të rënët në flakën e janarit

para 5 muajve - Infokusi

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, ka bërë mesditën e sotme homazhe tek lapidari dhe varret e heronjve Rexhep Mala e Nuhi Berisha në Gjilan. Haradinaj aty takoi edhe familjarët e heronjve dhe qytetar...

Në Gjilan nis manifestimi “Flaka e Janarit 2019”

para 5 muajve - Gazeta Observer

Me homazhe në varrezat e dëshmorëve dhe tek shtatorja e Rexhep Malës e Nuhi Berishës, Komuna e Gjilanit ka hapur zyrtarisht manifestimin shumëkulturor mbarëkombëtar “Flaka e Janarit 2019”,​ i cili është...

Haradinaj: Vepra e Rexhep Malës dhe Nuhi Berishës na bën krenarë për rrugën tonë deri në liri

para 5 muajve - Arbresh

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, bëri homazhe te lapidari si dhe vendosi kurora lulesh te varret e heronjve, Rexhep Mala e Nuhi Berisha. Para të pranishmëve të shumtë, familjarë...

Haradinaj: Nderim të përjetshëm për të rënët në flakën e janarit

para 5 muajve - Arbresh

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, ka bërë mesditën e sotme homazhe tek lapidari dhe varret e heronjve Rexhep Mala e Nuhi Berisha në Gjilan. Haradinaj aty takoi edhe familjarët e heronjve dhe qytetar...

Kur goditeshin nga plumbat serb, Mala e Berisha vazhdimisht kanë kënduar këngë patriotike, Kurti rrëfen për dëshmorët

para 5 muajve - GazetaBlic

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti ka kujtuar Nuhi Berishën e Rexhep Malën me rastin e shënimit të 35 vjetorit të vrasjes së tyre. Kurti ka thënë se në 35 vjetorin e rënies së tyre duhet t’ia...

Haradinaj: Vepra e Malës dhe Berishës na bën krenarë për rrugën deri në liri

para 5 muajve - KosovaPress

Para të pranishmëve të shumtë, familjarë të heronjëve, përfaqësues institucionalë të nivelit qendror dhe lokal, si dhe qytetarë të shumtë, kryeministri Haradinaj tha se janë aty t’i nderojnë heronjtë,...

Kryeministri nderon heronjtë Rexhep Mala e Nuhi Berisha

para 5 muajve - Gazeta Monitor

Në nderim të 35-vjetorit të rënies së Rexhep Malës e Nuhi Berishës, kryeministri Ramush Haradinaj ka bërë homazhe te lapidari dhe te varret e dy heronjve. “Në kërkim të lirisë, Rexhep Mala e Nuhi Berisha,...

Kryeministri nderon heronjtë Rexhep Mala e Nuhi Berisha

para 5 muajve - Epoka e Re

Në nderim të 35-vjetorit të rënies së Rexhep Malës e Nuhi Berishës, kryeministri Ramush Haradinaj ka bërë homazhe te lapidari dhe te varret e dy heronjve. “Në kërkim të lirisë, Rexhep Mala e Nuhi Berisha,...

Haradinaj: Rexhep Mala e Nuhi Berisha, heronj me vlera të jashtëzakonshme

para 5 muajve - Ekonomia Online

Kryeministri Ramush Haradinaj ka bërë homazhe te lapidari dhe varret e heronjve Rexhep Mala e Nuhi Berisha në Gjilan, raporton Ekonomia Online. Aty kryeministri takoi familjarë të këtyre heronjve dhe qytetarë...

Haradinaj bën homazhe te lapidari i heronjëve Rexhep Mala e Nuhi Berisha

para 5 muajve - GazetaBlic

Kryeministri i Republikës, Ramush Haradinaj sot nderon heronjtë Rexhep Mala e Nuhi Berisha. Në ora 12:00 bën homazhe te lapidari i heronjve, Rexhep Mala e Nuhi Berisha. Kurse në ora 12:20 bën homazhe te...

Haradinaj nderon heronjtë Rexhep Mala e Nuhi Berisha

para 5 muajve - Kallxo

Kreu i Qeverisë së Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj sot nderon heronjtë Rexhep Mala e Nuhi Berisha. Në ora 12:00 bën homazhe te lapidari i heronjve, Rexhep Mala e Nuhi Berisha. Kurse në ora 12:20,...

Haradinaj nderon heronjtë Rexhep Mala e Nuhi Berisha

para 5 muajve - RTV 21

Kryeministri bën homazhe te lapidari dhe varret e heronjve Kreu i Qeverisë së Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj sot nderon heronjtë Rexhep Mala e Nuhi Berisha. Në ora 12:00 bën homazhe te lapidari...

Kurti: Rexhep Mala e Nuhi Berisha, njëri mësues e tjetri student, ishin të patrembur

para 5 muajve - Epoka e Re

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka kujtuar në 35-vjetorin e rënies Rexhep Malën e Nuhi Berishën. Kurti përmes një postimi në llogarinë e vet në “Facebook”, ka shkruar se Rexhep Mala e Nuhi...

Haradinaj nderon heronjtë Rexhep Mala e Nuhi Berisha

para 5 muajve - Telegrafi

Kryeministri i Republikës, Ramush Haradinaj sot nderon heronjtë Rexhep Mala e Nuhi Berisha. Në ora 12:00 bën homazhe te lapidari i heronjve, Rexhep Mala e Nuhi Berisha. Kurse në ora 12:20 bën homazhe te...

Kurti: Në 35 vjetorin e rënies së Malës e Berishës t’ia përkujtojmë vetes idealin tonë kombëtar

para 5 muajve - KosovaPress

“Një agim i përgjakur ishte ai i 35 viteve më parë, në Prishtinën e 12 janarit 1984. Pas një rezistence të armatosur që zgjati një natë të tërë, u vranë prej pushtuesve serbë Rexhep Mala, asokohe 33 vjeçar,...

Kryeministri Haradinaj nderon heronjtë Rexhep Mala e Nuhi Berisha

para 5 muajve - Infokusi

Kryeministri i Republikës, Ramush Haradinaj sot nderon heronjtë Rexhep Mala e Nuhi Berisha. Në ora 12:00 bën homazhe te lapidari i heronjve, Rexhep Mala e Nuhi Berisha. Kurse në ora 12:20 bën homazhe te...

Haradinaj nderon heronjtë Rexhep Mala e Nuhi Berisha

para 5 muajve - Arbresh

Kryeministri i Republikës, Ramush Haradinaj sot nderon heronjtë Rexhep Mala e Nuhi Berisha. Në ora 12:00 bën homazhe te lapidari i heronjve, Rexhep Mala e Nuhi Berisha. Kurse në ora 12:20 bën homazhe te...

Kryeministri Haradinaj nderon heronjtë Rexhep Mala e Nuhi Berisha

para 5 muajve - KosovaPress

Në ora 12:00 bën homazhe te lapidari i heronjve, Rexhep Mala e Nuhi Berisha. Kurse në ora 12:20 bën homazhe te varret e heronjve, Rexhep Mala e Nuhi Berisha./KosovaPress/ Temat: rexhep mala nderime nuhi...

​Ngjarjet e datës 12 janar

para 5 muajve - KosovaPress

Kryeministri Ramush Haradinaj bën homazhe te lapidari i heronjve, Rexhep Mala e Nuhi Berisha. (Komuna e Gjilanit, përballë hotel “Kristal”, ora 12:00) Kryeministri Ramush Haradinaj bën homazhe te varret...

Në Gjilan nis zyrtarisht manifestimi kulturor “Flaka e Janarit 2019”

para 5 muajve - Koha.net

kulturor “Flaka e Janarit 2019” ka filluar zyrtarisht me ndezjen e flakadanit para shtatoreve të heronjve “Rexhep Mala e Nuhi Berisha” në qendër të qytetit të Gjilanit. Edicioni i 28-të me radhë që do...

Haziri: Rexhep Mala e Nuhi Berisha ndezën shkëndijat e dritës që asnjëherë nuk u shuan

para 5 muajve - Telegrafi

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, me pjesëmarrjen edhe të përfaqësuesve të Qeverisë së Kosovës, kryesuesen e Kuvendit, ushtarakët e  FSK-së, Policisë së Kosovës, institucioneve të drejtësisë...

Haziri: Rexhep Mala e Nuhi Berisha ndezën shkëndijat e dritës që asnjëherë nuk u shuan

para 5 muajve - KosovaPress

Kryetari Haziri, ka thënë se këtë vit “Flaka e Janarit” i përkushtohet sikur çdo sesion tjetër heronjve, dëshmorëve dhe të rënëve në luftën për liri, e posaçërisht të rënëve në janar, siç është Rexhep...

Haziri: Rexhep Mala e Nuhi Berisha ndezën shkëndijat e dritës që asnjëherë nuk u shuan

para 5 muajve - Arbresh

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, me pjesëmarrjen edhe të përfaqësuesve të Qeverisë së Kosovës, kryesuesen e Kuvendit, ushtarakët e  FSK-së, Policisë së Kosovës, institucioneve të drejtësisë...

Haziri: Rexhep Mala e Nuhi Berisha ndezën shkëndijat e dritës që asnjëherë nuk u shuan

para 5 muajve - Gazeta Liria

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, me pjesëmarrjen edhe të përfaqësuesve të Qeverisë së Kosovës, kryesuesen e Kuvendit, ushtarakët e FSK-së, Policisë së Kosovës, institucioneve të drejtësisë...

Në Gjilan nis manifestimi “Flaka e Janarit 2019”

para 5 muajve - Gazeta Liria

Me homazhe në varrezat e dëshmorëve dhe tek shtatorja e Rexhep Malës e Nuhi Berishës, Komuna e Gjilanit ka hapur zyrtarisht manifestimin shumëkulturor mbarëkombëtar “Flaka e Janarit 2019”,​ i cili është...

Haziri: Rexhep Mala e Nuhi Berisha ndezën shkëndijat e dritës që asnjëherë nuk u shuan

para 5 muajve - Ekonomia Online

Gjilan, 11 janar 2019 – Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, me pjesëmarrjen edhe të përfaqësuesve të Qeverisë së Kosovës, kryesuesen e Kuvendit, ushtarakët e FSK-së, Policisë së Kosovës, institucioneve...

Ja orari i të gjitha ndeshjeve të rrethit të parë të KB për hendbollistë

para 5 muajve - Lajm

Në Gjermani dhe Danimarkë ka nisur kampionati i 26-të botëror në hendboll, në të cilin po marin pjesë 24 kombëtare të ndarë në katër grupe. Finalja është në program më 27 janar në Herning. Orari i ndeshjeve...

Ja orari i të gjitha ndeshjeve të rrethit tëë parë të KB për hendbollistë

para 5 muajve - Lajm

Në Gjermani dhe Danimarkë ka nisur kampionati i 26-të botëror në hendboll, në të cilin po marin pjesë 24 kombëtare të ndarë në katër grupe. Finalja është në program më 27 janar në Herning. Orari i ndeshjeve...

Në Gjilan nis manifestimi “Flaka e Janarit 2019″

para 5 muajve - Lajm

Me homazhe në varrezat e dëshmorëve dhe tek shtatorja e Rexhep Malës e Nuhi Berishës,  Komuna e Gjilanit ka hapur zyrtarisht manifestimin shumëkulturor mbarëkombëtar “Flaka e Janarit 2019”, i cili është...

Në Gjilan nis manifestimi “Flaka e Janarit 2019”

para 5 muajve - Klan Kosova

Me homazhe në varrezat e dëshmorëve dhe tek shtatorja e Rexhep Malës e Nuhi Berishës,  Komuna e Gjilanit ka hapur zyrtarisht manifestimin shumëkulturor mbarëkombëtar “Flaka e Janarit 2019”,​ i cili është...

Veseli: Mala e Berisha dëshmuan se rezistenca shqiptare ishte pathyeshme

para 5 muajve - Zhurnal

Prishtinë, 11 janar - Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka përkujtuar në 35-vjetorin e rënies Rexhep Malën e Nuhi Berishën. Veseli është shprehur se ‘Pushka e Rexhep Malës e Nuhi Berishës në...

Filloi “Flaka e Janarit”, organizatorët presin përkrahje nga Qeveria

para 5 muajve - RTV 21

Këtë vit ky organzim ka mungesë të buxhetit, organizatorët presin përgjigjie pozitive nga Qeveria Sot në Gjilan ka filluar manifestimi kulturor mbarëkombëtar “Flaka e Janarit 2019”. Ky është edicioni i...

Në Gjilan nis manifestimi “Flaka e Janarit 2019”

para 5 muajve - Koha.net

Gjilan, 11 janar – Me homazhe në varrezat e dëshmorëve dhe tek shtatorja e Rexhep Malës e Nuhi Berishës, Komuna e Gjilanit ka hapur zyrtarisht manifestimin shumëkulturor mbarëkombëtar “Flaka e Janarit...

Presidenti Thaçi: Janari, muaji i heronjve që patën ideal çlirimin e Kosovës

para 5 muajve - Gazeta Liria

Presidenti i vendit Hashim Thaçi ka kujtuar sot heronjt dhe të rënët e muajit Janar. Thaçi ka thënë se në historinë e re të Kosovës, ky muaj u regjistrua i heroizmit dhe lavdisë në sajë të sakrificës së...

Veseli kujton Rexhep Malën e Nuhi Berishën

para 5 muajve - Lajmi.net

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka kujtuar në 35 vjetorin e rënies, atdhetarët e dhqiar Rexhep Mala e Huhi Berisha. Kreu i Kuvendit ka shkruar në faqen e tij në Facebook se pas pretendimeve...

Në Gjilan nis manifestimi “Flaka e Janarit 2019”

para 5 muajve - Lajmi.net

Komuna e Gjilanit ka hapur zyrtarisht manifestimin shumëkulturor mbarëkombëtar “Flaka e Janarit 2019". Me homazhe në varrezat e dëshmorëve dhe tek shtatorja e Rexhep Malës e Nuhi Berishës,  Komuna e Gjilanit...

Në Gjilan nis manifestimi “Flaka e Janarit 2019″

para 5 muajve - Ekonomia Online

Me homazhe në varrezat e dëshmorëve dhe tek shtatorja e Rexhep Malës e Nuhi Berishës,  Komuna e Gjilanit ka hapur zyrtarisht manifestimin shumëkulturor mbarëkombëtar “Flaka e Janarit 2019”, i cili është...

Në Gjilan nisi manifestimi “Flaka e Janarit 2019”

para 5 muajve - Infokusi

Me homazhe në varrezat e dëshmorëve dhe te shtatorja e Rexhep Malës e Nuhi Berishës, Komuna e Gjilanit ka hapur zyrtarisht manifestimin shumëkulturor mbarëkombëtar “Flaka e Janarit 2019”, i cili është...

Limaj përkujton Rexhep Malën e Nuhi Berishën në 35-vjetorin e rënies

para 5 muajve - GazetaBlic

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka përkujtuar në 35-vjetorin e rënies Rexhep Malën dhe Nuhi Berishën. Limaj ka thënë se në këtë ditë kujtojmë dy atdhetarët e hershëm të luftës sonë për...

Veseli: Mala e Berisha dëshmuan se rezistenca shqiptare ishte pathyeshme

para 5 muajve - Telegrafi

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka përkujtuar Rexhep Malën e Nuhi Berishën në 35-vjetorin e rënies. Veseli është shprehur se ‘Pushka e Rexhep Malës e Nuhi Berishës në janarin e vitit 1984...

Veseli: Mala e Berisha dëshmuan se rezistenca shqiptare ishte pathyeshme

para 5 muajve - Koha.net

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka përkujtuar në 35-vjetorin e rënies Rexhep Malën e Nuhi Berishën. Veseli është shprehur se ‘Pushka e Rexhep Malës e Nuhi Berishës në janarin e vitit 1984...

“Mala e Berisha dëshmuan se rezistenca në Kosovë ishte pathyeshme”

para 5 muajve - RTV 21

Në 35 vjetorin e rënies, Veseli ka përkujtuar dy figura kosovare të rezistencës për liri e pavarësi Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka përkutjuar në 35-vjetorin e rënies Rexhep Malën e Nuhi...

Thaçi: Janari muaj i heronjve

para 5 muajve - Kallxo

Presidenti Hashim Thaçi ka thënë se në historinë e re të Kosovës, janari hyri si muaj i heroizmit dhe lavdisë, në saje të sakrificës së vëllezërve Gërvalla dhe Kadri Zekës, më 17 janar 1982. “Ndërkaq,...

Veseli kujton Rexhep Malën e Nuhi Berishën

para 5 muajve - Klan Kosova

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka kujtuar në 35 vjetorin e rënies, atdhetarët e dhqiar Rexhep Mala e Huhi Berisha. Kreu i Kuvendit ka shkruar në llogarinë e tij në facebook se pas pretendimeve...

Veseli kujton Rexhep Malën e Nuhi Berishën

para 5 muajve - GazetaBlic

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka kujtuar në 35 vjetorin e rënies, atdhetarët e dhqiar Rexhep Mala e Huhi Berisha. Kreu i Kuvendit ka shkruar në faqen e tij në Facebook se pas pretendimeve...

Presidenti Thaçi: Janari, muaji i heronjve që patën ideal çlirimin e Kosovës

para 5 muajve - Klan Kosova

Presidenti i vendit Hashim Thaçi ka kujtuar sot heronjt dhe të rënët e muajit Janar. Thaçi ka thënë se në historinë e re të Kosovës, ky muaj u regjistrua i heroizmit dhe lavdisë në sajë të sakrificës së...

Thaçi: Janari, muaj i heroizmit dhe lavdisë për Kosovën

para 5 muajve - Zhurnal

Prishtinë, 11 janar - Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi e ka cilësuar muajin janar, si të heroizmit dhe lavdisë për Kosovën. Thaçi në një postim në rrjetin social Facebook ka përmendur rënien e vëllezërve...

Veseli: Mala e Berisha dëshmuan se rezistenca shqiptare ishte pathyeshme

para 5 muajve - Gazeta Observer

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka përkujtuar Rexhep Malën e Nuhi Berishën në 35-vjetorin e rënies. Veseli është shprehur se ‘Pushka e Rexhep Malës e Nuhi Berishës në janarin e vitit 1984...

Veseli: Mala e Berisha dëshmuan se rezistenca shqiptare ishte pathyeshme

para 5 muajve - Gazeta e re

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka përkutjuar në 35-vjetorin e rënies Rexhep Malën e Nuhi Berishën. Veseli është shprehur se ‘Pushka e Rexhep Malës e Nuhi Berishës në janarin e vitit 1984...

Veseli: Mala e Berisha dëshmuan se rezistenca shqiptare ishte pathyeshme

para 5 muajve - Ekonomia Online

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka përkujtuar Rexhep Malën e Nuhi Berishën në 35-vjetorin e rënies. Veseli është shprehur se ‘Pushka e Rexhep Malës e Nuhi Berishës në janarin e vitit 1984...

Thaçi: Në historinë e re të Kosovës, janari hyri si muaj i heroizmit dhe lavdisë

para 5 muajve - RTV 21

“Rënia e tyre u bë motiv shtesë për brezat që kishin ideal çlirimin e Kosovës” Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në 35-vjetorin e rënies së dy veprimtarëve të shquar të lëvizjes kombëtare, Rexhep Mala...

Në Gjilan nisi manifestimi “Flaka e Janarit 2019”

para 5 muajve - KosovaPress

Kreu i Gjilanit, pasi bëri homazhe me bashkëpunëtorët dhe udhëheqësit e institucioneve tjera, ka deklaruar se gjatë janarit kjo komunë nderon të gjithë dëshmorët perms vlerave kulturore. “Po bëhen 28 vite...

Thaçi: Janari, muaj i heroizmit dhe lavdisë për Kosovën

para 5 muajve - Telegrafi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi e ka cilësuar muajin janar, si të heroizmit dhe lavdisë për Kosovën. Thaçi në një postim në rrjetin social Facebook ka përmendur rënien e vëllezërve Gërvalla dhe Kadri...

Thaçi: Janari është muaji i sakrificës

para 5 muajve - GazetaBlic

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka kujtuar të rënët në muajin janar, duke thënë se ata e shndërruan janarin në një muaj të sakrificës. Thaçi ka thënë se në historinë e re të Kosovës, janari hyri si muaj...

Thaçi: Lavdi heronjve të Janarit!

para 5 muajve - Lajmi.net

"Rënia e tyre u bë motiv shtesë për brezat që kishin ideal çlirimin e Kosovës." Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka kujtuar sakrificën e vëllezërve Gërvalla dhe Kadri Zekës. Thaçi ka thënë se vëllezërit...

Në Gjilan nis “Flaka e Janarit 2019”

para 5 muajve - Zhurnal

Sot në Gjilan fillon manifestimi kulturor mbarëkombëtar “Flaka e Janarit 2019”. Ky është edicioni i 28-të, që organizohet nën përkujdesjen e kryetarit të Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, që u kushtohet...

Thaçi: Në historinë e re të Kosovës, janari hyri si muaj i heroizmit dhe lavdisë

para 5 muajve - Lajm

Kosovo's foreign minister and former premier Hashim Thaci speaks during an interview with AFP in Pristina on February 3, 2016. Thaci told AFP he received a death threat purportedly from the leader of...

Thaçi: Lavdi heronjve të Janarit!

para 5 muajve - Infokusi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka kujtuar sakrificën e vëllezërve Gërvalla dhe Kadri Zekës. Thaçi ka thënë se vëllezërit Gërvalla dhe Kadri Zeka ishin qëndresë heroike përballë aparatit policor serb...

Veseli përkujton Rexhep Malën e Nuhi Berishën

para 5 muajve - Epoka e Re

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka përkujtuar në 35-vjetorin e rënies, atdhetarët e dhqiar Rexhep Mala e Huhi Berisha. Veseli në llogarinë e vet në “Facebook”, ka shkruar se pas pretendimeve...

Veseli kujton Rexhep Malën e Nuhi Berishën

para 5 muajve - Pa censure

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka kujtuar në 35 vjetorin e rënies, atdhetarët e dhqiar Rexhep Mala e Huhi Berisha.Kreu i Kuvendit ka shkruar në faqen e tij në Facebook se pas pretendimeve...

Veseli: Mala e Berisha dëshmuan se rezistenca shqiptare ishte pathyeshme

para 5 muajve - KosovaPress

Veseli është shprehur se ‘Pushka e Rexhep Malës e Nuhi Berishës në janarin e vitit 1984 dëshmuan se rezistenca shqiptare në Kosovë ishte e pathyeshme. Postimi i plotë i Veselit në Facebook: Sot, në 35...

Veseli kujton Rexhep Malën e Nuhi Berishën

para 5 muajve - Arbresh

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka kujtuar në 35 vjetorin e rënies, atdhetarët e dhqiar Rexhep Mala e Huhi Berisha. Kreu i Kuvendit ka shkruar në faqen e tij në Facebook se pas pretendimeve...

Thaçi: Janari, muaji i heronjve që patën ideal çlirimin e Kosovës

para 5 muajve - Ekonomia Online

Presidenti i vendit Hashim Thaçi ka kujtuar sot heronjtë dhe të rënët e muajit Janar. Thaçi ka thënë se në historinë e re të Kosovës, ky muaj u regjistrua i heroizmit dhe lavdisë në sajë të sakrificës...

Presidenti: Lavdi heronjve të Janarit

para 5 muajve - Arbresh

“Rënia e tyre u bë motiv shtesë për brezat që kishin ideal çlirimin e Kosovës.” Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka kujtuar sakrificën e vëllezërve Gërvalla dhe Kadri Zekës. Thaçi ka thënë se vëllezërit...

35 vjet nga rënia e dëshmorëve Rexhep Mala e Nuhi Berisha

para 5 muajve - Kallxo

Ndërmjet 11 e 12 janarit të vitit 1984, Rexhep Mala e Nuhi Berisha ranë heroikisht gjatë përleshjes me forcat policore serbe në Kodrën e Trimave në Prishtinë. Me prejardhje nga Komuna e Kamenicës, si student...

Thaçi: Janari muaji i heronjve!

para 5 muajve - Gazeta Observer

Presidenti Hashim Thaçi ka thënë se në historinë e re të Kosovës, janari hyri si muaj i heroizmit dhe lavdisë, në saje të sakrificës së vëllezërve Gërvalla dhe Kadri Zekës, më 17 janar 1982. “Në historinë...

Thaçi: Janari, muaj i heroizmit dhe lavdisë në Kosovë

para 5 muajve - PortaliOnline

Presidenti Hashim Thaçi ka thënë se në historinë e re të Kosovës, janari hyri si muaj i heroizmit dhe lavdisë, në saje të sakrificës së vëllezërve Gërvalla dhe Kadri Zekës, më 17 janar 1982. “Ndërkaq,...

Thaçi: Lavdi heronjve të Janarit!

para 5 muajve - Epoka e Re

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka përkujtuar dy veprimtarë të shquar të lëvizjes kombëtare, Rexhep Mala dhe Nuhi Berisha të cilët kanë rënë heroikisht 35 vjet më parë. Ai ka thënë se rënia e tyre...

Thaçi: Janari është muaji i sakrificës

para 5 muajve - Insajderi

Thaçi ka thënë se në historinë e re të Kosovës, janari hyri si muaj i heroizmit dhe lavdisë, në saje të sakrificës së vëllezërve Gërvalla dhe Kadri Zekës, më 17 janar 1982. I pari i vendit ka kujtuar më...

35 vjet nga rënia e dëshmorëve Rexhep Mala e Nuhi Berisha

para 5 muajve - GazetaBlic

Ndërmjet 11 e 12 janarit të vitit 1984, Rexhep Mala e Nuhi Berisha ranë heroikisht gjatë përleshjes me forcat policore serbe në Kodrën e Trimave në Prishtinë. Me prejardhje nga Komuna e Kamenicës, si student...

Thaçi: Lavdi heronjve të Janarit!

para 5 muajve - Arbresh

“Rënia e tyre u bë motiv shtesë për brezat që kishin ideal çlirimin e Kosovës.” Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka kujtuar sakrificën e vëllezërve Gërvalla dhe Kadri Zekës. Thaçi ka thënë se vëllezërit...

Thaçi: Në historinë e re të Kosovës, janari hyri si muaj i heroizmit dhe lavdisë

para 5 muajve - Gazeta e re

Presidenti Hashim Thaçi ka thënë se në historinë e re të Kosovës, janari hyri si muaj i heroizmit dhe lavdisë, në saje të sakrificës së vëllezërve Gërvalla dhe Kadri Zekës, më 17 janar 1982. “Ndërkaq,...

35 vjet nga rënia e dëshmorëve Rexhep Mala e Nuhi Berisha

para 5 muajve - Lajm

Ndërmjet 11 e 12 janarit të vitit 1984, Rexhep Mala e Nuhi Berisha ranë heroikisht gjatë përleshjes me forcat policore serbe në Kodrën e Trimave në Prishtinë. Me prejardhje nga Komuna e Kamenicës, si student...

Thaçi: Në historinë e re të Kosovës, janari hyri si muaj i heroizmit dhe lavdisë

para 5 muajve - KosovaPress

“Ndërkaq, sot e 35 vjet më parë, në një qëndresë heroike përballë aparatit policor serb e jugosllav, ranë trimërisht dy veprimtarë të shquar të lëvizjes kombëtare: Rexhep Mala dhe Nuhi Berisha. Rënia e...

35 vjet nga rënia e dëshmorëve Rexhep Mala e Nuhi Berisha

para 5 muajve - Koha.net

Ndërmjet 11 e 12 janarit të vitit 1984, Rexhep Mala e Nuhi Berisha ranë heroikisht gjatë përleshjes me forcat policore serbe në Kodrën e Trimave në Prishtinë. Me prejardhje nga Komuna e Kamenicës, si student...

Çfarë do të ndodhë sot në Kosovë?

para 5 muajve - Lajmi.net

​​Ngjarjet e datës 11 janar. Kryeministri Ramush Haradinaj zhvillon vizitë pune në Ministrinë e Inovacionit dhe Ndërmarrësisë. (Ndërtesa e Ministrisë së Punëve të Jashtme, salla 303, ora 09:00) Fillon...

Në Gjilan nis “Flaka e Janarit 2019”

para 5 muajve - Telegrafi

Sot në Gjilan fillon manifestimi kulturor mbarëkombëtar “Flaka e Janarit 2019”. Ky është edicioni i 28-të, që organizohet nën përkujdesjen e kryetarit të Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, që u kushtohet...

Sot fillon manifestimi “Flaka e Janarit”

para 5 muajve - RTV 21

Ky është edicioni i 28-të Sot në Gjilan fillon manifestimi kulturor mbarëkombëtar “Flaka e Janarit 2019”. Ky është edicioni i 28-të, që organizohet nën përkujdesjen e kryetarit të Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, që u kushtohet

35 vjet nga rënia e dëshmorëve Rexhep Mala e Nuhi Berisha

para 5 muajve - RTV 21

Dy figura qendrore të rezistencës Ndërmjet 11 e 12 janarit të vitit 1984, Rexhep Mala e Nuhi Berisha ranë heroikisht gjatë përleshjes me forcat policore serbe, në Kodrën e Trimave në Prishtinë. Me prejardhje...

Çfarë do të ndodhë sot në Kosovë?

para 5 muajve - Gazeta Express

​​Ngjarjet e datës 11 janar Kryeministri Ramush Haradinaj zhvillon vizitë pune në Ministrinë e Inovacionit dhe Ndërmarrësisë. (Ndërtesa e Ministrisë së Punëve të Jashtme, salla 303, ora 09:00) Fillon manifestimi...

35 vjet nga rënia e dëshmorëve Rexhep Mala e Nuhi Berisha

para 5 muajve - Bota Press

Ndërmjet 11 e 12 janarit të vitit 1984, Rexhep Mala e Nuhi Berisha ranë heroikisht gjatë përleshjes me forcat policore serbe në Kodrën e Trimave në Prishtinë. Me prejardhje nga Komuna e Kamenicës, si student...

Çfarë do të ndodhë sot në Kosovë?

para 5 muajve - Antpress

Ngjarjet e datës 11 janar Kryeministri Ramush Haradinaj zhvillon vizitë pune në Ministrinë e Inovacionit dhe Ndërmarrësisë. (Ndërtesa e Ministrisë së Punëve të Jashtme, salla 303, ora 09:00) Fillon manifestimi...

35 vjet nga rënia e dëshmorëve Rexhep Mala e Nuhi Berisha

para 5 muajve - Infokusi

Ndërmjet 11 e 12 janarit të vitit 1984, Rexhep Mala e Nuhi Berisha ranë heroikisht gjatë përleshjes me forcat policore serbe në Kodrën e Trimave në Prishtinë. Me prejardhje nga Komuna e Kamenicës, si student...

35 vjet nga rënia e dëshmorëve Rexhep Mala e Nuhi Berisha

para 5 muajve - Periskopi

Ndërmjet 11 e 12 janarit të vitit 1984, Rexhep Mala e Nuhi Berisha ranë heroikisht gjatë përleshjes me forcat policore serbe në Kodrën e Trimave në Prishtinë. Me prejardhje nga Komuna e Kamenicës, si student...

Në Gjilan nis “Flaka e Janarit 2019”

para 5 muajve - Infokusi

Sot në Gjilan fillon manifestimi kulturor mbarëkombëtar “Flaka e Janarit 2019”. Ky është edicioni i 28-të, që organizohet nën përkujdesjen e kryetarit të Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, që u kushtohet...

35 vjet nga rënia e dëshmorëve Rexhep Mala e Nuhi Berisha

para 5 muajve - Epoka e Re

Ndërmjet 11 e 12 janarit të vitit 1984, Rexhep Mala e Nuhi Berisha ranë heroikisht gjatë përleshjes me forcat policore serbe në Kodrën e Trimave në Prishtinë. Me prejardhje nga Komuna e Kamenicës, si student...

Sot nis manifestimi kulturor “Flaka e Janarit 2019”

para 5 muajve - Arbresh

Sot nis manifestimi kulturor “Flaka e Janarit 2019”, organizuar nga Komuna e Gjilanit. Manifestimi fillon n ga ora 10:00 dhe zgjat deri në orën 17:00. Kjo është agjenda: 10:00 – Homazhe në varrezat e dëshmorëve...

35 vjet nga rënia e dëshmorëve Rexhep Mala e Nuhi Berisha

para 5 muajve - KosovaPress

Me prejardhje nga Komuna e Kamenicës, si student me iniciativën e Rexhep Malës dhe të bashkëveprimtarëve të tjerë formohet Komiteti i Studentëve në kuadër të Grupit Revolucionar, i cili do t’i shërbejë...

Në Gjilan nis "Flaka e Janarit 2019"

para 5 muajve - KosovaPress

Ky është edicioni i 28-të, që organizohet nën përkujdesjen e kryetarit të Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, që u kushtohet të gjithë dëshmorëve të rënë në luftën për liri. Agjenda e aktiviteteve: Ora...

Ngjarjet e datës 11 janar 2019

para 5 muajve - RTV 21

Ngjarjet që shënojnë ditën e sotme në vendin tonë Kryeministri Ramush Haradinaj zhvillon vizitë pune në Ministrinë e Inovacionit dhe Ndërmarrësisë. (Ndërtesa e Ministrisë së Punëve të Jashtme, salla 303,...

​Ngjarjet e datës 11 janar

para 5 muajve - KosovaPress

Fillon manifestimi kulturor mbarëkombëtar në Gjilan "Flaka e Janarit 2019". (Manifestimi fillon me homazhe te varret e dëshmorëve, ora 10:00) Kryesia e LDK-së bën homazhe te përmendorja e Enver Malokut...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK