http://kariera.mk

Tahiri: Ekipit Negociator me Serbinë i mungojnë ekspertët

para 5 muajve - Telegrafi

Ekipi Negociator i Kosovës në dialogun me Serbinë është i mangët dhe si i tillë mund të vihet në diskutim edhe në kontekstin e legjitimitetit për të arritur një marrëveshje të pranueshme mes Kosovës dhe...

“Ekipit Negociator me Serbinë i mungojnë ekspertët”

para 5 muajve - Lajmi.net

Analistët vlerësojnë se Ekipi Negociator i Kosovës në dialogun me Serbinë është i mangët dhe si i tillë mund të vihet në diskutim edhe në kontekstin e legjitimitetit për të arritur një marrëveshje të pranueshme...

Qytetarët kërkojnë nga Ahmeti që të zgjedhë mes Prishtinës e Brukselit

para 5 muajve - Koha.net

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, është treguar goxha aktiv këtë javë në rrjete sociale. Nga Brukseli ku po qëndronte në kuadër të takimit me zyrtarë të BE-së, si bashkëkryesues i ekipit negociator...

“Ekipit Negociator me Serbinë i mungojnë ekspertët”

para 5 muajve - Gazeta Monitor

Analistët vlerësojnë se Ekipi Negociator i Kosovës në dialogun me Serbinë është i mangët dhe si i tillë mund të vihet në diskutim edhe në kontekstin e legjitimitetit për të arritur një marrëveshje të pranueshme...

Ekipit Negociator me Serbinë i mungojnë ekspertët

para 5 muajve - Arbresh

Analistët vlerësojnë se Ekipi Negociator i Kosovës në dialogun me Serbinë është i mangët dhe si i tillë mund të vihet në diskutim edhe në kontekstin e legjitimitetit për të arritur një marrëveshje të pranueshme...

NJË MARRËVESHJE ME HARTA QË NUK SJELL PAQE

para 5 muajve - Gazeta Shqip

Nga: Veton Surroi Lehtësia e padurueshme e vizatimit të hartës së re mes shqiptarëve dhe serbëve. 1.Kur më pyesin, gjithnjë e më shpesh, njerëz të njohur e të panjohur, gazetarë e diplomatë, dashamirë...

Një marrëveshje që nuk është e paqes

para 5 muajve - Shekulli

Veton Surroi Lehtësia e padurueshme e vizatimit të hartës së re mes shqiptarëve dhe serbëve. 1. Kur më pyesin, gjithnjë e më shpesh, njerëz të njohur e të panjohur, gazetarë e diplomatë, dashamirë a jo...

Përkundër shumë paqartësive, vazhdon optimizmi rreth dialogut

para 5 muajve - KosovaLive360

Siç kanë deklaruar ditëve të fundit Shpend Ahmeti dhe Fatmir Limaj, që janë në krye të ekipit qeveritar për negociata me Serbinë, dje ishte afati i fundit kur kryetari i Kosovës, Hashim Thaçi duhet të...

Lehtësia e padurueshme e vizatimit të hartës së re mes shqiptarëve dhe serbëve

para 5 muajve - Koha Jone

Nga Veton Surroi 1. Kur më pyesin, gjithnjë e më shpesh, njerëz të njohur e të panjohur, gazetarë e diplomatë, dashamirë a jo të Kosovës se ç’ka të re me negociatat mes Kosovës dhe Serbisë, përgjigjja...

Ahmeti: Moment historik, sot u vendos e ardhmja e vendit

para 5 muajve - Pa censure

Ahmeti: Moment historik, sot u vendos e ardhmja e vendit

Lehtësia e padurueshme e vizatimit të hartës së re mes shqiptarëve dhe serbëve

para 5 muajve - Gazeta Tema

Nga Veton Surroi 1. Kur më pyesin, gjithnjë e më shpesh, njerëz të njohur e të panjohur, gazetarë e diplomatë, dashamirë a jo të Kosovës se ç’ka të re me negociatat mes Kosovës dhe Serbisë, përgjigjja...

Një marrëveshje që nuk është e paqes

para 5 muajve - KDPolitik

Lehtësia e padurueshme e vizatimit të hartës së re mes shqiptarëve dhe serbëve. Shkruan: Veton SURROI 1. Kur më pyesin, gjithnjë e më shpesh, njerëz të njohur e të panjohur, gazetarë e diplomatë, dashamirë...

Lehtësia e padurueshme e vizatimit të hartës së re mes shqiptarëve dhe serbëve

para 5 muajve - Java News

Nga Veton Surroi 1. Kur më pyesin, gjithnjë e më shpesh, njerëz të njohur e të panjohur, gazetarë e diplomatë, dashamirë a jo të Kosovës se ç’ka të re me negociatat mes Kosovës dhe Serbisë, përgjigjja...

Një marrëveshje që nuk është e paqes

para 5 muajve - Koha.net

Lehtësia e padurueshme e vizatimit të hartës së re mes shqiptarëve dhe serbëve. 1. Kur më pyesin, gjithnjë e më shpesh, njerëz të njohur e të panjohur, gazetarë e diplomatë, dashamirë a jo të Kosovës se...

Asimetria e kobëshme antishqiptare e Dialogut të Brukselit

para 5 muajve - Gazeta Liria

Shkruan: Nehat Hyseni Gjatë këtyre ditëve, në vigjilie të takimit të grupit negociator të Republikës së Kosovës, të udhëhequr nga dy bashkëkryesus: Shpend Ahmeti i PSD dhe Fatmir Limaj i Nismës, me komisioneren...

Ahmeti sulmon VV-në: Nuk e di pse dikush qëndron në politikë nëse nuk angazhohet për Kosovën

para 5 muajve - Lajmi.net

Kryetari i Komunës së Prishtinës dhe njëkohësisht, kryetari i Partisë Socialdemokrate, ka komentuar edhe në herë kallëzimin penal nga ana e Lëvizjes Vetëvendosje lidhur me tenderin për qumshtit në Komunë...

Ahmeti: Nuk e di pse dikush qëndron në politikë nëse nuk angazhohet për Kosovën

para 5 muajve - GazetaBlic

Kryetari i Komunës së Prishtinës dhe njëkohësisht, kryetari i Partisë Socialdemokrate, ka komentuar edhe në herë kallëzimin penal nga ana e Lëvizjes Vetëvendosje lidhur me tenderin për qumshtit në Komunë...

Shpend Ahmeti: VV e gjeti ditën kur isha në Bruksel për të më sulmuar

para 5 muajve - Insajderi

Kryetari i Komunës së Prishtinës dhe njëkohësisht, kryetari i Partisë Socialdemokrate, ka komentuar edhe në herë kallëzimin penal nga ana e Lëvizjes Vetëvendosje lidhur me tenderin për qumshtit në Komunë...

KRIZA E DIALOGUT KOSOVË-SERBI

para 5 muajve - Epoka e Re

Lulëzim ETEMAJ Që nga 7 shtatori i vitit të kaluar, kur ishte anuluar takimi trepalësh në Bruksel ndërmjet Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe atij të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, me shefen e diplomacisë...

Qytetarët dhe opozita e ftojnë Ahmetin të zgjedhë mes Prishtinës dhe Brukselit

para 5 muajve - Koha.net

Emërimi i Shpend Ahmetit si bashkëkryesues i Ekipit negociator në dialogun me shtetin serb, po shihet si i dëmshëm për Komunën e Prishtinës. Opozita në Prishtinë e ka kritikuar Ahmetin, duke thënë se po...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK