http://kariera.mk

Rama: Gjykata Kushtetuese do t’i japë fund maskaradës për ministrin e Jashtëm

para 5 muajve - Telegrafi

Kryeministri Edi Rama përmes një mesazhi në Twitter thotë se nuk do të vazhdojë debatin me Ilir Metën për çështjen e ministrit të Jashtëm. Rama duket se tashmë nuk do të propozojë një emër të ri për ministër,...

Rama e Meta s`kanë të ndalur, vazhdojnë përplajset për Gent Cakajn

para 5 muajve - Lajmi.net

Pak orë pas postimit në “Facebook” të presidentit shqiptar, Ilir Meta ku shkruhej se MEPJ nuk ishte autoshkollë dhe “ku ustai i madh kërkon të mësojë “gjeniun” si të ndryshojë kufijtë e të gjithë Ballkanit...

Edi Rama: Meta pengmarres i Kushtetutës, çizme rezervë

para 5 muajve - TV21

Pas deklaratave të Monika Kryemadhit nga Konnveta e LSI-së, ka reaguar edhe kryeministri i Shqipërisë Edi Rama. Përmes një postimi në Twitter, Rama shkruan se Presidenca është katandisur në një çizme rezerve...

Rama e Meta s`kanë të ndalur, vazhdojnë përplajset për Gent Cakajn

para 5 muajve - Kallxo

Pak orë pas postimit në “Facebook” të presidentit shqiptar, Ilir Meta ku shkruhej se MEPJ nuk ishte autoshkollë dhe “ku ustai i madh kërkon të mësojë “gjeniun” si të ndryshojë kufijtë e të gjithë Ballkanit...

Rama – Metës: Je pengmarres i Kushtetutës, çizme rezervë

para 5 muajve - RTV 21

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama replikon sërish online me presidentin Pak orë pas postimit në “Facebook” të presidentit shqiptar, Ilir Meta ku shkruhej se MEPJ nuk ishte autoshkollë dhe “ku ustai i...

Nuk ndalen Rama e Meta, vazhdojnë përplajset për Gent Cakajn

para 5 muajve - Infokusi

Pak orë pas postimit në “Facebook” të presidentit shqiptar, Ilir Meta ku shkruhej se MEPJ nuk ishte autoshkollë dhe “ku ustai i madh kërkon të mësojë “gjeniun” si të ndryshojë kufijtë e të gjithë Ballkanit...

Rrjeti shpërthen në meme: Autoshkolla Rama-Cakaj

para 5 muajve - Gazeta Express

Këtë të shtunë presidenti Ilir Meta në një reagim të radhës ndaj kryeminsitrit Rama, dhe se ai nuk mund ta kthente Ministrinë e Punëve të Jashme në autoshkollë, me ministra të rinj si në pjekurinë e tyre...

Rama merr vendimin për rastin e Gent Cakajt

para 5 muajve - GazetaBlic

Më në fund Rama merr një vendim se si do të veprojë në rastin e Gent Cakajt. Kryeministri Edi Rama përmes një mesazhi në Twitter thotë se nuk do të vazhdojë debatin me Ilir Metën për çështjen e ministrit...

Rama refuzon të merret me “pengmarrësin” e Kushtetutës në Presidencë

para 5 muajve - Top Channel

Këmbimi i ndërsjellë i akuzave mes Presidentit të Republikës dhe Kryeministrit ka vijuar edhe këtë të shtunë, e pas “gurit” të hedhur nga kreu i shtetit në mëngjes, është kundërpërgjigjur edhe kreu i qeverisë....

Rama reagon ndaj Metës: Pengmarrës i zyrës së presidentit

para 5 muajve - Klan Kosova

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka reaguar pas deklaratës së sotme të Presidenti Ilir Meta. Ai e cilëson Metën si pengmarrës të zyrës së presidentit. Me një status në Twitter, Rama shkruan se Gjykata...

Meta, akuza Ramës: Ministria e Jashtme nuk është autoshkollë

para 5 muajve - Klan Kosova

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta ka vijuar këtë të shtunë replikat me kryeministrin Edi Rama, në lidhje me çështjen e emërimit të ministrit të Jashtëm. Meta ka zgjedhur sërish rrjetin social Facebook...

Rama për Metën: Nuk merrem me pengmarrësin, do pres Gjykatën Kushtetuese

para 5 muajve - Opinion

Kryeministri Edi Rama përmes një mesazhi në Twitter thotë se nuk do të vazhdojë debatin me Ilir Metën për çështjen e ministrit të Jashtëm. Rama duket se tashmë nuk do të propozojë një emer të ri për ministër,...

Tjetër përplasje virtuale mes Ramës dhe Metës për Genti Cakajn

para 5 muajve - Gazeta Express

Ka vijuar sërish përplasja në distancë mes kryeministrit Edi Rama dhe Presidentit Ilir Meta, pasi ky i fundit nuk dekretoi propozimin e kreut të qeverisë, Genti Cakajn për Ministër të Jashtëm. Këtë mëngjes...

Rama ironizon Metën: Je katandisur në çizme rezerve të Doktorreshës së Shkencave

para 5 muajve - Vizion Plus

Ka vijuar edhe këtë të shtunë replika në rrjetet sociale mes kryeministrit Rama dhe presidentit Meta. Kreu i qeverisë I është përgjigjur me ironi, shigjetimeve që lëshoi në drejtim të tij mengjesin e kësaj...

"Mos prisni të merrem me një pengmarrës", Rama i përgjigjet “dhëmbë për dhëmbë” Metës dhe tregon zgjidhjen: Çizme rezervë e Doktoreshës së Shkencave

para 5 muajve - Sot News

Pas deklaratave të Monika Kryemadhit nga Konnveta e LSI-së, ka reaguar edhe kryeministri Edi Rama. “Mos prisni të merrem më me një pengmarrës të Kushtetutës në zyrën e Presidentit, i cili është katandisur...

Rama: Meta pengmarres i Kushtetutës, çizme rezervë

para 5 muajve - Shekulli

Pas deklaratave të Monika Kryemadhit nga Konnveta e LSI-së, ka reaguar edhe kryeministri Edi Rama. Përmes një postimi në Twitter, Rama shkruan se Presidenca është katandisur në një çizme rezerve e “Doktoreshës...

Rama i përgjigjet Metës: Presidenca e katandisur në çizmen rezervë të Doktorreshës së Shkencave, s’merrem më me pengmarrësin e Kushtetutës

para 5 muajve - Gazeta Tema

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas komentit të presidentit Ilir Meta lidhur me mosdekretimin e Gent Cakajt në krye të Ministrisë së Jashtme. Përmes një postimi në Twitter, Rama shkruan se Presidenca...

Rama: Meta pengmarres i Kushtetutës, çizme rezervë

para 5 muajve - Gazeta Shqip

Kryeministri replikon serish online me presidentin”Mos prisni të merrem më me një pengmarrës të Kushtetutës në zyrën e Presidentit, i cili është katandisur në çizme rezervë e Doktorreshës së Shkencave...

Rama i përgjigjet “dhëmbë për dhëmbë” Metës dhe tregon zgjidhjen: Çizme rezervë e Doktoreshës,

para 5 muajve - Sot News

Pas deklaratave të Monika Kryemadhit nga Konnveta e LSI-së, ka reaguar edhe kryeministri Edi Rama. “Mos prisni të merrem më me një pengmarrës të Kushtetutës në zyrën e Presidentit, i cili është katandisur...

Meta, i përgjigjet Ramës përmes Facebook-ut: Ministria e Jashtme nuk është autoshkollë!

para 5 muajve - TV21

Presidenti i Shqiperise, Ilir Meta, sot, permes rrjetit social Facebook i ka derguar porosi KM Rama. Ne statusin e tij, ai shkruan se në momente të rëndësishme të sfidave tona rajonale, Ministria për Europën...

Rama vijon me sulmet ndaj Presidentit

para 5 muajve - Koha Jone

Kryeministri Edi Rama thotë se nuk do merret më me akuzat ndaj Presidentit, por teksa bën këtë deklaratë në Twitter, vijon sërish me akuza ndaj kreut të shtetit. “Mos prisni të merrem më me një pengmarrës...

Rama për Metën: Nuk merrem me pengmarrësin, do pres Gjykatën Kushtetuese

para 5 muajve - Lajm

Kryeministri Edi Rama përmes një mesazhi në Twitter thotë se nuk do të vazhdojë debatin me Ilir Metën për çështjen e ministrit të Jashtëm. Rama duket se tashmë nuk do të propozojë një emer të ri për ministër,...

Rama e Meta s`kanë të ndalur, vazhdojnë përplajset për Cakajn

para 5 muajve - Arbresh

Pak orë pas postimit në “Facebook” të presidentit shqiptar, Ilir Meta ku shkruhej se MEPJ nuk ishte autoshkollë dhe “ku ustai i madh kërkon të mësojë “gjeniun” si të ndryshojë kufijtë e të gjithë Ballkanit...

Ministri i Ramës, rrjeti shpërthen në meme: Autoshkolla Cakaj

para 5 muajve - LajmiFundit

Këtë të shtunë presidenti Ilir Meta në një reagim të radhës ndaj kryeminsitrit Rama, dhe se ai nuk mund ta kthente Ministrinë e Punëve të Jashme në autoshkollë, me ministra të rinj si në pjekurinë e tyre...

Meta, akuza Ramës: Ministria e Jashtme nuk është autoshkollë

para 5 muajve - Top Channel

Presidenti Meta ka vijuar këtë të shtunë replikat me kryeministrin Rama, në lidhje me çështjen e emërimit të ministrit të Jashtëm. Meta ka zgjedhur sërish rrjetin social Facebook për të dhënë mesazhin...

Çizme rezervë e Doktorreshës së Shkencave/ Rama: Gjykata e re Kushtetuese do t’i japë fund kësaj maskarade

para 5 muajve - Lexo

Vijojnë reagimet mes Kryeminstrit dhe Kreut të shtetit Ilir Meta në lidhje me dekretin e Gent Cakaj si Ministër i Europës dhe Punëve të Jashtme. Kryeministri ka sqaruar se do t’ia lërë në dorë Gjykatës...

Rama: Zyra e Presidentit, çizme rezervë e Doktorreshës së Shkencave!

para 5 muajve - Java News

Pas deklaratave të Monika Kryemadhit nga Konnveta e LSI-së, se s’do ta tradhetoje Shqiperine, ka reaguar edhe kryeministri Edi Rama. “Mos prisni të merrem më me një pengmarrës të Kushtetutës në zyrën e...

Rama reagon ndaj Metës: Pengmarrës i zyrës së presidentit

para 5 muajve - Gazeta Liria

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka reaguar pas deklaratës së sotme të Presidenti Ilir Meta. Ai e cilëson Metën si pengmarrës të zyrës së presidentit. Me një status në Twitter, Rama shkruan se Gjykata...

INTERVISTA/ Debati për Gent Cakajn, Muç Nano: Rama e zgjodhi vetë Metën, tani le të vuajë në heshtje

para 5 muajve - Gazeta Tema

Presidenti Ilir Meta me mosdekretimin e ministrit për Europën dhe Punët e Jashtme Genti Cakaj, të propozuar nga kryeministri Rama, ka rikthyer edhe një herë përplasjen Rama-Meta. Ajo që po ndodh është...

Meta i përgjigjet Ramës: Ministria e Jashtme nuk është autoshkollë

para 5 muajve - Gazeta Shqip

Vijon debati në distancë mes Kryeministrit dhe presidentit Meta lidhur me refuzimin e dekretimit të Gent Cakajt në postin e Ministrit për Evropën dhe Punët e Jashtme. Nëpërmjet një  postimi në Facebook,...

Rasti “Cakaj”, Presidenti kërkon hetim parlamentar për DSIK

para 5 muajve - Shekulli

Opozita mbështet kërkesën e Presidentit Meta. Replika mes dy krerëve të shtetit. Meta: S’ka fuqi që më shantazhon! Rama: Do i ketë vjedhur kodin ‘Doktoresha e Shkencave’ Lindita Bushgjokaj Presidenti i...

Kërkohet hetim për verifikimin e Çertifikatës të sigurisë për Gent Cakaj

para 5 muajve - Gazeta Telegraf

Presidenti Meta kërkon ngritjen e Komisionit Hetimor Parlamentar për hetimin e veprimtarisë së Drejtorisë së Sigurimit të Informacionit të Klasifikuar (DSIK) Procesi i verifikimit të sigurisë për Gent...

Rama merr një vendimin për rastin e Gent Cakajt

para 5 muajve - Insajderi

Rama merr një vendim se si do të veprojë në rastin e Gent Cakaj, pas mos dekretimit nga presidenti Ilir Meta. Kryeministri Edi Rama përmes një mesazhi në Twitter thotë se nuk do të vazhdojë debatin me...

Presidenti Ilir Meta kërkon e Komisionit Hetimor Parlamentar për hetimin e veprimtarisë së Drejtorisë së Sigurimit të Informacionit të Klasifikuar (DSIK)

para 5 muajve - Gazeta Telegraf

Procesi i verifikimit të sigurisë për Gent Cakaj nuk garanton besueshmërinë e duhur të Certifikatave të Sigurisë Jakup B. GJOÇA Presidenti Meta kërkon ngritjen e Komisionit Hetimor parlamentar për hetimin...

Meta ka edhe një porosi për Ramën: MPJ nuk mund të kthehet në autoshkollë

para 5 muajve - Telegrafi

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta ka vazhduar të komentojë mosdekretimin e Gent Cakajt nga Kosova në postin e Ministrit të Jashtëm të Shqipërisë, pas emërimit të kryeministrit Edi Rama. Meta, përmes një...

Analisti nga Amerika: Deklarata e VV-së kundër Cakajt, sulm i rrezikshëm kundër demokracisë

para 5 muajve - Gazeta Liria

Aktivisti i njohur i diasporës shqiptare që jeton në SHBA, Bleron Baraliu ka reaguar ndaj deklaratës së Lëvizjes Vetëvendosjes, në të cilën përkrahej vendimi i presidentit famëkeq shqiptar, Ilir Meta,...

Rama për Metën: Nuk merrem me pengmarrësin, do pres Gjykatën Kushtetuese

para 5 muajve - Gazeta Monitor

Kryeministri Edi Rama përmes një mesazhi në Twitter thotë se nuk do të vazhdojë debatin me Ilir Metën për çështjen e ministrit të Jashtëm. Rama duket se tashmë nuk do të propozojë një emer të ri për ministër,...

Rama merr vendimin për rastin e Gent Cakajt

para 5 muajve - Ekonomia Online

Më në fund Rama merr një vendim se si do të veprojë në rastin e Gent Cakajt. Kryeministri Edi Rama përmes një mesazhi në Twitter thotë se nuk do të vazhdojë debatin me Ilir Metën për çështjen e ministrit...

Kryeministri Rama tregon arsyet se pse nuk e shkarkon presidentin Meta

para 5 muajve - TV21

Shefi i qeverisë Edi Rama i ftuar në “Zonë e Lirë” ka komentuar situatën e krijuar mes Kryeministrisë dhe Presidencës, pas mosdekretimit të Gent Cajkës nga kreu i shtetit, Ilir Meta. I pyetur se pse nuk...

Analisti nga Amerika: Deklarata e VV-së kundër Cakajt, sulm i rrezikshëm kundër demokracisë

para 5 muajve - Klan Kosova

Aktivisti i njohur i diasporës shqiptare që jeton në SHBA, Bleron Baraliu ka reaguar ndaj deklaratës së Lëvizjes Vetëvendosjes, në të cilën përkrahej vendimi i presidentit famëkeq shqiptar, Ilir Meta,...

Meta: MEPJ nuk mund të kthehet në “autoshkollë”

para 5 muajve - Top Channel

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka vijuar edhe këtë fundjavë të komentojë në rrjetin social Facebook, çështjen e refuzimit për të dekretuar kandidatin për ministër për Europën dhe Punët e Jashtme, Genti...

Ilir Meta për Cakajn: Ministria e Jashtme s’është autoshkollë për ndryshimin e kufijve në Ballkan

para 5 muajve - Gazeta Express

Ilir Meta, President i Shqipërisë, ka shkuar edhe më tej në kundërshtimin që i ka bërë Gent Cakajt për Ministër të Punëve të Jashtme. Ka thënë se Ministria me e rëndësishme në Shqipëri nuk mund të kthehet...

Meta godet Ramën: Ministria e Jashtme s’mund të kthehet në autoshkollë

para 5 muajve - OraInfo

Kreu i shtetit shqiptar Ilir Meta ka thënë se Ministria e Jashtme s’mund të kthehet në autoshkollë ku ustai kërkon të mësojë “gjeniun” si të ndryshojë kufijtë. Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka vazhduar...

Rama: Meta, ky pengmarrës i Kushtetues si çizme rezervë

para 5 muajve - Te Sheshi

Në një reagim të tij ndaj një mesazhi të presidentit Meta paraditen e kësaj të shtunë, ku kreu i shtetit kaloi dhe në shpotitje ndaj Ramës e Cakajt, shefi i qeverisë ka reaguar edhe ai. Me një status ku...

Analisti nga ShBA: Deklarata e VV-së kundër Cakajt, sulm i rrezikshëm kundër demokracisë

para 5 muajve - Klan Kosova

Aktivisti i njohur i diasporës shqiptare që jeton në ShBA, Bleron Baraliu ka reaguar ndaj deklaratës së Lëvizjes Vetëvendosjes, në të cilën përkrahej vendimi i presidentit famëkeq shqiptar, Ilir Meta,...

Kryeministri Rama tregon arsyet se pse nuk e shkarkon presidentin Meta

para 5 muajve - InfoMagazin

Shefi i qeverisë Edi Rama i ftuar në “Zonë e Lirë” ka komentuar situatën e krijuar mes Kryeministrisë dhe Presidencës, pas mosdekretimit të Gent Cajkës nga kreu i shtetit, Ilir Meta. I pyetur se pse nuk...

Meta: Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme nuk është autoshkollë

para 5 muajve - RTV 21

Shqipëria do ketë një lidership të besueshëm edhe në kryesimin e OSBE-së Vijon debati në distancë mes kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama dhe presidentit Ilir Meta lidhur me refuzimin e dekretimit të...

“Ministria e Jashtme s’mund të kthehet në autoshkollë ku ustai kërkon të mësojë “gjeniun” si të ndryshojë kufijtë”

para 5 muajve - GazetaBlic

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka vazhduar debatin rreth mosdekretimit të kosovarit Gent Cakajt si ministër të Jashtëm të Shqipërisë, që ia kërkoi kryeministri Edi Rama. “Sot, në momente të rëndësishme...

Meta nuk ndalet: Usta Rama kërkon të mësojë gjeniun Cakaj për kufijtë

para 5 muajve - Opinion

Presidenti i vendit Ilir Meta duket se nuk do të ndalet në betejën tashmë të hapur me Kryeministrin Rama në lidhje me ccështjen e ministrit të Jashtëm. Në një status në facebook ai me ironi thotë se Ustai...

Meta: Ministria e Jashtme s’mund të kthehet në autoshkollë ku ustai kërkon të mësojë “gjeniun” si të ndryshojë kufijtë

para 5 muajve - Lajmi.net

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka vazhduar debatin rreth mosdekretimit të kosovarit Gent Cakajt si ministër të Jashtëm të Shqipërisë, që ia kërkoi kryeministri Edi Rama. “Sot, në momente të rëndësishme...

Meta, akuza Ramës: Ministria e Jashtme nuk është autoshkollë

para 5 muajve - Sovrani

Presidenti Meta ka vijuar këtë të shtunë replikat me kryeministrin Rama, në lidhje me çështjen e emërimit të ministrit të Jashtëm. Meta ka zgjedhur sërish rrjetin social Facebook për të dhënë mesazhin...

Meta: Ministria e Jashtme nuk mund të kthehet në autoshkollë siç do Ustai

para 5 muajve - Vizion Plus

Presidenti Meta ka vijuar replikat ne distancë me kryeministrin Rama në lidhje refuzimin e dekretimit të Gent Cakajt në krye te diplomacisë shqiptare dhe faktin nëse ai ka shkelur ligjin sa I takon pajisjes...

Meta: Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme e Shqipërisë nuk mund të kthehet në auto shkollë

para 5 muajve - Kallxo

Presidenti i Shqipërisë pasi nuk e dekretoi të nominuarin për ministër të Punëve të Jashtme nga Kryeministri Edi Rama, Gent Cakaj, në një postim në rrjetin social ka shkruar se “Ministria për Evropën dhe...

Rama nuk i përgjigjet Metës por paralajmëron: Do ta clirojmë Kushtetutën nga ky President

para 5 muajve - LajmiFundit

Kryeministri Edi Rama ka refuzuar ti pergjigjet deklarates se sotme te Presidentit Ilir Meta. Rama e ka cilesuar kreun e shtetit si pengmarres te kushtetues ndersa ka paralajmeruar se kjo situate do te...

Meta i fryn "zjarrit": Ministria e Jashtme nuk mund të kthehet në autoshkollë

para 5 muajve - Albeu

Përplasja në distancë e Ramës dhe Metës është kthyer aktualisht në kyetemë për politikën shqiptare. I ftuar në Zonë e Lirë, Kyeministri sulmoi disa herë Presidentin e vendit për shkak të mos dekretimit...

Meta: Ministria e Jashtme s’mund të kthehet në autoshkollë ku ustai kërkon të mësojë “gjeniun” si të ndryshojë kufijtë

para 5 muajve - Koha.net

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka vazhduar debatin rreth mosdekretimit të kosovarit Gent Cakajt si ministër të Jashtëm të Shqipërisë, që ia kërkoi kryeministri Edi Rama. “Sot, në momente të rëndësishme...

Meta i përgjigjet Ramës: Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme nuk është autoshkollë

para 5 muajve - RTV 21

Shqipëria do ketë një lidership të besueshëm edhe në kryesimin e OSBE-së Vijon debati në distancë mes kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama dhe presidentit Ilir Meta lidhur me refuzimin e dekretimit të...

Ilir Meta sulmon Ramën: Ustai i madh kërkon të mësojë “gjeniun” si të ndryshojë kufijtë, Ministria e Jashtme s’mund të jetë autoshkollë. Për mua Shqipëria e para

para 5 muajve - Gazeta Tema

Ilir Meta ka sulmuar sërish kryeministrin Edi Rama. Duke reaguar në lidhje me çështjen e ministrit të Jashtëm, presidenti shkruan në Facebook se ‘ministria nuk mund të jetë një autoshkollë ku ustai mëson...

Rama e bëri për “një lekë” tek Çani, Meta i përgjigjet ashpër që në mëngjes: Ustai i madh kërkon të mësojë gjeniun

para 5 muajve - Sot News

Kur e gjithë vëmendja është përqendruar tek debati që prodhoi mosdekretimi i Gent Cakajt si ministër i Jashtëm, presidenti Ilir Meta ka reaguar sërish. Përmes një postimi në ‘Facebook’ Meta sugjeron që...

DW: Rama e largoi Bushatin, sepse ai dhe Presidenti janë në të njëjtën linjë me qëndrimin zyrtar të Gjermanisë

para 5 muajve - Gazeta Telegraf

Mosdekretimi i Gent Cakajt si ministër i Jashtëm nga presidenti Ilir Meta nxjerr në pah krizën mes institucionit të Presidencës dhe Kryeministrisë në Shqipëri. Një krizë e shpallur publike mes institucionit...

DW: Rama e largoi Bushatin, sepse ai dhe Presidenti janë në të njëjtën linjë me qëndrimin zyrtar të Gjermanisë

para 5 muajve - Gazeta Telegraf

Mosdekretimi i Gent Cakajt si ministër i Jashtëm nga presidenti Ilir Meta nxjerr në pah krizën mes institucionit të Presidencës dhe Kryeministrisë në Shqipëri. Një krizë e shpallur publike mes institucionit...

Sërish pë Cakajn, Meta: Ustai i madh, do të mësojë gjeniun si ndryshohen kufijtë

para 5 muajve - Gazeta Express

Tjeter reagim ka ardhur nga presidenti Ilir Meta ne lidhje me propozimin e kryeministrit Rama per Gent Cakajn nga Kosova, ne krye te Ministrise se Jashtme. Meta e ka refuzuar dekretimin e tij me nje sere...

Meta: Ministria e Jashtme nuk mund të kthehet në autoshkollë

para 5 muajve - Gazeta Monitor

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka reaguar sërish për mosdekretimin e Gent Cakaj në postin e ministrit të Jashtëm. Përmes një postimi në llogarinë e vet në “Facebook”, ka shkruar se në momente të rëndësishme...

Reagon sërish Ilir Meta: Ministria e Jashtme s’mund të kthehet në autoshkollë

para 5 muajve - Infokusi

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta ka vazhduar të komentojë mosdekretimin e Gent Cakajt nga Kosova në postin e Ministrit të Jashtëm të Shqipërisë, pas emërimit të kryeministrit Edi Rama. “Sot, në momente...

Harron që është President/ Ilir Meta i tregon Kryeministrit kë duhet të vendos Ministër

para 5 muajve - Lexo

Vijoinë reagimet mes Presidencës dhe Kryeministrit pas kthimit të dekretit nga Ilir Meta për emërimin e Gent Cakajt ministër të Jashtëm por duket se Presidenti e ka humbur fillin dhe ka dalë jashtë “shinave”...

Meta nuk i ndahet Ramës: Ministria e Jashtme s`mund të kthehet në Autoshkollë

para 5 muajve - LajmiFundit

Nderkohe qe e gjithë vëmendja është përqendruar tek debati që prodhoi mosdekretimi i Gent Cakajt si ministër i Jashtëm, presidenti Ilir Meta ka reaguar sërish. Përmes një postimi në ‘Facebook’ Meta sugjeron...

Debati për Gent Cakajn, presidenti Meta i përgjgijet kryeministrit: “Ministria e Jashtme nuk është autoshkollë”

para 5 muajve - Blitz

Debati politik që ka marrë vëmendjen e të gjithëve ditët e fundit është ai i mosdekretimit të Gent Cakajt si ministër i jashtëm nga ana e presidentit Meta. Ky debat është shoqëruar me polemika, sidomos...

DW: Shqipëria në krizë institucionale Presidencë-Kryeministri?

para 5 muajve - Gazeta Shqip

Mosdekretimi i Gent Cakajt si ministër i Jashtëm nga presidenti Ilir Meta nxjerr në pah krizën mes institucionit të Presidencës dhe Kryeministrisë në Shqipëri. Një krizë e shpallur publike mes institucioinit...

Nikoll Lesi: Konflikti president-kryeministër do ketë fund të tmerrshëm. Meta është skrapali, e ka luftën në gen, nuk ia përton luftës ai!

para 5 muajve - Gazeta Tema

Nikoll Lesi shkruan se konflikti Presidencë-Kryeministri do të ketë fund të tmerrshëm. Në një shkrim me pseudonimin Spiten Prulli, Lesi shkruan se këtë betejë do e fitojë Ilir Meta, meqë është një skrapali...

Dubël-standarti: Ilir Meta, “gëzuar” me një destruktiv e cenues paqeje e sigurie në rajon

para 5 muajve - Gazeta Tema

Në arsyetimin e dy dite më parë rreth refuzimit të emrit të Genti Cakajt për ministër të Jashtëm, presidenti Meta i qasej dhe çështjes së ndjeshme të korrigjimit të kufijve. E, duke qenë se dhe zhurma...

‘Cakaj’, Meta: S’do e lejoj të ndryshojë të gjithë kufijtë e Ballkanit!

para 5 muajve - Java News

Kreu i shtetit, Ilir Meta ka reaguar sërish sot për debatin në distancë me kryeministrin Edi Rama, për mos dekretimin e Gent Cakajt si ministër i Jashtëm. Sipas Metës, Ministria e Jashtme nuk mund të kthehet...

Sërish për Cakajn, Meta: Ustai i madh, do të mësojë gjeniun si ndryshohen kufijtë

para 5 muajve - Antpress

Tjeter reagim ka ardhur nga presidenti Ilir Meta ne lidhje me propozimin e kryeministrit Rama per Gent Cakajn nga Kosova, ne krye te Ministrise se Jashtme. Meta e ka refuzuar dekretimin e tij me nje sere...

Meta: Ministria e Jashtme s’mund të kthehet në autoshkollë

para 5 muajve - Gazeta e re

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta ka vazhduar të komentojë mosdekretimin e Gent Cakajt nga Kosova në postin e Ministrit të Jashtëm të Shqipërisë, pas emërimit të kryeministrit Edi Rama. “Sot, në momente...

Apel PS-së për të dalë kundër axhendës së ndarjes së kufijve

para 5 muajve - Respublica

Presidenti i vendit, Ilir Meta, ka shpërndarë sot paradite një tjetër status në rrjetin social Facebook, lidhur me situatën e krijuar me emrin e ri për Ministrinë e Jashtme. Sipas Metës, propozimi i Kryeministrit...

Presidenti Ilir Meta: Ministria për Europën dhe Punët e Jashtme e Shqipërisë nuk mund të kthehet në autoshkollë!

para 5 muajve - Gazeta Telegraf

Presidenti Meta ka reaguar mëngjesin e sotëm me anë të një postimi në faqen e tij zyrtare në Facebook ku flet mbi rolin e Ministrisë së Jashtme në vend. Kreu i Shtetit shprehet se Ministria për Europën...

Ilir Meta për Cakajn: Ministria e Jashtme s’është autoshkollë për ndryshimin e kufijve në Ballkan

para 5 muajve - Gazeta Observer

Ilir Meta, President i Shqipërisë, ka shkuar edhe më tej në kundërshtimin që i ka bërë Gent Cakajt për Ministër të Punëve të Jashtme. Ka thënë se Ministria me e rëndësishme në Shqipëri nuk mund të kthehet...

Meta: Ministria e Jashtme nuk mund të kthehet në autoshkollë

para 5 muajve - Illyria

Tiranë, 12 janar 2019 – Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka vazhduar polemikën në distancë me Kryeministrin Edi Rama lidhur me kandidaturën e Gent Cakajt për ministër të Jashtëm të Shqipërisë. Meta,...

Rama e pranon hapur: Metën nuk e shkarkoj dot, ja pse

para 5 muajve - LajmiFundit

Kreu i Qeverisë Edi Rama ka folur me tonë shumë të forta kundër Presidentit Meta dhe vendimit të tij për të mos dekretuar Gent Cakajn. Rama deklaroi se Presidenti Meta i bën të gjithë këto për shkak se...

Dubël-standarti/ Meta, “gëzuar” me një destruktiv e cënues paqeje e sigurie në Ballkan

para 5 muajve - Java News

Në arsyetimin e dy dite më parë rreth refuzimit të emrit të Genti Cakajt për ministër të Jashtëm, presidenti Meta i qasej dhe çështjes së ndjeshme të korrigjimit të kufijve. E, duke qenë se dhe zhurma...

Meta: MEPJ nuk mund të kthehet në “autoshkollë”

para 5 muajve - Arbresh

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka vijuar edhe këtë fundjavë të komentojë në rrjetin social Facebook, çështjen e refuzimit për të dekretuar kandidatin për ministër për Europën dhe Punët e Jashtme, Genti...

Meta, tjetër mesazh anti-Cakaj(Rama): Ministria e Jashtme nuk është autoshkollë!

para 5 muajve - Te Sheshi

Presidenti Meta ka vvendosur ta vijojë betejën e tij verbale me shefin e qeverisë, ku qartazi po dominon “bindja” mbi argumentat kushtetuese ndaj një përzgjedhjeve, në rastin konkret ndaj Genti Cakajt...

Presidenti Meta vazhdon debatin për mosdekretimin e Cakajt

para 5 muajve - Insajderi

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka vazhduar debatin rreth mosdekretimit të kosovarit Gent Cakajt si ministër të Jashtëm të Shqipërisë, që ia kërkoi kryeministri Edi Rama i cili gjalli debat të “Sot,...

Meta: Ministria e Jashtme s’mund të kthehet në autoshkollë

para 5 muajve - KosovaPress

“Sot, në momente të rëndësishme të sfidave tona rajonale, Ministria për Europën dhe Punët e Jashtme e Shqipërisë nuk mund të kthehet në autoshkollë ku ustai i madh kërkon të mësojë “gjeniun” si të ndryshojë...

Meta: MPJ s’mund të kthehet në autoshkollë ku ustai kërkon të mësojë “gjeniun” si të ndryshojë kufijtë

para 5 muajve - Ekonomia Online

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka vazhduar debatin rreth mosdekretimit të kosovarit Gent Cakajt si ministër të Jashtëm të Shqipërisë, që ia kërkoi kryeministri Edi Rama. “Sot, në momente të rëndësishme...

E FUNDIT/ Meta sulmon dhe zbulon planin e errët të Ramës: Do të ndryshojë kufijtë…

para 5 muajve - LajmiFundit

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta ka reaguar sërish sot në lidhje me ccështjen e ministrit të Jashtëm. Me një status në Facebook, Meta shkruan se ministria nuk mund të jetë një autoshkollë ku ustai kërkon...

Meta: Ministria e Jashtme nuk mund të kthehet në autoshkollë

para 5 muajve - Epoka e Re

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka reaguar sërish për mosdekretimin e Gent Cakaj në postin e ministrit të Jashtëm. Përmes një postimi në llogarinë e vet në “Facebook”, ka shkruar se në momente të rëndësishme...

Thellohen debatet, kreu i DSIK delegoi kompetencat ditën që Caka aplikoi për certifikatë sigurie, ja detajet e vendimit

para 5 muajve - Sot News

Certifikata e sigurisë për Gent Cakën ka ndezur debatet në vend. Presidentit Ilir Meta pretendon se verifikimet për zëvendësministrin janë bërë brenda 24 orëve dhe jashtë çdo lloj konteksti ligjor. Madje...

Era ruse nis të fryjë mbi Presidencë, Ilir Meta synon destabilizim rajonal me çështjen e Cakës, sfidon hapur amerikanët

para 5 muajve - Sot News

Presidenti Ilir Meta duket se po përdor rastin e Gent Cakës për të destabilizuar rajonin. Presidenti po mundohet të justifikojë veprimin e tij me argumentin se po mbron kufijtë në Ballkan, por realisht...

Ja pse Rama nuk e shkarkon Metën

para 5 muajve - PortaliOnline

Kreu i Qeverisë Edi Rama i ftuar në  “Zonë e Lirë” ka komentuar situatën e krijuar mes Kryeministrisë dhe Presidencës, pas mosdekretimit të Gent Cakajts nga kreu i shtetit, Ilir Meta. I pyetur nga Arian...

Kjo është deklarata e Gent Cakajt për kufijtë, që e demanton Ilir Metën

para 5 muajve - GazetaBlic

Kryeministri Edi Rama bëri akuza të forta ndaj Presidentit të Republikës, Ilir Meta në studion e emisionit “Zonë e lirë” të Arian Çanit. Rama tha se me vendimin për të mos dekretuar Gent Cakën si Ministër...

Kjo është deklarat e Gent Cakës për kufijtë, që e demanton Ilir Metën

para 5 muajve - GazetaBlic

Kryeministri Edi Rama bëri akuza të forta ndaj Presidentit të Republikës, Ilir Meta në studion e emisionit “Zonë e lirë” të Arian Çanit. Rama tha se me vendimin për të mos dekretuar Gent Cakën si Ministër...

“Cakaj”, reagime në Kosovë

para 5 muajve - Top Channel

Mosdekretimi i të propozuarit për ministër të Punëve të Jashtme në qeverinë “Rama”, Gent Cakaj, nga presidenti Ilir Meta, ka ngjallur reagime të shumta në Kosovë. Politikanët dhe analistët kanë shtruar...

“Zëri i Amerikës”: DSIK nuk u dha përgjigje pretendimeve të Presidentit për Gent Cakaj

para 5 muajve - Standard

Në Shqipëri presidenti Ilir Meta ju drejtua sot parlamentit me kërkesën për një hetim parlamentar lidhur me veprimtarinë e Drejtorisë së Sigurimit të Informacionit të Klasifikuar për procedurat e ndjekura...

Rama tregon arsyet se pse nuk e shkarkon Metën

para 5 muajve - Gazeta Shqip

Kreu i Qeverisë Edi Rama i ftuar në  “Zonë e Lirë” ka komentuar situatën e krijuar mes Kryeministrisë dhe Presidencës, pas mosdekretimit të Gent Cajkës nga kreu i shtetit, Ilir Meta. I pyetur nga Arian...

“Komunikata e VV-së ishte e poshtër”

para 5 muajve - GazetaBlic

Analisti i njohur, Imer Mushkolaj e ka quajtur të poshtër komunikatën e fundit të Lëvizjes “Vetëvendosje” rreth mos dekretimit të Gent Cakajt dhe Besa Shahinit në qeverinë e Edi Ramës. Partia e Kurtit...

Pse nuk e shkarkon Presidentin Meta? Përgjigjet Rama

para 5 muajve - Albeu

Kreu i Qeverisë Edi Rama ka folur me tonë shumë të forta kundër Presidentit Meta dhe vendimit të tij për të mos dekretuar Gent Cakajn. Rama deklaroi se Presidenti Meta i bën të gjithë këto për shkak se...

Pse nuk e shkarkoni Ilir Metën? Rama jep përgjigjen e papritur, zbulon arsyen

para 5 muajve - Sot News

Mbrëmjen e sotme në 'Zonë e Lirë', kryeministri Rama shpërtheu në akuza kundër presidentit Meta. Nisur nga këto akuza drejtuesi i emisionit Arjan Çani e pyeti se pse nuk e shkarkon Ilir Metën. Çani: Pse...

Pse nuk e shkarkon Metën? Ja si përgjigjet Rama

para 5 muajve - Opinion

Kreu i Qeverisë Edi Rama i ftuar në  “Zonë e Lirë” ka komentuar situatën e krijuar mes Kryeministrisë dhe Presidencës, pas mosdekretimit të Gent Cajkës nga kreu i shtetit, Ilir Meta. I pyetur nga Arian...

“Çështja Cakaj”, Lolita zbulon një tjetër skandal të Ramës dhe DSIK

para 5 muajve - Koha Jone

Faqja satirike ‘Lolita’ ka publikuar një tjetër skandal që lidhet me dhënien e çertifikatës së sigurisë Genti Cakajt nga DSIK. Në postimin e fundit ‘Lolita shkruan’ se Rama shpalli të pavlefshme Çertifikatën...

Gent Cakaj/ Rama: Ilir Meta t’mos merret seriozisht në Facebook

para 5 muajve - Opinion

Kryeministri Edi Rama i ftuar të premten në Zonë e Lirë me Arian Çanin është ndalur tek mosdekretimi i Gent Cakës për ministër të Jashtëm nga presidenti Ilir Meta. Kryeministri Rama tha se nuk duhet të...

Deklarata e Cakajt që rrëzon teorinë e Ilir Metës dhe “patriotëve” në Prishtinë

para 5 muajve - Insajderi

Ai kujtoi se në 2016-n, Meta e ka marrë në pak orë certifikatën e sigurisë, sepse duhet të shkonte në aktivitet. Sipas tij, Meta ka futur një praktikë të panjohur më parë në historinë e Presidencës, që...

Pse nuk e shkarkon Metën? Ja si përgjigjet Rama

para 5 muajve - Lexo

Kreu i Qeverisë Edi Rama i ftuar në “Zonë e Lirë” ka komentuar situatën e krijuar mes Kryeministrisë dhe Presidencës, pas mosdekretimit të Gent Cajkës nga kreu i shtetit, Ilir Meta. I pyetur nga Arian...

Rama: Mos e merrni seriozisht reagimin e Metës në FB, e ka kodin doktorresha

para 5 muajve - Lexo

I ftuar në emisionin ‘Zone e Lirë’ me Arian Çanin, kryeministri Edi Rama ka folur sërish për refuzimin e dekretimit të Gent Cakajt në postin e ministrit të jashtëm nga presidenti Ilir Meta. Rama tha se...

Çështja “Cakaj”, Deputeti i VV: Kërcënim i UDB-së mbi presidentin e Shqipërisë

para 5 muajve - Shekulli

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje Librun Aliu shprehet se letra e Baton Haxhiut dërguar presidentit të Shqipërisë Ilir Meta pasdekretimit të Cakajt në krye të Ministrisë së Jashtme, është kërcënim i UDB-së....

“Cakaj”, reagime në Kosovë. Haradinaj: Nuk komentojmë vendimet e Metës

para 5 muajve - Top Channel

Mosdekretimi i të propozuarit për ministër të Punëve të Jashtme në qeverinë “Rama”, Gent Cakaj, nga presidenti Ilir Meta, ka ngjallur reagime të shumta në Kosovë. Politikanët dhe analistët kanë shtruar...

Çështja “Cakaj” shkakton reagime të mëdha në Kosovë

para 5 muajve - Lajmi.net

Mosdekretimi i të propozuarit për ministër të Punëve të Jashtme në qeverinë “Rama”, Gent Cakaj, nga presidenti Ilir Meta, ka ngjallur reagime të shumta në Kosovë. Politikanët dhe analistët kanë shtruar...

DW: Krizë institucionale Presidencë- Kryeministri?

para 5 muajve - Shekulli

Mosdekretimi i Gent Cakajt si ministër i Jashtëm nga presidenti Ilir Meta nxjerr në pah krizën mes institucionit të Presidencës dhe Kryeministrisë në Shqipëri. Një krizë e shpallur publike mes institucioinit...

A do të shkarkohet Ilir Meta? Përgjigjet Edi Rama

para 5 muajve - Gazeta Observer

Kreu i Qeverisë Edi Rama i ftuar në  “Zonë e Lirë” ka komentuar situatën e krijuar mes Kryeministrisë dhe Presidencës, pas mosdekretimit të Gent Cajkës nga kreu i shtetit, Ilir Meta. I pyetur nga Arian...

“Cakaj”, DW: Krizë institucionale Presidencë-Kryeministri?

para 5 muajve - Top Channel

Mosdekretimi i Gent Cakajt si ministër i Jashtëm nga presidenti Ilir Meta nxjerr në pah krizën mes institucionit të Presidencës dhe Kryeministrisë në Shqipëri. Një krizë e shpallur publike mes institucionit...

Radio shtetërore gjermane DW: Meta në të njëjtën linjë me Berlinin, kundër ndryshimit të kufijve

para 5 muajve - Koha Jone

Radio shtetërore gjermane “Deutsche Welle” ka analizuar konfliktin mes Presidencës dhe Kryeministrisë për mos dekretimin e Ministrit të Jashtëm. Në raportimin e saj, DW shton se konflikti ka për bazë qëndrimet...

“Zëri i Amerikës”: DSIK nuk u dha përgjigje pretendimeve të Presidentit për Cakaj

para 5 muajve - Koha Jone

Nga “Zëri i Amerikës” Në Shqipëri presidenti Ilir Meta ju drejtua sot parlamentit me kërkesën për një hetim parlamentar lidhur me veprimtarinë e Drejtorisë së Sigurimit të Informacionit të Klasifikuar...

“Cakaj”, DW: Krizë institucionale Presidencë-Kryeministri?

para 5 muajve - Opinion

Mosdekretimi i Gent Cakajt si ministër i Jashtëm nga presidenti Ilir Meta nxjerr në pah krizën mes institucionit të Presidencës dhe Kryeministrisë në Shqipëri. Një krizë e shpallur publike mes institucionit...

Ngjela flet për Cakajn: Rama e zgjodhi këtë spurdhjak se është pro ndryshimit të kufijve

para 5 muajve - LajmiFundit

I ftuar në rubrikën ‘Opinion’ në News24, avokati Spartak Ngjela komentoi vendimin e presidentit Ilir Meta për të mos dekretuar Gent Cakajn si ministër të jashtëm si dhe debatin e shkaktuar. Ngjela tha...

Edi Rama sulmon Ilir Metën përmes Gent Cakajt

para 5 muajve - Insajderi

Kryeministri Edi Rama i ftuar në emisionin “Zonë e Lirë” është ndalur sërish te mosdekretimi i Gent Cakajt në krye të ministrisë së Jashtme nga Presidenti, Ilir Meta. I pyetur nga Arian Çani,  se pse e...

“Zëri i Amerikës”: Ja pse Ilir Meta nuk e shkarkon Ditmir Bushatin

para 5 muajve - Gazeta Tema

Fakti që për 7 muaj me radhë, në postin zëvendësministrit të Jashtëm, zoti Gent Cakaj kishte shmangur sipas presidentit të Republikës, pajisjen me certifikatë sigurie, ishte një nga shkaqet zyrtare që...

Meta hidhet në sulm, Komisioni Hetimor për Gent Cakajn

para 5 muajve - Lajme.al

Presidenti i vendit Ilir Meta ka kërkuar ngritjen e një Komisioni Hetimor Parlamentar mbi veprimtarinë e DSIK në rastin e dhënies së certifikatës së sigurisë për Gent Cakajn. Letra e Metës i drejtohet...

Refuzimi i Cakajt si ministër i Jashtëm/ Reagon DW: Krizë institucionale Presidencë-Kryeministri?

para 5 muajve - Sot News

Mosdekretimi i Gent Cakajt si ministër i Jashtëm nga presidenti Ilir Meta nxjerr në pah krizën mes institucionit të Presidencës dhe Kryeministrisë në Shqipëri. Një krizë e shpallur publike mes institucionit...

Mediumi gjerman raporton për mosdekretimin e Cakajt: Reflekton krizën institucionale

para 5 muajve - Periskopi

Mosdekretimi i Gent Cakajt si ministër i Jashtëm nga presidenti Ilir Meta nxjerr në pah krizën mes institucionit të Presidencës dhe Kryeministrisë në Shqipëri. Një krizë e shpallur publike mes institucioinit...

Ilir Babaramo sulmon Baton Haxhiun: Si ky i pacipë dhe spiun i UDB-së, arriti të faktorizohet kaq shumë në Tiranë

para 5 muajve - Gazeta Tema

Ilir Babaramo shkruan se përplasjet e Ilir Metës me Edi Ramën janë normale. Anormale sipas tij, është ndërhyrja e Baton Haxhiut në debatin mes dy krerëve të shtetit shqiptar. Shkrimi i Haxhiut drejtuar...

Mushkolaj: Komunikata e VV-së ishte e poshtër

para 5 muajve - Periskopi

Analisti i njohur, Imer Mushkolaj e ka quajtur të poshtër komunikatën e fundit të Lëvizjes “Vetëvendosje” rreth mos dekretimit të Gent Cakajt dhe Besa Shahinit në qeverinë e Edi Ramës. Partia e Kurtit...

Meta: Rama më ka kërcënuar; Rama: Mos e merrni seriozisht Metën!

para 5 muajve - Top Channel

Një ditë pasi refuzoi propozimin e Gent Cakës për ministër të Jashtëm, Presidenti Ilir Meta ashpërsoi tonet e përplasjes institucionale me kryeministrin Edi Rama. Kreu i Shtetit deklaroi në mediat sociale...

Pse nuk e shkarkon Ilir Metën? Përgjigjet Rama

para 5 muajve - Gazeta Monitor

Kryeministri Edi Rama është në emisionin sarkastik Zonë e Lirë te moderatori Arian Çani. Ai ka kritikuar ashpër presidentin Meta duke thënë se po sillet si kryetar i LSI-së siç ishte dikur. Rama u pyet...

Pse nuk e shkarkon Metën? Ja si përgjigjet Edi Rama

para 5 muajve - LajmiFundit

Kreu i Qeverisë Edi Rama i ftuar në “Zonë e Lirë” ka komentuar situatën e krijuar mes Kryeministrisë dhe Presidencës, pas mosdekretimit të Gent Cajkës nga kreu i shtetit, Ilir Meta. I pyetur nga Arian...

Meta: Rama më ka kërcënuar; Rama: Mos e merrni seriozisht Metën

para 5 muajve - Lajmi.net

Kreu i Shtetit deklaroi në mediat sociale se është kërcënuar nga Edi Rama. Një ditë pasi refuzoi propozimin e Gent Cakës për ministër të Jashtëm, Presidenti Ilir Meta ashpërsoi tonet e përplasjes institucionale...

Rama e quan Metën kriminel shkaku i mosdekretimit të Cakajt

para 5 muajve - Periskopi

Kryeministri Edi Rama është në emisionin sarkastik Zonë e Lirë te moderatori Arian Çani, shkruan Periskopi. Ai ka kritikuar ashpër presidentin Meta duke thënë ndër tjerash se ka shkelur rendin kushtetues....

Shqipëri: Krizë institucionale presidencë - kryemninistri?

para 5 muajve - DW

Mosdekretimi i Gent Cakajt si ministër i Jashtëm nga presidenti Ilir Meta nxjerr në pah krizën mes institucionit të Presidencës dhe Kryeministrisë në Shqipëri. Një krizë e shpallur publike mes institucioinit...

Kikia: Cakaj, emërim i sponsorizuar për ministër, s’kishte arsye për lëvizjen e Bushatit

para 5 muajve - Koha Jone

Mosdekretimi i Gent Cakajt si ministër i Jashtëm ka përplasur Kryeministrin dhe Presidentin i vendit. I ftuar në ABC News, gazetari Mentor Kikia, tha se Genti Cakaj është emër i sponsorizuar. Sipas tij,...

Pse nuk e shkarkon Ilir Metën? Përgjigjet Rama

para 5 muajve - Periskopi

Kryeministri Edi Rama është në emisionin sarkastik Zonë e Lirë te moderatori Arian Çani, shkruan Periskopi. Ai ka kritikuar ashpër presidentin Meta duke thënë se po sillet si kryetar i LSI-së siç ishte...

Media gjermane: Në Shqipëri ka plasur kriza mes Edi Ramës dhe Ilir Metës

para 5 muajve - LajmiFundit

Mosdekretimi i Gent Cakajt si ministër i Jashtëm nga presidenti Ilir Meta nxjerr në pah krizën mes institucionit të Presidencës dhe Kryeministrisë në Shqipëri. Një krizë e shpallur publike mes institucionit...

Ish-kreu i SHIU: Pajisja me çertifikatë sigurie brenda 24 orëve e Cakës një skandal, DSIK të hetohet

para 5 muajve - Koha Jone

I ftuar në studion e lajmeve të Syri.net, ish shefi i Shërbimit Informativ Ushtarak, Ylli Zyla, ka komentuar veprimin e DSIK-së për pajisjen brenda 24 orëve të Genti Cakës me pasaportë Sigurie. Sipas tij...

Meta kërkon hetim parlamentar për DSIK, për certifikatën e Cakajt

para 5 muajve - Illyria

Tiranë, 11 janar 2019 – Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, kërkon hetim parlamentar për vendimin e Drejtorisë së Sigurimit të Informacionit të Klasifikuar (DSIK) që të pajisë brenda 24 orësh me certificate...

Çështja “Cakaj” shkakton reagime të mëdha në Kosovë

para 5 muajve - Gazeta Monitor

Mosdekretimi i të propozuarit për ministër të Punëve të Jashtme në qeverinë “Rama”, Gent Cakaj, nga presidenti Ilir Meta, ka ngjallur reagime të shumta në Kosovë. Politikanët dhe analistët kanë shtruar...

PD-LSI kërkojnë Komision Hetimor për DSIK

para 5 muajve - Klan Kosova

Partia Demokratike dhe Lëvizja Socialiste për Integrim kanë mbështetur Presidentin Ilir Meta për ngritjen e një Komisioni Hetimor për veprimtarin e DSIK, në rastin e pajisjes me çertifikatë sigurie të...

PD-LSI, kërkesë Kuvendit: Komision Hetimor për rastin “Cakaj”

para 5 muajve - Top Channel

Partia Demokratike dhe Lëvizja Socialiste për Integrim kanë dorëzuar në Kuvend një kërkesë për ngritjen e një komisioni hetimor që do të verifikojë nëse DSIK e ka zbatuar ligjin për pajisjen e zëvendësministrit...

Meta kërkon hetim për DSIK

para 5 muajve - Zëri i Amerikës

Në Shqipëri presidenti Ilir Meta ju drejtua sot parlamentit me kërkesën për një hetim parlamentar lidhur me veprimtarinë e Drejtorisë së Sigurimit të Informacionit të Klasifikuar për procedurat e ndjekura...

Certifikata e Cakaj/ Opozita-kuvendit: Hetim ndaj DSKI dhe Ramës

para 5 muajve - Vizion Plus

Opozita ka dorëzuar këtë të premte në Kuvend një kërkesë për ngritjen e një komisioni hetimor që do të verifikojë nëse DSIK e ka zbatuar ligjin për pajisjen e zëvendësministrit të Jashtëm Gent Cakaj me...

Certifikata e sigurisë për Gent Cakajn ishte në përputhje me ligjin

para 5 muajve - GazetaBlic

Presidenti Ilir Meta rrëzoi dekretimin e Gent Cakajt si Ministër i Jashtëm dhe njëra prej arsyeve që Meta i i ka referuar  me shkrim kryeministrit Edi Rama për mos dekretimin e ministrit të ri është dhe...

Opozita-Kuvendit: Të ngrihet komision hetimor për rastin Cakaj

para 5 muajve - Albeu

LSI dhe PD janë bashkuar dhe i kanë dërguar një kërkesë Kuvendit për ngritjen e një Komisioni Hetimor për çështjen " Cakaj ". Kërkesa në fjalë bëhet për rastin e shkeljes së ligjit nga DSIK. Në dokumentin...

Çështja Cakaj/ Opozita kërkesë Ruçit: Të ngrihet komision hetimor (Dokumenti)

para 5 muajve - Sot News

Opozita ka dorëzuar në Kuvend kërkesën për ngritjen e një komisioni hetimor që do të verifikojë nëse DSIK e ka zbatuar ligjin për pajisjen e zëvendësministrit të Jashtëm Gent Cakaj me certifikatë sigurie...

Çështja “Cakaj” shkakton reagime të mëdha në Kosovë

para 5 muajve - Arbresh

Mosdekretimi i të propozuarit për ministër të Punëve të Jashtme në qeverinë “Rama”, Gent Cakaj, nga presidenti Ilir Meta, ka ngjallur reagime të shumta në Kosovë. Politikanët dhe analistët kanë shtruar...

PD, kërkesë Gramoz Ruçit për hetimin e Ramës për rastin “Cakaj”, pas thirrjes së Metës

para 5 muajve - Gazeta Tema

Partia Demokratike ka dorëzuar në Kuvend kërkesën për ngritjen e një komisioni hetimor për të verifikuar nëse DSIK e ka zbatuar ligjin për pajisjen e zëvendësministrit të Jashtëm Gent Cakaj me certifikatë...

PD-LSI, kërkesë Kuvendit: Komision Hetimor për rastin “Cakaj”

para 5 muajve - Lajmi.net

Partia Demokratike dhe Lëvizja Socialiste me kërkesë për rastin “Cakaj”. Partia Demokratike dhe Lëvizja Socialiste për Integrim kanë dorëzuar në Kuvend një kërkesë për ngritjen e një komisioni hetimor...

Rasti ‘’Gent Cakaj’’ në mediat gjermane!

para 5 muajve - Bota Press

Mosdekretimi i Gent Cakajt si ministër i Jashtëm nga presidenti Ilir Meta nxjerr në pah krizën mes institucionit të Presidencës dhe Kryeministrisë në Shqipëri. Një krizë e shpallur publike mes institucioinit...

Opozita, kërkesë Ruçit: Komision hetimor për rastin Cakaj

para 5 muajve - Gazeta Shqip

Opozita dorëzoi në Kuvend kërkesën për ngritjen e një komisioni hetimor për të verifikuar nëse DSIK e ka zbatuar ligjin për pajisjen e zëvendësministrit të Jashtëm Gent Cakaj me certifikatë sigurie dhe...

Opozita kërkesë Kuvendit: Komision Hetimor për rastin Cakaj

para 5 muajve - Opinion

Opozita ka dorëzuar në Kuvend një kërkesë për ngritjen e një komisioni hetimor që do të verifikojë nëse DISK e ka zbatuar ligjin për pajisjen e zëvendësministrit të Jashtëm, Genti Cakaj me certifikatë...

Certifikata e sigurisë për Gent Cakajn ishte në përputhje me ligjin

para 5 muajve - Klan Kosova

Presidenti Ilir Meta rrëzoi dekretimin e Gent Cakajt si Ministër i Jashtëm dhe njëra prej arsyeve që Meta i i ka referuar  me shkrim kryeministrit Edi Rama për mos dekretimin e ministrit të ri është dhe...

Media gjermane raporton për mos dekretimin e ministrit kosovar, përmendin krizën mes Metës dhe Ramës!

para 5 muajve - Gazeta Observer

Mosdekretimi i Gent Cakajt si ministër i Jashtëm nga presidenti Ilir Meta nxjerr në pah krizën mes institucionit të Presidencës dhe Kryeministrisë në Shqipëri. Një krizë e shpallur publike mes institucioinit...

DW: Meta në të njëjtën linjë me Gjermaninë, kundër ndryshimit të kufijve

para 5 muajve - LajmiFundit

Mosdekretimi i Gent Cakajt si ministër i Jashtëm nga presidenti Ilir Meta nxjerr në pah krizën mes institucionit të Presidencës dhe Kryeministrisë në Shqipëri. Një krizë e shpallur publike mes institucioinit...

Presidenti Meta dhe ministri Bushati në të njëjtën linjë me Gjermaninë, kundër ndryshimit të kufijve

para 5 muajve - Gazeta Telegraf

Një krizë e shpallur publike mes institucioinit të Presidencës dhe Kryemnistrisë rrezikon të thellohet. Shkaku që del në sipërfaqe është refuzimi i presidentit Ilir Meta për të dekretuar ministër të Jashtëm...

Komisioni Hetimor për Gent Cakajn, opozita: Drejtues të jemi ne, do hetojmë edhe rolin e Ramës

para 5 muajve - Gazeta Express

Opozita dorëzoi në Kuvend kërkesën për ngritjen e një komisioni hetimor që do të verifikojë nëse DSIK e ka zbatuar ligjin për pajisjen e zëvendësministrit të jashtëm Gent Cakaj me certifikatë sigurie....

DUBËL-STANDARTI/ Meta, “gëzuar” me një destruktiv e cenues paqeje e sigurie në rajon

para 5 muajve - Te Sheshi

Në arsyetimin e një dite më parë rreth refuzimit të emrit të Genti Cakajt për ministër të Jashtëm, presidenti Meta i qasej dhe çështjes së ndjeshme të korrigjimit të kufijve. E, duke qenë se dhe zhurma...

“Tradhtar”, “kriminel”, “spiun i UDB-së”, deputeti i VV kritikon ashpër Ramën, Thaçin dhe Baton Haxhiun

para 5 muajve - Shekulli

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje Sami Kurteshi ka shkruar një status të fortë, me fjalë drejtuar kundër Ramës, Thaçit dhe Baton Haxhiut. Ai shkruan se me siguri ministrat nga Kosova, Ramës ia propozon...

DSIK i përgjigjet Metës: Certifikata e sigurisë së Cakajt, sipas ligjit

para 5 muajve - Koha.mk

Presidenti Ilir Meta i kërkoi sot kryeparlamentarit Gramoz Ruçi ngritjen e një Komisionit Parlamentar Hetimor, pasi Kreu i Shtetit ka dyshime të forta për mënyrën si u krye pajisja me çertifikatë sigurie...

PD nis mbledhjen e firmave për ngritjen e komisionit hetimor për DSIK-në

para 5 muajve - Top Channel

Partia Demokratike ka nisur mbledhjen e firmave për ngritjen e komisionit hetimor parlamentar për DSIK-në. Sot, kreu i PD-së, Lulzim Basha tha se DSIK-ja ka përgjegjësi për dhunimin e ligjit për informacionin...

PD-LSI, me kërkesë të Metës, mbledhin firmat për komision hetimor për DSIK-në

para 5 muajve - Java News

Opozita, me kerkese te Presidentit Ilir Meta, dorëzoi në Kuvend nismen për ngritjen e një komisioni hetimor për të verifikuar nëse DSIK e ka zbatuar ligjin për pajisjen e zëvendësministrit të Jashtëm Gent...

Ngritja e komisionit hetimor për DSIK-në, PD nis mbledhjen e firmave

para 5 muajve - Koha Jone

Partia Demokratike ka nisur mbledhjen e firmave për ngritjen e komisionit hetimor parlamentar për DSIK-në. Sot kreu i PD-së, Lulzim Basha tha se DSIK-ja ka përgjegjësi për dhunimin e ligjit për informacionin...

Vazhdojnë akuzat në mes Edi Ramës dhe Ilir Metës

para 5 muajve - Arbresh

Kreu i Shtetit deklaroi në mediat sociale se është kërcënuar nga Edi Rama. Një ditë pasi refuzoi propozimin e Gent Cakës për ministër të Jashtëm, Presidenti Ilir Meta ashpërsoi tonet e përplasjes institucionale...

Hetim për Cakajn, DSIK i përgjigjet Metës: Certifikata e sigurisë sipas ligjit!

para 5 muajve - Gazeta Shqip

Presidenti Ilir Meta i kërkoi sot kryeparlamentarit Gramoz Ruçi ngritjen e një Komisionit Parlamentar Hetimor, pasi Kreu i Shtetit ka dyshime të forta për mënyrën si u krye pajisja me çertifikatë sigurie...

Refuzimi i Cakajt, Haradinaj: Metën e kam mik, por nuk përzihem

para 5 muajve - TV21

Ramush Haradinaj,kryeministri i Kosovës nuk është deklaruar rreth “rastit Cakaj” në Shqipëri. “Nuk kam të drejt të përzihem në nominimet e Qeverisë të Shqipërisë ka thënë Haradinaj lidhur me mos dekretimin...

Ish-kreu i SHIU: Pajisja me certifikatë sigurie brenda 24 orëve e Genti Cakës një skandal

para 5 muajve - Gazeta Telegraf

Ish shefi i Shërbimit Informativ Ushtarak, Ylli Zyla, ka komentuar veprimin e DSIK-së për pajisjen brenda 24 orëve të Genti Cakës me pasaportë Sigurie. Sipas tij ky veprim është skandaloz. Ndërkohë Zyla...

A do ta ulë hundën Rama apo do drejtojë me Cakën zv/ministër?

para 5 muajve - Opinion

Tashmë që Meta nuk e dekretoi ministrin e Jashtëm të propozuar nga Kryeministri, z.Gent Cakaj, mbete për tu parë plani B i kryeministrit. Dy janë alternativat: Dorëheqja e z. Bushati dhe drejtimi i ministrisë...

DSIK i përgjigjet Metës: Certifikata e sigurisë së Cakajt, sipas ligjit

para 5 muajve - Lajmi.net

Presidenti Ilir Meta i kërkoi sot kryeparlamentarit Gramoz Ruçi ngritjen e një Komisionit Parlamentar Hetimor, pasi Kreu i Shtetit ka dyshime të forta për mënyrën si u krye pajisja me çertifikatë sigurie...

DSIK i përgjigjet Metës: Certifikata e sigurisë së Cakajt, sipas ligjit

para 5 muajve - Top Channel

Presidenti Ilir Meta i kërkoi sot kryeparlamentarit Gramoz Ruçi ngritjen e një Komisionit Parlamentar Hetimor, pasi Kreu i Shtetit ka dyshime të forta për mënyrën si u krye pajisja me çertifikatë sigurie...

Avokati i njohur zbulon pse nuk u dekretua njeriu i Baton Haxhiut, ja çfarë paralajmërimi Trump i dha Vuçiqit

para 5 muajve - Arbresh

Avokati i njohur nga Shqipëria, Spartak Ngjela, i ftuar në njërën nga emisionet në Shqipëri, ka folur lidhur me refuzimin e Presidentit, Ilir Meta për ta dekretuar në postin e Ministrit të Jashtëm. Gent...

PD, me kërkesë të Metës, nis mbledhjen e firmave për komision hetimor për DSIK-në

para 5 muajve - Java News

Partia Demokratike, me kerkese te Presidentit Meta, ka nisur mbledhjen e firmave për ngritjen e komisionit hetimor parlamentar për DSIK-në. Sot, kreu i PD-së, Lulzim Basha tha se DSIK-ja ka përgjegjësi...

DSIK i përgjigjet kërkesës së Metës për ngritjen e Komisionit Hetimor për Gent Cakajn

para 5 muajve - Albeu

Pak pasi kreu i shtetit Ilir Meta iu drejtua me një letër kryeparlamentarit Gramoz Ruci, ku kërkonte ngritjen e një Komisioni Hetimor për punën e Drejtorisë së Sigurimit të Informacionit të Klasifikuar...

Meta kërkon hetim për Cakajn, reagon DSIK: U pajis me certifikatë sigurie

para 5 muajve - Shekulli

Drejtoria e Sigurimit të Informacionit të Klasifikuar, DSIK thotë se Gent Cakaj është pajisur me çertifikatë sigurie në përputhje të plotë me kërkesat e legjislacionit në fuqi. Reagimi i DSIK vjen pasi...

DSIK hedh poshtë akuzat për Cakajn: Ne kemi zbatuar ligjin, bashkëpunuam me Kosovën

para 5 muajve - Gazeta Express

Drejtoria e Sigurimit të Informacionit të Klasifikuar (DSIK) ka reaguar këtë të premte fill pas kërkesës së Presidentit Meta për ngritjen e një komisioni parlamentar hetimor për të verifikuar punën e këtij...

Meta kërkoi hetim për rastin Cakajn, reagon DSIK: Veprimet në përputhje me ligjin

para 5 muajve - Gazeta Tema

Drejtoria e Sigurimit të Informacionit të Klasifikuar kareaguar pasi kreu i shtetit Ilir Meta iu drejtua me një letër kryeparlamentarit Gramoz Ruci dhe krerëve të grupeve parlamentare, në të cilën kërkonte...

PD-LSI kërkojnë Komision Hetimor për DSIK

para 5 muajve - Ekonomia Online

Partia Demokratike dhe Lëvizja Socialiste për Integrim kanë mbështetur Presidentin Ilir Meta për ngritjen e një Komisioni Hetimor për veprimtarin e DSIK, në rastin e pajisjes me çertifikatë sigurie të...

DSIK e pranon: Ligji parashikon verifikim për 45 deri 120 ditë, ne e kontrolluam Cakajn për 24 orë

para 5 muajve - Koha Jone

Drejtoria e Sigurimit të Informacionit të Klasifikuar ka reaguar lidhur me certifikatën e sigurisë të ministrit të propozuar të Jashtëm Gent Cakaj. Sipas DSIK, pajisja e tij me certefikatë është në përputhje...

Refuzimi i Gent Cakajt, flet Haradinaj: Metën e kam mik, por nuk përzihem

para 5 muajve - Shekulli

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj sot nuk është deklaruar rreth “rastit Cakaj” në Shqipëri, raporton KTV . “Nuk kam të drejt të përzihem në nominimet e Qeverisë të Shqipërisë ka thënë Haradinaj lidhur...

Certifikata e sigurisë së Cakajt, DSIK: Verifikuam! Është i parrezikshëm

para 5 muajve - Koha Jone

Drejtoria e Sigurimit të Informacionit të Klasifikuar ka reaguar lidhur me certefikatën e sigurisë të ministrit të propozuar të Jashtëm Gent Cakaj. Sipas DSIK, pajisja e tij me certefikatë është në përputhje...

DSIK i përgjigjet Metës: Certifikata e sigurisë së Cakajt, sipas ligjit

para 5 muajve - Tetova Sot

Presidenti Ilir Meta i kërkoi sot kryeparlamentarit Gramoz Ruçi ngritjen e një Komisionit Parlamentar Hetimor, pasi Kreu i Shtetit ka dyshime të forta për mënyrën si u krye pajisja me çertifikatë sigurie...

Vendimi i Presidentit për Cakajn, reagon Haradinaj: Metën e kam shumë mik, por s’e komentoj vendimin e fundit

para 5 muajve - InfoShqip

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj nuk ka dashur të përfshihet në debatin e brendshëm të politikës shqiptare lidhur me kandidaturën e ministrit te Jashtëm, pavarësisht se Gent Cakaj vjen nga Prishtina....

PD, kërkesë Gramoz Ruçit për hetimin e Ramës për rastin “Cakaj

para 5 muajve - LajmiFundit

Partia Demokratike ka dorëzuar në Kuvend kërkesën për ngritjen e një komisioni hetimor për të verifikuar nëse DSIK e ka zbatuar ligjin për pajisjen e zëvendësministrit të Jashtëm Gent Cakaj me certifikatë...

Kërkoi ngritjen e Komisionit Hetimor për dhënien e certifikatës së Cakajt, DSIK i përgjigjet prerë Metës

para 5 muajve - Sot News

Drejtoria e Sigurimit të Informacionit të Klasifikuar, me cilësinë e Autoritetit të Sigurimit Kombëtar në fushën e informacionit te klasifikuar “sekret shtetëror”, të NATO-s, shteteve dhe organizatave...

Certifikata e sigurisë për Gent Cakajn ishte në përputhje me ligjin

para 5 muajve - Periskopi

Presidenti Ilir Meta rrëzoi dekretimin e Gent Cakajt si Ministër i Jashtëm dhe njëra prej arsyeve që Meta i i ka referuar  me shkrim kryeministrit Edi Rama për mos dekretimin e ministrit të ri është dhe...

Haradinaj nuk e komenton mosdekretimin e Gent Cakajt

para 5 muajve - Telegrafi

Mosdekretimi i Gent Cakajt për ministër të Punëve të Jashtme të Shqipërisë, nga ana e Presidentit Ilir Meta pas propozimit të kryeministrit Edi Rama, ka ngjallur reagime dhe debate të shumta në të dyja...

DSIK i përgjigjet Metës: Gent Cakaj i pajisur me certifikaten e sigurisë konform ligjit

para 5 muajve - Vizion Plus

Drejtoria e Sigurimit të Informacionit të Klasifikuar ka reaguar publikisht në lidhje me akuzat e fundit nga presidenti Meta në lidhje me procedurat e ndjekura nga ky institucion për pajisjen e Gent Cakaj...

Meta: Cakaj nuk kishte çertifikatë sigurie, kërkon ngritjen e Komisionit Hetimor Parlamentar

para 5 muajve - Klan Kosova

Presidenti Ilir Meta ka kërkuar ngritjen e Komisionit Hetimor Parlamentar për hetimin e veprimtarisë së Drejtorisë së Sigurimit të Informacionit të Klasifikuar (DSIK), transmeton Klan Kosova. Kjo kërkesë...

“Cakaj”, Haradinaj: Nuk përzihem në emërimet e qeverisë shqiptare, Metën e kam mik por këto nuk janë tema që mund t’i komentoj

para 5 muajve - Gazeta Tema

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, nuk pranon të komentojë zhvillimet politike në Shqipëri, pas mosdekretimit të Gent Cakajt në postin e ministrit të Jashtëm. I pyetur nga mediat në Kosovë, Haradinaj...

Mosdekretimi i Cakajt/ Haradinaj befason gazetarët, komenton përplasjen Rama-Meta

para 5 muajve - Sot News

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj është pyetur nga gazetarët për përplasjen tashmë institucionale mes Presidentit Meta dhe kryeministrit Rama lidhur me mosdekretimin e Gent Cakajt në postin e ministrit...

Rasti Cakaj, Haradinaj: Nuk përzihem në emërimet e qeverisë shqiptare

para 5 muajve - Gazeta Tema

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, nuk pranon të komentojë zhvillimet politike në Shqipëri, pas mosdekretimit të Gent Cakajt në postin e ministrit të Jashtëm. I pyetur nga mediat në Kosovë, Haradinaj...

Certifikata e sigurisë, Basha zgjeron “rrjetin” për hetim të DSIK-së

para 5 muajve - Gazeta Shqip

Presidenti Ilir Meta i kërkoi sot kryeparlamentarit Gramoz Ruçi ngritjen e një Komisionit Parlamentar Hetimor, pasi Kreu i Shtetit ka dyshime të forta për mënyrën si u krye pajisja me çertifikatë sigurie...

Vetëvendosje: Gent Cakaj ishte anëtar i VV-së, mbështesim vendimin e Metës për mos dekretim të tij

para 5 muajve - InfoShqip

Lëvizja Vetëvendosje, ka përshëndetur vendimin e Presidentit, Ilir Meta, për refuzimin e dekretimit të Gent Cakajt si Ministër për Evropën dhe Punë të Jashtme i Republikës së Shqipërisë. Përmes një njoftimi,...

Certifikata e sigurisë, Basha si Meta: Hetim për DSIK, Ramën, Bushatin e Cakajn

para 5 muajve - Gazeta Shqip

Presidenti Ilir Meta i kërkoi sot kryeparlamentarit Gramoz Ruçi ngritjen e një Komisionit Parlamentar Hetimor, pasi Kreu i Shtetit ka dyshime të forta për mënyrën si u krye pajisja me çertifikatë sigurie...

Statusi i Metës, Rama: Mos e merrni seriozisht

para 5 muajve - Aktuale

Përplasja Rama-Meta ka arritur në një tjetër nivel pas refuzimit të Presidentit për dekretimin e Gent Cakajt si ministër i Jashtëm. Teksa kryeministri Rama e ka cilësuar si një vendim të turpshëm dhe anti-kushtetues...

Deklarata e Gent Cakajt për ndryshimin e kufijve në Ballkan, për të cilën supozohet se presidenti Meta nuk e dekretoi

para 5 muajve - Telegrafi

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, e kishte propozuar Gent Cakajn për ministër të Punëve të Jashtme, por qëndrimet e tij rreth ndryshimit të kufijve në Ballkanin perëndimorë në një emision televiziv supozohet...

Dhënia e Certifikatës së Sigurisë për Gent Cakajn, Meta kërkon hetim

para 5 muajve - Kallxo

Presidenti Meta vijon të këmbëngulë se pajisja me Certifikatën e Sigurisë të Gent Cakajt, i propozuar nga Rama për ministër të Jashtëm, është bërë në kundërshtim me ligjin, e për këtë ka kërkuar ngritjen...

Mosdekretimi i Cakajt/ Kryeministri i Kosovës: E kam shumë mik Metën

para 5 muajve - Opinion

Kryeministri Ramush Haradinaj nuk ka dashur të përfshihet në debatin e brendshëm të politikës shqiptare lidhur me kandidaturen e ministrit te Jashtem, pavaresisht se Gent Cakaj vjen nga Prishtina. “Unë...

Certifikata e sigurisë, DSIK i përgjigjet Metës: Cakajt iu dha përparësi sipas ligjit

para 5 muajve - Lexo

Drejtoria e Sigurimit të Informacionit të Klasifikuar i është përgjigjur sot dyshimeve të Presidentit Ilir Meta, sa i përket pajisjes së Gentian Cakajt me certifikatën e sigurisë. DSIK sqaron publikisht...

“Cakaj”, Haradinaj: Nuk përzihem në emërimet e qeverisë shqiptare

para 5 muajve - Lexo

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, nuk pranon të komentojë zhvillimet politike në Shqipëri, pas mosdekretimit të Gent Cakajt në postin e ministrit të Jashtëm. I pyetur nga mediat në Kosovë, Haradinaj...

DREJTORIA E INFORMACIONEVE NË SHQIPËRI PUBLIKON VERSIONIN ZYRTAR PËR GENT CAKAJN

para 5 muajve - Gazeta Monitor

Drejtoria e Sigurimit të Informacionit të Klasifikuar (DSIK) ka reaguar këtë të premte pas kërkesës së Presidentit Meta për ngritjen e një komisioni parlamentar hetimor për të verifikuar punën e këtij...

Certifikata e sigurisë, DSIK i përgjigjet Metës: Cakajt iu dha përparësi sipas ligjit

para 5 muajve - Java News

Në foto: Gent Cakaj Drejtoria e Sigurimit të Informacionit të Klasifikuar i është përgjigjur sot dyshimeve të Presidentit Ilir Meta, sa i përket pajisjes së Gentian Cakajt me certifikatën e sigurisë. DSIK...

"Përplasja Rama-Meta, normale! Por jo reagimi i Baton Haxhiut, bashkëpunëtor i Milosheviç"

para 5 muajve - Gazeta Express

Përplasja e një kryeministri me presidentin e Republikës për emërimin e një ministri është diçka krejt normale. Ndodh dhe në vendet ku ka lindur demokracia. Anormale janë tonet që po përdoren dhe mbi të...

Haradinaj s’e komenton mos-dekretimin e Cakajt: Metën e ka shumë mik

para 5 muajve - Lajmi.net

Kryeministri Ramush Haradinaj nuk e ka komentuar mos-dekretimin e Gent Cakajt si ministër për Evropë dhe Punë të Jashtme të Shqipërisë. I pari i qeverisë ka thënë se e do Shqipërinë dhe Metën e ka mik....

Një dekret presidencial kundër ndarjes së Kosovës

para 5 muajve - Gazeta Express

Qelbi i krizës totale; ekonomike, sociale, politike, parlamentare, në drejtësi madje edhe brenda vetë mazhorancës qeverisëse, prej kohësh ka dalë në shesh. Por së fundmi ajo këputi edhe atë fill të hollë...

Basha zgjeron rrezen e Ilir Metës, kërkon hetim për SHISH dhe për këta politikanë

para 5 muajve - Sot News

Pas kërkesës së presidentit Ilir Meta për hetim parlamentar të DSIK, kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka deklaruar se opozita ka nisur punën për të hetuar të gjithë mënyrat si është dhënë certifikata...

DSIK i përgjigjet Metës: Certifikata e sigurisë së Cakajt, sipas ligjit

para 5 muajve - Arbresh

Presidenti Ilir Meta i kërkoi sot kryeparlamentarit Gramoz Ruçi ngritjen e një Komisionit Parlamentar Hetimor, pasi Kreu i Shtetit ka dyshime të forta për mënyrën si u krye pajisja me çertifikatë sigurie...

Ilir Meta vjen me një hap të ri ndaj Gent Cakaj

para 5 muajve - OraInfo

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka parashtruar so një kërkëse drejtuar kryetarit të parlamentit Gramoz Ruçit. Ai kërkon ngritjen e Komisionit Hetimor parlamentar për hetimin e veprimtarisë së Drejtorisë...

Drejtoria e Informacioneve në Shqipëri publikon versionin zyrtar për Gent Cakajn

para 5 muajve - Insajderi

Drejtoria e Sigurimit të Informacionit të Klasifikuar (DSIK) ka reaguar këtë të premte pas kërkesës së Presidentit Meta për ngritjen e një komisioni parlamentar hetimor për të verifikuar punën e këtij...

Haradinaj nuk flet për mosdekretimin e Gent Cakajt, thotë se Metën e ka shumë mik

para 5 muajve - Gazeta Express

Kryeministri Ramush Haradinaj ka refuzuar t’i bashkohet debatit më të madh ditëve të fundit në Kosovë dhe Shqipëri se a duhet pasi presidenti Ilir Meta refuzoi ta dekretonte si kryediplomat të Shqipërisë...

Një dekret presidencial kundër ndarjes së Kosovës

para 5 muajve - Gazeta Express

Qelbi i krizës totale; ekonomike, sociale, politike, parlamentare, në drejtësi madje edhe brenda vetë mazhorancës qeverisëse, prej kohësh ka dalë në shesh. Por së fundmi ajo këputi edhe atë fill të hollë...

Haradinaj nuk ‘përzihet’ në Shqipëri, nuk flet për Gent Cakajn

para 5 muajve - GazetaBlic

Kryeministri Ramush Haradinaj ka refuzuar t’i bashkohet debatit më të madh ditëve të fundit në Kosovë dhe Shqipëri se a duhet pasi presidenti Ilir Meta refuzoi ta dekretonte si kryediplomat të Shqipërisë...

Vendimi i Presidentit për Cakajn, reagon Haradinaj: Metën e kam shumë mik, por…

para 5 muajve - Lajme.al

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj nuk ka dashur të përfshihet në debatin e brendshëm të politikës shqiptare lidhur me kandidaturën e ministrit te Jashtëm, pavarësisht se Gent Cakaj vjen nga Prishtina....

Mosdekretimi i Gent Cakajt, reagon Haradinaj: Metën e kam…!

para 5 muajve - Java News

Kryeministri i Kosoves Ramush Haradinaj ka refuzuar t’i bashkohet debatit më të madh ditëve të fundit në Kosovë dhe Shqipëri se a duhet pasi presidenti Ilir Meta refuzoi ta dekretonte si kryediplomat të...

Përplasja Rama-Meta, normale. Anormal reagimi i Baton Haxhiut, që ka bashkëpunuar me Milosheviçin

para 5 muajve - Koha Jone

Nga Ilir Babaramo – Përplasja e një kryeministri me presidentin e Republikës për emërimin e një ministri është diçka krejt normale. Ndodh dhe në vendet ku ka lindur demokracia. Anormale janë tonet që po...

Haradinaj s’e komenton mos-dekretimin e Cakajt: Metën e ka shumë mik

para 5 muajve - Tetova Sot

Kryeministri Ramush Haradinaj nuk e ka komentuar mos-dekretimin e Gent Cakajt si ministër për Evropë dhe Punë të Jashtme të Shqipërisë. I pari i qeverisë ka thënë se e do Shqipërinë dhe Metën e ka mik....

Nuk ndalet Meta, ja hapi i radhës ndaj Gent Cakajt

para 5 muajve - Lajmi.net

Presidenti kërkon ngritjen e Komisionit Hetimor parlamentar për hetimin e veprimtarisë së Drejtorisë së Sigurimit të Informacioneve të Klasifikuara, DSIK Kërkesa i është drejtuar kryetarit të parlamentit...

Meta nuk dekretoi Cakajn, Haradinaj: Shqipërinë e dua pa kushte!

para 5 muajve - LajmiFundit

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka refuzuar që të përfshihet në debatin në distancë që shkaktoi mosdekretimi i Gent Cakajt nga presidenti Ilir Meta në postin e ministrit të Jashtëm. “Unë e dua...

Meta kërkoi komision hetimor për DSIK, Basha: Duhet hetim edhe për këta tre persona

para 5 muajve - Gazeta Express

Pas kërkesës së Presidentit Meta për ngritjen e një Komisioni Hetimor Parlamentar për thellimin e hetimit ndaj vendimit të DSIK-së për çështjen e shumëdebatuar të Genti Cakajt, lideri i opozitës Lulzim...

Basha mbështet kërkesën e Presidentit për hetimin e DSIK: Të verifikohet edhe Rama dhe SHISH

para 5 muajve - Koha Jone

Pas kërkesës së presidentit Ilir Meta për hetim parlamentar të DSIK, kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka deklaruar se opozita ka nisur punën për të hetuar të gjithë mënyrat si është dhënë certifikata...

Haradinaj s’përzihet për Gent Cakajn, thotë se e ka shumë mik Ilir Metën

para 5 muajve - Lajm

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj nuk ka dashur ta komentojë mosdekretimin e Gent Cakajt për ministër të Jashtëm të Shqipërisë, nga presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta. “Unë e dua Shqipërinë pa kushte...

Haradinaj “nuk përzihet në emërimet në Qeverinë e Shqipërisë”

para 5 muajve - Koha.net

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj sot nuk është deklaruar rreth “rastit Cakaj” në Shqipëri, raporton KTV . “Nuk kam të drejt të përzihem në nominimet e Qeverisë të Shqipërisë ka thënë Haradinaj lidhur...

DSIK hedh poshtë akuzat për Cakajn: Ne kemi zbatuar ligjin, bashkëpunuam me Kosovën

para 5 muajve - Gazeta Observer

Drejtoria e Sigurimit të Informacionit të Klasifikuar (DSIK) ka reaguar këtë të premte fill pas kërkesës së Presidentit Meta për ngritjen e një komisioni parlamentar hetimor për të verifikuar punën e këtij...

Certifikata e sigurisë së Cakajt, DSIK sqaron presidentin: ja ligjshmëria e dhënies

para 5 muajve - Te Sheshi

Drejtoria e Sigurimit të Informacionit të Klasifikuar – DSIK, ka reaguar lidhur me kërkesën e presidentit Meta për certifikatën e sigurisë së Gent Cakajt, i refuzuar prej tij për ministër të Jashtëm edhe...

Meta kërkoi hetim për rastin Cakaj, reagon DSIK

para 5 muajve - LajmiFundit

Pak pasi kreu i shtetit Ilir Meta iu drejtua me një letër kryeparlamentarit Gramoz Ruci dhe krerëve të grupeve parlamentare, në të cilën kërkonte ngritjen e një Komisioni Hetimor parlamentar për të hetuar...

Një dekret presidencial kundër ndarjes së Kosovës

para 5 muajve - Lajm

Qelbi i krizës totale; ekonomike, sociale, politike, parlamentare, në drejtësi madje edhe brenda vetë mazhorancës qeverisëse, prej kohësh ka dalë në shesh. Por së fundmi ajo këputi edhe atë fill të hollë...

Dhënia e Certifikatës së Sigurisë Gent Cakajt, Meta kërkon hetim të DISK

para 5 muajve - Top Channel

Presidenti Meta vijon të këmbëngulë se pajisja me Certifikatën e Sigurisë të Gent Cakajt, i propozuar nga Rama për ministër të Jashtëm, është bërë në kundërshtim me ligjin, e për këtë ka kërkuar ngritjen...

Meta në “sulm”, kërkon Komision Hetimor për zv/ministrin Gent Cakaj

para 5 muajve - Vizion Plus

Presidenti Ilir Meta ka kërkuar ngritjen e Komisionit Hetimor Parlamentar për hetimin e veprimtarisë së Drejtorisë së Sigurimit të Informacionit të Klasifikuar (DSIK). Në një letër drejtuar kreut të Kuvendit,...

Haradinaj nuk e komenton mosdekretimin e Cakajt

para 5 muajve - Illyria

Prishtinë, 11 janar 2019 – Kryeministri i Kosovws, Ramush Haradinaj, nuk i ka komentuar mosdekretimin e Gent Cakajt për ministër të Jashtëm të Shqipërisë dhe as përplasjet që ka shkaktuar në Shqipëri propozimi...

Një dekret presidencial kundër ndarjes së Kosovës

para 5 muajve - Koha Jone

Nga Çim Peka -Qelbi i krizës totale; ekonomike, sociale, politike, parlamentare, në drejtësi madje edhe brenda vetë mazhorancës qeverisëse, prej kohësh ka dalë në shesh. Por së fundmi ajo këputi edhe atë...

Përplasja Rama-Meta, normale. Anormal reagimi i Baton Haxhiut, që ka bashkëpunuar me Milosheviçin

para 5 muajve - Lajme.al

Përplasja e një kryeministri me presidentin e Republikës për emërimin e një ministri është diçka krejt normale. Ndodh dhe në vendet ku ka lindur demokracia. Anormale janë tonet që po përdoren dhe mbi të...

Vazhdon përplasja Rama-Meta për mosdekretimin e Gent Cakajt

para 5 muajve - Shenja

Pas deklaratës së Presidentit të Shqipërisë Ilir Meta, se ‘nuk ka fuqi në botë t’i bëjë presion Presidentit të Republikës së Shqipërisë’, porosi kjo dërguar kryeministrit Edi Rama, është kundërpërgjigjur...

“Po ndodh ajo që paralajmëroi Basha”, PD: Hetim ndaj Cakajt, ka rrezikuar sigurinë kombëtare dhe të NATO-s

para 5 muajve - Gazeta Telegraf

Partia Demokrati përmes një deklarate për mediat është shprehur se kreu i kësaj Partie Lulzim Basha e ka paralajmëruar më parë hetimin nga DSIK për zv.Ministrin e Jashtëm. Sipas kësaj deklarate, Basha...

Nuk ndalet Meta, ja hapi i radhës ndaj Gent Cakajt

para 5 muajve - Sot News

Presidenti kërkon ngritjen e Komisionit Hetimor parlamentar për hetimin e veprimtarisë së Drejtorisë së Sigurimit të Informacioneve të Klasifikuara, DSIK Kërkesa i është drejtuar kryetarit të parlamentit...

Nuk ndalet Meta, merr vendimin e papritur ndaj Cakajt

para 5 muajve - Albeu

Presidenti i vendit Ilir Meta ka kërkuar ngritjen e një Komisioni Hetimor Parlamentar mbi veprimtarinë e DSIK në rastin e dhënies së certifikatës së sigurisë për Gent Cakajn. Letra e Metës i drejtohet...

“A shkarkoi Thaçi, Bushatin”? VV-ja ofensivë ndaj Ramës me 7 pyetje

para 5 muajve - Gazeta Shqip

I propozuari i kryeministrit Edi Rama për ministër të Jashtëm, Gent Cakaj është kryefjala e debatit politik në Shqipëri dhe Kosovë, teksa mosdekretimi i tij nga Presidenti Ilir Meta i ka hedhur “benzinë...

Certifikata e sigurisë së Cakajt, Meta kërkon hetim për DSIK-në

para 5 muajve - Gazeta Shqip

Presidenti Ilir Meta i ka dërguar një kërkesë zyrtare kryeparlamentarit Gramoz Ruçi, për ngritjen e një Komisionit Parlamentar Hetimor. Kjo kërkesë vjen lidhur me refuzimin për të dekretuar Gent Cakaj,...

Certifikata e sigurisë së Cakës, Meta kërkon hetim parlamentar për DSIK

para 5 muajve - Opinion

Një ditë pasi refuzoi të dekretojë Gent Cakajn si ministër të Jashtëm, kreu i shtetit Ilir Meta, kërkon ngritjen e komisionit hetimor parlamentar për DSIK (Drejtoria e Sigurimit të Informacionit të Klasifikuar)...

Lexim i vendimit të Metës dhe i reagimit të Ramës…?!

para 5 muajve - Telegrafi

Kastriot Islami Më duhet të shënoj se propozimi i Ramës për ministrin e ri të Jashtëm, vendimi qetësisht i menduar dhe i argumentuar i Metës, reagimi disproporcional, emocional dhe i acaruar i Ramës dhe...

Cakaj pa certifikatë sigurie, Meta: Komision hetimor për DSIK

para 5 muajve - Gazeta Express

Presidenti Ilir Meta kërkon ngritjen e Komisionit Hetimor Parlamentar për hetimin e veprimtarisë së Drejtorisë së Sigurimit të Informacionit të Klasifikuar (DSIK). Kërkesa e kreut të shtetit vjen një ditë...

Meta: Cakaj nuk kishte çertifikatë sigurie, kërkon ngritjen e Komisionit Hetimor Parlamentar

para 5 muajve - Ekonomia Online

Presidenti Ilir Meta ka kërkuar ngritjen e Komisionit Hetimor Parlamentar për hetimin e veprimtarisë së Drejtorisë së Sigurimit të Informacionit të Klasifikuar (DSIK), transmeton Klan Kosova. Kjo kërkesë...

Arsyetohet Ilir Meta: Gent Cakaj nuk kishte çertifikatë sigurie – Të ngritet Komisioni Hetimor Parlamentar

para 5 muajve - Periskopi

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka kërkuar ngritjen e Komisionit Hetimor Parlamentar për hetimin e veprimtarisë së Drejtorisë së Sigurimit të Informacionit të Klasifikuar (DSIK). Kjo kërkesë e Metës...

“Cakaj”, Meta kërkesë Ruçit: Komision Hetimor për veprimtarinë e DSIK

para 5 muajve - Gazeta Tema

Presidenti Ilir Meta i ka dërguar një kërkesë kreut të Kuvendit Gramoz Ruçi për ngritjen e një komisioni hetimor për veprimtarinë e DSIK për rastin e dhënies së certifikatës e sigurisë për zv/ministrin...

Ramush Haradinaj reagon për përplasjen ‘Cakaj’: Metën e kam shumë mik, por…

para 5 muajve - Gazeta Telegraf

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj nuk ka dashur të përfshihet në debatin e brendshëm të politikës shqiptare lidhur me kandidaturën e ministrit te Jashtëm, pavarësisht se Gent Cakaj vjen nga Prishtina....

Kom. Hetimor për DSIK, Basha: Të gjithë në sitë duke nisur nga Rama

para 5 muajve - Gazeta Telegraf

Në përfundim të tryezës për lirinë e medias organizuar nga PD, kryedemokrati Basha i është përgjigjur interesit të medias në lidhje me kërkesën e Presidentit Meta për DSIK. “Kemi nisur punën për të hetuar...

Armiku i popullit!

para 5 muajve - Lexo

Nga Altin Ketro E cili mund të ishte tjetër përveç se Gent Cakaj? Aq shumë u bë i njohur në publik e media nga përmendja e emrit orë e çast këto 48 orët e fundit, saqë tashmë ajo akuza se “ai është një...

Rasti i Gent Cakajt/ Meta kërkesë Ruçit, kërkon hetim parlamentar (Shkresa)

para 5 muajve - Sot News

Presidenti kërkon ngritjen e Komisionit Hetimor parlamentar për hetimin e veprimtarisë së Drejtorisë së Sigurimit të Informacioneve të Klasifikuara, DSIK Kërkesa i është drejtuar kryetarit të parlamentit...

Zv/ministër pa certifikatë sigurie, Presidenti Meta: Të ngrihet Komisioni Hetimor

para 5 muajve - Koha Jone

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka kërkuar ngritjen e një Komisioni Parlamentar Hetimor, për veprimtarinë e Drejtorisë së Sigurimit të Informacionit të Klasifikuar (DSIK). Kjo pasi Gent Cakaj, i propozuar...

Presidenti vazhdon betejën politike/ Certifikata e sigurisë për Cakajn, Meta kërkon hetim parlamentar për DSIK

para 5 muajve - Lexo

Presidentit Ilir Meta ka kërkuar ngritjen e një komision hetimor për DSIK (Drejtoria e Sigurimit për Informacionin e Klasifikuar), lidhur me certifikatën e sigurisë të kandidatit për ministër të Jashtëm,...

Cakaj pa certifikatë sigurie, Meta: Të ngrihet Komisioni Hetimor për DSIK

para 5 muajve - Opinion

Një ditë pasi refuzoi të dekretojë Gent Cakajn si ministër të jashtëm, kreu i shtetit Ilir Meta, kërkon ngritjen e komisionit hetimor parlamentar për DSIK. Kërkesa vjen pasi nga procedura e verifikimit...

Haradinaj: Ilir Metën e kam shumë mik

para 5 muajve - Infokusi

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj nuk ka dashur ta komentojë mos dekretimin e Gent Cakajt, për ministër të jashtëm të Shqipërisë. I pyetur nga gazetarët, në konferencën pas mbledhjes së qeverisë...

“Cakaj”, Meta kërkesë Ruçit: Komision Hetimor Parlamentar për veprimtarinë e DSIK

para 5 muajve - Gazeta Tema

Presidenti Ilir Meta i ka dërguar një kërkesë kreut të Kubendit Gramoz Ruçi për ngritjen e një komisioni hetimor për veprimtarinë e DSIK për rastin e dhënies së certifikatën e sigurisë për zv/ministrin...

Rasti i Gent Cakajt/ Meta kërkesë Ruçit, kërkon hetim parlamentar

para 5 muajve - Sot News

Presidenti kërkon ngritjen e Komisionit Hetimor parlamentar për hetimin e veprimtarisë së Drejtorisë së Sigurimit të Informacioneve të Klasifikuara, DSIK Kërkesa i është drejtuar kryetarit të parlamentit Gramoz Ruçit.

Loja politike e rastit ‘Cakaj’, kjo është e vërteta e mos-dekretimit nga Meta

para 5 muajve - Lajmi.net

Përplasja mes presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta dhe kryeministrit Edi Rama, për rastin ‘Cakaj’ ka filluar të eskalojë. Deklaratat e ashpra vijnë pasi Meta refuzoi dekretimin e Gent Cakajt si ministër...

Ilir Meta ia kthen Edi Ramës: S’ka fuqi në botë t’i bëjë shantazh Presidentit

para 5 muajve - OraInfo

‘Lufta’ verbale ndërmjet kryeministrit shqiptar Edi Rama, dhe presidentit Ilir Meta ka vazhduar edhe sot. Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta i është kundërpërgjigjur kryeministrit Edi Rama, pasi ky i fundit...

Haradinaj: Ilir Metën e kam shumë mik

para 5 muajve - Infokusi

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj nuk ka dashur ta komentojë mos dekretimin e Gent Cakajt, për ministër të jashtëm të Shqipërisë. I pyetur nga gazetarët, në konferencën pas mbledhjes së qeverisë...

Armiku i popullit!

para 5 muajve - Gazeta Tema

Nga Altin Ketro E cili mund të ishte tjetër përveç se Gent Cakaj? Aq shumë u bë i njohur në publik e media nga përmendja e emrit orë e çast këto 48 orët e fundit, saqë tashmë ajo akuza se “ai është një...

Statusi i Metës, Rama: Mos e merrni seriozisht

para 5 muajve - Fakti Ditor

Përplasja Rama-Meta ka arritur në një tjetër nivel pas refuzimit të Presidentit për dekretimin e Gent Cakajt si ministër i Jashtëm. Teksa kryeministri Rama e ka cilësuar si një vendim të turpshëm dhe anti-kushtetues...

Zoti President, nëse doni ta krijoni ju qeverinë, dorëhiquni dhe fitoni zgjedhjet!

para 5 muajve - Java News

Nga Flogert Muça Presidenti Ilir Meta nuk ka dekretuar emrin e shqiptarit të Kosovës, Gent Cakaj si Ministër për Europën dhe Punët e Jashtme të Republikës së Shqipërisë. Duke shkelur në të dyja këmbët...

Vazhdon përplasja Rama-Meta për mosdekretimin e Gent Cakajt

para 5 muajve - Telegrafi

Pas deklaratës së Presidentit të Shqipërisë Ilir Meta, se ‘nuk ka fuqi në botë t’i bëjë presion Presidentit të Republikës së Shqipërisë’, porosi kjo dërguar kryeministrit Edi Rama, është kundërpërgjigjur...

Haradinaj nuk flet për mosdekretimin e Gent Cakajt, thotë se Metën e ka shumë mik

para 5 muajve - Gazeta Monitor

Kryeministri Ramush Haradinaj ka refuzuar t’i bashkohet debatit më të madh ditëve të fundit në Kosovë dhe Shqipëri se a duhet pasi presidenti Ilir Meta refuzoi ta dekretonte si kryediplomat të Shqipërisë...

Deputeti i VV-së shpërthen me ofendime për Ramën e Thaçin

para 5 muajve - Java News

Po teprohet dhe kete e tregon edhe shkembimi i ofendimeve. Keshtu p.sh. deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Sami Kurteshi, ka sulmuar ashpër kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama, duke e quajtur gomar dhe...

Dosja: Gent Cakaj!

para 5 muajve - Gazeta e re

Kosovari Gent Cakaj është shndërruar në “mollë sherri” për krerët më të lartë të institucioneve në shtetin shqiptar. Përfundimisht Presidenti Ilir Meta, refuzoi ta dekretonte atë në postin e Ministrit...

Meta-Ramës: S’ka fuqi në botë t’i bëjë shantazh Presidentit

para 5 muajve - Koha.net

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta i është kundërpërgjigjur kryeministrit Edi Rama, pasi ky i fundit e ka cilësuar si një vendim të turpshëm dhe anti-kushtetues refuzimin e Metës për dekretimin e Gent Cakajt...

Zoti President, nëse doni ta krijoni ju qeverinë, dorëhiquni dhe fitoni zgjedhjet!

para 5 muajve - Lexo

Nga Flogert Muça/ Presidenti Ilir Meta nuk ka dekretuar emrin e shqiptarit të Kosovës, Gent Cakaj si Ministër për Europën dhe Punët e Jashtme të Republikës së Shqipërisë. Duke shkelur në të dyja këmbët...

Haradinaj s’përzihet për Gent Cakajn, thotë se e ka shumë mik Ilir Metën

para 5 muajve - Gazeta e re

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj nuk ka dashur ta komentojë mosdekretimin e Gent Cakajt për ministër të Jashtëm të Shqipërisë, nga presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta. “Unë e dua Shqipërinë pa kushte...

Rama – Metës: Mona të ka vjedhur FB, ose je në fazën ku do të merren armët

para 5 muajve - TV21

Vetëm pak minuta ka vonuar përgjigja e kryeministrit Edi Rama për Presidentin Ilir Meta, i cili e nisi ditën duke vendosu pikat mbi (i), pasi i kujtoi shefit të qeverisë se “nuk ka fuqi në botë që e shantazhon”....

Vazhdon përplasja Rama-Meta

para 5 muajve - Kallxo

Përplasja mes kryeministrit Edi Rama dhe presidentit Ilir Meta ka vazhduar ndërmjet rrjeteve sociale për shkak të refuzimit të Presidentit për dekretimin e Gent Cakajt si ministër i Jashtëm. Kryeministri...

Përplasja Rama-Meta, normale. Anormal reagimi i Baton Haxhiut, që ka bashkëpunuar me Milosheviçin

para 5 muajve - Gazeta Telegraf

Nga Ilir Babaramo Përplasja e një kryeministri me presidentin e Republikës për emërimin e një ministri është diçka krejt normale. Ndodh dhe në vendet ku ka lindur demokracia. Anormale janë tonet që po...

Pas refuzimit nga Meta, Cakaj jep dorëheqjen

para 5 muajve - Shekulli

Paskal Milo: Cakaj ka dorëzuar dorëheqjen e parevokueshme. Presidentit e quan “të rrezikshëm” dhe që nuk jep garanci për postin Lindita Bushgjokaj Presidenti Ilir Meta refuzoi dje të dekretojë si ministër...

Albin Kurti përfshihet në debatin politik të Shqipërisë dhe i bën 7 pyetje Ramës

para 5 muajve - Gazeta Tema

Në debatin politik shqiptar, pas refuzimit të Ilir Metës për dekretuar si ministër të Jashtën, Gent Cakajn, është përfshirë edhe “Lëvizja Vetëvendosje” e Albin Kurtit, parti nga vjen edhe Caka. Kjo parti...

Çertifikata e sigurisë për Cakajn, Meta kërkon hetim parlamentar për DSIK

para 5 muajve - Java News

Presidentit Ilir Meta ka kërkuar ngritjen e një komision hetimor për DSIK (Drejtoria e Sigurimit për Informacionin e Klasifikuar), lidhur me certifikatën e sigurisë të kandidatit për ministër të Jashtëm,...

Mosdekretimi i Gent Cakajt, Vetëvendosja shtron 7 pyetje për Ramën

para 5 muajve - Opinion

Partia Lëvizja Vetëvendosja në Kosovë duke u bërë pjesë e debatit, që shkaktoi mosdekretimi i Gent Cakajt në krye të ministrisë së Europës dhe Punët e Jashtme të Shqipërisë, i ka dërguar disa pyetja ku...

Përplasja Qeveri-Presidencë, Balla: Meta, kreu imagjinar i opozitës

para 5 muajve - Gazeta Shqip

Kreu i grupit parlamentar i Partisë Socialiste, Taulant Balla ndërhyn në përplasjen mes Kryeministrit Edi Rama dhe Presidentit Ilir Meta, pas refuzimit të kreut të shtetit për të dekretuar Gent Cakaj si...

Haradinaj refuzon ta komentojë mosdekretimin e Cakajt – thotë se e ka mik Ilir Metën

para 5 muajve - Insajderi

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj nuk ka dashur ta komentojë mosdekretimin e Gent Cakajt për ministër të Jashtëm të Shqipërisë, nga presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta. “Unë e dua Shqipërinë pa kushte...

Haradinaj s’përzihet për Gent Cakajn, thotë se e ka shumë mik Ilir Metën

para 5 muajve - KosovaPress

“Unë e dua Shqipërinë pa kushte dhe e kam shumë mik Ilir Metën. Por me komentua një vendim të tillë jo”, tha Haradinaj./KosovaPress/ Temat: Ramush haradinaj Gent Cakaj ...lajmi i plotë është në sistemin...

Mosdekretimi i Gent Cakjat/ Vetëvendosje merr në “pyetje” Edi Ramën

para 5 muajve - Sot News

Partia Vetëvendosje i drejton 7 pyetje kryeministrit Edi Rama. Pyetjet e VV lidhen me situatën e mosdekretimit të Gent Cakajt në krye të diplomacisë shqiptare, nga Presidenti Ilir Meta. Kjo ka rritur tensionet...

“Cakaj”/Meta: Nuk ka fuqi në botë t’i bëjë shantazh Presidentit!

para 5 muajve - TV21

Presidenti Meta ka vazhduar replikat me kryeministrin Rama mëngjesin e sotëm, në lidhje me mosdekreytimin e ministrin të Jashtëm Gent Cakaj. Në një postim në “Facebook”, kreu i shtetit, ka deklaruar se...

Një dekret presidencial kundër ndarjes së Kosovës

para 5 muajve - Gazeta Telegraf

Nga Çim Peka Qelbi i krizës totale; ekonomike, sociale, politike, parlamentare, në drejtësi madje edhe brenda vetë mazhorancës qeverisëse, prej kohësh ka dalë në shesh. Por së fundmi ajo këputi edhe atë...

Rama e Meta vazhdojnë përplasjet për Cakajn

para 5 muajve - GazetaBlic

Pas deklaratës së Presidentit të Shqipërisë Ilir Meta, se ‘ nuk ka fuqi në botë t’i bëjë presion Presidentit të Republikës së Shqipërisë’, porosi kjo dërguar kryeministrit Edi Rama, është kundërpërgjigjur...

“Luftë” mes Kryeministrit e Presidentit, kërcënimi që “nxehu gjakrat”

para 5 muajve - Shekulli

Rritet tensioni dhe ashpërsohen tonet mes dy institucioneve më të larta të shtetit, Presidencës dhe Kryeministrisë pas refuzimit të dekretimit të Gent Cakajt si ministër për Evropën dhe Punët e Jashtme....

Meta, në mbrojtje të refuzimit të Cakajt: hetim, si u pajis me certifikatë sigurie

para 5 muajve - Te Sheshi

Si për t’i dhënë dhe më shumë legjitimitet refuzimit të Genti Cakajt për ministër të Jashtëm, presidenti Meta ka kërkuar një hetim parlamentar ndaj Drejtorisë së Sigurimit të Informacionit të Klasifikuar...

Linçimi si patriotizëm

para 5 muajve - Gazeta Express

Gent Cakaj edhe mund të jetë përdorur nga Edi Rama ose dikush tjetër, për qëllime të veta dhe për përfitime politike, por kjo nuk i jep askujt të drejtën që ta linçojë atë në emër të një patriotizmi të...

Rama – Metës: Mona të ka vjedhur FB, ose je në fazën ku do të merren armët

para 5 muajve - Gazeta Shqip

Vetëm pak minuta ka vonuar përgjigja e kryeministrit Edi Rama për PresidentinIlir Meta, i cili e nisi ditën duke vendosu pikat mbi (i), pasi i kujtoi shefit të qeverisë se “nuk ka fuqi në botë që e shantazhon”....

Mosdekretimi i Cakajt, vazhdojnë përplasjet Rama e Meta

para 5 muajve - RTV 21

Rama i kundërpërgjigjet Presidentit Meta Pas deklaratës së Presidentit të Shqipërisë Ilir Meta, se ‘ nuk ka fuqi në botë t’i bëjë presion Presidentit të Republikës së Shqipërisë’, porosi kjo dërguar kryeministrit...

7 pyetje kryeministrit Rama nga Vetëvendosje

para 5 muajve - Koha Jone

Ndërkohë që në vend zien debati pas mosdekretimit të Gent Cakaj si ministër i Jashtëm, vendim që ka ashpërsuar përplasjen në distancë mes kryeministrit dhe presidentit Ilir Meta, aktivistja e “Vetevendosjes”...

Pas refuzimit nga Meta, Cakaj jep dorëheqjen

para 5 muajve - Lajm

Paskal Milo: Cakaj ka dorëzuar dorëheqjen e parevokueshme. Presidentit e quan “të rrezikshëm” dhe që nuk jep garanci për postin Lindita Bushgjokaj Presidenti Ilir Meta refuzoi dje të dekretojë si ministër...

Vetëvendosje shtron 7 pyetje për kryeministrin Edi Rama

para 5 muajve - Koha Jone

Deputetja e Lëvizjes “Vetëvendosje”, Dejona Mihali në një status në Facebook shtron disa pyetje për kryeministrin dhe kryetarin e partisë socialiste, Edi Rama. Postimi i Dejona Mihalit Ca pyetje kryeministrit...

Haradinaj nuk e komenton mos dekretimin e Gent Cakajt nga Ilir Meta

para 5 muajve - Periskopi

Kryeministri Ramush Haradinaj nuk ka dashur të komentojë vendimin e presidentit shqiptar, Ilir Meta që mos ta dekretojë Gent Cakën për ministër të Jashtëm. ‘’Më falni por nuk kam të drejtë të komentoj...

Albin Kurti merr në ‘pyetje’ Ramën, përfshihet në debatin për Cakajn

para 5 muajve - Java News

Në debatin politik shqiptar, pas refuzimit të Ilir Metës për dekretuar si ministër të Jashtën, Gent Cakajn, është përfshirë edhe “Lëvizja Vetëvendosje” e Albin Kurtit, parti nga vjen edhe Caka. Kjo parti...

Meta shpërthen ndaj Ramës: Ai që kërcënon gjithëkënd, bëri gabimin fatal!

para 5 muajve - AlbPortali

Presidenti Ilir Meta ka ashpërsuar tonet ndaj Kryeministrit Rama. Meta thotë se ai që kërcënon gjyqtare, prokurore, gazetare, beri gabimin fatal duke kercenuar Presidentin. Gjithçka erdhi pasi Meta nuk...

Meta-Ramës: S’ka fuqi në botë t’i bëjë shantazh Presidentit

para 5 muajve - Telegrafi

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta i është kundërpërgjigjur kryeministrit Edi Rama, pasi ky i fundit e ka cilësuar si një vendim të turpshëm dhe anti-kushtetues refuzimin e Metës për dekretimin e Gent Cakajt...

Statusi i Metës për kërcënimin, Rama: Mos e merrni seriozisht

para 5 muajve - Top Channel

Përplasja Rama-Meta ka arritur në një tjetër nivel pas refuzimit të Presidentit për dekretimin e Gent Cakajt si ministër i Jashtëm. Teksa kryeministri Rama e ka cilësuar si një vendim të turpshëm dhe anti-kushtetues...

Vazhdojnë përplasjet për rastin 'Cakaj' midis Metës e Ramës

para 5 muajve - Koha.net

Me tone të ashpra Ilir Meta thotë se ai që kërcënoi Dritan Zaganin, komisarin e Fushë Krujës, ka kërcënuar edhe Presidentin e Republikës, duke iu referuar deklaratave të kryeministrit Edi Rama pas refuzimit...

Deputeti i VV e quan gomar e tradhtar Ramën, s’kursen as Thaçin e Baton Haxhiun

para 5 muajve - Koha Jone

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Sami Kurteshi, ka sulmuar ashpër kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama, duke e quajtur gomar dhe tradhtar. Kurteshi ka reaguar edhe ndaj presidentit Hashim Thaçi dhe ndaj...

Skandal pas skandali: Mirë Cakajn, po Bushatin pse nuk e shkarkon Meta (dhe si e nxjerr bllof, këshilltari i tij)

para 5 muajve - Gazeta Tema

Shkelja më e madhe kushtetuese e Ilir Metës nuk është se nuk ka lejuar emërimin e Gent Cakajt si ministër i Jashtëm. Një gjë të tillë ai e bëri edhe me Sandër Lleshajn. Ajo që është më e rëndë në këtë...

"I ka vjedhur passwordin e faqes Doktoresha", luftë mes Ramës dhe Metës

para 5 muajve - Albeu

Vijon lufta në distancë mes presidentit të vendit Ilir Meta dhe kryeministrit Edi Rama. Reagimi i Ramës : Mos e merrni seriozisht ju lutem, ose i ka vjedhur Doktorresha e Shkencave passëordin e faqes zyrtare...

Ju kthye ashpër Ramës, vjen përgjigjja e shpejtë e kryeministrit për Metën

para 5 muajve - Gazeta Express

E menjëhershme ka qenë përgjigja e kryeministrit Edi Rama pas deklaratave të Ilir Metës se asnjë fuqi në botë s’mund ta shantazhojë dot Presidentin. “Mos e merrni seriozisht ju lutem, ose i ka vjedhur...

Meta ‘shthur gojën’, flet si kryetar opozite duke sulmuar Ramën

para 5 muajve - Lexo

Presidenti Meta ka shperthyer me nje gjuhe aspak normale per nje president ndaj kryeministrit, duke akuzuar njelloj si te ishte kryetar opozite. Ja reagimi i plote: Ai që guxoi të kërcënojë komisar Zaganin...

Përplasja/ Rama për Metën: I bën thirrje popullit për të marrë armët

para 5 muajve - Opinion

Eshtë thelluar përplasja mes Kryeministrit e Presidentit. Si asnjëhere më parë Rama deklaron se Ilir Meta po i bën thirrje popullit të kapin armët. “Mos e merrni seriozisht ju lutem, ose i ka vjedhur Doktorresha...

Vetëvendosje-Ramës: Pse je kaq i sigurtë për personazhe të Thaçit

para 5 muajve - Lajm

Partia Lëvizja Vetëvendosja në Kosovë duke u bërë pjesë e debatit, që shkaktoi mosdekretimi i Gent Cakajt në krye të ministrisë së Europës dhe Punët e Jashtme të Shqipërisë, i ka dërguar disa pyetja ku...

Presidenti Ilir Meta kërkon hetim për DSIK

para 5 muajve - LajmiFundit

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta kërkon ngritjen e një komisioni Hetimor Parlamentar në lidhje me veprimtarinë e Drejtorisë së Sigurimit të Informacionit të Klasifikuar. Kërkesa e presidenti Meta ka ardhur...

Meta: Rama s’ka fuqi t’i bëjë shantazh Presidentit të Republikës së Shqipërisë

para 5 muajve - Top Channel

Përplasja Rama-Meta ka arritur në një tjetër nivel pas refuzimit të Presidentit për dekretimin e Gent Cakajt si ministër i Jashtëm. Teksa kryeministri Rama e ka cilësuar si një vendim të turpshëm dhe anti-kushtetues...

Rama i përgjigjet Metës: Mos e merrni seriozisht, i ka vjedhur passwordin doktoresha

para 5 muajve - Vizion Plus

Kryeministri Edi Rama I është kundërpërgjigjur presidentin Meta në lidhje me akuzat e bëra ndaj këtij të fundit. Në një postim në “Twitter”, Rama shprehet me ironi që askush të mos e marrë seriozisht deklaratën...

Rasti i Gent Cakajt, Presidenti Meta kërkesë Ruçit: Komision Hetimor Parlamentar për…

para 5 muajve - Gazeta Telegraf

Presidenti i Republikës Ilir Meta, me anë të një letre drejtuar kreut të Kuvendit, Gramoz Ruçit, i kërkon këtij të fundit ngritjen e një Komisioni Hetimor Parlamentar, për rastin e dhënies së certifikatën...

REPLIKAT/ Rama i përgjigjet Metës: Mos e merrni seriozisht, është në fazën kur i bën thirrje popullit të rrëmbejë armët. Doktorresha i ka vjedhur passwordin

para 5 muajve - Gazeta Tema

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas akuzave të ashrpa të Ilir Metës në drejtim të tij. “Mos e merrni seriozisht ju lutem, ose i ka vjedhur Doktorresha e Shkencave passwordin e faqes zyrtare, ose pastaj...

Vijon saga Meta-Rama, kryeministri ironizon Presidentin:”I ka vjedhur passwordin doktoresha shekncave”

para 5 muajve - Blitz

Duket se refuzimi i Gent Cakaj si ministër i jashtëm ka acaruar marrëdhënien e kryeministrit me presidentin. Pas statusit të Ilir Metës ku shprehej  se asnjë fuqi në botë s’mund ta shantazhojë dot Presidentin...

Albin Kurti përfshihet në debatin politik të Shqipërisë: I bën 7 pyetje Ramës

para 5 muajve - Pa censure

Lëvizja Vetëvendosja duke u bërë pjesë e debatit, që shkaktoi mosdekretimi i Gent Cakajt në krye të ministrisë së Europës dhe Punëve e Jashtme të Shqipërisë, i ka shtruar disa pyetje ku i kërkon sqarim...

“Mos e merrni seriozisht”, Rama i përvishet keq Metës: Është në fazën kur i bën thirrje popullit të marrë armët

para 5 muajve - Sot News

E menjëhershme ka qenë përgjigja e kryeministrit Edi Rama pas deklaratave të Ilir Metës se asnjë fuqi në botë s’mund ta shantazhojë dot Presidentin. “Mos e merrni seriozisht ju lutem, ose i ka vjedhur...

Meta nuk e mban dot veten, flet si Monika e Lulzimi kundër Ramës

para 5 muajve - Lexo

Presidenti Meta ka shperthyer me nje gjuhe aspak normale per nje president ndaj kryeministrit, duke akuzuar njelloj si te ishte kryetar opozite. Ja reagimi i plote: Ai që guxoi të kërcënojë komisar Zaganin...

Reagon Kryeministri ndaj Presidentit

para 5 muajve - Koha Jone

Pas reagimit të fortë të Presidentit Ilir Meta, ka ardhur reagimi i Kryeministrit Edi Rama. ”Mos e merrni seriozisht ju lutem, ose i ka vjedhur Doktorresha e Shkencave passwordin e faqes zyrtare ose pastaj...

Statusi i Metës, Rama: Mos e merrni seriozisht

para 5 muajve - Tetova Sot

Përplasja Rama-Meta ka arritur në një tjetër nivel pas refuzimit të Presidentit për dekretimin e Gent Cakajt si ministër i Jashtëm. Teksa kryeministri Rama e ka cilësuar si një vendim të turpshëm dhe anti-kushtetues...

Skandal pas skandali: Mirë Cakajn, po Bushatin pse nuk e shkarkon Meta (dhe si e nxjerr bllof, këshilltari i tij)

para 5 muajve - Lajm

Shkelja më e madhe kushtetuese e Ilir Metës nuk është se nuk ka lejuar emërimin e Gent Cakajt si ministër i Jashtëm. Një gjë të tillë ai e bëri edhe me Sandër Lleshajn. Ajo që është më e rëndë në këtë...

Meta-Ramës: Bëre gabimin fatal që kërcënove presidentin

para 5 muajve - Vizion Plus

Presidenti Ilir Meta Meta ka reaguar pas akuzave të bëran nga kryeminsitri Edi Rama për mosdekretimin e Genc Cakajt si minsitër. Në një postim në “Facebook”, Meta akuzoi kryeministrin se po kërcënon në...

‘Gomar’, ‘kriminel’ e ‘spiun’: Deputeti i VV’së sulmon ashpër Edi Ramën, Hashim Thaçin e Baton Haxhiun

para 5 muajve - Fakti Ditor

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Sami Kurteshi, ka sulmuar ashpër kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama, duke e quajtur gomar dhe tradhtar. Pas vendimit të presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta, për të...

Meta shpërthen ndaj Ramës: Ai që kërcënon gjithëkënd, bëri gabimin fatal!

para 5 muajve - Fakti Ditor

Presidenti Ilir Meta ka ashpërsuar tonet ndaj Kryeministrit Rama. Meta thotë se ai që kërcënon gjyqtare, prokurore, gazetare, beri gabimin fatal duke kercenuar Presidentin. Gjithçka erdhi pasi Meta nuk...

Skandal pas skandali: Mirë Cakajn, po Bushatin pse nuk e shkarkon Meta (dhe si e nxjerr bllof, këshilltari i tij)

para 5 muajve - Lexo

Shkelja më e madhe kushtetuese e Ilir Metës nuk është se nuk ka lejuar emërimin e Gent Cakajt si ministër i Jashtëm. Një gjë të tillë ai e bëri edhe me Sandër Lleshajn. Ajo që është më e rëndë në këtë...

"Nuk ka fuqi në botë të shantazhojë Presidentin", Meta i kthehet ashpër Ramës

para 5 muajve - Albeu

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka ashpërsuar tonet ndaj Edi Ramës, përmes një statusi në Facebook. Meta duke folur për pjesën e mosdekretimit të ministrit Cakaj si ministër të Punëve të Jashtme, u shpreh...

‘Gomar’, ‘kriminel’ e ‘spiun’: Deputeti i VV’së sulmon ashpër Edi Ramën, Hashim Thaçin e Baton Haxhiun

para 5 muajve - Lajm

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Sami Kurteshi, ka sulmuar ashpër kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama, duke e quajtur gomar dhe tradhtar. Pas vendimit të presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta, për të...

Meta nuk e mban dot veten, me një gjuhë anormale për një president ndaj kryeministrit hedh akuza si të Bashës e Monikës

para 5 muajve - Lexo

Presidenti Meta ka shperthyer me nje gjuhe aspak normale per nje president ndaj kryeministrit, duke akuzuar njelloj si te ishte kryetar opozite. Ja reagimi i plote: Ai që guxoi të kërcënojë komisar Zaganin...

Statusi i Metës për kërcënimin, Rama: Mos e merrni seriozisht

para 5 muajve - Antpress

Përplasja Rama-Meta ka arritur në një tjetër nivel pas refuzimit të Presidentit për dekretimin e Gent Cakajt si ministër i Jashtëm. Teksa kryeministri Rama e ka cilësuar si një vendim të turpshëm dhe anti-kushtetues...

Meta-Ramës: S’ka fuqi në botë t’i bëjë shantazh Presidentit

para 5 muajve - Shenja

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta i është kundërpërgjigjur kryeministrit Edi Rama, pasi ky i fundit e ka cilësuar si një vendim të turpshëm dhe anti-kushtetues refuzimin e Metës për dekretimin e Gent Cakajt...

“Cakaj”, Meta: Nuk ka fuqi në botë t’i bëjë shantazh Presidentit!

para 5 muajve - Gazeta Shqip

Presidenti Ilir Meta ka vazhduar replikat me kryeministrin Rama mëngjesin e sotëm, në lidhje me mosdekreytimin e ministrin të Jashtëm Gent Cakaj. Në një postim në “Facebook”, kreu i shtetit, ka deklaruar...

Meta: Rama bëri gabim fatal, kërcënoi Presidentin e Shqipërisë

para 5 muajve - Koha Jone

Mosdekretimi i Gent Cakajt si Ministër të Jashtëm, ka ngjallur reagime të ndryshme. Teksa kryeministri Rama e ka cilësuar si një vendim të turpshëm dhe anti-kushtetues refuzimin e Presidentit Meta për...

‘Gomar’, ‘kriminel’ e ‘spiun’: Deputeti i VV’së sulmon ashpër Edi Ramën, Hashim Thaçin e Baton Haxhiun

para 5 muajve - Pa censure

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Sami Kurteshi, ka sulmuar ashpër kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama, duke e quajtur gomar dhe tradhtar. Pas vendimit të presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta, për të...

Rama dhe Meta u takuan kokë më kokë, por pse nuk ranë dakord për Cakajn?

para 5 muajve - Albeu

Nikollë Lesi tha në studion e Open se Edi Rama dhe Ilir Meta janë takuar një ditë më parë kokë më kokë për të diskutuar mbi dekretimin e Gent Cakës. Sipas Lesit, Meta i ka ofruar që ta marrë vetë Rama...

Meta-Ramës: S’ka fuqi në botë t’i bëjë shantazh Presidentit

para 5 muajve - Lajm

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta i është kundërpërgjigjur kryeministrit Edi Rama, pasi ky i fundit e ka cilësuar si një vendim të turpshëm dhe anti-kushtetues refuzimin e Metës për dekretimin e Gent Cakajt...

Reagimi i fortë i Metës për Ramën pas refuzimit të Cakajt: S'ka fuqi në botë që...

para 5 muajve - Gazeta Express

Përplasja Rama-Meta ka arritur në një tjetër nivel pas refuzimit të Presidentit për dekretimin e Gent Cakajt si ministër i Jashtëm. Teksa kryeministri Rama e ka cilësuar si një vendim të turpshëm dhe anti-kushtetues...

Ilir Meta e nis ditën Si Petrit Vasili: Rama bëri gabim fatal që më kërcënoi, mua s’ka fuqi në botë të më bëjë presion dhe shantazh

para 5 muajve - Gazeta Tema

Ilir Meta ka vendosur të bëjë politikë me postin e presidentit. Këtë e tregoi rasti “Lleshaj” dhe së fundmi dhe ai i Gent Cakaj. Dhe si të mos mjaftonte kjo, sot Ilir Meta që pa gdhirë, ka bërë një status...

Meta hap luftë/ Del me deklaratë të fortë ndaj Ramës dhe ia numëron një për një: Ai që kërcënoi Zaganin...Nuk ka fuqi në botë t’i bëjë presion e shantazh Presidentit

para 5 muajve - Sot News

Presidenti i Republikës Ilir Meta është shprehur me tone të ashpra përmes një statusi në rrjetin social “Facebook”.   Meta duke folur për pjesën e mosdekretimit të ministrit Cakaj si ministër të Punëve...

Meta shpërthen ndaj Ramës: Ai që kërcënon gjithëkënd, bëri gabimin fatal!

para 5 muajve - Opinion

Presidenti Ilir Meta ka aashpërsuar tonet ndaj Kryeministrit Rama. Meta thotë se ai që kërcënon gjyqtare, prokurore, gazetare, beri gabimin fatal duke kercenuar Presidentin. Statusi i plotë i Metës në...

Pas sulmeve të Metës ironizon Rama: Mos e merrni seriozisht ju lutem, i ka vjedhur paswordin Doktoresha e Shkencave. I çova provat e mekatit ndaj Gentit dhe vuan tani

para 5 muajve - Lexo

Pak me heret Presidenti Meta reagoi ashper ndaj kryeministrit , me nje gjuhe aspak aspak te denje per nje President. Meta akuzonte kryeministrin si te ishte shef i opozites. Pas ketij reagimi te Metes...

Meta nuk e mban dot veten, me një gjuhë anormale për një president ndaj kryeministrit me akuza si të Bashës e Monikës

para 5 muajve - Lexo

Presidenti Meta ka shperthyer me nje gjuhe aspak normale per nje president ndaj kryeministrit, duke akuzuar njelloj si te ishte kryetar opozite. Ja reagimi i plote: Ai që guxoi të kërcënojë komisar Zaganin...

Ju kthye ashpër Ramës, vjen përgjigjja e shpejtë e kryeministrit për Metën

para 5 muajve - Tetova Sot

E menjëhershme ka qenë përgjigja e kryeministrit Edi Rama pas deklaratave të Ilir Metës se asnjë fuqi në botë s’mund ta shantazhojë dot Presidentin. “Mos e merrni seriozisht ju lutem, ose i ka vjedhur...

Vazhdon përplasja Rama-Meta

para 5 muajve - Ekonomia Online

Përplasja mes kryeministrit Edi Rama dhe presidentit Ilir Meta ka vazhduar ndërmjet rrjeteve sociale për shkak të refuzimit të Presidentit për dekretimin e Gent Cakajt si ministër i Jashtëm. Kryeministri...

Rama për Metën: Mos e merrni seriozisht, do i ketë vjedhur Doktoresha passwordin!

para 5 muajve - Java News

Kryeminsitri Edi Rama dhe presidenti Ilir Meta janë përfshirë në një sherr të acaruar, pas vendimit të presidentit për të mos dekretuar Gent Cakajn si ministër të Jashtëm. “Mos e merrni seriozisht ju lutem,...

Meta për mosdrekretimin e Cakajt: S’ka fuqi në botë që i bën shantazh Presidentit!

para 5 muajve - AlbPortali

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta është shprehur me tone të ashpra përmes një statusi në rrjetin social “Facebook”. Duke folur për mosdekretimin e ministrit nga Kosova, Gent Cakaj si ministër të Punëve...

Rama për Metën: Mos e merrni seriozisht, i çova provat e mëkatit dhe po vuan tani

para 5 muajve - Java News

Kryeminsitri Edi Rama dhe presidenti Ilir Meta janë përfshirë në një sherr të acaruar, pas vendimit të presidentit për të mos dekretuar Gent Cakajn si ministër të Jashtëm. “Mos e merrni seriozisht ju lutem,...

Meta: S’ka fuqi në botë që mund të me bëjë presion e shantazh

para 5 muajve - Epoka e Re

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, duke iu referuar akuzave të kryeministrit Edi Rama dhe të tjerëve për mos dekretimin e Gent Cakajt si ministër i jashtëm, ka thënë se nuk ka fuqi në botë...

Meta-Ramës: S’ka fuqi në botë t’i bëjë shantazh Presidentit

para 5 muajve - Gazeta e re

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta i është kundërpërgjigjur kryeministrit Edi Rama, pasi ky i fundit e ka cilësuar si një vendim të turpshëm dhe anti-kushtetues refuzimin e Metës për dekretimin e Gent Cakajt...

Meta ngre tonet ndaj Ramës: Nuk ka fuqi në botë t’i bëjë presion presidentit!

para 5 muajve - Antpress

Presidenti Ilir Meta ka reaguar pas përplasjes me Ramës, pas vendimitt të presidentit për të mos dekretuar Gent Cakajn si ministër të jashtëm. Meta shkruan në rrjetet sociale se ai që kërcënoi Dritan Zaganin,...

7 pyetje gozhduese për Edi Ramën

para 5 muajve - Gazeta Telegraf

NGA DEJONA MIHALI Ca pyetje kryeministrit dhe kryetarit të partisë socialiste të Shqipërisë 1. A e di gjë pse 23 anëtarë të kryesisë së PS dhe 73 deputetë të PS + qindra kryetarë degësh, nëndegësh dhe...

Shpërthejnë memet: Thaçi në krevat e Vuçiç, ndërsa Batoni…

para 5 muajve - Gazeta Telegraf

Pas refuzimit që kreu i shteti, Ilir Meta i bërë kandidaturës së Gent Cakajt, kanë plasur edhe memet në rrjetet sociale.

Meta ngre tonet ndaj Ramës: Nuk ka fuqi në botë t’i bëjë presion presidentit!

para 5 muajve - Java News

Presidenti Ilir Meta ka reaguar pas përplasjes me Ramën, pas vendimitt të presidentit për të mos dekretuar Gent Cakajn si ministër të jashtëm. Meta shkruan në rrjetet sociale se ai që kërcënoi Dritan Zaganin,...

Rama ironizon me Metën: Mos e merrni seriozisht, ia kane vjedhur passwordin

para 5 muajve - Insajderi

E menjëhershme ka qenë përgjigja e kryeministrit shqiptar Edi Rama pas deklaratave të presidentit Ilir Meta se asnjë fuqi në botë s’mund t’i bëjë presion Presidentit. Deklaratat e Metës erdhën pas zhurmës...

Rama duhet ti kërkojë falje Kosovës, por jo për Cakajn

para 5 muajve - Gazeta Telegraf

KM Rama duhet ti kerkoi falje Kosoves, pse nuk ia kerkoi mikut te tij Sandrit, te tregoi varret e mijera te zhdukurve nga lufta e Kosoves! KM Rama duhet ti kerkoi falje Kosoves, pse nuk ia mbushi mendjen...

Vetëvendosje-Ramës: Pse je kaq i sigurtë për personazhe të Thaçit

para 5 muajve - Gazeta Telegraf

Partia Lëvizja Vetëvendosja në Kosovë  duke u bërë pjesë e debatit, që shkaktoi mosdekretimi i Gent Cakajt në krye të ministrisë së Europës dhe Punët e Jashtme të Shqipërisë, i ka dërguar disa pyetja ku...

Rama- Meta përplasen keq me mëngjes për Gentin!

para 5 muajve - Gazeta Observer

Përplasja Rama-Meta ka arritur në një tjetër nivel pas refuzimit të Presidentit për dekretimin e Gent Cakajt si ministër i Jashtëm. Teksa kryeministri Rama e ka cilësuar si një vendim të turpshëm dhe anti-kushtetues...

Ilir Meta thellon luftën me qeverinë, refuzon dekretimin e Gent Cakës ministër të Jashtëm, PS gati t’i drejtohet Kushtetueses

para 5 muajve - Lajme.al

Presidenti Ilir Meta i ka hedhur benzinë zjarrit sa i takon marrëdhënieve me qeverinë. Bllokimi fillimisht i Sandër Lleshajt është një precedent që tani kreu i shteti ka nisur ta përdorë vazhdimisht. Dje...

Skandal pas skandali: Si po tenton Ilir Meta ta fusë Shqipërinë në krizë?

para 5 muajve - Periskopi

Tekst nga: Tema Shkelja më e madhe kushtetuese e Ilir Metës nuk është se nuk ka lejuar emërimin e Gent Cakajt si ministër i Jashtëm. Një gjë të tillë ai e bëri edhe me Sandër Lleshajn Ajo që është më e...

Rama duhet ti kërkojë falje Kosovës, por jo për Cakajn

para 5 muajve - Gazeta Telegraf

KM Rama duhet ti kerkoi falje Kosoves, pse nuk ia kerkoi mikut te tij Sandrit, te tregoi varret e mijera te zhdukurve nga lufta e Kosoves! KM Rama duhet ti kerkoi falje Kosoves, pse nuk ia mbushi mendjen...

Mosdekretimi i Cakajt, vazhdojnë përplasjet Rama e Meta

para 5 muajve - Gazeta e re

Pas deklaratës së Presidentit të Shqipërisë Ilir Meta, se ‘ nuk ka fuqi në botë t’i bëjë presion Presidentit të Republikës së Shqipërisë’, porosi kjo dërguar kryeministrit Edi Rama, është kundërpërgjigjur...

Mosdekretimi i Cakajt, vazhdojnë përplasjet Rama e Meta

para 5 muajve - KosovaPress

Në një reagim në Facebook, Rama shprehet se “Presidenti nuk di si të dalë nga gropa që i hapi vetes”. Ai madje thotë që të mos merret seriozisht Presidenti. “Mos e merrni seriozisht ju lutem, ose i ka...

Statusi i Metës, Rama: Mos e merrni seriozisht

para 5 muajve - Arbresh

Përplasja Rama-Meta ka arritur në një tjetër nivel pas refuzimit të Presidentit për dekretimin e Gent Cakajt si ministër i Jashtëm. Teksa kryeministri Rama e ka cilësuar si një vendim të turpshëm dhe anti-kushtetues...

Rama për Metën: I ka thyer passwordin Monika, mos e merrni seriozisht, po vuan provat e mëkatit ndaj Gentit

para 5 muajve - Periskopi

Edi Rama iu përgjigj reagimit të Presidentit Ilir Meta, teksa ky i fundit deklaroi se askush nuk ka fuqi t’i bëjë presion dhe shantazh Presidentit të Republikës. Në një postim në rrjetet sociale, Rama...

‘Gomar’, ‘kriminel’ e ‘spiun’: Deputeti i VV’së sulmon ashpër Edi Ramën, Hashim Thaçin e Baton Haxhiun

para 5 muajve - Gazeta Telegraf

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Sami Kurteshi, ka sulmuar ashpër kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama, duke e quajtur gomar dhe tradhtar. Pas vendimit të presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta, për të...

Meta hap luftë, del me deklaratë të fortë ndaj Ramës dhe i’a numëron një për një: Ai që kërcënoi Zaganin, nuk ka fuqi në botë t’i bëjë presion e shantazh Presidentit

para 5 muajve - Lajme.al

Presidenti i Republikës Ilir Meta është shprehur me tone të ashpra përmes një statusi në rrjetin social “Facebook”. Meta duke folur për pjesën e mosdekretimit të ministrit Cakaj si ministër të Punëve të...

Meta për mosdrekretimin e Cakajt: S’ka fuqi në botë që i bën shantazh Presidentit!

para 5 muajve - Fakti Ditor

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta është shprehur me tone të ashpra përmes një statusi në rrjetin social “Facebook”. Duke folur për mosdekretimin e ministrit nga Kosova, Gent Cakaj si ministër të Punëve...

Reagime të ashpra nga Kosova: Rama po bëhet tradhtar

para 5 muajve - LajmiFundit

Mosdekretimi i Gent Cakajt nga Presidenti Meta si ministër për Europën dhe Punët e Jashtme është shoqëruar me debate dhe retorikë të ashpër nga të dyja anët e kufirit, në Shqipëri dhe në Kosvë. Pas debateve...

Zbardhet takimi, Meta-Ramës: Drejtoje vetë Ministrinë e Jashtme, Cakajn bëje ministër Kulture

para 5 muajve - LajmiFundit

Kryeministri Edi Rama dhe Presidenti Ilir Meta një ditë më parë kanë zhvilluar një takim për çështjen e dekreteve. Presidenti Ilir Meta i ka shprehur kundërshtinë Ramës për kandidaturën e Gent Cakajt,...

Bllokimi i Gent Cakës ndez debatet dhe në Kosovë, Baton Haxhiu dhe Arbana Xharra kritika ndaj Metës, Edita Tahiri kundër Ramës

para 5 muajve - Sot News

Vendimi i Presidentit të Republikës, Ilir Meta për të mos dekretuar si ministër të Jashtëm Gent Cakën ndezi jo vetëm politikën vendase, por nxiti edhe reagime nga Kosova. Njësoj si në Shqipëri, edhe në...

Statusi i Metës për kërcënimin, Rama: Mos e merrni seriozisht

para 5 muajve - 24 ore

Përplasja Rama-Meta ka arritur në një tjetër nivel pas refuzimit të Presidentit për dekretimin e Gent Cakajt si ministër i Jashtëm. Teksa kryeministri Rama e ka cilësuar si një vendim të turpshëm dhe anti-kushtetues...

Ilir Meta thellon luftën me qeverinë, refuzon dekretimin e Gent Cakës ministër të Jashtëm, PS gati t’i drejtohet Kushtetueses

para 5 muajve - Sot News

Presidenti Ilir Meta i ka hedhur benzinë zjarrit sa i takon marrëdhënieve me qeverinë. Bllokimi fillimisht i Sandër Lleshajt është një precedent që tani kreu i shteti ka nisur ta përdorë vazhdimisht. Dje...

Rama, reagim ironik ndaj Metës: pse nuk duhet marrë seriozisht

para 5 muajve - Te Sheshi

Kryeministri Rama ka reaguar ndaj mesazhit të ashpër të presidentit Meta karshi tij, duke patur gjithnjë në sfond çështjen “Cakaj”, duke zgjedhur më shumë ironinë se të njëtën ashpërsi. “Mos e merrni seriozisht...

Edi Rama shpërthen në akuza ndaj Metës: Presidenti është bërë si “Babalja”, refuzimi i Cakës i turpshëm dhe anti-kushtetues

para 5 muajve - Sot News

Refuzimi i Gent Cakës për ministër të Jashtëm ka ndezur dje një luftë mjaft të ashpër mes kryeministrit Edi Rama dhe presidentit Ilir Meta. Teksa kreu i shtetit po bën opozitë më tepër se opozita, kreu...

Meta për mosdrekretimin e Cakajt: S’ka fuqi në botë që i bën shantazh Presidentit!

para 5 muajve - Gazeta Observer

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta është shprehur me tone të ashpra përmes një statusi në rrjetin social “Facebook”. Duke folur për mosdekretimin e ministrit nga Kosova, Gent Cakaj si ministër të Punëve...

Meta: Rama s’ka fuqi t’i bëjë shantazh Presidentit të Republikës së Shqipërisë

para 5 muajve - 24 ore

Përplasja Rama-Meta ka arritur në një tjetër nivel pas refuzimit të Presidentit për dekretimin e Gent Cakajt si ministër i Jashtëm. Teksa kryeministri Rama e ka cilësuar si një vendim të turpshëm dhe anti-kushtetues...

Baton Haxhiu: Ilir Meta po bashkëpunon me një organizatë kriminale – Vetëvendosjen

para 5 muajve - Pa censure

Në një lidhje në studion e “Open” në Top Channel, Baton Haxhiu deklaroi se Gent Caka, personi që nuk është dekretuar si ministër i Jashtëm nga Presidenti Ilir Meta, nuk ka thënë kurrë që është për korrigjimin...

Rama reagon ndaj Metës: Mos e merrni seriozisht, Monika i ka vjedhur paswordin

para 5 muajve - LajmiFundit

Kryeministri Edi Rama ka reaguar ne lidhje me deklaraten e presidentit Ilir Meta i cili ne oret e para te mengjesit theksoi se nuk mund te pranoje kercenime nga kreu i qeverise. Rama aludon se kryetarja...

Meta: Nuk ka fuqi në botë t’i bëjë presion e shantazh Presidentit të Shqipërisë

para 5 muajve - Illyria

Tiranë, 11 janar ë019 – Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, i është kundërpërgjigjur ashpër Kryeministrit të vendit, Edi Rama, për atë që ai e ka quajtur “kërcënim” ndaj tij. Meta, në një postim në Facebook,...

Presidenti: Kryeministri, një shantazhues gazetarësh dhe dëshmitarësh, falsifikues letrash tenderi

para 5 muajve - Respublica

Një ditë pasi kryeministri akuzoi Presidentin e vendit për mosdekretimin e Gent Cakajt si ministër i Jashtëm, kreu i shtetit ka reaguar përmes një postimi në Facebook: Ai që guxoi të kërcënojë komisar...

Meta-Ramës: S’ka fuqi në botë t’i bëjë shantazh Presidentit

para 5 muajve - KosovaPress

Meta ka reaguar mëngjesin e së premtes me një status tepër të ashpër ndaj kryeministrit. Edhe pse nuk e përmend me emër, mesazhi i Presidentit Meta, qartazi i referohet Ramës, duke shkruar se ai nuk ka...

Meta reagon ashpër ndaj Ramës: Bëre gabim fatal!

para 5 muajve - Respublica

Ilir Meta ka reaguar ashpër ndaj deklaratave  të kryeministrit për rastin Caka. Presidenti ka zgjidhur gjuhën duke renditur një sërë akuzash për kryeministrin. Reagimi i Metës: Ai që guxoi të kërcënojë...

Meta thotë se nuk ka asgjë në botë që i bën presion presidentit të shtetit

para 5 muajve - Insajderi

Deklaratat e shefit të qeverisë janë kritikuar ashpër nga Meta, ndërsa një veprim të tillë e quajti si “fatale”. “Ai që guxoi të kërcënojë komisar Zaganin pse denoncoi bashkëpunimin e trafikantëve të drogës...

Meta i kthehet Ramës: Nuk ka fuqi në botë të shantazhojë Presidentin

para 5 muajve - Gazeta Telegraf

Presidenti i Republikës Ilir Meta është shprehur me tone të ashpra përmes një statusi në rrjetin social “Facebook”.   Meta duke folur për pjesën e mosdekretimit të ministrit Cakaj si ministër të Punëve...

Thellohet përplasja Rama – Meta, presidenti për kryeministrin: ky kërcënues!

para 5 muajve - Te Sheshi

Një mesazh i fundit i presidentit Meta në FB, duket se po e thellon më tej përplasjen e radhës mes tij dhe kryeministrit Rama. Me një gjuhë më shumë partiake se presidenciale, ish-kreu i LSI-së, partisë...

Meta i përgjigjet Ramës dhëmbë për dhëmbë: S`ka lindur ende ai që më kërcënon mua

para 5 muajve - LajmiFundit

Presidenti i Republikes Ilir Meta i eshte pergjigjur dhembe per dhembe kryeministrit Edi Rama duke thene se nuk ka shanse qe kreu i shtetit te kercenohet nga askush ne detyren e tij. Reagimi ne faqen zyrtare...

Rama: Gent Cakaj nuk ka folur asnjëherë për ndryshim kufijsh në Ballkan

para 5 muajve - InfoMagazin

Kryeministri Edi Rama zhvilloi një takim me trupat diplomatikë të vendosur në vendin tonë mbrëmjen e sotme. Një pjesë e rëndësishme e fjalës së tij lidhej me mosdekretimin e Gent Cakajt si ministër i Jashtëm...

‘Gomar’, ‘tradhtar’, ‘kriminel’ e ‘spiun’ – Deputeti i VV-së shpërthen kundër Ramës e Baton Haxhiut

para 5 muajve - Insajderi

Pas vendimit të presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta, për të mos e dekretuar të propozuarin e Ramës, Gent Cakaj, në postin e ministrit të Jashtëm, Kurteshi ka thënë se Cakaj është emëruar nga “gomari”....

BATON MAFJA DHE SHQIPËRIA SI NJË OJQ E TIJ

para 5 muajve - Gazeta Telegraf

Argumentimi i Presidentit Meta: Deklaratat e Cakajt për kufijtë, me pasoja të paparashikueshme Presidenti Meta refuzon kandidaturën e Gent Cakës, nuk e dekreton si ministër i Jashtëm: Është i papërgjegjshëm...

Mosdekretimi i Cakajt/ Rama zbulon arsyet pse e zgjodhi emrin e tij për postin e ministrit të Jashtëm

para 5 muajve - Ina

Gjatë një pritje me trupën diplomatike kryeministri Rama foli edhe për mosdekretimin e emrit të Gent Cakajt si ministër i Jashtëm. Rama gjatë fjalës së tij rënditi edhe arsyet se pse e zgjodhi Cakajn për...

Baton Haxhiu me deklaratë të fortë: Ky është fundi i një Presidenti…

para 5 muajve - Ina

Analisti Baton Haxhiu në një lidhje direkte në Top Channel, edhe një hërë ashtu sikurse kishte artikuluar më herët, ka kritikuar qëndrimin e Presidentit Meta për mosdekretimin e Ministrit të Jashtëm Gent...

Deputeti i VV-së del jashtë “kontrollit”, e quan gomar e tradhtar Edi Ramën

para 5 muajve - GazetaBlic

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Sami Kurteshi, ka sulmuar ashpër kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama, duke e quajtur gomar dhe tradhtar. Pas vendimit të presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta, për të...

Open/ Lesi: Rama dhe Meta janë takuar një ditë më parë. Zbulohet propozimi i Presidentit

para 5 muajve - Top Channel

Nikollë Lesi tha në studion e Open me Eni Vasilin se Edi Rama dhe Ilir Meta janë takuar një ditë më parë kokë më kokë për të diskutuar mbi dekretimin e Gent Cakës. Sipas Lesit, Meta i ka ofruar që ta marrë...

Detaje të tjera të takimit kokë më kokë Meta-Rama: Ndiq shembullin e Tsipras në Greqi, ministrin e Jashtëm bëje vetë

para 5 muajve - Gazeta Tema

Vendimi i Presidentit, Ilir Meta, për të refuzuar dekretimin e Gent Cakajt si ministër i Jashtëm, ka ardhur pas takimit që kreu i shtetit zhvilloi një ditë më parë me Kryeministrin Edi Rama. Bënet e ditur...

Eskalon deputeti i VV-së: E quan Edi Ramën gomar

para 5 muajve - Lajmi.net

Çështja e mos dekretimit të Gent Cakajt për ministër të Jashtëm të Shqipërisë siç duket e ka tensionuar deputetin e VV-së, Sami Kurteshin. Ky i fundit e ka sulmuar kryeministrin e Shqipërisë, Edi Ramën,...

'Gomar', 'kriminel' e 'spiun': Deputeti i VV'së sulmon ashpër Edi Ramën, Hashim Thaçin e Baton Haxhiun

para 5 muajve - Gazeta Express

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Sami Kurteshi, ka sulmuar ashpër kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama, duke e quajtur gomar dhe tradhtar. Pas vendimit të presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta, për të...

Baton Haxhiu me deklaratë të fortë: Ky është fundi i një Presidenti...

para 5 muajve - Sot News

Analisti Baton Haxhiu në një lidhje direkte në Top Channel, edhe një hërë ashtu sikurse kishte artikuluar më herët, ka kritikuar qëndrimin e Presidentit Meta për mosdekretimin e Ministrit të Jashtëm Gent...

Eskalon debati: Deputeti i Vetëvendosjes, Ramën e quan tradhtar dhe gomar, ndërkaq Hashim Thaçin kriminel

para 5 muajve - Infokusi

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Sami Kurteshi, ka ofenduar rëndë kryeministrin e Shqipërisë Edi Rama duke e quajtur gomar dhe tradhtar, transmeton Gazeta inFokus. Pas vendimit të tij për të emëruar Gent...

Plas sherri në emision/ Baton Haxhiu përplaset me gazetarin: Përgatitu mirë nëse takon Cakajn

para 5 muajve - Sot News

Mosdekretimi i Gent Cakajt në krye të Punëve të Jashtme nga presidenti Ilir Meta, ka shkaktuar reagime të shumta në skenën e politkës shqiptare. Por përplasjet nuk kanë munguar as në media, ku mbrëmjen...

Baton Haxhiu: Ilir Meta po bashkëpunon me një organizatë kriminale – Vetëvendosjen

para 5 muajve - GazetaBlic

Në një lidhje në studion e “Open” në Top Channel, Baton Haxhiu deklaroi se Gent Caka, personi që nuk është dekretuar si ministër i Jashtëm nga Presidenti Ilir Meta, nuk ka thënë kurrë që është për korrigjimin...

Eskalon debati: Deputeti i Vetëvendosjes, Ramën e quan tradhtar dhe komar, ndërkaq Hashim Thaçin kriminel

para 5 muajve - Infokusi

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Sami Kurteshi, ka ofenduar rëndë kryeministrin e Shqipërisë Edi Rama duke e quajtur gomar dhe tradhtar, transmeton Gazeta inFokus. Pas vendimit të tij për të emëruar Gent...

Çështja ‘Cakaj’, Haxhiu: S’ka thënë që do korrigjim kufijsh; Lesi: Je skenaristi!

para 5 muajve - Gazeta Shqip

Në një lidhje në studion e “Open”, Baton Haxhiu deklaroi se Gent Caka, personi që nuk është dekretuar si ministër i Jashtëm nga Presidenti Ilir Meta, nuk ka thënë kurrë që është për korrigjimin e kufijve...

E paprecedentë: Cakaj u certifikua brenda 24 orësh me urdhër të Ramës

para 5 muajve - Standard

I ftuar në emisionin ‘Opinion’ të Blendi Fevziut, kreu i PD, Lulzim Basha ka folur për mosdekretimin e Gent Cakajt nga presidenti Ilir Meta në postin e ministrit të jashtëm. Basha tha se certifikimi i...

Rama duhet t’i kërkojë falje Kosovës, por jo për Cakajn

para 5 muajve - Standard

Nga Flamur Vezaj KM Rama duhet ti kerkoi falje Kosoves, pse nuk ia kerkoi mikut te tij Sandrit, te tregoi varret e mijera te zhdukurve nga lufta e Kosoves! KM Rama duhet ti kerkoi falje Kosoves, pse nuk...

Baton Haxhiu: Cakaj nuk ka thënë që është për korrigjim të kufijve

para 5 muajve - Lajmi.net

Baton Haxhiu ka deklaruar se Gent Caka, personi që nuk është dekretuar si ministër i Jashtëm nga Presidenti Ilir Meta, nuk ka thënë kurrë që është për korrigjimin e kufijve Kosovë-Serbi. “Caka nuk ka thënë...

Open/ Baton Haxhiu: Cakaj nuk ka thënë që është për korrigjim të kufijve

para 5 muajve - Top Channel

Në një lidhje në studion e Open, Baton Haxhiu deklaroi se Gent Caka, personi që nuk është dekretuar si ministër i Jashtëm nga Presidenti Ilir Meta, nuk ka thënë kurrë që është për korrigjimin e kufijve...

Basha: Cakaj u certifikua brenda 24 orësh me urdhër të Ramës

para 5 muajve - Koha.mk

I ftuar në emisionin ‘Opinion’ të Blendi Fevziut, kreu i PD, Lulzim Basha ka folur për mosdekretimin e Gent Cakajt nga presidenti Ilir Meta në postin e ministrit të jashtëm. Basha tha se certifikimi i...

“Baton, aman mos shkruaj letra më, edhe mos merr kaq shumë punë përsipër”

para 5 muajve - GazetaBlic

Analisti politik, Petrit Zogaj ka reaguar pas vendimir të presidentit shqiptar, Ilir Meta që mos ta dekretoj Gent Cakaj për Ministër të Jashtëm. Zogaj ka ironizuar edhe me publicistin Baton Haxhiu. Ai...

Baton Haxhiu për Metën: Ky është fundi i një Presidenti kushtetues

para 5 muajve - Opinion

Analisti Baton Haxhiu në një lidhje direkte në Top Channel, edhe një hërë ashtu sikurse kishte artikuluar më herët, ka kritikuar qëndrimin e Presidentit Meta për mosdekretimin e Ministrit të Jashtëm Gent...

Liburn Aliu: Prapa Gent Cakajt është Baton Haxhiu e Aleksandar Vuçiqi

para 5 muajve - Iliria News

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Liburn Aliu, ka folur rreth vendimit të presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta, për të mos e dekretuar kosovarin Gent Cakaj si ministër të...

Basha: Caka ka thyer në mënyrë flagrante ligjin për informacionin e klasifikuar

para 5 muajve - Gazeta Express

Kryetari i PD-së Lulzim Basha tha se dikush duhet të mbajë përgjegjësi për lënien pa çertifikatë sigurie të Gent Cakës si zv.ministër i Jashtëm. Basha u shpreh në "Opinion" se është e papranueshme që ai...

“Baton, aman mos shkruaj letra më, edhe mos merr kaq shumë punë përsipër”

para 5 muajve - GazetaBlic

Analisti politik, Petrit Zogaj ka reaguar pas vendimir të presidentit shqiptar, Ilir Meta që mos ta dekretoj Gent Cakaj për Ministër të Jashtëm. Zogaj ka ironizuar edhe me publicistin Baton Haxhiu. Ai...

Çertifikimi i Cakës, Basha: Rama e ka përdorur DSIK-në për të kontrolluar politikisht vetingun në drejtësi

para 5 muajve - Koha Jone

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, i pyetur nga gazetarët nëse ka të drejtë Presidenti i Republikës për t’u shndërruar në aktor kyç në ndërtimin e qeverisë, është shprehur se kjo është një çështje...

Baton Haxhiu e quan VV-në organizatë kriminale

para 5 muajve - Fakti Ditor

Në një lidhje në studion e “Open” në Top Channel, Baton Haxhiu deklaroi se Gent Caka, personi që nuk është dekretuar si ministër i Jashtëm nga Presidenti Ilir Meta, nuk ka thënë kurrë që është për korrigjimin...

Open/ Baton Haxhiu: Caka nuk ka thënë që është për korrigjim të kufijve

para 5 muajve - Top Channel

Në një lidhje në studion e Open, Baton Haxhiu deklaroi se Gent Caka, personi që nuk është dekretuar si ministër i Jashtëm nga Presidenti Ilir Meta, nuk ka thënë kurrë që është për korrigjimin e kufijve...

Baton Haxhiu: Argumentet e Presidencës për Cakajn, diletantizëm. Ky është fundi

para 5 muajve - Gazeta Tema

Në një lidhje në studion e ‘Open’, Baton Haxhiu deklaroi se Gent Caka, personi që nuk është dekretuar si ministër i Jashtëm nga Presidenti Ilir Meta, nuk ka thënë kurrë që është për korrigjimin e kufijve...

Nikollë Lesi përplaset me Baton Haxhiun: I kam thënë Ramës se ke nevojë për këshilltar jo servil

para 5 muajve - Standard

Mosdekretimi i Gent Cakajt në krye të Punëve të Jashtme nga presidenti Ilir Meta, ka shkaktuar reagime të shumta në skenën e politkës shqiptare. Por përplasjet nuk kanë munguar as në media, ku mbrëmjen...

Skandali i çertifikatës së Cakaj, Basha: DSIK ka vepruar me urdhër politik

para 5 muajve - Standard

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, i pyetur sonte nga gazetarët nëse ka të drejtë Presidenti i Republikës për t’u shndërruar në aktor kyç në ndërtimin e qeverisë, është shprehur se kjo është një...

Refuzimi i Cakës, Basha: Nuk ishte kandidaturë e përshtatshme për atë post

para 5 muajve - Standard

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka qenë i ftuar sot në mbrëmje në emisionin Opinion, të gazetarit Blendi Fevziut, në një panel gazetarësh e analistësh. Në intervistën e tij , Basha ka folur rreth...

Lexim i vendimit të Metës dhe i reagimit të Ramës…?!

para 5 muajve - Standard

Nga Kastriot Islami Më duhet të shënoj se propozimi i Ramës për Ministrin e ri të Jashtëm, vendimi qetësisht i menduar dhe i argumentuar i Metës, reagimi disproporcional, emocional dhe i acaruar, i Ramës...

Rama: Ja pse zgjodha Cakajn

para 5 muajve - Fakti Ditor

Kryeministri Edi Rama zbuloi para ambasadorëve arsyet pse zgjodhi Gent Cakajn për postin e ministrit të Jashtëm, në vend të Ditmir Bushatit. Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka thënë se Gent Cakajn,...

Deputeti i VV-së e quan Edi Ramën tradhtar dhe gomar, Hashim Thaçin kriminel

para 5 muajve - Arbresh

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Sami Kurteshi, ka ofenduar rëndë kryeministrin e Shqipërisë Edi Rama duke e quajtur gomar dhe tradhtar. Pas vendimit të tij për të emëruar Gent Cakajn në postimin e Ministrit...

Deputeti kosovar me deklaratë të fortë: Ja kush qëndron pas Gent Cakajt (EMRAT)

para 5 muajve - Sot News

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Liburn Aliu, ka folur rreth vendimit të presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta, për të mos e dekretuar kosovarin Gent Cakaj si ministër...

Si e shikoni përplasjen Meta-Rama? Basha jep përgjigjen që nuk pritej

para 5 muajve - Sot News

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka qenë i ftuar sot në mbrëmje në emisionin Opinion në një panel gazetarësh e analistësh. Në intervistën e tij të parë për vitin 2019, Basha ka folur rreth debatit...

Presidenti Meta vendos, nuk e dekreton Genti Cakajn, reagon ashpër Edi Rama (dokument)

para 5 muajve - Fakti Ditor

Presidenti Ilir Meta ka vendosur që të mos dekretojë kandidaturën e Genti Cakajt si Ministër i Jashtëm i Shqipërisë, një propozim ky i Ramës i cili ka sjellë mjaft debate në arenën politike shqiptare....

A ka të drejtë Meta të mosdekretojë një ministër? Ja si përgjigjet Basha

para 5 muajve - Opinion

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, i pyetur nga gazetarët nëse ka të drejtë Presidenti i Republikës për t’u shndërruar në aktor kyç në ndërtimin e qeverisë, është shprehur se kjo është një çështje...

Baton Haxhiu e quan VV’në organizatë kriminale

para 5 muajve - Gazeta Express

Në një lidhje në studion e “Open” në Top Channel, Baton Haxhiu deklaroi se Gent Caka, personi që nuk është dekretuar si ministër i Jashtëm nga Presidenti Ilir Meta, nuk ka thënë kurrë që është për korrigjimin...

Basha: Ndryshimi i kufijve, plan Milloshevishian

para 5 muajve - Koha Jone

Kreu i opozitës Lulzim Basha, e ka kundërshtuar edhe njëherë idenë për ndryshimin e kufijve. Ai deklaroi nga studio e ‘Opinion’ se ideja për ndryshimin e kufijve është një plan i qartë, Milloshevishian....

Basha zbulon kush e urdhëroi certifikimin e sigurisë së Gent Cakajt brenda 24 orëve

para 5 muajve - Sot News

I ftuar në emisionin ‘Opinion’ të Blendi Fevziut, kreu i PD, Lulzim Basha ka folur për mosdekretimin e Gent Cakajt nga presidenti Meta në postin e ministrit të jashtëm. Basha tha se certifikimi i sigurisë...

Shkelja e madhe kushtetuese e Ilir Metës/ Mbajtja peng e Ditmir Bushatit në zyrë

para 5 muajve - Lexo

Nga Ardit Rada* Në shpjegimin e gjatë që jepte sot në kanalet zyrtare, Presidenca argumentonte arsyet që e shtynë Presidentin Ilir Meta të mos dekretojë Gent Cakajn si ministër të Jashtëm të Shqipërisë....

Basha: Ja pse Caka është kandidaturë e papërshtatshme për ministër të Jashtëm

para 5 muajve - Gazeta Express

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, të enjten, është shprehur për kandidaturën e Genti Cakaj si ministër i Jashtëm se është një kandidaturë e papërshtashme për një post të tillë. Kryedemokrat tha...

Basha: Caka një kandidaturë e papërshtatshme për ministër të Jashtëm

para 5 muajve - Koha Jone

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, të enjten, është shprehur për kandidaturën e z.Genti Caka si ministër i Jashtëm se është një kandidaturë e papërshtashme për një post të tillë. Kreudemokrat tha...

Aliu: Prapa Gent Cakës është Baton Haxhiu e Aleksandar Vuçiqi

para 5 muajve - Lajmi.net

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Liburn Aliu, ka folur rreth vendimit të presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta, për të mos e dekretuar kosovarin Gent Cakaj si ministër...

Basha: Caka një kandidaturë e papërshtatshme për ministër të Jashtëm

para 5 muajve - Opinion

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, të enjten, është shprehur për kandidaturën e z.Genti Caka si ministër i Jashtëm se është një kandidaturë e papërshtashme për një post të tillë. Kreudemokrat tha...

Liburn Aliu: Prapa Gent Cakës është Baton Haxhiu e Aleksandar Vuçiqi

para 5 muajve - Gazeta Express

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Liburn Aliu, ka folur rreth vendimit të presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta, për të mos e dekretuar kosovarin Gent Cakaj si ministër...

Presidenti nuk e dekretoi, Gent Cakaj shfaqet përkrah Bushatit në takimin me Ramën

para 5 muajve - Sot News

Presidenti Ilir Meta vendosi të mos e dekretojë Gent Cakajn në postin e ministrit të Jashtëm. Vendimi i Metës ngjalli debate të mëdha si në Kosovë edhe në Shqipëri. Por Gent Cakaj vijon të mbajë postin...

Nuk u dekretua nga Presidenti Meta, Basha thyen heshtjen për Gent Cakajn

para 5 muajve - Sot News

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka qenë i ftuar sot në mbrëmje në emisionin Opinion, të gazetarit Blendi Fevziut, në një panel gazetarësh e analistësh. Në intervistën e tij të parë për vitin...

Rama: Gent Cakaj nuk ka predikuar ndryshim kufijsh, injorantët e prezantuan rrejshëm

para 5 muajve - RTV 21

“Ai kurrë nuk ka shprehur asgjë që bie ndesh me politikën tonë të jashtme” Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama në pritje me trupin diplomatik ka folur edhe për mosdekretimin e Gent Cakajt në postin e ministrit...

Haxhiu: Argumentet e Presidencës për Cakajn, diletantizëm. Ky është fundi

para 5 muajve - Lexo

Në një lidhje në studion e ‘Open’, Baton Haxhiu deklaroi se Gent Caka, personi që nuk është dekretuar si ministër i Jashtëm nga Presidenti Ilir Meta, nuk ka thënë kurrë që është për korrigjimin e kufijve...

Shpërthen Sami Kurteshi, Ramën e quan tradhtar dhe gomar, e Thaçin një kriminel

para 5 muajve - Periskopi

Akuza të rënda dhe banale në drejtim të Kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama dhe Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, ka lëshuar sot deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Sami Kurteshi, duke i quajtur gomar...

Basha: Caka ka thyer në mënyrë flagrante ligjin për informacionin e klasifikuar

para 5 muajve - Tetova Sot

Kryetari i PD-së Lulzim Basha tha se dikush duhet të mbajë përgjegjësi për lënien pa çertifikatë sigurie të Gent Cakës si zv.ministër i Jashtëm. Basha u shpreh në “Opinion” se është e papranueshme që ai...

‘Gomar’, ‘kriminel’ e ‘spiun’: Deputeti i VV’së sulmon ashpër Edi Ramën, Hashim Thaçin e Baton Haxhiun

para 5 muajve - Bota Press

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Sami Kurteshi, ka sulmuar ashpër kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama, duke e quajtur gomar dhe tradhtar. Pas vendimit të presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta, për të...

Hipokrizia e Vetëvendosjes me “mbesën e UDB-ashit”

para 5 muajve - Infokusi

Vite më parë, Lëvizja Vetëvendosje, pranonte fonde dhe e quante eksperte Besa Shahinin, për të cilën tani po thonë se është mbesa e një UDB-ashi. Në shumë tryeza të organizuara nga Lëvizja Vetëvendosje,...

Lexim i vendimit të Metës dhe i reagimit të Ramës…?!

para 5 muajve - Koha Jone

Nga Kastriot Islami  – Më duhet të shënoj se propozimi i Ramës për Ministrin e ri të Jashtëm, vendimi qetësisht i menduar dhe i argumentuar i Metës, reagimi disproporcional, emocional dhe i acaruar, i...

Baton Haxhiu: Argumentat e Metës, diletantizëm! E nxori Cakën jashtë kontekstit

para 5 muajve - Java News

Në një lidhje në studion e ‘Open’, Baton Haxhiu deklaroi se Gent Caka, personi që nuk është dekretuar si ministër i Jashtëm nga Presidenti Ilir Meta, nuk ka thënë kurrë që është për korrigjimin e kufijve...

Lela: Nuk ka luftë për pushtet, Meta në këtë rast ka qëndrim balancues

para 5 muajve - Vizion Plus

Refuzimi i prerë i presidentit të Republikës Ilir Meta, për dekretimin e  Genti Cakaj në postin e ministrit të Jashtëm, paralajmëron një përplasje dhe krizë të fortë në majën e piramides së shtetit në...

Deputeti i VV-së e quan Edi Ramën tradhtar dhe gomar, Hashim Thaçin kriminel

para 5 muajve - Gazeta Monitor

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Sami Kurteshi, ka ofenduar rëndë kryeministrin e Shqipërisë Edi Rama duke e quajtur gomar dhe tradhtar. Pas vendimit të tij për të emëruar Gent Cakajn në postimin e Ministrit...

Shkelja e madhe kushtetuese e Ilir Metës/ Mbajtja peng e Ditmir Bushatit në zyrë

para 5 muajve - Java News

Nga Ardit Rada* Në shpjegimin e gjatë që jepte sot në kanalet zyrtare, Presidenca argumentonte arsyet që e shtynë Presidentin Ilir Meta të mos dekretojë Gent Cakajn si ministër të jashtëm të Shqipërisë....

Mero Baze: Gent Cakaj do të bëhet Ministër i Jashtëm, përkundër banaliteteve të Presidentit Meta

para 5 muajve - Klan Kosova

Gazetari Mero Baze komenton përplasjen e fundit mes presidentit Ilir Meta dhe kryeministrit Edi Rama, pas vendimit për mosdekretimin e Gent Cakajt në postin e ministrit të Jashtëm. Baze shprehet se Meta...

Rama “sulmoi” Metën dhe mbështetësit e tij

para 5 muajve - Koha.mk

Tiranë, 10 janar -Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ashpër, me fyerje dhe me fjalor aspak diplomatik, iu drejtua të gjithë atyre të cilët e mbështetën presidentin Ilir Meta në vendimin e tij që të mos...

I dha çertifikatën e sigurisë Gent Cakajt, paditet në Prokurori drejtori i Ramës

para 5 muajve - Koha Jone

Edi Rama dhe Gent Cakaj Mos dekretimi i Gent Cakajt në postin e Ministrit të Jashtëm, ka shkaktuar një sërë reagimesh, ndërsa dhënia e çertifikatës së sigurisë brenda 24 orëve për të nga drejtori i DSIK...

Shefi i Kabinetit të Presidentit: Meta i propozoi Ramës ta bëjë Cakajn Ministër të Kulturës

para 5 muajve - Gazeta Telegraf

Drejtori i Kabinetit të Presidentit të Republikës, Arben Cici, gjatë një prononcimi në emisionin “Pressing” të televizionin “T7” ka folur në lidhje me vendimin e Presidentit Meta për të refuzuar propozimin...

Rama: Caka nuk ka folur për ndryshim kufijsh në Ballkan

para 5 muajve - Lajmi.net

Kryeministri Edi Rama zhvilloi një takim me trupat diplomatikë të vendosur në vendin tonë mbrëmjen e sotme. Një pjesë e rëndësishme e fjalës së tij lidhej me mosdekretimin e Gent Cakajt si ministër i Jashtëm...

Refuzimi i Cakajt, Basha krah Metës: i papërshtatshëm për ministër të Jashtëm

para 5 muajve - Te Sheshi

Siç dhe mund të pritej, PD ka mbështetur aktin e presidentit Meta për ta refuzuar Genti Cakajn si ministër i Jashtëm. Në një intervistë në Opinion , kreu demokrat Basha, siç dhe kreu i shtetit, e quajti...

Deputeti i VV-së e quan Edi Ramën tradhtar dhe gomar, Hashim Thaçin kriminel

para 5 muajve - Insajderi

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Sami Kurteshi, ka ofenduar rëndë kryeministrin e Shqipërisë Edi Rama duke e quajtur gomar dhe tradhtar. Pas vendimit të tij për të emëruar Gent Cakajn në postimin e Ministrit...

Lela: Nuk ka luftë për pushtet, Meta në këtë rast ka qëndrim të balancues

para 5 muajve - Vizion Plus

Refuzimi i prerë i presidentit të Republikës Ilir Meta, për dekretimin e  Genti Cakaj në postin e ministrit të Jashtëm, paralajmëron një përplasje dhe krizë të fortë në majën e piramides së shtetit në...

Liburn Aliu: Prapa Gent Cakajt është Baton Haxhiu e Aleksandar Vuçiqi

para 5 muajve - Insajderi

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Liburn Aliu, ka folur rreth vendimit të presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta, për të mos e dekretuar kosovarin Gent Cakaj si ministër...

Vetëvendosje tregon si Baton Haxhiu u rekrutua nga shërbimet sekrete dhe bashkëpunonte me UDB-në

para 5 muajve - InfoShqip

Republikës së Shqipërisë nuk i duhen ministra të Baton Haxhiut dhe Hashim Thaçit Është për t’u mbështetur vendimi i drejtë i marrë sot nga Presidenti Ilir Meta, për refuzimin e dekretimit të z. Gent Cakajt...

Cakaj, reagon edhe Ramush Haradinaj

para 5 muajve - Albeu

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka refuzuar të komentojë mos dekretimin e Gent Cakajt nga presidenti Meta si ministër i Punëve të Jashtme të Shqipërisë. Në një konferencë për media në AAK-së,...

Baton Haxhiu: Ilir Meta po bashkëpunon me një organizatë kriminale – Vetëvendosjen

para 5 muajve - Gazeta Monitor

Në një lidhje në studion e “Open” në Top Channel, Baton Haxhiu deklaroi se Gent Caka, personi që nuk është dekretuar si ministër i Jashtëm nga Presidenti Ilir Meta, nuk ka thënë kurrë që është për korrigjimin...

Rama: Injorantët hodhën baltë, ja pse zgjodha Cakajn ministër të Jashtëm…

para 5 muajve - Gazeta Shqip

Kryeministri Edi Rama gjatë një pritje me trupin diplomatik të akredituar në Shqipëri pasi sulmoi Presidentin Ilir Meta për çështjen “Cakaj”, e mbrojti të përzgjedhurin e tij për ministër të Jashtëm, duke...

“Cakaj”, Rama sulmon Metën para ambasadorëve: Vazhdoi avazin!

para 5 muajve - Gazeta Shqip

Pas betejës së cicërimave në Twitter “lufta” midis kryeministrit Edi Rama dhe Presidentit Ilir Meta është zhvendosur në një tjetër fushë-betejë, me shefin e qeverisë që e ka sulmuar Kreun e Shtetit në...

Dikur Vetëvendosje merrnin fonde prej saj, sot e quajnë “mbesë UDBA’shi”

para 5 muajve - Periskopi

Ministrja e tanishme e Arsimit në Shqipëri, Besa Shahini, është mbesa e një UDB-ashi, sipas zyrtarëve të Lëvizjes Vetëvendosje. Në një reagim të deputetit të partisë së Albin Kurtit, kërkohet anulimi i...

Debati real që qëndron pas sherrit për Gent Cakajn

para 5 muajve - Gazeta Tema

Nga Skënder Minxhozi Një mesazh i ardhur nga një emër i papritur në debatin Meta-Rama për ministrin e jashtëm, Edita Tahiri, duket se qëllonte në shënjestrën reale të sherrit më të fundit që ka mbërthyer...

Paditet drejtori i DSIK, i dha Cakajt certifikatë sigurie brenda 24 orëve

para 5 muajve - Java News

“Koalicioni Qytetar Për Shqipërinë”, ka depozituar në Prokurori një kallëzim penal për shpërdorim të rëndë detyre për drejtori i DSIK Dorian Tola. Mos dekretimi i Gent Cakajt në postin e Ministrit të Jashtëm,...

Meta: Sa të jem president, territori i Kosovës nuk diskutohet

para 5 muajve - Kallxo

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka shtuar një deklaratë në polemikat lidhur me mosdekretimin e Gent Cakajt si ministër i Punëve të Jashtme dhe Evropës. Lidhur me vendimin e Ilir Metajt pati kundërshtime...

Baton Haxhiu: Ilir Meta po bashkëpunon me një organizatë kriminale – Vetëvendosjen

para 5 muajve - Insajderi

Në një lidhje në studion e “Open” në Top Channel, Baton Haxhiu deklaroi se Gent Caka, personi që nuk është dekretuar si ministër i Jashtëm nga Presidenti Ilir Meta, nuk ka thënë kurrë që është për korrigjimin...

Rama: Gent Cakaj nuk ka folur asnjëherë për ndryshim kufijsh në Ballkan

para 5 muajve - Periskopi

Kryeministri Edi Rama zhvilloi një takim me trupat diplomatikë të vendosur në vendin tonë mbrëmjen e sotme. Një pjesë e rëndësishme e fjalës së tij lidhej me mosdekretimin e Gent Cakajt si ministër i Jashtëm...

Misteri i panevojshëm me Gent Cakajn

para 5 muajve - Gazeta Tema

Nga Ardit Rada Refuzimi i Gent Cakajt nga institucioni i Presidentit tashmë është arsyetuar në një shkresë që Ilir Meta ia përcolli kryeministrit. Debati kushtetues nëse kreu i shtetit ka të drejtë ta...

Haradinaj thotë se i respekton qëndrimet e Shqipërisë për Cakajn

para 5 muajve - Gazeta Express

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj nuk e ka komentuar mos dekretimin e kosovarit, Gent Cakaj nga ana e presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta si ministër i Punëve të Jashtme të Shqipërisë. Ai në një...

Rama duhet ti kërkojë falje Kosovës, por jo për Cakajn

para 5 muajve - Gazeta Telegraf

KM Rama duhet ti kerkoi falje Kosoves, pse nuk ia kerkoi mikut te tij Sandrit, te tregoi varret e mijera te zhdukurve nga lufta e Kosoves! KM Rama duhet ti kerkoi falje Kosoves, pse nuk ia mbushi mendjen...

Presidenti nuk e dekretoi, Gent Caka shfaqet përkrah Bushatit në takimin me Ramën

para 5 muajve - Sot News

Presidenti Ilir Meta vendosi të mos e dekretojë Gent Cakajn në postin e ministrit të Jashtëm. Vendimi i Metës ngjalli debate të mëdha si në Kosovë edhe në Shqipëri. Por Gent Cakaj vijon të mbajë postin...

Basha: Caka ka thyer në mënyrë flagrante ligjin për informacionin e klasifikuar

para 5 muajve - Gazeta Observer

Kryetari i PD-së Lulzim Basha tha se dikush duhet të mbajë përgjegjësi për lënien pa çertifikatë sigurie të Gent Cakës si zv.ministër i Jashtëm. Basha u shpreh në “Opinion” se është e papranueshme që ai...

Meta nuk e dekretoi për ministër Gent Cakajn, vjen reagimi i Haradinajt

para 5 muajve - OraInfo

Edhe kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, është deklaruar për mosdekretimin e Gent Cakajt nga presidenti shqiptar, Ilir Meta. Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj nuk e ka komentuar mos dekretimin...

Rama tregon pse e zgjodhi kosovarin Cakaj për minisër të jashtëm të Shqipërisë

para 5 muajve - InfoShqip

Kryeministri Edi Rama zbuloi para ambasadorëve arsyet pse zgjodhi Gent Cakajn për postin e ministrit të Jashtëm, në vend të Ditmir Bushatit. “Unë nuk e kam zgjedhur Gent Cakën as si kosovar dhe as si i...

VV: Shqipërisë s’i duhen ministra të Baton Haxhiut dhe Hashim Thaçit

para 5 muajve - Gazeta Liria

Lëvizja Vetëvendosje, përmes një postimi në Facebook, thotë se është për t’u mbështetur vendimi i drejtë i marrë sot nga Presidenti Ilir Meta, për refuzimin e dekretimit të Gent Cakajt si Ministër për...

“Vendimi për Cakajn është çështje e institucioneve të Shqipërisë”

para 5 muajve - Klan Kosova

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, në një konferencë për media nuk ka dashur të komentojë mosdekretimin e Gent Cakajt për shef të diplomacisë shqiptare, nga ana e presidentit Ilir Meta, transmeton...

Rama i përgjigjet Tahirit: Genti e dashur Edita i meriton sulmet tuaja aq sa këta “vizionarë” emrin njeri

para 5 muajve - Telegrafi

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka reaguar ndaj deklaratës së Edita Tahirit, e cila e ka përshëndetur vendimin e presidentit Ilir Meta për mos dekretimin e Gent Cakajt. “Ah edhe Edita Tahiri, bashkuar...

Mosdekretimi i Gent Cakajt, Baton Haxhiu përplaset në emision me Nikoll Lesin: Përgatitu mirë nëse e takon, nuk ke fjalor

para 5 muajve - Gazeta Telegraf

Mosdekretimi i Gent Cakajt në krye të Punëve të Jashtme nga presidenti Ilir Meta, ka shkaktuar reagime të shumta në skenën e politkës shqiptare. Por përplasjet nuk kanë munguar as në media, ku mbrëmjen...

Lulzim Basha: Rasti Cakaj na tregoi se Rama kontrollon DSIK, alarm edhe për vettingun

para 5 muajve - Gazeta Telegraf

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, i pyetur nga gazetarët nëse ka të drejtë Presidenti i Republikës për t’u shndërruar në aktor kyç në ndërtimin e qeverisë, është shprehur se kjo është një çështje...

Vendimi i presidentit për Gent Cakajn, ndërhyn edhe Ramush Haradinaj

para 5 muajve - Sot News

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka refuzuar të komentojë mos dekretimin e Gent Cakajt nga presidenti Meta si ministër i Punëve të Jashtme të Shqipërisë. Në një konferencë për media në AAK-së,...

Reagon edhe Haradinaj për mosdekretimin e Cakajt nga Meta

para 5 muajve - Lajmi.net

Edhe kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, është deklaruar për mosdekretimin e Gent Cakajt nga presidenti shqiptar, Ilir Meta. Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj nuk e ka komentuar mos dekretimin...

Meta refuzoi ta dekretonte ministër të Jashtëm, Caka përkrah Bushatit në takimin me Ramën

para 5 muajve - Gazeta Tema

Presidenti Ilir Meta vendosi të mos e dekretojë Gent Cakajn në postin e ministrit të Jashtëm. Vendimi i Metës ngjalli debate të mëdha si në Kosovë edhe në Shqipëri. Por Gent Cakaj vijon të mbajë postin...

Liburn Aliu: Baton Haxhiu qëndron pas Gent Cakajt

para 5 muajve - Arbresh

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Liburn Aliu, ka folur rreth vendimit të presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta, për të mos e dekretuar kosovarin Gent Cakaj si ministër...

Haradinaj flet për mos-dekretimin e Gent Cakajt

para 5 muajve - GazetaBlic

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, në një konferencë për media nuk ka dashur të komentojë mosdekretimin e Gent Cakajt për shef të diplomacisë shqiptare, nga ana e presidentit Ilir Meta. “Nuk kam...

Deputeti i Vetëvendosjes: Prapa Gent Cakës Është Baton Haxhiu E Aleksandër Vuçiçi

para 5 muajve - Gazeta Telegraf

Liburn Aliu Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Liburn Aliu, ka folur rreth vendimit të presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta, për të mos e dekretuar kosovarin Gent Cakaj...

Rama: Ja pse zgjodha Cakajn

para 5 muajve - Lajmi.net

Kryeministri Edi Rama zbuloi para ambasadorëve arsyet pse zgjodhi Gent Cakajn për postin e ministrit të Jashtëm, në vend të Ditmir Bushatit. Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka thënë se Gent Cakajn,...

Nis “lufta” mes Metës dhe Ramës? Presidenti dhe kryeministri shkëmbejnë replika të ashpra

para 5 muajve - TV21

Kryeministri Rama ka propozuar për ministër të Jashtëm Gent Cakajn, kurse kjo kandidaturë është hedhur poshtë nga presidenti i Republikës Ilir Meta. Ky i fundit tha se Cakaj ka shkelur ligjin, pasi ka...

Hipokrizia e Vetëvendosjes me “mbesën e UDB-ashit”

para 5 muajve - Arbresh

Vite më parë, Lëvizja Vetëvendosje, pranonte fonde dhe e quante eksperte Besa Shahinin, për të cilën tani po thonë se është mbesa e një UDB-ashi. Në shumë tryeza të organizuara nga Lëvizja Vetëvendosje,...

Ja për kë refuzimi i Metës për Cakajn është historik

para 5 muajve - Infokusi

Për analistin e gazetarin Andi Bushati, argumentimi që i ka bërë Presidenti Meta rrëzimit të kandidaturës së Gent Cakës si ministër i Jashtëm, ka nxjerr edhe njëherë në pah shndërrimin e shtetit të Edi...

Baton Haxhiu: Ilir Meta po bashkëpunon me një organizatë kriminale – Vetëvendosjen

para 5 muajve - Periskopi

Në një lidhje në studion e “Open” në Top Channel, Baton Haxhiu deklaroi se Gent Caka, personi që nuk është dekretuar si ministër i Jashtëm nga Presidenti Ilir Meta, nuk ka thënë kurrë që është për korrigjimin...

Rama: Cakaj s’ka predikuar ndryshim kufijsh, ja pse e zgjodha

para 5 muajve - Opinion

Kryeministri Edi Rama është shprehur të enjten se Gent Cakaj sulmohet pasi është i pastër. Duke folur gjatë një pritje me ambasadorët, kryeministri tha se nuk e ka zgjedhur Gent Cakën, as si kosovar, as...

Edi Rama: Gent Cakaj nuk ka folur për ndryshim kufijsh në Ballkan

para 5 muajve - Klan Kosova

Kryeministri Edi Rama zhvilloi një takim me trupat diplomatikë të vendosur në vendin tonë mbrëmjen e sotme. Një pjesë e rëndësishme e fjalës së tij lidhej me mosdekretimin e Gent Cakajt si ministër i Jashtëm...

Rama i përgjigjet Tahirit, ofendon përkrahësit e vendimit të Metës për Cakajn

para 5 muajve - Koha.net

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka reaguar ndaj deklaratës së Edita Tahirit, e cila e ka përshëndetur vendimin e presidentit Ilir Meta për mos dekretimin e Gent Cakajt. Rama ka pohuar se “çfarë llumi...

Përmbledhje e KTV-së për debatin rreth mosdekretimit të Cakajt

para 5 muajve - Koha.net

Zv/ministri aktual i Shqipërisë, Gent Cakaj nga Kosova, ende nuk mund të marrë përsipër udhëheqjen me diplomacinë shqiptare. Presidenti Ilir Meta ka dhënë një sqarim të gjatë pse nuk e ka dekretuar njeriun...

Vetëvendosje akuza të rënda Baton Haxhiut, ja si e rekrutuan shërbimet serbe

para 5 muajve - Ina

Republikës së Shqipërisë nuk i duhen ministra të Baton Haxhiut dhe Hashim Thaçit Është për t’u mbështetur vendimi i drejtë i marrë sot nga Presidenti Ilir Meta, për refuzimin e dekretimit të z. Gent Cakajt...

Rama: Ja pse zgjodha Cakajn

para 5 muajve - Top Channel

Kryeministri Edi Rama zbuloi para ambasadorëve arsyet pse zgjodhi Gent Cakajn për postin e ministrit të Jashtëm, në vend të Ditmir Bushatit. “Unë nuk e kam zgjedhur Gent Cakën as si kosovar dhe as si i...

Mosdekretimi i Gent Cakaj, reagon Zëri i Amerikës

para 5 muajve - Sot News

Zëri i Amerikës, në një shkrim të bërë publik shkruan se Presidenti Ilir Meta kishte dy argumente konkretë, mbi të cilët e quajti emërimin e Gent Cakajt në postin e Ministrit të Jashtëm si të papranueshëm...

Basha: Ja pse Caka është kandidaturë e papërshtatshme për ministër të Jashtëm

para 5 muajve - Gazeta Observer

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, të enjten, është shprehur për kandidaturën e Genti Cakaj si ministër i Jashtëm se është një kandidaturë e papërshtashme për një post të tillë. Kryedemokrat tha...

Basha zbulon kush e urdhëroi certifikimin e sigurisë së Gent Cakajt brenda 24 orëve

para 5 muajve - Arbresh

I ftuar në emisionin ‘Opinion’ të Blendi Fevziut, kreu i PD, Lulzim Basha ka folur për mosdekretimin e Gent Cakajt nga presidenti Meta në postin e ministrit të jashtëm. Basha tha se certifikimi i sigurisë...

Rama i kërkon ndjesë Kosovës për mosdekretimin e Cakajt

para 5 muajve - Flaka

Mosdekretimin e Gent Cakajt në postin e Ministrit për Evropë dhe Punë të jashtme nga ana e presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta, kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, e ka quajtur të turpshëm. Madje Rama...

Edi Rama nuk ndalet: Gent Cakaj nuk ka folur për ndryshim kufijsh në Ballkan

para 5 muajve - GazetaBlic

Kryeministri Edi Rama zhvilloi një takim me trupat diplomatikë të vendosur në vendin tonë mbrëmjen e sotme. Një pjesë e rëndësishme e fjalës së tij lidhej me mosdekretimin e Gent Cakajt si ministër i Jashtëm...

Edi Rama i reagon përsëri Ilir Metës për Cakajn: Oh çfarë marre

para 5 muajve - OraInfo

Kreu i Qeverisë së Shqipërisë, Edi Rama ka goditur përsëri presidentin shqiptar Ilir Metën, për ministrin kosovar Gent Cakaj. Edi Rama, ka reaguar sërish pas një statusi të presidentit Ilir Meta, lidhur...

“Rrezik për informacionin sekret shtetëror”. VOA analizon “Ministrin e Batonit”

para 5 muajve - Standard

Në Shqipëri presidenti Ilir Meta njoftoi sot se ka refuzuar emërimin e zotit Gent Cakaj në postin e ministrit të Jashtëm, i propozuar nga kryeministri Edi Rama në kuadër të ndryshimeve të thella në qeveri...

Meta: Integriteti territorial i Kosovës është i padiskutueshëm

para 5 muajve - Flaka

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka thënë se pavarësia, integriteti territorial i Kosovës dhe vendimi i Gjykatës Ndërkombëtare të Drejtësisë janë të padiskutueshme për Republikën e Shqipërisë deri në...

Rama: Cakaj, 1000 herë më i ditur se Meta

para 5 muajve - Flaka

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka reaguar sërish pas një statusi të presidentit Ilir Meta në `Twitter`, lidhur me debatin për mos dekretimin e Gent Cakajt si ministër i Jashtëm. “Që presidenti ynë...

Baton Haxhiu e quan VV-në organizatë kriminale

para 5 muajve - Gazeta Observer

Në një lidhje në studion e “Open” në Top Channel, Baton Haxhiu deklaroi se Gent Caka, personi që nuk është dekretuar si ministër i Jashtëm nga Presidenti Ilir Meta, nuk ka thënë kurrë që është për korrigjimin...

Baton Haxhiu mbron Gent Cakaj: Nuk ka thënë që është për korrigjim të kufijve

para 5 muajve - Arbresh

Në një lidhje në studion e Open, Baton Haxhiu deklaroi se Gent Caka, personi që nuk është dekretuar si ministër i Jashtëm nga Presidenti Ilir Meta, nuk ka thënë kurrë që është për korrigjimin e kufijve...

Rama sulmon Metën para ambasadorëve

para 5 muajve - Klan Kosova

Kryeministri Edi Rama organizoi një pritje për trupin diplomatik pasditen e së enjtes. Kreu i qeverisë lëshoi një tjetër mesazh kundër Metës për mosdekretimin e ministrit të ri të Jashtëm, Gent Cakaj....

Zëri i Amerikës: Ja pse Meta nuk e dekretoi Cakajn

para 5 muajve - Albeu

Zëri i Amerikës ka shkruar për faktin se Presidenti Ilir Meta kishte dy argumente konkretë, mbi të cilët e quajti emërimin e Gent Cakajt në postin e Ministrit të Jashtëm si të papranueshëm “Kreu i Shtetit...

Rama sulmon Metën para ambasadorëve

para 5 muajve - Top Channel

Kryeministri Edi Rama organizoi një pritje për trupin diplomatik pasditen e së enjtes. Kreu i qeverisë lëshoi një tjetër mesazh kundër Metës për mosdekretimin e ministrit të ri të Jashtëm, Gent Cakaj....

Rama i përgjigjet Tahirit, ofendon përkrahësit e vendimit të Metajt për Cakajn

para 5 muajve - Koha.net

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka reaguar ndaj deklaratës së Edita Tahirit, e cila e ka përshëndetur vendimin e presidentit Ilir Meta për mos dekretimin e Gent Cakajt. Rama ka pohuar se “çfarë llumi...

Kur Vetëvendosje pranonte fonde dhe e respektonte si eksperte “mbesën e UDB-ashit”, Besa Shahinin

para 5 muajve - Insajderi

Ministrja e tanishme e Arsimit në Shqipëri, Besa Shahini, është mbesa e një UDB-ashi, sipas zyrtarëve të Lëvizjes Vetëvendosje. Në një reagim të deputetit të partisë së Albin Kurtit, kërkohet anulimi i...

Mosdekretimi i Gent Cakajt, VV: Shqipërisë nuk i duhen ministra të Baton Haxhiut e Thaçit

para 5 muajve - Shekulli

Lëvizja Vetëvendosje ka përshëndetur vendimin e presidentit të Shqipërisë Ilir Meta për të mos dekretuar Gent Cakajn si ministër të Jashtëm. Përmes një deklarate, VV shprehet se Shqipërisë nuk i duhen...

Bushati: Refuzimi i Metës për Cakajn është sa dinjitoz po aq edhe historik

para 5 muajve - Telegrafi

Për analistin e gazetarin Andi Bushati, argumentimi që i ka bërë Presidenti Meta rrëzimit të kandidaturës së Gent Cakës si ministër i Jashtëm, ka nxjerr edhe njëherë në pah shndërrimin e shtetit të Edi...

LIVE/ Kryeministri Edi Rama, pritje me trupin diplomatik

para 5 muajve - Top Channel

Kryeministri Edi Rama organizon pritje për trupin diplomatik. SHIH LIVE: Top Channel

Lulzim Basha: Kandidatura e Cakajt nuk është e përshtatshme për postin e ministrit të Jashtëm

para 5 muajve - Gazeta Telegraf

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka qenë i ftuar sot në mbrëmje në emisionin “Opinion”, të gazetarit Blendi Fevziut, në një panel gazetarësh e analistësh. Në intervistën e tij të parë për vitin...

Ilir Meta: Sa të jam unë President, Integriteti territorial i Kosovës nuk shkilet

para 5 muajve - Infokusi

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka përsëritur qëndrimin e tij se integriteti territorial i Kosovës është i padiskutueshëm për shtetin shqiptar, sa ai të vazhdojë të jetë president i vendit, transmeton...

Rama për Cakajn: Meta vazhdoi me avazin e vjetër

para 5 muajve - Albeu

Kryeministri Edi Rama ka folur edhe njëherë për faktin se Presidenti i vendit Ilir Meta refuzoi të dekretojë ministrin e ri të jashtëm , Gent Cakajn. Sipas tij, Presidenti vazhdoi avazin e vjetër. “Takimin...

Rama: Ja pse zgjodha Gent Cakajn

para 5 muajve - Koha Jone

Kryeministri Edi Rama në takimin me ambasadorët, zbuloi arsyet pse zgjodhi Gent Cakajn për postin e ministrit të Jashtëm, në vend të Ditmir Bushatit. ”Unë nuk e kam zgjedhur Gent Cakën as si kosovar dhe...

Debati real që qëndron pas sherrit për Gent Cakajn

para 5 muajve - Lexo

Nga Skënder Minxhozi/ Një mesazh i ardhur nga një emër i papritur në debatin Meta-Rama për ministrin e jashtëm, Edita Tahiri, duket se qëllonte në shënjestrën reale të sherrit më të fundit që ka mbërthyer...

Rama sulmon Metën: Vazhdoi avazin! Ja pse zgjodha Cakajn për MEPJ…

para 5 muajve - Gazeta Shqip

Pas betejës së cicërimave në Twitter “lufta” midis kryeministrit Edi Rama dhe Presidentit Ilir Meta është zhvendosur në një tjetër fushë-betejë, me shefin e qeverisë që e ka sulmuar Kreun e Shtetit në...

Ramës nuk i ikën ‘inati’ me Metën: Bënë prezantim të rrejshëm, i hodhën baltë pa hapur gojën. Tre arsyet pse injorantët e sulmojnë Cakajn

para 5 muajve - Gazeta Tema

Kryeministri Edi Rama ka organizuar sot një pritje të trupit diplomatik të akredituar në Shqipëri. “ Presidenti sërish refuzoi të dekretojë ministrin e ri” – tha shefi i qeverisë para ambasadorëve! Ai...

Pse po sulmohet Gent Cakaj?/ Përgjigjet Rama: Këto janë tre arsyet

para 5 muajve - Sot News

Kryeministri Edi Rama tha se janë të paktën tre arsye, pse sipas tij, sulmohet Gent Cakaj, i propozuar për ministër të Jashtëm dhe që Presidenti Ilir Meta refuzoi ta dekretonte. Në takimin me përfaqësues...

Rama sulmon Metën para ambasadorëve: Avazi i vjetër për mosdekretimin e ministrave

para 5 muajve - Gazeta Express

Mbrëmjen e sotme kryeministri Rama zhvilloi një takim me trupat diplomatikë të vendosur në vendin tonë. Por e gjithë kryefjala e Ramës u kthye në një sulm ndaj Presidentit Meta për mosdekretimin e Gent...

Mosdekretimi i Cakajt/ Rama zbulon arsyet pse e zgjodhi emrin e tij për postin e ministrit të Jashtëm

para 5 muajve - Sot News

Gjatë një pritje me trupën diplomatike kryeministri Rama foli edhe për mosdekretimin e emrit të Gent Cakajt si ministër i Jashtëm. Rama gjatë fjalës së tij rënditi edhe arsyet se pse e zgjodhi Cakajn për...

Debati real që qëndron pas sherrit për Gent Cakajn

para 5 muajve - Java News

Nga Skënder Minxhozi/ Një mesazh i ardhur nga një emër i papritur në debatin Meta-Rama për ministrin e jashtëm, Edita Tahiri, duket se qëllonte në shënjestrën reale të sherrit më të fundit që ka mbërthyer...

Bushati: Refuzimi i Metës për Cakajn është sa dinjitoz po aq edhe historik

para 5 muajve - GazetaBlic

Për analistin e gazetarin Andi Bushati, argumentimi që i ka bërë Presidenti Meta rrëzimit të kandidaturës së Gent Cakës si ministër i Jashtëm, ka nxjerr edhe njëherë në pah shndërrimin e shtetit të Edi...

Meta përsërit: Sa të jem president, integriteti territorial i Kosovës nuk diskutohet

para 5 muajve - Koha.mk

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka përsëritur qëndrimin e tij se integriteti territorial i Kosovës është i padiskutueshëm për shtetin shqiptar, sa ai të vazhdojë të jetë president i vendit. Të enjten...

Rama takim me ambasadorët: Presidenti Meta vazhdoi me avazin e vjetër

para 5 muajve - Vizion Plus

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një takim me ambasadorët e akredituar në Shqipëri. Në fjalën e tij shefi i qeverisë ka dhënë dhe një tjetër mesazh për presidentin Ilir Meta, për mosdekretimin e ministrit...

Refuzimi i Cakajt, Rama sulmon Metën para ambasadorëve: Vazhdoi avazin!

para 5 muajve - Gazeta Shqip

Pas betejës së cicërimave në Twitter “lufta” midis kryeministrit Edi Rama dhe Presidentit Ilir Meta është zhvendosur në një tjetër fushë-betejë, me shefin e qeverisë që e ka sulmuar Kreun e Shtetit në...

Debati real që qëndron pa sherrit për Gent Cakajn

para 5 muajve - Java News

Nga Skënder Minxhozi/ Një mesazh i ardhur nga një emër i papritur në debatin Meta-Rama për ministrin e jashtëm, Edita Tahiri, duket se qëllonte në shënjestrën reale të sherrit më të fundit që ka mbërthyer...

Takimi me ambasadorët, Rama: Presidenti vazhdoi me avazin e vjetër

para 5 muajve - Opinion

Kryeministri Edi Rama nga takimi  i funditvitit me ambasadorët e akredituar në Shqipëri ka lëshuar një tjetër mesazh kundër Metës, për mosdekretimin e ministrit të ri të Jashtëm, Gent Cakaj. Në hyrje të...

Rama sulmon Metën para ambasadorëve: Presidenti vazhdoi me avazin e vjetër, nuk e parashikoja dot

para 5 muajve - Gazeta Tema

Kryeministri Edi Rama nga takimi  i fundit vitit me ambasadorët e akredituar në Shqipëri ka lëshuar një tjetër mesazh kundër Metës, për mosdekretimin e ministrit të ri të Jashtëm, Gent Cakaj. Në hyrje...

Haradinaj nuk komentoi mosdekretimin e Gent Cakajt

para 5 muajve - RTV 21

Ilir Meta nuk e dekretoi Gent Cakajn në krye të Ministrisë së Punëve të Jashtme Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj sot tha se e respekton qëndrimin e institucioneve të Shqipërisë, sa i përket mosdekretimit...

Rama sulmon sërish Metën, nuk i kursen akuzat ndaj tij edhe para trupit diplomatik

para 5 muajve - Sot News

Kryeministri Rama nuk i ka kursyer kritikat e tij ndaj presidentit Meta edhe para trupës diplomatike. Gjatë një  pritje me trupin diplomatik të akredituar në Shqipëri, Rama tha se presidenti po vazhdon...

Amerikanët të qartë/ “Zëri i Amerikës” fut në skaner “Ministrin e Batonit”

para 5 muajve - Koha Jone

Nga “Zëri i Amerikës” Presidenti Ilir Meta njoftoi sot se ka refuzuar emërimin e zotit Gent Cakaj në postin e ministrit të Jashtëm, i propozuar nga kryeministri Edi Rama në kuadër të ndryshimeve të thella...

Haradinaj thotë se i respekton qëndrimet e Shqipërisë për Cakajn

para 5 muajve - Kallxo

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj nuk e ka komentuar mos dekretimin e kosovarit, Gent Cakaj nga ana e presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta si ministër i Punëve të Jashtme të Shqipërisë. Ai në një...

Reagon përsëri Rama: Cakaj 1000 herë më i ditur se Ilir Meta

para 5 muajve - Kallxo

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka reaguar përsëri rreth mosdekretimit të Gent Cakajt si ministër të Jashtëm i Shqipërisë nga ana e presidentit Ilir Meta. Ai përmes një postimi në profilin e tij në...

Pse për Bushatin refuzimi i Metës për Cakajn është sa dinjitoz po aq edhe historik

para 5 muajve - Koha.net

Për analistin e gazetarin Andi Bushati, argumentimi që i ka bërë Presidenti Meta rrëzimit të kandidaturës së Gent Cakës si ministër i Jashtëm, ka nxjerr edhe njëherë në pah shndërrimin e shtetit të Edi...

Rama dhe Bushati takim me trupën diplomatike

para 5 muajve - Koha Jone

Ministri i Jashtëm në detyrë, Ditmir Bushati dhe kryeministri Edi Rama po zhvillojnë një takim me trupën diplomatik në Shqipëri.

Dy ‘pengjet’ e Ilir Metës në krah të njëri-tjetrit

para 5 muajve - Java News

Presidenti Ilir Meta vendosi të mos e dekretojë Gent Cakajn në postin e ministrit të Jashtëm. Vendimi i Metës ngjalli debate të mëdha si në Kosovë edhe në Shqipëri. Por Gent Cakaj vijon të mbajë postin...

I dha certifikatën e sigurisë për 24 orë Cakajt, paditet drejtori

para 5 muajve - LajmiFundit

Për këtë arsye, “Koalicioni Qytetar Për Shqipërinë”, ka depozituar në Prokurori një kallëzim penal për shpërdorim të rëndë detyre për drejtori i DSIK Dorian Tola. Mos dekretimi i Gent Cakajt në postin...

“Vetëvendosje” sulmon Gent Cakajn si njeri të “spiunit” të UDB-së, Baton Haxhiu: Ka qenë yni, por Meta s’duhet të dekretonte as Besa Shahinin. Është mbesë spiuni

para 5 muajve - Gazeta Tema

Lëvizja Vetëvendosje në Kosovë ka reaguar pas vendimit të Ilir Metës për të mos dekretuar si ministër të Jashtëm, Gent Cakajn. Sipas “Vetëvendosjes”, edhe pse Cakaj ka qenë pjesë e kësaj partie, ai është...

Rama tregon pse e zgjodhi kosovarin Cakaj për minisër të jashtëm të Shqipërisë

para 5 muajve - Arbresh

Kryeministri Edi Rama zbuloi para ambasadorëve arsyet pse zgjodhi Gent Cakajn për postin e ministrit të Jashtëm, në vend të Ditmir Bushatit. “Unë nuk e kam zgjedhur Gent Cakën as si kosovar dhe as si i...

Meta nuk dekretoi Cakajn, reagon Vetëvendosja: Shqipërisë nuk i duhen ministra të…

para 5 muajve - Shekulli

Pas vendimit të presidentit meta për të mos-dekretuar Gent Cakajn si ministër të Jashtëm, ka ardhur edhe një reagim zyrtarë i Lëvizjes Vetëvendosja, e cila deklaron se Shqipërisë nuk i duhet një ministër...

“Ah edhe Edita Tahiri, bashkuar me ca qyqarë që salutojnë vendimin e vizionarit IM”

para 5 muajve - RTV 21

Rama i reagon Edita Tahirit Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama i është kundërpërgjigjur ish-kryenegociatores së bisedimeve me Serbinë, Edita Tahirit, e cila përshëndeti mosdekretimin e Gent Cakajt për...

“Zëri i Amerikës”: Meta refuzon ministrin e ri të Jashtëm

para 5 muajve - Koha Jone

Nga “Zëri i Amerikës” Presidenti Ilir Meta njoftoi sot se ka refuzuar emërimin e zotit Gent Cakaj në postin e ministrit të Jashtëm, i propozuar nga kryeministri Edi Rama në kuadër të ndryshimeve të thella...

Drejtori i DSIK kallëzohet për shpërdorim detyre

para 5 muajve - Gazeta Telegraf

Reagim i Koalicionit Qytetar Për Shqipërinë Kallzim për shpërdorim të rëndë detyre të Z. Dorian Tola, Drejtorin e DSIK pranë Kryeministrisë për dhënien e çertifikatës së sigurisë Z. Genc Sakaj brenda 24...

Vetëvendosje : Republikës së Shqipërisë nuk i duhen ministra të Baton Haxhiut dhe Hashim Thaçit

para 5 muajve - Kallxo

Lëvizja Vetëvendosje ka mbështetur vendimin e marrë sot nga presidenti i Shqipërisë Ilir Meta, për refuzimin e dekretimit të z. Gent Cakajt si Ministër për Evropën dhe Punë të Jashtme i Republikës së Shqipërisë....

I dha çertifikatën e sigurisë për 24 orë Gent Cakajt, paditet në Prokurori drejtori (EMRI)

para 5 muajve - Sot News

Mos dekretimi i Gent Cakajt në postin e Ministrit të Jashtëm, ka shkaktuar një sërë reagimesh, ndërsa dhënia e çertifikatës së sigurisë brenda 24 orëve për të nga drejtori i DSIK Dorian Tola, shihet si...

Zëri i Amerikës: Ja pse Meta nuk e dekretoi Cakajn

para 5 muajve - Lajme.al

Zëri i Amerikës ka shkruar për faktin se Presidenti Ilir Meta kishte dy argumente konkretë, mbi të cilët e quajti emërimin e Gent Cakajt në postin e Ministrit të Jashtëm si të papranueshëm “Kreu i Shtetit...

Meta përsërit: Sa të jem president, integriteti territorial i Kosovës nuk diskutohet

para 5 muajve - Portalb

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka përsëritur qëndrimin e tij se integriteti territorial i Kosovës është i padiskutueshëm për shtetin shqiptar, sa ai të vazhdojë të jetë president i vendit, transmeton...

Bushati: Refuzimi i Metës për Cakajn është sa dinjitoz po aq edhe historik

para 5 muajve - Lajm

Për analistin e gazetarin Andi Bushati, argumentimi që i ka bërë Presidenti Meta rrëzimit të kandidaturës së Gent Cakës si ministër i Jashtëm, ka nxjerr edhe njëherë në pah shndërrimin e shtetit të Edi...

Refuzimi i Cakajt/ Rama: E kanë sulmuar dhe shkelur dinjitetin e tij sepse është i pastër. S’ka predikuar ndryshim kufijsh

para 5 muajve - Lexo

Në fjalën e tij para diplomatëve, kryeministri Edi Rama tha se ministri i propozuar për të pasuar Ditmir Bushatin, Gent Cakaj, por sulmohet sepse është i pastër. Rama tha se Gent Cakaj u zgjodh për ministër...

Rama e Meta përplasen për ministrin e Jashtëm nga Kosova

para 5 muajve - Illyria

Në Shqipëri presidenti Ilir Meta njoftoi sot se ka refuzuar emërimin e zotit Gent Cakaj në postin e ministrit të Jashtëm, i propozuar nga kryeministri Edi Rama në kuadër të ndryshimeve të thella në qeveri...

Takimi me trupin diplomatik/ Bushati: Shqipëria do marrë kryesimin e OSBE, më shumë punë për integrimin

para 5 muajve - Lexo

Ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati ka folur sot në takimin me trupin diplomatik që u zhvillua në kryeministri. Në fjalën e tij, Bushati tha se Shqipëria po përparon në rrugën e integrimit në BE. Pjesë...

Gent Caka nuk “tradhton” dot, pa leje të Ilir Metës dhe Edi Ramës!

para 5 muajve - Lexo

Nga Mero Baze/ Gent Caka është një zgjedhje e kryeministrit të Shqipërisë për ministër të Jashtëm, që u diktuan nga arsye politike, dhe jo nga ndryshimi i politikës së jashtme të Shqipërisë, as ndonjë...

Haradinaj thotë se i respekton qëndrimet e Shqipërisë për Cakajn

para 5 muajve - Gazeta Monitor

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj nuk e ka komentuar mos dekretimin e kosovarit, Gent Cakaj nga ana e presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta si ministër i Punëve të Jashtme të Shqipërisë. Ai në një...

Vendimi i presidentit për Gent Cakajn, ndërhyn edhe Ramush Haradinaj

para 5 muajve - Lajme.al

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka refuzuar të komentojë mos dekretimin e Gent Cakajt nga presidenti Meta si ministër i Punëve të Jashtme të Shqipërisë. Në një konferencë për media në AAK-së,...

Rama i jep lamtumirën Bushatit, sulmon Metën për Cakajn: Pro dialogut Kosovë-Serbi

para 5 muajve - Java News

Kryeministri Edi Rama ka organizuar sot një pritje të trupit diplomatik të akredituar në Shqipëri. Ai u shpreh në nisje të fjalës se Presidenti sërish refuzoi të dekretojë ministrin e ri. Rama gjithashtu...

“Shqipërisë nuk i duhen ministrat e Batonit dhe Thaçit”

para 5 muajve - Java News

Lëvizja Vetëvendosje në Kosovë ka reaguar pas vendimit të Ilir Metës për të mos dekretuar si ministër të Jashtëm, Gent Cakajn. Sipas “Vetëvendosjes”, edhe pse Cakaj ka qenë pjesë e kësaj partie, ai është...

Edi Rama: Cakaj, 1000 herë më i ditur se Ilir Meta

para 5 muajve - Infokusi

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka reaguar sërish pas një statusi të presidentit Ilir Meta në Tëitter, lidhur me debatin për mos dekretimin e Gent Cakajt si Ministër i Jashtëm, transmeton Gazeta inFokus....

Vetëvendosje: Gent Cakaj ishte anëtar i VV-së, mbështesim vendimin e Metës për mos dekretim të tij

para 5 muajve - Telegrafi

Lëvizja Vetëvendosje, ka përshëndetur vendimin e Presidentit, Ilir Meta, për refuzimin e dekretimit të  Gent Cakajt si Ministër për Evropën dhe Punë të Jashtme i Republikës së Shqipërisë. Përmes një njoftimi,...

Gent Caka nuk “tradhëton” dot, pa leje të Ilir Metës dhe Edi Ramës!

para 5 muajve - Gazeta Tema

Mero Baze Gent Caka është një zgjedhje e Kryeministrit të Shqipërisë për Ministër të Jashtëm, që u diktuan nga arsye politike,  dhe jo nga ndryshimi I politikës së jashtme të Shqipërisë, as ndonjë politike...

Meta përsërit: Sa të jem president, integriteti territorial i Kosovës nuk diskutohet

para 5 muajve - Koha.net

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka përsëritur qëndrimin e tij se integriteti territorial i Kosovës është i padiskutueshëm për shtetin shqiptar, sa ai të vazhdojë të jetë president i vendit. Të enjten...

‘Cakaj’/ Rama me trupin diplomatik: Avazi i vjetër i presidentit që refuzoi një ministër

para 5 muajve - Lexo

Ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati dhe kryeministri Edi Rama po zhvillojnë një takim me trupën diplomatik në Shqipëri. Në takim është i pranishëm edhe kandidati për ministër të Jashtëm, i propozuar nga...

“Përplasje Rama-Bushati”, gazetarë e politikanë reagojnë për çështjen ‘Cakaj’

para 5 muajve - Gazeta Shqip

Shprehja e qëndrimit pro ndryshimit të kufirit Kosovë-Serbi duket se do të ndikojë negativisht në karrierën politike të Gent Cakajt në Shqipëri dhe ashtu siç pritej ky fakt kushtëzoi edhe vendimin e Presidentit...

Mos dekretimi i Cakaj. Haradinaj: Respektojmë qëndrimet e institucioneve të Shqipërisë

para 5 muajve - Koha Jone

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, thotë se e respekton qëndrimin e institucioneve të Republikës së Shqipërisë, sa i përket mosdekretimit të kosovarit Gent Cakaj në krye të Ministrisë...

Rama me ambasadorët: Tre arsyet pse injorantët e sulmojnë Cakajn

para 5 muajve - Java News

Kryeministri Edi Rama ka organizuar sot një pritje të trupit diplomatik të akredituar në Shqipëri. “Presidenti sërish refuzoi të dekretojë ministrin e ri” – tha shefi i qeverisë para ambasadorëve! Ai u...

Edi Rama reagon ndaj Edita Tahirit për Cakajn: Qenke bashkuar me ca qyqarë!

para 5 muajve - Periskopi

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka reaguar ndaj deklaratës së Edita Tahirit, e cila e ka përshëndetur vendimin e presidentit Ilir Meta për mos dekretimin e Gent Cakajt. Ai i është përgjigjur asaj duke...

Meta: Integriteti territorial i Kosovës është i padiskutueshëm

para 5 muajve - RTV 21

Deklarata e tij vjen pas kritikave që mori për shkak të mos dekretimit të Cakajt Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka thënë se pavarësia, integriteti territorial i Kosovës dhe vendimi i Gjykatës Ndërkombëtare...

Mosemërimi i Cakajt, Vetëvendosje: Shqipërisë nuk i duhen ministra të Baton Haxhiut dhe Hashim Thaçit

para 5 muajve - Lajmi.net

Vetëvendosje e ka përshëndetur vendimin e kryeministrit të Shqipërisë, Ilir Meta, për mos dekretimin e Gent Cakajt për ministër të Punëve të Jashtme. Përmes një komunikate për media, Vetëvendosje është...

Edi Rama nuk ndalet: Gent Cakaj nuk ka folur për ndryshim kufijsh në Ballkan

para 5 muajve - Insajderi

Kryeministri Edi Rama zhvilloi një takim me trupat diplomatikë të vendosur në vendin tonë mbrëmjen e sotme. Një pjesë e rëndësishme e fjalës së tij lidhej me mosdekretimin e Gent Cakajt si ministër i Jashtëm...

Misteri i panevojshëm me Cakajn

para 5 muajve - InfoShqip

Nga: Ardit Rada Refuzimi i Gent Cakajt nga institucioni i Presidentit tashmë është arsyetuar në një shkresë që Ilir Meta ia përcolli kryeministrit. Debati kushtetues nëse kreu i shtetit ka të drejtë ta...

Meta dhe Rama përplasen për ministrin e emëruar, Gent Cakaj

para 5 muajve - Evropa e Lirë

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, bëri të ditur se ka refuzuar emërimin e Gent Cakajt në postin e ministrit të Jashtëm të Shqipërisë, i propozuar nga kryeministri Edi Rama në kuadër të ristrukturimit...

Meta dhe Rama përplasen për ministrin nga Kosova

para 5 muajve - Evropa e Lirë

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, bëri të ditur të enjten se ka refuzuar emërimin e Gent Cakajt në postin e ministrit të Jashtëm, i propozuar nga kryeministri Edi Rama, në kuadër të ristrukturimit të...

Çfarë thotë Ramush Haradinaj për mosdekretimin e Gent Cakajt

para 5 muajve - Gazeta Express

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, thotë se e respekton qëndrimin e institucioneve të Republikës së Shqipërisë, sa i përket mosdekretimit të kosovarit Gent Cakaj në krye të Ministrisë...

Ilir Meta: Integriteti territorial i Kosovës është i padiskutueshëm

para 5 muajve - RTV 21

Deklarata e tij në Facebook vjen pas kritikave që mori për shkak të mos dekretimit të Cakajt Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka thënë se pavarësia, integriteti territorial i Kosovës dhe vendimi i Gjykatës...

Vetëvendosje mbështetën Metën: Shqipërisë nuk i duhen ministra të Baton Haxhiut

para 5 muajve - Koha Jone

Lëvizja Vetëvendosje, përmes një postimi në Facebook, thotë se është për t’u mbështetur vendimi i drejtë i marrë sot nga Presidenti Ilir Meta, për refuzimin e dekretimit të Gent Cakajt si Ministër për...

LIVE / Rama me trupin diplomatik: Meta sërish na e refuzoi një ministër

para 5 muajve - Java News

Kryeministri Edi Rama ka organizuar sot një pritje të trupit diplomatik të akredituar në Shqipëri. “Presidenti sërish refuzoi të dekretojë ministrin e ri” – tha shefi i qeverisë para ambasadorëve! Më herët...

Vetëvendosje: Gent Cakaj ishte në partinë tonë, u manipulua nga Baton Haxhiu

para 5 muajve - Gazeta Express

Mosdekretimi i Gent Cakajt si Ministër në Shqipëri u mbështet edhe nga Lëvizja Vetëvendosje, e këta të fundit thanë se Cakaj ishte i antarësuar në këtë parti në vitin 2011’të. Sipas VV’së, Shqipërisë nuk...

Rama: Ja pse zgjodha Cakajn ministër të Jashtëm…

para 5 muajve - PortaliOnline

Kryeministri Edi Rama gjatë një pritje me trupin diplomatik të akredituar në Shqipëri pasi sulmoi Presidentin Ilir Meta për çështjen “Cakaj”, e mbrojti të përzgjedhurin e tij për ministër të Jashtëm, duke...

Gent Caka nuk “tradhton” dot, pa leje të Ilir Metës dhe Edi Ramës!

para 5 muajve - Java News

Nga Mero Baze Gent Caka është një zgjedhje e kryeministrit të Shqipërisë për ministër të Jashtëm, që u diktuan nga arsye politike,  dhe jo nga ndryshimi i politikës së jashtme të Shqipërisë, as ndonjë...

Haradinaj deklarohet për vendimin e Ilir Metës, ndaj Genc Cakajt

para 5 muajve - Insajderi

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj nuk e ka komentuar mos dekretimin e kosovarit, Gent Cakaj nga ana e presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta si ministër i Punëve të Jashtme të Shqipërisë. Ai në një...

Meta nuk dekreton ministri e jashtëm Cakaj: I pabesueshëm!

para 5 muajve - Ina

Presidenti Ilir Meta refuzoi të hidhte firmën mbi propozimin e Kryeministrit për të emëruar Genti Cakën si ministër të Jashtëm. Kryetari i shtetit këtë herë foli me dekret dhe përmes një letre prej 5 faqesh...

Rama godet Ilir Metën pas refuzimit të Cakaj

para 5 muajve - Ina

Kryeministri Edi Rama ka reaguar sërish pas një statusi të Presidentit Ilir Meta në Twitter, lidhur me debatin për mosdekretimin e Gent Cakajt si ministër i Jashtëm. “Që Presidenti ynë të shkelë Kushtetutën,...

LVV e quan Gent Cakajn, ministër të Hashim Thaçit

para 5 muajve - Albinfo

Lëvizja Vetëvendosje e ka quajtur Gent Cakajn, ministër të Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit. Në një shkrim të gjatë LVV ka thënë se “Republikës së Shqipërisë nuk i duhen ministra të Baton Haxhiut...

Vetëvendosje i bashkohet “valles” së reagimeve për Gent Cakajn

para 5 muajve - GazetaBlic

Lëvizja Vetëvendosje me anë të një njoftimi ka bërë të ditur se Gent Cakaj ka qenë i anëtarësuar në këtë parti. Në shkrimin e publikuar në faqen zyrtare në Facebook, partia e Albin Kurtit hedh akuza ndaj...

“Cakaj’, Mërtiri: Nuk ja ka fajin Meta se s’kishte certifikatë

para 5 muajve - Koha Jone

Sociologu dhe aktivisti i shoqërisë civile, Ergys Mërtiri ka komentuar vendimin e Presidentit Ilir Meta për të mos dekretuar Gent Cakajn në postin e ministrit të jashtëm. Përmes një postimi në facebook,...

Misteri i panevojshëm me Cakajn

para 5 muajve - Java News

Në foto: Gent Cakaj Nga Ardit Rada Refuzimi i Gent Cakajt nga institucioni i Presidentit tashmë është arsyetuar në një shkresë që Ilir Meta ia përcolli kryeministrit. Debati kushtetues nëse kreu i shtetit...

Mosdekretimi i Cakajt, Baton Haxhiu letër Metës: Gabim historik!

para 5 muajve - Gazeta Shqip

Në media emri i Gent Cakajt është lidhur disa herë me gazetarin kosovar Baton Haxhiu, madje shumë e kanë konsideruar propozimin e tij në krye të Ministrisë së Jashtme nga kryeministri Edi Rama si një sugjerim...

Rama: Cakaj, 1000 herë më i ditur se Meta

para 5 muajve - Top Channel

Kryeministri Edi Rama ka reaguar sërish pas një statusi të Presidentit Ilir Meta në Twitter, lidhur me debatin për mosdekretimin e Gent Cakajt si ministër i Jashtëm. “Që Presidenti ynë të shkelë Kushtetutën,...

Çmendet Edi Rama, sulmon publikisht Presidentin Meta

para 5 muajve - Koha Jone

Kryeministri Edi Rama ka reaguar keq dhe pa pikë kulture pas vendimit të kreut të shtetit, Ilir Meta për mosdekretimin e ministri të Jashtëm, Gent Cakaj. Me një gjuhë jo etike dhe sulme personale në adresë...

Misteri i panevojshëm për Cakajn

para 5 muajve - Java News

Në foto: Gent Cakaj Nga Ardit Rada Refuzimi i Gent Cakajt nga institucioni i Presidentit tashmë është arsyetuar në një shkresë që Ilir Meta ia përcolli kryeministrit. Debati kushtetues nëse kreu i shtetit...

Meta refuzon ministrin e ri të Jashtëm

para 5 muajve - Shekulli

Në Shqipëri presidenti Ilir Meta njoftoi sot se ka refuzuar emërimin e zotit Gent Cakaj në postin e ministrit të Jashtëm, i propozuar nga kryeministri Edi Rama në kuadër të ndryshimeve të thella në qeveri...

Rrëzimi i Gent Cakajt nxorri në pah një super skandal në Ministrinë e Jashtshme

para 5 muajve - Albeu

Mos dekretimi i Gent Cakajt nga Presidenti Meta nxorri në pah edhe një tjetër fakt skandaloz sa i përket mënyrës së funksionimit të shtetit shqiptar. Prej më shumë se një viti, Gent Cakaj ishte zv. ministër...

Rama i përgjigjet Metës: Nëpërkëmbi një djalë të ri

para 5 muajve - Telegrafi

Pas kundërpërgjigjes së presidentit Ilir Metës, kryeministri Edi Rama ka vazhduar “luftën” në rrjetet sociale, duke i dalë edhe një herë në mbrojtje kandidatit të tij për ministër të Jashtëm, Gent Cakaj....

VV: Shqipërisë s’i duhen ministra të Baton Haxhiut dhe Hashim Thaçit

para 5 muajve - Koha.net

Lëvizja Vetëvendosje, përmes një postimi në Facebook, thotë se është për t’u mbështetur vendimi i drejtë i marrë sot nga Presidenti Ilir Meta, për refuzimin e dekretimit të Gent Cakajt si Ministër për...

Rama: Ja pse zgjodha Cakajn

para 5 muajve - Gazeta Observer

Kryeministri Edi Rama zbuloi para ambasadorëve arsyet pse zgjodhi Gent Cakajn për postin e ministrit të Jashtëm, në vend të Ditmir Bushatit. Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka thënë se Gent Cakajn,...

Edi Rama tregon pse e zgjodhi Cakajn për postin e ministrit të Jashtëm

para 5 muajve - Insajderi

Kryeministri Edi Rama zbuloi para ambasadorëve arsyet pse zgjodhi Gent Cakajn për postin e ministrit të Jashtëm, në vend të Ditmir Bushatit. “Unë nuk e kam zgjedhur Gent Cakën as si kosovar dhe as si i...

Edi Rama: Gent Cakaj është 1000 herë më i ditur se Ilir Meta, qyqarët mbrojnë Kosovën nga një shqiptar i Kosovës

para 5 muajve - Klan Kosova

Kryeministri Edi Rama dhe presidenti Ilir Meta janë përfshirë një një sërë replikash të ashpra, pasi kreu i shtetit vendosi të mos dekretojë Gent Cakajn në postin e ministrit të Jashtëm. Në përgjigjen...

Presidenti Meta nuk e dekreton Gent Cakajn si ministër në Shqipëri

para 5 muajve - Albinfo

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka refuzuar të dekretojë emërimin e Gent Cakajt si ministër për Europë dhe Punë të Jashtme. Meta ka thënë se Cakaj nuk ka përvojë dhe se i njëjti ka mbajtur qëndrime...

Rama: Cakaj, 1000 herë më i ditur se Meta

para 5 muajve - Lajmi.net

Kryeministri Edi Rama ka reaguar sërish pas një statusi të Presidentit Ilir Meta në Twitter, lidhur me debatin për mosdekretimin e Gent Cakajt si ministër i Jashtëm. “Që Presidenti ynë të shkelë Kushtetutën,...

Meta rrëzon “Ministrin e Jashtëm”: I pabesueshëm. Reagon Rama: Vendim i turpshëm, antikushtetues

para 5 muajve - Flaka

Presidenti Ilir Meta refuzoi të hidhte firmën mbi propozimin e Kryeministrit për të emëruar Genti Cakën si ministër të Jashtëm. Kryetari i shtetit këtë herë foli me dekret dhe përmes një letre prej 5 faqesh...

Vetëvendosje, i gëzohet faktit që Meta, nuk ka dekretuar ministrinë Cakaj

para 5 muajve - Infokusi

Lëvizja Vetëvendosje nëpërmjet një deklarate zyrtare në Facebook, është shprehur e kënaqur që Cakaj, nuk ka marr aprovimin e Presidentit Meta, për ta drejtu Ministrinë e Jashtme të Shqipërisë, transmeton...

Rama: tre arsye pse sulmohet Gent Cakaj

para 5 muajve - Te Sheshi

Në një takim me trupin diplomatik në Tiranë, ku prezent qe dhe Gent Cakaj, “njeriu i ditës”, i riu kosovar i emëruar nga Rama si ministër i Jashtëm i refuzuar nga Meta, i pari i qeverisë shqiptare foli...

Rama reagon për Metën: Cakaj s’ka predikuar ndryshim kufijsh, ja pse e zgjodha

para 5 muajve - LajmiFundit

Kryeministri Edi Rama ka thënë se Gent Cakaj sulmohet pasi është i pastër. Duke folur gjatë një pritje me ambasadorët, kryeministri tha se nuk e ka zgjedhur Gent Cakën, as si kosovar, as si i ri, por...

“Diplomacia”, Rama-Metës: Po merresh me fjalë si “Babalja”. Me qyqarë e kadrinj po mbron Kosovën nga një shqiptar i Kosovës, pupupu

para 5 muajve - Gazeta Tema

Kryeministri Edi Rama ka reaguar sërish pasi presidenti Ilir Meta shkroi në Twitter për mos dekretimin e Gent Cakajt si ministër i jashtëm. Sipas kryeministrit Edi Rama, presidenti i Republikës ka shkelur...

Rama: Gent Cakaj nuk ka folur për ndryshim kufijsh në Ballkan

para 5 muajve - Ekonomia Online

Kryeministri Edi Rama zhvilloi një takim me trupat diplomatikë të vendosur në vendin tonë mbrëmjen e sotme. Një pjesë e rëndësishme e fjalës së tij lidhej me mosdekretimin e Gent Cakajt si ministër i Jashtëm...

Vetëvendosje, i gëzohet faktit që Meta, nuk ka dekretuar ministrinë Cakaj

para 5 muajve - Infokusi

Vetëvendosje, i gëzohet faktit që Meta, nuk ka dekretuar ministrinë Cakaj Lëvizja Vetëvendosje nëpërmjet një deklarate zyrtare në Facebook, është shprehur e kënaqur që Cakaj, nuk ka marr aprovimin e Presidentit...

Vazhdon ‘patriotizmi’ i Metës: Sa të jem president nuk shkilet integriteti territorial i Kosovës

para 5 muajve - Periskopi

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka përsëritur qëndrimin e tij se integriteti territorial i Kosovës është i padiskutueshëm për shtetin shqiptar, sa ai të vazhdojë të jetë president i vendit. Të enjten...

Nis “lufta” mes Metës dhe Ramës? Presidenti dhe kryeministri shkëmbejnë replika të ashpra

para 5 muajve - Shekulli

Kryeministri Rama ka propozuar për ministër të Jashtëm Gent Cakajn, kurse kjo kandidaturë është hedhur poshtë nga presidenti i Republikës Ilir Meta. Ky i fundit tha se Cakaj ka shkelur ligjin, pasi ka...

“Diplomacia”, Rama-Metës: Po merresh me fjalë si të ishe “Babalja”. Me qyqarë e kadrinjtë po mbrojn Kosovën nga një shqiptar i Kosovës, pupupu

para 5 muajve - Gazeta Tema

Kryeministri Edi Rama ka reaguar sërish pasi presidenti Ilir Meta shkroi në Twitter për mos dekretimin e Gent Cakajt si ministër i jashtëm. Sipas kryeministrit Edi Rama, presidenti i Republikës ka shkelur...

Rama i përgjigjet Metës: Oh çfarë marre, godet qeverinë e shkel kushtetutën!

para 5 muajve - Vizion Plus

Dy krerët më të lartë të shtetit  shqiptarë janë përshirë këtë të enjte në replika të forta në distancë me njeri tjetrin. Shkak është bërë mosdekretimini Genti Cakaj si ministër i Jashtëm. Rama i është...

“Cakaj”, Meta përgjigjet dhe ‘betohet’ për Kosovën. Rama: Oh sa i marrë!

para 5 muajve - Gazeta Shqip

Presidenti Ilir Meta, ka reaguar pas akuzave të kryeministrit Rama për mosdekretimin e Gent Cakajt në postin e ministrit të Jashtëm. Në një postim në “Twitter”, kreu i shtetit shprehet se:  “Pavarësia,...

Përshëndeti vendimin e Metës, Rama reagon ndaj Edita Tahirit

para 5 muajve - Gazeta Shqip

Kryeministri Edi Rama ka reaguar sërish lidhur me mosdekretimin e Gent Cakajt si ministër i Jashtëm nga Presindeti Ilir Meta. Duke iu përgjigjur Edita Tahirit, Rama shkruan në “Twitter”: “Ah edhe Edita...

Rama sulmon Metën para ambasadorëve: Avazi i vjetër për mosdekretimin e ministrave

para 5 muajve - Gazeta Observer

Mbrëmjen e sotme kryeministri Rama zhvilloi një takim me trupat diplomatikë të vendosur në vendin tonë. Por e gjithë kryefjala e Ramës u kthye në një sulm ndaj Presidentit Meta për mosdekretimin e Gent...

Presidenti Meta refuzon Gent Cakaj si ministër, reagon ashpër kryeministri Rama

para 5 muajve - Blitz

Presidenti Meta refuzon propozimin për emërim të Gent Cakajt, Ministër për Evropën dhe Punët e Jashtme. Pas bërjes publike të vendimit, ka reaguar kryeministri Edi Rama, duke e cilësuar të turpshëm dhe...

Baton Haxhiu i shkruan Ilir Metës: “Refuzimi i Gent Cakajt, një gabim historik”

para 5 muajve - Ina

Gazetari Baton Haxhiu ka treguar se i kishte dërguar një mesazh të gjatë presidentit Ilir Meta, ku ia prezantonte arsyet faktografike në përkrahje të dekretimit të Gent Cakajt në detyrën e Ministrit të...

Misteri i panevojshëm me Cakajn

para 5 muajve - Lajme.al

Nga Ardit Rada Refuzimi i Gent Cakajt nga institucioni i Presidentit tashmë është arsyetuar në një shkresë që Ilir Meta ia përcolli kryeministrit. Debati kushtetues nëse kreu i shtetit ka të drejtë ta...

Meta- Ramës: Sa të jem president do të garantoj pavarësinë dhe integritetin territorial të Kosovës

para 5 muajve - Lajmi.net

Mosdekretimi i kosovarit Gent Cakaj ministër i Jashtëm në Shqipëri, nga presidenti Ilir Meta, ka ngjallur reagime të shumta si në Kosovë ashtu edhe në Shqipëri. E një debat i ashpër ka ndodhur mes presidentit...

Rama i reagon ‘gëzimit’ të Edita Tahirit për Cakajn

para 5 muajve - Kallxo

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama i ka reaguar “gëzimit” të ish-ministres kosovare për Dialog, Edita Tahiri për mos dekretimin e Gent Cakajt si ministër të Punëve të Jashtme nga ana e presidentit shqiptar,...

Meta i kundërpërgjigjet Ramës: Integriteti i Kosovës i padiskutueshëm sa të jem unë president

para 5 muajve - Telegrafi

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, i është kundërpërgjigjur reagimit të kryeministrit Edi Rama pasi vendosi të mos dekretonte emërimin e Gent Cakajt në postin e ministrit për Evropën dhe Punët e Jashtme....

Rama nuk e përtyp dot mosdekretimin e Cakajt, e sulmon sërish Metën!

para 5 muajve - Gazeta Express

Kryeministri Edi Rama mesa duket nuk do ta lërë me kaq mosdekretimin e Genti Cakajt në postin e Ministrit të Brendshëm. Fill pas përgjigjes që Meta i dha akuzave të hedhura prej tij, Rama i është kundërpërgjigjur...

Nuk dekretoi Cakajn si ministër/ Rama shpërthen kundër Metës, ja me kë e krahason

para 5 muajve - Sot News

E menjëhershme ka qenë përgjigja e kryeministrit Rama ndaj presidentit Meta për mosdekretimin e Gent Cakajt si Ministër i Jashtëm. Reagimi i Ramës: Që Presidenti ynë të shkelë Kushtetutën, godasë qeverinë,...

Rama sulmon Metën para ambasadorëve

para 5 muajve - Ekonomia Online

Kryeministri Edi Rama organizoi një pritje për trupin diplomatik pasditen e së enjtes. Kreu i qeverisë lëshoi një tjetër mesazh kundër Metës për mosdekretimin e ministrit të ri të Jashtëm, Gent Cakaj....

Meta refuzon ministrin e ri të Jashtëm

para 5 muajve - Zëri i Amerikës

Në Shqipëri presidenti Ilir Meta njoftoi sot se ka refuzuar emërimin e zotit Gent Cakaj në postin e ministrit të Jashtëm, i propozuar nga kryeministri Edi Rama në kuadër të ndryshimeve të thella në qeveri...

Rama sulmon sërish presidentin

para 5 muajve - Koha Jone

Kreu i qeverisë ka reaguar sërish ndaj kreut të shtetit, Ilir Meta për mos dekretimin si ministër të Gent Cakaj. Kreu i qeverisë duket se e ka lëshuar dorën me akuza dhe etiketime të padenja për një zyrtar...

Mosdekretimi i Cakës, “cicërima” mes Ramës e Metës

para 5 muajve - GazetaBlic

Presidenti i Republikës, Ilir Meta i është përgjigjur po përmes rrjeteve sociale kryeministrit Rama, pas reagimit të shefit të ekzekutivit për mosdekretimin e kandidaturës së propozuar prej tij për ministër...

Videoja e famshme që dëshmon nivelin e lartë korruptiv të Ilir Metës

para 5 muajve - GazetaBlic

Nivelin e lartë korruptiv i Ilir Metës, dëshmohej në të paktë dy raste të mëdha ku ishte i përfshirë ai si Ministër i Punëve të Jashtme. Sot në cilësinë e Presidentit refuzoi ta dekretoj Gent Cakajn si...

Meta i përgjigjet Ramës: Sa të jem president do të garantoj pavarësinë dhe integritetin territorial të Kosovës

para 5 muajve - Klan Kosova

Eshte ashpërsuar debati mes Rames dhe Metes pas vendimit të Presidentit për të mos dekretuar Gent Cakaj minister te Jashtem. Rama i kerkoi falje Kosoves per veprimin e Ilir Metes. Ndërsa Presidenti i pergjigjet,...

Tahiri mbështet mosdekretimin e Cakajt: Ishte pro prekjes se kufijve

para 5 muajve - Klan Kosova

Ish kryenegociatorja e bisedimeve Kosovë-Serbi, Edita Tahiri, me anë të një postimi në llogarinë e saj të rrjetit social Facebook, ka reaguar në lidhje me vendimin e presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta,...

Pse për Bushatin refuzimi i Metës për Cakajn është sa dinjitoz po aq edhe historik

para 5 muajve - Ekonomia Online

Për analistin e gazetarin Andi Bushati, argumentimi që i ka bërë Presidenti Meta rrëzimit të kandidaturës së Gent Cakës si ministër i Jashtëm, ka nxjerr edhe njëherë në pah shndërrimin e shtetit të Edi...

"Çështja Cakaj" nxeh gjakrat edhe në Kosovë, reagon ashpër deputeti i VV

para 5 muajve - Sot News

Refuzimi që presidenti Ilir Meta i bëri Gent Cakajt, të propozuar nga kryeministri Edi Rama për postin e ministrit të Jashtëm, tashmë ka shkaktuar përplasje edhe në Kosovë. Kanë qenë dy deputetë të Vetëvendosjes,...

Rama i kundërpërgjigjet Edita Tahirit: Po ti xhan, pse u bashkove me ca qyqarë kundër Gentit?

para 5 muajve - Lajmi.net

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, iu është kundërpërgjigjur ish-kryenegociatores në dialogun Kosovë-Serbi, Edita Tahiri. Tahiri, me anë të një postimi në llogarinë e saj në Facebook, kishte mbështetur...

Rama sulmon Metën para ambasadorëve: Avazi i vjetër për mosdekretimin e ministrave

para 5 muajve - Gazeta Observer

Mbrëmjen e sotme kryeministri Rama zhvilloi një takim me trupat diplomatikë të vendosur në vendin tonë. Por e gjithë kryefjala e Ramës u kthye në një sulm ndaj Presidentit Meta për mosdekretimin e Gent...

Pse për Bushatin refuzimi i Metës për Cakajn është moment historik

para 5 muajve - Insajderi

Për analistin e gazetarin Andi Bushati, argumentimi që i ka bërë Presidenti Meta rrëzimit të kandidaturës së Gent Cakës si ministër i Jashtëm, ka nxjerr edhe njëherë në pah shndërrimin e shtetit të Edi...

Ilir Meta: Integriteti territorial i Kosovës është i padiskutueshëm

para 5 muajve - Infokusi

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka thënë se pavarësia, integriteti territorial i Kosovës dhe vendimi i Gjykatës Ndërkombëtare të Drejtësisë janë të padiskutueshme për Republikën e Shqipërisë deri në...

Mosdekretimi/Buzhala: Rama mund ti kerkojë falje Batonit jo Kosovës

para 5 muajve - Opinion

Janë të shumta reagimet në rrejetet sociale për vendimin e Ilir Metës për të mos dekretuar si ministër të Jashtëm të Shqipërisë, Gent Cakaj, shqiptar i Kosovës. Kryeminstri Rama ishte i pari që reagoi...

“Gent Cakaj një çilimi kamikaz...prova sesi Rama e ka kthyer shtetin në bordello”

para 5 muajve - Gazeta Express

Mosdekretimi i Genti Cakajt si Ministër i Jashtëm i Shqipërisë nga ana e Metës ka nxjerrë në pah edhe njëherë sesi shteti që drejton Rama është kthyer në një bordello. Ky është argumenti me të cilin e...

Edi Rama: Gent Cakaj është 1000 herë më i ditur se Ilir Meta, qyqarët mbrojnë Kosovën nga një shqiptar i Kosovës

para 5 muajve - Gazeta Liria

Kryeministri Edi Rama dhe presidenti Ilir Meta janë përfshirë një një sërë replikash të ashpra, pasi kreu i shtetit vendosi të mos dekretojë Gent Cakajn në postin e ministrit të Jashtëm. Në përgjigjen...

​Rama: Genti e dashur Edita i meriton sulmet tuaja aq sa këta "vizionarë" emrin njeri!

para 5 muajve - KosovaPress

“Ah edhe Edita Tahiri, bashkuar me ca qyqarë që salutojnë vendimin e vizionarit IM! Ah çfarë llumi mllefi e terri që "vizionarët"e kësaj kategorie e jashtëqesin si lumë dashurie për kombin! Genti e dashur...

Rama i kundërpërgjigjet keq Edita Tahirit lidhur me mos-dekretimin e Gent Cakajt

para 5 muajve - GazetaBlic

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, vazhdoi me reagimet në lidhje me mos-dekretimin e Gent Cakajt si Ministër i Jashtëm i Shqipërisë. Tani Rama iu kundërpërgjigj ish-kryenegociatores në dialogun Kosovë-Serbi,...

Amerikanët të prer. VOA kalonë në filtër “ministrin e Batonit”

para 5 muajve - Gazeta Telegraf

Në Shqipëri presidenti Ilir Meta njoftoi sot se ka refuzuar emërimin e zotit Gent Cakaj në postin e ministrit të Jashtëm, i propozuar nga kryeministri Edi Rama në kuadër të ndryshimeve të thella në qeveri...

Mosdekretimi i Cakajt/ Zv.ministri i Ramës me tone të ashpra kundër Metës: Ilirit mund të mos i pëlqejë, por...

para 5 muajve - Sot News

Mosdekretimi i Gent Cakajt në postin e ministrit të Jashtëm, ka futur në krizë të thellë institucionale, Presidentin Meta me kryeministrin Rama. Të shumta kanë qenë reagimet në këto minuta të para, pas...

Shkruan Andi Bushati: Gent Cakaj, si një tender me letra fallco

para 5 muajve - Gazeta Express

Ç’do kush pas kësaj historie mund të pyesë: po mirë Rama qenka i tillë, që nuk përfill asnjë rregull veç vullnetit dhe pasionit të vet, po ky zyrtar i ri, i edukuar në perëndim, formimin e të cilit na...

Çfarë thotë Ramush Haradinaj për mosdekretimin e Gent Cakajt

para 5 muajve - Gazeta Monitor

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, thotë se e respekton qëndrimin e institucioneve të Republikës së Shqipërisë, sa i përket mosdekretimit të kosovarit Gent Cakaj në krye të Ministrisë...

Vetëvendosje: Gent Cakaj ishte anëtar i VV-së, mbështesim vendimin e Metës për mos dekretim të tij

para 5 muajve - Ekonomia Online

Lëvizja Vetëvendosje, ka përshëndetur vendimin e Presidentit, Ilir Meta, për refuzimin e dekretimit të Gent Cakajt si Ministër për Evropën dhe Punë të Jashtme i Republikës së Shqipërisë. Përmes një njoftimi,...

VV: Shqipërisë s’i duhen ministra të Baton Haxhiut dhe Hashim Thaçit

para 5 muajve - Tetova Sot

Lëvizja Vetëvendosje, përmes një postimi në Facebook, thotë se është për t’u mbështetur vendimi i drejtë i marrë sot nga Presidenti Ilir Meta, për refuzimin e dekretimit të Gent Cakajt si Ministër për...

Vetëvendosje!: Shqipërisë s’i duhen ministra të Baton Haxhiut dhe Hashim Thaçit

para 5 muajve - InfoMagazin

Lëvizja Vetëvendosje, përmes një postimi në Facebook, thotë se është për t’u mbështetur vendimi i drejtë i marrë sot nga Presidenti Ilir Meta, për refuzimin e dekretimit të Gent Cakajt si Ministër për...

Rama i përgjigjet Metës: E nëpërkëmbe një djalë si Cakaj që është më i ditur se ti

para 5 muajve - Lajm

Pas kundërpërgjigjes së presidentit Ilir Metës, kryeministri Edi Rama ka vazhduar “luftën” në rrjetet sociale, duke i dalë edhe një herë në mbrojtje kandidatit të tij për ministër të Jashtëm, Gent Cakaj....

Pse për Bushatin refuzimi i Metës për Cakajn është sa dinjitoz po aq edhe historik

para 5 muajve - Arbresh

Për analistin e gazetarin Andi Bushati, argumentimi që i ka bërë Presidenti Meta rrëzimit të kandidaturës së Gent Cakës si ministër i Jashtëm, ka nxjerr edhe njëherë në pah shndërrimin e shtetit të Edi...

Editorial: Festa komike për mosdekretimin e Gent Cakajt

para 5 muajve - Periskopi

Gent Cakaj është emri i një djali të ri, të dijshëm dhe elokuent nga Kosova. Vendi i tij i lindjes, pra vendi ynë, nuk ka prodhuar shumë të rinj si Genti. Sa i përket cilësisë së arsimit ajo doli e fundit...

Zëri i Amerikës: Meta refuzon ministrin e ri të Jashtëm

para 5 muajve - Gazeta Telegraf

Në Shqipëri presidenti Ilir Meta njoftoi sot se ka refuzuar emërimin e zotit Gent Cakaj në postin e ministrit të Jashtëm, i propozuar nga kryeministri Edi Rama në kuadër të ndryshimeve të thella në qeveri...

Kujt i shërbeu sot Meta me mos-dekretimin e Cakajt?

para 5 muajve - Gazeta Tema

Nga Flogert Muça Presidenti Ilir Meta sort ka refuzuar të dekretojë në postin e  ministrit për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakajn. Cakaj, shqiptari i Kosovës i cili është vlerësuar gjerësisht për...

Tahiri mbështet mosdekretimin e Cakajt: Ishte pro prekjes se kufijve

para 5 muajve - Gazeta Liria

Ish kryenegociatorja e bisedimeve Kosovë-Serbi, Edita Tahiri, me anë të një postimi në llogarinë e saj të rrjetit social Facebook, ka reaguar në lidhje me vendimin e presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta,...

​Rama reagon sërish: Cakaj, 1000 herë më i ditur se Ilir Meta

para 5 muajve - Insajderi

Rama ka thënë se Meta ka shkelë Kushtetutën dhe sipas tij Gent Cakaj është më i ditur të paktën 1000 herë më të ditur se ai. Që presidenti ynë të shkelë Kushtetutën, godasë qeverinë, nëpërkëmbë një djalë...

Mosdekretimi, Buzhala: Rama mund ti kerkojë falje Batonit jo Kosovës

para 5 muajve - Lajme.al

Janë të shumta reagimet në rrejetet sociale për vendimin e Ilir Metës për të mos dekretuar si ministër të Jashtëm të Shqipërisë, Gent Cakaj, shqiptar i Kosovës. Kryeminstri Rama ishte i pari që reagoi...

‘Shpërthen’ Rama: Meta u bë si Babalja! Cakaj, një mijë herë më i ditur se ai

para 5 muajve - Java News

Kryeministri Edi Rama ka vijuar replikat në distancë me Presidentin Ilir Meta. Debati i nisur në rrjetet sociale për mosdekretimin e Gent Cakajt duket se ka shkuar larg. Pasi iu përgjigj Edita Tahirit,...

Rama: IM me qyqarët e kadrinjtë mbrojnë Kosovën nga një shqiptar i Kosovës

para 5 muajve - Lexo

Kryeministri Edi Rama ka reaguar sërish pasi Ilir Meta refuzoi të dekretojë emërimin e Gent Cakajt ministër të Punëve të Jashtme. Rama shprehet se është marrëzi ( marre ) që Presidenti të shkelë Kushtetutën,...

Rama ‘shpërthen’ ndaj Metës: U bëre si Babalja!, Cakaj, një mijë herë më i ditur se ty

para 5 muajve - Java News

Kryeministri Edi Rama ka vijuar replikat në distancë me Presidentin Ilir Meta. Debati i nisur në rrjetet sociale për mosdekretimin e Gent Cakajt duket se ka shkuar larg. Pasi iu përgjigj Edita Tahirit,...

Dekreti për Cakajn, Vetëvendosja pro Metës, kundër Ramës: Shqipërisë nuk i duhen ministra të Baton Haxhiut

para 5 muajve - LajmiFundit

Lëvizja Vetëvendosje në Kosovë ka përshëndetur vendimin e presidentit Ilir Meta për të mos dekretuar si ministër të jashtëm Gent Cakajn. Përmes një deklarate, Vetëvendosje thotë se Shqipërisë nuk i duhen...

Kjo është deklarata që e la Gent Cakajn pa u bërë kryediplomat në Shqipëri

para 5 muajve - Gazeta Liria

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, nuk ka pranuar të dekretojë të riun nga Prishtina, Gent Cakajn, si kryediplomat të Shqipërisë. Meta e ka quajtur Cakajn të papërvojë, ndërsa në arsyetimin e mosdekretimit...

Nis ‘lufta’ e ‘meme-ve’ për Ramën dhe Batonin

para 5 muajve - Gazeta Telegraf

Rrjetet sociale “masakrojnë” Ramën. Reagimi i kryeministrit Rama lidhur me vendimin e Presidentit Meta për të refuzuar propozimin për emërimin e Gent Cakaj në postin e ministrit të Jashtëm po bëhet virale...

Meta përsërit: Sa të jem president, integriteti territorial i Kosovës nuk diskutohet

para 5 muajve - Ekonomia Online

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka përsëritur qëndrimin e tij se integriteti territorial i Kosovës është i padiskutueshëm për shtetin shqiptar, sa ai të vazhdojë të jetë president i vendit. Të enjten...

Vetëvendosje lëshohet ne nivel të Milaim Zekës, e përmendin UDB-ën në reagim zyrtar

para 5 muajve - Insajderi

Lëvizja Vetëvendosje është lëshuar në nivel të Milaim Zekës, duke i akuzuar njerëzit si bashkpunëtorë të UDB-ës. Teksa, kanë përshëndetur vendimin e presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta, për mosdekretimin...

Mosemërimi i Cakajt, Vetëvendosje: Shqipërisë nuk i duhen ministra të Baton Haxhiut dhe Hashim Thaçit

para 5 muajve - Gazeta Observer

Vetëvendosje e ka përshëndetur vendimin e kryeministrit të Shqipërisë, Ilir Meta, për mos dekretimin e Gent Cakajt për ministër të Punëve të Jashtme. Përmes një komunikate për media, Vetëvendosje është...

Vetëvendosje mbështetën Presidentin Meta: Shqipërisë nuk i duhen ministra të Baton Haxhiut

para 5 muajve - Gazeta Telegraf

Lëvizja Vetëvendosja, ka reaguar pas vendimit të presidentit Ilir Meta, për mosdekrtetimin e Genti Cakës në rolin e Ministrit të jashtëm, duke e konsideruar një vendim të drejtë dhe legjitim. Sipas Vetëvendosjes...

Rama: Gent Cakaj 1000 herë më i ditur se Ilir Meta

para 5 muajve - PortaliOnline

Kryeministri Edi Rama ka bërë edhe një reagim të ashpër ndaj presidentit Ilir Meta, në përgjigje ndaj pohimit të tij se ai po e mbron integritetin territorial të Kosovës, ndër të tjera, kur nuk e emëroi...

Çfarë thotë Ramush Haradinaj për mosdekretimin e Gent Cakajt

para 5 muajve - Gazeta Observer

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, thotë se e respekton qëndrimin e institucioneve të Republikës së Shqipërisë, sa i përket mosdekretimit të kosovarit Gent Cakaj në krye të Ministrisë...

Vetëvendosje: Gent Cakaj ishte anëtar i VV-së, mbështesim vendimin e Metës për mos dekretim të tij

para 5 muajve - Arbresh

Lëvizja Vetëvendosje, ka përshëndetur vendimin e Presidentit, Ilir Meta, për refuzimin e dekretimit të Gent Cakajt si Ministër për Evropën dhe Punë të Jashtme i Republikës së Shqipërisë. Përmes një njoftimi,...

Rama: Cakaj, 1000 herë më i ditur se Meta

para 5 muajve - Gazeta e re

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka reaguar sërish pas një statusi të presidentit Ilir Meta në Twitter, lidhur me debatin për mos dekretimin e Gent Cakajt si ministër i Jashtëm. “Që presidenti ynë...

Vetëvendosje thotë se Gent Cakaj kishte qenë anëtar i saj: Nuk dihet pse u largua

para 5 muajve - Insajderi

Lëvizja Vetëvendosje, përmes një komunikate zyrtare është deklaruar lidhur me mos dekretimin e Gent Cakajt në postin e ministrit të Jashtëm nga presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta. Mes të tjerash VV ka...

VV: REPUBLIKËS SË SHQIPËRISË NUK I DUHEN MINISTRA TË BATON HAXHIUT DHE HASHIM THAÇIT

para 5 muajve - Gazeta Monitor

Lëvizja Vetëvendosje përmes një komunikate për media ka përshëndetur vendimin e Presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta për mos dekretimin e Gent Cakajt si Ministër i Evropës për Punë të Jashtme në Republikën...

Rama: Cakaj, 1000 herë më i ditur se Meta

para 5 muajve - KosovaPress

“Që presidenti ynë të shkelë Kushtetutën, godasë qeverinë, nëpërkëmbë një djalë të ri e të paktën 1000 herë më të ditur se ai, duke u marrë paturpësisht me fjalë si të ishte Dëshmitari X…Oh çfarë marre!...

Baton Haxhiu letër Ilir Metës: Refuzimi i Gent Cakajt, gabim historik

para 5 muajve - KDPolitik

Pas vendimit të Presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta për të mos dekretuar Gent Cakajn në postin e ministrit të Jashtëm, Klan Kosova publikon një letër të gazetarit Baton Haxhiu, njëkohësisht drejtuesi...

Ilir Meta: Integriteti territorial i Kosovës është i padiskutueshëm

para 5 muajve - Gazeta e re

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka thënë se pavarësia, integriteti territorial i Kosovës dhe vendimi i Gjykatës Ndërkombëtare të Drejtësisë janë të padiskutueshme për Republikën e Shqipërisë deri në...

Rama nuk ndalet: kosovari Cakaj, shumë më i ditur se Meta

para 5 muajve - Te Sheshi

Kryeministri Rama siduket po e përjeton keq refuzimin që Meta i bëri emrit të Gent Cakajt si ministër i ri i Jashtëm. në një postim të radhës në rrjete, shefi i ekzekutivit nuk ka ngurruar që ta vlerësojë...

VV: Republikës së Shqipërisë nuk i duhen ministra të Baton Haxhiut dhe Hashim Thaçit

para 5 muajve - Insajderi

Vetëvendosje ka thënë se Shqipërisë nuk i duhen ministra të Baton Haxhiut e Hashim Thaçit. Përmes kësaj komunikatë Vetëvendosje thotë se Gent Cakaj ka qenë i anëtarësuar formalisht në Lëvizjen Vetëvendosje...

Kryeministri i Shqipërisë i kërkon falje Kosovës

para 5 muajve - Albinfo

Ndaj refuzimit të dekretimit të Gent Cakajt ka reaguar kryeministri Edi Rama, i cili ka thënë se nuk pajtohet me këtë. Kreu i Qeverisë e ka quajtur të turpshëm mosdekretimin e Gent Cakajt në postin e ministrit...

Kosovari Cakaj përplas presidentin dhe kryeministrin, Rama: qyqarët mbrojnë Kosovën nga një shqiptar i Kosovës

para 5 muajve - KDPolitik

Kryeministri Edi Rama dhe presidenti Ilir Meta janë përfshirë një një sërë replikash të ashpra, pasi kreu i shtetit vendosi të mos dekretojë Gent Cakajn në postin e ministrit të Jashtëm. Në përgjigjen...

Vetëvendosje vazhdon praktikën e linçimit publik kundër gazetarëve, nuk i shkoqen Baton Haxhiut

para 5 muajve - Periskopi

Lëvizja Vetëvendosje shpreh admirim për vendimin e presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta, për mosdrekretimin e Gent Cakajt në pozitën e ministrit të jashtëm të Shqipërisë. Në një reagim publik të kësaj...

Çështja ‘Cakaj’, Mërtiri: Nuk ja ka fajin Meta se s’kishte certifikatë

para 5 muajve - Gazeta Telegraf

Sociologu Ergys Mërtiri ka komentuar vendimin e Presidentit Ilir Meta për të mos dekretuar Gent Cakajn në postin e ministrit të jashtëm. Me anë të një postimi në facebook,  Ergys Mërtiri thotë se Gent...

Meta i përgjigjet Ramës, e mbron vendimin për mosdekretimin e Cakajt

para 5 muajve - Illyria

Tiranë, 10 janar 2019 – Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, i është kundërpërgjigjur Kryeministrit Edi Rama lidhur me vendimin e tij që të mos e dekretojë Gent Cakajn për ministër për Evropën dhe Punet...

Intervista e Ilir Metës për Zërin e Amerikës ku pyetej për luksin e tepruar dhe për aferat korruptive

para 5 muajve - Insajderi

Presidenti i Shqipërisë, ka refuzuar dekretimin e ministrit nga Kosova, Gent Cakaj në postin e ministrit të Punëve të Jashtme të Shqipërisë. Mes tjerash ai ka përmendur disa arsyeje. Por edhe vetë Meta...

Baton Haxhiu sulmon Metën: Mos shko më tutje, roli yt ceremonial

para 5 muajve - 24 ore

Analisti dhe gazetari i njohur, drejtori i “Klan Kosova”, Baton Haxhiu ka publikuar një letër që i ka dërguar Presidentit të vendit, Ilir Meta, disa ditë më parë në lidhje me Gent Cakajt, emrin e propozuar...

“Gent Cakaj, mish për top” Buzhala: Rama t’i kërkojë falje Batonit

para 5 muajve - 24 ore

Mosdekretimi i Gent Cakajt nga ana e Presidentit Meta, në postin e ministrit të jashtëm ka shkaktuar reagime të shumta në Kosovë. Përmes një postimi në facebook, analisti Berat Buzhala shkruan: Në Kosovë,...

Vetëvendosje mbështet vendimin e Metës për Cakajn

para 5 muajve - Ekonomia Online

Lëvizja Vetëvendosje e ka mbështetur vendimin e presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta, i cili nuk e dekretoi si ministër të Jashtëm, Gent Cakajn. Sipas kësaj partie, Republikës së Shqipërisë nuk i duhen...

Deklaratat e E.Tahirit për Cakajn, Rama: Çfarë llumi e mllefi

para 5 muajve - 24 ore

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas deklaratës së ish ministres së jashtme të Kosovës,  Edita Tahiri e cila ka përshëndetur vendimin e presidentit Ilir Meta për të mos dekretuar si ministër të jashtëm...

Cilin Gent rrëzoi Ilir Meta?

para 5 muajve - Lajme.al

Mosdekretimi i Presidentit Meta të propozimit të Ramës për të emëruar Gent Cakajn si ministër të Punëve të Jashtme të Shqipërisë ka ndezur sërish debatin mes kryeministrit dhe kreut të shtetit, të cilët...

Kujt i shërbeu sot Meta me mos-dekretimin e Cakajt?

para 5 muajve - Java News

Nga Flogert Muça/ Presidenti Ilir Meta sort ka refuzuar të dekretojë në postin e  ministrit për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakajn. Cakaj, shqiptari i Kosovës i cili është vlerësuar gjerësisht për...

Rama: Cakaj, 1000 herë më i ditur se Meta

para 5 muajve - Gazeta Observer

Kryeministri Edi Rama ka reaguar sërish pas një statusi të Presidentit Ilir Meta në Twitter, lidhur me debatin për mosdekretimin e Gent Cakajt si ministër i Jashtëm. “Që Presidenti ynë të shkelë Kushtetutën,...

Edi Rama: Gent Cakaj është një mijë herë më i ditur se Ilir Meta

para 5 muajve - Epoka e Re

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama dhe presidenti Ilir Meta janë përfshirë në një sërë replikash të ashpra, pasi ky i fundit ka vendosur të mos e dekretojë Gent Cakajn në postin e ministrit të jashtëm....

Rama godet sërish Metën: Cakaj, 1000 herë më i ditur se ti!

para 5 muajve - Periskopi

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka reaguar sërish pas një statusi të presidentit Ilir Meta në Twitter, lidhur me debatin për mosdekretimin e Gent Cakajt si ministër i Jashtëm. “Që Presidenti ynë të...

Rama, Edita Tahirit: Po ti xhan pse u bashkove me ca qyqarë kundër Gentit?

para 5 muajve - Epoka e Re

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka reaguar ndaj deklaratës se ish-ministres së Dialogut, Edita Tahiri, e cila e ka përshëndetur vendimin e presidentit Ilir Meta për modekretimin e Gent Cakaj në postin...

Edi Rama: Refuzimi i Ilir Metës është i turpshëm

para 5 muajve - Ekonomia Online

Kreu i qeverisë i ka cilësuar skandaloze argumentet e Presidentit Ilir Meta në letrën e tij drejtuar Ramës. Sipas Ramës, refuzimi i Metës për të dekretuar Gent Cakajn si ministër për Europën dhe Punët...

Gent Cakaj, si një tender me letra fallco

para 5 muajve - Lajme.al

Nga: Andi Bushati Argumentimi që i ka bërë Presidenti Meta rrëzimit të kandidaturës së Gent Cakës si ministër i Jashtëm, ka nxjerrë edhe njëherë në pah shndërrimin e shtetit të Edi Ramës në një bordello....

Politikani i shquar për ryshfete tenton të përzihet në çështjet e Kosovës

para 5 muajve - Insajderi

Ani pse nuk ia ka kërkuar askush ta bëjë këtë, polikani i shquar për ryshfete, tani president i Shqipërisë, tenton që të përzihet në çështje të Kosovës. Përmes një reagimi në rrjete sociale, Ilir Meta,...

Baton Haxhiu: Ja mesazhi im për Ilir Metën përpara se të bënte një gabim historik

para 5 muajve - Gazeta Tema

Analisti dhe gazetari i njohur, drejtori i “Klan Kosova”, Baton Haxhiu ka publikuar një letër që i ka dërguar Presidentit të vendit, Ilir Meta, disa ditë më parë në lidhje me Gent Cakajt, emrin e propozuar...

Rama e quan “të turpshëm” mosdekretimin e Gent Cakajt

para 5 muajve - Illyria

Tiranë, 10 janar 2019 – Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka reaguar me hidhërim ndaj vendimit të Presidentit të vendit Ilir Meta që të refuzojë dekretimin e Gent Cakajt për ministër për Evropën dhe...

Rama i reagon “gëzimit” të Edita Tahirit për Cakajn

para 5 muajve - Arbresh

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama i ka reaguar “gëzimit” të ish-ministres kosovare për Dialog, Edita Tahiri për mos dekretimin e Gent Cakajt si ministër të Punëve të Jashtme nga ana e presidentit shqiptar,...

Liburn Aliu për Baton Haxhiun: UDB-ja kërcënon presidentin e Shqipërisë

para 5 muajve - Insajderi

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Liburn Aliu, ka reaguar pas letrës kërcënuese që Baton Haxhiu ia ka dërguar presidentit të Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, pas vendimit të këtij të fundit që të mos...

“Shteti i Ramës si një bordello”

para 5 muajve - Arbresh

Argumentimi që i ka bërë Presidenti Meta rrëzimit të kandidaturës së Gent Cakës si Ministër i Jashtëm ka nxjerrë edhe njëherë në pah shndërrimin e shtetit të Edi Ramës në një bordello. Aty kuptohet fare...

Meta e konfirmon se rrëzoi Cakajn për kufijtë e Kosovës

para 5 muajve - Lajme.al

Presidenti Meta e ka konfirmuar se Gent Cakajn e rrëzoi për shkak të sipas kreut të shtetit, emërimi i tij cënonte integritetin territorial të Kosovës. Meta ka hedhur një mesazh të shkurtër në Facebook...

Meta, Ramës: Sa të jem president do të garantoj pavarësinë dhe integritetin territorial të Kosovës

para 5 muajve - PortaliOnline

Është ashpërsuar debati mes Edi Ramës dhe Ilir Metës pas vendimit të Presidentit për të mos e dekretuar Gent Cakajn si Ministër të Jashtëm. Rama i kërkoi falje Kosovës për veprimin e Ilir Metës. Ky i fundit...

Presidenti Meta i përgjigjet Ramës: 2 vendime janë të padiskutueshme

para 5 muajve - Arbresh

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta i është përgjigjur akuzave të Edi Ramës. Me një status në Twitter, Meta bën të ditur se dy vendime janë të padiskutueshme për Shqipërinë. Ja çfarë shkruan Ilir Meta në...

Edita Tahiri mbron vendimin e Ilir Metës, i kundërpërgjigjet Rama

para 5 muajve - PortaliOnline

Ish kryenegociatorja e bisedimeve Kosovë-Serbi, Edita Tahiri, me anë të një postimi në llogarinë e saj të rrjetit social Facebook, ka reaguar në lidhje me vendimin e presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta,...

Mosdekretimi i Cakës, “cicërima” Rama-Meta

para 5 muajve - Pa censure

Presidenti i Republikës, Ilir Meta i është përgjigjur po përmes rrjeteve sociale kryeministrit Rama, pas reagimit të shefit të ekzekutivit për mosdekretimin e kandidaturës së propozuar prej tij për ministër...

Meta e konfirmon se rrëzoi Cakajn për kufijtë e Kosovës

para 5 muajve - Sovrani

Presidenti Meta e ka konfirmuar se Gent Cakajn e rrëzoi për shkak të sipas kreut të shtetit, emërimi i tij cënonte integritetin territorial të Kosovës. Meta ka hedhur një mesazh të shkurtër në Facebook...

Presidenti Meta refuzon dekretimin e Gent Cakajt për minitër të jashtëm

para 5 muajve - Illyria

Tiranë, 10 janar 2019 – Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, refuzon ta dekretojë emërimin e Gent Cakajt ministër për Evropën dhe Punët e Jashtme. Vendimin me arsyet për refuzimin e tij, të cilia ia ka...

Kryeziu për deklarimet se Besa Shahini është mbesë e UDBA-shit: Nuk bëhet politikë duke i linçuar njerëzit

para 5 muajve - Insajderi

Drejtori i KDI-së, Ismet Kryeziu, ka reaguar, pas deklarimeve nga disa politikanë, se “Besa Shahini, nuk duhet të jetë ministre e Arsimit të Shqipërisë, për shkak se është mbesa e një spiuni të UDB-ës”....

Baton Haxhiu i shkruan Ilir Metës: “Po gabon shumë dhe mos shko ma tutjeshëm në këtë gabim historik!”

para 5 muajve - Insajderi

Gazetari Baton Haxhiu ka treguar se i kishte dërguar një mesazh të gjatë presidentit Ilir Meta, ku ia prezantonte arsyet faktografike në përkrahje të dekretimit të Gent Cakajt në detyrën e Ministrit të...

Meta nuk dekreton Cakajn ministër të Jashtëm, e cilëson të papërgjegjshëm dhe papërvojë

para 5 muajve - Koha.net

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta ka refuzuar të dekretojë Gent Cakajn si ministër për Evropën dhe Punët e Jashtme. Refuzimin dhe arsyet presidenti i ka postuar në faqen zyrtare të presidencës. Mes tyre...

Fati i kryediplomatit të Shqipërisë në duart e njeriut më të korruptuar të Shqipërisë

para 5 muajve - Insajderi

Ilir Meta, presidenti i Shqipërisë, rrallëherë i bënë njerëzit për të qeshur. Më shumë i nxitë për të protestuar kundër pushtetit. Nuk shquhet shumë për sens humori. Por, është një deklaratë e tij që i...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK