http://kariera.mk

Lekaj: Rrugët janë të pastra në mbarë Kosovën

para 5 muajve - Telegrafi

Ministri i Infrastrukturës Pal Lekaj, ka njoftuar se të gjitha rrugët në Kosovë janë të pastra, njofton Klan Kosova. Lekaj, përmes një statusi në Facebook, ka thënë se këtë vikend qytetarët mund të udhëtojnë...

Lekaj: Rrugët janë të pastra në mbarë Kosovën

para 5 muajve - Klan Kosova

Ministri i Infrastrukturës Pal Lekaj, ka njoftuar se të gjitha rrugët në Kosovë janë të pastra, njofton Klan Kosova. Përmes një statusi në Facebook, Lekaj ka thënë se këtë vikend qytetarët mund të udhëtojnë...

Lekaj: Rrugët janë të kalueshme në gjithë Kosovën

para 5 muajve - Portalb

Ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj ka njoftuar se në këtë vikend mund të udhëtohet nëpër të gjitha rajonet e Kosovës pasi rrugët janë të pastra në mbarë Kosovën, transmeton Lajmi.net . “Natyrën e bukur...

Kosovë, të gjitha akset nacionale janë të kalueshme lehtësisht

para 5 muajve - Lexo

Ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj ka njoftuar se gjatë kësaj fundjave mund të udhëtohet nëpër të gjitha rajonet e Kosovës pasi rrugët janë të pastra në mbarë Kosovën. “Natyrën e bukur të Kosovës e...

Lekaj: Rrugët janë të kalueshme në gjithë Kosovën

para 5 muajve - Lajmi.net

S'ka probleme në rrugët e Kosovës, të gjitha janë të kalueshme. Ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj ka njoftuar se në këtë vikend mund të udhëtohet nëpër të gjitha rajonet e Kosovës pasi rrugët janë...

Kjo është gjendja e rrugëve në gjithë territorin e Kosovës sipas ministrit Pal Lekaj

para 5 muajve - Kallxo

Ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj ka njoftuar se në këtë vikend mund të udhëtohet nëpër të gjitha rajonet e Kosovës pasi rrugët janë të pastërta në mbarë Kosovën. “Natyrën e bukur të Kosovës e ka hijeshuar...

Lekaj thotë se rrugët janë të kalueshme në gjithë Kosovën

para 5 muajve - Gazeta Express

Ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj ka njoftuar se në këtë vikend mund të udhëtohet nëpër të gjitha rajonet e Kosovës pasi rrugët janë të pastra në mbarë Kosovën. Lekaj ka thënë se që rrugët regjionale,...

Lekaj: Rrugët janë të kalueshme në gjithë Kosovën

para 5 muajve - RTV 21

Rrugët regjionale, nacionale dhe autostradat të jenë të sigurta për qarkullim Ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj ka njoftuar se në këtë fundjavë mund të udhëtohet nëpër të gjitha rajonet e Kosovës,...

Lekaj: Rrugët janë të kalueshme në gjithë Kosovën

para 5 muajve - GazetaBlic

Ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj ka njoftuar se në këtë vikend mund të udhëtohet nëpër të gjitha rajonet e Kosovës pasi rrugët janë të pastra në mbarë Kosovën. “Natyrën e bukur të Kosovës e ka hijeshuar...

Lekaj: Rrugët janë të kalueshme në gjithë Kosovën

para 5 muajve - Koha.net

Ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj ka njoftuar se në këtë vikend mund të udhëtohet nëpër të gjitha rajonet e Kosovës pasi rrugët janë të pastra në mbarë Kosovën. “Natyrën e bukur të Kosovës e ka hijeshuar...

Lekaj: Rrugët janë të kalueshme në gjithë Kosovën

para 5 muajve - Antpress

Ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj ka njoftuar se në këtë vikend mund të udhëtohet nëpër të gjitha rajonet e Kosovës pasi rrugët janë të pastërta në mbarë Kosovën. “Natyrën e bukur të Kosovës e ka hijeshuar...

Lekaj: Rrugët janë të kalueshme në gjithë Kosovën

para 5 muajve - Infokusi

Ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj ka njoftuar se në këtë vikend mund të udhëtohet nëpër të gjitha rajonet e Kosovës pasi rrugët janë të pastërta në mbarë Kosovën. “Natyrën e bukur të Kosovës e ka hijeshuar...

Lekaj thotë se rrugët janë të kalueshme në gjithë Kosovën

para 5 muajve - Periskopi

Ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj ka njoftuar se në këtë vikend mund të udhëtohet nëpër të gjitha rajonet e Kosovës pasi rrugët janë të pastra në mbarë Kosovën. Lekaj ka thënë se që rrugët regjionale,...

Lekaj: Rrugët janë të kalueshme në gjithë Kosovën

para 5 muajve - Arbresh

S’ka probleme në rrugët e Kosovës, të gjitha janë të kalueshme. Ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj ka njoftuar se në këtë vikend mund të udhëtohet nëpër të gjitha rajonet e Kosovës pasi rrugët janë...

Lekaj thotë se rrugët janë të kalueshme në gjithë Kosovën

para 5 muajve - Gazeta Monitor

Ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj ka njoftuar se në këtë vikend mund të udhëtohet nëpër të gjitha rajonet e Kosovës pasi rrugët janë të pastra në mbarë Kosovën. Lekaj ka thënë se që rrugët regjionale,...

Lekaj: Rrugët janë të kalueshme në gjithë Kosovën

para 5 muajve - Gazeta Observer

Ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj ka njoftuar se në këtë vikend mund të udhëtohet nëpër të gjitha rajonet e Kosovës pasi rrugët janë të pastra në mbarë Kosovën. “Natyrën e bukur të Kosovës e ka hijeshuar...

Ministri Lekaj njofton se të gjtha rrugët në Kosovë janë të kalueshme

para 5 muajve - Insajderi

Ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj ka njoftuar se në këtë vikend mund të udhëtohet nëpër të gjitha rajonet e Kosovës pasi rrugët janë të pastra në mbarë Kosovën. Lekaj ka thënë se që rrugët regjionale,...

Lekaj: Rrugët janë të kalueshme në gjithë Kosovën

para 5 muajve - Ekonomia Online

Ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj ka njoftuar se në këtë vikend mund të udhëtohet nëpër të gjitha rajonet e Kosovës pasi rrugët janë të pastra në mbarë Kosovën. “Natyrën e bukur të Kosovës e ka hijeshuar...

Lekaj: Rrugët janë të kalueshme në gjithë Kosovën

para 5 muajve - KosovaPress

“Natyrën e bukur të Kosovës e ka hijeshuar edhe më shumë bora e ditëve të fundit.  Që rrugët regjionale, nacionale dhe autostradat të jenë të sigurta për qarkullim edhe gjatë ditëve kur pati reshje të...

Komuna e Tetovës me apel për qytetarët: Nga ora 23 deri në 6 të mëngjesit vazhdon pastrimi

para 5 muajve - Tetova Sot

Komuna e Tetovës ka aktivizuar gjithë kapacitet e mundëshme për të bërë sa më të lehtë lëvizjen e qytetarëve edhe përkundër rreshjeve të dendura të borës që vazhdojnë të bien në një pjesë të madhe të vendit....

Komuna e Tetovës njofton qytetarët: Largoni veturat nga bulevardet kryesore

para 5 muajve - Aktuale

Njoftohen qytetarët se shërbimet e nga Komuna e Tetovës në bashkëpunim me Sektorin e Punëve të brendshme në tetovë, nga ora 23:00 deri në 6:00 do të bëjnë pastrimin e vend parkimeve në bulevardet kryesore...

Komuna e Tetovës njofton qytetarët: Largoni veturat nga bulevardet kryesore

para 5 muajve - Iliria News

Njoftohen qytetarët se shërbimet e nga Komuna e Tetovës në bashkëpunim me Sektorin e Punëve të brendshme në tetovë, nga ora 23:00 deri në 6:00 do të bëjnë pastrimin e vend parkimeve në bulevardet kryesore...

Komuna e Tetovës lajmëron gjithë qytetarët: Largoni veturat nga rruga

para 5 muajve - InfoShqip

Njoftohen qytetarët se shërbimet e nga Komuna e Tetovës në bashkëpunim me Sektorin e Punëve të brendshme në tetovë, nga ora 23:00 deri në 6:00 do të bëjnë pastrimin e vend parkimeve në bulevardet kryesore...

Komuna e Tetovës ka një njoftim për qytetarët

para 5 muajve - Zhurnal

Tetovë, 11 janar - Komuna e Tetovës Informon qytetarët se shërbimet e angazhuara nga Komuna e Tetovës në bashkëpunim me Sektorin e Punëve të brendshme në tetovë, nga ora 23:00 deri në 6:00 do të bëjnë...

Komuna e Tetovës njofton qytetarët: Largoni veturat nga bulevardet kryesore

para 5 muajve - Fakti Ditor

Njoftohen qytetarët se shërbimet e nga Komuna e Tetovës në bashkëpunim me Sektorin e Punëve të brendshme në tetovë, nga ora 23:00 deri në 6:00 do të bëjnë pastrimin e vend parkimeve në bulevardet kryesore...

Komuna e Tetovës njofton qytetarët: Largoni veturat nga bulevardet kryesore

para 5 muajve - Pa censure

Njoftohen qytetarët se shërbimet e nga Komuna e Tetovës në bashkëpunim me Sektorin e Punëve të brendshme në tetovë, nga ora 23:00 deri në 6:00 do të bëjnë pastrimin e vend parkimeve në bulevardet kryesore...

Komuna e Tetovës njofton qytetarët: Largoni veturat nga bulevardet kryesore

para 5 muajve - Tetova Sot

Njoftohen qytetarët se shërbimet e nga Komuna e Tetovës në bashkëpunim me Sektorin e Punëve të brendshme në tetovë, nga ora 23:00 deri në 6:00 do të bëjnë pastrimin e vend parkimeve në bulevardet kryesore...

Qyteti i Shkupit: Rrugët janë pastruar tërësisht, po pastrohen trotuaret dhe shtigjet për biçikleta

para 5 muajve - Koha.mk

Rrugët dhe bulevardet si dhe rrugët magjistrale të cilat janë nën kompetenca të Qytetit të Shkupit janë tërësisht të pastruara, ndërsa në terren po punohet intensivisht në pastrimin e trotuareve dhe shtigjeve...

Qytetarët ankohen, Komuna pohon se rrugët e Prishtinës janë të kalueshme

para 5 muajve - Lajmi.net

Komuna e Prishtinës njofton se rrugët e kryeqytetit janë të kalueshme. Komuna e Prishtinës njofton se pavarësisht reshjeve të mëdha të borës, rrugët e kryeqytetit janë të kalueshme. “Kompanitë e kontraktuara...

Komuna pohon se rrugët e Prishtinës janë të kalueshme, por qytetarët ankohen

para 5 muajve - Koha.net

Komuna e Prishtinës njofton se pavarësisht reshjeve të mëdha të borës, rrugët e kryeqytetit janë të kalueshme. “Kompanitë e kontraktuara për mirëmbajtjen e rrugëve po vazhdojnë të intervenojnë në pjesë...

Komuna pohon se rrugët e Prishtinës janë të kalueshme, por qytetarët ankohen

para 5 muajve - Antpress

Komuna e Prishtinës njofton se pavarësisht reshjeve të mëdha të borës, rrugët e kryeqytetit janë të kalueshme. “Kompanitë e kontraktuara për mirëmbajtjen e rrugëve po vazhdojnë të intervenojnë në pjesë...

Qyteti i Shkupit: Rrugët janë pastruar tërësisht, po pastrohen trotuaret dhe shtigjet për biçikleta

para 5 muajve - Lajm

Rrugët dhe bulevardet si dhe rrugët magjistrale të cilat janë nën kompetenca të Qytetit të Shkupit janë tërësisht të pastruara, ndërsa në terren po punohet intensivisht në pastrimin e trotuareve dhe shtigjeve...

Pal Lekaj del të pastroj borën

para 5 muajve - Infokusi

Kosova është kapluar nga temperaturat e ulëta. Janari ka zbardhur vendin gjithandej. Reshtjet e mëdha të borës kanë bërë që të vështirësohet qarkullimi i automjeteve,shkruan gazeta inFokus. Qytetarët ankoheshin...

Qytetarët ankohen, Komuna pohon se rrugët e Prishtinës janë të kalueshme

para 5 muajve - Arbresh

Komuna e Prishtinës njofton se rrugët e kryeqytetit janë të kalueshme. Komuna e Prishtinës njofton se pavarësisht reshjeve të mëdha të borës, rrugët e kryeqytetit janë të kalueshme. “Kompanitë e kontraktuara...

Rrugët e Prishtinës të kalueshme

para 5 muajve - RTV 21

Tani po bëhet edhe pastrimi i trotuareve Komuna e Prishtinës ka njoftuar se pavarësisht reshjeve të mëdha të borës, rrugët e kryeqytetit janë të kalueshme. “Kompanitë e kontraktuara për mirëmbajtjen e...

Rrugët e Prishtinës të kalueshme

para 5 muajve - Antpress

Komuna e Prishtinës njofton se pavarësisht reshjeve të mëdha të borës, rrugët e kryeqytetit janë të kalueshme. “Kompanitë e kontraktuara për mirëmbajtjen e rrugëve po vazhdojnë të intervenojnë në pjesë...

Trashësia e borës në Gjakovë arrin 1 metër, kjo vërtetohet nga Gjini

para 5 muajve - Lajmi.net

Reshjet e borës që ranë vazhdimisht dje në pjesën dërrmuese të vendin kanë bërë që në disa zona trashësia të arrin në 1 metër. Kryetari i Komunës së Gjakovës, Ardian Gjini, ka treguar se në Gjakovë trashësia...

Borë një metër në Gjakovë, e dëshmojnë këto pamje[Foto]

para 5 muajve - AlbPortali

Kryetari i Komunës së Gjakovës, Ardian Gjini, ka publikuar fotografi që tregojnë se në Gjakovë trashësia e borës është deri 1 metër. Ai ka thënë se këtë vit gjendja është rënduar, krahasuar me dimrat e...

E frikshme trashësia e borës në këtë qytet të Kosovës (FOTO LAJM)

para 5 muajve - Albeu

Kryetari i Komunës së Gjakovës , Ardian Gjini, ka publikuar fotografi që tregojnë se në Gjakovë trashësia e borës është deri 1 metër. Ai ka thënë se këtë vit gjendja është rënduar , krahasuar me dimrat...

Shikoni sa ka rënë borë në Gjakovë: Fotografitë që dëshmojnë se trashësia e borës është 1 metër

para 5 muajve - Gazeta Express

Kryetari i Komunës së Gjakovës, Ardian Gjini, ka publikuar fotografi që tregojnëbse në Gjakovë trashësia e borës është deri 1 metër. Ai ka thënë se këtë vit gjendja është rënduar, krahasuar me dimrat e...

Trashësia e borës në Gjakovë arrin 1 metër, kjo vërtetohet nga Gjini

para 5 muajve - Antpress

Reshjet e borës që ranë vazhdimisht dje në pjesën dërrmuese të vendin kanë bërë që në disa zona trashësia të arrin në 1 metër. Kryetari i Komunës së Gjakovës, Ardian Gjini, ka treguar se në Gjakovë trashësia...

Komuna e Prishtinës thotë se rrugët janë të kalueshme, nisin pastrimin e trotuarëve

para 5 muajve - Gazeta Observer

Komuna e Prishtinës njofton se pavarësisht reshjeve të mëdha të borës, rrugët e kryeqytetit janë të kalueshme. Në këtë komunikatë thuhet se kompanitë e kontraktuara për mirëmbajtjen e rrugëve po vazhdojnë...

Komuna e Prishtinës: Të gjitha rrugët janë të kalueshme, po pastrojmë trotuaret

para 5 muajve - Periskopi

Komuna e Prishtinës njofton se pavarësisht reshjeve të mëdha të borës, rrugët e kryeqytetit janë të kalueshme. Në këtë komunikatë thuhet se kompanitë e kontraktuara për mirëmbajtjen e rrugëve po vazhdojnë...

Rrugët e Prishtinës të kalueshme

para 5 muajve - KosovaPress

“Kompanitë e kontraktuara për mirëmbajtjen e rrugëve po vazhdojnë të intervenojnë në pjesë të ndryshme të qytetit. Rrugët janë të kalueshme. Tani po bëhet edhe pastrimi i trotuareve, megjithëse është obligim...

Borë një metër në Gjakovë, e dëshmojnë këto pamje[Foto]

para 5 muajve - Fakti Ditor

Kryetari i Komunës së Gjakovës, Ardian Gjini, ka publikuar fotografi që tregojnë se në Gjakovë trashësia e borës është deri 1 metër. Ai ka thënë se këtë vit gjendja është rënduar, krahasuar me dimrat e...

Bora në Gjakovë, deri në 1 metër

para 5 muajve - PortaliOnline

Kryetari i Komunës së Gjakovës, Ardian Gjini, ka publikuar fotografi që tregojnë se në Gjakovë trashësia e borës është deri 1 metër. Ai ka thënë se këtë vit gjendja është rënduar, krahasuar me dimrat e...

Shikoni sa ka rënë borë në Gjakovë: Fotografitë që dëshmojnë se trashësia e borës është 1 metër

para 5 muajve - Gazeta Observer

Kryetari i Komunës së Gjakovës, Ardian Gjini, ka publikuar fotografi që tregojnëbse në Gjakovë trashësia e borës është deri 1 metër. Ai ka thënë se këtë vit gjendja është rënduar, krahasuar me dimrat e...

Borë një metër në Gjakovë, e dëshmojnë këto pamje

para 5 muajve - Arbresh

Kryetari i Komunës së Gjakovës, Ardian Gjini, ka publikuar fotografi që tregojnë se në Gjakovë trashësia e borës është deri 1 metër. Ai ka thënë se këtë vit gjendja është rënduar, krahasuar me dimrat e...

Shikoni sa ka rënë borë në Gjakovë: Fotografitë që dëshmojnë se trashësia e borës është 1 metër

para 5 muajve - GazetaBlic

Kryetari i Komunës së Gjakovës, Ardian Gjini, ka publikuar fotografi që tregojnëbse në Gjakovë trashësia e borës është deri 1 metër. Ai ka thënë se këtë vit gjendja është rënduar, krahasuar me dimrat e...

NP Higjena komunale vazhdon me pastrimin e borës në Shkup

para 5 muajve - Zhurnal

Shkup, 10 janar - Gjatë ditës së sotme, me 60 punëtorë në terren NP “Higjiena Komunale” – Shkup,vazhdon me aktivitetet për pastrimin e borës dhe akullit në bulevardet dhe rrugët. Pastrohen hapësirat rreth...

Në këtë komunë bora arrin deri në një metër, kërkohet ndihmë…

para 5 muajve - OraInfo

Reshjet e borës kanë krijuar vështirësi në gjithë Kosovën. Ministria e Infrastrukturës dhe Transportit, pas kërkesës zyrtare nga ana e komunës së Gjakovës, i ka dalë në ndihmë kësaj komune në pastrimin...

Në Gjakovë trashësia e borës arrin deri në një metër

para 5 muajve - Klan Kosova

Reshjet e dëborës gjatë ditës së sotme kanë shkaktuar vështirësi në qarkullim të automjeteve në gjithë territorin e Kosovës. Por Gjakova është një nga rajonet më të rënduara nga reshjet e borës pasi trashësia...

Në Gjakovë trashësia e borës arrin në 1 metër, MI-ja i del në ndihmë komunës

para 5 muajve - Telegrafi

Ministria e Infrastrukturës dhe Transportit, pas kërkesës zyrtare nga ana e komunës së Gjakovës, i ka dalë në ndihmë kësaj komune në pastrimin e rrugëve. Gjakova është një nga rajonet më të rënduara nga...

Në Gjakovë trashësia e borës arrin në 1 metër

para 5 muajve - Gazeta Express

Ministria e Infrastrukturës dhe Transportit, pas kërkesës zyrtare nga ana e komunës së Gjakovës, i ka dalë në ndihmë kësaj komune në pastrimin e rrugëve. Gjakova është një nga rajonet më të rënduara nga...

Ministria e Infrastrukturës dhe Transportit i del në ndihmë Komunës së Gjakovës

para 5 muajve - RTV 21

“Gjakova është një nga rajonet më të rënduara nga reshjet e borës” Ministria e Infrastrukturës dhe Transportit, pas kërkesës zyrtare nga ana e Komunës së Gjakovës, i ka dalë në ndihmë kësaj komune në pastrimin...

Në Gjakovë trashësia e borës arrin në 1 metër, MI-ja i del në ndihmë komunës

para 5 muajve - Lajm

Ministria e Infrastrukturës dhe Transportit, pas kërkesës zyrtare nga ana e komunës së Gjakovës, i ka dalë në ndihmë kësaj komune në pastrimin e rrugëve. Gjakova është një nga rajonet më të rënduara nga...

Bora në Gjakovë deri në një metër

para 5 muajve - GazetaBlic

Ministria e Infrastrukturës dhe Transportit, pas kërkesës zyrtare nga ana e komunës së Gjakovës, i ka dalë në ndihmë kësaj komune në pastrimin e rrugëve, bëhet e ditur përmes një komunikate për media....

Bora në Gjakovë arrin deri në një metër, MI i del në ndihmë komunës

para 5 muajve - Lajmi.net

Ministria e Infrastrukturës dhe Transportit, pas kërkesës zyrtare nga ana e komunës së Gjakovës, i ka dalë në ndihmë kësaj komune në pastrimin e rrugëve. Kjo është bërë e ditur përmes një njoftimi për...

Bora në Gjakovë deri në një metër, MI-ja i del në ndihmë komunës

para 5 muajve - Koha.net

Ministria e Infrastrukturës dhe Transportit, pas kërkesës zyrtare nga ana e komunës së Gjakovës, i ka dalë në ndihmë kësaj komune në pastrimin e rrugëve, bëhet e ditur përmes një komunikate për media....

Në Gjakovë trashësia e borës arrin në 1 metër

para 5 muajve - Tetova Sot

Ministria e Infrastrukturës dhe Transportit, pas kërkesës zyrtare nga ana e komunës së Gjakovës, i ka dalë në ndihmë kësaj komune në pastrimin e rrugëve. Gjakova është një nga rajonet më të rënduara nga...

Ndërmarrja publike “Higjiena komunale” vazhdon me pastrimin e borës në Shkup

para 5 muajve - Telegrafi

Gjatë ditës së sotme, me 60 punëtorë në terren, ndërmarrje publike “Higjiena komunale” – Shkup vazhdoi me aktivitetet e pastrimit të borës nëpër rrugët dhe bulevardet e qytetit të Shkupit. “Është pastruar...

Ministria e Pal Lekajt, i del në ndihmë komunës së Gjakovës për shkak të gjendjes alarmante

para 5 muajve - Infokusi

Ministria e Infrastrukturës dhe Transportit, pas kërkesës zyrtare nga ana e komunës së Gjakovës, i ka dalë në ndihmë kësaj komune në pastrimin e rrugëve. Gjakova është një nga rajonet më të rënduara nga...

Ministria e Pal Lekajt, i del në ndihmë komunës së Gjakovës

para 5 muajve - Infokusi

Ministria e Infrastrukturës dhe Transportit, pas kërkesës zyrtare nga ana e komunës së Gjakovës, i ka dalë në ndihmë kësaj komune në pastrimin e rrugëve. Gjakova është një nga rajonet më të rënduara nga...

Nuk ka vendbanime të bllokuara në Tetovë

para 5 muajve - Zhurnal

Tetovë, 10 janar - Komunikacioni në Tetovë dhe rajon po zhvillohet në kushte të vështira. Tani për tani nuk ka vendbanime të bllokuara dhe të pa arritshme edhe pse bora që vazhdimisht po bie dhe temperaturat...

Në Gjakovë trashësia e borës arrin deri në një metër

para 5 muajve - Infokusi

Reshjet e dëborës gjatë ditës së sotme kanë shkaktuar vështirësi në qarkullim të automjeteve në gjithë territorin e Kosovës. Por Gjakova është një nga rajonet më të rënduara nga reshjet e borës pasi trashësia...

NP “Higjiena Komunale” vazhdon me pastrimin e borës në Shkup

para 5 muajve - Koha.mk

Shkup, 10 janar – Me 60 punëtorë dhe mekanizëm në terren NP “Higjiena Komunale” – Shkup vazhdon me aktivitetet për pastrimin e borës dhe akullit në bulevarde dhe rrugë. Nga NP “Higjiena Komunale” – Shkup...

Ministria e Pal Lekajt, i del në ndihmë komunës së Gjakovës

para 5 muajve - Infokusi

Ministria e Infrastrukturës dhe Transportit, pas kërkesës zyrtare nga ana e komunës së Gjakovës, i ka dalë në ndihmë kësaj komune në pastrimin e rrugëve. Gjakova është një nga rajonet më të rënduara nga...

Komuna ku bora ka arritur deri në një metër lartësi

para 5 muajve - Insajderi

Ministria e Infrastrukturës dhe Transportit, pas kërkesës zyrtare nga ana e komunës së Gjakovës, i ka dalë në ndihmë kësaj komune në pastrimin e rrugëve, bëhet e ditur përmes një komunikate për media....

Fotografi nga Gjakova ku bora ka arritur në 1 metër

para 5 muajve - Periskopi

Para pak çastesh u raportua se në gjendja e rrugëve në Komunën e Gjakovës është alarmante, pas reshjeve të vazhdueshme të borës. E këtë e dëshmojnë dhjetëra fotografi të publikuara nga kryetari i Komunës...

Vetëvendosje pastron rrugët e Gjakovës nga bora

para 5 muajve - Kallxo

Lëvizja Vetëvendosje, qendra në Gjakovë ka ndërmarrë aksion për pastrimin e rrugëve nga bora. Reshjet e borës kanë vazhduar në masë të madhë në fillimin e janarit, ndërsa sipas Vetëvendosjes, Komuna e...

Komuna e Prishtinës thotë se reshjet e vazhdueshme e pamundësojnë mirëmbajtjen e rrugëve

para 5 muajve - Koha.net

Shërbimet publike në Prishtinë, veçanërisht ato të emergjencës, janë ofruar me vështirësi të enjten. Shkak për këtë është bërë vazhdimi i reshjeve të borës, të cilat kanë shkaktuar probleme në qarkullimin...

Rruga Klinë-Pejë e qarkullueshme, thonë zyrtarët nga ministria e Infrastrukturës

para 5 muajve - Telegrafi

Reshjet e shumta të borës, të cilat po vazhdojnë të bien edhe sot kanë shkaktuar probleme në qarkullim. Qytetarët i kanë thënë Telegrafit se rruga Klinë-Pejë nuk është pastruar nga bora, dhe kështu po...

Në Gjakovë trashësia e borës arrin në 1 metër

para 5 muajve - Periskopi

Ministria e Infrastrukturës dhe Transportit, pas kërkesës zyrtare nga ana e komunës së Gjakovës, i ka dalë në ndihmë kësaj komune në pastrimin e rrugëve. Gjakova është një nga rajonet më të rënduara nga...

Në Gjakovë trashësia e borës arrin në 1 metër

para 5 muajve - Arbresh

Ministria e Infrastrukturës dhe Transportit, pas kërkesës zyrtare nga ana e komunës së Gjakovës, i ka dalë në ndihmë kësaj komune në pastrimin e rrugëve. Gjakova është një nga rajonet më të rënduara nga...

Në Gjakovë trashësia e borës arrin në 1 metër

para 5 muajve - Gazeta Observer

Ministria e Infrastrukturës dhe Transportit, pas kërkesës zyrtare nga ana e komunës së Gjakovës, i ka dalë në ndihmë kësaj komune në pastrimin e rrugëve. Gjakova është një nga rajonet më të rënduara nga...

Bora në Gjakovë deri në një metër, MI-ja i del në ndihmë komunës

para 5 muajve - Epoka e Re

Ministria e Infrastrukturës (MI), pas kërkesës zyrtare nga ana e komunës së Gjakovës, i ka dalë në ndihmë kësaj komune në pastrimin e rrugëve, bëhet e ditur përmes një komunikate për media. “Gjakova është...

Komuna e Tetovës apel qytetarëve: Mos i parkoni veturat skaj rrugëve

para 5 muajve - Tetova Sot

Edhe sot vazhdon pastrimi i rrugëve në komunën e Tetovës pas reshjeve intenzive të borës! Apelojmë deri te qytetarët që të mos parkojnë veturat e tyre skaj rrugëve në mënyrë që pamundëson punën e mehanizimit...

Ministria e Infrastrukturës dhe Transportit i del në ndihmë Komunës së Gjakovës

para 5 muajve - KosovaPress

Siç njofton MIT, Gjakova është një nga rajonet më të rënduara nga reshjet e borës, trashësia e së cilës ka arritur deri në një metër. “Për pasojë rrugët e kësaj komune janë vështirë të kalueshme për dy...

​Kjo është gjendja e rrugëve në Kosovë

para 5 muajve - GazetaBlic

Kjo është gjendja e rrugëve në Kosovë ditës së sotme mbi vendin tonë kanë vazhduar reshjet e borës, të cilat kanë vështirësuar qarkullimin në trafik. Në Ministrinë e Infrastrukturës thonë se rrugët në...

MI: Të gjitha rrugët regjionale në Kosovë janë të kalueshme

para 5 muajve - Lajmi.net

Ministria e Infrastrukturës ka deklaruar se pavarësisht reshjeve të vazhdueshme të borës, të gjitha rrugët regjionale në Kosovë janë të kalueshme. Pavarësisht reshjeve të vazhdueshme të borës në Kosovë...

Komuna e Tetovës apel qytetarëve: Mos i parkoni veturat skaj rrugëve

para 5 muajve - AlbPortali

Edhe sot vazhdon pastrimi i rrugëve në komunën e Tetovës pas reshjeve intenzive të borës! Apelojmë deri te qytetarët që të mos parkojnë veturat e tyre skaj rrugëve në mënyrë që pamundëson punën e mehanizimit...

Reshje intensive të borës, mobilizohen ekipet e shërbimit dimërorë të Shkupit

para 5 muajve - Flaka

Këtyre ditëve vendi është kapluar nga reshje intensive të borës dhe temperatura të ulëta të cilat gjatë orëve të mbrëmjes pritet të zbresin deri në -10 gradë celsius, duke shkaktuar ngrica. Ekipet e Shërbimit...

​Kjo është gjendja e rrugëve në Kosovë - video

para 5 muajve - Gazeta Express

Kjo është gjendja e rrugëve në Kosovë ditës së sotme mbi vendin tonë kanë vazhduar reshjet e borës, të cilat kanë vështirësuar qarkullimin në trafik. Në Ministrinë e Infrastrukturës thonë se rrugët në...

Pal Lekaj: Të gjitha rrugët janë të kalueshme – 24 orë jemi aktiv

para 5 muajve - Klan Kosova

Ndonëse gjatë gjithë ditës ka rënë borë, ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj, ka thënë se të gjitha rrugët janë të kalueshme. “Rrugët nacionale, regjionale dhe autostradat janë të kalueshme dhe atë pa...

Rrugët në Kosovë të kalueshme, vështirësi në zonat malore

para 5 muajve - RTV 21

Lekaj u ka bërë thirrje qytetarëve të jenë të kujdesshëm Ministri i Infrastrukturës dhe Transportit, Pal Lekaj, sot ka kërkuar nga kompanitë e kontraktuara që të vazhdojnë me mirëmbajtjen e rrugëve dhe...

Komuna e Tetovës apel qytetarëve: Mos i parkoni veturat skaj rrugëve

para 5 muajve - Fakti Ditor

Edhe sot vazhdon pastrimi i rrugëve në komunën e Tetovës pas reshjeve intenzive të borës! Apelojmë deri te qytetarët që të mos parkojnë veturat e tyre skaj rrugëve në mënyrë që pamundëson punën e mehanizimit...

Rrugët në Kosovë të kalueshme, vështirësi në zonat malore

para 5 muajve - Telegrafi

Ministri i Infrastrukturës dhe Transportit, Pal Lekaj, ka kërkuar nga kompanitë e kontraktuara që të vazhdojnë me mirëmbajtjen e rrugëve dhe të përmbushin obligimet e tyre konform obligimeve të parapara...

Lekaj thërret për kujdes në komunikacion, thotë se po punohet për pastrimin e rrugëve

para 5 muajve - Koha.net

Ministri i Infrastrukturës dhe Transportit, Pal Lekaj, të enjten ka dalë në vizitë inspektuese në rrugën Prishtinë – Mitrovicë,​ duke vazhduar deri në Shalë të Bajgorës. Kështu bën me dije ministra që...

Të gjitha rrugët në Ferizaj janë të kalueshme

para 5 muajve - RTV 21

Komuna e Ferizajt u bën thirrje qytetarëve të shmangin daljet e panevojshme Edhe Ferizaj si një nga zonat me intensitetin më të lartë të reshjeve të borës, po përballet me vështirësi në zona të caktuara...

Reshjet e dendura të borës, ministri Lekaj në teren me kompanitë e pastrimit të rrugëve

para 5 muajve - Lajmi.net

Ministri i Infrastrukturës dhe Transportit, Pal Lekaj, të enjten ka dalë në vizitë inspektuese në rrugën Prishtinë – Mitrovicë,​ duke vazhduar deri në Shalë të Bajgorës. Kjo është bërë e ditur përmes një...

Vetëvendosje pastron rrugët e Gjakovës nga bora

para 5 muajve - Arbresh

Lëvizja Vetëvendosje, qendra në Gjakovë ka ndërmarrë aksion për pastrimin e rrugëve nga bora. Reshjet e borës kanë vazhduar në masë të madhë në fillimin e janarit, ndërsa sipas Vetëvendosjes, Komuna e...

Vazhdon aksioni për pastrimin e rrugëve në Saraj

para 5 muajve - Tetova Sot

Aksioni për pastrimin e borës edhe gjatë ditës së sotme ka vazhduar në të gjitha vendbanimet e komunës së Sarajit. Ekipet e pastrimit gjatë tërë ditës kanë pastruar borën, dhe është hedhur kripë me rërë,...

Nuk ka vendbanime të bllokuara në Tetovë

para 5 muajve - Tetova Sot

Komunikacioni në Tetovë dhe rajon po zhvillohet në kushte të vështira. Tani për tani nuk ka vendbanime të bllokuara dhe të pa arritshme edhe pse bora që vazhdimisht po bie dhe temperaturat e ulëta mund...

Rrugët në Kosovë të kalueshme, vështirësi në zonat malore

para 5 muajve - Infokusi

Ministri i Infrastrukturës dhe Transportit, Pal Lekaj, sot ka kërkuar nga kompanitë e kontraktuara që të vazhdojnë me mirëmbajtjen e rrugëve dhe të përmbushin obligimet e tyre konform obligimeve të parapara...

Të gjitha rrugët regjionale në Kosovë janë të kalueshme

para 5 muajve - Sovrani

Ministria e Infrastrukturës ka deklaruar se pavarësisht reshjeve të vazhdueshme të borës, të gjitha rrugët regjionale në Kosovë janë të kalueshme. Pavarësisht reshjeve të vazhdueshme të borës në Kosovë...

Lekaj thërret për kujdes në komunikacion, thotë se po punohet për pastrimin e rrugëve

para 5 muajve - Arbresh

Ministri i Infrastrukturës dhe Transportit, Pal Lekaj, të enjten ka dalë në vizitë inspektuese në rrugën Prishtinë – Mitrovicë,​ duke vazhduar deri në Shalë të Bajgorës. Kështu bën me dije ministra që...

Pal Lekaj: Të gjitha rrugët janë të kalueshme – 24 orë jemi aktiv

para 5 muajve - Ekonomia Online

Ndonëse gjatë gjithë ditës ka rënë borë, ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj, ka thënë se të gjitha rrugët janë të kalueshme. “Rrugët nacionale, regjionale dhe autostradat janë të kalueshme dhe atë pa...

Pal Lekaj: Të gjitha rrugët janë të kalueshme – 24 orë jemi aktiv

para 5 muajve - Insajderi

Ndonëse gjatë gjithë ditës ka rënë borë, ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj, ka thënë se të gjitha rrugët janë të kalueshme. “Rrugët nacionale, regjionale dhe autostradat janë të kalueshme dhe atë pa...

Kjo është gjendja e rrugëve në Kosovë

para 5 muajve - KosovaPress

Në Ministrinë e Infrastrukturës thonë se rrugët në gjithë vendin janë të kalueshme për qarkullim, me përjashtim të rajoneve malore. Të kalueshme për qarkullim janë edhe rrugët në dalje të Prishtinës, si...

Reshjet e borës bllokojnë qytetet dhe fshatrat

para 5 muajve - Lajm

Nga reshjet intensive të dëborës të cilat kapluan vendin së fundmi të pastruara rezultojnë vetëm rrugët kryesore ndërsa ato dytësore dhe trotuaret mbesin ende përplot dëborë, të cilat vështirësojnë qarkullimin...

Rrugët në Kosovë të kalueshme, vështirësi në zonat malore

para 5 muajve - KosovaPress

Ai këto komente i bëri gjatë një vizite inspektuese në rrugën Prishtinë – Mitrovicë, duke vazhduar deri në Shalë të Bajgorës. Lekaj u bëri thirrje qytetarëve të jenë të kujdesshëm dhe të jenë të pajisur...

Reshjet e dendura të borës, ministri Lekaj në teren me kompanitë e pastrimit të rrugëve

para 5 muajve - Gazeta Observer

Ministri i Infrastrukturës dhe Transportit, Pal Lekaj, të enjten ka dalë në vizitë inspektuese në rrugën Prishtinë – Mitrovicë,​ duke vazhduar deri në Shalë të Bajgorës. Kjo është bërë e ditur përmes një...

​Të gjitha rrugët në Ferizaj janë të kalueshme

para 5 muajve - Arbresh

Edhe Ferizaj si një nga zonat me intensitetin më të lartë të reshjeve të borës, po përballet me vështirësi në zona të caktuara të territorit të tij. Ndonëse, kujdesi nga autoritetet komunale është i vazhdueshëm...

Ministri Lekaj në teren me kompanitë e pastrimit të rrugëve

para 5 muajve - Gazeta Monitor

Ministri i Infrastrukturës dhe Transportit, Pal Lekaj, të enjten ka dalë në vizitë inspektuese në rrugën Prishtinë – Mitrovicë,​ duke vazhduar deri në Shalë të Bajgorës. Ai ka kërkuar nga kompanitë e kontraktuara...

Pavarësisht reshjeve të borës, rrugët në Ferizaj janë të kalueshme

para 5 muajve - Epoka e Re

Përkundër reshjeve të vazhdueshme të borës, të gjitha rrugët në Komunën e Ferizajt janë të kalueshme, por në disa vende mund të ketë edhe vështirësi. Nga afër pastrimin e borës e kanë inspektuar edhe zyrtarë...

Pal Lekaj tregon se në cilat rrugë mund të kaloni lirshëm

para 5 muajve - Insajderi

Lekaj përmes një shkrimi në Facebook, ka thënë se nga Prishtina në Mitrovicë e deri në Shalë të Bajgorës, mund të udhëtoni lirshëm. Ai ka bërë më dije që kompanitë që merren me pastrimin e rrugëve janë...

Ministri Lekaj në teren me kompanitë e pastrimit të rrugëve

para 5 muajve - Ekonomia Online

Ministri i Infrastrukturës dhe Transportit, Pal Lekaj, të enjten ka dalë në vizitë inspektuese në rrugën Prishtinë – Mitrovicë,​ duke vazhduar deri në Shalë të Bajgorës. Ai ka kërkuar nga kompanitë e kontraktuara...

Të gjitha rrugët në Ferizaj janë të kalueshme

para 5 muajve - KosovaPress

Ndonëse, kujdesi nga autoritetet komunale është i vazhdueshëm në mirëmbajtjen e të gjitha akseve rrugore në qytet dhe lidhjes me fshatrat, ekipet mobile në terren kanë rritur kapacitetin e tyre veprues...

Ferizaj me të gjitha rrugët e pastruara nga bora

para 5 muajve - Ekonomia Online

Reshjet e dendura dhe të pandërprera të borës kanë vështirësuar qarkullimin kudo në vend. Edhe Ferizaj si një nga zonat me intensitetin më të lartë të reshjeve të borës, po përballet me vështirësi në zona...

MI: Rrugët pas reshjeve kryesisht të qarkullueshme – probleme vetëm në kufi me Shqipërinë

para 5 muajve - Koha.net

Reshjet e dendura të borës që nisën në orët e para të mëngjesit të së mërkurës dhe që vazhduan edhe gjatë ditës, kanë vështirësuar qarkullimin nëpër rrugët e Kosovës. Megjithatë, Ministria e Infrastrukturës...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK