http://kariera.mk

Remi e Lushtaku nesër nisen drejt Hagës

para 5 muajve - Zhurnal

Dy ish- komandantët e UÇK-së, Sami Lushtaku e Rrustem Mustafa do të udhëtojnë nesër për në Gjykatën Speciale pasi janë ftuar nga kjo e fundit. Lajmin e ka konfirmuar edhe avokati i dy ish- komandantëve,...

Remi e Lushtaku nesër nisen drejt Hagës

para 5 muajve - GazetaBlic

Dy ish- komandantët e UÇK-së, Sami Lushtaku e Rrustem Mustafa do të udhëtojnë nesër për në Gjykatën Speciale pasi janë ftuar nga kjo e fundit. Lajmin e ka konfirmuar edhe avokati i dy ish- komandantëve,...

Mustafa dhe Lushtaku nesër në Hagë

para 5 muajve - OraInfo

Nesër dy ish-dy pjesëtarë të UÇK-së, Sami Lushtaku dhe Rrustem Mustafa do të udhëtojnë drejt Hagës. Dy ish- komandantët e UÇK-së, Sami Lushtaku e Rrustem Mustafa do të udhëtojnë nesër për në Gjykatën...

Remi e Lushtaku nesër nisen drejt Hagës

para 5 muajve - Gazeta Express

Dy ish- komandantët e UÇK-së, Sami Lushtaku e Rrustem Mustafa do të udhëtojnë nesër për në Gjykatën Speciale pasi janë ftuar nga kjo e fundit. Lajmin e ka konfirmuar edhe avokati i dy ish- komandantëve,...

Lushtaku e Mustafa nesër udhëtojnë për në Hagë

para 5 muajve - Lajmi.net

Dy ish- komandantët e UÇK-së, Sami Lushtaku e Rrustem Mustafa do të udhëtojnë nesër për në Gjykatën Speciale pasi janë ftuar nga kjo e fundit. Lajmin për kallxo.com e ka konfirmuar edhe avokati i dy ish-...

Ja sa pjesëtarë të UÇK-së janë thirrur nga Gjykata Speciale

para 5 muajve - OraInfo

Sipas, Hysni Gucati janë gjithsesj 11 pjestarë të UÇK-së që janë thirrur nga Gjykata Speciale. Kryetari i OVL- UÇK, Hysni Gucati ka treguar se sipas listës që posedon, 11 pjesëtarë të UÇK-së, janë thirrur...

Zyrtare: Dy ish-komandantët e UÇK-së Lushtaku e Mustafa nesër udhëtojnë për në Hagë

para 5 muajve - Kallxo

Dy ish- komandantët e UÇK-së, Sami Lushtaku e Rrustem Mustafa do të udhëtojnë nesër për në Gjykatën Speciale pasi janë ftuar nga kjo e fundit. Lajmin për KALLXO.com e ka konfirmuar edhe avokati i dy ish-...

Kryetari i OVL të UÇK tregon numrin e ish-pjesëtarëve të UÇK-së, të ftuar nga Specialja

para 5 muajve - Telegrafi

Kryetari i OVL- UÇK, Hysni Gucati ka treguar se sipas listës që posedon ai, 11 pjesëtarë të UÇK-së, janë thirrur nga Gjykata Speciale. “Nuk dua të spekuloj por, për momentin janë ftuar diku 11 vetë, i...

Kryetari i OVL të UÇK tregon numrin e ish-pjesëtarëve të UÇK-së, të ftuar nga Specialja

para 5 muajve - GazetaBlic

Kryetari i OVL- UÇK, Hysni Gucati ka treguar se sipas listës që posedon ai, 11 pjesëtarë të UÇK-së, janë thirrur nga Gjykata Speciale. “Nuk dua të spekuloj por, për momentin janë ftuar diku 11 vetë, i...

“11 pjesëtarë të UÇK-së janë të thirrur për në Hagë”

para 5 muajve - Lajmi.net

Kryetari i OVL- UÇK, Hysni Gucati ka treguar se sipas listës që posedon, 11 pjesëtarë të UÇK-së, janë thirrur nga Gjykata Speciale. “Nuk dua të spekuloj por, për momentin janë ftuar diku 11 vetë, i dimë...

Kryetari i OVL të UÇK-së tregon numrin e luftëtarëve të thirrur nga Specialja

para 5 muajve - Albeu

Kryetari i OVL- UÇK, Hysni Gucati ka treguar se sipas listës që posedon ai, 11 pjesëtarë të UÇK-së, janë thirrur nga Gjykata Speciale . “Nuk dua të spekuloj por, për momentin janë ftuar diku 11 vetë, i...

Sami Lushtaku nesër niset për në Hagë

para 5 muajve - Kallxo

Ish-komandanti i UÇK-së, Sami Lushtaku është ftuar për intervistim në Gjykatën Speciale në Hagë. Kallxo.com ka mësuar  se ditën e nesërme ish-komandantët e UÇK-së Sami Lushtaku e Rrustem Mustafa do të...

11 pjesëtarë të UÇK-së janë të thirrur për në Hagë

para 5 muajve - Lajm

Kryetari i OVL- UÇK, Hysni Gucati ka treguar se sipas listës që posedon, 11 pjesëtarë të UÇK-së, janë thirrur nga Gjykata Speciale.“Nuk dua të spekuloj por, për momentin janë ftuar diku 11 vetë, i dimë...

“11 pjesëtarë të UÇK-së janë të thirrur për në Hagë”

para 5 muajve - Infokusi

Kryetari i OVL- UÇK, Hysni Gucati ka treguar se sipas listës që posedon, 11 pjesëtarë të UÇK-së, janë thirrur nga Gjykata Speciale. “Nuk dua të spekuloj por, për momentin janë ftuar diku 11 vetë, i dimë...

Kryetari i OVL – UÇK-së: 11 pjesëtarë të UÇK-së janë të thirrur për në Hagë

para 5 muajve - Kallxo

Kryetari i OVL- UÇK, Hysni Gucati për KALLXO.com ka treguar se sipas listës që posedon, 11 pjesëtarë të UÇK-së, janë thirrur nga Gjykata Speciale. “Nuk dua të spekuloj por, për momentin janë ftuar diku...

Dy të ftuarit e Gjykatës Speciale udhëtojnë nesër drejt Hagës

para 5 muajve - Ekonomia Online

Dy ish- komandantët e UÇK-së, Sami Lushtaku e Rrustem Mustafa do të udhëtojnë nesër për në Gjykatën Speciale pasi janë ftuar nga kjo e fundit. Avokati Arianit Koci ka konfirmuar për Gazetën Insajderi  se...

Dy të ftuarit e Gjykatës Speciale udhëtojnë nesër drejt Hagës

para 5 muajve - Insajderi

Dy ish- komandantët e UÇK-së, Sami Lushtaku e Rrustem Mustafa do të udhëtojnë nesër për në Gjykatën Speciale pasi janë ftuar nga kjo e fundit. Avokati Arianit Koci ka konfirmuar për Gazetën Insajderi  se...

Lushtaku e Mustafa nesër udhëtojnë për në Hagë

para 5 muajve - Gazeta Monitor

Dy ish- komandantët e UÇK-së, Sami Lushtaku e Rrustem Mustafa do të udhëtojnë nesër për në Gjykatën Speciale pasi janë ftuar nga kjo e fundit. Lajmin për kallxo.com e ka konfirmuar edhe avokati i dy ish-...

Sami Lushtaku e Rrustem Mustafa nesër nisen drejt Hagës

para 5 muajve - Gazeta Observer

Dy ish-komandantët e UÇK-së, Sami Lushtaku e Rrustem Mustafa do të udhëtojnë nesër për në Gjykatën Speciale pasi janë ftuar nga kjo e fundit. Lajmin e ka konfirmuar edhe avokati i dy ish- komandantëve,...

Lushtaku dhe Mustafa udhëtojnë për në Hagë

para 5 muajve - Arbresh

Dy ish- komandantët e UÇK-së, Sami Lushtaku e Rrustem Mustafa do të udhëtojnë nesër për në Gjykatën Speciale pasi janë ftuar nga kjo e fundit. Lajmin për kallxo.com e ka konfirmuar edhe avokati i dy ish-...

Remi e Lushtaku nesër nisen drejt Hagës

para 5 muajve - Bota Press

Dy ish- komandantët e UÇK-së, Sami Lushtaku e Rrustem Mustafa do të udhëtojnë nesër për në Gjykatën Speciale pasi janë ftuar nga kjo e fundit. Lajmin e ka konfirmuar edhe avokati i dy ish- komandantëve,...

Ky është numri i pjesëtarëve të UÇK-së të thirru në Hagë

para 5 muajve - Sovrani

Kryetari i OVL- UÇK, Hysni Gucati ka treguar se sipas listës që posedon, 11 pjesëtarë të UÇK-së, janë thirrur nga Gjykata Speciale. “Nuk dua të spekuloj por, për momentin janë ftuar diku 11 vetë, i dimë...

Kryetari i OVL të UÇK tregon numrin e ish-pjesëtarëve të UÇK-së, të ftuar nga Specialja

para 5 muajve - Bota Press

Kryetari i OVL- UÇK, Hysni Gucati ka treguar se sipas listës që posedon ai, 11 pjesëtarë të UÇK-së, janë thirrur nga Gjykata Speciale. “Nuk dua të spekuloj por, për momentin janë ftuar diku 11 vetë, i...

11 pjesëtarë të UÇK-së janë të thirrur për në Hagë

para 5 muajve - Ekonomia Online

Kryetari i OVL- UÇK, Hysni Gucati ka treguar se sipas listës që posedon, 11 pjesëtarë të UÇK-së, janë thirrur nga Gjykata Speciale. “Nuk dua të spekuloj por, për momentin janë ftuar diku 11 vetë, i dimë...

11 pjesëtarë të UÇK-së janë të thirrur për në Hagë

para 5 muajve - Arbresh

Kryetari i OVL- UÇK, Hysni Gucati ka treguar se sipas listës që posedon, 11 pjesëtarë të UÇK-së, janë thirrur nga Gjykata Speciale. “Nuk dua të spekuloj por, për momentin janë ftuar diku 11 vetë, i dimë...

Kryetari i OVL-së tregon se sa është numri i pjesëtarë të UÇK-së të ftuar nga Specialja

para 5 muajve - Insajderi

Hysni Gucati, kryetari i OVL- UÇK, kadeklaruar se janë 11 pjesëtarë të UÇK-së, që janë thirrur nga Gjykata Speciale. “Nuk dua të spekuloj por, për momentin janë ftuar diku 11 vetë, i dimë emrat dhe mbiemrat...

Ish-komandanti i UÇK, Lushtaku, përballja e parë me Gjykatën Speciale

para 5 muajve - Java News

Këtë fundjavë drejt Hagës do të udhëtojnë ish-eprorët e lartë të UÇK-së Rrustem Mustafa dhe Sami Lushtaku, të cilët të hënën e ardhshme do të merren në pyetje nga prokurorët e Speciales. Në fillim të javës...

Përballja e parë me Specialen

para 5 muajve - Ina

Këtë fundjavë drejt Hagës do të udhëtojnë ish-eprorët e lartë të UÇK-së Rrustem Mustafa dhe Sami Lushtaku, të cilët të hënën e ardhshme do të merren në pyetje nga prokurorët e Speciales. Në fillim të javës...

Kur do të jetë përballja e parë e ish-eprorëve të UÇK-së me Specialen?

para 5 muajve - Albinfo

Këtë fundjavë drejt Hagës do të udhëtojnë ish-eprorët e lartë të UÇK-së Rrustem Mustafa dhe Sami Lushtaku, të cilët të hënën e ardhshme do të merren në pyetje nga prokurorët e Speciales. Në fillim të javës...

Të hënën përballja e parë me Gjykatën Speciale

para 5 muajve - Koha Jone

Ish-komandant i Zonës Operative të Llapit Rrustem Mustafa dhe Sami Lushtaku, ish-komandant i Zonës Operative të Drenicës, këtë fundjavë pritet të udhëtojnë për në Hagë pas ftesës që kanë marrë nga Gjykata...

Përballja e parë me Specialen

para 5 muajve - Gazeta Liria

Këtë fundjavë drejt Hagës do të udhëtojnë ish-eprorët e lartë të UÇK-së Rrustem Mustafa dhe Sami Lushtaku, të cilët të hënën e ardhshme do të merren në pyetje nga prokurorët e Speciales. Në fillim të javës...

Përballja e parë me Specialen

para 5 muajve - GazetaBlic

Rrustem Mustafa, ish-komandant i Zonës Operative të Llapit, dhe Sami Lushtaku, ish-komandant i Zonës Operative të Drenicës, këtë fundjavë pritet të udhëtojnë për në Hagë pas ftesës që kanë marrë nga Gjykata...

Të hënën përballja e parë me Gjykatën Speciale

para 5 muajve - Telegrafi

Rrustem Mustafa, ish-komandant i Zonës Operative të Llapit, dhe Sami Lushtaku, ish-komandant i Zonës Operative të Drenicës, këtë fundjavë pritet të udhëtojnë për në Hagë pas ftesës që kanë marrë nga Gjykata...

Të hënën në Gjykatën Speciale në Hagë nisin intervistimet e para

para 5 muajve - Illyria

Prishtinë, 12 janar 2019 – Rrustem Mustafa, ish-komandant i Zonës Operative të Llapit, dhe Sami Lushtaku, ish-komandant i Zonës Operative të Drenicës, pritet të udhëtojnë këtë fundjavë për në Hagë, me...

Përballja e parë me Specialen

para 5 muajve - Lajmi.net

Këtë fundjavë drejt Hagës do të udhëtojnë ish-eprorët e lartë të UÇK-së Rrustem Mustafa dhe Sami Lushtaku, të cilët të hënën e ardhshme do të merren në pyetje nga prokurorët e Speciales. Në fillim të javës...

Nga java tjetër fillon përballja e parë me Specialen

para 5 muajve - OraInfo

Përballja e parë me Gjykatën Specialen do të ndodh nga java e ardhshme e ish eprorëve të UÇK-së. Këtë fundjavë drejt Hagës do të udhëtojnë ish-eprorët e lartë të UÇK-së Rrustem Mustafa dhe Sami Lushtaku,...

Përballja e parë me Specialen

para 5 muajve - Klan Kosova

Këtë fundjavë drejt Hagës do të udhëtojnë ish-eprorët e lartë të UÇK-së Rrustem Mustafa dhe Sami Lushtaku, të cilët të hënën e ardhshme do të merren në pyetje nga prokurorët e Speciales. Në fillim të javës...

Këtë fundjavë përballja e parë me Specialen

para 5 muajve - Infokusi

Këtë fundjavë drejt Hagës do të udhëtojnë ish-eprorët e lartë të UÇK-së Rrustem Mustafa dhe Sami Lushtaku, të cilët të hënën e ardhshme do të merren në pyetje nga prokurorët e Speciales. Në fillim të javës...

Përballja e parë me Gjykatën Speciale

para 5 muajve - Gazeta Express

Këtë fundjavë drejt Hagës do të udhëtojnë ish-eprorët e lartë të UÇK-së Rrustem Mustafa dhe Sami Lushtaku, të cilët të hënën e ardhshme do të merren në pyetje nga prokurorët e Speciales. Në fillim të javës...

Përballja e parë me Gjykatën Speciale

para 5 muajve - Gazeta Observer

Këtë fundjavë drejt Hagës do të udhëtojnë ish-eprorët e lartë të UÇK-së Rrustem Mustafa dhe Sami Lushtaku, të cilët të hënën e ardhshme do të merren në pyetje nga prokurorët e Speciales. Në fillim të javës...

Përballja e parë me Gjykatën Speciale

para 5 muajve - Periskopi

Këtë fundjavë drejt Hagës do të udhëtojnë ish-eprorët e lartë të UÇK-së Rrustem Mustafa dhe Sami Lushtaku, të cilët të hënën e ardhshme do të merren në pyetje nga prokurorët e Speciales. Në fillim të javës...

Nis përballja e parë me Gjykatën Speciale

para 5 muajve - Insajderi

Këtë fundjavë drejt Hagës do të udhëtojnë ish-eprorët e lartë të UÇK-së Rrustem Mustafa dhe Sami Lushtaku, të cilët të hënën e ardhshme do të merren në pyetje nga prokurorët e Speciales. Në fillim të javës...

Përballja e parë me Gjykatën Speciale

para 5 muajve - Arbresh

Këtë fundjavë drejt Hagës do të udhëtojnë ish-eprorët e lartë të UÇK-së Rrustem Mustafa dhe Sami Lushtaku, të cilët të hënën e ardhshme do të merren në pyetje nga prokurorët e Speciales. Në fillim të javës...

Përballja e parë me Specialen

para 5 muajve - Ekonomia Online

Këtë fundjavë drejt Hagës do të udhëtojnë ish-eprorët e lartë të UÇK-së Rrustem Mustafa dhe Sami Lushtaku, të cilët të hënën e ardhshme do të merren në pyetje nga prokurorët e Speciales. Në fillim të javës...

Dy ish-komandantë të UÇK-së gati të merren në pyetje në Hagë

para 5 muajve - Gazeta Tema

Ish-komandantët e UÇK-së Rrustem Mustafa dhe Sami Lushtaku do të shkojnë në Hagë gjatë fundjavës për t’u marrë në pyetje nga Zyra e Prokurorit të Specializuar, e cila po heton krime të kryera gjatë dhe...

Lushtaku e Mustafa gjatë vikendit shkojnë në Hagë

para 5 muajve - Koha.mk

Ish-komandantët e UÇK-së, Sami Lushtaku dhe Rrustem Mustafa gjatë vikendit do të nisen për në Hagë për t’u intervistuar nga Zyra e Prokurorit të Specializuar. Avokati mbrojtës i Lushtakut dhe Mustafës,...

Sami Lushtaku dhe Rrustem Mustafa këtë javë nisen në Hagë

para 5 muajve - Kallxo

Kallxo.com ka marrë veshë se gjatë vikendit ish-komandantët e UÇK-së Sami Lushtaku e Rrustem Mustafa do të nisen për Hagë për tu përgjigjur ftesës së Gjykatës Speciale. Lajmin për KALLXO.com e ka konfirmuar...

Sami Lushtaku ftohet nga Gjykata Speciale

para 5 muajve - Kallxo

Ish-komandanti i UÇK-së, Sami Lushtaku është ftuar për intervistim në Gjykatën Speciale në Hagë. Kallxo.com ka marrë veshë se gjatë vikendit ish-komandantët e UÇK-së Sami Lushtaku e Rrustem Mustafa do...

Sami Lushtaku e Rrustem Mustafa gjatë vikendit nisen për në Hagë

para 5 muajve - Lajmi.net

Avokati mbrojtës i Lushtakut dhe Mustafës, Arianit Koci, ka konfirmuar lajmin. Ish-komandantët e UÇK-së, Sami Lushtaku dhe Rrustem Mustafa gjatë vikendit do të nisen për në Hagë për t’u intervistuar nga...

Lushtaku e Mustafa gjatë vikendit shkojnë në Hagë

para 5 muajve - Koha.net

Ish-komandantët e UÇK-së, Sami Lushtaku dhe Rrustem Mustafa gjatë vikendit do të nisen për në Hagë për t’u intervistuar nga Zyra e Prokurorit të Specializuar. Avokati mbrojtës i Lushtakut dhe Mustafës,...

Sami Lushtaku dhe Rrustem Mustafa këtë javë nisen në Hagë

para 5 muajve - Bota Press

Gjatë vikendit ish-komandantët e UÇK-së Sami Lushtaku e Rrustem Mustafa do të nisen për Hagë për tu përgjigjur ftesës së Gjykatës Speciale. Lajmin e ka konfirmuar avokati i tyre mbrojtës,  Arianit Koci....

Sami Lushtaku ftohet nga Gjykata Speciale

para 5 muajve - Bota Press

Botapress 11Janar-Ish-komandanti i UÇK-së, Sami Lushtaku është ftuar për intervistim në Gjykatën Speciale në Hagë. Gjatë vikendit ish-komandantët e UÇK-së Sami Lushtaku e Rrustem Mustafa do të nisen për...

Sami Lushtaku e Rrustem Mustafa gjatë vikendit nisën për në Hagë

para 5 muajve - Arbresh

Avokati mbrojtës i Lushtakut dhe Mustafës, Arianit Koci, ka konfirmuar lajmin. Ish-komandantët e UÇK-së, Sami Lushtaku dhe Rrustem Mustafa gjatë vikendit do të nisen për në Hagë për t’u intervistuar nga...

Mustafa e Lushtaku nisen në vikend për Hagë, të hënën fillon intervistimi nga Specialja

para 5 muajve - GazetaBlic

Ish-komandantët e UÇK-së, Rrustem Mustafa dhe Sami Lushtaku, pritet që në këtë vikend të nisen drejt Hagës, ku të hënën do të intervistohen nga Zyra e Prokurorit të Specializuar. Avokati i Mustafës dhe...

Kreu i veteranëve të UÇK: E respektoni Hagën

para 5 muajve - Java News

Kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hysni Gucati, ka ftuar veteranët e UÇK’së që të bashkëpunojnë me drejtësinë.Ai ka thënë se Gjykata Speciale është raciste,...

Mustafa e Lushtaku nisen në vikend për Hagë, të hënën fillon intervistimi nga Specialja

para 5 muajve - Telegrafi

Ish-komandantët e UÇK-së, Rrustem Mustafa dhe Sami Lushtaku, pritet që në këtë vikend të nisen drejt Hagës, ku të hënën do të intervistohen nga Zyra e Prokurorit të Specializuar. Avokati i Mustafës dhe...

Sami Lushtaku e Rrustem Mustafa nisen për Hagë, ja kur nis intervistimi i tyre

para 5 muajve - OraInfo

Me 14 janar do të zhvillohen intervistat e para në Hagë me ish-komandantët e UÇK-së. Ish-komandantët e UÇK-së, Rrustem Mustafa dhe Sami Lushtaku, pritet që në këtë vikend të nisen drejt Hagës, ku të hënën...

Ja me çfarë udhëtojnë Sami Lushtaku e Rrustem Mustafa për në Hagë

para 5 muajve - Infokusi

Arianit Koci avokati i dy të thirrurve nga Gjykata Speciale, Sami Lushtakut e Rrustem Mustafës ka konfirmuar në një prononcim për Gazetën inFokus se të hënën do të fillojë intervistimi në Hagë i dy klientëve...

Gucati fton veteranët e UÇK-së të bashkëpunojnë me Gjykatën Speciale për hir të shtetit

para 5 muajve - Telegrafi

Kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Hysni Gucati, ka ftuar veteranët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës që të bashkëpunojnë me drejtësinë. Në këtë intervistë dhënë për gazetën “Epoka...

Gucati: Gjykata Speciale është raciste, por duhet të bashkëpunohet me të

para 5 muajve - PortaliOnline

Kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Hysni Gucati, ka ftuar veteranët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës që të bashkëpunojnë me drejtësinë. Në këtë intervistë dhënë për gazetën “Epoka...

Gucati fton veteranët e UÇK-së të bashkëpunojnë me Gjykatën Speciale për hir të shtetit

para 5 muajve - Ekonomia Online

Kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Hysni Gucati, ka ftuar veteranët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës që të bashkëpunojnë me drejtësinë. Në këtë intervistë dhënë për gazetën “Epoka...

Të bashkëpunojmë me drejtësinë për hir të shtetit

para 5 muajve - Epoka e Re

Kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Hysni Gucati, ka ftuar veteranët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës që të bashkëpunojnë me drejtësinë. Në këtë intervistë dhënë për gazetën “Epoka...

Kryetari i OVL UÇK-së u bën thirrje ish-bashkëluftëtarëve t’i përgjigjen ftesave të Speciales

para 5 muajve - Lajmi.net

Kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hysni Gucati, ka ftuar veteranët e UÇK’së që të bashkëpunojnë me drejtësinë. Ai ka thënë se Gjykata Speciale është raciste,...

Gucati befason me deklaratën për Gjykatën Speciale

para 5 muajve - GazetaBlic

Kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hysni Gucati, ka ftuar veteranët e UÇK’së që të bashkëpunojnë me drejtësinë. Ai ka thënë se Gjykata Speciale është raciste,...

Kryetari i OVL të UÇK-së nxit ish-bashkëluftëtarët t’i përgjigjen Speciales

para 5 muajve - OraInfo

Me 14 janar do të zhvillohen intervistat e para në Hagë me ish-komandantët e UÇK-së. Kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hysni Gucati, ka ftuar veteranët e...

Kreu i veteranëve nxit ish-bashkëluftëtarët t’i përgjigjen Gjykatës Speciale

para 5 muajve - Gazeta Express

Kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hysni Gucati, ka ftuar veteranët e UÇK’së që të bashkëpunojnë me drejtësinë. Ai ka thënë se Gjykata Speciale është raciste,...

Kreu i veteranëve nxit ish-bashkëluftëtarët t’i përgjigjen Gjykatës Speciale

para 5 muajve - Tetova Sot

Kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hysni Gucati, ka ftuar veteranët e UÇK’së që të bashkëpunojnë me drejtësinë. Ai ka thënë se Gjykata Speciale është raciste,...

Ish-luftëtarja e UÇK’së flet për ftesën e Gjykatës Speciale, thotë se mund ta refuzojë atë

para 5 muajve - Lajm

Ish luftëtarja e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Raimonda Rreci, ka folur për herë të parë në një paraqitje mediatike për ftesën që i erdhi nga Gjykata Speciale. Rreci, e cila tashmë jeton në SHBA ka thënë...

Kreu i veteranëve nxit ish-bashkëluftëtarët t’i përgjigjen Gjykatës Speciale

para 5 muajve - Lajm

Kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hysni Gucati, ka ftuar veteranët e UÇK’së që të bashkëpunojnë me drejtësinë. Ai ka thënë se Gjykata Speciale është raciste,...

Flet ish-luftëtarja e vetme e UÇK’së që morri ftesë nga Specialja: Të përfundojnë këto gjykime të shtrigave

para 5 muajve - GazetaBlic

Rajmonda Rreci nga Skenderaj që jeton aktualisht në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, është ish anëtarja e fundit nga Ushtria Çlirimtare e Kosovës që ka pranuar ftesë nga Gjykata Speciale. Ajo ftesën nga...

Ish-luftëtarja e UÇK'së flet për ftesën e Gjykatës Speciale, thotë se mund të refuzojë atë

para 5 muajve - Gazeta Express

Ish luftëtarja e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Raimonda Rreci, ka folur për herë të parë në një paraqitje mediatike për ftesën që i erdhi nga Gjykata Speciale. Rreci, e cila tashmë jeton në SHBA ka thënë...

Rrëfehet e ftuara nga Tribunali, thotë se nuk e di nëse do të shkojë në Hagë si dëshmitare

para 5 muajve - OraInfo

Me 14 janar në Hagë do të fillojnë intervistat e para me ish-komandantët e UÇK-së. Ish luftëtarja e UÇK-së, Raimonda Rreci ka folur për herë të parë në një paraqitje mediatike për ftesën që i erdhi nga...

Flet e ftuara nga Specialja, thotë se nuk e di nëse do të shkojë në Hagë si dëshmitare

para 5 muajve - Lajmi.net

Ish luftëtarja e UÇK-së, Raimonda Rreci ka folur për herë të parë në një paraqitje mediatike për ftesën që i erdhi nga Gjykata Speciale. Rreci, e cila tashmë jeton në SHBA ka thënë për RTK-në se nuk ka...

Ish-luftëtarja e UÇK’së flet për ftesën e Gjykatës Speciale, thotë se mund ta refuzojë atë

para 5 muajve - Lajm

Ish luftëtarja e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Raimonda Rreci, ka folur për herë të parë në një paraqitje mediatike për ftesën që i erdhi nga Gjykata Speciale. Rreci, e cila tashmë jeton në SHBA ka thënë...

Ish-luftëtarja e UÇK-së flet për ftesën e Gjykatës Speciale, thotë se mund të refuzojë atë

para 5 muajve - Tetova Sot

Ish luftëtarja e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Raimonda Rreci, ka folur për herë të parë në një paraqitje mediatike për ftesën që i erdhi nga Gjykata Speciale. Rreci, e cila tashmë jeton në SHBA ka thënë...

Kreu i OVL UÇK, i lut bashkëluftëtarët t’i përgjigjen Gjykatës Speciale

para 5 muajve - Periskopi

Kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hysni Gucati, ka ftuar veteranët e UÇK’së që të bashkëpunojnë me drejtësinë. Ai ka thënë se Gjykata Speciale është raciste,...

Avokati Koci demanton mediat serbe: Grupi i parë i të ftuarve nga Specialja udhëton këtë vikend në Hagë, dhe jo me aeroplanë special

para 5 muajve - Periskopi

Mediat serbe kanë raportuar sot se grupi i parë i komandantëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK), të ftuar për intervistim nga Prokuroria Speciale në Hagë, kanë udhëtuar sonte për atje me aeroplanë...

Kreu i veteranëve nxit ish-bashkëluftëtarët t’i përgjigjen Gjykatës Speciale

para 5 muajve - Gazeta Observer

Kryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hysni Gucati, ka ftuar veteranët e UÇK’së që të bashkëpunojnë me drejtësinë. Ai ka thënë se Gjykata Speciale është raciste,...

Ish-luftëtarja e UÇK-së flet për ftesën e Gjykatës Speciale, thotë se mund ta refuzojë atë

para 5 muajve - Gazeta Observer

Ish luftëtarja e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Raimonda Rreci, ka folur për herë të parë në një paraqitje mediatike për ftesën që i erdhi nga Gjykata Speciale. Rreci, e cila tashmë jeton në SHBA ka thënë...

Flet e ftuara nga Specialja, thotë se nuk e di nëse do të shkojë në Hagë si dëshmitare

para 5 muajve - Epoka e Re

Ish luftëtarja e UÇK-së, Raimonda Rreci,  ka folur për herë të parë në një paraqitje mediatike për ftesën që i erdhi nga Gjykata Speciale. Rreci, e cila tashmë jeton në SHBA,  ka thënë për “RTK”-në, se...

Ushtarja e UÇK-së që u ftua nga Specialja: 20 vitet e fundit kanë qenë torturë, të përfundojnë gjykimet e shtrigave

para 5 muajve - Insajderi

Rajmonda Rreci nga Skenderaj që jeton aktualisht në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, është ish anëtarja e fundit nga Ushtria Çlirimtare e Kosovës që ka pranuar ftesë nga Gjykata Speciale. Ajo ftesën nga...

E ftuara nga Specialja: Deklaratat e mia nuk do t’ju pëlqejnë, por do t’i përgjigjem ftesës

para 5 muajve - Aktuale

Ish-luftëtarja e UÇK-së, Raimonda Rreci mbrëmë bëri të ditur se është ftuar nga Gjykata Speciale për t’u intervistuar. Rreci ka ka sqaruar se në çfarë cilësie është ftuar nga kjo gjykatë. Permës një postimi...

E ftuara nga Specialja: Deklaratat e mia nuk do t’ju pëlqejnë, por do t’i përgjigjem ftesës

para 5 muajve - Fakti Ditor

Ish-luftëtarja e UÇK-së, Raimonda Rreci mbrëmë bëri të ditur se është ftuar nga Gjykata Speciale për t’u intervistuar. Rreci ka ka sqaruar se në çfarë cilësie është ftuar nga kjo gjykatë. Permës një postimi...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK