http://kariera.mk

Gjendje emergjente në Dibër, 4 të sëmurë të bllokuar në borë

para 5 muajve - Opinion

Edhe pse reshjet e dëborës kanë pushuar, gjendja e rrugëve në zonat e thella vijon të mbetet problematike. “News24” raporton se në fshatin Shumbat të Dibrës katër persona kanë probleme të rënda shëndetësore,...

Bora krijon probleme në Europë, bllokohen rrugë dhe mbyllen shkolla/Foto

para 5 muajve - Infokusi

Reshjet e dendura të borës kanë sjellë kaos në disa pjesë të Gjermanisë dhe Suedisë duke bllokuar rrugë, ndaluar trena dhe mbyllur shkolla. Raportohet se në landin gjerman të Bavarisë një djalë 9 vjeç...

Bora gjunjëzon gjysmën e Europës

para 5 muajve - Zhurnal

Dëbora e dendur ka sjellë kaos në disa pjesë të Europës, kryesisht në Gjermani dhe Suedi, ku rrugë të shumta janë bllokuar, shërbimet hekurudhore pezulluar dhe shkollat janë mbyllur. Operatorë të Kryqit...

Dëbora gjunjëzon gjysmën e Europës

para 5 muajve - Lajmi.net

Moti i keq me dëborë të dendur ka gjunjëzuar një pjesë të Europës. Më e prekur është zona nga Gjermania deri tek vendet nordike, ku reshjet kanë bllokuar rrugë, akse hekurudhore dhe kanë shkaktuar edhe...

Dëbora gjunjëzon gjysmën e Europës

para 5 muajve - Gazeta Express

Moti i keq me dëborë të dendur ka gjunjëzuar një pjesë të Europës. Më e prekur është zona nga Gjermania deri tek vendet nordike, ku reshjet kanë bllokuar rrugë, akse hekurudhore dhe kanë shkaktuar edhe...

Dëbora gjunjëzon gjysmën e Europës

para 5 muajve - Infokusi

Moti i keq me dëborë të dendur ka gjunjëzuar një pjesë të Europës. Më e prekur është zona nga Gjermania deri tek vendet nordike, ku reshjet kanë bllokuar rrugë, akse hekurudhore dhe kanë shkaktuar edhe...

Dëbora gjunjëzon gjysmën e Europës

para 5 muajve - Arbresh

Moti i keq me dëborë të dendur ka gjunjëzuar një pjesë të Europës. Më e prekur është zona nga Gjermania deri tek vendet nordike, ku reshjet kanë bllokuar rrugë, akse hekurudhore dhe kanë shkaktuar edhe...

Bora shkakton kaos në disa pjesë të Evropës

para 5 muajve - LajmiFundit

Reshjet e dendura të borës sollën kaos në disa pjesë të Gjermanisë dhe Suedisë të premten, duke bllokuar rrugë, ndaluar trena dhe mbyllur shkolla. Kryqi i Kuq i ndihmoi vozitësit në një autostradë në landin...

Acari përfshin Europën, 17 të vdekur, dëbora bllokon rrugët dhe trenat, mbyllen shkollat

para 5 muajve - Gazeta Tema

Dëbora e dendur solli kaos në pjesë të Gjermanisë dhe Suedisë të premten, duke lënë rrugët të bllokuara, trenat ndaluan dhe shkollat ​​u mbyllën. Kryqi i Kuq gjerman ka ofruar ndihmë për vozitësit e bllokuar...

Paralizohet Europa, rrugë të bllokuara dhe shkolla të mbyllura

para 5 muajve - Shekulli

Moti i keq dhe reshjet e dendura të borës kanë paralizuar Europën. Shumë shtete ndodhen në kaos për shkak të rrugëve të bllokuara. Në Gjermani dhe Suedi shumë shkolla janë mbyllur, shërbimi hekurudhor...

Bora sjell kaos në disa pjesë të Evropës

para 5 muajve - TV21

Reshjet e dendura të borës sollën kaos në disa pjesë të Gjermanisë dhe Suedisë të premten, duke bllokuar rrugë, ndaluar trena dhe mbyllur shkolla. Kryqi i Kuq i ndihmoi vozitësit në një autostradë në landin...

Bora sjell kaos në disa pjesë të Evropës

para 5 muajve - Shekulli

Reshjet e dendura të borës sollën kaos në disa pjesë të Gjermanisë dhe Suedisë të premten, duke bllokuar rrugë, ndaluar trena dhe mbyllur shkolla. Kryqi i Kuq i ndihmoi vozitësit në një autostradë në landin...

Dëbora zbardh Europën, bllokohen rrugët në Gjermani e Suedi

para 5 muajve - Top Channel

Reshjet e dendura të dëborës kanë zhytur në kaos pjesë të tëra të Gjermanisë dhe Suedisë, duke bllokuar rrugë, duke ndaluar trenat, e duke mbyllur shkollat. Kryqi i Kuq ka ndihmuar drejtuesit e automjeteve,...

Dëbora krijon probleme në Europë, bllokohen rrugë dhe mbyllen shkolla

para 5 muajve - Gazeta Shqip

Reshjet e dendura të dëborës kanë sjellë kaos në disa pjesë të Gjermanisë dhe Suedisë duke bllokuar rrugë, ndaluar trena dhe mbyllur shkolla. Raportohet se në landin gjerman të Bavarisë një djalë 9 vjeç...

Bora e madhe bllokon disa pjesë të Evropës

para 5 muajve - Gazeta Express

Reshjet e mëdha të borës kanë shkaktuar kaos në disa pjesë të Gjermanisë dhe Suedisë. Si pasojë e këtij moti, shumë rrugë janë bllokuar dhe shkollat janë mbyllur. Kryqi i Kuq gjerman ka ofruar ndihmë për...

Bora bllokon Evropën

para 5 muajve - Alsat-M

Reshjet e dendura të borës kanë shkaktuar kaos në disa pjesë të Gjermanisë dhe Suedisë të premten, duke bllokuar rrugët, duke pamundësuar qarkullimin hekurudhor si dhe mbylljen e shkollave. Kryqi i Kuq...

Dëbora zbardh Europën, bllokohen rrugët në Gjermani e Suedi

para 5 muajve - Alsat-M

Reshjet e dendura të dëborës kanë zhytur në kaos pjesë të tëra të Gjermanisë dhe Suedisë, duke bllokuar rrugë, duke ndaluar trenat, e duke mbyllur shkollat. Kryqi i Kuq ka ndihmuar drejtuesit e automjeteve,...

Bora bllokon Evropën

para 5 muajve - GazetaBlic

Reshjet e dendura të borës kanë shkaktuar kaos në disa pjesë të Gjermanisë dhe Suedisë të premten, duke bllokuar rrugët, duke pamundësuar qarkullimin hekurudhor si dhe mbylljen e shkollave. Kryqi i Kuq...

Bora sjell kaos në disa pjesë të Evropës

para 5 muajve - Kallxo

Reshjet e dendura të borës sollën kaos në disa pjesë të Gjermanisë dhe Suedisë të premten, duke bllokuar rrugë, ndaluar trena dhe mbyllur shkolla. Kryqi i Kuq i ndihmoi vozitësit në një autostradë në landin...

Moti i keq paralizon Evropën

para 5 muajve - Epoka e Re

Moti i keq dhe reshjet e dendura të borës kanë paralizuar Evropën. Shumë shtete ndodhen në kaos për shkak të rrugëve të bllokuara. Në Gjermani dhe Suedi shumë shkolla janë mbyllur, shërbimi hekurudhor...

Bora bllokon Evropën

para 5 muajve - Koha.net

Reshjet e dendura të borës kanë shkaktuar kaos në disa pjesë të Gjermanisë dhe Suedisë të premten, duke bllokuar rrugët, duke pamundësuar qarkullimin hekurudhor si dhe mbylljen e shkollave. Kryqi i Kuq...

Bora vazhdon të mbajë Evropën të bllokuar

para 5 muajve - Telegrafi

Reshjet e dendura të borës kanë shkaktuar kaos në disa pjesë të Gjermanisë dhe Suedisë edhe të premten, duke bllokuar rrugët, duke pamundësuar qarkullimin hekurudhor, si dhe mbylljen e shkollave. Kryqi...

Bora sjell kaos në disa pjesë të Evropës

para 5 muajve - Evropa e Lirë

Reshjet e dendura të borës sollën kaos në disa pjesë të Gjermanisë dhe Suedisë të premten, duke bllokuar rrugë, ndaluar trena dhe mbyllur shkolla. Kryqi i Kuq i ndihmoi vozitësit në një autostradë në landin...

Bora zbardh edhe Llogoranë – VIDEO

para 5 muajve - Top Channel

Zonat bregdetare duket se i kishin shpëtuar reshjeve të dendura të dëborës, por Llogoraja nuk i ka “shpëtuar”. Reshjet e dendura të dëborës në Llogora kanë zbardhur të gjithë zonën, por përveçse bukurisë...

Bora vazhdon të mbajë Evropën të bllokuar

para 5 muajve - Lajm

Reshjet e dendura të borës kanë shkaktuar kaos në disa pjesë të Gjermanisë dhe Suedisë edhe të premten, duke bllokuar rrugët, duke pamundësuar qarkullimin hekurudhor, si dhe mbylljen e shkollave. Kryqi...

Dëbora zbardh Europën, bllokohen rrugët në Gjermani e Suedi

para 5 muajve - Antpress

11 Janar 2019 / 14:25 Reshjet e dendura të dëborës kanë zhytur në kaos pjesë të tëra të Gjermanisë dhe Suedisë, duke bllokuar rrugë, duke ndaluar trenat, e duke mbyllur shkollat. Kryqi i Kuq ka ndihmuar...

Bora sjell kaos në disa pjesë të Evropës

para 5 muajve - Shenja

Reshjet e dendura të borës sollën kaos në disa pjesë të Gjermanisë dhe Suedisë të premten, duke bllokuar rrugë, ndaluar trena dhe mbyllur shkolla. Kryqi i Kuq i ndihmoi vozitësit në një autostradë në landin...

Bora bllokon Evropën

para 5 muajve - Infokusi

Reshjet e dendura të borës kanë shkaktuar kaos në disa pjesë të Gjermanisë dhe Suedisë të premten, duke bllokuar rrugët, duke pamundësuar qarkullimin hekurudhor si dhe mbylljen e shkollave. Kryqi i Kuq...

Bora zbardh edhe Llogaranë – VIDEO

para 5 muajve - Top Channel

Zonat bregdetare duket se i kishin shpëtuar reshjeve të dendura të dëborës, por Llogaraja nuk i ka “shpëtuar”. Reshjet e dendura të dëborës në Llogara kanë zbardhur të gjithë zonën, por përveçse bukurisë...

Bora bllokon një pjesë të Evropës

para 5 muajve - Arbresh

Dëbora e madhe që ka rënë ka sjellë kaos në disa pjesë të Gjermanisë e Suedisë duke i lënë rrugët e bllokuara, ndalimin e trenave e mbylljen e shkollave. Kryqi i Kuq ka ndihmuar shoferët e bllokuar në...

Evropa në hall me borën,

para 5 muajve - Sovrani

Reshjet e mëdha të borës kanë shkaktuar kaos në disa pjesë të Gjermanisë dhe Suedisë. Si pasojë e këtij moti, shumë rrugë janë bllokuar dhe shkollat janë mbyllur. Kryqi i Kuq gjerman ka ofruar ndihmë për...

Bora e madhe bllokon disa pjesë të Evropës

para 5 muajve - Gazeta Observer

Reshjet e mëdha të borës kanë shkaktuar kaos në disa pjesë të Gjermanisë dhe Suedisë. Si pasojë e këtij moti, shumë rrugë janë bllokuar dhe shkollat janë mbyllur. Kryqi i Kuq gjerman ka ofruar ndihmë për...

Dëbora zbardh Evropën, bllokohen rrugët në Gjermani e Suedi

para 5 muajve - Arbresh

Reshjet e dendura të dëborës kanë zhytur në kaos pjesë të tëra të Gjermanisë dhe Suedisë, duke bllokuar rrugë, duke ndaluar trenat, e duke mbyllur shkollat. Kryqi i Kuq ka ndihmuar drejtuesit e automjeteve,...

Bora sjell kaos në disa pjesë të Evropës

para 5 muajve - Ekonomia Online

Reshjet e dendura të borës sollën kaos në disa pjesë të Gjermanisë dhe Suedisë të premten, duke bllokuar rrugë, ndaluar trena dhe mbyllur shkolla. Kryqi i Kuq i ndihmoi vozitësit në një autostradë në landin...

Bora bllokon Evropën

para 5 muajve - Periskopi

Reshjet e dendura të borës kanë shkaktuar kaos në disa pjesë të Gjermanisë dhe Suedisë të premten, duke bllokuar rrugët, duke pamundësuar qarkullimin hekurudhor si dhe mbylljen e shkollave. Kryqi i Kuq...

Bora bllokon Evropën

para 5 muajve - Gazeta Observer

Reshjet e dendura të borës kanë shkaktuar kaos në disa pjesë të Gjermanisë dhe Suedisë të premten, duke bllokuar rrugët, duke pamundësuar qarkullimin hekurudhor si dhe mbylljen e shkollave. Kryqi i Kuq...

Bora bllokon Evropën

para 5 muajve - KosovaPress

Kryqi i Kuq u ka dalë në ndihmë vozitësve përgjatë autostradës në shtetin jugor të Bavarisë. Një 9 vjeçar u godit nga rënia e një peme të enjten. Ndërsa, Suedia Veriore u godit nga një stuhi që i bëri...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK