http://kariera.mk

Presidenti Trump e gjen të vështirë t’u japë fund “luftrave pa fund”

para 7 muajve - Zëri i Amerikës

Zbatimi i planit të Presidentit Trump për tërheqjen nga Siria ka filluar, ndërkohë që Pentagoni konfirmoi se po largohen paisjet nga fushëbeteja, por se për momentin ushtarët do të qëndrojnë. Zëdhënësi...

Avionët luftarakë të Izraelit hedhin në erë Damaskun

para 7 muajve - Zhurnal

Agjencia shtetërore e lajmeve siriane njofton se avionët luftarakë të Izraelit kanë lëshuar një sërë raketash drejt zonës së Damaskut të premten, duke shkaktuar dëme të mëdha. Izraeli ka sulmuar Sirinë...

Avionët luftarakë të Izraelit hedhin në erë Damaskun

para 7 muajve - GazetaBlic

Agjencia shtetërore e lajmeve siriane njofton se avionët luftarakë të Izraelit kanë lëshuar një sërë raketash drejt zonës së Damaskut të premten, duke shkaktuar dëme të mëdha. Izraeli ka sulmuar Sirinë...

Çavuşoğlu dhe Pompeo bisedë për zhvillimet në Siri

para 7 muajve - InfoShqip

Ministri i Jashtëm i Turqisë, Mevlüt Çavuşoğlu, ka zhvilluar bisedë telefonike me homologun e tij nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA), Mike Pompeo, transmeton Anadolu Agency (AA). Sipas informacionit...

Izraeli sulmon me raketa aeroportin e Damaskut

para 7 muajve - Gazeta Express

Agjencia shtetërore e lajmeve në Siri ka raportuar se aeroplanët luftarakë të Izraelit kanë hedhur raketa në depotë e aeroportit të Damaskut, ndërsa sistemi sirian i mbrojtjes ajrore i ka shkatërruar shumicën...

SHBA do të mbajë një samit me fokus Iranin

para 7 muajve - Gazeta Observer

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, tha se Shtetet e Bashkuara planifikojnë të mbajnë një samit global, muajin e ardhshëm, në Poloni, i cili do të përqendrohet në Lindjen e Mesme, në veçanti tek...

SHBA nis tërheqjen e trupave nga Siria

para 7 muajve - Arbresh

Koalicioni i udhëhequr nga Shtetet e Bashkuara në Siri ka filluar të largojë trupat nga vendi. “Kemi nisur procesin e tërheqjes së planifikuar nga Siria”, tha koloneli Sean Ryan, një zëdhënës i koalicionit...

SHBA do të mbajë një samit me fokus Iranin

para 7 muajve - Evropa e Lirë

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, tha se Shtetet e Bashkuara planifikojnë të mbajnë një samit global, muajin e ardhshëm, në Poloni, i cili do të përqendrohet në Lindjen e Mesme, në veçanti tek...

Nis tërheqja e trupave amerikane nga Siria

para 7 muajve - Vizion Plus

Koalicioni i udhëhequr nga Shtetet e Bashkuara në Siri ka filluar të largojë trupat nga vendi. Koloneli Sean Ryan, një zëdhënës i koalicionit amerikan i angazhuar në luftën kundër grupit të Shtetit Islamik,...

Siria, zëdhënësi ushtarak: Ka nisur kthimi në shtëpi i trupave amerikane

para 7 muajve - Top Channel

Trupat amerikane në Siri kanë nisur të kthehen në shtëpi. Lajmi konfirmohet nga një zëdhënës i ushtrisë amerikane, sipas të cilit, koalicioni ushtarak në Siri, i udhëhequr nga Shtetet e Bashkuara, ka nisur...

SHBA – Poloni, ministerial për Lindjen e Mesme

para 7 muajve - Zëri i Amerikës

Duke patur në vëmendje Iranin, Shtetet e Bashkuara dhe Polonia do të organizojnë një ministerial për të nxitur paqen dhe sigurinë në Lindjen e Mesme. Takimi ndërkombëtar do të mbahet në Varshavë, në datat...

Nis tërheqja e trupave amerikane nga Siria

para 7 muajve - Gazeta Express

Koalicioni ushtarak në Siri, i udhëhequr nga Shtetet e Bashkuara, ka nisur procesin e tërheqjes së trupave, konfirmoi premten e 11 janarit, një zëdhënës i ushtrisë amerikane. Koloneli Sean Ryan nuk dha...

SHBA nis tërheqjen e trupave nga Siria

para 7 muajve - Gazeta Shqip

Koalicioni i udhëhequr nga Shtetet e Bashkuara në Siri ka filluar të largojë trupat nga vendi. “Kemi nisur procesin e tërheqjes së planifikuar nga Siria”, tha koloneli Sean Ryan, një zëdhënës i koalicionit...

SHBA-të kanë tërhequr disa pajisje ushtarake nga Siria

para 7 muajve - Portalb

Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA) kanë filluar të bëjnë tërheqjen e pajisjeve ushtarake nga Siria, konfirmoi një zyrtar nga Pentagoni. Zyrtari, i cili kërkoi të mbetej anonim, tha për Anadolu Agency...

SHBA nis tërheqjen nga Siria

para 7 muajve - Arbresh

Duket se tërheqja amerikane nga Siria ka filluar, por se tani për tani, nuk po tërhiqet personeli prej rreth 2 mijë ushtarakësh amerikane, të cilët po ndihmojnë në luftën kundër Shtetit Islamik. Një zyrtar...

Fillon tërheqja e trupave amerikane nga Siria

para 7 muajve - Telegrafi

Një zëdhënës i ushtrisë amerikane tha se koalicioni ushtarak në Siri, i udhëhequr nga Shtetet e Bashkuara, ka nisur procesin e tërheqjes së trupave nga ky vend. Koloneli Sean Ryan tha se “procesi i tërheqjes...

SHBA-të kanë tërhequr disa pajisje ushtarake nga Siria

para 7 muajve - Lajm

Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA) kanë filluar të bëjnë tërheqjen e pajisjeve ushtarake nga Siria, konfirmoi një zyrtar nga Pentagoni. Zyrtari, i cili kërkoi të mbetej anonim, tha për Anadolu Agency...

​Pentagon: Nis tërheqja e pajisjeve ushtarake nga Siria, jo e trupave

para 7 muajve - KosovaPress

“Nuk do t’i tërheqim trupat në këtë fazë”, bën të ditur ky zyrtar në kushte anonimati, ndërsa koalicioni ndërkombëtar antixhihadist i drejtuar nga SHBA-ja njoftoi sot se ka nisur procesi i tërheqjes së...

Fillon tërheqja e trupave amerikane nga Siria

para 7 muajve - InfoMagazin

Një zëdhënës i ushtrisë amerikane tha se koalicioni ushtarak në Siri, i udhëhequr nga Shtetet e Bashkuara, ka nisur procesin e tërheqjes së trupave nga ky vend. Koloneli Sean Ryan tha se “procesi i tërheqjes...

SHBA nis tërheqjen e trupave nga Siria

para 7 muajve - Zëri i Amerikës

Koalicioni i udhëhequr nga Shtetet e Bashkuara në Siri ka filluar të largojë trupat nga vendi. “ Kemi nisur procesin e tërheqjes së planifikuar nga Siria ", tha koloneli Sean Ryan, një zëdhënës i koalicionit...

Nis tërheqja e trupave amerikane nga Siria

para 7 muajve - Lexo

Një zëdhënës i ushtrisë amerikane tha se koalicioni ushtarak në Siri, i udhëhequr nga Shtetet e Bashkuara, ka nisur procesin e tërheqjes së trupave nga ky vend. Koloneli Sean Ryan tha se “procesi i tërheqjes...

Nis tërheqja e trupave amerikane nga Siria

para 7 muajve - Java News

Një zëdhënës i ushtrisë amerikane tha se koalicioni ushtarak në Siri, i udhëhequr nga Shtetet e Bashkuara, ka nisur procesin e tërheqjes së trupave nga ky vend. Koloneli Sean Ryan tha se “procesi i tërheqjes...

Nis tërheqja e trupave amerikane nga Siria

para 7 muajve - Koha.net

Një zëdhënës i ushtrisë amerikane tha se koalicioni ushtarak në Siri, i udhëhequr nga Shtetet e Bashkuara, ka nisur procesin e tërheqjes së trupave nga ky vend. Koloneli Sean Ryan tha se "procesi i tërheqjes...

Nis tërheqja e trupave amerikane nga Siria

para 7 muajve - Gazeta Express

Një zëdhënës i ushtrisë amerikane tha se koalicioni ushtarak në Siri, i udhëhequr nga Shtetet e Bashkuara, ka nisur procesin e tërheqjes së trupave nga ky vend. Koloneli Sean Ryan tha se "procesi i tërheqjes...

Nis tërheqja e trupave amerikane nga Siria

para 7 muajve - Evropa e Lirë

Një zëdhënës i ushtrisë amerikane tha se koalicioni ushtarak në Siri, i udhëhequr nga Shtetet e Bashkuara, ka nisur procesin e tërheqjes së trupave nga ky vend. Koloneli Sean Ryan tha se "procesi i tërheqjes...

SHBA nis tërheqjen e trupave nga Siria

para 7 muajve - Gazeta Observer

Koalicioni i udhëhequr nga Shtetet e Bashkuara në Siri ka filluar të largojë trupat nga vendi. “Kemi nisur procesin e tërheqjes së planifikuar nga Siria”, tha koloneli Sean Ryan, një zëdhënës i koalicionit...

Nis tërheqja e trupave amerikane nga Siria

para 7 muajve - Lajm

Një zëdhënës i ushtrisë amerikane tha se koalicioni ushtarak në Siri, i udhëhequr nga Shtetet e Bashkuara, ka nisur procesin e tërheqjes së trupave nga ky vend. Koloneli Sean Ryan tha se “procesi i tërheqjes...

Pentagon: Filloi tërheqja e pajisjes nga Siria

para 7 muajve - Zhurnal

Uashington, 11 janar – Ministria amerikane e Mbrojtjes konfirmoi se ka filluar të tërheqë një pjesë të pajisjes nga Siria. “Konfirmoj se filluam me tërheqjen e pajisjes nga Siria”, deklaroi një përfaqësues...

Nis tërheqja e trupave amerikane nga Siria

para 7 muajve - Ekonomia Online

Një zëdhënës i ushtrisë amerikane tha se koalicioni ushtarak në Siri, i udhëhequr nga Shtetet e Bashkuara, ka nisur procesin e tërheqjes së trupave nga ky vend. Koloneli Sean Ryan tha se “procesi i tërheqjes...

Pas premtimit të Trump, nis tërheqja e trupave amerikane nga Siria

para 7 muajve - LajmiFundit

Një zëdhënës i ushtrisë amerikane tha se koalicioni ushtarak në Siri, i udhëhequr nga Shtetet e Bashkuara, ka nisur procesin e tërheqjes së trupave nga ky vend. Koloneli Sean Ryan tha se “procesi i tërheqjes...

Pentagon: Filloi tërheqja e pajisjes nga Siria

para 7 muajve - Koha.mk

Uashington, 11 janar – Ministria amerikane e Mbrojtjes konfirmoi se ka filluar të tërheqë një pjesë të pajisjes nga Siria. “Konfirmoj se filluam me tërheqjen e pajisjes nga Siria”, deklaroi një përfaqësues...

Nis tërheqja e trupave amerikane nga Siria

para 7 muajve - Gazeta Monitor

Një zëdhënës i ushtrisë amerikane tha se koalicioni ushtarak në Siri, i udhëhequr nga Shtetet e Bashkuara, ka nisur procesin e tërheqjes së trupave nga ky vend. Koloneli Sean Ryan tha se “procesi i tërheqjes...

Nis tërheqja e trupave amerikane nga Siria

para 7 muajve - Epoka e Re

Një zëdhënës i ushtrisë amerikane ka thënë se koalicioni ushtarak në Siri, i udhëhequr nga Shtetet e Bashkuara, ka nisur procesin e tërheqjes së trupave nga ky vend. Koloneli Sean Ryan ka theksuar se “procesi...

Nis tërheqja e trupave amerikane nga Siria

para 7 muajve - Gazeta Observer

Një zëdhënës i ushtrisë amerikane tha se koalicioni ushtarak në Siri, i udhëhequr nga Shtetet e Bashkuara, ka nisur procesin e tërheqjes së trupave nga ky vend. Koloneli Sean Ryan tha se “procesi i tërheqjes...

Koalicioni rreth SHBA ka filluar t’i tërheqë trupat nga Siria

para 7 muajve - Insajderi

Zëdhënësi i koalicionit amerikan i cili po lufton kundër xhihadistëve të Shtetit Islamik, Shawn Rayan ka thënë se SHBA kanë filluar procesin e tërheqjes së planifikuar nga Siria. Detajet në lidhje me tërheqjen...

Pentagon: Filloi tërheqja e pajisjes nga Siria

para 7 muajve - Lajm

Ministria amerikane e Mbrojtjes konfirmoi se ka filluar të tërheqë një pjesë të pajisjes nga Siria. “Konfirmoj se filluam me tërheqjen e pajisjes nga Siria”, deklaroi një përfaqësues anonim i Pentagonit....

SHBA-të tërheqin disa pajisje ushtarake nga Siria

para 7 muajve - Shenja

Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA) kanë filluar të bëjnë tërheqjen e pajisjeve ushtarake nga Siria, konfirmoi një zyrtar nga Pentagoni. Zyrtari, i cili kërkoi të mbetej anonim, tha për Anadolu Agency...

SHBA-të tërheqin disa pajisje ushtarake nga Siria

para 7 muajve - Arbresh

Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA) kanë filluar të bëjnë tërheqjen e pajisjeve ushtarake nga Siria, konfirmoi një zyrtar nga Pentagoni. Zyrtari, i cili kërkoi të mbetej anonim, tha për Anadolu Agency...

Pompeo konfirmon: SHBA do t’i tërheqë trupat nga Siria

para 7 muajve - Java News

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, tha se tërheqja e trupave amerikane nga Siria, e shpallur nga presidenti Donald Trump, muajin e kaluar, do të ndodhë, pavarësisht kritikave. “Vendimi i presidentit...

Pompeo rikonfirmon: SHBA do të tërhiqen nga Siria

para 7 muajve - Telegrafi

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, tha të enjten se tërheqja e plotë e trupave amerikane nga Siria, e njoftuar nga presidenti Donald Trump muajin e shkuar, do të ndodhë pavarësisht kritikave. “Vendimi...

Pompeo rikonfirmon: SHBA do të tërhiqen nga Siria

para 7 muajve - Lajmi.net

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, tha të enjten se tërheqja e plotë e trupave amerikane nga Siria, e njoftuar nga presidenti Donald Trump muajin e shkuar, do të ndodhë pavarësisht kritikave. “Vendimi...

Pompeo: Trupat amerikane do të tërhiqen nga Siria

para 7 muajve - Vizion Plus

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, është ka deklaruar se tërheqja e trupave amerikane nga Siria, e shpallur nga presidenti Donald Trump, muajin e kaluar, do të ndodhë, pavarësisht kritikave. “Vendimi...

“SHBA do të dëbojë edhe çizmen e fundit të Iranit nga Siria”

para 7 muajve - Gazeta Tema

Shtetet e Bashkuara do të punojnë me aleatët “për të dëbuar çizmen e fundit të Iranit” nga Siria, tha sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo. Pompeo paralajmëroi se nuk do të ketë ndihmë nga SHBA për...

SHBA “do të dëbojë çizmen e fundit të Iranit” nga Siria

para 7 muajve - GazetaBlic

Shtetet e Bashkuara do të punojnë me aleatët “për të dëbuar çizmen e fundit të Iranit” nga Siria, tha sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo. “Është koha që rivalitetet e vjetra [në Lindjen e Mesme]...

Emiratet e Bashkuara përshëndesin fjalimin e Pompeo në Kajro

para 7 muajve - Arbresh

Një zyrtar i lartë i Emirateve të Bashkuara Arabe përshëndeti fjalimin e Sekretarit të Shtetit të SHBA Mike Pompeo në Kajro të enjten, duke thënë se ky fjalim ishte një mesazh mbështetës për aleatët dhe...

SHBA "do të dëbojë çizmen e fundit të Iranit" nga Siria

para 7 muajve - Zhurnal

Shtetet e Bashkuara do të punojnë me aleatët "për të dëbuar çizmen e fundit të Iranit" nga Siria, tha sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo. "Është koha që rivalitetet e vjetra [në Lindjen e Mesme]...

DEKLARIMET/ Pompeo në Kajro: naivi Obama dhe nevoja për heqjen e çizmes iraniane nga Siria

para 7 muajve - Te Sheshi

Në një fjalim në Universitetin Amerikan në Kajro, Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo sulmoi ashpër Iranin, duke shfaqur vizionin e administratës së Presidentit Donald Trump për Lindjen e Mesme....

Presidenti Putin dhe Kancelarja Merkel pajtohen për ti koordinuar veprimet në Siri

para 7 muajve - InfoShqip

Presidenti rus, Vladimir Putin dhe kancelarja gjermane, Angela Merkel janë pajtuar në një bisedë telefonike për të koordinuar përpjekjet për paqe në Siri, ka njoftuar Kremlini. “Është shprehur dëshirë...

Pompeo rikonfirmoi: SHBA do të tërhiqen nga Siria

para 7 muajve - Portalb

“Vendimi i Shteteve të Bashkuara dhe presidentit Trump për të tërhequr trupat nga Siria është marrë. Ne do ta bëjmë këtë”, tha Mike Pompeo. Pompeo i bëri këto deklarata gjatë një konference për shtyp në...

Pompeo rikonfirmon: SHBA do të tërhiqen nga Siria

para 7 muajve - Top Channel

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo tha të enjten se tërheqja e plotë e trupave amerikane nga Siria, e njoftuar nga presidenti Donald Trump muajin e shkuar, do të ndodhë pavarësisht kritikave. “Vendimi...

Pompeo: SHBA “do të dëbojë çizmen e fundit të Iranit” nga Siria

para 7 muajve - Shenja

Shtetet e Bashkuara do të punojnë me aleatët “për të dëbuar çizmen e fundit të Iranit” nga Siria, tha sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo. “Është koha që rivalitetet e vjetra [në Lindjen e Mesme]...

SHBA “do të dëbojë çizmen e fundit të Iranit” nga Siria

para 7 muajve - Tetova Sot

Shtetet e Bashkuara do të punojnë me aleatët “për të dëbuar çizmen e fundit të Iranit” nga Siria, tha sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo. “Është koha që rivalitetet e vjetra [në Lindjen e Mesme]...

Pompeo në Kairo, kritikon politikat e ish-Presidentit Obama

para 7 muajve - Zëri i Amerikës

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, kritikoi ashpër politikat për Lindjen e Mesme të administratës së ish-Presidentit Barak Obama. Në një fjalim në Universitetin Amerikan të Kajros, ai kritikoi...

SHBA "do të dëbojë çizmen e fundit të Iranit" nga Siria

para 7 muajve - Gazeta Express

Shtetet e Bashkuara do të punojnë me aleatët "për të dëbuar çizmen e fundit të Iranit" nga Siria, tha sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo. "Është koha që rivalitetet e vjetra [në Lindjen e Mesme]...

SHBA "do të dëbojë çizmen e fundit të Iranit" nga Siria

para 7 muajve - Evropa e Lirë

Shtetet e Bashkuara do të punojnë me aleatët "për të dëbuar çizmen e fundit të Iranit" nga Siria, tha sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo. "Është koha që rivalitetet e vjetra [në Lindjen e Mesme]...

SHBA “do të dëbojë çizmen e fundit të Iranit” nga Siria

para 7 muajve - Lajm

Shtetet e Bashkuara do të punojnë me aleatët “për të dëbuar çizmen e fundit të Iranit” nga Siria, tha sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo. “Është koha që rivalitetet e vjetra [në Lindjen e Mesme]...

Pompeo: Trupat amerikane do të tërhiqen nga Siria

para 7 muajve - Shenja

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, tha se tërheqja e trupave amerikane nga Siria, e shpallur nga presidenti Donald Trump, muajin e kaluar, do të ndodhë, pavarësisht kritikave. “Vendimi i presidentit...

SHBA “do të dëbojë çizmen e fundit të Iranit” nga Siria

para 7 muajve - Ekonomia Online

Shtetet e Bashkuara do të punojnë me aleatët “për të dëbuar çizmen e fundit të Iranit” nga Siria, tha sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo. “Është koha që rivalitetet e vjetra [në Lindjen e Mesme]...

SHBA “do të dëbojë çizmen e fundit të Iranit” nga Siria

para 7 muajve - Pa censure

Shtetet e Bashkuara do të punojnë me aleatët “për të dëbuar çizmen e fundit të Iranit” nga Siria, tha sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo. “Është koha që rivalitetet e vjetra [në Lindjen e Mesme]...

Turqia thotë se operacioni ushtarak në Siri nuk varet nga tërheqja e SHBA

para 7 muajve - Arbresh

Operacioni i planifikuar ushtarak i Turqisë kundër një milicie kurde në Siri nuk varet nga një tërheqje amerikane nga rajoni, tha Ankara të enjten, duke sinjalizuar se Turqia mbeti e pakënaqur nga përpjekjet...

Shtetet e Bashkuara refuzojnë të luftojnë për financierët ndërkombëtarë

para 7 muajve - Insajderi

Më 19 dhjetor njoftimi i tërheqjes së pjesshme të ushtarëve amerikanë nga Afganistani dhe i tërheqjes totale nga Siria ka ardhur si një rrufe në qiell të pastër. Sekretari i Mbrojtjes James Mattis ka dhënë...

Pompeo realizon vizitë të papritur në Irak

para 7 muajve - Koha.net

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo ka vizituar Irakun më 9 janar, në një vizitë të papritur, me ç’rast është takuar me trupat amerikane dhe liderët irakianë, duke diskutuar me po ata planin e tërheqjes...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK