http://kariera.mk

Merkel ia bën ‘8 me 2’ shtetit që nuk e ka njohur pavarësinë e Kosovës: I vendos ultimatum

para 5 muajve - Ina

Kancelarja gjermane Angela Merkel ka vizituar Athinën ku i vendosi ultimatumin që marrëveshja me Shkupin, të mbyllet sa më parë. Temat kryesore të bisedimeve kanë qenë marrëveshja e arritur mes Athinës...

Merkel në Athinë: Sot vini në një Greqi krejtësisht tjetër

para 5 muajve - Zhurnal

Athinë, 12 janar - Angela Merkel, ndryshe nga vizita e vitit 2014, u prit kësaj here me shumë mirënjohje në Athinë. Tsipras dhe Merkel bëjnë bilancin e një marrëdhënie të trazuar e jo pa konflikte në katër...

Merkel në Athinë: Sot vini në një Greqi krejtësisht tjetër

para 5 muajve - TV21

Angela Merkel, ndryshe nga vizita e vitit 2014, u prit kësaj here me shumë mirënjohje në Athinë. Tsipras dhe Merkel bëjnë bilancin e një marrëdhënie të trazuar e jo pa konflikte në katër vitet e fundit....

Merkel ia bën ‘8 me 2’ shtetit që nuk e ka njohur pavarësinë e Kosovës: I vendos ultimatum

para 5 muajve - Gazeta Liria

Kancelarja gjermane Angela Merkel ka vizituar Athinën ku i vendosi ultimatumin që marrëveshja me Shkupin, të mbyllet sa më parë. Temat kryesore të bisedimeve kanë qenë marrëveshja e arritur mes Athinës...

Papadimulis: Maqedonia antike është trashëgimi greke, është radha e Greqisë të thotë “Po”

para 5 muajve - InfoMagazin

Nënkryetari i Parlamentit Evropian dhe kreu i eurogrupit SIRIZA, Dimitris Papadimulis, vlerëson se tani është radha e Greqisë që të thotë “po”. Papadimulis këto deklarata i bëri pas miratimit të ndryshimeve...

Merkel në Athinë: Sot vini në një Greqi krejtësisht tjetër

para 5 muajve - Lajm

Angela Merkel, ndryshe nga vizita e vitit 2014, u prit kësaj here me shumë mirënjohje në Athinë. Tsipras dhe Merkel bëjnë bilancin e një marrëdhënie të trazuar e jo pa konflikte në katër vitet e fundit....

Papadimulis: Maqedonia antike është trashëgimi greke

para 5 muajve - Arbresh

Nënkryetari i Parlamentit Evropian dhe kreu i eurogrupit SIRIZA, Dimitris Papadimulis, vlerëson se tani është radha e Greqisë që të thotë “po”. Papadimulis këto deklarata i bëri pas miratimit të ndryshimeve...

Merkel në Athinë: “Sot vini në një Greqi krejtësisht tjetër“

para 5 muajve - Gazeta Tema

Kancelarja Angela Merkel, ndryshe nga vizita e vitit 2014, u prit kësaj here me shumë mirënjohje në Athinë. Tsipras dhe Merkel bëjnë bilancin e një marrëdhënie të trazuar e jo pa konflikte në katër vitet...

Merkel i vendos ultimatum Greqisë

para 5 muajve - Pa censure

Kancelarja gjermane Angela Merkel ka vizituar Athinën ku i vendosi ultimatumin që marrëveshja me Shkupin, të mbyllet sa më parë. Temat kryesore të bisedimeve kanë qenë marrëveshja e arritur mes Athinës...

Merkel ia bën ‘8 me 2’ shtetit që nuk e ka njohur pavarësinë e Kosovës: I vendos ultimatum

para 5 muajve - Gazeta Express

Kancelarja gjermane Angela Merkel ka vizituar Athinën ku i vendosi ultimatumin që marrëveshja me Shkupin, të mbyllet sa më parë. Temat kryesore të bisedimeve kanë qenë marrëveshja e arritur mes Athinës...

Merkel i vendos ultimatum shtetit që nuk e ka njohur pavarësinë e Kosovës

para 5 muajve - Infokusi

Kancelarja gjermane Angela Merkel ka vizituar Athinën ku i vendosi ultimatumin që marrëveshja me Shkupin, të mbyllet sa më parë. Temat kryesore të bisedimeve kanë qenë marrëveshja e arritur mes Athinës...

Merkel mirëpritet në Greqi

para 5 muajve - Alsat-M

Kancelarja Angela Merkel, ndryshe nga vizita e vitit 2014, u prit kësaj here me shumë mirënjohje në Athinë. Tsipras dhe Merkel bëjnë bilancin e një marrëdhënie të trazuar e jo pa konflikte në katër vitet...

Merkel në Athinë: „Sot vini në një Greqi krejtësisht tjetër“

para 5 muajve - KDPolitik

Kancelarja Angela Merkel, ndryshe nga vizita e vitit 2014, u prit kësaj here me shumë mirënjohje në Athinë. Tsipras dhe Merkel bëjnë bilancin e një marrëdhënie të trazuar e jo pa konflikte në katër vitet...

Nga konflitet te takimi i fundit, zbardhet vizita e Merkel në Athinë

para 5 muajve - Koha Jone

Kancelarja Angela Merkel, ndryshe nga vizita e vitit 2014, u prit kësaj here me shumë mirënjohje në Athinë. Tsipras dhe Merkel bëjnë bilancin e një marrëdhënie të trazuar e jo pa konflikte në katër vitet...

Merkel në Athinë: Sot vini në një Greqi krejtësisht tjetër

para 5 muajve - Gazeta Shqip

Kancelarja Angela Merkel, ndryshe nga vizita e vitit 2014, u prit kësaj here me shumë mirënjohje në Athinë. Tsipras dhe Merkel bëjnë bilancin e një marrëdhënie të trazuar e jo pa konflikte në katër vitet...

Merkel mirëpritet në Greqi

para 5 muajve - Antpress

12 Janar 2019 / 10:34 Kancelarja Angela Merkel, ndryshe nga vizita e vitit 2014, u prit kësaj here me shumë mirënjohje në Athinë. Tsipras dhe Merkel bëjnë bilancin e një marrëdhënie të trazuar e jo pa...

Merkel në Athinë, Tsipras: Vini në një Greqi krejtësisht tjetër

para 5 muajve - Koha Jone

Kancelarja Angela Merkel, ndryshe nga vizita e vitit 2014, u prit kësaj here me shumë mirënjohje në Athinë. Tsipras dhe Merkel bëjnë bilancin e një marrëdhënie të trazuar e jo pa konflikte në katër vitet...

Merkel në Athinë: „Sot vini në një Greqi krejtësisht tjetër“

para 5 muajve - DW

Kancelarja Angela Merkel, ndryshe nga vizita e vitit 2014, u prit kësaj here me shumë mirënjohje në Athinë. Tsipras dhe Merkel bëjnë bilancin e një marrëdhënie të trazuar e jo pa konflikte në katër vitet...

Merkel ia bën ‘8 me 2’ shtetit që nuk e ka njohur pavarësinë e Kosovës: I vendos ultimatum

para 5 muajve - Gazeta Observer

Kancelarja gjermane Angela Merkel ka vizituar Athinën ku i vendosi ultimatumin që marrëveshja me Shkupin, të mbyllet sa më parë. Temat kryesore të bisedimeve kanë qenë marrëveshja e arritur mes Athinës...

Merkel mirëpritet në Greqi

para 5 muajve - Arbresh

Kancelarja Angela Merkel, ndryshe nga vizita e vitit 2014, u prit kësaj here me shumë mirënjohje në Athinë. Tsipras dhe Merkel bëjnë bilancin e një marrëdhënie të trazuar e jo pa konflikte në katër vitet...

Greqia do të kërkojë kompensimin e dëmeve të Luftës së Dytë Botërore nga Gjermania, rreth 69 miliardë dollarë

para 5 muajve - PortaliOnline

Presidenti i Greqisë, Prokopis Pavlopoulos i tha sot Kancelares gjermane Angela Merkel se ka baza për të ngritur kërkesën e zhdëmtimit prej miliarda eurosh për pushtimin nazist të vendit gjatë Luftës...

Merkel rikthehet në Greqi, Athina kërkon dëmet e luftës

para 5 muajve - Top Channel

“Gjermania e njeh përgjegjësinë e saj historike për krimet e kryera nga nazistët në Greqi”, tha Kancelarja gjermane Angela Merkel të premten, në vizitën e parë të saj në Athinë që nga viti 2014. “Ne e...

Greqia do të kërkojë zhdëmtimin nga Gjermania të dëmeve të Luftës së Dytë Botërore

para 5 muajve - Zëri i Amerikës

Greqia i tha sot Kancelares gjermane Angela Merkel se ka baza për të ngritur kërkesën e zhdëmtimit prej miliarda eurosh për pushtimin nazist të vendit gjatë Luftës së Dytë Botërore. Përveç dëmeve gjatë...

Merkel: Pranojmë përgjegjësi për krimet naziste në Greqi

para 5 muajve - Zhurnal

Gjermania pranon plotësisht përgjegjësinë e krimeve të kryera nga nazistët në Greqi, deklaroi sot kancelarja gjermane, Angela Merkel gjatë vizitës së saj të parë zyrtare në Athinë që prej vitit 2014. “Ne...

Shqipëria pjesë e diskutimeve mes Merkel dhe Tsipras: Minoriteti, kush për integrimin

para 5 muajve - Gazeta Express

Kancelarja gjermane Angela Merkel u rikthye në Athinë, në të parën vizitë që pas çlirimit të vendit nga barra e rëndë e masave të kursimit. Një ndër temat më të rëndësishme ishte Ballkani Perëndimor, raporton...

Merkel: Mbështes me zemër detyrimin që kemi për krimet naziste

para 5 muajve - Vizion Plus

Kancelarja gjermane Angela Merkel vijon takimet në Athinë, në ditën e dytë të vizitës së saj zyrtare në Greqi. Ajo u prit nga Presidenti Prokopis Pavlokupos i cili e falenderoi kancelaren për mbështetjen...

Merkel: Pranojmë përgjegjësi për krimet naziste në Greqi

para 5 muajve - Koha.net

Gjermania pranon plotësisht përgjegjësinë e krimeve të kryera nga nazistët në Greqi, deklaroi sot kancelarja gjermane, Angela Merkel gjatë vizitës së saj të parë zyrtare në Athinë që prej vitit 2014. “Ne...

Merkel: Pranojmë përgjegjësinë e krimeve naziste në Greqi

para 5 muajve - Gazeta Tema

Gjermania pranon plotësisht përgjegjësinë e krimeve të kryera nga nazistët në Greqi, deklaroi sot kancelarja gjermane, Angela Merkel gjatë vizitës së saj të parë zyrtare në Athinë që prej vitit 2014. “Ne...

Merkel: Pranojmë përgjegjësinë e krimeve naziste në Greqi

para 6 muajve - Alsat-M

Gjermania pranon plotësisht përgjegjësinë e krimeve të kryera nga nazistët në Greqi, deklaroi sot kancelarja gjermane, Angela Merkel gjatë vizitës së saj të parë zyrtare në Athinë që prej vitit 2014. “Ne...

Tsipras: Minoriteti, kusht për Shqipërinë

para 5 muajve - Java News

Kancelarja gjermane Angela Merkel u rikthye në Athinë, në të parën vizitë që pas çlirimit të vendit nga barra e rëndë e masave të kursimit. Një ndër temat më të rëndësishme ishte Ballkani Perëndimor. Kreu...

Merkel në Athinë: Pranojmë përgjegjësinë e krimeve naziste në Greqi

para 5 muajve - Java News

Gjermania pranon plotësisht përgjegjësinë e krimeve të kryera nga nazistët në Greqi, deklaroi sot kancelarja gjermane, Angela Merkel gjatë vizitës së saj të parë zyrtare në Athinë që prej vitit 2014. “Ne...

Merkel në Athinë: Gjermania, përgjegjëse për krimet naziste në Greqi! (Por grekët duan para, jo fjalë)

para 5 muajve - Te Sheshi

Gjermania “merr plotësisht përgjegjësinë për krimet” e kryera nga nazistët në Greqi, tha kancelarja gjermane Angela Merkel të premten, në ditën e dytë të vizitës së saj të parë zyrtare në Athinë që nga viti...

Merkel: Pranojmë përgjegjësinë e krimeve naziste në Greqi

para 6 muajve - Telegrafi

Gjermania pranon plotësisht përgjegjësinë e krimeve të kryera nga nazistët në Greqi, deklaroi sot kancelarja gjermane, Angela Merkel gjatë vizitës së saj të parë zyrtare në Athinë që prej vitit 2014. “Ne...

Merkel: Pranojmë përgjegjësinë e krimeve naziste në Greqi

para 6 muajve - RTV 21

Kancelarja gjermane kërkoi të ulë klimën e tensionuar mes dy vendeve Gjermania pranon plotësisht përgjegjësinë e krimeve të kryera nga nazistët në Greqi, deklaroi sot kancelarja gjermane, Angela Merkel...

Merkel: Pranojmë përgjegjësi për krimet naziste në Greqi

para 5 muajve - Ekonomia Online

Gjermania pranon plotësisht përgjegjësinë e krimeve të kryera nga nazistët në Greqi, deklaroi sot kancelarja gjermane, Angela Merkel gjatë vizitës së saj të parë zyrtare në Athinë që prej vitit 2014. “Ne...

Merkel: Pranojmë përgjegjësinë e krimeve naziste në Greqi

para 6 muajve - Gazeta Observer

Gjermania pranon plotësisht përgjegjësinë e krimeve të kryera nga nazistët në Greqi, deklaroi sot kancelarja gjermane, Angela Merkel gjatë vizitës së saj të parë zyrtare në Athinë që prej vitit 2014. “Ne...

Merkel: Pranojmë përgjegjësinë e krimeve naziste në Greqi

para 6 muajve - Gazeta e re

Gjermania pranon plotësisht përgjegjësinë e krimeve të kryera nga nazistët në Greqi, deklaroi sot kancelarja gjermane, Angela Merkel gjatë vizitës së saj të parë zyrtare në Athinë që prej vitit 2014. “Ne...

Merkel: Pranojmë përgjegjësinë e krimeve naziste në Greqi

para 6 muajve - KosovaPress

“Ne pranojmë plotësisht përgjegjësinë e krimeve të kryera nga nacional-socialistët në Greqi (…)”. Një mbështetje e Berlinit për Greqinë bëhet për të mirën e të vendeve”, tha Merkel, sipas përkthimit në...

Edhe Shqipëria, pjesë e bisedës në takimin Merkel-Tsipras

para 6 muajve - Top Channel

Konferenca e përbashkët për shtyp e kryeministri Tsipras dhe kancelares, Merkel në Athinë, kishte përveç të tjerash edhe referime për Shqipërinë. Sipas kreut të qeverisë greke, vizioni i perspektivës evropiane...

Merkel mbështet Tsiprasin

para 6 muajve - Top Channel

Duke falenderuar kryemistrin Aleksis Tsipras për punën e mirë të bërë për të shpëtuar Greqinë nga kriza ekonomike, por edhe për të rritur rolin gjeopolitik të Athinës, kancelarja gjermane Angela Merkel...

Merkel në Greqi, Tsipras i kujton minoritetin: Shqipërinë e duam në BE!

para 6 muajve - Gazeta Shqip

Kancelarja gjermane, Angela Merkel ka zhvilluar sot një vizitë zyrtare në Greqi, ku është takuar me shefin e qeverisë Aleksis Tsipras, ku përveç çështjeve bilaterale, ata kanë diskutuar së bashku për ecurinë...

Merkel përgëzon Ciprasin për marrëveshjen me Maqedoninë

para 6 muajve - Shenja

Duke falenderuar kryemistrin Aleksis Tsipras për punën e bërë për të shpëtuar Greqinë nga kriza ekonomike, por edhe për të rritur rolin gjeopolitik të Athinës, kancelarja gjermane Angela Merkel ka shprehur...

Merkel mbështet Tsiprasin

para 6 muajve - 24 ore

Duke falenderuar kryemistrin Aleksis Tsipras për punën e mirë të bërë për të shpëtuar Greqinë nga kriza ekonomike, por edhe për të rritur rolin gjeopolitik të Athinës, kancelarja gjermane Angela Merkel...

Merkel rikthehet si fitimtare në Greqi

para 6 muajve - Koha.mk

Angela Merkel rikthehet në Greqi për një vizitë dyditore, në vendin që i ka shkaktuar disa prej kokëçarjeve më të mëdha gjatë kohës së saj në krye të fuqisë më të madhe ekonomike të Europës, transmeton...

Merkel në Greqi, bisedon për Shqipërinë me Tsiprasin

para 6 muajve - Sot News

Kancelarja gjermane, Angela Merkel ka zhvilluar sot një vizitë zyrtare në Greqi, ku ka takuar edhe kryeministrin e Greqisë, Alexis Tsipras. Mësohet se gjatë takimit tyre është diskutuar edhe ecuria evropiane...

Merkel rikthehet si fitimtare në Greqi

para 6 muajve - Portalb

Ky do të jetë një udhëtim me simbolika të mëdha për një udhëheqëse, politikat e së cilës kanë përcaktuar kontinentin, por që ka njoftuar se do të largohet nga posti në fund të mandatit të saj, në vitin...

“Mikja” Angela Merkel

para 6 muajve - Gazeta Tema

Kriza e borxheve i pat rënduar marrëdhëniet midis Gjermanisë dhe Greqisë: Si politikan i opozitës, Aleksis Cipras ankohej me të madhe, para se të merrte postin e kryeministrit (2015), kundër “diktatit...

Merkel rikthehet si fitimtare në Greqi

para 6 muajve - Top Channel

Angela Merkel rikthehet në Greqi për një vizitë dyditore, në vendin që i ka shkaktuar disa prej kokëçarjeve më të mëdha gjatë kohës së saj në krye të fuqisë më të madhe ekonomike të Europës. Ky do të jetë...

“Mikja” Angela Merkel

para 6 muajve - Lexo

Kriza e borxheve i pat rënduar marrëdhëniet midis Gjermanisë dhe Greqisë: Si politikan i opozitës, Aleksis Cipras ankohej me të madhe, para se të merrte postin e kryeministrit (2015), kundër “diktatit...

Merkel thotë se Greqia po hyn në epokën e re, reformat duhet të vazhdojnë

para 6 muajve - Arbresh

Kancelarja gjermane Angela Merkel përgëzoi Greqinë të enjten për hyrjen në “një epokë të re” pas daljes së saj nga një krizë në gusht, por tha se duhet të vazhdojë të shtyjë përpara reformat. “Unë jam...

Po afrohet votimi për Marrëveshjen e Prespës, Merkel viziton Athinën

para 6 muajve - Fakti Ditor

Kancelarja Angela Merkel viziton Athinën. Ndryshe nga vizita e saj e fundit në 2014, mikpritësit janë me humor të mirë. Megjithatë ka një pikë mosmarrëveshjeje që shkakton ende tension. Kriza e borxheve...

Prof. Dr. Arben Malaj: Ministri Kotzias ka të drejtë. Nacionalizmi i sëmurë e kthen Greqinë në krizë dhe paqja e vonuar e Rajonit

para 6 muajve - Gazeta Telegraf

Prof. Dr Arben Malaj Lektor i Integrimit Evropian President i Institutit për Politika publike dhe Mirëqeverisje; [email protected] Sondazhet për zgjedhjet e ardhshme në Greqi paralajmërojnë se, Siryza...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK