http://kariera.mk

Mbyllja e qeverisë amerikane bëhet më e gjata në histori të SHBA-së

para 5 muajve - Gazeta Express

Mbyllja e pjesshme e qeverisë amerikane tashmë është bërë mbyllja më e gjatë e regjistruar ndodnjëherë, ndërsa ajo po vazhdon dhe nuk po i shihet fundi. Kjo gjendje ka hyrë në ditën e 22-të, duke e thyer...

Mbyllja e qeverisë, tani më e gjata në historinë amerikane

para 5 muajve - Zëri i Amerikës

Mbyllja e pjesshme e qeverisë amerikane hyri të shtunën në ditën e saj të 22-të, duke u bërë më e gjata në historinë e Shteteve të Bashkuara. Mbyllja u shkaktua nga kërkesa e Presidentit Donald Trump për...

Mbyllja e Qeverisë amerikane mund të shkaktojë rritje të papunësisë

para 5 muajve - Gazeta Observer

Mbyllja e përkohshme e Qeverisë amerikane mund të shkurtojë rritjen e punësimit në 500,000 në janar dhe të rris në 4.0 përqindjen e papunësisë, nëse kjo cështje nuk zgjidhet deri të premten e ardhshme,...

Trump: Jo gjendje të jashtëzakonshme për të zhbllokuar qeverinë

para 5 muajve - Portalb

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA), Donald Trump, deklaroi se nuk do të shpallë gjendje të jashtëzakonshme për t’i dhënë fund bllokadës së pjesshme të qeverisë federale, në mënyrë që...

Mbyllja e Qeverisë amerikane mund të shkaktojë rritje të papunësisë

para 5 muajve - Kallxo

Mbyllja e përkohshme e Qeverisë amerikane mund të shkurtojë rritjen e punësimit në 500,000 në janar dhe të rris në 4.0 përqindjen e papunësisë, nëse kjo çështje nuk zgjidhet deri të premten e ardhshme,...

Mbyllja e Qeverisë amerikane mund të shkaktojë rritje të papunësisë

para 5 muajve - Portalb

Mbyllja e përkohshme e Qeverisë amerikane mund të shkurtojë rritjen e punësimit në 500,000 në janar dhe të rris në 4.0 përqindjen e papunësisë, nëse kjo cështje nuk zgjidhet deri të premten e ardhshme,...

Presidenti Trump kërcënon të shpallë Emergjencën Kombëtare

para 5 muajve - Ina

Presidenti Donald Trump e quajti situatën në kufirin jugor të SHBA-së “një pushtim”, një tjetër shenjë kjo se ai është tani më pranë shpalljes së një emergjence kombëtare. Kjo mund t’i jepte atij autoritetin...

Hyn në histori mbyllja e pjesshme e qeverisë amerikane

para 5 muajve - Arbresh

Mbyllja e pjesshme e qeverisë amerikane është bërë më e gjata në histori të vendit, e fundi ende nuk po shihet për shkak të mosmarrëveshjeve politike. Sot shënohet dita e 22-të, duke e kaluar rekordin...

SHBA, bllokadë historike e qeverisë, 800 mijë punonjës të papaguar

para 5 muajve - Java News

Paralizimi i pjesshëm i qeverisë federale amerikane ka hyrë në histori si më e gjata ndonjëherë, e ky rekord ndoshta do të përforcohet duke mos pasur një fund të ngërçit politik në horizont. Kjo e shtunë...

Bllokada e qeverisë amerikane, Trump thyhen rekordin e Clitonit: e madhja në në histori

para 5 muajve - Te Sheshi

Bllokada e pjesshme e qeverisë federale të SHBA hyri në 22 ditë, duke e bërë atë më të gjatën në histori, raporton AP. Para për vazhdimin e punës ende nuk ka marrë nëntë nga 15 ministritë amerikane. Vlerësohet...

Mbyllja e Qeverisë amerikane mund të shkaktojë rritje të papunësisë

para 5 muajve - Evropa e Lirë

Mbyllja e përkohshme e Qeverisë amerikane mund të shkurtojë rritjen e punësimit në 500,000 në janar dhe të rris në 4.0 përqindjen e papunësisë, nëse kjo cështje nuk zgjidhet deri të premten e ardhshme,...

Bllokadë historike e qeverisë në SHBA

para 5 muajve - Gazeta Express

Paralizimi i pjesshëm i qeverisë federale amerikane ka hyrë në histori si më e gjata ndonjëherë, e ky rekord ndoshta do të përforcohet duke mos pasur një fund të ngërçit politik në horizont. Kjo e shtunë...

SHBA, bllokadë historike e qeverisë

para 5 muajve - Lajmi.net

Paralizimi i pjesshëm i qeverisë federale amerikane ka hyrë në histori si më e gjata ndonjëherë, e ky rekord ndoshta do të përforcohet duke mos pasur një fund të ngërçit politik në horizont. Kjo e shtunë...

SHBA, bllokadë historike e qeverisë

para 5 muajve - Top Channel

Paralizimi i pjesshëm i qeverisë federale amerikane ka hyrë në histori si më e gjata ndonjëherë, e ky rekord ndoshta do të përforcohet duke mos pasur një fund të ngërçit politik në horizont. Kjo e shtunë...

Bllokimi i Qeverisë amerikane hyn në histori

para 5 muajve - Shenja

Paralizimi i pjesshëm i qeverisë federale amerikane ka hyrë në histori si më e gjata ndonjëherë, e ky rekord ndoshta do të përforcohet duke mos pasur një fund të ngërçit politik në horizont. Kjo e shtunë...

Mbyllja e Qeverisë amerikane mund të shkaktojë rritje të papunësisë

para 5 muajve - Ekonomia Online

Mbyllja e përkohshme e Qeverisë amerikane mund të shkurtojë rritjen e punësimit në 500,000 në janar dhe të rris në 4.0 përqindjen e papunësisë, nëse kjo cështje nuk zgjidhet deri të premten e ardhshme,...

SHBA, bllokadë historike e qeverisë !

para 5 muajve - InfoMagazin

Paralizimi i pjesshëm i qeverisë federale amerikane ka hyrë në histori si më e gjata ndonjëherë, e ky rekord ndoshta do të përforcohet duke mos pasur një fund të ngërçit politik në horizont. Kjo e shtunë...

SHBA, bllokadë historike e qeverisë

para 5 muajve - Insajderi

Paralizimi i pjesshëm i qeverisë federale amerikane ka hyrë në histori si më e gjata ndonjëherë, e ky rekord ndoshta do të përforcohet duke mos pasur një fund të ngërçit politik në horizont. Kjo e shtunë...

Bllokadë historike e qeverisë në SHBA

para 5 muajve - Gazeta Observer

Paralizimi i pjesshëm i qeverisë federale amerikane ka hyrë në histori si më e gjata ndonjëherë, e ky rekord ndoshta do të përforcohet duke mos pasur një fund të ngërçit politik në horizont. Kjo e shtunë...

Bllokadë historike e qeverisë në ShBA

para 5 muajve - Periskopi

Paralizimi i pjesshëm i qeverisë federale amerikane ka hyrë në histori si më e gjata ndonjëherë, e ky rekord ndoshta do të përforcohet duke mos pasur një fund të ngërçit politik në horizont. Kjo e shtunë...

Trump anulon pjesëmarrjen në Forumin Ekonomik Botëror të Davosit

para 5 muajve - Top Channel

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump të enjten anuloi një vizitë të planifikuar gjatë këtij muaji në Forumin Ekonomik Botëror në Davos, Zvicër, duke sinjalizuar se ishte i përgatitur për përballimin politik...

Trump anulon pjesëmarrjen në Forumin Ekonomik Botëror të Davosit

para 5 muajve - Lajmi.net

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump të enjten anuloi një vizitë të planifikuar gjatë këtij muaji në Forumin Ekonomik Botëror në Davos, Zvicër, duke sinjalizuar se ishte i përgatitur për përballimin politik...

​Trump: Nuk do të shpall kaq shpejt emergjencën kombëtare

para 5 muajve - Zhurnal

Presidenti amerikan, Donald Trump pohoi sot në ditën e 21-ë të “shutdown” që ka mbyllur një pjesë të administratave federale, se nuk do të shpalltë kaq shpejt procedurën e emergjencës kombëtare, që do...

​Trump: Nuk do të shpall kaq shpejt emergjencën kombëtare

para 5 muajve - Telegrafi

Presidenti amerikan, Donald Trump pohoi sot në ditën e 21-ë të “shutdown” që ka mbyllur një pjesë të administratave federale, se nuk do të shpalltë kaq shpejt procedurën e emergjencës kombëtare, që do...

Trump: Nuk do të shpall kaq shpejt emergjencën kombëtare

para 5 muajve - Tetova Sot

Presidenti amerikan, Donald Trump pohoi sot në ditën e 21-ë të “shutdown” që ka mbyllur një pjesë të administratave federale, se nuk do të shpalltë kaq shpejt procedurën e emergjencës kombëtare, që do...

Trump anulon pjesëmarrjen në Forumin Ekonomik Botëror të Davosit

para 5 muajve - Arbresh

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump të enjten anuloi një vizitë të planifikuar gjatë këtij muaji në Forumin Ekonomik Botëror në Davos, Zvicër, duke sinjalizuar se ishte i përgatitur për përballimin politik...

Dhoma e Përfaqësuesve të Kongresit të SHBA mbështet fundin e pjesshëm të bllokadës

para 5 muajve - Te Sheshi

Kongresi i udhëhequr nga demokratët ka miratuar një projekt-ligj që pjesërisht përfundon bllokadën 21-ditore të qeverisë dhe disa agjencive federale, raporton Reuters . Megjithatë, nuk është e sigurt se...

Trump: Nuk do të shpall kaq shpejt emergjencën kombëtare

para 5 muajve - Arbresh

Presidenti amerikan, Donald Trump pohoi sot në ditën e 21-ë të “shutdown” që ka mbyllur një pjesë të administratave federale, se nuk do të shpalltë kaq shpejt procedurën e emergjencës kombëtare, që do...

​Trump: Nuk do të shpall kaq shpejt emergjencën kombëtare

para 5 muajve - KosovaPress

“Zgjidhja më e lehtë për mua është të shpall emergjencë kombëtare, por nuk do ta bëj kaq shpejt, pasi është Kongresi që do të bëjë një veprim të tillë”, deklaroi Trump gjatë një tryeze ku u diskutua për...

Trump: Është duke u zhvilluar invadimi i cili e kërcënon gjithë Amerikën

para 5 muajve - Insajderi

“Në kufirin tonë jugor është krizë humanitare. Tani u ktheva nga atje dhe situata është shumë më e keqe se shumica mund ta paramendojnë, invadim! Kam qenë atje disa herë, demokratët, qaramanët Chuck dhe...

Muri me Meksikën, Trump kërcënon se do deklarojë Emergjencën Kombëtare

para 5 muajve - Gazeta Tema

Gjatë një vizite të enjten në kufirin jugor të Shteteve të Bashkuara, Presidenti Donald Trump përsëri kërcënoi përdorimin e autoritetit të tij për shpalljen e situatës së emergjencës, me qëllimin për të...

Presidenti Trump kërcënon se do të deklarojë Emergjencën Kombëtare

para 5 muajve - Zëri i Amerikës

Gjatë një vizite të enjten në kufirin jugor të Shteteve të Bashkuara, Presidenti Donald Trump përsëri kërcënoi përdorimin e autoritetit të tij për shpalljen e situatës së emergjencës, me qëllimin për të...

Muri me Meksikën, Trump kërcënon se do deklarojë Emergjencën Kombëtare

para 5 muajve - Tetova Sot

Gjatë një vizite të enjten në kufirin jugor të Shteteve të Bashkuara, Presidenti Donald Trump përsëri kërcënoi përdorimin e autoritetit të tij për shpalljen e situatës së emergjencës, me qëllimin për të...

Presidenti Trump kërcënon se do të deklarojë Emergjencën Kombëtare

para 5 muajve - Lajm

Gjatë një vizite të enjten në kufirin jugor të Shteteve të Bashkuara, Presidenti Donald Trump përsëri kërcënoi përdorimin e autoritetit të tij për shpalljen e situatës së emergjencës, me qëllimin për të...

Trump i gatshëm të deklarojë emergjencë kombëtare

para 5 muajve - Zhurnal

Gjatë vizitës në kufi, Trump u shpreh se ka një krizë me trafikimin e drogës dhe krimit. Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump tha se është i gatshëm të deklarojë emergjencën kombëtare, pasi...

Trump anulon pjesëmarrjen në Forumin e Davosit

para 5 muajve - Gazeta e re

U.S. President Donald Trump delivers a speech during a special address on the closing day of the World Economic Forum (WEF) in Davos, Switzerland, on Friday, Jan. 26, 2018. World leaders, influential executives,...

Trump së shpejti mund të shpall emergjencë për sigurinë kufitare

para 5 muajve - Gazeta e re

Presidenti i SHBA Donald Trump thotë se së shpejti mund të shpallë një emergjencë kombëtare dhe se do të përdorë fondet e ndërtimeve ushtarake për ngritjen e një muri përgjatë kufirit me Meksikën. Deri...

Trump i gatshëm të deklarojë emergjencë kombëtare

para 6 muajve - Lajmi.net

Gjatë vizitës në kufi, Trump u shpreh se ka një krizë me trafikimin e drogës dhe krimit. Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump tha se është i gatshëm të deklarojë emergjencën kombëtare, pasi...

Trump i gatshëm të deklarojë emergjencë kombëtare

para 6 muajve - Evropa e Lirë

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump tha se është i gatshëm të deklarojë emergjencën kombëtare, pasi ai udhëtoi për në kufirin me Meksikën, për të ritheksuar argumentet e tij për ndërtimin...

Mbyllja e qeverisë/Trump anulon pjesëmarrjen në Forumin e Davosit

para 6 muajve - TV21

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump ka anuluar pjesëmarrjen në Forumin Ekonomik Botëror në Davos të Zvicrës, që mbahet në fund të muajit janar. Ende mbetet e paqartë nëse mbyllja e pjesshme...

Trump anulon pjesëmarrjen në Forumin e Davosit

para 5 muajve - Gazeta Observer

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump e ka anuluar pjesëmarrjen në Forumin Ekonomik Botëror në Davos të Zvicrës, që mbahet në fund të muajit janar. Ende mbetet e paqartë nëse mbyllja e pjesshme...

Trumpi në kufi me Meksikën: Nuk ka gjë më të mirë se muri

para 6 muajve - Shenja

Presidenti amerikan Donald Trump gjatë vizitës në qytetin e Teksasit McAllen në kufi me Meksikën, e ka mbrojtur idenë e vet për ndërtimin murit e cila ka nxitur debat me demokratët duke shkaktuar paralizim...

“Pala tjetër s’kujdeset për sigurinë e kufirit”/Trump: Së shpejti mund të shpall emergjencë

para 6 muajve - Sot News

Presidenti i SHBA Donald Trump sinjalizoi të enjten se së shpejti mund të shpallë një emergjencë kombëtare dhe se do të përdorë fondet e ndërtimeve ushtarake për ngritjen e një muri përgjatë kufirit me...

Trumpi në kufi me Meksikën: Nuk ka gjë më të mirë se muri

para 6 muajve - Indeks.mk

Presidenti amerikan Donald Trump gjatë vizitës në qytetin e Teksasit McAllen në kufi me Meksikën, e ka mbrojtur idenë e vet për ndërtimin murit e cila ka nxitur debat me demokratët duke shkaktuar paralizim...

Trump së shpejti mund të shpall emergjencë për sigurinë kufitare

para 6 muajve - Zhurnal

Presidenti i SHBA-së Donald Trump thotë se së shpejti mund të shpallë një emergjencë kombëtare dhe se do të përdorë fondet e ndërtimeve ushtarake për ngritjen e një muri përgjatë kufirit me Meksikën. Deri...

Trumpi viziton kufirin me Meksikën, përsërit kërcënimin për gjendje emergjente

para 6 muajve - Gazeta Express

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, e ka përsëritur kërcënimin e tij për shpallje të emergjencës kombëtare nëse Kongresi nuk e miraton kërkesën e tij për financimin e ndërtimit...

Trumpi në kufi me Meksikën: Nuk ka gjë më të mirë se muri

para 6 muajve - Koha.net

Presidenti amerikan Donald Trump gjatë vizitës në qytetin e Teksasit McAllen në kufi me Meksikën, e ka mbrojtur idenë e vet për ndërtimin murit e cila ka nxitur debat me demokratët duke shkaktuar paralizim...

Trump së shpejti mund të shpall emergjencë për sigurinë kufitare

para 6 muajve - Telegrafi

Presidenti i SHBA-së Donald Trump thotë se së shpejti mund të shpallë një emergjencë kombëtare dhe se do të përdorë fondet e ndërtimeve ushtarake për ngritjen e një muri përgjatë kufirit me Meksikën. Deri...

Trumpi në kufi me Meksikën: Nuk ka gjë më të mirë se muri

para 6 muajve - Gazeta Observer

Presidenti amerikan Donald Trump gjatë vizitës në qytetin e Teksasit McAllen në kufi me Meksikën, e ka mbrojtur idenë e vet për ndërtimin murit e cila ka nxitur debat me demokratët duke shkaktuar paralizim...

Trump anulon pjesëmarrjen në Forumin e Davosit

para 6 muajve - Kallxo

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump e ka anuluar pjesëmarrjen në Forumin Ekonomik Botëror në Davos të Zvicrës, që mbahet në fund të muajit janar. Ende mbetet e paqartë nëse mbyllja e pjesshme...

Samiti i Davosit, Trump anulon pjesëmarrjen

para 6 muajve - Vizion Plus

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump ka anuluar pjesëmarrjen në Forumin Ekonomik në Davos të Zvicrës që do të mbahet në fund të janarit. Në një postim në Twitter, Trump shprehet se do ta anulojë...

Trump në kufirin me Meksikën: Nuk ka asgjë më të mirë se muri!

para 6 muajve - Te Sheshi

Presidenti Donald Trump mbrojti gjatë vizitës në qytetin McAllen, Texas, në kufirin me Meksikën, idenë e tij për ndërtimin e një muri anti-emigrant, i cili ka ndezur debat me demokratët dhe ka shkaktuar...

Trump së shpejti mund të shpallë emergjencë për sigurinë kufitare

para 6 muajve - RTV 21

Ai deklaroi se do të shpallë emergjencë, në rast se nuk arrin të bind demokratët për financimin e murit Presidenti i SHBA-së, Donald Trump tha se së shpejti mund të shpallë një emergjencë kombëtare dhe...

Trump anulon pjesëmarrjen në Forumin e Davosit

para 6 muajve - GazetaBlic

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump e ka anuluar pjesëmarrjen në Forumin Ekonomik Botëror në Davos të Zvicrës, që mbahet në fund të muajit janar. Ende mbetet e paqartë nëse mbyllja e pjesshme...

Trump së shpejti mund të shpall emergjencë për sigurinë kufitare

para 6 muajve - Lajm

Presidenti i SHBA-së Donald Trump thotë se së shpejti mund të shpallë një emergjencë kombëtare dhe se do të përdorë fondet e ndërtimeve ushtarake për ngritjen e një muri përgjatë kufirit me Meksikën. Deri...

Trump anuloi pjesëmarrjen në Forumin e Davosit

para 6 muajve - Portalb

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump e ka anuluar pjesëmarrjen në Forumin Ekonomik Botëror në Davos të Zvicrës, që mbahet në fund të muajit janar. Ende mbetet e paqartë nëse mbyllja e pjesshme...

Trump anulon pjesëmarrjen në Forumin e Davosit

para 6 muajve - Telegrafi

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump e ka anuluar pjesëmarrjen në Forumin Ekonomik Botëror në Davos të Zvicrës, që mbahet në fund të muajit janar. Ende mbetet e paqartë nëse mbyllja e pjesshme...

Trump: së shpejti mund të shpall emergjencë për sigurinë kufitare

para 6 muajve - Top Channel

Presidenti i SHBA Donald Trump sinjalizoi të enjten se së shpejti mund të shpallë një emergjencë kombëtare dhe se do të përdorë fondet e ndërtimeve ushtarake për ngritjen e një muri përgjatë kufirit me...

Trump anulon pjesëmarrjen në Forumin e Davosit

para 6 muajve - Gazeta Express

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump e ka anuluar pjesëmarrjen në Forumin Ekonomik Botëror në Davos të Zvicrës, që mbahet në fund të muajit janar. Ende mbetet e paqartë nëse mbyllja e pjesshme...

Trump anulon pjesëmarrjen në Forumin e Davosit

para 6 muajve - Lajm

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump e ka anuluar pjesëmarrjen në Forumin Ekonomik Botëror në Davos të Zvicrës, që mbahet në fund të muajit janar. Ende mbetet e paqartë nëse mbyllja e pjesshme...

Trump viziton kufirin, paralajmëron se do të shpallë emergjencën kombëtare

para 6 muajve - Vizion Plus

Presidenti i SHBA Donald Trump ka kërcënuar përsëri se do të shpallë emergjencën kombëtare për t’i dhënë fund debatit për ndërtimin e murit pa miratimin e Kongresit. “Unë kam të drejtën absolute për të...

Trump anulon pjesëmarrjen në Forumin e Davosit

para 6 muajve - Lajmi.net

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump e ka anuluar pjesëmarrjen në Forumin Ekonomik Botëror në Davos të Zvicrës, që mbahet në fund të muajit janar. Ende mbetet e paqartë nëse mbyllja e pjesshme...

Trump anulon pjesëmarrjen në Forumin e Davosit

para 6 muajve - Klan Kosova

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump e ka anuluar pjesëmarrjen në Forumin Ekonomik Botëror në Davos të Zvicrës, që mbahet në fund të muajit janar. Ende mbetet e paqartë nëse mbyllja e pjesshme...

Trump anulon pjesëmarrjen në Forumin e Davosit

para 6 muajve - Koha.net

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump e ka anuluar pjesëmarrjen në Forumin Ekonomik Botëror në Davos të Zvicrës, që mbahet në fund të muajit janar. Ende mbetet e paqartë nëse mbyllja e pjesshme...

Mbyllja e qeverisë, Trump anulon pjesëmarrjen në Forumin e Davosit

para 6 muajve - Gazeta Shqip

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump ka anuluar pjesëmarrjen në Forumin Ekonomik Botëror në Davos të Zvicrës, që mbahet në fund të muajit janar. Ende mbetet e paqartë nëse mbyllja e pjesshme...

Trump së shpejti mund të shpall emergjencë për sigurinë kufitare

para 6 muajve - Infokusi

Presidenti i SHBA Donald Trump thotë se së shpejti mund të shpallë një emergjencë kombëtare dhe se do të përdorë fondet e ndërtimeve ushtarake për ngritjen e një muri përgjatë kufirit me Meksikën. Deri...

Trumpi anulon pjesëmarrjen në Forumin e Davosit

para 6 muajve - Epoka e Re

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump. e ka anuluar pjesëmarrjen në Forumin Ekonomik Botëror në Davos të Zvicrës, që mbahet në fund të muajit janar. Ende mbetet e paqartë nëse mbyllja e pjesshme...

Trump viziton kufirin: Së shpejti mund të shpall emergjencë

para 6 muajve - Java News

Presidenti i SHBA Donald Trump ka kërcënuar përsëri se do të shpallë emergjencën kombëtare për t’i dhënë fund debatit për ndërtimin e murit pa miratimin e Kongresit. “Unë kam të drejtën absolute për të...

Nga kufiri me Meksikën, Trump kërcënon me shpalljen e gjendjes emergjente

para 6 muajve - Periskopi

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, e ka përsëritur kërcënimin e tij për shpallje të emergjencës kombëtare nëse Kongresi nuk e miraton kërkesën e tij për financimin e ndërtimit...

Trump anulon pjesëmarrjen në Forumin e Davosit

para 6 muajve - Evropa e Lirë

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump e ka anuluar pjesëmarrjen në Forumin Ekonomik Botëror në Davos të Zvicrës, që mbahet në fund të muajit janar. Ende mbetet e paqartë nëse mbyllja e pjesshme...

Trump: së shpejti mund të shpall emergjencë për sigurinë kufitare

para 6 muajve - Shenja

Presidenti i SHBA Donald Trump sinjalizoi të enjten se së shpejti mund të shpallë një emergjencë kombëtare dhe se do të përdorë fondet e ndërtimeve ushtarake për ngritjen e një muri përgjatë kufirit me...

Trump anulon pjesëmarrjen në Forumin e Davosit

para 6 muajve - Periskopi

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump e ka anuluar pjesëmarrjen në Forumin Ekonomik Botëror në Davos të Zvicrës, që mbahet në fund të muajit janar. Ende mbetet e paqartë nëse mbyllja e pjesshme...

Trump së shpejti mund të shpall emergjencë për sigurinë kufitare

para 6 muajve - KosovaPress

Deri tani, ai e ka patur të pamundur të bindë Kongresin që t’i japë fonde për këtë qëllim. Presidenti Trump shkoi të enjten në Teksas për të parë nga afër përpjekjet që synojnë pengimin e imigracionit...

Trump synon shpalljen e gjendjes emergjente për ndërtim të murit me Meksikën

para 6 muajve - Insajderi

Presidenti i SHBA Donald Trump sinjalizoi të enjten se së shpejti mund të shpallë një emergjencë kombëtare dhe se do të përdorë fondet e ndërtimeve ushtarake për ngritjen e një muri përgjatë kufirit me...

Trump: Së shpejti mund të shpall emergjencë për sigurinë kufitare

para 6 muajve - Ekonomia Online

Presidenti i ShBA Donald Trump sinjalizoi të enjten se së shpejti mund të shpallë një emergjencë kombëtare dhe se do të përdorë fondet e ndërtimeve ushtarake për ngritjen e një muri përgjatë kufirit me...

Trump: Së shpejti mund të shpall emergjencë për sigurinë kufitare

para 6 muajve - Gazeta Express

​ Presidenti i SHBA Donald Trump sinjalizoi të enjten se së shpejti mund të shpallë një emergjencë kombëtare dhe se do të përdorë fondet e ndërtimeve ushtarake për ngritjen e një muri përgjatë kufirit...

Trump: Së shpejti mund të shpall gjendje të jashtëzakonshme për sigurinë kufitare

para 6 muajve - Gazeta Express

Presidenti i SHBA Donald Trump sinjalizoi të enjten se së shpejti mund të shpallë një gjendje të jashtëzakonshme dhe se do të përdorë fondet e ndërtimeve ushtarake për ngritjen e një muri përgjatë kufirit...

Trump: së shpejti mund të shpall emergjencë për sigurinë kufitare

para 6 muajve - Zëri i Amerikës

Presidenti i SHBA Donald Trump sinjalizoi të enjten se së shpejti mund të shpallë një emergjencë kombëtare dhe se do të përdorë fondet e ndërtimeve ushtarake për ngritjen e një muri përgjatë kufirit me...

Trump: Së shpejti mund të shpall gjendje të jashtëzakonshme për sigurinë kufitare

para 6 muajve - Tetova Sot

Presidenti i SHBA Donald Trump sinjalizoi të enjten se së shpejti mund të shpallë një gjendje të jashtëzakonshme dhe se do të përdorë fondet e ndërtimeve ushtarake për ngritjen e një muri përgjatë kufirit...

Trump anulon pjesëmarrjen në Davos

para 6 muajve - Lajmi.net

Presidenti amerikan, Donald Trump njoftoi sot se nuk do të marrë pjesë sikurse parashikohej në Forumin Ekonomik të Davosit, që do të zhvillohet më 21 dhe 25 janar, duke sjellë si argument paralizimin e...

Trump anulon pjesëmarrjen në Davos

para 6 muajve - Gazeta Express

Presidenti amerikan, Donald Trump njoftoi sot se nuk do të marrë pjesë sikurse parashikohej në Forumin Ekonomik të Davosit, që do të zhvillohet më 21 dhe 25 janar, duke sjellë si argument paralizimin e...

Demokratët në SHBA refuzojnë financimin e murit me Meksikën

para 6 muajve - Albinfo

Nuk do të ketë fonde për murin me Meksikën, i theksuan presidentit të SHBA, Donald Trump udhëheqësit demokratë në Kongres, Nancy Pelosi dhe Chuck Schumer pas vizitës në Shtëpinë e Bardhë për të rihapur...

Trump anulon pjesëmarrjen në Davos

para 6 muajve - Koha.mk

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, ka anuluar të enjten udhëtimin e tij të planifikuar për në Forumin Botëror të Ekonomisë në Davos të Zvicrës. “Për shkak të papajtueshmërisë...

Trump: Së shpejti mund të shpall emergjencë për sigurinë kufitare

para 6 muajve - Gazeta Observer

Presidenti i SHBA Donald Trump sinjalizoi të enjten se së shpejti mund të shpallë një emergjencë kombëtare dhe se do të përdorë fondet e ndërtimeve ushtarake për ngritjen e një muri përgjatë kufirit me...

Trump anulon pjesëmarrjen në Davos

para 6 muajve - Tetova Sot

Presidenti amerikan, Donald Trump njoftoi sot se nuk do të marrë pjesë sikurse parashikohej në Forumin Ekonomik të Davosit, që do të zhvillohet më 21 dhe 25 janar, duke sjellë si argument paralizimin e...

Trump anulon pjesëmarrjen në Davos

para 6 muajve - Klan Kosova

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, ka anuluar të enjten udhëtimin e tij të planifikuar për në Forumin Botëror të Ekonomisë në Davos të Zvicrës. “Për shkak të papajtueshmërisë...

Trump anullon vajtjen në Davos: nuk ma lejon situata

para 6 muajve - Te Sheshi

Presidenti Trump njoftoi në Twitter se anuloi udhëtimin për në Forumin Ekonomik Botëror në Davos për shkak të bllokadës së pjesshme të qeverisë. Ai duhet të shkonte në Zvicër më 21 janar. Trump tha se udhëtimi u anullua për shkak

Trump anulon pjesëmarrjen në Davos për shkak të “Shutdown”

para 6 muajve - Lexo

Presidenti amerikan, Donald Trump njoftoi sot se nuk do të marrë pjesë sikurse parashikohej në Forumin Ekonomik të Davosit, që do të zhvillohet më 21 dhe 25 janar, duke sjellë si argument paralizimin e...

​Trump anulon pjesëmarrjen në Forumin e Davosit

para 6 muajve - KosovaPress

“Për shkak të papajtueshmërisë së demokratëve mbi sigurinë në kufij dhe të rëndësisë që ka siguria për vendin tonë, po anuloj me shumë respekt udhëtimin tim shumë të rëndësishëm në Davos, në Zvicër, për...

Trump e sheh premtimin për murin si rrugë drejt një mandati të dytë presidencial

para 6 muajve - Gazeta Express

Presidenti Donald Trump dhe demokratët e opozitës vazhdojnë të kenë qëndrime të kundërta lidhur me kërkesën e Presidentit për murin e kufirit me Meksikën, një përplasje që ka shkaktuar një mbyllje të pjesshme...

Ngërçi me qeverinë, Trump “braktis” konferencën e Davosit

para 6 muajve - Top Channel

Presidenti amerikan, Donald Trump tha se nuk do të shkojë në konferencën e përvitshme ndërkombëtare të Davosit, në Zvicër, nëse mbyllja e qeverisë nuk do të zgjidhet. “Do të shkoja të flisja para komunitetit...

ANALIZA: Muri është një simbol i nevojës së Donald Trump

para 6 muajve - Gazeta Tema

Nga Frank Bruni* Rrallë ndodh që një ego e presidentit të ketë nevojë për aq shumë mbështetje. Është qesharake që ne ende po flasim për tiparet fizike të asaj që Presidenti Trump dëshiron, ose do të vendosë...

Trump, vizitë në kufirin me Meksikën

para 6 muajve - Tetova Sot

Presidenti amerikan Donald Trump pritet të shkojë të enjten në kufirin jugor me Meksikën si pjesë e fushatës së tij për të fituar mbështetje publike për ndërtimin e një muri, mosmarrëveshjet për të cilin...

Trump, vizitë në kufirin me Meksikën

para 6 muajve - Gazeta Express

​ Presidenti amerikan Donald Trump pritet të shkojë të enjten në kufirin jugor me Meksikën si pjesë e fushatës së tij për të fituar mbështetje publike për ndërtimin e një muri, mosmarrëveshjet për të...

Trump e sheh premtimin për murin si rrugë drejt një mandati të dytë presidencial

para 6 muajve - Tetova Sot

Presidenti Donald Trump dhe demokratët e opozitës vazhdojnë të kenë qëndrime të kundërta lidhur me kërkesën e Presidentit për murin e kufirit me Meksikën, një përplasje që ka shkaktuar një mbyllje të pjesshme...

Trump anulon pjesëmarrjen në Davos

para 6 muajve - Gazeta Observer

Presidenti amerikan, Donald Trump njoftoi sot se nuk do të marrë pjesë sikurse parashikohej në Forumin Ekonomik të Davosit, që do të zhvillohet më 21 dhe 25 janar, duke sjellë si argument paralizimin e...

Muri është një simbol i nevojës së Donald Trump

para 6 muajve - Lexo

Nga Frank Bruni/ Rrallë ndodh që një ego e presidentit të ketë nevojë për aq shumë mbështetje. Është qesharake që ne ende po flasim për tiparet fizike të asaj që Presidenti Trump dëshiron, ose do të vendosë...

Trump e sheh premtimin për murin si rrugë drejt një mandati të dytë presidencial

para 6 muajve - Gazeta Observer

Presidenti Donald Trump dhe demokratët e opozitës vazhdojnë të kenë qëndrime të kundërta lidhur me kërkesën e Presidentit për murin e kufirit me Meksikën, një përplasje që ka shkaktuar një mbyllje të pjesshme...

Trump, vizitë në kufirin me Meksikën

para 6 muajve - Insajderi

Presidenti amerikan Donald Trump pritet të shkojë të enjten në kufirin jugor me Meksikën si pjesë e fushatës së tij për të fituar mbështetje publike për ndërtimin e një muri, mosmarrëveshjet për të cilin...

SHBA, bisedimet për rihapjen e qeverisë përsëri në rrugë pa krye

para 6 muajve - Koha.net

Në Uashington, bisedimet për rihapjen e qeverisë hynë përsëri në rrugë pa krye të mërkurën, pas një takimi që Presidenti Donald Trump pati në Shtëpinë e Bardhë me udhëheqësit demokratë të Kongresit. Në...

Trump kërkon 5,7 miliardë dollarë për t'i dhënë fund krizës së kufirit, shmang "emergjencën kombëtare"

para 6 muajve - Koha.net

Presidenti i SHBA Donald Trump ka kërkuar fonde për murin e tij kufitar të premtuar mes SHBA dhe Meksikës për të ndalur "një krizë humanitare dhe të sigurisë në rritje". Në fjalimin e tij të parë televiziv...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK