http://kariera.mk

Më shumë se 50 gra në vit preken me kancer të mitrës

para 6 muajve - Gazeta e re

Për një vit në Kosovë më shumë se 50 gra preken me kancer të qafës së mitrës. Te sëmundjet e kancerit, kjo është e dyta për nga numri që prek gratë, pas kancerit të gjirit. Edhe vdekshmëria është e lartë,...

E thonë andrologët: Ja si ndikon forma e penisit në shëndetin e meshkujve

para 6 muajve - Gazeta Observer

Forma e organit gjenital mund të ndikojë në shëndetin e meshkujve dhe janë disa persona specifikë që rrezikojnë të preken nga kanceri. Është kjo ajo që thuhet në një studim amerikan të Universitetit të...

Më shumë se 50 gra në vit preken me kancer të mitrës

para 6 muajve - Kallxo

Për një vit në Kosovë më shumë se 50 gra preken me kancer të qafës së mitrës. Te sëmundjet e kancerit, kjo është e dyta për nga numri që prek gratë, pas kancerit të gjirit. Edhe vdekshmëria është e lartë,...

Më shumë se 50 gra në vit preken me kancer të mitrës

para 6 muajve - Evropa e Lirë

Për një vit në Kosovë më shumë se 50 gra preken me kancer të qafës së mitrës. Te sëmundjet e kancerit, kjo është e dyta për nga numri që prek gratë, pas kancerit të gjirit. Edhe vdekshmëria është e lartë,...

Më shumë se 50 gra në vit preken me kancer të mitrës

para 6 muajve - Antpress

Për një vit në Kosovë më shumë se 50 gra preken me kancer të qafës së mitrës. Te sëmundjet e kancerit, kjo është e dyta për nga numri që prek gratë, pas kancerit të gjirit. Edhe vdekshmëria është e lartë,...

Penisit tuaj i ndodh kjo gjë gjatë ereksionit? Kujdes! Rrezikoheni nga një sëmundje e rëndë

para 6 muajve - Gazeta Observer

Mund t’ju duket normale dhe të mos i kushtoni shumë rëndësi, por nëse keni penis të harkuar jeni shumë më të predispozuar të prekeni nga kanceri. Sëmundja e quajtur ‘peryonie’, ku penisi kthehet gjatë...

A doni t’i parandaloni sëmundjet më vdekjeprurëse? Hani fibra

para 6 muajve - KosovaLive360

Nëse dëshironi të hani diçka për të pasur shëndet më të mirë, hani fibra. Kjo është këshilla që japin ekspertët e ushqyeshmërisë dhe udhëzimet e fundit dietale. Tani, një rishikim i studimeve rreth fibrave...

Produktet që ju mbrojnë nga kanceri i zorrës së trashë

para 6 muajve - Gazeta Observer

Hulumtimet kanë treguar se dieta e bazuar në produktet bimore zvogëlon rrezikun e kancerit të zorrës së trashë. Studimi i ri ofron më shumë prova për të mbështetur këtë pretendim, pasi është treguar se...

Një pjatë me fasule në javë zvogëlon rrezikun nga këto sëmundje

para 6 muajve - Gazeta Observer

Kohët e fundit, hulumtuesit në Qendrën Harvard për Shëndetësi kanë gjetur se një dietë e pasur me fasule mund të zvogëlojë rrezikun e sëmundjeve të zemrës dhe disa lloje kanceri. Studimet kanë treguar...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK