http://kariera.mk

Vaksinat janë në rregull, fëmijët e pavaksinuar nuk pranohen në shkollë

para 5 muajve - TV21

Afati i vaksinave nuk është aspak i kontestueshëm. Sipas ministrit të Shëndetësisë Venko Filipçe, problemi i vetëm në të gjithë këtë situatë, janë ngjitëset e vendosura me afat të gabuar nga ana e kompanisë...

Prodhuesit e vaksinave arrijnë në Shkup

para 5 muajve - Aktuale

Të gjitha vaksinat të cilat u gjetën me deklarata me afat të skaduar janë nga prodhuesi i tyre origjinal, gjegjësisht nga firma Glakso Smith Kline nga Belgjika. Një gjë të tillë e kanë konfirmuar vetë...

Hospitalizohen edhe pesë fëmijë dhe një e rritur me pasqyrë klinike të fruthit

para 5 muajve - Koha.mk

Edhe pesë fëmijë dhe një e rritur janë hospitalizuar sot deri në orën 10 në Klinikën për sëmundje infektuese dhe gjendje ferbile në Shkup me pasqyrë klinike të fruthit. Për momentin janë 20 të sëmurë prej...

Prodhuesit e vaksinave arrijnë në Shkup

para 5 muajve - Iliria News

Të gjitha vaksinat të cilat u gjetën me deklarata me afat të skaduar janë nga prodhuesi i tyre origjinal, gjegjësisht nga firma Glakso Smith Kline nga Belgjika. Një gjë të tillë e kanë konfirmuar vetë...

Prodhuesit e vaksinave arrijnë në Shkup

para 5 muajve - Zhurnal

Shkup, 12 janar - Të gjitha vaksinat të cilat u gjetën me deklarata me afat të skaduar janë nga prodhuesi i tyre origjinal, gjegjësisht nga firma Glakso Smith Kline nga Belgjika. Një gjë të tillë e kanë...

Prodhuesit e vaksinave arrijnë në Shkup

para 5 muajve - Alsat-M

Të gjitha vaksinat të cilat u gjetën me deklarata me afat të skaduar janë nga prodhuesi i tyre origjinal, gjegjësisht nga firma Glakso Smith Kline nga Belgjika. Një gjë të tillë e kanë konfirmuar vetë...

Maqedoni, hospitalizohen edhe 5 fëmijë dhe një i rritur, dyshohen se janë me fruth

para 5 muajve - Telegrafi

Ministria e Shëndetësisë njoftoi sot se deri në orën 10:00 në Klinikën për sëmundje infektive në Shkup janë hospitalizuar 5 fëmijë dhe një i rritur. Kjo do të thotë se për momentin ka 20 persona me fruth...

Prodhuesit e vaksinave arrijnë në Shkup

para 5 muajve - Lajm

Të gjitha vaksinat të cilat u gjetën me deklarata me afat të skaduar janë nga prodhuesi i tyre origjinal, gjegjësisht nga firma Glakso Smith Kline nga Belgjika. Një gjë të tillë e kanë konfirmuar vetë...

Prodhuesit e vaksinave arrijnë në Shkup

para 5 muajve - Tetova Sot

Të gjitha vaksinat të cilat u gjetën me deklarata me afat të skaduar janë nga prodhuesi i tyre origjinal, gjegjësisht nga firma Glakso Smith Kline nga Belgjika. Një gjë të tillë e kanë konfirmuar vetë...

Alarm, shtatë fëmijë nga një çerdhe e Shkupit të dyshuar me fruth

para 5 muajve - Ekonomia Online

Shtatë raste të reja të dyshuara me fruth janë regjistruar në Klinikën për sëmundje infektive në Shkup. Të gjitha rastet janë fëmijë të moshës mbi dy vjeç dhe vijnë nga çerdhja “Dielli” e cila ndodhet...

Ministria e Shëndetësisë së Maqedonisë: Vaksinat janë cilësore dhe me afat të vlefshëm

para 5 muajve - Lajm

Pas publikimit të informacionit mbi zbulimet e reja të vaksinave të skaduara, nëpërmes një deklarate kanë reaguar nga Ministria e Shëndetësisë në të cilën thuhet se të gjitha vaksinat janë me afat të vlefshme,...

Ministria e Shëndetësisë së Maqedonisë: Vaksinat janë cilësore dhe me afat të vlefshëm

para 5 muajve - Telegrafi

Pas publikimit të informacionit mbi zbulimet e reja të vaksinave të skaduara, nëpërmes një deklarate kanë reaguar nga Ministria e Shëndetësisë në të cilën thuhet se të gjitha vaksinat janë me afat të vlefshme,...

Janë tërhequr 500 vaksina kundër fruthit nga 11 punkte të vendit

para 5 muajve - Portalb

Jo 67 vaksina, siç ishte numri fillestar, por 500 vaksina MRP në të cilat janë ngjitur deklarata të gabuara me afat të skaduar të përdorimit, janë gjetur dhe janë tërhequr nga 11 punkte të vaksinimit në...

Ministria e Shëndetësisë së Maqedonisë: Vaksinat janë cilësore dhe me afat të vlefshëm

para 5 muajve - Tetova Sot

Pas publikimit të informacionit mbi zbulimet e reja të vaksinave të skaduara, nëpërmes një deklarate kanë reaguar nga Ministria e Shëndetësisë në të cilën thuhet se të gjitha vaksinat janë me afat të vlefshme,...

Maqedoni, zbulohen vaksina të reja me afat të skaduar

para 5 muajve - Telegrafi

Në shtëpitë shëndetësore, gjegjësisht në pikat e vaksinimit në të gjithë Maqedonisë ende vazhdon të zbulohen vaksina me deklaracione me afat të skaduar, konfirmon drejtori i Agjencisë për ilaçe dhe mjete...

Tërhiqen 500 vaksina kundër fruthit për shkak të skadimit të afatit

para 5 muajve - Shenja

Gjithsej 500 vaksina MRP në të cilat janë ngjitur deklarata të gabuara me afat të skaduar të përdorimit, janë gjetur dhe janë tërhequr nga 11 pikat e vaksinimit në vend, njoftojnë nga MALMED, Agjencia...

Ministria e Shëndetësisë së Maqedonisë: Vaksinat janë cilësore dhe me afat të vlefshëm

para 5 muajve - Fakti Ditor

Pas publikimit të informacionit mbi zbulimet e reja të vaksinave të skaduara, nëpërmes një deklarate kanë reaguar nga Ministria e Shëndetësisë në të cilën thuhet se të gjitha vaksinat janë me afat të vlefshme,...

Maqedoni, zbulohen vaksina të reja me afat të skaduar

para 5 muajve - Lajm

Në shtëpitë shëndetësore, gjegjësisht në pikat e vaksinimit në të gjithë Maqedonisë ende vazhdon të zbulohen vaksina me deklaracione me afat të skaduar, konfirmon drejtori i Agjencisë për ilaçe dhe mjete...

Vazhdon skandali i vaksinave me afat të skaduar në Maqedoni

para 5 muajve - InfoMagazin

Në shtëpitë shëndetësore, gjegjësisht në pikat e vaksinimit në të gjithë Maqedonisë ende vazhdon të zbulohen vaksina me deklaracione me afat të skaduar, konfirmon drejtori i Agjencisë për ilaçe dhe mjete...

Shtatë fëmijë të prekur nga fruthi janë pranuar sot në Klinikën Infektive në Shkup

para 5 muajve - Zhurnal

Shkup, 10 janar - Ministria e shëndetësisë njoftoi se sot deri në orën 13, në klinikën infektive në Shkup janë hospitalizuar shtatë fëmijë nga mosha dy vjeçare, me simptoma të fruthit. Të gjithë fëmijët...

Shtatë fëmijë të prekur nga fruthi janë pranuar sot në Klinikën Infektive në Shkup

para 5 muajve - Aktuale

Ministria e shëndetësisë njoftoi se sot deri në orën 13, në klinikën infektive në Shkup janë hospitalizuar shtatë fëmijë nga mosha dy vjeçare, me simptoma të fruthit. Të gjithë fëmijët janë nga Lisiçja...

Shtatë fëmijë të prekur nga fruthi janë pranuar sot në Klinikën Infektive në Shkup

para 5 muajve - InfoMagazin

Ministria e shëndetësisë njoftoi se sot deri në orën 13, në klinikën infektive në Shkup janë hospitalizuar shtatë fëmijë nga mosha dy vjeçare, me simptoma të fruthit. Të gjithë fëmijët janë nga Lisiçja...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK