http://kariera.mk

Ndotja e ajrit e dëmshme po aq sa duhan pirja në rritjen e rrezikut për abortim

para 5 muajve - Koha.net

Ndotja e ajrit është po aq i keq për gratë shtatzëna sa edhe duhan pirja në ngritjen e rrezikut për abortim, sipas një studimi shkencor. Shkencëtarët thonë se këto zbulime janë shumë tronditëse dhe duhet...

Ndotja e ajrit është e dëmshme për gratë shtatzëna aq sa pirja e duhanit

para 5 muajve - Insajderi

Tashmë është vërtetuar se ndotja e ajrit dëmton fetuset duke rritur rrezikun e lindjes së parakohshme dhe ndikon në peshën e ulët të foshnjave gjatë lindjes, shkruan “The Guardian”, përcjell Gazeta Insajderi....

Ndotja e ajrit poaq e rrezikshme sa duhanpirja për rrezikun e aborteve të pavullnetshme

para 5 muajve - Gazeta Express

Sipas një studimi shkencor, ndotja e ajrit paraqet nivel të njëjtë të rrezikut sikur duhanpirja për shkaktimin e aborteve të pavullnetshme. Shkencëtarët thonë se kjo gjetje është shqetësuese dhe se ajri...

Ndotja e ajrit e rrezikshme sa duhanpirja për abortet e pavullnetshme

para 5 muajve - Gazeta Observer

Sipas një studimi shkencor, ndotja e ajrit paraqet nivel të njëjtë të rrezikut sikur duhanpirja për shkaktimin e aborteve të pavullnetshme. Shkencëtarët thonë se kjo gjetje është shqetësuese dhe se ajri...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK