http://kariera.mk

Temperaturat e ulëta në Shqipëri, ja deri në cilën datë do të vijojnë

para 5 muajve - Gazeta Express

Temperatura të ulëta, reshje shiu dhe dëbore. Sipas sinoptikanëve, kjo do të jetë situata e motit për vendin tonë, të paktën deri më 17 Janar. Adiola Bani: Temperatura të ulëta do të shoqërojnë edhe në...

Temperaturat zbresin deri në -10 gradë C! Ja si parashikohet moti nesër

para 5 muajve - Shekulli

IGJEUM bën parashikimin për ditën e nesërme për reshjet dhe temperaturat. Sipas IGJEUM temperaturat do të bien deri në -10 gradë C në zonat malore dhe në ditën në vijim nuk parashikohet të ketë reshje...

Parashikimi i motit, ja kur pushon dëbora dhe ngricat

para 5 muajve - Lexo

Temperatura të ulëta, reshje shiu dhe dëbore. Sipas sinoptikanëve, kjo do të jetë situata e motit për vendin tonë, të paktën deri më 17 Janar. Adiola Bani: Temperatura të ulëta do të shoqërojnë edhe në...

Parashikimi/ Ja deri kur do të kemi ngrica, borë dhe shi!

para 5 muajve - Java News

Temperatura të ulëta, reshje shiu dhe dëbore. Sipas sinoptikanëve, kjo do të jetë situata e motit për vendin tonë, të paktën deri më 17 Janar. Adiola Bani: Temperatura të ulëta do të shoqërojnë edhe në...

Bëhuni gati/ Ky është moti për 5 ditët e ardhshme

para 5 muajve - Antpress

Temperatura të ulëta, reshje shiu dhe dëbore. Sipas sinoptikanëve, kjo do të jetë situata e motit për vendin tonë, të paktën deri më 17 Janar. Adiola Bani: Temperatura të ulëta do të shoqërojnë edhe në...

Kur do të ndalojë i ftohti?

para 5 muajve - GazetaBlic

Kur i gjithë vendi është ‘mbërthyer’ nga ulja e ndejeshme e temperaturave, reshjet e dëborës, apo dhe ngricat, lajme të mira vijnë për ditët në vijim. Në një lidhje telefonike për ‘News24’ sinoptikania...

Kur do të shpëtojmë nga moti siberian

para 5 muajve - Albeu

Prej disa ditësh vendi është i mbërthyer nga temperatura ekstreme e shoqëruar me reshje dëborë dhe probleme me qarkullimin. Mirëpo, kjo situatë nuk do të zgjasë gjatë dhe fillimi i javës do të vijë me...

Mos i hiqni çadrat nga duart, ja si do të jetë moti për ditët në vazhdim

para 5 muajve - Gazeta Telegraf

Temperatura të ulëta, reshje shiu dhe dëbore. Sipas sinoptikanëve, kjo do të jetë situata e motit për vendin tonë, të paktën deri më 17 Janar. Temperatura të ulëta do të shoqërojnë edhe në ditët në vijim,...

Temperaturat e ulëta në Shqipëri, ja deri në cilën datë

para 5 muajve - Gazeta Observer

Temperatura të ulëta, reshje shiu dhe dëbore. Sipas sinoptikanëve, kjo do të jetë situata e motit për vendin tonë, të paktën deri më 17 Janar. Adiola Bani: Temperatura të ulëta do të shoqërojnë edhe në...

Flasin sinoptikanët, ja kur do të përmirësohet moti

para 5 muajve - Opinion

Kur i gjithë vendi është ‘mbërthyer’ nga ulja e ndejeshme e temperaturave, reshjet e dëborës, apo dhe ngricat, lajme të mira vijnë për ditët në vijim. Në një lidhje telefonike për ‘News24’ sinoptikania...

Parashikimi i motit, temperatura të ulëta, borë dhe shi deri në 17 Janar

para 5 muajve - LajmiFundit

Temperatura të ulëta, reshje shiu dhe dëbore. Sipas sinoptikanëve, kjo do të jetë situata e motit për vendin tonë, të paktën deri më 17 Janar. Adiola Bani: Temperatura të ulëta do të shoqërojnë edhe në...

Kur do shpëtojmë nga i ftohti? Ja çfarë thonë sinoptikanët

para 5 muajve - Gazeta Express

Kur i gjithë vendi është ‘mbërthyer’ nga ulja e ndejeshme e temperaturave, reshjet e dëborës, apo dhe ngricat, lajme të mira vijnë për ditët në vijim. Në një lidhje telefonike për ‘News24’ sinoptikania...

Meteorologia shqiptare jep parashikimin, ja çfarë do të ndodhë me motin javën që vjen

para 5 muajve - Koha Jone

Ditët e fundit, një pjesë e madhe e qyteteve shqiptare janë izoluar nga reshjet e dëborës dhe janë “paralizuar” nga ngricat. Temperaturat e ulëta vazhdojnë ende, por do të ketë një rritje të lehtë gjatë...

Parashikimi i motit 12 Janar

para 5 muajve - Gazeta Express

Orët e para të ditës do të dominohen nga kthjellime dhe vranësira të lehta. Kjo situatë do të dominojë në të gjithë vendin, ku më të dendura vranësirat mbeten në zonat malore. Pasditja dhe nata do të vijojnë...

Rënie drastike të temperaturave! Ja si parashikohet moti sot

para 5 muajve - Shekulli

Orët e para të ditës do të dominohen nga kthjellime dhe vranësira të lehta. Kjo situatë do të dominojë në të gjithë vendin, ku më të dendura vranësirat mbeten në zonat malore. Pasditja dhe nata do të vijojnë...

Më në fund! Mësoni kur do të shpëtojmë nga moti siberian

para 5 muajve - LajmiFundit

Prej disa ditësh vendi është i mbërthyer nga temperatura ekstreme e shoqëruar me reshje dëborë dhe probleme me qarkullimin. Mirëpo, kjo situatë nuk do të zgjasë gjatë dhe fillimi i javës do të vijë me...

Sinoptikania: Ja kur vendi do shpëtojë nga i ftohti

para 5 muajve - Java News

Kur i gjithë vendi është ‘mbërthyer’ nga ulja e ndejeshme e temperaturave, reshjet e dëborës, apo dhe ngricat, lajme të mira vijnë për ditët në vijim. Sinoptikania e “Meteoalb” Adiola Bani pohoi se ditën...

Moti në Shqipëri, shi dhe borë edhe në bregdet

para 5 muajve - Kallxo

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se moti për ditën e sotme në Shqipëri parashikohet i kthjellët në të gjithë territorin, përjashtuar vranësirat kalimtare mesatare lokalisht të dendura në relievet...

Moti në Shqipëri

para 5 muajve - Koha.net

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se moti për ditën e sotme në Shqipëri parashikohet i kthjellët në të gjithë territorin, përjashtuar vranësirat kalimtare mesatare lokalisht të dendura në relievet...

Shi dhe borë në bregdetin shqiptar

para 5 muajve - RTV 21

Ngrica në zonat malore Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se moti për ditën e sotme në Shqipëri parashikohet i kthjellët në të gjithë territorin, përjashtuar vranësirat kalimtare mesatare lokalisht...

Parashikimi i motit/Sërish temperatura në minus, ja zonat ku priten reshje

para 5 muajve - Opinion

Orët e para të ditës do të dominohen nga kthjellime dhe vranësira të lehta. Kjo situatë do të dominojë në të gjithë vendin, ku më të dendura vranësirat mbeten në zonat malore. Pasditja dhe nata do të vijojnë...

Kur do të ndalojë i ftohti?

para 5 muajve - Bota Press

Kur i gjithë vendi është ‘mbërthyer’ nga ulja e ndejeshme e temperaturave, reshjet e dëborës, apo dhe ngricat, lajme të mira vijnë për ditët në vijim. Në një lidhje telefonike për ‘News24’ sinoptikania...

Temperaturat ulen sërish, si pritet të jetë moti sot në të gjithë vendin

para 5 muajve - Sot News

Orët e para të ditës do të dominohen nga kthjellime dhe vranësira të lehta. Kjo situatë do të dominojë në të gjithë vendin, ku më të dendura vranësirat mbeten në zonat malore. Pasditja dhe nata do të vijojnë...

Dëbora dhe i ftohti kanë paralizuar vendin, por çfarë do të ndodhë sot me motin?

para 5 muajve - Koha Jone

Orët e para të ditës do të dominohen nga kthjellime dhe vranësira të lehta. Kjo situatë do të dominojë në të gjithë vendin, ku më të dendura vranësirat mbeten në zonat malore. Pasditja dhe nata do të vijojnë...

Dëbora dhe i ftohti kanë paralizuar vendin, por çfarë do të ndodhë sot me motin?

para 5 muajve - Albeu

Orët e para të ditës do të dominohen nga kthjellime dhe vranësira të lehta. Kjo situatë do të dominojë në të gjithë vendin, ku më të dendura vranësirat mbeten në zonat malore . Pasditja dhe nata do të...

Temperaturat e ulëta do të vazhdojnë? Ja çfarë thonë sinoptikanët

para 5 muajve - Gazeta Telegraf

Kur i gjithë vendi është ‘mbërthyer’ nga ulja e ndejeshme e temperaturave, reshjet e dëborës, apo dhe ngricat, lajme të mira vijnë për ditët në vijim. Ditën e nesërme temperaturat do të pësojnë një rritje...

Kur do shpëtojmë nga i ftohti?

para 5 muajve - Gazeta Observer

Kur i gjithë vendi është ‘mbërthyer’ nga ulja e ndejeshme e temperaturave, reshjet e dëborës, apo dhe ngricat, lajme të mira vijnë për ditët në vijim. Në një lidhje telefonike për ‘News24’ sinoptikania...

Shi dhe borë në bregdetin shqiptar, ngrica në zonat malore

para 5 muajve - Infokusi

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se moti për ditën e sotme në Shqipëri parashikohet i kthjellët në të gjithë territorin, përjashtuar vranësirat kalimtare mesatare lokalisht të dendura në relievet...

Vranësira dhe…/ Si parashikohet moti për ditën e sotme

para 5 muajve - Lexo

-Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se moti për ditën e sotme parashikohet i kthjellët në të gjithë territorin, përjashtuar vranësirat kalimtare mesatare lokalisht të dendura në relievet malore...

Parashikimi i motit në Shqipëri

para 5 muajve - Gazeta Observer

Orët e para të ditës do të dominohen nga kthjellime dhe vranësira të lehta. Kjo situatë do të dominojë në të gjithë vendin, ku më të dendura vranësirat mbeten në zonat malore. Pasditja dhe nata do të vijojnë...

Sërish dëborë? Moti do t’ju surprizojë ditën e sotme

para 5 muajve - LajmiFundit

Orët e para të ditës do të dominohen nga kthjellime dhe vranësira të lehta. Kjo situatë do të dominojë në të gjithë vendin, ku më të dendura vranësirat mbeten në zonat malore. Pasditja dhe nata do të vijojnë...

Shi dhe borë në bregdetin shqiptar, ngrica në zonat malore

para 5 muajve - Gazeta Observer

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se moti për ditën e sotme në Shqipëri parashikohet i kthjellët në të gjithë territorin, përjashtuar vranësirat kalimtare mesatare lokalisht të dendura në relievet...

Shi dhe borë në bregdetin shqiptar, ngrica në zonat malore

para 5 muajve - Ekonomia Online

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se moti për ditën e sotme në Shqipëri parashikohet i kthjellët në të gjithë territorin, përjashtuar vranësirat kalimtare mesatare lokalisht të dendura në relievet...

Shi dhe borë në bregdetin shqiptar, ngrica në zonat malore

para 5 muajve - KosovaPress

Mjegull /mjegullinë për shkak të reshjeve të shiut dhe dëborës. Ngrica në zonat malore. Era do të fryjë me drejtim verilindje-juglindje  1-15m/sek ndërsa përgjatë vijës bregdetare deri në 22m/s intensive...

Dëbora dhe i ftohti kanë paralizuar vendin, por çfarë do të ndodhë sot me motin?

para 5 muajve - Arbresh

Orët e para të ditës do të dominohen nga kthjellime dhe vranësira të lehta. Kjo situatë do të dominojë në të gjithë vendin, ku më të dendura vranësirat mbeten në zonat malore. Pasditja dhe nata do të vijojnë...

"Tërbohet" moti / Ja çfarë pritet gjatë javës që vjen

para 5 muajve - Sot News

Mot me kthjellime pritet gjatë fundjavës, megjithatë termometri parashikohet të shënojë disa gradë nën zero. Orët në vijim sjellin përmirësim të motit duke shtuar kthjellimet në të gjithë vendin. Dita...

Shqipëria nën dëbor e acar, ja çfarë ndodh me kohën në fundjavë

para 5 muajve - LajmiFundit

Neser vijojnë reshjet e shiut në bregdet zonat e ulëta por dëborë në zonat malore në 100 m mbi nivel deti në Veri por mbi 400 m në Qender dhe Jug. Pjesa e dytë e ditës pakëson NDJESHEM reshjet në gjithë vendin...

Nesër rikthehet dielli? Ja parashikimi për të shtunën

para 5 muajve - Java News

Orët e para të ditës do të dominohen nga kthjellime dhe vranësira të lehta. Kjo situatë do të dominojë në të gjithë vendin, ku më të dendura vranësirat mbeten në zonat malore. Pasditja dhe nata do të vijojnë...

Reshje bore, ja si parashikohet moti për nesër dhe sa do ulen temperaturat

para 6 muajve - Sot News

Kthjellime dhe vranësira do të dominojnë në të gjithë territorin. Më të dendura vranësirat paraqiten në zonat Qendrore dhe Veriore duke gjenerurar reshje shiu e dëbore. Pasditja dhe mbrëmja sjellin përmirësim...

Shi, borë dhe ulje temperaturash…sot në Shqipëri

para 6 muajve - Lajmi.net

Kthjellime dhe vranësira do të dominojnë në të gjithë territorin. Më të dendura vranësirat paraqiten në zonat qendrore dhe veriore duke gjenerurar reshje shiu e dëbore. Pasditja dhe mbrëmja sjellin përmirësim...

Moti me reshje bore dhe shiu në Shqipëri

para 6 muajve - Telegrafi

Moti për të premten në Shqipëri parashikohet i vranët me intervale kthjellimesh, me përjashtim të zonave malore. Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se do të ketë reshje shiu me intensitet të ulët...

Shi, borë dhe ulje temperaturash...sot në Shqipëri

para 6 muajve - Koha.net

Kthjellime dhe vranësira do të dominojnë në të gjithë territorin. Më të dendura vranësirat paraqiten në zonat qendrore dhe veriore duke gjenerurar reshje shiu e dëbore. Pasditja dhe mbrëmja sjellin përmirësim...

Moti për sot e nesër: Ndalojnë reshjet, temperaturat mbeten të ulëta

para 6 muajve - Opinion

Sot moti do të fillojë të përmirësohet, vranësirat dhe reshjet e shiut do të mbeten të pakta dhe reshjet e borës do të humbasin intesitetin. Era do të jetë me drejtim Verilindje (NE) me shpejtësi 10-20...

Moti sot në Shqipëri, ja kur pritet të pushojnë shirat

para 6 muajve - Gazeta Express

Kthjellime dhe vranësira do të dominojnë në të gjithë territorin. Më të dendura vranësirat paraqiten në zonat Qendrore dhe Veriore duke gjenerurar reshje shiu e dëbore. Pasditja dhe mbrëmja sjellin përmirësim...

Moti bën kthesën e madhe

para 6 muajve - Sot News

Kthjellimet dhe vranësira do të dominojnë në të gjithë territorin, më të dendura vranësirat paraqiten në zonat Qendrore dhe Veriore duke gjeneruar reshje shiu e dëbore. Pasditja dhe mbrëmja sjellin përmirësim...

Moti merr kthesë, çfarë do të ndodhë sot me temperaturat

para 6 muajve - Albeu

Sot moti do të fillojë të përmirësohet , vranësirat dhe rreshjet e shiut do të mbeten të pakta dhe rreshjet e borës do të humbasin intesitet. Era do të jetë me drejtim Juglindje (SE) me shpejtësi 10-20...

Reshje bore dhe shiu në bregdetin shqiptar

para 6 muajve - RTV 21

Parashikimi i motit për ditën e sotme në Shqipëri Moti për ditën e sotme në Shqipëri parashikohet i vranët me intervale kthjellimesh, me përjashtim të zonave malore. Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën...

Moti për ditën e premte, 11 janar 2019!

para 6 muajve - Vizion Plus

Kthjellime dhe vranësira do të dominojnë në të gjithë territorin. Më të dendura vranësirat paraqiten në zonat Qendrore dhe Veriore duke gjenerurar reshje shiu e dëbore. Pasditja dhe mbrëmja sjellin përmirësim...

Shira dhe dëborë në të gjithë territorin! Ja si parashikohet moti sot

para 6 muajve - Shekulli

Kthjellime dhe vranësira do të dominojnë në të gjithë territorin, më të dendura vranësirat paraqiten në zonat Qendrore dhe Veriore duke gjeneruar reshje shiu dhe dëbore. Pasditja dhe mbrëmja sjellin përmirësim...

Paqëndrueshmëri dhe temperatura deri në -7 gradë; ja si parashikohet moti për sot

para 6 muajve - Lexo

Kthjellime dhe vranësira do të dominojnë në të gjithë territorin. Më të dendura vranësirat paraqiten në zonat Qendrore dhe Veriore duke gjenerurar reshje shiu e dëbore. Pasditja dhe mbrëmja sjellin përmirësim...

Shi, borë, temperatura deri në -7 gradë; ja si parashikohet moti për sot

para 6 muajve - Java News

Kthjellime dhe vranësira do të dominojnë në të gjithë territorin. Më të dendura vranësirat paraqiten në zonat Qendrore dhe Veriore duke gjenerurar reshje shiu e dëbore. Pasditja dhe mbrëmja sjellin përmirësim...

Reshje bore dhe shiu në bregdetin shqiptar

para 6 muajve - Antpress

Moti për ditën e sotme në Shqipëri parashikohet i vranët me intervale kthjellimesh, me përjashtim të zonave malore. Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se do të ketë reshje shiu me intensitet të...

Pas borës vendi kaplohet nga reshjet e shiut!

para 6 muajve - Gazeta Observer

Kthjellime dhe vranësira do të dominojnë në të gjithë territorin. Më të dendura vranësirat paraqiten në zonat Qendrore dhe Veriore duke gjenerurar reshje shiu e dëbore. Pasditja dhe mbrëmja sjellin përmirësim...

Reshje bore dhe shiu në bregdetin shqiptar

para 6 muajve - KosovaPress

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se do të ketë reshje shiu me intensitet të ulët në pjesën bregdetare dhe pjesërisht në qendër. Në lartësitë mbi 800-1000 metra në zonat malore do të ketë reshje...

Mbyllen 280 shkolla nga i ftohti në Shqipëri, por si paraqitet moti për ditët në vijim

para 6 muajve - Aktuale

Mbi 280 shkolla janë mbyllur në të gjithë Republikën e Shqipërisë për shkak të përkeqësimit të motit. Meteorologët thonë se, nga mesnata deri në të gdhirë të ditës së sotme, në zonat e thella malore ka...

Reshje intensive shiu dhe bore në këto zona, mësoni si parashikohet të jetë moti për nesër

para 6 muajve - Sot News

Për ditë me radhë na kanë shoqëruar temperaturat e ulëta, ngricat dhe dëbora. Ndërsa për të premten pritet që temperaturat të rriten lehtë, por që dëbora do të vazhdojë të bjerë. Ja parashikimi i motit...

Mbyllen 280 shkolla nga i ftohti në Shqipëri, por si paraqitet moti për ditët në vijim

para 6 muajve - Fakti Ditor

Mbi 280 shkolla janë mbyllur në të gjithë Republikën e Shqipërisë për shkak të përkeqësimit të motit. Meteorologët thonë se, nga mesnata deri në të gdhirë të ditës së sotme, në zonat e thella malore ka...

Parashikimi i motit, ja kur largohen reshjet. Temperaturat mbeten të ulta

para 6 muajve - Opinion

Gadishulli i Ballkanit është në ndikimin e kalimit të një fronti të ftohtë verior i cili do të ifluencojnë në territorin e Shqipërisë rreshje bore intesive temperatura të ulëta. E Enjte dt 10 Janar 2019-...

Parashikimi i motit për ditët në vazhdim/Ja si do të jetë koha

para 6 muajve - Opinion

Ky vit nisi me temperatura të ulëta dhe të gjithë përjetuam ditë e netë të ftohta. Madje dita e djeshme është cilësuar edhe si dita më e ftohtë, me temperatura që kanë arritur deri në -15 gradë. Po ashtu,...

Parashikimi i motit për të mërkurën: Vendi përfshihet nga reshjet

para 6 muajve - Opinion

Masat ajrore të paqëndrueshme do të diktojnë gjatë paradites mot me vranësira të dendura. Parashikohen reshje dëbore në zonat malore dhe shiu në zonat e ulëta dhe bregdet. Pasditja dhe mbrëmja do të vijojnë...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK