http://kariera.mk

Ilir Muharremi: Skënderbeu në version më ndryshe

para 6 muajve - Bota Press

Heroin kombëtar te ne gjithmonë e inskenojnë dhe e luajnë shabllon Aktori duhet të ballafaqohet me shqetësimin e brendshëm, pavarësisht cilin personazh tenton ta krijojë. Ndodh që kapakët e syve, buzët,...

Skënderbeu në version më ndryshe

para 6 muajve - Koha.net

Aktori duhet të ballafaqohet me shqetësimin e brendshëm pavarësisht cilin personazh tenton ta krijojë. Ndodh që kapakët e syve, buzët, lëvizjet e duarve dhe krejt lëvizjet skenike të mos i kujtohen në...

Heroin kombëtar te ne gjithmonë e inskenojnë dhe e luajnë shabllon

para 6 muajve - Ekonomia Online

Aktori duhet të ballafaqohet me shqetësimin e brendshëm, pavarësisht cilin personazh tenton ta krijojë. Ndodh që kapakët e syve, buzët, lëvizjet e duarve dhe në tërësi lëvizjet skenike të mos i kujtohen...

Teatri na aftëson për ballafaqime të ndryshme

para 6 muajve - Epoka e Re

Intervistë me profesorin, publicistin, dramaturgun Haqif Mulliqi Haqif Mulliqi është profesor i rregullt në Universitetin e Prishtinës. Është autori më i botuar shqiptar në historinë e dramës sonë. Gjithashtu,...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK