http://kariera.mk

“Dome” dhe drama “e mjeruar” e aktorit shqiptar

para 7 muajve - Zhurnal

Studiuesi i artit Miho Gjini rrëfen tragji-komedinë e aktorit shqiptarë të pasqyruar në monodramën “Dome”. Sipas tij, pavarësisht regjisorëve të zëshëm siç është edhe Çapaliku, nëse Ministria e Kulturës...

Kolapsi financiar – i pashmangshëm për institucionet e kulturës

para 7 muajve - Koha.net

Prishtinë, 16 janar – Në shfaqjen “Kaligula” me autor Albert Camus e regji të Kushtrim Koliqit, aktori Shkëlzen Veseli, në rol kryesor, nëpërmjet shkrepjes së gjashtë plumbave vret bashkëpunëtoret e vet....

‘Artisi i vetëm’ shfaqet në Teatrin Eksperimental të Tiranës

para 7 muajve - Kallxo

Monodrama  “Artisti i vetëm” me tekst të Ralph Hammerthaler dhe regji të Naim Berishës do të shfaqet të premten në Teatrin Kombëtar Eksperimental “Kujtim Spahivogli” në Tiranë. Përmes një njoftimi teatri...

“Dome” dhe drama “e mjeruar” e aktorit shqiptar

para 7 muajve - Shekulli

Studiuesi i artit Miho Gjini rrëfen tragji-komedinë e aktorit shqiptarë të pasqyruar në monodramën “Dome”. Sipas tij, pavarësisht regjisorëve të zëshëm siç është edhe Çapaliku, nëse Ministria e Kulturës...

Skënderbeu në version më ndryshe

para 7 muajve - Epoka e Re

Ilir Muharremi – Heroin kombëtar te ne gjithmonë e inskenojnë dhe e luajnë shabllon Aktori duhet të ballafaqohet me shqetësimin e brendshëm, pavarësisht cilin personazh tenton ta krijojë. Ndodh që kapakët...

Në 20 vjetorin e vdekjes së Shani Pallaskës: Portreti i artistit në rini

para 7 muajve - Insajderi

Selman Jusufi Të ngjitesh në skenë. Të bëshë grimin. Të ngjallësh personazhin. Të jetosh në mes të dekoreve dhe perdeve. Të ulesh në proskenium. Të marrësh frymë thellë. Ta dëgjosh zërin e natës. Të jetosh...

Skënderbeu në version më ndryshe

para 7 muajve - Gazeta Liria

Heroin kombëtar te ne gjithmonë e inskenojnë dhe e luajnë shabllon Shkruan: Ilir Muharremi Aktori duhet të ballafaqohet me shqetësimin e brendshëm, pavarësisht cilin personazh tenton ta krijojë. Ndodh...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK